Військові комісаріати Татарстану, Самарської області та Дагестану забороняють чоловікам залишати регіони. Тепер "запасники" не зможуть виїхати, навіть якщо не отримали повістку. Аналогічні накази з кожним днем можуть з'явитися в інших регіонах.
Судячи з категорій, які не підлягають призову, а це психи, хроніки всіх мастей, засуджені за вбивство та депутати — після могилізації саме вони поряд із заробітчанами й складуть генофонд росії майбутнього.
Після оголошення президентом Путіним часткової мобілізації росіяни почали скуповувати авіаквитки до Вірменії, Азербайджану, Сербії та Туреччини. Це ті країни, куди відлетіти найлегше - немає візових та політичних обмежень. Квитки на найближчі пару днів за цими напрямками розкуплені чи коштують понад 70 тисяч рублів. А наприкінці дня вартість квитка з Москви до Казахстану піднялася до 16 тисяч доларів (один мільйон рублів або приблизно 450 тисяч гривень). Квитки до Грузії коштували вчора ввечері до 4 тисяч доларів.
Варіантів для виїзду (тим прямішими рейсами) у росіян залишилося не так багато. Після початку війни в Україні ЄС закрив небо для російських літаків. У Європу виїхати можна було машиною чи автобусом через Латвію чи Естонію. Але у вересні ці країни заборонили в'їзд росіянам із шенгенськими візами. Відкритою з країн, що межують з Росією, залишається тільки Фінляндія.
Якщо кордони не перекриють повністю для всіх (а це нереалістично), то еміграція ще більше збільшиться, побоюються економісти. Не виключено, що ця хвиля еміграції перевершить весняну. А це у довгостроковій перспективі негативно позначиться на російській економіці. Втеча кваліфікованих, високооплачуваних кадрів з Росії через невизначеність, що зросла, має більше впливу на економіку, ніж сама по собі мобілізація 300 тисяч осіб (хоча вона теж).