counter
Архів Повернутись назад 23 Січня 2017
23 Січня
Події На Донбасі бойовики 41 раз порушили режим тиші, четверо бійців поранені На Донбасі за минулу неділю, 22 січня, російсько-окупаційні війська 41 раз обстріляли позиції Збройних Сил України, в результаті четверо українських військових отримали поранення, повідомили в прес-центрі штабу АТО. «На Маріупольському напрямку з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї окупанти обстрілювали наші позиції в районі Талаківки, Лебединського, Мар'їнки, Гнутового, Павлополя, Чермалика, Широкиного і Водяного. По Мар'їнці, Новотроїцькому та Красногорівці вогонь вели снайпери», - йдеться в повідомленні, оприлюдненому в Facebook. На Луганському напрямку проросійські бойовики з гранатометів і стрілецької зброї обстрілювали Валуйське, Кримське, Новоолександрівку, Новозванівку і Станицю Луганську. На Донецькому напрямку, за даними штабу АТО, окупанти з 120-мм мінометів і снайперської зброї обстрілювали Піски. По Новгородському, Луганському, Авдіївці і Зайцевому стріляли з гранатометів і стрілецької зброї.
За кордоном Сенат США має намір заборонити Трампу знімати санкції з Росії Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер заявив про наміри блокувати можливість американського президента Дональда Трампа зняти або послабити санкції проти Росії, передає ABC News. За його словами, законопроект буде розглянутий на поточному тижні. Він додав, що прийняття документа - це запобіжник на випадок, якщо адміністрація Трампа може запропонувати скасувати санкції проти Росії в обмін на скорочення ядерного озброєння. «Скасування санкцій, з огляду на те, що Росія зробила в Україні і навислу загрозу над країнами Балтії, і тепер вони явно намагалися втрутитися в наші вибори - мали вони ефект чи ні - це небезпека, з якою ми ніколи не стикалися в американській історії», - заявив сенатор. Сенатор-демократ додав, що сенатори від Республіканської партії Джон Маккейн і Ліндсі Грем, обидва з яких є затятими критиками деяких заяв Трампа про Росію, підтримають цей законопроект.
Політика оформление ленты  Луценко: Вторгнення військ Путіна в Україну планувалося задовго до втечі Януковича Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що в справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича з'явилися важливі свідчення про те, що підготовка російського вторгнення в Україну почалася задовго до протистояння на Майдані і втечі Януковича. «Ми допитали двох депутатів Держдуми РФ. Вони свідчать про те, що механізм введення військ РФ на територію України був запущений Кремлем ще в грудні, коли Майдан ще стояв у центрі Києва. Під час візиту Суркова (радника президента РФ Владислава Суркова. - Ред.) у грудні вже говорилося про ймовірне військове вторгнення», - заявив він в інтерв'ю ТСН.Тиждень. Луценко також оприлюднив текст заяви Януковича, в якій він офіційно закликав президента Росії Володимира Путіна вторгнутися в Україну: «Як законно обраний президент України заявляю, що події на Майдані, незаконне захоплення влади в Києві, Україна опинилася на порозі громадянської війни, в країні хаос і анархія, права людей і безпеки під загрозою особливо в Криму і на Південному Сході, під впливом західних країн здійснюється терор і насильство, людей переслідують за політичними мотивами, в зв'язку з цим звертаюся до президента Росії В.В. Путіна з проханням використовувати збройні сили РФ для відновлення закону, миру, правопорядку, захисту населення України». Голова ГПУ заявив, що слідчі в рамках справи про держзраду Януковича допитали 32 свідків, «які дають вичерпну картину про те, як Янукович здійснював державну зраду». Зокрема був допитаний міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, в ході допиту він показав розписку Януковича про відмову від державної охорони станом з 24 лютого 2014 року. «Це повністю спростовує всю його брехню у зверненні до Путіна про те, що хтось комусь загрожує... Його особистий підпис, переданий міністру внутрішніх справ Авакову, свідчить, що він втік із Києва і прийняв рішення перейти на бік ворога РФ фактично під його охорону», - додав Луценко.
За кордоном Слідком РФ завів кримінальну справу проти росіян із «Правого сектора» Слідчий комітет Російської Федерації відкрив кримінальні провадження стосовно низки громадян Росії, нібито причетних до діяльності ДУК «Правий сектор». «Порушено кримінальні справи щодо п'ятьох громадян Росії: Ігоря Чудінова, Геннадія Хамраєва, Георгія Стоцького, Романа Стригункова і Олександра Валова. У їхніх діях вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 і 2 ст. 282.2 КК РФ (керівництво діяльністю екстремістської організації і участь в ній)», - йдеться в повідомленні СК РФ. За даними російського слідства, всі п'ятеро росіян у різний час виїхали в Україну, де вступили до лав «Правого сектора». У повідомленні говориться, що в Україні Чудінова призначили на посаду заступника командира одного з бойових структурних підрозділів ДУК «Правий сектор», а Хамраєв став бійцем підрозділу і брав активну участь у бойових діях на Донбасі. Стоцький, Стригунков і Валов, за даними слідства, стали активістами «Правого сектора» і систематично брали участь у мітингах, маршах, вели пропаганду ідеології, цілей і завдань «Правого сектора».
Економіка За рік іноземні інвестори вклали в економіку України 3,8 млрд доларів - Кубів Обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в економіку України у 2016 році становив 3,8 млрд доларів. Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів під час урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія і інструменти залучення інвестицій і підвищення експортного потенціалу» сьогодні у Києві, передає кореспондент АСН. За його словами, це стало можливим завдяки низці факторів, передусім роботі уряду з дерегуляції та скорочення контактів представників бізнесу з чиновниками. Разом з тим, він повідомив,  що у цьому році уряд змінює модель розвитку економіки, закладаючи в її основу зростання інвестиційного попиту і збільшення обсягів експорту. «Ми обговорюємо проект інноваційного розвитку промисловості України до 2025 року», - сказав він. Кубів додав, що пріоритетами такого розвитку мають стати зростання частки промислових товарів у структурі експорту, зменшення енергоємності виробництва, вихід на нові світові ринки, зростання продуктивності праці в переробці і т.д.
За кордоном NYT розслідує злам Twitter-аккаунта, де повідомили про ракетний удар РФ по США Американське видання The New York Times розслідує злам невідомими хакерами аккаунта в Twitter, повідомляє CNN. За даними телеканалу, хакери зламали Twitter-аккаунт видання в неділю вранці, 22 січня. Зловмисники розмістили в мікроблозі неправдиве повідомлення про ракетний удар по США з боку Росії. «Терміново. Із заяви Володимира Путіна слідує, що Росія завдасть ракетного удару по Сполучених Штатах», - написали хакери. Редакція The New York Times відразу ж видалила твіт. Пізніше на тій же сторінці з'явилося ще кілька повідомлень нібито від хакерського угруповання OurMine. Повідомлення від OurMine були також вилучені. Згодом представники The New York Times написали в Twitter, що була видалена серія твітів, опублікованих «без нашого дозволу». Видання почало розслідування ситуації.   We deleted a series of tweets published from this account earlier today without our authorization. We are investigating the situation. — New York Times Video (@nytvideo) 22 января 2017 г.
За кордоном В Астані почалися переговори щодо Сирії У понеділок, 23 січня, в Астані, Казахстан, почалися переговори щодо мирного врегулювання конфлікту в Сирії, повідомляє Tengrinews.kz. Переговори в рамках Астанинського процесу (за аналогією з Мінським процесом) проходять у готелі Rixos President Astana за закритими дверима. У розташованому навпроти готелю Казмедіацентрі відкритий прес-центр, де перебуває 320 іноземних ЗМІ та 120 казахстанських. До початку переговорів президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв провів зустріч зі спеціальним посланником генерального секретаря ООН по Сирії Стаффаном де Містурою. «Я сподіваюся, сторони, як і ми, переживають про події, що відбуваються. Як кажуть експерти, від початку конфлікту загинули понад 300 тисяч осіб. Все це спонукає нас сподіватися на те, що це питання можна вирішити тільки мирним шляхом», - заявив він. У переговорах беруть участь представники ООН, уряду Сирії, сирійської опозиції, Росії, Ірану, Туреччини та США (як спостерігачі). До кінця дня 24 січня переговори повинні завершитися.
Суспільство оформление ленты  Генерали, патрульні, бійці АТО і ВДВшники. Україною пройшла хвиля світового флешмобу # 22PushupChallenge Українські правоохоронці, військовослужбовці і навіть кадрові генерали «підірвали» соціальні мережі відео з віджиманнями, знятими в рамках соціального флешмоба #22PushupChallenge на підтримку ветеранів бойових дій. Суть флешмобу - 22 рази віджатися і передати естафету іншому. Цифра 22 - невипадкова. За даними департаменту у справах ветеранів в США, близько 22 ветеранів щодня накладають на себе руки. До флешмобу #22PushupChallenge вже приєдналися патрульні Києва, Харкова, Одеси, генерали Національної гвардії України, командування ВДВ Збройних Сил України. Одним з перших за ветеранів віджався Леонід Остальцев, учасник АТО, засновник піцерії Pizza Veterano. Нагадаємо, відтискатися від землі на знак поваги до пам'яті про братів по зброї - американська традиція, про яку свого часу розповідала АСН.
Політика ЗМІ дізналися про відновлення переговорів про ЗВТ між Україною та Ізраїлем Призупинені після прийняття скандального резолюції ООН щодо поселенської діяльності на території Палестини переговори України з Ізраїлем щодо зони вільної торгівлі відновляться завтра, 24 січня, повідомили джерела  РБК-Україна в Кабінеті міністрів України. «Тобто ситуація в кінці грудня з нашим голосуванням не вплинула на позицію Ізраїлю», - говорить співрозмовник. Нагадаємо, в грудні 2016 року РБ ООН прийняла резолюцію з вимогою до Ізраїлю припинити поселенську діяльність на територіях Палестини. Цю резолюцію підтримали 14 з 15 членів РБ ООН, зокрема й Україна. Потім ізраїльський прем'єр Беньямін Нетаньяху розпорядився скасувати запланований візит до Ізраїлю прем'єр-міністра України Володимир Гройсмана через антиізраїльське голосування України в РБ ООН.
Економіка Кубів розповів, що потрібно українській економіці Україні необхідні стратегії розвитку на середньострокову перспективу 5-10 років. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів у ході урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій і підвищення експортного потенціалу» сьогодні у Києві. «Представляючи бюджет на 2017 рік, ми представляли макропоказники на найближчі три роки. Проте, коли ми говоримо про середньострокову перспективу, ми маємо мати стратегії на 5-8-10 років», – наголосив Кубів.  За його словами, це дозволить провести модернізацію промисловості в країні, тому вже сьогодні необхідно вести відбір і реалізацію проектів на базі державно-приватного партнерства, формувати ланцюжки доданої вартості на національному та міжнародному рівнях, створювати, забезпечувати кадровий потенціал та розвивати конкурентоспроможність промисловості.  Разом з тим, Кубів наголосив, що в основі інноваційного розвитку української промисловості має стати машинобудування. «Це транспортне машинобудування, сільськогосподарське машинобудування, аерокосмічне машинобудування, в тому числі літакобудування, виробництво обладнання для альтернативної енергетики, виробництво продуктів харчування та переробка сільськогосподарської продукції. Це цілий блок великої агроіндустрії», – уточнив він. Крім того, за його словами, це і розвиток моделі національної інноваційно-промислової системи, планування розвитку виробництва, створення групи з відбору інноваційного продукту, розвиток інформаційних технологій.
Події У Києві затримали росіянку, яка втекла з львівської психлікарні В одному з хостелів Києва затримали громадянку РФ, яка втекла з психіатричної лікарень Львова, повідомили в Національній поліції України. «21 січня громадяни впізнали втікачку з львівської психлікарні, про яку говорилося в повідомленнях поліції», - повідомили в поліції. Зараз правоохоронці встановлюють, де втікачка взяла гроші на проїзд до Києва, одяг та проживання в хостелі. Слідчими розглядається версія причетності до цього інших осіб (спільників). За цим фактом порушено кримінальні провадження у ч.1, ч.2 ст. 296 КК України (хуліганство, - карається позбавленням волі на строк до чотирьох років) і ч.2 ст. 345 КК України (погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо працівника правоохоронного органу, у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на той же термін). Нагадаємо, що 18 січня з Львівської психіатричної лікарні втекла росіянка Олена Яковлєва, яка у вересні 2016 року влаштувала дебош у Личаківському РАГСі і облила кислотою одну з його працівниць.
Події ГУР: Окупанти маскують втрати «ЛНР» під виглядом нещасних випадків Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що командування російсько-окупаційних військ приховує бойові втрати шляхом оформлення поранених і вбитих як постраждалих у результаті нещасних випадків. За даними ГУР, окупаційне командування відхилило пропозицію командування 6 окремого механізованого полку (Кадіївка) 2 АК щодо розгортання додаткового госпіталю на базі відомчої лікарні шахти ім.Менжинського. У командуванні російських окупаційних військ пояснили відмову скороченням фінансування і відсутністю коштів на утримання шпиталю. «Військовослужбовцям 6 окремого механізованого полку пропонується доставляти вбитих і поранених в найближчі цивільні лікарні та медичні пункти. При цьому командуванням 2 АК наказано приховувати втрати шляхом оформлення поранених і вбитих як постраждалих у результаті нещасних випадків», - йдеться в повідомленні розвідки. Ця ініціатива, за даними ГУР, викликала обурення особового складу і призвела до збільшення кількості охочих звільнитися за будь-яких умов.
Економіка "Турбоатом" погрожує судом «Укргідроенерго» через тендер, відданий німцям ВАТ "Турбоатом" оскаржить у суді результати тендера реконструкції Дніпровської ГЕС-1, який в минулого року проводило ВАТ "Укргідроенерго", оскільки в компанії вважають, що рішення про переможця тендера було незаконним. Про це йдеться на сайті ВАТ "Турбоатом". Зокрема в тендері на повну реконструкцію трьох агрегатів Дніпровської ГЕС-1, участь у якому брав і «Турбоатом», переміг німецько-австрійський консорціум "Andritz Hydro". У повідомленні «Турбоатома» зазначено, що в ході тендеру "Укргідроенерго" внесло значні і не узгоджені з учасниками доповнення до тендерної документації, що і дозволило іноземній компанії перемогти в конкурсі. Більш того, в «Турбоатомі» відзначили, що німецько-австрійська компанія запропонувала конструкцію генераторів такого типу, для яких необхідна зміна фундаменту Дніпровської ГЕС-1, "що, швидше за все, буде фінансуватися з державного бюджету, оскільки в тендерній документації витрати на ці цілі не передбачені. Якщо фундамент ГЕС не змінити, навантаження на греблю значно зросте і це може призвести до техногенної катастрофи", - йдеться в повідомленні. Крім того, обладнання запропоноване «Турбоатом» майже на 242 тис. євро дешевше, ніж у консорціуму "Andritz Hydro", йдеться на сайті «Турбоатома». Третіми особами в судовому позові, як передбачається, виступлять Фонд держмайна, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство фінансів і Антимонопольний комітет. До цих відомств АСН вже направила письмовий запит на коментар.
Політика Гройсман анонсував формування Служби фінансових розслідувань замість податкової міліції Кабінет міністрів України планує сформувати Службу фінансових розслідувань, яка зосередить в собі функції податкової міліції, до кінця цього року. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія і інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу» сьогодні в Києві. «У цьому році, до кінця року, ми створимо Службу фінансових розслідувань», - сказав глава уряду Гройсман наголосив, що перед урядом стоїть одне завдання - забезпечити економічний прорив країни реальними справами. «Ніколи друкарський верстат не робив країну успішною. Тільки розвиток національної економіки», - сказав прем'єр. Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк наголошував, що для створення цієї служби необхідно прийняття відповідного закону.
Політика Російська церква хоче «анексувати» музей-заповідник «Херсонес Таврійський» Російська православна церква має намір забрати у безоплатне користування 24 об'єкти музею-заповідника «Херсонес Таврійський» в окупованому Росією Криму, повідомляє Русская служба Би-би-си. Як стало відомо агентству, відповідна заявка була подана в Росмайно ще в листопаді 2016 року. У Росмайно заявили, що заявка РПЦ не була розглянута з технічних причин - у зв'язку з «некомплектністю документів». Місцеві представники РПЦ переконані, що всі будівлі на території музею-заповідника - це будови колишнього Князь-Володимирського чоловічого монастиря. У свою чергу директор заповідника Світлана Мельникова заявила, що передача «Херсонеса Таврійського» церкві завдасть великої шкоди музею. «Треба розуміти, що в тих будинках, на які претендує Сімферопольська єпархія, містяться експозиційні площі музею, фонди сховища, реставраційні майстерні», - сказала керівник музею. Херсонеський музей-заповідник є об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. При цьому організація не визнає Херсонеський музей російським.
Економіка оформление ленты  Суд щодо «скіфського золота» обійшовся Україні в 12 млн гривень Міністерство юстиції України за два роки витратило понад 12 млн гривень на оплату послуг юридичної фірми Berg Stoop & Sanders N. V. у справі щодо повернення «скіфського золота», повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідь відомства. У міністерстві заявили, що адвокати юридичної фірми представляли інтереси України в справі за позовом до Музею Алларда Пірсона в 2015 і 2016 роках. У жовтні 2015 року в справі був укладений договір, згідно з актами наданих послуг і рахунками Міністерством юстиції оплачено 225 846,74 євро (6 067 421,62 гривень), в 2016 році було сплачено 217 044,91 євро (6 070 819,82 гривень ). Нагадаємо, що 14 грудня окружний суд Амстердама визнав, що вивезене в 2014 році на виставку в Нідерланди з кримських музеїв «скіфське золото» належить Україні. Експонати кримських музеїв із колекції «Крим - золотий острів у Чорному морі» вивезли на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі в лютому 2014 року.
Суспільство Представники МКЧХ допоможуть з ідентифікацією тіл загиблих на Донбасі Представники делегації МКЧХ в Україні готові допомогти в процесі ідентифікації тіл загиблих в зоні бойових дій військовослужбовців, а також надати інформаційно-психологічну підтримку членам сімей загиблих. За інформацією прес-служби Міністерства оборони України, допомога буде надана в форматі, який приймуть представники відомств, задіяних у цьому процесі. Сказано, що представники МО повідомили про проблеми в питаннях ідентифікації останків і випадки відмови членів сімей визнавати результати експертиз ДНК. Регіональний координатор делегації Червоного Хреста в Україні щодо судмедекспертизи Марія Долорес Морсійо Мендес, а також заступник координатора делегації з питань захисту населення Фаб'єн Бурдьє повідомили про комплексний науковий підхід до ідентифікації у важких випадках і обставинах.
Економіка Київ відмовився продовжувати контракт з «Київенерго» з управління ТЕЦ Київська міська державна адміністрація не має наміру продовжувати контракт з ПАТ «Київенерго» з керування тепловими активами міста, повідомив голова апарату КМДА Володимир Бондаренко. «Угода на управління основними ТЕЦ і тепломережами міста, що завершується в 2017 році, не враховує позиції київської громади і її потреб. Саме тому Київська міська державна адміністрація почала підготовку нових умов угоди на управління», - заявив він на своїй сторінці в Facebook. За словами Бондаренка, основою нового договору стане енергоефективність, модернізація теплового господарства та зниження виробничих витрат. До роботи залучені міжнародні організації, зокрема аудитори Ernst&Young. «Ми можемо піти двома шляхами - шляхом концесії або прямого муніципального управління. Для кожного з цих варіантів розроблена чітка дорожня карта. Вибір того чи іншого залежить від проведення конкурсу, пропозицій, які місто отримає від учасників», - заявив чиновник. Він додав, що рішення буде прийнято на сесії Київради в листопаді 2017 року.
Політика Ар'єв розповів про цинізм Кремля щодо ПАРЄ Росія офіційно відмовилася подавати свою делегацію до Парламентської асамблеї Ради Європи, заявив голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв. «Не дивлячись на зусилля президента ПАРЄ Педро Аграмонта повернути РФ, в Москві зрозуміли, що настрої членів ПАРЄ не на їхньому боці. Наша декларація, підписана перед новим роком майже 70 членами Асамблеї, це лише довела», - заявив він на своїй сторінці в Facebook. Ар'єв нагадав, що Кремль висунув умову повернення російської делегації в ПАРЄ. На думку країни-агресора, Асамблея повинна змінити регламент. «Не Москва, з їхньої точки зору, повинна змінити політику і відповідати стандартам Ради Європи, а Рада Європи повинна змінитися під них! Чистий цинізм! Але серед європейців є прихильники такого збоченого підходу», - заявив український політик. За його словами, незважаючи на відсутність російської делегації в ПАРЄ, «російський дух тут буде представлений і нам доведеться поборотися». Нагадаємо, що 23 січня в Страсбурзі розпочалася зимова сесія ПАРЄ, на якій буде розглянуто «питання України». У сесії візьмуть участь делегації від усіх країн - членів РЄ за винятком Росії. У 2014-2015 роках у зв'язку з російською агресією на Донбасі і анексією Криму ПАРЄ прийняла низку резолюцій, в яких позбавила російську делегацію ряду повноважень: права голосу, права участі в роботі статутних органів і права участі в моніторинговій місії асамблеї.
Події Вбивцю трьох людей затримано в Одесі В Одесі працівники поліції затримали 42-річного чоловіка, який підозрюється у вбивстві трьох людей. Про це сказано на сайті ГУ НП Одеської області. Жертвами злочинця стали 16-річний син і 21-річна дочка співмешканки підозрюваного, а також їхній знайомий. Затриманий вже зізнався у скоєному. У поліції повідомили, що житель будинку викликав правоохоронців і заявив, що в під'їзді голосно кричить закривавлений юнак, за яким женеться якийсь чоловік. За вказаною адресою прибув екіпаж поліції. На сходах правоохоронці виявили сліди крові, а на четвертому поверсі - тіло молодого чоловіка з численними колото-різаними ранами шиї. Сліди, виявлені під час огляду місця події та прилеглої до нього території, привели правоохоронців до сусіднього будинку. Там у напівпідвальному приміщенні вони виявили ще два тіла з ознаками насильницької смерті. Опитавши мешканців будинку, правоохоронці встановили, що чоловік, який гнався за хлопцем, - співмешканець його матері. Незабаром патрульні затримали підозрюваного на вулиці Махачкалинській. За словами чоловіка, конфлікт стався через алкоголь. Прийшовши додому, чоловік побачив, що потерпілі розпивають спиртні напої. Це обурило його, почався скандал, під час якого він схопився за ніж. Першим від рук злочинця загинув найстарший із постраждалих. Потім удар в шию отримав син співмешканки. Поки вбивця розправлявся з його сестрою, пораненому вдалося вискочити на вулицю і покликати на допомогу. Але до приїзду поліції він не дожив. Убивши трьох людей, підозрюваний переодягнувся і пішов з дому. Розпочато кримінальну справу за статтею 115 частини 2 (умисне вбивство) КК кодексу України.
Політика У Кремлі висловили заклопотаність заявами Порошенка про Мінськ Міністр закордонних справ Російської Федерації Серей Лавров заявив, що пункт Мінських угод про передачу окупантами контролю над російсько-українським кордоном на Донбасі українським військовим повинен бути виконаний в останню чергу, передає РИА Новости. За його словами, в Москві викликали заклопотаність слова Президента України Петра Порошенка про те, що Київ не буде виконувати політичні положення Мінських домовленостей, поки Росія не виконає всі аспекти, що стосуються сфери безпеки, включно з відновленням повного контролю українських збройних сил над кордоном з Росією. Лавров переконаний, що контроль над російсько-українським кордоном буде повністю відновлений лише після виконання всіх політичних положень Мінська.  Нагадаємо, що, за даними ЗМІ, під час переговорів нормандської четвірки в Берліні Порошенко накричав на президента РФ Володимира Путіна: «Ні, ти просто перестань стріляти!».
Події оформление ленты  У п'яній ДТП на Прикарпатті постраждало семеро людей, зокрема п'ятеро дітей У результаті аварії в м.Яремче постраждали семеро людей, зокрема п'ятеро дітей. За інформацією прес-службы поліції Івано-Франківської області, п'яний водій легкового автомобіля виїхав на смугу зустрічного руху і зіткнувся з іншим автомобілем. ДТП сталася на виїзді з міста Яремче. «27-річний житель с. Микуличин, рухаючись на автомобілі ВАЗ-2109, не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу руху і зіткнувся з автомобілем Ford Fiesta під керуванням 38-річного жителя Івано-Франківська. В результаті ДТП водій ВАЗ-2109 отримав тілесні ушкодження. Його 29-річна дружина та троє дітей 6, 4 і 3 років були госпіталізовані в Яремчанську лікарню з травмами голови. Ще одного 3-річного хлопчика-близнюка з важкими травмами голови доставили в обласну дитячу лікарню. Також, у ДТП постраждала ще одна дитина - 4-річна пасажирка Ford. У неї діагностовано посттравматичні головні болі. Встановлюються обставини ДТП.
Суспільство В Україну повертаються 20-градусні морози В Україну повертається похолодання, з 25 січня, в Тетянин день, місцями температура опуститися нижче 25 градусів. Проте на вихідних вже буде потепління. В середині тижня в Україні очікується зниження температури, про що заявила начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко. «У середу, 25 січня, вдень похолоднішає до -1-7 градусів. У ніч на 26-те і 27-го буде дуже холодно. Температура вночі до -15 градусів, місцями -20 градусів. На сході України до -24 °. Вдень температура опуститься до -5-10°», - каже вона, передає Інтерфакс-Україна. В столиці  25 січня вдень очікується -3-5 градусів, 26-27 січня - до -15-17 градусів вночі, вдень -8-10 градусів. У ці дні очікуються незначні опади, переважно невеликий сніг. Савченко зазначила, що похолодання триватиме недовго. 28 січня поступово почнеться підвищення температури. Нагадаємо, у будь який час детальний прогноз погоди по Україні на тиждень ви можете дивитися на сайті АСН. 
Політика Чому добровольцям, які воювали на Донбасі, Польща дає громадянство, а Україна - ні Доброволець батальйону "Азов", який воював на боці України проти Росії на Донбасі, а також у конфлікті Грузії та Росії, громадянин Грузії - Гія Церцвадзе 15 січня 2017 року був затриманий в аеропорту Києва "Жуляни" на вимогу Росії. Потім Солом'янський районний суд м.Києва застосував тимчасовий арешт строком на 40 діб щодо громадянина Грузії. Адвокат Ценвадзе Ксенія Проконова на прес-конференції 23 січня пояснила, що грузин-доброволець був оголошений у розшук Російською Федерацією за звинуваченням в умисному вбивстві і замаху на вбивство, скоєним в 2003 році в Сочі. "Росія йому виносить звинувачення, які стосуються подій 2003 року, коли він не залишав територію Грузії... Немає сумнівів, що всі звинувачення - політичні і викликані тим, що він брав активну участь у російсько-грузинському конфлікті і воював у батальйоні "Азов" на боці України на Донбасі... Якщо його видадуть РФ, то він зіткнеться там або з тортурами, або ми його просто ніколи не знайдемо", - прогнозує вона. Захист подав апеляцію і наполягає на тому, що видавати грузина, який воював на боці України, російському агресору - не можна. Стверджує, з політичної і людської точки зору - це нонсенс. Прокуратура поки що ініціювала тільки перевірку правдивості інформації його участі в АТО. Є закон, немає волі Що ж стосується правової точки зору, то, за словами члена робочої групи з екстрадиційних справ Комітету захисту прав людини і нацменшин Верховної ради України Ольги Касьян, проблема добровольців, громадян інших держав, які воюють на боці України, але переслідуються у своїх державах, актуальна не тільки для Гії Церцвадзе. "Сьогодні військово-політична міграція не обговорюється на належному державному рівні. При тому що у нас досить велика кількість добровольців із Грузії, Росії та інших країн СНД, які служать в АТО. Але їхній статус до цього часу не визначений. У парламенті зареєстрований проект закону - 3433 - військового батальйону "Азов" і депутата Олега Петренка, він був поданий до парламенту ще в 2015 році і передбачає мораторій на депортацію добровольців з інших країн. Законопроект був розглянутий у всіх комітетах, але до цього часу це питання не вирішене", - розповіла вона. Бюрократичний камінь спотикання "Сьогодні немає політичної волі для розв'язання цієї проблеми. До цього дня більшість добровольців не отримали громадянства України. Адже для отримання громадянства України треба отримати довідку про відсутність судимості на території своїх держав, де їх чекають як мінімум обшуки і арешти правоохоронних органів" , - роз'яснила Ольга Касьян процедуру "спрощеного" порядку отримання громадянства. Народний депутат, «який продав Rolls-Royce», В'ячеслав Константіновський підтвердив, що політичної волі для прийняття закону, що унеможливить подібні факти, немає. Тому на практиці ми стикаємося з абсурдними рішеннями українських суддів. "Я не розумію, чим керуються наші судді? Коли треба було звільнити хакера, якого шукав 30 країн, наш суд це робить... Коли ж ідеться про людину і добровольця - Гію Церцвадзе, який захищав Україну, не порушував наші закони, суд його затримує в Україні... Я думаю, що прийняття закону займе досить тривалий час. Тому в цьому конкретному випадку треба реагувати і діяти іншими методами, щоб звільнити Церцвадзе", - зазначив він. Всі обіцяють, ніхто не дає Так, доброволець полку "Азов" (Росія) Микита Макеєв вже більше року чекає надання обіцяного йому самим президентом громадянства України. На нього є подання міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Ще близько 20 таких же добровольців теж чекають громадянства України. "Проблема добровольців - системна, вона виникла 2015 року, коли почався новий етап Мінського процесу. Тоді добровольці зіткнулися з бюрократичною машиною. Тоді і зараз перша особа держави, Президент заявляє про те, що проблем з наданням громадянства і захисту у таких добровольців не буде, в реальності ми стикаємося з тим, що добровольці не можуть отримати навіть посвідку на проживання... Багато добровольці розчаровуються, змушені просити політичного притулку, наприклад, у Польщі", - додав він.
Політика Порошенко створив спеціальну військово-повітряну зону над окупованим Донбасом Президент України Петро Порошенко створив спеціальну військово-повітряну зону «Схід», яка поширюється на окуповані території Донецької та Луганської областей. Відповідний указ №12/2017 «Про внесення змін до військово-адміністративного поділу території України» оприлюднено на сайті Президента. Указом вносяться зміни у військово-адміністративний поділ території України, затверджений указом Президента України від 5 лютого 2016 року №39. «Повітряний простір над територією окремих районів Донецької та Луганської областей в межах військово-повітряної зони «Схід» належить до зони відповідальності повітряного командування «Схід», - ідеться в документі. Кордон зони проходить «по зовнішній межі прибережних морських вод Азовського моря шириною 12 морських миль, що обчислюються від лінії найбільшого відпливу як на материку, так і на островах, що належать Україні, до найближчої точки кордону України з Російською Федерацією на суші, далі по лінії державного кордону України з Російською Федерацією» Раніше в документі значилися тільки три військово-повітряні зони - «Південь», «Центр» і «Захід» - і окремий військово-повітряний район.
За кордоном Samsung офіційно назвала причини загоряння Galaxy Note 7 Південнокорейська компанія Samsung оприлюднила офіційні результати розслідування випадків загоряння флагманського смартфона Galaxy Note 7, повідомляє DW. Згідно з даними розслідування, фахівці виявили дві причини перегріву акумуляторів Samsung Galaxy Note 7 в двох партіях батарей різних виробників. Для першої партії телефонів акумулятори розробила дочірня Samsung SDI. Батареї були невдало спроектовані - в місці закругленого кута акумулятора стикалися електроди, які викликали замикання. Друга партія була оснащена акумуляторами гонконгської фірми Amperex Technology. Як встановили експерти, тут мала місце неналежна ізоляційна прокладка, яка також викликала зіткнення електродів і подальше загоряння. Для запобігання подібних інцидентів Samsung ввела восьмирівневу перевірку безпеки пристроїв. Крім того, вже сформована група незалежних спостерігачів за якістю акумуляторних батарей. Нагадаємо, що в жовтні 2016 року влада Південної Кореї почала розслідування причин неполадок смартфона Samsung. Samsung в зв'язку з випадками самозаймання акумуляторів флагмана Galaxy Note 7 оголосила про припинення виробництва і продажів смартфона по всьому світу.
Політика «Замах» на Геращенка і справа Пашинського - піар і бурлеск, які погано можуть закінчитися для влади Заява про замах на вбивство народного депутата України Антона Геращенка більше нагадує піар-акцію. Про це на прес-конференції 23 січня заявив директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков, передає кореспондент АСН. «Наступний тиждень не принесе особливого прориву в кримінальних справах нардепів Сергія Пашинського і заявленого замаху на нардепа Антона Геращенка... Заява про замах на Геращенка більше нагадує піар-акцію. І якщо винні не будуть оперативно покарані, якщо справи не будуть розкриті, то це негативно позначиться на іміджі фігурантів цих справ», - сказав він. У свою чергу, політичний експерт ГО «Слово і діло» Валентин Гладких вважає: «Перше в так званих «замахах»( на нардепа Антона Геращенко. - АСН). Це ще раз показує, що в українському суспільстві триває подальша легітимація насильства. Нас намагаються привчити до того, що застосування насильства - це нормально і буденно. Поки всі ці замахи виглядають смішно і як бурлеск. Але в підсумку все це може виявитися не таким смішним, враховуючи, що хтось може витягнути жереб і стати сакральною жертвою». При цьому, з його слів, процес розслідування справи Сергія Пашинського ще раз показує українцям, що не варто довіряти основним правоохоронним інститутам. В результаті довіра до правоохоронних органів і судів падає ще більше. "Це правда життя. Ті, хто має владні повноваження, повинні думати не про те, як ще більше розхитувати інституційну систему, а про те, як повернути довіру до органів влади», - закликав він. У свою чергу політолог Олексій Якубін звернув увагу на те, що справа Пашинського поки що призупинилась, «закінчилась нічим». І в цей же час з'являється справа про «замах» на Геращенка. «Тому поки що все це виглядає як політична гра, зокрема навколо Авакова (і його можливою відставки, що регулярно обговорюється. - АСН)... Помітний такий тренд, коли починають говорити про Пашинського, Геращенка, Авакова. Чому? Думаю, що фактор можливих дострокових парламентських виборів зберігається. Тому політичні сили починають грати в гру: хто більший патріот тощо... Також складається враження, що є задум, коли зі справою Геращенка ми перестанемо говорити про справу Пашинського і Хімікуса (в якого стріляв народний депутат «Народного фронту». - АСН )», - вважає він.
Політика Прихід Трампа - це кінець політики України з вирошування «пряничків» - експерт Прихід Трампа - кінець політики України з випрошування чергових грантів і «пряників». Про це на прес-конференції 23 січня заявив політичний експерт ГО «Слово і діло» Валентин Гладких, передає кореспондент АСН. «Україні не варто очікувати чогось особливого від Трампа... Українська політична еліта буде дуже жорстко простимульована новою американською Адміністрацією, щоб нарешті почати шукати раціональні аргументи і надати їх США... Марнослівна політика з випрошування чергових грантів, траншів і «пряничків» - закінчилася. Адміністрація Трампа буде працювати з будь-якою політичною силою України, яка зможе надати раціональний план реальних дій, а не порожніх обіцянок», - зазначив він. У свою чергу, політолог Олексій Якубін додав, що Трамп починає нову стратегію США, де Україна може опинитися між двох вогнів. «Умовно кажучи, Вашингтон спробує відтворити союз «нова Антанта»... Якоюсь мірою Трамп намагається створити новий «антинімецький» союз, в цьому ключі - буде налагоджувати відносини з тією ж Росією... В цій ситуації Україна може опинитися між двох вогнів. У нас вибудувались складні відносини з Брюсселем і Берліном, а тепер ще й будуть складні відносини з Вашингтоном», - вважає він. Якубін нагадав, що представники «Опозиційного блоку», а саме: Сергій Льовочкін і Юрій Бойко, мають зв'язки ще з часів Януковича з піар-технологом Трампа Манафортом. «Вони спробують налагодити з президентом США зв'язки з метою перезавантаження влади в Україні», - припускає він. При цьому директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков додав, що команда Трампа почне роботу, спираючись передовсім на внутрішні інтереси, де питання України буде далеко не першим. «Команда Трампа розпочала роботу з мінімальним заповненням штату. При мінімальному необхідному заповненні штату в 690 осіб, у нього не більше 30 своїх людей, більшість із яких не мають належного досвіду роботи. Потрібно пам'ятати, що Трамп уже заявив про необхідність переговорів із Мексикою і Канадою щодо нафти та зведення «стіни» на кордоні з Мексикою. Якщо цей процес спробують форсувати, це може спричинити негативні економічні наслідки», - прогнозує він.
Політика Нардепа Логвинського обрали віце-президентом ПАРЄ Народного депутата від «Народного фронту» Георгія Логвинського обрали віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомила народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко. «Георгій докладає багато зусиль, щоб проблематика окупованого Криму, порушення прав кримських татар і українців на півострові залишалися в порядку денному на кожній сесії ПАРЄ. У цій роботі він може розраховувати на консолідовану підтримку всієї української делегації», - заявила вона на своїй сторінці в Facebook. Нагадаємо, що 23 січня в Страсбурзі розпочалася зимова сесія ПАРЄ, на якій буде розглянуто «питання України». У сесії візьмуть участь делегації від усіх країн - членів РЄ за винятком Росії. Нинішній голова ПАРЄ Педро Аграмунт був переобраний на другий річний термін.
Події ГУР повідомила про ребрендинг у «Д/ЛНР»: російські військові замаскувалися під «народну міліцію» На Донбасі російсько-окупаційне командування змінило назви «1-го» і «2-го армійських корпусів» на загони «народної міліції», щоб замаскувати присутність російських військових на окупованих територіях Донбасу, повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник. «Українська військова розвідка повідомляє, що російсько-окупаційні війська провели ребрендинг. З метою імітації виконання Мінських домовленостей і продовження політики маскування присутності ЗС РФ на Донбасі, підрозділи так званих «1-го» і «2-го армійських корпусів» супротивника змінили назви», - заявив він на брифінгу 23 січня. Зокрема, окупанти змінили: так звану «2-гу окрему мотострілкову бригаду» - на так званий «2-й окремий загін народної міліції «ЛНР» (місце дислокації - Луганськ);так звану «4-ту окрему мотострілковумбригадц» - на так званий «4-й окремий загін народної міліції «ЛНР» (місце дислокації - Перевальськ);так звану «7-му окрему мотострілкову бригаду» - на так званий «7-й окремий загін народної міліції «ЛНР» (місце дислокації - Брянка);так званий «6-й окремий механізований полк» - на так званий «6-й окремий загін народної міліції «ЛНР», також відомий як «Платов»;так званий «4-й окремий танковий батальйон «Август» - на так звану «оперативну механізовану групу «Панцир»;так звану «окрему роту БПЛА» - на так звану «оперативну групу «Сокіл»;так званий «11-й окремий механізований полк» - на так званий «окремий загін народної міліції «ДНР», також відомий як «Дунай».
Політика Ситуація зі сміттям у Львові критична - мер Влада Львова знову звернулися до державної та обласної комісії з надзвичайних ситуацій через критичну ситуацію з вивезенням твердих побутових відходів. Про це інформує прес-служба мера міста Андрія Садового. «Минулого тижня у нас була не одна робоча зустріч. Ми звернулися до державної та обласної комісій з НС з питанням термінового розгляду проблеми Львова на обласному та державному рівні. На сьогодні я не володію даними про скликання цієї комісії ні в області, ні на рівні країни. Тому я пропоную сьогодні повторно звернутися до обласної та державної комісій, бо ситуація дуже складна. Якщо буде потепління, ми можемо опинитися на межі великої біди», - заявив Садовий на засіданні міської комісії з НС. За його словами, зараз близько третини майданчиків для збору побутових відходів у Львові переповнені.
Політика СБУ: Савченко могла отримати списки полонених від бойовиків «Д/ЛНР». Радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт допустив, що народний депутат Надія Савченко могла отримати списки полонених і зниклих безвісти на Донбасі від представників бойовиків «Д/ЛНР». «Ми не передавали списки Надії Савченко, хоча, звичайно ж, ми спілкуємося з нею. Але списки, про які вона говорила, можливо, подавалися, але не нами, а представниками ОРДЛО», - сказав він в ефірі «112 Україна». Він так само пояснив, що в списках заручників, які подають бойовики, є люди, які не мають відношення до АТО. Радник голови СБУ так само заявив, що опубліковані Надією Савченко списки не вплинули на покращення процесу обміну полоненими, а, навпаки, несуть у собі певний деструктив. Нагадаємо, що станом на 18 січня Служба безпеки України має інформацію про перебування в заручниках на тимчасово окупованих територіях Донбасу 112 громадян України, зниклими безвісти вважаються 490 осіб
За кордоном ПАРЄ очікує від України «список Сенцова» для розширення санкцій проти Росії Депутат Парламентської асамблеї Ради Європи від Литви Емануеліс Зінгеріс заявив, що представники держав - членів ЄС очікують від України нового списку для розширення санкцій проти росіян і жителів Криму, причетних до переслідування кримських татар, передає «Європейська правда». «Важливо знати, хто саме причетний до викрадення та вбивства проукраїнських громадян у Криму. Ми готові підняти питання про введення санкцій проти них, але у нас немає такого списку. Клімкін (голова МЗС України Павло Клімкін. - Ред.) повинен підписатися під списком людей, які займаються у Криму терором», - заявив він на зустрічі в рамках асамблеї, присвяченій викраденням і тортурам людей у Криму. За словами представника кримської делегації Ольги Скрипник, цей так званий «список Сенцова» вже готовий і на початку лютого буде переданий в МЗС. Скрипник уточнила, що в списку більше сотні людей, причетних до викрадань і тортур проукраїнських активістів і причетних до переслідувань у Криму ЗМІ і журналістів, непідконтрольних РФ.
За кордоном Президент Румунії приєднався до масових протестів Президент Румунії Клаус Йоханніс підтримав учасників акцій протесту проти дій уряду в Бухаресті. Про це інформує видання Digi24. Візит президента Румунії на площу гаряче зустріли протестувальники. Люди вигукували ім'я Йоханніса і аплодували йому. «Я прийшов на площу, як тисячі громадян Румунії, щоб показати своє обурення. Банда політиків хоче змінити кримінальне законодавство країни і послабити владу закону. Ми не можемо дозволити цього», - заявив Клаус Йоханніс. За його словами, дії протестувальників справедливі. Десятки тисяч людей у ​​великих містах країни вийшли на акцію протесту проти планів уряду внести зміни до кримінального законодавства. Завдяки новому закону можна буде оголосити амністію окремим категоріям ув'язнених. Противники змін вважають, що це дасть можливість корупціонерам уникнути відповідальності.
Події У Києві жінка вбила 9-місячну доньку, напоївши її спиртом У Києві оголосили про підозру зловмисниці, яка вбила дитину. Їй загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення, повідомляє прес-служба ГУ НП Києва. В кінці травня минулого року слідчо-оперативна група виїхала в Деснянський район столиці на виклик, який надійшов від лікарів «швидкої допомоги». У квартирі було знайдено мертвою 9-місячну дитину. Попередньо, дівчинка могла померти в результаті синдрому раптової дитячої смертності. Але правоохоронці почали кримінальну справу за ст. 115 (Умисне вбивство) КК України. «Жінка пояснила, що її 9-місячна дочка останні два дні погано себе почувала, у неї була висока температура і розлад травлення, однак до лікарів вона не зверталася. Чому жінка так халатно ставилася до здоров'я дитини, пояснити не змогла, каже начальник Деснянського управління поліції Олександр Косовський. На місці інциденту правоохоронців насторожили умови проживання сім'ї: в квартирі - безлад і сміття. Сусіди кажуть, що матір дитини часто бачили в стані алкогольного сп'яніння. Також у 43-річної жінки є двоє дітей - 3-річний хлопчик (зараз перебуває у дитячій лікарні) та 11-річна дівчинка (була віддана в дитбудинок ще раніше). «Під час слідства були проведені експертизи, в ході яких з'ясувалося, що смерть дівчинки настала в результаті отруєння етиловим спиртом. В результаті слідчих дій було встановлено: немовля напоїла спиртом рідна мати», - говорить співрозмовник. Після вивчення всіх обставин події та збору доказів слідчий звернувся з клопотанням до суду про проведення обшуку, в результаті чого жінку затримали й оголосили їй підозру у вбивстві дочки.
За кордоном РФ, Туреччина та Іран будуть разом боротися проти ІДІЛ Туреччина, Іран і РФ вітають розмежування бойовиків і угруповань збройної опозиції, а також планують вести спільну боротьбу проти терористів «Ісламської держави» і «Джебхат ан-Нусра», інформує ТАСС, посилаючись на проект підсумкового комюніке, який країни-гаранти перемир'я в Сирії планують підписати за підсумками переговорів із САР в Астані. Згідно з інформацією, крім того, сторони збираються створити тристоронній механізм моніторингу за дотриманням режиму припинення вогню в Сирії. РФ, Іран і Туреччина наголошують на необхідності відновлення переговорів щодо Сирії відповідно до резолюції 2254 Ради Безпеки ООН. При цьому сторони зобов'язуються підтримувати уряд Сирії і опозицію на зустрічі в Женеві під егідою ООН 8 лютого 2017 року та сприяти збройним опозиційним групам, які прагнуть взяти участь у переговорах.
Події Син мера Лисичанська, розшукуваний за побиття і викрадення чоловіка, заарештований Син мера Лисичанська, екстрадований з Німеччини в Україну за підозрою в побитті і викраденні прикордонника, був заарештований. «В ході проведених слідчо-оперативних заходів разом із правоохоронними органами ФРН цей громадянин був затриманий, щодо нього застосований екстрадиційний арешт і він переданий українським правоохоронним органам. За клопотанням прокуратури області щодо підозрюваного було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою», - передає прес-служба прокуратури області. Прокуратура здійснює процесуальне керівництво у відповідному кримінальному провадженні за ст. 146 ч. 2 КК (незаконне позбавлення волі людини) України та за ст. 296 ч. 2 (хуліганство) КК України. У прес-службі нагадали, що в серпні минулого року в Лисичанську біля кафе двоє громадян, один з яких - син мера Лисичанська, в стані алкогольного сп'яніння завдали тілесних ушкоджень малознайомому чоловікові, після чого помістили його в багажник а/м Mercedes і зникли з місця події. Син мера ухилявся від правоохоронних органів за кордоном, в результаті чого був оголошений у міжнародний розшук.
За кордоном У Росії пасажирський Boeing приземлився зі зламаним шасі Пасажирський лайнер Boeing-757 авіакомпанії Azur Air, який виконував чартерний рейс з Пхукета (Таїланд) в Самару, здійснив посадку в Новосибірську з несправним шасі. Про це пишуть російські ЗМІ. «Boeing 757 авіакомпанії Azur Air летів із аеропорту Пхукета в аеропорт Самари. Для дозаправки літак приземлився в аеропорту «Толмачево», після посадки були виявлені пошкодження однієї зі стійок шасі», - заявила старший помічник керівника Західно-Сибірського слідчого управління на транспорті Яна Стрижова. Посадка пройшла благополучно, ніхто з 116 пасажирів і семи членів екіпажу, які були на борту, не постраждав. Під час огляду було встановлено, що у літака частково зруйнована пневматика лівої стійки шасі, виявлені незначні пошкодження акустичної панелі закрилка і двигуна. Пасажири вилетять в пункт призначення резервним бортом.
Суспільство Влада Київської області оголосила війну автоперевізникам через подорожчання проїзду Київська обласна державна адміністрація зажадала від автоперевізників повернути вартість проїзду в громадському транспорті до рівня, який був перед різким подорожчанням в січні, повідомили в прес-службі Київської ОДА. Зокрема, влада Київської області порахувала доводи автоперевізників про те, що подорожчало пальне або збільшилася мінімальна заробітна плата, недостатніми для різкого підвищення вартості проїзду. «Спочатку чітке зрозуміле обґрунтування необхідності підвищення тарифу, а потім пошук прийнятного рішення, яке б влаштовувало обидві сторони. Обласна державна адміністрація не допустить, щоб жителі області стали заручниками кількох автоперевізників», - заявив голова Київської ОДА Олександр Горган. Крім того, він пообіцяв ініціювати створення транспортного підприємства, яке буде конкурувати з автоперевізниками як за вартістю проїзду, так і за комфортабельністю. Також Київська ОДА звернеться до Антимонопольного комітету для перевірки на предмет змови перевізників Київської області.
За кордоном ГПУ викликає Януковича на допит 30 січня Наступного понеділка, 30 січня, колишнього президента Віктора Януковича викликали на допит у Генеральну прокуратуру як підозрюваного у зраді для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Про це передає офіційний сайт ГПУ. Згідно з порядком, екс-президента Віктора Януковича викликають у відділення військової прокуратури, яке розташоване на вул. Московській, 8. Засідання насчнется о 15:00. При цьому адвокат Віктора Януковича заявив, що у його підзахисного є поважні причини не прибувати на виклик ГПУ. «Так, ми в курсі про виклик Януковича в ГПУ 30 січня. Позиція захисту повинна бути узгоджена з клієнтом. Ця інформація отримана тільки-но і вами, і нами. По-друге, у Віктора Федоровича є всі, передбачені ст. 138 КПК України поважні причини неприбуття на виклики, а саме перебування тривалий час за кордоном, а також наявність загрози його життю», - сказав адвокат Віталій Сердюк в інтерв'ю УНН.
Події Під Житомиром чоловік на ходу випав із маршрутки і загинув У Житомирській області сьогодні чоловік випав із приміської маршрутки під час руху і загинув. Про це інформує відділ комунікацій Головного управління Нацполіції в Житомирській області. У понеділок, 23 січня, близько 11:30 в Житомирському районі в результаті раптового відкриття дверей в ході руху пасажирського мікроавтобуса з салону випав чоловік. Потерпілий помер від отриманих травм. «Попередньо, в селі Сонячному в ході руху приміської маршрутки під керуванням 37-річного жителя Житомира сталося раптове відкриття дверей. Внаслідок цього один 67-річний пасажир випав із салону на дорогу. Чоловік отримав тяжкі тілесні ушкодження, несумісні з життям», - уточнили в поліції. Розпочато досудове розслідування по ст. 286 ч. 2 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) КК України.
Політика Нардеп Логвинський розповів про агентів Кремля в ПАРЄ Народний депутат України, новообраний віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський заявив, що, незважаючи на відсутність російської делегації, в Асамблеї працюють «агенти Кремля». «Тут, у ПАРЄ, відбувається така ж війна. Тут є агенти Кремля, тут є пропозиції про повернення російської делегації не з метою діалогу, а з метою зняття санкцій», - заявив він в ефірі телеканалу «112 Україна». За його словами, активна участь України на міжнародній арені - це основний ключ деокупації Донбасу і Криму. «Тому що один на один з РФ нема про що розмовляти. Вони не поважають слабких і такими нас вважають, бо самі ж знищили нашу армію, самі ж підірвали наш економічний потенціал і самі зацікавлені, щоб ми завжди були графством біля ніг царя», - заявив політик. Водночас Логвинський виправдав президента ПАРЄ Педро Аграмунта, який неодноразово виступав за відновлення прав російської делегації в ПАРЄ. На його думку, він чітко підтримує практично в кожній своїй заяві, що Крим - це Україна, анексія відбулася незаконно, на Донбасі існують російські війська. Нагадаємо, що народного депутата від «Народного фронту» Георгія Логвинського обрали віце-президентом ПАРЄ, нинішній голова ПАРЄ Педро Аграмунт був переобраний на другий річний термін.
Суспільство За добу бойовики більше 20 разів обстріляли позиції ЗСУ, поранений один боєць Від початку понеділка, 23 січня, до 18:00 було зафіксовано 22 обстріли терористами позицій ЗСУ на Донбасі, в результаті чого один боєць ЗСУ отримав поранення. Про це передає прес-центр штабу АТО в Facebook. «На Маріупольському напрямку терористи з мінометів 120 і 82 мм вели вогонь по Красногорівці. Зі стрілецької зброї і гранатометів обстріляли Павлопіль, Новотроїцьке, Водяне, Широкине і Лебединське», - сказано в зведенні штабу. На Луганському напрямку - з мінометів 82 мм російсько-окупаційні війська вели вогонь по Троїцькому. З великокаліберних кулеметів і гранатометів - по Кримському, Новоолександрівці і Новозванівці. На Донецькому - зі стрілецької зброї і гранатометів - по Авдіївці. По Пісках вогонь вів снайпер, а по Луганському - БМП противника.
Суспільство Інститут ім. Амосова спростував інформацію про припинення роботи Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова Національної академії медичних наук (НАМН) України спростував інформацію про можливе припинення роботи. Інститут продовжує приймати пацієнтів і проводити операції. «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова НАМН України продовжує роботу», - сказано на сайті клініки. У повідомленні сказано, що «19 січня в ЗМІ з'явилися матеріали про можливе припинення роботи Національного інституту імені Амосова». «З огляду на те, що проблеми з фінансуванням інституту є хронічними і відбулися ще в 2013 році, робота щодо адекватного фінансового забезпечення почалася в травні минулого року. Робота спрямована на збереження технічного та кадрового потенціалу інституту», - йдеться в повідомленні. «Адміністрація робить усе від неї залежне, щоб інститут не припинив свою діяльність, йде конструктивна робота з Мінфіном за підтримки та сприяння Міністерства охорони здоров'я, профільного комітету парламенту і НАМН України».
За кордоном Пересмажені тости і картопля можуть спровокувати рак - вчені Вчені з британського Агентства з харчових стандартів (FSA) прийшли до висновку, що у пересмаженому хлібі і картоплі утворюється акриламід, який може викликати рак, передає Русская служба Би-би-си. За даними британських вчених, найбільш високі рівні вмісту акриламіду зафіксовані в продуктах з високим вмістом крохмалю (хліб, картопля, крупи, пироги, кава), які готувалися при дуже високій температурі - понад 120 градусів Цельсія. Експерти попередили: чим темніший колір кірки підсмаженого в тостері хліба, тим більше в ньому акриламіду. Досліди на тваринах показали, що акриламід пошкоджує ДНК і викликає ракові пухлини, проте вчені поки не можуть з упевненістю сказати, що на людину ця речовина чинити аналогічний вплив. Акриламід також міститься в тютюновому димі, тому курці споживають його в три-чотири рази більше, ніж люди, які не курять.
За кордоном оформление ленты  Ракетний щит Ізраїлю зміцнили новою «Стрілою» Збройні сили Ізраїлю отримали в розпорядження новітній комплекс протиракетної оборони «Стріла-3» (Arrow-3), повідомляє N+1. У складі ізраїльської системи протиракетної оборони новий комплекс буде відповідати за заатмосферні перехоплення балістичних ракет супротивника. Дальність польоту ракети комплексу - від 400 до 2000 кілометрів, висота - до 100 км. Фактично з прийняттям на озброєння комплексу «Стріла-3» створення ешелонованої системи завершилося, і тепер Ізраїль буде збільшувати її покриття. Зараз в ешелоновану систему ПРО Ізраїлю входять комплекси «Залізний купол» (Iron Dome), «Праща Давида» (David's Sling) і «Стріла-2» (Arrow 2, будуть замінені новою «Стрілою). Перші здатні перехоплювати ракети з дальністю польоту до 70 кілометрів, другі - від 40 до 300 кілометрів, а комплекси «Стріла» - до двох тисяч кілометрів.
Суспільство Перший в Україні музей АТО відкрився в Дніпрі У Дніпрі в діорамі Історичного музею імені Яворницького була відкрита внутрішня експозиція першого в Україні музею АТО. «Жителі Дніпропетровської області одними з перших об'єдналися і почали відстоювати незалежність країни. Хтось став волонтером, хтось пішов добровольцем на фронт, хтось залишив рідну лікарню і поїхав лікувати бійців на фронт. Подвигу кожного жителя Дніпропетровської області присвячена внутрішня експозиція музею АТО. Виставка зберігає біль втрати та історію перемог. Вона - про кожного з нас», - заявив голова облдержадміністрації Валентин Резниченко. Музей «Громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини» займає близько 600 м2 і налічує понад 2 тисячі експонатів. Він розташований у трьох залах. У першому - одяг капеланів, інструменти медиків, шеврони добровольців, фото військових кореспондентів, афіші волонтерських акцій і дитячі малюнки. У другому - фотографії півтисячі загиблих героїв, їхні особисті речі: улюблені шахи, книга, лист від матері, ікона, телефон зі слідом від вибуху. Цей «Зал пам'яті» присвячений всім, хто віддав життя за нашу країну. Мультимедійний зал був створений за зразком сучасних європейських музеїв. Тут показують панорамні документальні фільми про війну на Донбасі.
Суспільство Минулого року Польща видала українцям 1,3 млн запрошень на роботу Протягом минулого року запрошення на тимчасову роботу в Польщі отримали 1,3 мільйона українців. Про це заявили в польському Міністерстві у справах сім'ї, праці і соціальної політики, передає ВВС. При цьому число дозволів на постійну роботу для українців в 2016 році склало понад 125 тисяч. Це в 2,5 разу більше, ніж у 2015 році, коли такі дозволи отримали 50 тисяч українців. Запрошення на тимчасову роботу в 2015 році отримали 762 тисяч громадян України. У польському міністерстві такж відзначили, що число працівників, які реально приїхали на роботу в Польщу минулого року, буде відрізнятися від кількості виданих запрошень. Багато працівників могли отримати понад одне запрошення, а деякі претенденти могли не отримати польську візу або не заїхати в країну.
За кордоном Французький суд зобов'язав регулятора ФРН виплатити 60 млн євро за неякісні грудні імпланти Суд французького м. Тулона зобов'язав Німецьке товариство технічного контролю і нагляду TUV Rheinland виплатити багатомільйонні компенсації за неякісні силіконові грудні імпланти. Так як TUV Rheinland сертифікувала неякісні силіконові ендопротези французького виробника Poly Implant Prothese, компанія повинна виплатити кожній з 20 тис. позивачок в чотирнадцяти країнах по 3000 євро. Про це сказано в рішенні суду, передає Інтерфакс-Україна. TUV Rheinland повідомила, що подасть апеляцію, нагадавши, що таке ж рішення того ж тулонського суду за позовом 1,7 тисячі пацієнток було два роки тому скасовано вищою інстанцією. Але позивачки відмовилися визнавати поразку і, в свою чергу, подали апеляцію. Збанкрутіла в 2010 році компанія PIP протягом багатьох років вживлювала жінкам грудні імпланти, для виготовлення яких застосовувався дешевий промисловий силікон. Ця практика призводила до сильних запалень і завдала шкоди здоров'ю пацієнток. Загальна кількість постраждалих оцінюється в 300000 осіб, близько чверті жінок згодом видалили імпланти.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,7502200603485-/ /-pc-/
Top