counter
Архів Повернутись назад 20 Липня 2015
20 Липня
оформление ленты  Блог: 
Політика Ігор Луценко Під впливом популізму перебувають не лише широкі маси, але й еліта активістів Під вплив популізму потрапили не тільки маси, а й активісти, хвиля популізму вже накрила всіх. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко. «Неможливо відокремити соціальний популізм від загального. Зараз під впливом популізму перебувають не тільки широкі маси, але й еліта активістів, які нібито є пасіонарними, хвилюються за свою країну, намагаються щось в ній зробити безоплатно. Так от проблема - хвиля популізму накрила і їх. Через популізм ми йдемо до руйнування самої держави як такої. Коли порушується право, сама держава починає гинути», - розповів Луценко. Депутат зазначив, що не можна йти проти законів юриспруденції та економіки. «На жаль, під впливом війни, кризи і революції, яка йде і не закінчується ніяк, суспільство істерізовано. Не тільки суспільство, але й депутати теж. Те, що в Раді є конфлікти аж до бійок, - це показник. Але таке світосприйняття руйнує, причина цьому - популізм», - підсумував Луценко.
оформление ленты  Блог: 
Політика Валентин Краснопьоров Бурштинову проблему використовують для отримання політичних дивідендів Бурштинову проблему використовують для отримання політичних дивідендів. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політичний аналітик Валентин Краснопьоров. «Бурштинову проблему зараз деякі політичні сили використовують, щоб отримати політичні дивіденди. У кожній області є своя «бурштинова проблема», - сказав він. За його словами, проблему бурштину намагаються вирішити популістськими заявами. «Усіх, хто видобуває бурштин, хочуть визнати бандитами і мафіозі. Але потрібно розуміти, що там задіяний цілий пласт простих людей, які на цьому заробляють. У них іншої роботи немає», - зазначив він. Також він акцентував, що держава повинна серйозно підійти до вирішення бурштинової проблеми. «Безумовно, контрабанда і знищення економіки - це зло. Ніхто не має право цього робити. Водночас у простих українців, які там працюють, іншого заробітку немає. Тому проблема повинна вирішуватися комплексно, а не поверхово. Потрібно не забувати, що мафія там тільки верхівка, всі інші рядові українці», - заявив політолог.
Політика СБУ вилучила обладнання з РФ для прослуховування опозиції під час Майдану Служба безпеки України 18 липня вилучила комплекс обладнання, яке незаконно використовувалося для прослуховування телефонних розмов опозиційних лідерів та активістів під час Революції Гідності. Про це повідомив голова СБУ Василь Грицак, йдеться на сайті відомства. «У ході проведення спецоперації в місті Києві СБУ затримала групу осіб на чолі з чинним співробітником - підполковником Центрального Управління СБ України, яка займалася незаконним прослуховуванням. У зловмисників вилучено сучасний спеціальний комплекс для зняття даних каналами мобільного зв'язку (GSM)», - йдеться в повідомленні. В СБУ вважають, що зловмисникам допомогли отримати такий комплекс співробітники спецслужб Росії. «Перевіряється також інформація про можливу участь колишнього глави СБУ Якименка у ввезенні спецтехніки в Україну. Встановлено, що аналогів такої спеціальної системи перехоплення в Україні немає. Вона виготовлена ​​підконтрольною спецслужбам РФ фірмою, зареєстрованою в Новій Зеландії», - підкреслили в СБУ. Устаткування відправлено на експертизу, в тому числі для виявлення, кого саме прослуховували зловмисники під час Революції Гідності. Порушено кримінальне провадження за ст.359 («незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації») Кримінального кодексу України.
Події Бойовики 75 разів обстріляли силовиків АТО, застосували навіть танки Бійці «ДНР» і «ЛНР» продовжують обстрілювати позиції силовиків АТО. За 19 липня вогонь відкривали по українських військових 75 разів. Про це повідомив прес-центр АТО на своїй сторінці в Facebook. Бойовики використовували міномети і навіть вели обстріли з танків. «Російсько-терористичні війська продовжують обстріл позицій сил АТО. Загалом за минулу добу, 19 липня, бойовики 6 разів застосували 152-мм і 122-мм артилерію, 18 разів - 120-мм міномети, 6 разів - танки. Протягом 19 липня зафіксовано 75 обстрілів з боку супротивника. З них 25 - з 18 до 24 годин», - йдеться в повідомленні. Силовиків обстріляли в районі Миколаївки, Пісків, Майорського, Зайцевого, Щастя, Гранітного, Красногоровки, Кірового, Станиці Луганської, Лебединського та Мар'їнки. По військових під Мар'їнкою вогонь відкривали 30 разів. Продовжилися обстріли з мінометів і 20 липня вранці в районі Пісків, Новотроїцького, Луганського, Расадки, Санжарівки і Лозового.
Суспільство оформление ленты  Анна-фест: повернення французької королеви до Києва Анну, дочку князя Ярослава Мудрого, яка свого часу стала королевою Франції, наші сучасники вирішили повернути до Києва. Їй встановили пам'ятник, а на території Софійського собору провели цілий культурно-історичний фестиваль «Анна-Фест». «Головна ідея, яку ми намагаємося донести українцям, - ми не вступаємо в Європу, ми до неї повертаємось, - говорить співавтор пам'ятника Федір Баландін. Він нагадує: «Це саме Ярослав Мудрий був одним із перших євроінтеграторів в історії України». Анну називають праматір'ю всіх французьких і навіть європейських монархів. Вона привезла з Києва Євангеліє, на якому поклялася в день вінчання. Після неї на ньому присягали всі французькі королі, аж до Людовика XIV. Фестиваль у стінах Софії організований за підтримки посольства Франції в Україні. Спеціально з Франції приїхала засновниця культурного центру Анни Київської Анна Кантер. Вона каже, що у Франції багато хто знає про королеві Анні, але мало хто чув, що вона родом з Києва. «У нас в місті одну з шкіл назвали її іменем. Так ось тепер діти освічують своїх батьків, хто був батьком нашої королеви, і звідки вона приїхала », - розповідає Анна. Кантер каже, що з радістю хотіла б показати Європі прекрасну і сильну Україну. Фестиваль був цікавий як дітям, так і дорослим. Для перших влаштовувалися квести та екскурсії, а в потаємній кімнаті в вишці Анни, куди батьків не допускали, малюкам розповідали історії про дитинство княжни. Дорослі ж могли насолодитися старовинною музикою, відвідати виставку костюмів часів Київської Русі, подивитися, що роблять сучасні київські ремісники. «Ми хотіли відкрити завісу тієї епохи», - каже режисер Сергій Проскурня.
оформление ленты  Блог: 
Політика Андрій Єрмолаєв Ключові партії українського парламенту втрачають рейтинги Ключові партії українського парламенту прощаються зі своїми рейтингами, підтримкою виборців більш-менш користується тільки партія влади. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політолог Андрій Єрмолаєв. «Можна відзначити політичний провал «УДАРу» і «Народного фронту». Це зафіксували всі соціологи, це просто провал. Невипадково тому ведуться консультації Народного Фронту щодо об'єднання з президентською партією, щоб якось зберегти цей альянс при владі. Падає зараз рейтинг і у президентської партії. Але однак поки Порошенко як політик і його однойменний блок залишаються в першій трійці за показниками довіри з дуже простої причини - це партія влади. В Україні завжди консервативна поміркована частина суспільства підтримує позицію влади і чиновницький апарат», - розповів політолог. На його думку, є динаміка рейтингів у «Батьківщини» і деяке зростання показників у порівнянні з результатами виборів минулого року. «Це так тому, що Тимошенко, на мій погляд, дуже вдало останні 3-4 місяці виступає як політик і автор. Використовує ефіри і парламентські трибуни, медіапропаганду. Вона точно і влучно потрапляє в найбільш болючі питання. Це ціни за послуги ЖКГ, на газ. Грубо кажучи, вона в тренді. Всі інші партії, які готуються до виборів, мають дуже слабке представництво на місцях. Навіть ті сили, у яких зараз є якийсь рейтинг, можуть провалитися на місцях», - зазначає експерт. Єрмолаєв підкреслює, що на майбутніх виборах будуть партії, які виявляться регіоналізовані. Зокрема, так може скластися доля «Опозиційного блоку», який популярний на півдні, на сході, але в нього слабкі позиції на заході і в центрі України. «Те ж саме може бути і з усіма патріотичними проектами - позапарламентський «УКРОП» і «Правий Сектор». Теж дуже нерівномірні симпатії до цих політичних сил. Це небезпечно тим, що вільно-мимоволі знову буде розфарбування на партійно-політичні кольори. Це вкрай негативно. Я не розумію захват експертів від закону про вибори, оскільки цей закон вносить нові конфлікти в країну. Самоврядування має спиратися на сильну мажоритарну схему», - розповів експерт. Політолог вважає, що цікава перед виборами ситуація з «Самопоміччю». «У них досить цікава крива. До цієї партії зростала довіра, з'являлися симпатії. Сила сприймалася як нова, цікава, регіональна. Зараз увага до них пішла на спад. У «Самопомочі», як і у всіх, проблеми. Слабкі і неефективні на місцях. Досить міцно стоїть на ногах «Опозиційний блок». За Оппоблок все частіше при опитуваннях готові віддати голоси люди, які пов'язані з реальним сектором - це промисловці, малий і середній бізнес», - каже політолог.
Суспільство Двох утікачів із СІЗО Червоного Лиману впіймали Правоохоронці затримали двох ув'язнених, які втекли з ізолятора тимчасового утримання в Червоному Лимані Донецької області. Про це повідомляє прес-служба міліції області. «У результаті оперативно-розшукових заходів близько 3 години ночі було затримано двох підозрюваних, які вчинили втечу з ізолятора у м. Червоний Лиман. Правоохоронці виявили підозрюваних, 1993 і 1995 років народження, в одному з сіл Червонолиманського району, під Святогірськом, у ході відпрацювання кола їх знайомств. Фігуранти ховалися в однієї зі своїх знайомих», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальну справу за ч.2 ст.393 «Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти КК України». Тепер втікачам загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі. Пошуки решти втікачів тривають.Нагадаємо, що заарештовані втекли 19 липня. Ув'язнені перебували в СІЗО через крадіжки та незаконного заволодіння транспортними засобами.
Суспільство На Львівщині в аварії травми отримали четверо дітей У Львівській області сталася ДТП, в якому постраждали п'ятеро людей, серед яких четверо - діти. Про це повідомляє прес-служба ДАІ. 19 липня в селі Шум'яч в Турківському районі сталася аварія. 21-річний водій «Жигулів» не обрав безпечну швидкість руху, не врахував дорожню обстановку і з'їхав з проїжджої частини в кювет. Він сам отримав травми. Постраждали і четверо його пасажирів - діти від 7 до 13 років. Всіх потерпілих доставили до райлікарні, крім водія, якому надали меддопомогу і відпустили додому. У місцевого жителя, який сидів за кермом, були рани обличчя та шиї. «Одного з пасажирів, 7-річного хлопчика, госпіталізували з рваною раною голови та закритою черепно-мозковою травмою. Такі ж тілесні ушкодження отримала його 9-річна сестра. Крім цього, постраждав 9-річний хлопчик. У нього діагностували скальповану рану обличчя. Ще одна пасажирка, 13-річна дівчинка, в результаті ДТП отримала гематому голови та забій», - сказано в повідомленні. Наразі встановлюються обставини аварії.
Політика Порошенко і Ебботт обговорили питання створення трибуналу щодо збитого Боїнга МН17 Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Австралії Тоні Ебботт провели телефонну розмову і домовилися про координацію питань зі створення трибуналу щодо малайзійського Боїнга 777, збитого під Донецьком. Про це повідомляє прес-служба глави держави. «Сторони детально обговорили питання реалізації спільної ініціативи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України щодо заснування міжнародного трибуналу з метою притягнення до відповідальності винних у злочинах, пов'язаних зі збитим літаком. Співрозмовники домовилися тісно координувати цю важливу ініціативу, в тому числі на рівні глав зовнішньополітичних відомств», - йдеться в повідомленні. Порошенко і Ебботт також в розмові наголосили, що під час створення міжнародного трибуналу світова спільнота повинна показати, що готова дати адекватну відповідь на такого роду погрози.
Події У Києві під час несення служби втік озброєний строковик У Києві втік озброєний солдат строкової служби ЗС України, який охороняв будівлю Міністерства оборони. Про це повідомляє відділ зі зв'язків з громадськістю Одеського обласного управління міліції. Як повідомляється, 19 липня, близько 4:30, перебуваючи в караулі з охорони Міністерства оборони України на проспекті Повітрофлотському, 6, Солом'янського району Києва, втік солдат строкової служби Яковлєв Руслан, при ньому був автомат Калашникова «АКСУ» калібра 5,45 мм, оснащений магазином. На вигляд утікачеві 22 роки, зріст 180 см. Він був одягнений у камуфляжну форму військовослужбовця пісочного кольору. «Усіх кому що-небудь відомо про місцезнаходження розшукуваного, просимо повідомити за телефонами: «102»; (048) 779-42-02 (чергова частина ГУМВС України в Одеській області) або до найближчого відділення міліції», - йдеться в повідомленні.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Світлана Коломієць Переділ «ринку» бурштину відбувається регулярно Переділ «ринку» бурштину відбувається регулярно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила заступник глави Міністерства екології та природних ресурсів Світлана Коломієць. «Сьогодні проблема в тому, що не узаконені старателі, а тому купувати у населення бурштин просто неможливо - держава не виробила відповідного механізму. У підсумку монополіст з обробки бурштину простоює. І бурштин закуповує в Польщі. Наш же бурштин, нелегально видобутий і нелегально вивезений в Гданськ на єдину в світі бурштинову біржу, тільки вже утридорога», - підкреслила вона. За словами Коломієць, законопроект, який зараз доопрацьовується в парламенті, передбачає створення власної біржі. «Це раціонально - Україна друга в світі за обсягами бурштину і перша - за його якістю. Але сьогодні держава не тільки не отримує від цього доходів до бюджету, але навіть ті невеликі обсяги, які видобуваються легально, продаються як сировина. Потрібно переглянути політику і створити умови для переробки сировини в готовий конкурентний продукт. Це в рази збільшує вартість бурштину, плюс залишає гроші в бюджеті за рахунок створення робочих місць», - пояснила заступник міністра. Що стосується того, чому це питання піднято серйозно тільки сьогодні і чи не є все переділом ринку, то Коломієць роз'яснила: «Переділ «ринку» там відбувається регулярно, досить подивитися новини на тему бурштину за останні кілька років. Але оскільки він поза правовим полем, то ділять його не в стінах парламенту, а в лісах і зі зброєю. Вперше з 1993 року до цього питання підійшли комплексно, і крім парламентських ініціатив, є воля Президента навести в цій сфері лад». «Є доручення Президента правоохоронним органам розібратися в цьому питанні. Торік Держприкордонслужба затримала на кордоні лише 11 кг контрабандного бурштину, в цьому - вже 469 кг. Тому ми всі дуже розраховуємо, що вже восени закон, що регулює роботу цього ринку, буде схвалений, і він вийде в легітимне поле», - підкреслила заступник міністра екології та природних ресурсів.  
Політика Мосійчук вимагає від Авакова службового розслідування щодо діяльності начальника Чернігівського міськвідділу МВС Перший заступник Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук вимагає від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова усунути від виконання обов'язків на час проведення виборів - і провести службове розслідування - керівника чернігівського міського відділу міліції Антона Шевцова. Про це він заявив під час прес-конференції, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Керівник міського відділу міліції Антон Шевцов не просто не контролює ситуацію в місті, а контролює її однобічно. Відбувається власне потурання людям, які займаються прямим підкупом виборців», - сказав він. За його словами, на другий день подій, що відбуваються, міліція допомагала тікати людям, які намагалися підкупити виборців, при цьому їх особи не встановлювалися. «Я, як перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, звертаюся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою, щоб на час проведення виборів був відсторонений від виконання обов'язків Антон Шевцов, була проведена службова перевірка і в разі підтвердження вищесказаного - звільнити його зі служби в органах внутрішніх справ. Зараз МВС стало на шлях реформування і такий крок міністра був би зрозумілий для Чернігівської громади», - заявив він.
За кордоном У Туреччині в результаті вибуху загинули 27 людей В результаті потужного вибуху, що прогримів у Туреччині біля кордону з Сирією, загинули 27 і постраждали близько ста осіб. Про це повідомляє МВС Туреччини. «Число жертв може зрости, і влада зробить все, щоб знайти винних. Для цього міністерство направило в регіон спеціальну групу слідчих», - йдеться в повідомленні міністерства. Як повідомили у відомстві, вибуховий пристрій був приведений в дію біля входу до будівлі Культурного центру Амара в повіті Суруч провінції Шанлиурфа. У ньому проживають близько 300 молодих людей, представників Федерації молодіжних товариств соціалістів. У зв'язку з цим велика частина постраждалих і загиблих - це члени федерації. Вибух прогримів під час сніданку пожильців на свіжому повітрі. Подробиці події з'ясовуються, за даними влади, вибух міг здійснити смертник із числа бойовиків терористичного угрупування «Ісламська держава».
оформление ленты  Блог: 
Політика Валентин Краснопьоров Вибух на Заході України, прямо під боком ЄС, буде великою проблемою Новому голові військово-цивільної адміністрації Луганської області буде набагато легше керувати регіоном, тому що його попередник Геннадій Москаль зупинив багато кланових процесів, що відбуваються там. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політичний аналітик Валентин Краснопьоров. «Москаль дуже хороший антикризовий менеджер. Влада розуміє, що вибух на Заході України, прямо під боком ЄС, буде великою проблемою. Тому що в разі будь-яких там конфліктів вони не отримають ні нормальної підтримки, ні безвізового режиму. Саме для запобігання конфліктам Москаля і перекинули на Закарпаття, тим більше у нього вже є досвід керівництва цією областю», - сказав він. При цьому він акцентував, що тепер головне питання для влади - хто може очолити Луганську область. «Ця людина повинна буде тримати ситуацію в Луганській області постійно під контролем. Звичайно, після Москаля це буде трохи легше, тому що він зупинив багато кланових процесів, які відбувалися в регіоні. Тому новому губернатору Луганської області буде простіше, ніж раніше, але це має бути серйозна і сильна людина. Хто це може бути, поки невідомо», - вважає експерт.
Економіка Україна отримає 100 млн євро для добудови «Укриття» на ЧАЕС Україна отримає від міжнародних донорів кошти, яких не вистачає на добудову об'єкту «Укриття» на Чорнобильській АЕС. Про це сьогодні під час брифінгу заявив віце-прем'єр-міністр Валерій Вощевський. «Майже всі донори підтвердили свій додатковий внесок для того, щоб покрити ті 100 млн, яких нам не вистачало для завершення робіт із нового об'єкту «Укриття». Внески у розмірі 100 млн будуть зроблені найближчим часом», - заявив Вощевський. Зокрема, за його словами, Казахстан надасть 3,5 млн, Саудівська Аравія - 20,5 млн, Швеція - 1 млн, Китай - 4 млн, Литва - близько 1 млн євро. «Можна констатувати, що країни-донори зацікавлені в завершенні цього проекту в листопаді 2017 року. Нам вдалося вирішити питання внесків у розмірі 100 млн (EUR) і вони будуть здійснені найближчим часом. Фактично цей проект буде фінансово забезпечений», - додав він.
Політика МЗС України викликав посла Угорщини після заяв про роботу іноземних шпигунів у Києві Міністерство закордонних справ України викликало угорського посла Ерно Кешкеня після заяв про діяльність на території України спецслужб Угорщини. Про це йдеться в повідомленні прес-служби українського зовнішньополітичного відомства. Повідомляється, що перший заступник міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко висловила стурбованість української сторони у зв'язку з опублікованими на сайті парламенту Угорщини протоколом засідання комітету з питань національної безпеки. «У цьому зв'язку увагу Посла було привернуто до безпрецедентних з часів незалежності України висловлювань угорського міністра - керівника Канцелярії Прем'єр-міністра Угорщини Лазара під час виступу на згаданому засіданні про діяльність угорських спецслужб на території України», - сказано в повідомленні. Крім того, була відзначена неприпустимість здійснення угорськими спецслужбами операцій на території України без узгодження з українськими партнерськими службами. Були також спростовані звинувачення, висловлені на адресу МЗС України, про нібито перешкоджання угорській стороні в наданні допомоги угорській національній меншині, що компактно проживає на Закарпатті. Галібаренко висловила сподівання, що українсько-угорський діалог і надалі розвиватиметься в дусі взаєморозуміння і добросусідства, які традиційно притаманні відносинам між двома державами.
Суспільство СБУ ліквідувала великий канал контрабанди зброї в Києві Співробітники Служби безпеки України викрили в Києві групу осіб, які організували контрабандне ввезення в Україну вогнепальної зброї та боєприпасів з подальшою реалізацією її у Києві та Київській області. Про це повідомляє прес-служба відомства.  «Під час проведення обшуків вилучено великий арсенал зброї: пістолети марки «Glock», напівавтоматичні рушниці М-16, понад 4 тисяч патронів до вогнепальної зброї різного калібру, кулі, гільзи, капсулі, порох, пристосування для складання патронів, інші запчастини для складання вогнепальної зброї», - йдеться в повідомленні. Відзначається, що в порядку ст.208 КПК України затримано двох осіб - організатори реалізації зброї та боєприпасів. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.201 (контрабанда) та ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.
Суспільство Під Червоним Лиманом на гранаті підірвався солдат У Червонолиманському районі Донецької області місцевий житель - військовослужбовець ЗСУ - підірвав гранату, внаслідок чого сам загинув, а ще одна людина травмована і доставлена ​​до лікарні. Про це повідомляє прес-служба Головного управління МВС України в Донецькій області. «Вибух пролунав близько 13.00 в селі Яцьке біля одного з приватних дворів. Загинув 30-річний місцевий житель. Інший потерпілий, 45 років, доставлений в лікарню у важкому стані. Встановлено, що гранату привів у дію загиблий чоловік, військовослужбовець Збройних сил України. Другий потерпілий доставлений в реанімацію з численними осколковими пораненнями », - сказано в повідомленні. На місці події працює слідчо-оперативна група Червонолиманського міськвідділу міліції. Обставини події встановлюються, після чого події буде дана правова оцінка.
Політика ЦВК вимагає від МВС, СБУ та ГПУ запобігти порушенням на виборах в окрузі №205 у Чернігові Центральна виборча комісія просить правоохоронні органи забезпечити належні умови для протидії правопорушенням у ході проміжних виборів народного депутата України в 205-му окрузі (Чернігівська область). Про це повідомляє прес-служба відомства. «Розглянувши за власною ініціативою відповідне питання на засіданні, Центральна виборча комісія звернулася до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України для прийняття ними вичерпних заходів, спрямованих на запобігання і припинення порушень законодавства України при організації підготовки і проведення зазначених проміжних виборів народного депутата України. А також з приводу забезпечення правопорядку і безпеки виборців і членів виборчих комісій під час голосування, підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування в зазначеному окрузі», - йдеться в повідомленні. У ЦВК акцентували, що змушені звернутися в правоохоронні органи, бо не мають правових підстав для прийняття рішення про оголошення попередження кандидатам у депутати.
Політика Пряничні будиночки для виборця Чим голосніші і красивіші обіцянки, тим нижча ймовірність їх виконання, - це прописна істина. Однак політична риторика, що апелює до надій і страхів народних мас, їх незадоволеності життям, заснована на протиставленні інтересів населення інтересам еліти, ллється суцільним потоком. Благо, в період військових дій, економічної кризи та політичної нестабільності є що обіцяти. Здавалося б, влітку країну чекає затишшя - політичні канікули. Але навряд чи. Настають місцеві вибори. До осені потрібно встигнути всім сподобатися. ТОП-обіцянки Найактивнішою фабрикою напівмістичних заяв у нас є Верховна Рада. Пік активності - вибори (незалежно від того, місцеві вони чи всеукраїнські, стартувала кампанія чи тільки обговорюється така ймовірність). Конвеєрним методом продукуються красиві заяви і «вимоги» поліпшити життя потенційному виборцю. Трибуна в сесійній залі до вересня для політиків закрита - канікули. Але тихо не буде - головний майданчик переміститься в ЗМІ. Найпопулярнішими залишаться соціальні обіцянки. Це традиційно підняття рівня прожиткового мінімуму, розмірів зарплат і пенсій, зниження цін. Тут варто згадати найтиповіші обіцянки цього року. Так активно обговорювалася необхідність зниження економічно необґрунтованих тарифів. Торпедувала тему «Батьківщина», її підтримували «радикали» Олега Ляшка та «Самопоміч». «За місяць, максимум за півтора, ми цю роботу зробимо, і вже ніхто не зможе виставити людям завищені тарифи на опалення в їхніх будинках, якщо у них немає лічильників», - заявляла в травні Юлія Тимошенко. Вже серпень наближається, а тарифи все ті ж. Як немає змін у питанні зняття мораторію на індексацію зарплат і пенсій, яких, за словами лідера Радикальної партії Олега Ляшка, варто було чекати з 1 червня 20015 року. «Якщо в уряду немає можливості індексувати одразу на 20% пенсії і зарплати на рівень інфляції, давайте робити це щомісяця по 5%», - заявляв він у травні. Але були й виконані обіцянки. Найяскравіша – схвалення парламентом законопроекту про перерахунок валютних кредитів за старим курсом. Поки економісти та фінансисти підбирали культурні слова для коментарів, ряд депутатів-коаліціянтів виправдовувалися і вибачалися, намагаючись відкликати голоси, частина обранців щосили горлала про перемогу, можливість повернути людям вкрадені у них же гроші. Але якщо, наприклад, «радикали» або члени «Самопомочі» ніколи не обіймали керівні посади в уряді і поки можуть оперувати категоріями справедливо/несправедливо, то не у випадку з «тимошенківцями». Їхній лідер знає, що таке Кабмін. До того ж, за часів прем'єрства Юлії Володимирівни гривня серйозно девальвувала: долар почав коштувати не 5 грн, а 8 грн. Тоді всі камені летіли в бік НБУ. У Нацбанку теж не мовчали, говорили про відповідальність уряду за падіння курсу та за економічну кризу. Проведення економічної політики на засадах соціального популізму, зволікання з проведенням необхідних структурних реформ в економіці, консервація неефективної податкової системи, нерозважлива бюджетна політика - ось основні причини формування макроекономічних дисбалансів та накопичення кризового потенціалу. З риторикою тих, хто відкрито позиціонує себе як опозиція, все ще гірше. Так «Опозиційний блок» зі своїм тіньовим урядом в надії, що дуже скоро повз пропливуть трупи ворогів, зайняв вичікувальну позицію. Про генерацію ідей не йдеться. Всі обіцянки про конструктивну роботу на економічне благо, інвестиційну привабливість, розвиток мирного Донбасу, боротьбу з бідністю, так помпезно озвучені на презентації «Опозиційного уряду», залишилися деклараціями. Активно вони хіба що регулярно критикують те чи інше рішення влади, нагадуючи про себе вірному електорату і тим, хто скоро настільки розчарується в нинішній владі, що готовий буде (нехай навіть назло) проголосувати за представників або союзників вигнанців. Усвідомлення проблеми Відзначимо, що самі парламентарі навіть не намагаються відхреститися від популізму, кажуть, що викорінити його неможливо. «Значення слова «популізм» - це «народ». Ми всі популісти за визначенням. Тільки тому що, як записано в Конституції, єдиним джерелом влади є народ. Слово «популізм» просто також популістично використовується тими чи іншими популістами. І хто каже, що ви популіст, теж популісти, тільки з іншого боку», - вважає глава парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк, лише радячи розрізняти популізм і відверту брехню. Є також думка, що політики дають свідомо нездійсненні обіцянки, оскільки знають - ніякої відповідальності не буде через коротку пам'ять виборців. «В Україні дуже погано з тривалою політичною пам'яттю, якої практично немає. Саме тому часто політичних банкрутів переобирають з року в рік», - упевнений народний депутат Борислав Береза. Але така тенденція небезпечна і хибна. «Політики загралися з «красивими промовами». «Старожили» не розуміють, що молоді депутати, які вперше зайшли до парламенту, не будуть довго слухати популістські заяви і не мають наміру закривати очі на замовляння важливих проблем в суспільстві за відсутності політичної відповідальності за сказане і зроблене. Ті революційні події, які ми спостерігаємо на вулицях, можуть перекинутися і в стіни парламенту, якщо не зав'язати з популізмом», - вважає член фракції Радикальної партії Андрій Артеменко. Знову ж таки, ризики посилюються тим, що під вплив популізму потрапили буквально всі: не тільки маси, а й активісти. «Неможливо відокремити соціальний популізм від загального. Зараз під впливом популізму перебувають не тільки широкі маси, але й еліта активістів, які нібито є пасіонарними, хвилюються за свою країну, намагаються щось в ній зробити безоплатно. Так от проблема - хвиля популізму накрила і їх. На жаль, під впливом війни, кризи і революції, яка йде і не закінчується ніяк, суспільство істерізоване. Але таке світосприйняття руйнує, причина цьому - популізм», - звернув увагу народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко. Також є розуміння, що спекуляції на хвилюючих для людей темах під час проведення вимушених непопулярних реформ можуть спричинити соціальні хвилювання. «Це може змити всі реформи, і держава може опинитися в такій ситуації, що самі ж популісти висітимуть на стовпах. Необхідно це усвідомити і зрозуміти, що мінімум два роки в державі проходитимуть хворобливі процеси, і спроби набрати на цьому політичні бали - це не просто зрада, а злочин проти держави», - акцентував депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв. Більш невтішний прогноз у екс-комбата «Айдара» Сергія Мельничука. «Депутати почуваються не лише недоторканними, але і ніби безсмертними. Дозволяють собі такі заяви, що навіть не снилося, але вони, до речі, за них не несуть жодної політичної відповідальності. Якщо колеги не припинять бавитися з популізмом, то країну чекає катастрофа. Якщо вчора були вибухи біля дільниць міліції (у Львові 14 липня сталося два вибухи біля міліцейських відділень, - авт.), то вже завтра такі вибухи будуть в судах, прокуратурі, а післязавтра випадкові кулі можуть літати і в парламенті», - вважає Мельничук. За словами народного депутата, за такого сценарію розвитку подій вже не матиме значення, хто має рацію, а хто ні. У такому випадку, на думку, Мельничука, за політичну безвідповідальність доведеться відповідати всім. Кожному за здібностями Виходить, самі політики усвідомлюють наявність проблеми і можливі проблеми від таких «вимог». Але це не призводить до зниження популістського градусу. Експерти радять простим людям не дивуватися, а усвідомити, що саме попит породжує пропозицію. «Увесь популізм фінансується за рахунок тих, на кого він спрямований. І оскільки вся ця когорта наших політиків принципово не здатна піти від хибних практик управління країною, то ми ходимо по замкнутому колу, проїдаючи все більшу кількість ресурсів. Ми зараз перебуваємо на межі колапсу і обвалу. І Тимошенко, і «Самопоміч», яка подавала надії, є винуватцями цього колапсу в тому числі», - вважає політолог Юрій Романенко. Він звернув увагу, що слова «Опозиційного блоку» нічим не відрізняються від того, що говорить Тимошенко і всі інші. «Між ними немає ніякої різниці. Вони не є опозицією. Опозиція, яка голосує за урядові законопроекти, законопроекти президента і дає голоси в критичні моменти, як такою опозицією не є. У нас немає розмежувань в політиці, всі пов'язані між собою - зобов'язаннями, спільним бізнесом, дружинами, дітьми», - пояснив він. Є також експерти, які вважають, що обіцянки нинішніх політиків навіть немає сенсу обговорювати. «Це як розмовляти з телевізором. Є політичні позиції, які оформляються владою у вигляді зобов'язань, програм та проектів рішень. В цьому випадку ми говоримо про позиції, закріплені у коаліційній угоді. Це і є те, що влада зобов'язується робити. І є позиція Президента, яка виражається в його посланнях, документах, пов'язаних з основами реформ, що теж можна розглядати як зобов'язання. Щоб політики не говорили - це чистої води популізм. Політик намагається сказати те, що від нього чекають в плані якихось обіцянок. А має бути те, які зобов'язання на себе бере реальна влада і як вона їх виконує», - упевнений політичний експерт Андрій Єрмолаєв. Політолог вважає, що має місце обвал довіри до всіх інститутів влади - і до Президента, і до парламенту, і до провідних політичних сил: «Величезна кількість людей не в змозі визначитися, вони не визначилися, а нових кумирів, ми бачимо, немає. І, напевно, очікувати найближчим часом немає сенсу. Виходить, популізму можна позбутися, коли виборець почне контролювати потік обіцянок. «Популізмом є не самі обіцянки, а ті, хто продумує механізми впливу таких обіцянок. Популіст ніколи нічого не робить. Але у нас виборці такі - хочуть, щоб їм щось говорили. І цим всі користуються. Відповідальність за популізм лежить як на політиках, так і, з іншого боку, - на виборцях, які голосують за таких політиків, а потім не контролюють їх дії», - пояснив політичний експерт Сергій Таран. За його словами, у нас поки що тільки зародження демократії, у якої недостатньо інституцій, здатних дати людям впевненість, що все сказане і обіцяне буде зроблено. А популізм логічний, якщо він йде з боку сил, які не мали політичного впливу, тоді це нормальна передвиборна кампанія: «А якщо це йде від сил, які були при владі багато років і прекрасно могли виконати обіцянки... Зараз всі вдаряються в популізм, причому навіть партії, за якими стоять конкретні олігархи з величезними коштами». На закінчення Таран акцентував, що відсутність реформ в країні - виклик, який стоїть перед усіма політиками. Він застеріг, що якщо люди розчаруються, країну знову може чекати серйозний відкат назад. У 2005 році була схожа ситуація. Після Кучми і Януковича прийшли люди, які були харизматичні і вміли добре говорити, але які потім лише змагалися за рейтинги і в риториці. До чого це призвело? Якщо не врахувати це, до влади прийдуть ті, хто взагалі не даватиме жодних обіцянок.
Політика Порошенко: В «ДНР» і «ЛНР» повинні відмовитися від виборів 18 жовтня і 1 листопада Президент Петро Порошенко провів нараду з представником України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонідом Кучмою і представниками України в її робочих підгрупах з політичних, безпеки, соціально-економічних та гуманітарних питань. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Глава держави запропонував у роботі підгрупи з політичних питань виходити з того, що подальше результативне обговорення питань організації місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей можливе лише після того, як буде надано чітку заяву про відмову від намірів проводити псевдовибори 18 жовтня і 1 листопада. «Президент зазначив, що в минулому році проведення фейкових виборів 2 листопада фактично зірвав виконання Мінських домовленостей», - йдеться в повідомленні. Крім того, Президент зазначив, що в роботі підгрупи з гуманітарних питань першим пріоритетом залишається невідкладне звільнення всіх заручників. Він повідомив, що під час останньої телефонної розмови в «нормандському форматі» порушував питання про прискорення звільнення Олега Сенцова та Надії Савченко, без додаткових умов.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,82278180122375-/ /-pc-/
Top