За даними російських джерел, Кремль відмовився платити білоруському уряду за розгортання "Вагнера" у Білорусі, а фінансові проблеми вже призвели до скорочення виплат, що змусило бійців "Вагнера" піти у відставку.
"Ліквідація центрального керівництва, ймовірно, поклала край будь-яким засобам, що залишилися у "Вагнера" для того, щоб діяти незалежно від російського Міністерства оборони. Залишається незрозумілим, чи Кремль має намір повністю розпустити "Вагнера", відновити його як набагато меншу організацію або повністю підпорядкувати Міноборони" ", - наголошують аналітики.
Нині Міністерство оборони Росії ініціювало формування приватних військових організацій, які активно набирають як справжніх, і колишніх учасників угруповання " Вагнер " . Метою таких дій є встановлення тіснішого контролю над операціями, які раніше координувало угруповання "Вагнер" за кордоном. За даними, що надійшли з різних джерел у Росії, наразі російська адміністрація відмовилася від виплат білоруському уряду за розміщення "Вагнера" на території Білорусі. Фінансові труднощі призвели до зменшення розміру грошової допомоги, що змусило бійців угруповання "Вагнер" прийняти рішення про відставку.
Угруповання "Вагнер" продовжує згортати свої табори на території Білорусі. За даними супутникових знімків, проведених 1 та 23 серпня, було зафіксовано демонтаж майже третини наметів, розгорнутих у районах Цілі та Осиповичів. За інформацією, що надійшла від Українського центру опору 23 серпня, кілька бійців зі складу угруповання "Вагнер", які перебували в таборах на території Білорусі, розпочали підготовку до повернення до Росії.
Експерти наголошують, що такий розвиток подій може свідчити про те, що спроби послабити приватну військову компанію "Вагнер" мали певний ефект, спричиняючи помітний відток членів цього угрупування з контингенту, розгорнутого в Білорусі. Дослідники Інституту стратегічних досліджень (ISW) наголошують на цьому аспекті.
"Ліквідація центрального керівництва, ймовірно, поклала край будь-яким засобам, що залишилися у "Вагнера" для того, щоб діяти незалежно від російського Міністерства оборони. Залишається незрозумілим, чи Кремль має намір повністю розпустити "Вагнера", відновити його як набагато меншу організацію або повністю підпорядкувати Міноборони" "Відновлення "Вагнера" як квазінезалежної організації під керівництвом нового лояльного до Кремля командира можливе, але малоймовірне", - додають аналітики.