counter
Архів Повернутись назад 27 Листопада 2015
27 Листопада
Події У Луганській області затримано двох «заблукалих» російських військових Вчора прикордонники Луганського загону в районі пункту пропуску «Мілове» затримали двох військовослужбовців Російської Федерації. Про це на своїй сторінці у Facebook написав прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян. За його словами, прикордонники затримали за незаконний перетин державного кордону двох громадян Російської Федерації, одягнених у військову форму з розпізнавальними знаками внутрішніх військ Російської Федерації. «Як виявилося, це були військовослужбовці однієї з частин внутрішніх військ МВС РФ, які прямували до м. Армавіра (РФ), за їхніми словами, «з метою складання іспитів на право носити берет темно-зеленого кольору», - написав Слободян. За його словами, затримані заявили, що в Україну потрапили нібито випадково. Наразі проводяться заходи із встановлення обставин правопорушення та прийняття процесуальних рішень.
оформление ленты  Блог: 
Політика Віктор Небоженко Росія може помститися терактами за енергоблокаду Криму В Україні існує загроза терактів, але не з боку «ІД», а з боку Росії. РФ не зможе «потягнути» воєнні дії і в Сирії, і на Донбасі, тому може спробувати розхитати ситуацію терактами в Україні. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко. «Звичайно, є загрози. На жаль, Україна почала трохи невпорядковану енергоблокаду Криму. І зараз РФ потрібно чимось відповісти. Швидше за все, в Росії розглядається питання про теракти на півдні та сході України, аби різко погіршити енергопостачання в цих регіонах. У цьому сенсі всі і в Європі, і в США розуміють, що Росія зараз не може наступати і на Сирію, і в Донецьку одночасно, використовуючи збройні сили. А от організація терористичних актів, саботажу - це цілком під силу кремлівським спецслужбам. Тому, звичайно, до Нового року у нас є реальна висока небезпека терактів з метою помститися за енергоблокаду Криму», - розповів політолог. На думку експерта, загроза з боку ІДІЛ Україні не загрожує, навіть незважаючи на те, що Україна потрапила до списку її ворогів. «Ми до цього списку не маємо жодного відношення, і я не думаю, що слід серйозно говорити про список ІДІЛ як про загрозу. Для них загроза ті, хто бомблять щодня. Українці не бомблять гуманітарні колони, які йдуть з Туреччини, Іраку в бік Сирії. Тому насправді вони мститимуться тим, хто їх убиває. Але ми не конфліктуємо ні з ІДІЛ, ні з арабським світом і дуже далекі від цієї теми. Швидше за все, загроза може прийти лише з Росії», - резюмував Небоженко.
Події У зоні АТО сталося кілька боїв українських військових з бойовиками Протягом кількох останніх діб одразу на кількох ділянках «фронту» на Донбасі відзначається застосування бойовиками одноманітною тактики дій проти сил АТО. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, піхотні групи російсько-терористичних військ, зближуючись із позиціями українських військ для їхнього обстрілу, діють під прикриттям бронетехніки, однаково використовуючи її для підвищення мобільності своїх вогневих груп, що оперують безпосередньо на передньому краї (головним чином використовуються БМП-1,2 і БТР). Під час обстрілів терористами використовується переважно стрілецька зброя (в т.ч. великокаліберні кулемети), проте фіксується й використання мінометів, гранатометів і зенітних установок. «Нещодавно на приморському напрямку північніше Саханки група бойовиків спробувала під прикриттям вогню БТР-80 заглибитися в бойові порядки сил АТО. Поки БТР інтенсивним вогнем зі штатного озброєння «відволікав увагу» бойової охорони українських військ, група бойовиків з лісопосадки намагалася проникнути в тактичний тил сил АТО. Такі маневри своєчасно помітили спостерігачі з бойової охорони, і особовий склад одного з передових підрозділів українських військ відкрив щільний кулеметно-автоматний вогонь. Після перестрілки бойовики відійшли на вихідний рубіж», - написав Тимчук. Він також зазначив, що подібним чином бойовики діяли і в районі північніше ДАП. Бойовики під прикриттям трьох БМП-2 спробували з боку Спартака і розбитої РЛС ДАПа просунутися в бік н.п. Опитне. Ці переміщення прикривалися інтенсивним вогнем бойовиків з обох флангів (застосовувалися АГС-17, ЗУ-23-2). Після відкриття вогню у відповідь, внаслідок перестрілки, бойовики відійшли на вихідний рубіж. У районі північніше Авдіївки група бойовиків скритно висунулася на нейтральну смугу і зайняла позиції на дистанції 200-300 метрів від опорного пункту одного з підрозділів українських військ. Після того, як опорний пункт був обстріляний з 82-міліметрових мінометів неприцільно вогнем, ця група бойовиків відкрила масований вогонь з кулеметів і автоматів, застосовуючи також ручні гранатомети. Після півгодинного бою бойовики відійшли. У районі Красногорівки зафіксовано бойове зіткнення. Крім стрілецької зброї, бойовики застосували 82-міліметрові міномети та СПГ-9 «Спис».
Суспільство оформление ленты  СБУ вилучила рекордну партію бурштину на 20 мільйонів гривень У Рівненській області співробітники Служби безпеки України виявили рекордну партію бурштину на суму понад 20 мільйонів гривень. Як повідомляє прес-служба відомства, біля Рівного правоохоронці зупинили мікроавтобус на трасі Київ - Чоп. У ньому було знайдено понад 100 кілограмів бурштину-сирцю і майже 22 кілограми готових виробів з сонячного каменю. «Встановлено, що особи, які перевозили і супроводжували вантаж, належать до організованого угруповання з-поміж жителів Донецької області та однієї з країн Східної Азії. Крім скупки, зловмисники також налагодили підпільну обробку бурштину для продажу за кордон», - йдеться в повідомленні. Також співробітники СБУ оперативно виявили нелегальний цех у Шепетівці в Хмельницькій області. Під час обшуків правоохоронці знайшли, зокрема, 43 верстати для обробки бурштину та понад 145 кілограмів сирцю і готових виробів. «Загалом під час операції співробітники СБ України вилучили рекордну партію сонячного каменю вагою майже 270 кілограмів, яка за цінами чорного ринку становить приблизно 20 мільйонів гривень», - зазначили в СБУ. Відкрито кримінальне провадження за ст. 198 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності організаторів та членів угруповання.
оформление ленты  Блог: 
Політика Сергій Таран Україна від російського тероризму втратила більше, ніж США від Аль-Каїди Говорити про загрози для України від проявів тероризму запізно, оскільки країна вже перебуває у стані війни з тероризмом, через який ми вже втратили набагато більше, ніж США від Аль-Каїди. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Центру соціологічних і політологічних досліджень «Соціовимір», директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран. «Ми нині перебуваємо в стані гібридної війни, яка є виявом державного тероризму. Інша держава фінансує терористів, і вони здійснюють теракти й убивають людей. Ми вже перебуваємо в стані війни з тероризмом. Говорити про те, чи загрожує Україні тероризм, немає сенсу, тому що він уже є. Ситуація може далі погіршитись, але вона зараз не така складна, як була рік тому. Якщо пам’ятаєте, були і вибухи залізниць, і загрози вибухів мостів. Хоч нині й менше, але загроза терактів для нас дуже актуальна. Вона не йде від ісламського фундаменталізму і навряд чи йтиме від нього, бо ми не є активним учасником цієї антитерористичної коаліції, яка воює проти ІДІЛ чи Аль-Каїди. Основною загрозою саме для нас є Росія. Інших, більш загрозливих варіантів для України немає», - розповів Таран. Політолог зазначає, що з російського боку ми маємо безпрецедентно високу небезпеку загострення ситуації. Таран переконаний, що ми нині маємо справу з набагато більшою загрозою розвитку тероризму, ніж країни антитерористичної коаліції. «Ми від тероризму Росії вже втратили більше, ніж американці від Аль-Каїди чи французи від ІДІЛ. Просто тероризм, з яким ми стикаємося, відрізняється від тероризму, з яким стикаються країни коаліції. Вони зустрічаються з загрозами від ісламського світу, а  ми - з державним тероризмом, тобто таким, який фінансується сусідньою державою. Він інший за структурою, боротися з ним складніше, тому що терористи, які отримують системну допомогу від якоїсь держави, поводяться більш підло, ніж ті, які не отримують такої допомоги. І тут для України важливо об’єднувати свої зусилля з антитерористичною коаліцією», - розповів Таран.
Суспільство На Донбасі впіймали двох інформаторів «ДНР» Служба безпеки затримала двох інформаторів бойовиків у Луганській та Донецькій областях. Про це повідомили в прес-службі СБУ. «У Новоайдарі в Луганській області затримали місцевого жителя, який виявився інформатором терористичної організації «ДНР». Зловмисник передавав бойовикам дані про місця дислокації українських підрозділів, а також коригував вогонь артилерії бойовиків. У інформатора вилучили флеш-носії, докладні карти і засоби зв'язку з терористами», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи участь у ній) КК України. Інформатора зловили і в Донецькій області. Ним виявилася мешканка села Миколаївка. Жінка з лютого 2015 року передавала терористам «ДНР» дані про місця дислокації особового складу та військової техніки ЗСУ у Волноваському районі. Завдяки її наводкам бойовики з артилерії обстрілювали силовиків. Зараз її утримують під вартою.
Події У Донецькій області військового задушили і викинули в колодязь У Донецькій області військового задушив місцевий житель під час п'яної сварки. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області на своїй сторінці у Facebook. 19 листопада 53-річний військовий самовільно залишив розташування своєї бригади. Вона дислокувалася в селі Красне Червоноармійського району. Після цього військовий познайомився з місцевим жителем. Той запросив його додому. «Протягом кількох днів військовий проживав у свого нового знайомого, разом з ним та його пасинком. Під час вживання спиртних напоїв між чоловіками виникла сварка, внаслідок якої військовослужбовця задушили, а тіло викинули в колодязь на території покинутого домоволодіння», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) КК України.
За кордоном оформление ленты  Британію підкорює мода на ялинкові іграшки для бороди Мода на бороду набирає дедалі нових і нових обертів. Тепер у Британії новий тренд - ялинкові прикраси для бороди, пише beauty.ua. Сувенірний хіт уже щосили підкорює манірних британців. Ідея створення ялинкових іграшок напередодні новорічних свят виявилася дуже доречною. У Великобританії працівникам рекламного агентства Grey London Майку Кеннеді та Поліні Ешфорд спала на думку ідея створити іграшки для бороди. Вони мали стати доповненням новорічних вітальних листівок для чоловіків компанії. Аби ялинкові прикраси не були обтяжливими для чоловіків, їх зробили меншими і легшими - так вони набагато краще кріпляться на бороду. Спочатку іграшки були подарунком-жартом, але незабаром вони стали мегахітом продажів - сайт, де їх продають, не встигає поповнювати асортимент для охочих побути незвичайним Сантою.
Політика Україна повернула Росії «заблукалих» військових Затримані раніше прикордонниками російські військові передані Російській Федерації. Про це заявив керівник прес-служби ВВ МВС РФ Василь Панченков, повідомляє ТАСС. За його словами, зазначені військовослужбовці поїздом прямували на збори до гірничо-навчального центру в Краснодарському краї. Напередодні під час зупинки потяга на станції «Черткове» вони вийшли з вагона і через погано видимі прикордонні знаки випадково опинилися на території України в районі населеного пункту Мілове. Читайте також: У Луганській області затримано двох «заблукалих» російських військових «Військовослужбовці ненавмисно перетнули кордон, були без зброї і не знали, що перебувають у зоні суміжної держави. Над ними в Україні вже пройшов суд, вони отримали судову постанову про адміністративне правопорушення у зв'язку з переходом кордону, наразі їх передано російським прикордонникам», - зазначив Панченков.
Політика Порошенко переконаний, що Мінські домовленості повернуть Україні Крим і Донбас Президент Петро Порошенко переконаний у поверненні Криму й Донбасу за допомогою Мінських домовленостей. Про це він заявив під час свого виступу перед студентами в Нідерландах. «Мінськ - це та процедура, за якою ми повернемо Донбас і Крим. Що нам для цього треба? Об'єднання й солідарність. Будь ласка, нехай Європа буде об'єднана», - заявив Порошенко. За словами Президента, Україна вимагає виконання трьох головних пунктів Мінських угод, які допоможуть урегулювати ситуацію на сході України. «Перше - відведення російських військ з території України. Друге - будь ласка, закрийте неконтрольовану частину кордону, не дозволяйте входити ні російським солдатам, ні російському озброєнню. І третє - вільні, справедливі вибори на території Донбасу», - сказав Порошенко.
Суспільство Чоловік, який обстріляв із гранатомета сусідський будинок, може сісти на 15 років У Донецькій області чоловік обстріляв із гранатомета будинок свого сусіда. Про це повідомили в прес-службі ГУ НП області. «Дії 59-річного підозрюваного, який у стані алкогольного сп'яніння відкрив вогонь по житловому будинку, намагаючись таким чином помститися своєму знайомому, кваліфіковані як замах на умисне вбивство», - сказано в повідомленні. Як повідомляється, удома в нього поліцейські знайшли арсенал зброї: РПГ, дві гранати й понад 80 патронів до автоматичної зброї. Чоловік у селі Трипілля вистрілив з РПГ у стіну кімнати, де якраз перебував сусід, з яким він посварився. Від вибуху вибило скло, осколками поранило чоловіка. «Поліцейські затримали винуватця події. Ним виявився житель цього ж села, який пояснив, що напередодні посварився з приятелем і, перебуваючи в нетверезому стані, вирішив помститися йому», - ідеться в повідомленні. За даним фактом порушено кримінальні провадження за ч.1 ст.15, ч.1 ст. 115 (замах на умисне вбивство) і ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Чоловікові загрожує до 15 років позбавлення волі.
За кордоном Порошенко відреагував на тролінг шоколадкою в Нідерландах Під час офіційного візиту до Голландії Президента Петра Порошенка потролили шоколадом. Про це пише «Європейська правда». Перед виступом Порошенка в університеті Лейдена (Нідерланди) представник цього вузу пожартував над президентом, продемонструвавши шоколадку «Оленка» виробництва компанії Порошенко. «Ми розуміємо, що ви керуєте величезною країною, де живе 44 млн людей, країною з великою історією і країною, яка зараз переживає драматичні події. Але також на вас - велика відповідальність з постачання нам шоколаду. Один із моїх колег був в Україні і привіз кілька до Лейдена, і це - єдина плитка, яка залишилася. Тому у вас, ваша ясновельможносте, багато сфер відповідальності», - розповів один з керівників університету - декан юридичного факультету Рік Волсон. Порошенко не розгубився і зустрів тролінг з гумором. По закінченні свого виступу він підняв шоколадку, яку залишив декан, і сказав: «І не забувайте про шоколад!», тим самим розсмішивши аудиторію.
Суспільство З Житомирської області до Києва було організовано канал постачання наркотиків Співробітники департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України ліквідували канал постачання наркотиків з Житомирської області до Києва. Про це повідомляє прес-служба департаменту. Міжрегіональний канал «працював» на поставки ацетильованого опію. «У Києві затримано жителя Житомирської області, в якого вилучено 100 мл наркотичного засобу «опій ацетильований». За цінами чорного ринку вартість вилученого становить понад 10 тисяч гривень. За словами затриманого, протягом тривалого часу він забезпечував функціонування міжрегіонального каналу поставки опію ацетильованого з Житомирської області до столиці й розповсюдження наркотиків серед наркозалежних жителів міста», - сказано в повідомленні. Зараз установлюються причетні до наркоканалів.
Політика До Маріуполя та Красноармійська вже передали всі бюлетені Центрвиборчком сьогодні завершив передання бюлетенів на вибори до Маріуполя та Красноармійська. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК. «Сьогодні, 27 листопада, процес передання бюлетенів до Маріуполя завершився в цілому переданням до двох інших районів цього міста - Жовтневого та Іллічівського. Дільничні виборчі комісії всіх 213 виборчих дільниць у місті Маріуполі, де 29 листопада 2015 проходитиме голосування, отримали від ЦВК 335 832 бюлетеня з чергових виборів депутатів Маріупольської міської ради і 335 612 бюлетенів з чергових виборів Маріупольського міського голови», - сказано в повідомленні. Було передано виборчі бюлетені і для голосування в Красноармійську. Нагадаємо, що вибори в Маріуполі та Красноармійську пройдуть у неділю, 29 листопада.
Суспільство оформление ленты  У двох областях податківці ліквідували велике виробництво підробного палива Співробітники податкової міліції Рівненської та Полтавської областей викрили й ліквідували схему незаконного виготовлення паливно-мастильних матеріалів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Бєлан. За його словами, у межах операцій «Нафтопродукт-2015» і «Акциз-2015» було встановлено, що виробництво ПММ здійснювалося з використанням обладнання, що забезпечує їх масове виробництво. Надалі паливо продавалося через мережу автозаправних станцій на території Рівненської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської та інших областей. «Половина імпортного палива, яке надходило в Україну з Російської Федерації, реалізовувалася через мережу АЗС, до бюджету виплачувалися належні податки і збори, з точки зору законодавства та якості палива все чудово. А ось з іншою половиною - ні. За попередньою інформацією, залишки якісного палива підприємці змішували з іншими хімічними компонентами (присадками, фракціями), такими як дистилят газового конденсату, ізопентан, ізопентова фракція, бензин газовий стабільний з використанням обладнання нафтобаз, розташованих на території Рівненської та Полтавської областей», - написав Бєлан. При цьому він зазначив, що акцизний податок з виготовленого «палива» не сплачувався. У межах розслідування кримінального провадження за ст. 204 і 212 на підставі постанови суду співробітники податкової міліції провели низку обшуків у приміщеннях нафтобаз, виробничих, складських та офісних приміщеннях. У результаті, за словами першого заступника голови ГФС, із незаконного обігу вилучено понад 3,3 тисячі тонн бензину різних марок, 2,3 тисячі тонн дизельного палива, 1,2 тисячі дистиляту газового конденсату, більше 160 тонн ізопентану, 130 тонн ізопентанової фракції, 93 тонни бензину газового стабільного, а також фінансово-господарську, податкову документацію, документи митного оформлення вантажів, печатки, штампи, комп'ютерну техніку та носії інформації. Орієнтовна вартість вилученого становить понад 120 мільйонів гривень. Як зазначив Бєлан, наразі слідчі дії тривають.
Політика Опора для бійців АТО чи корупціонери? Ніхто не заперечуватиме той факт, що волонтери для нашої армії дуже часто виявлялися тією рідною матір'ю, яка робила все, щоб наші хлопці на фронті могли вижити. А тому, коли трохи більше року тому при Міністерстві оборони з найактивніших учорашніх волонтерів створили спеціальну групу - «Волонтерський десант», - яка взялася за вирішення питань забезпечення української армії всім необхідним, але вже на державному рівні та за бюджетні гроші, у суспільстві це сприйняли більш ніж позитивно. Сам факт, що у відділі закупівель Міноборони трудяться колишні волонтери, вселяв надію, що це дозволить очистити структуру від корупції. Їхню діяльність називали прозорою, а розробки, які вони здійснювали, - відповідними європейським стандартам. Серед досягнень «Десанту» - нова форма для українських військових, причому йдеться про повну комплектацію одягу та взуття, а також удосконалені продукти харчування для бійців. Проте вже через півроку роботи волонтерів у чиновницькій структурі виникли певні запитання. Їх звинуватили в тій же корупції, пігулкою від якої вони мали стати. Кілька депутатів Верховної Ради заявляли привселюдно про махінації та шкодочинність колишніх волонтерів. Тому «Аналітична служба новин» (АСН) спробувала з'ясувати, наскільки ж правдиві ці заяви. Центри «Волонтерського десанту» Отже, що ж насправді робили вчорашні волонтери, влившись до кола співробітників Міноборони? Як з’ясувалося, їхня робота охоплювала два основних напрями: створення Центру допомоги бійцям АТО та їхнім сім'ям і Центру розвитку й супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України. Співробітники останнього опікувалися всім - від перевірки складу аптечок і пайка для військовослужбовців до розробки нової військової форми для бійців. Перший же центр контролював виплати гарантованих державою нагород і премій бійцям, а також забезпечував сім'ям бійців посильну матеріальну допомогу. До речі, про той центр, який здійснював забезпечення, заговорили після відкриття Президентом виставки військової техніки, зразків озброєння та військового спорядження «Сила нескорених». Петро Порошенко похвалив «Волонтерський десант» за нову практичну форму і значне поліпшення якості провіанту для бійців. «Спільно з «Волонтерським десантом» у Міноборони одягли, нагодували, підготували десятки тисяч військовослужбовців. Зробити це ми змогли всі разом, весь об'єднаний український народ», - заявив тоді глава держави. Але коли з'явилися перші позитивні результати, разом з «медом» виник і «дьоготь»: «Волонтерський десант» звинуватили в корупції. Малюнок має значення Про нечесну роботу центру забезпечення з фінансами почали говорити з кінця жовтня. Тоді секретар парламентського Комітету з національної безпеки та оборони Іван Винник заявив, що необхідно припинити нові корупційні схеми в закупівлях Міноборони, на яких «сидять» колишні волонтери. Парламентарів обурив тендер, яким намагалися визначити виробника нової військової форми, зокрема, ішлося про закупівлі взуття для бійців. Тоді тендер на поставку в цьому році спеціалізованого взуття виграло ТОВ «Таланлегпром». Причому зробила це компанія нібито неправомірним шляхом. Фішка була в тому, що критеріям і вимогам «Волонтерського десанту», враховуючи певні технічні вимоги до взуття, нібито могла задовольнити тільки ця компанія. Тому Іван Винник назвав роботу «Волонтерського десанту» втіленням напрацьованої схеми закупівель за завищеними цінами, через які держава вже втратила приблизно 70 мільйонів гривень. За його даними, ціну завищували на кожній парі практично на 300 гривень, тоді як інші компанії, що пропонують той же товар, але за нижчими цінами, «не вийшли підошвою», тобто програли тендер через... малюнок підошви. «Перемогу одного учасника й високу маржинальну рентабельність угод забезпечено шляхом затвердження нових технічних умов виготовлення черевиків», - підкреслив Винник. На наш запит відділ закупівель Міноборони відповів, що в тендері, в якому брали участь шість підприємств, дійсно перемогла компанія «Таланлегпром». Мовляв, перед закупівлею необхідних речей проводилися наради з виробниками одягу з питань відповідності якості матеріалів і зниження ціни на закупівлю. Усі витрати узгоджувалися з департаментом фінансів та аудиту при міністерстві. А керівник робочої групи в Центрі забезпечення Костянтин Лесник розповів про розробку того взуття, яке так обурило депутата. За його словами, працівники центру досліджували військове взуття на прикладі американського й німецького зразків. Вони ретельно вивчили технічні умови, норми і стандарти виробництва взуття в цих країнах. Серед критеріїв було все: починаючи з форми черевика і якості шкіри до деталей підошви, зокрема малюнка. Усі дані, на які посилався Лесник, було отримано безпосередньо з військових структур Німеччини та Америки. Так от, американські та німецькі фахівці в один голос стверджують, що малюнок підошви армійських черевиків має істотне значення. «Почнемо з того, що закупівля - взагалі не наша справа, оскільки ми здійснюємо тільки розробку технічних вимог до речей. Тим не менш претензія, яка виникла до постачальника, нас дуже здивувала. Наш черевик може виготовити будь-який завод, головне, щоб матеріали за якістю відповідали стандартам», - запевнив екс-волонтер, а нині керівник групи. У результаті, як сказано у відповіді Міноборони на запит АСН, для бійців придбали 80 тисяч пар взуття за ціною близько 700 гривень за пару і ще 230 тисяч утеплених пар - трохи більше, ніж по 1400 гривень. Де «а», там і ... «б»? Ще одне звинувачення у нечесному використанні державних коштів пролунало з вуст народного депутата Тетяни Чорновіл. За її словами, технічні вимоги до бронежилетів початково прописані під продукцію ТОВ «НВП Темп-3000». Інші постачальники презентували альтернативні варіанти жилетів, але всі вони були відкинуті чиновниками Міноборони. Така «принциповість» і привернула увагу народного депутата. Але при цьому чомусь ніхто не звернув увагу на той факт, що закупівля темпівськіх бронежилетів «Корсар» розпочалася ще з 2012 року, коли й було розроблено технічні умови спорядження, про що так само офіційно повідомило нам Міноборони. Костянтин Лесник розповів, що зараз їхній відділ лише на стадії розробки нових бронежилетів, оскільки параметри «Корсара» давно застаріли. Але на розробку знадобиться ще як мінімум півроку, адже нову версію потрібно буде протестувати на полігонах у різних умовах, а процес цей досить тривалий. Логістика створюється з нуля «На жаль, до повної комплектації спорядження для бійців нам ще далеко. Незважаючи на заяву Президента про те, що всі бійці одягнені та взуті, роботи ще дуже багато, - запевнив «Аналітичну службу новин» один зі співробітників робочої групи «Волонтерського десанту» Олексій Ліпіріді. - Потрібно розділити поняття «повна комплектація» та «одягнені у форму та взуті». Вони навряд чи забезпечені всіма необхідними на фронті елементами, особливо спеціалізованими, такими, як, наприклад, маскувальні сітки, розгрузки для снайперів і кулеметників. Зараз акцент робиться на загальновійськову форму, а спеціалізоване спорядження тільки на стадії розробки». Як стверджує Олексій, розробники створюють логістичний процес постачання фактично з нуля: від розробки до доставки спорядження до армії. Волонтери надають усі необхідні умови для виробництва екіпіровки: малюють ескізи одягу та взуття, вивчають матеріали для виготовлення, запозичують досвід європейських країн та Америки, вивчають нормативні акти і на підставі цього розробляють спорядження до найдрібніших деталей. Тому зробити однозначний висновок про те, чи є підґрунтя під звинуваченнями депутатів, украй складно. Проте Міністерство оборони запевняє, що офіційних звинувачень у корупції до департаменту закупівель не надходило. У свою чергу колишні волонтери стверджують, що їм, щоб, як кажуть, показати все, на що здатні, потрібно набагато більше часу. І просять довіряти. Але в будь-якому разі час покаже, хто і чим дихає, тим більше що за діяльністю нових співробітників Міноборони пильно спостерігає суспільство.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,018266916275-/ /-pc-/
Top