На вчорашньому брифінгу перший заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що зараз в Україні розглядаються два сценарії розвитку ситуації з коронавірусів, а так само назвав деякі цифри, розраховані з наявних уже в наявності статистичних даних зростання захворюваності.
Поганий варіант сценарію розвитку може початися рівно в день нападу гітлерівської Німеччиною на Радянський Союз - 22 червня. При хорошому варіанті країна зможе протягнути літо без посилення карантину.
Ляшко зазначив, що якщо українці будуть дотримуватися рекомендацій МОЗ, то найстрашніша з усієї статистики цифра про кількість смертельних випадків до кінця року може обмежитися 4 тисячами і менше. Так само він звернув увагу слухачів, якби карантин в березні не був введений, жертвами пандемії могли б стати вже 145 000 українців.
Заступник міністра звернув увагу на те що при поганому сценарії розвитку подій в ситуації з коронавірусів в Україні з 22 червня карантин можуть посилити, але в регіонах з найгіршою епідеміологічною ситуацією.
"Графік показує, за яким сценарієм і як буде впроваджуватися адаптивний карантин. Ми не говоримо, що вже через два тижні будемо закривати країну на карантин. Цей графік показує, що в деяких областях нашої країни жорсткий карантин може бути введений з 22 червня. Динаміка зростання це показує ", - попередив Ляшко.
Втім, головний санітарний лікар не виключив і реалізації оптимістичного сценарію, згідно з яким Україна зможе обійтися влітку без строгих обмежувальних заходів.
"Ми можемо три-чотири місяці прожити без карантину. Головне, дотримуватися санітарних норм і м'яко виходити з карантину. Якщо цього не робити, можемо запускати вже певні області в карантин, зокрема в жорсткий", - підкреслив чиновник.
Для наочної демонстрації ефективності обмежень в Україні Ляшко привів прогнозовану статистику смертності від COVID-19 в разі, якби ніякі заходи безпеки не були прийняті.
"Якби ми в березні не впровадили карантин, то до кінця цього року по найбільш обтяжуючому сценарієм ми мали б 145 000 померлих людей на території України. Тому введення карантину у нас було виправданим", - переконаний він.
Якщо ж Україна продовжить дотримуватися правил адаптивного карантину, то, за словами головного санітарного лікаря, можна буде говорити про чотирьох варіантах розвитку подій.
"Ми можемо йти, коли сезонність відсутній і ми впроваджуємо карантинні заходи повністю. Можемо вийти на 7000 померлих. Якщо сезонність буде повністю 0%, тобто влітку не будуть реєструватися випадки, у нас повинно бути не більше 1000 померлих. На жаль, у нас вже зараз 966 випадків смертей людей, у яких зареєстрували Коронавірусние хвороба. Ми досягли цього показника, тому не можемо сказати, що у нас коронавірус має нульову сезонність ", - пояснив Ляшко.
"Ми можемо розраховувати тільки на помірну або між помірною і нульовий сезонністю. Зараз ми рухаємося жовтим сценарієм, тобто помірною сезонності. Ми виходимо на 4000 померлих до кінця року", - додав він.
Однак Ляшко уточнив, що цей показник може коливатися і знижуватися, якщо всі будуть дотримуватися рекомендацій МОЗ. В такому випадку країна матиме шанс перетнути жовто-зелену лінію і з помірною сезонністю перейти до наступного етапу епідемії коронавирусной хвороби.