counter
Архів Повернутись назад 25 Жовтня 2016
25 Жовтня
Суспільство оформление ленты  «Хаббл» зафіксував наймолодше зоряне скупчення в Чумацькому Шляху Оптичний телескоп «Хаббл» зробив фотографію кульового скупчення NGC 362 з молодими зірками. Цей кластер розташований на околицях Чумацького Шляху, а його вік становить близько 10 млрд років, що як мінімум на кілька мільярдів років менше за вік галактики. Про це інформується на сайті Hubble Space Telescope. Є понад 150 подібних кластерів, проте скупчення NGC 362 - одне з найбільш аномальних. «Вивчаючи різні елементи, які є в окремих зірках NGC 362, астрономи виявили, що у кластера є дивно високий вміст металу. Це говорить про те, що він молодший, ніж очікувалося. Переважно кулясті скупчення набагато старші зірок в їхній основній галактиці, а NGC 362 руйнує цей «стереотип». Його вік близько 10-11 млрд років. Вік Чумацького Шляху більше 13 млрд років», - сказано в повідомленні. За даними астрономів, велику кількість металу молоді зірки отримують з міжзоряного простору.  
Суспільство Кличко обіцяє киянам дешеві соціальні ярмарки Столична мерія організує для киян ярмарки зі знижками близько 20%. Про це на брифінгу 24 жовтня заявив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко, передає кореспондент АСН. "З ініціативи київського міського голови 29 жовтня в п'яти районах Києва пройдуть перші соціальні ярмарки. Мета яких - дати можливість киянам придбати товари широкого вжитку за соціальними цінами. У середньому ціни на цих ярмарках будуть на 20% дешевше, ніж на сезонних ярмарках, які проводилися міською владою протягом цього року", - сказав він. За його словами, проведення ярмарків стало можливим завдяки домовленостям з підприємцями столиці і столичного регіону про встановлення мінімальних розцінок. Ярмарки пройдуть у Дніпровському, Деснянському, Святошинському, Солом'янському та Подільському районах.
Політика Вибори на Донбасі неможливо буде провести навіть наступного року - член ЦВК Навіть якщо врегулювати конфлікт на Донбасі вдасться наступного року, то через технічні виборчі моменти вибори в місцеві органи влади там можна буде провести не раніше ніж через рік. Про це в коментарі АСН повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.«Вибори - це все ж цілий комплекс заходів, потрібно буде з'ясовувати, в якому стані приміщення органів ведення державного реєстру виборців, нам треба реєстр виборців там запустити і багато інших моментів, які не вирішуються за день або за місяць. Навряд чи ми можемо бути оптимістами, що такі вибори відбудуться найближчим часом або наступного року», - уточнив Магера. Андрій Магера вважає, що проводити вибори на Донбасі варто тільки тоді, коли цей регіон повернеться до звичного мирного життя.
Політика У Мінкульті відмовилися підтримувати українські церкви в Криму Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент в інтерв'ю «Главкому» заявив, що Міністерство культури України, в складі якого працює департамент з питань релігії, відмовився вирішувати питання, пов'язані з кримською єпархією, з українською громадою на окупованому півострові. «Влітку я зустрівся з віце-прем'єром Розенком. Він дав доручення Мінекономіки, Мін'юсту, Мінкульту, Міністерству з питань тимчасово окупованих територій, Фонду держмайна вирішити питання, пов'язане з приміщенням, яке ми займаємо в Сімферополі. З 52 парафій під нашим контролем залишилося 9. Люди бояться, щоб до них приїжджав український священик», - розповів Климент. За його словами, церковники направили безліч листів до Мінкульту, але на всі питання отримали лише одну відповідь - міністерство не займається цими питаннями. Письмова відповідь була підписана заступником міністра культури Фоменком. «До компетенції Мінкульту як центрального органу виконавчої влади не входить вирішення питань, зазначених у листі», процитував відповідь священик.
Політика Гройсман та Зубко взяли собі нового "ведучого" - Майкла Щура У вівторок Агенство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосить перші 25 громад, яким надаватиме підтримку у децентралізації, передає кореспондент АСН. Окрім представників 25 громад, участь у заході візьмуть прем'єр-міністр Володимир Гройсман, віце-прем'єр та міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, Посол США в Україні Марі Йованович. "Поки ми чекаємо на прем’єр-міністра та віце-прем'єра, я хочу повідомити, що я буду ведучим цього заходу", - повідомив зі сцени в Українському домі популярний в Інтернеті блогер Майкл Щур, відомий своїми відеорепортажами з Верховної Ради та інших інституцій влади від імені "телебачення Торонто". "Я розповім, що буде відбуватися і де. Ви можете отримати бюлетені. Потім буде офіційна частина, після якої ви можете взяти бюлетені, поставити "галочки", кинути їх... А потім ми підрахуємо, яка громада набрала найбільшу кількість голосів. Близько години триватиме офіційна частина. Будуть виступати прем'єр-міністр, віце-прем'єр, посол США та фундація, яка організувала цю подію... Після того можна буде мати каву", - сказав ведучий. Гості чекали на прем'єра достатньо довго, адже захід мав початися ще о 9:00. Але офіційна делегація з'явилася лише за годину. Весь цей час представники громад, виконавчої влади чекали в залі Гройсмана та Зубка. Щур намагався "розрядити" ситуацію: "Ви знаєте, раніше було зрозуміло, коли по дорозі іде прем’єр! А то зараз не зрозуміло: чи іде він, чи ні". Очевидно, він мав на увазі довжелезні кортежі Миколи Азарова.  
За кордоном Нардеп Ланьо назвав Балогу «хворою людиною» і контрабандистом У відповідь на звинувачення в сепаратизмі, співпраці з Росією і «реалізації плану автономізації Закарпаття», про який написало одне із закарпатських видань, за негласною інформацією, підконтрольних Віктору Балозі, народний депутат Михайло Ланьо звинуватив останнього в контрабанді і крадіжці державного добра. «Зазвичай я не реагую на хвору людину і жовту пресу (Балог)! Але в цьому випадку не можу змовчати!.. Скажу лише одне - і контрабанда сигарет, і торгівля ресурсами, мінеральними водами і створення злочинних угруповань під прапорами Правого сектора (і цим він скомпрометував справжніх бійців Правого сектора!), і польоти в Москву - це все діяльність Балоги!» - заявив Ланьо. Нардеп наполягає на своїй проукраїнській позиції і закликає Президента «звернути увагу на сепаратистську і протиправну діяльність Балоги».
Політика Тільки активність місцевих громад здатна перемогти корупцію на місцях - посол США в Україні США підтримує децентралізацію України. Про це в Українському домі 25 жовтня заявила Посол США в Україні Марі Йованович, передає кореспондент АСН. "USAID почав програму, яка буде працювати безпосередньо з місцевою владою в процесі її трансформації і підтримувати децентралізацію в Україні... В Україні створені 159 місцевих громад... І ми вітаємо дії уряду на шляху втілення реформи децентралізації", - сказала вона. Посол також констатувала, що лише активність місцевих громад здатна побороти корупцію на місцях. "Що стосується місцевих урядів, то вони повинні бути ефективними... Реформування ваших громад - це не простий процес. Але саме цього потребують українські громадяни. Тому на місцях треба більш ефективно боротися з корупцією", - сказала Йованович. Слід зазначити, що Агентство США з міжнародного розвитку USAID збирається оголосити перші 25 громад, яким буде надавати підтримку в процесі децентралізації. USAID допоможе громадам поліпшити якість державних послуг, оживити місцеву економіку і підвищити залученість людей у розвиток громад. Підтримку Агентство надаватиме в рамках нової програми "Децентралізація приносить кращі результати і ефективність" (DOBRE).Це 5-річна програма із загальним бюджетом $50 млн. У цілому проект буде надавати підтримку 75 громадам з метою поліпшення управління ресурсами, підвищення якості управління, пожвавлення місцевої економіки. Проект реалізується у співпраці з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, неурядовою організацією SocialBoost і іншими.
Економіка USAID запускає програму на 50 мільйонів доларів для підтримки децентралізації в Україні Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запускає п'ятирічну програму DOBRE загальним бюджетом 50 млн дол. для підтримки процесу децентралізації в Україні, повідомляє кореспондент АСН. Як зазначається в прес-релізі Агентства, передбачається, що DOBRE підтримуватиме ефективне управління об'єднаних громад; допоможе конструктивній взаємодії громад, громадянського суспільства з органами державного управління.  Проект надаватиме підтримку 75 об'єднаним громадам з метою покращення управління ресурсами,  підвищення якості державних послуг, пожвавлення місцевої економіки та залучення людей до розвитку громад. "Програма, яка запускається сьогодні, допоможе 75 об'єднаним громадам в семи областях", - сказала посол США в Україні Марі Йованович під час оголошення 25 перших громад, яким Агентство надаватиме підтримку. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман подякував США за підтримку реформи децентралізації в Україні.
Політика Родичі «Небесної сотні» висловилися проти об'єднання справ щодо злочинів Януковича і його поплічників проти Майдану Родичі загиблих на Майдані застерігають Президента та генерального прокурора від об'єднання справ щодо злочинів Януковича і його поплічників проти Майдану в одну. Про це близькі загиблих на Майдані заявили на брифінгу, передає кореспондент АСН. Також вони висловилися проти передачі цих справ від Департаменту спецрозслідуваннь ГСУ ГПУ до новоствореного Управління розслідувань злочинів, вчинених злочинними організаціями. Зокрема, батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка - Володимир Голоднюк, зазначив, що Управління спецрозслідувань, яке очолює Сергій Горбатюк, довело свою ефективність у розслідуванні справ проти майданівців, і просить Президента та генерального прокурора не передавати ці справи до новоствореного управління: “За два роки роботи департамент довів, що він працює правильно і ефективно”. Також він категорично проти встановлення будь-яких дат, до яких потрібно передати справи в суд. “Як би нам не хотілося негайного розслідування, але ми — люди об'єднані одним горем — зрозуміли, що злочин має бути ідеально доведений у суді, щоб ті, хто буде заочно осуджений, не могли потім у Європейському суді оскаржити рішення, а потім гуляти і посміхатися”, - сказав Голоднюк. В свою чергу інший потерпілий у справах Майдану — син загиблого Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука  - Володимир Бондарчук, зазначив, що об'єднання справ проти Януковича та інших колишніх високопосадовців може призвести до отримання “пустих” вироків, які не сприйме ні українське суспільство, ні світова спільнота. “Генеральний прокурор і Президент України мають усвідомлювати ризики і зважати не лише на те, щоб розкрити злочини в межах свого терміну перебування на посадах, а думати про ефективне завершення розслідувань. Для нас зовсім не важливо, за якого генпрокурора чи Президента справа буде передана в суд. Для нас основним є те, щоб зібрати всі докази, і рішення, яке винесе суд, не буде підлягати сумніву ні в Україні, ні в світі”, - зазначив потерпілий.  
Політика ГПУ візьметься за екстрадицію Каськіва через півроку Екстрадиційна перевірка щодо екс-очільника Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва наразі призупинена і розпочнеться, швидше за все, через шість місяців. Про це заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін, повідомляє кореспондент АСН. Він уточнив, що Генпрокуратура зможе поновити перевірку після того, як відповідні органи Республіки Панама розглянуть клопотання Каськіва про надання йому політичного притулку.  «Згідно з формальною процедурою, вона триває півтора місяця, і якщо пан Каськів не буде оскаржувати рішення компетентних органів Республіки Панама, вона ближчим часом буде завершена. Водночас жодних ілюзій в тому, що Каськів буде намагатись затягнути цей процес, у нас немає. Відповідно ми розраховуємо, що процес триватиме близько 6 місяців, після цього до трьох місяців триватиме процедура екстрадиційної перевірки», - зазначив Єнін.
Суспільство ГПУ: Розслідування будівельних афер Войцеховського завершено Генпрокуратура України завершила досудове розслідування справи забудовника Анатолія Войцеховського, пише в Facebook перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук. За його даними, А. Войцеховський разом з іншими особами в 2004-2013 роках купив частки в статутних капіталах деяких підприємств і з їхньою допомогою захопив земельні ділянки під будівництво 40 об'єктів. Слідство встановило, що деякі будівлі вводилися в експлуатацію на підставі підроблених рішень судів, а також незаконно реєструвалися в Державному реєстрі нерухомого майна України. Деякі з квартир Войцеховський продавав повторно. «Встановлені порушення мали місце при будівництві ЖК «Перлина Троєщини»,  БЦ «Домініон де люкс», ЖК «Мега Сіті», ЖК «Сосновий Бор», - пише Сторожук. На захоплені земельні ділянки, об'єкти будівництва, майно Анатолія Войцеховського вартістю майже 200 мільйонів гривень було накладено арешт. Також триває розслідування фактів захоплення інши хземельних ділянок, використання їх у 2004-2016 роках для будівництва житлових і офісних комплексів.
Політика Гройсман визнав рішення депутатів збільшити свої заробітні плати помилковим Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає рішення депутатів збільшити свої заробітні плати помилковим та несвоєчасним. Про це він сказав журналістам за підсумками презентації проекту USAID щодо поглиблення децентралізації в Україні, передає кореспондент АСН. «Якби була дискусія з урядом з цього питання, то ситуацію можна було б вирішити по-іншому, але такої дискусії не було. Це ініціатива низки депутатів, які вирішили, що вони можуть прийти на бюджетний комітет, відстояти там свою позицію і, більше того, внести її не в рекомендації, а в тіло самої постанови (про підвищення зарплат)», - сказав голова уряду.  «Зрозуміло, що для депутатів теж має бути фінансове забезпечення, але воно повинно бути співставним з ситуацією в країні», - наголосив Гройсман. Він при цьому нагадав, що виконати рішення парламенту не є можливим, оскільки в бюджеті 2016 року і в проекті бюджету на 2017 рік коштів на підвищення зарплат депутатам немає. «Всі починають зараз спекулювати, я б не спекулював. І шукати зараз когось, хто винен, неправильно. Правильно зрозуміти, що це була помилка. І важливо зрозуміти, як її виправити, як забезпечити фінансування народних депутатів і зробити їхні зарплати відкритими і адекватними. Крім того, було б добре, якби поряд з питаннями зарплати розглядалося питання відповідальності депутатів до їхньої роботи. Йдеться про відвідування засідань парламенту, комітетів, опрацювання законопроектів, голосування. А збільшення зарплат - не на часі. Це дискусійне питання», - підкреслив голова уряду. Нагадаємо, підвищення зарплат державним чиновникам, включно з народними депутатами, в 2017 році відбудеться в рамках прийнятого раніше Верховною Радою законодавства, що стосується фінансування державної служби.
Суспільство Україна є найпрогресивнішою в превентивній медицині з ВІЛ/СНІДу в Східній Європі В Східній Європі Україна є найбільш прогресивною в превентивній медицини щодо ВІЛ/СНІДу. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час прес-конференції сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН. «Наші друзі із Глобального фонду запевняють нас, що в Східній Європі Україна є найбільш прогресивною щодо превентивної медицини стосовно ВІЛ/СНІДу і лікування. Ми б хотіли продовжувати цей процес», - зазначила Супрун. Голова підрозділу з управління грантами Глобального фонду Марк Едінгтон підтвердив це твердження: «Це правда, що Україна виступає лідером у цій частині світу з огляду на адекватність реагування на захворювання. Але що важливо для ролі лідера, це важливо ним залишатися, тому рішення виділити додаткові 30 млн дол. з бюджету держави наступного року на боротьбу проти хвороб є, звичайно, важливим і критичним». Водночас Супрун додала, що зараз активно працює Національна комісія щодо лікування СНІДу та туберкульозу для підписання плану дій з партнерами на 2017-2020 рр. «Для підписання плану дій якомога більше уваги  будемо звертати на превентивну медицину, щоб ми не хворіли, і більше уваги щоб надавали з амбулаторної програми лікування туберкульозу. Ми дуже вдячні нашим партнерам за їхню допомогу», - сказала вона. Вона зазначила, що лікарі повинні більше спілкуватися з пацієнтами щодо превентивної медицини.  
Політика ГПУ найближчим часом назве керівника управління, яке візьметься за "справу Януковича" Генеральна прокуратура найближчим часом визначиться з кандидатурою голови новоствореного управління із розслідування злочинів вчинених злочинними організаціями, яке зокрема розслідуватиме і "справу Януковича". Про це сьогодні, 25 жовтня, заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін, повідомляє кореспондент АСН. Водночас Єнін додав, що керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, який до цього курував справу щодо злочинів влади екс-президента Віктора Януковича, продовжить розслідувати провадження щодо подій на Євромайдані. «За наявною інформацією, пан Горбатюк і надалі буде відповідати за розслідування злочинів, вчинених під час подій на Майдані. У пана Горбатюка до цього перебувала значна кількість проваджень, яка складала значну частину його додаткового навантаження, і саме з метою концентрації на якомога швидшому розслідуванні подій на Майдані викликане таке рішення», - уточнив Єнін
Політика Гройсман не боїться втратити важелі центральної влади Гройсман не боїться втратити важелі центральної влади.  Про це в Українському домі заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент АСН.  "Треба важко працювати, коригувати наші дії", - сказав прем'єр під час обговорення  Ведучий заходу, відомий блогер та журналіст, який представляється "телебаченням Торонто", Майкл Щур з гумором запитав Прем'єра:  "Чи не боїтеся ви в результаті децентралізації втратити важелі центральної влади?"  На що Гройсман відповів: "Кожен має займатися своєю справою... Центральна вдала не може знати: де на місцях дороги будувати, а де який будинок ремонтувати... Не треба, щоб центральна влада давала фінансові податки".  За його словами, бюджетна сфера вже "повністю змінена". "Тому нам треба більше навчати місцеві громади... Іншого шляху немає. Головне, щоб Кабінет міністрів сконцентрувався на центральній політиці", - вважає Гройсман.  Слід зазначити, що Агентство США з міжнародного розвитку розвитку USAID оголосить перші 25 громад, яким надаватиме підтримку у процесі децентралізації програми USAID місцевим громадам України з метою поліпшення якості державних послуг, пожвавлення місцевої економіку та підвищення залученості людей у розвиток громад. 
Політика Україна скоро відправить у Латвію групу за грошима Януковича Генпрокуратура та Міністерство юстиції формує переговорну групу, яка поїде в Латвію домагатися повернення 50 млн євро, конфіскованих у колишніх чиновників часів Януковича. Про це сьогодні, 25 жовтня, заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін, повідомляє кореспондент АСН. «Букавально щойно ми мали розмову з паном Янчуком (Антон Янчук – заступник міністра юстиці. – Ред.) - ми формуємо переговорну групу, яка протягом ближчого часу буде в Латвії для переговорів з цього питання", - зазначив Єнін. Водночас він уточнив, що не знає, чи вдасться повернути усі 50 млн грн, конфіскованих у бюджет Латвії, чи лише їх частину. "У нас чудові шанси, проте про конкретну частку цих коштів говорити ще зарано", - додав Єнін Нагадаємо, у вересні цього року стало відомо, що Латвія стягнула в свій держбюджет 50 млн євро, які належали колишнім українським чиновникам і були заарештовані в рамках боротьби з відмиванням брудних грошей.
Економіка Україна повинна вдвічі знизити ліміти на ввезення товарів громадянами - експерт В рамках виконання зобов'язань за Угодою про Асоціацію з ЄС Україна повинна продовжити зниження лімітів на ввезення товарів громадянами в неторговому обігу. Про це в своєму блозі на сайті АСН пише експерт з питань податкової та митної політики Володимир Орлов. Він також назвав розміри ліміту з імпорту, необхідні ЄС. "Для зменшення ліміту є всі підстави - відповідно до зобов'язань, взятих в рамках Угоди про Асоціацію, ліміт повинен бути знижений з 1000 євро до 430 євро для пунктів пропуску для повітряного і морського сполучення, і з 500 до 300 євро для автомобільних", - пояснив експерт. Він також зазначив, що хоча таке зниження лімітів і передбачено щодо третіх країн, проте це може стати одним з елементів детінізації імпорту в Україні. "Я розумію, що туристи повинні мати можливість перевезення невеликої кількості товарів. Але в окремих регіонах України це стало бізнесом. За кілька годин кілька бригад таких "громадян" можуть розкидати 20-тонну фуру, а потім знову її зібрати не території України. Тому зниження неоподатковуваного ліміту - теж один з інструментів для детінізації імпорту", - пояснив Орлов. "Беручи до уваги, скільки імпортного товару (продукти харчування, одяг і т.д.), ввезених в рамках неторгового обороту в межах неоподатковуваних лімітів, реалізується на внутрішньому ринку, - це істотний ресурс для істотного зменшення втрат дохідної частини бюджету", - додав Орлов
Політика В СБУ підтвердили важкий психологічний стан утримуваного в Росії українця Клиха Служба безпеки України знає про важкий психологічний стан незаконно ув'язненого в Росії Станіслава Клиха і тримає на контролі ситуацію. Про це у вівторок, 25 жовтня, повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт, повідомляє кореспондент АСН. "Ми знаємо, що Клих у важкому психологічному стані перебуває в Росії, ми постійно моніторимо його стан і де можемо, через людей, які допомагають нам, отримуємо інформацію, ми в контакті з адвокатами його", - сказав Тандіт. За словами Тандіта, СБУ робить усе, щоб повернути Клиха та інших незаконно ув'язнених у РФ українців. Нагадаємо, раніше російська правозахисниця Зоя Свєтова в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявила, що українець Станіслав Клих збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.
Суспільство Тільки 30% біженців хочуть додому, а третина українців покладає на них провину за конфлікт - дослідження 30% біженців з Криму та Донбасу хочуть повернутися додому. А третина  українців, які приймають переселенців, все ще покладає на них провину за конфлікт. Про це на презентації результатів всеукраїнського опитування внутрішньо переміщених осіб та мешканців приймаючих громад 25 жовтня заявила керівник дослідження, координатор проектів Київського міжнародного інституту соціології Марина Шпікер, передає кореспондент АСН. Дослідження виявило, що майже третина мешканців приймаючих громад - 29% - вважає, що допомагати треба тільки переселенцями з проукраїнськими поглядами. А 27% - покладають на внутрішньо переміщених осіб провину за конфлікт на Донбасі "Хоча люди, що поділяють ці погляди, - у меншості, їхнє ставлення може підсилювати відчуття дискомфорту внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах", - додала вона. При цьому, за її словами, дослідження також показало, що 58% внутрішньо переміщених особи - не збираються змінювати місце проживання. Однак 36% - сподіваються повернутися додому, якщо з'явиться така можливість.
Вбивство Шеремета - це виклик, кинутий Українській державі, - АП Керівник головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента (АП) України Андрій Жигулін вважає, що вбивство в центрі Києва журналіста Павла Шеремета можна розцінювати як виклик, кинутий Українській державі. Про це він сказав під час  міжнародної конференції «Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності» в Києві. «Вбивство в центрі нашої столиці відомого українського діяча, білоруського та російського журналіста, українського нашого колеги Павла Шеремета ми розцінюємо як виклик, кинутий, насамперед, Українській державі та спрямований на дестабілізацію українського суспільства», - сказав він. Жигулін при цьому нагадав, що Президент Петро Порошенко одразу дав чітке доручення керівникам силових структур забезпечити оперативне та об’єктивне розслідування цього злочину.  
За кордоном На атомному реакторі в Норвегії стався витік радіації Витік радіоактивного йоду стався в Інституті енергетичних технологій в результаті технічної несправності, інформує SkyNews, посилаючись на Управління радіаційного захисту Норвегії. Експериментальний реактор розташований в м. Хальден на півдні країни. Причиною радіаційного витоку став технічний збій, що стався при обробці палива в реакторному залі. Ті, хто працював на реакторі в момент події, яка сталася напередодні, були евакуйовані. «Витік радіації не загрожує населенню і не відіб'ється на стані навколишнього середовища», - сказано в повідомленні. Дослідницький реактор був побудований ще в 1958 році. Він розташований близько до кордону зі Швецією, однак Шведське управління з радіаційної безпеки стверджує, що не знайшло радіації після інциденту.
Політика Тандіт впевнений, що Кольченко і Сенцов вийдуть на волю Українська сторона плідно працює над питанням звільнення незаконно засуджених в РФ Олега Кольченка та Олександра Сенцова. Про цей у вівторок 25 жовтня заявив радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт, передає кореспондент АСН.  «Підключилися не тільки юристи, а й представники закордонних справ, силовики. Ми даємо експертну оцінку і супроводжуємо роботу адвокатів, ми їм надаємо допомогу, в тому числі і як це було по Надії Савченко. Ми вважаємо цих наших незаконно утримуваних громадян громадянами України і в цьому напрямку будемо працювати. І впевнений в тому, що ці хлопці будуть звільнені», - заявив Тандіт. Нагадаємо, 25 серпня 2015 року російським судом за звинуваченням у підготовці терактів в Криму були засуджені Олександр Сенцов і Олег Кольченко, які отримали 20 і 10 років позбавлення волі. Обидва українця свою провину не визнали.
Політика Гройсман сказав, що грошей на підвищення заробітних плат нардепам немає Прем'єр: Грошей на підняття заробітних плат нардепам - немає.  Про це інтерв'ю журналістам в Українському домі заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент "АСН".  "Я вважаю, що це питання (підняття посадових окладів депутатів майже до 40 тис. грн у проекті Бюджету на 2017 рік. - АСН) не на часі. Я не втручаюсь у роботу самих депутатів. Це рішення депутатського корпусу. Тут треба зазначити, що у нас немає жодних змін у Бюджеті. Кошти ні в 2016, ні в в Бюджеті 17-ого року не передбачені, коштів таких немає", - сказав він.  Гройсман повідомив, що керівництво парламенту "опікується цією проблемою, щоб знайти правильний вихід".  Він також підкреслив, що "по великому рахунку, це ініціатива декількох депутатів. Вони вирішили, що можуть прийти на бюджетний комітет, відстояти там свою позицію. Більше того, внести це не у висновки та рекомендації, а в тіло самої постанови. Тому зараз це питання треба роз'єднувати".   
Політика 109 українців перебувають у полоні у бойовиків, ще 495 вважаються безвісти зниклими На сьогоднішній день 109 українців перебувають у полоні на території ОРДЛО, ще 9 - незаконно утримуються в Росії, 495 вважаються безвісти зниклими. Такі дані у вівторок 25 жовтня озвучив радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт, повідомляє кореспондент АСН. За його словами, українська сторона сподівається на звільнення хоча б 47 ув'язнених, які перебувають на тимчасово непідконтрольній території. «47 - це ті люди, яких підтверджують з боку Донецька і Луганська. Слава Богу, що з 3 серпня їх стали підтверджувати. До цього підтверджувалося близько 20 осіб. Хоча ми передаємо списки на 109. Ми знаємо точно місця 57, але ми будемо рухатися далі, ми впевнені в тому, що є ще місця, де у непідконтрольних ОРДЛО польових командирів перебувають живими наші заручники», - заявив Тандіт. При цьому він не сказав, коли саме може відбутися обмін.
Суспільство Половина переселенців з Криму та Донбасу досі не знає, де отримати допомогу – дослідження Переселенцям з окупованого Криму та Донбасу бракує інформації, яка б допомогла їм адаптуватися в суспільстві та налагодити нормальне життя. Про це на презентації результатів всеукраїнського опитування внутрішньо переміщених осіб і мешканців приймаючих громад 25 жовтня заявила керівник дослідження, координатор проектів Київського міжнародного інституту соціології Марина Шпікер, передає кореспондент АСН. "Шість із десяти внутрішньо переміщених осіб хотіли б бачити більше матеріалів у медіа, присвячених їх проблемам. На їх думку, основний недолік в нинішній практиці - брак корисної інформації. Наприклад, половина опитаних й досі не знає, тобто третій рік, як триває конфлікт, де можна отримати фінансову чи матеріальну допомогу в разі потреби", - сказала вона. Дослідження було здійснене у липні-серпні 2016 року Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Уряду Канади через СЗС Канади та Інтерньюс. Усього методом особистого інтерв'ю в усіх областях України опитано 1500 мешканців приймаючих громад та 1003 внутрішньо переміщених осіб.
Політика Справа Януковича розслідуватиметься й надалі під керівництвом Горбатюка - Луценко Всі справи Майдану продовжують перебувати під керівництвом Сергія Горбатюка. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко сьогодні на брифінгу в Києві. «Всі справи Майдану від першого до останнього дня знаходились та знаходяться під його (Горбатюка) керівництвом. На жодну одиницю слідства чи прокурорів ці підрозділи не зменшилися», – заявив він. Луценко також наголосив, що очікує від Горбатюка результатів за 2,5 року роботи над цими справами. Нагадаємо, учора в Генпрокуратурі поінформували, що створено управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. До складу цього управління увійшли 63 співробітники.  Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, створено в рамках реорганізації департаменту спеціальних розслідувань ГПУ.  
Політика Пріоритетом для прем'єра є створення якісного місцевого самоврядування Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман  наголошує, що створення сучасної та ефективної систем якісного місцевого самоврядування є одним із пріоритетів для нього. Про це він заявив під час оголошення 25 громад, яким USAID надаватиме підтримку у процесі децентралізації. "Створення сучасної якісної ефективної системи місцевого самоврядування є одним із моїх пріорітетів", - сказав він. Гройсман наголосив,  що необхідно врешті-решт створити систему, яка дасть можливість місцевим ініціативам бути впровадженими Прем’єр нагадав, що в країні вже створено 184 об'єднані територіальні громади.  Бюджет порівняно з минулим роком уже зріс на 34 млрд, а це вдвічі. "Фактично держава сьогодні максимально передає фінансові ресурчи вниз", - додав Гройсман.  
За кордоном Нардеп Новинський причетний до спроби усунення Митрополита Володимира з посади - Луценко Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що народний депутат Вадим Новинський є одним із підозрюваних у справі проти колишнього президента Віктора Януковича щодо незаконного тиску на Українську православну церкву.  Як передає кореспондент АСН, про це він заявив сьогодні під час брифінгу у Києві. «Ми дійсно на фінішній прямій у справі, в якій Янукович підозрюється у незаконному тиску на Українську православну церкву з метою відсторонення від посади покійного Митрополита Володимира. В цій справі підозрюється також і народний депутат Новинський. І, очевидно, це вимагає від мене, для початку цієї справи, передачі її до суду, подання до Верховної Ради про зняття недорканності із пана Новинського», - сказав генпрокурор. Луценко при цьому уточнив, що це справа проти Януковчиа, в якій Новинський є одним із підозрюваних. 
Суспільство У Путіна прокоментували злам пошти Суркова хакерами "КіберХунти" У Кремлі спростували причетність помічника російського президента Владислава Суркова до документів, які були вилучені зі зламаної хакерами України пошти, де вказується причетність Кремля до дестабілізації ситуації в Україні. Про це повідомляє прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає РИА "Новости". Прес-секретар президента РФ, розповідаючи про документи зі зламаної пошти Суркова, підкреслив, що помічникові президента «завжди прагнуть щось приписати», і найчастіше - як і в цьому випадку - це не відповідає дійсності. «Владиславу Суркову весь час намагаються щось приписувати, що є неправдою. Я знаю його більше 10 років. Йому приписується то нашими хакерами, то зарубіжними хакерами. Він талановита людина, тому, всі прагнуть щось приписувати», - сказав Пєсков.
Політика Нове управління ГПУ очолить підлеглий Горбатюка Дмитро Басов - генпрокурор Керівником нового управління Генпрокуратури для активізації справ стосовно екс-президента Віктора Януковича та його найближчого оточення стане підлеглий керівника департаменту спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка Дмитро Басов. Як передає кореспондент АСН, про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко сьогодні на брифінгу в Києві. "Підлеглий Горбатюка, який вже півроку працює в нього начальником управління, тепер відокремлюється і стає самостійним начальником і піде законом передбаченим шляхом заочного засудження, причому докази в судах будуть ті, які здобув Горбатюк та його команда за 2,5 року", - заявив він.  Також генпрокурор повідомив, що Горбатюк окреслював доведення до суду справ Януковича терміном у 2-3 роки. "Я вважав і вважаю, що Горбатюк взявся за справи Майдану і має довести їх до суду. На пряме запитання, коли це відбудеться, він на останній із нарад сказав, що йому потрібно ще 2-3 роки", - зазначив генпрокурор.
Суспільство 50% біженців з Криму та Донбасу відчувають дискримінацію у соцвиплатах Про це на презентації результатів всеукраїнського опитування внутрішньо переміщених осіб та мешканців приймаючих громад 25 жовтня заявила  менеджер гуманітарних програм, Internews Олена Виноградова, передає кореспондент АСН.  "На привеликий жаль, держава не забезпечує внутрішньо переміщених осіб (ВПО) безкоштовною вторинною правовою допомогою. Єдиними помічниками переселенців залишаються громадські організації... Попри усі заяви Уряду щодо відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщені особи, найбільш часто звертаються з питанням про шляхи відновлення порушеного права на соціальну допомогу та пенсії", - додала вона.  Майже 50% усіх скарг внутрішньо переміщених осіб стосуються порушених прав, переважно  з припинення соціальних виплат чи дискримінаційного ставлення до їхніх виплат.  За її словами, з початку літа уряд запровадив новий механізм перевірок ВПО для інвентаризації забезпечення соцвиплат. І хоча уряд обіцяв закінчити ці перевірки, "деякі переселенці отримують виплати ще за січень минулого року", - додала вона.  Друга категорія скарг стосується проблем усіляких оплат, починаючи з житлово-комунальних та інших, виплат пенсій та інших соціальних зобов'язань, зазначила Виноградова.  Третя найбільш розповсюджена категорія скарг переселенців стосуються захисту порушених прав на землю, рухоме чи нерухоме житло. Також, за її словами, наразі не урегульовано питання щодо державної компенсації тим, хто втратив своє житло, будинки та майно через воєнні дії.  Дослідження було здійснене у липні-серпні 2016 року Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Уряду Канади через МЗС Канади та Інтерньюс. Усього методом особистого інтерв'ю в усіх областях України опитано 1500 мешканців приймаючих громад та 1003 внутрішньо переміщених осіб. 
За кордоном США зацікавилися російськими «Іскандерів» у Калінінграді США перевіряють інформацію про терміни розміщення «Іскандерів» Росії у Калінінградській області, а також про можливу наявність ядерних боєголовок до них. Про це в ході брифінгу в Брюсселі повідомив постійний представник Америки при НАТО Дуглас Льют, пише Європейська правда. Коментуючи дані про переміщення ракетних комплексів «Іскандер» в Калінінградській області, він визнав, що РФ має повне право проводити військові навчання у себе на території. «Калінінград - це територія Російської Федерації, правильно? Вони мають право проводити там навчання, так само як Америка постійно проводять навчання на своїй землі», - сказав дипломат. Він нагадав, що «Іскандери» мають здатність нести ядерні заряди і не виключив їх перебазування в Калінінград. «Ми не знаємо, чи були доставлені туди ядерні боєголовки», - додав посол. «Це не вперше. Раніше «Іскандери»  переміщалися в зазначений регіон. Раніше після навчань «Іскандери» повертали назад (до основної частини РФ. - ЄП). Подивимося, як буде зараз», - пояснив дипломат.
За кордоном Безвіз з ЄС: від України уже нічого не залежить Президент України Петро Порошенко декілька разів анонсував позитивне рішення ЄС щодо безвізового режиму для України.  Останній прогноз - конкретна дата - 24 листопада 2016 року. На цей день запланований саміт Україна - Європейський Союз. Хоча ще місяць тому Петро Олексійович називав “Час Ч” - кінець жовтня. До цього так само "залізно" прогнозувалося літо минулого року, яке "спливло" в кінець 2015 року. Чому рішення щодо України переноситься вже тричі? І які будуть наслідки для рейтингу гаранта та його політсили - "БПП", враховуючи, що обіцянка безвізу була однією з ключових у "переможному кошику" Порошенка? Імітація реформ на заваді? Історія європейської інтеграції Незалежної справді довга. Україна і Європейський Союз офіційно розпочали діалог про запровадження безвізового режиму ще вісім років тому. І лише після трагічних подій на Майдані-2, після прийняття цілої низки законопроектів, зокрема достатньо "суперечливих" для політичної ментальності (щодо рівних прав сексуальних меншин), лише наприкінці 2015 року в ЄС таки визнали, що ми виконали вимоги в рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму. Перший та другий етапи Плану подолані! Але ЄС вимагав та вимагає від влади конкретних реформ, з якими у нас як тоді, так і тепер не все гаразд. Так, політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України Григорій Перепелиця не впевнений, що 24 листопада ЄС надасть Україні безвізовий режим. Хоч Україна і виконала усі технічні умови щодо лібералізації візового режиму, вся "морква" підв’язана під реальні демократичні реформи. "Зокрема, під е-декларування. Як ми бачимо, строки е-декларування постійно відкладаються, це дає можливість і ЄС відкладати рішення про безвізовий режим. Отже, питання надання нам безвізового режиму напряму пов'язане з реальними демократичними перетвореннями, з реальними діями влади щодо таких перетворень. Тому точні прогнози робити не можна. На жаль, 24 листопада - це не остаточна і точна дата", - прогнозує він. Експерти нагадують, що не лише саботування е-декларування стоїть на заваді євроінтеграції. Великий рівень корупції в усіх сферах, конфлікт на Сході, який створює привід для відмови через загрози на кордонах, низький рівень економічного зростання та купа інших проблем, - все це прикра реальність, яка віддаляє нас від справжнього європейського рівня життя. Майдану-3 не буде! Після заяви Президента Порошенка про 24 листопада в соціальних мережах почали "жартувати", нагадуючи, що саме 29 листопада виповнюється "триріччя" нещасливого Вільнюського саміту, коли "Батонич" не підписав політичну частину Угоди про асоціацію з ЄС. Деякі, не приховуючи сарказму, цікавилися: "На чай з парасольками вже звуть?", - як було під час Євромайдану. Політологи прогнозують, що нових масових протестів, навіть якщо Європа нам скаже "ні", - не буде. Так, Перепелиця впевнений, що навіть якщо безвізовий режим нам не дадуть, то це не призведе до таких же наслідків, як після відмови Віктора Януковича підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, що спровокувало Революцію Гідності: "Таких масових акцій протесту точно не буде. Бо лише 2% українців мають можливість їздити до Європи. Тому для більшості людей це буде чергове відкладення такого рішення", - сказав він. Політолог Вадим Карасьов нагадав, що два роки назад люди вийшли на Майдан не лише через цивілізаційний вибір між Росією та Європою. За його словами, тоді це був протест за гідність, рівність прав, проти корумпованості «родини» наближених, свавілля правоохоронних органів, судової влади. "Мотиви набагато ширші, ніж європейський вибір... Хоча, безумовно, тоді люди своїм протестом теж "голосували" за конкретне майбутнє України. І воно має бути в Європі", - додав він. "Недобезвіз"? Лише у квітні цього року Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді ЄС скасувати візи для українців. Далі Європарламент 26 вересня проголосував на підтримку скасування Євросоюзом візового режиму, рекомендуючи внести зміни в регламент ЄС №539/2001 (список країн, громадяни яких повинні мати візи при перетині зовнішніх кордонів, і тих, хто звільняється від цієї вимоги). Згідно з прийнятим документом, Україна буде внесена в додаток номер 2 регламенту, який визначає список країн, для яких діє безвізовий режим. Крім того, комітет підтримав початок переговорного процесу між інститутами ЄС. Зараз, власне, цей переговорний процес іде, але, крім скасування віз, також обговорюється і механізм тимчасового його призупинення. Саме обговорення цього механізму "затягує" переговорний процес щодо скасування віз для українців. Про це в інтерв'ю АСН сказав політолог Володимир Фесенко. Він упевнений, що причина затягування з рішенням - в ЄС, а не в Україні. "Саме ЄС визначає дату. А щоб не було міфів і підозр, потрібно розуміти: це рішення залежить не від України. З нашого боку ми давно і повністю виконали всі вимоги щодо лібералізації візового режиму", - зазначив він. Експерт нагадав, що Україна не одна, а разом з Грузією і Косовом чекає на безвізовий режим. Є ще і Туреччина. Але там дещо інша ситуація. Основна причина затримки у тому, що в ЄС хочуть спільно з рішенням про надання безвізового режиму затвердити механізм тимчасового призупинення такого режиму в окремих випадках. "Наприклад, якщо буде різко погіршуватися міграційна ситуація. У цьому механізмі тимчасового призупинення, а не скасування безвізового режиму, підкреслю, я не бачу нічого страшного. Це природна реакція ЄС на міграційну кризу. Тим більше що цей механізм, якщо він буде закріплений, може бути застосований до всіх країн, які отримали такий статус. А їх - більше 20. Тому це не вибірковий підхід до України", - додав він. З його слів, право використовувати механізм тимчасового призупинення безвізового режиму викликане різким збільшенням потоку незаконних мігрантів в ЄС з середини минулого року та початку конфлікту в Сирії. Це змушує ЄС реагувати. І хоча з України нелегального потоку мігрантів немає, він іде через Туреччину, Грецію і Балкани. Частково - через Італію. "Тому вся затримка з рішенням про безвізовий режим пов'язана з тим, що в самому ЄС не можуть узгодити остаточний текст документа, визначити: хто матиме право голосу в разі застосування механізму тимчасового призупинення візового режиму: Європарламент або Саміт європейських держав?" - зазначив експерт. Фесенко прогнозує, якщо в найближчі тижні не станеться щось екстраординарне, Європарламент, а потім конференція міністрів ЄС прийме остаточне позитивне рішення для України. "У Європарламенті проблем з позитивним рішенням не буде. Голоси там точно є", - підсумував він. Отже, найближчим часом (27 жовтня) очікується засідання Комітету постійних представників країн - членів ЄС, де якраз повинні обговорювати питання лібералізації візового режиму з Україною. Після переговорів має відбутися голосування в Європейському парламенті, а далі пропозицію має схвалити Рада ЄС. Якщо Рада ЄС схвалює скасування віз, вносяться поправки в регламент ЄС, готується відповідна постанова Європейського Союзу, яку буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС і яка через 20 днів з дня опублікування набуває чинності. Безвіз не для всіх Хто ж зможе їздити в Європу без віз? І чи таке принципове для більшості українців це рішення? По-перше, слід пам'ятати, що у разі скасування віз країни Європейського Союзу вільно зможуть відвідувати громадяни України, які отримали біометричні паспорти. Чи є у вас такий? "Я вже зробив біометричний паспорт", - розповів АСН політолог Віталій Бала. Але у більшості українців, які частіше думають про те, як прожити на $1 в день, навряд. Це підтверджують цифри. За інформацією Державної міграційної служби, з 1 січня до 30 вересня 2016 року громадяни України отримали 1,736 млн закордонних паспортів, понад 993 тис. з яких – біометричні, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В ДМС також уточнили, що протягом вересня громадяни нашої країни отримали 187,8 тис. документів для виїзду за кордон, 112,6 тис. з яких мають електронний чіп. Тобто процес іде, але все ж таки це "крапля в морі". Не слід також забувати, що, навіть у разі позитивного рішення для нас, українці зможуть в'їжджати на територію ЄС без віз на термін до 90 днів протягом періоду в 180 днів. Плюс: скасування віз стосується всіх країн Шенгенської зони, крім Ірландії і Великої Британії. Зате українці зможуть відвідувати чотири країни, що не входять в ЄС: Ісландію, Норвегію, Швейцарію та Ліхтенштейн. І головне: скасування візового режиму не передбачає право на роботу в ЄС. Тому усі міфи щодо масового виїзду українців на заробітки після лібералізації візового режиму нічого спільного з реальністю не мають. А що Кремль? Аналітики одноголосні: якщо ЄС надасть Україні рішення про безвіз, найбільше це вдарить по інтересам Росії. "Це дуже важливо для нас. Бо цим рішенням Україна не стільки інтегрується до ЄС, скільки ще більше відділяється від Росії. Безумовно, враховуючи, що це крок від Росії, чекати від неї можна всього що завгодно. Але повторюю, що це дуже серйозне рішення для Кремля... З точки зору Росії, це однозначно буде для них неприємно. Це якщо не гільйотина, то точно м'ясний ніж по інтересах Росії", - вважає Віталій Бала. Григорій Перепелиця погоджується з тим, що від Кремля можна очікувати будь-якої непередбачуваної реакції. "Але Москва не може ніяк вплинути цього разу на рішення ЄС", - додав він.    
За кордоном У РФ відповіли НАТО щодо кораблів Путіна: Не на риболовлю ж пливуть Громадяни Росії відповіли на заяву генсека НАТО Єнса Столтенберга, який висловив стурбованість походом авіаносної групи ВМС РФ в Середземне море. Про це пише Апостроф. Нагадаємо, генсек НАТО вважає, що Росія може посилити російські війська, що воюють у Сирії, і нанести величезну кількість авіаударів по Алеппо. «При прохождении стран НАТО нужно включать «Широка страна моя родная, …..», «На мелководье пусть сидят и квакают», «Честное слово, противно даже слушать. НАТО обеспокоено, не способствует, призывают... Детский сад. Они когда бомбят мирных людей — нет беспокойства?! И наш флот не будет беспокоить чтоб ржавел у причала, так, да?», «Обеспокоены! Заходят в Черное море под самые «наши границы» и ничего, а тут…», - коментують заяву Єнса Столтенберга росіяни на сайті «РИА Новости». «Якщо російський авіаносець пливе туди, значить будуть бомбардування. А навіщо тоді плисти? Не на риболовлю ж пливуть. Якщо не будуть бомбити, значить, даремно пливли».
Політика Справи про вкрадене Межигір’я та приватизацію «Укртелекому» передадуть до суду за кілька місяців До кінця року до суду будуть спрямовані резонансні справи оточення колишнього президента України Віктора Януковича, в тому числі з присвоєння резиденції "Межигір'я" і мисливськими угіддями "Сухолуччя". Як передає кореспондент АСН, про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час брифінгу сьогодні у Києві. За його словами, в суді вже перебуває справа по Сухолуччю, яке привласнив Янукович. "До суду буде направлено до кінця цього року справа по Межигір'ю, яке присвоїв Янукович і в змові з ним ряд членів організованого злочинного угруповання", - сказав він. Луценко додав, що планується направити до суду справу по приватизації "Укртелекому", де підозрюється низка посадових осіб, які діяли на користь Януковича.  
Події Застрелився колишній начальник колонії, в якій сиділа Тимошенко Колишній начальник Качанівської жіночої виправної колонії №54 Іван Первушкін вчинив самогубство.   Про це повідомляє видання «МедіаПорт» з посиланням на джерело в правоохоронних органах.   У матеріалі видання сказано, що в відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області підтверджують факт самогубства 55-річного чоловіка, не називаючи прізвища загиблого.   Depo.Харьков повідомляє, що трагедія трапилася в селі Березівське Дергачівського району Харківської області. За відомостями іншого видання, чоловік був хворий на рак. У поліцію повідомила дружина загиблого, Первушкін, нібито, застрелився зі свого травматичного пістолета в гаражі, пише Gazeta.ua   Іван Первушкін народився в 1961 році. Багато років він працював в системі пенітенціарної служби і пішов на пенсію з посади начальника Качанівської колонії у вересні 2012-го року, через дев'ять місяців після того, як в колонію доставили екс-прем'єра України Юлію Тимошенко.
Суспільство Українці в основному позитивно ставляться до переселенців із Донбасу і Криму Українці переважно позитивно ставляться до переселенців з Криму та Донбасу.  Про це на презентації результатів всеукраїнського опитування внутрішньо переміщених осіб та мешканців приймаючих громад 25 жовтня заявила керівник дослідження, Київський міжнародний інститут соціології Марина Шпікер, передає кореспондент "АСН".  "Більшість опитаних переселенців не відчувають до себе упередженого ставлення місцевих мешканців, а також із ними налагоджені зв'язки та стосунки. Зі свого боку мешканці приймаючих громад декларують переважно позитивне - 43% - або нейтральне - 44% - ставлення до ВПО", - заявила вона.  Упередженого ставлення постійно зазнавали лише 3% з ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Кожен пятий з них відчував упереджене ставлення з орендодавцями, а кожен п'ятий - з роботодавцями.  У той же час, опитування показали, що права третини - 31% - респондентів-ВПО порушувалися у зв'язку зі статусом переселенця.  Найбільш типова сфера порушення прав пов'язана з отриманням соціальних виплат та пільг від держави.  На другому місці - оренда житла. На третьому - сфера працевлаштування.  Вразливі категорії населення у зв'язку зі станом здоров'я, освітою, працевлаштуванням тощо - 36% - вони менш впевнені у можливості захистити свої права та отримати допомогу.  Разом з тим, лише 28% - знать недержавні організації та волонтерів, які безкоштовно надають юридичну допомогу.  Дослідження було здійснене у липні-серпні 2016 року Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Уряду Канади через СЗС Канади та Інтерньюс. Усього методом особистого інтерв'ю в усіх областях України опитано 1500 мешканців приймаючих громад та 1003 внутрішноьо переміщених осіб.     
Суспільство МОЗ посилить допомогу в лікуванні хворих на туберкульоз і СНІД Міністерство охорони здоров’я України сподівається спільно з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією профінансувати лікування більш ніж половини пацієнтів. Про це заявила в.о.міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час прес-конференції сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН.  «Ми зараз в Україні також домовилися, щоб допомагати тим пацієнтам, які хворіють на ВІЛ/СНІД та туберкульоз, разом з нашими партнерами», - сказала вона. За словами Супрун, на цей рік в бюджеті закладено додатково 2 млрд грн, щоб допомогти в лікуванні цих хвороб. «І з цим додатковим фінансуванням ми зможемо разом з Глобальним фондом, сподіваємося, покрити більше 50% лікування таких пацієнтів. Разом з іншими партнерами будемо домагатися, щоб ми могли надавати лікування для більшої кількості пацієнтів», - сказала вона.  
Суспільство оформление ленты  Через Кисельова РФ втрапила у міжнародний скандал МЗС Угорщини викликало посла Росії через програму Дмитра Кисельова. Про це інформує The Associated Press. У повідомленні зовнішньополітичного відомства Угорщини сказано, що в програмі «Вести недели» Кисельов порівняв антирадянське повстання 1956 року з «кольоровою революцією». Угорщина обурена і не буде миритися з «нищівним ставленням до революції і її героїв», тому МЗС країни викликало російського посла «на килим».   Нагадаємо, Угорське повстання, яке сталося восени 1956 року, було спрямовано проти комуністичного режиму, що правив у країні. Відоме також як Угорська революція. Тривало три місяці. Було жорстко придушено військами СРСР. За даними статистики, в зв'язку з повстанням і бойовими діями в період з 23 жовтня по 31 грудня 1956 року загинуло 2652 угорських повстанці, 348 мирних жителів,  було поранено 19 226 осіб. Втрати Радянської армії, за офіційними даними, склали 669 осіб убитими, 51 зниклими безвісти і 1251 пораненим.    

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,3342289924622-/ /-pc-/
Top