Свято Івана Купала - найдавніший і містичний з усіх язичницьких свят. Його відзначають в ніч на 7 липня і присвячують дня літнього сонцестояння.
За народними прикметами, в день Івана Купали вода набуває чудодійної сили. А деякі рослини, наприклад папороть, принесуть людині щастя і багатство. Вважається, що вночі 7 липня прийнято влаштовувати гучні гуляння, але заборонено купатися.
Традиції на Івана Купала 7 липня
Вночі в свято Івана Купала не прийнято спати. Потрібно гуляти і співати пісні, щоб відлякувати злих духів. Купатися в темний час доби заборонялося так, як за повір'ями, прокидається водяний і може затягнути на дно води.
Традиційно в це свято розпалювали великі багаття. Навколо них водили хоровод, співали пісні і танцювали. Було прийнято також стрибати через них. Це притягне удачу, красу і здоров'я. Закохані, тримаючись за руки, проживуть разом до кінця життя, якщо стрибнуть через багаття, не розмикаючи долоні.
Після півночі і до світанку 7 липня вода набуває цілющу силу. Скупатися у водоймі необхідно до сходу сонця.
Вінки на Івана Купала служать оберегом весь рік. Їх плетуть з полину, кропиви, ромашки, а потім пускають по воді. Вважається, що купальний вінок додасть здоров'я. Також з цієї трави здравниці варять лікарський чай.
Прикмети на Івана Купала
· Якщо в день Івана Купала дощитиме, то все літо буде спекотним і посушливим.
· Якщо небо зоряне, то буде хороший урожай овочів і грибів.
· Побачити змію - до біди і втрат.
· Якщо на вінок зібрати дванадцять видів рослин, то в родині в прийдешньому році буде весілля.
Заборони на Івана Купала
· Категорично забороняється купатися вночі 7 липня.
· Не можна робити великі покупки або продавати щось іншим.
· Поганим знаком вважається підбирати гроші 7 липня.
· В купального ніч забороняється пити чаї з таких трав, як іван-да-Мар'я, полин і мати-й-мачуха.