Стрічка новин
Вибрати все
20 Лютого
Всі новини

Обрані теми

Закрити ФОП не можна лишити Закрити ФОП не можна лишити
14 Лютого
12:16
Економіка «Спрощенцям», які не встигли закритись у 2016-му, доведеться платити податки за квартал Підприємцям, які працювали на спрощеній системі оподаткування і закрилися в січні-лютому 2017 року, доведеться сплатити єдиний податок за квартал. Про це в коментарі АСН повідомила експерт з податкових питань Оксана Пукшин. Зокрема, для підприємців І групи ця сума досягне за квартал 960 грн, II групи - 1920 грн, III - в залежності від доходу, з якого доведеться заплатити 5% податків. За словами експерта, для підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування, пільговий період для закриття підприємств продовжили до кінця березня 2017 року. «До кінця березня вони можуть закритися, а з 1 квітня їм доведеться вже платити. Але це ті, що на загальній системі оподаткування. А ті, що на єдиному податку, вони як платили, так і платять. Якщо ми говоримо про єдиний податок, то вони повинні заплатити за квартал», - зазначила Пукшин. Водночас, як повідомили АСН в Державній фіскальній службі, єдиний соціальний внесок фізична особа - підприємець має сплатити тільки за той місяць, коли фактично відбулося закриття. «Якщо фізична особа - підприємець здійснила державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності в січні 2017 року, обов'язок сплати єдиного внеску виникає тільки за січень 2017 року», - написали представники ДФС у відповідь на запит АСН.
12 Січня
10:26
Економіка Підприємцям, які закрили свій бізнес, платитиме держава - експерт ФОП, які закрилися в кінці 2016 року через через нововведення, що передбачають сплату єдиного соцвнеску навіть при відсутності доходу, зареєструються в Центрі зайнятості і будуть отримувати допомогу від держави. Про це в коментарі АСН зазначив генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В'ячеслав Биковець. За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot, з кінця грудня 2016 року в Україні закрилося вже майже 130 тисяч фізичних осіб - підприємців. «130 тисяч українських підприємців, самозайнятих осіб, які не вважались безробітними, незалежно від того працювали вони чи ні, вони не претендували на допомогу з безробіття, завтра вони підуть у Центр зайнятості, і їм повинні будуть виплачувати допомогу з безробіття, і цілий рік через Центр зайнятості вони будуть отримувати допомогу», - зазначив В'ячеслав Биковець. Він додав, що за останні три роки умови для підприємців тільки погіршуються. Навантаження на бізнес зростає через високі кредитні ставки, високий рівень корупції в країні і високі податки, вважає Биковець. «Мені здається, що ми будемо мати незабаром не 130 тисяч тих, хто припинили свою діяльність свідомо і самостійно, а це може бути і 260, і ще більше», - прогнозує він.
11 Січня
12:19
Економіка Рева: Невдоволення підприємців через закриття ФОПів необґрунтоване Невдоволення українців через необхідність припинення діяльності фізичних осіб-підприємців необґрунтоване.  Про це на засіданні уряду 11 січня заявив міністр соціальної політики та праці Андрій Рева, передає кореспондент АСН.  «В ЗМІ зараз продовжується кампанія, що фізичні особи - підприємці почали закриватися через обов'язкову сплату єдиного соціального внеску, що зумовлено розміром мінімальної зарплати. Такі звинувачення - несправедливі. Оскільки сплата ЄСВ - це інвестування у свій майбутній добробут», - заявив він.  Міністр наголосив, що в основному знімаються з реєстрації ті особи, які не займалися підприємницькою діяльністю, не сплачували податки. «Зрозуміло, якщо вони закриваються, то це вливає на статистику. Але нам потрібна статистика чи реальна зайнятість?» - запитує він. Нагадаємо, що в Україні з кінця грудня 2016 року кількість зареєстрованих приватних підприємців зменшилася на 128 402 в зв'язку зі змінами у роботі фізичних осіб - підприємців.   
06 Січня
17:32
Економіка В Україні закрилися 128 тисяч ФОП - інфографіка В Україні з кінця грудня 2016 року кількість зареєстрованих приватних підприємців зменшилася на 128 402 в зв'язку зі змінами у роботі фізичних осіб-підприємців. Про це свідчать дані сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot. «Загальна кількість підприємців впала на 128 402. Масове закриття ФОП здійснюється в кожній області України. Найбільше в Київській (17 176), Харківській (12 390) та Дніпропетровській (11 196) областях», - заявили в організації. Нагадаємо, що 27 грудня Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким передбачається обов'язкова сплата єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями, які не мають доходу (так звані «нулівки»). Таким чином з 1 січня малі підприємці, які тимчасово не мають доходу від свого бізнесу, також будуть вносити в держскарбницю по 704 гривні на місяць.

0,50126123428345