рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
16
Липня
2016
16 Липня
16 Липня
11:00
За кордоном
При спробі держперевороту в Туреччині загинули 90 осіб
У Туреччині в результаті спроби державного перевороту і придушення повстання загинуло щонайменше 90 осіб, пише Медуза з посиланням на турецьке агентство Anadolu. За уточненими даними, 1154 людини отримали поранення. Переважно зіткнення відбувалися в столиці Туреччини Анкарі та найбільшому місті країни Стамбулі. Загинули не менше двох осіб з числа працівників поліції, які охороняли готель на курорті Мармарис, де зупинявся президент Туреччини Реджеп Ердоган. Раніше офіційних відомостей про кількість загиблих у результаті зіткнень після перевороту не повідомлялося, але було відомо, що жертвами стали декілька десятків людей.
16 Липня
11:09
Події
Дві ДРГ намагалися атакувати українських військових
На Маріупольському напрямі дві ДРГ бойовиків намагалися атакувати сили АТО. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Так, близько 23:00 до опорного пункту поруч з Богданівкою підійшла ДРГ противника в кількості 10 осіб. «З відстані 250 метрів окупанти відкрили вогонь зі стрілецької зброї. У відповідь українські захисники застосували гранатомети і стрілецьку зброю і змусили супротивника відійти», - йдеться в повідомленні. Ще одна ворожа ДРГ спробувала атакувати опорний пункт сил АТО в Мар'їнці, але, отримавши гідну відсіч, відступила.
16 Липня
11:50
За кордоном
Кількість загиблих під час спроби перевороту в Туреччині зросла до 104 осіб
У Туреччині в результаті спроби військового перевороту загинули 104 людини. Про це заявив виконуючий обов'язки глави Генштабу Уміт Дундар. При цьому він зазначив, що йдеться про вбитих учасників заколоту. Крім того, 1563 людини заарештовані. Раніше повідомлялося про 90 загиблих.
16 Липня
12:02
За кордоном
«Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за теракт у Ніцці
Угруповання «Ісламська держава» взяло на себе відповідальність за теракт в Ніцці. Про це пише РИА Новости. Теракт у Ніцці стався ввечері 14 липня, в День взяття Бастилії. Водій вантажівки протаранив натовп, що зібрався на Англійській набережній подивитися святковий феєрверк. Як розповідали очевидці, вантажівка давила людей протягом майже двох кілометрів, крім того, водій почав стріляти по людях. При цьому загинули 84 особи. Терориста ліквідували поліцейські. Його особу встановлено - це житель Ніцци туніського походження Мохамед Лахуайедж Бухлель.
16 Липня
12:14
За кордоном
Зростає кількість загиблих під час перевороту в Туреччині
Під час спроби військового перевороту в Туреччині загинули, за останніми даними, 190 осіб. Про це пише Медуза. Як оголосив виконуючий обов'язки глави Генштабу, генерал Уміт Дундар, серед загиблих 104 заколотники, 41 поліцейський, двоє військовослужбовців і 47 цивільних осіб. У Туреччині в ніч на 16 липня сталася спроба військового перевороту. Бунтівники, серед іншого, захопили будівлю Генштабу турецької армії. Переворот, як оголосила влада Туреччини, провалився. До ранку 16 липня були заарештовані понад 1,5 тисячі військових, підозрюваних в участі в перевороті. За словами генерала Дундара, переворот влаштували офіцери ВПС і військової поліції країни.
16 Липня
12:23
Політика
Луценко представив нового прокурора Волинської області
У суботу, 16 липня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив колективу прокуратури Волинської області нового керівника - радника юстиції Максима Киричука. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Представляючи прокурора Волині, Генеральний прокурор України Юрій Луценко зазначив, що головним завданням органів прокуратури на сьогодні є відновлення довіри населення. Таким чином, зазначив Генеральний прокурор, «сонного життя і дерибану області більше не буде. Перш за все новий керівник прокуратури повинен зробити все, щоб ліквідувати в області схеми кришування незаконного видобутку бурштину, контрабанди, грального бізнесу, незаконних забудов і вирубки лісів». Підкреслив Луценко і кричуще погіршення криміногенної ситуації на Волині, де значно зросла кількість тяжких злочинів і злочинів проти власності, зазначивши, що правоохоронці повинні прийняти цей виклик і почати працювати. «В органах прокуратури області залишаться тільки ті, хто згоден чесно працювати на результат. Ті ж, хто скомпрометував себе, повинні написати заяви на звільнення», - підкреслив Генеральний прокурор.
16 Липня
12:41
Суспільство
Заступника голови Держпраці затримано на хабарі
Працівники Служби безпеки України викрили у хабарництві одного із заступників голови Державної служби України з питань праці. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, чиновник вимагав від керівника комерційної структури 100 тисяч гривень щомісяця за надання дозволу на здійснення робіт в експертно-технічній галузі. «Бізнесмен спеціалізувався на проведенні експертиз і наданні висновків щодо безпеки діяльності на виробництві. Працівники спецслужби спільно з Генеральною прокуратурою затримали чиновника після отримання чергової щомісячної «данини», - йдеться в повідомленні. Під час обшуків за місцем проживання чиновника правоохоронці вилучили 153 тисячі доларів США, шість цінних годинників і ювелірних виробів. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
16 Липня
13:04
Події
Серед нападників на інкасаторський автомобіль були бійці Нацгвардії
Працівники Служби безпеки України, Національної поліції, прокуратури після завершення спецоперації встановили особи нападників на інкасаторське авто в Запоріжжі. Серед них були виявлені військовослужбовці підрозділів Національної гвардії. Про це повідомляє прес-служба СБУ. Під час обшуків за місцем тимчасової дислокації підрозділу Нацгвардії правоохоронці вилучили речові докази, що свідчать про вчинення інших розбійних нападів. Слідчі вже досліджують виявлені матеріали. Відкрито кримінальне провадження за ст. 257 Кримінального кодексу України. Слідчі підрозділи Нацполіції спільно з співробітниками прокуратури і Служби безпеки України продовжують проводити невідкладні слідчі дії. Нагадаємо, що вчора в Запорізькій області бійці спецпідрозділів Національної поліції, Служби безпеки України та військовослужбовці Збройних сил України знешкодили в організоване злочинне угруповання. Правоохоронці задокументували, що члени бандформування, принаймні з лютого 2014 року, скоювали розбійні напади на банківські відділення та інкасаторські машини, прикриваючись приналежністю до одного з добровольчих батальйонів. Під час спецоперації правоохоронці попередили черговий розбійний напад на інкасаторський автомобіль. Зловмисники встигли відкрити вогонь на поразку по інкасаторах. На пропозицію правоохоронців скласти зброю, учасники угруповання не відреагували і вступили в бій із спецназівцями і були знешкоджені.
16 Липня
13:16
За кордоном
Спроба перевороту в Туреччині: кількіст загиблих досягла 265 осіб
Кількість загиблих під час спроби перевороту в Туреччині досягла 265 осіб. Про це повідомляє The New York Times. Крім того, 2639 військових арештовані. Раніше повідомлялося, що в результаті спроби перевороту загинули 190 осіб.
16 Липня
13:30
Події
За добу поранено шістьох військових
За минулу добу в зоні проведення АТО жоден український військовий не загинув, шестеро отримали поранення. Про під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. «Загиблих немає, шестеро отримали поранення», - сказав Лисенко.
16 Липня
14:09
За кордоном
Турецькі бунтівники захопили фрегат і взяли в заручники главу ВМС
У Туреччині призвідники спроби військового перевороту захопили військовий фрегат. Про це повідомляє Daily Sabah. Як повідомляється, також в заручники захоплено командувачf ВМС Туреччини.
16 Липня
14:20
Суспільство
Україна посилює охорону своїх кордонів
У зв'язку з небезпечним розвитком подій, що виникли на території Туреччини, Державна прикордонна служба України посилила охорону державного кордону, зокрема південної ділянки. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби. Так, в пунктах пропуску для авіаційного та морського сполучення здійснюється посилений прикордонний контроль. Активізовано оперативні і режимні заходи, підвищений рівень обміну інформацією і взаємодії підрозділів прикордонного відомства з СБУ, Нацполіцією і Нацгвардією. «Всі заходи безпеки спрямовані на забезпечення режиму державного кордону України, безперебійної роботи пунктів пропуску, належної безпеки пасажирів, які перетинають державний кордон, недопущення в'їзду в Україну екстремістськи налаштованих осіб, перевезення зброї, боєприпасів і засобів терору», - йдеться в повідомленні. Як повідомляється, особлива увага приділяється морській ділянці. Підвищено готовність до дій сил морської охорони та прикордонної авіації, забезпечений посилений моніторинг обстановки в територіальному морі і районах виключної морської економічної зони.
16 Липня
14:33
Події
У ніч на 15 липня загинуло 10 російських військових
В ніч з 14 на 15 липня загинуло десять і поранено тринадцять військовослужбовців ЗС РФ. Про це повідомляє прес-служба головного управління розвідки Міністерства оборони. «15 липня тіла загиблих російських військових були вивезені з моргу Донецької обласної лікарні Калініна в Росію на двох спеціально обладнаних автомобілях «КамАЗ», - йдеться в повідомленні.
16 Липня
15:16
Політика
А чи було розкрадання з Аграрного фонду на 300 мільйонів, яке розслідує НАБУ?
У кримінальній справі про зникнення з Аграрного фонду цукру на 300 мільйонів гривень навіть близько немає складу злочину. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) заявив Олександр Готін - адвокат підозрюваного екс-заступника прокурора Київської області Олександра Колесника. За словами адвоката, нещасливий цукор, про який ідеться, ніхто не викрадав і нікуди він не зникав, а був переданий за встановленою законом процедурою на відповідальне зберігання приватному підприємству, яке має на руках численні рішення судів України на свою користь у господарських спорах, що тривають із 2011 року. «На жаль, у НАБУ і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі до розслідування справи поставилися, м'яко кажучи, недбало, влаштувавши з затримання Колесника чергову піар-акцію. А за фактом епопея з цукром набагато ширша, триває вже більше п'яти років, і йдеться про завдання державі збитків в особливо великих розмірах. Ось що дійсно має бути розслідувано. Поки ж ми бачимо спробу знайти крайнього і призначити винним прокурора Олександра Колесника, звинувативши його в причетності до розкрадання, до якого він не має жодного стосунку. Ми подали суду пакет доказів і матеріалів, включно з рішеннями Верховного Суду України, які наочно показують, що в цій ситуації взагалі не можна говорити про вчинення заступником прокурора Київської області Колесником О.В. злочину. І якби розслідування проводилося належним чином, як належить, згідно із законом, то наш підзахисний не був би під вартою», - зазначив Готін. Адвокат також наголосив, що під час засідання він звернув увагу суду на низку документів, які спростовують і нівелюють висунуті Олександру Колеснику звинувачення. При цьому працівники антикорупційної прокуратури щиро дивувалися, що це за документи і звідки вони. І ще більше були здивовані, коли дізналися, що ці документи сторона захисту «виявила» в самій же кримінальній справі, яку НАБУ розслідує стосовно Колесника. «Іноді складалося враження, що обвинувачі просто не мають уявлення, які документи у них містяться в матеріалах кримінальної справи», - підкреслив адвокат. Крім того, за словами адвоката Готіна, прописані детективами НАБУ екс-заступнику прокурора Київської області звинувачення не просто не стикуються з багатьох позицій із зібраними самим же НАБУ матеріалами кримінальної справи, але за деякими ключовими - взагалі суперечать цим матеріалам. Коментуючи подальший перебіг кримінальної справи щодо Олександра Колесника, адвокат Готін підкреслив: ця справа не має судових перспектив і, відповідно до букви закону, його підзахисний у кінцевому підсумку має бути виправданий.
16 Липня
15:48
Суспільство
Напад на інкасаторів: затримано трьох бійців батальйону «Азов»
У справі про напад на інкасаторський автомобіль у Запорізькій області затримано трьох бійців батальйону «Азов». Про це повідомляє прес-служба Національної гвардії. «В результаті проведення спецоперації СБУ затримано трьох осіб добровольчого підрозділу «АЗОВ». Командування НГУ проводить службову перевірку цього факту і буде сприяти всебічному і якісному проведенню розслідування інциденту, пов'язаного з нападом на інкасаторів», - йдеться в прес-службі.
16 Липня
16:56
За кордоном
Після спроби перевороту в Туреччині звільнили майже три тисячі суддів
Після провалу військового перевороту в Туреччині в країні були звільнені майже три тисячі суддів. Про це повідомляє AP. Як повідомляється, після провалу перевороту відбулася екстрена нарада Вищої ради суддів і прокурорів, за підсумками якої було звільнено 2745 суддів, підозрюваних у зв'язках з рухом Фетхуллаха Ґюлена, якого уряд звинувачує в підтримці спроби перевороту.
Інтерв'ю
17:15
Економіка
Дмитро Шимків
Интервью
Дмитро Шимків: Дуже сумую за бізнесом, бо там була можливість швидко приймати та швидко втілювати рішення
Два роки тому – в липні 2014 року гендиректор «Microsoft Україна» Дмитро Шимків прийшов працювати на посаду заступника голови Адміністрації Президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ. На відміну від багатьох, хто бачить в країні лише зраду, колишній топ-менеджер за цей час не втратив оптимізму та переконаний, що в України є можливості для зростання. Типовим держслужбовцем, що «вірує» виключно в папірці та бюрократію, Шимків, на щастя, так і не став. Він активно просуває ідею електронного уряду, він «за» те, щоб державним органам дозволили використовувати хмарні технології та наголошує на важливості використання інформаційних ресурсів. В інтерв’ю «Аналітичній службі новин» Дмитро розповів, чому сумує за бізнесом, як визначалися пріоритетні реформи, як працює Нацрада реформ, які шанси на втілення «Стратегії 2020» та чого не вистачає старим і новим політичним силам в країні. - Дмитре, за той час, що ви працюєте в Адміністрації Президента, які реальні зміни бачите в країні? - Якщо порівняти країну два роки тому, після Революції Гідності, і зараз, то змін дуже багато, практично за всіма напрямами. Це створення антикорупційних інституцій, започатковані зміни в економічній площині, якщо говорити про фінансову систему, то виведено 68 банків, а це серйозно. Крім того, це й енергетичні реформи – зменшення залежності від Росії в питанні споживання газу. Зараз понад 60% - це газ із Європи. Це також зменшення дефіциту «Нафтогазу», дерегуляція, нова поліція, публічні електронні закупівлі ProZorro, розпочато судову реформу, тобто вже є початок серйозної конституційної зміни в судовій системі. Крім того, є зміни і в процесі залучення інвестицій. Наше головне завдання – побудова інституцій. - Ви багато чого перерахували, але для пересічних українців практичні результати не дуже помітні. - То ви вважаєте, що два мільярди гривень економії – це просто так? - Це на ProZorro? - Так, це економія від закупівель. Поліція на вулицях, до якої ми вже звикли. Зміни - це і електронні петиції до Президента. Пам’ятаєте, в нас була петиція про ввезення вживаних автомобілів? Як результат – прийнятий та підписаний Президентом закон. У нас є можливість демократичних змін. Мені хотілося б подивитися, як би це відбувалося з Януковичем. - Держзакупівлі багато піарять. Настільки все добре чи є підводні камені? - У будь-якій системі завжди є підводні камені. Це технологічна система, що обговорювалась ось на цій дошці, у цьому кабінеті. Також продумувалася система захисту, питання авторського права, відкритого коду. На сьогодні система побудована, вона працює з використанням сучасних технологій, є система аналітики. Звичайно, є ті, хто хочуть її обійти. Зараз над ProZorro працює більше 300 людей. Звісно, будуть спроби компрометувати закупівлі, але в системі будуються нові модулі, які дозволяють моніторити. Ми повинні пишатися тим, що вже зроблено. Українці часто ставляться до своїх досягнень з почуттям меншовартості – це прикро. Наша країна створює багато інновацій, але ми чомусь ними не пишаємось. Завжди говоримо про якийсь прихований піар. Це наше досягнення, треба пам’ятати, що світову нагороду просто так не дають. - Можливо, проблема у відсутності стратегії комунікації? - Можливо, часто шукають щось погане. Розумію, журналісти мають критикувати владу, але хотілося б, щоб тих людей, які впроваджують зміни, трошки й похвалили. Де ж позитив, оптимізм? - Зараз на держслужбі багато хто волонтерить, як, власне, і ви: покинули хорошу роботу і прийшли в АП. Скільки ще ви готові працювати на цій посаді? - Гарне запитання, наступне… (сміється). Я, звісно, дуже сумую за бізнесом, бо основна відмінність бізнесу для управлінця – це можливість швидко приймати рішення і швидко втілювати його в життя. В суспільних, державницьких відносинах це значно довший процес, бо є колегіальне погодження. В бізнесі, якщо ви бачите, що якийсь продукт можна випускати на ринок і є споживачі, то приймаєте рішення і несете всі ризики. А при розбудові країни процеси складніші. - В АП вже ввели електронний документообіг. Які складності і як поширити його на всі державні структури? - З 2 лютого 2015 року ми запустили електронний документообіг в повноцінну роботу. Це називається дослідна експлуатація. На сьогодні це 92 тисячі документів, 527 користувачів, з яких 428 – це працівники адміністрації, є представники ДУСу (Державне управління справами. - Ред.), радники, координаційний центр. Зараз у системі зацікавлені 39 центральних органів виконавчої влади, з них 10 міністерств шукають фінансування, 18 аналізують рішення. Є 19 обласних адміністрацій, 22 міські ради, які розглядають це питання. Хто вже запровадив – це Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки. І зараз рішення про електронний документообіг впроваджується в Нацраді телебачення і радіомовлення. Код роздаємо безкоштовно. - Зрозуміло, що це ефективно. А є статистика, наскільки пришвидшився розгляд документів? - Це процес. Інформаційна система дає змогу аналізувати, скільки документів опрацьовується, швидкість проходження, вона вводиться, щоб оптимізувати саму роботу і ввести критерії оцінки швидкості обробки інформації. Крім того, коли документ відслідковується, це зовсім інше ставлення. Я б не хотів зараз говорити про статистику, бо це внутрішній діалог організації. Борис Ложкін дивився на статистку і знає, що це є робота всередині організації для підвищення її ефективності. - У якій часовій перспективі можна розраховувати на електронний уряд в Україні? - Не можна сказати, що на дату «ікс» з’явиться електронний уряд. Сьогодні ті чи інші міністерства та відомства використовують електронне урядування у своїй діяльності. Певною мірою є інституції, які мають підтримку вищого керівництва, відповідно йде впровадження. Зараз ми ресурсами Національної ради реформ допомагаємо зробити інформаційну систему моніторингу Кабінету міністрів. Ми робили це щодо реалізації плану візової лібералізації Міністерству закордонних справ. Знову ж таки це використання інформаційних ресурсів в управлінні для прийняття рішень, для моніторингу. Треба взагалі ділити електронне урядування на дві частини. Перша – це ефективність всередині організації: користування електронною поштою, використання електронних ресурсів, інформаційний обмін між організаціями, використання цифрових документів, всіх видів комунікацій (Facebook, Twitter). Сьогодні ми бачимо позитивний тренд у цьому. - А друга частина – це… ? - Надання цифрових послуг населенню, бізнесу. Тут ми відстаємо. Українське законодавство вимагає при створенні будь-якої інформаційної системи побудову комплексної системи захисту інформації. Що реально – ніхто комплексний захист сильно не будує, пишуть документи. В середньому написання документів – це 6 - 9 місяців, це дозволено робити лише окремим ліцензіатам. Візьмемо сільську або міську раду, які хочуть створити собі сайт. Щоб це зробити, вони повинні купити сервери, багато всього іншого, щоб вийшов цей комплексний захист. В результаті від моменту ідеї до її реалізації – мінімум рік. Водночас бізнес або громадські організації роблять це менше ніж за тиждень. Тому і ProZorro виникло у громадському середовищі, тому і система моніторингу доріг – громадська організація. Сьогодні ми можемо будувати всі рішення саме поза державною системою. Для цього є ініціатива депутатів, яка розроблялася разом із Адміністрацією Президента, закон про хмарні обчислення, який дозволяє державним органам використовувати хмарні технології. Звісно, я жартую, вже всі державні чиновники їх використовують, але треба ще дозволити, щоб державні органи могли будувати рішення на цьому. Якщо ми говоримо про Facebook, Twitter та інші ресурси – це все хмарні технології. Вирішивши питання щодо їх використання, ми значно пришвидшимо процес впровадження технологій. Але це такий long battle (тривала боротьба. – Ред.). На щастя, Президент є досить цифровою людиною, активно залученою у використання сучасних технологій, як і Прем’єр-міністр, міністри. Але ж ми говоримо про всю складну вертикаль державного управління, і там у нас є консерватори. - У «Стратегії 2020» передбачено 62 реформи. Скільки вже в дії? З 62 реформ 42 перебувають у роботі, вони започатковані тією чи іншою мірою, але є 20 реформ, які ми ще не починали - З 62 реформ 42 перебувають у роботі, вони започатковані тією чи іншою мірою. Є 20 реформ, які ми ще не починали: це і реформа системи соціального захисту, реформа виборчого законодавства, статистики, а реформа статистики, до речі, є одним із критеріїв членства в ЄС. Земельна реформа, тощо. - Як визначалась пріоритетність у впроваджені реформ? Чому 42 в роботі, а саме ці 20 ще ні? - У нас було 18 пріоритетних, зараз ми зменшуємо кількість пріоритетів, виходячи з завдань, які ставить уряд. Взагалі у нас дуже чіткий набір документів, якими ми користуємось. У нас є «Стратегія 2020» - це досить широко, є Угода про асоціацію з ЄС – там також є конкретний перелік реформ, всередині вони визначають 10 пріоритетів. Далі є меморандум із МВФ, є план дій уряду і план реформування, який затверджений Верховною Радою. Перетин всіх цих документів дозволяє нам знайти оптимальні пріоритети. - Які шанси, що до 2020 року всі реформи будуть розпочаті? «Стратегію 2020» правильно трактувати як бачення, куди країна повинна прийти у 2020 році - «Стратегію 2020» правильно трактувати як бачення, куди країна повинна прийти у 2020 році. Ми ставили певні завдання, виходячи з обставин 2014 року. Зараз ми бачимо, що є відхилення з певних позицій, з деяких є перевиконання – це про Збройні сили, ми вже в таргеті. Коли говоримо про довіру до правоохоронної системи, то вона значно зросла. Коли говоримо про питання ВВП на душу населення, то тут маємо переглянути показник, бо обставини змінилися, динаміка трохи інша. А загалом 60-70% - абсолютно досяжні цілі, проте певну кількість цілей не буде досягнуто в повному обсязі. Це нормально, це дає можливість спонукати себе. Як, наприклад, у спорті, бізнесі, треба ставити планку трошки вище, ніж ви можете стрибнути для того, щоб уся система рухалася для досягнення своєї мети. - Реформа держслужби викликала багато обговорень, чому так довго ухвалювали цей закон і коли його в дії можна буде побачити? - Сподіваюся, що держслужба пришвидшиться в своїй роботі, бо від незалежної комісії, яку створять, залежатиме, як швидко ми отримаємо держсекретарів. Чому так довго? Будь-яка реформа в Україні починається з розуміння різного бачення, різних напрацювань, обговорень, потім внесення, підготовка закону. Закон про держслужбу досить складний. Маю віддати належне Альоні Шкрум, яка змогла дотиснути законопроект між першим і другим читанням. Це якраз і є активна позиція громадянського суспільства. Було багато дискусій, супротив системи, непорозуміння, інколи міфи. В Україні взагалі багато міфів про все. Часто зупинка чи гальмування багатьох ініціатив йде саме через те, що піар-кампанії породжують і живлять міфи. Люди починають вірити в них, і в результаті ми маємо голку і копицю сіна. На жаль, це реалії демократичного суспільства, коли треба виборювати і захищати раціональне зерно в тих змінах, які відбуваються. Знаходити компроміси і рухатися далі. Треба розуміти, що це досить тривалий процес пошуку рішень. Створення міфів – це питання до тих, хто займається реформами, чому ми якісно не працюємо з очікуваннями. Більшість країн, на які ми посилаємося, – Польща, Словаччина, Грузія, Сінгапур, в середньому отримали перший результат за 3 - 6 років. Раніше ні в кого не вийшло. Ми робили спеціальний аналіз матеріалів, що писали газети про відомих реформаторів на другий рік. Практично, як у нас. Тільки там не було в більшості випадків війни. А результатів ні в кого так швидко не було. - Судова реформа також складно йде. - Я б не хотів коментувати деталі судової реформи, бо є команда, яка нею займається. Але я хотів би сказати про швидкість процесів. Ми живемо в такому суспільстві зараз, що звикли до того, що сьогодні написали пост, його запостили через 30 секунд, ще через 15 подивилися, скільки лайків зібрали, скільки зашарили, скільки твітнули, і ми вважаємо, що це і є результат. Пришвидшені темпи життя, технології – дуже часто це створює великі очікування. Але процес написання закону вимагає часу. Коли ми, наприклад, говоримо про зміни до судочинства, то є процедури: є конституційна комісія, яка мала опрацювати ці зміни, є перше читання у ВР. Якщо брати ухвалення закону в Раді, то це від шести до дев’яти місяців. І це супершвидко за винятком, коли приймають за основу і в цілому. Але за основу і в цілому приймається невелика частина законів. Але такі закони, як судова реформа, держслужба, – великі документи. До закону про держслужбу було більше 1300 поправок, їх усі треба опрацювати, за кожною правкою стоїть людина, яка має свою точку зору, яку треба обговорити. На все це потрібен час. Щоб виросло щось, що посадили, має пройти час. - На початку розмови серед змін ви називали антикорупційні. НАБУ робить більше гучних заяв, ніж «посадок». Зараз садять тільки дрібних корупціонерів. Що можна зробити, щоб працювали ефективніше? Особисто я не хочу бачити в Україні 37-й рік, коли ув’язнювали без суду - Станом на травень 2016 року передано 12 справ, на сьогодні є 151 кримінальне провадження, 32 особам вручено повідомлення про підозру. Це все знову питання процесу. Для того, щоб ув’язнити когось, має бути рішення суду. Особисто я не хочу бачити в Україні 37-й рік, коли ув’язнювали без суду. Мої родичі провели 20 років у Сибіру, тому я не хочу, щоб у нас під гаслом боротьби з усім і вся почали відбуватися незрозумілі процеси. Ніхто не відміняв презумпцію невинуватості. Якісна робота Генпрокуратури, НАБУ, Антикорупційної прокуратури, СБУ є важливим елементом доказової бази в суді. У нас дуже професійні і добре оплачувані адвокати, тож якщо будуть неякісно зібрані докази, то доказова справа у суді розвалиться. Мають бути якісні слідчі дії. У нас великі очікування від антикорупційних структур, але треба не лише знати, що хтось поганий, а й довести це. - Дмитре, розкажіть, як працює проектний офіс при Нацраді реформ, скільки проектних менеджерів у міністерствах? - Зараз іде реорганізація моделі. Проектний офіс розділяється на дві частини: одна буде секретаріатом Нацради реформ, а друга частина перетвориться на Reform delivery office, тобто офіс впровадження реформ під прем’єр-міністром. В рамках роботи з ЄС створюється команда підтримки реформ у кожному міністерстві, а ми досвід проектного офісу використовуємо далі. На поточний момент працювало 12 менеджерів. Вони працюють із міністрами, з командами в міністерствах за різними напрямами. 116 людей працювало за цей період загалом. Частина продовжує працювати з різними міністерствами, відомствами за різними ініціативами, що фінансувалися донорами. - Що покроково робить проектний менеджер, коли приходить у міністерство? - Він проходить співбесіду із командою Нацради реформ і міністром. І вже міністр приймає рішення, чи готові вони далі працювати з тими чи іншими людьми. Є цільова команда реформ, яка працює в міністерстві і об’єднує працівників міністерства, громадські організації або експертів, які разом працюють. Їхнє завдання - разом напрацьовувати план щодо реформи, відслідковувати, що робиться, що ні, готувати матеріали, залучаючи парламент, якщо потрібні якісь законодавчі акти, щоб зміни рухалися. Також до обов’язків належить підготовка матеріалів до Національної ради реформ. - Нацрада дала старт фонду енергоефективності. З яких коштів фінансування? Яка головна мета? - Фонд створюється за рахунок фінансової допомоги – залучені кошти донорів. Стартовий етап – це донори, потім грантові кошти в перші три роки, а потім плануються кошти з державного бюджету. Мета проста – використати ресурси для того, щоб підвищити енергоефективність будівель України. Якщо ми подивимося, то у нас більша частина будівель побудована до 1990 року. Вони потребують модернізації, утеплення вікон, тепломагістралей. Коли ми бачимо, скільки споживає будинок і скільки йому на вхід дається, то це велика різниця. Фонд створюється, щоб громадяни, об’єднання громадян могли звертатися, аби провести переобладнання та економити на споживанні. - Чи є якась комунікативна стратегія, як презентувати здобутки Нацради реформ? Більшість українців дізналася про неї лише після скандалу Авакова і Саакашвілі та кидання склянки. Мій особистий досвід свідчить, що позитивні історії мало кому цікаві - Сайт reforms.in.ua працює з першого дня створення Нацради, маємо певну популярність, є багато виступів, звітів, планів, вони всі представлені там. Є присутність у соцмережах. На жаль, мій особистий досвід свідчить, що позитивні історії мало кому цікаві. Всім цікаво, наприклад, як заклали капсулу у фундамент будинку, а потім, як будинок уже зведений. А те, що між двома цими точками, – нікого не цікавить. У процесі реформи мало цікавого, це не скандальність, це покроковий перехід. Зміни завжди складні та довготривалі. - Як правильно показати громадянам, що реформи все ж таки йдуть? - Люди оцінюють ситуацію за власним станом. Тому має бути постійна комунікація, чому робиться це і це. Але зараз популісти із задоволенням беруть альтернативну точку зору або перекручені данні. Це реальність, яку ми бачимо у всьому світі: як, наприклад, себе позиціонує Трамп або ситуація із Brexit. Ми бачимо, що, на жаль, на сьогодні вплив популізму і недовіра до істеблішменту досить високі. Це непокоїть, бо ліберальна демократія в світі втрачає позиції. Світове суспільство має інертний механізм, коли є тривалий період без великих військових катаклізмів, то в світі починають забувати, що було по-іншому. Але боротьба популізму за владу – це небезпечно. На сьогодні вплив популізму і недовіра до істеблішменту досить високі - Якщо подивитися на український військовий конфлікт: наскільки війна на Донбасі заважає залученню інвестицій? - Ситуація на сході України, звичайно, впливає на рейтингові показники, оціночні фактори та ризики. Будь-який інвестор має карту ризиків і оцінює їх. На сьогодні в Україні, незважаючи ні на що, продовжуються інвестиції. Ми маємо відкриття заводу Bunge – 280 мільйонів – це серйозні інвестиції. Продовжуються інвестиції ArcelorMittal – запустили нову домну. Unilever прийняв рішення побудувати чайну фабрику – маленьку, але водночас це стратегічне рішення великої компанії, яка оцінює багато ризиків. Leoni прийняв рішення будувати ще один завод у Західній Україні. Багато компаній розглядають Україну як майданчик для інвестицій, триває оцінка інвестиційних проектів і оцінка реформ. Те, що хвилює всіх інвесторів, – верховенство права, кроки щодо розбудови інституцій, які направлені на захист правових засад. Інвесторів влаштовує, що зроблені перші кроки та започатковані зміни в правоохоронній, судовій системі, є чіткий план, як рухатися. Вони розуміють, що до того моменту, як вони розгорнуть діяльність, вони матимуть систему захисту. Звичайно, військова ситуація впливає. На жаль, ми присутні в медійному просторі на Заході в контексті безпекових питань. Уряд багато працює над питанням залучення інвестицій: проводилися бізнес-форуми. Я вважаю, що склянка наполовину заповнена і її ще можна заповнювати. Я бачу можливості для зростання. - Ви казали про присутність у медіа. В іноземних ЗМІ Україна переважно представлена в негативному контексті. АП якось працює над іміджем держави? - Було розроблено програму просування України в світі. Проводиться велика робота МЗС, є комітет ВР (його очолює Ганна Гопко), який зробив дуже багато для позиціонування України. Якщо подивитися на графік зустрічей Президента, на залученість світових лідерів, події варшавського саміту – ми побачимо, що йде серйозне позиціонування. Такого не було раніше. Це великий крок України в дипломатичній галузі, і я б сказав, що передовсім це досягнення Президента. Коли ми говоримо про просування України в економічному плані, тут велику роль відіграє Мінекономіки: Степан Кубів багато зробив. Він і Прем’єр Гройсман фокусуються на тому, щоб просувати інтереси України. Ми бачимо це і за результатами діяльності попереднього уряду, оскільки Арсеній Яценюк і весь минулий уряд зробили багато для позиціонування країни. Це досягнення великої команди людей. - Цей уряд не буде гальмувати реформи? - Я знаю Володимира Борисовича досить добре, вважаю, що він зорієнтований на проведення змін. - Як в АП зараз справи з командним духом? Адже в пропрезидентській фракції не дуже – члени БПП, Лещенко, Найєм, Заліщук, заявили про участь у новій партії. Плюс було заявлено і про партію за участю Каська, Сакварелідзе і Чумака, що ви про це думаєте? Нашим політичним силам у країні загалом не вистачає змісту. І це стосується як старих політичних сил, так і нових - У президентській адміністрації все добре з командним духом. Питання щодо формування політичних партій – це питання політики. Я вважаю себе технократом, але розумію, що нашим політичним силам у країні загалом не вистачає змісту. І це стосується як старих політичних сил, так і нових. Я сподіваюсь побачити конкретні цифри, програми, розрахунки, позицію. Гасла – це супер, але мені як технократу не вистачає конкретики, як та чи інша політична сила бачить досягнення того, що декларує. - А щодо президентських амбіцій Садового і Саакашвілі. На вашу думку, наскільки вони можуть скласти конкуренцію Порошенку? - Я вважаю, що Петро Олексійович має дуже серйозну особисту позицію як людина, яка багато зробила і продовжує робити для запровадження змін в Україні та захисту її інтересів у світовій політиці. Чи мають можливості інші? Є електорат, він має свою точку зору. Я прихильник робити прогнози тоді, коли вони базуються на цифрах, оцінках, динаміці. У нас дуже багато спекуляцій щодо рейтингів. Тому, думаю, зараз говорити про того чи іншого політика – гадання на кавовій гущі. Головне - нам потрібно набути імунітет від популізму.
16 Липня
17:20
Суспільство
У районі АТО знищено майже 200 тисяч кущів конопель
Працівники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією в районі проведення антитерористичної операції виявили плантацію марихуани. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронці, насадження наркотиків займали близько чотирьох тисяч квадратних метрів на околиці села Русин Яр у Костянтинівському районі Донецької області. Правоохоронці знищили майже 200 тисяч кущів конопель. Відкрито кримінальне провадження за ст. 310 Кримінального кодексу України.
16 Липня
17:55
Політика
В Івано-Франківській області новий прокурор
Генеральний прокурор Юрій Луценко представив колективу Івано-Франківської обласної прокуратури нового керівника - Олександра Стратюка. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар Луценка Лариса Сарган. До цього Стратюк був заступником прокурора Харківської області. «Попередника Стратюка на посаді прокурора Івано-Франківської області Владислава Братюка звільнили з органів прокуратури», - написала Сарган.
16 Липня
20:00
Суспільство
Суд звільнив учасницю бандформувань від відповідальності (відео)
Лисичанський міський суд звільнив від кримінальної відповідальності колишню учасницю незаконного збройного формування «ЛНР». Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, суд врахував, що перевірка СБ України не встановила злочинів, скоєних жінкою під час перебування в бандформуванні бойовиків. «При винесенні рішення він також взяв до уваги співпрацю підсудної зі слідством і її сприяння у розкритті діяльності терористичної організації «ЛНР», - йдеться в повідомленні.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-0,47949981689453-/ /-pc-/
Top