Українській владі не вдалося досягти суттєвого прогресу у розслідуванні трагічних подій у Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року, які спричинили загибель 48 осіб. Такий висновок міститься у звіті експертів Міжнародної консультаційної групи (МКГ), оприлюдненому в середу, 4 листопада, пише Deutche Welle.
Крім того, недоліки розслідування негативно позначилися на здатності точно відтворити обставини тих подій і притягнути винуватих до відповідальності, йдеться в документі.
За словами експертів, за 18 місяців, які минули після подій в Одесі, «жодного звинувачення в причетності до загибелі людей внаслідок пожежі в одеському Будинку профспілок не було пред'явлено». МКГ вказує, що розслідування, яке все-таки було проведено, мало низку структурних недоліків, йому не вистачало незалежності та ефективності, і в цілому воно не відповідало вимогам ЄКПЛ.
Експерти визнають, що завдання, які стояли перед тими, хто безпосередньо розслідував події 2 травня в Одесі, «були значними, і їхній вплив на перебіг розслідування не варто недооцінювати», однак влада, вважають члени МКГ, не повинні використовувати це як виправдання для своїх помилок і невдач. Вагомі підстави засумніватися у неупередженості розслідування членам МКГ дав той факт, що до подій в Одесі, згідно з показаннями свідків, були прямо причетні представники міліції, тому «розслідування масових заворушень повинен був проводити орган, повністю незалежний від МВС».
Експерти зробили висновок, що перебіг розслідування одеських подій знову продемонстрував необхідність створити в Україні державне бюро розслідувань.