Непрогнозованість економічної політики та відсутність курсової політики призводить до того, що в Україну не йдуть нові великі інвестори та навіть власні закривають свій бізнес тут і відкривають за кордоном.
Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак під час прес-конференції на тему «Чому в усьому світі курс долара падає, а в Україні зростає?».
"Якби Україна залишилася наодинці зі своїми проблемами, наодинці з агресією Російської Федерації, то таку девальвацію гривні ще якось можна було б пояснити. Але оскільки ми за цей період російської агресії отримуємо досить масштабну фінансову підтримку, і не тільки фінансову, а й економічну у вигляді, наприклад, Зони вільної торгівлі, розширення програми з Міжнародним валютним фондом, Світового банку, Європейського банку, Європейського інвестиційного банку, уряди багатьох країн надають нам пряму допомогу, як безповоротну, так і цільову. Звичайно, в таких умовах можна було б набагато краще використати цей валютний потік в Україну, який іде останні 2-2,5 року. Бо стабільність курсу гривні — це є базова умова і для стабілізації фінансово-банківського сектору, і економіки в цілому”, - сказав експерт.
Він зазначив, що українці не понесуть гривню в банківську систему, поки вона девальвує, тому першою передумовою для стабілізації фінансово-банківського сектору є стабілізація курсу.
“Але біда в тому, що ми не можемо прогнозувати курс гривні, бо в нас немає бази прогнозування, а саме — в нас немає курсової стратегії від НБУ й уряду. Тому прогнозувати, як споведеться Нацбанк, чи буде він якось себе проявляти на ринку, коли там будуть значні коливання, ми не можемо, бо немає курсової стратегії як такої. Єдина зачіпка по прогнозу — це прогноз, який заклав уряд у проект бюджету на 2017 рік... але це дуже примарний орієнтир”, - додав економіст.
Він наголосив, що така ситуація непрогнозованості - основний фактор, чому в країну не йде новий масштабний інвестор і чому з країни тікають власні інвестори, як фізичні, так і юридичні особи.
“Масовий відтік капіталу, масове закриття українцями підприємств в Україні і відкриття їх за межами України. Зараз, це такий, на жаль, масштабний тренд”, - додав Новак.