counter
Архів Повернутись назад 29 Вересня 2015
29 Вересня
Економіка Москаль звернувся до ГПУ з проханням перевірити МОЗ через «спалах поліомієліту» Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль попросив Генпрокуратуру дати правову оцінку керівництву МОЗ за роздмухування ситуації з поліомієлітом у Закарпатті. Про це повідомили у прес-службі губернатора. «Жодного випадку поліомієліту в Закарпатті не виявлено, а повідомлення керівництва МОЗ про спалах поліовірусу виявилося недостовірним. Є обґрунтовані підозри, що псевдосенсацію було роздуто цілеспрямовано. Отриману з-за кордону велику партію вакцини від поліомієліту фахівці МОЗ зберігали з порушенням температурного режиму, допустили її розморожування, після чого повторно заморозили, хоча це не передбачено інструкцією. Далі заново заморожену вакцину вирішили швиденько використати, для чого й було організовано інформаційну атаку про спалах поліомієліту в Закарпатті», - розповів Москаль. Тому він звернувся до ГПУ, щоб там оцінили роботу МОЗ. Крім того, Москаль повідомив і про те, що заступники голови МОЗ погрожували головним лікарям в Ужгороді звільненням. Чиновники вимагали підтвердити діагноз «Поліомієліт».
Події У Волинській області міліція відкрила стрілянину У Волинській області під час конфлікту з незаконними видобувачами бурштину міліція відкрила стрілянину. Про це повідомляє прес-служба ГУ МВС України у Волинській області. «У лісовому масиві Маневицького району група людей у кількості близько 1000 осіб здійснює активні дії з незаконного видобутку бурштину-сирцю. На місце пригоди виїхало керівництво обласної міліції, навколо території було розставлено блокпости з числа працівників міліції. Міліція на блокпостах перевіряє автомобілі», - йдеться в повідомленні. Зазначається, що за станом на 23:40 28 вересня до райвідділу міліції доправлено близько сотні незаконних копачів бурштину. На місці перебувають 400 міліціонерів, 250 співробітників лісової охорони та 200 представників громадських організацій. «Під час проведення операції використовувалася зброя, попереджувальні постріли в повітря. Убитих і поранених немає», - повідомили в міліції.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Ілля Несходовський Через Росію інші кредитори можуть відмовитися від реструктуризації боргу Затримка з реструктуризацією держборгу може бути тільки якщо інші кредитори заблокують рішення. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт Ілля Несходовський. «Переговори вже закінчилися, принципова позиція є. Зараз затримка може бути лише в одному випадку: якщо інші кредитори заблокують ці рішення. Чому? Тому, що якщо є певна домовленість про реструктуризацію боргу, то вона поширюється на всіх кредиторів», - сказав Несходовський. При цьому він зазначив, що питання про реструктуризацію не вирішене з Російською Федерацією. «У нас, щоправда, є нюанс відносно Росії, оскільки їй ми у грудні маємо виплатити три мільярди доларів і Росія не погоджується на реструктуризацію. Це може бути окремим ризиком для інших кредиторів, котрі можуть відмовитися реструктуризувати борг запропонованим шляхом», - зазначив економіст. «Зараз готуватимуть усі документи і протягом найближчого часу їх буде підписано з нашими кредиторами. Це займе максимум один місяць», - наголосив економіст.
Події У Маріуполі в руках у підлітка вибухнув невідомий пристрій В одній з квартир у багатоповерховому будинку міста Маріуполя Донецької області вибухнув невідомий пристрій, внаслідок чого постраждав підліток. Про це повідомляє прес-служба ГУ МВС України в Донецькій області. «Школяр знайшов удома пристрій з проводами і під'єднав до нього батарейку. Внаслідок домашнього експерименту стався вибух, хлопець дістав численні осколкові поранення всього тіла. Медики зробили дитині операцію, міліціонери працюють з батьками потерпілого», - йдеться в повідомленні. Як зазначив начальник сектора кримінальної міліції у справах дітей Маріупольського ГУ Валерій Шаповалов, невідомий пристрій додому приніс батько потерпілої дитини. «Чоловік не може пояснити, що це за предмет. Поки батьки займалися своїми справами, син зробив експеримент і постраждав», - сказав він. Зараз дитина у лікарні. З батьками працюють співробітники міліції. Обставини пригоди з'ясовуються.
Суспільство У Києві затримали пасинка Фірташа, який вісім років перебував у розшуку Сьогодні вночі в Києві було затримано пасинка українського олігарха Дмитра Фірташа Сергія Калиновського. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Антон Геращенко. За його словами, Калиновський з 2007 року перебуває в міжнародному розшуку за скоєння ДТП зі смертельним результатом. Калиновського було затримано близько третьої години ранку в автомобілі Porshe Caen, який грубо порушував ПДР. Коли водія затримали, він зробив вигляд, що йому зле. Як показала перевірка, він був у стані алкогольного сп'яніння. «Зараз Сергія Калиновського затримали, і слідчі готують клопотання до суду про утримання особи, яка скоїла ДТП зі смертельним результатом і багато років переховується від слідства, під арештом, без можливості внесення застави», - написав Геращенко.
Суспільство У «ЛНР» відпускають на волю в'язнів, які не відбули термін покарання Нелегітимні органи влади в «ЛНР» і «ДНР» відпускають ув'язнених, котрі відбувають покарання на підконтрольній їм території. Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Луганської області. «На території області набули системного характеру факти виявлення правоохоронними органами засуджених осіб, які відбували покарання в установах, розташованих на тимчасово непідконтрольній державній владі України території і звільнені за рішенням нелегітимних органів так званих ЛНР і ДНР», - йдеться в повідомленні. У прокуратурі заявили, що рішення «ЛНР» і «ДНР» про звільнення засуджених від призначеного судом покарання, відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», є недійсними і не створюють правових наслідків. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що тисяча ув'язнених, які перебувають у в'язницях на територіях «ДНР» і «ЛНР», тимчасово непідконтрольних Києву, хочуть відбувати покарання в Україні.
Події оформление ленты  СБУ запобігла вивезенню контрафактних товарів до зони АТО Співробітники Служби безпеки України спільно з міліцією не допустили поставки контрафактних товарів з Дніпропетровської області до зони антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба СБУ. «Співробітники Служби безпеки України спільно з міліцією блокували в Дніпропетровській області три спроби поставки контрафактного алкоголю і тютюну до району проведення антитерористичної операції», - йдеться в повідомленні. На блокпосту «Межова», розташованому на кордоні між Дніпропетровською та Донецькою областями, правоохоронці затримали вантажівку, в якій було 365 ящиків горілки, по 10 літрів у кожному, без марок акцизного збору. Також співробітники спецслужби зупинили на блокпосту дві фури. У першій було знайдено 20 ящиків контрафактних цигарок, 380 літрів горілки і 100 літрів коньяку в 10-літрових ємностях. Друга вантажівка перевозила 400 літрів контрафактного спирту в 5-літрових пляшках. «Всі товари вилучено. Відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення організаторів незаконних перевезень та одержувачів товарів», - зазначають у прес-службі. Раніше повідомлялося, що 26 вересня 2015 року в Донецькій області було затримано три вантажних автомобілі, які намагалися доставити на окуповану територію продукти і товари широкого вжитку.
Політика Клімкін домовляється з колегами з африканських держав про непостійне членство України в Радбезі ООН Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 28 вересня взяв участь у зустрічі міністерського рівня Міжнародної організації франкофонії, де було проведено переговори з лідерами Африки про непостійне членство України в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України. «Глава МЗС України в рамках заходу провів низку важливих двосторонніх зустрічей з міністрами закордонних справ держав Африканського регіону для просування кандидатури нашої країни в рамках кампанії з придбання непостійного членства у РБ ООН на період 2016-2017 рр.», - зазначено в повідомленні. Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін очолив делегацію України на 70-й сесії Генеральної асамблеї ООН.
Події оформление ленты  На Буковині СБУ затримала торговців зброєю із зони АТО У Чернівецькій області співробітники СБУ нейтралізували злочинну групу, яка торгувала зброєю із зони АТО. Про це інформує прес-служба відомства. Як повідомляється, учасники групи скуповували зброю у демобілізованих із зони АТО. Після цього зброя потрапляла до рук кримінальних елементів. Зловмисників було затримано під час реалізації чергової партії зброї. Під час обшуку у затриманих було вилучено два автомати (АКС і АК чеського виробництва), сім гранат Ф-1 і РГД-5, більше двох тисяч набоїв різного калібру. Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 410 (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) і ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.
Суспільство Прокуратура відправила до суду справу організаторів 12 вибухів в Одесі Прокуратура Одеської області відправила до Малиновського районного суду обвинувальний акт стосовно чотирьох членів терористичної організації, котрих підозрюють у скоєнні низки злочинів, зокрема в організації 12 вибухів. Про це повідомляє прес-служба відомства. Зазначається, що громадян підозрюють у скоєнні низки злочинів, серед яких терористичні акти і підготовка до них, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, незаконне виготовлення вибухових речовин та вибухових пристроїв. «Усім підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою», - йдеться в повідомленні. У період з жовтня 2014-го по березень 2015 року підозрювані скоїли 12 вибухів на території Одеси. Зокрема, у грудні минулого року члени організації скоїли терористичні акти біля магазину «Патріот», офісу волонтерської організації «Сотня Далії Северин», у лютому 2015 року - біля будівлі ГО «Координаційна рада громадських організацій Одеси» та інші. Крім того, вони організували два замахи на терористичний акт, у тому числі встановивши саморобний вибуховий пристрій біля кафе «У Ангелова», який не спрацював.
Політика Міноборони розповість про події в Іловайську після завершення воєнних дій Міністерство оборони оприлюднить інформацію про події в Іловайську, донецькому аеропорту та Дебальцевому після закінчення війни. Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив директор департаменту соціальної та гуманітарної політики Міноборони Валентин Федичев. «Щодо подій в Іловайську, в донецькому аеропорту та Дебальцевому. Ще не настав час, щоб ми розповіли про все, бо триває війна», - зазначив він. Федичев наголосив, що це не лише позиція України та військових журналістів. «У найбільш демократичній країні світу - США - те, що ми з вами бачили під час подій в Іраку, воно частково монтувалося ще до початку війни, такі закони війни», - сказав він. Представник Міноборони зазначив, що тоді події, з моменту яких не минуло чотирьох діб, на екрани не подавалися: «Це пов'язано з життям людей». Нагадаємо, що 3 вересня 2015 року головний військовий прокурор Матіос пояснив, чому в різних звітах відрізняються дані про загиблих під Іловайськом. Також повідомлялося, що вчора під час виступу на засіданні Генеральної асамблеї ООН перед президентом Російської Федерації Володимиром Путіним активісти з України вивісили прапор з Іловайська.
Події У Маріуполі медики за 120 тисяч гривень оформили документи на експорт 100 тисяч тонн зерна У Маріуполі викрито схему одержання хабарів місцевими ветеринарами за оформлення експорту зерна. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, двоє чиновників міської лікарні ветеринарної медицини організували корупційну схему видачі комерційним структурам дозвільних документів, необхідних для експорту зернових. «Бізнесмени отримували дозвіл на вивезення продукції без проведення необхідних експертиз. У підсумку державний бюджет недоотримав значну суму обов'язкових платежів», - йдеться в повідомленні. Як повідомляється, ветеринари одержали 120 тисяч гривень за оформлення на експорт з країни майже 100 тисяч тонн зерна. Під час обшуків співробітники спецслужби вилучили у зловмисників частину отриманого хабара і готову документацію на вивезення зернових. Посадовим особам повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олексій Кошель У політичних партій слабкі організаційні структури і невелика кількість осередків на місцях Політичні партії мають слабкі організаційні структури і невелику кількість осередків на місцях. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель. За його словами, в низці територіальних виборчих комісій є мінімально необхідна кількість людей. Так, у Донецькій області по дев'ять членів (мінімальна допустима кількість. - Ред.) у чотирьох з десяти ТВК, у Луганській області - в шести з чотирнадцяти. «Хочу сподіватися, що це не якісь технології і це не буде використано як технологію на місцевих виборах», - зазначив він. Кошель вважає, що той факт, що в низці виборчих комісій є лише 9 членів, свідчить про те, що політичні партії мають слабкі організаційні структури і невелику кількість осередків на місцях. «Ризик того, що по кілька членів відмовляться від участі в роботі, що може призвести до зриву виборчого процесу, на сьогодні існує. Ми про це говоримо, аби привернути увагу в тому числі й ЦВК, щоб спрацювала на випередження», - сказав Кошель.
Суспільство Затримано жителя Тернопільської області, завербованого ФСБ У Тернопільській області затримано місцевого жителя, якого було завербовано співробітниками ФСБ Росії. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією прес-служби, його було завербовано ще у 2006 році під час відбування покарання на території Росії. Після того як він звільнився з місць позбавлення волі у 2014 році, він прибув до Тернопільської області, де збирав інформацію про керівників, місця дислокації та підготовки добровольчих батальйонів і підрозділів Збройних сил України. У прес-службі також зазначили, що затриманий мав проникнути до складу українських націоналістичних і праворадикальних організацій, переконати їх створити групу для скоєння терактів на території РФ. Під час перетину російсько-українського кордону групу мала затримати ФСБ. Наразі тривають оперативні дії.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Сергій Іващук Розвиток кожного окремого села вплине на соціально-економічне становище держави в цілому В умовах економічної кризи необхідно стимулювати забезпечення прибутковості сільського господарства. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив член Першого національного аграрного кооперативу Сергій Іващук. «Україна - країна з надзвичайним аграрним потенціалом. Але, на жаль, сьогодні не доводиться говорити про вплив аграрних кооперативів на зростання або падіння національного ВВП. Не ті масштаби виробництва. Протягом практично всіх останніх років розвиток був на дні», - пояснив експерт. За словами Іващука, незважаючи на всі складнощі, зараз є підстави вважати, що розвиток кооперативів в Україні демонструє початок позитивної динаміки. Оскільки дедалі більше домогосподарств в агросекторі визнають кооперативний рух дієвим механізмом свого економічного розвитку і соціального відродження сільських територій. «На прикладі, зокрема, Хмельницької області бачимо, що десятки практичних і прибуткових для людей проектів наочно свідчать про перспективність кооперативних принципів в умовах економічної кризи. Відпрацьовані правила і принципи буде поширено в масштабах усієї країни», - розповів він, наголосивши, що розвиток кожного окремого села вплине не лише на окремі території, а й на соціально-економічний стан держави в цілому.
Суспільство Уряд розширив перелік осіб, які підпадають під статус учасника війни Кабінет Міністрів України надасть статус учасників війни співробітникам підприємств і служб, які працюють у зоні проведення антитерористичної операції. Про це йдеться в постанові №739 від 23 вересня 2015 року, розміщеній на офіційному сайті уряду. «Установити, що підставою для надання статусу учасника війни працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України), а також документи про направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень)», - йдеться в повідомленні.
Суспільство У Вінницькій області легковик зіткнувся з вантажівкою: є загиблі У Вінницькій області сталася ДТП із загиблими. Вантажівка зіткнулася з ВАЗом, дві людини загинули. Про це повідомляє прес-служба міліції області. 30-річний житель села Ракова був за кермом ВАЗ-2103. Він виїхав на зустрічну смугу, де і сталося зіткнення з вантажівкою. «Внаслідок аварії водій легковика та його 24-річний пасажир від отриманих тілесних ушкоджень померли на місці пригоди. Ще одного 26-річного пасажира цього ж автомобіля з травмами голови було госпіталізовано до травматологічного відділення Томашпільської районної лікарні», - йдеться в повідомленні. Аварія сталася в смт Томашпіль близько півночі. Призначено низку експертиз. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що призвело до смерті кількох осіб).
Суспільство Автобус з військовими збив дитину в Одеській області В Одеській області, в Південному, мікроавтобус з військовими збив на нерегульованому пішохідному переході хлопчика. Дитина в комі. Про це повідомляє місцевий ресурс «Трасса Е-95» із посиланням на прес-службу Управління ДАІ в області. «Військовослужбовець збив дитину в Південному Одеської області в неділю, 27 вересня. Аварія сталася близько 19:00. Водій мікроавтобуса Volkswagen Transporter збив дитину на нерегульованому пішохідному переході. Внаслідок ДТП 11-річного хлопчика було госпіталізовано у стані коми, з політравмою, закритою черепно-мозковою травмою і відкритим переломом плеча», - сказано в повідомленні. За кермом мікроавтобуса був 44-річний житель Харківської області. Триває слідство. Очевидці повідомили у соцмережах, що в мікроавтобусі були бійці добровольчого батальйону, котрі й відвезли дитину до лікарні.
Економіка РФ скасує заборону на польоти українських компаній лише після аналогічного рішення України Російське федеральне агентство повітряного транспорту скасує заборону для авіакомпаній України на польоти до Росії лише після аналогічного рішення Києва. Про це йдеться у повідомленні відомства. «Федеральне агентство повітряного транспорту повідомило українським авіакомпаніям, які здійснюють або планують здійснювати рейси на територію Росії, про введення заборони на виконання польотів до/з Росії з 25 жовтня цього року», - сказано у повідомленні. Повідомляється, що Росавіація скасує заборону для авіакомпаній України на польоти до Росії лише після аналогічного рішення Києва. Нагадаємо, вчора стало відомо, що з 25 жовтня українським авіакомпаніям буде заборонено використовувати повітряний простір Росії. Цей крок російська сторона зробила після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про заборону польотів російських авіакомпаній «Аерофлот» і «Трансаеро» в Україні.
Суспільство Житель Волновахи сяде на вісім років за інформування «ДНР» У Донецькій області засудили до 8 років ув'язнення жителя Волновахи, який інформував терористів «ДНР». Про це повідомили у прес-службі прокуратури області. «Встановлено, що з жовтня 2014-го по січень 2015 р. 43-річний чоловік добровільно вступив до лав терористичної організації «ДНР» і почав працювати на бойовиків так званим інформатором. Чоловік збирав і передавав по мобільному телефону терористам дані про розташування і переміщення військової техніки та особового складу Збройних сил України, зокрема в районі Волновахи, сіл Рибинське, Ближнє і Бугас Волноваського району», - сказано в повідомленні. Бойовики використовували інформацію для артобстрілів силовиків і техніки ЗСУ в зоні АТО. Суд засудив чоловіка до тюремного ув'язнення за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації) КК України.
Суспільство Коломієць: Мінприроди підготувало нові правила видачі дозволів на користування надрами Міністерство екології та природних ресурсів даватиме згоду на користування надрами за новими правилами. Про це в коментарі «Аналітичній службі новин» (АСН) повідомила заступник міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць. «28 вересня 2015 року Міністерством екології та природних ресурсів України було затверджено Порядок організації діяльності та роботи комісії з питань узгодження надання надр у користування. Новий документ виключає затягування процесу розгляду документів і захищає підприємців від необгрунтованих відмов. При цьому громадськість зможе контролювати роботу комісії, адже порядок денний публікуватиметься заздалегідь», - акцентувала вона. Коломієць пояснила, що за новими правилами засідання комісії відбуватиметься двічі на місяць - кожну першу і третю середу місяця. При цьому порядок денний затверджується за три робочих дні до засідання і обов'язково публікується на сайті міністерства - відповідно, кожний перший і третій понеділок місяця громадськість може ознайомитися з питаннями, які буде винесено на розгляд. Протокол засідання не пізніше другого робочого дня також буде опубліковано на офіційному сайті. «Це черговий крок до прозорої процедури розпорядження надрами - рішення про згоду Мінприроди на надання надр у користування прийматиметься лише в тому разі, якщо за нього проголосують усі члени комісії. А в разі повернення пакета на доопрацювання в рішенні комісії зазначаються обґрунтовані причини повернення. Раніше було багато скарг від суб'єктів господарювання через те, що документи можуть розглядатися місяцями, а потім повертаються на доопрацювання без будь-яких пояснень. Нова процедура унеможливлює таке ганебне ставлення до бізнесу», - зазначила Коломієць.
Суспільство Оксана Білозір Интервью
Оксана Білозір: Поранених ми виводили першими
Повернення з полону заручників – це делікатна та болюча тема не лише для їхніх родин, а й для волонтерів, які беруть безпосередню участь у цьому процесі. Адже поінформованість суспільства про перебіг таких подій може за мить перекреслити будь-яку можливість врятувати бранців. Тому, відповідаючи на питання журналістів Аналітичної служби новин (АСН), волонтер Оксана Білозір постійно наголошує, що головне – не смажені факти, а результат. – Оксано, Ви народна артистка, народний депутат трьох скликань, екс-міністр культури. Скажіть, чому вирішили займатися не політичним чи світським життям, а поверненням заручників? – Таке запитуєте, бо погано мене знаєте. Хрещення війною я пройшла ще у 27 років. Річ у тім, що я – учасник Афганської війни, причому саме бойових дій. В Афганістані була двічі, в надзвичайно екстремальних ситуаціях, тож нагороджена чотирма медалями. Й те, що я сьогодні роблю, – закономірна й зрозуміла річ. – Сумнівів не було зовсім? – Коли повідомили, що саме мене хочуть бачити в Афганістані, першою думкою було «Так багато мужчин, при чім тут я?». Спрацював інстинкт збереження. Та на ранок прокинулася з чітким розумінням: маю їхати. Адже це мотивація для людей, які опинилися в таких складних умовах. Мотивація вижити. Знак, що не страшно. Доказ, що їх розуміють, підтримують. Звісно, страшно було, але я поїхала. Коли ж ми опинилися у такій само складній ситуації в Україні, я вже точно знала, що потрібно робити. До того ж нині по обидва боки є багато «афганців». Є й ті, з ким я знайома ще з Афганістану. По той бік вони позиціонують себе як ті, хто може вести діалог з державою Україна. Ми будуємо містки. Адже є чимало людських проблем. По той бік залишилися наші люди. Й цим потрібно займатися. – Донбас і Афганістан порівнюєте? – Ця війна дуже страшна. Там, в Афганістані, була чітка ідентифікація свій–чужий. А тут усі на одне лице. Мова спілкування переважно одна – російська. – Хто привів у волонтерство? – Ніхто мене про це не просив і доручень таких не давав. Дізналася, що є потреба у гуманітарній роботі, на яку я здатна. Я не просто людина, яка ходила й співала чи була міністром, народним депутатом. Маю досвід. Мене знають. – Яким був перший обмін? – Це було торік у серпні, біля Авдіївки. Ми зустрілися, щоб домовитися: час почати переговори про обмін заручників. Переважно займаюся військовополоненими. Та першим отримала волонтера. Його нам віддали без обміну. Це був початок великої гуманітарної роботи спільно зі Службою безпеки України. – Скажіть, а не було боязні, що вас під час обміну візьмуть у заручники? – Треба бути спокійною, впевненою в собі. Тоді є велика перспектива. Інакше доведеться постійно оглядатися. А тоді я не бачитиму, куди рухатися. До того ж у нас дуже хороша охорона. Це спецпідрозділ «Альфа». Знову ж таки, це гуманітарна робота. За кожною людиною її доля. І навіть коли іноді видається, що ще один обмін і більше не поїду, вранці такі думки йдуть геть. Я розуміла на що йду. І мушу робити це знову і знову. Доти, поки всі не повернуться. – Як ви можете розмовляти з сепаратистами, терористами, вбивцями? – А що ви пропонуєте? Залишити заручників там? Нам потрібно забрати наших людей. Полон – жорстоке випробування. До того ж ми волелюбні люди, які не готувалися воювати. Люди, які пішли боронити Україну, – з міцним стержнем. А змушені переживати приниження, знущання. Їх треба терміново забирати. Більше двох тисяч заручників уже визволено з полону. А скільки їх ще там! Знову ж таки, на тому боці не всі терористи, сепаратисти, вбивці. Є найманці, є ті, для кого це бізнес. Але ж є й ті, хто просто хоче вижити. Літні люди, для прикладу, не можуть покинути все надбане і переїхати. – Радник голови СБУ Юрій Тандіт розповідав у інтерв’ю АСН, що вкрай важливим є контакт з сім’ями тих, хто в полоні. Ви також спілкуєтеся з ними? Агресор повсякчас намагається використовувати сім’ї військовополонених як інструмент для дестабілізації ситуації в Україні – Звісно. Акцентую, що агресор повсякчас намагається використовувати сім’ї військовополонених як інструмент для дестабілізації ситуації в Україні. Було таке, що й певні вітчизняні політики експлуатували людську біду, збирали сім’ї, щоб іти на акції протесту біля Адміністрації Президента. Тож доводиться пояснювати, що відбувається. Що Президент не може вирішити ці питання як за помахом чарівної палички. Але йде серйозна робота. Є спеціальні структури. Є Координаційний центр зі звільнення заручників. І що кожного заручника одразу за наявності такої змоги буде занесено у список на обмін – і людина повернеться додому. Але всі публічні заяви використовуються передусім проти заручника, адже цю людину переводять в окрему категорію «засвічених», відшукують його рідних і близьких – і починається шантаж, вимагання грошей. Також дуже важлива психологічна підтримка й інформування. Що живий, в яких умовах перебуває. Якщо поранений, то де проводилося лікування і як. Поранених ми виводили першими. – Як формуються списки тих, хто йде на обмін? Україна обмінює тільки тих людей, які не вчинили серйозних злочинів – Одразу скажу, Україна обмінює тільки тих людей, які не вчинили серйозних злочинів. Що ж до наших заручників, то формуванню списків передує велика пошукова робота. Адже нас ніхто не інформує про них. Прізвищ ніхто не надає. Та щойно ми знаходимо людей, одразу вписуємо у список. – Де берете інформацію про наших? – Усіма можливими й неможливими шляхами. Для прикладу: у «ЛНР» і «ДНР» через систему так званої «влади» можна було дістати інформацію зокрема за допомогою Червоного Хреста. А до отаманів достукатися взагалі неможливо! Допомагали священики, які ходили, щоб провести таїнство сповіді. Та виникала ще одна проблема: наші боялися відкритися, назвати прізвища. Оскільки їх залякали, що вистежать і уб’ють рідних. – Не називаєте жодних прізвищ, імен, позивних. Скажіть хоч, де ці тюрми? – Не можу усього розповідати. Ця тема потребує тиші. Уся інформація відслідковується. Зайва поінформованість зведе нанівець ефективність роботи щодо звільнення заручників. – Вам погрожували? Чи намагались підкупити? – Ні першого, ні другого не було. – А ви лише міняли чи й викуповували полонених? – Про викуп загалом не йдеться. Дуже часто гроші забирають, а людину не повертають. Намагаються витягнути з рідних ще і ще. А вставити в обмінний список цього заручника стає неможливо. – Чому досі не вдається провести задекларований у Мінських угодах обмін усіх на всіх? – Не прописаний механізм. Ось що значить «усіх на всіх»? Знову ж таки, одночасно провести такий обмін неможливо. Пам’ятаєте, був один великий обмін? Проводився дуже складно. Міг вилитися у масове побоїще. Напруження – високе. Багато озброєної охорони з обох боків. Так, головна вимога, що зброя має бути опущена. Та статися могло всіляке. Вухо засвербіло, забувся, підняв ствол догори. І це вже могло спровокувати стрілянину. Великий обмін треба розтягувати у часі. Знову ж, процес не законсервований. Щодня щось відбувається. До того ж список на обмін має бути узгодженим обома сторонами. Якщо він великий – до десятка чоловік з кожного боку, – то може напрацьовуватися до двох місяців. – Чому так довго? – Ми – правова держава. Не можемо кого завгодно з арештованих, підслідних відпускати. Ведуться кримінально-процесуальні справи. І звісно, терористів, осіб, які вчинили серйозні злочини, на волю не відпускають. А часто з тієї сторони наполягають, що обмін не буде проведено доти, поки під нього не потраплять усі з їхнього списку. – А чи були такі випадки, що хтось із їхніх списків не хотів повертатися до «ЛНР» і «ДНР»? – Були. І багато. Навпаки, мало тих, хто радо повертався. Хіба вже дуже ревні. – Жителі тих «ЛНР» та «ДНР» розуміють, що у цих незаконних утворень немає майбутнього? – Вони теж заручники. – Але ж рабів до раю не пускають?.. – Багато хто просто боїться. За непослух карають дуже сильно. Жінок, приміром, нагайками бити можуть. Можуть принижувати. Їх треба зрозуміти. Вони хочуть жити. Вони такі, як ми. Адже добре в Києві говорити, знаючи, що там, на Донбасі, хтось боронить нас, стоїть живим щитом. Що СБУ ловить тих, хто готує теракти. Що поліція на вулицях. А там у людей нема нічого, окрім тваринного страху. – Замкнуте коло. Тих вони бояться, в Україну не йдуть. Україна не готова була до такого активного процесу внутрішнього переміщення людей – Багато людей спершу приїхали на підконтрольні території, та змушені були повернутися. Оскільки немає житла, коштів. Україна не готова була до такого активного процесу внутрішнього переміщення людей. Бюрократична машина має повільний розгін. Знову ж таки, це українці. І чому вони всі повинні виїхати з території України? Зі своєї землі? Адже не можна стверджувати, що всі, хто там живе, – колабораціоністи, бойовики, сепаратисти. Є чимало тих, хто зберігає Україну там. До речі, ви знаєте, що багато з тих, хто свого часу підбурював до сепаратизму, нині покінчили життя самогубством? – Ні. – А це так. – Повернімося до наших військових, які пройшли через полон. Скажіть, що з ними відбувається далі? Як проходить реабілітація? – Проблеми не тільки у них – синдром війни ввійшов у кожен дім. Адже ми не готові були до війни, до смертей, до поранень. Я вже мовчу про тих, хто особисто пройшов через жорна війни. Ми готуємо програму, працюватимемо з цілими сім’ям атошників Ми готуємо програму, працюватимемо з цілими сім’ям атошників. Адже на війну йде одна людина, а повертається зовсім іншою, з якою по-новому треба налагоджувати життя. Це ціле скалічене покоління. Працювати тут треба передусім психологам, бо це все – надовго. Тому й питання розвитку контрактної армії дуже важливе. Багато демобілізованих не можуть себе знайти. Їх тягне назад – туди, де відбулася їхня трансформація. І те, що сказав Президент, що контрактна складова у формуванні війська буде збільшуватися, дуже слушно. – Нині вже йдеться про контрактну армію без мобілізації. Для Юлії Тимошенко – це топ-тема. І не лише для неї. – Юлія Володимирівна мала змогу зробити армію контрактною, коли двічі очолювала уряд. Потрібно розвивати контрактну армію з урахуванням ситуації на сході. У нас тепер є нова професія – воювати. Цим людям, для котрих війна стала професією, потрібне місце роботи, інакше будуть формуватися угруповання, кишенькові армії великих і маленьких політиків. У найближчій перспективі призов і мобілізація мусять бути збережені. – Ви сказали, що це все триватиме довго. Чому так думаєте? – Бо розхитати човна легко, а ось стабілізувати потім непросто. Фото - Віктора Ковальчука та з архіву Оксани Білозір
оформление ленты  Блог: 
Економіка Олексій Плотніков Передумов для зростання національної економіки поки що немає Реальних передумов для зростання національної економіки поки що немає. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков. «Чи досягла економіка дна? Це питання дуже цікаве. Адже навіть національна статистика у нас говорить, що приблизно 60% ВВП у нас у «тіні». І ми можемо досягти дна в офіційній економіці. Але ще працює тіньова. У пошуках дна ми можемо ще йти і йти, опускатися ще довго», - пояснив економіст. Плотніков зазначив, що поки не бачить реальних передумов для зростання вітчизняної економіки. «Можливо, знижується динаміка падіння. І цьогоріч не буде такого падіння економіки, як у 2014-му. Але говорити, що національна економіка заспокоїлася, прогнозувати зростання я не можу», - пояснив він. «У першу чергу на ситуацію впливають події на південному сході, в Донецькій і Луганській областях. Зараз триває перемир'я. А коли реально буде встановлено мир, з'явиться розуміння, що далі з цими регіонами відбуватиметься, тоді реально можна буде говорити, що економіка розвертається у бік зростання. Є й інші чинники. Але мир - ключовий», - підсумував він.
Суспільство На українця чекає суд через контрабанду героїну з Бразилії Генеральна прокуратура України відправила до суду обвинувальний акт стосовно громадянина, який намагався вивезти з Бразилії приблизно 1,5 кг героїну для подальшого збуту. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури. Зазначається, що головне слідче управління СБУ розслідувало справу відносно громадянина України за фактом контрабанди з Федеративної Республіки Бразилія наркотичного засобу - героїну (масою 1529,3 г) в особливо великих розмірах для подальшого збуту. «Громадянину інкриміновано скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів), ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів) КК України», - йдеться в повідомленні. Обвинуваченому обрано запобіжний захід - утримання під вартою.
Суспільство В Україні створять електронну карту місць поховань загиблих в АТО Кабінет Міністрів розпорядився протягом 2015-16 років створити сайт з інформацією про меморіал «Герої не вмирають», із зазначенням у ньому віртуальних місць поховань воїнів АТО. Про це йдеться у розпорядженні уряду від 23 вересня. Відповідальними призначено Інститут національної пам'яті, службу у справах ветеранів, силові, громадські та інші відомства та організації. Також уряд доручив створити базу даних із поховань загиблих в АТО. Крім того, Кабмін доручив розглянути розробку та затвердження єдиного зразка надгробка на могилі бійця АТО та порядок його спорудження; увічнення пам'яті воїнів у пам'ятниках, меморіальних дошках і назвах вулиць, стипендіях тощо. Також планується спорудити в Києві Український національний пантеон та Національне військове меморіальне кладовище.
Політика У жовтні-листопаді на строкову військову службу призвуть 11 тисяч українців У рамках призовної кампанії, яка має відбутися в жовтні-листопаді 2015 року, планують призвати на строкову військову службу 11 тисяч 6 громадян. Про це йдеться в розпорядженні Кабінету Міністрів України №1000-р від 23 вересня «Про затвердження чисельності громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні-листопаді 2015 року». Згідно з документом, загалом підлягають мобілізації 11 тисяч 6 осіб. До Збройних сил планують направити 5 тисяч 206 українців, до Національної гвардії — 5 тисяч. Лідирує за кількістю призовників Дніпропетровська область. Звідти підлягають відправленню до військ 1 тис. 94 людини. За нею слідують Харківська (648 осіб), Львівська (620), Вінницька (555) області. Найменше громадян буде призвано на строкову службу в Луганській (100 осіб), Закарпатській (140) та Донецькій (180) областях. У Києві планують призвати 400 громадян. Повідомляється, що загальний обсяг видатків для проведення призову на строкову військову службу в жовтні-листопаді становить 31 млн. 357 тис. 524 грн. 78 копійок.
За кордоном Люккетофт згоден із пропозицією обмежити право вето членів Радбезу ООН Голова 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН Могенс Люккетофт погодився з пропозицією України, що право вето постійних членів Ради безпеки ООН слід обмежити. Про це стало відомо під час зустрічі Президента Петра Порошенка з Люккетофтом, повідомляє прес-служба глави держави. «Агресор не повинен мати права вето», - заявив Порошенко. Порошенко також привітав співрозмовника з обранням на посаду і висловив надію, що його діяльність сприятиме дотриманню членами ООН її основних принципів і статуту, а також посиленню ефективності організації та її миротворчого потенціалу. Як повідомляється, Могенс Люккетофт відзначив роль України у створенні ООН та вагомий внесок нашої держави в її діяльність і запевнив у підтримці українських ініціатив, спрямованих на мирне врегулювання конфлікту, викликаного російською агресією.
За кордоном оформление ленты  Гамівна сорочка для агресора Коли Росія, начхавши на всі угоди й домовленості, зробила перший підлий крок, українці – навіть ті, котрі ніколи не були прихильниками «руского міра», – розкололися на кілька частин: одні, спантеличено знизуючи плечима, казали, що війну розв'язав Кремль на чолі з Путіним, а прості люди тут ні до чого, й далі купували в магазинах товари російського виробництва, інші ж вважали, що потрібно відсікти всі зв'язки одним махом і націоналізувати всі активи росіян, які є на території України. Подальший процес виглядав би смішним, якби не було так боляче: наші хлопці гинули в зоні АТО, льотчиця надія Савченко скніла в російській в'язниці, а на українських ринках і в українських магазинах продавалися товари «Made in Russia», російські «культурні діячі» натовпами приїжджали підтримувати донбаських сепаратистів і бойовиків. Заборона на перегляд російських серіалів певного штибу стала закономірним, але недостатнім кроком, бо дедалі більше людей в Україні вважали, що потрібно діяти відносно РФ набагато жорсткіше. А тому запровадження нашою країною санкцій проти країни-агресора багато хто сприйняв як цілком зрозумілий факт, видихнувши одне слово: нарешті! З моменту оприлюднення цього факту минуло понад десять днів. «Аналітична служба новин» проаналізувала, які наслідки цього, по суті, закономірного кроку, до якого треба було вдатися набагато раніше, насамперед для самої України, спробувавши з'ясувати, в чому ми програли, а в чому – навпаки – виграли. Список видався значним Санкції проти Росії строком на рік ввів своїм указом Петро Порошенко. До списку, який з'явився на сайті глави держави 16 вересня, за «особливу любов» до України потрапили 388 людей і 105 юридичних осіб. Серед них – глава міноборони РФ Сергій Шойгу, спікер Держдуми Сергій Наришкін, глава Чечні Рамзан Кадиров, дитячий омбудсмен Павло Астахов, співак і депутат Держдуми Йосип Кобзон, радник президента РФ Сергій Глазьєв, президент Російської академії наук Володимир Фортов, лідер «Справедливої ​​Росії» Сергій Миронов, глава мінсільгоспу РФ Олександр Ткачов, діячі «ДНР» і «ЛНР» і багато інших. Серед санкційних юросіб, поряд з російськими авіакомпаніями та кількома батальйонами, опинилися деякі банки, телекомпанії, IT-групи на кшталт «Лабораторії Касперського». Загалом, незважаючи на окремі шорсткості цього списку, процес, як бачимо, таки пішов. Росіяни одразу ж пообіцяли проаналізувати можливі наслідки від нових санкцій з боку України – і адекватно відповісти. У нас почали реалізувати санкційний список. Чи не першою – про застосування санкцій – російським авіакомпаніям повідомила Державіаслужба України. Йшлося насамперед про «Аерофлот» і «Трансаеро», а також транзитні польоти російських авіакомпаній, якщо вони транспортують товари військового або подвійного призначення, і російських військових. У відповідь Москва пригрозила – з 25 жовтня – вжити дзеркальних заходів, акцентувавши, що від цього насамперед постраждають самі українські громадяни, оскільки це фактично призведе до зупинки повітряного сполучення між країнами. Санкції як червоне світло У свою чергу наш уряд запевняє, що санкції відносно РФ не може бути скасовано, поки вона не виконає Мінські угоди без будь-яких застережень – аж до повного виведення своїх військ не лише з території Донецької та Луганської областей, а й з Криму. «Тут не може бути жодних двозначностей, – заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. – Дехто каже, що Україна економічно страждатиме від введення санкцій. Я дам свою відповідь: свобода і гідність не мають ціни. Ми вже заплатили занадто високу ціну: людські життя, захоплені території, втрачена економіка. Понад півтора мільйона людей змушені були залишити свої домівки, рятуючись від війни. Далі втрачати не можна. Санкції – один із засобів зупинки російської агресії». Підтримує цю позицію й національний лідер кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемільов, запевняючи, що для Росії це – початок кінця. «Слава Богу, санкції вже почали діяти, – зазначив Мустафа Джемільов, – Росія вже втратила близько 30% свого золотовалютного резерву. Якщо так піде далі, а я думаю, що це відбуватиметься навіть більш прискореними темпами, то цьому окупаційному режиму залишиться з невеликим два роки». Продовженням дипломатичної боротьби за Донбас і утихомиренням агресора вважає санкції проти Росії і перший заступник голови Комітету ВР з питань європейської інтеграції Остап Семерак. А поки що деінсталювати з комп'ютерів своїх співробітників антивірусне програмне забезпечення російської IT-компанії «Доктор Веб», яка потрапила під санкції, вирішило Міносвіти. Не відстає і Мінмолодьспорту, де, крім заборони на IT-продукцію «Доктора Веб» і «Лабораторії Касперського», вже заборонено купувати товари та послуги у російських компаній-«членів санкційного списку», а також «здійснювати розрахунково-касове обслуговування осіб, які підпадають під санкції». Крім того, «Укрзалізниця» через санкції збирається вивести з України понад 3,5 тисячі російських вантажних вагонів. За словами в.о. голови правління «Української залізниці» (наступниця «Укрзалізниці») Олександра Завгороднього, «на вантажопотоці це ніяк не позначиться», а що стосується транзиту вантажів, то «з'явиться інша компанія, яка не потрапила до списку санкцій і яка возитиме цей вантаж». Ложка дьогтю «Враховуючи наші тісні економічні відносини, основним завданням було ввести санкції таким чином, щоб вони завдали більшої шкоди РФ, ніж нам, – роз'яснив «Аналітичній службі новин» економічний експерт Борис Кушнірук. – Тому наші санкції зачіпають насамперед області, пов'язані з військовою сферою». За його словами, однією з таких сфер стали авіаційні перевезення. «Наша логіка полягала в тому, щоб заборонити авіакомпаніям, які літали на окуповані території, здійснювати перевезення до України і транзит через її територію. Якщо Росія запроваджуватиме симетричні санкції по відношенню до наших авіакомпаній, то, відповідно, ми не зможемо літати до РФ (до речі, Росія це вже зробила. І заявила, що відмінить власне рішення тільки у відповідь на відміну українських санкцій. – Авт.). Однак у нас не так багато туди авіарейсів. Для нас головні напрямки – це Європа, Туреччина і Єгипет. А це означає, що від таких симетричних санкцій Росії ми не постраждаємо». Окрім того, він зазначив, що санкції України також торкнулися авіа- і вертольотобудування. «Це деякою мірою може вдарити по «Мотор-Січі». Але наше основне завдання - не дати росіянам можливості будувати вертольоти, які потім атакуватимуть ЗСУ». Цілком імовірно, вважає експерт, що «через введені санкції наші відносини з Росією і далі погіршуватимуться, а товарообіг між країнами ще більше впаде. Це негативно позначиться на українській економіці, однак у нас немає інших варіантів дій». А ось директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв вважає, що санкції, запроваджені Україною проти Росії, нині вже спізнилися й можуть спровокувати економічну війну, а також завдати серйозної шкоди українській економіці. «Незважаючи на всю нашу риторику, пов'язану зі звинуваченнями Росії в окупації та анексії, у міждержавних відносинах Україна-Росія немає визнаного стану війни, – сказав він АСН. – Санкції мають характер локальних ударів, пов'язаних зі спробою обмежити можливості і права російських об'єктів бізнесу в Україні, але не більше того. Інша річ, що прийняття рішення про нові санкції в умовах нехай і не повноцінного миру, та все ж таки перемир'я на Донбасі, і в умовах активних переговорів Мінської групи, маніпулювання санкціями може радше завдати шкоди, ніж принести користь. І все тому, що незалежно від цих санкцій зберігається певний рівень торгівлі між Україною і Росією в частині енергоносіїв, зберігаються торговельні відносини, надходить інформація про поставки вугілля, низка підприємств на території «ЛНР» і «ДНР» продовжують виплачувати податки до центрального бюджету. Мені здається, зараз якраз би мало сенс встановити статус-кво рівноваги з урахуванням того, що вдасться після жовтня забезпечити мирний режим по лінії вогню на Донбасі». Що стосується заходів у відповідь, то, на думку політолога, вони можуть торкнутися транспортного сполучення та поставок енергоносіїв, а наскільки Україна до цього готова, питання поки що відкрите. Все не так трагічно До речі, окремі експерти переконані, що санкції своєчасні, оскільки раніше наша країна була до їх застосування банально не готова. «Це абсолютно зрозуміло, чому саме зараз. У першу чергу, українська економіка не була готова до введення санкцій. Угоду про асоціацію з ЄС була чимось на кшталт гарної цукерочки, але далеко. А зараз угода стає дедалі реальнішою, дедалі більша кількість країн-членів Євросоюзу її ратифікують, – роз'яснив «Аналітичній службі новин» завідувач кафедри політології Національного університету України «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем'янчук. – Тобто втрата такого ринку, як російський, для України вже не буде болючою. Вийде переорієнтувати значну частину своєї торгівлі та експорту на Європу та інші країни, тим більше що і Китай зацікавився українською продукцією, він готовий купувати зерно і деякі інші товари. І до Пакистану наші танки поїхали з величезним задоволенням. У принципі, Україні потрібен був час, аби підготуватися до втрати російського ринку». Експерт зазначив, що й раніше ми відчували санкції з боку Росії, коли РФ закривала кордони для імпорту з України цілої низки товарів. Але, на думку політолога, якось дивно виглядало, коли Євросоюз, США й інші країни вводили санкції проти РФ, а головна потерпіла сторона – Україна – нічого в цьому напрямі не робила. «Зрозуміло, – наголосив він, – що до певної міри санкції вдарять і по нас. Але українську економіку давно час переорієнтувати на західні ринки і західний напрям, і в даному випадку вимушена переорієнтація для деяких галузей народного господарства і промисловості піде лише на користь». Олександр Дем'янчук зауважив, що попервах можуть бути втрати, але, швидше за все, Україна не «потоне» і наслідки не будуть трагічними. «Ще з минулого року ми мали розуміти, що потрібно змінювати економічну модель, – підтримує цю позицію і директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров. – Попередня економічна модель була інтегрована і скооперована з російською, тому дуже багато наших підприємств працювали саме в кооперації. Якісь комплектуючі, якісь складові забезпечували або в нашій країні, або в Росії випуск кінцевого продукту. Ми підписали договір про асоціацію з Євросоюзом, нам треба терміново сформувати національну програму переходу на новий регламент відповідно до європейських стандартів, вводити відповідні інститути і, найголовніше, у Брюсселі мати якусь групу фахівців-юристів, котрі мають адаптувати ці дії до нашого законодавства. Тобто створити цілеспрямовану програму переходу на нову економічну модель і нову модель поділу праці». Та, за його словами, застосовані проти Росії санкції обов'язково позначаться на національній економіці. «Якщо ми йдемо з російського ринку і заходитимемо на європейський, – зазначив він, – то повинні бути відповідні інститути, які страхуватимуть ризики». Гончаров упевнений, що потрібна саме національна програма. Все треба розглядати в комплексі: і кредитування, і стимули для малого та середнього бізнесу. При цьому він зазначив, що необхідно виділити пріоритетні галузі, розвивати інвестиційні програми, вносити зміни в оподаткування, розглядати питання валютного регулювання. Що ми робили раніше? Хоч практично ніхто не заперечує, що наші санкції проти російських компаній та окремих фізосіб так чи інакше позначаться й на Україні, багато хто вважає їх недостатніми. «Треба ізолювати всю країну, вводити обмеження і заборони на фінансові, кредитні та торговельні операції, – ділиться з АСН своїм баченням ситуації екс-міністр економіки, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий. – Масштаб санкцій недостатній. Він впливає лише на окремі позиції. Росія з 1 січня вводитиме ембарго на все українське, а ми будемо отримувати від Росії товари, в тому числі і газ, і вугілля». Проте, за словами економіста, Україна водночас не готова до застосування санкцій. «Що ми робили півтора року? Як готувалися? Ніяк. Ми лише чекали, що нам скаже ЄС. Чому ми не закуповували вугілля? – запитує Лановий. – Таке враження, що спочатку створили кризу на електростанціях, бо невже ніхто не знав, що електростанції і «Центренерго» не зробили цих закупівель? Вони не здійснили закупівель, щоб «зробити» кризу, аби зчинити бучу на початку вересня, перед початком опалювального сезону, мовляв, у нас криза і нам нікуди діватися, ми тепер змушені купувати у Росії вугілля. Це афера чистої води. Вони просто не хочуть відмовлятися від російського газу». Та якщо Володимир Лановий переконаний, що зроблених кроків замало, експерт з юридичних питань проекту «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та ЄС» Дмитро Луценко впевнений, що різко зупиняти торгівлю з Росією не можна, санкції мають діяти поступово. «Росія, - нагадав він АСН, - застосовувала такі санкції ще з 2013 року, це була справжня торгова війна. Чому Україна не відповідала? Напевно, сподівалася, що зможе щось владнати. Фактично санкції РФ вводилися не проти всієї країни, а проти конкретних компаній або конкретної продукції. Зараз ситуація трохи змінюється, тому що Україна запроваджує санкції загалом проти РФ. Правда, поки що це теж відбувається за списками проти копаній та окремих осіб, але фактично це вже загальні санкції проти РФ». Луценко вважає, що це пов'язано з тим, що РФ погрожує з 1 січня 2016 року фактично ввести ембарго на українські товари в цілому. «Тому Україна почала діяти на випередження. З іншого боку, РФ – агресор і вводити санкції треба було набагато раніше. Але комусь це було невигідно. Зараз треба враховувати, що обсяги торгівлі з Росією досить великі і, якщо різко їх обмежувати, то при загальному падінні виробництва, яке і так падає на даний момент, це було б не дуже добре з економічної точки зору», – наголосив експерт. Чи не залишиться все на папері Хоч у суспільстві є побоювання, що задекларовані санкції можуть залишитися лише на папері, перші кроки, як бачимо, вже є. Це і закриття нашого повітряного простору, і заходи, вжиті «Укрзалізницею», і багато іншого. Та головне питання – як діятимуть ці санкції — все-таки залишається. «Тут є особливість нашого українського менталітету. Дуже часто, ухвалюючи певний закон, ми продовжуємо його не виконувати, — зазначає у розмові з кореспондентом АСН економічний експерт Ілля Несходовський. — Наприклад, наші санкції проти окремих авіаперевізників Росії і заборона авіаперельотів. Я думаю, що коли буде грубе порушення санкцій, то це може дуже не сподобатися нашим зовнішнім кредиторам, які, можливо, навіть не надаватимуть Україні допомоги». Економіст вважає, що, оцінюючи в цілому ефективність санкцій, без конкретних розрахунків можна сказати, що санкції України проти Росії істотно по українській економіці не вдарять. Понад те, санкції проти РФ стимулюють Україну стати енергетично та економічно незалежною. На цьому акцентує увагу глава парламентського Комітету у закордонних справах Ганна Гопко. «Так, Україна теж втрачає від санкцій, — зазначила народний депутат АСН. — У Воєнній доктрині чітко сказано, що Україна розглядає РФ на даному етапі не як економічного партнера, а все-таки як країну-агресора, котра воює з нами. І всі умови, що склалися сьогодні, ми зобов'язані використовувати для того, аби здобути енергетичну незалежність». За її словами, Україна має сьогодні освоювати нові ринки, створити експортну стратегію. На що піде Росія Обіцянки Росії перекрити і для нас свій повітряний простір, хай би скільки наші авіакомпанії кричали, що вони ні в чому не винні (а за компанію, для настрашки!), з 25 жовтня загрожують перетворитися на реальність. Що це мало статися, акцентують практично всі експерти, з якими поспілкувалася «Аналітична служба новин». Але, ясна річ, це далеко не все. «Раніше Росія і так запровадила досить широкий обсяг санкцій. Процес витіснення українських виробників з російського ринку триває четвертий рік, — зазначає у розмові з АСН економічний експерт Ярослав Жаліло. — Ми зараз експортуємо лише ті товари до РФ, які є важливими для їхнього ринку. Всі українські товари, які можна було замінити власними чи іншим імпортом, Росія вже замінила. Тому формально санкції від Москви може бути ще введено. Однак вони вже будуть не такими сильними». Зокрема, за його словами, РФ може повністю заборонити продовольчий імпорт з України або з 1 січня ліквідувати Зону вільної торгівлі між Києвом і Москвою. «Якщо бути максимально об'єктивним і послідовним, то потрібно визнати — Російська Федерація завжди планувала поглинути Україну. Вони приспали пильність нашої військово-політичної верхівки, мовляв, Росія нам не ворог, без розуміння, що можуть бути всілякі розвороти», — пояснив АСН економіст Віктор Лисицький, додавши, що РФ вичавила Україну зі спільного ВПК, починаючи з середини 1990-х років. Росіяни, за його словами, «розривали технологічні ланцюжки. Забирали вигідне і перспективне виробництво. Не хотіли «грузити» наші заводи. Будували танкери у корейців і японців. І таких прикладів багато. Ми маємо справу з підступним ворогом. І коли триває війна, питання економічної вигоди відступає на другий план. Перша справа — здобути перемогу мінімальними втратами. Але якщо говорити строго по грошах, оцінюючи експортоване Україною до РФ продовольство, то скоротився зовнішній ринок. Але у світі голодних десятки мільйонів! Треба шукати нові ринки збуту». Крім того, економіст акцентував, що не розуміє нарікань вітчизняних експертів та політиків про втрати від санкцій. Росія, зазначає він, «вдарила нам у спину, а хтось — замість того, щоб адекватно відповісти, — каже, мовляв, нумо миритися. Але Росія, сама того не бажаючи, силоміць розвернула нас на Захід. А багато хто ніяк не може втямити, що цей розворот остаточний. І що він для нас означає розвиток, зростання, ринки, конкурентоспроможність, права, свободи. Все те, чого немає на схід від Донецька». Загалом, виграшів, нехай до них і треба йти досить тернистим шляхом, у нашому активі все-таки більше, ніж поточних мінусів, від яких фактично вже нічого не залежить.                      

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,0599739551544-/ /-pc-/
Top