Влада Китаю заявила про намір вжити рішучих заходів проти "підривних і диверсійних дій", якими Пекін вважає масові акції протесту проти ковидних обмежень, що прокотилися країною останніми днями.
Вулиці китайських міст наповнила поліція; За повідомленнями, правоохоронці намагаються знайти учасників демонстрацій.
За деякими повідомленнями, поліція також зупиняла людей і переглядала їх телефони, щоб перевірити, чи встановлено у них VPN, а також Telegram і Twitter - у Китаї ці мережі заблоковані.
Виступи проти локдаунів почалися в Китаї минулими вихідними. Спочатку відбулася демонстрація в столиці Сіньцзян-Уйгурського округу Урумчі, де внаслідок пожежі в багатоповерхівці загинули 10 людей, і багато місцевих жителів визнали, що у високій кількості жертв винні саме карантинні заходи. Потім демонстрації поширилися на інші регіони Китаю та пройшли серед іншого в столиці Пекіні, найбільшому місті країни Шанхаї, Нанкіні, Ченду, Ухані та деяких інших.
Деякі демонстранти також висували вкрай рідкісні для Китаю політичні вимоги про відставку глави КНР Сі Цзіньпіна. Частина демонстрантів виходила на вулиці з білим аркушем паперу, таким чином протестуючи проти жорсткої цензури.
У вівторок політико-юридична комісія Центрального комітету Комуністичної партії Китаю заявила про необхідність "в рамках закону вжити рішучих заходів проти підривних та диверсійних дій, що здійснюються ворожими силами". У повідомленні, текст якого передає агентство Сіньхуа, масові демонстрації, утім не згадуються.
Акції протесту тривали до ночі на понеділок, проте наступного дня запланована у Пекіні демонстрація не відбулася: поліція оточила місце збору учасників. У Шанхаї вздовж основного маршруту протестних ходів було зведено бар'єри, а поліція заарештувала кількох людей. Демонстрації у цих місцях пропонувалося провести у деяких каналах у телеграмі.