counter
Архів Повернутись назад 22 Жовтня 2015
22 Жовтня
Суспільство Стало відомо, коли відкриють пункт пропуску у Станиці Луганській Відкриття пункту пропуску у Станиці Луганській заплановане на вівторок, 27 жовтня. Про це заявив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука, повідомляє прес-служба установи. За його словами, зазначену дату обрано для того, щоб процес не вплинув на безпеку проведення виборів. «Вже узгоджено створення додаткових двох повідомлень за напрямками Станиця Луганська - Сєверодонецьк та Станиця Луганська - Білокуракине», - сказав Тука. При цьому він зазначив, що для перетину пункту пропуску необхідно буде мати перепустку. Раніше повідомлялося, що відкриття пішохідного пункту пропуску на окуповану територію у Станиці Луганській, яке було заплановано на 10 жовтня, відкладається у зв'язку з можливими провокаціями з боку бойовиків.
оформление ленты  Блог: 
Політика Богдана Бабич В Україні криза політичної системи, а не кадрова В Україні криза політичної системи, а не кадрова. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич. «У нас не кадрова криза, а криза політичної системи. У нас є готові кадри, дуже багато молодих спеціалістів, які закінчили іноземні навчальні заклади і повертаються до України. Але вони не можуть себе тут реалізувати і їдуть назад. Тому це питання не кадрове, а зміни політичної системи», - сказала вона. За її словами, альтернативна політична система вже почала поступово формуватися. Крім того, вона додала, щоб вийти з кризи політичної системи, необхідно змінити порядок розвитку подій. «Майдани не досягають мети. Ми фактично рухаємося по колу. І поки українська еліта не запропонує інший сценарій розвитку подій, ми приходитимемо до одного й того ж результату. Наразі українська еліта цього зробити не змогла, але намагається. Тому, коли говорять про третій Майдан, то він справді можливий. Але він уже буде іншим. Не таким спокійним. Після війни застосовуватиметься сила», - констатувала вона.
Політика Турчинов: Ми зобов'язані забезпечити армію найсучаснішим озброєнням і технікою У державному бюджеті на 2016 рік не повинні зменшуватися витрати на сектор безпеки та оборони. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО. Він зазначив, що, враховуючи активне нарощування військового потенціалу Росії, в бюджеті України на 2016 рік, «незважаючи на всі труднощі, не повинні зменшуватися витрати на сектор безпеки та оборони». «Наше завдання - бути готовими дати відсіч агресору і звільнити захоплені території, а тому ми зобов'язані забезпечити армію найсучаснішим озброєнням і технікою, а наших військових - гідною зарплатою», - заявив він. За словами Турчинова, одразу після визначення Кабінетом Міністрів остаточних параметрів бюджету РНБО затвердить оборонний бюджет і державне оборонне замовлення. Нагадаємо, як повідомляла АСН, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк 2 жовтня 2015 роук заявив, що при загальній необхідності скоротити витрати на 30 млрд. гривень видатки на соціальну сферу та оборону не скорочуватимуть.
Суспільство оформление ленты  На Донеччині правоохоронці знешкодили арсенал вибухівки У Мар'їнському районі біля села Катеринівка Донецької області співробітники міліції знешкодили пакет із вибухонебезпечними предметами. Про це повідомила прес-служба Мар'їнського РВ ГУ МВС України в Донецькій області. До районного відділу міліції надійшла оперативна інформація про те, що в лісопосадці біля села Катеринівка є склад боєприпасів. Працівники обласної міліції та Мар'їнського райвідділу обшукали посадку і знайшли схованку. Міліція знайшла пакет з вибухівкою під деревом, присипаний гілками. У пакеті були гранати, при цьому одна з них із витягнутою чекою. Боєзапас міг будь-якої миті вибухнути. Сапери, які прибули на місце, підірвали пакет. На місці події знайшли і передали на експертизу 13 уламків, схожих на гранати. Наразі ведуться пошуки власника схованки. Подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Досудове розслідування триває.
Суспільство Ірина Геращенко: Бойовики хочуть пов'язати звільнення заручників з амністією Бойовики шантажують Україну, вимагаючи амністії в обмін на звільнення полонених. Про це на своїй сторінці у Facebook написала народний депутат, уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко. «Отже, бойовики публічно озвучили ті неприйнятні позиції, якими вже кілька місяців намагаються шантажувати Україну в питанні заручників. По суті, вони публічно взяли на себе відповідальність за зрив виконання Мінських угод, зв'язавши два абсолютно різних пункти і питання. Вони прагнуть пов'язати звільнення наших героїв з амністією бандитів. Друге проблемне питання: вони намагаються штучно зменшити кількість утримуваних заручників, перетворюючи питання звільнення на непристойний торг», - розповіла Геращенко. Вона зазначила, що Україна не змінюватиме свою позицію: безумовне звільнення всіх заручників - це обов'язковий пункт Мінських угод. Геращенко заявила, що амністія бойовиків можлива після повернення Донбасу під управління України та виведення звідти військ. Нагадаємо, що, за даними СБУ, в полоні у бойовиків перебувають 148 українців.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олександр Дем'янчук Систему держуправління треба кардинально змінювати Нинішня система державного управління не витримує жодної критики, її має бути змінено. Однак замінити всі її інститути одразу - практично неможливо, тому зміна людей на місцях - на нових, а не зі старої системи - це позитивний досвід. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, завідувач кафедри політології Національного університету України «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем'янчук. «Наша система державного управління, яка існувала й існує ще й досі, м'яко кажучи, не витримує жодної критики. Цю систему треба серйозно змінювати. Ця зміна може бути або шляхом зміни інститутів, які разом складають цю систему державного управління, або шляхом заміни людей, які в цих інститутах працюють, або того й того одночасно. Замінити інститути не те що неможливо, але досить важко, тому наша влада пішла трохи іншим шляхом - поступово замінює людей на місцях», - розповів експерт. Політолог зазначає, що, наприклад, Юлії Марушевській (новопризначена голова Одеської митниці, навколо призначення якої зчинилася чимала буча у соцмережах) досвід роботи в старій системі абсолютно не потрібен. «Навіщо і який їй потрібен досвід? Якщо їй потрібен досвід, кому заносити і скільки, в який кабінет, в якому порядку збирати хабарі від своїх підлеглих, то, звичайно, вона не на своєму місці. Вона цього не знає і не вміє. А якщо йдеться про те, щоб нормально організувати роботу відповідно до законодавства і затверджених процедур, забезпечити роботу митниці, то, даруйте, якщо у людини є клепка в голові, то їй треба три-чотири дні посидіти - розібратися з нормативною базою і все. Загалом їй потрібно не носити хабарі, а стежити за тим, аби підлеглі дотримувалися законності і виконували все, що необхідно. Митниця - це не політичний, а звичайний адміністративний орган», - зазначив Дем'янчук. Політолог розповів, що, на його думку, начальнику митниці потрібні не глибокі знання старої адміністративної системи, а в першу чергу сумління, відповідальність та бажання щось робити. «Для того, щоб робити свою справу, у нас досить багато нормативних документів, багато процедур прописано. Нам потрібні принципово інші управлінці та адміністратори, а ми шукаємо людей із досвідом чого - роботи старих принципів, старих моральних підвалин? Я не розцінюю це і багато інших призначень як щось негативне, коли на посаду приходять люди без досвіду старої роботи. Якщо у них є певний моральний стрижень, є певні принципи, то вони навчаться», - резюмував Дем'янчук.
Події Киянці прихильник подарував гранату Ф-1 і димову шашку Правоохоронці вилучили з квартири 47-річної киянки гранату Ф-1 і димову шашку. Про це повідомляє прес-служба столичної міліції. Зазначається, що до райуправління міліції надійшло повідомлення від власника квартири, яку він здавав в оренду жінці. Зайшовши до приміщення для розрахунку, він побачив вибухонебезпечні предмети. «47-річна квартирантка пояснила правоохоронцям, які прибули на виклик, що гранату Ф-1 і димову шашку подарував її шанувальник. Однак де він зараз перебуває, вона не знає. Крім вибухонебезпечних «подарунків», міліціонери знайшли та вилучили з приміщення велику кількість мобільних телефонів та планшетів», - повідомили в міліції. Вилучене передано на експертизу. Правоохоронці проводять заходи зі встановлення місцезнаходження знайомого квартирантки. Слідчим відділом Дарницького районного управління відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі. Нагадаємо, як повідомляла сьогодні АСН, співробітниками Мар'їнського РВ ГУ МВС України в Донецькій області було знешкоджено пакет із вибухонебезпечними предметами.
Суспільство Військова прокуратура повернула державі нерухомість на 7 мільйонів гривень Військовою прокуратурою Івано-Франківського гарнізону повернуто державі нерухоме майно вартістю 7 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба відомства. «20 жовтня 2015 року господарським судом задоволено позов військового прокурора Івано-Франківського гарнізону та стребувано з чужого незаконного володіння майно Міністерства оборони України вартістю 7 млн. грн. (приміщення колишнього готелю «Зірка» площею 1707 кв. м) », - йдеться в повідомленні. Зазначене майно спочатку було передано товариству з обмеженою відповідальністю на підставі підроблених документів та незаконного судового рішення, яке скасовано за апеляційною скаргою військової прокуратури. Згодом вказаний об'єкт нерухомості було реалізовано іншому комерційному підприємству.
Суспільство Прикордонники: У «гумконвої» з РФ прибули напівпорожні вантажівки 42-й «гумконвой» з Росії прибув на Донбас з напівпорожніми вантажівками. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. Прикордонники зазначили, що російська сторона оформила конвой в односторонньому порядку. Українські прикордонники здійснили лише візуальний огляд вантажівок. «Російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового, 42-го, так званого гуманітарного конвою. У період з 6:35 до 7:10 через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвіїв-Курган» на в'їзд в Україну проїхали дві колони «гумконвою» у складі 100 автомобілів», - сказано в повідомленні. Як зазначається, у вантажівках були продукти харчування. «Оскільки переміщення «гуманітарної допомоги» відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства та узгоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, контроль Українською міжвідомчою групою здійснювався тільки шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що сьогодні, 22 жовтня, черговий, 42-й, російський «гумконвой» перетнув українсько-російський кордон.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ганна Маляр Від слів до справи повинні переходити не лише політики, а й виборці Від слів до справи повинні переходити не лише політики, а й виборці. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила кандидат юридичних наук, юрист-кримінолог Ганна Маляр. За її словами, якщо виборець голосує за красиві слова і картинку, то саме над цим політики і працюватимуть. «Перед тим, як зробити остаточний вибір, раджу дати собі відповідь на такі запитання: чи була певна політична сила вже при владі? Якщо була, то чи виконала вона свої попередні обіцянки? Це ключовий критерій вибору, якщо ви чекаєте від депутата і партії конкретних справ, а не красивих слів. Ви матимете рацію, коли помітите, що жодна з політичних сил, яка була при владі, не виконала свої передвиборні обіцянки», - сказала вона. При цьому Маляр зазначила, що це є підставою для повного перезавантаження політикуму. «Це привід дати шанс новим політичним силам. Якщо вони не виконають обіцянки, знову обирати нових. При іншому підході до вибору відповідальні політики в Україні не з'являться», - сказала експерт.
Суспільство Суд заарештував митника, який переховувався від правосуддя в Криму Суд задовольнив клопотання прокуратури Закарпатської області про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою митнику, який переховувався на території Криму. Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури, йому також призначено заставу в розмірі 4 млн. 770 тис. грн. Колишнього працівника митниці підозрюють у внесенні завідомо неправдивих відомостей в офіційні документи під час митного оформлення товарів, через що державі завдано збитків на суму понад 4 млн. грн. У прес-службі зазначили, що, намагаючись уникнути відповідальності, чоловік більше півроку переховувався на території окупованого Криму, однак його було викрито правоохоронцями при спробі отримати паспорт на нове прізвище для виїзду за кордон. Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 і ч. 2 ст. 362 КК України. Нагадаємо, колишній митник, що переховувався в Криму, намагався втекти з України.
Суспільство У Вінницькій області поїзд наїхав на мотоцикл, дві людини загинули У Вінницькій області біля с. Голендра швидкісний потяг сполученням Дніпропетровськ - Трускавець наїхав на мотоцикл. Двоє студентів загинули. Про це повідомили в прес-службі УМВС України в області. «21 жовтня до міліції надійшло повідомлення від чергового по залізничній станції Голендри Південно-Західної залізниці про те, що швидкісний потяг сполученням Дніпропетровськ - Трускавець наїхав на мотоцикл. Внаслідок аварії постраждали троє молодих людей у ​​віці 18 і 19 років. Двоє з них загинули на місці пригоди», - сказано в повідомленні. 19-річного водія госпіталізували до лікарні. Він у реанімаційному відділенні. Потерпілі - студенти технічних училищ. Студенти намагалися на мотоциклі «Мінськ» переїхати залізничні колії у невстановленому місці. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що призвело до смерті кількох осіб). Стаття передбачає за правопорушення покарання до 10 років позбавлення волі.
Суспільство У Донецькій області затримали раніше судимого бойовика «ДНР» У Донецькій області в селі Катеринівка затримали бойовика «ДНР». Чоловік був неодноразово раніше судимий. Про це повідомили в прес-службі Мар'їнського РВ ГУ МВС України в області. «Під час перевірки оперативної інформації співробітниками карного розшуку Мар'їнського райвідділу міліції та бійцями зведеного загону ГУ МВС України в Донецькій області затримано 42-річного місцевого жителя, уродженця м. Харцизька», - сказано в повідомленні. Чоловік був безробітним, мав судимості за ч. 3 ст. 185 (крадіжка з проникненням) і ст. 289 (викрадення). До лав бойовиків він вступив у 2014 році, покинувши дружину і двох маленьких дітей. «З серпня по грудень минулого року зловмисник здійснював незаконні перевірки транспорту та громадян на блокпосту у п. Калініне м. Макіївки, а згодом належав до одного з підрозділів так званої армії «ДНР». У грудні 2014 року бойовик повернувся до дружини і дітей, пояснивши, що був у Донецьку на заробітках», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України. Підозрюваному загрожує до 8 років позбавлення волі.
Суспільство ФСБ почала погрожувати бойовикам в'язницею та розправою В окупованих районах Луганської та Донецької областей співробітники ФСБ РФ почали вживати заходів з «перевиховання» командирів і бойовиків бандформувань, які не виконують накази на припинення вогню на передовій. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, під час «переконання» найпоширеніші погрози - тюремне ув'язнення та фізична розправа. Він також зазначив, що 25 жовтня з РФ до «ЛНР» планується прибуття «групи ліквідаторів» ФСБ для зачищення незгодних зі зміною стратегічної лінії, а також найбільш одіозних фігур у кримінальному плані. «За наявними даними, подібні зачищення на низовому рівні вже здійснюються у Краснодонському районі Луганської області», - написав Тимчук.
Суспільство Україна скоротила викид парникових газів до 43% за 25 років В Україні викид в атмосферу парникових газів становить 43% від обсягу 1990 року. Саме 25 років тому стартувала реалізація міжнародної кліматичної політики. Про це повідомив під час  брифінгу в. о. міністра екології та природних ресурсів Сергій Курикін, передає «112 Україна». Однак це не пов'язано із цілеспрямованою діяльністю зі скорочення шкідливих викидів. «У 1990 році Україна посідала шосте місце у світі за обсягами викиду парникових газів - це 994 млн. тонн на рік. До шістки країн, чий внесок у забруднення атмосфери був найвагомішим у світі, входили також Німеччина, США, Канада, Китай та РФ», - розповів Курикін. В.о. міністра наголосив, що кліматичної політики до останнього часу в країні практично не було. «Це результат глибоких економічних змін, падіння виробництва та інших чинників. У більшості випадків це не було пов'язано з цілеспрямованими діями зі скорочення (викидів. - Ред.)», - розповів Курикін.
Суспільство Мотузяник: Силовики не намагалися наступати під Донецьком Українська сторона спростувала заяви бойовиків про те, що українські військові намагалися наступати 20 жовтня під Донецьком і робили спробу обстріляти позиції «ДНР». Про це під часі брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник, передає «112 Україна». «Абсолютно не підтверджуємо (цю інформацію), це все вигадано, як узагалі будь-яка інформація, яку вони повідомляють, її слід максимально перевіряти. Наші військовослужбовці, котрі виконують бойові завдання в зоні АТО, суворо дотримуються Мінських домовленостей і не ведуть вогонь по противнику. І, звичайно, немає жодних наступів. Це вони спеціально роблять для того, щоб дискредитувати українську сторону, звинуватити в порушенні Мінських угод», - зазначив Мотузяник.
Політика оформление ленты  Прем'єр Люксембургу вперше приїхав до України Президент Петро Порошенко проводить зустріч з прем'єр-міністром Великого Герцогства Люксембург Ксав'є Беттелем, який перебуває в Україні з першим офіційним візитом. Як повідомляє прес-служба глави держави, Ксав'є Беттель засвідчив цілковиту підтримку його країною політики «єдиного голосу» Євросоюзу на підтримку України. Також він помітив прогрес у мирному врегулюванні ситуації на Донбасі, який, за його словами, «розвивається в правильному напрямі, хоча процес досить хиткий, і ще рано говорити про значний прогрес». Прем'єр-міністр Люксембургу наголосив, що Європейський союз та його країна чітко стоять на позиції підтримки незалежності та територіальної цілісності України і необхідності неухильного дотримання міжнародного права та санкцій по відношенню до тих, хто його порушує.
Політика Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування не встигли підготувати до приїзду прем'єра Люксембургу Україна і Люксембург домовилися підписати конвенцію про уникнення подвійного оподаткування. Про це під час зустрічі з прем'єр-міністром Люксембургу Ксав'є Беттелем заявив Президент Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «У двосторонніх відносинах я хотів би констатувати той значний прогрес, який ми продемонстрували при досягненні компромісу з імплементації конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Люксембургом», - сказав він. Разом з тим Президент повідомив, що з технічних причин документ не було підготовлено до візиту прем'єр-міністра Люксембургу в Україну, тому угоду буде підписано найближчим часом. Раніше повідомлялося, що прем'єр Люксембургу вперше приїхав до України.
Політика Порошенко сподівається на Венеціанську комісію та парламент Президент України Петро Порошенко сподівається на позитивне голосування Верховної Ради за зміни до Конституції в частині правосуддя. Про це глава держави сказав під час зустрічі з прем'єр-міністром Люксембургу Ксав'є Беттелем, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Він акцентував, що Україна потребує швидкого та ефективного оновлення судового корпусу. «Для цього я створив Конституційну комісію, у складі якої - політичні сили, які входять до парламенту, представлені юристи-конституціоналісти, є представники уряду, включаючи міністра юстиції. Рішення та проект, розроблений Конституційною комісією, винесено на всенародне обговорення. Також Венеціанська комісія має надати свій висновок. Сподіваюся, він буде позитивним», - сказав Президент. Він додав, що за підсумками обговорення Венеціанської комісії та всенародного обговорення він внесе проект змін до Конституції в частині судової реформи до парламенту. «Дуже сподіваюся, що його буде підтримано», - сказав Порошенко.
Суспільство ДПСУ спіймала злочинців-іноземців, які перебувають у міжнародному розшуку В аеропорту «Бориспіль» прикордонники затримали двох ізраїльтян і грузина, які перебувають у міжнародному розшуку. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ. Громадяни Грузії та Ізраїлю були в міжнародному розшуку за шахрайство, незаконний обіг наркотиків та пограбування. «Так, учора під час оформлення рейсу «Тель-Авів - Київ» на одного з пасажирів спрацювала база даних Інтерполу. Чоловіка затримали прикордонники та поінформували взаємодіючі підрозділи. Відомо, що зазначена особа перебувала в міжнародному розшуку для відбування покарання у вигляді позбавлення волі в Російській Федерації за шахрайство. Ще одного громадянина Ізраїлю, який також прибув до Києва авіарейсом з Тель-Авіва, прикордонники окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» затримали сьогодні вночі. Чоловіка розшукувала поліція Бельгії за незаконний обіг наркотиків», - сказано в повідомленні. Крім цього, прикордонники затримали громадянина Грузії, він прибув рейсом «Кутаїсі - Київ». За даними Інтерполу, грузин був у міжнародному розшуку для притягнення до кримінальної відповідальності за пограбування, скоєне у складі організованої злочинної групи. Затриманих уже передали підрозділам МВС.
Політика Прем'єр Люксембургу: Ситуація із перемир'ям дуже хитка Питання посилення чи послаблення санкцій ЄС щодо РФ залежатиме від реалізації Мінських угод. Про це під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком заявив прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «У 28 членів ЄС єдине бачення ситуації: якщо Мінські угоди не виконуватимуться, будуть нові санкції, якщо виконуватимуться, ми говоритимемо з інших питань... Якщо буде виконуватися лише один пункт - санкції ми зняти не зможемо, оскільки ці санкції є результатом урахування всієї ситуації. А якщо ми розглядаємо весь контекст, то потрібно користуватися всіма можливостями. І це не тільки моя думка - це консолідована позиція», - сказав він. При цьому Беттель наголосив, що Україна також має виконувати свої обов'язки. Він додав, що в разі виконання Мінських угод ЄС, можливо, перегляне своє рішення. «Проте сьогодні ситуація з дотриманням перемир'я дуже хитка, поки що складно говорити, яким буде наше рішення 31 грудня», - резюмував він.
Події У Харкові прикордонники організували канал переправлення нелегалів з Росії Прокуратура Харківської області спільно з УСБУ в області викрила діяльність злочинної групи, яка налагодила нелегальний канал переправлення іноземних громадян з Росії до України. Про це повідомляє прес-служба відомства. Зазначається, що серед учасників групи - двоє працівників Державної прикордонної служби України. Вартість організації незаконного перетину кордону становила від 200 до 400 доларів США за одного нелегала. Вчора, 21 жовтня, співробітники СБУ припинили злочинну діяльність групи під час переправлення з Росії до України двох іноземних громадян. Двом учасникам злочинної групи оголошено підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Досудове розслідування проводиться за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон) КК України.
Суспільство оформление ленты  У Рівненській області священик добував, скуповував і продавав унікальний бурштин У місті Кузнецовськ Рівненської області викрито організовану групу місцевих жителів, які налагодили систему незаконного видобутку, скуповування та продажу бурштину-сирцю. Як повідомляє прес-служба СБУ, організатором угруповання виявився священик, який залучив до протиправної діяльності свого родича і старосту парафії. В СБУ зазначили, що правоохоронці вилучили у зловмисників знаряддя для видобутку «сонячного каменю» і понад 70 кг унікального бурштину - окремі експонати якого важать більше 500 р і є ексклюзивними, тому вартість кожного визначається індивідуально. Загальна орієнтовна вартість бурштину за цінами чорного ринку становить приблизно п'ять мільйонів гривень. Слідчим відділом Управління СБ України в Рівненській області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр). Триває слідство.
оформление ленты  Блог: 
Політика Кость Бондаренко Нова кров потрібна, але нею треба поступово розбавляти старі кадри При проведенні люстрації всіх загребли під одну гребінку і це завдало великої шкоди системі адміністрування. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Кость Бондаренко. За його словами, нинішня управлінська система залишає бажати кращого. При цьому він зазначив, що Україна зіткнулася з проблемою кадрів уже не вперше. «Подібну ситуацію ми могли спостерігати в 2005-му і 2006 роках, коли начальників, голів адміністрацій та вищих чиновників вичистили. Я добре це пам'ятаю», - сказав Бондаренко. Він також зазначив, що за досвідом інших країн, які провели люстрацію, подібний процес завдав шкоди системі, і суспільство оцінило його як дію, котра не привела до бажаного результату. «Коли Сполучені Штати провели люстрацію в 60-х, суспільство і наступні політики засуджували цей процес. І в Польщі, і в Чехії критикують люстрацію. Навіть ЄС негативно ставиться до нашого формату люстрації. Тоді представники Євросоюзу принесли список рекомендацій щодо її проведення, але влада до жодного пункту не прислухалася», - пояснив політолог. Бондаренко впевнений, що при люстрації кваліфікованих працівників звільнили, залишилися більшість непрофесіоналів. За його словами, нові кадри набиралися за принципом «просто хорошої людини». «Дуже багато наших чиновників нічого не знають, не вміють і взагалі некомпетентні у своїй сфері та посаді», - зазначив експерт. Політолог переконаний, що на держслужбі головна чеснота - це досвід: «Державне управління - це та сфера, яка потребує саме досвіду. Певна річ, що нова кров потрібна. Але її потрібно не вливати повністю, а нею треба поступово і дозовано розбавляти старі кадри». «Будь-яка справа виграє, тільки якщо досвід старшого покоління поєднується з енергією молодого, але ніколи, якщо вони не можуть об'єднатися», - резюмував експерт.
оформление ленты  Блог: 
Політика Віталій Бала Повноваження Конституційного суду мають переходити до Верховного суду Україні необхідна судова реформа, яка б стосувалася і Конституційного суду, а його повноваження мають перейти до Верховному суду. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала. «Особисто я вважаю, що нам треба відходити від Конституційного суду, щоб його не було. Треба, щоб частина певних повноважень переходила до Верховного суду. Я вважаю, що не можуть два десятки людей, які за часів Януковича вирішили змінити устрій країни, приймати рішення. Реально має бути судова реформа, і поки цю судову реформу не буде проведено, немає жодного значення, хто і чому не задоволений чи вважає, що засідання КС не мало проводитися. Вони (судді. - Ред.) собі вигадують формальну причину, щоб засідати, щось визначати. Всі голоси, які не задоволені і яким це не подобається, вони, на жаль, залишатимуться лише голосами. Тому необхідно загальне реформування судової системи, і це стосується безпосередньо КС і ВС, тільки в такому випадку це може привести до нормального функціонування системи», - розповів Бала. За словами політолога, швидше за все, судді КС протистоятимуть прийняттю рішень щодо Закону «Про очищення влади». «На мій погляд, усе дуже просто - треба запроваджувати навіть кримінальну відповідальність. Ті судді, які голосували за зміну устрою країни, їхні дії можна прирівнювати до державної зради і заподіянню шкоди національним інтересам. Повинен бути закон. Я давно пояснюю депутатам: «розробіть і ухваліть закон про антидержавницьку діяльність, щоб він працював», - зазначив експерт.
Політика Суд дозволив повернутися до роботи беркутівцю, який розганяв Майдан Суд дозволив командиру роти «Беркута» Євгену Антонову, який брав участь у розгоні Майдану 30 листопада 2013 року, повернутися до роботи. Про це повідомляє Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. За результатами розслідування силового розгону 30.11.2013 мітингу на Майдані Незалежності до суду було відправлено обвинувальні акти відносно чотирьох керівників підрозділів «Беркут» київської міліції, у тому числі Євгена Антонова. При цьому під час досудового розслідування слідчим у відношенні підозрюваного було ініційовано цілу низку заходів забезпечення кримінального провадження. У прес-службі зазначили, що в січні судом Антонова було усунуто на два місяці від займаної посади. Також до нього застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з обов'язком утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, тобто з його підлеглими. «Проте Апеляційним судом застосовані домашній арешт із забороною залишати місце проживання в період часу з 20:00 до 7:00. Зважаючи на складність кримінального провадження та наявність підстав для усунення підозрюваного від посади, слідчим подавалося клопотання про продовження строку усунення. Однак слідчий суддя, не взявши до уваги фактичні обставини кримінального провадження та обов'язки підозрюваного утримуватися від спілкування зі свідками, безпідставно відмовив у його задоволенні, тобто дозволив приступити до роботи, яку неможливо виконувати без спілкування з підлеглими», - йдеться у повідомленні. У прес-службі також зазначили, що при розгляді апеляційної скарги ГПУ керівництво київської міліції звернулося до суду з проханням залишити чинним рішення слідчого судді і поновити Антонова Є. Ф. на посаді.
Суспільство ВРЮ зупинила розгляд питань про звільнення 15 суддів, які співпрацюють з «ЛНР» та «ДНР» Вища рада юстиції (ВРЮ) на засіданні 22 жовтня зупинила процедуру звільнення 15 суддів з окупованої території до вирішення питання про їхню дисциплінарну відповідальність. Про це повідомляє прес-служба ВРЮ. Загалом на засіданні ВРЮ розглянула 30 заяв суддів про звільнення з посад за загальними обставинами, а саме: за власним бажанням, відхід у відставку і у зв'язку із закінченням строку, на який призначено суддю. «Відносно 15 суддів, які співпрацюють з так званими органами правосуддя на територіях, тимчасово непідконтрольних уряду України (в Донецькій, Луганській областях та в Криму), Вища рада юстиції зупинила процедуру звільнення з посад за загальними обставинами до вирішення питання про їхню дисциплінарну відповідальність і відповідальність за порушення присяги», - йдеться в повідомленні.
За кордоном У міноборони РФ розповіли, як зберегли гроші в українських банках під час анексії Криму Під час анексії Криму військові фінансисти Чорноморського флоту забезпечили збереження грошей міноборони Росії, які перебували на рахунках в українських банках. Про це заявила заступник міністра оборони РФ Тетяна Шевцова, повідомляє прес-служба відомства. За її словами, в лютому-березні 2014 року в зв'язку з подіями на території Криму постала реальна загроза втрати бюджетних коштів Чорноморського флоту, які були на рахунках українських банків. «Завдяки злагодженій та оперативній роботі фінансово-економічної служби ці гроші було збережено», - сказала Шевцова. Вона зазначила, що серед заслуг військових фінансистів - швидке переведення військових частин, що дислокуються в Криму, на нововведену схему фінансування через польові установи Банку Росії. За її словами, це дозволило уникнути перебоїв у фінансуванні та забезпечити повне фінансове забезпечення Чорноморського флоту в нових умовах функціонування.
оформление ленты  Блог: 
Політика Тарас Березовець Судді розуміють, що якщо вдасться люструвати чиновників, то вони будуть наступними Спроби скасувати люстрацію були вже неодноразово. Судді Конституційного суду розуміють, що при продовженні люстрації чиновників та політиків вони будуть наступними, тому й виникають такі ситуації, як із сьогоднішнім засіданням КСУ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications Тарас Березовець. «У жодному разі люстрація - це досягнення Революції гідності, і Конституційний суд чинить неправомірно, тому що вже були неодноразові спроби скасувати люстрацію. Вони (представники Опоблоку. - Ред.) реєстрували відповідне подання в парламенті попереднього скликання. Я думаю, що судді і влада повинні дуже різко на це реагувати, оскільки люстрація - це абсолютно нормальний процес, через нього пройшли всі посткомуністичні країни. Зрозуміло, що вона заважає. Якщо зараз вдасться люструвати політиків, чиновників, то судді чудово розуміють, що вони будуть наступними. Через їхні дії, у тому числі й незаконні, за часів правління Віктора Януковича. Тому система реагує. Ця система не зникла, вона просто причаїлася», - розповів експерт. Березовець зауважив, що ця ситуація стосується кожного. «Думаю, що на це повинні реагувати депутати, громадські діячі в тому числі, оскільки це питання, які впливають на суспільство. Я переконаний, що це має бути в компетенції і депутатів, і представників судового корпусу, громадського та експертного сектора. Вони повинні на такі спроби реагувати, бо якщо система це пропустить, то буде рецидив і робитимуться спроби відіграти ситуацію назад», - резюмував Березовець.
Економіка оформление ленты  У Білорусі Сергій Білан запустив спільний проект з обміну попередньою митною інформацією Сьогодні в Республіці Білорусь на митному пункті пропуску «Нова Гута» було запущено спільний проект українських та білоруських митників - електронну систему обміну попередньою інформацією. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби. З української сторони участь у відкритті взяв перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан. За його словами, створення проекту почалося в 2013 році. Його донором став Європейський союз, який виділив на реалізацію 3,7 мільйона євро. Як зазначив Білан, запуск проекту дозволить значно скоротити терміни проведення митних формальностей при перетині кордону, дасть можливість ефективно застосовувати систему управління ризиками, збільшить точність декларування товарів, скоротить кількість контрабанди, а також знизить вплив людського фактору і, відповідно, прояви корупції на кордоні. «Усе разом це сприятиме розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Білоруссю», - сказав Білан. Він також наголосив, що подібні проекти Україна вже реалізує з Молдовою, а також частково в деяких пунктах пропуску з Польщею та Росією. Крім того, наразі ДФС веде роботу з налагодження обміну інформацією між Європейською новою комп'ютеризованою транзитною системою (New Computerised Transit System - NCTS) і Центральною базою даних митних органів. «Це дозволить нам отримувати попередню інформацію про товари та транспортні засоби, що прямують до України з держав - членів ЄС та країн Європейської асоціації вільної торгівлі, до якої входять Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія, а також Туреччина, Сербія і Македонія», - зауважив перший заступник голови ДФС. Крім цього, Білан нагадав, що в липні поточного року було підписано протокол між митними адміністраціями держав - членів ГУАМ (Грузії, України, Азербайджану та Молдови) про організацію обміну попередньою інформацією і нині завершуються технічні процедури для початку імплементації цього протоколу.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,233934879303-/ /-pc-/
Top