counter
Архів Повернутись назад 19 Січня 2016
19 Січня
Політика оформление ленты  Російський журналіст отримав в Україні політичний притулок Російський журналіст і блогер Дмитро Шипілов отримав статус політичного біженця в Україні. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. «Десятимісячна епопея нарешті закінчилася, усім дякую», - написав він. При цьому він розмістив фотографію з посвідченням біженця. Як пише Радіо Свобода, Дмитра Шипілова, уродженця Кемерового, у 2012 році було засуджено до 11 місяців виправних робіт за публікації у своєму блозі, які суд визнав такими, що ображають губернатора Кемеровської області Амана Тулєєва і главу обласного департаменту культури й національної політики Ларису Зауервайн. Журналіст не визнав себе винним, відмовився відбувати покарання і поїхав до Москви. Восени 2014 року Шипілова було затримано в Підмосков'ї. У зв'язку з ухиленням від виправних робіт суд змінив журналісту покарання на три місяці в колонії-поселенні. У грудні 2014 року Шипілов відбув покарання. У лютому 2015 року він подав прохання про отримання політичного притулку в Україні.
оформление ленты  Блог: 
Політика Насіб Рагімов Якщо до літа не буде відчутних результатів, значить, усі антикорупційні починання були мертвонародженими У новостворених антикорупційних органів лише півроку для підтвердження своєї компетенції. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління громадської організації «Всеукраїнське об'єднання «Захист нації» Насіб Рагімов. «Часу на розкачування немає. Новостворені органи з боротьби з корупцією повинні продемонструвати результативність максимально швидко. Для цього в них не більше ніж півроку. Відсутність кримінальних справ і судових розглядів ризикує вилитися у величезні проблеми для країни. Знову ж, якщо до літа не буде відчутних результатів, значить, усі антикорупційні починання були мертвонародженими», - підкреслив він. Експерт зазначив, що після прес-конференції Президента стало зрозуміло, що Генеральний прокурор України Віктор Шокін більше не відповідає за боротьбу з корупціонерами. «Днями відбулося свого роду обнулення антикорупційного таймера. Нагадаю, Петро Порошенко неодноразово повторив, що у нас є Антикорупційне бюро та Спеціалізована незалежна антикорупційна прокуратура. Акцентував, що у прокуратури залишалося тільки слідство. І публічно, на камери, підписав проект закону, що передбачає створення Державного бюро розслідувань, запустивши процес вилучення з повноважень прокуратури слідства», - пояснив Рагімов. Він також підкреслив, що західні партнери України - і США, і ЄС - постійно вимагають «крові корупціонерів». «Якщо не будуть зроблені реальні радикальні кроки, на це буде реакція, і вона точно не сподобається владі», - попередив експерт. «Але боротьба з корупцією в жодному разі не повинна перетворитися на боротьбу з опонентами. На лаві підсудних мають сидіти у тому числі й ті, кого сьогодні вважають наближеними до влади. Якщо не розірвати кругову поруку й кумівство, гріш ціна всім починанням», - вважає він. Рагімов також зазначив, що потрібно зробити все, щоб справи не розвалилися в судах. «Необхідна реформа. А реформа судової системи можлива тільки в одному випадку - коли суддів обиратиме населення в регіонах», - сказав він. «Що дуже важливо, хтось повинен взяти на себе персональну відповідальність за результативність антикорупційної боротьби. Інакше це все - імітація бурхливої ​​діяльності, адже колективною може бути тільки безвідповідальність», - підсумував Рагімов.
Економіка Росіян попередили про майбутнє подорожчання відпочинку в Криму Вартість проживання в готелях у Криму в наступний літній сезон може вирости на 15-30%. Про це заявила представник Російського союзу туріндустрії Ірина Тюріна. Як пише Медуза, за її словами, влітку 2015 року відпочинок на півострові вже подорожчав на 15-20%, а в наступному сезоні ця тенденція збережеться. Підвищення цін Тюріна пов'язує з різким зростанням туристичного попиту на Крим минулого літнього сезону. За даними міністерства курортів і туризму Криму, у 2015 році півострів відвідали 4,6 мільйона чоловік, на 21% більше, ніж роком раніше. Читайте також: У Сімферополі вибухнула електропідстанція Представники готельного сектора з прогнозами туроператорів не згодні. За словами віце-президента Асоціації рестораторів і готельєрів Вадима Прасова, повірити, що весь ринок міг разом підняти вартість розміщення на 30%, неможливо. «При цьому очевидно, що на тлі підвищення попиту ціна пропозиції не може залишатися статичною», - зазначив він.
Суспільство У Маріуполі комунальники попалися на розтраті 50 мільйонів гривень Співробітники Служби безпеки України викрили в Маріуполі факт розтрати комунальниками коштів місцевої громади на 50 мільйонів гривень. Як повідомляє прес-служба СБУ, чиновники комунального підприємства свідомо закупили у комерційних структур неякісне обладнання для потреб тепломереж міста. «Чиновники, зокрема, придбали сотні метрів бракованих труб різного діаметру та електронасоси. Експлуатація некондиційного обладнання призвела до зносу міської тепломережі, чим спричинила проблеми в місті в опалювальний період», - ідеться в повідомленні. Під час обшуків співробітники спецслужби спільно з прокуратурою вилучили оргтехніку, електронні носії інформації, документальні матеріали, що свідчать про придбання неякісного обладнання на суму понад 50 мільйонів гривень. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. За рішенням суду на майно та банківські рахунки фігурантів справи накладено арешт.
Суспільство СЕС: Епідпоріг грипу та ГРВІ перевищено у двох областях У Донецькій та Рівненській областях уже перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ. Про це повідомляє Державна санітарно-епідеміологічна служба України. Ще 10 областей наближаються до подолання цього порога. «Зараз, за ​​повідомленням територіальних органів Держсанепідслужби України, епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищено у Донецькій та Рівненській областях. До епідемічного порогу наближаються Вінницька, Волинська, Кіровоградська, Київська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька та Чернівецька області», - сказано в повідомленні. У кожній з областей ведеться щоденний моніторинг ситуації, щоб стежити за динамікою епідпроцесу. Нагадаємо, що раніше в МОЗ прогнозували, що до 24 січня епідемічний поріг захворювання буде подолано.
Економіка «Газпром» зажадав від «Нафтогазу» 2,5 мільярда доларів Сьогодні російський газовий монополіст «Газпром» виставив «Нафтогазу України» рахунок на оплату газу, невибраного українською компанією в третьому кварталі 2015 року за умовою «бери або плати». Про це повідомляє РІА Новини. «Відповідно до чинного між «Газпромом» і «Нафтогазом України» контракту купівлі-продажу газу, покупець зобов'язаний щорічно оплачувати мінімальну річну кількість газу. Виходячи з умов контракту, мінімальна річна кількість газу у третьому кварталі 2015 року становила 10,485 мільйонів кубометрів. Враховуючи це, а також обсяг газу, поставлений «Газпромом» в Україну в третьому кварталі 2015 року, «Нафтогазу» виставлено рахунок на суму 2,549 мільйонів доларів», - ідеться в повідомленні. Російська компанія чекає оплати рахунку протягом 10 днів. «Україна в 2015 році фактично відмовилася від закупівель російського газу в третьому кварталі, таким чином, жодних домовленостей про незастосування правила «бери або плати» у цьому періоді не було», - зазначив голова правління «Газпрому» Олексій Міллер.
Суспільство «Шахтар» продовжив оренду львівського стадіону ФК «Шахтар» з Донецька подовжив угоду про оренду стадіону «Арена Львів». Про це повідомляє сайт команди. Згідно з новим документом, футболісти гратимуть на стадіоні до закінчення сезону 2015/2016. «Умови нашої співпраці з львівським стадіоном залишилися практично без змін. Єдине, підписуючи сьогоднішню угоду, ми врахували побажання Міністерства молоді та спорту України. Ці корективи було виправдано. Тепер у кожної сторони є певна впевненість у майбутньому: і у «Шахтаря», і у «Арени Львів». Головним пунктом угоди залишається проведення нашою командою на цьому стадіоні єврокубкових матчів», - повідомив гендиректор стадіону «Донбас Арена» Вадим Гунько. Нагадаємо, що саме «Донбас Арена» була клубним домашнім стадіоном «гірників» до початку конфлікту на сході України.
Суспільство Офіцер здав в оренду КамАЗ, який треба було відправити в АТО У Дніпропетровській області офіцер військкомату здав в оренду КамАЗ, який мав бути відправлений у зону АТО. Про це повідомили в прес-службі військової прокуратури Південного регіону України. КамАЗ старший лейтенант здав агрофірмі на два місяці. За таку угоду він отримав 44 тисячі гривень. «За мобілізаційним нарядом військового комісаріату керівництво ТОВ «Каменська» передало одній з військових частин вантажний автомобіль марки КамАЗ 55111. Технічний стан цього транспортного засобу був задовільним, проте авто вимагало деякого ремонту. За допомогою волонтерів військкомат знайшов підприємство, яке виконало ремонт автомобіля. Однак після цього КамАЗ, замість відправки у військову частину в зоні АТО, «зусиллями» старшого лейтенанта передали у строкову оренду одній з місцевих агрофірм, де він два місяці використовувався для збору врожаю», - сказано в повідомленні. Суд постановив отримати з офіцера штраф у 3400 гривень. Зараз вирішується питання про подальше перебування офіцера на військовій службі.
Суспільство Чиновники в Дніпропетровській області розкрали 380 тисяч гривень У Дніпропетровській області чиновники вчинили факт розкрадання на 380 тисяч гривень. Про це повідомили в прес-службі Департаменту захисту економіки Нацполіціі України. Бюджетні кошти було розкрадено посадовими особами навчально-реабілітаційного центру для дітей. «На закупівлю автомобіля для дітей з вадами розвитку посадові особи комунального закладу перерахували на рахунок суспільства майже 380 тисяч гривень бюджетних коштів, однак автомобіль так і не поставили. Таким чином, державі завдано збитків на суму майже 380 тисяч гривень», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ст. 191 КК України. Тепер чиновникам загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Суспільство Холодницький: Із 42 співробітників в Антикорупційну прокуратуру взяли 12 В Антикорупційну прокуратуру поки набрали 12 співробітників із необхідних 42. Про це в інтерв'ю виданню «Голос України» сказав заступник генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. «Потихеньку набираємо штат. Загальна чисельність повинна бути 42 прокурори. Наразі є 12 співробітників. Це керівний склад, відібраний комісією, яка обрала і мене в тому числі. Здійснюється відбір на посади «рядових» прокурорів, хоча не рядових - вони вестимуть конкретні провадження, усі розслідування. Це фактично будуть ті прокурори, яких бачитиме суспільство по телебаченню в судах. До кінця січня - першої декади лютого мною вже будуть підписані перші накази про призначення цих людей», - розповів Холодницький. Холодницький повідомив, що в грудні 2015 року антикорупційна прокуратура зареєструвала майже 20 проваджень, а у 2016 році - три провадження.
Суспільство У Донецькій області готували диверсію У Донецькій області поліції вдалося запобігти диверсії. Про це повідомили в прес-службі ГУ НПУ в області. Крім того, було вилучено арсенал зброї бойовика «ДНР». «Відпрацьовуючи в Костянтинівці оперативну інформацію, що 45-річний чоловік намагається продати автоматичну зброю, поліцейські розкрили відразу два злочини. Оперативники встановили, що у 2014 році обидва чоловіки працювали охоронцями в нічному клубі. Коли бойовики захопили місто, 41-річний костянтинівець вступив до лав терористів. Йому видали автомат і боєприпаси, з якими він чергував на блокпосту. При звільненні Костянтинівки бойовик разом з родиною втік до Донецька, а автомат Калашникова, п'ять магазинів до нього і більше 100 патронів залишив на зберігання колишньому колезі», - сказано в повідомленні. Його спільник потім вирішив продати боєприпаси, але чоловіка затримали. Щодо зберігача зброї відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Щодо бойовика відкрито кримінальне провадження за ст. 260 (створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України.
Суспільство Розвідка: Місцеві жителі біля Горлівки побили п'яного офіцера з РФ У Горлівці Донецької області на залізничній станції «Микитівка» побили офіцера Збройних сил Російської Федерації. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони. Російський офіцер був п'яний і погрожував зброєю. «Посилюється негативне ставлення місцевого населення до особового складу російських окупаційних військ. 17 січня в Микитівці (район м. Горлівка) місцевим населенням був побитий старший офіцер ЗС РФ, який у стані алкогольного сп'яніння поводився неадекватно в громадському місці, погрожуючи оточуючим зброєю», - повідомляють розвідники. Також, згідно з даними розвідки, російські військові захоплюють житло в Іловайську. «Відмічені чергові факти самостійного захоплення військовослужбовцями ЗС РФ житла в м. Іловайську, залишеного вимушеними переселенцями зі сходу України», - сказано в повідомленні.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Насіб Рагімов Інвестор - це не благодійник, а бізнесмен Підприємці зацікавлені інвестувати в Україну. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління громадської організації «Всеукраїнське об'єднання «Захист нації» Насіб Рагімов. «Відкривати бізнес в Україні хочуть багато компаній. Вони придивляються, приїжджають, проводять переговори і не приховують: наша країна їм цікава. Але поки гроші не спрямовують. Чому? Вони вичікують. Адже інвестор - це не благодійник. Це бізнесмен, головна мета якого - заробити. Відповідно, він прораховує всі ризики», - акцентував він. Рагімов зазначив, що в розмовах бізнес постійно підкреслює високу корупційну складову. «У нас звикли, що вирішити питання швидко можна корупційним шляхом. Але легальний бізнес на це не піде. Вони хочуть працювати прозоро, розуміти правила гри. Крім того, у деяких країнах (наприклад, у США і Великобританії) напрацьовано законодавство, яке випереджує спокусу «вирішувати питання», що передбачає нечувані штрафи і навіть кримінальну відповідальність. Тобто за злочин, учинений тут, вони дадуть відповідь там. Тому Україні важливо продемонструвати реальну боротьбу з корупцією. Це буде хорошим сигналом», - пояснив він. «Відлякують інвесторів і події на сході. Будемо сподіватися, що мир настане якомога раніше. Адже як тільки ситуація на Донбасі стабілізується, стане прогнозованою, інвестиції підуть», - додав він. Рагімов припускає, що найбільші інвестори зайдуть до аграрного сектора. «Швидше за все, це буде Китай. З цього питання вже є певні напрацювання», - резюмував він.
Суспільство У Черкасах винуватця ДТП посадили на 9 років У Черкасах винуватця смертельного ДТП засудили до 9 років і 6 місяців. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Черкаської області. У тій аварії загинуло троє людей. «4 жовтня 2015 року в Черкасах, на перехресті вулиць Благовісна та Котовського, автомобіль Volkswagen Passat CC зіткнувся з «ВАЗ-21063», виїхав на зустрічну смугу, де протаранив Daewoo Lanos. У результаті ДТП загинуло три людини і вісім осіб отримало тілесні ушкодження і було госпіталізовано. Винуватець аварії з місця пригоди зник. Згодом чоловіка було затримано», - сказано в повідомленні. Було відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо вони спричинили загибель кількох осіб) КК України. Крім вироку суду, суд задовольнив позов сторони обвинувачення про стягнення моральної та матеріальної шкоди на суму 1,5 мільйона гривень.
Суспільство Тука про справу розстрілу волонтерів: Слідство вийшло на організацію наркотрафіку Голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука повідомляє, що у справі про розстріл мобільної групи волонтерів, які боролися з контрабандою, слідство вийшло на слід наркотрафіку. Про це Тука написав на своїй сторінці у Facebook. «Можу оприлюднити деяку інформацію про хід слідства щодо розстрілу мобільної групи. Я вже говорив про те, що за день до загибелі Андрій був у мене і я йому казав: люди, які скуштували смак шалених грошей, не відмовляться від цього. Якщо ми їм перекрили кисень по вантажівках - треба шукати щось мале і цінне. Таким можуть бути дорогоцінні каміння, дорогоцінні метали або... наркотики», - написав він. Крім того, Тука зазначив, що слідство вийшло на організацію наркотрафіку. «Слідчі ГВП стикаються з шаленим опором з усіх боків. Але... продовжують працювати», - додав він.
Суспільство У Красноармійську чиновники розтратили мільйон гривень У Красноармійську Донецької області під час ремонту в спорткомплексі було витрачено більше 1 млн державних грошей. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. «У 2015 році з міського бюджету на капітальний ремонт спортивного залу спортивного комплексу «Металург» у Красноармійську було виділено кошти в сумі понад 1 млн грн. Міська рада уклала договір з приватними фірмами на ремонт приміщення зазначеного спортивного комплексу. Роботи було виконано не в повному обсязі, однак, незважаючи на це, з міського бюджету було перераховано понад 1 млн грн на рахунок приватних підприємств», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.
Суспільство На Донбасі спіймали двох бойовиків У Попасній Луганської області Служба безпеки затримала бойовика. Про це повідомили в прес-службі СБУ. Він належав до угруповання «Привид». «Чоловік приєднався до терористичного угруповання Мозгового в липні 2014 року, чергував на блокпостах, забезпечував пропускний режим. Під час наступу українських військ бойовик кинув зброю і виїхав до Росії, де переховувався до вересня минулого року», - сказано в повідомленні. Ще одного бойовика затримали в Донецькій області. Він приєднався до терористів у 2014 році. «Під керівництвом бойовика на прізвисько «Туркмен» охороняв приміщення Краматорської міської ради. Після звільнення міста від окупантів українськими військами тривалий час переховувався від правоохоронців», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальні провадження за ч.2 ст.260 (участь у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України.
Суспільство У СБУ прокоментували скандал навколо будівлі УКРОП Конфлікт навколо столичної будівлі, що орендується центральним офісом партії «УКРОП», виключно корпоративний. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України. «Оскільки в соцмережах почали плутати приватну фірму «Альфа-Щит» зі спецпідрозділом Служби, хочемо підкреслити, що ні СБУ, ні інший державний орган не брав участі в цьому конфлікті», - ідеться в повідомленні. Як повідомляється, 18 січня майже 20 представників приватної охоронної компанії «Альфа-Щит» блокували роботу приміщення, розташованого по вулиці Воздвиженська, 56. Представники цієї компанії пред'явили працівникам Національної поліції, які прибули на місце події, права власності на приміщення та відповідне рішення суду. Інша сторона, приватна компанія, яка здає цю будівлю в оренду, також надала правоохоронцям документи про право власності на приміщення і відповідне рішення суду. «Наголошуємо, що партія «УКРОП» є одним з орендарів офісних приміщень і жодного відношення до корпоративного конфлікту не має», - ідеться в повідомленні. Наразі поліцією вирішується питання про відкриття кримінального провадження щодо цього інциденту.
Суспільство оформление ленты  Купання на Водохреща: очиститися від гріхів і зцілитися від хвороб Морози не злякали тих, хто вирішив скупатися сьогодні в ополонці. Коли за вікном -8°С, а температура води в Дніпрі всього +3°С, тисячі українців спрямувалися до річок і озер. Адже 19 січня – Хрещення Господнє, свято, коли вся вода набуває цілющих властивостей: може вилікувати навіть важкі хвороби і допомагає духовному очищенню. Хрещення завершує різдвяно-новорічну низку свят. Його пов'язують з обмиванням Ісуса Христа в річці Йордан, під час якого, згідно Євангелія, з небес зійшов Святий Дух у вигляді голуба. З самого ранку на Оболонській набережній багатолюдно. Там ще напередодні ввечері в кризі вирубали ополонку у формі хреста. Хтось прийшов до Дніпра сам, хтось привів із собою родину. Молоді хлопці влаштовують у воді селфі. І складається враження, що хтось поринув у хрещенські води на спір або заради вдалого фото. Але більшість все ж кажуть про очищення або занурюються в крижану річку мовчки, тричі перед тим перехрестившись. «Обов'язково слід зануритися, щоб очиститися від гріха», – каже жінка, закутана в теплий халат. Ще хвилина – і вона пірнає в ополонку з головою. У полудень до Свято-Покровського собору освятити воду прийшов предстоятель Української православної церкви митрополит Онуфрій. Він тричі опускає хрест у ополонку. Сам не занурюється, а лише випиває ковток крижаної води прямо з річки. Її ж наливають Онуфрію й за комір. Потім священик кропить несміливих, тепло одягнених прихожан – усіх, хто не ризикнув цьогоріч скупатися. За подіями ретельно спостерігають рятувальники. На щастя, роботи у них немає. У дніпровські води занурювалися і в столичному Гідропарку. Там традиційно служили священики УПЦ КП.
Суспільство оформление ленты  Козирі в конфліктному процесі Здавалося б, у тій ситуації, в якій перебуває зараз Україна, логічно було б забути всі внутрішні чвари і виступити єдиним фронтом, щоб справитися з тими викликами, які стоять перед нашою країною. Але ні: влада вирішує свої питання, а країна виживає не завдяки, а всупереч усім лихам і проблемам. Десь своє плече підставляють волонтери, десь - громадські організації. А якщо говорити про роль влади, то чим більше часу минає після Євромайдану і Революції гідності, тим більше розчарування відчуває суспільство, все частіше ставлячи собі запитання «Хіба за це ми стояли?». І «це» у кожного своє: накрадені активи сім'ї, які так і не повернулися в державу, уникли покарання ті, хто стріляв на Інститутській, наявність фабрики «Рошен» у російському Липецьку, бездарні реформи, які і реформами складно назвати, подальше зубожіння населення, якому з посмішкою пропонують і надалі затягувати паски, конфлікти - приховані чи явні - у владі ... Чи можна в цьому випадку, як звикли, знову все списати на менталітет, добре розуміючи, що для Європи такий аргумент «не пройде»?! І, що важливо для пошуку виходу з ситуації, який конфлікт потрібно вважати найдеструктивнішим для країни? Проблема №1 - три групи капіталу Зараз багато говорять про приховане протистояння між Президентом Петром Порошенком і прем'єром Арсенієм Яценюком, а заодно - про роль у конфліктному процесі Арсена Авакова й Михайла Саакашвілі. Але чи так це важливо насправді для українського суспільства? «Особистість в історії - штука важлива, і вона часто впливає на хід процесу, - пояснює «Аналітичній службі новин» (АСН) директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв. - Але все ж таки визначальними є інтереси й політичні позиції. І проблема №1, яка зараз на поверхні, - це домінування у владі трьох груп капіталу: інвестиційний банкінг, олігархи та молода еліта, яка отримала величезний інвестиційний ресурс «завдяки» конфліктам в Україні. Ці три сфери, по суті, і визначають владу». Але парадокс, на думку політолога, у тому, що, враховуючи критичний стан економіки, все, що зараз переживає суспільство у зв'язку з конфліктами, війною, злиднями, істотно впливає на соціально-економічний курс. «Домінування такого «радикально-ліберального» курсу призвело до того, що в суспільстві після подій 2014 року різко загострилися соціальні суперечності, і тільки мобілізованість війною поки стримує людей», - пояснює він, зазначаючи, що, на додачу до цього, останнім часом все більше розбігаються інтереси регіональних еліт, які несуть відповідальність за ситуацію у своїх містах, областях, з інтересами правлячих груп. «Тому конфлікт, передусім, навколо подальшого соціально-економічного курсу. Або він буде пов'язаний із більш зваженою політикою реіндустріалізації, або це буде продовження радикально-ліберальної політики, пов'язаної з оптимізацією бюджету та з інвестуванням тільки тих сфер, які привабливі лише для правлячих груп. Навколо цього, власне, і конфлікт», - переконаний Єрмолаєв. Винна ... Конституція? Ніжна «любов» між Порошенком та Яценюком, яка давно встигла набриднути суспільству, має зовсім не особистісне несприйняття, як вважають багато експертів. На думку директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, цей конфлікт має більш глибоке коріння, яке закладене в Конституції України, що закріплює дуалізм виконавчої влади. «Конфлікти у владі є завжди, без конфліктів немає й політики. Для того політика і існує - як спосіб, як механізм для вирішення політичних, соціально-економічних конфліктів, - пояснює Вадим Карасьов АСН. - Що стосується конфліктів у нашій політиці на рівні Кабмін - Президент, це не конфлікт особистостей, а загальний. Проблема нашої нинішньої аналітики в тому, що ми всі конфлікти зводимо до персональних, тоді як особистості лише обрамляють більш глибокий, тобто структурний, фундаментальний, інституційний рівні. А в чому інституційний рівень конфлікту, якщо абстрагуватися від особистостей, персон Президента і прем'єр-міністра? У тому, що в нас дуальна структура виконавчої влади». Як зазначив політолог, в американській системі голова виконавчої влади - всенародно обраний президент. Що стосується європейських політичних систем (насамперед парламентських, парламентсько-президентських), то там голова виконавчої влади - прем'єр-міністр. «У нас же склалася ситуація, пов'язана з тим, що в Конституції редакції 2006 року передбачається гібридний характер виконавчої влади. І президент впливає на виконавчу владу, і прем'єр теж. І така двоголова, гібридно-дуальна система виконавчої влади підживлює усілякі конфлікти, особливо якщо в економіці ускладнюється ситуація, якщо багато проблем в енергетиці, - роз'яснює Вадим Карасьов. - Також є ще різні інтереси різних груп з приводу контролю над фінансовими потоками, плюс соціальна ситуація неблагополучна. Такі соціально-економічні погіршення тільки підживлюють і провокують конфлікти у владі. Якби ситуація в економіці була позитивна, і конфліктів було б менше. Але це не означає, що їх не було б взагалі. А все тому, що цей конфлікт закладено до Конституції тої редакції 2004-2006 року, яка зараз функціонує». Якщо грошей немає, повноваження не зарадять На думку ж директора Соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка, найбільшу увагу варто звернути на конфлікт між органами центральної влади та органами місцевого самоврядування, а не на прояви якоїсь агресії між чиновниками. «Існує конфлікт між центральною владою і місцевими органами влади. Наприклад, місцеві органи влади отримали децентралізацію і можливість розподіляти гроші всередині своїх регіональних структур, і разом з тим цих грошей немає, - коментує він ситуацію, що склалася, «Аналітичній службі новин». - І Київ, вперше віддаючи якісь повноваження, разом з тим відмовляється віддавати гроші (їх просто немає) місцевим органам влади. Це конфлікт, але про нього не говорять. Я вже не кажу про розподіл фінансових потоків між різними регіонами: Одесою, Львовом, Києвом і Дніпром. Конфліктів у владі дуже багато, але ми просто бачимо те, що на поверхні». Експерт підкреслив, що вистачає конфліктів і всередині парламенту. «Є відверта промосковська група, яка існує у всіх фракціях і виступає явно проти України, намагаючись створити конфліктні ситуації під час голосування тощо, - зазначає він. - Дуже багато конфліктів у владі, а не тільки ті особистісні, які ми з вами бачимо, що хтось у когось жбурнув стакан або кулаком вдарив. Це вторинне. Але конфлікти різко послаблюють здатність України до самоврядування. У такому разі вона потребує зовнішнього впливу, чи то західного, чи то російського. Крім того, це не дає їй можливості проводити реформи. Навіть там, де зовні все добре, конфлікт між Києвом і місцевою владою буде дуже жорстким». Віктор Небоженко виділяє у Верховній Раді ще кілька «підвидів» конфліктів. Зокрема, це конфлікт між людьми, які заробляють на парламенті, і тими, які хочуть перевиборів. «Це ж величезний конфлікт - ті, хто краде, і ті, хто хоче реальних змін, - підкреслює експерт. - Або ті, хто орієнтуються на Захід, і ті, які фальсифікують бюджет для того, щоб ще на рік утримати Україну від ЄС. Шляху рішень немає. Це величезне багаття, яке зайнялося у 2014 році під час Майдану, і воно повинне вигоріти. Можливо, десь підуть люди, десь зникнуть партійні структури, десь буде підписано компроміс, десь знайдуть нові реформаторські рішення. Єдиного цілісного рішення тут немає. До того ж, в Україні немає культури вирішення конфліктів. У нас якщо конфлікт, то він до кінця». Брак політичної культури До того ж, як вважає завідувач кафедри політології Національного університету України «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем'янчук, - на тлі того, що нині відбувається в країні, - населення отримує значно менше інформації, ніж повинно. І це стосується не тільки дій влади, але й мотивів, чому приймається те чи інше рішення. «Це, наприклад, ті ж рішення, які приймав Кабінет Міністрів і щодо податків. Відверто кажучи, те, що Верховна Рада проголосувала нові податки або залишила чинними певні одіозні старі податки, це не тому, що Рада повністю згодна з Кабінетом Міністрів і підтримує його політику. А тому, що був досить серйозний тиск на депутатів - до загроз залишити країну без грошей і без дотацій МВФ. І внаслідок цього парламент пішов на поводу в уряду і прийняв той бюджет, який ми маємо. Треба розуміти, що Кабмін - це інститут колективної відповідальності, Президент - інститут особистої відповідальності. Порошенко зовсім не хочеться, щоб його рейтинг настільки сильно падав, як він зараз падає. Зрозуміло, що йому хочеться певних позитивних зрушень, досягнень, які Кабінет Міністрів забезпечувати відмовляється. Через це насправді й виникають конфлікти», - пояснив експерт. Біда ще й у тому, зазначає директор Інформаційно-аналітичного центру «Перспектива» Павло Рудяков, що в нашій країні насправді відсутня політична культура, тобто люди не просто не хочуть, а не вміють домовлятися один з одним. «Конфліктів повно і у Верховній Раді, і в уряді, бувають і на обласному рівні. Найяскравіший приклад - конфлікт «Аваков - Саакашвілі», який перейшов в особистісну площину і вийшов у публічну сферу. Насправді це нормально. Так скрізь: і в політиці, і в житті, і у нас, і за межами країни. Вони виникають через відсутність політичної культури. Не в останню чергу це і просто відсутність контролю, безкарність. Адже це речі, за які ніхто не несе відповідальності. Така система безкарності сприяє дикунським витівкам», - підкреслює Павло Рудяков. Водночас політичний експерт Олександр Палій вважає, що ті конфлікти, які періодично виносяться на публіку, насправді несерйозні і їх вплив на процеси, що відбуваються в країні, занадто переоцінюється. Один же з найсерйозніших конфліктів, вважає політолог, - між головою Одеської облдержaдміністрації Михайлом Саакашвілі і прем'єром Арсенієм Яценюком: «Конфлікт між прем'єром Яценюком і Саакашвілі є. І наслідки можуть виникнути - аж до зміни прем'єр-міністра». І хоча конфліктні ситуації - це, скажімо, не наша національна риса (скандали бувають і в інших країнах, причому досить емоційні), експерти запевняють, що політичній культурі Україні вчитися треба. Причому починати варто вже зараз, щоб не було пізно.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,96218013763428-/ /-pc-/
Top