counter
Архів Повернутись назад 10 Лютого 2016
10 Лютого
Суспільство У Рівному у двох місцевих жителів знайшли 95 кілограмів бурштину У Рівному на вулиці у двох місцевих жителів правоохоронці знайшли більше 95 кілограм бурштину. Про це повідомили в прес-службі обласної прокуратури. «Правоохоронні органи Рівненської області отримали оперативну інформацію про те, що певні особи зберігають і мають намір збути партію незаконно добутого каменю бурштину. В результаті проведеної спільної операції працівники прокуратури Рівненської області, Служби безпеки та Національної поліції 9 лютого виявили на одній із вулиць міста Рівне у двох місцевих жителів понад 95 кг «сонячного каменю», який містився в п'яти пакетах, і вилучили його», - сказано в повідомленні. Камені потягнули на 300 тисяч гривень. Розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст. 198 КК України (придбання, зберігання завідомо здобутого злочинним шляхом майна).
Суспільство Прокуратура відкрила справу щод підірваного автобуса біля КПП на Донбасі Прокуратура Донецької області порушила кримінальну справу за фактом підірваного мікроавтобуса біля КПП «Новомихайлівка». Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури. Підрив кваліфікували як умисне вбивство. «За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 115 КК України (умисне вбивство). Досудове розслідування проводить Волноваський відділ Національної поліції ГУ Національної поліції в Донецькій області під процесуальним керівництвом Волноваської місцевої прокуратури», - сказано в повідомленні. Читайте також: У поліції підтвердили підрив автобуса на міні Нагадаємо, вранці 10 лютого на КПП «Новомихайлівка» мікроавтобус з пасажирами підірвався на невідомому вибуховому пристрої. Попередньо загинули дві людини, є поранені.
Суспільство Бойовики отримали команду готуватись до виборів Працівники підконтрольної бойовикам частини «адміністрації» Тельманівського отримали команду активно готуватися до «місцевих виборів». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформацоіонное спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, вже розпочато формування виборчих комісій, визначення кандидатів. Після прийняття «народною радою ДНР» так званого «закону про вибори» наявні напрацювання підженуть під його норми. «Одночасно російські «куратори» дали вказівку ватажкам «ДНР» активізувати заходи щодо формування «ідеологічної бази республіки». З цією метою у другій половині лютого в Дебальцевому заплановано проведення т.зв. «Ідеологічного форуму» за участю голів «міністерств ДНР» і політтехнологів з РФ. Планується розробити основні засади ідеології «республіки» і напрями її популяризації», - написав Тимчук.
Події У Харкові горів двоповерховий будинок: чотирьох мешканців врятували Сьогодні вранці в Харкові стався спалах сходової клітки в двоповерховому будинку, чотирьох людей було врятовано з вогнища пожежі. Про це повідомляє прес-служба управління ДСНС у Харківській області. «10 лютого о 5:00 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в двоповерховому житловому будинку старої забудови по вул. Архангельській, 8 Жовтневого району міста Харкова. Займання виникло в коридорі на першому поверсі будівлі перед сходовою кліткою», - йдеться в повідомленні. До місця пожежі прибули чотири відділення пожежно-рятувальної служби Жовтневого і Холодногірського районів у складі 16 рятувальників. На момент їхнього прибуття горіли дерев'яні вхідні двері в під'їзді, обшивка тамбура на першому поверсі, перила і частково сходова клітка. «У зв'язку з сильним задимленням під'їзду і відкритим полум'ям на першому поверсі працівникам ДСНС тільки за допомогою висувних пожежних сходів вдалося врятувати чотирьох жителів квартир другого поверху. О 6:45 пожежу було ліквідовано. Причина виникнення пожежі встановлюється», - вказується в повідомленні прес-служби.
Події У Києві в гуртожитку була пожежа У Голосіївському районі в Києві була пожежа в гуртожитку. Про це повідомляє прес-служба управління столичної ДСНС. «9 лютого о 23:30 рятувальникам Голосіївського району повідомили про пожежу в 9-поверховому гуртожитку одного зі столичних вишів по вул. Феодосійській, 8/13. Після прибуття на місце події пожежники провели розвідку і встановили, що на першому поверсі загорілося сміття в сміттєзбірнику, в будівлі спостерігалося задимлення», - сказано в повідомленні. Рятувальникам вдалося не допустити поширення вогню. Під час пожежі евакуювали 100 мешканців гуртожитку. На місці працювало шість одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 26 людей особового складу. Як повідомляється, попередньо, пожежа виникла через необережність мешканців при курінні. Гуртожиток належить до Київського національного лінгвістичного університету.
За кордоном Джемілєв: Туреччина може почати постачання зброї для України Міністерство оборони Туреччини розгляне питання про постачання зброї в Україну. Про це заявив лідер кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв, передає РБК-Україна. «Кілька днів тому (5 лютого) я передав міністру оборони лист з військового відомства Туреччини про те, що вони готові розглянути питання про постачання необхідного спорядження, без уточнення якого», - розповів депутат. Джемілєв також уточнив, що в Україну найближчим часом збираються приїхати уповноважені представники Туреччини для обговорення цього питання. «Чекайте, що незабаром військова делегація Туреччини приїде в Україну», - сказав він. При цьому лідер кримських татар уточнив, що питання постачання Україні озброєнь систем НАТО має бути схвалене самим Альянсом, але зброя, яку виробляє Туреччина, може поставлятися в Україну на основі домовленостей між двома країнами.
Економіка Німеччина просить Україну знайти компроміс щодо «кредиту» Януковича Німеччина, яка виступає посередником у суперечці між Україною і Росією з питання сплати боргу в $3 млрд, який був виданий для уряду Януковича в грудні 2013 року і потрапив під мораторій на виплати в грудні 2015 року, запропонувала Україні знайти компроміс і вийти з пропозицією до Росії . Про це повідомляє американське видання Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до переговорів двох країн. «Німеччина просить Україну зробити Росії нову пропозицію про те, як розв'язати суперечку щодо $3 млрд. Мінфін ФРН закликає Україну знайти компроміс. Попередні пропозиції щодо врегулювання суперечки, висловлені Києвом, виявилися неприйнятними для Москви, оскільки містили умови гірші, ніж ті, що були запропоновані приватним кредиторам, які погодилися на реструктуризацію боргів загальним обсягом $15 млрд», - пише видання. Як підкреслює агентство, заява посередника - це свідчення того, що Україна намагається знайти позасудове рішення суперечки. Однак в українському Мінфіні поки не коментують. Аналітики, яких опитало агентство Bloomberg, зазначають, що компроміс був би зручний для всіх сторін, оскільки Україна і так переживає невизначеності, передовсім у політичному плані. «Українські бонди з терміном погашення у вересні 2019 року, випущені в рамках завершення процесу реструктуризації, минулого вівторка стрибнули вище 12% - вперше від часу випуску, це при базовій ставці 7,75%. І зараз Україні не потрібні нові невизначеності», - підкреслює видання.
Суспільство оформление ленты  У Києві місцевий житель організував нарколабораторію У Дарницькому районі в Києві поліція виявила в будинку нарколабораторію з виготовлення амфетаміну. Про це повідомили в прес-службі Головного управління столичної Нацполіції України. «Тримачем» нарколабораторії виявився 35-річний киянин. «Необхідне обладнання та речовини він замовляв через Інтернет. Молодик за один раз отримував більше 200 грамів амфетаміну, продавав наркотик по 300 гривень за грам. У будинку нарковиробників правоохоронці вилучили обладнання та хімічні реактиви, що використовуються для приготування наркотиків: пробірки, медичні колби, пляшки, сито із залишками порошкоподібної речовини, банки, каністри з рідиною. Крім того, виявили 70 грамів амфетаміну, вартість якого становить понад 20 тис. гривень, а також 10 грамів канабісу», - сказано в повідомленні. Устаткування і наркотики відправили на експертизу. Відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст.307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів) та за ч.1 ст.313 (викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням) КК України.  
Економіка Голова «Укрнафти»: Якщо ціна нафти впаде до $25 - компанія розвалиться Голова «Укрнафти» Марк Роллінз заявив, що компанія почне руйнуватися, якщо ціна на «чорне золот» впаде нижче $25 за барель. Про це він заявив в інтерв'ю виданню Економічна Правда. На його думку, якщо ціна за барель впаде до такого рівня, компанія буде працювати «в нуль». Це з урахуванням повної відмови від капітальних інвестицій, від яких компанія взагалі не може відмовитись. «Певний мінімум, який потрібно вкладати для підтримки основних фондів у робочому стані, становить від 900 млн до мільярда гривень», - уточнив Роллінз. У компанії можуть реалізувати цю програму капіталовкладень тільки при ціні на нафту близько $30 за барель. Зауважимо, що голова «Укрнафти» переконаний, що поточна ціна на «чорне золото» нежиттєздатна протягом довгого періоду. «Цілком очевидно, що поточна ціна на нафту нежиттєздатна протягом довгого періоду. Питання в тому, що означає довгий період. Рік, два, три? Чи лише півроку? Іранці, які виходять на ринок, це теж окреме питання. Багато країн залежать від нафти, і нафтові компанії поки втрачають гроші на цьому», - підсумував він.
Суспільство Прокуратура передала до суду справу чиновника-хабарника Прокуратура міста Києва направила до суду обвинувальний акт стосовно посадовця держпідприємства, викритого у хабарництві і службовій підробці. Про це передає прес-служба відомства. «Київською місцевою прокуратурою №4 направлено до суду обвинувальний акт стосовно начальника відділу систем управління якістю і стандартизації одного з територіальних державних підприємств, викритого в отриманні хабара в сумі 15 тисяч гривень», - йдеться в повідомленні. В ході слідства було встановлено, що зазначені кошти чиновник вимагав і отримав від підприємця за сприяння у видачі сертифіката якості та відповідності на меблеву продукцію. При цьому чиновник підробив низку документів, потрібних для отримання цього документа. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Обвинувальний акт спрямовано до Дніпровського райсуду для розгляду по суті.
За кордоном Розвідка Міноборони: Бойовики комплектують свої «підрозділи» за рахунок студентів Головне управління розвідки Міністерства оборони України вважає, що незаконні збройні формування на території так званих «ДНР» і «ЛНР» продовжують комплектацію своїх складів шляхом залучення студентів до лав бойовиків. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГУР. «Самопроголошена влада псевдореспублік намагається поповнити некомплект командного складу ланки «взвод-рота» за рахунок студентів. 8 лютого 2016 року керівництвом т.зв. «ЛНР» прийнято рішення про створення у вищих навчальних закладах на тимчасово окупованій території Луганської області «військових кафедр». Визначення переліку необхідних військових спеціальностей і замовлення на підготовку здійснює командування 2 Армійського Корпусу Центру територіальних військ Південного військового округу ЗС РФ», - зазначено в повідомленні. Також розвідка Міноборони підкреслює, що для проведення занять із загальновійськової підготовки залучаються колишні військовослужбовці, зокрема ті, які «брали участь у бойових діях проти України в складі російських окупаційних військ».
Суспільство На Дніпропетровщині бізнесмени розтратили майже півтора мільйона гривень бюджетних коштів Працівники Служби безпеки України спільно з міліцією викрили схему розтрати понад 1,4 мільйона гривень бюджетних коштів, виділених на будівництво системи водопостачання в одному з районів Дніпропетровської області. Як повідомляє прес-служба СБУ, комерційна структура минулого року виграла тендер на виконання будівельних робіт. «Бізнесмени отримали з бюджету області майже 4,7 мільйона гривень. При перевірці звітної документації працівники спецслужби встановили, що матеріали на суму понад 1,4 мільйона гривень придбано «на папері» у фірм, які не здійснюють господарську діяльність », - йдеться в повідомленні. Під час обшуків правоохоронці вилучили документацію, печатки, фіктивні договори та інші матеріали, що свідчать про протиправну діяльність комерсантів. Відкрито кримінальне провадження за ст. 366 Кримінального кодексу України.
За кордоном ЗМІ: Посол України в Чехії хотів внести заставу за екс-радника Януковича Українське посольство в Чехії намагалося звільнити під заставу людину, яка була радником екс-президента України Віктора Януковича і яка звинувачується у співпраці з терористами. Про це пише чеське видання MF DNES. Цю людину звуть Аліхо Файад. Його заарештували в Празі в квітні 2014 року, після чого запит про екстрадицію вимагало США. «За їхнім звинуваченням, Файад разом з двома іншими чоловіками, намагався продати кокаїн і зброю агентам Національного бюро з контролю за незаконним обігом наркотиків, які працювали під легендою членів колумбійської терористичної організації FARC», - пише чеське видання. За інформацією чеського агентства, сам Файад має український паспорт і навіть був радником Віктора Януковича. Інтерес до справи цієї людини, на думку видання, полягає в тому, що причиною вимоги екстрадиції в США є дані американських спецслужб щодо незаконної торгівлі зброєю в Україні. «Посол України в Чехії Борис Зайчук у травні 2014 року намагався звільнити Файада з в'язниці, пропонуючи грошову заставу», - пише MF DNES. Видання має документи, де цитується лист посла України в Чехії до тодішнього міністра юстиції Чехії, де дипломат просить звільнити Файада, бо він «не скоював ніяких злочинів». Однак варто зазначити, що минулого тижня чеський суд ухвалив рішення відмовити США в екстрадиції Файада і його відпустили. Це рішення США вже назвали «шокуючим». «Файад після звільнення терміново виїхав до Бейрута, де, за неперевіреними даними, його було знову заарештовано одним зі спецпідрозділів розвідки США», - резюмує видання.
За кордоном Смертниці влаштували теракт у Камеруні: шість загиблих, понад 50 поранених Дві жінки-смертниці влаштували подвійний теракт під час похоронних обрядів, в результаті чого загинуло шестеро людей, понад 50 були поранені. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на джерела в органах безпеки Камеруну. «Шість мирних жителів загинули, а також дві терористки-смертниці, які підірвали себе на поминках в селі Нгуетчеве. Жителі села зібралися на поминках, дві смертниці приєдналися до них, вдаючи членамів родини», - повідомляє AFP. За даними силовиків, серед жертв було кілька дітей, зокрема хлопчик шести років. Також загинув один sз членів місцевого комітету, який протистоїть атакам ісламістів у Камеруні. «Місцеві правоохоронці вважають, що як за терактами 25 січня, так і нинішніми інцидентами може стояти радикальне ісламістське терористичне угрупування «Боко Харам», - пише французьке видання.
Суспільство Житель Донецької області вимагав від сімей бійців АТО по 10 тисяч доларів У Дніпропетровській області зловмисник вимагав гроші у бійців антитерористичної операції. Про це на своїй сторінці в Facebook написала начальник прес-служби СБУ Олена Гітлянська. За її словами, житель Донецької області не обмежувався тільки погрозами на адресу сімей бійців, але й не гребував застосовувати зброю проти дітей. Він вистрілив у вікно квартири працівника Служби безпеки, який нещодавно повернувся з району проведення АТО. При цьому він свідомо вибрав вікно дитячої кімнати, а потім зателефонував військовому і «поцікавився», «чи не дме дитині?» «Діти в момент пострілу перебували в кімнаті, на щастя, вони не постраждали. Стріляв зловмисник і по вікнах квартири військового, який добровільно пішов захищати країну», - написала Гітлянська. При цьому вона зазначила, що біля будинку іншого учасника АТО зловмисник підірвав гранату. «За припинення терору злодій вимагав із кожної родини по десять тисяч доларів. Він увесь час переховувався, міняв телефони, але працівники СБУ знайшли його протягом нетривалого часу і затримали», - зазначила Гітлянська. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 189 (вимагання, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням свого службового становища, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) Кримінального кодексу України.
Політика Сашко Боровик Интервью
Сашко Боровик: Якщо хто і має вплив на Саакашвілі, то це Президент
Про Сашка а Україна почула минулого року, коли його призначили заступником міністра економіки. Випускник Гарварду, поліглот, він повинен був стати символом втілення реформ і наближення України до Європи. Щоправда, через деякий час він зі скандалом пішов із уряду. Зокрема, через конфлікт із прем`єром і різночитання з безпосереднім начальником. Зараз Боровик намагається проводити реформи в команді Міхеїла Саакашвілі на посаді виконуючого обов'язки заступника голови Одеської обласної державної адміністрації. В ексклюзивному інтерв'ю «АСН» Сашко розповів, чому для України є актуальним чехословацький сценарій, під кого створюється новий рух і чому йому хочеться виїхати з країни. — Сашку, свого часу ви зі скандалом залишали Кабмін. Спостерігаючи сьогоднішню ситуацію, чи немає у вас відчуття дежавю? — Так, дуже сильне. Нагадаю, тоді я був в.о. першого заступника Айвараса. І прем'єр-міністр наполягав, щоб мене прибрали з Кабміну. А Айварасу в Адміністрації Президента сказали боротися за мене. Він двічі ходив до прем'єра, але безрезультатно. Яценюк наполягав на тому, що я повинен піти. І Айварас спочатку начебто намагався захистити, але потім, по суті, здав мене. І зайняв сторону прем'єра. Загалом, у мене залишився осад. І зараз, коли Айварас іде, він говорить — мені нав'язували заступника. Але це не нова ситуація. Тоді йому теж нав'язували, але він не повстав проти цього. Мені здається, що зараз йому ситуативно було вигідно піти зі скандалом. Тому що це відвернуло від проблем в економіці. Буквально десять днів тому Айварас виступав із доповіддю в Раді, і це була досить слабка доповідь. Багато, хто його чув, говорили: як у нас все погано з економікою! Але, коли міністр пішов зі скандалом, ті ж люди його підтримали. Адже він, загалом, правильно назвав проблему — у нас державний капіталізм. Але ж він нічого не зробив, щоб привести до розпаду цього державного капіталізму! І це був один із головних пунктів, за якими ми з ним сперечались. Айварас не провів швидкої приватизації, не відтягнув субсидії від держпідприємств. Його реформа — це держзакупівлі. Там дійсно стався прорив, в результаті якого вони зберегли державі багато грошей. Але це не реформа економіки, це окремий проект. А економіка перебуває в зруйнованому стані, і я не бачу тенденції до її відновлення. Адже структуральних реформ ще не було. Підсумовуючи тему: Айварас все зробив правильно. Але треба було це робити півроку тому. — Який ваш прогноз на майбутнє Кабміну? — Я вважаю, що його треба не переформатовувати, а приводити нових людей. Треба прийти в Раду і сказати: або ми будемо робити радикальні реформи, або, якщо ви ці реформи і новий Кабмін не підтримуєте, всі на вихід, і призначити нові вибори. Швидше за все, ці вибори закінчаться погано для країни. Я жив у Чехословаччині, коли розділилася країна. Щось дуже схоже відбувається в Україні. Припустімо, на Заході перемагає «Самопоміч», налаштована на реформи, на Сході — «Опоблок» або щось схоже, з протилежного ідеологією. Країна піде у двох різних напрямах, не виключено, що за чехословацьким сценарієм. Виходить, у нас є дві можливості. Обидві — погані. Перша — ми нічого не змінюємо і економічно заходимо в ситуацію хаосу і загальної апатії. Другий сценарій — ми йдемо шляхом виборів, і ці ж апатичні люди або не голосують, або продають свої голоси за гречку. І тоді в одній, передовій частині країни люди вибирають прозахідну партію, а на Сході — нереформаторськую. І країна розколюється. — Альтернативи немає? — Є. Як би банально це не звучало, почати реформи. Почати з малого і середнього бізнесу. Заявити тим же бессарабським виноробам, яким зараз для отримання ліцензії треба отримати близько 70 дозвільних документів, що їх не чіпатимуть. Залишити тільки маленький податок, який би вони платили, щоб влада могла побудувати дороги. Але ці ініціативи повинен підтримати парламент. І зараз, на мою думку, слово за Президентом. Він повинен стукнути кулаком по столу і сказати — я цього Кабміну більше не хочу бачити. І, як де Голль, прийти в парламент, і заявити: якщо цього не буде, то все — розпуск і нові вибори. — Ваш прогноз на 16 лютого? Кабмін піде у відставку? Чи Яценюк, зібравши всіх «відмовників», вирішив ще поборотися? — Яценюк — нахабний пристосуванець. У нього немає політичної совісті. Він тримається за владу як тільки може. Але інтелектуально він нічого не може запропонувати, вважаючи за краще політичні фокуси. «Народний фронт» буде його підтримувати доти, поки вони не відчують, що вибори є невідворотними. Вони не хочуть дострокових виборів, тверезо оцінюючи свої шанси. Щоправда в «НФ» є як мінімум чотири групи, у яких може бути своя думка. Припускаю, що група, яка під Турчиновим, може сказати: все хлопці, треба зістрибувати з цієї всієї історії. Повертаючись до вашого запитання, я думаю, буде новий Кабмін. Бо, якщо Яценюк залишається ще на рік — з тим же мodus operandi, у цій країні нічого робити. І я, швидше за все, зберу речі і скажу: я зробив все, що міг, я хотів допомогти країні, але якщо нинішньому керівництву це не потрібно і якщо вони взяли лінію, яка нікуди не веде, то я поїду, так само, як поїхав колись із Радянського Союзу. Але мені є де жити, є з чого вибирати. А що робити мільйонам українців? Тому я дуже сподіваюся, що Президент візьме приклад з де Голля, зможе поставити свою репутацію на кін і взяти на себе відповідальність за країну. Яценюк – нахабний пристосуванець. У нього практично немає політичної совісті. Він тримається за владу як тільки може. Але інтелектуально він нічого не може запропонувати, вважаючи за краще політичні фокуси. Його буде підтримувати «Народний фронт» доти, поки вони не відчують, що вибори є невідворотними — Ми розглянули два крайні варіанти — або залишається цей Кабмін, або повністю змінюється. Але можливе ж якесь половинчасте рішення, коли, припустімо, залишиться Яценюк, а тільки частину міністрів буде замінено... — В цьому випадку особистості мають менше значення. Справа в загальному підході. Той же Айварас був би зовсім іншим міністром, якби працював з іншим прем'єром, який би давав би йому повноваження і вимагав результату. Але за Яценюка він був міністром, який боявся зробити помилку, оскільки знав, що його покарають. Його увесь час обмежували, не підбадьорювали, не підштовхували до радикальних реформ. Говорили: сиди і не висовуйся. Тому дуже багато залежить від керівника Кабміну. Я не вірю в переформатування Кабміну до тих пір, поки Яценюк залишається самозакоханим, егоцентричним лідером. — Кращим прем'єром ви, очевидно, вважаєте Міхеїла Саакашвілі. Чи є передумови для того, щоб він увійшов до Кабміну? — Передумови є. Питання тільки, на яку посаду? — Не прем'єром? — Це буде дуже важко. Адже за Михайлом поки немає політичної сили. Немає підтримки в парламенті. Хоча «Самопоміч» говорить про те, що він може бути одним із кандидатів. Але це дуже маленька фракція. — У БПП його прізвище теж звучало... — БПП зараз занадто неоднорідний. Адже проблема БПП в тому, що це — не партія. Це зібрання персоналій, які в цій політичній силі не тому, що поділяють якусь економічну або політичну платформу. Їх об'єднує лише лояльність до одного лідера. В цьому випадку — до Президента. Ми все це проходили. Щодо стосується Михайла, то для нього була б оптимальною позиція віце-прем'єра з економічних реформ. З тим, щоб він міг зібрати команду економістів, юристів, яким би дав політичну підтримку. — Слово знову за Президентом? — Зрозуміло, Президент повинен схвалити дії цієї команди. Але, якщо він хоче поставити на реформаторське крило, йому доведеться відмовитися від свого найближчого оточення. Може виявитися, що Айварас мав рацію і вони корупціонери. Не знаю, у мене немає доказів цього. Але очевидно одне: як мінімум вони не реформатори. І Президенту треба приймати серйозне рішення. По суті, йому доведеться частково втратити підтримку своєї партії. І сказати: я буду створювати і буду частиною нової політичної партії — демократичної, заточеної під президента, в якій буде декілька лідерів. І саме вони за допомогою праймеріз поборються на наступних президентських виборах. Нехай це буде Порошенко, Саакашвілі, Луценко, Мустафа, і вони будуть змагатися, хто з них більш якісний політик. Для Президента це серйозний відхід від його попередньої моделі поведінки. Йому потрібно оточити себе людьми, які від нього не залежать. — Саакашвілі — віце-прем'єр, а хто прем'єр? — Прем'єра треба шукати конкурсним шляхом, як ми шукаємо керівників великих корпорацій. Ось якості для прем'єра: це повинна бути досить молода сучасна людина, енергійна. Ліберал, радикал, смілива, яка може ламати систему. Яка може працювати з колективом — не егоїстична, не нарцисична. Та, яка може розмовляти з Заходом. І при цьому працювати з Президентом, а не сваритися з ним увесь час. І така, яка готова втратити на репутації. Адже багато реформ будуть популярними, багато — непопулярними. Це має бути людина, яка буде розуміти, що за якийсь час вона повинна буде піти з політики. Як Бальцерович. Адже його ім'ям в Польщі лякали дітей. Доля Саакашвілі і його реформаторів теж сумно відома. — Проте хто, на вашу думку, найкращий прем'єр? — Саакашвілі. Або ж якийсь технічний прем'єр, адміністратор. А Мишко б рухав реформи. Я не бачу нікого, хто міг би краще рухати ліберальні економічні реформи. Хто міг би увійти в новий Кабмін? Той же Павло Шеремета. Тимофій Милованов. Не так важливі прізвища. Головне, щоб люди могли проводити ліберальні реформи. — Ви говорите, персоналії не важливі. Але ж не заперечуватимете, що нова політична сила створюється «під Саакашвілі»? — Ні. У нього високий особистий рейтинг, хоча ми ще навіть не почали політичну боротьбу. Але наш рух не створюється під Саакашвілі. Можу показати вам чат зі створення та координації нашого руху. Ви не побачите жодного повідомлення від мене чи Михайла. Це роблять зовсім інші люди. Вася Гацько, Валерій Пекар, Світлана Заліщук, Лещенко, Найєм, Бродський, Салантай, Чумак. Що вони з цього зроблять — я не знаю. Ця політична сила будується не під лідера, а під ідеї. Природно, серед нас Мишко — найдосвідченіший політик. Найвідоміший і найдемократичніший. І я сподіваюся, що він буде лідером. Але це не означає, що всередині нашої команди у нього немає опозиції і в нас немає інших лідерів. — У чому феномен Саакашвілі? Адже він веде себе не як чиновник, не як представник Президента в окремій області, а як незалежний політик. — І так і ні. Ми залежимо від Президента. Він нам дав громадянство. Він може нас звільнити. — Але не звільняє. Можливо, Президент боїться Саакашвілі? — Це треба запитати у Президента. (Посміхається.) Думаю, до Михайла ставляться насторожено всі політики. Для мене була показовим одна розмова у перерві політичного ток-шоу. Представник «Народного фронту» говорив колегам по парламенту: хлопці, а що ви так боретеся за дострокові вибори? Прийде Саакашвілі, він забере у «Свободи», у «Народного фронту», у Юлії Тимошенко, меншою мірою — у БПП, навіть у «Самопомочі». І в цьому сенсі його бояться всі. Я познайомився з Саакашвілі на зустрічі з Абромавичусом. І коли Мишко вийшов, Айварас англійською сказав: he is an unguided missiley. Тобто, це некерована ракета. Саакашвілі такий: ти знаєш, що буде вибух, але не знаєш коли. Він сам знає, чого хоче. Його оточення майже завжди знає, чого він хоче. Але ця непередбачуваність і лімітована керованість бентежить і лякає людей. Але якщо у когось і є вплив на Саакашвілі, то це у Президента — більше, ніж у кого б то не було. Вони друзі юності, Саакашвілі і багато хто з команди грузинів прилетіли сюди на президентському літаку, оскільки через політичне переслідування вони не могли летіти комерційними рейсами. — Хто ваші основні конкуренти на виборах? — Зараз — ніхто. Вони всі занадто слабкі. Звичайно, нам доведеться боротися з «Опозиційним блоком», ідеї якого для нас неприйнятні. Важливо, щоб люди на Сході чули проукраїнські, реформаторські речі тією мовою, якою вони краще сприймають інформацію. Треба забирати всі голоси у Ляшка, оскільки його популізм абсолютно не обґрунтований. У Саакашвілі є те, що людям прийнятне. Це не популізм, але манера спілкування, яку дуже ефективно включає Ляшко. Тому виборці «Радикальної партії» можуть побачити в ньому альтернативу. Ми розраховуємо і на частину людей, яка голосувала за «Народний фронт». Деяким подобалося, що у нас такий прозахідний прем'єр, розмовляє англійською, закидає ногу на ногу. Але й у нас є такі люди! Ми можемо забрати у «Самопомочі», оскільки ми, на відміну від них, не асоціюємося тільки з однією частиною України — західною. Щодо БПП, то багато хто йшов туди, бо думали, що це нова партія. Але потім з'ясувалося, що частина з них підозрюються в корупції, а 25% — колишні регіонали. І ці зневірені можуть сказати — має бути альтернатива. В цьому випадку всім є чого боятись. І я не виключаю варіанту, що це полегшить нашій групі входження до Кабміну. Нас делегують в уряд — мовляв, займайтеся своїми реформами, тільки не забирайте у нас голоси на місцях. — Наскільки спроможна версія, що Саакашвілі потрібні успіхи в Україні, щоб із тріумфом повернутись на батьківщину? — Саакашвілі потрібні успіхи. Скрізь. (Посміхається.) Він однозначно Президент Грузії, це на все життя. У нього там сім'я, там 50 близьких соратників сидять у в’язницях, близько двох тисяч людей переслідуються. Звичайно, він хоче поміняти цю динаміку. Людину, яка прийшла з ідеєю нового грузинського гімну і прапора, позбавили громадянства. Це говорить про реакційність того проросійського режиму, який править у країні зараз. Перемогти цей режим для Саакашвілі принципово. Що і як призведе до цієї перемоги — інше питання. Але однозначно: бути успішним в Україні — гарний початок. Але при цьому треба розуміти, що Росія, її нинішній режим, не дасть досягти успіху ні Україні, ні Грузії. Тому недостатньо бути успішним в Україні. Потрібно ще якось підірвати нинішній російський режим. Саакашвілі – однозначно Президент Грузії, це на все життя. У нього там сім'я, там 50 близьких соратників сидять у в’язницях, близько двох тисяч людей переслідуються. Перемогти нинішній грузинський режим для нього принципово. Що і як призведе до цієї перемоги – інше питання. Але однозначно: бути успішним в Україні – гарний початок — Легко сказати… — Я ж не в буквальному сенсі. Нам просто треба показати, наскільки кардинально ми відрізняємося від Росії. Наша команда хоче будувати в Україні ФРН. Діючи з допомогою економічних реформ. Ні Грузія, ні Україна не можуть змагатися з Росією у військовій потужності, території тощо. Але якщо ми побудуємо ФРН, а вони залишаться в гетто, НДР, — це буде найкращим підтвердженням спроможності наших ідей. — Поговоримо про вас. Ви отримали легітимізацію статусу чи як і раніше виконуючий обов'язки? — Там дивовижна історія. Рік тому при призначенні в Кабмін я проходив спецперевірку і пройшов її без проблем. Зараз мені треба знову її проходити. І ті, хто здійснюють перевірку, дивляться на документи, які мені видавалися при народженні в Україні, і там написано — Боровик Олександр Валерійович. Потім вони дивляться на мої дипломи з Гарварду і Праги, а там написано Боровик Олександр. І вони кажуть: ми не можемо встановити, що це одна й та сама особа, тому ми не можемо подати тебе на спецперевірку. Ось такий абсурд. А я на все це дивлюся і кажу: хлопці, я прийшов працювати в Кабмін, але мені не дали працювати. Зараз я півроку працюю в Одесі, намагаючись отримати роботу, де мені платитимуть 100 доларів на місяць, і ви мене через відсутність по батькові не можете допустити до спецперевірки. У цьому дурість всієї ситуації. І на якомусь етапі мені хочеться викинути рушник і сказати: цього маразму було занадто багато. Тут немає політичної волі за безцінь використовувати таких людей, як я. Колись я поїхав із Совка. Тепер я все більше і більше починаю почуватися так само і в Україні. Я півроку працюю в Одесі, намагаючись отримати роботу, де мені платитимуть 100 доларів на місяць, а мене через відсутність по батькові не можуть допустити до спецперевірки. Тут немає політичної волі за безцінь використовувати таких людей, як я — Проте ви продовжуєте працювати. Можете назвати п'ять ключових досягнень? — Почну з політичних, які складніше «помацати», але вони є. По суті, Одеса була в стані, який люди, які воювали на Сході, описували як «переддонбаська народна республіка». Нам багато чого вдалося поміняти. Одеса стала частиною українського життя. І зараз набагато менше людей підтримують політику Росії. Одесу ідеологічно повернули в мейнстрим української політики, в її інформаційне поле. Одеський губернатор став національним політиком. З'явився одеський пакет реформ. Що стосується більш відчутних речей. Вперше за довгі роки Одеська митниця прийшла в плюси. У січні цього року отримала 126 мільйонів гривень понад план. Ми півроку воювали, щоб нам дозволили поставити туди свою команду. В результаті призначили 26-річну дівчину з гуманітарною освітою і двох її соратників. І вони упродовж кількох місяців поміняли динаміку на митниці. 126 мільйонів — це гроші, які мали бути щомісяця. У нас забрали енергетичну митницю, яка відповідальна за третину всього прибутку. Але що ми показали? Що це можна робити. Уявіть, якби кожен місяць прибуток від митниці був 126 мільйонів понад план і ми могли б витрачати ці гроші на будівництво доріг. А якщо ще додати енергетичну митницю, яку у нас прем'єр забрав! У нас дороги були б як у Швейцарії! Ще одне досягнення — ми побудували центр адміністративних послуг, де люди за 15 хвилин отримують паспорти і довідки. Так, нам дорікали, що ми його фінансували «по-лівому», доручивши його будівництво одіозним бізнесменам Кауфману і Грановському. А я кажу: для мене ви всі одіозні. Хтось брав участь у побутовій корупції, хтось — у політичній, хтось став олігархом. А нам було важливо, щоб центр з'явився. До речі, якби Кауфман і Грановський зайшли зараз сюди, я б навіть про це не знав. Ніколи їх не бачив. Я знаю, що гроші, які ми їм заплатили, це дуже маленькі гроші. Але в результаті наш одеський центр кращий, ніж у Мюнхені. Для мене це місце, де я почуваюся в Європі. Крім того, ми скоротили адміністрацію більш ніж удвічі, звільнили 26 начальників районних адміністрацій, привели туди нових. У них там більше людей із західною освітою, ніж у всьому Кабміні. — Ви створювали інвестиційну раду. Інвестори прийшли в регіон? — З інвестиціями складніше. Коли журналісти, які пишуть для американських і європейських видань, нарікають, що в Одесі до влади прийшов мафіозний клан, мені складно переконати інвесторів в Америці чи Японії вкладати в регіон гроші. Мені, можливо, простіше поїхати в Китай або Туреччину. Вони не настільки педантичні щодо корупції. Але китайці приїжджають і кажуть: ми побудуємо новий порт і нову дорогу. За умови, що працювати будуть наші робочі. Або висувають ще якісь умови. І ти опиняєшся в складній ситуації. Тобі хотілося б залучити прозорі гроші, не хочеться привозити в регіон з високим рівнем безробіття китайських працівників... — Після історії з французьким виноробом інвестори, очевидно, не шикуються в чергу? — Саме так! Він не захотів отримувати всі ці 70 дозвільних документів, які видаються одеським виноробам. Коли ми зібрались у нього, там був представник Мінекономіки. І, розповідаючи про дерегуляцію бізнесу, він заявив: ми за останні півроку скасували одну ліцензію для виноробів. Це і є дерегуляція в розумінні нашого міністерства! А на Одещині ліцензії отримало тільки 68 осіб. При тому, що в кожному селі Бессарабії в кожному дворі виробляють вино. І вони змушені продавати його нелегально. І цей француз був шокований, бо у Франції взагалі немає ліцензії! Вони самі організовуються і вирішують, відповідає вино стандартам чи ні. — Наостанок розкажіть, яка ситуація з портами в області? — Розповім цікаву історію. У червні минулого року Порошенко приїхав до Одеси. Зателефонували з його штабу і запитали, куди йому можна поїхати? Чи можна в порт? Які причали в Центральному порту? Хто ними володіє? Ми відповідаємо: частково — бандити, частково колишні бандити, а тепер бізнесмени, частково — політичні опоненти. Ага, туди ми не поїдемо. А що є нейтрального? Ну, вежа є, куди можна зайти. Ось ця вежа — оплот української державності. Все інше належить комусь. Зазвичай одіозному. І Президенту довелося відмовитися від ідеї відвідати порт. Це показова історія. У нас є закон, за яким заборонено продавати ділянки прибережної зони. При цьому в одній прибережній зоні можна побудувати три причали, продавши цю зону за суму від 35 до 100 мільйонів доларів, залежно від результатів конкурсу. І спрямувати ці гроші на розвиток інфраструктури, будівництво доріг. На під'їзді до Одеси ви бачите багато мостів. Але фокус у тому, що вони не добудовані, не вистачило грошей, щоб підвести до них дороги. Там близько п'яти таких мостів. Хоча навігатори показують, що на міст в'їхати можна. Це питання можна було б розв’язати за рахунок інвестицій. Але за законом конкурс проводити не можна! Все відбувається інакше. Приходять до мене двоє людей, які хочуть будувати причали. І я ухвалюю рішення на користь того, що дає мені хабар у 25 мільйонів доларів. Потім ці люди будують три причали і продають їх за 200 мільйонів. По суті, держава дала комусь заробити,  не отримавши на цьому ні копійки. А люди на кшталт Ляшка, які на такому заробляють, кричать, що нашу рідну українську землю не можна продавати. Але за цією риторикою стоять корупційні схеми. Якби держава була розумною, вона б сказала: ми продаємо прибережну зону за 100 мільйонів. Але, якщо людина захоче продати її за 200, ми хочемо мати в цьому золоту акцію і отримати 20%. Тоді з однієї транзакції держава отримує 120 мільйонів. А у нас такої землі і прибережних зон величезна кількість. Потрібно просто розв’язати це питання законодавчо. На жаль, поки що перемагають популісти, які захищають свої схеми.
Суспільство оформление ленты  Наївний світ Марії Примаченко Кажуть, її творчістю захоплювався сам Пабло Пікассо. Він, побачивши її роботи, вигукнув: «Вона - геній. Я схиляюся перед нею». У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відкрилася виставка української художниці Марії Примаченко. Збагнути незбагненне - таку мету поставили перед собою куратори виставки її робіт. І виставили напоказ роботи різних років - від першої виставки в 1936-у до останніх робіт. Всього більше трьохсот полотен, скульптур і замальовок. Придумали і символічну назву: «Неосяжне». На відвідувачів дивляться її придумані звірі: слони з кігтями, журавлі з чубчиками, буйволи з пустушками. А ще безліч загадкових квітів. Її стиль називають наївним, але не примітивним. Кажуть, якби не звичайна випадковість, про поліську художницю з села Болотня ніхто б і не дізнався. Випадок - це рішення ідеологів того часу, що в країні рад художником може стати будь-яка людина з народу. Щоб з'єднати професіоналів і народних майстрів, у Києві стали відкривати експериментальні майстерні. До такої потрапила і Примаченко. Й одразу опинилася поруч із такими майстрами, як Василь Кричевський. У Києві дівчина раз у раз малювала своїх фантастичних звірів і птахів. Кажуть, їй забороняли ходити в зоопарк, щоб її моделі не стали схожими на справжніх левів або слонів.Так з'явилися «Синій вазон із квітами», «Жар-птиця», «Чорний звір», «Голуб на камені». Деякі її роботи побачили Париж, Прага, Варшава.  «Я люблю все живе, люблю малювати квіти, різних птахів і лісових звірів. Одягаю їх у народне вбрання, і такі веселі вони в мене», - говорила художниця. Любить роботи Примаченко і її правнучка Настя. Дівчина прийшла на виставку і розповідала про свою знамениту родичку. Пишається, що дуже схожа на прабабусю.Виставку відвідала і дружина Президента Марина Порошенко. Для неї і кількох дітей з обмеженими можливостями організатори провели невелику екскурсію. «Марія Примаченко - одна з найвідоміших українських художниць ХХ століття, - сказала вона. - Унікальність її робіт полягає в тому, що вона творила для людей - «людям на радість». Кожне полотно ніби відтворює її щедрий світ любові, добра, мрійливості і загадковості. Дивлячись на роботи Марії Примаченко, відчуваєш, як душа наповнюється оптимізмом і вірою в краще майбутнє».У стінах «Мистецького Арсеналу» сьогодні не тільки нерухомі картини Марії Примаченко. Вони оживають і рухаються. Деяким друге дихання дає народний майстер Іван Приходько. Він намагається творити в дусі художниці, доповнюючи і переосмислюючи. Під його чуйним керівництвом всі охочі діти стають частинками світу знаменитої Примаченко, повторюючи її лінії на аркушах паперу.
Економіка У МВФ не виключають припинення фінансування України Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард не виключає припинення фінансування України. Про це йдеться в її заяві. За словами Лагард, можливе припинення фінансування пов'язане з відсутністю реформ у країні. «Я стурбована тим повільним прогресом, який демонструє Україна в поліпшенні державного управління, в боротьбі з корупцією і в зниженні впливу корисливих інтересів на політику. За відсутності помітних зусиль, щоб надати нового поштовху реформам в управлінні державою і боротьбі з корупцією, складно уявити, що підтримувана МВФ програма триватиме і надалі і буде успішною. Україна ризикує повернутися до практики невдалих економічних кроків, яких і так вистачало в її недавній історії. Життєво важливо, щоб зараз дії лідерів України повернули державу на обнадійливий шлях реформ», - заявила Лагард.
За кордоном Штаб АТО: Підрив автобуса в Мар'їнці - це спроба бойовиків створити гуманітарну катастрофу Події останніх двох днів переконливо свідчать про наміри бойовиків спровокувати на території Донбасу, непідконтрольній українському уряду, гуманітарну катастрофу і перекласти відповідальність за це на владу України. Про це повідомив керівник української сторони Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) генерал-лейтенант Андрій Таран, повідомляє на своїй сторінці в Facebook прес-центр штабу АТО. «Минулого тижня через постійні обстріли з боку бойовиків НЗФ було закрито КПВВ «Зайцеве», пропускний пункт поблизу Мар'їнки залишився єдиним на Донеччині, через який попри  великі черги мирні жителі мали можливість перетинати лінію розмежування. Своїми підступними діями бойовики прагнуть змусити українську сторону закрити і цей пункт пропуску», - сказав Таран. Також генерал-лейтенант висловив упевненість, що трагічним подіям під Мар'їнкою, що сталися сьогодні вранці, де загинули люди, передувала вчора ввечері ще одна провокація. «Близько 17:00 9 лютого по цьому пропускному пункту з боку бойовиків НЗФ було відкрито вогонь із гранатомета. Такі дії бойовиків можна розцінити не інакше як провокацію для закриття єдиного діючого зараз КПВВ в Донецькій області, а потім з властивим їм цинізмом звинуватити українську владу в гуманітарній катастрофі», - підкреслив керівник української сторони СЦКК.Інформацію про всі зазначені факти було передано представникам СММ ОБСЄ.
Суспільство Від завтра групи швидкого реагування поліції почнуть роботу на Львівщині На Львівщині від завтра почнуть працювати групи швидкого реагування Національної поліції України. Про це сьогодні під час засідання спільної колегії МВС та Мін'юсту України заявила голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, передає РБК-Україна. «Завтра я їду до Львова. Ми зробили проект у Білій Церкві на Київщині. Завтра будемо запускати такі групи швидкого реагування у Львівській області, через тиждень - у Харкові. І щоб у нас було чітке уявлення - в трьох областях (Київська, Львівська і Харківська області. - Ред.), в 79 районах і в містах цих регіонів на службу вийдуть 240 автопатрулів, в яких будуть працювати близько двох тисяч поліцейських», - повідомила глава Національної поліції України. Нагадаємо, Деканоїдзе прогнозує завершення переатестації поліцейських за півроку.
Події На Дніпропетровщині підозрюваний втік просто із зали суду У місті Марганці Дніпропетровської області підозрюваний втік із судової зали під час слухання його справи. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області. «9 лютого 2016 року із приміщення Марганецького міського суду втік підсудний - 51-річний чоловік, засуджений за умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть (в жовтні 2014 року підсудний разом зі спільником завдали місцевому жителю відкриту черепно-мозкову травму, від якої останній помер)», - зазначається в повідомленні. Після оголошення обвинувального вироку, за яким підсудного засудили до 10 років позбавлення волі, чоловік вибіг із зали суду, сів у своє авто і поїхав. Під час його переслідування правоохоронними органами було застосовано вогнепальну зброю, проте затримати втікача не вдалося. Нікопольською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом втечі засудженого з приміщення суду (ч.1 ст. 393 КК України).
оформление ленты  Блог: 
Економіка Олександр Охріменко Міністр не може говорити, що йому не дають працювати Айварас Абромавичус має піти у відставку, бо за час його керівництва Міністерством економічного розвитку і торгівлі відбулося тільки падіння, а не зростання економіки. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. «По-перше, міністерство економіки треба ліквідувати. А по-друге, Абромавичус - це було суцільне покарання. Зараз офіційна статистика падіння ВВП - 30%, промислове виробництво впало на 13%. Виникає питання, а що ж робив міністр? Він повинен був відзвітувати про зростання економіки, а було тільки падіння. І виникає питання: чим він займається?. Розмова про те, що «я роблю реформи, а мені не дають» - це не розмова, це відмовки. Міністр не може говорити, що йому щось заважає», - розповів експерт. На думку економіста, те, що Кабмін не хоче допустити відставки Абромавичуса, - це виключно політичні інтриги. «Міністр повністю провалився. Якби це була європейська країна, то й уряд, і всі були б зацікавлені у його відставці. Коли відбувається таке падіння економіки і така ситуація, то уряд каже, що помилився, і йде у відставку, це логічно і правильно. Але у нас не Європа. З точки зору чинного законодавства, якщо ти чимось займаєшся, то ти повинен відповідати за свої дії. Якщо ти говориш, що тобі не дають працювати, значить, ти не вмієш працювати, і зовсім це не тому, що ти хороший чи поганий», - зазначив Охріменко.
Суспільство МінАПК просить НАБУ і МВС перевірити фінансові злочини на «Артемсолі» Міністерство аграрної політики звернулося до Національного антикорупційного бюро та Міністерства внутрішніх справ з проханням перевірити інформацію щодо фінансових махінацій на держпідприємстві «Артемсіль», оприлюднених у розслідуванні програми «Схеми». Про це передає прес-служба Мінагрополітики. Відповідні листи підписав профільний міністр Олексій Павленко. «Мінагрополітики буде максимально сприяти встановленню подібних фактів порушень посадовими особами ДП «Артемсіль» та надаватиме всебічну підтримку НАБУ і правоохоронним органам у цьому процесі», - зазначив міністр. До того ж Мінагрополітики просить перевірити інформацію щодо можливих порушень із реалізації технічної солі - незаконне заниження цін фірмам-посередникам, зменшення відпускної ціни при реалізації солі для Росії, надання привілеїв при реалізації одній фірмі. Також МінАПК вимагає пояснень від «Артемсолі» щодо поширеної інформації.
Політика Геращенко: Пайєтт назвав реформу поліції найбільш «вдалим вкладенням США» Народний депутат України Антон Геращенко заявив про те, що посол США Джеффрі Пайєтт відгукнувся про реформу поліції як про одне з найефективніших фінансових вкладень США. Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook. «Тільки-но на спільній колегії МВС і Мін'юсту посол США Джеффрі Пайєтт сказав, що вважає інвестиції в реформу Української поліції в розмірі 20 мільйонів доларів найефективнішим вкладенням коштів у реформи в світі, коли-небудь здійснені урядом США», - написав Геращенко. Він вважає, що уряд США буде продовжувати всеосяжну фінансову та консультаційну підтримку реформ, що проводяться урядом України в секторі української поліції, прокуратури, боротьби з корупцією. «Тим самим пан Пайэтт підтвердив, що шлях, обраний командою реформаторів Міністерства внутрішніх справ, правильний», - резюмував Геращенко.
Події На Донбасі СБУ затримала контрабандний вантаж Працівники Служби безпеки України спільно з прикордонною та фіскальної службами затримали поблизу лінії розмежування три вантажі з одягом і продуктами. Про це повідомляє прес-центр СБУ. «В районі пункту пропуску «Новотроїцьке» на Луганщині правоохоронці за один день зупинили мікроавтобус і легковик з партіями одягу і взуття. Водії авто планували ввезти без відповідних документів на тимчасово окуповану терористами територію товари на загальну суму понад 200 тисяч гривень», - йдеться в повідомленні. Також працівники СБУ в районі села Солодке Мар'їнського району Донецької області затримали автомобіль, який намагався в'їхати в т.зв. «ДНР» поза встановленими пунктами пропуску. З машини було вилучено майже 2,5 тонни м'ясо-ковбасних виробів вартістю понад 130 тисяч гривень. «Триває перевірка походження товарів і встановлюються їх одержувачі на тимчасово контрольованих бойовиками територіях», - резюмується в повідомленні прес-центру спецслужби.
Події У школі міста Курахового виявили детонатори для вибухівки У місті Кураховому Донецької області правоохоронці виявили 10 детонаторів для вибухівки. Про це повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції в Донецькій області. «Вибухонебезпечні знахідки виявив працівник превентивної служби Мар'їнського відділення поліції, який здійснював щоденний профілактичний обхід навчальних закладів. Директор школи повідомила міліціонеру, що тільки-но в класі, який розташований у дворі школи, було виявлено вибухонебезпечні предмети», - йдеться в повідомленні. На місце негайно прибула слідчо-оперативна група. Поліцейські вилучили вибухонебезпечні предмети та обстежили школу і пришкільні території на предмет виявлення інших небезпечних «сюрпризів». «За словами експертів-вибухотехніків, шахтний детонатор призначений для підриву основного заряду і використовується при вибухових роботах на шахті. Незважаючи на невеликі розміри, в ньому міститься небезпечна речовина, яке дуже легко вибухає від тертя, нагрівання або удару», - повідомляється в прес-службі. Зараз правоохоронці проводять слідчо-оперативні заходи, щоб встановити, яким чином «арсенал» детонаторів потрапив на територію дитячого закладу. «Цей факт кваліфіковано за ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України», - резюмується в повідомленні.
Політика Боровик: Україна може повторити долю Чехословаччини Україна може піти шляхом Чехословаччини, коли вона розділилась. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) заявив виконуючий обов'язки заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Сашко Боровик. За його словами, в разі дострокових парламентських виборів країна може розколотися. «Припустимо, на Заході перемагає «Самопоміч», налаштована на реформи, на Сході - «Опоблок» або щось схоже, з протилежною ідеологією. Країна піде у двох різних напрямах, не виключено, що за чехословацьким сценарієм. Виходить, у нас є дві можливості. Обидві - погані. Перша - ми нічого не змінюємо й економічно заходимо в ситуацію хаосу і загальної апатії. Другий сценарій - ми йдемо шляхом виборів, і ці ж апатичні люди або не голосують, або продають свої голоси за гречку. І тоді в одній, передовій частині країни люди вибирають прозахідну партію, а на Сході - нереформаторскую. І країна розколюється», - сказав Боровик.
Суспільство Кабмін: Середня зарплата в грудні склала 4460 гривень Середня офіційна зарплата українців в грудні 2015 року склала 4460 грн 32 коп. Про це повідомляє офіційний сайт Кабміну. «Кабміном затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в сумі 4460 грн 32 коп., що буде застосовуватися при визначенні коефіцієнта заробітної плати за грудень 2015 року при призначенні пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», - йдеться в повідомленні. Дані Держкомстату свідчать про те, що найвищий рівень зарплат у грудні 2015 року зафіксовано в Києві - 8486 грн, найнижчий - у Чернігівській області - 3924 грн. Реальна заробітна плата в Україні, за інформацією Державного комітету статистики України, в грудні 2015 року порівняно з груднем 2014 року скоротилась на 9,9%, тоді як в порівнянні з листопадом 2015 року зросла на 15,2%
Події Бойовики 17 разів обстріляли позиції сил АТО Від початку доби бойовики 17 разів відкривали вогонь по українських опорних пунктах, використовуючи при цьому стрілецьку зброю, великокаліберні кулемети і гранатомети. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, в околицях Донецька окупантами було обстріляно українські укріплення в Авдіївці, Пісках, Опитному  і на шахті Бутівка. Неподалік Мар'їнки працював ворожий снайпер. «У районі тимчасово окупованої Горлівки з гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів противник вів вогонь по наших опорних пунктах у Новгородському, Троїцькому та Верхньоторецькому», - йдеться в повідомленні. З мінометів калібру 82 мм проросійські бойовики обстріляли українські укріплення неподалік Красногорівки. На Маріупольському напрямі з гранатометів і стрілецької зброї противник відкривав вогонь по позиціях сил АТО в Широкиному.
Суспільство Турчинов: Через збільшення кількості обстрілів КПВВ «Мар'їнка» може закритись Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що пункт пропуску «Мар'їнка» може закритися через почастішання випадків обстрілу цього району. Про це він заявив під час інспекції передової на Донецькому напрямі, повідомляє прес-центр РНБО. «Секретар РНБО звернув увагу прикордонників і представників СБУ на необхідність посилити якість перевірок після відновлення роботи КПП для недопущення потрапляння на територію України представників диверсійних і терористичних груп», - йдеться в повідомленні. Крім того, Турчинов додав, що КПВВ «Зайцеве» відкриється після скорочення кількості обстрілів у цьому районі, і не виключає, що найближчим часом контрольно-пропускний пункт «Мар'їнка» теж може закритися через збільшення атак з боку терористів.
Суспільство Деканоїдзе виступила із заявою щодо резонансної погоні у Києві Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе закликала припинити спекуляції на тему недавньої погоні в Києві, в результаті якої загинув підліток, і дочекатися завершення розслідування. Про це йдеться в заяві Деканоїдзе, поширеній прес-службою Національної поліції. За її словами, з огляду на суспільний резонанс, Національна поліція займає абсолютно відкриту позицію і конструктивно співпрацює зі слідством в правовому полі. «І дуже важливо, особливо для медіа, розділяти цей конкретний випадок зі щоденною практикою роботи поліцейських по всій країні, які забезпечують правопорядок, озброєні і мають право застосовувати зброю в межах закону», - йдеться в заяві. При цьому від себе особисто і від імені всієї Національної поліції Деканоїдзе висловила співчуття родині загиблого.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Смерть підлітка під час погоні - це трагічний збіг обставин Смерть хлопця під час погоні поліції у Києві - це трагічний збіг обставин. Природно, що рівень кваліфікації поліції повинен зростати, але шукати політичні причини і мотиви в інциденті не варто. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко. «Українці нечасто цікавляться тим, що їх не стосується прямо. Всі вважають, що вночі на авто можуть їздити діти багатих батьків, мажори. Адже діти багатих батьків регулярно упродовж п'яти років уникали слідства, коли потрапляли в ДТП і давили людей. Тому не думаю, що в своїй свідомості українці поставляться до поліції після інциденту якось інакше, тим більше що вони розрізняють поліцію і міліцію. Кваліфікація поліції повинна обов'язково рости, і має бути відповідне службове розслідування. Справа повинна дійти до суду, і суд об'єктивно повинен оцінити ступінь провини кожного», - вважає політолог. Він зазначив, що загибель молодої людини - це завжди драма, ким би вона не була. Однак Небоженко не бачить великої політики в цьому інциденті. «Великої політики в усьому цьому я не бачу - це при всьому тому, що це моя робота - у всіх складних речах бачити політику. Я вважаю, що це просто трагічний збіг обставин. Я думаю, що той, хто стріляв, не хотів вбити людину, для цього поліцейського це теж трагедія. Розслідування має бути справжнє, серйозне, неупереджене. Це трагедія, драма, але зовсім не бажання поліції показати, що буде вбивати будь-якого порушника», - розповів політолог.
Суспільство «МінСтець» розповіло про свої плани на 2016 рік Міністерство інформаційної політики України представило план діяльності на 2016 рік під час прес-конференції в прес-центрі Кабінету Міністрів. Про це передає офіційний урядовий портал. «МІП 2016 року працюватиме за чотирма ключовими напрямками - це розвиток інформаційного простору України, створення системи державних стратегічних комунікацій, інформаційна реінтеграція окупованих територій і тимчасово переміщених громадян та популяризація України та її цінностей у світі», - йдеться в повідомленні. Радник Міністра інформаційної політики з питань стратегічних комунікацій Аліна Фролова також зазначила, що місія держави в цілому - це створення умов для розвитку суспільства. «Ми бачимо місію Мінінформполітики у створенні умов для формування конкурентного і незалежного інформаційного простору України, заснованого на принципах і засадах громадянського суспільства та професійної спільноти, здатного до саморегуляції і саморозвитку, як гарантії запобігання впливу на незалежні засоби масової інформації і як необхідна умова розбудови незалежної демократичної держави Україна, а також популяризація наших цінностей у світі», - резюмувала Фролова.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,3764278888702-/ /-pc-/
Top