Стрічка новин
Вибрати все
20 Лютого
Всі новини

Обрані теми

Бюджетний аврал і Бюджетний аврал і "фактор 3200"
13 Лютого
18:44
Економіка Хто і скільки повинен буде платити податків на початку 2017 року З ростом мінімальної зарплати вдвічі - з 1600 до 3200 грн з 1 січня 2017 року для всіх підприємців автоматично виросли і розміри податків, оскільки більшість з них прив'язані до «мінімалки». Хто і скільки платитиме податків у 2017 році в зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати, АСН розповіла експерт з податкових питань Оксана Пукшин. Зокрема, сума єдиного соціального внеску (ЄСВ) до Пенсійного фонду становить 22% від «мінімалки», тобто зараз його розмір досяг 704 грн на місяць. Виходить, що для більшості підприємців розмір цього збору збільшиться майже вдвічі. Адже раніше він становив 352 грн. Стільки платитимуть у 2017 році тільки платники податку І групи, оскільки для них розмір ЄСВ становить 0,5 мінімального розміру страхового внеску, тобто 11% від «мінімалки». Фізичні особи-підприємці з 2017 року зобов'язали платити ЄСВ, зокрема і за місяці, в яких вони не отримали доходу. Така норма спровокувала хвилю закриттів так званих ФОП-нулівок. З кожної мінімальної зарплати відраховується 41,5% податків, з яких 22% - до Пенсійного фонду, 18% - податок на дохід фізичних осіб і 1,5% - військовий збір, отже за кожного оформленого працівника роботодавець у 2017 році повинен сплатити 1184 грн на місяць. Прив'язаний до мінімальної зарплати і розмір ставки єдиного податку для «спрощенців» I і II груп. Так, єдиний податок для платників I групи становить 10% від мінімальної заробітної плати, тобто 320 грн, ЄСВ - 352 грн. Тому в 2017 році «спрощенцям» І групи доведеться платити на місяць 672 грн. Єдиний податок для платників II групи становить 20% від розміру мінімальної зарплати, тобто 640 грн, ЄСВ - 704 грн. Тому в 2017 році «спрощенцям» II групи треба буде сплатити податків 1344 грн на місяць. На ФОП III групи збільшення «мінімалки» не вплине, оскільки розмір податку, який вони платять, визначається в залежності від отриманого доходу (5% від виручки або 3% у разі сплати ПДВ). Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, відчують вплив зростання мінімальної зарплати тільки при виплаті податків з найманих працівників, оскільки підприємницька діяльність в такому випадку обкладається податком на доходи фізичних осіб (різниця між доходами і витратами) без прив'язки до розміру мінімальної зарплати.
11 Січня
14:21
Економіка У профспілках розповіли, як будуть контролювати нарахування зарплат з новою "мінімалкою" Спеціальні робочі групи будуть тільки моніторити виконання закону про підвищення мінімалки, але не перевіряти самі підприємства. Про це в коментарі АСН повідомив голова Федерації профспілок України, член міжвідомчої робочої групи при Кабміні, яка буде займатися відповідним моніторингом, Григорій Осовий. «Це перш за все моніторинг ситуації і надання консультативної допомоги суб'єктам, щоб провести імплементацію законодавства про збільшення мінімальної заробітної плати оперативно і не порушуючи права самих працівників, вишукуючи ресурси для того, щоб забезпечити впровадження цих законодавчих змін», - уточнив Осовий. Зокрема, в областях і містах будуть створені спеціальні робочі групи, які будуть відслідковувати, скільки на тому чи іншому підприємстві, тому чи іншому працівникові було нараховано зарплати і як вона виплачується.
22 Грудня
15:40
Політика Рада збільшила витрати на підтримку вугільних шахт в 2016 році на 450 млн грн Український парламент у другому читанні прийняв законопроект №4744 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо державної підтримки вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із зарплати працівників державних і вугледобувних підприємств із собівартості готової товарної вугільної продукції)» . За цей проект закону проголосувало 253 депутати, передає телеканал 112 Україна. Законопроектом збільшено видатки за загальним фондом держбюджету на зарплату працівникам державних вугледобувних підприємств на 450 мільйонів гривень. Покриття додвитрат передбачено за рахунок зменшення резервного фонду на 270 мільйонів грн, а також в сумі 180 мільйонів грн - за рахунок доходів місцевих бюджетів АР Крим та міста Севастополя, які надходили до державної скарбниці цього року з подальшим поверненням цих коштів до місцевих бюджетів АР Крим та м.Севастополя з моменту повернення тимчасово анексованої території півострова під загальну юрисдикцію України.
Інші новини на тему:

0,82125401496887