counter
Архів Повернутись назад 07 Серпня 2015
7 Серпня
Політика СБУ виявила в Одеському торговельному порту зловживання на мільярд гривень Служба безпеки України під час перевірки державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» виявила мільярдні зловживання. Про це повідомляє прес-служба відомтсва. Зазначається, що перевірка підприємства проходила в рамках виконання доручення Президента України Петра Порошенка. «У слідчий відділ УСБ України в Одеський області передано матеріали документування факту зловживання службовим становищем посадовими особами ДП «Одеський морський торговельний порт», Міністерства інфраструктури України, Фонду державного майна України та деяких приватних портових операторів при укладенні та реалізації договорів оренди державного майна», — йдеться в повідомленні. Стало відомо, що внаслідок дій певних посадовців державі було завдано збитків у розмірі понад мільярд гривень. СБУ також досліджуються інші факти зловживань з боку посадових осіб Одеського, Іллічівського портів та ДП «Адміністрації морських портів України».
Політика Опубліковано закон про місцеві вибори У парламентській газеті «Голос України» від 7 серпня опубліковано закон «Про місцеві вибори». Закон набирає чинності на наступний день після його публікації. Відповідно до закону, вибори повинні проходити за пропорційною системою, а вибори сільських та селищних рад — за мажоритарною системою. Закон унеможливлює участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частини Донбасу та в Криму. Крім того, вибори до місцевих рад Криму і деяких районів Донецької та Луганської областей, призначені на 25 жовтня, не проводяться «у зв'язку із здійсненням РФ тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечити дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ». У документі говориться, що вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округів, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць. Обласні, міські та районні ради обиратимуться за пропорційною системою за відкритими списками. У місцевих виборах можуть брати участь політичні партії, зареєстровані станом на день опублікування закону. Цей документ передбачає також механізм відкликання депутатів. Крім того, встановлено 5% виборчий бар'єр для партій (на виборах у 2010 році діяв 3% бар'єр).
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Олександр Скипальський Починати боротися з контрабандою потрібно з самого верху Починати боротися з контрабандою потрібно з вищих ешелонів влади. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив генерал-лейтенант СБУ, віце-президент Центру стратегічних досліджень та аналізу Олександр Скіпальський. «Починати боротися з контрабандою потрібно з самого верху. Якщо Президент змусить своє оточення припинити підтримувати контрабанду і це пошириться на всі структури — Кабмін, СБУ, ГПУ, то тоді боротьба буде успішною», — сказав він. При цьому він зазначив: якщо боротьба буде вибірковою, то схеми, які будували впродовж 10—15 років, перемогти не вдасться. «Тому що заблокують контрабанду, наприклад, в Одеській і Закарпатській областях, а вона існуватиме на Київській внутрішній митниці», — пояснив він. Разом з тим, він акцентував, що ліквідувати контрабанду на 100% неможливо, проте можна звести її до європейського рівня. «Але на сьогодні лише звучать декларативні заяви щодо цього. Все це піар-акція, системної боротьби ніхто не веде», — резюмував він.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Владислав Старинець Побороти контрабанду можна лише за злагодженої роботи прикордонників, митників, міліції і податкової Поодинці новим головам областей побороти контрабанду буде складно, оскільки боротися з нею треба винятково силами всіх прикордонників, митників, міліції та податкової. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економіст Владислав Старинець. «Раніше обсяг контрабанди в Україну оцінювали на рівні 100 мільярдів доларів на рік. Це в 13—14 роках. Чи реально її перемогти? Звичайно, реально. Але для цього мають взаємодіяти всі структури, починаючи від прикордонників, митників, міліції і податкої. Щоб оцінити ринок контрабанди, далеко ходити не варто. Ви заходите на перший-ліпший ринок і бачите кількість товарів, починаючи від підгузників, шампунів тощо. Зрозуміло, що вони всі потрапляють контрабандним шляхом в Україну, кількість контрабанди величезна, багато товарів, які продаються через Інтернет. Чи реально її перемогти за сто днів — побачимо», — розповів Старинець. Він упевнений, для припинення контрабанди необхідно, щоб весь товар декларували за його реальною вартістю, за його реальними обсягами. «Щоб не було підміни: товар завозять як секонд-хенд, а насправді — брендові речі. Треба повністю прибрати всі маніпуляції, щоб був над кожним органом ще один контролюючий орган, щоб хтось мав можливість перевіряти митників, повіряти прикордонників. Оскільки контрабанда фізично не може потрапляти в Україну без змови з прикордонниками або митниками. Проблема винятково там. Треба все відбілювати, виводити, все робити максимально прозоро, щоб не було жодної змоги для маніпуляцій», — зазначив економіст. Експерт також зазначив, що необхідно застосовувати новітні технології, і в зоні АТО зокрема, забезпечуючи максимальну кількість контролюючих органів.
Суспільство В Одесі пограбували магазин електроніки В Одесі, 7 серпня, близько 8:20 пограбували магазин електроніки. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС в Одеській області.  «Сьогодні о 08.20 на лінію «102» надійшло повідомлення, що в магазині електроніки спрацювала «кнопка термінового виклику міліції». На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група Приморського райвідділу міліції та працівники полку патрульної служби міліції. Обстеживши приміщення, працівники міліції виявили чоловіка з різаними ранами тулуба і забитою раною голови», — йдеться в повідомленні. Правоохоронці встановлюють точну суму вкрадених грошей. За попередніми даними з магазину зникли від 50 до 100 тисяч гривень. Відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розпочато кримінальне провадження за ст.187 (розбій) Кримінального кодексу України. Розслідування триває.
Політика Шимків: Кількість членів Рахункової палати буде скорочено Членів Рахункової палати переоберуть на конкурсі, а склад скоротять. Про це заявив заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків на брифінгу в Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, переобрання Рахункової палати  проводитимуть згідно з ухваленим Президентом Петром Порошенком Законом України про Рахункову палату. З цим законом пов'язані транші МВФ та ЄС. «Закон нарешті впорядковує Рахункову палату. Вона тепер контролює не лише витрати, але й моніторить дохідну частину. Буде жорсткий відбір кандидатів в Палату», — сказав Шимків. За його словами, вимоги до кандидатів — загальний стаж роботи не менше 7 років у сфері держконтролю і аудиту, ідеальна ділова репутація і знання однієї з мов ЄС. Окрім іншого, скоротять і кількість членів палати з 14 до 9. Переобирати і затверджувати представників Палати буде Верховна Рада.
Політика Порошенко підписав три закони, щоб зменшити податковий тиск на бізнес Президент Петро Порошенко підписав три закони про оподаткування, які дадуть змогу зменшити податкове навантаження на бізнес. Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків під час брифінгу, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Це зменшення податкового тиску. Всі три закони, які підписав Президент, а саме Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення», Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», — розповів Шимків. Він повідомив, що закони досить резонансні. «Ми отримали багато листів про підписання, а також про накладення вето. Президент має чітку позицію — захисту підприємців, створення умов, коли у підприємців буде більше можливостей. Тиск на підприємців зменшується», — зазначив Шимків.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Сергій Бєлан Для боротьби з контрабандою зусиль окремих голів областей недостатньо Для ефективної протидії економічній контрабанді зусиль і бажань окремих голів облдержадміністрацій замало. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Бєлан. За його словами, боротьба з контрабандою повинна відрізнятися залежно від виду цієї контрабанди. «Наразі законодавством передбачено, що є класична контрабанда — це культурні цінності, радіоактивні матеріали, зброя, вибухівка, наркотики, і є так звана економічна контрабанда — офіційно-незаконне переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України. Відповідальність теж різна — за класичну вона кримінальна, за економічну — адміністративна», — сказав Бєлан. Він зазначив, що жодна країна в світі не може стовідсотково перемогти класичну контрабанду. «Контрабанда зброї і наркотиків була, є і буде, тому що це приносить колосальні доходи. І в цьому питанні все світове співтовариство єдине у своєму підході — з цим злом необхідно боротися. Форми протидії практично скрізь однакові», — наголосив Бєлан. Як розповів перший заступник голови ДФС, у випадку з економічною контрабандою ситуація зовсім інша, оскільки кожна держава прагне захистити і підтримати свого національного виробника, встановлюючи різні бар'єри на шляху імпорту та експорту у вигляді всіляких зборів, податків, акцизів, квот, ліцензій тощо. «І поки це для контрабандиста економічно буде вигідним, він незаконно переміщуватиме через кордон товари. Відповідальність за ці дії в різних країнах також різна. Десь це сувора кримінальна, десь — м'яка адміністративна. Відповідно різні форми боротьби — десь йде зміна ставок податків і зборів, десь змінюється відповідальність за контрабанду, десь йде трансформація митного кордону (посилюється охорона або навпаки, існує лише в документах і на картах)», — сказав Бєлан. На його думку, в Україні для ефективної протидії економічній контрабанді зусиль і бажань окремих голів облдержадміністрацій замало. «Необхідно змінити законодавство щодо оподаткування таким чином, щоб різниця між так званою «сірою» контрабандою та абсолютно «білим» імпортом-експортом в частині платежів була мінімальною, тобто щоб бізнес розумів, що краще не ризикувати товаром і перемістити його законним чином, ніж спробувати обдурити державу й через це понести фінансові втрати. Також необхідно максимально спростити переміщення абсолютно легального товару через митний кордон шляхом активного застосування електронного декларування, подальшого розвитку системи аналізу ризиків та пост-аудиту», — зазначив перший заступник голови ДФС.  Він вважає, що для припинення «чорної» контрабанди в нинішніх умовах необхідно ввести кримінальну відповідальність за нелегальне переміщення підакцизних товарів. «Також вважаю за доцільне надати всіляку допомогу з боку уряду і голів обласних адміністрацій органам Державної прикордонної служби України, а також в межах їх компетенції Службі безпеки та Державної фіскальної служби України для ефективної протидії ними незаконному переміщенню товарів через так звані «зелені ділянки кордону» між офіційними пунктами пропуску», — резюмував Бєлан.
Суспільство Неплатоспроможні банки виведуть з ринку Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку». Про це на брифінгу в Києві заявив заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Стосовно закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку». У першу чергу, закон спрямований на підвищення інвестиційної спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та прискорення отримання вкладниками їхніх коштів. На ухваленні цього закону наполягав Міжнародний валютний фонд, Світовий банк тощо», — розповів Шимків. За словами заступника голови АП, закон передбачає кримінальну відповідальність за внесення неправдивих відомостей про вкладника. Відповідно вкладника неможливо буде ідентифікувати і затягнути здійснення виплат. Крім цього, прискорено початок виплати вкладникам гарантованої суми у разі ліквідації банку до 20 днів.
Суспільство В Іллічівському порту виявили 10 ящиків, у кожному було по 120 тисяч нелегальних акцизних марок В Іллічівському порту перекрили канал постачання нелегальних акцизних марок. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ. Канал нелегальних поставок акцизних марок міг завдати державі 13 мільйонів гривень збитку. «У порт на теплоході «Грейсвальд» з Туреччини прибули дві вантажівки «Форд». Ними управляли громадяни Туреччини. За оперативною інформацією, транспортні засоби мали перевозити заборонені товари. У результаті уважнішого огляду автомобілів прикордонниками і співробітниками фіскальної служби оперативні дані підтвердилися, в конструктивних особливостях знайшли 10 ящиків, заповнених акцизними марками України (на горілчані вироби). У кожному ящику знаходилося приблизно по 120 тисяч марок, використання яких загалом могло завдати шкоди державі в розмірі близько 13 млн гривень», — йдеться в повідомленні. Правоохоронці з'ясовують усі обставини.
Події МВС: Для патрулювання Київської області створять добровольчий полк Міністерство внутрішніх справ має намір створити добровольчий полк у Київській області. Про це заявив під час церемонії нагородження працівників підрозділів патрульної служби міліції особливого призначення начальник Головного управління МВС в Київській області Вадим Троян, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, із сформованих раніше в Київській області чотирьох батальйонів керівництво відомства має намір створити полк. «Єдиний добровольчий полк, який патрулюватиме, захищатиме Київську область та охоронятиме жителів області на вулицях. Він буде сформований тільки з добровольців», - сказав чиновник. Окрім того, Троян запросив учасників АТО на роботу в МВС і запропонував їм взяти участь у реформуванні відомства.
Політика Уряд перерозподілив повноваження у ДФС Кабінет Міністрів своєю постановою перерозподілив повноваження керівництва Державної фіскальної служби. Про це під час прес-конференції заявив заступник голови ДФС Костянтин Лікарчук. За його словами, документом скасовується один із пунктів, згідно з яким повноваження заступників голови ДФС розподіляються за двома основними напрямками - податкової міліції та митним. Тепер ці повноваження невизначені і фактично всі рішення - зокрема кадрові - на даний момент можуть прийматися виключно на рівні голови ДФС. Лікарчук також зазначив, що таким чином митні органи опинилися у правовій невизначеності і зараз змушені лише спостерігати, як ситуація буде розвиватися далі. Адже, згідно з планами реформування ДФС у її голови має бути п'ять заступників, проте їхні повноваження досі не визначені. У свою чергу, перший заступник голови Асоціації платників податків Юрій Атаманюк зазначив, що Митна служба не повинна бути чисто фіскальним органом і їй слід повернути притаманні їй функції. «Вона повинна захищати вітчизняного товаровиробника, економічну безпеку держави, а не породжувати економічні кримінальні схеми», - сказав Атаманюк. Він також повідомив про спільне з митними органами рішення створити комісію, яка буде на експертному рівні боротися з правопорушеннями і зловживаннями на митниці. «До складу комісії увійде і заступник голови ДФС Костянтин Лікарчук. Головна її мета - допомогти громадянам і бізнесу швидко вирішувати питання, пов'язані з митною справою і розв'язувати спірні питання, які виникають під час митних процедур, не переводячи їх у юридичну тяганину», - сказав Атаманюк. Він додав, що через правову невизначеність митниці після вищезгаданої постанови Кабміну, сторони сьогодні не змогли підписати Меморандум про співпрацю, проте сподіваються зробити це вже найближчим часом.
Суспільство оформление ленты  Годинники від прем'єра Сьогодні, 7 серпня, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк нагородив понад 30 командирів підрозділів спеціального призначення МВС. Глава уряду назвав нагороджених героями. «Це ті люди, які за своїм покликанням душі і серця, з відповідальністю перед країною і всіма українцями прийняли рішення без повісток, без мобілізації взяти зброю в руки і захищати Україну. І вони це зробили», - сказав прем'єр. Також він додав, що будь-хто, хто поставить під сумнів їхню мужність і рішення захищати країну, не буде прийнятий ні суспільством, ні владою. Яценюк закликав командирів підрозділів міліції спеціального призначення взяти участь у конкурсах на обіймання керівних посад у Національній поліції. Варто зазначити, що командири були удостоєні державних і урядових нагород, серед яких нагрудні знаки та іменні годинники від прем'єра.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олександр Охріменко Реформування ДФС зводиться до зміни вивісок Реформування Державної фіскальної служби не зачіпає саму систему, все залишається як колись, змінюються тільки вивіски. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. «Усе реформування зводиться тільки до зміни вивісок. Це неправильно. Якщо дійсно стоїть мета реформування, то було б доцільно змінити саму систему. Передбачається зміна підбору кадрів, зміна функціональних обов'язків. Нині нічого цього не робиться. У нас все залишається, змінюється вивіска, залишається знову простір для корупції. І, на жаль, немає ніякої можливості реально зробити європейську модель фіскальної, митної служби. Залишається перевірена система з усіма своїми плюсами і мінусами, але ніхто її реформувати не хоче», - розповів експерт. Економіст підкреслив, що розділення митниці та податкової жодним чином не покращить роботу цих органів. «Це ніяк не поліпшить ані роботу податкової, ані митниці. Хабарі як були, так і залишаться. Це марна трата часу і грошей, жодного ефекту від цього не буде. Навіщо щось робити, якщо ми свідомо розуміємо, що у підсумку не буде позитивного ефекту. Просто імітація роботи. З'явиться служба фінансових розслідувань - не з'явиться, хабарі братимуть. Єдине, з'являться нові начальники, нові перевіряючі. Не змінюється сам механізм роботи», - розповів Охріменко.
Політика ОБСЄ побачила на Донбасі російських військових Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні зафіксувала 4 випадки, коли вісім осіб називали себе причетними до російських збройних сил. Про це повідомив офіційний представник СММ ОБСЄ Майкл Боцюрків. «З початку травня СММ перетнулася з 8 різними людьми, у чотирьох випадках ці люди або говорили про те, що вони якимось чином відносяться до російських збройних сил, або мали розпізнавальні знаки ВС РФ», - сказав він. Боцюрків нагадав, що перші свідоцтва про належність до ВС РФ з'явилися у травні - тоді під час бесіди спостерігачів із жінками в камуфляжі неподалік Донецька підійшли двоє чоловіків, теж у військовій формі, і повідомили, що вони російські військові. Крім того, про те, що вони російські військові, співробітникам ОБСЄ зізналися двоє затриманих у Луганській області службовців ГРУ РФ, які наразі перебувають у Києві. «Ми звітуємо тільки про те, що особисто бачимо або чуємо. Це не спекуляція», - підкреслив Боцюрків, додавши, що у СММ ОБСЄ немає способу верифікації правдивості цих заяв російських військових.
Політика Правила осіннього полювання на виборця Нове законодавство про місцеві вибори ухвалювали із вкрай великими труднощами. Його розробку супроводжували скандали і кулуарні торги. До того ж ходили чутки, що на підпис до Президента потрапив документ, з якого пропали обіцяні двотурові вибори у великих містах, а також залишилися партійні блоки. Але сьогодні вже точно відомо, за якими правилами пройдуть місцеві вибори в жовтні 2015 року. Відповідний закон набув чинності. Його текст оприлюднено в офіційній пресі. Місцеві капкани відкрито Зазначимо відразу: попри галас, що з переданого на підпис Президенту проекту пропали основні норми, — в надрукованому варіанті тексту вони є. Участі у виборах виборчих блоків партій не передбачено. А вибори мерів великих міст (де кількість виборців перевищує 90 тис.) проводяться за системою абсолютної більшості, тобто в два тури. Крім того, законом передбачається, що вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за так званою мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць. Чергові вибори призначаються не пізніше ніж за 90 днів, а позачергові — 60 днів до дня виборів. Виборча кампанія починається за 50 днів до дня голосування. Конкурувати між собою будуть і партії, і окремі кандидати. Відповідно варто чекати активного підкупу кандидатів. Зрозуміло, що підкуп буде доти, доки виборець продає свій голос, а правоохоронні органи не реагують жорстко на ці процеси. Та наразі люди готові до такої купівлі-продажу. Цього разу «засіватимуть» не лише кандидати, а й партії. Чому? У законі стимул прописано. Адже не факт, що людина, чиє прізвище стоїть у бюлетені і є абсолютним фаворитом на своєму окрузі, стане депутатом. Адже якщо його партія не подолає прохідний бар'єр у 5%, то і він, посівши перше місце, автоматично не проходить. І тут навіть не підкуп головна біда. Ось як людям пояснити, що їхні інтереси в місцевій раді представляє той, хто посів друге, а то й третє місце, а переможець виявився переможеним? Суперечки, скандали і невдоволення — гарантовані. Комуністичній партії України і двом її сателітам — Комуністичній партії України (оновленої) та Комуністичній партії України робітників і селян (КПРС) — дорогу на місцеві вибори закрили тепер вже не лише наказами Мін'юсту. У законі окремим пунктом прописано: не може бути суб'єктом виборчого процесу політсила, яка підпадає під чинність Закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і заборона пропаганди їх символіки». У місцевих виборах можуть брати участь політичні партії, зареєстровані на день опублікування закону. За 34 дні до виборів ЦВК зобов'язана оприлюднити список партій, які ухвалили рішення брати участь у виборах, на офіційному веб-сайті Центрвиборчкому. Скільки партій буде боротися на виборах офіційно, поки складно сказати. Адже станом на сьогодні зареєстрованих політсил — 242. Цілком імовірно, що Центрвиборчком може зіткнутися з проблемою, яка вже була під час довиборів народного кандидата на 205-му окрузі, коли боротися за нього виявило бажання стільки народу, що вони ризикували не поміститися в документ для волевиявлення. Але вже сьогодні зрозуміло, що боротися в основному будуть важковаговики — парламентські партії. З нових серйозно пошуміти можуть «Укроп» і «Правий сектор». Військовослужбовцям (крім випадків, коли вони самі кандидати) заборонено брати участь в агітації. Це не новація. Силовики не мають займатися політикою, бути членами партій тощо. Але в нинішніх умовах існує велика спокуса зіграти на почуттях людей, які втомлені від війни, які втратили рідних, які чекають своїх із фронту. Хоча, зрозуміло, що ніхто не заборонив використовувати в агітації акторів. Адже кому війна, а кому мати рідна. На короткому повідку Вибори в Криму і на деяких територіях Донецької і Луганської областей не проводяться. Список територіальних одиниць, де вибори 25 жовтня 2015 не відбудуться, визначає Верховна Рада України. Не унеможливлюємо й того, що на Донбасі вибори коли й відбудуться, та не на дуже невеликих територіях. Принаймні, голови Луганської і Донецької ОДА проти їх проведення 25 жовтня. Причина не лише в складній військовій обстановці, а й у ризику легалізації представників терористів, сепаратистів й інших елементів. Але, як завжди, у монети дві сторони. Якщо вибори не відбудуться, це лише підсилить позиції тих, хто заявляє про нібито незаконність влади в Україні. Знову ж таки, законно обрані представники регіону могли б офіційно виступати від імені Донбасу на переговорах, прибрати представників «ЛНР» і «ДНР» (тим самим нехай побічно, але все таки визнаючи їх тими, хто має право ухвалювати рішення і вершити владу), а також зламати ідею агресора провести на окупованих територіях свої «вибори». Хитрий юридичний вихід потрібно шукати. Інакше напруження у цій ситуації  лише зростатиме. Не передбачено пільгової або спеціальної форми для голосування вимушених переселенців. Як і для військовослужбовців, що знаходяться в зоні проведення АТО. Віддати свій голос зможуть ті, хто вчасно зареєстрований у списку виборців. У день виборів, як і колись, до списків виборців вносити зміни заборонено. У цьому позитив. Адже будь-яке послаблення відразу ж стає технологією по фальсифікації виборів. Згадаймо хоча б «каруселі»: коли з округу в округ автобусами возитимуть. Так вже було до введення обмежень на тимчасову зміну місця голосування. До того ж, чесно, коли місцеву владу обирають місцеві жителі — голосують члени територіальної громади. Але є в законі норма, яка здатна породити перманентні вибори, що перетікатимуть з одних в інші. Прописується право відкликання сільського, селищного та міського голови або депутата. Хоча, на перший погляд, механізм начебто і складний. Так, закон дає змогу відкликати сільського, селищного, міського голову, але для цього має бути зібрано певну кількість підписів — вона має перевищувати кількість голосів, відданих за нього на виборах. Право остаточного рішення покладено на Верховну Раду України. А у випадку з депутатами потрібно провести збори виборців (мінімальні збори — 30 осіб для сільської або селищної ради. Максимальні — 400 осіб для відкликання депутата обласної, Київської, Севастопольської міської ради), потім підписи, підкріплені повними даними виборця, доля партійного депутата залежатиме від  його політсили або від остаточного рішення територіальної комісії. Але немає жодного випадку, щоб голова або депутат мав стовідсоткову підтримку всіх членів громади. Чим неодмінно скористаються опоненти: задіють усі сили і ресурси, проведуть антикампанію, розбурхають громаду. Результат — знову вибори. І так може тривати до нескінченності. До того ж після скорочення депутатського корпусу місцевих рад претензій буде більш ніж достатньо. Причина не лише в тому, що виборці можуть бути суттєво недопредставлені в місцевих органах. Скорочення відобразиться на якості роботи, яка і сьогодні кульгає. Адже ради працюють, не лише збираючись обговорити і порадитися. Є ще й певні комісії при них, обов'язки. І грошей на такому скороченні корпусу не зекономиш. На зарплатах в Україні лише депутати Верховної Ради, а на місцях держава фінансує винятково роботу голів і заступників. Ще одна новація: згідно із законом вже можна вибирати й старост. Правда, Конституція таку владу не передбачає. Можливо, старост прописали наперед, адже йде конституційна реформа. Хоча спочатку все ж повинні змінити деякі положення Конституції, а потім можна вносити законодавчі акти. І це не таємниця для посвячених, а прописна істина. До речі, самі депутати, коментуючи ту чи ту норму або ініціативу, люблять присоромити журналістів: «Почитайте Конституцію…» Проаналізувавши тільки деякі, найяскравіші пункти закону, бачимо, що пасток і мін у ньому предосить. І восени Україну чекає чергове історично складне місцеве волевиявлення. А трохи пізніше, якщо не обіцяний Виборчий кодекс, то новий закон про місцеві вибори.  
Суспільство оформление ленты  У Донецькій області СБУ припинила видобуток вугілля в промислових масштабах У Донецькій області Служба безпеки України спільно з прокуратурою провела спецоперацію з ліквідації незаконного видобутку вугілля в промислових масштабах. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією прес-служби, поблизу селища Іллінка в півтора кілометровому кар'єрі глибиною понад 15 метрів були затримані 40-тонний автомобіль з вугіллям, три великогабаритних вантажівки, бульдозер, два екскаватора і три легковики, а також арештований склад паливно-мастильних матеріалів. «Під час проведення обшуків в офісних приміщеннях на станції Сортувальна-Новоогородівка і центральній гірничо-збагачувальній фабриці міста Гірник вилучена бухгалтерська документація, що підтверджує поставки незаконно видобутого вугілля українським підприємствам», — йдеться в повідомленні. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Суспільство Порошенко звільнив приватні школи і дитсадки від податку на нерухомість Президент України Петро Порошенко підписав закон №654-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільним та загальноосвітнім установами недержавної форми власності». Про це повідомляє прес-служба глави держави. За інформацією прес-служби, зазначений закон виключає з об'єктів оподаткування податком на майно будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, використовуються для надання освітніх послуг. Крім того, звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності та джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури і спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Як повідомлялося раніше, цей закон Верховна Рада ухвалила 17 липня. Він набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його публікації.
Суспільство У Житомирській області правоохоронці перехопили нелегальну партію бурштину У Житомирській області у жителя Рівненської області вилучили близько 20 кілограмів бурштину. Про це повідомляє прес-служба обласного управління міліції. За інформацією прес-служби, на автодорозі поблизу одного з сіл правоохоронці зупинили автомобіль «Kia Sporteh», за кермом якого перебував 37-річний житель Рівненської області. під час огляду автомобіля було виявлено чотири поліетиленових пакетів з камінням бурштину загальною вагою близько 20 кг. Як повідомляється, затриманого разом із автомобілем доставлено до райвідділу міліції для подальшого з'ясування всіх обставин. Інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст.240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,8979868888855-/ /-pc-/
Top