Український ракетний удар по російському крейсеру “москва” був нанесений завдяки американським розвідданим, переданим Україні, повідомив американський телеканал Ен-бі-сі, а слідом за ним Washington Post та New York Times, всі з посиланням на кілька анонімних чиновників із США.
За різними оцінками, чисельність екіпажу "Москви" становила від 416 до 680 осіб, у тому числі, як з'ясувалося пізніше, матроси термінової служби. Американські джерела підтверджують українську версію про те, що в корабель 13 квітня потрапили дві українські ракети “Нептун”, після чого він загорівся і зрештою затонув. Число російських жертв американські чиновники не назвали, сказавши лише, що воно було високим.
Російська версія подій від самого початку і досі викликає багато запитань: 13 квітня російська влада заявила, що на флагмані Чорноморського флоту виникла пожежа, яка спричинила детонацію боєзапасу. Наступного дня вони повідомили, що корабель затонув під час буксирування до Севастополя. Лише 22 квітня міністерство оборони росії повідомило, що внаслідок цієї пожежі один член екіпажу загинув і ще 27 "зникли безвісти". З того часу повідомлень про те, щоб цих людей знайшли живими чи мертвими, не надходило. російська влада також жодного разу не пояснила причини "пожежі", яка, за їхньою версією, призвела до загибелі корабля.
За словами американських джерел, ЗСУ випустили ракети по крейсеру, спочатку запитавши в американців інформацію про нього. Саме США допомогли впізнати крейсер та визначити його місцезнаходження, щоб прицілитися.
Американські джерела кажуть, що не брали участі у вирішенні вдарити по “Москві” – його ухвалили українські військові. Американська розвідка регулярно надає ЗСУ дані про пересування російських кораблів.
Рано вранці у четвер New York Times, теж із посиланням на анонімні джерела, писала про те, що завдяки американським розвідданим ЗСУ вдалося вбити надзвичайно високу кількість командувачів російської армії (вони окремо відзначили, що удар по командному пункту, де незадовго до цього був начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов, був нанесений не на підставі американських розвідданих).
У Раді національної безпеки США цю публікацію назвали безвідповідальною, а у Пентагоні вказали, що жодних даних, які дозволяють індивідуально атакувати російських воєначальників, не надають, цитує прес-секретаря військового відомства Джона Кірбі агентство Франс прес.