counter
Архів Повернутись назад 16 Грудня 2015
16 Грудня
Суспільство У адвоката затриманого росіянина Єрофєєва проходить обшук Прокуратура проводить обшук у адвоката затриманого поблизу Щастя російського військового Євгена Єрофєєва Оксани Соколовської. «Прокуратура Київської області прийшла на обшук за адресою мого місця проживання. Я попереджала про це», - написала вона на своїй сторінці у Facebook. Як пише ТАСС, її звинувачують у завданні тяжких тілесних ушкоджень колишньому ув'язненому. «Провадження витребувано прокуратурою Київської області, змінено кваліфікацію на ч.1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння) та активно чиняться дії, спрямовані на пред'явлення звинувачення адвокату Соколовській. Крім того, отримано ухвалу слідчого судді про проведення обшуку в моїй квартирі і в офісі нібито з метою пошуку знаряддя злочину», - повідомила адвокат.
Політика Іслямов розповів, коли почнеться морська блокада Криму Морська блокада Криму може розпочатися наприкінці 2015 - початку 2016 року. Про це заявив віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов, пише Радіо Свобода. За його словами, є попередня згода лідерів Меджлісу на морську блокаду анексованого півострова. Він також зазначив, що ініціатори блокади прагнуть зробити окупацію Криму «максимально дискомфортною для окупантів». Читайте також: Кримські окупанти загрожують розстрілювати морську блокаду Криму «Деталі я не можу вам озвучити. Ми до неї (блокади. - Ред.) готуємося всіма силами й засобами, які у нас є. Найближча перспектива - це кінець року - початок наступного, тоді ви побачите в реальному вигляді, як вона відбуватиметься... Ми вас обов'язково проінформуємо, ви про це почуєте», - сказав він.
Події Дев'ятеро людей стали жертвами повені на Філіппінах На Філіппінах в результаті повені загинуло дев'ятеро людей. Про це повідомляє Reuters. За інформацією агентства, на вечір вівторка тайфун «Мелор» дістався філіппінської столиці Маніли, паралізувавши її. Деякі райони виявилися затопленими, було порушено залізничне сполучення. Не менше п'яти жителів міста вважаються зниклими безвісти. Тайфун пройшов приблизно в 150 км на північний захід від острова Міндоро, на південь від Маніли. Через загрозу повеней та руйнувань було евакуйовано не менше 800 тис. жителів центральних районів Філіппін. Крім того, у багатьох районах було порушено постачання електрики, без світла залишилися мільйони людей. У більшості провінцій сьогодні як і раніше закрито школи, практично повністю паралізовано поромний рух. Зазначається, що в середньому близько 20 тайфунів на рік проходить через Філіппіни.
Економіка Мінекономіки скасувало майже 13 тисяч ГОСТів Міністерство економічного розвитку й торгівлі скасувало 12 776 державних стандартів. Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки. Згідно з повідомленням, більшість із ГОСТів будуть чинними ще два роки, до початку 2018-го, для того щоб бізнес встиг пристосуватися до нових умов. Наголошується, що головним завданням реформи є перехід від обтяжливої та неефективної системи обов'язкових державних стандартів до європейської моделі технічного регулювання, заснованої на застосуванні технічних регламентів і добровільному використанні стандартів. За словами заступника міністра економіки Максима Нефьодова, головним завданням реформи системи технічного регулювання є перехід від неефективної системи обов'язкових державних стандартів до європейської моделі технічного регулювання, яка базується на застосуванні технічних регламентів та добровільному використанні стандартів. Такий перехід відкриває додаткові можливості для бізнесу, оскільки знімає обмеження щодо розробки товарів і послуг.
Політика Геращенко: Жодних документів про амністію бойовиків не приймалося Під час зустрічі Тристоронньої контактної групи не обговорювалося й не приймалося жодних документів про амністію бойовиків. Про це на своїй сторінці у Facebook написала уповноважений президента щодо врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко. «Щодо амністії. Відповідально заявляю, що ні 15.12, під час зустрічі підгруп у Мінську, ні під час попередніх дискусій на політичній і на нашій гуманітарній (підгрупі. - Ред.), жодного проекту закону не обговорювалося і тим більше не приймалося», - повідомила Геращенко. При цьому вона зазначила, що українська сторона вивчає досвід проведення амністії іншими країнами. Раніше повідомлялося, що під час зустрічі Тристоронньої контактної групи було сформовано неофіційний робочий документ про амністію.
За кордоном Туск: Санкції щодо Росії мають бути продовжені на півроку Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що питанням продовження на півроку економічних санкцій щодо Росії повинні опікуватися не європейські лідери, а посли країн - членів ЄС. Про це повідомляє Радіо Польща. «Я попросив голів, щоб до порядку п'ятничного засідання Комітету постійних представників було додано пропозицію продовжити на півроку санкції щодо Росії», - написав Туск у листі до європейських лідерів. Туск підкреслив, що рішення послів буде безпосереднім наслідком з висновків, зроблених у березні на Європейській раді, згідно з якими санкції щодо РФ повинні бути пов'язані з реалізацією Мінських угод. У спостерігачів немає сумніву, що угоди в Донбасі не реалізовані повністю. «Ми ніколи не хотіли, щоб питання санкцій було однією з тем грудневого саміту, тому що і для нас, і для представників усіх членських держав політичне рішення з питання об'єднання санкцій з повною реалізацією Мінських угод було прийнято Європейською радою ще в березні. Очевидно, що немає повної реалізації Мінських угод, тому санкції будуть продовжені. Немає потреби дискутувати з цього питання», - наводить слова анонімного європейського чиновника високого рангу Польське агентство друку.
Суспільство Через новий пункт пропуску «Мар'їнка» за добу проїхало три тисячі осіб Новий пункт в'їзду-виїзду в зону АТО «Мар'їнка», який було відкрито 15 грудня, за добу перетнули 3 тисячі 125 чоловік. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. «Через відкритий учора контрольний пункт «Мар'їнка» проїхало на тисячу осіб і майже 300 автомобілів більше, ніж за попередню добу через «Георгіївку», яка функціонувала до цього на даному напрямку», - сказано в повідомленні. Також прикордонники зазначають, що вчора на всіх КПВВ пасажиропотік збільшився. «Учора контрольні пункти перетнула така кількість осіб і транспортних засобів: КПВВ «Зайцеве» - 7180 осіб і 1100 транспортних засобів; КПВВ «Мар'їнка» - 3125 осіб і 900 транспортних засобів; КПВВ «Новотроїцьке» - 9265 осіб і 2560 транспортних засобів; КПВВ «Гнутове» - 3055 осіб і 635 транспортних засобів; КПВВ «Станично-Луганське» - 2310 осіб. Уранці, 26 грудня, на КПВВ «Зайцеве» та «Мар'їнка» оформлення для перетину лінії розмежування на виїзд на неконтрольовану територію очікували 350 і 150 автомобілів відповідно. У напрямку в'їзду перебувало 300 і 100 транспортних засобів», - сказано в повідомленні.
За кордоном Конгрес домовився про зняття заборони на експорт нафти з США Лідери Конгресу США досягли компромісу щодо законопроекту, який дозволить продовжити фінансування уряду США, а також скасує заборону на експорт нафти, введену в 1975 році. Про це повідомив спікер Палати представників Пол Райан, передає Bloomberg. За словами Райана, голосування із затвердження плану держвидатків заплановано на четвер, 17 грудня. На державні витрати планується виділити 1,1 трлн доларів. У межах дискусії лідерам конгресу вдалося дійти згоди щодо скасування ембарго на експорт американської сирої нафти, введеного в 1975 році, заявив агентству конгресмен від штату Вісконсін Рейд Ріббл. На знятті нафтового ембарго наполягали республіканці. Саме їх розбіжності щодо цього питання з представниками Демократичної партії викликали затримку з ухваленням закону про держвидатки. Проти зняття ембарго виступив президент США Барак Обама. Демократи кажуть про необхідність підтримки компаній, що працюють з екологічними поновлюваними джерелами енергії.
Економіка Лукашенко вважає, що ЗВТ між ЄС та Україною "напружує" не тільки Росію Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС напружує не тільки Росію. Про це повідомляє «Белта». «З 1 січня починає діяти угода України з ЄС. Природно, ця угода напружує не тільки Росію, хоча стурбованість висловлювалася й раніше, понад рік тому. На зустрічі, що відбулася, президент Росії звертав увагу на набрання чинності цією угодою, яке призведе до певних ризиків для Росії і для нас, зокрема Казахстану. Тому нам треба бути готовими обговорювати в цьому плані дані питання - нам трьом в ЄАЕС плюс Вірменія та Киргизстан, і з Україною якимось чином попередньо обговорювати ці проблеми. Тому що «саме не розсмокчеться», - підкреслив Лукашенко. При цьому він зазначив, що в Білорусі вистачає і своїх проблем в економіці, але якщо ще ринуть товари з Європейського союзу, що ввозитимуться за нульовою ставкою в Україну, тоді мало не здасться. «Тому все, що ми робили щодо зміцнення південних рубежів нашої країни в плані безпеки та економіки, виявилося сьогодні затребуваним. Я б хотів почути, як у нас йдуть справи зі зміцненням кордону», - уточнив Лукашенко.
Суспільство оформление ленты  Знайдено архів Януковича У МВС заявили про те, що знайшли архів екс-президента Віктора Януковича. Доповідь про це було зроблено на засіданні Кабміну, передає «112 Україна». Цей архів допоможе в розслідуванні злочинів колишнього гаранта. «Тільки що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков проінформував членів уряду України про проведення спеціальної операції Національною поліцією України, ДФС, за підтримки ГПУ. Внаслідок проведення даної спецоперації вперше нашою правоохоронною системою виявлено найбільший архів родини Януковича та його безпосередньо», - заявив прем'єр на засіданні уряду в середу 16 грудня. До рук правоохоронців потрапили документи на Межигір'я та пенсійне посвідчення Януковича. «У нас у руках - один з найбільших архівів безпосередньо Януковича. Це оригінали документів на Межигір'я, усі оригінали документів та проводок МАКО, це особисті документи Януковича, починаючи з його пенсійного посвідчення й закінчуючи всім іншим. Обігові рахунки низки компаній, про які процесуальний управитель не може сказати, а я скажу. У тому числі й закордонних. Це дуже великий крок для слідчих», - розповів глава МВС Арсен Аваков. Нагадаємо, що зараз Янукович перебуває в Ростові в РФ.  
Політика Авакову стало «бридко» після заяви Порошенка щодо інциденту на Нацраді реформ Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook заявив, що йому стало «бридко» від того, що у своїй заяві щодо інциденту на Національній раді реформ Президент Петро Порошенко не відреагував на випад у бік міністра МВС і добровольчих батальйонів з боку Михайла Саакашвілі, а також про що саме він хотів запитати Саакашвілі під час засідання ради. «Петру Порошенко: Ви, шановний пане президенте, випустили заяву і я, м'яко кажучи, здивований. Кого Ви звинувачуєте у ксенофобії? Мене? Вірменина, який усе життя з 3 років живе в Україні? Мені не знати? Який чинуша видав вам цю рамку реагування?.. Ви це мені говорите? Мені? - котрого били на Інститутській і разом з Вами на Кріпосному провулку? А 10 грудня ми разом тримали Беркут на Майдані - разом з українцями, українськими білорусами, вірменами, грузинами, євреями - чи ні, це не зі мною Ви були? Мені? - що взяв на себе рішення штурмувати сепарів у захопленій Харківській ОДА, з відкритим забралом з невеликим загоном Ягуара? Ксенофобія, кажете?! Так, Моторолу вибив... було. Ксенофобія? Це не до мене в ту ніч добивалися 50 осіб озвірілих молодчиків з російськими прапорами, бітами й пістолетами, а я заспокоював заплакану «ксенофобку» дружину, разом з 2 помічниками рахуючи, скільки в нас патронів у пістолетах, - протриматися поки наші не виручать? Або це робив хтось інший? Або Ви це не знали? Я знаю, вранці Харків прокинувся і все було вже закінчено, і напевно гепа або міша або григориша це зробили?! Чи ні, не можна про нього - знову понесло - Григоришин - російський, та ще й друг Лещенка - точно запишуть у ксенофоби... Ви мені це написали? Мені, що створив у МВС добробати, куди змогли прийти патріоти з Майдану, які стримали агресію в перші дні війни, коли армія відмовлялася воювати!? Мені, якого Саакашвілі звинуватив за це - назвавши цих хлопців Незаконними бандформуваннями, які я утримую за свої корупційні доходи?!! Так, я на початку війни приніс 210 т. $ сімейних заощаджень і роздав хлопцям з першого і другого резервного батальйону Нацгвардії, що повернулися тоді на кілька днів після мене з-під Карачуна і Слов'янська - обірваними й без коштів - адже тоді ми тільки починали... Знаю, і ви допомагали і давали на фронт гроші, коли і президентом ще не були... Знаю, але це ви пропустили повз себе - не відреагували у своєму коментарі на цей випад популіста проти добробатів і мене... Мені шкода, що це вам виявилося не так важливо, як запропонована Вам політтехнологічна рамка... Бридко від цього мені - але я стерплю. Не вперше», - написав Аваков. При цьому він зазначив, що Порошенко й він завжди говорили відверто. «І я Вам відкрито сказав, що вважаю з цього приводу - як і те, що скажу це відкрито, як відкрита була і Ваша позиція. Сутичка з оповідачем з Одеси? Ви запросили мене до себе в офіс на Раду реформ - і у Вашому офісі мені не давали висловитися. Я апелював до вас двічі, не вийшло - мабуть, це був театр тільки для Саакашвілі... Не в нього одного гаряча кавказька кров... Мені реально шкода, що так вийшло - я реально хотів запитати його щодо двох «делікатних» питань, які мені прислали - я навіть не проводив перевірку цих фактів, вважаючи, що Саакашвілі сам з ними в НАБУ розбереться й відповість публічно .. але тут же наразився на «корупційного міністра, що сидить на схемах», і «злодія», - написав Аваков. «У мене одна країна - Україна, квартира вдома в Харкові (де я не був майже три місяці), де я зберігаю мільярди, як послухати Саакашвілі... А реально я четвертий рік живу (точніше сплю) там же, де й жив... у 12-метровому номері готелю «Київ», де Ви, здається, бували в момент наших барикад на Кріпосному. Все залишилося так само, тільки чайник новий і телевізор... У мене немає, на жаль, двох замків в Італії, як Вам нашіптують... про решту Ви можете переконатися самі, як тільки Вам принесуть зведення спостереження за мною, моїм сином, дружиною, водієм, помічником... Чи Ви не знаєте, що міністр внутрішніх справ це ЗНАЄ й МИРИТЬСЯ з таким інтересом... заради змін, заради реформ у країні - цінуючи кожен день наданого вікна можливостей і балансу, що дозволяє якось просуватися. Для реформ, а не Ради реформ - як сцени для артиста Саакашвілі, який більше виступає, аніж працює... Ну так, якщо Ви не знали цього, або не пам'ятали - у Вас теж життя не цукор - ви мене вибачте - все таки нульова толерантність оголошена... за 15 хв пройде...» - зазначив міністр.
Політика У Кабміні заявили, що доказів їх корупції немає Члени Кабінету Міністрів України підтримують спільне звернення Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Володимира Гройсмана і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка щодо єдності в країні. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті уряду. «Ми представляємо різні фракції коаліції «Європейська Україна», проте ми й далі як єдина команда будемо працювати над реформуванням країни, створенням умов для запобігання корупції. Ми не дамо розвалити країну і віддати її на поталу російському агресору», - ідеться в заяві. Зазначається, що Кабмін уже рік працює над виконанням програми дій уряду, невід'ємною частиною якої є Коаліційна угода. «Такі дії уряду, спрямовані на встановлення рівних правил для всіх, викликають шалений опір олігархів. Вони, щоб не поступитися своїм впливом на прийняття державних рішень, організували цинічну й брехливу антиурядову інформаційну кампанію», - ідеться в повідомленні Кабміну. Крім того, в уряді зазначають, що останнім часом Кабмін звинувачують у корупції з метою дестабілізувати ситуацію в країні й «повернути олігархат до влади». Кабмін також закликає коаліцію до конструктивної роботи над державним бюджетом і Податковим кодексом.
Політика Аваков назвав Лещенко провокатором і ксенофобом Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав народного депутата Сергія Лещенка провокатором та істинним ксенофобом. Про це Аваков написав на своїй сторінці у Facebook. «Ваші провокації щодо Спілки вірмен та її голови Шатворяна залиште для ваших брудних блогів, але не чіпайте те, що робили ці люди для підтримки фронту й переселенців, без реклами і реляцій», - написав Аваков. Читайте також: Авакову стало «бридко» після заяви Порошенка щодо інциденту на Нацраді реформ При цьому він зазначив, що йому дзвонили з європейського та центрального світового офісу вірменської міжнародної спілки AGBU з обуренням і запитаннями, чому почалася антивірменська кампанія. «Це ви, депутат БПП, написали ПП цю мерзенну рамку про ксенофобію? Або вам її замовили й оплатили Льовочкін із Григоришиним?» - написав Аваков.
Події оформление ленты  У Дніпропетровській області в під'їзді житлового будинку вибухнула граната У м. Марганець Дніпропетровської області в під'їзді житлового будинку вибухнула граната. Про це повідомляє прес-служба управління Національної поліції в регіоні. 16 грудня 2015 року о 04:40 до чергової частини Марганецького відділення поліції надійшло повідомлення, що на сходовому майданчику третього поверху житлового будинку в Південному кварталі м. Марганець стався вибух. Працівники поліції, виїхавши на місце події, встановили, що, за попереднім висновком, вибухнула граната РГД-5. Під час огляду місця події було виявлено осколкове пошкодження стін. «Слідчим відділенням Марганецького відділення міліції до ЕРДР було внесено відомості попередньою правовою кваліфікацією за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Вживаються заходи щодо встановлення особи зловмисника», - повідомили в поліції.
Політика Македонія через Грецію може змінити назву країни Македонія готова обговорити з Грецією зміну назви країни. Таку заяву зробив македонський прем'єр-міністр Нікола Груєвський, пише The Guardian. Дискусія навколо назви між країнами триває з 1991 року, оскільки Греція вважає, що Македонія «вкрала» назву її північної провінції. «Ми готові до дискусії, відкриті до діалогу з ними й пошуку якогось рішення», - заявив Груєвський. Греція звинувачує Македонію - переважно слов'янську державу - у привласненні еллінської культури, не в останню чергу докоряючи символом сонця на прапорі й персоною Олександра Великого (Македонського), на честь якого названо аеропорт у столиці Македонії. Через це греки блокують вступ своїх сусідів до НАТО та ЄС і вимагають від ООН представляти Македонію як «Колишня Югославська Республіка Македонія». «Ми б хотіли якомога швидше почати діалог із Грецією, щоб знайти рішення, і якщо ми знайдемо рішення, ми повинні піти до своїх громадян з ним і організувати референдум. Шляхом діалогу ми повинні знайти якесь рішення й запитати своїх громадян: правильне воно чи ні», - заявив прем'єр-міністр. При цьому є сигнали, що рішення буде знайдено, оскільки у відносинах двох країн спостерігається деяке потепління, зокрема, цього року голова МЗС Греції Ніколас Котціас здійснив перший за 15 років візит у Скоп'є, столицю Македонії. Також греки скасували ембарго для македонських товарів, дія якого тривала 11 років.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Віктор Суслов, Мета податкової реформи - посилити податковий прес Українська податкова система повинна будуватися за зразком європейської. Однак у нас навіть не проводиться політика наближення до європейського законодавства. А єдина мета податкової реформи - прагнення посилити податковий прес на простих українців. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт, екс-міністр економіки Віктор Суслов. «Українці, звичайно, хочуть, щоб податки були мінімальними. З моєї точки зору, уряд робить одну важливу помилку: потрібно наближати податкову систему до європейських системам оподаткування. Тому постійне порівняння цих систем могло б їм показати, куди і як рухається Україна, але інформації з цього питання мало, недостатньо. Я думаю, що у нас політика наближення до європейського законодавства навіть не проводиться. Хоча б як приклад - оподаткування особистих доходів. Мінфін знову з незрозумілих причин хоче мати єдину ставку оподаткування всіх доходів. Тобто Мінфін відмовляється від прийнятої в Європі системи прогресивного оподаткування. Практично у всіх європейських країнах люди з високим рівнем доходів сплачують податки за вищою ставкою. В Україні цього немає», - розповів Суслов. Експерт зазначив, що треба прагнути до введення європейських систем оподаткування, і це б найбільше влаштувало українців. «Одне з бажань уряду - різко збільшити податок на додану вартість на ліки. Кого це влаштує? Ціни на ліки й без того дуже високі, вони не по кишені багатьом бідним людям. Який тут компроміс податкової системи може бути? Немає ніякої компромісної податкової реформи. Уряд прагне посилити податковий прес, у цьому сенс цієї податкової реформи. Для більшості українців це, звичайно, неприйнятно», - підсумував Суслов.
Суспільство У Миколаєві СБУ затримала «вирішувальника» проблемних питань в університеті Співробітники Служби безпеки України спільно з міліцією затримали колишнього випускника одного з вищих навчальних закладів Миколаєва, який за гроші «вирішував» проблемні питання студентів під час сесії. Як повідомляє прес-служба СБУ, правоохоронці зупинили чоловіка на території закладу. Серед особистих речей було виявлено більше ста тисяч гривень, майже двадцять залікових книжок і приблизно сто залікових відомостей. «Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення підозри зловмисникові й обрання йому запобіжного заходу», - ідеться в повідомленні. Наразі продовжуються оперативно-слідчі дії для встановлення інших осіб, задіяних у протиправній схемі.
Суспільство Донецькі правоохоронці перевірять кожен будинок області У Донецькій області співробітники поліції перевірятимуть кожен будинок на предмет нелегальних поселень. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. Сьогодні на території всієї області стартували оперативно-профілактичні заходи, які триватимуть до 8 лютого 2016 року. Поліцейські не чекатимуть, поки громадяни прийдуть до них за допомогою, а першими виирушать у кожен дім, щоб виявити і взяти під контроль проблеми мешканців. Як повідомляється, особливу увагу поліція приділяє населеним пунктам на лінії розмежування, які перебувають під постійною терористичною загрозою. «Завдання правоохоронних органів - виявити інформаторів бойовиків, коректувальників вогню, інших посібників терористів, осіб, які ховають зброю й вибухівку або причетні до злочинів, а також перевірити кожен будинок на предмет самовільного заселення в тимчасово залишене житло і протидіяти мародерству», - ідеться в повідомленні.
оформление ленты  Блог: 
Політика Євген Магда Декларації хороших намірів у спільній заяві мало Спільна заява Президента Петра Порошенка, спікера ВР Володимира Гройсмана і прем'єра Арсенія Яценюка суто декларативна, за нею повинні йти реальні дії та більш конкретні кроки. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда. «Безумовно, я бачив неоднозначну реакцію в соцмережах і скажу, що, напевно, ідеальних документів не буває взагалі. Зрозуміло, що будуть якісь згадки про події 2001 і 2007 років і так далі. Але, думаю, тут багато що залежить від здатності парламенту й уряду реально діяти й реально змінюватися. У будь-якому разі одної лише декларації добрих намірів мало. Потрібні реальні конкретні зміни. Ця заява не переб'є відсутність взаєморозуміння в коаліції, не переб'є її проблеми. Заява - це декларація, але як кажуть, віра без дій мертва», - розповів експерт. На думку Магди, питання про відставку прем'єра поки не розглядається через відсутність голосів парламентарів і бажаючих обійняти цю посаду. «Україна, можливо, і потребує іншого прем'єра. Але питання в тому, що за нього повинні проголосувати 226 парламентарів, яких обрали ми з вами і мільйони українців. Я поки не бачу в осяжній перспективі черги бажаючих стати прем'єром при всіх недоліках Яценюка», - резюмував політолог.
Суспільство Штаб АТО: Бойовики використовують територію України як полігон Бойовики російсько-терористичних військ використовують звільнені від них території Донбасу як полігон для підготовки своїх бандформувань. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, бойовики регулярно здійснюють неприцільні обстріли позицій сил АТО з окупованої ними Старомихайлівки в напрямку Красногорівки, Зоряного та Гірника, які контролюють українські військові. Зокрема, вони регулярно застосовують реактивні системи залпового вогню БМ-21 «Град», міномети різних калібрів, гранатомети та стрілецьку зброю. «Отже, територія України, по якій вони регулярно ведуть вогонь, використовується як полігон для бойовиків «ДНР». Характер обстрілів свідчить про підготовку проросійських гібридних бандформувань на цьому напрямку до оборони. Адже останнім часом, згідно зі спостереженнями та аналізом дій бойовиків, окупантами відпрацьовується управління вогнем мінометної батареї, що характерно для дій першого ешелону оборони», - ідеться в повідомленні.
Політика оформление ленты  День з політиком: Дахи Сергія Рудика У проекті АСН цей політик опинився через… каву. Необережно підсів за столик у парламентському буфеті, де ми з нардепом Геннадієм Кривошеєю обговорювали його участь у «Дні з політиком». Геннадій розповідав, що, прочитавши текстовий варіант дня, який провів з АСН, був шокований, що стільки усього розповів про себе і навіть розкрив секрет про землю в селі Гореничі (а про це ще й мамі не говорив, хоч мріє, що у збудованому колись будиночку вона житиме теж). Обговорюємо «свіжі» «Знаки Олега Ляшка», «Золоті копальні Руслана Кошулинського», «Казкові санчата від Наталії Кацер-Бучковської»  та пілотні  - «Що ховав у шафі Олександр Черненко», «Руде щастя Альони Шкрум». І те, що насправді багато хто з політиків не хоче ризикувати, проводити увесь день з журналістами, хоч і прямо не відмовляється. Та й те, що до останнього не знаємо, хто стане наступним героєм проекту. Запитуємо принагідно народного депутата Сергія Рудика (який п’є з нами каву), чи готовий на такий ризик. Погоджується. Його днем став понеділок, 14 грудня 2015 року. 07:30. Ми на столичному Печерську. Поки чекаємо Сергія, його водій наводить лад у багажнику Toyota LC 200. Ми ще не знаємо, скільки людей поїде в авто. Не виключено, що фотокореспонденту АСН доведеться скористатися запасним місцем — додатковим сидінням у «третьому ряду». «Дорогою писатиму до редакції СМС, що мене кудись везуть у багажнику», — лише жартує Дмитро, хоча зрозуміло: зі зростом у 1,85 м йому там буде «весело». За кілька хвилин виходить Рудик. Цікавиться, чому ми такі напружені. Невже в Інтернеті начиталися усякої всячини? Адже йому часто згадують роботу в «молодій команді» Леоніда Черновецького, керівництво Держкомземом, конфлікт із людьми Ігоря Коломойського. Ми ж відповідаємо, що просто Дмитро в багажнику їхати не хоче, а так все окей. Рудику жарт про багажник не сподобався. Та він промовчав, запросив сідати в авто: «Треба їхати. На окрузі багато роботи сьогодні». За Дмитра не хвилюйтеся, йому дісталося місце біля водія. Їхати комфортно. Грає музика. І тут чуємо — жіночий голос співає російською. Прислухаємося. Справді! Це Наталі виводить: «А ты такой, мужчина с бородой»… Рудик має борідку. Побачивши наші великі очі, сміється: мовляв, залишив цю одну пісню з диска, бо вона йому «чомусь» подобається. Дорогою Сергій ще жартує. Розповідає про свою «стратегічну задумку» — стати прем’єр-міністром. Каже, що план простий: оскільки уряд має очолювати  представник Народного фронту і людина з Чернівців, він особисто готовий увійти до НФ і очолити КМУ. Ми ж вивідуємо, чому його округ на Черкащині, а не в Чернівцях. Відповідає, що свого часу сам його обрав із шести запропонованих ВО «Свобода». З цим регіоном має зв'язок — у м. Корсунь-Шевченківський змалку приїздив до бабусиної сестри. Вона була одинокою, любила Сергія, як рідного онука. Навіть будиночок свій заповіла. Тепер у тім домі він живе, як їздить на округ. Також часто буває там із сім’єю у вихідні. (Рудик з дружиною виховують трьох дітей: двох синів та донечку.) Дорогою заїжджаємо у Корсунь-Шевченківський. Сергій показує будинок. Невеличкий. І зовсім не схожий на ті, що довкола. Депутат хвалиться, що дизайн придумала його дружина. Після оглядин рушаємо далі. Ось уже — у Смілі. На площі перед міськадміністрацією — п’єдестал. На ньому стояв Ленін. Цікаво, чи вождя особисто Рудик валив? Аж ні! Без нього все сталося. Хоч на руках цього політика чимало повалених вождів та радянських ідолів. Скільки саме — не рахував. Та найпамʹятнішими є падіння Петровського, Косіора та Чубаря. У Смілі вже чекає ціла делегація на чолі з мером Олексієм Цибком, а також місцеві ЗМІ. Має бути великий рейд містом. Народний депутат хоче подивитися, як освоєні гроші, виділені з держбюджету в жовтні цього року. Список об’єктів чималий. Нервів теж багато: фінансовий рік закінчується, і неосвоєні гроші «згорять», їх треба буде повернути до держбюджету. Це — крівля будинків, в одному з яких мешкає 90-літній ветеран. Дідусь запрошує на «п’ять крапель», та делегати відмовляються. Ревізуємо «стометрівку», де роботи зупинені через, м’яко кажучи, незадовільне їх виконання. Були ми ще у двох школах, де замінюють систему опалення. В одній не втрималися і попросили дозволу посмакувати шкільними пиріжками. У другій не тільки перевірили батареї, а й подивилися її гордість — величезний спортивний зал. Були ми й у садочках. В обох уся делегація підіймалася на дахи, щоб перевірити, чим там робітники займаються. В одному із садочків демонструють групи, хваляться здобутками, примовляють, що ще треба: й покривала гарні салатового кольору, і ваги, і багато іншого. Показують контрольну порцію обіду. Гороховий суп, картопляне пюре з куркою пахнуть неймовірно смачно: — А можна, я це з’їм? — питає Рудик та додає: «Вранці були шкільні булочки, а тепер — обід у садочку. Скажуть, що я приїхав об’їдати дітей». Звісно, йому не відмовляють. Сергій ділиться, що справді — смачно. А в родині в нього гороховий суп поступається лише червоному борщу. Любить він і капусняк, але не такий, як на Черкащині, з крупою, а лише з капустою,  на ребрах. Та тут до нас приєднується ще й мер Сміли, який ходив на перекур у двір дитячого садочка. (Так, саме у двір, а не за нього. Закон про заборону куріння йому, певно, невідомий. А просто подумати, що там, де діти, не має бути тютюнового диму?!) Градоначальник теж хоче дегустацію провести. Йому свою порцію віддає медична сестра установи, яка просила ваги для свого кабінету. Гукаємо місцевих колег… І йдемо на вулицю. Чергова фотосесія. І — на об’єкт. З надією дивимося на стрілку годинника. Чекаємо, коли ж вона перейде позначку в 14:00 і почнеться робота в кабінетах. Адже Сміла велика, і ноги гудуть. Ще й погода не на нашому боці: сильний холодний вітер пронизав наскрізь. У якийсь момент оглядин «важливих об’єктів» ми беремо тайм-аут у 20 хвилин на обід. Швидко «заправившись», продовжуємо стежити за роботою. На щастя, вона тепер — у приміщенні міської ради. Після засідання фінансової комісії Рудик починає прийом громадян. (Будете сміятися, але політик, який завжди воює з вождями і комунізмом, має приймальню на вулиці Леніна.) Люду зібралося дуже багато. Нас навіть намагалися не допустити в приймальню, подумавши, що ліземо без черги. Та обійшлося мирно. Прийшли різні люди: диваки, хитруни і справді нужденні. Для прикладу, один дідусь вимагав забезпечити йому операцію на простаті у приватній клініці, інакше пригрозив самоспаленням біля ВР. Другий просив поради, як повернути вкладені в 1992 році гроші, та допомогти знайти хорошого лікаря, бо має хвору ногу. Ще один, бідненько одягнутий літній чоловік, за землю для зятя ратував. Та на запитання помічника депутата Івана, чи бува, це не його зять — місцевий успішний бізнесмен, — дідусь кинув: «Підловили». І пішов геть. Дві літні незрячі жінки жалілися, що радіо дротове не працює. Кривдувалися, що на FM-приймач пенсії не вистачає. Також люди просили в депутата дати роботу, гроші, постільні набори для дитячого садочка, оформити безоплатно спадщину, приватизувати землю тощо. Були й дійсно знедолені, змушені просити на лікування. Як, приміром, дідусь, дружина якого у 70 років бореться з онкологією. Або ж чоловік, якого з дитиною-інвалідом на руках залишила дружина. Скільки людей пройшло через кабінет — не рахували. Та прийом тривав до 19:30. Ми вже хвилювалися, як повернемося у Київ. Адже Рудик сказав, що у столицю не їде. Нам важливо встигнути на останню маршрутку з Черкас. І як навмисне, грошей у нас мізер, — по 130 гривень. «Як не встигнемо, щось вигадаємо», — кажу Дмитрові. А він у відповідь підбадьорює: «Сама ж завжди повторюєш: все, що у відрядженні, — це не проблема, а репортажний момент. Передамо сигнал SOS шеф-редакторові «на велику землю» — прибуде бригада з порятунку». Сідаємо знову в авто. Їдемо на Черкаси. Нервувати забуваємо. Треба уточнити ще низку моментів. Зокрема, чому Toyota LC 200 на номерах «АІ». Рудик пояснює це тим, що його дружина зареєстрована в Київській області. Переходимо на політику. Зокрема, запитуємо, чи політик не поновився у ВО «Свобода», оскільки не говорив людям на прийомі, що не є представником цієї партії? Каже, що ні. Розповідає, що з Олегом Тягнибоком не спілкується з березня, з моменту написання заяви про призупинення членства в партії, але стосунки зі «свободівцями» має нормальні. Ділиться: якби закон про вибори народних депутатів передбачав самовисування, то не вступав би до жодної партії. (Окрім «Свободи», Рудик був у «Порі» та побував у «Єдиному центрі».) Хочемо випитати, у скільки Рудику обходиться його мажоритарний округ. Не зізнається. — Не так багато, — каже. Ми ж не відступаємо, зазначаємо, що лише за сьогодні він погодив не менше п’яти рішень про надання матеріальної допомоги, і це точно не сотні, а тисячі гривень: — Зайдіть на сайт мого благодійного фонду. Абсолютна більшість допомоги йде «в білу». Директором благодійного фонду є моя дружина, –переадресовує. Запевняє Сергій, що й декларація про доходи в нього біла. А землі має шість соток біля будинку, який бачили вранці. (Ми ж, звісно, повірили, але в декларацію подивилися. На сайті ВР є відомості. Дійсно, написано: земельні ділянки — 0,0629; житлові будинки — 55 кв. м; земельні ділянки, як майно, що перебуває у власності, в оренді, чи в іншому праві користування членів сім'ї декларанта, — 0,0900 га. А ось відомостей про автомобіль там не знайшли. У графі «Відомості про транспортні засоби» порожньо.) Питаємо й про війни олігархів, а саме — про конфлікт Порошенко — Коломойський, в який Рудик теж втягнутий. Говорить не дуже охоче. (Нагадаємо, свого часу заступник голови Дніпропетровської ОДА Корбан заявляв, що голова Держкомзему Рудик — у зоні АТО як рядовий боєць. А Рудик говорив, що його було викрадено.) — У мене одне питання. Чому після мого викрадення Корбану дали орден «За мужність», хоч факт мого викрадення був настільки публічний і широковідомий, що як мінімум потрібно було справу відкрити? Та це риторичне запитання. Корбан далі був на посаді, аж поки вони горщики не побили, — додає депутат. Каже, що нині у справі Корбана фігурує і як свідок, і як постраждалий. Але сумнівається, що справу буде чесно доведено до кінця: «Думаю, це — предмет торгів». Ми ж нагадуємо, що свого часу ці події подавали як геройський вчинок — вивезення корупціонера в АТО: — Педерасти! (Ой, вибачте.) Але це низько — тримати у підвалі, з мішком на голові, у наручниках… Вони наполягали на призначенні своєї людини в області. І розраховували, що будь-яка ділянка мала б погоджуватися на сьомому поверсі ОДА, там кабінет Коломойського — Корбана, — обурюється. Переконує, що коли правоохоронна система запрацює, йому за провину нічого не поставлять. Запевняє, що за шість місяців роботи у Держкомземі не організував незаконний обіг земельних потоків. Поговорити встигли і про ВР: — Звичайно, цей склад парламенту кращий за попередній. Звісно, проблема, що часто парламент виглядає по-дебільному. Це не тільки технологія задля зниження довіри до парламентаризму, а й невміння тих, хто представляє великі фракції, працювати із залом. Як можна мати коаліцію й не набирати 226 голосів?! Натомість там увесь час внутрішні протиріччя. Прості люди не розділяють депутатів на коаліцію і опозицію. Ти для них — влада, — каже. Й ділиться, що найбільше у ВР його бісить непідготованість рішень, формування порядку денного в останній момент. А бюджет, прогнозує, прийматиметься важко і, можливо, у передсвяткові дні (як підслухали раніше, Сергій скасував заздалегідь заплановану на 28 грудня родинну новорічну поїздку). Що стосується ймовірності загострення політичної кризи і дочасних виборів, то політик відзначає, що прогнозувати щось досить важко: «Не знаю, що далі буде. Маємо американців і відносно жорсткий контроль США. На Дядю Сема вся надія». Рудик також вважає, що краще вже надати автономію та піти на інші поступки Донбасу, аніж залишитися взагалі без цієї території. «Якщо хтось вважає, що нам ці території не потрібні, нехай публічно про це заявить», — акцентує. У розмові не помітили, що ми вже на автовокзалі. Маршрутка «Київ — Черкаси» є. Проїзд — 120 грн. То встигли і грошей вистачає. І ще навіть кілька хвилин на завершення допиту є. Отож питаємо, навіщо Рудику пістолет. Розмова про зброю не в’яжеться. Єдине, що вдалося витиснути з Сергія, що за потреби захистити сім’ю він готовий скористатися зброєю. І що до сесійної зали він з пістолетом не заходить (як  інші депутати, здає його на зберігання). Не хоче говорити про безпеку, охорону чи погрози. Ну, що поробиш: ні то ні. 20:20 — прощаємося. Рудик поїхав у Корсунь-Шевченківський. Ми — на Київ, дорога забере 3 години 20 хвилин. За цей час ми сформуємо чітке бажання поїхати на ревізію «закордонного округу», щоб тепло, щоб пальми, море і пісок… Є сміливі?

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,86922097206116-/ /-pc-/
Top