counter
Архів Повернутись назад 07 Грудня 2017
7 Грудня
Події Мальтійську журналістку підірвали через SMS Чоловік, якого звинувачують у вбивстві журналістки Дафне Каруани Галісії, активував бомбу в її автомобілі за допомогою смс-повідомлення. Про це повідомляє видання Times of Malta з посиланням на джерела в поліції. У вбивстві журналістки звинуватили трьох підозрюваних, які не визнають свою провину. Слідчі вважають, що один з чоловіків на ім'я Джордж Діджіоргіо відправив текстове повідомлення після отримання сигналу від свого брата Альфреда, який стежив за машиною журналістки. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що співробітники прокуратури Мальти висунули звинувачення трьом особам за підозрою у вбивстві журналістки Дафне Каруани Галісії. Як відомо, на Мальті 16 жовтня в результаті вибуху авто загинула 53-річна журналістка Дафне Каруана Галісія, що розслідувала корупційні злочини в рамках проекту Panama Papers. Зокрема, загибла журналістка звинувачувала в корупції мальтійського прем'єр-міністра Джозефа Мускату і його дружину.
Суспільство оформление ленты  Волонтери збирають гроші бійцеві АТО, якого підстрелив снайпер в голову Волонтери збирають кошти для бійця АТО на Донбасі, якого снайпер бойовиків поранив у голову. Про це повідомила волонтер Єлизавета Ем на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. "Потрібна підтримка і допомога сім'ї пораненого бійця з Івано-Франківської області, село Ворона, Дубей Іван, 29 років. Він отримав поранення кулею снайпера в голову, знаходиться в реанімації в лікарні в Дніпрі на вулиці Мечникова в украй важкому стані. Лікарі борються за життя і роблять все можливе", — написала вона. Також волонтер повідомила реквізити сім'ї пораненого. 5168 7572 7668 0024 Максимов Мар'яна Ігорівна (контакт сестри волонтер може надати приватно в повідомлення). Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бойовики ОРДО не припиняють застосовувати проти ЗСУ снайперську зброю. В результаті обстрілу в районі Авдіївки один український військовослужбовець загинув.
Політика Пентагон передумав розробляти електромагнітні гармати Міністерсто оборони США вирішило відмовитися від впровадження рельстрона (електромагнітної гармати), відповідна програма повинна бути згорнута вже до 2019 року. Про це повідомляє видання Task & Purpose з посиланням на джерела в Конгресі США. Проект закрили через недостатню швидкість снаряда (десь в два рази нижче запланованої), який вистрілювала електромагнітна гармата, малу дальність польоту снаряда (в три рази менше від запланованого) та низьку частоту перезарядки рельстрона (в два рази нижче спочатку заявленої). Крім того, проект не виправдав своє фінансування. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що представник Міністерства оборони США полковник Роберт Меннінг заявив про те, що запущена з території Північної Кореї ракета пролетіла близько тисячі кілометрів і впала в Японське море.
Наука і технології Антропологи розповіли, що об'єднувало людей в давнину У доісторичну епоху представники різних племен налагоджували стосунки між собою через історії, якими вони обмінювалися. Про це заявив антрополог Андреа Мільян з університетського коледжу Лондона (Велика Британія) в статті, опублікованій в журналі Nature Communications. "У релігіях мисливців-збирачів немає богів-моралізаторів, однак вони дуже активно допомагають один одному і беруть участь у колективному житті їх племен. З цієї причини, як ми вважаємо, історії мисливців-збирачів були своєрідними попередниками більш складних міфів, що включають в себе високоморальних богів , які характерні для народів, у яких вже з'явилося сільське господарство", — розповіла вона. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в центрі мексиканської столиці, Мехіко, були знайдені останки великого ацтекського храму, який проливає світло на священний простір стародавнього міста.
Культура Шість жінок подали до суду на Вайнштейна за домагання Шість жінок подали позов до американського продюсера Харві Вайнштейна, викритого в сексуальних домаганнях, до федерального суду в Нью-Йорку. Про це повідомляє видання CBS. Як повідомлялось, ряд компаній і людей стали частиною зростаючого "сексуального підприємства" Вайнштейна, і вони працювали з продюсером, щоб приховати його дії, пов'язані з сексуальними домаганнями і насильством. Раніше повідомлялося, що американська телевізійна академія, яка організувала премію "Еммі", назавжди виключила скандального продюсера Харві Вайнштейна зі своїх лав. Нагадаємо, скандал навколо продюсера розгорівся після публікації в жовтні в газеті The New York Times розслідування про домаганнях Вайнштейна, що тривали протягом 30 років. Всього про таку поведінку Вайнштейна заявили близько 60 жінок, серед яких актриси Анджеліна Джолі, Ешлі Джадд і Гвінет Пелтроу.
Політика ООН екстрено обговорить рішення президента США по Єрусалиму Більше половини країн-членів Ради Безпеки ООН хочуть провести екстрену зустріч після заяви президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Про це повідомляє видання Інтерфакс. "В світлі зробленої сьогодні (6 грудня — Ред.) заяви про статус Єрусалиму, делегації Болівії, Єгипту, Франції, Італії, Сенегалу, Швеції, Великобританії та Уругваю просять голову скликати до кінця цього тижня екстрене засідання Ради з брифінгом Генерального секретаря", — йдеться в заяві дипмісій країн учасниць ООН. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп заявив, що вирішив визнати столицею Ізраїлю Єрусалим. Також повідомлялося, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу позитивно оцінив рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і почати підготовку до відкриття в цьому місті американського посольства.
Політика Єльченко: Російські злочини в Україні не мають терміну давності Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що злочини Росії в Україні не мають термінів давності. З цією заявою представник України виступив на дебатах РБ ООН по діяльності трибуналів по колишній Югославії та Руанді, повідомляє видання "Укрінформ". "Судове переслідування осіб, які несуть відповідальність за серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, є чітким сигналом для винних у всіх конфліктах, вони рано чи пізно будуть притягнуті до відповідальності", — заявив він. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що постпред України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що Організація повинна відреагувати на невиконання РФ рішень Міжнародного суду щодо ситуації з правами нацменшин в окупованому Криму, а також знайти спосіб змусити агресора дотримуватися таких рішень і міжнародних зобов'язань.
Політика ФБР відреагувало на заяву Луценка Співробітники Федерального бюро розслідувань США працюють з НАБУ в межах Меморандума про взаєморозуміння, який був підписаний в червні 2016 року. Про це йдеться в заяві відомства, яку опублікувало видання "Голос Америки". "ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами, визначеними Меморандумом про взаєморозуміння", — йдеться в заяві ФБР. Як сказано в заяві, співробітники ФБР працюють з НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі з метою підтримки відносин між сторонами і не є оперативними агентами. Нагадаємо, 29 листопада при спробі передачі хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пимаховій був затриманий детектив НАБУ під прикриттям. У НАБУ повідомили, що ГПУ і СБУ зірвали спецоперацію, розсекретили агента. Пізніше Луценко звинуватив Ситника в незаконній діяльності ФБР США на території України. 5 грудня ГПУ повідомила про підозру ще двом співробітникам НАБУ.
Політика У КНДР заявили про неминучість війни на Корейському півострові Великі спільні навчання Південної Кореї і США, а також заяви з боку вищого керівництва Америки роблять війну на Корейському півострові неминучою. Про це передає північнокорейське агентство ЦТАК, посилаючись на заяву представника МЗС КНДР, інформує РБК. «Початок війни на Корейському півострові, це вже встановлений факт. Залишається лише запитання: коли почнеться війна?», — сказано в заяві представника зовнішньополітичного відомства КНДР. За його інформацією, влада Північної Кореї «не хоче війни заради війни». «Але не будемо приховувати, що якщо Сполучені Штати продовжать випробовувати терпіння і розпалять ядерну війну, ми, звичайно, змусимо Америку дорого заплатити за наслідки, застосувавши ядерну зброю, якк ми весь час покращуємо», — сказано в заяві.
Події оформление ленты  Тіло молодої дівчини знайдено в лісі під Києвом Під Києвом в Броварському лісі знайшли тіло 26-річної дівчини. Жахливу знахідку виявили люди, які збирали дрова біля кафе «У лісі». Про це інформує співтовариство dtp.kiev.ua на своїй сторінці в Facebook. Співробітники поліції встановили особу загиблої, це 26-річна мешканка Броварів Аліна Шумейко. Дівчина проживала в гуртожитку. Правоохоронці встановили, що в ніч на вівторок, 5 грудня, вона була в ресторані «Мангал-парк». «Жінка сиділа і випивала зі співробітниками закладу «У лісі» досить довго. Відзначимо, що раніше потерпіла працювала в цьому кафе. Вона прийняла велику кількість спиртних напоїв, попрощалася з усіма і сказала, що піде додому через ліс», — каже директор ресторану «Мангал-парк» Юлія.Що стало причиною смерті, покаже слідча експертиза. Триває слідство.
Події оформление ленты  Сімох українців затримали в Іспанії Співробітники правоохоронних органів Іспанії викрили нелегальну фабрику з виробництва тютюнових виробів. До роботи підприємства були причетні українці. Про це інформує прес-служба ДПСУ. Нелегальна робота була організована на території Іспанії місцевим жителем, а його спільником був українець, який втягував в «бізнес» інших громадян нашої країни. «У районі одного з міст провінції Гранада співробітники поліції, в тому числі за участю представника ДПСУ, виявили фабрику з виробництва тютюнових виробів, яка працювала нелегально. Правоохоронці затримали організатора, а також громадянина Іспанії, Португалії та сімох українців», — передає прес-центр ДПСУ. В ході проведення слідчих заходів правоохоронці вилучили обладнання для виробництва двох мільйонів сигарет на добу, а також 200 ящиків тютюнових виробів і сировину, з якої можна було зробити ще майже три тисячі ящиків.
Політика Президент протягом тижня внесе свій законопроект про антикорупційний суд Президент Петро Порошенко протягом одного тижня внесе свій проект закону про антикорупційний суд. Про це інформує глава держави в Facebook. «Завтра вже місяць, як я звернувся в Раду з пропозицією прискорити процес створення Вищого антикорупційного суду (ВАС). Це було продиктовано бажанням створити сприятливі умови для прийняття такого закону. Проект на стадії написання повинен бути узгоджений між різними політичними силами», — повідомляє Петро Порошенко. Він додав, що якщо на початку наступного тижня прогресу в цьому питанні не буде, то протягом 7-10 днів він сам підготує і внесе законопроект. «Я прошу депутатів зняти з порядку денного старий проект закону« Про антикорупційні суди», як це рекомендувала Венеціанська комісія, а також розчистити простір для нового законопроекту», — зазначив він.
Суспільство Сьогодні очікуються дощі з мокрим снігом Сьогодні, 7 грудня, на більшій частині України очікуються дощі, місцями – з мокрим снігом. Максимальна температура в четвер підніметься до +8 градусів. Про це інформує Укргідрометцентр. На заході країни вдень очікуються дощі (на Закарпатті – з мокрим снігом), вночі – дощі з мокрим снігом. Температура повітря вдень складе +2...+4 градуси, вночі буде -1...+2. На сході України синоптики прогнозують суху погоду, температура -1...+1 градус, вночі – мокрий сніг і -1...- 3 градуси. На півночі країни вдень переважно сухо, мокрий сніг буде в Чернігівській і Житомирській областях, температура повітря вдень від -1 до +4, вночі -1...- 3. У центральній частині цілодобово дощ з мокрим снігом, вдень стовпчик термометра буде коливатися від +2 до +4 градусів, а вночі -1...+1 градуса. У південному регіоні буде сухо вдень, опади очікуються вночі в Херсонській області та окупованому Криму. У Києві вдень буде мокрий сніг, а також температура від +1 до +3 градусів, а вночі без опадів.
Політика Розпочалося чергове засідання суду в справі Романа Насірова У Києві 7 грудня відбулося чергове засідання суду у справі Романа Насірова. Сам він упевнений, що суд "покаже політизованість справи". Про це в інтерв'ю журналістам перед засіданням заявив тимчасово відсторонений від обов'язків глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, передає кореспондент АСН. "На суді ми покажемо, що ця справа проти мене придумана, заангажована і політизована. Ця справа не має предмета, суті і нічого спільного ні з Кримінальним кодексом, ні з КПК, ні з чим-небудь. Якоюсь мірою я радий, що сьогодні у нас перше засідання суду. І ми будемо просити суд, щоб ці засідання призначали майже кожен день. Щоб суд швидше поставив крапку в цій справі в цілому", - заявив він. Насыров додав, що від сьогодні і з кожним засіданням суду українське суспільство буде розуміти заангажованість справи проти нього. Також він упевнений, що в підсумку стане ясно, хто був замовником цієї справи. Нагадаємо, сьогодні Шевченківський районний суд міста Києва почне розгляд обвинувального акта по суті проти усуненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого звинувачують у зловживанні службовим становищем і в службовій підробці, а також щодо його підлеглого Володимира Новікова за звинуваченням у зловживанні службовим становищем.
Політика Роман Насіров наполягає, що він - голова ДФС Роман Насіров наполягає, що він не тимчасово відсторонений, а чинний голова Державної фіскальної служби. Про це він заявив в інтерв'ю журналістам перед засіданням Шевченківського суду, передає кореспондент АСН. "Мені не потрібно поновлюється на роботі. Я залишаюся на посаді. І поки я залишаюся на посаді, це мій обов'язок", - заявив він. Нагадаємо, раніше з ініціативи міністра фінансів Олександра Данилюка Кабінет міністрів України на одному зі своїх засідань ухвалив рішення про відсторонення Насірова від посади. На уточнююче запитання журналістів про те, коли Кабмін скасує цю постанову, він сказав: "Я не можу сказати, коли можливо таке рішення". Нагадаємо, сьогодні Шевченківський районний суд міста Києва почне розгляд обвинувального акта по суті проти усуненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого звинувачують у зловживанні службовим становищем і в службовій підробці, а також щодо його підлеглого Володимира Новікова за звинуваченням у зловживанні службовим становищем. Зараз засідання суду почалося.
Політика Насіров здав усі паспорти до Міграційної служби Роман Насіров здав усі паспорти до Міграційної служби і вважає справу проти себе "політизованою". Про це він сказав в інтерв'ю журналістам перед засіданням Шевченківського суду, передає кореспондент АСН. "Всі ці питання давним-давно вже з'ясовані. Всі паспорти, які у мене були і були актуальними, я здав до Міграційної служби України. А решта паспортів у мене анульовані", - заявив він. На уточнююче запитання щодо наявності паспорта Великої Британії, на чому наполягає звинувачення в суді, він запевнив: "Його немає". Він назвав звинувачення проти себе "заангажованим витвором мистецтва". "Там немає нічого, що пов'язано з законом, з Кримінальним Кодексом, з Кримінально-процесуальним кодексом", - заявив він. Також Насіров нагадав, що стосовно нього було продовжено запобіжний захід до кінця січня 2018 року. "Це звичайний захід, який передбачає, що я повинен з'являтися в суді, що я і так завжди роблю. Я не згоден з таким запобіжним заходом, але я повністю його виконую. Чітко виконую все, що написано. Я не можу виїжджати за межі Київської області без дозволу", - зазначив він. Нагадаємо, сьогодні Шевченківський районний суд міста Києва почне розгляд обвинувального акта по суті проти усуненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого звинувачують у зловживанні службовим становищем і в службовій підробці, а також його підлеглого Володимира Новікова за звинуваченням у зловживанні службовим становищем. Зараз засідання суду вже почалося.
Події Чиновники, які вкрали 38 млн грн з бюджету, затримані на Черкащині У Черкаській області працівники поліції затримали колишнього чиновника, який причетний до розтрати 38 млн грн державних коштів. Про це сказано в повідомленні прес-службі МВС України. Відзначається, що правоохоронці викрили факт розтрати держкоштів чиновниками держпідприємства і комерційної структури. Посадовці привласнили собі кошти, які були отримані від споживачів за надані послуги з теплопостачання. «Ці кошти призначалися для розрахунку з національною акціонерною компанією. Злочинні дії стали наслідком незабезпечення теплом жителів Сміли, а також зриву опалювального сезону через відключення деяких котелень», - сказано в повідомленні. Правоохоронці з'ясували, що чиновники шляхом внесення недостовірної інформації в квитанції низки споживачів Сміли заволоділи десятками мільйонів гривень. За повідомленням правоохоронців, протягом чотирьох років за цією схемою було привласнено понад 38 млн грн. Під час обшуків в офісах підприємств, які задіяні в злочинній схемі, а також за місцем їх проживання правоохоронці вилучили печатки, чорнові записи, кліше номінальних директорів підприємств, які задіяні в схемі розкрадання коштів, а також фінансово-господарську документацію», - сказано в повідомленні.
Події На трасі Київ - Чоп у ДТП загинули українець і аргентинка На трасі Київ - Чоп у Житомирській області сталася ДТП, автомобіль Citroën зіткнувся з Renault Magnum, загинули дві людини. Про це повідомили в прес-службі Нацполіції області. Аварія сталася 6 грудня. В автомобілі Citroën їхало подружжя з Аргентини і водій-перекладач. ДТП сталася близько 22:35 на 144 км траси біля села Кам'янки. За попередньою інформацією, 61-річний водій Renault Magnum їхав у напрямі Новограда-Волинського, він не впорався з керуванням автомобілем і виїхав на смугу зустрічного руху, де сталося лобове зіткнення. Водій легковика - 47-річний киянин і 39-річна пасажирка, громадянка Аргентини, від отриманих травм загинули на місці події. В аварії вижив лише 38-річний громадянин Аргентини, він з травмами був доставлений у лікарню. Розпочато кримінальне провадження, водій вантажівки, житель Львівської області, затриманий відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Санкція статті кримінального кодексу передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.
Кримінал В окупованому Донецьку в сміттєвоз влучила міна, поранено водія У тимчасово окупованому Донецьком у сміттєвоз влучила міна, в результаті інциденту було поранено водія. Про це повідомили спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, передає прес-служба місії. Інцидент стався 5 грудня, поранений чоловік був доставлений в лікарню №14 Донецька. За словами медпрацівників, у потерпілого важкі осколкові поранення правої щоки, пошкоджені зуби і губи. В ОБСЄ розповіли, що офіцер Збройних сил Російської Федерації при Спільному центрі контролю і координації (СЦКК. - Ред.) повідомив спостерігачам, що чоловік був поранений на вул. Амудар'їнській в ​​мікрорайоні Трудовська Петровського району Донецька. Відзначається, що у сміттєвоз, за ​​кермом якого перебував чоловік, влучила мінометна міна або реактивна протитанкова граната.
Політика Звинувачення проти Насірова складає 700 сторінок В інтерв'ю журналістам після засідання суду тимчасово відсторонений від обов'язків голова Державної фіскальної служби Роман Насіров повідомив, що 30 сторінок звинувачення показали відсутність суті справи проти нього. Про це передає кореспондент АСН. "Ми виступаємо за якнайшвидший розгляд справи. Ми будемо звертатися до суду, щоб вони призначали засідання частіше. Можливо, переглянули розклад засідань, які були сьогодні призначені. Але дуже важливо, що сьогодні була у всіх можливість почути: що є в обвинуваченні. Це найкраще відображення, що взагалі є в цій справі. Ніхто не почув реальних звинувачень, доказів. Цього взагалі немає", - заявив він. Насіров зазначив, що сьогодні представник САП зачитав 30 сторінок з більш ніж 700 сторінок обвинувачення. "Ці 30 сторінок - це те, з чого складається ця справа. Це цитування Податкового кодексу та іншого законодавства. Також трохи ми почули про компанію" Укргазвидобування ", яка, на подив, як багато людей бачили, на минулому засіданні виступила позивачем. Цьому слід теж приділити особливу увагу", - зазначив він. Додамо, що наступне засідання суду відбудеться 19 січня о 12:00, де продовжать зачитувати обвинувачення. За прогнозами САП, в цілому ця процедура може зайняти в кращому випадку кілька місяців.
Події Смертельна ДТП: іномарка перекинулася в Івано-Франківській області В Івано-Франківській області на трасі «Делятин - Раківчик» перекинулася машина, в результаті чого загинув її водій. Про це сказано в повідомленні ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області в соцмережі Facebook. Відзначається, що ДТП сталася вчора, 6 грудня, о 16:20. Водій а/м Audi A4 не впорався з керуванням, в результаті чого автомобіль перекинувся. «На момент ДТП в салоні іномарки було троє пасажирів: дві жінки 52-х та 58-ми років, а також і чоловік 53-х років. Постраждалі були госпіталізовані з травмами різного ступеня тяжкості в Надвірнянську ЦРЛ. В результаті аварії водій через кілька годин помер від отриманих травм», - сказано в повідомленні. За фактом аварії розпочато кримінальну справу за ст. 286 ч. 2 (порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) КК України.
Події оформление ленты  Цирк-шапіто кинув верблюда гинути на Тернопільщині Мандрівний цирк у Тернопільській області кинув верблюда. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив засновник зоозахисної ініціативи UAnimals Олександр Тодорчук. Він зазначив, що працівники шапіто зібрали речі і поїхали, а тварину просто залишили посеред місцевого стадіону в Хоролі, нібито на зимівлю. «В Хоролі на Тернопільщині мандрівний цирк викинув верблюда! Вам не почулося. Працівники шапіто зібрали речі і поїхали, а тварину просто залишили посеред місцевого стадіону. «Перезимувати», - підкреслив Тодорчук. Він зазначив, що з цього питання готуються депутатські запити. Вдалося з'ясувати, що цирк приїхав з Грузії. «Якщо це правда, то в Україні ще й в черговий раз наплювали на закон. Всім по барабану - від Мінкульту до Мінекології. Зате в парламенті планують вносити правки, повернуть шапіто в правове поле», - підкреслив Тодорчук. Як відомо, в Україні законом заборонені пересувні цирки з тваринами.
Політика Зачитування в суді матеріалів у справі Насірова може зайняти півроку - прокурор Представник Спеціальної антикорупційної прокуратури встиг зачитати тільки 30 з 780 сторінок обвинувачення тимчасово відстороненого від обов'язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Про це після засідання Шевченківського райсуду заявив прокурор САП Роман Симків, передає кореспондент АСН. «Я впевнений, що сторона захисту мала достатньо часу для ознайомлення з обвинуваченням. Вони знають всі положення, які там викладені. Тому ми не розуміємо: навіщо просити повністю зачитувати цей обвинувальний акт», - заявив він. Симків зазначив, що за годину засідання Шевченківського райсуду вдалося зачитати тільки 30 сторінок з 780 сторінок обвинувального акта. «Тому наступна стадія слухання доказів ще не скоро буде. Можливо, три-чотири, а може, і більше місяців, коли ми зможемо викликати сюди свідків, зібрати необхідні документи», - сказав він. Симків не виключив, що процес, якщо в суді будуть зачитувати обвинувальний акт, займе півроку. Нагадаємо, наступне засідання суду відбудеться 19 січня о 12:00, де продовжать зачитувати обвинувачення.
Політика Євросоюзу не сподобалося рішення Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю В Європейському Союзі занепокоєні рішенням президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Про це заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні. У заяві представника ЄС відзначається, що Євросоюз хвилюють можливі наслідки цього рішення Трампа для світу. «Прагнення обох сторін мають бути виконані, і шлях повинен бути досягнутий за допомогою переговорів з врегулювання статусу Єрусалиму як майбутньої столиці двох держав», - підкреслила Федеріка Могеріні. За її словами, в ЄС будуть дотримуватися міжнародного консенсусу щодо Єрусалиму, поки не буде ухвалено остаточне рішення про статус цього міста. Крім того, Федеріка Могеріні закликала всі сторони бути спокійними і стриманими, інакше можлива ескалація конфлікту. Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп заявив про намір визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Після цього 8 країн закликали в п'ятницю, 8 грудня, провести засідання Радбезу ООН з цього питання.
Політика У САП немає причин змінювати запобіжний захід Насірову - прокурор Тимчасово відсторонений від обов'язків голова Державної фіскальної служби Роман Насіров виконує всі вимоги, немає причин для перегляду запобіжного заходу. Про це після засідання Шевченківського районного суду заявив прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури Роман Симків, передає кореспондент АСН. «На порядку денному у нас не стоїть зміна запобіжного заходу. Насіров з'являється на засідання суду. Тому продовжувати або акцентувати увагу на цьому немає сенсу», - заявив він. Нагадаємо, Насіров раніше заявляв про те, що не збирається порушувати вимоги щодо норми заходу. «Це звичайний захід, який передбачає, що я повинен з'являтися в суді, що я і так завжди роблю. Я не згоден з таким запобіжним заходом, але я повністю його виконую. Чітко виконую все, що написано. Я не можу виїжджати за межі Київської області без дозволу», - зазначив він. 2 березня 2017 року Насірова затримали в столичній лікарні Феофанія в ході проведення обшуку в рамках розслідування газової справи. 7 березня Солом'янський райсуд Києва помістив чиновника під варту, однак дружина Насірова внесла за нього 100 млн грн застави, після чого Насіров вийшов на свободу. Далі суд продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави.
Закон і Право "Київхліб" продовжить боротися з "Рошен" за "казковий ключик" ПАТ «Київхліб» планує оскаржити рішення Антимонопольного комітету щодо спору за дизайн торта з корпорацією «Рошен», так як вважає, що при його винесенні, не були повністю досліджені всі матеріали, надані підприємством, повідомляє його прес-служба.«Київхліб» вважає, що в його діях порушення конкурентного законодавства відсутні, що "підтверджують і дослідження судового експерта і незалежне опитування, проведене спеціалізованою маркетинговою компанією. Але головним доказом є використання на упаковці продукції великого зображення власної торгової марки «БКК», яке протягом багатьох років добре впізнаване покупцями". Крім того, в «Київхлібі» стверджують, що АМК України взяв на себе невластиві йому повноваження органу експертизи з встановлення факту подібності упаковок. Компанія налаштована доводити незаконність Антимонопольного комітету і відновлювати свої порушені права і ділову репутацію. Нагадаємо, раніше АСН розповідала, що АМКУ оштрафував ПАТ «Київхліб» на 219 тис. грн. за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції за використання упаковки кондитерського виробу - торта "Казковий ключик", яка зовні схожа на "Золотий ключик" "Рошен".
Здоров`я Супун визнала, що хворі змушені займатися контрабандою препаратів В Україні пацієнти лікарень змушені займатися контрабандою, оскільки багатьох ефективних медичних препаратів немає в країні через відсутність реєстрації. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Для лікування раку крові в Європі зареєстровано в 2,5 разу більше препаратів, ніж в Україні. Ці ліки, до яких не мають доступу українські пацієнти, є якісними, ефективними і вони використовуються в міжнародних протоколах лікування. І, на жаль, наші пацієнти змушені виїжджати і валізами привозити в Україну ті ліки у вигляді контрабанди, бо вони не зареєстровані", - зазначила чиновниця. За її словами, на сьогодні в Україні занадто вузький асортимент фармацевтичних лікарських засобів. Так, наприклад, у Німеччині зареєстровано близько 45 тисяч різних препаратів, тоді як в Україні це тільки 13 тисяч. При цьому Супрун додала, що ціни на медикаменти в українських аптеках також значно відрізняються від європейського рівня: деякі препарати дорожче в 20 разів за європейські, що пояснюється відсутністю конкуренції. Нагадаємо, рахункова палата України встановила порушення на десятки мільйонів гривень в діях МОЗ України, очолюваному Супрун, при закупівлі ліків за кошти держбюджету. Про це написала народний депутат України, голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець у Facebook.
Політика САП заявляє про "системний саботаж" у суді у справі Онищенка Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкличе клопотання про проведення заочного розслідування стосовно депутата Олександра Онищенка, а також повторно подасть його на розгляд суду. Такі дії будуть проведені у зв'язку з «саботажем» справи в суді. Про це сказано в заяві САП, яку було опубліковано на сторінці прокуратури в Facebook. «З огляду на нездатність суду діяти так, як це визначено Законом, прокурорами САП було ухвалено рішення відкликати вищевказане клопотання для його повторного подання», - сказано в повідомленні. У САП заявив, що 10 листопада 2017 року детектив за погодженням з прокурором звернувся до судді з клопотанням, в якому попросив провести досудове розслідування щодо підозрюваних у кримінальній справі Олександра Онищенка, а також інших п'ятьох людей, більшість з яких, за інформацією слідства, перебувають на території РФ.
Політика оформление ленты  Слідком РФ порушив справу проти Анатолія Гриценка Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. Про це повідомили в прес-службі СК РФ. Відзначається, що 2 липня 2017 року Гриценко в ефірі телеканалу «112» говорив про вбивство полковників Максима Шаповала і Олександра Хараберюша. Обидва загинули при вибухах автомобілів 27 червня в Києві і 31 березня в Маріуполі. Тоді політик сказав, що «на кожну машину, яка злетіла в повітря в Києві або Маріуполі, повинні по дві злітати в Таганрозі або Москві». Гриценко також висловив упевненість, що такі дії здадуться українцям переконливими і не будуть схожі на «бла-бла-бла про російський слід». Російські слідчі вирішили, що словами Гриценка - заклик до проведення терактів, і відкрили кримінальну справу за ч.2 ст.205.2 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності).
Політика Китай зацікавлений у покупці українських літаків У Китаї висловили зацікавленість у співпраці з придбання літаків виробництва України. Про це передає прес-служба Мінекономрозвитку. «Китай зацікавлений у співпраці з придбання українських літаків, а також їх спільного виробництва із застосуванням матеріалів і запчастин, які виробляються в КНР», - сказано в повідомленні. У МЕРТ відзначають, що торговий представник України Наталія Микольська, а також заступник міністра економічного розвитку Юрій Бровченко разом із делегацією з Китаю на чолі з віце-прем'єром Держради КНР Ма Каєм відвідали авіаконцерн «Антонов». «Китай був вражена широкою лінійкою українських літаків, а також можливостями їх обладнання для різних спеціальних потреб і повідомив про свою готовність тісно співпрацювати з Україною в галузі літакобудування», - інформує прес-служба міністерства.
Кримінал оформление ленты  Вбитою сім'єю на Донбасі виявилися родичі кума Януковича По-звірячому вбита вчора, 6 грудня, у Великих Новосілках Донецької області сім'я є найближчою ріднею кума президента-втікача Віктора Януковича, повідомляє "Страна". Так виявилося, що вбита жінка була дочкою Валерія Шири - який був головою Великоновосілківської районної адміністрації, а також близьким другом, кумом і банщиком Януковича. Убитий чоловік - був його зятем, а юнак - онуком. Про це журналістам повідомив сам Шира, який живе в окупованому Донецьку. Його зять був великим фермером, сім'я жила в гарному будинку, і у них було "що взяти". Нагадаємо, раніше АСН розповідала про вбивство цілої родини в Донецькій області на підконтрольній Україні території. Правоохоронці виявили їхні тіла зв'язаними. Перед смертю нещасних катували - на тілі є сліди ран.
Суспільство оформление ленты  Оголена активістка Femen влаштувала акцію з веслом перед Радою Активістки Femen влаштували акцію в наметовому містечку під будівлею Верховної Ради. Про перформанс феміністки повідомили на своєму сайті. Одна з пишнотілих активісток організації вийшла перед наметами в повністю оголеному вигляді і написами на грудях і спині. Жінка тримала весло в руках. Написи на тілі були адресовані екс-президенту Грузії, екс-голові Одеської ОДА, лідеру «Руху Нових сил» Михайлу Саакашвілі і Президенту України Петру Порошенку. В ході акції активістка кричала: «Гребіть на**й!» Нагадаємо, раніше в «чорну п'ятницю» активістка Femen Анжеліна Діаш, яка показала груди Петру Порошенку й Олександру Лукашенку, увірвалася в магазин Roshen біля Бессарабської ринку з акцією протесту. Вона розкидала цукерки до тих пір, поки її не вивела охорона.
Політика Лавров погрожує, що Росія може припинити роботу в СЦКК Російських офіцерів у Спільному центрі з контролю і координації припинення вогню на Донбасі нібито поставили в «нестерпні умови», через що Росія може припинити роботу в СЦКК. Про це на щорічній зустрічі міністрів закордонних справ ОБСЄ у Відні заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров, передає «Громадське ТБ». Лавров заявив, що Україна нібито «робить усе, щоб поставити російських офіцерів в спільному центрі в нестерпні умови, висуваючи на їхню адресу вимоги, які неможливо виконати». «У такій ситуації російська сторона повинна буде припинити свою роботу в СЦКК», - сказав голова МЗС. Міністр країни-агресора додав, що нібито влада України домагається того, щоб Центр припинив своє існування. «Вся відповідальність за це ляже на українську владу», - повідомив Лавров.
Події оформление ленты  Голий африканець проїхався в метро Харкова У середу, 6 грудня, в метрополітені Харкова їхав повністю голий темношкірий чоловік. Його фото відразу ж з'явилися в соціальних мережах. Пізніше цей інцидент прокоментували в Харківському метрополітені, передає Status Quo. Очевидці пишуть, що на вході в підземку африканець перестрибнув через турнікет і забіг у вагон метро. Інцидент стався на Холодногірсько-Заводській лінії. У прес-службі метро повідомили, що подія трапилася на станції «Палац спорту» близько 19:00 середи. На наступній станції - «Московський проспект» - чоловік був затриманий правоохоронними органами. У Головному управлінні НП в Харківській області повідомили, що громадянина відвели в кімнату поліції. Він не міг виразно відповідати на запитання і поводився неадекватно, тому співробітники поліції викликали швидку. Порушника доставили в лікарню. Встановлюється його особистість.
Економіка Імпортні ліки можуть подешевшати - МОЗ Нові іноземні медичні препарати в Україні повинні стати дешевше, оскільки процедура їх реєстрації в країні істотно спрощується і, відповідно, помітно знижується в ціні. Про це повідомила директор Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України Тетяна Думенко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Ціна істотно відрізняється - на порядок. Якщо порівняти вартість процедури реєстрації генеричного лікарського засобу, то це майже в 10 разів вище, ніж спрощена процедура, про яку ми говоримо", - зазначила чиновник. За її словами, вартість процедури реєстрації ліків є у відкритому доступі на сайті відомства, тому можна легко простежити, як змінюється її вартість у разі, якщо не проводяться дослідження з тих препаратів, які вже зареєстровані і пройшли всі необхідні процедури в розвинених країнах. При цьому в.о. голови МОЗ Уляна Супрун додала, що раніше процедура реєстрації іноземних ліків в Україні могла тривати від 3 місяців до 2-3 року, що вкупі з корупцією часто відлякувало постачальників від українського ринку. Нагадаємо, Рахункова палата України встановила порушення на десятки мільйонів гривень в діях МОЗ України, очолюваному Супрун, при закупівлі ліків за кошти держбюджету. Про це написала народний депутат України, голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець у Facebook.
Кримінал оформление ленты  З'явився третій учасник кривавої ДТП в Харкові Правоохоронці з'ясували третього учасника аварії 17 жовтня на Сумській вулиці в Харкові, в якій загинули 6 і постраждали 5 осіб. Про це повідомив начальник відділу слідчого управління Нацполіції в Харківській області Олександр Умніков. За його словами, вже направлені матеріали в управління патрульної поліції Харкова для розв'язання питання про притягнення до адміністративної відповідальності водія автомобіля Opel Vivaro, який почав рух поруч з автомобілем Volkswagen Tuareg на жовтий сигнал світлофора. Крім того, в окреме провадження можуть вивести матеріали щодо автошколи, де вчилася головна підозрювана Олена Зайцева. Нагадаємо, 17 жовтня в Харкові на вулиці Сумській Lexus в'їхав у натовп людей. На місці загинули 5 осіб, ще одна померла в лікарні. Травми отримали ще 5 осіб, серед яких вагітна дівчина.
Політика Бюджет-2018 готуємося ухвалити о третій годині ночі, але подушки не брали - нардеп Народні депутати готуються ухвалити бюджет о другій-третій ночі, але подушки з ковдрами до Верховної Ради не брали. Про це в кулуарах парламенту заявив заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко, передає кореспондент АСН. «Я з собою подушку і ковдру не брав. Є надія, що я ночуватиму вдома. Всупереч українській політичній традиції, у нас є всі шанси сьогодні ухвалити бюджет не під новорічною ялинкою в костюмах Діда Мороза і Снігуроньки, а по-людськи, за місяць до Нового року», - заявив він. Гончаренко нагадав, що уряд вже другий рік поспіль вчасно подає проект Бюджету. «Є всі шанси його ухвалити сьогодні», - зазначив він. При цьому в кулуарах Верховної Ради України депутати прогнозують, що парламент прийме бюджет на 2018 рік о другій-третій годині ночі 8 грудня.
Політика Здам усіх: Гриценко відреагував на звинувачення в "тероризмі" Екс-міністр оборони, голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко назвав відкриття проти нього кримінального провадження за нібито заклики до терористичної діяльності в РФ «цинічним і гидким» вчинком. Про це він пише у себе в Facebook, додавши, що йдеться про його коментарі про теракт в центрі столиці, коли диверсанти підірвали авто керівника спецпідрозділу ГУР Максима Шаповала. Тоді полковник загинув. «Я коротко скажу: маразм міцнішає. Це перше кримінальне провадження, яке було порушено проти мене за все моє життя. Порушене в РФ, якою керують терористи? Які вбивають українців? Які збили цивільний літак MH17? Гидко і цинічно», - повідомив він. Водночас Анатолій Гриценко здивувався, що слідчі Росії порушили справу тільки зараз, хоча коментував інцидент він у липні. «Напевно, фотографію з бородою розшукували в архівах, бо я поголився більше 10 років, так більше схожий на моджахеда?» - пише з іронією політик. Він окремо запевнив, що готовий «здати Слідчому комітету Росії організаторів і натхненників тероризму», якщо будуть наполягати. «Починаючи з вищого керівництва РФ», - зазначив Гриценко.
Політика Канада на засіданні ОБСЄ: Вторгнення РФ в Україну загрожує всьому світу Вторгненням в Україну і анексією Криму влада Росії грубо порушила міжнародне право. Про це в ході засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, передає «Європейська правда». «Російське вторгнення в Україну і анексія Криму становлять серйозну загрозу для міжнародного порядку», - заявила дипломат. За її слова, Канада продовжує підтримувати Україну, її територіальну цілісність і суверенітет. Крім того, за словами Фріланд, Канада засуджує дії Росії в Криму і на Донбасі. Окремо голова МЗС Канади підкреслила посилення тиску російських окупантів на кримських татар. Крім того, з погрозами стикаються і спостерігачі СММ ОБСЄ на Донбасі. Фріланд закликала забезпечити місії безпеку і доступ по всій лінії конфлікту.
Закон і Право Фрілансерство і робота вдома. Новий Трудовий кодекс вижене українців з офісів Ухвалення нового Трудового кодексу в Україні сприятиме поширенню атипових форм зайнятості - віддаленої роботи, роботи за строковим договором тощо. Таку думку висловив експерт Центру соціальних і трудових досліджень Віталій Дудін на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Новий Трудовий кодекс буде сприяти поширенню атипової зайнятості - по-перше, це строкові контракти, по-друге, тіньова зайнятість буде більше поширюватися, бо штрафи суттєво збільшуються - втричі за кожного неоформленого працівника", - зазначив експерт. За його словами, в ТК прописали "складну" конструкцію трудових відносин, згідно з якою необхідно, щоб робота виконувалася, щоб зарплата виплачувалася, але при цьому працівник повинен підкорятися правилам внутрішнього розпорядку, а роботодавець наділяється правом його контролювати. При цьому Дудін додав, що реалізувати подібну модель при дистанційній роботі складно, проте саме такі форми зайнятості будуть набувати все більшого поширення зі зміною трудового законодавства. Також експерт наголосив, що для цілої низки професій, які пов'язані з ризиком для життя і здоров'я, треба заборонити використання термінових договорів. Зокрема, для будівельників, серед яких зараз популярний такий вид трудових відносин. Нагадаємо, рівень зареєстрованого безробіття в Україні за підсумками жовтня скоротився до 1,1% в порівнянні з 1,2% місяцем раніше. Про це свідчать дані Державної служби статистики України. Так, у Держслужбі зайнятості зареєстровано 281,9 тис. безробітних українців, тоді як у вересні їхня кількість склала 303 тис. осіб. За місяць з обліку знялися 21,1 тис. осіб.
Здоров`я Лікувати по-новому: Супрун пообіцяла українцям дешевші й ефективні протоколи лікування Міністерство охорони здоров'я суттєво оновило медичні протоколи лікування серйозних захворювань в Україні. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Ми осучаснили дуже багато ліків цього року - від туберкульозу, гепатиту і для онкохворих, тому що те, що було до цих пір, не використовують в інших країнах більше. Нові протоколи більш ефективні, більш дешеві і мають менше побічних ефектів", - зазначила чиновник. За її словами, спрощена процедура реєстрації іноземних ліків в Україні дозволить істотно розширити й обновити перелік препаратів для лікування СНІДу, туберкульозу, гепатитів В і С, онкологічних і орфанних хвороб. При цьому Супрун додала, що штучне затягування і корумпованість на етапі реєстрації ліків в Україні істотно обмежили перелік ефективних медпрепаратів у країні і збільшили ціну тих, що представлені на ринку. Нагадаємо, рахункова палата України встановила порушення на десятки мільйонів гривень в діях МОЗ України, очолюваного Супрун, при закупівлі ліків за кошти держбюджету. Про це написала народний депутат України, голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець в Facebook.
Політика Нардепи скасували зменшення числа прокурорів до 10 тисяч осіб Народні депутати внесли зміни в закон «Про прокуратуру». Своїм рішенням депутати скасували зменшення числа прокурорів до 10 тисяч з початку 2018 року, передає кореспондент АСН. Законопроект № 7160 підтримали 229 парламентаріїв. Як зазначалося в документі, зараз прокурорів 15 тисяч і їхня кількість з 1 січня 2018 року має зменшитися до 10 тис. осіб. Однак після внесення правок в документі наголошується, що загальна чисельність працівників органів прокуратури становить не більше 15 тисяч осіб. Нагадаємо, 1 грудня президент Петро Порошенко затвердив нову емблему і прапор Генеральної прокуратури України. Емблема ГПУ буде виглядати як коло темно-синього кольору, в центрі якого розташоване зображення срібного меча княжої доби вістрям донизу; його накладено на золоті ваги. У центрі нової емблеми буде розміщений малий герб України, а по колу - дві золоті дубові гілки. Прапор ГПУ становить прямокутне полотно темно-синього кольору із співвідношенням 2:3 з емблемою по центру.
Суспільство Робота за строковим контрактом добиває українську культуру Переведення працівників культури на роботу за строковими контрактами знищує мистецтво в Україні, оскільки залишає представників творчих професій без стабільного заробітку. Таку думку висловила голова вільної профспілки Національної опери ім. Т. Шевченка Віра Корнілова на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Це знищення культури, це знищення професії музичного виконавця", - зазначила експерт. За її словами, музиканти та інші діячі культури були в наказовому порядку переведені на контрактну форму трудових договорів ще в лютому минулого року. Тепер всі працівники культури укладають з підприємством договір на 1-3 років, після якого роботодавець - директор установи культури - особисто вирішує, продовжувати трудові відносини з працівником чи ні. Працівники, в свою чергу, не мають більше прав вимагати від директора поліпшення умов праці і "вибивати" премії, оскільки, відповідно до умов договорів, затверджених Міністерством, в разі, якщо роботодавець не виконує своїх обов'язків або виконує їх не в повному обсязі, працівник має право звільниться. При цьому Корнілова додала, що на сьогодні таким чином були звільнені матері в декретній відпустці, інваліди та матері-одиначки, інші працівники втратили гарантії свого робочого місця. На думку музиканта, найбільше це нововведення відіб'ється на молодих кадрах, які не захочуть обирати мистецтво як свою професію, оскільки держава вже не гарантує його представникам стабільну роботу, оплату праці та, в результаті, пенсійне забезпечення.
Суспільство оформление ленты  На третій день після лікування у сімейного лікаря в Жашкові помер чоловік У місті Жашків Черкаської області на третій день після звернення до сімейного лікаря померла людина. Про це повідомляє ТСН. Як розповіла дружина загиблого, Олександр Близнюк звернувся до лікаря зі скаргами на біль в горлі і грудях. Медик Людмила Поліщук призначила інгаляцій з гормонами, однак після них чоловікові стало тільки гірше. Тоді лікар запропонувала пити антибіотики. Після двох крапельниць Олександр помер на роботі. Після проведення судово-медичної експертизи з'ясувалося, що всі органи чоловіки були здорові, проте у нього була ішемічна хвороба серця, про яку ніхто не знав. Тепер дружина намагається з'ясувати, чому перед призначенням сильних препаратів не провели обстеження. Як тільки стало відомо про смерть пацієнта, медик пішла у відпустку. Розслідування дій лікаря відповідно до медичних протоколів до цього часу не проведено. Дружина Олександра заявила, що вже після смерті в його медичній картці з'явилися не тільки додаткові записи, але й чужі обстеження. Поліція відкрила провадження за статтею "умисне вбивство".
Культура Пугачова образилась і відмовилась виступати на новорічних «вогниках» Знаменита російська співачка Алла Пугачова образилася на пропагандистів російського «Первого канала» через те, що не потрапила в ТОП голосування, кого з артистів народ хотів би бачити на екрані в новорічну ніч. В результаті виконавиця заявила, що відмовляється брати участь у новорічних «вогниках», пише «Папарацци». Як повідомила представник співачки Олена Чупракова, співачка не знімалася для проектів, які пустять в ефір у ніч на 1 січня різні телеканали. Це було пов'язано з критикою глядачів, які заявили, що минулого року трансляції «вогників» були сповнені обридлих зірок. «Поки Алла Борисівна ніде не знімалася. Не знаю чому, ми це не обговорюємо», - заявила Чупракова. Пугачову не раз критикували за те, що вона повинна дати дорогу молодим артистам.
Суспільство Медичні препарати не будуть перевірятися по кілька років - експерт Термін реєстрації медичних препаратів в Україні має суттєво скоротитися, оскільки зареєстровані в розвинених країнах ліки вже не проходять повторну українську експертизу. Про це повідомила директор Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України Тетяна Думенко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Визнаються результати експертизи експертів інших регуляторних агентств. І ми не втрачаємо час (від 90 днів до 2-3 років. - Ред.) - ми перевіряємо, чи подані документи, і не проводимо експертизу, даємо дозвіл на основі результатів рішень регуляторних агентств", - зазначила чиновник. За її словами, при цьому українські регуляторні органи вимагають повний пакет документ в належному вигляді, проте час процедури істотно заощаджується за рахунок відсутності самої процедури реєстрації. При цьому вона додала, що завдяки спрощеній процедурі в Україну незабаром потраплять перш за все ліки від соціально небезпечних хвороб. У свою чергу в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун додала, що це будуть препарати для лікування СНІДу, туберкульозу, гепатитів В і С, а також для онкохворих. Крім того, вона сказала про брак медикаментів для лікування орфанних хвороб. Нагадаємо, рахункова палата України встановила порушення на десятки мільйонів гривень в діях МОЗ України, очолюваного Супрун, при закупівлі ліків за кошти держбюджету. Про це написала народний депутат України, голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець у Facebook.
Події В Єрусалимі спалахнули безлади Після заяви президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю в цьому місті почалися заворушення, повідомляє західна преса. Кілька сотень арабів закидали камінням прикордонні загородження. У Хевроні також почалися акції протесту. Протестувальники кидають каміння і пляшки із запальною сумішшю в поліцію. ХАМАС уже назвав "днями гніву" четвер і п'ятницю. У Газі тисячі людей вийшли на вулиці і палили американські прапори. Але ізраїльські сили безпеки готувалися до можливого насильства, і посольство США в Йорданії посилено охороняється. Світові лідери, включно з Папою Римським, висловилися проти дій Трампа, заявивши, що це поставило під загрозу мирний процес. Але Трамп не розкаявся, а наполіг, що зробив «правильну річ». «Я вирішив, що настав час офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю», - сказав Трамп. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував главі Білого дому за таке рішення.
Події оформление ленты  У Миколаєві 18 осіб зі зброєю і гранатами напали на ринок У Миколаєві в четвер, 7 грудня, стався озброєний напад на адміністративний будинок одного з ринків. Про це повідомляє представник Нацполіції Ярослав Тракало, передає «Главком». Група з 18 осіб, які були озброєні гранатами і зброєю, увірвалася в адміністрацію одного з ринків міста. Зловмисники заблокували охорону, вибили вікно, зламали двері, а також застосували зброю. «Вони зробили кілька пострілів. Підірвали вибухові пристрої, попередньо, газові гранати», - сказав Тракало. В результаті вибухів троє охоронців і прибиральниця отримали травми у вигляді опіків. Двом постраждалим була надана медична допомога на місці, ще двоє перебувають у лікарні. Злочинці забрали з каси майже 300 тис. грн і намагалися втекти. Але очевидці викликали поліцію. На місце приїхали п'ять екіпажів. Вони взяли приміщення штурмом і затримали злочинців. Це жителі з різних областей України. Вони прибули до ринку на автомобілях іноземної реєстрації.
Кримінал оформление ленты  «ЛНР» пародіює СРСР: вбили "міністра", а потім - реабілітували У так званій «ЛНР» пародіюють історію СРСР. Про це заявив журналіст і блогер Денис Казанський на своїй сторінці в Facebook. Він розповів, що рік тому терористи оголосили колишнього «прем'єр-міністра «ЛНР» Геннадія Ципкалова ворогом «молодої республіки». Після цього люди ватажка терористів «ЛНР» Ігоря Плотницького посадили Ципкалова в підвал і закатували до смерті. Однак після «держперевороту» ситуація змінилася і тепер уже Плотницький став ворогом народу і зрадником. В результаті в ОРЛО бойовики заявили, що Ципкалов був ні в чому не винен і вбили його помилково. «Тепер Корнет і Пасічник, які допомагали Плотницькому розправлятися з Ципкаловим та іншими опонентами, відкрили в пам'ять про загиблого меморіальну дошку. Прикро, звичайно, що замордували на підвалі цілого «прем'єр-міністра» «ЛНР», але нічого не поробиш... У СРСР теж розстрілювали, в табори відправляли - і нічого. Реабілітували ж усіх потім», - написав журналіст.
Економіка Розмір "мінімалки" повинен визначати бізнес, а не Кабмін або президент на їхній розсуд - експерт Розмір мінімальної заробітної плати в Україні повинен встановлюватися в ході консультацій з бізнесом, а не главою держава на його власний розсуд. Таку думку висловила старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Зарплати підвищувати, звичайно, треба, і є своя логіка в тому, щоб підвищувати саме мінімальні зарплати - тоді люди будуть більш мотивовані працювати і роботодавці будуть більше мотивовані на те, щоб створювати робочі місця, де людям є за що платити. Але держава не повинна придумувати цю цифру у себе в голові: минулого року було 3200 - давайте тепер зробимо 4100 - це дивна логіка", - зазначила експерт. За її словами, в Україні маса людей працює на дуже простих, рутинних, низькооплачуваних роботах, що і є наслідком низького рівня зарплат, адже роботодавцю простіше платити зарплату співробітникові, ніж автоматизувати лінію. Як пояснила економіст, наприклад, в Лондоні немає такої професії, як кондуктор автобуса, оскільки там дуже великий рівень зарплат, щоб займати людину такою роботою. При цьому Ткаченко додала, що в Україні колосальний резерв робочої сили, тому треба виводити населення з "рутинної, простої, але досить важкої роботи" і переводити його на легшу фізично, але складну в інтелектуальному плані роботу. "Як один із шляхів цього може бути підвищення мінімальної зарплати, але вона повинна бути результатом домовленостей, і тоді не буде зайвих ризиків і емоцій, тому що основне навантаження лягає на бізнес", - підкреслила експерт. Нагадаємо, президент Петро Порошенко на II Всеукраїнському форумі об'єднаних громад заявив, що уряд після аналізу виконання бюджету на 2017 рік має ухвалити рішення про встановлення мінімальної зарплат 4100 гривень.
Спорт На матч «Динамо» з «Партизаном» київські футболісти надінуть білу форму У матчі 6-го туру Ліги Європи 7 грудня київське «Динамо» зіграє з белградським "Партизаном". Гра пройде на НСК «Олімпійський» в Києві, повідомили на сайті «Динамо». Зустріч розпочнеться о 20:00. В ході наради перед матчем з'ясувалося, що київська команда гратиме у білій формі. Це домашній комплект форми, причому у воротаря буде зелена форма. Гості з Белграда гратимуть у чорно-білій екіпіровці, їхній голкіпер буде в жовтому. Крім того, на суддів будуть червоні светри. Букмекери впевнені, що «Динамо» є фаворитом зустрічі з «Партизаном». Середній коефіцієнт на перемогу киян - 1,63, на нічию - 3,91, на успіх белградців - 5,32. Ще один матч у рамках цього групового етапу проведе «Зоря» з Луганська, яка через окупацію рідного міста російськими терористами буде грати у Львові з іспанським «Атлетико».
Кримінал оформление ленты  Наркодилери ввезли в Україну кокаїн і канабіс у бойлері Українські правоохоронці разом з колегами з Нідерландів провели спецоперацію і затримали злочинну групу, яка налагодила постачання кокаїну в Україну. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила прес-секретар Нацполіції Києва Надія Максимець. Відзначається, що кокаїн в Україну поставлявся з країн Латинської Америки. А з України в Європу проводилися продажі канабісу. «Двох учасників злочинної групи затримали в аеропорту Амстердама з 7 кг кокаїну, ще 2 зловмисників - на пункті пропуску «Порубне» в Чернігівській області. Останні намагалися перевезти в бойлері майже 3 кілограми канабісу», - розповіла Максимець. За місцем проживання злочинців, які виявилися жителями Полтавської області, правоохоронці вилучили ще 5 кг канабісу. Зараз затриманим готується повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 307 КК України.
Кримінал У школі Мелітополя дівчинка з 8-го класу організувала групу вимагачів грошей В одній зі шкіл Мелітополя восьмикласниця організувала групу дітей, які вимагали гроші у маленької дівчинки. Про це пише місцеве видання «МВ». Батьки шестикласниці розповіли, що в неділю, 3 грудня, з 21:00 до 22:30 на телефон їхньої дочки кожні 2 хвилини телефонували з погрозами. Старшокласниці вимагали щодня віддавати їм по 10 гривень, в іншому випадку обіцяли вбити і дівчинку, і її сім'ю. По телефону дівчинці розповідали, що вже найняли вбивцю, який стоїть біля будинку. Дитина говорила старшим, що у неї немає кишенькових грошей, на прохання перестати дзвонити і погрожувати, їй говорили: «Немає грошей - немає тебе». Загрози припинилися тільки після того, як дорослі звернулися в поліцію і з вимагачами почали говорити правоохоронці, які приїхали за викликом. Того ж дня батьки написали в поліцію заяву про злочин.
Політика оформление ленты  У разі відставки Соболєва Антикорупційний комітет Ради очолить соратник Яценюка Виконувати обов'язки голови комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради, якщо парламент таки зніме з цього поста Єгора Соболєва, за інформацією видання "Страна", буде народний депутат від "Народного фронту" Юрій Савчук. Про це виданню нібито повідомило джерело в "Народному фронті", близьке до керівництва. Савчук є першим заступником комітету, а його секретар Ігор Попов нібито відмовився його очолити. Антикорупційний комітет, за даними сайту, сьогодні ще раз збереться засідання, щоб затвердити рішення про висловлення недовіри Соболєву. Вчора це зробили з порушенням регламенту. Нагадаємо, раніше АСН розповідала, що Соболєвпідозрює Ляшка у намірах змістити його з посади голови комітету. Депутат стверджує, що йому давно погрожували відставкою з поста голови антикорупційного комітету. Водночас голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х'юг Мінгареллі висловив занепокоєння майбутнім звільненням Соболєва.
Економіка оформление ленты  Фінансування програм для біженців Донбасу в 2018 буде скорочено Внутрішньо переміщеним особам з окупованих Донбасу і Криму доведеться не солодко в 2018 році. Про це в ході круглого столу в Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України заявила координатор БФ «Право на захист» Дарина Толкач, передає кореспондент АСН. «На сьогодні в Україні вже понад 1,5 млн ВПО... Ці півтора мільйона людей чекають збалансованих та узгоджених кроків влади для розв'язання їхніх проблем», - заявила вона. За її словами, фонд «Право на захист» провів аналіз проекту Державного бюджету на 2018 рік. «Аналіз законопроекту вже показав, що ситуація з фінансуванням державних програм, які пов'язані з внутрішньо переміщеними особами, не зміниться. Навпаки, в деяких випадках можна спостерігати неістотне, але все-таки зменшення фінансування органів влади, які займаються як проблематикою ВПО, так і окремих бюджетних програм», - зазначила Толкач. У свою чергу, правовий аналітик БФ «Право на захист» Олена Шишкіна додала, що в 2018 році в порівнянні з 2017 роком буде зменшено фінансування адресної допомоги ВПО: 3 211 758,6 грн у 2018 році, тоді як у 2017 році ця цифра становила 3 263 665,0 гривень. При цьому фінансування Пенсійного Фонду залишається незмінним: у 2017 році - 141315405,1 грн, і в 2018 році - 141315405,1 грн. «Тобто не планується розв'язання питання виплат пенсій громадянам, які проживають на непідконтрольній території», - зазначила вона. Показово, що в проекті бюджету на 2018 рік фінансується програма «Доступне житло» в розмірі 100 млн грн. Це перша позитивна динаміка, яка показує, що держава потихеньку починає думати про розв'язання проблем ВПО. Але залишається обсяг фінансування Держфонду сприяння молодіжному пільговому кредитуванню. «У 2017 році обсяг фінансування молодіжного кредитування становив 6850,0 тис. грн. А на 2018 рік закладена та ж цифра - 6850,0 грн», - сказала вона. За оцінками експертів, основними проблемами на 2018 рік залишаться: необхідність адресної допомоги ВПО, забезпечення компенсації за зруйноване житло, розв'язання житлових проблем. У свою чергу, позафракційний нардеп Сергій Тарута погодився з тим, що житлова проблема - одна з ключових для ВПО. Він нагадав, що на наступний рік передбачається виділення близько 650 млн грн на житло для Нацгвардії, Міністерства оборони, Прикордонної служби. Тобто ця цифра в рази менше, ніж та, що, імовірно, виділяється для ВПО. При цьому заступник голови Агентства у справах біженців Ноель Калхун висловила надію, що «в результаті бюджет 2018 року буде ухвалено з параметрами, які наблизять ВПО до розв'язання їхніх реальних проблем з перспективою на відновлення Сходу».
Кримінал оформление ленты  Затримано організатора чергового «референдуму» в Донецькій області Правоохоронці затримали екс-депутата Великоновосілківської райради Донецької області, якого підозрюють у посяганні на територіальну цілісність України. Про це повідомили в прес-центрі СБУ. За даними спецслужби, чиновник в травні 2014 року провів мітинг серед місцевого населення селища Велика Новосілка. В ході заходу тодішній депутат закликав відділятися від України, створювати «раду донецької народної республіки». Однак «референдум» виявився невдалим і чиновнику довелося ховатися. Після цих подій його почали розшукувати правоохоронці, які підозрювали, що депутат ховається десь у південно-східних регіонах України. Пізніше СБУ знайшла втікача в Запорізькій області, де він намагався налагодити бізнес. Затриманому повідомили про підозру за фактом посягання на територіальну цілісність України.
Кримінал Поліція підозрює НБУ в змові з 37 банками Правоохоронці вивчають надання банкам дозволів Національного банку на докапіталізацію 37 банкам, в якому вбачаються ознаки корупції. Нацполіція підозрює чиновників НБУ в змові з менеджментом 37 банків, повідомляє РБК, посилаючись на постанову Шевченківського райсуду Києва. Поліція підозрює, що посадові особи НБУ зловживали владою, даючи дозвіл на докапіталізацію цих банків. Також вони неналежним чином перевіряли джерела походження коштів, якими банки поповнювали свої статутні фонди. "У період 2016 - 2017 років службові особи Департаменту інспекційних перевірок, Департаменту банківського нагляду і Департаменту ліцензування НБУ, діючи умисно та узгоджено між собою, з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи у змові з власниками та керівниками комерційних банків, зловживаючи всупереч інтересам служби, своїм службовим становищем, не виконували власні службові обов'язки з перевірки походження коштів, що спрямовуються на капіталізацію банків, знаючи про невідповідність їх походження зазначеного в наданих документах", - йдеться в матеріалах суду. Слідчі перевіряють документи таких банків, як: Банк "Богуслав", "Кредитінвест банк", "Вернум банк", банк "Авангард", "Міжнародний інвестиційний банк", "Агропросперіс банк", "Полтава-банк", "Конкорд", "Розрахунковий центр", "Новий", "Траст-капітал", "ЄВРОПРОМБАНК", "Оксі банк", "Комерційний Індустріальний банк", банк "Січ", "Альтбанк", банк "Портал", "КомІнвестБанк", банк "Фінансовий Партнер", "Айбокс банк", "Альпарі банк", "Гефест", "Крісталбанк", "Промислово-фінансовий банк", "Полікомбанк", "Регіон-банк", "Український Капітал", "Акордбанк", "Земельний Капітал" , "Кредит Оптіма банк", "МетаБанк", "Мотор-банк", "Сітібанк", "Український банк реконструкції та розвитку", "Укрбудінвестбанк", "Банк Фамільний", "Банк Центр".
Політика Порошенка, Турчинова і Яценюка допитають як свідків у справі Януковича Оболонський суд Києва ухвалив викликати на допит Президента Петра Порошенка та інших вищих чиновників як свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. Це рішення було ухвалено після клопотання прокуратури, передає Укрінформ. Суддя Владислав Дев'ятко підкреслив, що будуть допитані Петро Порошенко, секретар РНБО Олександр Турчинов, спікер парламент Андрій Парубій, голова МВС Арсен Аваков і лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк. «Прошу викликати в судове засідання Порошенко Петра Олексійовича як свідка сторони обвинувачення. Необхідність у допиті цього свідка виникла у сторони звинувачення в ході дослідження доказів у судовому засіданні, яке відбулося 6 грудня 2017», - сказав прокурор Руслан Кравченко. У свою чергу адвокат Януковича Ігор Ляшенко заявив клопотання про надання часу на підготовку до надання доказів сторони захисту. У зв'язку з цим суд оголосив перерву в засіданні до понеділка, 11 грудня, на 10:00 ранку. Нагадаємо, 5 жовтня адвокат літав у країну-агресор, щоб зустрінеться із збіглим Януковичем. Захисники вимагали відкласти розгляд справи, вони заявляли про тиск на суд. За статтями обвинувачення екс-президенту загрожує до 15 років ув'язнення.
Політика Чийгоз і Умеров подаватимуть до суду на адміністрацію Путіна Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров мають намір подавати до суду на адміністрацію президента Росії Володимира Путіна. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов. За словами адвоката, Чийгоз і Умеров мають намір вимагати від чиновників Путіна пояснень, на якій підставі їх вивезли з окупованого Криму до Туреччини. «Після стрімкої «депортації» за межі Криму Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, коли їх у режимі спецоперації посадили на літак і через Анапу відправили в Анкару, з'ясувалося, що ніяких документів про їхнє переміщенні російська влада їм не видала», - підкреслив Полозов. Він уточнив, що Чийгоз отримав єдиний документ у СІЗО - довідку про звільнення. Однак Умерову взагалі нічого не дали, він виявився за межами Криму без документів. «За паперами, де-юре Чийгоз і Умеров все ще в Криму», - написав Полозов. За словами адвоката, єдиною документальною «зачіпкою» виявилося посилання в довідці про звільнення Чийгоза на указ президента РФ про помилування №515 від 24 жовтня 2017 року. Полозов, а також кримськотатарський адвокат Едем Семедляєв направили адвокатські запити в адміністрацію президента РФ про надання відомостей про винесення відповідних указів президентом Путіним. Їм прийшли відповіді, в адміністрації Путіна заявили, що обидва укази про помилування Чийгоза і Умерова були засекречені, що позбавляє їх права на реалізацію своїх прав, зокрема на повернення додому в Крим. Таким чином, найближчим часом Чийгоз і Умеров подадуть позови до адміністрації Путіна з вимогою розсекретити ті нормативні акти, які безпосередньо зачіпають їхні права і свободи.
Політика Рада почала вечірнє засідання. На порядку: звільнення Соболєва, мораторій на землю і бюджет на 2018 рік Спікер Андрій Парубій відкрив вечірнє засідання, де зареєструвалися 366 народних депутатів, передає кореспондент АСН. Спікер повідомив, що нардепи розглянуть першим питання про звільнення голови комітету з питань боротьби з корупцією, продовження мораторію на продаж землі с/г призначення, а також Державного бюджету на 2018 рік. Також на порядку складання присяги новим нардепом від Радикальної партії. "Згідно зі ст. 79 Конституції України, народні депутати перед вступом до повноважень, складають присягу. Чи є в залі Валерія Заружко?", - запитав спікер колег. Він нагадав, що Заружко була обрана народним депутатом від Радикальної партії Олега Ляшка. Слід зазначити, що до перерви нардепи ухвалили рішення про роботу парламенту сьогодні до вичерпання порядку денного. За прогнозами парламентаріїв, ухвалення бюджету може затягнутися до 2-3 ночі.
Економіка З 20 млрд від підвищення ЄСВ до Пенсійного фонду потрапило тільки 12 млрд грн Зміни в пенсійному законодавстві дали вже додатково мільярдні надходження до державного бюджету, але на доходах пенсіонерів вони істотно не позначилися. Таку думку висловила старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Ось вони (уряд. - Ред.) отримали додатково 20 млрд гривень на підвищення ЄСВ, а на Пенсійний фонд витратили 12 мільярдів, а на 8 мільярдів вони скоротили трансферт держбюджету - пенсіонери вже недоотримали ці мільярди", - зазначила експерт. За її словами, якби приріст, отриманий в результаті реформ або інших перетворень, йшов на підвищення пенсій, тоді б люди розуміли користь і справедливість реформ. При цьому Ткаченко пояснила, що, наприклад, скорочення кількості молодих пенсіонерів за рахунок збільшення мінімального трудового стажу дозволило б істотно збільшити розмір пенсій літнім людям. Нагадаємо, президент Петро Порошенко на II Всеукраїнському форумі об'єднаних громад заявив, що уряд після аналізу виконання бюджету на 2017 рік має ухвалити рішення про встановлення мінімальної зарплат 4100 гривень.
Економіка У бюджеті-2018 на субсидії не вистачає грошей - експерт Всупереч збільшенню витрат на субсидування у сфері житлово-комунального господарства, коштів у держбюджеті на 2018 рік не вистачить на покриття всіх потреб. Таку думку на прес-конференції висловив директор спеціальних програм центру «Психея» Геннадій Рябцев, передав кореспондент АСН. «Навіть підвищення, яке планується на 2018 рік, не дозволить задовольнити повністю потребу населення в цих субсидіях. Та це й не є субсидіями як такими - це просто перерахунок з державного бюджету України на потреби великих енергетичних монополістів», - зазначив експерт. За його словами, реальні механізми економії і підвищення енергоефективності в сфері ЖКГ в умовах тотального субсидування населення запрацюють тільки тоді, коли ці субсидії будуть монетизовані й у населення з'явиться реальний стимул до економії енергоресурсів. При цьому Рябцев додав, що зараз субсидії - це крок не на поліпшення матеріального становища громадян, а на підвищення доходів монополістів у сфері ЖКГ, тоді як переважна більшість населення буде отримувати все ті ж низької якості послуги. Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про житлово-комунальні послуги» який, як передбачається, сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню контролю над їх здійсненням оновленню житлового фонду та підвищення ефективності його управління.
Політика оформление ленты  ВАСУ звинуватив Ляшка і нардепів у тиску на суддів Вищий адміністративний суд звинуватив групу нардепів і лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка у втручанні в справи суду і тиску на суддів. Про це йдеться в заяві суду, розміщеній прес-службою ВАСУ. Відзначається, що 6 грудня Ляшко з нардепами вломилися в кабінет голови апарату Шевченко, після чого політик за допомогою нецензурної лексики намагався залякати і морально натиснути на співробітника суду. Нардепи вимагали надати копію судового рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України Андрія Артеменка з відміткою про набрання рішенням чинності. Це рішення їм було потрібно для ЦВК, щоб було надано мандат наступного за списками кандидата від Радикальної партії. У суді запевнили, що за день до цього в ВАСУ прийшов запит ЦВК з проханням надати копію судового рішення з відміткою про набрання ним чинності. Документ був зареєстрований і переданий судді. Однак наступного дня нардепи звинуватили ВАСУ в затягуванні і блокуванні призначення нардепа від їхньої партії. «6 днів тому рішення набрало чинності. Ви 6 днів не можете відповісти ЦВК. Що ви перевіряєте стільки часу? Ви блокуєте призначення нового депутата ВР, тому що отримали команду з Адміністрації президента», - заявив Ляшко в адмінсуді.Нагадаємо, 16 травня Рада достроково припинила повноваження нардепа Андрія Артеменка. За таке рішення проголосували 244 народних депутати. Незадовго до цього президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства Артеменка.
Політика оформление ленты  Рада звільнила з посади голови Антикорупційного комітету Соболєва Рада звільнила з посади голови антикорупційного комітету Ради Єгора Соболєва. БПП, "Народний фронт" і "Опоблок" при цьому голосували злагоджено - за постанову на вечірньому засіданні проголосували 256 нардепів, передає кореспондент АСН. Доповідач постанови нардеп БПП Іван Мельничук розповів, що вчора на засіданні Комітету з питань боротьби і протидії корупції більшістю голосів (Прим.: 13 членів від провладної більшості) було ухвалено рішення про рекомендацію парламенту звільнити Єгора Соболєва і визнати його роботу незадовільною. "З таким головою не відбулися як мінімум 10 засідань комітету", - сказав він. У відповідь позафракційний нардеп Юрій Левченко пояснив, що "насправді провладна більшість зміщує Соболєва як незручного главу комітету для подальшого ухвалення закону, який дозволить парламенту звільнити вже директора НАБУ Артема Ситника, який боротися з корупцією". Член комітету і нардеп БПП Сергій Лещенко назвав звільнення Соболєва "зрадою і результатом змови БПП, Народного фронту", регіоналів і Радикальної партії ". Сергій Соболєв з "Батьківщини" назвав звільнення Соболєва не просто зміщенням голови антикорупційного комітету. "Це створення нової коаліції БПП, "Народного фронту" і "Опозиційного блоку", - попередив він.Показово, що співголова "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул заявив, що фракція підтримує звільнення Соболєва.З його слів, якби вночі екс-прем'єр Арсеній Яценюк не поспілкувався з представником Посольства США, то вже б вранці "вони не відкликали б законопроект про звільнення директора НАБУ". Сам Соболєв, вийшовши на трибуну, подякував колегам за плідну роботу. "У чому причина мого звільнення? Вона дуже проста. І я цим пишаюся. Бо ухвалені нами закони стали такими, що їх вперше почали виконувати. Десятки депутатів до мене підходили і питали: невже треба все вписувати в електронні декларації? Я відповідав, що треба!.. У підсумку почалися розслідування за фактами незаконного збагачення. Більше того, наша діяльність веде до того, що вище керівництво країни, президент, вже не почуваються недоторканними. Ось головна причина мого звільнення", - зазначив він. Тільки спікер Андрій Парубій після голосування зазначив, що "не розуміє: що з нами сталося за ці останні чотири роки".Спікер особисто попросив нардепів подякувати Соболєву за роботу, а нардепи з "Самопомочі" і "Батьківщини" супроводжували рішення Ради криками: "Ганьба!".
Економіка Роботу на умовах ФОП в Україні треба заборонити. Такі працівники не мають жодних гарантій Робота на умовах фізичної особи-підприємця (ФОП) в Україні істотно обмежує трудові права найнятого працівника. Таку думку висловив експерт Центру соціальних і трудових досліджень Віталій Дудін на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Така звична для України форма зайнятості, як на умовах ФОП, є атиповою і насправді дискримінованою в усіх цивілізованих країнах, оскільки такі псевдопідприємці не мають права на лікарняні, декрет, відпустку - навіть на допомогу з безробіття", - зазначив експерт . За його словами, люди, що працюють на умовах ФОП, не мають гарантій охорони праці та зможуть претендувати лише на мінімальну пенсію. У них також немає обмежень на тривалість робочого дня. При цьому Дудін додав, що подібні трудові відносини мають зайняті, наприклад, в мережевому маркетингу, а також і працівники великих корпорацій, яким подібні умови праці нав'язала "сильна сторона" - роботодавець. Також експерт додав, що в країнах ЄС досить успішно борються з подібними спробами роботодавців піти від відповідальності перед працівником, в Україні ж практично немає обмежень для зловживання з ФОП, тому навіть будівельники можуть працювати за такими договорами. За його словами, в таких умовах не діють правила охорони праці і ростуть смертельні випадки на виробництві. Нагадаємо, рівень зареєстрованого безробіття в Україні за підсумками жовтня скоротився до 1,1% в порівнянні з 1,2% місяцем раніше. Про це свідчать дані Державної служби статистики України. Так, в Держслужбі зайнятості зареєстровано 281,9 тис. безробітних українців, тоді як у вересні їх кількість склала 303 тис. осіб. За місяць з обліку знялися 21,1 тис. осіб.
Політика Фракція Радикальної партії поповнилася новим нардепом Радикальна партія поповнилася новим нардепом-жінкою. Валерія Заружко на вечірньому засіданні парламенту склала присягу народного депутата Верховної Ради України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка, передає кореспондент АСН. Нардеп зачитала присягу на вірність українському народові. Спікер Андрій Парубій попросив Заружко сідати на місце в залі "і звикати до роботи". Відзначимо, що в соціальних мережах коментують поповнення фракції Ляшка однозначно: "ще один плюс нардеп Ахемтова".Нагадаємо, Заружко замінить Андрія Артеменка, позбавленого мандата за іноземне громадянство. Нагадаємо, Артеменко оскандалився після того, як передав адміністрації президента США план врегулювання відносин з Росією, що передбачає передачу Криму в довгострокову оренду. Згідно з електронною декларацією Артеменка за 2015 рік, його син і дочка є громадянами США, а ще один син - Канади.
Суспільство Неплатників аліментів не випустять за кордон і не дадуть керувати автомобілем Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Цей законопроект підтримали 294 нардепи, передає кореспондент АСН. Законом передбачено позбавлення неплатників аліментів права на виїзд за кордон. Також документ передбачає тимчасове обмеження боржника у праві управління автомобілем. Крім того, Рада встановила, що несплата аліментів на утримання дитини одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців з дня надання виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на термін від 120 до 240 годин. У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт можливий адміністративний арешт. Термін арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту рівна п'ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
Економіка ОСББ можуть незабаром почати конфісковувати майно за комунальні борги Новий закон про житлово-комунальні послуги не зробить пеню дієвою нормою боротьби з боржниками в цій сфері, а конфіскація майна незабаром запрацює. Таку думку висловив директор спеціальних програм центру «Психея» Геннадій Рябцев на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Якщо б дійсно ставилося завдання вибити борги з населення, то ставилася б пеня не 0,01%, а 1%, тому що 3,65% за рік - це набагато менше, ніж інфляція, і ті, хто не платили за комунальні послуги, можуть і далі не платити", - зазначив експерт. За його словами, відповідно до закону, повинні запрацювати ті механізми, які швидше змусять розплачуватися за боржників їхніх сусідів. При цьому Рябцев додав, що конфіскація майна боржників поки не застосовувалася, проте, не виключено, що механізми для реалізації цієї норми незабаром з'являться і будуть застосовуватися. Причому застосовувати їх будуть не тільки і не стільки органи державної влади, скільки, наприклад, такі структури, як ОСББ. Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги", який, як передбачається, буде сприяти демонополізації і дерегуляції в сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню контролю над їх здійсненням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управління.
Політика Саакашвілі не можуть знайти вже навіть соратники Екс-президент Грузії, екс-глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі зник з наметового містечка під Верховною Радою. Про його місцезнаходження не знають ні охорона наметів, ні соратники, ні адвокати, пише «Українська правда». У наметовому містечку заявили, що Саакашвілі 7 грудня взагалі не бачили. Адвокати заявили, що самі його в наметовому місті не бачили і по телефону з ним не спілкувалися. У свою чергу нардеп Юрій Дерев'янко заявив, що останній раз бачився з Саакашвілі близько опівночі, коли після ефіру заїжджав у наметове містечко. Після цього вони не спілкувалися. Також Дерев'янко зазначив, що у Саакашвілі погіршився стан здоров'я. «На рахунок, чи здоровий, - не впевнений, бо вчора він не дуже добре почувався», - сказав парламентарій. Версію з хворобою Саакашвілі підтверджує телеканал NewsOne. Поза камерою люди біля парламенту розповіли кореспонденту, що політик захворів. Водночас депутат Антон Геращенко раніше повідомив, що вранці Саакашвілі «вдруге проривався до готелю "Київ", щоб піти помитися десь у когось в номері, але його не пустили».
Політика Рада продовжила мораторій на продаж землі с/г призначення Верховна Рада на вечірньому засіданні на рік продовжила мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Закон №7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» підтримали 236 нардепів, передає кореспондент АСН. Цей закон подовжує на рік дію мораторію з метою «розробити детальну покрокову процедуру введення в економічний оборот сільськогосподарських земель». При цьому за альтернативні 6 законопроектів авторства нардепа Сергія Капліна, фракції «Батьківщина», позафракційного депутата Юрія Левченка, співголови «Опоблоку» Олександра Вілкула про референдум з продажу землі та кілька законопроектів Олексія Мушака від БПП про скасування мораторію, - нардепи не голосували. Показово, що депутати, як коаліції, так і опозиції, в унісон закликали продовжити ще на рік мораторій на продаж землі с/г призначення для захисту прав селян. Тільки один нардеп від БПП Мушак звинуватив колег у тому, що мораторій продовжує життєдіяльність чорного ринку землі. «Земля і так продається наліво і направо! Хіба ви про це не знаєте?.. А відмова від цивілізованого ринку землі веде до того, що орендарі і далі будуть продовжувати виснажувати землю. Тоді як власник ніколи цього робити не буде», - обурювався нардеп. У відповідь Юлія Тимошенко, виступаючи з трибуни, назвала Мушака прямим родичем одного з аграрних олігархів, який навмисне платить мало селянам за оренду землі. «І не треба тут плакати на трибуні, як крокодил!» - звернулася вона до Мушака. В цілому депутати наполягали на тому, що продаж землі - останнього ресурсу селян - неможливий в нинішніх умовах. Тому треба вже втретє ще на рік продовжити мораторій. Хоча напередодні в Міністерстві АПК пояснили, що окремий закон про продовження мораторію не потрібно ухвалювати, оскільки до цих пір не ухвалений закон про продаж землі. Тому, як зазначив заступник міністра Максим Мартинюк, законодавчі ініціативи нардепів - не більше ніж популізм.
Політика Тимошенко з трибуни обізвала нардепа БПП крокодилом В ході розгляду законопроектів про мораторій на продаж землі на вечірньому засіданні Верховної Ради України стався конфуз між головою фракції «Батьківщина» Юлією Тимошенко і нардепом БПП Олексієм Мушаком, передає кореспондент АСН. Так, в ході розгляду 7 альтернативних законопроектів більшість депутатів, як коаліції, так і опозиції, в унісон закликали продовжити ще на рік мораторій на продаж землі с/г призначення для захисту прав селян. Тільки один нардеп від БПП Мушак звинуватив колег у тому, що мораторій продовжує життєдіяльність чорного ринку землі. «Земля і так продається наліво і направо! Хіба ви про це не знаєте?.. А відмова від цивілізованого ринку землі веде до того, що орендарі і далі будуть продовжувати виснажувати землю. Тоді як власник ніколи цього робити не буде», - обурювався нардеп. У відповідь Юлія Тимошенко з трибуни назвала Мушака прямим родичем одного з аграрних олігархів, який навмисне платить мало селянам за оренду землі. «І не треба тут плакати на трибуні, як крокодил!» - звернулася вона до Мушака. У свою чергу віце-спікер Ірина Геращенко попросила Тимошенко дотримуватися депутатської етики і «не використовувати образи в ході виступів».
Закон і Право Закон "Про житлово-комунальні послуги" насправді не надає українцям вибору постачальника послуг Дерегуляція ринку послуг житлово-комунального господарства (ЖКГ) так і залишиться на папері, оскільки реалізувати її на практиці в умовах дії природних монополій неможливо. Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Це ще один ланцюг, яким хочуть прикувати жителів багатоквартирних будинків до ще одного домового колгоспу. Ніякої дерегуляції, ніякої демонополізації в цьому законі немає - є якісь гасла і декларації, написані для грантодавців з Заходу", - зазначив експерт. За його словами, жодна демонополізація на ринку ЖКГ неможлива, оскільки більшість підприємств, що  надають комунальні послуги населенню, є природними монополіями, і вибору у споживачів на цьому ринку бути не може фізично. При цьому Сергієнко пояснив, що в Києві тепло в багатоквартирні будинки поставляють "Київенерго" і Дарницька ТЕЦ, причому вони суворо поділили територію, і жодна з них не постачає тепло туди, де працює інша, не залишаючи споживачеві вибору. Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги", який, як передбачається, буде сприяти демонополізації і дерегуляції в сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню контролю над їх здійсненням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управління.
Економіка Рада дозволила Порошенку призначати членів комісії за комунальні послуги Верховна Рада на вечірньому засіданні ухвалила в цілому закон України про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг в частині надання повноважень Президенту для забезпечення стійкої діяльності комісії. За документ проголосували 233 народних депутати, передає кореспондент АСН. Так, один з авторів закону Олександр Домбровський зазначив, що зараз тільки два члени регулятора ще мають повноваження. «Але існує реальна загроза безсилля роботи такого органу», - зазначив він. НКРЕКП є правомочним у разі, якщо на засіданнях присутні не менше чотирьох членів Комісії. «Тобто сьогодні заблоковано ухвалення таких надважливих рішень, як затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на електричну енергію на 2018 рік, встановлення тарифів та схвалення інвестиційних програм для державних підприємств НАЕК Енергоатом, ДП НЕК Укренерго, ПрАТ Укргідроенерго, енергогенеруючих, енергорозподільчих та газорозподільних підприємств», - підкреслив парламентарій. З метою вирішення цієї ситуації законом надається президенту України повноваження поза конкурсом призначити кількох членів регулятора на короткий період до моменту призначення нових членів регулятора за результатами відкритого конкурсного відбору.
Події оформление ленты  Одна з найпопулярніших актрис дорослого кіно повісилася після депресії 23-річна порнозірка Огустен Еймс була знайдена мертвою у себе вдома, смерть підтвердив її чоловік, режисер Кевін Мур. Він опублікував заяву, що підтверджує сумні новини: «Вона була найдобрішою людиною, яку я коли-небудь знав, і вона була цілим світом для мене". Еймс не справжнє ім'я - Мерседес Грабовськи народилася в Новій Шотландії і працювала в барі, перш ніж приєдналася до кіноіндустрії для дорослих в 2013 році. З тих пір вона з'явилася в більш ніж 270 фільмах, ставши однією з найпопулярніших зірок порно в Інтернеті. У грудні її відео на Pornhub зібрало понад 425 мільйонів переглядів, зробивши її 9-ю найпопулярнішою зіркою на сайті. Друзі зірки заявили, що вона страждала від довготривалої депресії і, можливо, наклала на себе руки.  Кількома днями раніше вона виявилася втягнутою в низку скандалів у соціальних медіа - дівчина відмовилася зніматися в порно-свені з геями і досить різко написала про це у своєму твіті, за що її назвали гомофобкою. Свою відмову дівчина аргументувала "своєю безпекою". Один з її останніх твітів, опублікований 4 грудня: «F**k y'all».  Медичний експерт округу Вентура підтвердив, що Огустен померла від задухи через повішення. Поліцейські сказали, що вона була оголошена мертвою на місці події, там не було ніяких ознак боротьби або злочину.
Політика Угорці вимагають розмістити на Закарпатті постійну місію ОБСЄ В ході 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні голова МЗС Угорщини Петер Сійярто закликав розмістити в Закарпатській області місію ОБСЄ на постійній основі. Сійярто зазначив, що Угорщину турбує «напруженість» у Закарпатській області, передає «Європейська правда». «Ми стурбовані напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 000 угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких приєдналися жителі інших регіонів України, під час яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла», - заявив голова МЗС Угорщини. Мало того, міністр знову говорив про український закон про освіту, згідно з яким в Україні почнуть навчатися українською мовою. Це дратує сусідів, які хочуть вчитися в Україні угорською мовою, проте в Угорщині навчатися українською неможливо. «Він абсолютно суперечить двостороннім і багатостороннім зобов'язанням України, включно із зобов'язаннями щодо ОБСЄ», - сказав Сійярто про український законі.
Культура Екс-дружині Джигарханяна СК РФ висунув звинувачення Колишню дружину знаменитого актора і режисера Армена Джигарханяна Віталіну Цимбалюк-Романовську звинуватили в порушенні таємниці особистого життя. Про це заявив адвокат Євген Парфьонов, передає РИА «Новости». «Їй висунуто офіційне звинувачення за статтею 137 КК (порушення недоторканності приватного життя). Встановлено, що вона збирала і поширювала в ЗМІ інформацію про його особисте та сімейне життя без його згоди», - сказав адвокат. Нагадаємо, раніше був розірваний шлюб між Цимбалюк-Романвською і Джигарханяном. Адвокат уточнив, що дружина актора не заперечувала проти розірвання шлюбу. Щодо Віталіни було відкрито кілька кримінальних проваджень: про стеження за актором Джигарханяном, а також за фактом розкрадання з театру Армена Джигарханяна державних коштів на 80 млн руб. Раніше Романовська повідомила, що вагітна.
Політика Депутати без обговорення підвищили собі зарплати Верховна Рада України на вечірньому засіданні ухвалила в цілому постанову №7172 «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України», яким підвищено оклад парламентаріїв до міністерського рівня. Це рішення підтримали 235 народних депутатів, передає кореспондент АСН. Важливо, що за постанову проголосувало достатня кількість депутатів тільки з другого разу. Спікер Андрій Парубій після першого провального голосування зазначив, що «не всі зрозуміли, за що треба голосувати». Також показово, що постанову зачитав в.о. голови профільного Комітету з питань регламенту Пинзеник. А спікер запропонував голосувати за неї без обговорення народними депутатами в залі. Цю пропозицію нардепи відразу ж підтримали, вимагаючи перейти до голосування. Незважаючи на те, що депутати різних фракцій в інтерв'ю АСН напередодні обіцяли, що не голосуватимуть за підвищення собі зарплат, постанову було ухвалено. Документом буде встановлено розмір посадових окладів нардепам на рівні посадових окладів членів Кабміну, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Також передбачається збільшення загального місячного фонду для оплати праці помічників-консультантів нардепа до 25 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Пропонуються такі оклади: голові ВР 12 прожиткових мінімумів - 20,4 тис. грн; першому заступнику Парубія 11,5 прожиткового мінімуму - 19,5 тис. грн; двом іншим заступникам 11 прожиткових мінімумів 18,7 тис. грн. Головам комітетів Ради або керівникам депутатських фракцій 10,5 прожиткового мінімуму - 17,85 тис. грн, головам підкомітетів парламенту 10,3 прожиткового мінімуму - 17,51 тис. грн; членам комітетів Ради, тобто майже для всіх нардепів 10 прожиткових мінімумів - 17 тис. грн.
Економіка Prozorro тепер повинна буде враховувати "національність" компанії Верховна Рада України на вечірньому засіданні прийняла в першому читанні законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям", який підтримали 241 нардепів, передає кореспондент АСН. Так, один з авторів законопроекту, радикал Віктор Галасюк зазначив, що "це фундаментальний законопроект, який в підсумку запустить 10% зростання економіки замість тих 2%, які є", — заявив він. Галасюк зазначив, що ключовою новацією законопроекту є механізм, який змусить "держзакупівлі працювати на економіку країни".У відповідь нардеп "Самопоміч" Андрій Журжій закликав не голосувати за цей "вкрай шкідливий закон", оскільки він нівелює принципи роботи системи Prozorro. "Цей закон буде створювати преференції для окремих виробників! Це руйнує сам принцип прозорих державних закупівель. За цим підуть санкції від світових торговельних партнерів", — упевнений він. Також в "Самопоміч" назвали цей закон радикалів "різдвяною колядкою", яку РПЛ отримала від коаліції в обмін на голосування за відставку Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету. Нагадаємо раніше, у "радикалів" заявляють, що головна мета закону — під час проведення торгів враховувати не тільки ціновий фактор, а й країну-виробника товарів або послуг і завдяки закону 100 млрд грн, можуть стати доходом саме українських компаній.
Суспільство Новий закон про ЖКГ звалив на місцеві органи непосильну ношу з управління будинками — експерт Новий закон про житлово-комунальне господарство (ЖКГ) звалив на місцеві органи непосильну ношу з управління будинками.Таку думку висловив екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Величезне навантаження цей закон перекладає сьогодні на органи місцевого самоврядування. А вони про це навіть не здогадуються", — зазначив експерт. За його словами, новий закон про ЖКГ зобов'язує нинішнього власника — тобто, муніципалітет — підготувати технічну документацію багатоквартирного будинку, провести його аудит і комусь передати будинок на баланс. "Яскравий приклад — це Київ, тому що Київ думає, що він кудись скине ці будинки, і далі вони як-небудь самі. Та не буде такого", — підкреслив екс-міністр. При цьому А. Кучеренко додав, що, в той же час, муніципальна влада ще до прийняття закону проводила непрозорі конкурси на право управління багатоквартирними будинками, в результаті яких на зміну ЖЕКам прийшли приватні компанії-пустушки, які тепер на свій розсуд встановлюють тарифи. Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги", який, як передбачається, буде сприяти демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпечення контролю над їх здійсненням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управління.
Суспільство Влада не справляється зі своїми соціальними функціями і цей тягар перекладає на населення Українська влада відмовилася від своїх соціальних функцій, тому населення вирішує всі проблеми самостійно. Таку думку висловив директор спеціальних програм центру «Психея» Геннадій Рябцев на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Всі закони, які стосуються соціальної сфери, приймаються через те, що держава не має коштів на реалізацію функції соціальної держави, закладеної в Конституції", — зазначив експерт. За його словами, в результаті держава реалізує неоліберальну політику, яка полягає в тому, що державні органи масово "дезертують" з усіх форм соціальної відповідальності. При цьому Рябцев додав, що в результаті такого "дезертирства" населення залишається з нереформованими і занедбаними ринками — як, наприклад, житлово-комунальних послуг. Яскравим прикладом такого дезертирства стало нав'язування мешканцям багатоквартирних будинків ідеї об'єднання — ОСББ, які тепер змушені вирішувати за державу всі проблеми будинку. Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги", який, як передбачається, буде сприяти демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищення їх якості, забезпечення контролю над їх здійсненням, оновленню житлового фонду та підвищення ефективності його управління.
Політика оформление ленты  Парубій, Дубневичі і Южаніна. Хто з депутатів голосував "за" підвищення собі зарплати Після того, як Верховна Рада на вечірньому засіданні прийняла в цілому постанову №7172 «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України», яким підвищила собі оклад до міністерського рівня — 17 000 грн, багатьох українців зацікавило питання, хто ж вони — "ті хто найбільше потребують" нардепи. Нагадаємо, постанова з першого голосування не набрала необхідної кількості голосів. Але спікер Андрій Парубій дбайливо скликав депутатів на повторне голосування і зазначив, що напевно з першого разу «не всі зрозуміли, за що треба голосувати». Сам Парубій голосував "за" підняття зарплат нардепам. Так що, згідно з додатком до постанови, оклад спікера становитиме 12 прожиткових мінімумів — 18 200. А найменший оклад буде у нардепа-члена комітету Верховної Ради України — 16 000 грн. А ось в.о. голови профільного Комітету з питань регламенту Пинзеник голосувати за постанову не став, хоча і представив її з трибуни. Отже, серед найнесподіваніших депутатів, які підтримали підвищення собі зарплат помічені Мустафа Наєм, Оксана Продан, Ніна Южаніна, Оксана Білозір, мільйонер-аграрій Вадатурський, європрогресивна Світлана Заліщук, борець і викривач Сергій Лещенко і колишня волонтер Тетяна Ричкова. Практично в повному складі голосували фракції БПП, Народний Фронт, Відродження та Радикальної партії. Єдина "радикалка", яка не голосувала  — Оксана Корчинська. Воля народу розділилася в підтримці закону практично порівну. А ось із позафракційних проголосували "за" одиниці, проте досить одіозні — Борислав Береза, Андрій Парубій та Володимир Литвин і навіть нова депутат, яка кілька годин тому лише прийняла присягу — Заружко. Не підтримали підвищення зарплат нардепам фракція Оппоблока, Самопомочі і Батьківщини. Правда і у тих і у інших знайшлися "меркантильні" члени. Так в Батьківщині закон підтримали Рябчин, Тарасюк і Шкрум, а в Самопомочі — Скрипник та Опанасенко. В Оппобло "за" проголосували Мірошниченко, Нечаєв, Павленко і Папієв.
Політика Ердоган раптово захотів "віджати" землі у Греції Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган перед візитом до Греції запропонував переглянути Лозаннський договір 1923 року, який встановив кордони сучасної Туреччини. Про це він сказав в інтерв'ю грецькому виданню Kathimerini. Відзначимо, за умовами договору, Греції відійшли майже всі острови в Егейському морі біля узбережжя Туреччини. Тому суперечка між Туреччиною і Грецією не закінчується. "Лозаннський договір охоплює не тільки Грецію, а й весь регіон, і тільки тому — я думаю, що з часом всі договори вимагають перегляду не тільки для Туреччини, але і для Греції", — сказав він. Комерційні і туристичні кораблі повинні мати можливість безперешкодно пересуватися. Ми повинні подолати будь-які ускладнення. Ось чому я говорю про можливий перегляд. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган 7-8 грудня здійснить візит до Греції.
Суспільство Субсидія "з'їсть" підвищення зарплат і пенсій за новим законом ЖКГ — експерт Новий закон про житлово-комунальне господарство (ЖКГ) призведе до зростання тарифів, а на субсидію піде підвищення зарплат і пенсій. Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко на прес-конференції, передає кореспондент АСН. "Якщо закон запрацює на повну потужність, то це призведе лише до зростання комунальних платежів та збідніння населення, тому що ми поки не бачимо зростання добробуту сімей, а те підвищення, яке анонсується, буде відверто з'їдено в субсидіях", — зазначив експерт. За його словами, він містить багато дріб'язкових нововведень, які підуть на користь не населення, а забезпечать додатковий дохід природних монополій і майбутнім керуючим компаніям. При цьому Сергієнко зазначив, що, в свою чергу, додатковий дохід домогосподарств у вигляді підвищення мінімальної зарплати і пенсії відіб'ється на величині субсидії, тому не дасть ніякого реального ефекту. Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги", який, як передбачається, буде сприяти демонополізації і дерегуляціі в сфері житлово-комунальних послуг, підвищення їх якості, забезпечення контролю над їх здійсненням оновленню житлового фонду та підвищення ефективності його управління.
Політика Єлизавета II спустила на воду авіаносець названий на її честь Королева Єлизавета II разом зі своєю донькою принцесою Анною сходила на церемонію введення до складу флоту найбільшого корабля за історію королівських ВМС — "Королева Єлизавета". Про це повідомляє прес-служба королівської сім'ї. Авіаносець спустили на воду в місті Портсмут. Ще на початку липня Єлизавета II освятила корабель, розбивши пляшку шотландського односолодового віскі об його борт. Today The Queen is in Portsmouth to attend the Commissioning Ceremony of HMS Queen Elizabeth – the 1st of a new class of aircraft carriers constructed for @RoyalNavy. pic.twitter.com/in1Fjn6WP8 — The Royal Family (@RoyalFamily) 7 грудня 2017 р. Варто відзначити, що "Королева Єлизавета" — найбільший авіаносець в історії британського флоту. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що близько 10 мільйонів фунтів стерлінгів (близько $13 млн) особистих коштів королеви Великобританії Єлизавети II були вкладені в офшори.
Політика Рада вирішила не піднімати ціни на алкоголь Верховна Рада України прийняла законопроект № 6776-д про внесення змін до Податкового кодексу України. Законопроект не передбачає збільшення акцизу на горілчані напої, кріплені вина і пиво солодове. Документ представила глава комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. "Комітет пропонує врахувати до другого читання ряд новацій, які спрямовані на вдосконалення податкових норм і норм інших законів щодо окремих податків для стимулювання бізнесу, поліпшення інвестиційної привабливості держави, а також лібералізації умов ведення бізнесу", — заявила вона. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вже в наступному році найдешевша пляшка горілки 0,5 літра (з вмістом спирту 40%) буде коштувати як мінімум 91 гривню. Читайте також: В Україні - найдорожчий алкоголь серед країн Європи по купівельній спроможності. Буде ще дорожче

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-2,5595149993896-/ /-pc-/
Top