counter
Архів Повернутись назад 08 Листопада 2016
8 Листопада
Суспільство У США виявили «супергрибок», стійкий до ліків На території США з'явився новий різновид грибка Candida auris, що володіє множинною лікарською стійкістю. Про це йдеться в доповіді Центрів з контролю і профілактики захворювань США, передає N+1. У доповіді зазначається, що з травня 2013 року по серпень 2016 року в США зареєстровано сім випадків захворювання. Ще шість випадків зафіксовано після підготовки документа. З семи перших американських випадків захворювання три спостерігалися в Нью-Йорку, два в Іллінойсі та по одному в Меріленді і Нью-Джерсі. У п'яти пацієнтів C. auris виявили в крові, в одного - в сечі, і ще в одного - в вусі. Всі вони страждали важкими супутніми захворюваннями і тривало лікувалися в стаціонарі. Один з пацієнтів прибув на лікування з Близького Сходу, інші були місцевими і не виїжджали за межі США в недалекому минулому. Станом на 31 серпня чотири хворих померли, причому смерть не обов'язково була пов'язана з грибком. Повногеномний аналіз збудників, проведений у шести пацієнтів, показав їхню близьку спорідненість. Шість пізніх випадків інфекції вивчаються зараз. З грибком пов'язані серйозні побоювання, оскільки він стійкий до більшості поширених ліків, його практично неможливо ідентифікувати традиційними методами (через це його часто приймають за інші, менш небезпечні дріжджі) і викликає внутрішньолікарняні спалахи інфекції, що вимагають швидкого виявлення та локалізації.
За кордоном ЗМІ: Експерти NASA сумніваються в безпеці ракет SpaceX Члени комітету радників NASA з питань Міжнародної космічної станції стурбовані можливим запуском нових ракет-носіїв американської компанії SpaceX з екіпажем на борту, повідомляє ТАСС з посиланням на газету The Wall Street Journal. У повідомленні наголошується, що радники NASA звернулися до Американського космічного агентства з попередженням про можливе виникнення небезпечної ситуації при запуску ракети. На їхню думку, запуск нових ракет-носіїв SpaceX суперечить техніці безпеки пілотованих польотів у космос, які діють понад 50 років. Зокрема, охолоджене до наднизької температури пальне, яке використовує у своїх носіях SpaceX, вимагає здійснити пуск ракети протягом півгодини після початку заправки. Ця обставина не дозволяє членам екіпажу вчасно зайняти місця в кораблі-капсулі, встановленій на борту ракети. Газета посилається на лист, опублікований NASA в минулу п'ятницю і датований 9 грудня 2015 року. У цьому документі члени комітету радників з питань МКС поділилися своїми побоюваннями. Космічне відомство США обіцяло розібратися і дати відповідь у грудні 2016 року.
Події Дощі затопили Закарпатську область: розмиті дороги, підтоплені будинки, пошкоджено міст У Закарпатській області затопило кілька населених пунктів через сильні дощі, повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Зокрема, протягом 6-7 листопада в результаті випадання інтенсивних опадів у вигляді дощу підтопленими виявилися сільгоспугіддя, місцеві дороги, приватні двори, підвальні приміщення домогосподарств у низці населених пунктів. За даними ДСНС, станом на ранок вівторка, 8 листопада, опади припинилися, вода пішла на спад. «В м. Перечин сталося підтоплення восьми свердловин, що забезпечують місто питною водою, в результаті чого без водопостачання залишилося 33 багатоквартирних житлових будинки, три школи, три дитячі установи, одна лікарня і 599 приватних житлових будинків (5 760 осіб)», - повідомили рятувальники. У Міжгірському районі частково розмиті дороги місцевого значення, в Іршавському районі підтоплені сільгоспугіддя загальною площею близько 40 га. У Сваляві частково пошкоджена опора мосту, рух по ньому тимчасово призупинено. У Свалявському, Воловецькому, Мукачівському, Великоберезнянському районах та Ужгороді підтоплено підвальні приміщення та домогосподарства житлових будинків.
Події На Донбасі бойовики 50 разів порушили режим тиші, на Маріупольському напрямку били з артилерії Минулого понеділка, 7 листопада, на Донбасі російсько-окупаційні війська 50 разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників. Як повідомили в прес-центрі штабу АТО, найбільшу кількість порушень режиму тиші зафіксовано на Маріупольському напрямку - 31 збройна провокація, на Донецькому напрямку - десять обстрілів, на Луганському - дев'ять. За даними українських військових, на Маріупольському напрямку в Павлополі, Новотроїцькому, Богданівці, Новомихайлівці і Мар'їнці проти сил АТО бойовики застосували стрілецьку зброю і гранатомети. По Широкиному і Талаківці вогонь вели з мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП, а по укріпленнях у Красногорівці - із зенітних установок, кулеметів, мінометів 82 і 120-мм калібрів. У районах Водяного і Гнутового окупанти, крім мінометів обох калібрів, застосували ствольную артилерію калібру 122 мм. На Донецькому напрямку по захисниках Пісків вогонь вели з гранатометів, в Луганському - з кулеметів і мінометів калібру 82 мм. У Зайцевому, крім гранатометів і стрілецької зброї, були використані міномети калібру 120 мм, а в Авдіївці - міномети обох калібрів, кулемети, гранатомети і стрілецьку зброю. На Луганському напрямку в районах Новозванівки, Балки Кошарної, Новоолександрівки і Новотошківського противник використовував гранатомети, кулемети і стрілецьку зброю, на околиці Станиці Луганської - кулемети, а в Кримському - гранатомети і міномети 120 калібру.
Суспільство На радіо кожна четверта пісня звучатиме українською мовою У вівторок, 8 листопада, набирає чинності закон про квоти на україномовні пісні в українському радіоефірі. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Президент України Петро Порошенко. «Вже сьогодні кожна четверта пісня на українському радіо буде українською мовою», - заявив він. Нагадаємо, у червні 2016 року Верховна Рада прийняла закон, яким зобов’язала радіостанції транслювати 35% пісень українською мовою. Відповідно до закону, державною мовою має звучати не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00. Окрім того, законом передбачена квота 25% для радіостанцій, які поширюють пісні офіційними мовами Європейського Союзу і їх обсяг становить не менш як 60% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби.
Суспільство Росія заочно звинуватила двох командирів ЗСУ в обстрілі Донбасу Слідчий комітет РФ заочно висунув двом командирам підрозділів Збройних Сил України звинувачення в справі про артилерійські обстріли на окупованому Донбасі. Як повідомили в російському слідкомі, підполковники Василь Зубанич та Михайло Прокопів звинувачуються в «організації застосування у збройному конфлікті засобів і методів, заборонених міжнародним договором Російської Федерації, тобто у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 33, ч. 1 ст. 356 КК РФ». За даними російського слідства, під командуванням Зубанича  нібито був здійснений артилерійський обстріл з важких видів зброї території н.п. Красногорівка та Старомихайлівка Донецької області, в результаті якого постраждали два мирних жителі. Прокопів, як переконують у СК РФ, нібито причетний до організації артилерійських обстрілів Петрівського та Київського районів міста окупованого Донецька, в результаті яких постраждала мирний житель і зруйновано низку домоволодінь.
Політика Порошенко звільнить Саакашвілі в середу, а планував ще влітку Указ про відставку голови Одеської обласної державної адміністрації Михаїла Саакашвілі Президент України Петро Порошенко підпише в середу, 9 листопада, відразу після повернення зі Словенії, куди він вирушив з робочим візитом. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на джерело з Андміністраціі Президента. Більш того, як повідомили в АП, відставка Саакашвілі планувалася ще цього літа. "Відставка готувалася влітку, але під час особистої зустрічі Саакашвілі і Президента було досягнуто домовленостей, що це рішення відкладається за особистим зобов'язанням Саакашвілі виконати низку вимог. Але нічого не було виконано. Саакашвілі просто зіграв на випередження, щоб це виглядало краще - сам пішов, а не звільнили", - заявили в Адміністрації Президента. Нагадаємо, в понеділок, 7 листопада, голова Одеської ОДА Михаїл Саакашвілі заявив про свою відставку. Основний аргумент губернатора - небажання влади боротися з корупцією.
Політика Вибори в США: Клінтон може продовжити дебати про постачання летальної зброї в Україні У разі перемоги на американських виборах «демократа» Гілларі Клінтон адміністрація президента продовжить обговорення питання про постачання летальної зброї Україні. Про це заявив колишній посол США в РФ Майкл Макфол, який вважається одним з її соратників, передає Інтерфакс-Україна. «Як ви знаєте, це (поставки летального зброї. - АСН) було темою серйозних дебатів в адміністрації Обами. В результаті особисто президент вирішив, що цей крок буде занадто провокаційним. На мій погляд, серйозні дебати про те, поставляти чи ні летальне озброєння, продовжаться і в адміністрації Клінтон», - заявив він. Соратник Клінтон підкреслив, що «досить складно припустити, яким буде рішення» про постачання, так як «сильні аргументи знайдуться у різних сторін». При цьому колишній посол США в РФ закликав Росію розпочати односторонні кроки з деескалації конфлікту в Україні, щоб уникнути можливих поставок озброєнь в Україну. Нагадаємо, сьогодні, 8 листопада, в США проходять вибори президента.
Політика У БПП закликали припинити істерику щодо відставки Саакашвілі У фракції «Блок Петра Порошенка» закликають припинити істерію з приводу відставки очільника Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі. Про це в інтерв'ю журналістам 8 листопада заявила народний депутат фракції БПП Ольга Бєлькова, передає кореспондент АСН.  «Відставка Саакашвілі не є трагедією для України. Є тисячі і тисячі інших професіоналів... Тому я вважаю, що треба припинити істерію щодо його відставки», - сказала вона.  Вона додала, що вважає Саакашвілі незвичною постаттю для України. «Але у кожної постаті, я вважаю, що ми побачимо ще багато цікавих його проектів. Мені би хотілося, щоб вони були конструктивними для України», - підкреслила нардеп.  Парламентар також вважає, що новим губернатором Одеської області має стати професіонал, оскільки в регіоні знаходиться велика кількість важливих об'єктів. 
Суспільство Геращенко зажадала перевірити артистів на предмет гастролей в Криму і на Донбасі Народний депутат України Ірина Геращенко зажадала від Державного управління справами надати інформацію про виконавців, чиї концерти заплановані в палаці «Україна» найближчим часом, з метою перевірити, чи не порушували вони законодавство про окуповані території. «Підготувала запит до ДУС з вимогою надати повну інформацію про те, чи дотримується керівництво палацу «Україна» та інших закладів, що належать державі, вимоги Держприкордонслужби цікавитися у орендарів, що запрошують виконавців і орендують залу для їхніх виступів, інформацією, чи не порушували ці виконавці кордонів України, чи не відвідували незаконно окуповані території, чи не збирали касу в окупованому Криму», - написала вона на своїй сторінці в Facebook. Вона також попросила керівництво палацу «Україна» надати повну інформацію про виконавців, чиї виступи заплановані до кінця 2016 року і в першому кварталі 2017 року, і чи виконані рекомендації ДПСУ про витребування у орендарів інформації про те, чи виступали виконавці в окупованому Криму або на Донбасі. Нагадаємо, що 6 листопада Держприкордонслужба України заборонила в'їзд в країну російській співачці Христині Саркісян, яка виступає під псевдонімом Kristina Si, через її гастролі в окупованому Росією Криму.
Суспільство Нардеп Сергій Мельничук не виправив трильйон гривень в е-декларації Народний депутат України Сергій Мельничук не змінив в електронній декларації суму готівки, в якій він як жарт записав 1 трлн грн, повідомляє LB.ua За даними видання, депутат подав виправлену електронну декларацію, однак вона нічим не відрізняється від початкового варіанту. «Станом на 9:30 вівторка в реєстрі значаться дві декларації Мельничука: основна і виправлена. В обох деклараціях вказано трильйон готівкою», - йдеться в повідомленні. Відповідно до закону, після подачі е-декларації дозволяється протягом семи днів внести в неї зміни. При цьому виправлену декларацію можна подати тільки один раз. Згідно із законом, за подачу недостовірних даних в деклараціях про доходи загрожує кримінальна відповідальність у разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної зарплати, тобто на 362 500 гривень. Нагадаємо, що колишній командир батальйону «Айдар», народний депутат України від фракції "Воля Народу" Сергій Мельничук в електронній декларації за 2015 рік задекларував один трильйон гривень готівкою.
Економіка Україна в 2020 році має відмовитися від імпортного газу – «Нафтогаз» Україна до 2020 року має відмовитися від імпорту природнього газу шляхом збільшення власного видобутку до 26 млрд куб. м. Про це на комітетських слуханнях у Верховній Раді України 8 листопада заявив директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, передає кореспондент АСН.  «Нам необхідно перейти від видобування газу в об'ємі 20 млрд до 26 млрд куб. м, з них «Укргазвидобування» буде видобувати 20 млрд куб. м. Це може призвести до того, що ми перестанемо закупати імпортний газ вже у 2020 році... Контракт з Росією спливає у 2019 році. Тому нам критично важливо та необхідно зробити так, щоб Україна забезпечила видобуток власного газу до цього часу, ціна якого буде в два рази нижче, ніж зараз... До речі, саме цього ми також добиваємося у Стокгольмі від Росії, щоб ціна на газ для України наразі теж була нижчою вдвічі», - сказав він.  Він нагадав, що Україна видобувала колись 70 млрд куб. м газу в рік. «Перший газопровід був побудований саме з України до Москви. Лише потім він був налаштований так, що газ постачається з Росії. В результаті призвело до того, що Україна стала залежною від російського газу. Наразі цю газову залежність ми знизили в рази, але залишаємося залежними», - додав він.  Тому основним завданням є модернізація та інтенсифікація власного видобутку. Бо всі останні 10 років попередня влада робила все, щоб постачати газ за зниженими цінами в десятки разів за умов нестабільного податкового режиму. Все це робилося, щоб знизити об'єми власного видобутку. «Тому це призвело до наявності застарілого обладнання, технологій та кадрів при всій повазі до тих, хто працює в компанії», - заявив він. 
Суспільство оформление ленты  В окупованому Севастополі комуністи зігнали молодь на мітинг на честь 7 листопада В окупованому Росією Севастополі в понеділок, 7 листопада, місцевий осередок Комуністичної партії РФ провіві мітинг на честь 99-річчя жовтневого перевороту, повідомляє «Крим.Реалії». Мітинг відкрив голова міськкому КПРФ Василь Пархоменко. За його словами, після «жовтневої революції» в 1917 році прийшла «епоха соціальної справедливості». Він поклав відповідальність за нинішнє важке становище народу на «змову світової олігархії, яка знищила соціальні блага, завойовані революцією». На ході були присутні як ідейні шанувальники забороненого в Україні комунізму, так і молодь. За словами молодих хлопців, які несли на марші червоні прапори, їх змусили прийти на мітинг, який вони б з радістю залишили. Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки.
Економіка Видобуток власного газу покриває лише 75% від потреб - «Укргазвидобування» «Укргазвидобування» просить $3 млрд на закупівлю нових верстатів та буріння нових свердловин.  Про це на комітетських слуханнях у Верховній Раді України 8 листопада заявив голова правління ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко, передає кореспондент АСН.  «Наразі «Укргазвидобування» видобуває 14,5 млрд куб. м газу на рік, забезпечуючи 75% від власних потреб газу... Це також 5% від ВВП. Ми основний платник податків у країні, ми платник податків «номер один». Загальна сума податків, які ми плануємо сплатити за цей рік, - 37 млрд грн», - сказав він.  Прохоренко зазначив, що компанія має конкретні плани щодо збільшення видобутку власного газу. Зокрема, в планах компанії буріння 657 нових свердловин до 2020 року. «Вдумайтеся, в 2012-2013 роках Україна витратила 54 млрд грн на закупівлю російського газу! Ці гроші були просто викинуті на закупівлю газу. Сьогодні ми пропонуємо до 2020 року витратити всього $3 млрд  для закупівлі нових верстатів та для буріння нових свердловин. З них $600 млн  на закупку нових верстатів та модернізацію наявних. За наступні чотири роки ми хочемо закупити лише 30 нових верстатів... Тобто ми інвестуємо разово і маємо економію за 10 років в $5 млрд. Дивно, що цього ніхто не робив раніше. Але зрозуміло чому це не робилося, оскільки ставилося завдання для залежності від Росії», - додав він. 
За кордоном США і Росія виступили проти розширення права вето в РБ ООН США виступили проти зміни права вето постійних членів Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Про це йдеться в листі постійного представника США при ООН Мішеля Сісона. «Ми як і раніше виступаємо проти будь-якого розширення або зміни права вето», - заявив він. У листі уточнюється, що США готові підтримати обґрунтовані пропозиції щодо незначного розширення РБ ООН постійними і непостійними членами. У свою чергу заступник постійного представника Росії при ООН Володимир Сафронков заявив, що позиція Москви щодо пропозицій надати право вето іншим країнам або відмовитися від нього в певних ситуаціях - непохитна. «Для нас неприйнятні будь-які ідеї, що ведуть до обмеження прерогатив нинішніх постійних членів Ради безпеки, включно з правом вето. Слід пам'ятати: цей інститут є важливим фактором, що стимулює членів Ради до пошуку збалансованих рішень. Зазіхати на нього було б неправильно і з історичної, і з політичної точок зору», - цитує його заяву Радіо ООН. Нагадаємо, що до складу РБ ООН входить п'ять постійних членів, які мають право вето, і дев'ять непостійних, які обираються на два роки. До «великої п'ятірки» входять Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція.
Політика оформление ленты  Асоціація Україна - ЄС: ЗМІ дізналися про початок переговорів за пропозиціями Нідерландів Цього тижня повинні початися неформальні переговори щодо ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Про це в Twitter повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк. «Перші неофіційні дипломатичні переговори щодо шести пропозицій Нідерландів стосовно ратифікації Угоди про асоціацію Україна - ЄС повинні початися цього тижня в Брюсселі», - заявив він.   Нагадаємо, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд країни готовий ратифікувати Угоду про асоціацію Україна - ЄС за умови прийняття уточнюючої декларації. У декларації повинно бути вказано, що скасування візових вимог для громадян України не є кроком до повноправного членства в ЄС і не надає права на вільний рух робочої сили між Україною та ЄС.
За кордоном Вашингтон відповів на звинувачення Кремля щодо заборони спостерігати за виборами У посольстві США в Росії відповіли на звинувачення Москви в тому, що американська влада обмежує доступ російських спостерігачів на виборчі дільниці. «Твердження російської сторони про те, що влада США заважає здійснювати спостереження за виборами просто необґрунтовані», - заявила РИА Новости прес-секретар американської місії в РФ Марія Олсен. Вона підтвердила, що нота від російського МЗС була отримана 26 жовтня. За її словами російські спостерігачі, зокрема співробітники дипмісій РФ в США, були запрошені на виборчі дільниці в складі місії ОБСЄ. «Росія вирішила не брати участі (у місії)», - сказала Олсен. Нагадаємо, що Росія направила ноту посольству США в Росії про те, що американським дипломатам буде обмежений допуск на вибори в РФ.
Економіка Прості українці зможуть і надалі користуватися електронними грошима - експерт Заборона Національного банку використовувати електронні гроші платіжних систем Webmoney, Яндекс.Деньги, QIWI Wallet і Wallet one/Єдиний гаманець на території України, унеможливить проведення офіційних платежів через ці платіжні системи. Про це в коментарі АСН повідомив фінансист Олексій Лупоносов. «Мабуть по цих системах сьогодні йшло багато платежів і таким чином люди уникали сплати податків.  Багато фірм розпочинали працювати через ці системи і таким чином вони виходили з поля зору Національного банку…Ці системи не надавали інформацію відносно платежів людей або компаній. А якщо вони не надавали інформацію Національному банку, ці гроші не можливо було відслідкувати. Саме тому Національний банк зробив те що зробив», - зазначив експерт.   Водночас, зі слів фінансиста, пересічні українці зможуть і надалі користуватися електронними грошима цих платіжних систем, оскільки Національний банк не має можливості перевірити кожного громадянина на предмет використання цих систем.
Політика Кабмін розгляне відставку Саакашвілі 9 листопада - віце-прем'єр Кабінет міністрів України може розглянути заяву про звільнення Міхеїла Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації на засіданні уряду 9 листопада. Про це у вівторок, 8 листопада, заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає Інтерфакс-Україна. «Він прийняв своє рішення, це його рішення. Завтра, я так розумію, на засіданні уряду розглядатиметься це питання, адже саме уряд повинен подати подання президенту на звільнення Саакашвілі», - сказав він. Раніше джерело з Адміністрації Президента повідомило, що відставка Саакашвілі планувалася ще цього літа. Нагадаємо, що 7 листопада Міхеїл Саакашвілі заявив про відставку з поста глави Одеської обласної держадміністрації. Саакашвілі як причину своєї відставки назвав глобальну корупцію, яка все ще сильна в країні і вразила всі гілки влади.
Суспільство Прокуратура повідомила про підозру патрульному Олійнику Прокуратура міста Києва повідомила про підозру патрульному поліцейському Сергію Олійнику, який під час погоні за BMW в лютому 2016 року вистрілив в одного з порушників. Як повідомили в прокуратурі, розслідування щодо патрульного завершено. Після ознайомлення з деталями справи обвинувальний акт буде спрямований до суду. «У ході досудового розслідування встановлено, що патрульний поліцейський під час переслідування автомобіля BMW, в якому перебувало чотири людини, перевищив службові повноваження та в порушення встановленого законом порядку здійснив постріли з табельної зброї, в результаті чого 17-річний пасажир автомобіля отримав смертельне вогнепальне поранення» , - розповіли в прокуратурі. У прокуратурі уточнили, що поліцейському оголошено про підозру за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство), ч. 2 ст. 15 п. 5 ч. 2 ст. 115 (замах на умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб) і ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України.
Суспільство В СБУ повідомили подробиці щодо списків обміну заручників з «Д/ЛНР» Представники бойовиків «ДНР» і «ЛНР» на останній зустрічі тристоронньої контактної групи в Мінську визнали, що надали Україні некоректний список 610 осіб для обміну. Про це ЛІГА.net  повідомив радник глави СБУ Юрій Тандіт. За його словами, СБУ визначає правовий статус заявлених людей, а формулу обміну поки не будуть обговорювати завтра в Мінську. «У Мінську ведеться робота з важливого питання - це правовий статус списку 610 осіб. Тільки на останній зустрічі представники ОРЛО і ОРДО сказали, що ті списки, які вони подавали до цього, були визнані некоректними. Ми закликаємо ОРЛО і ОРДО працювати зі списками ретельно», - зазначив Тандіт. Крім того, представник СБУ підтвердив, що на завтрашній зустрічі тристоронньої групи в Мінську буде піднято питання про звільнення луганського судді Віталія Руденка і фанатів ФК «Зоря». «Віталій Руденко був затриманий при гарантії його безпеки, коли їхав він на похорон свого батька, і зараз він перебуває незаконно на території ОРЛО, як і фанати ФК «Зоря», - сказав Тандіт. Він додав, що Україна готова до завтрашньої зустрічі, але в деталях список заручників не обговорюватиметься. Тандіт нагадав, що до останніх затримань в списку українських заручників було 47 осіб. Всього за 2,5 року гібридної війни вдалося звільнити 3083 українських заручників. Нагадаємо, що в Мінську на середу, 9 листопада, запланована зустріч тристоронньої контактної групи.
Політика Порошенко в листопаді чекає на рішення Європарламенту щодо безвізу Президент України Петро Порошенко очікує, що вже в листопаді 2016 року Європейський парламент прийме рішення про скасування візових вимог для громадян України. Про це він заявив 8 листопада після переговорів з президентом Словенії Борутом Пахором в Любляні, передає Інтерфакс-Україна. «Хотів би ще раз підкреслити, що Україна очікує вже в листопаді прийняття рішення Європейським парламентом - всі необхідні процедури вже пройдено - щодо прийняття, ратифікації парламентом надання Україні безвізового режиму», - сказав Порошенко. Раніше повідомлялося, що цього тижня повинні початися неформальні переговори щодо ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, від чого залежить надання безвізового режиму.
Суспільство оформление ленты  КМДА почала змінювати схеми руху на дорогах Києва. Водії їдуть хто куди Минулими вихідними Київська міська адміністрація змінила схему руху на Європейській площі, проте більшість водіїв, особливо у вечірній час, все ще їдуть по старому шляху, порушуючи нові правила, повідомляє кореспондент АСН. Отже, відтепер рух з вулиці Трьохсвятительської дозволено тільки направо - в бік Майдану Незалежності, тоді як раніше також дозволялося рухатися і прямо - в бік вулиці Грушевського. Так що всі авто, які хочуть проїхати з Трьохсвятительської, Костьольної в бік Подолу, Петрівської алеї або Грушевського повинні будуть рухатися по колу. Втім, у вечірні години пік більшість водіїв взагалі нових знаків не помічає, рухаючись за старими правилами. Слід зазначити, що минулого тижня в місті активно почали міняти напрями рухів на багатьох дорогах.    
Суспільство ГПУ: Поліція не зливала відео у справі про вбивство Шеремета ГПУ повідомляє, що Національна поліція не причетна до витоку відеозаписів, що зафіксували підготовку вбивства журналіста «Української правди» Павла Шеремета. Про це сказано у відповіді ГПУ на запит голови правління ЦПК Віталія Шабуніна, текст якого є в «Української правди». «За фактом витоку інформації попереднього розслідування було проведено службове розслідування, матеріали якого 14 вересня цього року надійшли до Генеральної прокуратури України та були долучені до кримінальної справи. В ході розслідування не встановлено фактів розголошення інформації попереднього розслідування оперативними співробітниками і слідчими Національної поліції», - сказано у відповіді. Витік відеозапису з камер відеоспостереження стався до їх вилучення в установленому порядку поліцейськими правоохоронними органами.
Економіка У Росії запропонували заборонити грошові перекази в Україну У невизнану Україною Державну думу РФ внесли законопроект, який може обмежити перекази через іноземні платіжні системи з території Росії на територію України, повідомляє «РИА Новости». З відповідною ініціативою виступив депутат від «Єдиної Росії» Владислав Рєзнік. «Законопроект спрямований на усунення негативних наслідків заборони на діяльність російських платіжних систем на території України, введеної 17 жовтня 2016 року», - пояснює Рєзнік. Зокрема, документ встановлює заборону на транскордонні перекази без відкриття банківського рахунку поза рамками платіжних систем, з метою забезпечення прав і законних інтересів учасників даних правовідносин на території РФ. У разі введення іноземною державою обмежень на використання на її території платіжних послуг, що надаються російськими операторами, законопроект забороняє здійснювати грошові перекази, в тому числі електронні, з Росії в таку державу з використанням іноземних платіжних систем, відзначає агентство. Нагадаємо, що Національний банк України заборонив ходіння в державі електронних грошей чотирьох торгових марок: Яндекс.Деньги, Webmoney, Wallet one/Єдиний гаманець і QIWI Wallet, так як надання їх послуг не узгоджувалося з Нацбанком.
Суспільство Радники з США і Канади навчають українських військових - Полторак Іноземні радники стратегічного рівня з США, Канади, Великої Британії та Литви приступили до практичних дій в Міністерстві оборони України. «Їхня оцінка і допомога у всіх сферах дуже важлива», - сказано в повідомленні голови МО Степана Полторака в Facebook. У вівторок, 8 листопада, пройде зустріч групи радників з главами підкомітетів Комітету Реформ Міноборони України. «Іноземні радники стратегічного рівня дадуть експертну оцінку проекту Державної програми розвитку Збройних Сил України, який перебуває на фінальній стадії розробки. Ми дуже зацікавлені, щоб іноземні колеги як експерти висловили свою думку, а також дали конструктивні зауваження або пропозиції щодо напрацьованого документа», - йдеться в повідомленні. «Нам потрібно врахувати зарубіжний досвід, бо однією з цілей реформи є набуття сумісності з арміями країн - членів НАТО», - резюмував Полторак.
Політика Парубій розповів, як просувається справа проти Медведчука Голова Верховної Ради Андрій Парубій обіцяє подати апеляцію на рішення Печерського райсуду, який зобов'язав його спростувати звинувачення на адресу Віктора Медведчука у фінансуванні екстремістських груп на сході України. «Цей суд триває з 2014 року, коли я публічно сказав, що Медведчук, на моє переконання, був причетний до організації сепаратистів на сході України. Він подав до суду. Я виграв всі суди по всіх інстанціях. Він повторно подав до суду - тепер до Печерського, і отримав на першому етапі це рішення», - повідомив Парубій «Українській правді». Він також повідомив, що кілька тижнів тому під час допиту у справі Майдану передав Генеральній прокуратурі всі матеріали, які «свідчать про причетність Медведчука до антиукраїнських дій на Донбасі». За його словами, він отримав цю інформацію в Луганську в перший день захоплення СБУ. Парубій також уточнив, що, за його інформацією, Медведчука вже викликали в ГПУ з цього приводу. Нагадаємо, що понад 30 нардепів підписали звернення до правоохоронних органів з вимогою покарати Віктора Медведчука за державну зраду, сепаратизм і фінансування тероризму.
Суспільство НАЗК встановило правила перевірки подачі е-декларацій Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило процедуру перевірки факту подання декларацій до Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. «Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення від 3 листопада 2016 року №108 «Про облік зауважень Міністерства юстиції України до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 6 вересня 2016 року №19 «Про затвердження Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування», - сказано в повідомленні НАПКА. В агентстві запевнили, що рішення забезпечить уніфіковану процедуру перевірки факту подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зокрема, встановлено терміни, протягом яких відповідальний підрозділ (особа) органа, в якому працюють (працювали) суб'єкти декларування, перевіряє факт подачі декларацій, а саме: 1) щорічні декларації - протягом 10 робочих днів з граничної дати подання таких декларацій; 2) декларації суб'єктів декларування, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - протягом п'яти робочих днів з дня такого припинення; якщо припинення зазначеної діяльності відбулося з ініціативи керівника органу, в якому працював суб'єкт декларування, - протягом п'яти робочих днів після закінчення терміну в двадцять робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався або повинен був дізнатися про таке припинення; 3) декларації суб'єктів декларування, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - протягом 10 робочих днів з граничної дати подання таких декларацій наступного за звітним року, в якому була припинена така діяльність; 4) декларації суб'єктів декларування, які є особами, які претендують на зайняття посад, зазначених у пункті 1 підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону - до призначення або обрання особи на посаду. У разі встановлення факту неподання або несвоєчасного подання декларацій відповідальний підрозділ (особа) органу, в якому працюють (працювали) суб'єкти декларування, повідомляє про це Національному агентству протягом трьох робочих днів з дня виявлення такого факту. Повідомлення направляється на адресу електронної пошти, вказану на офіційному веб-сайті Національного агентства, і засобами поштового зв'язку (рекомендованим листом з повідомленням про вручення).
Економіка Через подорожчання продуктів, Україні може стати вигідніше імпортувати європейські - експерт В Україні ціна вершкового масла майже досягла європейських показників. Про це в коментарі АСН повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. «Якщо ми зараз подивимося ціни на вершкове масло, то фактично ціна вершкового масла в Україні зрівнялася з ціною вершкового масла в Європі. І у нас ще ця спіраль розганяється, а там таких темпів зростання немає. Тому, так ще трошки і ми навіть в період кризи просто перейдемо на імпортні продукти харчування», - заявив Дорошенко. Зі скасуванням державного регулювання на соціальні продукти, а також із зростанням долара і підвищення світових цін на продовольчу продукцію, українські виробники почали підвищувати ціни на свою продукцію, пояснив він. «До того ж навіть таку продукцію, якщо вона навіть подорожчає, нам буде простіше завозити її імпортну і вона буде на 30% коштувати дешевше, ніж наша», - додав Дорошенко. Він прогнозує що в листопаді більш ніж на 5% подорожчає молочна продукція, а ттакож виростуть в ціні і складові борщового набору.
Економіка НАБУ затримало екс-чиновника «Електроважмашу» У Харкові детективи Національного антикорупційного бюро України у вівторок, 8 листопада, затримали екс-заступника директора зі стратегії та маркетингу державного підприємства «Завод «Електроважмаш». Як повідомили в НАБУ, екс-чиновника підозрюють у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України). Слідство встановило, що посадові особи «Електроважмашу» за попередньою змовою з керівниками двох підставних компаній («прокладок») у період 2014-2015 років продали електродвигун постійного струму «ПБК 380/80-2.25УХЛ4» фактично за собівартістю ($1,39 млн ) з подальшим перепродажем його за ринковою ціною в Казахстан за $3 млн. «В результаті реалізації злочинного наміру державне підприємство зазнало збитків на суму 37,2 млн грн, що завдало тяжких наслідків державним інтересам», - заявили в НАБУ. Крім того, одному з керівників компаній-«прокладок» повідомили про підозру, зараз встановлюється його місцезнаходження.
Політика Експерти розповіли, де «фейк» в експертному середовищі України В Україні існує велика кількість фейкових політичних експертів, а також — рейтинги політичних експертів і деякі з них містять в собі певні «маніпуляції». Про це під час прес-конференції заявили директор Агентства моделювання ситуацій та його заступник, опираючись на дослідження, присвячене фейковим рейтингам політичних експертів. Зокрема звернули увагу, що саме по собі цитування політичних експертів чи їхні виступи на телебаченні не означають, що такі насправді є експертом. «Експерт – це людина, яка допомагає політикам чи політичним партіям у повсякденному житті і здатна давати якісь аналітичні матеріали, поради чи консультувати стосовно тих чи інших проблем», - пояснив політолог. Він зауважив, що вже давно в Україні з’явилися рейтинги політичних експертів і деякі з них містять в собі певні «маніпуляції». За його словами, йдеться про те, що у час, коли відбувається агресія Росії проти України, «намагаються просунути в перші рядки людей, які, на нашу думку, якраз не відстоюють інтереси України». «Уже давно, років два є фейковий рейтинг політичних експертів... і ми приводимо конкретні приклади», - підкреслив заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. Він також додав, що з’явилася велика кількість людей, які формально мають дипломи політологів: «Політолог за 3 дні» - курси пройшов». І, за його словами, якщо подивитися російські видання, сепаратистські видання, «там одразу ж зрозумілою стає їхня роль і їхня функція в цьому всьому процесі». «Таким чином, за два роки вони розмили узагалі таке поняття як «експерт». Поняття «політичний експерт» просто розмите. Що це таке – взагалі не зрозуміло», - сказав Голобуцький. Водночас, за його словами, можна легко провести аналіз та монітринг, хто працює в полі, наприклад, Віктора Медведчука чи інших проросійських діячів. Разом з тим у самому дослідженні пояснюється, що «фахове середовище України вже давно знайоме з маніпулятивною соціологією: навмисним заниженням чи завищенням цифр підтримки виборцями того чи іншого політика або партії задля певного впливу на потенційних та наявних партнерів, суперників, електорат всіх груп (зміцнити наміри свого електорату, послабити – не свого і схилити до потрібної поведінки невизначених, щоб як мінімум не проголосували в останній момент за суперників)».
За кордоном Turkish Airlines скасувала 17 міжнародних рейсів через загрозу терактів Великий турецький авіаперевізник Turkish Airlines вирішив скасувати 17 міжнародних авіарейсів через зниження кількості клієнтів. За інформацією сайту Haberler, зі скасуванням рейсів 30 пасажирських літаків Turkish Airlines будуть тимчасово виведені з експлуатації. Причиною цього рішення стали економічні труднощі й активність терористичних організацій. В результаті цього на низці напрямів у турецького авіагіганта впав потік клієнтів. Такі заходи плануються лише на зимовий період. Літаки мають бути в повітрі, щоб вони приносили прибуток Turkish Airlines, а кожна хвилина простою літака на землі обертається грошовими втратами. Але в сучасних умовах для авіаперевізника це найвигідніший варіант. Перша партія 12 виведених з активної експлуатації лайнерів Airbus А330-200 була доставлена ​​в аеропорт Анталії.
Політика Експерти фіксують збільшення кількості українських пісень на радіо Частка пісень українською мовою на радіостанціях відсьогодні зросла до 25-30%, зокрема завдяки законодавчому регулюванню — на виконання закону щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій, який набув чинності сьогодні, 8 листопада. Про це заявив  координатор проекту «Становище української мови» Сергій Стуканов  під час прес-конференції сьогодні у Києві,  опираючись на дані моніторингу. За його словами, для аналізу було обрано шість радіостанцій — це одні з найпопулярніших, найрейтинговіших в Україні. "Моніторили ми сім годин (8 листопада) — з 7:00 до 14:00. Вираховували кількість пісень, яка пролунала на кожній станції за цей час, і кількість пісень українською мовою. Після цього ми вираховували відсоток пісень українською мовою стосовно загальної кількості пісень", - пояснив він. За словами Стуканова, три радіостанції перевищили показник 30% частки українських пісень, ще дві станції — показали результат 25%, одна радіостанція трохи не дотягнула  0,3%  до 25%. "За два тижні до набуття  чинності цього  закону  ми так само моніторили ці шість радіостанцій. 25 жовтня ми зафіксували такі результати, що середній показник за цими радіостанціями був лише 10%", - сказав він. "Безперечно, без законодавчого врегулювання цієї сфери ніщо не спонукало б українські радіостанції збільшувати частку пісень українською мовою", - підсумував експерт. При цьому він нагадав, що останні чотири роки частка пісень українською на радіостанціях не перевищувала 4%.
Політика Словенія визнала агресію Росії на Донбасі Словенія засудила російську агресію на території Донецької та Луганської областей. Про це йдеться в спільній декларації, підписаній 8 листопада Президентом України Петром Порошенком і президентом Словенії Борутом Пахором. «Засуджуємо акт агресії на території Донецької та Луганської областей на сході України і закликаємо Російську Федерацію негайно припинити надання фінансової, військової та іншої допомоги місцевим сепаратистам», - йдеться у спільній декларації президентів України і Словенії. Також сторони закликали міжнародне співтовариство продовжити зусилля з повної імплементації Мінських домовленостей. «Республіка Словенія і далі докладатиме зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності України і підтримуватиме політику санкцій ЄС щодо Російської Федерації до повної імплементації Мінських домовленостей», - йдеться в декларації. Крім того, в декларації говориться, що «суверенітет і непорушність кордонів в Україні має ключове і вирішальне значення для безпеки всіх європейських держав». Також, згідно із заявою, Словенія не визнає анексію Криму Росією.
Суспільство Дослідження показало загрозу мовній ідентичності українців Значна частина українців, яка вважає українську мову рідною  (60%), не спілкується нею на роботі чи навіть удома,  що може становити  загрозу мовній ідентичності. Про це під час прес-конференції заявив  координатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда,  опираючись на дані дослідження. "Згідно з даними огляду українська мова є рідною для 60% громадян України (не враховуючи окуповані території). Російську мову вважають рідною 15%, обидві мови рівною мірою – 22%, іншу мову – 2%. Проте говорять завжди або переважно українською удома лише 50% українців, російською – 24%, «іноді російською, іноді українською» - 25%",-  сказав він. "Понад 4,5 людей не говорять вдома своєю мовою", - додав Шамайда. За словами експерта,  російська мова переважає в телеефірі, друкованих виданнях, сфері послуг та українському сегменті  і нтернету. «Під тиском цих чинників русифікації значна частина українців, які вважають українську мову рідною, не спілкується нею на роботі чи навіть удома», -  додав він. На думку авторів дослідження, така ситуація становить загрозу мовній ідентичності українців і національній безпеці держави. Водночас матеріали огляду свідчать про домінування української мови в освіті й кінопрокаті. Внаслідок прийняття закону про обов’язкову частку українських пісень на радіо значно зросла присутність україномовної музики в радіоефірі. «У  кінопрокаті  сумарна кількість фільмів, дубльованих або озвучених українською мовою, продовжує зростати і сягнула в 2016 році 88%. Частка фільмів з російським звуком знижується і становить цьогоріч менше 4%, решта фільмів демонструються мовою оригіналу (переважно англійською) з українськими субтитрами. Частка  газет , що видаються українською мовою, не змінилася і становить лише 34%, частка від загального тиражу  книг   – 64%. При цьому масований імпорт з Росії в рази перевищує випуск книг в Україні. У прайм-тайм 7 найрейтинговіших  телеканалів українська мова звучить лише 30,6 % часу, рос ійська – 34,4%. Решту 35% займають двомовні ефіри, під час яких також найчастіше домінує російська мова»,-  йдеться у результатах дослідження. Разом з тим, за підсумками моніторингу  кафе і ресторанів  у 26 містах (усі обласні центри, крім окупованих, а також Кривий Ріг, Маріуполь, Краматорськ та Сєверодонецьк) лише 40% закладів харчування мають українську вивіску, лише в 60% надруковано меню українською і тільки в 49% закладів персонал обслуговує україномовних клієнтів українською мовою. При цьому ситуація дуже різниться залежно від регіону. У південних і східних містах україномовних клієнтів майже завжди обслуговують російською. Дані дослідження  базуються на даних державної статистики, соціології, а також моніторингових досліджень, здійснених волонтерами в усіх регіонах України. Вибірка становить 11 тис. осіб.
Політика Нардеп Новинський повернувся в Україну У вівторок, 8 листопада, народний депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, щодо якого Генпрокуратура України подала до парламенту подання на зняття депутатської недоторканності, повернувся в Україну, повідомляє «Українська правда». В аеропорту «Бориспіль», куди він прилетів із Греції, він запевнив журналістів, що збирається продовжувати працювати у Верховній Раді. Новинський заявив, що вважає порушену проти нього кримінальну справу «політичним переслідуванням». Нагадаємо, що 4 листопада голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що в парламент надійшло подання ГПУ про надання згоди на притягнення депутата від «Опозиційного блоку» Новинського до кримінальної відповідальності. Слідство розглядає Новинського як співучасника злочину, вчиненого екс-президентом Віктором Януковичем, екс-главою МВС Віталієм Захарченком, колишнім начальником київської міліції Валерієм Коряком і низкою інших працівників МВС щодо Олександра Драбинка - особистого помічника нині покійного предстоятеля Української православної церкви (Московського патріархату) Володимира.
Суспільство На окупованих територіях українську мову витіснили з усіх сфер суспільного життя На окупованих територіях Криму, Донеччини та Луганщини здійснюється стрімка примусова русифікація, українська мова витіснена з усіх сфер суспільного життя. Про це під час прес-конференції заявили координатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда  та  координатор проекту «Становище української мови» Сергій Стуканов, опираючись на дані дослідження. «Так, в єдиній україномовній школі-гімназії в Сімферополі залишили тільки одну паралель з чотирьох з навчання українською мовою. У 2015 році у цьому закладі навчалися українською мовою лише 9 класів із 40 (147 учнів з 986). Ще в квітні 2015 року багаторічний директор цієї школи змушений був залишити Крим через погрози і переслідування.  З 7 шкіл з українською мовою викладання, що існували в Криму до окупації, не лишилося жодної. Із близько 400 українських класів, за останнім моніторингом громадськості, лишилося максимум 37, і це число постійно скорочується. Вже у 2014/15 навчальному році в окупованому Криму українською мовою навчалися лише 1,1% школярів (порівняно з 8,2% в 2013/14 році у складі України). В подальшому це число продовжувало падати. Число дітей, які хоча б формально здобувають освіту в Криму українською мовою, наближається до нуля, а учням 9-11 класів уже два роки заборонено навчатися українською. Справу знищення решток української освіти у кримських школах окупанти доводять до логічного кінця.  Вчителів української мови та літератури змушують пройти перекваліфікацію й викладати російську мову та літературу. Тих, хто відмовляється або не бажає викладати російську, звільняють з роботи»,-  йдеться у результатах дослідження. Експерти зазначили, що бібліотечні україномовні фонди масово знищені, здані в макулатуру, в Криму повністю знищено україномовні засоби масової інформації – газети, радіо, телебачення, а в грудні 2015 року закрито єдину україномовну дитячу театральну студію «Світанок». На окупованих територіях Донецької і Луганської областей, за їх словами, здійснюється цілеспрямована політика жорсткої русифікації, якій окупанти намагаються надати вигляду «об’єктивних процесів». За словами Шамайди, українську мову витіснено там практично з усіх сфер життя. «Де-факто українську було ще в 2015 році витиснуто зі сфери діловодства, комунікацій, медіа, реклами на всіх окупованих територіях Донеччини і Луганщини, і в 2016 році у цих сферах безроздільно панувала російська мова»,- підкреслюється у дослідженні. Експерти також повідомили, що, як показав моніторинг, найменше школярів навчаються українською мовою на Донеччині (58%), найбільше – на Рівненщині (100%). У Києві навчаються українською 97% школярів, на Полтавщині - 98%, на Дніпропетровщині - 81%, на Харківщині - 73%, на Одещині - 69%. Дані дослідження  базуються на даних державної статистики, соціології, а також моніторингових досліджень, здійснених волонтерами в усіх регіонах України.
Політика Саакашвілі розповів про домовленості з Порошенком Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, який подав у відставку,  заявив, що тепер як громадянин України буде займатися політичною діяльністю не в Грузії, а в Україні. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, коментуючи заяву Президента України Петра Порошенка щодо його відставки. «Президенту Порошенку чудово відомо, що я не брав безпосередньої участі в грузинських виборах і не міг би цього зробити навіть при бажанні, так як я громадянин України... Я приїхав в Україну приблизно в той же час, коли і мій інститутський однокашник Петро Порошенко, він з Молдови, а я - з Грузії, і звичайно, я вдячний йому за надане мені українське громадянство. Так що всім доведеться звикнути, що я - український політик і буду здобувати перемоги або зазнавати поразок не в Грузії, а в Україні», - заявив екс-президент Грузії. Крім того, він підкреслив, що хотів покинути пост глави Одеської ОДА ще півроку тому, про що також відомо було Президенту. «Але він мене умовив залишитися обіцянкою реформ. Просто цього разу я вже не був схильний вірити обіцянкам і грузинські вибори тут ні до чого», - зазначив він. «Дещо смішно спостерігати, як Адміністрація Президента та Камбін спихають один на одного відповідальність за моє звільнення - ще один доказ повного безладу в країні», - продовжив Саакашвілі.
Події оформление ленты  У Житомирі поліцейські влаштували бійку зі стріляниною в стриптиз-барі У Житомирі вранці у неділю, 6 листопада, працівники поліції влаштували бійку зі стріляниною в стриптиз-барі «Тік-Так». Про це повідомляє місцеве видання Житомир.info з посиланням на джерело. За словами джерела, причиною конфлікту стало те, що двоє чоловіків, які відпочивали в клубі, відмовилися оплатити рахунок, на що працівники клубу викликали приватну охоронну фірму. «Коли на місце прибули охоронці, чоловіки почали штовхати їх і завдавати ударів, один з відпочиваючих дістав пістолет і зробив два постріли в стелю, після чого очевидці викликали поліцію», - повідомило джерело видання. За даними видання, обидва призвідника конфлікту є працівниками управління захисту економіки Національної поліції. В ГУ Нацполіції в Житомирській області заявили, що стосовно правоохоронців проводиться службова перевірка, попередні результати якої мають бути оприлюднені до кінця вівторка, 8 листопада. «Офіційна позиція керівництва управління захисту економіки Нацполіції в Житомирській області - обурення поведінкою своїх працівників... Оцінка дій працівників принципова, за її результатами буде прийнято рішення щодо них», - розповіла прес-секретар ГУ Нацполіції в Житомирській області Алла Ващенко. У поліції також заявили, що за цим фактом розпочато кримінальне провадження за статтею «Хуліганство». Цю інформацію також підтвердили в прокуратурі області. «Проводиться досудове розслідування», - уточнили в прес-службі Житомирської обласної прокуратури. Як  підтвердження видання також опублікувало відео з камери спостереження.
Економіка оформление ленты  В Одесі громадянка Росії відмивала через конвертцентр десятки мільйонів гривень - СБУ В Одесі працівники Служби безпеки України викрили конвертаційний центр, щомісячний оборот якого становив понад 10 млн грн. Як повідомили в прес-центрі СБУ, громадянка Росії створила «конверт», який під виглядом легальної комерційної структури відмивав гроші низки компаній із різних галузей економіки. «Організатори надавали замовникам послуги з переказу коштів через проведення безтоварних фінансових операцій. Для цього вони використовували кілька фіктивних фірм. За попередніми оцінками, збиток державного бюджету у вигляді недоотриманих податків - декілька десятків мільйонів», - розповіли в спецслужбі. Відзначається, що організатора нелегального бізнесу затримали поруч з одним з одеських банківських відділень після зняття майже 400 тисяч гривень. Під час обшуків вилучили печатки фіктивних підприємств і фінансово-господарську документацію, яка доводить проведення угод. На рахунки всіх підконтрольних «конверту» компаній накладено арешт.
Суспільство Ювелір упізнав своє майно серед вилучених у Коряка коштовностей Власник київської ювелірної фабрики Сергій Кисельов упізнав серед вилученого у екс-очільника міліції Києва часів Майдану Валерія Коряка дорогоцінного і антикварного майна монети зі своєї колекції, які були вилучені у нього під час обшуку Коряком ще у 2010 році. Про це він заявив у коментарі кореспонденту АСН після засідання суду, на якому був теж присутній. Кісельов розповів, що обшук провели у рамках сфабрикованої УБОЗом справи, коли УБОЗ очолював Коряк. Тоді вилучили як продукцію та матеріали фабрики (біля 40 кг золота), так і його особисте майно - колекцію монет від 17 ст. до сучасності вартістю $1,5 млн. Частину цих монет він упізнав серед знайдених під час обшуку у квартирі колишньої дружини Коряка Олени Ширякової. Їх вартість, стверджує він, біля $400 тис. Нині за заявою Кисельова прокуратура порушила кримінальне провадження по розтраті зданого на відповідальне збереження майна, оскільки ті монети мають статус речових доказів. Окрім того, частина вилучених у ювеліра коштовностей була виявлена у справі «діамантових прокурорів».
Політика У суді назвали власників зброї, з якої стріляли в майданівців Куля, якою поранили майданівця Святослава Колесникова, була випущена з автомата беркутівця Павла Аброськіна. Цей факт сьогодні встановлено в ході судового засідання святошинського райсуду у справі «п’яти екс-беркутівців», повідомляє кореспондент АСН. Суд допитав потерпілого Cвятослава Колесникова, який отримав вогнепальне поранення на Інститутській у лютого 2014 року. Як зазначили прокурори, куля, що була вилучена з тіла Колесникова, ідентифікована як куля від автомату Калашникова калібром 7,62 мм і випущена зі зброї, закріпленої за Павлом Аброськіним, одним з 5-ти обвинувачуваних «беркутівців». Разом з тим, їхні адвокати наполягають на ще одній комплексній балістичній експертизі цієї та ще кількох куль з інших епізодів, заявляючи, що перші експертизи не показали відповідність куль зброї «беркутівців», а лише повторні показали цю відповідність. Прокурор Олексій Донський пояснив це тим, що при першій експертизі російська автоматична система ідентифікації куль своєчасно не була оновлена програмно і тому некоректно видала вибірку куль, по якій експерти в подальшому вручну робили порівняння. "Система ставила ймовірний збіг в п’ятий-шостий десяток, тому експерти їх не перевіряли.  А коли в подальшому вони почали вручну мікроскопом перевіряти, то збіг виявилися і експерти дали категоричні висновки. Але оскільки будь-який сумнів тлумачиться на користь обвинувачуваного, то було прийнято рішення про повторну експертизу", - сказав він. Також головуючий суддя Сергій Дячук повідомив, що засідання 15 листопада буде присвячене саме розгляду висновків повторних комплексних експертиз.
Економіка Нові "газові прокладки". Або хто наживається на захмарних тарифах? Україна позбулася газової залежності від Росії - рапортують навипередки в Кабміні, Адміністрації Президента та Раді Нацреформ. Але якою ціною? І чи насправді завжди корумпований та політизований ринок газу в Україні нарешті став цивілізованим та європейським? Чи хтось, як і за часів опального олігарха Партії Регіонів Дмитра Фірташа з його "компанією-прокладкою""РосУкрЕнерго", сьогодні продовжує наживатися вже на нових, реверсних газових схемах?   Ціна незалежності   "Ми не взяли жодного куба газу з Російської Федерації. Так, ми платимо дорожче, бо ми платимо за транзит і по території України, і по території Європи. На сьогодні ця ціна становить 185 доларів. За прямими контрактами з Російською Федерацією ця ціна становила б 140 доларів", - пояснив суть реверсного постачання блакитного палива міністр енергетики Ігор Насалик.   За офіційною інформацією, з січня по жовтень поточного року через територію України для Європи транспортовано 65,3 млрд куб. м природного газу, що на 20% більше за показники аналогічного періоду 2015 року, - повідомив "Укртрансгаз". За жовтень 2016 року для споживачів Європи транспортовано 8 млрд куб. м газу, при добовому режимі - 260,1 млн куб. м газу. Варто зазначити, що для споживачів України протягом останніх 10 місяців було транспортовано 24,2 млрд куб. м блакитного палива. Отже, обсяг товарного газу становив  91,9 млрд куб. м, що на 14% більше, ніж в аналогічний період минулого року.   Тобто ми і платимо більше, і цього року купили більше.   "Це ціна незалежності", - додав Насалик.   Старі газові схеми ожили знову? "Нафтогаз" та "Укргазвидобування" до 2020 року планують повністю відмовитись від імпортного газу за рахунок власного видобутку, який зараз покриває лише 75% внутрішніх потреб. Тому споживачам постачають, до речі, як і за часів Януковича, так званий "коктейль" з власного газу та дорого імпортного (того ж російського, але реверсного - зараз зі Словаччини). Для того, щоб забезпечити модернізацію "Укргазвидобування", де, за словами голови правління Олега Прохоренка, "стоїть обладнання ще 70-х років", та з метою викорінення корупції та спекуляцій на різниці між газом для промисловості та бюджетників, простих споживачів, уряд з травня поточного року урівняв всіх "єдиною ціною". А саме, Постановою від 1 травня зобов'язав НАК "Нафтогаз України" продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат). Тим самим Кабмін скасував так звану "соціальну норму" в обсязі 1 200 куб. м. на опалювальний сезон за ціною 3 600 гривень за тис. куб. м, яка діяла в опалювальний сезон 2015/2016 років.   Саме це і призвело до зростання комунальних тарифів у два рази. Зрозуміло, що за все треба платити. Але кому? Чи справді ціна на газ, а значить - і тарифи для нас з вами такі прозорі, як запевняють в уряді?   Так, заступник голови фракції "Батьківщина" Іван Крулько повідомив, що насправді реверсна схема постачання газу з Європи існує лише на папері.   "Ціна на газ та тарифи на нього - взяті зі стелі. Ціна 6 879 гривень за тис. куб. м – не обґрунтована жодним ринком. Бо до цього приватним компаніям було вигідно та вони готові були продавати газ споживачам за ціною не більше 1900 грн з ПДВ, і це вже з вартістю транзиту, прибутків, податків. Все працювало нормально. Але раптом "встановили" ринкову ціну. Це вигідно для державної компанії... В результаті люди отримали ціну на газ, яка не має жодних економічних обґрунтувань, не говорячи вже про соціально-економічні", - розповів він.   Заступник Юлії Тимошенко, яку у часи її ще першого прем'єрства почали називати "газовою принцесою", рекомендує поцікавитись у НАК "Нафтогаз" щодо чинних газових схем реверсного постачання газу.   "Справжнього реверсу не існує! До нас газ із Європи не йде. Йде обмін лише папірцями. Але існують при цьому, за нашою інформацією, дві "прокладки", які сформовані за прямої участі НАК "Нафтогаз" і за рахунок чого вони отримують прибутки. Корупція не подолана до цього часу. Вона набула нової форми. Так само корупція є в субсидіях, бо не субсидують конкретно громадян, а компанії прямо через бюджет. Тобто НАК "Нафтогаз", обленерго та облгази продовжують отримувати "ліві кошти", - впевнений він.   Нардеп відмовився оприлюднити назви компаній-"прокладок", які знімають "вершки" за рахунок віртуального транзиту, пообіцявши, що вони стануть відомі, коли його політсила офіційно звернеться до компетентних органів з вимогою розібратися в тому, хто заробляє гроші на "паперовому реверсі".   "Моя заява стане предметом конкретного розслідування. Бо в країну потрапляє той самий російський газ, але при цьому є два кордони, де стоять дві посередницькі компанії, через які він і заходить, але за ціною, яка більше. В реальності відбувається обмін лише папірцями", - сказав він.   "Нафтогаз": я не я, хата не моя"   Невже і справді "правила гри" горезвісних посередників "Ітери", "Єдиних енергетичних систем", "РосУкрЕнерго" нікуди не поділися? В НАК "Нафтогаз", зрозуміло, цю інформацію пана Крулька заперечують.   Так, в інтерв'ю АСН директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко зазначив, що "жодних компаній-прокладок НАК не створювала. Реверсний газ ми купуємо в Словаччині, у провідних європейських компаній зі світовими іменами. Жодних "прокладок" там не було, немає і не буде!" - запевнив він.   Вітренко заперечив звинувачення в "паперовому реверсі".   "Газ фізично постачається в Україну. Тобто з одного боку газ виходить з України через Ужгород - Великі Капушани. А потім заходить через окрему трубу! Як він змішується в словацькій системі, ми, на жаль, не контролюємо. Але у будь-якому разі газ фізично перетинає територію України як у випадку постачання в Європу, так і в випадку імпорту з Європи до нас. А ті люди, які кажуть про якісь папірці, або не розуміють нічого, або просто грають на руку Росії, бо їм дуже не подобаються реверсні постачання. Бо це де-факто  зробило Україну незалежною від російського газу. Ми маємо можливість купувати усі необхідні обсяги газу в Європі, не купуючи його в Росії", - наголосив він.   Експертна оцінка   Так, енергетичний експерт Дмитро Марунич зазначив, що якщо "Батьківщині" вдасться на папері довести наявність таких компаній-посередників, які займаються віртуальним реверсом, "то це буде справжньою інформаційною бомбою".   За його оцінками, "віртуальний реверс зараз скоріше неможливий через паперові та інші перепони. Передовсім Росія цього б не дозволила зробити. Віртуальний реверс - це коли газ фізично не перетинає кордон. Він міг би бути вигідним для України, бо газ міг би заходити сюди за нижчою ціною. Але якщо хтось на папері здійснює реверс, враховуючи ціну за додатковий транзит, заробляючи на цьому гроші, це треба довести. Ціна насправді вища на кордонах з Польщею та Словаччиною , це не секрет. І це вже має бути на совісті керівництва НАКу", - додав він.   При цьому експерт не виключає, що "махінації в процесі поставок газу можуть бути".   Водночас екс-міністр енергетики Іван Плачков в інтерв'ю АСН сказав, що якщо юридично не оформлено постачання газу через якісь компанії-прокладки, то їх насправді немає. "Це дуже важко приховати", - сказав він. Тому, на його думку, НАК "Нафтогаз", яка заперечує наявність посередників, слід вірити.   У свою чергу, енергетичний експерт Валентин Землянський  не просто допускає "реверсні схеми", на яких наживаються ті, хто сидять у високих кабінетах в Україні. Він пояснив, що "питань немає до компаній, які працюють на митній території України. Тут вони всі "білі й пухнасті". "Питання треба ставити та шукати можливі махінації за кордоном України. Там, де цей газ купує Україна. Тобто у компаній-трейдерів у Європі. Зрозуміло, що ті, хто працює в Україні на газовому ринку, теж можуть заробляти через "свої" європейські компанії-трейдери, залишаючи "там" прибутки. Хто може стояти за цими компаніями? Питання дуже цікаве! Просто до Генпрокурора Луценка! Цей зв'язок мали б дослідити правоохоронні органи України. Але, як показує практика, це довести дуже складно", - додав він.
За кордоном На Донбасі бойовики 22 рази відкривали вогонь по позиціях ЗСУ - штаб На Донбасі в районі проведення військових дій у вівторок, 8 листопада, станом на 18:00 з боку терористів було зафіксовано 22 випадки відкриття вогню по позиціях силовиків, передає штаб АТО. Відповідно до повідослення прес-центру, що було опубліковано на сторінці в Facebook у вівторок ввечері, незаконні збройні формування 13 разів відкривали вогонь на маріупольському напрямі, провокуючи українських військовослужбовців на вогонь у відповідь. «У районах Мар'їнки, Широкиного і Водяного терористи застосовували стрілецьку зброю, кулемети і гранатомети. Також противник обстрілював позиції ЗСУ з 120-мм мінометів у районі Березового, Степового і Красногорівки. Біля Лебединського було зафіксовано застосування мінометів калібру 82 мм», - сказано в зведенні штабу АТО. На донецькому напрямку терористи три рази рази порушували режим тиші. На луганському напрямку зафіксовано шість озброєних провокацій НЗФ, в районі Балки Кошарної - вогонь з БМП.
Політика Експерти виступили проти псевдознавців В Україні існує велика кількість фейкових політичних експертів, а також - рейтинги політичних експертів і деякі з них містять в собі певні «маніпуляції». Про це під час прес-конференції заявили директор Агентства моделювання ситуацій  Віталій Бала та його заступник Олексій Голобуцький, опираючись на дослідження,  присвячене фейковим рейтингам політичних експертів. Зокрема,  Бала з вернув увагу , що саме по собі цитування політичних експертів чи їхні виступи на телебаченні не означають, що  такі насправді  є експертом. «Експерт – це людина, яка допомагає політикам чи політичним партіям у повсякденному житті і здатна давати якісь аналітичні матеріали, поради чи консультувати стосовно тих чи інших проблем», -  пояснив політолог. Він зауважив, що вже давно  в Україні з’явилися рейтинги політичних експертів і деякі з них містять в собі певні «маніпуляції». За його словами, йдеться про те, що у час,  коли відбувається агресія Росії проти України, «намагаються просунути в перші рядки людей, які, на нашу думку, якраз не відстоюють інтереси України». « Уже давно, років два є фейковий  рейтинг політичних експертів... і ми приводимо конкретні приклади”, -  підкреслив Голобуцький. Він також додав, що  з’явилася  велика кількість людей, які формально мають дипломи політологів: «Політолог за 3 дні» - курси пройшов».  І, за його словами, якщо подивитися російські видання, сепаратистські видання “і там одразу ж зрозумілою стає їхня роль і їхня функція в цьому всьому процесі». «Таким чином, за два роки вони розмили узагалі таке поняття як «експерт». Поняття «політичний експерт» просто розмите. Що це таке – взагалі незрозуміло», - сказав Голобуцький. Водночас, за його словами, можна легко провести аналіз та монітринг, хто працює в полі проросійських діячів. Разом з тим, у самому дослідженні пояснюється, що “Фахове середовище України вже давно знайоме з маніпулятивною соціологією: навмисним заниженням чи завищенням цифр підтримки виборцями того чи іншого політика або партії задля певного впливу на потенційних та наявних партнерів, суперників, електорат всіх груп (зміцнити наміри свого електорату, послабити – не свого і схилити до потрібної поведінки невизначених, щоби як мінімум не проголосували в останній момент за суперників)”. “Подібна тенденція позначилась і в блогосфері: деякі громадські діячі подбали про штучне збільшення чисельності підписників, щоби вивести власний блог в топ (50+ тисяч підписників). Однак тут зазвичай ініціатива була приватною, йшла від самого блогера і охопила дуже вузький сегмент, ще й фрагментований – кожен сам за себе”, -  йдеться у висновках дослідження. Як  пояснюється , технологія доволі проста, в технічному виконанні за бодай мінімально прискіпливого аналізу – примітивна. “Спочатку було сформовано на підставі загальних списків експертів, що їх має кожна соціологічна служба та ЗМІ (база для експертних опитувань та збирання коментарів), первинний список тих, на кого найчастіше посилаються та до кого звертаються по експертний супровід. Їх було розбавлено представниками пулу Медведчука. Тоді помалу в кожному наступному «рейтингу» почали перетасовувати прізвища, піднімаючи потрібних за рахунок зменшення показників решти. Просто, наочно і зручно для звітів перед спонсором”,-  пояснюється в оприлюдненому дослідженні. Додається, що рейтингів фактично два - якісний та кількісний і, відповідно, алгоритмів також. Якісний варіант рейтингу готується УІАМП. Команда, яка займається підготовкою рейтингу змінюється кожні 3 місяці.  Цей рейтинг відображає кількість цитувань, згадок перерахованих політологів і їх висловлювань, що є в мережі відео з їхніми виступами, аудіозаписів на сайтах радіостанцій з їхніми виступами.  Кількісний аналіз готується не нами, а Центром контент-аналізу (партнерами Міністерства інформаційної політики України). «Рейтинг українських політологів і політичних експертів» Українського інституту аналізу та менеджменту політики разом з Центром контент-аналізу не може бути визнаний як джерело об’єктивних даних. Це неможливо як з причини некоректного відбору фігурантів «Рейтингу...», так і з причини невідповідності (в бік як зменшення, так і збільшення) підрахунків реаліям. Крім того, не враховано один з базових критеріїв підрахунку: враховано як релевантні цитування «українських політологів і політичних експертів» у ЗМІ країни-агресора, навіть за цілковитої відсутності цитувань у вітчизняних джерелах.  Аналіз відхилень – як за цифрами, так і за прізвищами – дозволив зробити висновок щодо користувача і спонсора «Рейтингу...» як інструменту в інформаційній війні з РФ”, -  підкреслюється у оприлюдненому дослідженні.
Суспільство оформление ленты  Рушниці, гранати і ножі: у жителя Києва в гаражі виявили склад зброї В одному з приватних гаражів у Києві поліція виявила склад зброї і боєприпасів, йдеться в повідомленні столичної поліції. За словами поліції, в гаражному боксі в Голосіївському районі міста 43-річний місцевий житель зберігав зброю і боєприпаси: чотири карабіни, три рушниці, дев'ять гранат Ф-1, дев'ять гранат РГД-5, страйкбольні і сигнальні гранати, запали, патрони і 13 ножів. «Поліція з'ясовує походження і призначення небезпечних знахідок. Чоловіка затримали в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Йому загрожує до семи років позбавлення волі», - розповів начальник ГУ Національної поліції в місті Києві Андрій Крищенко. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,8907990455627-/ /-pc-/
Top