Вчені з Інституту еволюційної антропології в Лейпцигу, Німеччина, прийшли до висновку, що люди гуртуються під час воєн та інших конфліктів через підвищення рівня гормону щастя, повідомляє РИА Новости.
У повідомленні наголошується, що вчені в рамках дослідження спостерігали за конфліктами в чотирьох групах шимпанзе, що живуть на території національного парку Тай в Кот-д'Івуарі.
Намагаючись зрозуміти, що змушує мавп фокусувати свою увагу на конфлікті, дослідники стежили за поведінкою тварин і збирали проби сечі для вимірювання рівня окситоцину - гормону сімейного щастя і соціального життя - в організмі мавп під час таких конфліктів і в інших ситуаціях, коли вони спілкуються з членами своєї групи або своїми родичами.
Як виявилося, окситоцин був не тільки гормоном щастя, але і гормоном війни - його концентрація в організмі мавп досягала максимуму в той момент, коли вони готувалися виступити в черговий конфлікт, а також відразу після успішного завершення подібної «військової кампанії». Іншими словами, шимпанзе почувалися максимально щасливими під час масових бійок.
Вчені прийшли до висновку, що подібне підвищення концентрації окситоцину є простим еволюційним пристосуванням, яке допомагає шимпанзе гуртуватися під час конфліктів.
Як вважають вчені, подібні процеси можуть відбуватися і в людських співтовариствах, згуртовуючи людей під час воєн і конфліктів формату «ми і вони».