В Україні від вчорашніх переговорів президента США Джо Байдена з Володимиром Путіним багато хто очікував конкретних і далекосяжних наслідків для нашої країни.
Проте вчорашні переговори в онлайн-режимі, як і очна зустріч улітку, закінчилися прогнозовано: Вашингтон і Москва обмінялися прямими та завуальованими погрозами, підтвердили свої колишні підходи до ситуації навколо України та "домовлялися домовлятися" далі. Ключовою темою відеосаміту стала загроза повномасштабного російського вторгнення в Україну, яка, вочевидь, зберігається і після переговорів.
Однією з найпоширеніших тез у пропагандистських російських ЗМІ є висновок про "поступки" США після зустрічі. Зокрема говорять про те, що США невдовзі після онлайн-переговорів зняли останні обмеження на добудову "Північного потоку-2", озвучуючи це зняття, як поступку від США. Єдине, про що не згадали пропагандисти - це те, що команда Байдена не буде щосили перешкоджати будівництву газопроводу, йшлося ще до президентських виборів у США.
На брифінгу після закінчення переговорів радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що "Президент Байден ..... сказав йому (Путіну, прим. ред.) сьогодні, що те, що ми не зробили в 2014 році, ми готові зробити зараз "
7 грудня, відразу після закінчення переговорів, заступник держсекретаря Вікторія Нуланд уже прямо заявила: США готові "повноцінно ізолювати Росію від світової фінансової системи", що, очевидно, має на увазі відключення від системи міжнародних перекладів SWIFT.
Також Путіну було "кристально ясно" заявлено, що "питання про те, хто приєднається до НАТО - це питання, яке вирішує тільки НАТО, питання, яке вирішують країни-кандидати. Жодна інша сила не буде і не може мати права вето" або голоси під час ухвалення цих рішень", – заявила заступник держсекретаря США.
Крім того, у Білому домі пообіцяли Україні додаткову військову допомогу. А східноєвропейським країнам-членам НАТО – розгортання додаткових підрозділів у разі, якщо нове вторгнення в Україну все ж таки відбудеться. А чи ухвалили в Москві таке рішення чи ні, за словами американців, досі невідомо.
Після розмови з Володимиром Путіним Джо Байден провів переговори з лідерами Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії. Президент США також планує розмову з українським колегою Володимиром Зеленським.
Цікаво відзначити, що практично в цей час рівно три роки тому США вже загрожувала Росії відключенням від SWIFT.