рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
06
Жовтня
2016
6 Жовтня
06 Жовтня
07:06
Суспільство
Вчені: через селфі дівчата все частіше піддаються депресії
Дослідники британського центру NHS Digital провели експеримент і встановили, що кожен рік все більше людей піддаються депресії через фотографії в соцмережах. Про це інформує medicinform.net. Вчені з'ясували, що більше чверті дівчат від 16 до 24 років страждають від психічних розладів, що виникають у них через т.зв. «селфі-культуру». Вчені впевнені, що в 2016 році число дівчат, які страждають від депресії, стало більше на 21% в порівнянні з 2007 роком. Дослідники вже дали назву хворобі - «селфі-синдром». Це вразливість людини, яка пов'язана з оцінкою власної значущості за кількістю «лайків» у соцмережах. У багатьох дівчат виникають комплекси через те, що вони не відповідають стандартам краси.
06 Жовтня
07:28
Суспільство
На ще одному супутнику Сатурна виявлений підлідний океан
На ще одному супутнику Сатурна (Дионі) був виявлений підлідний океан. Про це свідчать дані із зонда «Кассіні», передає Geophysical Research Letters. «Океан на Діоні, як ми вважаємо, існував з моменту її формування, що дає високі шанси на зародження в ньому життя», - говорить Антоні Трінх з Королівської обсерваторії Бельгії. Про наявність у супутників Сатурна підлідних океанів говорить те, що ті гойдаються на орбіті під дією тяжіння. Глибина океану була вирахувана завдяки силі, з якою Діона «розтягується» і «стискається». Такі розгойдування характерні тільки для двох інших супутників Сатурна - Титана і Енцелада, на яких теж були виявлені підземні океани.
06 Жовтня
08:07
Суспільство
Стало відомо, коли почнеться опалювальний сезон у регіонах
Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що рішення про початок опалювального сезону в регіонах будуть приймати органи місцевого самоврядування. Про це повідомляє прес-служба міністерства. «Рішення про початок опалювального сезону 2016/17 року прийматимуть виконавчі органи сільських, селищних і міських рад або місцеві державні адміністрації відповідно до температурного режиму», - заявили у відомстві. За словами Зубка, такі повноваження місцеві органи влади отримали в рамках реформи децентралізації. «У рамках реформи децентралізації саме органи самоврядування повинні приймати рішення про початок і завершення опалювального сезону, щодо обмеження руху при снігових заметах, розгортання оперативних штабів при зниженні температури нижче 10 градусів, забезпечення координації комунальних підприємств, ДСНС, а також пересувних станцій з автономним електропостачанням» , - зазначив міністр.
06 Жовтня
08:21
Суспільство
У Китаї побудують найбільшу в світі сонячну електростанцію
Найбільша приватна інвестиційна група Китаю Minsheng New Energy Investment Co в автономному регіоні Нінся почала будівництво сонячної станції на 2 ГВт, яка буде складатися з 6 млн сонячних панелей. У доповіді Bloomberg йдеться, що великий сонячний проект розроблятиметься поступово на 4607 гектарах землі. Це буде найбільша сонячна ферма, яку колись бачила Земля. Китайський «сонячний» проект перевершить за обсягом виробленої енергії Сонця загальну кількість сонячної енергії, яку виробляють деякі країни, наприклад Таїланд або Філіппіни. Видання відзначає, що новий проект стане символом чистої енергії амбіцій Китаю.
06 Жовтня
08:54
За кордоном
У Польщі відмовились від ідеї повної заборони абортів
У Польщі не будуть вводити повну заборону абортів. Про це повідомив віце-прем'єр, міністр науки і освіти Польщі Ярослав Говін, передає «Медуза». «Акції протесту дали нам привід для роздумів і виразно навчили стриманості», - заявив він. За словами Говіна, заборона не буде поширюватися на випадки, коли жінка піддалася зґвалтуванню або її життя і здоров'я перебувають під загрозою. Нагадаємо, 3 жовтня в Польщі відбулася загальнонаціональна акція протесту проти спроб заборонити в країні аборти. Проект закону, проти якого висловилися сотні тисяч поляків, передбачає введення кримінальної відповідальності для матерів і лікарів за аборт.
06 Жовтня
09:14
Суспільство
Ставлення Трампа до Путіна: «Я не люблю, я не ненавиджу»
Кандидат у президенти Америки від Республіканської партії Дональд Трамп повідомив, що його відносини з президентом Росії Володимиром Путіним будуть визначені тим, як Кремль реагуватиме на сильне керівництво США. «Вони говорять, що Трамп любить Путіна. Я не люблю, я не ненавиджу. Подивимося, як це працюватиме», - заявив Дональд Трамп на зустрічі зі своїми прихильниками, передає NBC. Таким чином кандидат у президенти США відреагував на слова Гілларі Клінтон, його опонента від демократів, яка повідомила, що Трамп має «дивне захоплення диктаторами». «Мій опонент не знає різниці між союзником і противником», - сказала Клінтон
06 Жовтня
09:25
За кордоном
Німеччина готує нові санкції для Росії
Через агресивну політику, яку проводить Росія в Сирії, влада Німеччини вирішила розглянути можливість введення нових економічних санкцій щодо Російської Федерації. Про це пише The Wall Street Journal. На думку влади ФРН, введення таких санкцій ЄС проти РФ допоможе «змінити курс Росії». Обговорення можливого введення обмежувальних заходів поки перебуває на ранніх стадіях. Наскільки широкою буде підтримка нових економічних санкцій у парламенті Німеччини, поки невідомо.
06 Жовтня
09:41
Політика
Стало відомо, що Нуланд робила в Москві
Вчора, 5 жовтня, заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд разом зі старшими директорами Ради національної безпеки Америки Селестою Волландер і Чарльзом Купчаном прилетіли в Москву з терміновим візитом. За даними посольства США в РФ, вони зустрілися з помічником Путіна із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим, а також помічником президента Росії Владиславом Сурковим та іншими членами уряду. Сторони обговорили ситуацію на Донбасі, а також подальші кроки щодо виконання Мінських домовленостей. Крім цього, уряди США І РФ підтвердили, що розведення сил і засобів на перших ділянках лінії розмежування на сході України є важливим початковим кроком на шляху поліпшення ситуації з безпекою. Сторони обговорили політичні питання, питання безпеки, а також гуманітарні питання.
06 Жовтня
09:46
За кордоном
Кількість жертв урагану «Меттью» знову зросла
Через потужний ураган «Меттью» в Атлантиці в країнах Карибського басейну загинуло щонайменше 26 осіб. Про це передає ABC News. Зараз потужний ураган наближається до Багамських островів, через що було розпочато евакуацію в деяких південно-східних штатах США. З узбережжя Південної Кароліни евакуюють близько мільйона людей. Офіційний представник Державного департаменту Марк Тонер повідомив, що Америка надала Гаїті і Ямайці допомогу в розмірі 400 тисяч дол. для ліквідації наслідків стихійного лиха. У регіон відправлені американські рятувальники.
06 Жовтня
09:58
Суспільство
У Києві опалювальний сезон почнеться з 17 жовтня
У ПАТ «Київенерго» вважають, що доцільно почати підключати житловий фонд до опалення потрібно 17 жовтня 2016 року. Також «Київенерго» і житлові організації підготують графік запуску опалення житлових будинків Києва протягом 7-10 днів. Про це інформує директор підрозділу «Київенерго» «Київські теплові мережі» Євген Глушак, передають «Українські Новини». «Пуск тепла до житлового сектора столиці вважаємо за доцільне розпочати 17 жовтня для того, щоб до 25-26 числа, коли ми очікуємо серйозні похолодання, вся система була налагоджена і запущена», - зазначив Глушак. За його словами, в 2016 році був підготовлений графік підключення до опалення житлових будинків протягом 7-10 днів.
06 Жовтня
10:06
Політика
Парламент сьогодні розгляне введення візового режиму з РФ
Сьогодні парламент планує розглянути проект постанови №4030 про звернення до Кабінету Міністрів України щодо припинення дії Угоди між українським урядом і урядом Росії про безвізові поїздки громадян двох країн. Про це інформує УНІАН. Розмови про скасування безвізового режиму з Росією в Україні почалися ще з початку конфлікту на сході країни. Вперше за це рішення висловлювався секретар РНБО України Олександр Турчинов. За його словами, ще в 2014 році Рада національної безпеки і оборони країни прийняла рішення про введення візового режиму з РФ і доручила Кабміну реалізувати це завдання.
06 Жовтня
10:21
Політика
Під Радою пройшов флешмоб, де депутати топталися в кориті з брудом
У четвер, 6 жовтня, перед пленарним засіданням Верховної Ради України пройшов флешмоб за участю нардепів та представників антикорупційних громадських організацій проти закону 4371-1 про внесення змін до закону про державну службу, який буде розглядатися в четвер у парламенті, передає кореспондент АСН. Учасники акції в масках «з обличчями» нардепів від БПП, зокрема Герасимова - представника Президента в парламенті, Олексія Гончаренка та інших, «топталися» в «коритах» з брудом, що символізувало «втоптування в бруд» Конституції. Сьогодні голів місцевих державних організацій призначає Президент за поданням Кабміну. Але зміни до закону пропонують новий порядок, коли президентська комісія призначатиме голів місцевих організацій. Це, на думку учасників акції, суперечить ст.118 Конституції України. Так, нардеп «Батьківщини» Олена Шкрум повідомила, що на засіданні профільного комітету депутати від БПП і проголосували, рекомендувавши парламенту прийняти в цілому закон, яким Президент буде підбирати кандидатури голів районних державних адміністрацій самостійно, а не так, як прописано в Конституції, коли Президент спільно з Кабміном призначає їх. «Згідно з новим законом Президент хоче призначати їх самостійно, а Кабмін, як «листоноша», повинен буде приймати ці кандидатури. Президент, а точніше пан Ковальчук або Березенко, близькі до Президента, що не секрет, будуть самі підбирати ці кандидатури, виносити їм догани тощо. Президент Петро Олексійович знову кидає країну в дуалізм і протистояння, що небезпечно в умовах війни», - сказала вона в інтерв'ю журналістам. Також депутат додала, що «Батьківщина» і «Самопоміч» не голосуватимуть за закон. Хоча в першому читанні за нього проголосували коаліція і «Опозиційний блок».
06 Жовтня
10:26
Політика
Рада проголосує за візовий режим з РФ - депутат
Рада до полудня проголосує за візовий режим з РФ. Це закриє ще один канал нелегалів. Про це в кулуарах Верховної Ради України 6 жовтня заявив позафракційний народний депутат Віктор Чумак, передає кореспондент АСН. «Ми повинні зробити політичний крок і ввести візовий режим з Росією. З іншого боку, кордони з РФ завжди для нас були величезною проблемою. Через прибуття звідти великої кількості людей, які потім у нас стають нелегалами. У цьому плані у нас виникали проблеми, зокрема з нашими європейськими партнерами в переговорах щодо безвізового режиму», - заявив він. Чумак зазначив, що сьогодні питання про денонсацію безвізового режиму з Росією стоїть на порядку денному до 12:00. «Я думаю, що він буде проголосований. Це правильне рішення, яке закриє ще один канал нелегальних мігрантів», - прогнозує він.
06 Жовтня
10:35
Суспільство
Нафта впала після стрімкого зростання
У четвер, 6 жовтня, нафта подешевшала після значного зростання напередодні, який був обумовлений публікацією інформації Міністерства енергетики Америки про зниження паливних запасів. Про це інформує Bloomberg. Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futuresпо станом на 8:45 за київським часом знизилася до $51,60 за один барель.
06 Жовтня
10:43
Політика
У Раді депутатам міряють тиск і перевіряють серце
У День Серця, 6 жовтня, в будівлі парламенту біля столів реєстрації депутати можуть перевірити тиск і проконсультуватися у кардіолога. Про це з трибуни парламенту повідомила голова комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець. За її словами, в День Серця, кожен курець повинен викурити менше сигарет. А ті, хто віддає перевагу жирній їжі, шкідливій для судин, повинен замислитися. Вона закликала нардепів пройти безкоштовну консультацію медиків просто в парламенті, щоб з'ясувати, чи є ризик серцево-судинних захворювань, від яких помирає велика кількість українців. При цьому спікер Верховної Ради України Андрій Парубій попередив, щоб нардепи виходили з сесійної зали для спілкування з медиками лише в перерві, а не під час засідання.
06 Жовтня
10:50
Політика
Гройсман: Можливості України - найкращі в Європі
Ефективне використання можливостей дозволить нашій країні забезпечити економічний прорив. Про це сказав прем`єр-міністр України Володимир Гройсман у ході виступу на міжнародному економічному форумі. «Можливості України - найкращі в Європі, а можливо, і в світі. Я впевнений, що через 3-5 років ми будемо успішною країною», - сказав він. За його словами, йдеться про реформу сфери оборони і впровадження провідних наукових розробок, розвиток сфери переробки і виробництва продукту з великою доданою вартістю.
06 Жовтня
11:03
Суспільство
Депутати вирішили створити в Україні інститут книги
Верховна Рада на ранковому засіданні 6 жовтня прийняла Закон України «Про внесення зміни до Розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління у книговидавничій сфері», за що проголосували 250 нардепів, передає кореспондент АСН. Законопроект розроблено Міністерством культури України за власною ініціативою через необхідність удосконалення механізму створення, фінансування та діяльності Українського інституту книги. «Прийняття Закону дозволить удосконалити механізм створення Українського інституту книги усунути суперечності планування діяльності органів виконавчої влади», - зазначено в пояснювальній записці. Під час обговорення питання народні депутати наголосили на необхідності підтримки вітчизняного книговидання.
06 Жовтня
11:14
Суспільство
Ватажок бойовиків «ДНР» розкрив «таємницю» про Росію на Донбасі
РФ напряму фінансує виплату пенсій і зарплат на захоплених територіях Донбасу. Про це повідомив один з колишніх ватажків терористів організації «ДНР» Олександр Ходаковський. Про це інформує Reuters. За інформацією агентства, заява терориста суперечить офіційним повідомленням Москви, що Росія не надає ніякої грошової допомоги окупаційним адміністраціям «ЛДНР» і, як наслідок, не може впливати на них, щоб ті уклали мир з Києвом. Відповідаючи на запитання, чи фінансує Російська Федерація виплату пенсій і зарплат на Донбасі, Ходаковський відповів: «Так. Бюджетний сектор і пенсії є пріоритетними напрямками. Без допомоги ззовні було б важко зберегти територію, навіть якщо у вас є досконала система зі збору податків. Рівень допомоги від РФ перевищує суми, які ми збираємо». Вчора прес-секретар Мінфіну Росії в черговий раз повідомив, що федеральний бюджет не виділяє кошти на виплату зарплат та інших соціальних виплат на Донбасі. Reuters повідомляє, що офіційно в бюджеті Росії немає статей витрат на Донбас, але п'ята частина російського бюджету є засекреченою. Проте опубліковані терористами дані показали, що з березня минулого року сума пенсій і соціальних допомог у регіоні склала 750 мільйонів доларів. Цифра не включає в себе зарплату в «державному секторі», а також витрати в захопленому Луганську.
06 Жовтня
11:29
Політика
У Раді скандал: депутати звинуватили один одного у «гавканні та роботі на Кремль»
Верховна Рада на ранковому засіданні 6 жовтня провалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора», за що проголосували лише 205 нардепів, передає кореспондент АСН. Депутати відмовилися заборонити в'їзд для російських акторів, гастролерів, музикантів, діячів культури та театральних труп на територію України. Один з авторів закону та голова профільного Комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький наголошував на необхідності застосувати радикальні дії з метою обмеження медійної продукції держави-агресора в українських теле- та радіоефірах, а також присутності на концертних та театральних майданчиках осіб – резидентів держави-агресора, які підтримують окупацію України. Але ця ініціатива викликала критику деяких нардепів, зокрема і з коаліції. Так віце-спікер та нардеп БПП Ірина Геращенко назвала законодавчу ініціативу Княжицького «дурнуватою» та такою, що розколює парламент. Народний депутат БПП Ольга Червакова також закликала не голосувати за закон, згідно з яким Макаревич та Гребенщиков не зможуть приїхати в Україну, хоча вони засуджують агресію Кремля. В результаті закон був провалений та депутати відмовилися навіть повернути його на доопрацювання ініціатору законодавчої ініціативи. На знак протесту Княжицький закликав усіх патріотів-депутатів не брати участь у засіданні такої Верховної Ради. «Я особисто так зроблю!», - сказав він. Також Княжицький звинуватив нардепів Сергія Лещенка з БПП, «який сидить і гавкає, Червакову, яка не вилазить з телеканала «Інтер», в антиукраїнській позиції. У відповідь Лещенко назвав Княжицього «засланим агентом, який розвалює країну». Депутат Червакова подякувала депутатам, які провали закон Княжицького: «розум переміг маразм». При цьому у сесійній залі депутати один одному традиційно кричали: «Ганьба!». Нагадаємо, законопроектом Княжицького пропонувалося: - встановити обмеження щодо здійснення гастрольних заходів гастролерів, пов’язаних з державою-агресором, зокрема заборонити проведення, якщо гастролер до початку відповідного гастрольного заходу не надав організаторам гастрольного заходу письмову заяву про засудження окупації території України, за винятком передбачених законопроектом випадків; - передбачити, що для проведення гастрольного заходу гастролерів, пов’язаних з державою-агресором, необхідним є отримання свідоцтва про проведення гастрольного заходу; - встановити особливості участі в театральних постановках осіб, пов’язаних з державою-агресором, зокрема передбачити, що творчий працівник, член художнього, артистичного персоналу театру, який є громадянином держави-агресора, може брати участь у виставах, театральних постановках на території України виключно після підписання ним заяви про засудження окупації території України державою-агресором; - встановити додаткові умови щодо видачі прокатних посвідчень на фільми, за участі фізичних осіб - резидентів держави-агресора, а саме надання такими особами заяви про засудження окупації території України державою-агресором; - заборонити трансляцію телерадіоорганізаціями музичних творів, вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року за участю осіб, включених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та/або принаймні один з авторів (співавторів) або виконавців (співвиконавців) яких є громадянином держави-агресора за умови, що відсутні достовірні дані, що цей автор (співавтор) або виконавець (співвиконавець) публічно висловлювався про засудження окупації території України державою-агресором; - встановити додаткові умови ретрансляції на території України програм телерадіоорганізацій, які підпадають під юрисдикцію держави-агресора.
06 Жовтня
11:31
Суспільство
Повторний тест Ф'юрі дав позитивний результат на кокаїн
Результати повторного допінг-тесту боксера Тайсона Ф'юрі виявили в його організмі сліди кокаїну. Про це інформує ESPN. В кінці вересня Асоціація з добровільного тестування на допінг (VADA) взяла проби у 28-річного британця, чемпіона світу з боксу за версіями WBO і WBA. Результат виявився позитивним. Додаткова проба підтвердила наявність кокаїну в крові у Ф'юрі. Нагадаємо, Тайсон Ф'юрі зізнався у вживанні кокаїну.
06 Жовтня
11:47
Політика
Депутати розповіли, куди витратять 100 млн євро, отримані від Польщі
Верховна Рада прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо використання кредиту Уряду Республіки Польща на умовах пов'язаної допомоги), за що проголосували 298 нардепів, передає кореспондент АСН. Відповідно до закону, з 100 млн євро, які надає Україні Польща, 68 млн євро будуть спрямовані «Укравтодору», 25 млн євро - ДФС, через ДФС - 2 млн євро отримає Мінфін, 7 млн євро - Державна прикордонна служба. Раніше передбачалося, що усі 100 млн євро мали б виділити «Укравтодору». Закон України підготовлено Мінфіном з метою реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги, укладеного 09.09.2015 у Варшаві (Польща). Кредит у сумі до 100 млн євро надається Кабінетові Міністрів України, представленим Міністерством фінансів України, Урядом Республіки Польща для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури, облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону та інших проектів, погоджених сторонами. «Закон сприятиме використанню кредитних коштів, залучених за Договором, для фінансування будівництва певних прикордонних пунктів пропуску, інфраструктури та обладнання українських прикордонних пунктів пропуску», - зазначено в пояснювальній записці. Під час обговорення питання народний депутат від «Самопомочі» Тетяна Острікова наголосила на необхідності контролю за використанням кредитних коштів. «Ми вимагаємо забезпечити ефективний контроль за використанням цих ресурсів. Ми вимагаємо від уряду, щоб у відповідну робочу групу були введені депутати - члени профільного комітету з питань податкової та митної політики. В іншому випадку мільйони євро кредитних коштів будуть витрачені фіскальною службою в нікуди», - сказала вона.
06 Жовтня
11:57
Суспільство
Журналісти під посольством РФ у Києві вимагають звільнити Сущенка
Під посольством РФ в Україні блогери, журналісти та колеги неправомірно затриманого в Москві Романа Сущенка (кореспондента «Укрінформу») вимагають його негайного звільнення. «Укрінформ» повідомляє, що майже 30 працівників інформагентства, представники Незалежної медіа-профспілки України стоять з плакатами: «Я теж кореспондент. Свободу Роману Сущенку!» Крім цього, на огорожі посольства був вивішений величезний плакат з фотографією Сущенка, якого в наручниках ведуть працівники ФСБ Росії, і написом: «Kremlin! Stop kidnapping!!!»
06 Жовтня
12:22
Політика
Депутати виділили мільярди на оборону, Нацполіцію та держслужбовцям.
Верховна Рада України на ранковому засіданні 6 жовтня прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», за що проголосували 265 народних депутатів, передає кореспондент АСН. Прем'єр Володимир Гройсман подякував депутатам за голосування, додавши, що це дозволить до кінця року ритмічно фінансувати армію. А також Нацполіцію та працівників карного розшуку. «Це дозволить ритмічно фінансувати державну службу, підтримку шахтарів та регіональний розвиток», - сказав він після голосування. При цьому заступник міністра фінансів Оксана Макарова, виступаючи з трибуни, повідомила, що закон підготовлено з метою збільшення видатків для потреб оборони і безпеки держави, виконання Закону України «Про державну службу» та вирішення інших нагальних питань. Закон передбачає збільшення видатків на оборону і безпеку у сумі 7,1 млрд грн, з них на грошове забезпечення – 6,3 млрд гривень. Зокрема, додаткові видатки передбачено для Міноборони у сумі 3,8 млн грн, Національної поліції – 2,48 млн грн (з урахуванням перерозподілу в системі органів МВС), Держприкордонслужби – 963,5 млн грн, Державної служби з надзвичайних ситуацій – 50 млн грн, Головного управління розвідки Міноборони – 175,0 млн грн, Служби безпеки – 128,5 млн грн, Управління держохорони – 51,0 млн грн, Держспецтрансслужби – 5,4 млн грн. Також з метою забезпечення виконання норм Закону України «Про державну службу» збільшено видатки на оплату праці з нарахуваннями працівників центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та закордонних дипломатичних установ України на 1,5 млрд грн. З метою забезпечення фінансування інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що потребують у 2016 році державної підтримки, буде збільшено видатки Мінрегіону за бюджетною програмою КПКВК 2761070 Державний фонд регіонального розвитку" на суму 950 млн грн. За бюджетною програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» передбачається збільшити видатки на 420 млн грн для фінансового збалансування вугільної галузі та недопущення соціальних вибухів серед шахтарів. Враховані додаткові видатки в обсязі 90 млн грн для забезпечення Мін’юстом невідкладного фінансування витрат, пов’язаних з представництвом інтересів України у закордонних юрисдикційних органах. На модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності 50 млн грн. Також збільшено видатки Національної академії медичних наук за бюджетною програмою «Діагностика і лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій, спеціалізована консультативно-поліклінічна допомога, що надається науково-дослідними установами Національної академії медичних наук України» на 35 млн. грн. для закупівлі систем імплантаційного слухопротезування для забезпечення лікування дітей-інвалідів із незворотними вадами слуху в Інституті отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Національної академії медичних наук України. Крім того, передбачено субвенцію з державного бюджету м. Умань у сумі 15 млн грн на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (на виконання заходів з підготовки до відзначення 400-річчя заснування м. Умані, зокрема для проведення ремонту та реконструкції дорожнього покриття у межах міста). З метою належного забезпечення підготовки і участі українських спортсменів у спортивних заходах різного рівня видатки за бюджетною програмою Міністерства молоді та спорту 3401220 «Розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту» збільшені на 8 млн грн. Важливо, що збільшення видатків пропонується забезпечити за рахунок збільшення дохідної частини загального фонду державного бюджету на 1,16 млрд грн шляхом перенесення доходів загального фонду місцевих бюджетів населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, що надходять протягом 2016 року на рахунки в органах Казначейства України, тимчасово, до повернення цих населених пунктів під контроль державної влади. Також джерелом збільшення видатків пропонується економія бюджетних коштів по виконанню боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії (6,1 млрд. грн.), обслуговування державного боргу (2,4 млрд грн) та скорочення інших не першочергових видатків інших головних розпорядників коштів переважно капітального характеру (0,4 млрд гривень). У свою чергу нардеп від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков назвав неприпустимою норму, коли з Донецької та Луганської областей «просто забираються кошти до центрального бюджету».
06 Жовтня
12:27
Суспільство
Фракція БПП викликала гнів у мережі через рішення щодо віз із Росією
«БПП» повідомив, що в ході сьогоднішнього голосування парламенту депутати фракції не будуть голосувати за введення візового режиму з РФ. Про це сьогодні в кулуарах парламенту повідомив заступник голови фракції Олексій Гончаренко.Сьогодні парламент планує розглянути це питання. Після відмови фракції «Блок Петра Порошенка» голосувати користувачі соцмереж обурилися. «Ви не голосуєте за візи, ми не голосуємо за БПП. Все просто», - пише користувач.
06 Жовтня
12:38
Події
У Харкові невідомий вистрілив у голову курсанту
В потилицю 23-річному курсанту в Харкові вистрілив невідомий, який йшов по вулиці. Про це передає відділ комунікації поліції Харківської області. «У середу, 5 жовтня о 20:50 в поліцію звернулася жінка, за її словами, на вулиці Полтавський шлях вона почула хлопок, схожий на постріл», - йдеться в повідомленні. Зараз поліцейські встановлюють обставини інциденту, злочинця розшукує весь особовий склад поліції. Розпочато кримінальну справу за статтею «Умисне вбивство». Потерпілий курсант перебуває у важкому стані в лікарні.
06 Жовтня
12:48
Суспільство
ОБСЄ заявила про наявність мін у районі Золотого та Первомайська
Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ заявляє про відсутність гарантій безпеки з боку Збройних Cил України та контрольованих Росією бойовиків так званої «ЛНР» в районі Золотого та Первомайська. Про це йдеться в повідомленні місії ОБСЄ в Twitter. «ОБСЄ може і готова спостерігати, але їй перешкоджають. Сьогодні знову жодних гарантій безпеки від ЗСУ, «ЛНР» (можливі міни) в районі Золоте/Первомайськ», - наголошується у повідомленні СММ.
06 Жовтня
12:51
Політика
Український політичний клас егоїстичний і роз'єднаний - Порошенко
Президент України Петро Порошенко вважає, що політичний клас не відчуває потреби з огляду на зовнішні обставини регулювати і тримати в межах розумного градус політичної конкуренції. Про це він сказав під час зустрічі у Київському національному університеті ім. Шевченка зі студентами-істориками з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського. «Зверніть увагу, наскільки вражаючу єдність демонструє український народ… Настільки роз’єднаним та егоїстичним виступає український політичний клас», - заявив глава держави. «Він не відчуває потреби з огляду на зовнішні обставини регулювати і тримати в межах розумного градус політичної конкуренції», - зазначив Порошенко. Він наголосив, що «зараз розхитування ситуації в нашій державі зсередини є однією із надій російського агресора, одним із перевірених способів ведення гібридної війни Кремля проти України».
06 Жовтня
12:52
Політика
Більшість нардепів БПП голосуватиме проти візового режиму з Росією
Більшість депутатів парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» має намір голосувати проти візового режиму з Російською Федерацією. Про це в кулуарах Верховної Ради України 6 жовтня заявив народний депутат фракції БПП і голова Меджлісу Рефат Чубаров, передає кореспондент АСН. «Я знаю, що у фракції є депутати, які підтримують візовий режим з РФ, а є такі, що не підтримують. Консолідованого рішення немає. Хтось голосуватиме за, хтось - проти. Поки що відомство, яке організовує нашу зовнішньополітичну діяльність, вважає, що ще рано і не час вводити такий режим, я думаю, більшість депутатів не підтримає цю пропозицію», - заявив він. У свою чергу нардеп БПП Олексій Гончаренко повідомив, що на засіданні фракції БПП сьогодні вранці прийнято рішення про те, що члени фракції голосуватимуть вільно. «Я не рахував: хто за, хто проти», - сказав він.
06 Жовтня
12:56
Суспільство
За добу сили АТО знищили трьох та поранили 12 окупантів - розвідка
Втрати особового складу збройних сил РФ на сході України протягом доби склали троє вбитих військовослужбовців та 12 поранених. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України на своїй сторінці у Facebook. «Чергові втрати особового складу ЗС РФ на сході України протягом доби склали троє вбитих військовослужбовців та 12 поранених зі складу 11 (Макіївка), 6 (Стаханов) окремих мотострілецьких полків 1 та 2 АК», - йдеться у повідомленні.
06 Жовтня
12:57
Події
На Харківщині ще три людини померли від сурогатного алкоголю
У Харківській області було зареєстровано ще три летальні випадки отруєння громадян фальсифікованим алкоголем. Про це інформує Держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, посилаючись на оперативну інформацію головного управління по області. «У Харківській області за даними на 9:00 четвер, 6 жовтня, кількість постраждалих від отруєння фальсифікованим алкоголем збільшилася на три людини», - сказано в повідомленні. У відомстві додали, що нові випадки отруєння сурогатом зафіксовані в Харківському районі: в селі Високий одна людина, двоє - в місті Мерефа. Загальна кількість отруєнь небезпечним алкоголем на Харківщині склало 85 осіб, причому 38 жителів області померло. За результаті судмедекспертизи у 26 померлих в організмі виявлено метиловий спирт.
06 Жовтня
13:06
Події
Samsung Galaxy Note 7 загорівся на борту лайнера в США
Пасажирський рейс, що прямував з Луїсвілля в Балтімор, був евакуйований після того, як у салоні у одного з пасажирів задимівся смартфон Samsung Galaxy Note 7. Про це передає The Verge. Телефон, який став причиною евакуації цілого літака, був замінений його власником. За словами власника Брайана Гріна, він отримав новий смартфон Samsung замість старого ще 21 вересня. На коробці був намальований чорний квадрат - знак того, що компанія відзначила телефон як «безпечний». За твердженням Гріна, він вимкнув телефон перед польотом і поклав його в кишеню, після чого Samsung Galaxy Note 7 почав диміти. Чоловік дістав телефон і поклав його на підлогу літака, спостерігаючи, як з пристрою йде сіро-зелений дим. За словами колеги Гріна, смартфон пропалив килим на підлозі лайнера і обвуглив матеріал підлоги. На момент загоряння телефон був заряджений на 80%.
06 Жовтня
13:10
Політика
У ПАРЄ збираються змінити «правила гри» і повернути Росію в 2017 році - депутат
Народний депутат Володимир Ар'єв заявив, що в стінах Парламентської асамблеї Ради Європи йде кулуарна підготовка до того, щоб повернути делегацію Російської Федерації вже з 2017 року. «Ряд впливових в Асамблеї персон у понеділок, 10 жовтня, готовий ініціювати зміну правил ПАРЄ таким чином, щоб делегація РФ змогла без проблем і обмежень зайти в Асамблею в січні 2017 року», - написав він на своїй сторінці в Facebook. За його словами, вперше правила ПАРЄ пропонують змінити в інтересах однієї країни-члена, а не в інтересах всієї Асамблеї. «Такий підхід викликав незадоволення у всіх колег, з ким я спілкувався останнім часом, хоча, очевидно, і прихильників чимало. Українська делегація буде боротися проти цього, адже такі дії повністю нівелюють саму організацію і знищують довіру до неї», - продовжив депутат. Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна може припинити свою участь в роботі ПАРЄ в разі, якщо будуть відновлені повноваження російської делегації. Нагадаємо, в 2014-2015 роках у зв'язку з російською агресією на Донбасі і анексією Криму ПАРЄ прийняла ряд резолюцій, в яких позбавила російську делегацію низки повноважень: права голосу, права участі в роботі статутних органів і права участі в моніторингової місії асамблеї.
06 Жовтня
13:16
Події
Порошенко закликав усіх студентів вивчати історію України
Президент України Петро Порошенко вважає, що історію України мають ретельно та в обов’язковому порядку вивчати усі українські студенти у всіх вишах. Про це він сказав під час зустрічі у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка зі студентами-істориками з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, передає кореспондент АСН. «Я переконаний, історію України мають ретельно та в обов’язковому порядку вивчати усі українські студенти у всіх вишах», - сказав він. Президент також висловив переконання, що для українських істориків «прийшов час виходити з тиші аудиторій та наукових кабінетів та рішуче спілкуватися з широкою громадськістю». «Політика історичної пам’яті має бути дуже мудрою та виваженою. Ті, хто її впроваджують, повинні всередині країни брати до уваги імператив збереження національної єдності, а не лише відстоювання власної точки зору, а поза її межами - не допускати, щоб теперішні й майбутні стосунки з нашими партнерами ставали заручниками минулого», - зазначив також Порошенко.
06 Жовтня
13:20
Суспільство
В АТО загинув один український військовий
За минулу добу, 5 жовтня, у зоні проведення антитерористичної операції внаслідок бойових дій загинув один український військовий. Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО Олександр Мотузяник, передає кореспондент АСН. «За минулу добу в зоні проведення АТО внаслідок бойових дій загинув один український військовий, один отримав поранення, ще один – контузію», - сказав він.
06 Жовтня
13:23
Події
У потрійному ДТП на Львівщині загинув чоловік
На Львівщині в результаті ДТП загинула одна людина. За інформацією прес-служби Національної поліції Львівської області. ДТП за участю трьох автомобілів сталася вчора вдень біля с. Соколівка в Жидачівському районі. «Водій мікроавтобуса Renault Trafic, житель м. Бурштин, зіткнувся з вантажним автомобілем Renault Magnum, який їхав у зустрічному напрямі. Після цього в задню частину мікроавтобуса врізався BMW Х5 під керуванням 48-річного жителя Івано-Франківська», - повідомили в прес-службі. В результаті аварії водій Renault Trafic загинув, його 23-річний пасажир госпіталізований.
06 Жовтня
13:29
Політика
Голова фракції БПП пояснив причини неголосування за візовий режим з РФ
Парламентська фракція «Блок Петра Порошенка» підтримує рішення Міністерства закордонних справ щодо введення візового режиму з Російською Федерацією. Про це в інтерв'ю журналістам 6 жовтня в кулуарах Верховної Ради України заявив голова фракції БПП Ігор Гринів, передає кореспондент АСН. «Я казав, що для нас буде ключовою позиція уряду та МЗС з цього питання. Я вчора почув аргументацію, яку надало МЗС. І на сьогоднішній день ми будемо підтримувати позицію МЗС», - сказав він. Відповідаючи на питання щодо того, якщо деякі депутати БПП будуть голосувати «за» денонсацію угоди про безвізовий режим, він додав: «Добре. Добре, я ж кажу. Я говорю про позицію фракції, яка сформована».
06 Жовтня
13:30
Суспільство
МЗС України викликав консула РФ у справі Сущенка
МЗС України викликав російського консула для надання пояснень через недопуск українського дипломата до журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка. Про це повідомила прес-секретар зовнішньополітичного відомства країни Мар'яна Беца, передає УНН. «Консулів України до Романа Сущенка не допустили до цього часу. Ми обурені цим фактом. Вчора направили чергову ноту МЗС Росії. Сьогодні викликаємо консула РФ в МЗС України для дачі пояснень, чому порушуються права українця, норми міжнародного права і консульська конвенція між Україною і Росією, де передбачено негайний доступ консула до будь-якого затриманого громадянина країни», - заявила М. Беца.
06 Жовтня
13:47
Суспільство
У Москві за «мінування» літака затримано репера Серьогу
Білоруський репер Сергій Пархоменко, відомий як Серьога, був затриманий у московському аеропорту за неправдиве повідомлення про мінування літака Москва - Мінськ. Про це повідомляє lenta.ru. У четвер, 6 жовтня, до чергової частини поліції аеропорту «Внуково» в Москві надійшов дзвінок про замінування літака, який вилетів у Мінськ. Лайнер тієї миті вже був у повітрі. Як пізніше з'ясувалося, репер Серьога, який запізнювався на борт, вирішив будь-яким чином затримати рейс. Він зі своєю супутницею підійшов до виходу, посадка на рейс уже закінчилася. Працівниця авіакомпанії закрила двері і відмовилася пропускати Серьогу до літака. «Чоловік почав умовляти дівчину, а після її відмови той несподівано розлютився і почав запитувати: «Якщо я скажу, що літак замінований, я встигну?» - пише Life. Після цього працівниця аеропорту «Внуково» викликала поліцію, яка затримала репера і дівчину.
06 Жовтня
13:49
Суспільство
На станції «Героїв Дніпра» з'явилися нові тріщини в стінах
У Києві на станції метрополітену «Героїв Дніпра» в стіні з'явилися тріщини. Про це повідомив киянин Володимир Хенгістов на своїй сторінці в Facebook. «У рамках укріплення станції «Героїв Дніпра» на її стінах з'являються планові гідроізоляційні тріщини», - жартівливо написав користувач, опублікувавши також як доказ фотографію тріщини. Раніше повідомлялося, що на станції «Героїв Дніпра» тріснула платформа через ремонтні робити, які ведуться на поверхні метро.
06 Жовтня
14:00
Події
У Києві затримано серійного викрадача велосипедів
У Голосіївське районне управління поліції від киян надійшли повідомлення про крадіжки велосипедів. Зловмисник працював на вулицях Академіка Вільямса, Маршала Конєва та Кільцевій дорозі. Про це повідомляє прес-служба київської поліції. «Працівники поліції з'ясували, що до крадіжок причетний один і той же чоловік. Це 28-річний уродженець Білої Церкви, який таким чином заробляв собі на життя. Речові докази вже частково вилучено та направлено на дослідження», - говорить начальник Голосіївського управління поліції Києва Сергій Куленко. Грабіжника затримано. Доказова база, яка була зібрана слідчими, довела його провину в 30 епізодах.
06 Жовтня
14:05
Події
У Миколаєві невідомі влаштували бійку і стріляли в правоохоронців: введено план «Перехоплення»
У Миколаєві двоє невідомих увечері в середу, 5 жовтня, влаштували стрілянину по місцевих жителях і співробітниках правоохоронних органів і зникли з місця події, в місті оголошено план «Перехоплення». Як повідомили в поліції Миколаївської області, близько 20:00 в поліцію надійшло повідомлення про те, що на Богоявленському проспекті в Корабельному районі Миколаєва, поблизу супермаркету «Фуршет», відбувається бійка і застосовується зброя. За попередніми даними, правоохоронці, перебуваючи поза службою, втрутилися в бійку між невідомими. В результаті злочинці вистрілили в правоохоронців, їх із травмами ноги і живота госпіталізували. Також у лікарню доставили і двох місцевих жителів - учасників бійки. У 32-річного потерпілого медики діагностували колото-різані рани кінцівок, а у 33-річного - вогнепальне поранення грудної клітки і стегна. Станом на четвер, 6 жовтня, в Миколаєві введено в дію план «Перехоплення», правоохоронці встановлюють особи причетних до скоєння злочину і обставини події. За даними поліції, з місця пригоди двоє зловмисників, один з яких стріляв, втекли на автомобілі Daewoo-Lanos сірого кольору. Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч.4 ст.296 КК України «Хуліганство», що карається позбавленням волі строком від трьох до семи років. Тривають слідчо-оперативні заходи.
06 Жовтня
14:14
Суспільство
Колишній глава київського ДАІ назвався росіянином і оскаржив у Москві свій арешт
Затриманий в РФ за підозрою в корупції екс-начальник Управління ДАІ Києва Микола Макаренко оскаржив свій арешт. Про це повідомляють Українські Новини, посилаючись на джерело в правоохоронних органах. «Макаренко сидить у Москві. Він подав апеляцію на свій арешт», - заявив співрозмовник. За його даними, Україна відправила в РФ документи, необхідні для його екстрадиції. Макаренко стверджує, що є громадянином Російської Федерації, що не відповідає дійсності. Нагадаємо, в аеропорту в Москві затримали екс-главу ДАІ Києва Макаренко.
06 Жовтня
14:15
Політика
Порошенко розповів про багатомільйонні вливання Росії у пропаганду на Заході
Російська влада витрачає сотні мільйонів доларів на пропаганду для підриву основ об'єднаної Європи. Про це сьогодні на зустрічі зі студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив Президент України Петро Порошенко, передає ЛІГА.net. «Ця війна є дуже непростою. Подивіться, що зараз відбувається в Європі. Сотні мільйонів доларів витрачає Росія на так звані російські стратегічні комунікації. Канал Russia Today, куди б ти не приїхав - у Сполучених Штатах, у Європі - всюди він іде. Але щоб з'явився український канал - для цього нам потрібна дуже потужна підтримка. І на цих каналах постійно є російські історики. Які аргументи вони мають у своєму розпорядженні? Євроскептицизм - підривають основи об'єднаної Європи і створюють псевдоаргументацію, яка руйнує систему європейських цінностей», - сказав він. За словами Президента, важливо створити пан'європейський російськомовний канал для боротьби з російською пропагандою, який «давав би альтернативну інформацію, альтернативну точку зору».
06 Жовтня
14:23
Політика
Президент подякував Путіну: «Українська нація стала мудрішою»
Завдяки президенту Росії Володимиру Путіну багатовекторність української політики істотно зменшилась. Про це сьогодні на зустрічі зі студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив Президент України Петро Порошенко, передає телеканал «112 Україна». «Єдине, за що можна подякувати Путіну, у нас вже немає багатовекторності. З 13%, які підтримували НАТО в 2013 році, українська нація стала мудрішою до того, що це вже 54%. З 32%, які підтримували європейську інтеграцію, українська нація стала настільки мудрою, що вже більше 70% підтримують європейський вектор розвитку нашої країни», - заявив він.
06 Жовтня
14:36
Суспільство
У Києві ще не заборонили продавати алкоголь після 23:00
Рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час у стаціонарних магазинах у столиці ще не опубліковано, а значить - не набрало чинності. Про це в коментарі АСН заявив народний депутат фракції БПП Дмитро Білоцерковець. «Ось-ось, днями рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у стаціонарних магазинах має набрати чинності. За процедурою, щоб рішення набрало чинності зазвичай потрібно до місяця. Вчора вранці я дивився газету «Хрещатик», рішення ще не було опубліковано. Сьогодні газету я не дивився. Але воно має набрати чинності після опублікування. Це станеться днями», - сказав він.
06 Жовтня
14:39
Суспільство
Депутати зробили перший крок на шляху до 12-річної школи
Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу законопроект №3491-д «Про освіту», за що проголосували 277 нардепів, передає кореспондент АСН. Міністр освіти Лілія Гриневич в інтерв'ю в кулуарах парламенту повідомила, що закон передбачає 12-річну середню освіту. За її словами, в разі його прийняття в цілому визнається таким, що втратив чинність, закон «Про освіту» 1991 року і вводиться навчання за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти (для початкової та профільної середньої освіти - з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - з 1 вересня 2022 року). Повна загальна середня освіта буде складатися з початкової освіти тривалістю чотири роки, базової середньої освіти тривалістю п'ять років, яка здобувається в гімназії, і профільної середньої освіти тривалістю три роки, яка здобувається в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти зможуть починати в шість або сім років. «Стаття 7 законопроекту визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах. Особам з порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою і на вивчення української жестової мови», - наголошується в пояснювальній записці. Компонентами системи освіти в Україні є дошкільна, повна загальна середня, позашкільна, базова професійна, вища професійна, вища освіта та освіта дорослих, зокрема післядипломна освіта. Також законопроект вводить поняття «освітній округ» і «опорна школа». Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти пропонується оцінювати шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування і для учнів молодшої школи здійснюється тільки з метою моніторингу.
06 Жовтня
14:40
За кордоном
Понад 20 людей загинули через вибух на сирійсько-турецькому кордоні
Біля прикордонного контрольно-пропускного пункту м. Атма підірвався автомобіль, начинений вибухівкою. Про це інформує «Аль-Джазіра». За інформацією британської правозахисної організації, вибух стався неподалік прикордонного міста Атма. До цього часу точно невідомо, чи був це терорист-смертник, чи підірвалася вибухівка. Поки жодне з терористичних угруповань не взяло на себе відповідальність за атаку. В результаті вибуху загинуло щонайменше 20 осіб.
06 Жовтня
14:45
Економіка
Відсьогодні оцінка майна не має піврічного строку давності - СЕТАМ
Відтепер прострочена оцінка майна не є причиною для оскарження торгів на СЕТАМ. З 5 жовтня набрали чинності зміни до Закону України «Про виконавче провадження», якими скасовується строк давності оцінки конфіскованого та арештованого майна з моменту передачі об’єкта на електронні торги. Про це в ексклюзивному коментарі АСН повідомив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов. «На сьогодні набрав чинності закон, відповідно до якого, якщо майно передано на реалізацію з чинною оцінкою, тобто на перші торги, то всі подальші дії відбуваються за тією оцінкою, яка є. До цього у нас чинність звіту складала 6 місяців і дуже часто боржники спеціально подавали в суд, затягували процедуру реалізації для того, щоб час дійсності оцінки сплив», - зазначив Вишньов.
06 Жовтня
14:51
Суспільство
Реклама одеколону «Алексей» висміяла парфумерну моду і насмішила соцмережі
Ролик під назвою «Одеколон Алексей», де чоловік у нижній білизні і чоботях презентує вигаданий парфум, розсмішив користувачів Мережі і швидко став хітом. Відеоролик опублікований на YouTube 4 жовтня студією «Интеллектуальный фильм» і за кілька днів набрав більше 24 тисяч переглядів. «Переможцем конкурсу «Парфумерні Авторські Роботи Фонду Відкриті Знання», що проводився в 2016 році в Марпосаді, став одеколон «Алексей» з екстрактом з курячих сліз», - сказано в описі до ролика. На кадрах чоловік з куркою під пахвою розповідає про себе в дискурсі Your life, що присутній у більшості рекламних роликів парфумів для чоловіків. Чоловік гребе на човні з косами в руках, віджимається на трасі, рубає кабачки і кавуни. Робить усе це з незворушно-брутальним обличчям, що викликає тільки посмішку.
06 Жовтня
14:52
Економіка
Мораторій на продаж землі с/г призначення буде подовжено на рік
Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення буде продовжено на один рік. Про це на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики 6 жовтня заявив глава фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко, передає кореспондент АСН. «Я знімаю з порядку денного свій проект закону про продовження мораторію на продаж землі сільгосппризначення 4727 і прошу підтримати законопроект 5123-1 за підписами лідерів фракцій, який був внесений до порядку денного... Цей законопроект передбачає продовження мораторію на один рік. Природно, це компромісне рішення лідерів фракцій, ми хотіли б, щоб мораторій був продовжений на більший час... Але мораторій треба продовжувати», - сказав він. Ляшко сподівається, що законопроект про заборону продажу землі сільгосппризначення буде прийнятий. Він також повідомив, що наполягатиме на ухваленні законопроекту про емфітевзис (аналог оренди землі). У свою чергу голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко зазначила, що законопроект про продовження мораторію внесений до порядку денного і повинен бути прийнятий.
06 Жовтня
14:58
Події
Під Одесою сталася масова ДТП, один автомобіль перекинувся
У четвер вдень, 6 жовтня, під Одесою недалеко від Сухого Лиману сталася масова ДТП за участю чотирьох автомобілів, повідомляє місцеве видання 048 з посиланням на очевидців. За наявною інформацією, одна іномарка від удару перекинулася і зараз лежить на даху. Зараз ДТП оформляють працівники дорожньої поліції.
06 Жовтня
15:06
Економіка
В Україні може з’явитися єдиний е-квиток - Омелян
Вартість впровадження єдиної автоматизованої системи оплати проїзду в міському пасажирському транспорті у великому українському місті становить близько 10-15 млн євро. Про це повідомила на брифінгу виконувач обов'язків заступника мера Дніпра, радник міністра інфраструктури України Яніка Мерило, передає кореспондент АСН. «Приблизна сума 10-15 млн євро, залежно від масштабів міста», - сказала вона, уточнивши, що оцінку здійснив ЄБРР. Разом з тим, міністр інфраструктури України Володимир Омелян зазначив, що міністерство підтримує ініціативу низки міст стосовно впровадження єдиного електронного квитка. На його переконання, це дасть змогу не тільки сформувати правильну транспортну стратегію, а й надати максимум зручностей нашим громадянам. Омелян уточнив, що відповідний законопроект про запровадження системи єдиного електронного квитка буде подано на розгляд парламенту в рамках інфраструктурного дня у жовтні.
06 Жовтня
15:14
Події
Через повідомлення про замінування суду в Одесі евакуювали людей
В Одесі працівники поліції перевіряють інформацію про замінування Апеляційного суду, поліція почала евакуацію людей. Про це інформує прес-служба поліції по Одеській області. У четвер, 6 жовтня, об 11:15 на спецлінію «102» надійшло анонімне повідомлення, що адміністративну будівлю Апеляційного суду було заміновано. На місце направили слідчо-оперативну групу та інспекторів-вибухотехніків. Поліцейські почали евакуацію з приміщень людей і працівників суду.
06 Жовтня
15:16
Економіка
Рада підтримала «антирейдерський» закон
Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому «антирейдерський» законопроект, яким посилюється захист права власності при реєстраційних діях, адміністративна та кримінальна відповідальність суб'єктів реєстраційних дій, учасників незаконної змови. За проект закону №5067 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів» проголосував 271 парламентарій, передає «РБК-Україна». Згідно з документом, справжність підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи або голови і секретаря загальних зборів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін про юридичну особу, має бути нотаріально засвідчена. Водночас з метою належної реалізації права особи, яка вважає, що її право порушено, на оскарження рішення, дії або бездіяльності державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації, передбачається збільшити термін для подачі скарги в Міністерство юстиції України та територіальні органи з 30 календарних днів до 60 календарних днів. Також передбачається повідомлення всім власникам юридичної особи про отримання держреєстратором заяви про внесення змін до реєстрів.
06 Жовтня
15:23
Суспільство
Росія виступила за «інтеграцію Донбасу в Україну» на рівних умовах
Росія виступила за те, щоб Донбас «інтегрувався в Україні» на рівних умовах, щоб там не було «геноциду або гоніння російськомовного населення». Про це повідомив директор департаменту загальноєвропейського співробітництва МЗС РФ Андрій Келін, передає ТАСС. Він заявив, що Росія прийняла понад мільйон «біженців» з Донбасу. «Щоб зупинити потік біженців зі східної України, ми хочемо врегулювати кризу в цій країні. Ми виступаємо за те, щоб Донбас «інтегрувався в Україну» на рівних умовах, щоб там не було «геноциду або гоніння» російськомовного населення», - сказав він. За його словами, населення Донбасу має отримати конституційно, законодавчо оформлений статус, а також пройти амністію.
06 Жовтня
15:24
Події
У Мелітополі офіцер СБУ на смерть збив п'яного пішохода
У Мелітополі Запорізької області ввечері у четвер, 5 жовтня, працівник Служби безпеки України на смерть збив пішохода. Як повідомили в СБУ, аварія сталася на вулиці Ломоносова, розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України. «Чоловік у стані алкогольного сп'яніння перебігав вулицю у невстановленому місці через подвійну смугу і потрапив під колеса автомобіля. В результаті він отримав травми несумісні з життям», - заявили в спецслужбі. За попередніми висновками, працівник СБУ не порушив ПДР і не перевищував швидкісний режим. Обстеження лікарями Мелітопольського наркологічного диспансеру показало, що офіцер СБУ не вживав алкогольні напої.
06 Жовтня
15:38
Події
У Дніпрі вчителька вдарила 12-річного школяра по обличчю
На уроці фізкультури в одній зі шкіл Дніпра вчителька вдарила по обличчю 12-річного школяра. Про це у себе в Facebook повідомив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. За його інформацією, це не перший випадок рукоприкладства з боку цієї вчительки. «У Дніпровській школі №139 на уроці вчителька фізкультури роздряпала обличчя і вдарила 12-річного школяра. Це сталося на очах в однокласників! Спілкувалися з мамою дитини - сказала, що у сина болить голова, він відчуває себе пригніченим», - заявив він. Батьки дитини вже зняли побої і написали заяву в поліцію.
06 Жовтня
15:44
Суспільство
Справа про вбивство Шеремета: суд дозволив слідчим перевірити дані мобільних операторів
Печерський районний суд Києва схвалив доступ слідчих до інформації операторів мобільного зв'язку «МТС Україна», «Київстар» і «Лайфселл», а також відео з камер готелю «Опера» у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомляє «Українська правда». Згідно з рішенням суду, в тимчасовий доступ надана інформація в електронному та друкованому вигляді, з можливістю її вилучення, з моніторингу щодо абонентів телекомунікаційних послуг в зоні дії певних базових станцій, які працювали в певний період часу в 2016 році. Крім того, слідчим надано доступ до копії відеозапису з камер відеоспостереження, встановлених на фасаді будинку №53 по вулиці Богдана Хмельницького в Києві, який перебуває у володінні служби безпеки готелю «Опера», з можливістю його вилучення. Раніше повідомлялося, що, за даними слідства, підрив автомобіля Павла Шеремета міг бути здійснений з покинутої будівлі за адресою: вул. Івана Франка, 17 у Києві. Нагадаємо, у Києві вранці 20 липня 2016 року в результаті вибуху авто загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Вибух стався о 7:45, коли Шеремет від'їхав від будинку і проїхав декілька десятків метрів.
06 Жовтня
15:54
Суспільство
Кожну гривню треба інвестувати в якість життя українців - Гройсман
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає за необхідне підвищити ефективність використання коштів, отриманих у результаті фінансової децентралізації. Про це він заявив у ході зустрічі з представниками Асоціації міст України сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН. «Я вважав і вважаю, що ми повинні використовувати інструменти, які ми маємо, ефективно. Кожну гривню, яку ми отримуємо сьогодні додатково, ми повинні інвестувати в якість життя людей: модернізацію міського транспорту, реконструкцію доріг та тротуарів, будівництво нових дитячих садків, енергомодернізацію комунальної власності, створення можливостей для будівництва місцевої економіки», - сказав глава уряду. За словами Гройсмана, на місцевому рівні є гроші, щоб створювати якісні інфраструктурні проекти, які дозволять залучати інвестиції, але існує практика непрозорого використання коштів, а також їх розміщення на депозитах у банках. «Від уряду, Президента і парламенту ви (мери) маєте підтримку. Я б хотів, щоби громадяни на місцях, відчували, що ви робите... У вас є вся необхідна підтримка. Від вас потрібна тільки ефективність вашої діяльності. Наскільки більше ви будете ефективними, настільки більше держава підтримуватиме», - сказав голова уряду. Гройсман нагадав, що Кабмін зберіг курс на децентралізацію в проекті держбюджету на 2017 рік, збільшивши обсяг Фонду регіонального розвитку до 9 млрд грн.
06 Жовтня
15:59
Суспільство
У КМДА не змогли перейменувати Московський міст, однак змінили назву кількох вулиць
У столиці під час сьогоднішнього засідання депутати КМДА не змогли проголосувати за перейменування Московського моста на міст ім. Георгія Фукса. Про це пише Вести. Київрада відправила на доопрацювання рішення про перейменування Московського моста. Однак депутати проголосували за перейменування Московської площі на Деміївську, вул. Патріса Лумумби - на вулицю Івана Павла ІІ, прос. Возз'єднання - на проспект Соборності.
06 Жовтня
16:07
За кордоном
Аварія МН17: тільки 1% росіян вірить у причетність російських спецслужб до катастрофи
Тільки 1% опитаних росіян підтримує версію про причетність російських спецслужб до краху пасажирського лайнера Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу MH17 в небі над Донбасом. Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД). Згідно з результатами, опублікованими 6 жовтня, 4% респондентів вважають, що до атаки на літак причетні бойовики «ДНР» і «ЛНР». Водночас, згідно з опитуванням, половина росіян (50%) вважає, що літак збили українські військові, 14% - західні спецслужби. Терактом назвали 8% респондентів. Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донбасом зазнав аварії пасажирський авіалайнер Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, всі, 298 чоловік, які перебували на борту, загинули. Згідно з оприлюдненими результатами розслідування, падіння літака було викликано вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеній російським зенітно-ракетним комплексом «Бук» на окупованій проросійськими бойовиками території біля селища Первомайське Донецької області.
06 Жовтня
16:16
Події
Невідомий з ножем напав на жінку в ліфті на Оболоні
В Оболонському районі столиці злочинець вчинив розбійний напад на жінку, яка заходила в ліфт. Про це інформує відділ комунікації поліції Києва. «За словами постраждалої, вона поверталася додому після прогулянки з собакою. Слідом за нею в ліфт зайшов невідомий і почав погрожувати ножем. Чоловік вимагав ювелірні прикраси, після чого зірвав з її шиї золотий ланцюжок і втік», - сказали в поліції. За цим фактом розпочато кримінальну справу за статтею 187 частини 1 КК України (розбій).
06 Жовтня
16:17
Події
Напад в Києві: невідомі стріляли в охоронця
Вночі у четвер, 6 жовтня, в Києві невідомі зі зброєю напали на охоронця і втекли, потерпілий госпіталізований. Як повідомили в поліції Києва, інцидент стався на вулиці Симиренка в Святошинському районі столиці. За словами жертви нападу, вогнепальні поранення і перелом пальця він отримав на вулиці: невідомі стріляли в нього. Водночас правоохоронці у родичів пораненого з'ясували, що 37-річний чоловік повернувся додому вже з травмами і сказав: у нього на роботі (працює охоронцем) стався конфлікт з невідомою компанією. Слідчо-оперативна група обстежила місце події, вилучила вісім гільз, попередньо - з пристрою травматичної дії. Відомості відповідним чином зареєстровані. Кримінальне провадження відкрито за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.
06 Жовтня
16:23
Політика
Рада передумала розглядати питання про запровадження візового режиму з Росією
Депутати Верховної Ради України відмовилися розглядати питання щодо запровадження візового режиму з Російською Федерацією. Про це в інтерв'ю журналістам 6 жовтня в кулуарах Верховної Ради України заявив голова фракції БПП Ігор Гринів, передає кореспондент АСН. «Я думаю, що це питання треба розглядати спокійно, а не гарячково. Це питання ще передчасне. Як то кажуть: «Восток - дело тонкое». Ми повинні робити це після консультацій з міністерствами, з нашими міжнародними партнерами, народом, робити правильно та виважено», - заявив він. Гринів прогнозує, що «сьогодні це питання не буде розглядатися». Нагадаємо, відповідно до порядку денного, депутати мали би розглянути питання денонсації угоди про безвізовий режим з РФ ще на ранковому засіданні.
06 Жовтня
16:26
СБУ затримала ще одного бойовика «ДНР» у районі АТО
Терориста одного з угрупувань «ДНР» затримали в районі проведення АТО працівники Служби безпеки України разом з поліцією. Про це інформує прес-служба відомства. Житель Мар'їнського району Донецької області два роки тому зі зброєю в руках стояв на блокпостах, затримував і конвоював до бойовиків терористичної організації громадян України. Зараз вирішується питання про відкриття кримінальної справи за статтею 260 КК України. Тривають оперативно-слідчі заходи.
06 Жовтня
16:42
Економіка
Депутати провалили голосування щодо ліквідації НКРЕКП та «непосильних тарифів»
За постанову про відміну результатів голосування за Закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг» на вечірньому засіданні парламенту 6 жовтня проголосували лише 90 нардепів (при мінімально необхідних 226-ти), передає кореспондент АСН. Нагадаємо, 22 вересня парламент прийняв в цілому Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг». Спікер пообіцяв сьогодні ж підписати закон. «Я впевнений, що Президент його одразу підпише та він набере чинності», - сказав Андрій Парубій. Голова «Радикальної партії» Олег Ляшко наголосив, що треба скасувати результати голосування за закон, яким, «по суті, легалізується Нацкомісія як орган, який грабує людей через незрозумілі та непосильні тарифи». У свою чергу нардеп БПП Олексій Гончаренко сказав, що у той час, коли «Радикальна партія» «бореться проти НКРЕКП, закликаючи йти до суду, радикал Ігор Мосійчук пошив собі капелюх «с отливом», купив квиток до Об'єднаних Арабських Еміратів». «Ось справжня боротьба за державу», - згадав нардеп фотофакт, коли нардеп Мосійчук був помічений журналістами в аеропорту Києва під час вильоту до ОАЕ. Нардеп фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин закликав голосувати за відміну закону, оскільки НКРЕКП - «це профанація та фікція». При цьому нардеп «Опозиційного блоку» Олександр Долженков нагадав, що «практикою стало порушення регламенту під час розгляду законопроектів».
06 Жовтня
16:51
За кордоном
У Міноборони РФ заявили про плани збивати американські ракети в Сирії
Міністерство оборони Росії заявило, що системи протиповітряної оборони збиватимуть американські ракети в Сирії, йдеться в коментарі відомства, що надійшов у Slon. «Будь-які ракетні або повітряні удари по території, контрольованій сирійським урядом, створять явну загрозу російським військовослужбовцям», - сказав представник Міноборони Ігор Конашенков. У російському оборонному відомстві підкреслили, що у систем ППО С-300 і С-400 «не буде часу з'ясовувати належність ракет». Нагадаємо, що Росія доставила в Сирію батарею зенітної ракетної системи С-300 «Антей-2500» для забезпечення безпеки військово-морської бази російської армії в Тартусі і кораблів оперативного з'єднання ВМФ Росії, які містяться в прибережній зоні, від можливих загроз з повітря.
06 Жовтня
16:55
Події
У результаті ДТП на Київщині загинула людина, ще троє постраждали
У Києво-Святошинському районі столиці в результаті зіткнення двох мікроавтобусів загинула одна людина, ще троє отримали поранення. Про це інформує прес-служба Управління превентивної діяльності поліції Київської області. Аварія сталася напередодні, 5 жовтня, о 12:30 в селі Михайлівська Рубежівка. Попередньо, 32-річний водій автомобіля Fiat Doblo не впорався з керуванням і лоб в лоб зіткнувся з Volkswagen Transporter. Від отриманих травм 52-річний пасажир Fiat помер на місці. Водії транспортних засобів і ще один пасажир отримали травми. Постраждалих доставлено до Боярської центральної районної лікарні.
06 Жовтня
17:02
Події
У Києві поліція виявила арсенал зброї з зони АТО
У Києві працівники поліції виявили арсенал боєприпасів у підсобному приміщенні і гаражі біля житлового будинку. Як повідомили в поліції міста, правоохоронці вилучили і направили на експертизи 13 корпусів гранат Ф-1, РГД-5 і РГН, 12 запалів до гранат, дві світло-шумові гранати, три димові шашки, дев'ять гранат для стрільби з підствольного гранатомета, а також дев'ять страйкбольних гранат і майже 5000 набоїв різного калібру. «В ході проведення оперативних заходів оперативники виявили черговий склад з боєприпасами і гранатами, які могли опинитися на вулицях Києва. За попередньою інформацією, всі небезпечні знахідки були завезені із зони АТО», - повідомив начальник ГУ Національної поліції в місті Києві Андрій Крищенко. Місцезнаходження власника арсеналу зброї поки невідомо. За цим фактом відкрито провадження за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Санкція статті передбачає до п'яти років тюремного ув'язнення.
06 Жовтня
17:10
Суспільство
У Києві автохам з номером PSYHONUT перекрив тротуар
У четвер, 6 жовтня, в Солом'янському районі Києва на бульварі Лепсе, 4, був помічений черговий герой парковки біля «зебри». Про це сказано на сторінці dtp.kiev.ua в Facebook. Джерело опублікувало фотографії порушника. «Автомобіль Citroen з номером PSYHONUT перекрив пішохідний перехід», - сказано в коментарі до фотографії. Машина припаркована з порушенням ПДР і розташована перпендикулярно до інших, припаркованих поруч авто.
06 Жовтня
17:17
За кордоном
ЗМІ дізналися про відмову Білого дому схвалити санкції проти РФ і Ірану
Білий дім таємно намагається послабити дію санкцій щодо Росії і Ірану, які можуть бути введені як реакція на події в Сирії, повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела в Конгресі США. За даними видання, адміністрація президента США Барака Обами виступає проти прийняття «санкційного» законопроекту про захист цивільного населення Сирії в існуючому вигляді. На думку Білого дому, санкції щодо Ірану можуть призвести до порушення ядерної угоди адміністрації Обами з Тегераном, а санкції проти Росії можуть нашкодити будь-яким подальшим контактам з Москвою для дипломатичного врегулювання сирійського питання.
06 Жовтня
17:30
Суспільство
РФ застосувала в Сирії нові високоточні ракети Х-101
Військовослужбовці Росії застосували в Сирії нову зброю - ракети повітряного базування Х-101. Незабаром вони надійдуть на озброєння Збройних Сил РФ. Про це повідомив голова Міноборони Росії Сергій Шойгу, РИА Новости. За його даними, обстріл ракетами Х-101 вівся з акваторії Середземного і Каспійського морів. Дальність дії ракет до 4500 кілометрів. «Отримано практичний досвід стрільб високоточною зброєю великої дальності з підводних човнів і надводних кораблів з акваторій Середземного і Каспійського морів. Літаки стратегічної авіації в бойовій обстановці перший раз застосували нові ракети Х-101», - зазначив Шойгу.
06 Жовтня
17:40
Події
Грабіжник зарізав у Полтаві чоловіка на очах у матері
У Полтаві поліцейські затримали злочинця, який завдав ножові поранення 28-річному чоловікові, який згодом помер. Про це інформує прес-служба поліції Полтавської області. Вбивство було скоєно напередодні, 5 жовтня, близько 16:00 в Полтаві по провулку Смирнова в мікрорайоні «Алмазний». 28-річний полтавець повертався з роботи і біля його будинку чоловіка наздогнав невідомий у масці. Злочинець почав бити чоловіка і повалив на землю. На крики прибігла мати жертви. Жінка почала просити злочинця не чіпати сина, але той дістав ніж і завдав останньому багато ударів, які спричинили смерть. Знявши з шиї вбитого ланцюжок, зловмисник зник. Дільничний інспектор поліції почув крики, вийшов на місце події і викликав слідчо-оперативну групу. Підозрюваного наздогнали і затримали.
06 Жовтня
17:45
Події
У Бердянську затримали поліцейського, який на викраденому авто вивозив службові документи
У Бердянську Запорізької області правоохоронці затримали 26-річного оперативника місцевої поліції, який їздив на викраденому автомобілі Opel Omega. Як повідомили в департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції України, правоохоронець надав підроблені документи на авто, а в багажнику перевозив ще багато «цікавих» паперів. За словами поліцейських, на місце пригоди невдовзі приїхав ще один автомобіль Mitsubishi Pajero Sport, водій якого намагався перешкодити проведенню слідчих дій і хотів забрати з багажного відділення Opel три картонні коробки. Як стало відомо, в картонних коробках містились службові документи Бердянського відділу поліції: незареєстровані матеріали, виділені з кримінальних проваджень, невиконані доручення слідчих, експертизи, протоколи допитів, а також целофанові пакети з речовими доказами. Зараз слідчим відділом прокуратури оперативнику інкримінується ст. 290 Кримінального кодексу України - знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу.
06 Жовтня
17:45
Суспільство
Деканоїдзе розповіла, чи повернеться з Саакашвілі в Грузію
Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе прокоментувала заяву Міхеїла Саакашвілі про можливе її повернення в Грузію, повідомляє кореспондент АСН. «Що стосується поглядів Міхеїла Саакашвілі, звичайно, це його думка... У мене свої обов'язки тут і своя робота, і я як людина ціную кожну людину, яка цінує мій досвід», - відповіла Деканоїдзе. Нагадаємо, в Нью-Йорку під час зустрічі з представниками своєї грузинської партії «Єдиний національний рух» губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі заявив, що в разі перемоги його партії на парламентських виборах в Грузії хотів би забрати з собою на батьківщину Хатію Деканоїдзе. Мовляв, вона була б ідеальним кандидатом на пост голови МВС Грузії. Як відомо, парламентські вибори в Грузії пройдуть 8 жовтня.
06 Жовтня
17:51
Суспільство
Продюсер Серьоги назвав інформацію про затримання репера «уткою»
Концертний директор і продюсер білоруського реп-виконавця Сергія Пархоменка, відомого як Серьога, Руслан Стариковський спростовує чутки про затримання співака поліцією Москви за повідомлення про мінування літака. Про це він заявив інформаційному виданню «Спутник». «Я дізнався цю історію від журналістів, які мені просто зараз обривають телефон. Я зателефонував Сергію, він зняв трубку, посміялися... Він повідомив, що це «утка», і не хоче давати коментарі», - сказав Стариковський. За словами продюсера, якби співак збирався до Мінська, то його близькі в Білорусі точно б про це знали.
06 Жовтня
17:56
Економіка
Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі на один рік
Парламент на вечірньому засіданні 6 жовтня проголосував за Закон України «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України» щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель, за що проголосували 297 нардепів, передає кореспондент АСН. «Безумовно, формування ринку земель – необхідна складова для подальшого розвитку ринкової економіки, і Україні доведеться пройти цей шлях. Проте цей ринок має бути прозорим і справедливим, конкурентним і ефективним, він має унеможливлювати будь-які тіньові оборудки із землею. Саме тому є необхідність продовжити мораторій на продаж чи іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення», - зазначено у пояснювальній записці. На думку авторів закону, його норми дозволять уникнути монополізації та надмірної концентрації земель сільськогосподарського призначення в одних руках та надасть певний час для розроблення чіткого правового механізму запровадження з часом прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення, а також організувати належну інформаційну та просвітницьку кампанію, присвячену функціонуванню ринку земель. При цьому депутати не підтримали законопроект голови «Батьківщини» Юлії Тимошенко про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів та продовольчої безпеки держави шляхом продовження мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення та запобігання їх прихованому продажу за договорами емфітевзису.
06 Жовтня
18:03
Суспільство
Поліцейським не «при виконанні» можуть дати ті ж права, що й на службі - Деканоїдзе
Глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе заявила, що окремого закону про презумпцію поліцейських не буде. Про це вона повідомила під час брифінгу в четвер, 6 жовтня, передає кореспондент АСН. «Це не буде окремий законопроект, це буде зміна в декількох законах України: закон про Нацполіцію, Адміністративний кодекс, закон про дорожній рух», - сказала голова Національної поліції. Зокрема, Деканоїдзе уточнила, що буде врегульовано право застосування працівниками поліції спецзасобів, планується введення норми, коли поліцейські матимуть право зобов'язати водія не виходити з авто, а також надати поліцейським, які не при виконанні, тих же прав, що і на службі. Також, за словами голови Нацполіції України, планується посилити норму для тих, хто залишає місце ДТП, а також скасувати концепцію понятих і ввести відповідальність за образу поліцейських.
06 Жовтня
18:17
За кордоном
Росія не надала радарні дані щодо катастрофи МН17 - прокуратура Нідерландів
Росія не надала міжнародній слідчій групі первинні радарних даних щодо катастрофи малайзійського лайнера Boeing-777 рейсу MH17. Про це заявив офіційний представник генпрокуратури Нідерландів Вім Де Браун, передає «Європейська правда». «Ні, ми до цього часу нічого не отримували від РФ. Жодної інформації з цього приводу вони нам не давали. Так, ми дійсно знаємо про нібито існування радарних даних, але, як і ви, тільки з публікацій у газетах, публічних виступах представників РФ», - сказав він. Нагадаємо, в МЗС РФ заявили, що за кілька днів до оприлюднення звіту слідчої групи щодо катастрофи MH17, Росія надала первинні дані з радарів, а експерти нібито проігнорували ці дані. Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ Нідерландів викликало посла Росії в Гаазі для надання пояснень щодо критики Москви на адресу попередніх результатів розслідування міжнародної слідчої групи щодо катастрофи літака малайзійських авіаліній рейсу МН17 на Донбасі. Нагадаємо, в МЗС РФ заявили, що висновки міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи літака рейсу МН17 на Донбасі «підтверджують те, що слідство упереджене і політично мотивоване». Згідно з оприлюдненими результатами розслідування, падіння літака було викликано вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеної російським зенітно-ракетним комплексом «Бук» на окупованій проросійськими бойовиками території біля селища Первомайського Донецької області.
06 Жовтня
18:24
Економіка
В Україні створять Дорожній фонд для будівництва та ремонту доріг
Парламент на вечірньому засіданні 6 жовтня прийняв за основу Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі», за що проголосували 275 нардепів, передає кореспондент АСН. Закон підписали більше 70 нардепів різних фракцій, та підписаний усіма головами фракцій. Також 286 депутатів прийняли за основу супутній законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу, яким передбачено внесення змін до ряду статей Бюджетного кодексу України, спрямованих на виокремлення джерел фінансування дорожнього господарства в окремий Державний дорожній фонд у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Новелою є закріплення того, що з коштів Державного дорожнього фонду України 62% буде спрямоване на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, 35% – на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, 3% – на фінансування заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм. При цьому нардеп БПП та екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник наголосив, що насправді 30 млрд грн, які планують отримати та направити на дороги, «вже перерозподілені в бюджеті на інші статті, тому треба буде шукати ці кошти».
06 Жовтня
18:28
Суспільство
20 канадських інструкторів приїхали навчати українських поліцейських
В Україну приїхали поліцейські з Канади, які до 20 листопада будуть проводити тренінги українським колегам. Про це в четвер, 6 жовтня, під час брифінгу повідомила голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, передає кореспондент АСН. «У нас буде два напрями. Перший напрям - це тренінги, а другий напрям - це технічне обладнання, яке наші канадські партнери будуть закуповувати. Ми визначимося, бо у нас зараз дуже велика технічна потреба, починаючи з форми, планшетів, спецзасобів тощо», - повідомила Деканоїдзе. Посол Канади в Україні Роман Ващук уточнив, що пакет допомоги патрульної поліції України становить 20 млн доларів США. Проект триватиме три роки.
06 Жовтня
18:43
Події
Громадянина Бразилії викрили в роботі на «ДНР»: воював проти сил АТО і вербував іноземних найманців
В міжнародному аеропорту «Бориспіль» затримали громадянина Бразилії, який брав участь у бойових діях проти сил АТО на боці терористичної організації «ДНР», а також займався вербуванням найманців для терористів. Як повідомили у прокуратурі міста Києва, бразилець з вересня 2014 року по травень 2015 року перебував у складі 1-го мотострілецького батальйону «Вікінг» 1-ї бригади «ДНР». Виконував при цьому функції керуючого ротою, був інструктором та розвідником. За даними слідства, іноземець брав участь у бойових діях у районі с. Вергулівка, Первомайське, Горлівки, Старобешеве, боях під Дебальцево, Донецьким аеропортом. Окрім того, він формував з іноземців, переважно бразильців, батарею 120 мм мінометів 1-го батальйону 1-ї бригади НЗФ «ДНР». Чоловікові повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України.
06 Жовтня
19:07
Політика
САП перевіряє інформацію про російське громадянство Онищенка
Народний депутат України Олександр Онищенко, який підозрюється в організації схеми з розкрадання 3 млрд грн, можливо перебуває на території Російської Федерації. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. «Систематично здійснюючи перельоти між Лондоном та Москвою на літаку марки «EMBRAER 135 BJ», бортовий номер якого складається з ініціалів підозрюваного, він суперечить своїм же заявам щодо постійного місця проживання, яке знаходиться, за його численними відеовключеннями в лондонських апартаментах»,- заявив він. Окрім того, САП перевіряє інформацію про отримання Онищенком паспорту громадянина РФ. «Не чекаючи рішення Інтерполу сьогодні мною як старшим прокурором – процесуальним керівником погоджено та скеровано компетентним органам Російської Федерації запит про міжнародну правову допомогу з метою подальшої його видачі українській стороні», - заявив Холодницький. Нагадаємо, Олександр Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. Верховна Рада в липні 2016 року позбавила Олександр Онищенка депутатської недоторканності, а також проголосувала за його затримання і арешт.
Публікації
19:27
Суспільство
Чи будуть українки протестувати «по-чорному»?
В Україні треба повністю заборонити аборти на законодавчому рівні. Таку заяву зробив митрополит української православної церкви московського патріархату Олександр Драбинко. Позиція церкви однозначна: треба законом Верховної Ради виключити аборти з послуг, які надають державні поліклініки. "Ціна легального дітовбивства повинна бути такою ж, як і підпільного. Але не за рахунок платників податків. Якби вдалося вдвічі скоротити кількість абортів, у нас був би стійкий і потужний демографічний ріст. Це одне з тих питань, де моя позиція збігається з позицією патріарха Кирила, хоча я далеко не та людина, яка є його прихильником", - заявив Драбинко. Крім того, він повідомив, що в церкві почнуть збирати підписи серед парафіян, а також ініціюють відповідні слухання у Верховній Раді на цю тему. Настрої в Раді: "Це рука Москви!" Взагалі ідея законодавчої заборони абортів в Україні не нова. Так, ще в 2013 році представники фракції ВО "Свобода" вносили до Верховної Ради законопроект про заборону штучного переривання вагітності, який був відхилений парламентом. Потім влітку 2015 року народний депутат "Радикальної партії" Ігор Мосійчук заявив про намір внести законопроект про заборону абортів і посилення відповідальності за перервану вагітність. Щоразу подібні ідеї викликали неоднозначні оцінки, що переходять в істеричні заяви про утиски прав людей від борців за гендерну рівність або ж у такі ж жорсткі звинувачення у розгойдуванні основ суспільства з боку консерваторів. Адже тема не просто спірна або делікатна. Аборти і право на них - з розряду безапеляційних і однозначних тем для кожного конкретного індивіда. У суспільстві про це, як і про релігійні погляди, базові цінності, не прийнято сперечатися. Але час від часу цю тему підкидають нашому і без того далекому від єдності українського соціуму. З якою метою? "Це треба запитати у тих, хто це робить. Ні від кого в парламенті, від жодного свого знайомого або оточення я не чула про те, що треба щось заборонити. Я вважаю, що людям не можна забороняти! Потрібно створювати умови для того , щоб люди могли і народжувати, і ростити дітей, і давати їм гідне життя, освіту і здоров'я", - сказала в інтерв'ю АСН народний депутат фракції БПП Оксана Продан. "Навіщо збирати підписи? Нехай шукають тут депутатів, які підготують такий закон. Але я впевнена, що абсолютно немає жодної перспективи у цієї ідеї", - прогнозує вона. У свою чергу позафракційний нардеп Дмитро Добродомов впевнений, що ідея заборони абортів розділить не тільки суспільство, але й депутатів у парламенті. "На тих у кого є діти, і тих, у кого їх немає. Адже ті, хто не має дітей, до кінця не розуміють, що це вбивство живого організму. Як батько двох дітей, коли я бачу, якими вони виросли, я просто не уявляю собі, щоб із ними щось сталося", - сказав він. Нардеп нагадав, що, згідно з Конституцією, церква і держава у нас розділені. "Тому церква декларативно може закликати до заборони абортів. Але чи готова до цього наша країна сьогодні? Думаю, що ні. І це потрібно чесно говорити. Виступаючи категорично проти абортів, треба відвідати хоча б один будинок дитини. З'ясувати, чому у нас так складно усиновити. Тут потрібно наводити лад, у цьому законодавстві. У мене особисто є кілька знайомих, які хочуть, але не можуть усиновити дитину", - розповів депутат. На його думку, українські реалії такі, що заборона абортів може збільшити кількість підкидьків, а найстрашніше - підпільних абортів. "Державна позиція має бути однозначною: аборти - це погано, але ми повинні не забороняти, а подивитися - що можна зробити для того, щоб їх було менше. Це соціальна проблема... А те, що ця ідея з забороною вкидається саме зараз і саме московським патріархатом, це не дивує. Нещодавно я водив знайомих у Печерську Лавру, де випадково почув, про що там говорять. Там займаються відкритою антиукраїнською пропагандою. І це в центрі Києва! Патріарх московського патріархату Кирило - абсолютно в орбіті Путіна. Ідея із заборони абортів в Україні дуже добре лягає на загальну політику. Це розколює суспільство. А потім можна буде спостерігати сюжети про чергових "розп`ятих хлопчиків", - вважає він. Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець також згодна з тим, що в Україні треба робити все, щоб мотивувати жінок народжувати. А для цього потрібні умови, коли жінка не буде боятися, що у неї не буде роботи або грошей на памперси чи дитяче харчування. Ніякі заборони не призводять до бажаного результату. Оскільки найчастіше вони ведуть до збільшення кримінальних злочинів. «Я дуже добре пам'ятаю той час, коли я була ще студенткою, а моя мама працювала патологоанатомом. Вона проводила розтини. І я пам'ятаю багато випадків смерті жінок у результаті кримінальних абортів, коли жінкам робили аборти вдома, в підвалах акушерки, які не мали необхідного обладнання. Жінки просто помирали від кровотеч", - розповіла вона. Медик за освітою нардеп упевнена, що будь-яка ініціатива повинна бути виваженою. "Сьогодні існують засоби контрацепції, коли жінка абсолютно свідомо може хімічним, а не механічним шляхом перервати небажану вагітність. Тому всі заклики заборонити аборти швидше носять декларативно-політичний характер, ніж прикладний. Тому я думаю, що українське суспільство свідоме і воно розуміє, що духовність дуже важлива. Аборти - це зло. Вбивати ненароджену дитину - це гріх... Але рішення не повинні призводити до злочинів, на які все одно будуть іти жінки, не отримуючи захисту у держави і впевненості, що зможуть прогодувати своїх дітей", - прогнозує Богомолець. А як у них? Польщу часто називають "адвокатом" України в ЄС. Хоча нам іще довго треба "реформувати" країну, щоб досягти хоча б польського рівня життя. Так ось. Фактично в ліберальній і демократичній країні ЄС буквально кілька днів тому відбувся один із найбільш масових мітингів за останні роки. Десятки тисяч жінок у чорному вийшли на вулиці Кракова, щоб висловити незгоду з законом, який передбачає кримінальну відповідальність за переривання вагітності. Напередодні "чорного понеділка", як назвали 3 жовтня в Польщі, в першому читанні був прийнятий відповідний закон, яким повністю забороняються аборти. Виняток - якщо смерть плода сталася не з вини матері. Якщо ж жінка пішла на такий крок свідомо, то і їй, і лікареві загрожує від трьох місяців до п'яти років в'язниці.Але останньої миті закон все-таки скасували. У Польщі дозволяється переривати вагітність у разі серйозних проблем зі здоров'ям матері або плода або якщо жінка завагітніла в результаті зґвалтування чи інцесту. Україна занадто ліберальна? Якщо порівняти Україну з тієї ж Польщею, то наша країна "ліберальніша" в загальній класифікації. Адже переривати вагітність у нас дозволяють не тільки за медичними показниками, в разі зґвалтування, а й за бажанням матері. Згідно з чинним законодавством України, хірургічний аборт проводиться в акредитованих закладах охорони здоров'я при вагітності до 12 тижнів. На терміні вагітності від 12 до 22 тижнів штучний аборт здійснюється лише за наявності таких спеціальних показань: наявність у жінки трьох і більше дітей, розлучення під час вагітності, смерть чоловіка, вагітність внаслідок зґвалтування, перебування жінки або її чоловіка в місцях позбавлення волі, позбавлення жінки батьківських прав, наявність у жінки дитини-інваліда, важке захворювання чоловіка або травма, що зумовили його інвалідність під час вагітності дружини. У радянські часи, коли аборти забороняли, їх кількість не зменшувалась, але збільшувалася смертність від підпільних процедур. В СРСР заборона на переривання вагітності існувала до 1954 року. Сьогодні рівень абортів в Україні залишається одним із найвищих серед країн Європи і становить 21,1 на 1 тис. жінок дітородного віку. Статистика абортів ведеться тільки в 61 державі. Проте ВООЗ намагається оцінювати загальну кількість абортів у світі і називає приблизну цифру - від 46 до 50 млн щороку. Половина з них, 26 млн, проводиться в тих країнах, де штучне переривання вагітності заборонено законом, тобто там практикують нелегальні, небезпечні аборти. При цьому, за даними організації, небезпечні аборти призводять приблизно до 70 тис. жіночих смертей і викликають близько 5 млн інвалідностей на рік в усьому світі. Заборони абортів людство вже проходило ще в ХХ столітті. Тоді, на жаль, жінки все одно шукали будь-які способи перервати вагітність. Головлікар Київського центру здоров'я Отто Стойка резюмує: "Поки це не можна ще виключити з нашого життя".
06 Жовтня
19:36
Події
У Харківській області кількість випадків отруєння алкоголем збільшилась
Кількість жертв отруєння сурогатним алкоголем в Україні збільшилась до 105, з них 53 особи померли. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі. «Станом на 18:00 6 жовтня 2016 року в країні зареєстровано 105 випадків отруєнь фальсифікованим небезпечним алкоголем, із них 53 завершилися летально», - заявили у відомстві. Повідомляється, що на Харківщині за останню добу отруївся один мешканець області та двоє загинули, які перебували на лікуванні з 4 жовтня. Загальна кількість отруєнь сурогатами алкоголю у Харківській області склала 86, з них померли 40 мешканців області. За даними судово-медичної експертизи, в Харківській області метиловий спирт виявлено у 28 померлих. У Донецькій, Луганській, Житомирській та Миколаївській областях нових випадків отруєнь сурогатами алкоголю не зареєстровано (сумарна кількість випадків отруєнь по цим областям становить - 19, з них завершились летально - 13).
06 Жовтня
19:46
Політика
Президент призначив губернатора Миколаївської області
Президент України Петро Порошенко призначив народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Олексія Савченка головою Миколаївської обласної державної адміністрації. Відповідний указ №435/2016 опубліковано на офіційному сайті Президента. «Призначити Савченка Олексія Юрійовича головою Миколаївської обласної державної адміністрації з 6 жовтня 2016 року зі строком випробування три місяці та оплатою праці відповідно до законодавства», - говориться у документі. Нагадаємо, в липні 2016 року Президент України Петро Порошенко звільнив Вадима Мерікова з посади голови Миколаївської обласної державної адміністрації.
06 Жовтня
19:57
Політика
Затримання журналіста в Москві: Російський консул так і не з’явився в МЗС
Російський консул, якого викликали в МЗС України для надання пояснень щодо затриманого в Росії українського журналіста Романа Сущенка, протягом дня так і не з’явився у міністерстві. Про це повідомила прес-секретар зовнішньополітичного відомства України Мар'яна Бец в своєму Twitter. «Російський консул на виклик до МЗС не з'явився. Сподіваємось, вказівки йому не забаряться і він завтра пояснить недопуск українського консула», - заявила вона. Нагадаємо, що МЗС України викликало російського консула для надання пояснень через недопуск українського дипломата до журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка.
Публікації
20:18
Політика
Україна і Грузія. Одна причина для режиму і два різних шляхи
Отже, Верховна Рада у четвер, 6 жовтня, відмовилася розглядати можливість введення візового режиму з Росією. Незважаючи на очевидну причину такої ініціативи, вона отримала куди більше зауважень, ніж схвалень і попри підтримку більшості фракцій парламенту вже через добу потонула в трясовині причин, виправдань, поправок і доповнень. Як це було в Грузії Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією після військового конфлікту у відповідь на визнання Москвою незалежності Абхазії і Південної Осетії в серпні 2008 року. Були закриті посольства в обох країнах. Залишилися лише секції російських і грузинських інтересів при посольствах Швейцарії в Тбілісі та Москві. Як же склалася ситуація через кілька років? Представники нового уряду Грузії, які прийшли до влади за підсумками виборів у жовтні 2012 року, назвали одним із головних пріоритетів зовнішньої політики нормалізацію відносин із РФ. Зараз діалог між Росією і Грузією підтримується в рамках женевських дискусій і регулярних зустрічей Абашидзе і Карасіна, що проходять у Празі. Формат зустрічей не передбачає розгляду політичних питань, тільки бізнес - торгівля, транспортне сполучення, культурно-гуманітарне співробітництво. Грузія давно і повністю скасувала візи для російських громадян. А ось Росія робити дзеркальний крок не поспішає, і лише 23 грудня 2015 року було введено полегшений візовий режим для громадян Грузії. Тому охочі в'їхати на територію РФ громадяни республіки можуть оформляти ділові, робочі, навчальні, гуманітарні та приватні візи незалежно від ступеня споріднення сторони, що запрошує. Питання повного скасування віз для грузинів у Росії тільки обговорюється. МЗС РФ неодноразово заявляло, що це справа не одного дня чи місяця. Кадри Цхінвалі після бомбардування досі викликають шок і здригання. Але тим не менш за кілька років після того кількість звернень громадян Грузії за російськими візами почала стрімко зростати - середня кількість виданих за день віз 120. У 2015 році журнал «Новое время» написав, що половина грузинів вже не вважає Росію агресором. Видання відзначає, що в Грузії незадоволені командою Саакашвілі, яка пішла, але через економічну кризу і девальвацію національної валюти почали розчаровуватися і новою владою. «На цьому тлі у частині місцевого населення все виразніше проявляються проросійські настрої, несподівані для країни, яка лише сім років тому піддалася військовій атаці з боку РФ», - написало «Новое время». Цю тенденцію журналу підтвердив Сергі Капанадзе, колишній заступник міністра закордонних справ при Саакашвілі. «Зараз 30% грузинів підтримують вступ у Євразійський союз, а половина не вважає Росію агресором, - каже екс-чиновник. - Це найстрашніше». Одним тільки візовим режимом агресора не покарають Візовий режим із Росією повинен бути частиною великого плану санкційного тиску на країну-агресора, каже політолог Віталій Кулик. Це - розірвання дипломатичних відносин, введення персональних санкцій щодо російських чиновників, судове переслідування в міжнародних судах за агресію і збитки, завдані нею, визнання окупацією того, що відбувається на Донбасі, на законодавчому рівні. «Ось тоді введення віз для росіян буде продовженням цієї політики. Ми маємо тільки питання візового режиму, проте немає законодавчого закріплення статусу окупанта за РФ і немає розриву дипломатичних відносин. Тут немає логіки, немає послідовності», - зазначає політолог. Водночас він радить прорахувати, як введення візового режиму вплине на українців, українську економіку, на життя прикордонних територій. «Якщо ми можемо замістити збитки перенаправленням товарних потоків, створенням логістичних хабів, виділенням додаткових коштів з бюджету на підтримку місцевого середнього і дрібного бізнесу в прикордонних територіях, тоді питання візового режиму було б адекватним і правильним. Поки така робота не відбувається, наскільки я знаю, і збитки не прораховані», - говорить Кулик. Разом з тим треба мати на увазі, що на будь-які санкції ми отримаємо контрсанкції. Це може бути і введення віз для українських громадян, і, навпаки, спрощення перебування громадян України на території РФ. «Я не думаю, що буде автоматична відповідь у вигляді віз для українців, Росія на це не піде. Але я не виключаю, що у відповідь Росія може ввести дискримінаційні умови перебування українських трудових мігрантів на території РФ: замість 90 днів ввести 45 (термін перебування в РФ без необхідних документів. - Ред.), обов'язкову реєстрацію, принизливу процедуру проходження відміток у поліцейських приставів тощо. І це, звичайно, позначиться на правах українських громадян, які перебувають в РФ. Вони і так не захищені, ці права», - говорить експерт. Однак, за його словами, потік росіян в Україну не такий вже і великий і грошей наші сусіди приносять держбюджету небагато. Тому якогось значного збитку російська економіка від візового режиму не несе. «Я б його (рішення про введення візового режиму з РФ. - Ред.) вітав і підтримував, якби це було в комплексі з визнанням Росії країною агресором і окупантом на Донбасі і з прийняттям стратегії амортизації збитків для прикордонних територій. А поки це популістський крок, спрямований на випуск пари», - говорить експерт. Що може зробити Росія у відповідь? Досвід і українсько-російських відносин останніх двох років і країн, які мали конфлікти з Росією, тієї ж Грузії, показує, що наслідком можуть бути пропорційні або навіть більш жорсткі заходи. «За різними оцінками, кілька мільйонів українців постійно перебувають на території Росії, і в цілому ті гроші, які йдуть від наших заробітчан в Україну, створюють істотний фінансовий ресурс для виживання сотень тисяч людей в нашій країні. Введення візового режиму безпосередньо вдарить по цим верствам українського населення, які постійно туди їздить для заробітку. Така ж ситуація була в Грузії. Значна частина громадян Грузії їздила в Росію на заробітки, і саме тому Грузія згодом відмовилася від політики віз», - пояснює політолог Денис Кірюхін. На думку експерта, така ініціатива може отримати і певний спротив з боку західних партнерів України, оскільки вона означатиме ускладнення переговорного процесу щодо мирного врегулювання конфлікту. Для Європи це буде недобрим знаком, враховуючи ту політику, яку проводять президенти Франції, Німеччини в пошуках мирного врегулювання українсько-російського конфлікту. «Такий захід не вирішить проблеми, які сьогодні існують в наших відносинах з Росією, а просто створить додаткову ситуацію, що ускладнює для сотень тисяч, якщо не мільйонів, українців можливість заробітку, а для міждержавних відносин стане, так би мовити, додатковим символом того, що ситуація навколо України ускладнюється», - говорить Кирюхін. Так, справді, відносин в України з Росією на сьогодні майже немає, немає навіть посла Росії в Україні. Тобто це найнижчий рівень дипломатичних відносин, який може існувати між країнами, якщо не брати до уваги офіційний розрив дипломатичних відносин, до якого 6 жовтня український парламент наблизився впритул. «Я думаю, що реанімація або нормування російсько-українських відносин можливе лише як наступний крок після того, як будуть вирішені базові суперечності, що існують між нашими країнами. Бо без цього вирішити всі інші питання просто неможливо», - зазначає експерт. Виходить, поки питання анексії Криму та окупації Донбасу не вирішено, всі кроки, які не мають на меті вирішення саме цих проблем, безглузді і переслідують якісь інші інтереси, крім звільнення українських територій від загарбника. «Є деякі політичні партії, які мають рейтинг близько статистичної похибки 1-2%, якщо ці партії підуть на вибори, то в такій ситуації політики шукають можливість згуртувати навколо себе якусь частину електорату. Хтось, наприклад, може запропонувати кроки для вирішення гострих соціально-економічних проблем, що існують сьогодні в Україні, а хтось, якщо не може цього зробити, пропонує такі методи, які концентрують увагу населення», - констатував експерт. Довго тужились і на фініші здулись Тільки напередодні більшість фракцій Верховної Ради готова була підтримати візовий режим з Російською федерацією. Так під час опитування кореспондентами АСН представники фракцій «Народного фронту», «Батьківщини», БПП, Радикальної партії і «Самопомочі» заявили про безумовну підтримку цього кроку. У свою чергу представники Опозиційного блоку і «Відродження» висловили певні застереження щодо цієї законодавчої ініціативи. Зокрема, представники ОБ заявили, що однозначно голосувати за введення візового режиму з Росією не будуть, бо введення візового режиму з Росією ускладнить процес перетину кордону українцями і спричинить необхідність оформлення додаткових документів. «У мене теж є родичі в Росії. При чому тут люди? Навіщо їх вплутувати в політику? Якщо зараз ми притягнемо всі маси в політику, міждержавні чвари, які рано чи пізно все одно закінчаться, то за це нам люди не скажуть спасибі, - обурюється народний депутат фракції «Опозиційний блок» Олександр Долженков у коментарі АСН. Голова депутатської групи «Партія «Відродження» Віталій Хомутинник висловив думку, що навіть у разі якщо візовий режим буде запроваджено, то, крім незручностей, в першу чергу для простих людей, це нічого не дасть. «Це спричинить додаткові витрати і складності. А ті, кому треба, все одно поїдуть в Росію або звідти. Поїдуть на поїзді, літаку, з трьома пересадками і так далі. Кому ми ускладнює цим життя? Тільки своїм громадянам, щоб задовольнити свої амбіції», - додав він. У БПП ж напередодні закликали візовим режимом зупинити проникнення диверсантів і підривних груп Путіна в Україну. Для цього в Раді вистачить голосів, гарантував у коментарі АСН депутат фракції БПП Анатолій Матвієнко. Та вже за добу голосів за візовий режим фракція не давала. «Візовий режим із Росією треба вводити. Що це дасть нам на практиці? Це дасть визнання об'єктивної реальності: у нас є окупант і ми не можемо робити вигляд, що його не існує. Крапка. А чи будуть голоси в четвер за це рішення, ми подивимося», - заявила АСН віце-спікер і член фракції «Самопоміч» Оксана Сироїд. «Батьківщина» також висловлювалася за візовий режим з РФ, а заодно і пропонувала переглянути Великий договір між країнами. У свою чергу, в інтерв'ю АСН заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв додав, що розрив дипломатичних відносин із Росією не повинен ускладнити повернення наших полонених. «В умовах розірваних дипломатичних відносин у країнах продовжують працювати окремі місії», - повідомив він. «Народний фронт» також обіцяв підтримати візовий режим з РФ і розширення санкцій до підприємств країни-агресора. Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький у коментарі АСН повідомив, що особисто голосуватиме за візовий режим із РФ. «Я не думаю, що люди з країни, яка нас атакувала, можуть сюди просто приїжджати. Тому після останніх подій, а саме доведення провини Росії в трагедії з МН17, арешту нашого журналіста в Москві, - наші дії повинні бути такими, які захищають нас від агресора», - заявив він. Як завжди, нотку інтриги внесли в цей готовий хор радикали. В інтерв'ю АСН народний депутат фракції «Радикальної партії» Андрій Лозовий заявив, що БПП, НФ і Опоблок не зацікавлені в повному розриві дипломатичних відносин з РФ, а тому голосів не дадуть. На думку Лозового, це є відображенням «зовнішньої політики Банкової, коли їм вигідно торгувати з Росією. Тому зараз вони тільки точково через введення візового режиму хочуть змінити ситуацію. Коли треба діяти комплексно - розривати дипломатичні відносини, перестати торгувати з Росією, застосувати абсолютні санкції». Що буде, якщо все ж проголосують Процедура введення візового режиму з РФ може зайняти півроку. Про це в інтерв'ю АСН заявив радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк. «Введення візового режиму з Росією передбачає певну процедуру. Це не просто питання парламенту. Верховна Рада може тільки прийняти заяву, звернутися до Кабінету міністрів, який вже повинен ухвалити остаточне рішення. Сама процедура може зайняти до півроку. А МЗС України вже після цього визначить конкретні рамки: перебування 90 або 100 днів тощо», - сказав він. Візовий режим з Росією може негативно вплинути на українців, які працюють в РФ. Звідти можуть ввести більш жорсткі умови для українських трудових мігрантів, не виключено, що підуть тим же шляхом і запровадять візовий режим для українців. Але в будь-якому випадку більшість експертів сходиться на думці, що введення візового режиму з Росією без інших санкційних рішень є популізмом. Адже візовий режим із Росією має бути частиною великого плану санкційного тиску на Російську Федерацію, в іншому випадку це - популістський крок, що може закінчитися таким же пшиком, як і в Грузії.
06 Жовтня
20:49
За кордоном
Десятки афганських військових втекли під час навчань у США
З січня 2015 року 44 афганських військовослужбовці покинули військові бази в США, де проходили навчання, і залишилися нелегально жити в країні, повідомляє Slon з посиланням на Reuters. Як повідомив представник Пентагону Адам Стамп, військові з Афганістану проходили в США підготовку для боротьби з «Талібаном», у тренінгах з 2007 року брали участь близько 2200 афганських військових. За словами джерела в Міноборони США, у американської влади немає свідчень, що афганські військові, які втекли, становлять якусь загрозу або причетні до якихось злочинів.
06 Жовтня
21:31
За кордоном
Очевидці зняли на відео момент удару блискавки в ісландський літак
У Мережі з'явилося відео, як у літак ісландського бюджетного перевізника WOW air вдарила блискавка. Відео на YouTube виклав місцевий телеканал Vef TV. Як повідомляє авіаційний портал Flightradar24, інцидент стався в понеділок, 3 жовтня, після вильоту з міжнародного аеропорту Кеблавік, розташованого за 50 кілометрів від ісландської столиці Рейк'явіка. В результаті ніхто з пасажирів і екіпажу не постраждав, лайнер продовжив свій шлях до Парижа. Відзначимо, що літаки витримують пряме влучення блискавки. Якщо блискавка потрапляє в ніс літака, то виходить через хвіст і крило.
06 Жовтня
21:50
За кордоном
Вчені підрахували максимальну тривалість життя людини
Вчені з коледжу медицини ім. Альберта Ейнштейна встановили, що продовжити термін життя людини далі, ніж вік уже відомих науці довгожителів, неможливо. Про дослідження йдеться в статті EurekAlert! З ХІХ століття середня тривалість життя збільшувалася безперервно завдяки покращенням у сфері охорони здоров'я, харчування та інших галузях. Американські діти, народжені сьогодні, можуть прожити майже до 79 років у порівнянні із середньою тривалістю життя в 47 років для американців, які народилися в 1900 році. Починаючи з 1970 року, максимальна тривалість життя теж збільшилась. Однак, на думку вчених, цей показник має межу - і люди вже досягли її. «Демографи і біологи стверджували, що немає підстав вважати, що процес збільшення максимальної тривалості життя скоро закінчиться. Наші дані говорять про те, що межа досягнута, і сталося це в 1990 році», - сказав один з авторів дослідження Ян Вайг. Дослідники провели аналіз даних про тривалість життя людей з 40 країн. Від початку ХХ століття з кожним роком все більше людей доживали до старості (старими вважаються люди віком понад 70 років). Незалежно від року народження, багато довгожителів досягали 100 років, тільки деякі з них жили довше.
06 Жовтня
22:02
Суспільство
Марсохід Curiosity почав нове дослідження на Червоній планеті
В рамках продовженої ще на два роки місії марсоходу Curiosity потрібно буде подолати 2,5 км, щоб дістатися до хребта, покритого мінеральним гематитом, і оголених корінних порід. Днями Curiosity після закінчення збору зразків породи Червоної планети почав виконувати нову наукову програму в рамках своєї місії на Марсі. Ці ділянки розташовані у низинах гори Шарп, в околицях якої марсохід протягом тривалого часу досліджував сліди багатих водою порід. «Цілі продовженої місії марсохода Curiosity ті ж - ми хочемо досягти не менше молодих ділянок гори Шарп, яка, на нашу думку, все ще приховує багато цікавого».
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,8873989582062-/ /-pc-/
Top