Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу законопроект №3491-д «Про освіту», за що проголосували 277 нардепів, передає кореспондент ASN.
Міністр освіти Лілія Гриневич в інтерв'ю в кулуарах парламенту повідомила, що закон передбачає 12-річну середню освіту.
За її словами, в разі його прийняття в цілому визнається таким, що втратив чинність, закон «Про освіту» 1991 року і вводиться навчання за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти (для початкової та профільної середньої освіти - з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - з 1 вересня 2022 року). Повна загальна середня освіта буде складатися з початкової освіти тривалістю чотири роки, базової середньої освіти тривалістю п'ять років, яка здобувається в гімназії, і профільної середньої освіти тривалістю три роки, яка здобувається в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти зможуть починати в шість або сім років.
«Стаття 7 законопроекту визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах. Особам з порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою і на вивчення української жестової мови», - наголошується в пояснювальній записці.
Компонентами системи освіти в Україні є дошкільна, повна загальна середня, позашкільна, базова професійна, вища професійна, вища освіта та освіта дорослих, зокрема післядипломна освіта.
Також законопроект вводить поняття «освітній округ» і «опорна школа».
Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти пропонується оцінювати шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування і для учнів молодшої школи здійснюється тільки з метою моніторингу.