Один з найбільших свят, які дійшли до сьогоднішніх днів ще з язичницьких часів - це свято Івана Купала, який набув значного поширення, як на території сучасної України, так і на територіях багатьох суміжних держав аж до північних боліт.
Івана Купала святкується в ніч з 6 на 7 липня, коли ночі ще короткі. Підготовка до святкування починається ще з 6 липня в день, як його називають Горпини Купальниці, коли люди готують і миються в лазні, а так само заготовляють на весь рік лазневі віники. Кульмінація свята відбувається з настанням сутінків - починаються стрибки через багаття. З цим пов'язані кілька прикмет і вірувань:
- чим вище стрибне людина, тим щасливіше і здоровіше буде в наступному році
- жінки вірили, що стрибки через багаття на Івана Купала допоможуть позбутися безпліддя
- не можна стрибати, будучи в парі з іншим партнером - до чвар і розлуці
- розгорнути ногою вогонь на Івана Купала - в родині будуть проблеми
- спіткнутися, стрибаючи через багаття - до хвороби.
Ну і як же без списку заборон на день:
- Не можна нікому давати в борг і брати в борг. Вважається, що можна передати в чужі руки своє щастя і благополуччя.
- За легендою в ніч на Івана Купала прокидаються відьми, водяні, русалки і тому подібна нечисть. Тому в ніч з 6 на 7 липня не можна спати, адже хтось із цих персонажів може зайти в будинок.
- Бити домашніх тварин, особливо корів, заборонено. Тому що вони дають молоко.
- Якщо знайшли гроші 7 липня, заборонено їх брати. Разом з цими грошима можна принести в будинок всі біди, від яких позбувся попередній власник купюри.
- Як вже було сказано, в ніч Івана Купала прокидається вся нечисть. Особливо та, яка живе у водоймах. Тому на Івана Купала не можна купатися у водоймах. Русалки і водяні можуть затягнути під воду. Особливо це стосується дітей, вагітних і літніх людей.
Читайте АСН в Google News