Підписуйтесь на нас в Facebook
Дякую, я вже з Вами.
counter
Стрічка новин
Вибрати все
23 Листопада
Всі новини

Депутати підтримали за основу бюджет на 2018 рік

Депутати підтримали за основу бюджет на 2018 рік

Рада схвалила Постанову щодо пропозицій та висновків депутатів до проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік" за номером 70001, за що проголосували за основу 265 та в цілому 260 нардепів, передає кореспондент АСН. 

"Цей бюджет є бюджетом економічного розвитку та децентралізаціі... Розвиток національної економіки - це пріорітет номер один", - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. 

Проект бюджету розкритикували опозиційні фракціі: "Самопоміч", "Батьківщина" та "Опоблок" які не голосували "за". Показово, що група "Відродження" підтримала законопроект, хоча раніше заявляла, що не буде голосувати за нього. 

Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що до першого читання депутати подали майже 3 тис. поправок. 

"Уряд разом з бюджетним комітетом досить активно відпрацював бюджетні висновки, вони і справді передбачали 2280 поправок. Всі вони були конструктивно вивчені. Ми просимо підтримати висновки в зазначеній редакції, щоб ми і далі могли рухатися по бюджетному процесу", - сказав він. 

Основою для розрахунку показників проекту державного бюджету на 2018 рік було обрано сценарій 1 макроекономічного прогнозу, який передбачає зростання реального ВВП на 3 відсотки, збільшення номінального ВВП до 3247,7 млрд. гривень, індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) на рівні 107,0 відсотків, індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року) – 109,0 відсотків. Фонд оплати праці найманих працівників і грошового забезпечення військовослужбовців за сценарієм 1 прогнозується на рівні 972,3 млрд. гривень, середньомісячна заробітна плата складе 8629 гривень та в реальному вимірі збільшиться на 10,9 відсотка. Прибуток прибуткових підприємств прогнозується на рівні 726,6 млрд. гривень. Обсяг експорту товарів і послуг збільшиться на 7,3 відсотків та становитиме 54,4 млрд. дол. США, обсяг імпорту – на 8,0 відсотків і складе 61,8 млрд. дол. США.

Експорт товарів та послуг зростатиме у 2018 році на 7,3 відсотка.

Зважаючи на необхідність оновлення виробничих фондів, упровадження прогресивних технологій обсяги імпорту зростатимуть випереджаючими темпами порівняно з експортом. Обсяги імпорту товарів та послуг зростатимуть у 2018 році на 8 відсотків.

Збільшення заробітної плати підтримуватиметься як економічним зростанням і підвищенням продуктивності праці, так і продовженням реалізації політики Уряду щодо послідовного збільшення соціальних стандартів. Середньомісячна заробітна плата в реальному вимірі збільшиться у 2018 році на 10,9 відсотка. 

Зростання доходів населення стимулюватиме розширення споживчого попиту – кінцеві споживчі витрати зростатимуть у 2018 році на 3,2 відсотка.

Все це сприятиме зниженню рівня безробіття від з 9,3 відсотка очікуваного у 2017 році до 9,1 відсотка у 2018 році.

"В умовах зростання доходів населення та скорочення безробіття динаміка формування цін також визначатиметься прискореним інвестуванням у виробничий сектор економіки, відсутністю різких коливань на зовнішньому ринку, помірним рівнем зміни курсу гривні до долара США, підвищенням конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників. Як наслідок, зростання споживчих цін матиме тенденцію до поступового зниження – до 7 відсотків (у розрахунку грудень до грудня)", - зазначено в пояснювальній записці. 

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter
Переглядів: 333

Інші важливі новини і публікації
Найбільше читають сьогодні
Звичай дружині брати прізвище чоловіка відходить у минуле
Звичай дружині брати прізвище чоловіка відходить у минуле
Давній звичай, коли після одруження жінки брали прізвище свого чоловіка, відходить у минуле В наші дні все біл...
Вчені розповіли, як кориця дозволяє позбавиться зайвої ваги
Вчені розповіли, як кориця дозволяє позбавиться зайвої ваги
Грейфрут, імбир, зелений чай, а тепер ще й кориця Дослідники з Мічиганського університету з'ясували, що ця пря...
Захарченко розповів, що в ДНР знайшли спосіб укладати асфальт в калюжі
Захарченко розповів, що в "ДНР" знайшли спосіб укладати асфальт в калюжі
Вчені Донбаської академії будівництва і архітектури придумали технологію будівництва доріг незалежно від погод...
Пільговики Києва зможуть їздити безкоштовно тільки за карткою
Пільговики Києва зможуть їздити безкоштовно тільки за карткою
У столиці з 1 грудня 2017 року деякі категорії пасажирів зможуть скористатися пільговим проїздом тільки маючи ...
Одна Рада - дві їдальні. Цікаві деталі парламентського меню для своїх
Одна Рада - дві їдальні. Цікаві деталі парламентського меню для "своїх"
Вперше журналістів пустили в "святая-святих" Ради - столову парламенту Це місце протягом багатьох років було о...
більше матеріалів
0,34236693382263
Підписуйтесь на нас в Facebook
Top