рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
05
Липня
2016
5 Липня
05 Липня
09:00
Суспільство
Апарат Juno вийшов на орбіту Юпітера
Міжпланетна станція Juno завершила свій п'ятирічний шлях до найбільшої планети Сонячної системи Юпітера і вийшла на околопланетную орбіту. Про це йдеться в офіційному Twitter NASA. «Успіх! Двигун завершив роботу, Juno тепер на орбіті Юпітера, готовий розкрити всі секрети планети», - йдеться в повідомленні. Зонд був запущений у 2011 році. Читайте також: Космічна зустріч, на яку чекали п'ять років (відео) Раніше повідомлялося, що під час прольоту через найнебезпечніші частини радіаційного «щита» Юпітера зонд Юнона буде кожні дві години отримувати дозу радіації, еквівалентну 250 рад, що має вбити людину за кілька секунд.
05 Липня
09:08
Події
У районі АТО ситуація загострюється
У зоні АТО ситуація залишається напруженою і фіксуються ознаки загострення ситуації. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Так, за добу зафіксовано 63 обстріли з боку бойовиків. Зокрема, в районі Зайцевого бойовики використовували заборонену Мінськими угодами артилерію калібру 122 мм, а з 120-мм мінометів обстрілювали Невельське, Опитне, Піски, Кірове. Крім того, з гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів бойовики вели вогонь по Авдіївці. На Маріупольському напрямі зафіксовано 28 випадків обстрілу позицій сил АТО. «Зокрема, російські окупаційні війська з 120-мм мінометів, гранатометів і великокаліберних кулеметів неодноразово стріляли по українських воїнах у Широкиному і Талаківці. Під обстріл із заборонених 120-мм мінометів потрапила Красногорівка. З протитанкового ракетного комплексу бойовики вели вогонь у Гранітному, а з 82-мм мінометів - біля Гнутового», - йдеться в повідомленні.
05 Липня
09:15
Суспільство
Розшифровані «чорні ящики» літака Іл-76, що розбився в Іркутській області
Обидва бортові самописці літака Іл-76, що розбився в Іркутській області, розшифровані. Про це оголосив голова МНС Володимир Пучков. Згідно з даними «чорних ящиків», додав він, всі системи літака були справні, пише Медуза. Фахівці Міждержавного авіаційного комітету (МАК) і Слідчого комітету досконально вивчають всі обставини катастрофи, підкреслив Пучков. «Результати будуть доведені до громадськості», - додав він. Читайте також: Виявлено тіла всіх десяти членів екіпажу літака Іл-76, що розбився в Іркутській області 5 липня в аеропорту Іркутська, повідомив Пучков, пройде церемонія прощання з екіпажем Іл-76, після чого тіла загиблих будуть доставлені в Москву. Літак Іл-76 був зайнятий у гасінні масштабних природних пожеж і у встановлений час не вийшов на зв'язок. Борт був виявлений в околицях населеного пункту Рибний Уян. Обгорілі уламки літака містилися на схилі однієї з сопок.
05 Липня
09:22
Події
У Торецьку п'яний натовп намагалася блокувати пересування військових
Сьогодні вночі в Торецьку біля 100 місцевих жителів з числа раніше засуджених, які перебувають в стані алкогольного сп'яніння, серед яких були і жінки, спробувала блокувати переміщення військових містом. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Донецького обласного управління Національної поліції В'ячеслав Аброськін. За його словами, поліцію міста було піднято по тривозі. «П'яна юрба, керована провокаторами, відмовилася виконувати наші законні вимоги. Мною було дано наказ розблокувати дорогу і затримати активних учасників, що і було зроблено працівниками поліції Торецька. Шкода, що міський голова перебував осторонь, як сторонній спостерігач. Замість спілкування з жителями вважав за краще зайняти позицію «постою, поспостерігавши, куди випливе». Близько опівночі люди розійшлися. Призвідники доставлені в місцеве відділення поліції», - написав Аброськін. Читайте також: У Торецьку викрито сантехніка, причетного до окупації міста При цьому він зазначив, що призвідники спробували сховатися. «Ніхто не розраховував, що поліція буде активно діяти. Бойовики, втрачаючи «підтримку» місцевих жителів, йдуть на все, щоб утримати свій вплив - використовують призвідників заворушень - колишніх в'язнів, страх людей і втому від війни, від щоденних обстрілів. Очікували повторення 2014 року, коли дії професійних провокаторів прихильників «русского мира» видавали за позицію місцевих жителів. Повторення 2014 року не буде, і час всім звикнути до цієї думки», - додав Аброськін.
05 Липня
09:30
Суспільство
Куратор із Росії і ватажок бойовиків організували в Луганській області тіньову схему реалізації ПММ
Куратор бойовиків із Росії С.М. Назаров разом із ватажком бойовиків «ЛНР» Ігорем Плотницьким організували тіньову схему реалізації пально-мастильних матеріалів, перекинутих із Росії контрабандою. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. За його словами, щодня від підконтрольної Назарову російської бізнес-структури «Башкирнефть» на територію «ЛНР» надходить в середньому близько 400 тонн ПММ. «База зберігання контрабандного пального в «ЛНР» розташована в н.п. Ровеньки Луганської області. Отримані ПММ реалізуються місцевому населенню через АЗС, підконтрольні І. Плотницький», - написав Тимчук.
Блог:
Думки
09:36
За кордоном
Петро Олещук
Після Brexit Україна може відійти для Європи на другий план
І Президент Петро Порошенко, і прем'єр-міністр Володимир Гройсман їздили минулого тижня з візитами до Європи не в останню чергу і для того, щоб нагадати ЄС про Україну. Адже на тлі загальної стурбованості виходом Великої Британії з Євросоюзу українські проблеми потьмяніли для європейських партнерів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Петро Олещук. «Думаю, що, зокрема, українські політики поїхали з візитами і для того, щоб нагадати про себе. Передовсім треба було отримати підтвердження, що попередні домовленості чинні і що вони зберігають свою актуальність. Це досить важливо, оскільки зараз гостро стоїть питання про безвізовий режим України з ЄС. І це досить важливо для Президента, оскільки скасування віз дозволило б йому говорити про вагомість зовнішньополітичних перемог і могло б позитивно вплинути на його особистий рейтинг. Зрозуміло, що в нинішній ситуації перспективи безвізового режиму під великим питанням, тому не зайвим було переконатися ще раз. Не думаю, що після Brexit ослабне підтримка України. Але проблема в тому, що Україна певною мірою може відійти на другий план», - розповів політолог. Олещук зазначив, що поки Європа буде займатися своїми власними проблемами, їй треба буде якось встановлювати відносини між членами ЄС і вирішувати інші питання, пов'язані з виходом Великої Британії з Євросоюзу. Він передбачає, що це, можливо, відсуне Україну на другий план.
05 Липня
09:40
Суспільство
Бойовики починають фільтраційні заходи на окупованій території
У Донецьку «МДБ ДНР» проводить чергову масштабну операцію з виявлення і знешкодження «українських шпигунів і диверсантів». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. За його словами, військове керівництво «ДНР» видало розпорядження про проведення «фільтраційних заходів» в місті і передмістях - передовсім у західних районах, що примикають до лінії розмежування сторін. «До цих заходів планується залучити батальйони особливого призначення т.зв. «Республіканської гвардії ДНР», - написав Тимчук.
05 Липня
09:49
За кордоном
США дозволили освітній платформі працювати в анексованому Криму
Уряд США дозволив освітній платформі Coursera відновити роботу в Криму. З 1 лютого 2015 року Coursera була змушена піти з півострова через санкції, введені після приєднання Криму до РФ. Як пише Медуза, це перший випадок часткового скасування американських санкцій проти Росії. Читайте також: США залишать санкції проти Криму, незалежно від дій Росії Як розповіли у Вищій школі економіки (університет співпрацює з Coursera), дозволу на роботу сайту вдалося домогтися завдяки об'єднаним зусиллям російського і американського освітнього співтовариства.
05 Липня
09:58
Події
На Луганщині побили голову окружної виборчої комісії
Вчора ввечері в Луганській області біля під'їзду власного будинку невідомі побили голову окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу №114. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар обласного управління Національної поліції Тетяна Погукай. За її словами, 4 липня о 21:30 до чергової частини Сєверодонецького відділу поліції надійшло повідомлення від місцевого жителя про те, що біля під'їзду будинку №43 по проспекту Гвардійському м. Сєверодонецька лежить людина. Правоохоронці, які прибули на місце, встановили, що 4 липня о 21:20 біля будинку двоє невідомих завдали тілесних ушкоджень голові окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу №114 гр. Б. 1976 р.н. «Потерпілий з діагнозом ЗЧМТ, СГМ, руйнування правого очного яблука, численні підшкірні гематоми голови і правого передпліччя госпіталізований в реанімаційне відділення ЦМЛ м. Сєверодонецька», - йдеться в повідомленні. Вживається заходів щодо встановлення та затримання осіб, які вчинили кримінальний злочин.
05 Липня
10:12
За кордоном
Міноборони Польщі: Саміт НАТО зупинить агресивні наміри Росії
У липні у Варшаві пройде саміт НАТО і рішення, які там приймуть, змусять Росію забути про агресивні наміри. Про це заявив міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич в інтерв'ю агентству Associated Press, передає DW. «Тільки демонстрація реальної готовності до оборони наших кордонів може ефективно зупинити агресивні наміри Росії... Саміт Північноатлантичного альянсу і розміщення сил НАТО в Польщі змусять Росію забути про загрозу Польщі, європейським країнам та іншим державам світу. Після розміщення збройних сил НАТО в Польщі поляки стануть повноцінними членами Альянсу і будуть повністю захищені об'єднаними силами», - розповів Мацеревич. Саміт у Варшаві пройде 8-9 липня, на ньому ухвалять рішення про розміщення в Польщі та країнах Балтії чотирьох батальйонів НАТО.
05 Липня
10:20
За кордоном
Пункти пропуску на українсько-польському кордоні розблоковано
Всі пункти пропуску на українсько-польському кордоні працюють у штатному режимі. Про це на своїй сторінці в Facebook написав помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. «Вдалося знайти порозуміння і на «Краковці». Дорогу, що веде до пункту пропуску, розблоковано. Таким чином, всі пункти пропуску на українсько-польському кордоні працюють у штатному режимі», - написав він. Раніше повідомлялося, що з 4 липня Польща припиняє малий прикордонний рух з Україною. Після цього люди вийшли з протестами до пунктів пропуску на кордоні. Також повідомлялося, що у Львівській області автомобіль в'їхав у натовп людей, які мітингували проти припинення Польщею малого прикордонного руху.
05 Липня
10:28
Політика
Холодницький: Онищенка може не бути в Раді під час розгляду подання щодо його арешту
Нардепа «Волі народу» Олександра Онищенка може не бути на засіданні Верховної Ради 5 липня 2016 року, коли парламентарії розглядатимуть подання щодо його арешту. Про це повідомив голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в ефірі «112 Україна». Він зазначив, що, поки у Онищенка є депутатський мандат і, відповідно, він має депутатську недоторканність, затримати або вплинути на свободу його пересування не можуть ні Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), ні САП, ні будь-який інший правоохоронний орган. Холодницький заявив, що завжди залишається ймовірність, що в день розгляду подання щодо арешту Онищенка, він може не з'явитися на засіданні ВР.
05 Липня
10:30
Політика
«Мене знову кинули»: Онищенко покинув територію України
Народний депутат Олександр Онищенко сьогодні, 5 липня, не з'явиться у Верховній Раді. Про це з посиланням на заяву самого Онищенка пише «Страна». Як відомо, сьогодні парламент має намір розглянути питання позбавлення Онищенка депутатської недоторканності і дозволу на його арешт. На запитання, чи прилетів він до Києва, він дав зрозуміти, що перебуває не в Україні, і сказав, що його банально підставили. «Чого летіти, коли мене підставили і в черговий раз кинули. Обіцяли процес і суд. А вирішили все по беззаконню робити», - заявив він. Онищенко підозрюється в організації «газової схеми», під час розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами.
05 Липня
10:45
Суспільство
На Чернігівщині п'яний чоловік викрав «швидку», ховаючись від поліції
У Чернігівській області нетверезий чоловік викрав машину швидкої допомоги. Про це повідомили в прес-службі ГУ НП області. «Швидку» чоловік викрав, щоб сховатися від поліції. «У поліцію надійшло повідомлення, що в Варві п'яний чоловік побив колишню дружину, влаштував у неї безлад і зник. Побачивши за собою погоню, злочинець вибіг на паралельну вулицю, де стояла карета «швидкої допомоги». Зловмисник змусив водія вийти з-за керма, а сам завів «швидку» і поїхав у напрямі дачного масиву. Поліцейські затримали зловмисника на території дачного масиву за райцентром», - сказано в повідомленні. Інформація про подію внесена в ЄРДР, за фактом справи відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК. Також вирішується питання про відкриття кримінального провадження за нанесення жінці тілесних ушкоджень та хуліганство.
05 Липня
11:06
Політика
Луценко зачитує в Раді подання на Онищенка
Верховна Рада почала розгляд подання на нардепа Олександра Онищенка. У Раді виступає Генпрокурор Юрій Луценко. Він виступає з поданням. Нардепи повинні дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка. Нагадаємо, Онищенко підозрюють як одного з організаторів корупційної схеми із перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством «Укргазвидобування». Онищенко зараз не в Україні, він заявив, що його «підставили».
Відео
11:20
Суспільство
«We are vikings». Ісландія зустріла свою футбольну команду як героїв (відео)
Команда Ісландії на чемпіонаті ЄВРО-2016 стала справжньою сенсацією. Країна з населенням всього в 325 тисяч осіб змогла зібрати таку футбольну команду, яка вразила всіх своїм результатом і виправдала звання справжніх вікінгів. І незважаючи на те, що дійшли вони тільки до чвертьфіналу, програвши одному з фаворитів ЄВРО - команді Франції з рахунком 5:2, приз глядацьких симпатій цього чемпіонату і серця багатьох уболівальників всього світу вони завоювали точно. Хто з команд може похвалитися такою силою духу, коли після програшу в першому таймі з рахунком 0: 4 на здалася і виграла другий тайм із результатом 2:1?
05 Липня
11:31
Суспільство
Федорку повідомлено про підозру
Винуватцеві ДТП, в якій постраждала родина журналіста, Івану Федорку повідомлено про підозру. Про це повідомляє прес-служба Київської обласної прокуратури. Як повідомляється, Києво-Святошинська місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом скоєння дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася в неділю, 3 липня, в м. Боярка Київської області. «Водієві автомобіля, який зіткнувся з автомобілем фотокореспондента Макса Левіна, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) КК України. Також у нього відібрано кров для проведення судової токсикологічної експертизи», - йдеться в повідомленні. Раніше повідомлялося, що 4 червня 2016 року директора з вантажних перевезень і логістики Івана Федорка відсторонили від посади через ДТП. Нагадаємо, що під Києвом Федорко потрапив у ДТП. В аварії постраждали троє людей - жінка і двоє дітей - 4 і 6 років. В аварії постраждала родина фотокореспондента. Федорко втік з медичного закладу під час огляду на алкогольне сп'яніння.
05 Липня
11:37
Політика
Луценко обіцяє нові подання щодо притягнення нардепів до відповідальності
Генеральний прокурор Юрій Луценко виступив у Раді з поданням щодо нардепа Олександра Онищенка - про зняття з нього недоторканності та погодження на арешт, і пообіцяв нові подання щодо притягнення до відповідальності народних депутатів. Про це він заявив під час виступу в парламенті. «Шановні народні депутати, це не перше і, обіцяю вам, не останнє подання на притягнення до відповідальності народного депутата України. Вірю, що в залі є більшість чесних людей, які представляють український народ. Тому прошу проголосувати тричі «за» притягнення, затримання і арешт народного депутата Онищенка», - сказав Луценко. Нагадаємо, Онищенка підозрюють як одного з організаторів корупційної схеми із перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством «Укргазвидобування». Онищенко зараз перебуває не в Україні.
05 Липня
11:52
Суспільство
У Києві з 5 по 15 липня громадський порядок охоронятимуть 2,5 тисячі поліцейських
Майже 2,5 тисячі правоохоронців охоронятимуть громадський порядок у центрі Києва з 5 по 15 липня. Про це повідомили в прес-службі ГУ Національної поліції в Києві. «Майже 2,5 тисячі працівників структурних підрозділів київської поліції і Національної гвардії України нестимуть службу для забезпечення громадської безпеки та порядку в місті Києві під час заходів за масовою участю громадян, проведення яких заплановано на 5-15 липня нинішнього року», - сказано в повідомленні. Поліція нестиме службу не тільки в місцях проведення заходів, а й на прилеглих до них територіях, станціях метро і зупинках громадського транспорту.
05 Липня
11:59
Суспільство
У районі проведення АТО знайдено заміновану схованку
Схованку зі снарядами і мінами виявлено в районі проведення антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, схрон був обладнаний в Мар'їнському районі Донецької області поблизу військових об'єктів Збройних сил України та, за оперативною інформацією, міг бути використаний для проведення диверсій проти українських військовослужбовців і цивільного населення. «Працівники СБ України вилучили зі схованки 16 підкаліберних і осколково-фугасних артилерійських снарядів калібру 100 мм, чотири осколково-фугасні міни калібру 120 мм, 74 осколково-фугасні міни калібру 82 мм, ударно-дистанційні трубки і мінні підривники», - йдеться в повідомленні. Схованку було заміновано 1200 г тротилу з електродетонаторами. Відкрито кримінальне провадження за ст. 263 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.
05 Липня
12:11
За кордоном
У Китаї від повеней загинуло понад 180 осіб
Число жертв повеней у Китаї перевищило 180 осіб, передає ВВС з посиланням на дані місцевої влади. Повені були викликані сильними зливами. Як мінімум ще 45 людей зникли безвісти, а всього від повеней у центральній і південній частині країни постраждало близько 33 мільйонів людей. Синоптики прогнозують, що дощі триватимуть до середи.
05 Липня
12:19
Суспільство
Обшуки в Рівненській області у «бурштинової мафії» тривають, названо нових фігурантів
У Рівненській області працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою і поліцією продовжують обшуки в учасників «бурштинової мафії». Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, у організаторів схеми і скупників бурштину вилучена «чорна бухгалтерія» нелегального бізнесу, сотні тисяч доларів, великі суми в інших валютах, кілька десятків кілограмів «сонячного каменю» великих фракцій і обладнання для видобутку. «Серед фігурантів справи кілька голів райдержадміністрацій та керівників лісгоспів Рівненської області, обшуки у пересічних копачів правоохоронці не проводили», - йдеться в повідомленні. Зараз перевіряється наявність у організаторів та інших учасників угруповання банківських рахунків і нерухомості за кордоном, тривають ще майже тридцять обшуків. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу п'яти організаторам нелегального бізнесу, здійснюються відповідні процесуальні дії щодо інших учасників угруповання. Зараз затримано заступника прокурора Рівненської області, у якого знайшли коштовності і годинники на сотні тисяч доларів, підполковника СБУ і низку інших організаторів та учасників угруповання. Генеральний прокурор Юрій Луценко вже заявив, що має намір повністю змінити керівництво обласної прокуратури. Крім того, в Києві було затримано кримінального авторитета «Ушатого», який контролював незаконний видобуток бурштину на Рівненщині.
05 Липня
12:25
Політика
Депутати проголосували за зняття недоторканності та арешт Онищенка
Депутати Верховної Ради проголосували за зняття з народного депутата Олександра Онищенка недоторканності і дали дозвіл на його арешт. За відповідні рішення проголосували 265 і 263 депутатів відповідно. Онищенко підозрюється в організації «газової схеми», під час розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами. Сьогодні стало відомо, що Онищенко перебуває за межами України.
05 Липня
12:33
Суспільство
На Фіджі біля місця вбивства подружжя з Росії знайдено людську голову
На острові Фіджі, де раніше було виявлено останки подружжя з Росії, знайдено відрізану голову. Як пише Медуза, голову, яка містилася в пакеті, знайшло подружжя з Нової Зеландії - Грем і Джен Біклі. Туристи не стали відкривати підозрілий пакунок і повідомили про знахідку в поліцію. Пізніше поліцейські розповіли їм, що в пакунку містилася людська голова. Біклі зазначив, що звернув увагу на пакунок через те, що їм з дружиною було відомо про виявлені раніше на пляжі останки, і вони «жартома» припустили, що на пляжі можуть бути й інші фрагменти тіл. Раніше повідомлялося, що на острові Віті-Леву в Фіджі знайдено тіла росіян Юрія Шипуліна і його дружини Наталії, які зникли в середині червня. Те, що знайдені останки належать їм, підтвердив аналіз ДНК. Про зникнення подружжя стало відомо в середині червня, коли в поліцію звернувся їхній бізнес-партнер. Він повідомив, що Шипуліни не повернулися на свою ферму.
05 Липня
12:41
Суспільство
На горі Карачун почали монтувати телевежу
На горі Карачун біля Слов'янська почався монтаж нової телевежі. Про це у себе в Twitter написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. «Слов'янськ. Гора Карачун. Два фото. 2014 і 2016. Нова телевежа замість скаліченої війною старої. Починається монтаж!» - написав він. Раніше повідомлялося, що на горі Карачун в Донецькій області ведуться відновлювальні роботи для встановлення телевежі. Пізніше стало відомо, що будівництво телевежі триватиме близько трьох місяців.
05 Липня
12:47
Політика
Онищенка попередили про можливу конфіскацію його майна
2 липня народний депутат Олександр Онищенко на борту літака покинув Україну з місцем призначення Мінськ. Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко, пише на своїй сторінці в Facebook його прес-секретар Лариса Сарган. За словами Луценка, до сьогоднішнього голосування жодна правоохоронна структура України не мала можливості зупинити його, і він міг вільно пересуватися. «Найближчим часом після висунення підозри буде розпочато процедуру державного і міждержавного розшуку Онищенка, щоб залучати його до досудового слідства, а потім до судового», - навела слова Луценка Сарган. Читайте також: Депутати проголосували за зняття недоторканності та арешт Онищенка Також Луценко зазначив, що, якщо Онищенко ухилятиметься від суду, він буде оголошений в розшук, а якщо найближчим часом не з'явиться в Україні, законодавство дозволяє притягнути його до відповідальності заочно і конфіскувати все його майно. Онищенко підозрюється в організації «газової схеми», в ході розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами. Сьогодні стало відомо, що Онищенко перебуває за межами України.
05 Липня
12:56
Суспільство
У Києві затримано харківського журналіста Бородавку
Затримано відомого харківського журналіста Андрія Бородавку, який переховувався в Росії і перебував у розшуку за підозрою в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, була проведена спецоперація з дискредитації Бородавки перед його кураторами з російських спецслужб, і його було депортовано в Україну. Працівники Управління СБ України в Харківській області затримали зловмисника в аеропорту «Бориспіль». «Бородавці повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України. Він активно співпрацює зі слідством і дає викривальні свідчення щодо головних функціонерів сепаратистсько-колабораціоністського руху і його російських кураторів», - йдеться в повідомленні. Слідчі дії тривають, протягом декількох днів досудове розслідування буде завершено, а матеріали спрямовано до суду.
05 Липня
13:05
Події
За добу загинуло троє українських військових
За минулу добу в районі проведення антитерористичної операції загинули троє українських військових. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. За його словами, ще 13 військових отримали поранення.
05 Липня
13:13
Суспільство
В районі АТО затримано інформатора бойовиків
У районі проведення АТО затримано жителя Донецької області, який у травні-червні передавав бойовикам інформацію про місця дислокації підрозділів ЗСУ. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, зловмисник передавав дані через одну із соціальних мереж. За це терористи обіцяли йому винагороду в розмірі 20 тисяч російських рублів. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 256 (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі заходи.
05 Липня
13:26
Суспільство
Поліція відкрила кримінальні провадження через блокування доріг на Львівщині
За фактом блокування доріг у районі українсько-польського кордону порушено кримінальні провадження. Про це повідомляє прес-служба Львівського обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, провадження відкрито за ч. 1 ст. 279 КК України (Блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, що порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків). Раніше повідомлялося, що з 4 липня Польща припиняє малий прикордонний рух з Україною. Після цього люди вийшли з протестами до пунктів пропуску на кордоні. Також повідомлялося, що у Львівській області автомобіль в'їхав у натовп людей, які мітингували проти припинення Польщею малого прикордонного руху. Зараз всі пункти пропуску працюють у штатному режимі.
05 Липня
13:39
Суспільство
Порошенко привітав жителів Слов'янська і Краматорська з річницею визволення від бойовиків
Президент Петро Порошенко привітав жителів Слов'янська і Краматорська з другою річницею визволення міст від окупації бойовиків. Про це він заявив під час свого виступу в Слов'янську. За словами Порошенка, саме в липні 2014 року відроджувані Збройні Сили здали свій перший бойовий іспит у війні. «Наші військові повернули Слов'янськ і Краматорськ з мінімальними людськими втратами, зберігши життя людей, які опинилися в зоні бойових дій», - сказав Порошенко.
05 Липня
13:48
Події
У Рівненській області двоє підлітків розбилися на мотоциклі, один із них загинув
У Рівненській області загинув підліток, розбившись на мотоциклі. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, 14-річний житель села Озеро на мотоциклі Viper, рухаючись польовою дорогою, не вибрав безпечну швидкість руху, не помітив поперечної канави і допустив падіння. «Його госпіталізували, медики діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку і закритий перелом ключиці. Його 12-річний односельчанин загинув», - йдеться в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 КК України, триває досудове розслідування.
Блог:
Думки
13:55
Економіка
Володимир Орлов
Що являє собою «чорна сотня» і чому вона досі не почала роботу?
Ще 8 червня 2016 року Кабінет Міністрів створив «чорну сотню», але елітний спецпідрозділ досі не розпочав роботу. Що насправді являє собою «чорна сотня», розуміють далеко не всі. Проте на роботу таких мобільних груп покладено великі очікування. Тому хотілося б прояснити, як сьогодні на практиці справи у недавно створеного Міжвідомчого цільового центру при ДФС, а також спрогнозувати, коли ж мобільні групи боротьби з контрабандою реально почнуть роботу. Вже зараз можна сказати, що не раніше ніж через 1-2 місяці. Що відбувається сьогодні? Зараз є тільки Постанова уряду про організацію їхньої роботи, і, наскільки мені відомо, проводиться кадровий відбір до цих спецпідрозділів. З огляду на те, що грошове забезпечення члена мобільної групи стартує від 30 тис. грн (що в 10 разів більше зарплати рядового інспектора митниці), охочих потрапити в ці елітні підрозділи достатньо. Старший мобільної групи отримуватиме 40 тис. грн, а керівник Центру - 50 тис. грн. Сумно в цій історії те, що додаткового фінансування на зарплати «чорносотенців» не виділено - все в межах чинного фонду оплати праці ДФС, а це означає, що зменшаться і так мізерні зарплати інших працівників цієї структури. Якщо говорити про організацію роботи цих груп, то коротко це виглядатиме так: створюється Центр з цілодобовими змінами аналітичних груп по п'ять осіб (із ДФС - три людини, з Прикордонної та Національної поліції - по одній). Аналітична група Центру проводить аналітично-пошукову роботу з метою виявлення ризикових операцій в зоні діяльності митниць ДФС, формує завдання-доручення мобільній групі (4 особи: з ДФС - дві, з Прикордонної та Національної поліції - по одній) і контролює його виконання. Сама ж мобільна група отримує права входити в усі зони митного контролю, пункти пропуску, зупиняти транспортні засоби, приймати рішення щодо огляду/переогляду тощо. Примітно, що старші мобільних груп, відповідно до Постанови КМУ, при виконанні доручень зобов'язані використовувати засоби фото-, відеофіксації на всіх етапах проведення заходів з виконання доручень Центру. Центр отримує і забезпечує зберігання документів і відеоматеріалів з відпрацювання ризикових операцій, тому, за бажання, можна перевірити і проконтролювати, наскільки прозорою буде робота «чорних сотень». Але найцікавіше запитання, коли ж чекати результату? Скажу так: по-перше, у нас конкурси, тестування та інші кадрові кастинги зазвичай затягуються надовго. У Постанові уряду про початок роботи чорних сотень чітких вказівок і дедлайну щодо початку роботи немає. А враховуючи, що, за моєю інформацією, цим обраним «супермитникам» робитимуть ще й начитку лекцій з основ митного законодавства, говорити про конкретні результати в найближчому часі не доводиться. Крім того, давайте будемо чесними, зарплата проекту «чорних сотень» (якщо брати штатну чисельність, закладену в Постанові КМУ) складе майже 4 млн грн на місяць. Додайте до цього автомобілі, бензин, оплату готелів, добових тощо. Тому, якщо в звітах ми почуємо, що за місяць роботи мобільні групи попередили несплати до державного бюджету податків на суму 5 млн грн, - це не результат. При цьому треба розуміти, що надходження від перекриття «чорної», «сірої» та іншого кольору контрабанди (як любить оперувати нинішнє керівництво ДФС) мають об'єктивно прораховуватися, підтверджуватися документально, а не бути голослівно-порожніми. Якщо стосовно порушення складено протокол, то економічний ефект від нього повинен хоча б підтверджуватися судовим рішенням, що набрало чинності. А в компетентності майбутніх чорносотенців, наприклад, у їхніх навичках складання протоколів про порушення митних правил, є великі сумніви. До речі, автопарк кандидатів у мобільні групи, які прибули на Львівську площу, може позмагатися з депутатським... Загалом, чи повторить «чорна сотня» долю аналогічних міжвідомчих підрозділів, які вже, нагадаю, не раз створювалися на митниці для боротьби з контрабандою - такі як «Контрабанда-СТОП» у 2005 році, групи «Північ», «Захід» тощо, - можна буде зрозуміти вже восени. Як, втім, і те, чи вдасться повернути витрачені з держбюджету кошти на їх створення.
05 Липня
14:01
Суспільство
Рада звільнила двох суддів Конституційного суду
Верховна Рада України звільнила з посади суддів Конституційного суду України Петра Стецюка і Олександра Пасенюка. За відповідні рішення проголосували 241 і 239 депутатів. Стецюк був звільнений у зв'язку із закінченням терміну повноважень (9 років). Пасенюк звернувся в Раду із заявою про звільнення у зв'язку з досягненням 65 років.
05 Липня
14:11
Суспільство
Порошенко приїхав на Донеччину і відвідав гору Карачун
Президент Петро Порошенко розпочав робочу поїздку до Донецької області з відвідин гори Карачун, де поклав квіти до пам'ятного знака та вшанував пам'ять воїнів, загиблих в ході бойових дій. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Як повідомляється, Порошенко також поклав квіти до пам'ятної стели загиблим бійцям 25-ї окремої парашутно-десантної бригади і вшанував пам'ять українських героїв. Президент також оглянув хід робіт з відновлення радіо-телевізійної передавальної станції «Краматорськ» та забезпечення доступу до українського радіо- і телемовлення. Станція, що розташована на горі Карачун, була зруйнована проросійськими терористами під час окупації Слов'янська і Краматорська. Під час наради на горі Карачун Президент наголосив на необхідності забезпечити повне покриття українським радіо- і телемовленням всієї території Донецької і Луганської областей. Раніше повідомлялося, що на горі Карачун в Донецькій області ведуться відновлювальні роботи для встановлення телевежі. Пізніше стало відомо, що будівництво телевежі триватиме близько трьох місяців.
05 Липня
14:20
Суспільство
Стець розповів, скільки ще телевеж треба встановити для повного покриття Донецької області
Для забезпечення повного покриття трансляції українських телевізійних каналів у Донецькій області потрібно додатково встановити ще дві вежі, крім тієї, яка буде розташована на горі Карачун. Про це заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець, повідомляє прес-служба глави держави. Водночас Юрій Стець повідомив, що в Луганській області ведуться роботи з встановлення однієї радіо-телевізійної вежі, яка була передана Україні американськими партнерами. Раніше повідомлялося, що на горі Карачун в Донецькій області ведуться відновлювальні роботи для встановлення телевежі. Пізніше стало відомо, що будівництво телевежі триватиме близько трьох місяців.
05 Липня
14:28
Політика
Парубій підписав постанови щодо арешту Онищенка
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав постанови про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата Олександра Онищенка. Як пише 112, тепер всі рішення Ради щодо народного депутата набрали чинності. Нагадаємо, сьогодні депутати проголосували за арешт Онищенка. Онищенко підозрюється в організації «газової схеми», в ході розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами. Сьогодні стало відомо, що Онищенко перебуває за межами України.
05 Липня
14:37
Суспільство
Суд над затриманими в Рівненській області у «бурштиновій справі» відбудеться 5-6 липня
Суд над затриманими в Рівненській області за звинуваченням в організації нелегального видобутку бурштину має відбутися сьогодні або завтра. Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє прес-служба ГПУ. За словами Луценка, затримані вже доправлені в Київ. «Суд над п'ятьма затриманими має відбутися або сьогодні, або завтра», - сказав Луценко. Зараз у зазначеному кримінальному провадженні вже проведено понад 100 обшуків і затримані причетні до скоєння цих злочинів особи. Вирішується питання про оголошення підозри зазначеним особам у вчиненні кримінальних правопорушень і обрання їм запобіжного заходу. На сьогодні затримано заступника прокурора Рівненської області, у якого знайшли коштовності і годинники на сотні тисяч доларів, підполковника СБУ і низку інших організаторів та учасників угруповання. Генеральний прокурор Юрій Луценко вже заявив, що має намір повністю змінити керівництво обласної прокуратури. Крім того, в Києві було затримано кримінального авторитета «Ушатого», який контролював незаконний видобуток бурштину на Рівненщині.
05 Липня
14:46
Політика
Онищенко заявив, що бачить загрозу своєму життю
Народний депутат Олександр Онищенко бачить загрозу своєму життю. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, те, що зараз відбувається, не що інше, як вибірковість процесу з повною відсутністю доказової бази. «Це своєрідна спецоперація - бездоказова. Все було узгоджено заздалегідь і докази не потрібні. Хід операції показує, що мені не дали б права захищатися належним чином. І головне, що багато людей від влади дуже не зацікавлені, щоб я почав говорити, у зв'язку з цим бачу явну загрозу моєму життю», - написав він. При цьому він зазначив, що прийняв рішення не дозволити себе показово заарештувати в залі ВР і що зараз він перебуває в Австрії. Нагадаємо, сьогодні депутати проголосували за арешт Онищенка. Онищенко підозрюється в організації «газової схеми», в ході розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами. Сьогодні стало відомо, що Онищенко перебуває за межами України.
05 Липня
14:55
Суспільство
Окупанти збираються розмістити в Криму нові радіолокаційні станції
Міноборони РФ планує розмістити в Балтиці і Чорному морі дві нові радіолокаційні станції (РЛС) «Подсолнух». Як пише Медуза, РЛС заступлять на бойове чергування в Балтиці в 2017 році. Цього ж року «Подсолнух» планується розмістити і на території Криму. «Він буде бачити будь-який військовий корабель, який проходить Босфор», - сказало джерело. Розміщення двох нових РЛС, пояснило джерело, має компенсувати зростання військової активності НАТО.
05 Липня
15:04
Суспільство
У НАБУ розповіли, навіщо проводили обшуки в адвокатських конторах, пов'язаних із Онищенком
У вівторок, 5 липня, детективи НАБУ проводять обшуки в офісах двох адвокатських компаній та за місцем проживання трьох адвокатів для отримання доказів, що підтверджують або спростовують причетність адвокатів до конвертації коштів, отриманих в результаті реалізації так званої «газової схеми Онищенка». Про це повідомляє прес-служба НАБУ. За інформацією правоохоронців, обшуки санкціоновані відповідними постановами суду, які були надані 4 липня, і проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування». «Наголошуємо, що детективи НАБУ діють виключно в межах чинного законодавства. Відповідні постанови суду були винесені з дотриманням вимог Кримінально-процесуального кодексу і Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Речі і документи, до яких заборонений доступ відповідно до 161 статті КПК, не вилучалися», - відзначили в НАБУ. Нагадаємо, сьогодні депутати проголосували за арешт Онищенка. Онищенко підозрюється в організації «газової схеми», в ході розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами. Сьогодні стало відомо, що Онищенко перебуває за межами України.
05 Липня
15:13
Політика
Суд повернув обвинувальний акт щодо Мосійчука в Генеральну прокуратуру
Сьогодні Солом'янський райсуд Києва виніс рішення повернути обвинувальний акт у справі народного депутата Ігоря Мосійчука Генеральній прокуратурі. Про це Мосійчук написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, це дає можливість Генеральному прокурору Юрію Луценку найближчим часом внести до парламенту подання на його затримання і арешт. «Я маю право оскаржити це рішення в апеляційному порядку, але боюся, що ГПУ дуже поспішає внести подання і заарештувати мене», - написав Мосійчук. При цьому він пообіцяв не залишати межі України. Минулого року ГПУ звинувачувала Мосійчука за п'ятьма статтями.
05 Липня
15:22
Політика
Онищенко заперечує зустріч з Порошенком
Народний депутат Олександр Онищенко заперечує, що зустрічався з Президентом Петром Порошенкоv напередодні голосування у Верховній Раді ojlj позбавлення його недоторканності. Про це повідомляє Страна. Як повідомляється, народний депутат Олег Ляшко озвучив інформацію про те, що Онищенко бачився з Президентом перед голосуванням. «Це Ляшко сказав? А яке я маю відношення до Ляшка? У мене з ним немає відносин. Ні, з Порошенком я не зустрічався», - сказав Онищенко. Нагадаємо, сьогодні депутати проголосували за арешт Онищенка. Онищенко підозрюється в організації «газової схеми», в ході розслідування якої вже затримано 12 осіб. За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами. Сьогодні стало відомо, що Онищенко перебуває за межами України.
05 Липня
15:30
Суспільство
В районі АТО вбито сімох бойовиків
Вчора в районі проведення антитерористичної операції були знищені сімох бойовиків. Про це повідомляє прес-служба головного управління розвідки Міністерства оборони. «4 липня знищено сімох і поранено шістьох військовослужбовців 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) і 3-ї окремої мотострілкової бригади (Горлівка) 1-го АК, а також 4-ї окремої мотострілкової бригади (Алчевськ) 2-го АК», - йдеться в повідомленні.
05 Липня
15:45
Суспільство
Порошенко дав тільки два місяці на відновлення телевежі на горі Карачун
Президент Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди другої річниці визволення Слов'янська і Краматорська від проросійських бойовиків зазначив, що за два місяці в Донецькій області повинна бути відбудована радіо-телевізійна передавальна станція «Краматорськ». Про це повідомляє прес-служба глави держави. Порошенко повідомив, що сьогодні відвідав гору Карачун, де в липні 2014 року оборону тримали підрозділи 95-ї бригади, снайпери, артилеристи, підрозділи Управління державної охорони. Тоді артилерія ворога била по телевежі, бо агресор вважав її найбільшою загрозою для себе. «Цю телевежу, з якої йшла правда про війну, вони боялися найбільше. Ми домовилися, що вже за два місяці телевежа повинна бути відбудована. І більше терміну на це я не даю», - зазначив Президент. Раніше повідомлялося, що на відновлення телевежі потрібно три місяці.
05 Липня
16:01
Суспільство
Порошенко в Слов'янську нагородив 26 військових, зокрема Муженка
Президент Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди другої річниці визволення Слов'янська і Краматорська вручив ордени та медалі 26 військовим Збройних Сил та Національної гвардії за мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Як повідомляється, орден Богдана Хмельницького III ступеня Президент вручив старшому лейтенанту Максиму Володенкову, майорам Сергію Євтушенку і Анатолію Козелу, полковнику Олександру Зуєву, капітанам Олександру Мосійчуку, Денису Півчуку, Степану Радчуку, Юрію Руденку, Андрію Тімакову і Костянтину Чурсіну, начальнику Генерального штабу Віктору Муженку. «Нагороджені військові неодноразово брали участь в боях із проросійськими бойовиками, проявляючи при цьому особисту силу волі, вірність військовій присязі, відповідальність і рішучість», - йдеться в повідомленні. Крім того, орден «За мужність» III ступеня отримали старший сержант Олег Безкровний, старші солдати Євген Васильєв, Микола Глум і Андрій Гром, сержант Андрій Слободянюк, прапорщик Григорій Слухай і головний старшина Іван Шевчук. Глава держави також вручив ордени «За мужність» III ступеня нацгвардійцям - підполковникам Владиславу Аллерову і Костянтину Корніцькому полковнику Сергію Трофименку. Ще п'ятеро військових отримали медалі «За військову службу Україні» та «Захиснику Вітчизни».
05 Липня
16:12
Суспільство
На Донеччині на хабарі затримали поліцейського і прокурора
У Донецькій області на хабарництві затримано прокурора і поліцейського. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. Затримали прокурора Артемівської місцевої прокуратури та старшого слідчого СВ Бахмутського відділу поліції Головного управління Національної поліції. «До Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України звернувся місцевий житель з інформацією про те, що від нього працівники правоохоронних органів вимагають 2 тис. 500 доларів хабара. За вказану суму правоохоронці обіцяли повернути чоловікові вилучене під час обшуків майно і закрити розпочате проти нього кримінальне провадження. Після переговорів остаточна сума хабара склала 1000 доларів США. Правоохоронці затримали хабарників», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) КК України.
05 Липня
16:30
Суспільство
Бійця «Торнадо» допитають у справі Єфремова
Один із затриманих колишніх бійців батальйону «Торнадо» Микола Цукур буде допитаний у справі колишнього нардепа від Партії регіонів Олександра Єфремова. Про це повідомив адвокат Цукуров Володимир Якимов, передає РБК-Україна. «Йому (Миколі Цукуру. - Ред.) запропонували дати свідчення. Він каже, що давав свідчення, а вони знову хочуть. Цукур раніше давав свідчення з цього приводу (проти Єфремова. - Ред.). Я так думаю, що він буде давати ще раз ці свідчення, але це йому вирішувати. Слідчі, які вестимуть цю справу, повинні будуть отримати дозвіл, приїхати в СІЗО і допитати його там або замовити доставку», - розповів Якимов. Адвокат Єфремова Олександр Мельников сказав, що він нічого не знає про це.
Відео
16:32
Суспільство
Як звільняли Краматорськ і Слов'янськ від терористів (відео)
Сьогодні Україна відзначає другу річницю визволення міст Слов'янська і Краматорська від російсько-терористичних військ. Відео захоплення міського відділення міліції міста Краматорська терористами 12 квітня 2014 року. Саме там прозвучало слово, яке зараз знає кожен українець: «поребрик». Попри присутність у місті сепаратистів жителі вийшли на мітинг на підтримку України 17 квітня 2014 року. Зустріч жителями Краматорська бійців ЗСУ 5 липня 2014 року. Колона ЗСУ в Краматорську 8 липня 2014 року. Підняття прапора України над Слов'янськом 5 липня 2014 року. Жителі Слов'янська підтримують українську армію і радіють звільненню від терористів. Про це місцеві жителі заявили в інтерв'ю журналісту російського каналу RT Грему Філліпсу, який у своїй звичній манері викривленого розуміння роботи журналіста намагається переконати жителів у зворотному. Не вийшло.
05 Липня
16:42
Суспільство
У Києві знайшли протитанкову міну на території школи
У Солом'янському районі Києва знайшли протитанкову міну. Про це повідомляє прес-служба столичного управління Нацполіції. Знахідку виявили на території школи. «Близько 18:00 мешканці Солом'янського району виявили на даху господарської споруди однієї зі шкіл підозрілий згорток і повідомили про це адміністрацію установи. Інформацію про небезпечну знахідку передали в поліцію. На місце події прибули експерти вибухотехнічної служби і працівники районного управління поліції. Експерти попередньо встановили, що в пакеті міститься бойова протитанкова міна. Знайдений боєприпас був без вибухового пристрою, тому самостійно вибухнути не міг. Його вилучили і направили для проведення експертизи», - сказано в повідомленні. Інформацію про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Зараз шукають власника міни.
05 Липня
17:04
Політика
Вечірнє засідання в Раді не провели через блокування трибуни
Нардепи Радикальної партії Ляшка і «Батьківщини» заблокували трибуну і президію Верховної Ради. Про це повідомляє РБК-Україна. Спікер Ради Андрій Парубій достроково закрив вечірнє засідання парламенту. «Нам потрібно провести політичні консультації для того, щоб ми могли розблокувати роботу ВРУ, і тому я хочу подякувати всім колегам за сьогоднішні важливі принципові рішення щодо боротьби з мафією і хочу відразу оголосити про відкриття вечірнього засідання і сказати, що в зв'язку з політичними консультаціями оголошую вечірнє засідання ВРУ закритим», - сказав він. Нардепи, які блокують трибуну, вимагають прийняття постанови про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування офшорів, а також створення ТСК щодо справедливості встановлених тарифів на газ для населення.
05 Липня
17:13
Суспільство
Експертиза показала причетність беркутівців до розстрілів на Майдані
Святошинський районний суд закінчив вивчення балістичних експертиз у справі п'ятьох екс-беркутівців про розстріл 48 учасників Майдану. За словами представника ГПУ, експертиза куль і їхніх фрагментів, вилучених із тіл загиблих і поранених учасників протестів на Майдані, підтверджує причетність обвинувачених беркутівців до злочину, пише ЛІГА.net. «Останній експертизі вдалося встановити конкретні автомати, закріплені за спецпідрозділом, з яких були вбиті і поранені протестувальники. Експертизою встановлено факт вбивств із конкретних автоматів, закріплених за конкретними співробітниками», - заявив під час перерви судового засідання прокурор ГПУ Олексій Донськой. Після перерви суд продовжить вивчення доказів сторони обвинувачення у справі екс-беркутівців Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янишевського.
05 Липня
17:26
Суспільство
Інтерпол затримав українського бізнесмена під час в'їзду до Сербії
При спробі в'їзду до Сербії з однієї з сусідніх країн співробітники Інтерполу затримали черкаського агробізнесмена, який привласнив майже двадцять мільйонів державних коштів. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, засновник і власник локального сільгоспвиробника з Черкаської області уклав в 2014 році контракт з зерновим оператором «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Аграрії отримали майже двадцять мільйонів гривень за закупівлю у них зернових майбутнього врожаю. «Співробітники спецслужби встановили, що агропідприємство не забезпечило постачання у встановлений термін, бізнесмен привласнив державні гроші і тривалий час переховувався за кордоном. В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 кримінального кодексу України, підприємець був оголошений в міжнародний розшук», - йдеться в повідомленні. Зараз вирішується питання про екстрадицію бізнесмена в Україну.
05 Липня
17:39
Суспільство
Стало відомо, звідки у Луценка дорогий годинник
Дорогий годинник, який був на руці у Генерального прокурора Юрія Луценка під час його візиту в парламент, виявився подарунком дружини. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар Луценка Лариса Сарган. «Юрій Луценко не все життя був Генеральним прокурором. Дружина Ірина, у якої був бізнес, подарувала цей годинник на ювілей ще до в'язниці. Про годинник і сам Луценко не раз розповідав, не приховуючи під рукавом піджака», - написала вона.
05 Липня
17:51
Економіка
Гройсман розраховує на $12 мільярдів доларів фінансової допомоги
Україна має намір отримати поточного року близько 12 мільярдів доларів міжнародної фінансової допомоги. Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, пише 112. За його словами, ця сума включає в себе понад чотири мільярди доларів у вигляді траншів від Міжнародного валютного фонду (МВФ), а також двосторонню допомогу від партнерів України, зокрема США. Як зазначає прем'єр, програма МВФ працює на Україну. При цьому Гройсман підкреслив, що політики-популісти очорнюють і «демонізують» фонд, проте влада буде пояснювати суспільству, що саме рекомендує МВФ і чому. Водночас відзначається, що ключова реформа, якої очікують від чинного уряду, - це реформа пенсійної системи. За словами Гройсмана, нинішня система, завдяки якій представники таких професій, як шахтарі і прокурори, можуть вийти на пенсію в ранньому віці, «дуже болюча». «Є люди, які виходять на пенсію до досягнення ними 50-річного віку. Я вважаю це великою проблемою, оскільки людина, яка не досягла цього віку, ще молода», - заявив прем'єр, однак не уточнив, чи є існуюче поступове збільшення загального пенсійного віку достатнім.
05 Липня
18:19
За кордоном
Росія будує біля кордону з Україною новий полігон
У Ростовській області будується один з найсучасніших полігонів Збройних Сил Росії - Кадамовський. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони. Як повідомляється, військове містечко призначене для розміщення новостворюваної 150-ї Ідрицько-Берлінської ордена Кутузова II ступеня мотострілкової дивізії. Службові квартири для офіцерів і молодших командирів на Кадамовському будуть зі збільшеною площею, якісним оздобленням, сантехнікою і кухонними меблями. Казарми з поліпшеним плануванням і комфортом. Полігон дивізії обладнають інноваційними системами управління бойовою підготовкою. Навчання і тренування проходитимуть на стрільбищах з дистанційним управлінням мішенями. Планується, що бойова підготовка на полігоні з'єднання почнеться вже за кілька місяців.
05 Липня
18:34
Суспільство
В Одесі декана факультету затримано на хабарі
В Одесі на хабарі затримали декана одного з факультетів Одеської національної академії харчових технологій. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, до працівників Управління захисту економіки (УЗЕ) в Одеській області звернулася мати студентки. Вона повідомила, що декан одного з факультетів вимагає від її дочки, студентки 2-го курсу, шість тисяч гривень неправомірної вигоди за успішне складання сесії. «За фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди слідчим управлінням ГУНП України в Одеській області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. 4 липня в аудиторії вищого навчального закладу 42-річного чиновника затримали під час отримання шести тисяч гривень хабара», - йдеться в повідомленні. У поліції підкреслили, що вимагання неправомірної вигоди цим чиновником було систематичним. «Оперативники Управління захисту економіки задокументували факти вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди. Загальна сума хабарів досягає 40 тис. грн», - наголошується в повідомленні.
Блог:
Думки
18:53
Суспільство
Павло Різаненко
Кожен випадок порушення закону бійцями АТО в зоні бойових дій треба розглядати окремо
Амністія для військових якщо і має бути, то тільки не за тяжкі злочини, і в кожному конкретному випадку тільки слідство може встановлювати вину військових. Але такого роду амністія не означає, що хтось має право здійснювати неправомірні дії без вимушених обставин в зоні бойових дій. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат від БПП Павло Різаненко. «Луценко говорив про можливу амністію, але тільки не за тяжкими злочинами. Не може бути амністії за вбивство цивільних, тортури тощо. Йшлося про легкі злочини, середньої тяжкості. Треба підкреслити, що Луценко говорив не про те, що військовий - учасник АТО може приїхати додому, умовно до Львова чи Кіровограда, і вчинити злочин, а потім отримати амністію. Йдеться виключно про зону бойових дій, зону проведення АТО при виконанні своїх обов'язків, а якщо він пішов у «самоволку» або був у відпустці, тоді і скоїв злочин - за це жодної амністії не повинно бути. Це виключно ситуації вимушених обставин в зоні бойових дій», - розповів нардеп. На думку Різаненка, тільки слідство може встановлювати в кожному конкретному випадку ступінь вини військового - чи дійсно це була нагальна потреба забрати авто або матеріальні цінності, чи це мародерство. «Щодо того ж Лихоліта є дві думки: були люди, які мітингували під судом і говорили, що не можна його судити. А були ті ж учасники «Айдару», які говорили: «Ми були в зоні бойових дій, а ці люди перебували за 60-70 кілометрів від зони бойових дій, де нічого не відбувалося, а вони ломилися до людей, катували, забирали гроші, забирали авто. Тому тут треба кожен випадок розглядати окремо», - підсумував народний обранець.
05 Липня
19:01
Суспільство
«Ми всі під прицілом»: В Чорне море увійшов підводний човен РФ із потужним ракетним комплексом
У розташування Чорноморського флоту Росії в анексованому Криму зайшов підводний човен Б-262 «Старий Оскол», який має на озброєнні ракетний комплекс «Калібр». Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Роман Бочкала. За його словами, це той самий комплекс, що застосовувався щодо Сирії з акваторії Каспійського моря. «Дальність стрільби - 1500 км, що фактично означає поразку цілей по всій території України. По суті, всі ми зараз під прицілом. Не нагнітаю. Просто факт», - написав Бочкала.
Блог:
Думки
19:14
Політика
Андрій Іллєнко
Тюрми переповнені добровольцями, а люди, які розв'язали війну, досі на волі
В Україні триватимуть протести і невдоволення під час затримань військових. Факторів для цього кілька: недовіра до правоохоронців і невдоволення вибірковим правосуддям, яке «працює» тільки на добровольцях, а не на корупціонерах і сепаратистах. Вирішити проблему затримань військових має визнання війни війною на юридичному рівні. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Андрій Іллєнко. «Треба, щоб була нормальна правоохоронна і судова система, до якої була б довіра. До сьогоднішньої довіри немає. Я не знаю деталі справи Лихоліта, але в цій ситуації ніхто не повірить у щирість правоохоронців, якщо людину - добровольця і ветерана війни - звинувачують у якихось правопорушеннях і затримують в той час, коли ми бачимо, що відвертих корупціонерів, бандитів, сепаратистів ніхто не чіпає. Така вибірковість правосуддя породжуватиме недовіру і злість. І в цій ситуації реакція суспільства була цілком передбачувана: так буде до тих пір, поки ми не побачимо реального правосуддя», - розповів нардеп. Іллєнко переконаний, що в подібних ситуаціях є багато підводних каменів через невизначеність з юридичними визначеннями того, що у нас АТО, а не військовий стан, що якраз могло б і врегулювати такі прецеденти. «У нас же немає воєнного стану, у нас АТО, а реально йде війна. Ми знаємо, що в умовах війни, якщо є нагальна необхідність, то військовослужбовці мають право конфісковувати майно, бо це війна - це завжди не дуже красиво і не дуже добре, м'яко кажучи, тому там бувають моменти, коли треба йти на якісь крайні заходи. І закон про воєнний стан це дозволяє робити законно і потім цю людину не можна засудити, звинуватити в мародерстві або ще в чомусь. А зараз, оскільки правове становище мирного часу, а реально йде війна, є величезний простір для маніпулювання. Людям, які за фактом нічого не зробили - жодних умисних злочинних дій, вони тільки діяли на межі фолу, оскільки неможливо в умовах війни діяти по-іншому, треба воювати, або сидіти в білих рукавичках і нічого не робити, зараз висувається багато претензій, що вони щось не так зробили, що вони порушували закони. Відповідно, поки ми юридичні моменти не приведемо до реального стану речей, у нас будуть постійні проблеми і щоразу можна буде будь-якого добровольця у чомусь звинуватити. Я знаю багато таких ситуацій, коли, наприклад, була гаряча фаза війни, коли треба було нагодувати голодне місто на лінії фронту і не було чого їсти. Військовий комендант дає команду хлібозаводу, щоб він запрацював, щоб нагодувати людей, а потім після війни коменданта звинувачують у тому, що він намагався захопити завод. Ми повинні дати всім нашим військовим реальні гарантії, бо людина, яка перебуває на фронті, ризикує життям, здоров'ям, постійно перебуває в стресі, ще й при цьому має боятися, що вона десь нібито неправильний крок зробить і за це піде під суд. З цим треба закінчувати», - резюмував народний обранець.
05 Липня
20:50
Суспільство
У районі АТО голову військово-лікарської комісії затримано на хабарі
У Донецькій області викрито у хабарництві голову військово-лікарської комісії одного з об'єднаних міських комісаріатів в районі проведення антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, лікар вимагав від місцевого жителя чотириста доларів США за сприяння у прийнятті рішення про непридатність до проходження військової служби. «Працівники спецслужби спільно з військовою прокуратурою затримали голову комісії біля будівлі військкомату у власному автомобілі під час отримання усієї суми хабара в гривневому еквіваленті», - йдеться в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
05 Липня
21:02
Суспільство
На Волині в гаражі знайшли арсенал боєприпасів
Працівники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією виявили арсенал боєприпасів в гаражному кооперативі в селі Острівець Волинської області. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, місцевий житель ховав у гаражі свого батька три мінометні і три протитанкові міни, два бронебійних снаряди калібру 128 мм, реактивний постріл, обріз рушниці і коробку патронів. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-0,97902607917786-/ /-pc-/
Top