рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
09
Серпня
2016
9 Серпня
09 Серпня
09:00
Політика
У Латвії заарештували сім мільйонів доларів США, пов'язаних із компаніями Онищенка
У Латвії заарештовано сім мільйонів доларів США, коштів, пов'язаних із компаніями народного депутата - втікача Олександра Онищенка. Про це заявив заступник голови САП Володимир Кривенко, повідомляє телеканал 24. Він зазначив, що «так співпало, що керівник САП Назар Холодницький перебуває в Латвії з діловою поїздкою». «Думаю, що він посприяв цьому», - сказав Кривенко. Пізніше стало відомо, що арешт на гроші на двох депозитних субрахунках у латвійському банку Trasta komercbanka, які було відкрито на ім'я народного депутата Олександра Онищенка наклав Солом'янський районний суд Києва за клопотанням НАБУ. Рішенням суду також було арештовано рахунки афілійованих з ним компаній Rexlord Systems і Ostexpert Limited у латвійських банках PrivatBank і Trasta komercbanka. Читайте також: Онищенко просить відправити його в оплачувану відпустку (документ) Онищенка підозрюють в організації газової схеми, під час розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, внаслідок викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані від перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами.
09 Серпня
09:07
Події
У Дніпропетровській області внаслідок вибуху загинуло двоє людей
У Дніпропетровській області, в місті Кам'янське, внаслідок вибуху загинуло двоє людей. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією рятувальників, вибух прогримів на відкритій території біля будинку №8 по вул. Івана Сірка близько 1:20. Внаслідок вибуху двоє людей загинули. Наразі співробітниками національної поліції проводиться розслідування.
09 Серпня
09:15
Суспільство
За два роки російської агресії загинуло 67 прикордонників
З початку російської агресії загинуло 67 прикордонників. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби. У ДПСУ нагадали, що два роки тому прикордонні підрозділи та пункти пропуску, розташовані в Луганській і Донецькій областях, щодня зазнавали обстрілів і атак терористів. Для повернення контролю за ділянкою було створено угруповання «Кордон». Перед групою було поставлено завдання: відновити контроль над кордоном у напрямку населених пунктів Бірюкове - Довжанський - Свердловськ. «Противник обстрілював позиції у першу чергу з гранатометів, а потім з мінометів, важкої артилерії, «Градів». Переважна більшість обстрілів здійснювалася з території Росії. Але прикордонники спільно з десантниками увійшли в пункт пропуску «Довжанський» і обороняли кордон, доки це було можливо. У перших числах серпня 2014 року прикордонники разом із військовослужбовцями ЗС України пішли на прорив до головних сил», - ідеться в повідомленні.
09 Серпня
09:23
Суспільство
Окупанти просять туристів поки що не їздити до Криму
Окупанти попросили туристів найближчими днями утриматися від поїздок до Криму. Відповідне повідомлення опубліковано на сайті «влади» Керчі. «Керченська поромна переправа працює з піковим навантаженням. У зв'язку з великим напливом туристів адміністрація міста попереджає про можливі черги на лінії Крим - Кавказ до 10 години», - ідеться в повідомленні. При цьому туристів попросили найближчими днями утриматися від поїздок до Криму.
09 Серпня
09:30
Суспільство
Окупанти продовжують блокувати КПВВ «Каланчак»
На адміністративному кордоні з окупованим Кримом залишається заблокованим КПВВ «Каланчак». Про це заявив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян, пише 112. За його словами, окупанти не пропускають через зазначений КПВВ людей ні в один, ні в інший бік. Читайте також: Окупанти просять туристів поки що не їздити до Криму Водночас Слободян зазначив, що на пункті пропуску «Чаплинка» пропуск здійснюється лише в один бік, у напрямку в'їзду на окупований півострів. В обидва боки функціонує тільки пункт пропуску «Чонгар».
09 Серпня
09:36
Події
У Львівській області літній чоловік випав з вікна і загинув
У Львівській області після падіння з четвертого поверху загинув чоловік. Про це повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації. 9 серпня о 5:40 у м. Стрий з вікна четвертого поверху випав місцевий житель, який від одержаних травм помер на місці пригоди. На момент смерті чоловікові було 84 роки. За яких обставин він випав з вікна, поки що не відомо. Правоохоронці здійснюють дослідчу перевірку і з'ясовують причини події.
09 Серпня
09:46
За кордоном
У Росії розповіли, коли почнуть будувати підводний човен нового покоління
Міноборони схвалило контракт на розробку багатоцільового атомного підводного човна п'ятого покоління, будівництво субмарини почнеться після 2020 року. Про це заявив генеральний директор санкт-петербурзького морського бюро машинобудування «Малахіт» Володимир Дорофєєв, пише РІА «Новости». Раніше Об'єднана суднобудівна корпорація оголосила про початок робіт з формування образу багатоцільових атомних підводних човнів п'ятого покоління проекту «Хаскі». Вони прийдуть на зміну АПЧ проекту 885 «Ясен». Поки що відомо лише про те, що новий багатоцільовий підводний човен буде максимально уніфіковано з перспективною стратегічного АПЧ, а на його озброєнні будуть гіперзвукові ракети «Циркон».
09 Серпня
09:55
Суспільство
Плотницький заявив, що повернувся до роботи
Ватажок бойовиків «ЛНР» Ігор Плотницький заявив, що повернувся до роботи. Про це йдеться в його заяві. «Всі необхідні розпорядження для забезпечення повсякденного життя і захисту «республіки» я віддав негайно. Зараз робота влади триває у звичному режимі, а я регулярно проводжу зустрічі та наради», - йдеться в заяві. Нагадаємо, вранці в суботу, 6 серпня, Плотницький дістав поранення внаслідок вибуху, який стався поряд із його автомобілем.
09 Серпня
10:08
Суспільство
Затримано організатора нелегального каналу переправлення мігрантів, людей возили у дерев'яних коробках (фото, відео)
Викрито міжнародне злочинне угруповання, яке спеціалізувалося на незаконному переправленні осіб до країн ЄС. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби. Так, у населеному пункті Велика Копань Закарпатської області затримано двох жителів Івано-Франківської області, причетних до діяльності міжнародного злочинного угруповання. «Ці особи мали завершити переправлення трьох громадян Індії до однієї з країн ЄС. Щоб замаскувати свої дії, учасники злочинної групи перевозили іноземців, помістивши їх у дерев'яний короб у вантажному мікроавтобусі», - йдеться в повідомленні. Водночас у Києві правоохоронці затримали організатора каналу незаконної міграції - громадянина Шрі-Ланки, який постійно проживає на території України. Іноземця взяли під час одержання ним частини коштів у розмірі близько 100 тисяч гривень. Загальну суму вартості своїх послуг він оцінив у 300 тисяч гривень. За ці гроші організатор обіцяв доправити групу мігрантів до Угорщини. Наразі тривають невідкладні слідчі дії.
09 Серпня
10:18
Політика
Опубліковано повістки про виклик на допит Парубія і Москаля
Прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган опублікувала на своїй сторінці у Facebook повістки про виклик на допит спікера Верховної Ради Андрія Парубія та голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля. За словами Сарган, слідчі ГПУ запрошують як свідків багатьох політиків та посадців, які можуть повідомити важливу для слідства інформацію про події на Євромайдані. «Така інформація матиме важливе значення в розслідуванні кримінального провадження та з'ясування істини. Як свідків тих подій протягом серпня поточного року до департаменту спецрозслідування Генпрокуратури запрошено, зокрема, Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Олександра Турчинова, Віталія Кличка, Андрія Парубія та інших», - написала Сарган. Раніше повідомлялося, що Президента Петра Порошенка викликано на допит у ГПУ.
09 Серпня
10:27
Події
У Львові з колонії втік убивця
У Львові з виправної колонії втік засуджений за вбивство ув'язнений. Про це повідомляє обласне управління Національної поліції, пише УНІАН. За інформацією правоохоронців, 38-річний засуджений у 2011 році на дев'ять років за вбивство, втік з колонії 8 серпня, близько 21:45. Його прикмети: зріст близько 175 см, середньої статури, коротка стрижка. Наразі всі обставини події і можливе місце перебування втікача встановлюються.
09 Серпня
10:38
Політика
МЗС заявив про етноцид кримських татар
Росія здійснює етноцид кримськотатарського народу в окупованому Криму. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України. Як зазначається в заяві, системний тиск на кримськотатарський народ, репресії проти громадян України за національною ознакою, організація етнічно і політично мотивованих переслідувань на тимчасово окупованій частині території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з дати початку тимчасової окупації Криму, є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу. «Звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом засудити дії окупаційної влади, докласти необхідних зусиль для захисту кримських татар від дискримінації та переслідувань з боку Російської Федерації і не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу, який 70 років тому вже пережив трагедію примусової депортації», - сказано в заяві . У МЗС також зазначили, що Україна не припинить докладати всіх зусиль для повної деокупації території Криму і відновлення суверенітету і територіальної цілісності й закликає партнерів посилити тиск на країну-окупанта, заявили в МЗС.
09 Серпня
10:53
Суспільство
На Волині досі гасять торфовища
У Ратнівському районі Волинської області кілька днів не можуть загасити пожежу на торфовищах. Про це повідомляє «112 Україна». Рятувальники гасять пожежу вже кілька днів. Тривалий час у регіоні суха погода. Весь цей час там горять торфовища. Минулого тижня вдалося ліквідувати чотири пожежі. Як повідомляється, торф горить одразу в декількох місцях. Станом на 8 серпня 2016 року в області зафіксовано 16 випадків горіння торфу на площі 10 га.
09 Серпня
11:07
Політика
Тандіт заявив про прогрес у переговорах із бойовиками
У переговорах з бойовиками в питанні обміну полоненими намітився певний прогрес. Про це заявив радник глави СБУ Юрій Тандіт, пише Радио.Свобода. За його словами, наразі планується деякий «захід», який відбуватиметься в рамках домовленостей за принципом «всіх на всіх». «І ми зробимо все, щоб найближчим часом хлопців було звільнено», - зазначив Тандіт.
09 Серпня
11:19
Суспільство
У зоні АТО дев'ятьох бойовиків було поранено за добу
Минулої доби на Донбасі в зоні АТО було поранено дев'ятьох бойовиків «ДНР» і «ЛНР». Про це сказано в повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України у Facebook. «Протягом доби поранено дев'ятьох російських «військовослужбовців» зі складу «100-ї окремої мотострілецької бригади» з місцем дислокації в Донецьку (чотирьох), «7-ї окремої мотострілецької бригади» з місцем дислокації в Дебальцевому (одного), «6-го окремого мотострілецького полку» з місцем дислокації у Стаханові (одного), трьох військовослужбовців ЗС РФ зі складу невстановленого підрозділу «другого армійського корпусу», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що протягом минулої доби бойовики обстріляли позиції українських військових 47 разів.
09 Серпня
11:26
Суспільство
Московський проспект офіційно став проспектом Степана Бандери
Сьогодні, 9 серпня, офіційна газета Київської міськради «Хрещатик» опублікувала рішення про перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери. Це означає, що перейменування набуло чинності, пише 112. Також офіційно перейменовано вулицю Баумана на вулицю Януша Корчака (Шевченківський р-н), вулицю Кутузова - на вулицю Генерала Алмазова (Печерський р-н), вулицю Суворова - на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка (Печерський р-н), провулок Кутузова - на провулок Євгена Гуцала (Печерський р-н).
09 Серпня
11:40
Політика
Окупанти перекрили КПВВ «Чонгар»
О 10:40 окупанти без пояснення причин зупинили пропуск осіб та транспортних засобів навпроти КПВВ «Чонгар» в обидва боки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. Таким чином на даний момент представники РФ здійснюють пропуск тих, хто їде на півострів, і лише напроти КПВВ «Чаплинка».
09 Серпня
11:52
Суспільство
У Дніпрі патрульні зупинили автомобіль із дитиною за кермом
У Дніпрі патрульні поліцейські зупинили автомобіль, яким керувала 12-річна дитина. Про це повідомляє прес-служба патрульної поліції Дніпра. За інформацією правоохоронців, вони помітили ЗАЗ «Славута» і їм здалося, що за кермом нікого немає. Патрульні наздогнали авто, порівнялися з ним і з'ясували, що за кермом сидів 12-річний хлопчик, поруч був його батько - вчив сина водити. Патрульні винесли постанову за ст. 126 КУпАП (керування без відповідних документів) та провели профілактичну бесіду із батьком дитини.
09 Серпня
11:56
Суспільство
На Луганщині директор інтернату привласнив бюджетні кошти
Співробітники Служби безпеки в Луганській області викрили колишнього директора Дмитрівського психоневрологічного інтернату в привласненні грошей з обласного бюджету. Про це повідомили в прес-службі СБУ. Сума привласнених коштів - майже 900 тисяч гривень. «У другій половині 2015 року інтернат отримав від департаменту соціального захисту населення понад чотири мільйони гривень на здійснення капітального ремонту будівель і споруд закладу. Правоохоронці встановили, що директор замість загального договору незаконно уклав кілька угод з однією комерційною структурою. Це дозволило чиновнику за попередньою змовою з підприємцями уникнути процедури проведення відкритих тендерних торгів. Під час перевірки документації співробітники спецслужби спільно з фахівцями Державної фінансової інспекції виявили, що вартість робіт і будівельних матеріалів у договорах завищено майже на 900 тисяч гривень», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України.
09 Серпня
12:05
Економіка
Експерт: Нових вимог від НБУ банкам дотриматися практично неможливо
Нових вимог щодо фінансового моніторингу від Національного банку України (НБУ) дотриматися практично неможливо. Таку думку в коментарі «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив керуючий партнер ЮК «Кравець і партнери» Ростислав Кравець. «Розширивши перелік підозрілих фінансових операцій в Україні, Національний банк України, з одного боку, дає можливість великим банкам утримати ліквідність за рахунок блокування коштів, а з іншого - отримав прекрасний важіль із введення тимчасової адміністрації під виглядом недотримання фінустановами фінансового моніторингу», - пояснив він. За словами Кравця, НБУ «кидає паличку-виручалочку в першу чергу одному великому комерційному банку, який протягом останніх двох років безпідставно блокує під виглядом фінмоніторингу кошти клієнтів і таким чином хоч якось намагається зберегти свою ліквідність». Також він зазначив, що нові вимоги щодо фінансового моніторингу (постанова №365) від НБУ дають регулятору можливість вводити тимчасову адміністрацію практично в будь-який банк. «Нацбанк отримує чудовий інструмент, за допомогою якого він тепер може в будь-який банк ввести тимчасову адміністрацію. Адже дотриматися тих вимог, які зазначені в цій постанові з фінмоніторингу, практично неможливо на практиці. Постанова запроваджує якісь додаткові параметри, які не передбачені законодавством. А також ці параметри дуже розмиті, не конкретизовані. Тому банки сьогодні масово звертаються до Національного банку з проханням роз'яснити ці нові вимоги», - підсумував він.
09 Серпня
12:16
Економіка
ФДМУ готує до продажу дев'ять компаній ПЕК
Фонд держмайна України (ФДМУ) готує до продажу державні пакети акцій дев'ятьох компаній паливно-енергетичного комплексу. Про це повідомляє прес-служба ФДМУ. На торги буде виставлено державні пакети акцій семи обленерго і двох ТЕЦ: ПАТ «Дніпродзержинська ТЕЦ» (99,928%); ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» (99,912%); ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» (25%); ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» (25%); ПАТ «Київенерго» (25%); ПАТ «ДТЕК Західенерго» (25%); ПАТ «Одесаобленерго» (25%); ПАТ «Донбасенерго» (25%); ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» (25%). Акції теплоцентралей продаватимуться на умовах конкурсу з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону, а держпакети обленерго - на акредитованих фондових біржах.
09 Серпня
12:27
Суспільство
Нацгвардієць попався на торгівлі наркотиками
Інструктора однієї з бригад Національної гвардії, який продавав наркотики, затримали в Києві співробітники військової контррозвідки СБ України спільно з працівниками військової прокуратури. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, зловмисника було затримано на проспекті Перемоги, коли той спробував реалізувати чергову партію амфетаміну. «Співробітники спецслужби вийшли на нарколабораторію, де закуповувався зловмисник. Під час обшуку в лабораторії, розташованій у Бородянському районі Київської області, правоохоронці вилучили складові для виготовлення амфетаміну, рецептуру, фольгу для упаковки та електронні ваги», - йдеться в повідомленні. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України.
09 Серпня
12:38
Суспільство
«Колесо як у Лондоні»: Кличко мріє про «український Діснейленд» у Гідропарку
Найближчим часом столична влада презентує концепцію розвитку Гідропарку. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації. При цьому Кличко зазначив, що мріє, аби у Києві було «колесо як у Лондоні». «У Лондоні є колесо огляду - London Eye. І в Києві має бути як мінімум таке, як у Лондоні. Я хотів би зробити з Гідропарку український Діснейленд», - наголосив міський голова.
09 Серпня
12:50
Події
За добу загинув один військовий, ще п'ятьох поранено
Минулої доби в районі проведення антитерористичної операції загинув один український військовий. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузянік. Він також зазначив, що ще п'ятеро військових дістали поранення. «Минулої доби внаслідок бойових дій один український військовослужбовець загинув, ще п'ятеро наших бійців дістали поранення. Цих втрат українські війська зазнали на маріупольському напрямку», - сказав він.
09 Серпня
13:08
Події
Голодуючий шахтар спробував спалити себе
У будівлі Міненерговугілля один з голодуючих шахтарів намагався вчинити самоспалення. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Незалежної профспілки працівників вугільної промисловості Михайло Волинець. «Віктор Трифонов щойно намагався вчинити акт самоспалення», - написав Волинець. Він також додав, що потерпілому викликали машину швидкої допомоги. Раніше повідомлялося, що шахтарі вимагають виплати заборгованості із зарплати.
09 Серпня
13:23
За кордоном
Президент Туреччини прибув до Санкт-Петербурга на зустріч із Путіним
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув до Санкт-Петербурга для зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. Як пише ТАСС, це будуть перші російсько-турецькі переговори на найвищому рівні з листопада минулого року, коли відносини двох країн опинилися в кризі через атаки ВПС Туреччини на бомбардувальник Су-24 ВКС РФ у Сирії. Лідери двох країн спочатку проведуть у Костянтинівському палаці в Стрельні зустріч у вузькому складі, потім відбудуться переговори за участю делегацій. Після цього заплановано спільну прес-конференцію Путіна та Ердогана. На завершення петербурзького саміту президенти зустрінуться із представниками російського та турецького бізнесу. Як раніше повідомив журналістам помічник президента РФ Юрій Ушаков, лідери Росії і Туреччини на зустрічі у Санкт-Петербурзі обговорять, зокрема, питання скасування російського продембарго на турецькі продукти, відновлення чартерного авіасполучення, проект газопроводу «Турецький потік», сирійське врегулювання, боротьбу з тероризмом та інші теми. У тому числі, за його словами, на переговорах може обговорюватися й тема компенсації за збитий Су-24.
09 Серпня
13:32
Економіка
В Україні різко зменшився експорт свинини
За сім місяців поточного року експорт свинини скоротився в 25 разів. Про це повідомив аналітик ФАО Андрій Панкратов, повідомляє прес-служба Асоціації свинарів України. «Як бачите, експорту свинини майже немає. Оптимізм щодо відкриття нових ринків збуту на початку року поки що не реалізувався. Тому ми ще раз знижуємо прогнози на рік», - зазначив аналітик. За його словами, за перше півріччя 2016 року виробництво свинини скоротилося на 4%. «У випадку зі свининою спрацьовують ринкові механізми - її виробництво зменшується. Це перший крок до відновлення нормального балансу попиту та пропозиції, і, відповідно, цін», - сказав Панкратов.
09 Серпня
13:45
Політика
Адвокат Онищенка укладе угоду зі слідством
Захист у «газовій справі», головним фігурантом якої є нардеп Олександр Онищенко, зараз працює над укладенням угоди зі слідством. Про це заявив журналістам Володимир Якимов у вівторок біля будівлі Оболонського райсуду в Києві, пише Укрінформ. «Сьогодні планується проведення засідання у справі торнадівців, але у нас є невелика заминка, тому що один з адвокатів (Вадим Драговоз) задіяний зараз у справі Онищенка, не нашого Онищенка, а у «газовій справі». Зараз вони перебувають у СІЗО зі слідчою групою для того, щоб скласти угоду з обвинуваченням, це теж дуже важливий процес. Тому сьогодні він не може прийти сюди», - сказав адвокат. За словами Якимова, він говорив із підозрюваними, і ті висловилися проти проведення суду без участі «саме цього адвоката». Читайте також: Онищенко просить відправити його в оплачувану відпустку (документ) Онищенка підозрюють в організації газової схеми, під час розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, внаслідок викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані від перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами.
Блог:
Думки
13:57
Економіка
Роман Шпек
Скорочення ліміту готівкових операцій відповідає європейським практикам
Запропоноване в Україні скорочення ліміту готівкових операцій відповідає європейським практикам. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек. «Зниження ліміту на обсяг готівкових розрахунків наблизить Україну до європейської практики, полегшить боротьбу з корупцією і детінізацію економіки. У багатьох європейських країнах, незважаючи на набагато вищу купівельну спроможність населення, існують подібні обмеження», - зазначив він. Шпек додав, що найпопулярнішим лімітом на готівкові платежі для європейських країн є 2500-3000 євро. «Однак тенденція щодо зменшення граничного обсягу готівкових платежів триває. Наприклад, у Франції торік ліміт операцій з готівкою скорочено з 3000 до 1000 євро. Запропоноване в Україні скорочення ліміту зі 150 тисяч гривень (близько 5,5 тис. євро) до 50 тис. грн. (близько 1,8 тис. євро) відповідає європейським практикам», - пояснив Шпек. Крім того, за словами банкіра, інфраструктура безготівкового обороту в Україні вже є на європейському рівні, а іноді навіть випереджає деякі країни Європи. «За останні кілька років країна зробила великий стрибок у розвитку безготівкових транзакцій. Навіть невеликі покупки в магазинах малого формату можна здійснювати за допомогою платіжних карток. На цьому тлі дивно виглядає ситуація, коли готівкою досі можна здійснювати платежі понад 100 тисяч гривень», - наголосив голова ради Незалежної асоціації банків України. За словами Шпека, очевидно, що великі обороти готівкою - це процвітання тіньової економіки та ухилення від сплати податків. «Це й приманка для злочинності, пов'язаної з незаконним заволодінням цими грошима. Немає ефективнішого способу позбутися цих явищ, ніж позбавити їх засобу до існування, тобто великого готівкового обігу. Звичайно, тим, хто звик брати хабарі стосами купюр або ганяти гроші через конвертаційні центри, така норма не сподобається», - резюмував Шпек.
09 Серпня
14:03
Суспільство
Суд у справі торнадівців перенесли на 16 серпня
Оболонський районний суд Києва переніс засідання у справі бійців батальйону «Торнадо» на 16 серпня. Про це повідомляє прес-служба суду. Сьогодні на засідання не з'явився адвокат обвинувачених Вадим Драговоз. При цьому на судове засідання втретє забезпечено явку для допиту потерпілої за ч. 2 ст. 153 КК України. За інформацією прес-служби, адвоката притягнуть до дисциплінарної відповідальності. Читайте також: Адвокат Онищенка укладе угоду зі слідством «Також суд закликає не перетворювати розгляд справи на політичне і силове протистояння із правоохоронними органами, в якому замість букви закону говорять залякування, свавілля, неконтрольоване застосування сили натовпу, від якої можуть постраждати ні в чому не винні люди. Суд закликає надати можливість досліджувати докази і ухвалити у справі вирок. Виправдувальний чи обвинувальний», - зазначають у суді.
Блог:
Думки
14:13
Економіка
Ростислав Кравець
Нацбанк штовхає економіку країни в тінь
Національний банк України (НБУ) підштовхує економіку України в тінь. Таку думку в коментарі «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив керуючий партнер ЮК «Кравець і партнери» Ростислав Кравець. «Плани запровадити обмеження на розрахунки готівкою 50 тисячами гривень містяться в програмі, яку раніше вже озвучував Національний банк України, про зменшення обсягів готівкових операцій. Однак, як показує практика, вже всі давно навчилися оминати подібні обмеження (сьогодні це 150 тисяч гривень. - Ред.)», - зазначив він. Кравець упевнений, що ініціюючи чергове обмеження обсягів готівкових операцій, Нацбанк підштовхує економіку країни ще більше піти в тінь. «З одного боку, НБУ жодним чином не гарантує збереження коштів у банках, з іншого боку - намагається збільшити безготівковий розрахунок. Що в принципі саме по собі взаємовиключні речі. Не варто чекати об'єктивних реальних обертів. Це призведе лише до зростання тіньової економіки. А нагадаю, що й попереднє обмеження у 150 тисяч гривень без особливих проблем оминали», - підсумував експерт.
09 Серпня
14:17
Економіка
На митниці запрацювало «єдине вікно»
У пунктах митного контролю запрацювало «єдине вікно». Про це заявив голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, повідомляє прес-служба ДФС. За його словами, на сьогодні «єдине вікно» є однією з найефективніших у світі електронних систем обміну даними на митниці під час імпортно-експортних операцій або транзиту. Підприємці вже працюють із митниками, використовуючи «єдине вікно», в місті Дніпро було оформлено перші митні документи. «Це лише початок. Поки що система працює в тестовому режимі, але найближчим часом кількість оформлень вантажів через «єдине вікно» значно збільшиться», - зазначив Насіров.
09 Серпня
14:34
Економіка
«Газпром» просить Україну збільшити обсяги транзиту газу до Європи
Російський монополіст «Газпром» надіслав «Укртрансгазу» заявку на збільшення обсягів транспортування природного газу європейським споживачам на 20% - до 275 мільйонів кубометрів на добу. Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгазу». У прес-службі зазначили, що оператор газотранспортної системи України готовий забезпечити збільшену заявку за умови дотримання російською стороною контрактних зобов'язань, зокрема в частині забезпечення гранично допустимих тисків на прикордонних газовимірювальних станціях, розташованих на території РФ. Читайте також: Росія відмовила Україні в енергетичній допомозі Таке збільшення російська сторона аргументувала ремонтом системи газопроводів «Північний потік». «У свою чергу оператор газотранспортної системи України підтвердив виконання такої заявки в межах контрактних зобов'язань, однак, за інформацією центрального диспетчерського департаменту ВАТ «Укртрансгаз», станом на 10:00 сьогоднішнього дня російська сторона не здійснила необхідні дії з дотримання контрактних тисків на прикордонних газовимірювальних станціях», - ідеться в повідомленні.
09 Серпня
14:43
Економіка
Експерт: Не варто створювати в банківській системі «потьомкінське село»
Не варто створювати в банківській системі «потьомкінське село» для демонстрації міжнародним партнерам. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив банкір-фінансист Василь Горбаль, коментуючи нові вимоги щодо фінансового моніторингу від Національного банку України, прописані в постанові №365. «Не можна повністю очистити, зробити прозорою банківську систему за високої питомої ваги тіньової економіки в державі. І реформи в економіці ще не проведено. А ми хочемо зробити щось ідеальне, можливо, щоб комусь показати. Наприклад, для міжнародних фінансових інститутів побудувати «потьомкінське село» з банківської системи, при цьому забуваючи, що є економіка, якою треба займатися», - акцентував він. Що стосується побоювань громадян відносно того, чи можуть банки блокувати будь-які операції та платежі і зловживати поняттям «підозрілі операції», то, за словами Горбаля, подібні випадки вже були. «Були це зловживання чи ні - покаже час. Але про подібні випадки в одному великому впливовому банку я чув», - сказав він.
09 Серпня
14:55
Політика
Порошенко оголосив конкурс на посади глав місцевих адміністрацій
Президент Петро Порошенко підписав розпорядження «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад голів місцевих державних адміністрацій». Про це повідомляє прес-служба глави держави. Станом на 8 серпня вакантними є посади голови обласної та 49 голів районних державних адміністрацій. Президентом України оголошено конкурс на одну вакантну посаду голови обласної та 10 голів районних державних адміністрацій. Проведення конкурсу на зайняття вакантних посад цієї категорії здійснює Комісія з питань вищого корпусу державної служби.
09 Серпня
15:04
Суспільство
Окупанти розблокували роботу КПВВ «Чонгар»
Російсько-окупаційні війська відновили пропускні операції на КПВВ «Чонгар». Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України. Таким чином поки що повністю заблокованим залишається контрольний пункт «Каланчак», де окупанти не здійснюють пропуск осіб та транспортних засобів в обидва боки. Читайте також: Окупанти перекрили КПВВ «Чонгар» «На КПВВ «Чаплинка» контрольні органи країни-окупанта оформлюють лише тих осіб, які прямують на тимчасово окупований півострів», - ідеться в повідомленні.
09 Серпня
15:11
Події
У гірника, який намагався себе спалити, обпечено 12% тіла, він у реанімації
Гірника, який підпалив себе сьогодні в будівлі Міненерговугілля, госпіталізовано з опіками 12% тіла. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Незалежної профспілки працівників вугільної промисловості Михайло Волинець. «Віктора Трифонова поклали до реанімації. У нього обпалено 12% тіла: обличчя, шия, грудна клітка - верхня частина тулуба. Проводиться консиліум лікарів про визначення методів лікування», - написав Волинець. Раніше повідомлялося, що в будівлі Міненерговугілля один з голодуючих шахтарів намагався вчинити самоспалення.
09 Серпня
15:22
Суспільство
У Рівному під час пограбування поранено поліцейського
Біля центральної міської лікарні Рівного відбулася стрілянина. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Рівненської області. Грабіжник і поліцейський дістали поранення. «Невідомий чоловік намагався пограбувати аптеку на вулиці Карнаухова. Однак співробітниця закладу встигла натиснути тривожну кнопку. Поліцейські охорони за лічені хвилини прибули на місце пригоди. Зловмисник почав тікати і стріляти в бік правоохоронців, внаслідок чого постраждав поліцейський. Під час стрілянини поранення дістав і нападник, зараз його оперують», - сказано в повідомленні. На місці пригоди працює слідчо-оперативна група.
09 Серпня
15:34
Суспільство
Вкладники-мітингувальники розблокували Хрещатик
У центрі Києва мітингувальники - вкладники банків, що підлягають ліквідації, розблокували Хрещатик. Про це пише 112. Кілька сотень правоохоронців, які перебувають на місці мітингу, відтіснили вкладників. Також повідомлялося про сутички між правоохоронцями та учасниками мітингу. Нагадаємо, основні вимоги мітингувальників - або повернути їхні вклади якомога швидше, або створити міжвідомчу комісію, яка займатиметься розслідуванням того, що ж саме сталося з банками, що ліквідуються.
Блог:
Думки
15:35
Економіка
Володимир Рябошлик
Коли немає бажання робити фундаментальні речі, тоді запускаються «стратегії»
Затвердження стратегії з подолання бідності - це лише окозамилювання. А всі подібні спроби можна назвати пропагандистськими бульбашками. Головна проблема в тому, що треба спочатку вирішувати фундаментальні речі - наприклад, надавати доступні кредити для бізнесу, зменшувати рівень інфляції та піднімати економіку, тільки після цього стратегії можуть заробити. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив екс-заступник міністра економіки, економічний експерт Володимир Рябошлик. «У науці про управління є такий принцип: якщо керівництво не хоче або не може виконувати свої основні обов'язки, то воно спрямовує енергію на якісь сторонні сфери, аби просто показати діяльність хоча б у чомусь. І якщо говорити, що фундаментальна основа боротьби з бідністю - це підйом економіки, збільшення реального виробництва, тобто проста абетка того, що може в умовах ринку забезпечувати держава. Це низькі ставки банківських відсотків, щоб бізнес мав доступні кредити і міг розвиватися, це нормальний валютний курс, щоб бізнес мав можливість імпортувати іноземні технології. Ну, і низька інфляція, щоб бізнес міг якось прогнозувати і за всіх стабільних умов розвиватися. Це ті фундаментальні речі, які потрібно зробити. Але влада просто не зацікавлена в тому, щоб їх виконувати. Я оцінюю такі стратегії як технологію маніпулювання натовпом. Скажімо, два роки тому міністри-іноземці були - це була спроба створити в суспільстві очікування, а потім запускати нові пропагандистські бульбашки, аби нагадувати, що уряд щось робить, хоча насправді фундаментальних речей він не робить. Зараз ми бачимо: на міністрах-іноземців зіграти вже не можна, тому народу кажуть: «Ми боремося з бідністю», - розповів економіст. Рябошлик переконаний, що треба втілювати вищезгадані речі, аби створити передумови боротьби з бідністю. Він зазначає, що іноді ситуація доходить до абсурду, наприклад, якщо говорити про систему субсидій. «Власне суть субсидії у тому, що вона має бути винятком, а коли левова частка бюджету і більшість населення мають право на субсидію і оформлюють її, то бюджет не справляється з цим. І багато скарг на те, що під різними причинами цих субсидій не дають - це один з абсурдів, коли не хочуть встановлювати нормальні тарифи. Ніхто не визнає важливішої проблеми, крім тарифів - проблеми приписок. У нас рахунки на воду видаються більше, ніж видобуток води, на газ більше, на тепло більше, і в наших умовах підвищення тарифів без боротьби з приписками - це підвищення доходів комунальної мафії. Було багато пропозицій, мовляв, введімо інформаційну систему, яка б усе контролювала, але наші політики не хочуть. Є система маніпулювання натовпом. Коли немає бажання робити фундаментальні речі, заради цього запускаються такі стратегії. Але без кардинальних змін це нічого не дасть. Кажуть про боротьбу з бідністю, але самі захищають багатих - у нас немає цивілізованих податків на багатих. У нас найнижчий у світі податок на дивіденди - 5%, і у нас єдина держава у світі, яке стягує податок на нерухомість з голого квадратного метра. І будиночок, і палац оподатковуються однаково, але в усьому світі це стягнення береться з вартості. Інтереси олігархів зовсім не зачіпаються», - підсумував економіст.
09 Серпня
15:47
Суспільство
До 1 вересня на Південному мосту в Києві буде обмежено рух
З сьогоднішнього вечора і до ранку 1 вересня рух Південним мостом у Києві буде обмежено. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації. Так, з 21:00 9 серпня до 6:00 1 вересня через капітальний ремонт ортотропної плити із заміною покриття проїжджої частини буде обмежено рух автотранспорту у третій і частково другій смугах руху на Південному мосту в напрямку від Столичного шосе до вул. Миколи Бажана. «Корпорація «Київавтодор» просить водіїв із розумінням поставитися до тимчасових незручностей і по можливості обирати інші маршрути руху», - йдеться в повідомленні.
Інтерв'ю
16:00
Економіка
Володимир Орлов
Интервью
Володимир Орлов: Без аналітичної роботи «чорні сотні» перетворяться на звичайних рекетирів
Цього літа як ніколи митниця була в центрі уваги Кабінету Міністрів, і впродовж минулих місяців у відомстві запустили низку нововведень. У ДФС уже заявили, що з 1 серпня митниця розпочала роботу за принципом «єдиного вікна», а також планується введення обов'язкової фото- і відеофіксації митних процедур. Крім того, найближчим часом рекомендації щодо реформування митниці нададуть американські консультанти. Чи допоможе це в боротьбі з корупцією у відомстві, як позначиться на надходженнях до держбюджету, а також що потрібно для того, аби реформи відбувалися не лише «на папері», а й у реальності — про це в інтерв'ю з експертом з питань податкової та митної політики, заступником голови громадської організації «Сила України» Володимиром Орловим. — Як ви взагалі оцінюєте курс Кабміну на реформування митниці? Що робиться правильно, а що ні? — На митниці справді накопичилося дуже багато проблем, і уряд не дарма приділяє стільки уваги цьому питанню. Адже, по суті, останні два роки митницею ніхто не займався. І хоча мені як людині, котра понад 10 років свого життя віддала митниці, і неприємно, що багато ЗМІ чорнять і звинувачують митницю мало не в усіх бідах українського народу, але розумію, що системні зміни в ній вже давно назріли. Тому я дуже позитивно оцінюю те, що Кабмін показав готовність проводити масштабні реформи на митниці. Але я проти того, щоб непрофесіонали, а іноді й просто невігласи видавали відверту показуху за реформи. На жаль, ДФС зараз більше займається популізмом, ніж практичною реалізацією необхідних реформ на митниці. З митниці за останні три роки немає жодного нововведення, яким можна похвалитися і сказати, що це дійсно спростило ведення бізнесу: ані довгоочікуваного уповноваженого економічного оператора, ані автоматичних процедур випуску товарів у вільний обіг, ані приєднання до транзитних процедур ЄС. Я вже не кажу про перенесення акценту контролю з етапу митного оформлення на постаудит і відстеження всього ланцюжка поставки товару — від кордону до реалізації на внутрішньому ринку. Під це, зокрема, й обґрунтовувалася ідея об'єднання митниці та податкової. — Ну чому ж, нещодавно ДФС запустила реформу «єдиного вікна»... — Створення системи «єдиного вікна» під час проходження контрольних процедур активізували лише після того, як прем'єр-міністром став Володимир Гройсман. Це дуже правильне рішення, до того ж давно перезріле. Тільки питання: що робили Міндох, а тепер ДФС увесь цей час? Чому доводиться цей технічно складний проект реалізовувати аврально за кілька місяців? За моєю інформацією, контрольні служби абсолютно не готові до роботи за принципом «єдиного вікна» — ані технічно, ані інструктивно. Те, що «єдине вікно» фактично ще не запрацювало так, як повинно, опосередковано підтвердив і сам глава ДФС. Та сама історія з інститутом уповноважених економічних операторів: ДФС з Мінфіном так довго розробляють нормативну базу, що, боюся, до моменту прийняття її Верховною Радою ЄС уже ухвалить новий Митний кодекс і ми знову будемо в ролі наздоганяючих. Понад те, мало прийняти закони і підзаконні акти, потрібен час, щоб їх апробувати на практиці і отримати зворотній зв'язок від бізнесу. А то у нас виходить, що в прес-релізах «покращили, спростили, прискорили», а в дійсності — лише вкотре погіршили умови роботи бізнесу. Тому на місці уряду й Мінфіну іноді корисно робити свого роду «контрольну закупівлю» — без показового параду ДФС виїхати до регіонів, разом з бізнесом подати митну декларацію на оформлення і «побути у шкурі» бізнесу, пройшовши всі процедури митного контролю. — Створення Міжрегіональної митниці, яке анонсували у ДФС, — чи потрібна вона і яка її функція? Наскільки мені відомо, це не нова для України ідея... — Подібну ініціативу було впроваджено в 1999 році. Тоді це називалося Оперативною митницею. Функції були абсолютно ті самі, що зараз приписуються «новій» структурі. Буквально за кілька років ця Оперативна митниця перетворилася на звичайних рекетирів. Потім усе-таки під впливом «олюднення» замість митниці з'явилося Бюро ризиків, яке мало створити і впровадити автоматизовану систему управління ризиками. На сьогодні цей підрозділ уже ДФС пасе задніх замість того, аби задавати тон усій роботі митного спрямування ДФС. Але це, безумовно і на превеликий жаль, питання пріоритетів. Тому, повертаючись до теми міжрегіональної митниці, вона може стати черговим органом з надповноваженнями і розмитою відповідальністю, що генеруватиме мегакоррупцію. — Як створення Міжрегіональної митниці співвідноситься з іншими планами щодо реформи відомства? Ось, наприклад, скоро свій план реформ запропонують американці. Чи є сенс поспішати? — Як на мене, це рішення взагалі вибивається за межі поняття реформ. Це абсолютно тактичне рішення, я так розумію, з метою точкового «затикання дірок» на кордоні. А це є маркером того, що кордон, по суті, нікому не підпорядковується. Що стосується планів, відповідальність за ситуацію на митниці в будь-якому разі нестиме ДФС, незалежно від запропонованих або впроваджених реформ. Я не чекаю на диво. Не буде такого, що американці скажуть нам магічну формулу і вже завтра всі проблеми зникнуть. Реформи на митниці — велика копітка праця. Це не означає, що реформу потрібно робити 10 років, у жодному разі. Оперативні кроки можна досить швидко робити. І це потрібно було робити ще вчора. Але, як то кажуть, щоб подолати шлях, потрібно зробити перший крок. — Що нам можуть запропонувати американські експерти? І що нам потрібно запозичити в американців? — Жартую, та все ж: позаздрити можна в першу чергу бюджету американської митниці — понад 13 мільярдів доларів на рік. А якщо серйозно, то ми перебуваємо на різних планетах. У США митниця — це найпотужніший правоохоронний орган зі своїм спецназом і навіть авіацією. Колосальна інфраструктура: сканери і ультрасучасні технології контролю. Найголовніше — сильна аналітична складова, доступ до всіляких баз даних інших відомств. Адже американці дуже чітко засвоїли урок 11 вересня. Тепер контроль безпеки пасажирів літака, наприклад, починається ще в країні відправлення. Але при цьому навіть такий орган має певні проблеми, оскільки США мають дуже напружену ділянку кордону з Мексикою. А це і кокаїновий наркотрафік, і незаконна міграція, і контрабанда зброї. Що вже казати про українську митницю, яка навіть не має можливості та ресурсів патрулювати «зелений кордон». На сьогодні шалений обсяг контрабанди цигарок іде якраз на ділянках кордону, розташованих поза пунктами пропуску. Причому використовуються і тунелі, і безпілотники, і надувні човни тощо. Це лише один приклад. Тому я думаю, що американці, проінспектувавши українську митницю, побували в машині часу. Це все вони проходили, напевно, років 30 тому. Але чекати на якусь панацею, мабуть, було б наївно. У них своя специфіка, у нас — своя. І тут шаблони не спрацюють. Це стало зрозуміло на прикладі поліції. Непогану ідею було перекручено при її втіленні в життя. Крім того, є рамкові стандарти Всесвітньої митної організації, в яких усе описано, куди має рухатися митниця. Все вже давно вигадано розумними людьми, потрібно просто брати і впроваджувати у себе. — Відеофіксація. У ДФС заявили, що роботу митного оформлення по країні фіксуватиме 6,5 тисячі відеокамер. Цього досить? — Якщо продовжувати політику скорочення штату ДФС за рахунок співробітників митниць, то незабаром ці 6,5 тисячі портативних відеокамер нікому буде носити. Насправді питання не в кількості відеокамер, а в тому, який результат ми отримаємо від того, що 300 млн. грн. бюджетних коштів буде витрачено на сумнівний проект з відеофіксації. Спрощення процедур для бізнесу, скорочення часу для проходження митниці — немає. Зменшення зловживань під час митного огляду — можливо, але не факт. Митний огляд — це всього-на-всього одна з митних формальностей. Чому ми не хочемо фіксувати якимось чином етап контролю митної вартості, коли бізнесу «викручують руки», нав'язуючи тарифи «згори» або коли «чиститься» митна база?! Відеофіксація може мати право на існування, якщо, по-перше, кількість вантажів, що оглядаються, буде наближеною до 1% від загальної кількості (європейська практика). По-друге, коли дійсно працюватиме автоматична система аналізу та управління ризиками, а не «чорні сотні», міжрегіональні митниці та інші контролери, які, виходячи з власних інтересів, «генеруватимуть огляди», даючи вказівки направо і наліво оформлюючим інспекторам. За нинішніх умов результатом відеофіксації буде ще більше затягування процесу митного оформлення, простої транспорту, збільшення витрат на зовнішньоекономічну діяльність і, як наслідок, — чергові хвилі невдоволення бізнесу. Крім того, виникає запитання: а хто це відео дивитиметься, а головне — аналізуватиме? Тим більше термін зберігання такого відео на центральному сервері — три місяці. Упевнений, що ефект від встановлення відеокамер на дорогах буде більшим, ніж на петличці митника. — Як загалом встановлення відеокамер може допомогти наповненню бюджету? — Абсолютно ніяк. Так само, як чекати на «диво наповнення бюджету» від роботи «чорних сотень», немає жодних підстав. Якщо ДФС справді створює «елітні підрозділи з боротьби із контрабандою», то має бути поставлено чіткі критерії ефективності їхньої роботи. А це, на мою думку, 30-50% відпрацьованих орієнтувань, одержаних від центру, мають бути результативними. І, звісно, собівартість проекту «чорних сотень» (а це майже 4 млн. грн. на місяць зарплати, плюс витрати на транспорт, бензин, оплата готелів і т.д.) має перекриватися реальними коштами, зарахованими до держбюджету, від роботи «чорних сотень». Якщо говорити глобально, то роль митниці в наповненні бюджету головним чином полягає в стимулюванні ділової активності сектора зовнішньоекономічної діяльності. А це досягається, перш за все, шляхом спрощення митних процедур. На жаль, про спрощення ДФС тільки говорить. Від гасел «ми впроваджуємо передові міжнародні митні стандарти» і перманентного вивчення міжнародного досвіду треба давно переходити до практичних дій. У спрощенні митних процедур ми відстаємо вже навіть від митної служби Республіки Білорусь, у якій, зауважте, немає зобов'язань з Угоди про асоціацію з ЄС щодо спрощення митних процедур. На відміну від України. Так от, у Білорусі вже впровадили автоматичний випуск експорту і працюють над імпортом. А ми навіть не всі типи попередніх декларацій оформлюємо автоматично. Білоруси зробили, а потім повідомили, що у них експорт оформлюється за одну хвилину. А ми останніх три роки хвалимося, що експорт у нас у середньому оформлюється за одну годину. Хіба це досягнення? — На вашу думку, якими мають бути три перших кроки для реформування митниці сьогодні? — По-перше, необхідно відновити керованість системи. Без цього ні про які реформи можна навіть не мріяти — їх усі саботуватимуть митниці на місцях. Адже на сьогодні найпоширенішою тенденцією є, коли місцеві «еліти» фактично приватизували митниці. Потрібно забезпечити автономію митного спрямування. Заступник глави ДФС повинен мати право призначати та звільняти, а також володіти правом заохочення і стягнення. Бо сьогодні управлінську вертикаль зруйновано, відповідальність розмито. Начальники митниць, знаючи, який бардак діється в центральному апараті, абсолютно не бояться негативних наслідків. Оскільки всі кадрові питання, проходячи крізь «сито» роздутого бюрократичного апарату, можуть змінювати свій вектор. Суто митні питання проходять узгодження в непрофільних департаментах, а іноді й у підрозділах, які взагалі не мають відношення до оперативної діяльності. Керівники митниць, усвідомлюючи, що заступник глави ДФС, який курирує, не може приймати кадрові рішення, можуть «стрибнути через голову» і вирішити свої питання з іншими, більш лояльними заступниками або безпосередньо з головою служби. За такої конфігурації, як зараз, заступник глави курирує з митниці — лише статист. Тому терміново необхідно посилювати цю позицію і наповнювати її змістом. — Крім побудови вертикалі і кадрової складової, що ще, на вашу думку, потрібно змінити? — Наступна з головних, як на мене, змін — потрібно відродити аналітичні підрозділи митного спрямування. Жодні «чорні сотні» або «айнзац групи» не в змозі подолати контрабанду, якщо оперативним заходам не передує кропітка аналітична робота. Без аналітики ці «загороджувальні загони» перетворяться на банальних рекетирів, які «трястимуть» усі зовнішньоекономічні вантажі без розбору. У цьому випадку взагалі вся репутація реформ на митниці буде схильна до серйозного ризику. По-третє, створення системи мотивації співробітників митниці. — Підвищення заробітних плат? — Так, звичайно. Це те питання, яке нинішнє керівництво ДФС навіть не намагалося вирішити. Але я впевнений, що уряд усе одно повернеться до цього питання. Зараз митник в Україні отримує 100 євро, в Польщі — мінімум 800. І навіть там питання корупції дуже гостро стоїть. Я не кажу, що після підвищення зарплат на митниці корупція зникне наступного ж дня. Але без цього говорити про якісь системні кроки в цьому напрямку просто смішно. Я часто чую, що потрібно всіх митників звільнити і набрати нових, чесних та непідкупних. Але не змінивши систему мотивації, через три місяці ми отримаємо той самий результат. Тому що інспектору треба десь жити, щось їсти і ще дістатися до роботи, якщо це, наприклад, пункт пропуску на кордоні. Адже ми бачимо багато затримань на гарячому, але на їхні місця приходять інші і займаються тим самим. Тільки каральними заходами теж нічого не доб'єшся. Крім того, вважаю першочерговим завданням реформування підрозділу внутрішньої безпеки. — Як саме? — Це не повинен бути підрозділ внутрішнього рекету. Адже сьогодні співробітники внутрішньої безпеки, по суті, втручаються в процес митного оформлення. Таким чином, діє презумпція винності. Нібито інспектор уже винен у чомусь. А це штовхає його якраз на одержання незаконної винагороди, щоб відкупитися від необґрунтованих претензій ВБшників. Підрозділ внутрішньої безпеки має виконувати свою безпосередню функцію — дбати про безпеку інспектора і недопущення втягування його у злочинну діяльність. Лише комплекс цих дій дасть змогу оперативно змінити ситуацію на митниці, причому в найкоротші терміни. Це три місяці, які вже набили всім оскому. Причому не бравування збільшенням платежів до бюджету, яке досягається вичавлюванням з бізнесу необґрунтованих платежів. А реальний результат — то, що називають порядком. Ці першочергові заходи дозволять створити необхідний ґрунт для подальших дій: організація обміну інформацією з митницями суміжних країн (за прикладом Молдови), залучення коштів для поліпшення інфраструктури в пунктах пропуску, докорінний перегляд технологій митного контролю. Тоді ми зможемо і заткнути «дірки» на кордоні, і поламати схеми «сірого» та всіх інших кольорів і відтінків імпорту.
09 Серпня
16:10
Суспільство
Аваков: Інформаційна політика «Інтера» - замовлення Кремля
Глава МВС Арсен Аваков звинуватив телеканал «Інтер» у прокремлівській інформаційній кампанії. Про це міністр написав на своїй сторінці у Facebook. «Російські журналісти, які формували інформаційну політику «Інтера», виконували замовлення Кремля з інформаційного знищення тих, кого російське керівництво вважає своїми головними ворогами. Головними мішенями російської пропаганди були Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк та Арсен Аваков. Проти них та низки інших українських політиків співробітники «Інтера» Марія Столярова і Леонід Муравйов зі своїми московськими кураторами та керівниками «ДНР» організували хвилю чорного піару», - заявив Аваков. Він також зазначив, що першим у темнику телеканала був пакет «брудних матеріалів» на секретаря РНБО Олександра Турчинова. «Також у замовленні стоять прізвища... екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови Комітету ВРУ з питань культури і духовності Миколи Княжицького, голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського та інших», - написав глава МВС. Крім того він заявив, що подібні замовлення могли відпрацьовуватися й іншими проросійськими ЗМІ, які досі досить упевнено почуваються в Україні.
09 Серпня
16:22
Політика
«Чорну бухгалтерію» ПР використовуватимуть для розслідування узурпації влади Януковичем
Генпрокуратура використовуватиме «чорну бухгалтерію» Партії регіонів для вивчення узурпації влади екс-президентом Віктором Януковичем. Про це пише «Зеркало недели» із посиланням на власні джерела. За інформацією видання, Національне антикорупційне бюро вже передало копії необхідних документів до ГПУ. Читайте також: До НАБУ передано «чорну бухгалтерію» Партії регіонів «Передано копії більшої частини документів. Попередньо цього достатньо для роботи слідчих ГПУ», - сказало джерело.
09 Серпня
16:23
Суспільство
Арешт колишнього глави СБУ Києва Щоголєва продовжили
Шевченківський райсуд Києва продовжив арешт екс-начальника Управління Служби безпеки в Києві та області Олександра Щоголєва. Про це повідомляє РБК-Україна. Арешт було продовжено до 7 жовтня 2016 року. «Обвинувальний акт щодо Щоголєва... повернути прокурору Генпрокуратури», - ухвалив слідчий суддя. Нагадаємо, що Щоголєва підозрюють у причетності розстрілу людей під час зіткнень на Майдані.
09 Серпня
16:35
Суспільство
На два тижні ще понад 600 житлових будинків у Києві залишаться без гарячої води
Через випробування тепломагістралей у серпні три столичних райони залишаться без гарячого водопостачання. Про це повідомляє прес-служба «Київенерго». «З 9-го по 23 серпня 2016 року ПАТ «Київенерго» здійснює випробування тепломагістралей від ТЕЦ-5, з 8-го по 17 серпня - станції теплопостачання №1. Ці теплоджерела забезпечують гарячою водою жителів Печерського району в межах від вулиць Шовковичної та Лютеранської до бульварів Дружби Народів і Лесі Українки, Солом'янського району - від Центрального залізничного вокзалу до Караваєвих дач, а також Дніпровського району (Русанівський масив, Березняки)», - йдеться в повідомленні. На час проведення випробувань без гарячої води залишаться 617 житлових будинків, 21 дитячий садок, 19 шкіл, 458 відомств і 32 лікувальні установи в Печерському районі, 372 житлових будинки, 18 дитячих садків, 15 шкіл, 180 відомств і 13 лікувальних установ у Солом'янському районі та 206 житлових будинків, 15 дитячих садків, 11 шкіл, 180 відомств і 5 лікувальних установ - у Дніпровському районі столиці.
09 Серпня
16:47
Суспільство
Розвідка: Росія в Криму здійснює відпрацювання заходів антитерористичної загрози
Угруповання військ РФ у Криму здійснюють відпрацювання заходів антитерористичної загрози. Про це в ефірі телеканала 112 Україна заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький. «На сьогодні російські угруповання військ у Криму здійснюють відпрацювання заходів антитерористичної загрози. Війська, підрозділи Чорноморського флоту РФ, підрозділи внутрішніх справ Нацгвардії відпрацьовують питання посилення охорони стратегічно важливих об'єктів, заходи з безпеки та запобігання терористичним актам. Із цим пов'язана активність як на кордоні, так і на інших стратегічних об'єктах у Криму», - зазначив Скібіцький. «Ми не виключаємо будь-яких провокацій, які може бути скоєно РФ як на території окупованого Криму, так і на інших окупованих територіях нашої країни», - додав представник розвідки.
09 Серпня
17:05
Суспільство
У Кольченка в колонії зафіксували «дефіцит ваги»
Незаконно засудженого в Росії українця Олександра Кольченка перевели з колонії до лікувально-профілактичного закладу через низьку вагу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила правозахисниця Тетяна Щур. За її словами, «дефіцит ваги» було зафіксовано у Кольченка ще чотири місяці тому, коли він тільки-но прибув під юрисдикцію челябінських тюремників. «Чому вони саме зараз цим зацікавилися, залишається лише здогадуватися. Члени ГСК з дозволу Олександра вивчили його медичну карту. Лікарі прокоментували записи і розповіли, що аналізи, які здав Кольченко, показали, відсутність будь-яких відхилень від норми. Вони пояснили, що причин тримати Олександра в лікарні немає, що його наразі вже виписано і він чекає етапування назад до колонії», - написала Щур.
09 Серпня
17:24
Суспільство
Окупанти заблокували роботу КПВВ «Чаплинка»
З 16:00 окупанти припинили пропускні операції в контрольному пункті «Чаплинка», де раніше оформлювали лише тих, хто прямує на тимчасово окупований півострів. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби. Також сьогодні протягом дня, як і вчора, повністю залишається заблокованим КПВВ «Каланчак». Читайте також: Окупанти розблокували роботу КПВВ «Чонгар» Таким чином, наразі функціонує тільки один контрольний пункт в'їзду-виїзду «Чонгар», через який війська агресора відновили пропуск осіб і транспортних засобів.
Блог:
Думки
17:32
Економіка
Володимир Орлов
Автоматичний розподіл декларацій: очікування і реальність від ДФС
Ще у квітні Мінфін голосно повідомив про те, що на митниці запроваджено автоматичний розподіл митних декларацій між інспекторами митниць. Що також стало предметом гордості ДФС на шляху боротьби з корупцією. Так звана електронна черга з автоматичного розподілу інспекторів на митне оформлення була покликана прибрати людський фактор і, відповідно, побороти корупцію на митниці. Ідея, звісно, правильна, весь світ працює так. Але те, на що перетворилася ця ініціатива у виконанні ДФС на практиці, дійсно заслуговує на окрему увагу. Якщо пояснювати наочно, на думку спадають популярні в інтернеті демотиватори на кшталт «очікування і реальність». Саме так працює «електронна черга» по-українськи. Отже, розгляньмо докладніше. Очікування: суб'єкт ЗЕД (або його представник) надсилає в електронному вигляді декларацію, декларація «летить» і за лічені хвилини потрапляє на оформлення до інспектора, обраного «роботом» випадково з-поміж працюючих у зміні. І починається митне оформлення декларації, середній час якого (за словами Насірова) при експорті - 1 година, а при імпорті - 2 години 14 хвилин. Усе швидко, прозоро і, головне, - без корупції. А тепер реальність: Перше. Декларант відправляє митну декларацію в електронному вигляді і отримує протягом кількох хвилин повідомлення «Електронна митниця вітає Вас!». Це повідомлення від «робота», яке підтверджує, що декларація надійшла на центральний сервер. Друге (і найцікавіше) - час, який може минути від першого повідомлення і до прийняття (або відмови у прийнятті) декларації живим інспектором, може становити як 5 хвилин, так і кілька годин! Тут жодної автоматики немає, суто людський фактор! Пов'язано це з тим, що натискання кнопочки (назвемо її умовно) «прийняти/оновити» і отримати порцію електронних декларацій (повідомлень) залежить від бажання інспектора. Це факт, який ніхто особливо не афішує! І жодна «електронізація сервісів» його не перемогла. Ось вам і горезвісний людський фактор у дії! Інспектор може бути зайнятим, перебувати в поганому настрої, щоразу згадуючи мізерну зарплату і так далі... А декларація «висітиме» стільки, скільки треба... або навпаки - «вільна каса» може активізуватися і стати вмотивованою! А те, що автоматичний розподіл «фактично унеможливив людський фактор» - це черговий міф ДФС! Наївно думати, що 5-10 (нехай навіть і 30) інспекторів не зможуть домовитися між собою і легко, як то кажуть, вручну регулювати процес митного контролю та оформлення. А автоматичний розподіл декларацій ще не встигли запровадити, а вже з легкістю навчилися оминати. Якщо у інспектора є домовленості з тієї чи іншої декларації і він узгодить час її відправлення з декларантом, то він може легко її прийняти до себе «в роботу», натиснувши згадану кнопочку «прийняти/оновити» в потрібний момент і попросивши своїх колег на хвилинку «завмерти». Такі домовленості не становлять особливих труднощів, враховуючи те, що декларанти, хоч і подають декларації в електронному вигляді, фізично перебувають недалеко від митників. Не треба тішити себе ілюзіями, що якщо 96% митних декларацій подаються в електронному вигляді, то немає ніякого спілкування з обох боків «барикад». Далі. Якщо раніше під час розподілу декларацій враховувалися професійні знання та досвід того чи іншого інспектора, то тепер автоматичний розподіл призвів до того, що інспектори елементарно боятися натискати на «оновлення», щоб зайву декларацію не отримати в роботу. Також нова «система» не враховує фактичну завантаження інспекторів. Той, хто хоче більше оформлювати, може частіше натискати на «прийняти/оновити. А хто не хоче чи не може - просто сидіти з однією декларацією весь свій робочий день. А якщо й отримав «незручну» декларацію, то можна «дотягнути» до кінця свого робочого часу, щоб були підстави передати її іншому інспектору. Ось такі «спрощення» та «пришвидшення»!!! Лише питання: кому це вигідно? Вже точно не імпортеру, який зацікавлений швидко оформитися і не платити за простої. Тому висновок простий: автоматичний розподіл митних декларацій - черговий інформаційний галас. Правило «очікування-реальність» тут спрацювало не на користь суб'єктів ЗЕД.
09 Серпня
17:44
Економіка
Українські залізничники будуватимуть колії в Ірані
Українських залізничників задіють у будівництві колій на напрямку Керманшак-Малаєр в Ісламській Республіці Іран. Про це заявив глава «Укрзалізниці» Войцех Бальчун, пише РБК-Україна. Як повідомляється, відповідних домовленостей між Мінінфраструктури та міністерством доріг і містобудування Ірану вже досягнуто. За словами Бальчуна, близько ста працівників Придніпровського регіонального філіалу залізничного відомства виконуватимуть комплекс будівельних робіт. На першому етапі передбачено збір колійної і вкладення чотириколійної решіток на 165 кілометрах залізничних колій, встановлення 138 комплектів стрілочних переводів, укладення безстілкового шляху на 176 км та інші роботи. На сьогодні, за словами Бальчуна, Іраном ведеться будівництво 5 тис. км залізничних шляхів і передбачається будівництво ще 4 тис. км. «Ми розраховуємо отримати свою частку на цьому ринку. Для компанії вкрай важливо брати дієву участь у створенні караванного шляху Схід-Захід на іранській території», - зазначив Бальчун.
09 Серпня
18:08
За кордоном
Путін пообіцяв Ердогану скасувати санкції, але поступово
Російська Федерація має намір поетапно скасовувати спеціальні економічні санкції та обмеження щодо турецьких компаній. Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції за підсумками зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, пише РИА Новости. «Після прес-конференції у нас буде ще можливість детально поговорити з керівниками великих компаній двох країн. Маю на увазі поетапно скасовувати запроваджені раніше спеціальні економічні заходи щодо турецьких компаній, обмеження», - сказав Путін.
09 Серпня
18:19
Політика
Яценюк обов'язково прийде на допит у Генпрокуратуру
Лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк був одним з лідерів Майдану, і він, безумовно, прийде до Генеральної прокуратури і відповість на всі запитання для того, щоб допомогти слідству. Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар Яценюка Ольга Лаппо. Вона також висловила надію, що Генеральна прокуратура зможе якнайшвидше доказово назвати прізвища замовників, організаторів та виконавців злочинів проти учасників революційних подій.
09 Серпня
18:31
Суспільство
Яніку Мерило призначено заступником мера Дніпра Філатова
Яніка Мерило з 15 серпня візьметься до виконання обов'язків заступника міського голови Дніпра Бориса Філатова. Про це Філатов повідомив на своїй сторінці у Facebook. «Пані Мерило люб'язно погодилася на переїзд до Дніпра і готова приєднатися до нашої команди. До кола її обов'язків входитимуть такі напрями: курирування ЦНАПів, електронні послуги, IT-технології, кол-центр мерії, впровадження електронного квитка у громадському транспорті, контроль за прозорістю закупівель, а також робота з інвесторами та міжнародними донорами», - написав Філатов.
09 Серпня
18:42
Події
У Міненерго прокоментували спробу самоспалення гірника
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості назвали спробу самоспалення шахтаря провокацією. Про це РБК-Україна повідомили у прес-службі відомства. «Вчора прийшов Волинець (голова Незалежної профспілки гірників України. - Ред.) і сказав, що ми проводимо прес-конференцію. Він прийшов і привів із собою журналістів та представників громадської платформи «Азов»... Він їх веде за собою і каже: «Це люди зі мною», а коли їх не пропускають, він починає влаштовувати істерики. Але ж у нас є правила пропуску в Міністерстві, інструкція», - зазначили у прес-службі. Як розповіли в Міненерго, сьогодні представники «Азова» також прийшли провідати голодуючих шахтарів. Читайте також: У гірника, який намагався себе спалити, обпечено 12% тіла, він у реанімації «Звідки взялася горюча суміш - ми не знаємо, потім сталося те, що сталося... Цьому шахтарю, ви бачили на відео, одразу ж викликали «швидку», надали допомогу і, до речі, його друзі позаду нього стояли з пляшками з водою - на відео це видно... Вони (шахтарі) були налаштовані мирно, Михайло Волинець постійно приходив їх підбурював, він постійно їх налаштовував: «Потрібно звертатися до крайніх заходів», - розповіли в прес-службі відомства.
09 Серпня
18:55
Події
«Горить не «Вежа»: У Дніпрі на будівництві почалася пожежа
У Дніпрі горить недобудована багатоповерхівка. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив мер міста Борис Філатов. «Горить не «Вежа», а будівництво. Припиніть істерити у соцмережах. І ще. До речі, хто тепер проти того, щоб місто придбало у США новий пожежний автомобіль зі стрілою у 60 метрів? Так, за мільйон доларів», - написав Філатов.
09 Серпня
19:04
Економіка
Ердоган: Проект «Турецький потік» буде реалізовано
Два великих енергетичних проекти Росії в Туреччині - газопровід до Європи «Турецький потік» і перша в країні атомна електростанція «Аккую» - отримають необхідні умови для реалізації. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган на зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним, пише Reuters. «Щодо «Аккую» внесено зміни до турецького законодавства, проект отримає статус стратегічної інвестиції і користуватиметься пільгами. «Турецький потік» теж буде здійснено. Ми зробимо необхідні кроки для постачання російського газу до Європи», - додав він. Обидва проекти виявилися фактично замороженими внаслідок кризи у відносинах між країнами, котра почалася після того, як у листопаді минулого року російський бомбардувальник Су-24 було збито турецькими ВПС біля сирійського кордону.
09 Серпня
20:50
Суспільство
Індійська активістка припинила голодування, яке тривало 16 років
Індійська активістка правозахисного руху Іром Шарміла завершила голодування, яке тривало майже 16 років. Рішення про припинення голодування, пояснила Шарміла, вона прийняла заради участі в парламентських виборах у рідному штаті Маніпур, пише Медуза. Акцію протесту було припинено після того, як суд дозволив Іром Шармілі, котра перебувала під вартою за звинуваченням у спробі самогубства, що вважається в Індії кримінальним злочином, вийти на волю під заставу. Суд також зажадав від активістки надати письмове зобов'язання про припинення голодування. Іром Шарміла оголосила голодування в листопаді 2000 року на знак протесту проти закону, який надав особливі повноваження силових структур у штаті Маніпур. Незабаром після початку голодування Шармілі було висунуто звинувачення у спробі самогубства, її було взято під варту і поміщено до лікарні, де її силоміць годували через трубку в носі. Для того, щоб знову почати харчуватися самостійно, активістці знадобиться допомога лікарів.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,1023681163788-/ /-pc-/
Top