counter
Архів Повернутись назад 30 Вересня 2015
30 Вересня
Суспільство оформление ленты  У Кураховому знайдено склад зброї У ніч з 29-го на 30 вересня в Кураховому Донецької області співробітники правоохоронних органів виявили склад зброї. Про це повідомляє прес-служба обласного управління міліції. За інформацією правоохоронців, зброя знаходилася в гаражному боксі. Крім зброї та боєприпасів було також знайдено наркотичну речовину. Так, вилучено ручний кулемет Калашникова, два гранатомети, чотири гранати Ф-1, автомат Калашникова, два пістолети, предмет, схожий на автоматичну зброю часів Другої світової війни 1944 року випуску і більше тисячі патронів. Власника гаража, 32-річного місцевого жителя, наразі затримано. Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами».
оформление ленты  Блог: 
Економіка Олександр Охріменко Якщо припинити війну олігархів, то процес відновлення прискориться В Україні не спостерігається економічне зростання, але є уповільнення темпів падіння економіки, а позитивної динаміки варто очікувати не раніше 2018 року. При цьому ключовою умовою стабілізації економічної ситуації є припинення війни олігархів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. «Це не зростання. Є просто уповільнення темпів падіння. У сільському господарстві падіння було близько 4%, зараз 3,6. ВВП у першому кварталі впало майже на 18%, а в другому - на 15%. Зрозуміло, що до кінця року буде трохи краще. Але спочатку треба домогтися повної зупинки падіння. Лише тоді можна буде говорити про зростання економіки. Але цього року навряд чи буде нуль, як і в наступному. У 2017-му буде падіння ВВП близько нуля. І тоді справді в 2018 році може буде зростання ВВП, а потім уже і промисловості та сільського господарства, але не раніше», - розповів економіст. Експерт зазначив, що ключова причина падіння економіки зовсім не в конфлікті на Донбасі, як багато хто вважає. «Донбас узагалі ні до чого до економіки. У нас найбільша проблема - це війна олігархів. Якщо війна олігархів припиниться, то процес відновлення прискориться. Якщо ж ні, то буде посилення конфлікту на Донбасі, проблеми в економіці і конфлікт між гілками влади. Якщо війну олігархів припинять, то краще буде для економіки в цілому і для Донбасу в тому числі», - зазначив Охріменко. Економіст також розповів, що для економіки дуже важливі кредити та приватні інвестиції. «Важливі, наприклад, американські фонди інвесторів. Треба розуміти, що в Україну не інвестуватимуть ні американці, ні європейці. Великих інвестицій у нас дуже мало. У 2014 році з України пішло 11 мільярдів доларів, а в першому півріччі 2015-го ще 4 мільярди. Це забрали олігархи. Якщо гроші повернуть, а їх можуть повернути, то у нас буде зростання прямих іноземних інвестицій. За рахунок цих грошей можна забезпечити зростання економіки. В принципі, в Україні своїх ресурсів валюти досить багато: на руках у населення десь 100 мільярдів доларів, а в офшорах близько 50-60. Суми величезні. Але зрозуміло, що змусити віддавати їх складно, і вкладати просто так ніхто не буде. Але треба припинити війну олігархів і тоді навіть дрібний, середній бізнес почне виймати гроші і вкладати в розвиток бізнесу», - підсумував Охріменко.
Суспільство На Луганщині ліквідували схему фінансування «ЛНР» У Луганській області було перекрито багатомільйонний канал фінансування терористів «ЛНР». Про це повідомили в прес-службі МВС України. «Правоохоронці викрили схему фінансування терористичної організації. Встановили низку підприємств, розташованих на тимчасово непідконтрольній Україні території, які мають подвійну реєстрацію - на території «ЛНР» і одночасно перереєстровані на території України. Зазначені підприємства здійснювали будівельно-ремонтні роботи з відновлення інфраструктури Луганської області. Ці роботи фінансувалися з місцевих бюджетів. Загалом на розрахункові рахунки було перераховано понад три мільйони гривень», - сказано в повідомленні. Згодом кошти перевели в готівку і використали для сплати податків та інших механізмів спонсорства «ЛНР». Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України. Санкція статті - від п'яти до десяти років із конфіскацією майна або без такої.
Суспільство Державі повернули 17,5 га земель у Сухолуччі Януковича Прокуратура Київської області в суді касаційної інстанції відстояла повернення з незаконного володіння земель лісового фонду вартістю понад 7 млн. грн., які належали колишньому президенту Віктору Януковичу. Про це повідомляє прес-служба відомства. Наголошується, що суди всіх інстанцій підтримали позицію прокуратури про повернення з незаконного користування в держвласність земель, що належали ТОВ «Дім Лісника» і входили до складу земель, на яких розташовані резиденції екс-президента «Акація» і «Острів». «Наразі завдяки вжитим прокуратурою області заходам на виконання зазначеного судового рішення скасовано відомості щодо реєстрації права власності на зазначені земельні ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно», - йдеться в повідомленні. Крім того, відділом державної виконавчої служби Вишгородського районного управління юстиції проводяться виконавчі дії з витребування земельних ділянок на користь держави.
Суспільство Пасинку Фірташа оголосили про підозру Сергію Калиновському - синові колишньої дружини олігарха Дмитра Фірташа - оголосили про підозру, він перебуває в СІЗО. Про це повідомили в прес-службі МВС України. «Під час допиту Калиновському було оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) КК України», - сказано в повідомленні. Згідно із санкцією статті, Калиновському загрожує тюремний строк до десяти років. Наразі колишньому пасинку Фірташа обирають запобіжний захід. Калиновський перебуває в одному з СІЗО столиці. Сергія Калиновського затримали нові патрульні поліції за рух по зустрічній смузі в Дарницькому районі Києва. Він не надав документів, а лише свідоцтво про реєстрацію Porshe Cayene на ім'я Тетяни Лойко. Калиновського поліцейські впізнали завдяки селфі у соцмережі. Нагадаємо, що пасинка Фірташа звинувачують у тому, що в травні 2007 року він на BMW зіткнувся з припаркованими «Жигулями». Тоді в аварії загинули дві людини.
Суспільство ГПУ завершила розслідування справи екс-голови управління СБУ в Києві Генеральною прокуратурою України 29 вересня 2015 року завершено досудове розслідування кримінального провадження стосовно колишнього начальника Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Захисту передано для ознайомлення матеріали кримінальної справи. Колишнього начальника управління СБУ в Києві підозрюють у низці кримінальних правопорушень. Зокрема, в незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищенні влади або службових повноважень, умисному заподіянні тяжких тілесних ушкоджень, умисному вбивстві. У ГПУ встановили, що чиновник, діючи у складі організованої групи, з метою розгону мітингувальників з Майдану Незалежності 18.02.2014 прийняв рішення про проведення співробітниками СБУ за підтримки органів внутрішніх справ антитерористичної операції в центральній частині столиці, результатом яких стали тяжкі наслідки у вигляді загибелі людей, заподіяння громадянам тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, пошкодження майна юридичних та фізичних осіб.
Суспільство У Харкові диверсанта засудили до шести років за мінування залізниці У Харкові Жовтневий райсуд виніс вирок диверсанту строком на 6 років за спробу підірвати залізницю. Про це повідомили в прес-службі СБУ. «30-річний місцевий житель підбирав об'єкти транспортної інфраструктури регіону для диверсій і терактів, шукав співучасників і засоби ураження. Для підриву залізничного стрілочного переводу в одному з парків станції «Харків-Пасажирський» зловмисник придбав саморобний вибуховий пристрій, який приводився в дію за допомогою мобільного телефону. Однак диверсант не встиг підірвати бомбу, бо був затриманий співробітниками СБУ після мінування залізниці», - сказано в повідомленні. Суд визнав диверсанта винним за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 113 (замах на диверсію) КК України. Його засудили до позбавлення волі строком на шість років.
оформление ленты  Блог: 
За кордоном Олександр Палій Весь світ розвиватиметься, поки Росія деградуватиме Весь світ розвиватиметься, поки Росія деградуватиме. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Олександр Палій. «Швидше за все, буде «замороження» конфліктів і нові переговори», - сказав він, прогнозуючи можливі наслідки заяв і зустрічей у США в розрізі заходів ООН. Палій переконаний, що США й надалі тиснутимуть санкціями на Росію. «І весь світ розвиватиметься, поки Росія деградуватиме. Це буде підштовхувати російське керівництво до поступової раціоналізації своєї зовнішньої політики», - акцентував він. Понад те, експерт зазначив, що економіка США в другому кварталі зросла на 3,9%, а російська впала на 4,6%. «Це два вектори, котрі йдуть у різні боки не тільки у відношенні США, а й у відношенні практично всього світу», - підсумував Палій.
Суспільство У Херсоні в будівлі представництва Президента пошкодили вікна і двері У Херсоні невідомі пошкодили двері та вікна в будівлі представництва Президента України в АР Крим. Про це повідомляє прес-служба міліції Херсонської області. «Сьогодні, 30 вересня, о 8:15 до чергової частини Суворовського районного відділу міліції надійшло повідомлення від працівника представництва Президента України в АР Крим. Заявник розповів, що вночі невідомі пошкодили вхідні двері і вікна будівлі, в якій знаходиться представництво», - сказано в повідомленні. Наразі на місці інциденту працюють експерти-криміналісти. За даними місцевих ЗМІ, двері було пошкоджено внаслідок підриву вибухового пристрою. Раніше повідомлялося, що 27 вересня 2015 року в Одесі близько п'ятої ранку пролунав вибух поряд із будівлею обласного управління СБУ.
Суспільство Тимчук: На «передку» у бойовиків танків більше, ніж в арміях багатьох європейських країн Підписання в Мінську Тристоронньою контактною групою угоди про відведення зброї калібром менше 100 мм - це «гра у хованки з реальністю слабозорих у рожевих окулярах. Або зрада». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. За його словами, лише протягом останньої доби було зафіксовано використання терористами 120-міліметрових мінометів. Він також зазначив, що вздовж усієї лінії зіткнення фіксуються підрозділи ствольної артилерії (122 і 152 мм) і РСЗВ, а також бронегруп російсько-терористичних військ. «На «передку» у супротивника танків більше, ніж в арміях багатьох європейських країн, жодного відведення немає і близько. Це визнає і бачить навіть СММ ОБСЄ», - написав Тимчук. Раніше повідомлялося, що в Мінську учасники Тристоронньої контактної групи підписали угоду про відведення з лінії зіткнення зброї калібром менше 100 мм.
Події оформление ленты  У Дніпропетровській області за антиукраїнську пропаганду затримали місцевого жителя У Жовтих Водах Дніпропетровської області СБУ затримала місцевого мешканця за ведення антиукраїнської пропаганди в соціальних мережах. Про це повідомляє прес-служба відомства. За інформацією правоохоронців, затриманий поширював матеріали спрямовані на зрив мобілізації, популяризацію «ДНР» і «ЛНР», а також дестабілізацію ситуації в країні. Як повідомляється, на початку року зловмисник вступив у контакт зі спецслужбами РФ. За їхнім завданням він збирав інформацію про військову техніку, що перебуває на ремонті в місті, а також про добровольців, які беруть участь у воєнних діях. Під час обшуку у затриманого було вилучено комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
Суспільство Військового Нацгвардії засудять за розповсюдження наркотиків Військовослужбовцю Національної гвардії загрожує до 8 років ув'язнення за незаконне зберігання та розповсюдження наркотиків. Про це повідомили в прес-службі військової прокуратури Західного регіону України. «Військова прокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою військовослужбовця Національної гвардії України у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України (незаконне зберігання та збут наркотичних засобів). Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою», - сказано в повідомленні. Обвинувальний акт у справі вже відправили до суду. Тепер військовому «світить» строк позбавлення волі від чотирьох до восьми років. Також сьогодні повідомлялося, що в Дніпропетровській області військовослужбовця засудили за ухилення від служби.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Лисенко: Відведення зброї калібром до 100 мм почнуть з Луганщини Відведення зброї калібром менше 100 мм в зоні АТО почнеться з Луганської області. Про це на брифінгу повідомив представник Адміністрації Президента з питань АТО, полковник Андрій Лисенко. «Ми сподіваємося, що та сторона виконуватиме свої зобов'язання, тому що лінія зіткнення має залишатися без важких озброєнь, без озброєнь менше 100 мм. І ми вважаємо, що це черговий крок до встановлення миру в зоні конфлікту», - розповів Лисенко. Підписання угоди щодо відведення техніки даного калібру (у тому числі танків, мінометів) Лисенко назвав «однією з дипломатичних перемог». Відводити техніку почнуть з Луганської області. «Зокрема, передбачається, що всю зброю, яка має калібр менше 100 мм, тобто і міномети понад 80 мм, і танки, і броньовану техніку, яка також має озброєння менше 100 мм, буде відведено від лінії зіткнення в зоні АТО на відстань спочатку 15 км. Планується, що відведення почнуть саме з Луганщини, потім цю процедуру буде перенесено на інші території, що йдуть уздовж лінії розмежування», - розповів спікер. Нагадаємо, вчора, 29 вересня 2015 року, в Мінську учасники Тристоронньої контактної групи підписали угоду про відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм. За інформацією ЗМІ, лояльних до бойовиків, лідер «ЛНР» Ігор Плотницький також має намір підписати угоду про відведення.
Політика Яценюк прокоментував рішення Росії відправити війська до Сирії Рішення РФ використовувати свої збройні сили за кордоном є кроком до ліквідації глобальної світової системи безпеки, а також продовження воєнних конфліктів у всьому світі. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Після Генеральної асамблеї ООН прийняття такого рішення РФ є ще одним кроком для дестабілізації глобальної ситуації, до напруження у світі, до продовження воєнних конфліктів. І Росія за це несе персональну відповідальність», - сказав він. Яценюк акцентував, що таке рішення - крок до ліквідації глобальної світової системи безпеки. «Реакція міжнародного співтовариства має бути невідкладною», - додав він. Нагадаємо, Рада Федерації одностайно проголосувала за використання збройних сил Російської Федерації за кордоном.
Суспільство У потязі «Київ - Москва» знайшли схованки зі 100 кг бурштину і військовим обладнанням Співробітники Служби безпеки в потязі «Київ - Москва» знайшли бурштин вагою 100 кг, військове устаткування і 30 кг коштовностей. Про це повідомляє прес-служба СБУ. «Під час огляду правоохоронці знайшли схованки в нішах вагонів поїзда. Співробітники спецслужби вилучили з них шість мішків бурштину вагою 100 кілограмів, два комплекти обладнання для керування військовими та цивільними літаками вартістю понад 100 тис. доларів США, майже 30 кг золотих і срібних ювелірних виробів і запасні частини до побутової техніки», - сказано в повідомленні. Наразі триває слідство. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) КК України. Правоохоронці з'ясовують, хто причетний до контрабанди.
Суспільство Яценюк: Треба проконсультуватися з РФ щодо санкцій проти авіакомпаній Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив міністру інфраструктури Андрію Пивоварському провести з Росією консультації щодо санкцій проти авіакомпаній. Про це він заявив під час засідання Кабміну, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Пане міністр, згідно з цим принципом, якщо росіяни думають, що вони таким чином знищуватимуть наші авіакомпанії, у них не повинно нічого вийти. Принцип взаємності означає таке: скільки літають до нас, стільки літаємо ми, якщо інше не визначено нашими двосторонніми договорами. Тому я звертаюся до вас з проханням невідкладно пояснити нашим східним сусідам, що санкції введено, і поки Росія не забереться з Криму, «Аерофлот» не зможе літати, але виконувати наші двосторонні угоди щодо взаємних польотів треба на принципах взаємності. Ми маємо захистити власний ринок і показати, що Україна, запроваджуючи санкції, аргументовано захищатиме свої компанії і свою економіку. Тому прошу провести з ними неформальні або формальні консультації з цього питання», - заявив прем'єр. Нагадаємо, що 29 вересня в РФ повідомили, що з 25 жовтня Росавіація вводить заборону на польоти до Росії для українських авіакомпаній. Таким чином РФ відповіла на аналогічну заборону України.
Суспільство Прокурорів-хабарників з Харківщини вже заарештували Двох прокурорів з Харківської області, які попалися на хабарі, вже звільнили і заарештували. Про це повідомили в прес-службі ГПУ. «29 вересня 2015 року Печерський районний суд міста Києва розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу для двох прокурорів з Харківщини, яких було затримано прокурорами відділу та слідчими управління з розслідування у кримінальних провадженнях щодо працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України спільно з оперативними співробітниками Головного управління «К» Служби безпеки України 27 вересня цього року за підозрою в отриманні неправомірної вигоди на загальну суму 10 тис. доларів», - сказано в повідомленні. Обох прокурорів звільнено з посад. Суд обрав їм запобіжний захід - утримання під вартою з альтернативою внесення застави.
Політика Турчинов: РФ залишається однією з головних військових і терористичних загроз для світу Президент Росії Володимир Путін не збирається зупиняти зовнішню агресію. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає прес-служба РНБО. За його словами, про це свідчить рішення російської Ради Федерації про використання збройних сил РФ за кордоном. Турчинов зауважив, що РФ не вперше приймає подібні рішення, «але, як завжди, це робиться блюзнірськи, виключно як політичне прикриття для вже розпочатих злочинів», а також нагадав, що за схожим сценарієм здійснювалася й анексія Криму. «Він (сценарій. - Ред.) приймався в закритому режимі і його текст не опубліковано. Тому можна припустити, що в ньому немає обмежень сирійською територією, і небезпека може чекати на будь-яку країну», - наголосив він. «Це ще одне свідчення того, що РФ не збирається припиняти зовнішню агресію і залишається однією з головних військових і терористичних загроз для світової спільноти», - резюмував Турчинов.
Суспільство Досудове розслідування відносно міліціонерів «Торнадо» закінчено Головна військова прокуратура закінчила досудове розслідування у кримінальній справі щодо міліціонерів роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо». Про це повідомили у прес-службі ГПУ. У Генпрокуратурі зазначили, що розслідування завершено відносно частини епізодів. «Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування в частині доведених наразі епізодів у кримінальному провадженні, в якому міліціонери роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо» ГУ МВС України в Луганській області підозрюються у створенні злочинної організації та скоєнні, як членами цієї злочинної організації, на території Луганської області в зоні проведення антитерористичної операції, в період з грудня 2014-го по червень 2015 року, тяжких та особливо тяжких злочинів», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що міліціонерів підозрюють у скоєнні злочинів за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2 ст. 153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб), ч. 2 ст. 342 (опір представнику влади, працівнику правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцю), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України. Вісьмох підозрюваних заарештували і утримують під вартою. Їхнім адвокатам дали доступ до матеріалів досудового розслідування.
Політика МОН Казахстану: Підручники з «російським» Кримом доручено виправити У Казахстані міністерство освіти й науки зобов'язало видавництво «Мектеп» виправити помилку в підручниках географії, в яких півострів Крим вказано як об'єкт Російської Федерації. Про це передає Tengrinews.kz із посиланням на прес-службу відомства. У зв'язку зі зверненням української сторони, комітет з контролю у сфері освіти і науки міністерства провів засідання Республіканської комісії щодо підручників. «Під час обговорення питання учасники комісії дійшли висновку, що в підручниках географії та всесвітньої історії за 10-й та 11-й класи видавництва «Мектеп» було викладено фактологічний матеріал без оцінних суджень. Разом з тим було зазначено, що для об'єктивного викладення матеріалу в порушених питаннях авторами не було використано весь фактологічний ряд. Зокрема, у темі Криму видавництвом і авторами не відображено повною мірою офіційна позиція Казахстану, а також позиція світової спільноти», - йдеться в повідомленні. У підсумку комісія вирішила зобов'язати видавництво внести корективи в підручники з урахуванням зауважень. Нагадаємо, що 25 вересня 2015 року посольство України звернулося з нотою протесту до міністерства закордонних справ Республіки Казахстан у зв'язку з тим, що в підручниках для середніх шкіл Автономна Республіка Крим згадується як суб'єкт РФ.
Політика Україна засудила участь кримського чиновника у нараді ОБСЄ Посольство України в Республіці Польща засудило участь так званого віце-прем'єра анексованого Криму у нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві. Про це повідомили в прес-службі МЗС України. Дмитро Полонський брав участь у нараді як представник громадської організації «Російська спільнота Криму». «Спроби Росії проштовхнути в завуальованій формі представників окупаційної влади Криму в коло міжнародної організації, аби хоча б таким чином нібито легітимізувати їхню присутність на міжнародній арені, є черговою провокацією Кремля. Цим Росія вкотре не лише порушує норми міжнародного права, а й вдається до підступних маніпуляцій та зловживань нормами і принципами ОБСЄ», - сказано у повідомленні. Нагадаємо, що Полонський зареєструвався для участі як представник т. зв. громадської організації «Російська спільнота Криму». Для цієї організації захід був відкритим.
Суспільство У Донецькій області засудять чотирьох сутенерів Чотирьох жителів Слов'янська Донецької області судитимуть за сутенерство. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. «З січня по серпень чоловік і троє жінок (жителі Слов'янська) з метою одержання прибутку займалися сутенерством на території міста. Послуги надавалися в готельному комплексі, який належав чоловікові. Жінки виконували роль «адміністраторів» і «диспетчерів», приймаючи замовлення від клієнтів і відправляючи до них повій. До своєї діяльності організатори залучили трьох жінок, які погодилися надавати послуги сексуального характеру за грошову винагороду», - сказано в повідомленні. За даними правоохоронців, за годину послуг брали 500 гривень, половина з цієї суми йшла повіям. Решту ділили члени ОЗУ. «Під час слідства провину членів ОЗУ у скоєнні злочинів доведено показами свідків, вилученими під час обшуків грошима і речовими доказами. Прокуратура Донецької області затвердила та відправила до суду обвинувальний акт стосовно членів ОЗУ, яких звинувачують у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 303 КК України (сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією)», - сказано в повідомленні. Тепер за сутенерство злочинцям загрожує до 10 років тюремного ув'язнення.
Події У Донецькій області заочно засудять начальника Новоазовської «міліції» «ДНР» У Донецькій області заочно засудять начальника Новоазовської «міліції» «ДНР». Про це повідомляє прес-служба прокуратури. «Досудовим розслідуванням встановлено, що наприкінці серпня 2014 року, коли місто Новоазовськ Донецької області було захоплено представниками терористичної організації «ДНР», Роман Гаранжа, обіймаючи у той час посаду начальника сектора карного розшуку Новоазовського РВ ГУ МВС України в Донецькій області, маючи спеціальне звання підполковника міліції, порушивши Присягу працівника ОВС України, самоусунувся від виконання своїх обов'язків і перейшов на бік бойовиків», - зазначено в повідомленні. Після цього Гаранжа погодився очолити райвідділ на підконтрольній бойовикам території. Він виявляв громадян, які підтримували український уряд, і тих, хто їм допомагав. Йому інкримінують злочин, передбачений ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Події У Житомирській області співробітник пенітенціарної служби попався на хабарах У Житомирській області СБУ викрила схему вимагання хабарів, яку організував старший інспектор одного з регіональних управлінь Державної пенітенціарної служби. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, майор внутрішньої служби налагодив системне отримання грошей за позитивне вирішення питання про обмеження або застосування умовно-дострокового звільнення. Як повідомляється, «ціна питання» варіювалася залежно від ступеня тяжкості інкримінованого засудженому злочину - в середньому до п'яти тисяч гривень. Крім того, зловмисник за гроші також фіктивно працевлаштовував засуджених для одержання відгуку «роботодавців». «У місті Андрушівка співробітники управління СБ України та військової прокуратури затримали хабарника одразу після одержання частини неправомірної вигоди від засудженого за вбивство - 2500 гривень», - йдеться у повідомленні. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу.
Суспільство Матіос: Для бійців «Торнадо» проситимуть покарання по максимуму Військова прокуратура в суді проситиме максимального покарання для міліціонерів патрульної служби особливого призначення «Торнадо» за скоєні ними злочини. Про це розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі телеканала «112 Україна». «За сукупністю злочинів і за сукупністю мір покарання, передбачених за цими статтями, ми проситимемо максимальних строків позбавлення волі. Проведено величезну кількість експертиз, у тому числі психіатричних експертиз усіх підозрюваних, для того, щоб дати основну відповідь - чи адекватні ці люди, чи дієздатні, чи усвідомлювали вони свої злочинні наджорстокі дії чи ні? Експертизи визнали їх усіх людьми, які виконували ці дії, будучи абсолютно при пам'яті і дієздатними», - сказано в повідомленні. Матіос зазначив, що з червня слідчі зібрали всі можливі докази законним шляхом. Він наголосив, що статті КК, які інкримінувалися «торнадівцям», залишилися. Сьогодні повідомлялося, що головна військова прокуратура закінчила досудове розслідування у кримінальній справі частини епізодів стосовно міліціонерів «Торнадо».
оформление ленты  Блог: 
Економіка Андрій Новак Зростання можливе лише після досягнення економічного дна Уповільнення темпів падіння економіки не можна назвати зростанням чи стабілізацією, в українській економіці не спостерігається позитивної динаміки зростання. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економіст і глава Комітету економістів України Андрій Новак. «Українська економіка зараз на такій стадії, що ще рано говорити про позитивну динаміку. Єдине, що позитивно - це уповільнення темпів падіння, але це не означає хоча б стабілізацію і тим паче розвиток. Це просто уповільнення темпів падіння, оскільки українська економіка ще не досягла свого дна і впевнено до нього йде. Лише після того як ми його досягнемо, тоді вже не буде іншого шляху, крім стабілізації, а потім дуже повільного відновлення зростання. Але зараз про це занадто рано говорити, тому що по всіх секторах економіки відбувається падіння в різних темпах. В аграрному секторі мінус 4%, у промисловості - мінус 20%, у вантажному і транспортному обороті - мінус 23%, в пасажирських перевезеннях - мінус 18%, у будівництві - мінус 27% », - розповів економіст. За словами експерта, падіння економіки триває, але все ж таки є і шанси на відновлення. «Питання в тому, коли ми досягнемо цього дна, яким воно буде. Як довго триватиме період так званої стабілізації. Скільки ми перебуватимемо біля нуля. Темпи розвитку залежатимуть від ефективності української економічної влади, уряду і Нацбанку. Поки що розраховувати на швидку стабілізацію або тим більше зростання не доводиться. Якщо залишатиметься чинний уряд і керівництво НБУ, то їхні методи роботи за останні півтора року ми побачили - ці методи дуже неефективні по всіх напрямах без винятку. Крім втручання зовнішніх партнерів. Вони підтримують Україну не тому, що підтримують уряд або Нацбанк, а тому, що підтримують державу, котра зупиняє війну за власний рахунок. Тому нас і далі підтримуватимуть, але ефективність використання цієї підтримки урядом і НБУ, м'яко кажучи, залишає бажати кращого», - резюмував Новак.
За кордоном У МЗС відреагували на рішення Росії використовувати свої війська за кордоном У Міністерстві закордонних справ України із занепокоєнням сприйняли повідомлення про схвалення в закритому режимі Радою Федерації РФ постанови про використання збройних сил РФ за межами держави. Про це йдеться в заяві МЗС, опублікованій на сайті міністерства. У заяві сказано, що аналогічне рішення РФ від 1 березня 2014 року призвело до окупації та анексії Автономної Республіки Крим і Севастополя. «Черговий карт-бланш на застосування збройних сил держави-агресора на тлі триваючої агресії проти України розглядаємо як загрозу національній безпеці і крок, що підриває мирне врегулювання відповідно до Комплексу заходів з імплементації Мінських домовленостей напередодні саміту в «Нормандському форматі» в Парижі 2 жовтня», - йдеться в заяві. При цьому в МЗС зазначили, що очікують від РФ публічного запевнення у відсутності будь-яких намірів щодо використання військ проти України, послідовного виконання зобов'язань за Мінськими домовленостям і негайного виведення своїх збройних сил з території України.
Економіка оформление ленты  Блокадний Крим Усе почалося 20 вересня з безстрокової торгової блокади півострова на адміністративному кордоні Херсонської області з Кримом, ініційованої кримськими татарами, до яких приєдналися громадські активісти і бійці добровольчих батальйонів. А вже 29 вересня у Верховній Раді був зареєстрований запропонований радикалами законопроект №3192 про цілковиту блокаду не лише Криму, а й Донбасу, тобто всієї окупованої частини нашої країни. Документ пропонує, про що раніше висловлювався лідер парламентської фракції БПП Юрій Луценко, повністю перекрити рух залізничного, вантажного і автобусного сполучення з цими територіями. Росія «віджала» у нас Крим ще в березні минулого року і відразу ж взялася «обробляти» Донбас, що давно перейшло в стадію війни, нехай і не визнаної юридичними документами. Тому відразу виникає закономірне питання: чому про блокаду мовою законопроектів заговорили тільки зараз, за півтора року після захоплення Криму росіянами? Чому цього не було зроблено відразу, щойно стало зрозуміло, що до чого? До речі, практично одночасно щодо Росії введено санкції економічного характеру. Що це – ланки одного ланцюга, спрямовані на вирішення кримсько-донбаського питання в глобальному плані, чи необачні кроки, які принесуть Україні лише розчарування? Підтримуємо окупантів? Президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки Володимир Лановий впевнений, що блокада Криму – необхідний захід, якщо ми не хочемо сприяти окупаційному режиму. «Річ у тім, що контекст Криму – це контекст відносин з Росією. Тому, торгуючи з Кримом, ми торгуємо з Росією, – от і всі санкції, – пояснив він «Аналітичній службі новин». – Тим більше створили, так би мовити, зону вільної торгівлі – безмитний рух, вільна конвертація грошей, усунення певних перешкод щодо валютних обмежень, які діють на території України. Ніяк інакше, як сприянням Росії, це не назвеш. Це все веде до підтримки окупаційного режиму на території півострова. Тому ініціатива від громадських активістів нарешті блокувати Крим дуже важлива». Експерт зазначив, що саме блокада могла б протидіяти всім тенденціям сприяння окупаційному режиму. «Тому що коли ми завозимо товари, коли розвиваємо економіку півострова, коли піднімаємо всі економічні показники, ми фактично стабілізуємо ситуацію на території окупантів. Таким чином, ми працюємо на окупантів, які вбивають і заарештовують громадян України, ми зміцнюємо цей режим. Я думаю, що це лише початок, і те, що говорять про необхідність припиняти постачання електроенергії та води, – абсолютно правильно», – вважає економіст. Що блокада в'їздів до Криму є боротьбою за «віджату» росіянами територію півострова, вважає і нардеп від фракції «Народного фронту» Тетяна Чорновол. «Це така форма війни за повернення Криму, – підкреслила вона в розмові з кореспондентом АСН. – Блокада Криму потрібна, і дуже правильно, що це відбувається зараз. Важливо, що це підтримують і кримські татари. Без їхньої позиції нинішні події були б неможливі, оскільки боротьба за Крим почалася не сьогодні і не вчора. А кримські татари вже не вперше борються за свою малу батьківщину». Неприязний вересень ...На трьох тамтешніх пропускних пунктах – «Чонгарі», «Каланчаку» і «Чаплинці» – влаштувалися активісти «Громадянської блокади Криму», перекривши КПП барикадами з шин, бетонних плит і протитанкових їжаків. Вони пропускають тільки тих, хто йде на своїх двох і їде на легковиках. За перший тиждень на територію окупованого півострова так і не змогли потрапити понад 420 фур з продовольством та іншими товарами. Умови, висунуті «Громадянською блокадою Криму», різнопланові: від Росії вони вимагають звільнити політв'язнів і припинити тиск на кримських татар, від України – насамперед, скасувати закон про зону вільної торгівлі з Кримом. Тому той факт, що Президент Петро Порошенко все ж таки ініціював скасування Закону «Про вільну економічну зону», яким підприємці, що ведуть торгівлю з окупованою територією, звільнялися від сплати ПДВ, на тлі цих подій цілком логічний (депутати зможуть розглянути це питання на майбутньому сесійному тижні , який стартує 5 жовтня). До речі, з моменту, коли це сталося, кількість бажаючих щось туди везти різко зменшилася. Глава Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп Рефат Чубаров стверджує, що це лише початок. За його словами, кримські татари будуть домагатися, щоб з кінця жовтня ця блокада посилилася ще й припиненням поставок до Криму електроенергії. Таке рішення, підкреслює Рефат Чубаров, ухвалене на знак протесту «проти системних репресій кримських жителів з боку окупаційної влади», а також «проти невдалих дій українського уряду, які викликають проблеми з переміщенням». На думку директора Інституту розвитку економіки України Олександра Гончарова, яку він висловив «Аналітичній службі новин», з економічної точки зору, блокада Криму невигідна українським підприємцям. «Ті, хто організовував блокаду, бачать якийсь ідеологічний і політичний підтексти, – сказав експерт. – Але з економічної точки зору, всі, навіть не експерти, розуміють, що будуть збитки. Економічні та договірні відносини, які були встановлені між підприємцями півострова і підприємцями Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей, зруйнуються». Олександр Гончаров зазначив, що зрозуміти мету лідерів, які ініціювали блокаду, можна, але вона суто політична, і це питання необхідно розділити на дві складові частини. «Одна частина – це група товарів промислового призначення і подвійного призначення. Адже у нас там, у Криму, виробництво титану, содовий завод, виробництво скла. А інша група – це продовольчі товари, – пояснює він. – Якщо говорити про цю групу, то не думаю, що є проблема її замістити. Досить хороші кліматичні умови і в самого Криму. Але що стосується першої групи товарів, це питання слід було порушувати ще на початку минулого року. Про долю тих підприємств, що залишилися в Криму і що належать нашим власникам, які живуть зараз у Києві. Ось це важливіше й актуальніше питання для України, яка перебуває в стані АТО». Що маємо сьогодні Як на мене, вкрай цікава позиція російського опозиційного журналіста Айдера Муждабаева, який працює в Україні й дуже чітко вловив саму суть того, що відбувається. «Блокада довела, що вона мирна, а її вимоги – це питання не комерційного торгу з будь-ким, а принципу: Україна після Майдану, принаймні в особі її справжніх патріотів, не продається, – написав він у виданні «Новое время». – А українці в цілому розуміють причини, за якими протестувальники перекрили проходження комерційних вантажів: порушення прав людини, репресії щодо кримських татар та інших українських громадян у Криму. А також несприйняття подвійної моралі влади та бізнесу: анексію де-юре не визнаємо, але де-факто маємо з неї зиск». За його словами, протидії блокаді «якщо й варто очікувати, то не від громадянського суспільства, а від олігархів, афілійованих з ними держчиновників і криміналітету, пов'язаного з перерваними блокадою комерційними потоками». Підтримує цю позицію і російський опозиціонер Костянтин Боровий, прокоментувавши ситуацію в українських ЗМІ. «Торгова блокада – дуже ефективний і правильний крок. Якщо все триватиме як є, результат не змусить себе чекати, – запевняє Боровий, водночас звинувачуючи Київ у тому, що він «нічого не робить для повернення Криму. Позиція зрозуміла: всі чекають якихось дій з боку Заходу. Я про це багато разів говорив: поки Київ сам не почне щось робити для звільнення окупованих територій, ніхто нічого теж не робитиме. Тягати каштани з вогню для України ніхто не буде». А поки що на адмінкордоні влаштувався табір активістів, які підтримують блокаду, – і кримчани пожинають її перші плоди: українські продукти з прилавків тамтешніх магазинів практично зникли, залишилися тільки російські, які спочатку коштували дорожче (за набагато гіршої якості), але ціни на них підскочили ще в півтора рази. Зрозуміло, що через припинення поставок на півострів в українських виробників звузився ринок збуту, і деякі експерти погрожують пальчиком, мовляв, ай-ай-ай, як це недобре. Тим часом так звана влада Криму швиденько кинулася торгувати надлишками зерна, зібраного цього літа. У «Правому секторі» (а саме його батальйони тримають там блокаду) говорять, що – у разі невиконання вимог як Москвою, так і Києвом – вони заблокують ще й морське сполучення, перетворивши Крим у повноцінний острів. Так, у цьому випадку кримчанам буде дуже сутужно, але й «зеленим чоловічкам» теж будуть непереливки. «Якщо Путін вважає, що він може легко окупувати українську територію, – заявляє спікер «Правого сектору» Олексій Бик, – то нехай спробує її потім прогодувати». Що стосується енергетичної блокади Криму, про яку говорить Рефат Чубаров, то цей захід, якщо до нього таки вдадуться, судячи з усього, матиме подвійний характер: з одного боку, перекрити подачу електроенергії технічно – немає жодних проблем. Та от тільки багато експертів енергетичного ринку стверджують, що в політичному і – головне – економічному плані цей крок нам украй невигідний. Приміром, директор енергопрограмм НАНУ Валентин Землянський побоюється, що «РФ у відповідь може припинити постачання енергоносіїв, а в такому разі може постраждати і газопровід, і імпорт електроенергії, і поставки вугілля». А за словами політолога Костя Бондаренка, рано чи пізно продуктова блокада буде негласно порушена, тому що «деякі бізнесмени вирішуватимуть свої питання корупційним або кримінальним шляхом». Поки ж уряд вустами міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина заявив, що ціни на електроенергію для Криму підвищаться десь на 15%. Страшні перспективи чи перспективні страшилки? Експерти, і насамперед економічні, оцінюють події по-різному, прогнозуючи різні перспективи. Приміром, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що блокада Криму може зіграти на руку Путіну і підставити Петра Порошенка. За його словами, «якщо відбудеться енергоблокада Криму, то Президенту і прем'єру доведеться відповідати перед Євросоюзом. Є поняття «Європейська енергетична хартія», згідно з якою блокада неприпустима. Ми дамо привід Путіну зробити агресора з України, що тільки зіграє йому на руку». Не дуже задоволені тим, що відбувається навколо Криму, і в ООН. На думку помічника генсека цієї організації Івана Шимоновича, який висловився з цього питання в Женеві перед радою ООН з прав людини, економічна блокада півострова «посилить розбіжності між Києвом і Сімферополем і збільшить проблеми обох сторін». Шимонович зазначив, що «в той час як розчарування, викликане у кримських татар через ситуацію в Криму, цілком зрозуміле, саме жителі Криму зрештою заплатять ціну за цю ініціативу. Це може призвести до збільшення поділу між Україною і Кримом, а також економічно нашкодити обом сторонам, тоді як жодна з них не може собі такого дозволити з економічних причин». А політолог Ярослав Макітра запевняє, що «зараз українська сторона почала привертати увагу до Криму і готова на більш радикальні кроки, щоб створити умови для повернення півострова в Україну». Але якщо ми посилимо блокаду, акцентує він, РФ не забариться відповісти. Причому якими будуть заходи у відповідь, на думку Макітри, зрозуміло вже зараз: «Півострів на 70-80% залежить від української електроенергетики: не працюватимуть підприємства, це створить серйозні проблеми Росії. Реакція Росії може бути від припинення постачання газу і до продовження військових дій». Позиція активного невтручання Водночас держава, вважає економічний експерт Борис Кушнірук, втручатися в акцію з блокади Криму не повинна. «Проводити її мають лише громадські організації, тоді вона матиме моральне значення, – сказав він «Аналітичній службі новин». – Кримські татари мусять захистити свої права. Зараз на їхній території їх вбивають, садять у в'язниці, намагаються вигнати з півострова». За його словами, підтримка держави має бути негласною. Разом з тим експерт вважає, що якщо акцію підтримає і втрутиться держава, це може призвести до додаткового силового загострення з боку Росії. «Умовно кажучи, на території Криму проживає два мільйони людей. Якщо почнуться дуже серйозні перебої з постачанням продуктів харчування на півострів, то Росія звинуватить Україну у спробі знищення кримчан, – запевняє Борис Кушнірук. – Більш того, це може стати приводом для спроби Москви пробити по суші шлях до Криму. Звичайно, ми зараз більше готові протистояти Росії, ніж в 2014 році, але все ж таки в РФ набагато потужніші збройні сили. Нам потрібно ще хоча б кілька років, аби дати гідну відсіч». Кушнірук додав, що це не означає, «що ми повинні боятися Росію, але нам не варто давати привід для нової хвилі військової агресії. Україні потрібен час, щоб стати сильнішою, для повернення всіх своїх окупованих територій». Хай там як, але ситуація, погодьтеся, ахова: якщо ми насправді хочемо припинити війну на Донбасі і повернути Крим в Україну, залишивши з носом путінських режисерів цих подій, а також відправивши геть «зелених чоловічків» та їх поплічників з Криму, потрібно робити реальні кроки. І кроки досить жорсткі, а не й надалі продовжувати політику такого собі загравання з окупантом. З іншого боку, на тих територіях справді залишилися наші люди, і забувати про це не можна. Як пройти по лезу бритви, нам навряд чи хтось підкаже, але зробити це все одно потрібно.  
За кордоном Міноборони РФ відзвітувало про авіанальоти в Сирії Внаслідок ударів російських літаків у Сирії знищено командні пункти бойовиків «Ісламської держави». Про це заявив офіційний представник міністерства оборони РФ Ігор Конашенков, повідомляє ТАСС. За словами Конашенкова, російські літаки завдали точкових ударів по вісьмом об'єктам терористичного угрупування ІДІЛ. При цьому він зазначив, що загалом було виконано 20 вильотів. «Внаслідок повітряних ударів було уражено склади боєприпасів, озброєнь, паливно-мастильних матеріалів, скупчення військової техніки. Командні пункти управління формуваннями бойовиків ІДІЛ у гірській місцевості повністю знищено», - уточнив він. Як зазначив Конашенков, усіх ударів було завдано після проведення повітряної розвідки та уточнення даних, отриманих від штабу сирійської армії. По об'єктах цивільної інфраструктури та поблизу них озброєння російських літаків не застосовувалося. Раніше повідомлялося, що російська авіація завдала удару по кількох містах Сирії, є жертви.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,5586349964142-/ /-pc-/
Top