Депутати скасували єдиний пленарний тиждень у січні. Верховна Рада України на вечірньому засіданні 21 грудня ухвалила постанову про календарний план, яким скасовується єдиний тиждень у січні в пленарному режимі, за що проголосували за третім разом 229 нардепів, передає кореспондент ASN.
Так, народний депутат "Опозиційного блоку" Володимир Гусак зазначив, що це неприпустимо, коли цілий місяць після Нового року депутати не працюватимуть у пленарному режимі. "Я розумію людське бажання не працювати, але це неприпустимо! Потрібно ухвалювати закони. Потрібно працювати в інтересах насамперед народу", - сказав він.
Однак спікер Андрій Парубій пояснив, що від цієї зміни народні депутати працювати менше не стануть. Пропозиція полягає тільки в тому, щоб у лютому працювати відразу кілька тижнів поспіль.
"І питання тільки в тому: вперед або назад перенести третій тиждень у пленарному режимі, який передбачений у нас теж у лютому", - сказав спікер. В результаті внесено одну зміну, щоб третій тиждень лютого зробити пленарним тижнем з 4 лютого.
При цьому в січні нардепи працюватимуть у фракціях з 22 по 26 січня. А віце-спікер Ірина Геращенко сказала: "Поки колеги вивчають календарний план, я хочу нагадати, що з 22 січня розпочинається парламентська асамблея Ради Європи".
В цілому календарним планом пропонується розпочати пленарні засідання восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 лютого 2018 року, а закінчити - 20 липня 2018 року.
На час проведення восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання проектом календарного плану відводяться для:
пленарних засідань Верховної Ради України - 12 тижнів
роботи в комітетах, комісіях, фракціях і групах - 7 тижнів
роботи народних депутатів України з виборцями - 5 тижнів
проведення «години запитань до уряду» у Верховній Раді України - 12 годин.
"При підготовці проекту календарного плану проведення восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий - липень 2018) з метою створення сприятливих умов для більш раціонального використання робочого часу враховано графік проведення чергових сесій Парламентської Асамблеї Ради Європи з 23 по 27 квітня та з 25 по 29 червня 2018 року, святкові та неробочі дні, а також дні релігійних свят, передбачені статтею 73 Кодексу законів про працю України, в зв'язку з цим пропонується в березні, травні та липні передбачити проведення двох тижнів пленарних засідань, а саме:
з 12 по 16 березня і з 19 по 23 березня,
з 14 по 18 травня і з 21 по 25 травня,
з 02 по 06 липня і з 09 по 13 липня", - наголошується в записці.