Учора, 26 червня, закінчився пільговий період виплати росією процентних платежів (у розмірі близько $100 млн) західним кредиторам, які необхідно було виконати ще 27 травня. У зв'язку з тим, що на росію були накладені санкції і вона не змогла розрахуватися за своїми боргами у валюті, хоча, як стверджує міністр фінансів країни-агресора, кошти для погашення у неї є. Технічно, несплата до вчорашнього дня вважається подією дефолту.
Про це повідомляє Bloomberg.
Видання зазначає, що востаннє така ситуація на Росії відбувалася понад сто років тому, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від приголомшливого боргового тягаря царської епохи у 1918 році. Однак на той момент, після боргів, набраних царським урядом у розмірі трильйона доларів (за сучасними грошима).
Дефолт поки що також носить в основному символічний характер і мало що означає для росіян, які переживають двозначну інфляцію та найгірший економічний спад за останні роки.
Це похмурий маркер стрімкого перетворення країни на економічного, фінансового та політичного ізгоя. Єврооблігації країни торгуються на проблемних рівнях з початку березня, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відокремлені від світової фінансової системи.