counter
Архів Повернутись назад 15 Грудня 2017
15 Грудня
Події Єнот розгромив студію німецького художника Єнот влаштував погром в художній студії, яка розташована в одному з поселень федеральної землі Тюрінгії (Німеччина). Про це повідомляє видання The Local. Коли 72-річний Дітер Вайнденбах прийшов вранці в студію, то подумав, що там були злодії. Так як по приміщенню були розкидані скульптури, порвані полотна, а банки з фарбою були розкриті. Але незабаром він помітив на одній із стельових балок єнота. "Він спокійно дивився на мене своїми безневинними очима. У нього було таке красиве хутро, але я все одно дуже розлютився", - розповів Вайнденбах. Всього тварина знищила близько 40 створених художником творів мистецтва на суму в три тисячі євро. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Сторожинці Чернівецької області циркові єноти розгромили магазин з алкогольною продукцією і випили там одночасно горілку, коньяк і пиво
Наука і технології Вчені створили "екстазі" нового покоління Вчені з Інституту молекулярної біології Університету Квінсленда (Австралія) вивели синтетичну, поліпшену версію "гормону щастя і любові". При цьому, вчені запевняють, що препарат взагалі не завдає шкоди організму і не має побічних ефектів. На відміну від окситоцину, який може спровокувати в організмі розвиток серйозних серцево-судинних захворювань, новий препарат значно довше здатний підтримувати "стан щастя" без будь-яких побічних ефектів. В даний момент вчені провели випробування тільки на гризунах, які показали, що цей препарат можна застосовувати для лікування серйозних захворювань, пов'язаних з нервовою системою, і полегшувати терапію пацієнтів з клінічною депресією або аутизмом. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що італійські вчені відзначили спільні риси в психіці найстаріших жителів країни, які живуть в місті Чіленто, яке вважається "осередком довголіття".
Політика Американські винищувачі перехопили російські Су-25 над Сирією Винищувачі американських ВПС перехопили два російські Су-25, що залетіли в координований коаліцією повітряний простір східного берега річки Євфрат в Сирії. Про це повідомляє телеканал CNN. За інформацією ЗМІ, в інциденті брали участь два літака F-22, які випустили сигнальні ракети в якості попередження. Після чого російські штурмовики полетіли з району. "Після перетину деконфліктной лінії російські Су-25 були негайно перехоплені двома F-22A, що забезпечують повітряне прикриття для наземних військ-партнерів, які здійснюють операції в боротьбі з" Ісламською державою ", - повідомив представник Центрального командування ВПС США підполковник Даміен Пікарт. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що винищувач Су-30 (Росії) зробив "небезпечне" перехоплення розвідувального літака P-8A Poseidon американських ВПС над Чорним морем.
Політика РФ может розпочати широкомасштабну війну в будь-який момент РФ створює потужну військову інфраструктуру вздовж українського кордону і може почати широкомасштабні бойові дії за наказом з Кремля в будь-який момент. Про це повідомляє секретар РНБО України Олександр Турчинов на засіданні Комісії Україна-НАТО, в якому брав участь генсек Альянсу Йенс Столтенберг, повідомляє прес-служба відомства. Олександр Турчинов виступив з доповіддю про ситуацію з безпекою на Сході Європи, а також про варіанти її розвитку, протидії гібридній агресії РФ, а також повідомив про першочергові заходи, які спрямовані на зміцнення безпеки України. «РФ створює потужну військову інфраструктуру вздовж українського кордону і може почати широкомасштабні бойові дії проти нашої країни в будь-який комент за наказом Кремля. Причому рішення Володимира Путіна не буде залежати від дій України. Більш важливим фактором для початку військових і зовнішньополітичних авантюр Росії є розвиток внутрішньополітичної ситуації в РФ», - повідомляє Турчинов.
Події Незаконна оренда землі вартістю 11,5 млн грн припинена в Рівненській області У Рівненській області була припинена незаконна оренда 18 га землі вартістю 11,5 млн грн. Про це інформує прес-служба обласної прокуратури. «Органи прокуратури Рівненської області в суді змогли відстояти законну правову позицію щодо повернення в комунальну власність ділянок землі площею близько 18 га, які розташовані на території Підгаєцької сільради Млинівського району», - сказано в повідомленні. За інформацією прес-служби, було доведено, що дані ділянки землі на підставі укладеного договору оренди в 2016 році були передані сільрадою приватному підприємству без дотримання порядку — без прийняття рішення органу місцевого самоврядування або проведення торгів. У зв'язку з цим і для захисту інтересів суспільства і держави Дубенська місцева прокуратура області, дізнавшись про порушення законодавства, звернулася до суду і зажадала визнати недійсним договір оренди ділянок землі, вартістю 11,5 млн грн, і повернути землю в комунальну власність. Позовні вимоги прокуратури 8 грудня були задоволені Господарським судом області.
Події В окупованому Криму політв'язню Дегерменджі не надали медичної допомоги Затриманий в анексованому Криму за сфабрикованою «справою про вимагання» кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі зараз знаходиться в реанімації у вкрай тяжкому стані. Про це сказано в зверненні українських правозахисників, яке було опубліковано громадською організацією «Крым SOS». «В даний момент стан Дегерменджі дуже тяжкий. У нього серцева недостатність і набряк легенів ... Чоловік знаходиться в медикаментозному сні на штучній вентиляції легенів. За даними його адвоката і родичів, ув'язнений знаходиться в 7-й міськлікарні Сімферополя, де він міститься в наручниках в несвідомому стані», - кажуть правозахисники. За їх словами, в палату до Дегерменджі не пускають дружину активіста і його адвоката. «Представники «поліції» стоять біля палати, напроти лікарні велика кількість «правоохоронців»», - сказано в зверненні. Правозахисники вимагають від РФ терміново звільнити всіх фігурантів «справи про вимагання», а також закрити сфальсифіковану кримінальну справу.
Події Главу міськсуду в Донецькій області зловили на хабарі Детективи НАБУ в Донецькій області затримали на хабарі одного з міських суддів. Про це інформує прес-служба відомства. «У четвер, 14 грудня, детективи НАБУ разом зі співробітниками Департаменту захисту економіки Нацполіціі по Донецькій області під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили та затримали після отримання хабара голову однієї з міських судів Донецької області», - сказано в повідомленні. Був також затриманий адвокат, який в скоєнні цього правопорушення виконував роль посередника. Як зазначається, суддя разом з адвокатом одержали неправомірну вигоду за винесення рішення про непритягнення фізособи до адміністративної відповідальності. «Обидва були затримані в порядку ст. 208 КПК України. Зараз вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру », - відзначили в прес-службі.
Політика Путін відповів на питання Собчак, порівнявши Навального з Саакашвілі Президент Росії Володимир Путін порівняв опозиціонера Олексія Навального з колишнім президентом Грузії, лідером партії «Рух нових сил» Міхеїлом Саакашвілі, а також пообіцяв не допустити перевороту в РФ. Про це пише УНІАН, посилаючись на словами Путіна під час прес-конференції в Москві. Так лідер РФ відповів на питання кандидата в президенти Ксенії Собчак про те, що російським опозиціонерам заважають брати участь у виборчій кампанії, і чи не означає це, що влада боїться конкуренції. «Щодо персонажів, яких ви згадали (Олексія Навального): сьогодні говорив про Україну. Ви хочете, щоб у нас по площах бігали десятки Порош ..., вибачте, Саакашвілі? Тих, кого ви назвали. Це Міхеїл Саакашвілі, тільки в виданні РФ, і ви хочете, щоб такі люди дестабілізували ситуацію в Росії, ви хочете, щоб ми переживали від одного майдану до іншого, щоб у нас були спроби переворотів? Ми вже проходили це все. Упевнений, що переважна більшість громадян не хоче цього і не допустить цього», - говорить Путін.
Події Дастін Хоффман домагався 16-річну однокласницю своєї дочки Відомому голлівудському акторові Дастіну Хоффману знову були пред'явлені звинувачення в домаганнях. Цього разу три жінки розповіли про його поведінку виданню Variety, інформує РБК. Інциденти, описані потерпілими, відбулися в 1980-х роках. Дастіну Хоффману тоді було від 40 до 50 років. Постраждалі жінки були набагато молодшими за нього, одній з них тоді було всього 16 років. Дві жінки погодилися назвати ім'я, в той час як третя погодилася розповісти журналістам лише на умовах анонімності. Перша потерпіла була однокласницею дочки Хоффмана. В ході прогулянки з нею і дочкою, Дастін Хоффман, скориставшись тим, що її батьки затримувалися і не забирали її додому, запропонував почекати їх в номері готелю. Після того, як вони зайшли в номер, Хоффман відіслав свою дочку і пішов в душ, з якого вийшов абсолютно голим. Актор запропонував, щоб дівчинка зробила йому масаж, але в цей час приїхали її батьки. Другий інцидент стався з дівчиною, яка познайомилася з Хоффманом на зйомках фільму «Іштар». До неї актор приставав в присутності її бойфренда. Ще одна постраждала говорить, що Дастін Хоффман домагався її в машині, в якій знаходилося ще кілька людей. Після цього він запропонував їй поїхати в готель. Вона, в стані стресу, не наважилася відмовити Хоффману і вступила з ним в сексуальний зв'язок.
Кримінал Підліток жорстоко вбив і зґвалтував неповнолітню на Донбасі Слідчий обласного главку поліції зібрав доказову базу провини молодої людини, яка причетна до смерті неповнолітньої мешканки с. Андріївка (Красноармійський район, Донецька область). Про це пише «Магнолія-ТВ». Досудове розслідування, яке було розпочато за ст. 115 «Умисне вбивство» і ст. 152 «Зґвалтування» КК України, було завершено. У поліцію із заявою про зникнення 13-річної школярки звернулася мати дівчинки. Жінка поспілкувалася з донькою по телефону, а через півгодини мобільний дівчинки не відповідав. Всю ніч поліцейські відпрацьовували селище, щоб вийти на слід безвісти зниклої дівчинки, а ближче до ранку її тіло було виявлено за 300 метрів від будинку. Експерти виявили на тілі дівчинки ознаки зґвалтування і насильницької смерті. Низка експертиз підтвердила попередні висновки. Незабаром працівники поліції затримали молодика, який підозрюється у скоєнні жорстокого злочину. Це неповнолітній житель Андріївки. Під час розслідування фігурант повністю визнав вину свою.
Події Військовий загинув у жахливій аварії у Львівській області У Львівській області в Яворівському районі вчора, 14 грудня, в результаті ДТП загинув 23-річний військовий. Про це передає Департамент цивільного захисту Львівської ОДА, інформує УНІАН. Аварія сталася о 0320 поблизу м. Яворів. Як зазначається, 32-річний житель Яворівського району, керуючи а/м Opel Sintra, поза пішохідним переходом збив військового за контрактом, жителя с. Качанівка Тернопільській області, який помер на місці від отриманих травм. У Головному управлінні Національної поліції області додали, що в результаті ДТП постраждала також 18-річна пасажирка автомобіля, яку після надання медичної допомоги відпустили додому. За цим фактом було порушено кримінальну справу за ст. 286 ч. 2 (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого) КК України. Винуватцю загрожує до 8 років позбавлення волі.
Події "Набрехав у декларації": НАБУ затримало суддю ВАСУ У середу, 13 грудня, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили одному з суддів ВАСУ про підозру у вчиненні злочину за ст. 366-1 («Декларування недостовірної інформації») КК України. Повідомлення про підозру погоджено заступником Генпрокурора України, Керівником САП Назаром Холодницьким. Про це інформує прес-служба НАБУ. За інформацією слідства, суддя ВАСУ свідомо вніс недостовірні дані у щорічні електронні декларації 2015 і 2016 років. Йдеться про об'єкти нерухомості (дві квартири в центрі столиці), власниками яких є члени його сім'ї, які, згідно зі ст. 46 ч. 1 п. 2 Закону України «Про запобігання корупції», мали бути відображені служителем Феміди у його деклараціях. Детективи НАБУ вважають, що суддя вчинив такі дії навмисне, швидше за все для приховування від відповідних державних органів і громадськості реального майнового стану та наявного у нього і членів сім'ї нерухомого майна. Зараз  вирішується питання про обрання запобіжного заходу щодо підозрюваного.
Політика Війна між США і Північною Кореєю можлива на 70% Імовірність війни між КНДР і США може вирости до 70%, якщо Пхеньян проведе чергові ядерні випробування. Про це повідомляє сенатор-республіканець Ліндсі Грем, інформує The Atlantic. За його даними, якщо рішення про нові ядерні випробування в Північній Кореї все ж таки ухвалять, то адміністрація американського президента Трампа навмисно завдасть удару по КНДР першою, щоб запобігти появі ядерних ракет у Кім Чен Ина, які здатні будуть досягти материкової частини Америки. «Я сказав би, що є три з десяти шансів, що ми застосуємо військовий варіант. Якщо у КНДР проведуть додаткове випробування ядерної бомби - сьомої - я б сказав, 70 відсотків», - зазначив Грем. Він також додав, що обговорював із Дональдом Трампом проблему Північної Кореї під час гри у гольф минулої неділі. «Війна з КНДР - тотальна війна проти режиму. Немає варіанту хірургічного удару. Їхня ядерна програма надмірна, вона жорстка, і ви повинні припускати найгірше, а не найкраще », - додав Грем.
Політика Законопроект про антикорупційний суд буде в Раді з понеділка - Порошенко Наступного тижня до Верховної Ради буде внесений президентський законопроект щодо створення антикорупційного суду в Україні. Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на заході стосовно початку роботи нового Верховного Суду, передав кореспондент АСН. «Наступного тижня я внесу такий законопроект на розгляд Верховної Ради, якщо Верховна Рада розблокує ситуацію з антикорупційним судом і дасть можливість його зареєструвати», - зазначив глава держави. За його словами, парламент повинен відкликати законопроекти з антикорупційного суду, які є неконституційними і визнані експертами, зокрема і Венеціанської комісії, такими, що не відповідають ключовим вимогам побудови судової системи антикорупційного законодавства. Порошенко також висловив надію, що парламентарії підтримають закон про створення суду, який завершить створення антикорупційного правосуддя в Україні. «Я просив Верховну Раду створити робочу групу для того, щоб я як президент зміг врахувати рекомендації тих чи інших фракцій Верховної Ради для того, щоб уникнути дискусій і вийти на компроміс. На жаль, цього поки не було зроблено, і я сподіваюся, що Верховна Рада наступного тижня розблокує ситуацію з антикорупційним судом», - додав президент. Нагадаємо, в п'ятницю, 15 грудня, почав роботу новий Верховний Суд. Крім того, набрали чинності нові процесуальні кодекси. Старий Верховний Суд і вищі спецсуди припинили існування.
Суспільство Олігархи РФ зацікавилися великими заводами окупованого Донбасу - Тимчук Деякі російські олігархи зацікавилися можливістю отримати контроль над великими підприємствами окупованого Донбасу при мінімальних фінансових витратах. Про це повідомив нардеп, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook. За словами Тимчука, зараз російський олігарх Алішер Усманов, який у 2017 році посів 5-те місце серед найбагатших людей РФ за версією Forbes, виявляє інтерес до встановлення контролю над Алчевським металургійним комбінатом. Це підприємство після «націоналізації» його російськими терористами у так званій «ЛНР» перейшло під управління компанії «Внешторгсервис». В цілому ж, за словами нардепа, основними проблемами заводів на окупованих територіях залишається відсутність відпрацьованого механізму з імпорту сировини і закупівлі компонентів для забезпечення безперебійної роботи. Ватажки «ДНР» і «ЛНР» ніяк не можуть відновити роботу більшості «націоналізованих» підприємств. Тимчук уточнив, що заводи шукають ринки збуту продукції, перш за все в РФ, що супроводжується припиненням роботи і відправленням робочих в неоплачувані відпустки. Однак окремі шахти домовляються з російськими контрагентами щодо налагодження поставок вугілля в РФ вантажним автотранспортом.
Події оформление ленты  Під Слов'янськом загинув чоловік, який розпилював снаряд болгаркою У селі Черкаське під Слов'янськом від вибуху боєприпасу загинув місцевий житель 1983 року народження. Про це повідомили в прес-службі Нацполіції Слов'янська. Інцидент стався в приватному домоволодінні. Тіло чоловіка з численними ушкодженнями від осколків, розірваний на друзки електроінструмент і шматки металу знайшли в будинку правоохоронці. Поліція уточнила, що частини тіла загиблого, а також елементи його одягу і взуття містилися в різних частинах двору. Правоохоронці повідомили, що причиною трагедії стала детонація вибухової речовини артилерійського снаряда або мінометної міни, що сталася внаслідок механічної дії. Дружина загиблого розповіла, що він приніс додому три мішки металу, після чого увімкнув болгарку і почав розпилювати один із предметів. Через десять хвилин пролунав вибух, від якого в будинку винесло вікна. Жінка і діти, які в цей час перебували в одній із кімнат, не постраждали.
Політика Вершити правосуддя будуть 115 суддів нового Верховного суду - Порошенко З п'ятниці, 15 грудня, вершити правосуддя в Україні будуть 115 суддів нового Верховного суду. Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на заході стосовно початку роботи нового Верховного суду, передає кореспондент АСН. «Ті кроки, які ми з вами зробили рік тому в напрямі деполітизації та посилення незалежності судової влади, вже дали перший суттєвий результат - 115 суддів нового Верховного суду сьогодні починають вершити правосуддя іменем України», - зазначив глава держави. За словами Порошенка, цій події передувало ухвалення змін до Конституції України в частині судової реформи, що привело судову гілку влади у відповідність з європейськими стандартами. Порошенко додав, що в реформуванні судової системи України активно допомагали експерти Венеціанської комісії, а також Рада Європи, Євросоюз і США. Крім того, всередині країни конституційні зміни підтримали 335 народних депутатів. Нагадаємо, в п'ятницю, 15 грудня, почав роботу новий Верховний суд. Набрали чинності нові процесуальні кодекси. При цьому старий Верховний суд і вищі спецсуди припинили існування.
Суспільство Опитування: 10% українців виїхали з Криму і окупованого Донбасу через їх невизнання Тільки 10% внутрішньо переміщених осіб покинули Донбас і Крим через невизнання так званих «ДНР» і «ЛНР», а також анексію. Про це в ході засідання круглого столу заявила доктор соціологічних наук Оксана Іванкова-Стецюк, передає кореспондент АСН. «Серед нас живе багато людей, які вимушено покинули своє місце проживання з 2014 року. Ці люди продовжують стикатися з низкою проблем. Вони продовжують жити «між двома світами», - заявила вона. За словами Іванкової-Стецюк, проведене на замовлення «Карітас Україна» соціологічне дослідження показало основні причини зміни місця постійного проживання внутрішньо переміщеними особами. Так, 82% опитаних спонукав залишити місце проживання страх за життя, викликаний бойовими діями. Ще 31% назвали нестерпні умови побуту, руйнування житла, інфраструктури, 13% - втрату роботи, зокрема неможливість знайти роботу, відсутність джерел доходу. Експерт підкреслила, що 10% опитаних заявили, що покинули свої будинки через невизнання т.зв. «ЛДНР» або анексованого Криму іншими державами, 8% сказали про бажання жити в незалежній Українській державі. При цьому 4% опитаних назвали серед причин відсутність можливості нормально вести бізнес, порушення діяльності банківської системи; 3% - відсутність можливості вільного переміщення між непідконтрольними і підконтрольними Україні територіями.Ще 3% людей серед причин назвали «переслідування їх або членів сім'ї з релігійних, етнічних, політичних поглядів». В ході дослідження було опитано 1620 респондентів, похибка вибірки 2,5% при довірчій ймовірності p=0,954. Опитування проводилися в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській областях та Києві.
Суспільство Працівники компанії «Транснефть» «майніли» криптовалюту на робочих місцях Співробітники російської компанії «Транснефть» намагалися майніти криптовалюту на робочих комп'ютерах. Про це повідомив президент з безпеки Володимир Рушайло, передає «Коммерсантъ FM». Рушайло зазначив, що вдалося припинити спроби майнерів. Компанія заборонила майнінг на робочому місці «не через нахабство працівників», а через ризик виникнення перешкод технологічним процесам. Керівництво відзначило, що іноді співробітники компаній намагаються використовувати для майнінгу не тільки офісні комп'ютери, але і сервери. Від цього компанія зазнає збитків, оскільки робочі процеси виконуються повільніше, ніж повинні. Також з'ясувалося, що незаконний майнінг може загрожувати працівникам компаній покаранням за крадіжку електроенергії.
Суспільство Більше половини переселенців з Донбасу і Криму хочуть повернутися назад 55% переселенців з Донбасу і Криму хочуть повернутися назад. Про це в ході засідання круглого столу заявила доктор соціологічних наук, один з авторів соціологічного дослідження на замовлення "Карітас Україна" Оксана Іванкова-Стецюк, передає кореспондент АСН. "Опитування внутрішньо переміщених осіб показало, що 55% опитаних в цілому за певних умов розглядають можливість повернення на територію свого постійного проживання... Люди в цілому ще бачать себе там. І питання з адаптацією таких ВПО ще під питанням", - зазначила вона . Основною причиною повернення в Крим і Донбас опитані називають закінчення військових дій. При цьому "27% - розглядають можливість повернення, але остаточно не вирішили; 37% - не розглядають можливість повернення, планують залишитися тут, де живуть зараз; 8% - не змогли відповісти", - наголошується в результатах опитування. Опитано 1620 респондентів, похибка вибірки + -2,5% при довірчій імовірності p=0,954. Структура виборчої вибірки: 87% - "ядро", до якого увійшли регіони, де проживає найбільша кількість ВПО: Донецька, Луганська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська області і місто Київ; 13% - інші регіони, де частина ВПО становить менше 3% від загальної кількості вимушених переселенців.
Суспільство оформление ленты  У Генштабі показали нову військову форму, на яку ЗСУ перейдуть через рік Українська армія через рік остаточно розпрощається з військовою формою пострадянського зразка. Про це повідомили в прес-службі Міноборони. Відзначається, що волонтерська група Віталія Гайдукевича розробила нові предмети військової форми одягу для нашої армії. Відзначається, що обрані тканини, кольори і фасони з'єднали в собі українську національну самоідентичність і європейську традицію. Згідно з новими правилами, були встановлені наступні види військової форми одягу: парадна (парадно-вихідна), повсякденна, польова (службова морська), спеціальна (робоча) і спортивна. Кожна з цих військових форм підрозділяється на літню і зимову, а також демісезонну - у повсякденному і польовий комплектаціях. За належністю військову форму розділили на уніформу Сухопутних військ ЗСУ, Повітряних Сил ЗСУ, Військово-Морських Сил ЗСУ, а також Десантно-штурмових військ і Сил спеціальних операцій. Окремо наголошується, що генерали, адмірали й офіцери отримали право носити шкіряні рукавички, а військовослужбовці рядового і сержантського складу - трикотажні. При цьому передбачено, що під час військового привітання рукавички не знімають.
Економіка оформление ленты  У листопаді керівництву Міністерства соцполітики нараховано 739 тисяч гривень на зарплати У листопаді 2017 року керівництву Міністерства соціальної політики було нараховано в загальній сумі 739 тисяч гривень зарплати. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соцполітики. Так міністру соціальної політики Андрію Реві за листопад 2017 нараховано 74,169 грн. У цій цифрі його посадовий оклад становить - 11, 601, надбавка за вислугу років - 5,800 грн, надбавка за постійну роботу з відомостями, що становлять державну таємницю - 2,320, надбавка за інтенсивність праці - 11,601 гривень, відрядження - 18,069, індексація - 188 грн, премія за жовтень - 12,952 грн, премія за листопад 11,636,00 гривень. Зазначено, що з зарплати міністра було утримано 14,463 гривень - податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Також у прес-службі повідомили про зарплати іншого керівництва міністерства. Так держсекретареві міністерства Віктору Іванкевичу нараховано 69,981 грн 90 коп заробітної плати за листопад, заступнику міністра Ользі Крентовській - 166,223 грн 56 коп, заступнику міністра Миколі Шамбору - 104,752 грн 00 коп, заступнику міністра з євроінтеграції Олександрі Чуркіній - 93,197 грн 04 коп, заступнику міністра Наталії Федорович - 82,615 грн 55 коп, заступнику міністра Олександру Привалову - 48,090 грн 27 коп. З зарплат цих чиновників, як і міністра, було утримано військовий збір і податок на доходи фізосіб.
Кримінал Сім'я бізнесменів застрелена у власному будинку в Дніпрі У Дніпрі, в селищі Самарівка на території садового товариства «Черешня» були знайдені тіла подружньої пари. Про це пише «Обозреватель». З'ясувалося, що загиблі були підприємцями. Подружжя застрелили в голову, їхні тіла знайшли в цокольному поверсі приватного особняка. Відзначається, що чоловікові і жінці було 62 і 52 роки відповідно. Чоловік отримав один постріл у голову, його дружина - два. Правоохоронці припускають, що чоловік чинив опір, бо в минулому професійно займався боксом. З'ясувалося, що до 2014 року чоловік займався постачанням продуктів харчування на «Укрзалізницю». Однак після Революції у сім'ї почалися фінансові проблеми, подружжя недавно продало квартиру, щоб розрахуватися з боргами. Джерело відзначило, що, можливо, ці гроші і шукали злочинці. З території домоволодіння зник автомобіль Toyota, злочинці також забрали частину майна загиблих, зокрема зареєстровану мисливську рушницю.
Політика Порошенко погрожує відновити апеляційні та місцеві суди Найближчим часом з'являться президентські укази про ліквідацію та створення нових апеляційних і місцевих судів в Україні. Про це заявив президент України Петро Порошенко, виступаючи на заході щодо початку роботи нового Верховного Суду, передає кореспондент АСН. "Найближчим часом мною будуть видані укази в межах моїх конституційних повноважень щодо ліквідації та створення нових апеляційних і місцевих судів, що сприятиме повному перезавантаженню судової системи", - зазначив глава держави. За його словами, це зажадає величезного навантаження на Вищу кваліфікаційну комісію суддів, на Вищу раду правосуддя. При цьому Порошенко додав, що такі кроки дозволять захистити і забезпечити право українських громадян на справедливість. Нагадаємо, сьогодні, 15 грудня, почав роботу новий Верховний Суд, водночас набрали чинності нові процесуальні кодекси. При цьому старий Верховний Суд і вищі спецсуди припинили існування.
Суспільство Мухарський продовжить протести проти санкцій до неплатників аліментів Шоумен Антін Мухарський на прес-конференції заявив, що має намір продовжувати протести проти санкції до неплатників аліментів, передає кореспондент АСН. «Догола роздягнуть усіх!» - заявив Мухарський, коментуючи протести проти закону №7277. «Скажу чесно, роздягання завтра не буде. Я не буду показувати якісь частини тіла. Завтра буде просто акція протесту на Майдані», - підкреслив Мухарський. Він зазначив, що головною метою його акції з роздяганням на Майдані було те, щоб суспільство почуло, що тепер з новим законом державні виконавці мають необмежене право щодо батьків, які не платять аліменти. Мухарський анонсував проведення чергового свого одиночного пікету 16 грудня біля Монумента Незалежності. «Завтра о 12:00 я проведу одиночний пікет, закликаю всіх також його підтримати», - сказав він, уточнивши, що оголятися цього разу не буде.«Скажу чесно, роздягання завтра не буде. Я не буду показувати якісь частини тіла. Завтра буде просто акція протесту на Майдані », - додав шоумен. Він розповів, що в ході пікету звернеться до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати і відправити на доопрацювання ВРУ закон №7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів », який був ухвалений з порушенням регламенту в небувало короткі терміни. Мухарський вимагає широкого громадського обговорення ризиків, якими загрожує закон через корумпованість нотаріусів та виконавчої служби. «Адже цим законом державним виконавцям надається необмежена влада в країні без суду і слідства накладати не тільки арешт на все майно, а й забороняти виїзд за кордон, позбавляти водійських прав, доставляти в наручниках в автозаку в дільниці поліції, забирати зареєстровану зброю, відправляти на соціально-корисні роботи, а також застосовувати тримання під вартою. Зараз це буде стосуватися боржників з аліментів, незалежно від того, чи є людина злісним аліментником, чи вона зазнає труднощів через хворобу, втрату роботи, утримання інших малолітніх дітей, непрацездатних батьків або служить в армії чи воює в АТО», - розповів він . У свою чергу, адвокат і юрист Ольга Додух зазначила, що сама ідея закону правильна. Але в такому вигляді, як він поспішно був ухвалений у парламенті, його не можна підписувати.
Події Поліція назвала версію потужного вибуху в Тернополі Працівники поліції відкрили кримінальну справу за фактом вибуху, який стався 14 грудня на підприємстві в Тернополі. Нагадаємо, в результаті інциденту важко постраждала одна людина. Про це інформує прес-служба управління Національної поліції по Тернопільській області. «В ході виїзду на місце інциденту було встановлено, що вибух прогримів у результаті можливого порушення технологічного процесу», - говорить вона. За інформацією поліції, в результаті інциденту під завалами опинився 62-річний робітник, який займався виготовленням залізобетонних плит в момент вибуху. «Потерпілий живий і притомний. Його передали медикам», - наголошується в повідомленні. Дані про подію було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 271 (порушення вимог законодавства про охорону праці) КК України.
Кримінал оформление ленты  Агента зовнішньої розвідки РФ затримали на Черкащині СБУ У Черкаській області був затриманий агент Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації. Про це повідомили в прес-центрі СБУ. За даними спецслужби, уродженець Самари довгий час проживав на території Черкаської області та отримав українське громадянство. Він був завербований ще в 1996 році Службою зовнішньої розвідки РФ. Після початку війни на Донбасі куратори поставили агенту завдання стати учасником суспільно-політичних структур патріотичного спрямування. Зловмисник здійснював підривну діяльність у Києві і Черкаському регіоні. Отриману інформацію агент передавав російським спецслужбам. Крім того, агент займався вербуванням найманців для участі в бойових діях на боці російських терористів у так званих «ДНР» і «ЛНР». Контррозвідка СБУ затримали агента в ході спецоперації. Під час обшуку за місцем проживання чоловіка правоохоронці виявили мобільний телефон з контактами кураторів і комп'ютерну техніку з доказами передачі інформації спецслужбам РФ. Затриманому оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.
Суспільство Через новий закон батьки в Україні зазнають «свавілля держвиконавців» - експерт Половина неплатників аліментів в Україні - фейкові. Про це на прес-конференції заявив голова громадської організації «Батько має право» Олександр Швець, передає кореспондент АСН. «У нас нібито 700 тисяч неплатників аліментів. Але половина з них реально - це фейкові провадження», - заявив він. Швець розповів, як на практиці відбувається процес відкриття фейкових справ щодо батьків, обвинувачених у несплаті аліментів. «Є велика кількість матерів, які в реальності отримують гроші від батьків, але потім біжать до державних виконавців, з яких порядних в дуже мало. І щодо таких батьків ці державні виконавці відкривають фейкові провадження», - зазначив він. За словами експерта, в його організації - кілька десятків таких батьків, які в разі набрання чинності новим законом №7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів»  піддадуться ще «більшому свавіллю державних виконавців». Водночас Швець вважає, що сама ідея закону - правильна. «Адже в країні є злісні неплатники аліментів. Але заборона на виїзд за кордон, заборона на водіння автомобіля та інші обмеження, в разі нібито несплати аліментів, - все це призведе до правового беззаконня», - попередив він. Він пояснив на практиці, що державний виконавець у будь-який момент за зверненням матері може «заборонити вам виїхати до Єгипту, заборонити їздити на вашому авто. І це навіть якщо ви насправді платили аліменти!» «І ви про це дізнаєтесь, коли просто їхатимете по Києву. Ваш автомобіль - заберуть! Ви підете в суд, де будете доводити свої права і те, що платите аліменти, протягом 3,5 року! Тобто, якщо ви доводитимете свою правоту протягом декількох років, весь цей час ви не зможете виїхати за кордон, водити авто», - пояснив він. Голова громадської організації закликав президента не підписувати закон №7277.
Суспільство Соратника Медведчука було затриманий в Луганській області У Луганській області був затриманий харківський депутат, соратник лідера організації «Український вибір» Віктора Медведчука Андрій Лесик. Про це повідомило харківське видання «МедіаПорт». «Лесика затримали в Луганській області сьогодні вранці. Попередньо: везуть до Київського райсуду для обрання запобіжного заходу», - розповіли журналісти. Лесику раніше вручили повістку з вимогою з'явитися в облпрокуратуру для отримання підозри.Сам Лесик повідомив, що йому вручили повістку, в якій зазначено, що депутату в прокуратурі вручать письмову підозру за ст. 110 Кримінального кодексу, (посягання на територіальну цілісність України). За його словами, підставою для підозри стали посилання, розміщені в соцмережі. «Репост, який я нібито зробив у квітні 2014 року, - це репост невідомого мені сайту невідомої публікації невідомого мені змісту, в якій нібито говорилося про заклики до створення «Одеської народної республіки», - сказав Лесик. Правоохоронці ж підтвердили, що стосовно Лесика проводяться слідчі дії. Нагадаємо, 17 травня 2016 року Харківська міськрада достроково припинила повноваження депутата Лесика, обраного за списками партії «Відродження». 9 травня 2016 року у час офіційної церемонії покладання квітів на Меморіалі Слави в Харкові сталися сутички через георгіївські стрічки. Зокрема, коли квіти до монументу Батьківщини-матері покладав Лесик, виникла бійка через георгіївську стрічку на його одязі.
Суспільство Новий Верховний суд замість ЄСПЛ захистить українців - Данішевська Судді Верховного суду України повинні забезпечити українцям захист у рідній країні. Про це заявила голова Верховного суду Валентина Данішевська, виступаючи на заході щодо початку роботи нового суду, передав кореспондент АСН. «Українці мають бути захищені в Україні. Ми будемо робити все, щоб так і сталося, щоб кількість звернень до Європейського суду скоротилася і скоротилася кількість скарг», - зазначила чиновник. За її словами, 115 суддів нового Верховного суду повинні змінити ставлення громадян України до судів і переконати їх в існування правосуддя в країні. «Ми повинні переконати людей в тому, що це не просто технічна система, через яку треба пройти, щоб потрапити до Європейського суду з прав людини і там захистити свої права», - підкреслила голова ВСУ. При цьому Данішевська нагадала про відповідальність, яка лежить на кожному судді за ухвалені ним рішення. Нагадаємо, в п'ятницю, 15 грудня, почав роботу новий Верховний Суд, набрали чинності нові процесуальні кодекси.
Політика Прокуратура закрила справи проти Ляшка, Хомутинника та інших нардепів Генеральна прокуратура України закрила кримінальні провадження про можливе ухилення від сплати податків проти низки народних депутатів. Про це повідомили в прес-службі ГПУ. У деклараціях нардепів прокурори не знайшли порушень. Відзначається, що ГПУ розслідувала кримінальні провадження за фактами можливого ухилення від сплати податків і зборів народними депутатами, міністрами та іншими особами, які займають особливо відповідальні посади. Були проведені позапланові податкові перевірки низки депутатів. «За результатами податкового аудиту не встановлено фактів умисного ухилення від сплати податків у діях народних депутатів Володимира Бандурова, Станіслава Березкіна, Андрія Журжія, Олега Ляшка, Олександра Урбанського і Віталія Хомутинника», - розповіла в прокуратурі. Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України перевіряє обставини декларування Олегом Ляшком більше 571 тис. гривень, які, як він заявив, є виграшем у лотерею.
Суспільство У 2018 році у Києві відкриють метро на Виноградарі і міст на Троєщину У 2018 році столична влада запланувала відкрити одну станцію метро на Виноградарі і продовжити будувати міст на Троєщину. Про це на прес-конференції заявив депутат Київради Андрій Странніков, передав кореспондент АСН. «Вперше за багато років місто планує 2,5 млрд грн на продовження лінії метрополітену в напрямі Виноградаря», - зазначив голова комісії. За його словами, вже наступного року влада планує відкрити одну станцію на масиві Виноградар. Странніков додав, що ще 1 млрд гривень в бюджеті столиці буде виділено на продовження будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу в напрямі Троєщини. Як пояснив депутат, згідно з домовленістю з центральною владою, сума будівництва великих інфраструктурних об'єктів (3,5 млрд грн) наступного року буде зарахована в рахунок погашення боргу Києва перед держбюджетом. Нагадаємо, бюджет столиці в 2018 році складе 49,05 млрд грн. Це на 33% більше, ніж поточного року. Столичні депутати планують розглянути документ до 21 грудня.
Суспільство Більшість переселенців готові відновлювати Донбас - опитування Близько 68% переселенців з Донбасу заявили, що вони готові після повернення територій України їхати додому і відновлювати регіон. Про це в ході засідання круглого столу заявила доктор соціологічних наук, один з авторів соціологічного дослідження на замовлення «Карітас Україна» Оксана Іванкова-Стецюк, передає кореспондент АСН. «68% опитаних серед внутрішньо переміщених осіб стверджують, що вони готові взяти участь у відновленні і розвитку окупованих територій після їх повернення під контроль України. Це ті, хто однозначно готові брати активну участь у цьому процесі», - заявила вона. Разом з тим 16% переселенців категорично не хочуть брати у цьому участь навіть після повернення Україні. Згідно з результатами опитування, ще 36% опитаних - частково готові або, можливо, будуть готові взяти участь в окремих заходах; ще 16% - не змогли відповісти.
Суспільство У бюджеті Києва немає грошей на ліки і харчування в лікарнях - депутат Коштів бюджету Києва в 2018 році не вистачить на забезпечення в повному обсязі лікарень медикаментами та харчуванням. Про це заявив депутат Київради Андрій Странніков на прес-конференції, передав кореспондент АСН. «Переважно ті кошти, які йдуть з місцевого бюджету, насамперед стосуються придбання медикаментів, хоча і в недостатньому обсязі», - зазначив голова комісії. За його словами, місцевий бюджет передбачає фінансування установ охорони здоров'я на рівні субвенції з центрального бюджету і навіть вище. Странніков пояснив, що кошти йдуть на капітальні видатки - ремонтні роботи, реконструкції, нове будівництво, придбання дорогого обладнання (МРТ, КТ, флюорографів), а також на медикаменти. Однак, за словами депутата, кошти на харчування в столичних лікарнях місцевий бюджет забезпечити не може. Нагадаємо, відповідно до опублікованого на сайті Київради проекту, бюджет столиці в 2018 році складе 49,05 млрд грн. Це на 33% більше, ніж поточного року. Столичні депутати планують розглянути документ до 21 грудня.
Культура Хворостовського погубили процедури з омолодження - ЗМІ Знаменитий оперний співак Дмитро Хворостовський, який нещодавно помер, проходив омолоджуючі процедури з використанням ембріональних стовбурових клітин, що могло призвести до раптової загибелі артиста. Про це пише російське видання «Дни.ру». У редакції зазначили, що причиною смерті багатьох знаменитостей могла стати терапія ембріональними стовбуровими клітинами. При цьому більшість випадків зафіксовано в одній конкретній клініці. Таємницю розкрила медсестра, яка працює в роковому медцентрі. За словами жінки, в одній і тій же клініці лікувалися Олександр Абдулов, Олег Янковський та Дмитро Хворостовський. Слід лікування стовбуровими клітинами простежується і в трагічних смертях Любові Поліщук, Анни Самохіної, Жанни Фріске. Шанувальники відзначили, що Хворостовський у свої 55 років виглядав досить молодо - пишна, нехай і сива шевелюра, засмагла шкіра, практично немає зморшок. Багато хто припускав, що співак використовує нетрадиційні методи лікування. Однак незабаром з'явилася інформація про рак. Нагадаємо, Дмитро Хворостовський помер 22 листопада в Лондоні. З 2015 року він лікувався від раку, у нього діагностували пухлину в мозку. Тіло артиста кремували, частину праху поховали на Новодівичому кладовищі в Москві, другу капсулу відправили в Красноярськ.
Економіка Через "регламентне свавілля" Раді пропонують скасувати скандальний закон про мито на посилки До парламенту внесено проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України, ухваленого 7 грудня. Нагадаємо, цього дня Рада в спішному порядку, без будь-якої підготовки і навіть без висновків профільного комітету проголосувала за поправки до законів, серед яких була і гучна норма про оподаткування посилок, що ввозяться з-за кордону. Скандальний Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році», реєстраційний № 6776-д вже відправлений на підпис президенту. Однак багато експертів і політиків наполягають - його ухвалили з кричущими порушеннями і він має бути скасований або доопрацьований. Нардеп Юрій Левченко вимагає його скасувати. На думку законотворця, рішення ухвалено з грубими порушенням вимог Конституції і Регламенту Ради, перш за все - в частині процедури. Дійсно, в законопроекті з'явилася велика кількість правок і доповнень, про які депутати навіть не здогадувалися, оскільки на першому читанні закону їх не було і в сесійній залі вони не обговорювалися. Більше того, на перше читання депутатам закон був поданий взагалі без резюме профільного комітету. Тільки з пояснювальною запискою і порівняльною таблицею, в яких інформація, наприклад про те ж оподаткування посилок, взагалі була відсутня. Водночас парламентський регламент вимагає, щоб законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок до нього головного комітету та інші супровідні документи надавалися народним депутатам не пізніш як за десять днів до дня розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради. Нагадаємо, 7 грудня депутатам порівняльну таблицю законопроекту до другого читання видали перед самим голосуванням. А висновків комітету взагалі немає. Юрій Левченко заявляє, що, незважаючи на те, що спікеру парламенту вказали на явні порушення, він їх проігнорував, що "позбавило можливості народних депутатів України об'єктивно розглянути відповідне питання й ухвалити рішення, яке б відповідало інтересам держави і українського народу". Юридичний департамент Ради "в шоці" А ось у Головному юридичному управлінні парламенту якимось дивом встигли ознайомитися з законопроектом, ухвалення якого форсував Податковий комітет ВРУ. У висновку парламентських юристів, який також є на сайті Ради, йдеться, що складати його довелося у вкрай стислі терміни, а також перераховуються порушення, допущені авторами законопроекту. Так юристи вказують, що законопроект підготовлений з порушенням статті 116 Регламенту Верховної Ради України, згідно з якою пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися лише до того тексту законопроекту, який був ухвалений Верховною Радою за основу. Також внесення цим законопроектом змін до інших законодавчих актів не відповідає статті 7 Податкового кодексу України, згідно з якою будь-які питання щодо оподаткування не можуть змінюватися іншими законами України. Проектом закону також передбачається виклад пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України в новій редакції, згідно з якою реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку і на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України. Але проект не містить закінченого правового механізму реалізації запропонованої норми, вказують юристи. Також кілька пунктів і підпунктів закону порушують принцип стабільності податкового законодавства, кажуть юристи. Нагадаємо, він говорить, що зміни в будь-які елементи податків і зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому діятимуть нові правила та ставки. А податки і збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року. Для справедливості зазначимо, що депутати нинішнього скликання давно "витерли ноги" об цей принцип. Наприклад, гучні зміни в оподаткування ФОП, через яке на початку цього року підприємцям-фізособам з нульовим або сезонним доходом довелося закриватися, оскільки їх також зобов'язали сплачувати збори. Ця норма була ухвалена парламентом акурат під новий рік, а запрацювала вже через тиждень, в той час як, за законом, повинна була - через півроку. Також юристи Ради нагадали депутатам, що вони, вносячи правки до законопроекту, не врахували, що всі норми, які збільшують витрати держбюджету, ухвалюються не пізніше 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку планового бюджетного періоду, а після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, наступного за плановим. Загалом парламентські юристи констатують, що закон потребує серйозного доопрацювання. Про що промовчали юристи - так це про те, що в супровідних документах до поправки не прораховується, на скільки саме вони поповнять державний бюджет, та й чи поповнять взагалі. Адже саме необхідністю "забезпечити збалансованість бюджетних надходжень в 2018 році" законотворці аргументували ухвалений на швидку руку закон. До слова, багато експертів вказують на те, що "недозакон" не просто не поповнить бюджет, а, швидше за все, потягне за собою нові бюджетні витрати. Депутати свідомо порушили регламент Наївно вважати, що, наспіх готуючи законопроект, вставляючи в нього перед самим голосуванням правки і доповнення, його ініціатор - нардеп від БПП Ніна Южаніна не усвідомлювала, "що творить". Адже вона керує податковим комітетом Ради, тому чудово знає і про "стабільність податкового законодавства", і про додаткові витрати бюджету. Позафракційний нардеп Борислав Береза ​​стверджує, що всьому виною корупція. За його словами, в лобіюванні нових мит зацікавлені певні інтернет-компанії України, за якими "стоять депутати і високі особи країни". Нардеп не став називати імен, але розповів, що в особистій розмові з ним спікер парламенту Андрій Парубій "прозрів". "Він погодився, що закон "трошки" некоректний. І наполягає, що його треба підписати, а потім доопрацювати, внести правки. Але я впевнений, що якщо в лайно додати кілька ложок варення, суть закону не зміниться. Адже адміністрування цього закону стане самій державі дорожче, ніж принесе цей закон", - розповів Береза. На сьогодні закон президентом країни ще не підписаний і, можливо, не буде підписаний взагалі. Але з огляду на те, що і скандальні правки щодо оподаткування посилок вніс також депутат від БПП Вадим Денисенко, главі держави час провести виховну бесіду з "підопічними". Може, тоді хоч президентська фракція намагатиметься створювати менше проблем для бізнесу та українців.
Економіка На кінець 2018 року курс долара перевищить 30 гривень - економіст В кінці 2018 року курс долара в Україні значно перевищить прогнозований рівень у 30 гривень. Такий прогноз озвучив економічний експерт Віктор Скаршевський у коментарі кореспонденту АСН. «Є висока ймовірність, що валютні надходження в Україну знизяться, попит на валюту збільшиться, і це означає, що девальваційний тиск на гривню збільшиться, тому курс буде вище, ніж 30 гривень 10 копійок на кінець наступного року, як прогнозує уряд», - зазначив експерт. За словами Скаршевського, інфляція наступного року перевищить прогнозований показник у 9%, що призведе до додаткового знецінення національної валюти. Він уточнив, що найближчі 2 роки прогнозується зниження світових цін на руду і метали, що істотно скоротить валютну виручку країни. Також менше валюти, у порівнянні з поточним роком, надійде з країни за рахунок врожаю агрокультур. Водночас, на його думку, попит на імпорт продовжить рости, оскільки весь прибуток українці витрачають на промтовари, які суцільно - імпортні. Економіст додав, що саме орієнтація економіки України на сировинні ринки, ціни на яких сильно коливаються, і призводить до значних коливань на українському валютному ринку в періоди сезонної активності. Нагадаємо, за останню добу долар в Україні подорожчав відразу на 14 копійок - до 27,41 грн, ціна євро піднялася на 47 копійок - до 32,47 грн. Останній раз такого високого рівня вартість американської валюти в Україні сягала 23 січня, євро же побив майже трирічний рекорд: більше 32 гривень валюта коштувала в лютому 2015 року.
Економіка оформление ленты  Мінінфраструктури влаштувало пафосне шоу на підсумковій прес-конференції Міністерство інфраструктури України провело щорічну підсумкової прес-конференцію. На великому екрані демонструють слайди про результати роботи різних галузей. Присутнім також показали проморолик про досягнення міністерства, передає кореспондент АСН. «По лікоть в пилу, по лікоть у бруді! Але ми вистояли», - заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, стоячи на сцені на тлі літака, що злітає. Варто відзначити, що в залі зібралися керівники підвідомчих організацій, які також представлять результати роботи в дорожній, авіаційній, залізничній, портовій та поштовій сферах у 2017 році. У заході беруть участь в.о. голови «Укравтодору» Славомір Новак, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, керівник ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіс Вецкаганс, в.о. гендиректора ВАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський, гендиректор ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» Павло Рябікін і гендиректор аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького Тетяна Романовська. Рябікін вийшов на сцену після Омеляна і розповів, що український аеропорт нарешті став міжнародним хабом. За його словами, тільки за рік вдалося збільшити на 30% потік міжнародних авіаперевезень. «За результатами року ми очікуємо дохід у 4 млрд грн. Це говорить, що державне підприємство може бути прибутковим», - сказав він. При цьому тільки цього року податків до бюджету буде сплачено понад 2 млрд грн. «У наступному році ми поставили завдання - прийняти 12 млн пасажирів», - пообіцяв він.
Економіка Вистачило б побудувати метро на Троєщину. Депутат назвав космічну вартість ремонту доріг Наступного року в столичному бюджеті заплановано виділення близько 2 мільярдів гривень на ремонт дорожнього покриття. Таку думку висловив депутат Київради, голова постійної комісії міськради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Цього року так само планується непоганий прогрес, бо в дорожньому фонді мільярд 153 мільйони заплановані і приблизно від 600 до 800 млн грн планується отримати від впровадження так званого митного експерименту, який продовжений", - зазначив голова комісії. За його словами, відповідно до експерименту, половина перевиконання частини плану київською регіональною митницею буде спрямовуватися на ремонт доріг, що дозволить утримати високий темп ремонту дорожнього покриття в столиці. При цьому Странніков додав, що минулого і нинішнього року в Києві було відремонтовано фактично третину всіх доріг (близько 500 км). Нагадаємо, відповідно до опублікованого на сайті Київради проекту, бюджет столиці в 2018 році складе 49,05 млрд грн. Це на 33% більше, ніж поточного року. Столичні депутати планують розглянути документ до 21 грудня.
Економіка «Київстар» оштрафували на 21 млн за брехню про "посекундну тарифікацію" Антимонопольний комітет України оштрафував мобільну мережу «Київстар» на 21 млн грн за недобросовісну конкуренцію, яка проявилася в тому, що інформація про тарифи вводила абонента в оману. Про це на своїй сторінці в соцмережі написав повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв. За його словами 14 грудня комітет ухвалив рішення у справі АТ «Київстар» про недобросовісну конкуренцію. На думку комітету, поширення інформації про умови тарифікації вводить в оману клієнтів цієї мобільної мережі, тобто є порушенням статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». "Оператор у своїй комунікації про умови тарифікації використовував три типи тверджень, у двох з яких зазначалося, що тарифікація "посекундна". По факту це твердження помилкове - вартість повної хвилини розмови списувалася в першу секунду розмови", - заявив Терентьєв. Він також уточнив суму штрафу - 21307597 грн. І вказав, що 18 вересня цього року рішення з аналогічної проблематики було ухвалено щодо ТОВ «Лайфсел». На суб'єкта було накладено штраф в розмірі 19466840 грн.
Події У РФ відреагували на обстріл російських літаків винищувачами США Дії льотчиків США у небі над Сирією поблизу російських штурмовиків Су-25 були провокаційними і становили небезпеку. Про це заявив перший заступник глави комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич, передає «Газета.ру». «Це явна провокація з боку ВПС США, яка могла закінчитися дуже плачевно. Американські льотчики такими маневрами створюють небезпеку», - заявив політик. Однак він забув уточнити, що все відбувалося в узгодженій безпольотній зоні на схід від річки Євфрат у Сирії. Американські винищувачі F-22 з'явилися біля двох російських Су-25, коли останні порушили зону деескалації над східним берегом Євфрату. Американці лише випустили попереджувальні спалахи. Пентагон підтвердив факт зближення російських і американських літаків, але уточнив, що нічого екстраординарного в цьому не було.
Суспільство Депутат пояснив, чому флагшток коштуватиме Києву 50 мільйонів гривень Дорожнеча флагштока для найбільшого в країні прапора пояснюється тим, що у вартість заклали складні інженерні конструкції. Про це на прес-конференції заявив депутат Київради Андрій Странніков, передав кореспондент АСН. «Це не тільки сам флагшток, не тільки сама споруда, там ще певна підземна частина, яка носить ознаки капітального характеру», - зазначив політик. За його словами, об'єкт буде розміщений на схилі, тому складність і дорожнеча проекту пояснюється також практично «гірськими» умовами. Странніков додав, що національний символ, який хочуть встановити в Києві, не вимірюється грошима, проте депутати ще переглянуть кошторис проекту. Також він уточнив, що експертизу вже проведено. Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко заявив про те, що в столиці встановлять 75-метровий флагшток для найбільшого прапора України. На флагштоку висотою 75 метрів планують підняти український прапор розміром 12,5 на 19 метрів. Міському бюджету він обійдеться в 47-50 мільйонів гривень. Ця новина викликала обурення серед киян. Відкриття об'єкта в столиці України запланували до Дня державного прапора 23 серпня 2018 року.
Суспільство На Київ повісили утримання технікумів - експерт У 2018 році столичному бюджету передали фінансування вишів 1-2 рівня акредитації, однак позбавили необхідності фінансувати ветеринарну медицину. Про це на прес-конференції повідомив аналітик з питань бюджету «Асоціації міст України» Ігор Онищук, передав кореспондент АСН. «З 1 січня 2018 року на бюджет міста Києва покладено фінансування вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації - це коледжі, технікуми. Компенсаційний ресурс не було надано», - зазначив експерт. За його словами, Мінфін планував передати повноваження з фінансування на всі міста обласного значення, однак цього вдалося уникнути. В результаті компромісу фінансування навчальних закладів було покладено на обласні бюджети. Онищук додав, що водночас у Києва «відібрали» 30% екологічного податку. По 10% податку будуть відбирати з областей. Також з Києва зняли повноваження щодо утримання ветеринарної медицини. «Тому десь вийшов баланс», - підкреслив експерт.
Політика ГПУ оскаржила рішення суду звільнити Саакашвілі Генеральна прокуратура України оскаржила відмову Печерського райсуду відправити під домашній арешт екс-президента Грузії, лідера «Руху Нових сил» Михайла Саакашвілі. Про це повідомили в прес-службі суду. Відзначається, що в п'ятницю, 15 грудня, прокурор Олександр Говорущак подав апеляційну скаргу. Розглядати справу буде колегія суддів у складі головуючого Олега Присяжнюка, Дениса Масенка та Ігоря Паленика. Дату розгляду апеляції поки не визначили. Нагадаємо, прокурори підозрюють, що Саакашвілі через свою довірену особу Северіона Дангадзе співпрацював з соратниками екс-президента Віктора Януковича, бізнесменом Сергієм Курченком, щоб захопити державну владу в Україні. У ГПУ вважають, що Дангадзе за згодою Саакашвілі отримав у Курченка близько $500 тис. Саакашвілі був оголошений у розшук за 3 статтями. Його затримали у квартирі колишнього глави МВС Луганської області, однак суд відмовив в арешті.
Суспільство За день у ДТП гине 8 українців - Жуков Щодня на дорогах гине в середньому 8 українців. Про це на підсумковій щорічний прес-конференції Міністерства інфраструктури заявив керівник Департаменту патрульної поліції України Євген Жуков, передає кореспондент АСН. «Ситуація на наших дорогах складна. Тільки за 11 місяців 2017 року було зафіксовано 146 тисяч ДТП, де загинуло 3058 наших громадян», - заявив він. Як учасник бойових дій, він порівняв ситуацію в АТО і смертність на українських дорогах.«Якщо за 2916 рік в АТО загинуло 763 наших воїни, то на дорогах - в чотири рази більше. В середньому - щодня гине 8 наших громадян на дорогах», - підкреслив Жуков. За його оцінками, це пов'язано з тим, що наші громадяни не дотримуються правил дорожнього руху. «Тільки цього року нашими співробітниками було зафіксовано понад 2 млн порушень», - повідомив він. Така великі кількість порушень говорить про недостатнє покарання за вчинення таких дій. Жуков нагадав, відповідно до законодавчих змін, вже з наступного року будуть посилені умови видачі водійських прав для новачків. Також актуальним залишається істотне збільшення штрафів, особливо за водіння в нетверезому стані. У свою чергу, міністр транспорту Володимир Омелян зазначив, що одним з основних завдань є «зменшення смертності на дорогах мінімум вдвічі».
Культура Названо новорічні гонорари Лободи і Брежнєвої в РФ Видання Super у своєму Instagram оприлюднило гонорари російських зірок на новорічні свята. У прайсі є прізвища опальних українок Світлани Лободи і Віри Брежнєвої. Як відзначили журналісти, в останні два тижні перед Різдвом і Новим роком гонорари артистів виросли на 20-30%. Так, Лобода заробляє на російських корпоративах від 4,9 млн до 5,6 млн рублів (2,3 млн гривень - 2,6 млн гривень). Гонорар Брежнєвої не набагато менше: 4,2 млн рублів - 4,9 млн рублів (1,9 млн грн - 2,3 млн грн). Нагадаємо, кращими музикантами РФ виявилися виключно українці. Лобода, Alekseev і гурт «Гриби» отримали три головні музичні нагороди Росії. Зокрема, Лободу було названо «Співачкою року». Кращим співаком став молодий виконавець Alekseev. А в номінації «Пісня року» не виявилося рівних хіту «Танет лед» від київських реперів «Гриби».
Економіка У БПП пообіцяли «прорив» на дорогах 2018 року Завдяки новоствореному Дорожньому фонду на ремонт і будівництво доріг у 2018 році виділять 45 млрд гривень. Про це на підсумковій щорічний прес-конференції Міністерства інфраструктури заявив заступник голови фракції ББП Ігор Кононенко, передає кореспондент АСН. «У парламенті вже проголосований закон, яким створено Дорожній фонд. Це рішення, яке забезпечить виділення безпрецедентної цифри - понад 45 млрд грн на ремонт, будівництво та реконструкцію українських доріг», - заявив він. За ловами парламентарія, заплановано виділення 7 млрд грн на будівництво окремих доріг, які з'єднують основні міста. «Уже цього року наші громадяни відчули, що дороги ремонтується. А наступного року це повинен бути прорив», - сказав він. Також Кононенко звернув увагу на те, що однією з головних проблем залишається необхідність забезпечення доступних і якісних перевезень. Насамперед це стосується авіаперевезень. Тому, за його словами, питання про залучення лоукостів залишається відкритим. «Щоб українські громадяни після отримання безвізу з Європою могли ще й подорожувати», - додав нардеп.
Економіка Як долар, що дорожчає, поповнить держбюджет і призведе до підвищення комуналки Долар продовжить дорожчати навіть після свят. До середини січня його вартість досягне 29 гривень, вважає економічний експерт Віктор Скаршевський в коментарі кореспонденту АСН. За його словами, вже ближче до лютого-березня варто очікувати невелике зміцнення гривні і відкат до показника 27-28 грн/долар. При цьому економіст додав, що нинішнє зростання валют пов'язане із сезонним фактором (перш за все, з активними закупівлями енергоресурсів на зовнішніх ринках), з ростом державних витрат, пов'язаних з необхідністю розрахуватися з заборгованістю і закрити фінансовий рік, а також з діями спекулянтів і екпортерів, які створюють штучний дефіцит на ринку валют. Нагадаємо, за останню добу долар в Україні подорожчав відразу на 14 копійок — до 27,41 грн, ціна євро піднялася на 47 копійок — до 32,47 грн. Останній раз такого високого рівня вартість американської валюти в Україні сягала 23 січня, євро ж побив майже трирічний рекорд: більше 32 гривень валюта коштувала в лютому 2015 року. Яка роль спекулянтів в зростанні курсу Курс валют в Україні розганяють спекулянти, вважає Скаршевський. За його словами, експортери, спостерігаючи стрімке зростання валютного курсу, притримують свою валютну виручку, вичікуючи більш високий курс. "Якщо вони свою виручку на ринок не дають, значить, пропозиція скорочується ще більше, тоді як попит стрімкіше зростає — тобто, ще більший розрив, ще більший тиск", - пояснив В. Скаршевський. При цьому економіст додав, що за найближчий тиждень курс долара підвищиться ще на 1 грн і продовжить рости аж до середини січня. Однак, за його прогнозом, позначку в 30 грн долар найближчими місяцями не перетне. НБУ потрясе експортерів У той же час у експортерів не так багато можливостей притримати виручку, як висловився економіст. Хоч як би лобіювали вони пом'якшення правил про обов'язковий продаж надходжень в Україну в іноземній валюті, НБУ залишається в цьому питання безкомпромісним. 15 грудня Нацбанк заявив, що збереже на наступне півріччя обов'язковий продаж 50% валютної виручки експортерів на внутрішньому ринку. Нагадаємо, в минулому році ця норма становила взагалі 65%. Виручку компанії повинні продавати вже наступного дня після надходження грошей на їх рахунки. Чому уряду вигідно здешевлення гривні Незважаючи на те, що офіційна версія причин різкого здешевлення валюти — ігри спекулянтів, багато експертів вказують і на те, що падіння національної валюти зіграє на руку насамперед уряду. Для початку, завдяки подорожчанню долара, бюджет отримує додаткові бонуси від продажу валютної виручки експортерів. Також раніше в коментарі АСН фінансовий аналітик Ерік Найман пояснив, що закладений на наступний рік курс в 29,3 грн за долар має певні ризики, і стосуються вони безпосередньо гаманців громадян. «Цей курс піде на підвищення цін на газ, зокрема цін на газ для населення, тому що у нас тепер "пряма труба". І чим вищий курс — тим більше населення має платити за комунально-житлові послуги», - констатував фінансист.
Суспільство "Укрзалізниця" скасовує зупинки через пільговиків Аналітик з питань бюджету "Асоціації міст України" Ігор Онищук заявив, що "Укрзалізниця" скасовує зупинки на деяких станціях через те, що не отримує з центрального бюджету компенсації за перевезення пільгових категорій населення. Про це на прес-конференції, передає кореспондент АСН. "Жодної копійки не було передано з 2016 року місцевим бюджетам в рахунок компенсації за пільгові перевезення. Позивається" Укрзалізниця " — вона скасовує свої зупинки на окремих станціях", - зазначив експерт. За його словами, "Укртелеком" з тієї ж причини в даний час звертається до суду. При цьому Оніщук додав, що подібні проблеми через недофінансування центральним бюджетам доводиться вирішувати на місцевому рівні, оскільки для ряду населених пунктів країни такі заходи, як скасування потягів, дуже болючі. Нагадаємо, відповідно до опублікованого на сайті Київради проект бюджету, бюджет столиці в 2018 році складе 49,05 млрд грн. Це на 33% більше, ніж в поточному році. Столичні депутати планують розглянути документ до 21 грудня.
Події В аеропорту Амстердама поліція відкрила вогонь по озброєному чоловікові Поліція Нідерландів відкрила вогонь по чоловікові в аеропорту Амстердама, який погрожував ножем пасажирам. Про це повідомляє видання AFP. Правоохоронці зазначили, що чоловік погрожував ножем пасажирам, а після того, як був поранений, його затримали поліцейські. У поліції повідомили, що ситуація в аеропорту Амстердама під повним контролем. #schiphol eerste beelden incident op schiphol. Man met mes neergeschoten door Marechaussee pic.twitter.com/M1Libax4Vi — mlohnen (@mlohnen) 15 грудня 2017 р. За інформацією ЗМІ, аеропорт після стрілянини частково евакуювали, також людей вивели з торгового центру Schiphol Plaza, розташованого в зоні паспортного контролю. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що чоловік, який скоїв напад на військових в паризькому аеропорту "Орлі", був відомий спецслужбам Франції як радикалізований мусульманин.
Суспільство оформление ленты  19 грудня в Києві пройде міжнародний етап змагань «Ігри Героїв» 19 грудня 2017 в Києві в «Палаці спорту» о 19.00 розпочнеться міжнародний етап змагань «Ігри Героїв». Змагатися між собою будуть ветерани, зокрема і АТО, а також цивільні з інвалідністю. Всього в турнірі беруть участь 50 спортсменів з різних країн: України, Бразилії, Грузії, Штатів. Захід проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту і Київської міської адміністрації. Попередні етапи змагань «Ігри Героїв» вже відбулися в Києві, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Львові та Херсоні. "Ігри Героїв" — це міжнародне кросфіт змагання для поранених воїнів і людей з інвалідністю. Головна мета Ігор — психологічна і фізкультурно-спортивна реабілітація героїв, соціальна адаптація людей з інвалідністю, впровадження і поширення спортивного руху серед молоді, мало захищених і вразливих верств населення. Учасники змагань прагнуть своїм особистим прикладом показати іншим людям з інвалідністю, що їм під силу повернутися до повноцінного життя.
Суспільство Вчителям, медикам і пільговикам виділять рекордні суми з бюджету Києва Депутат Київради, голова постійної комісії міськради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков заявив, що в 2018 році Київ отримає рекордний бюджет, найбільш значні частини якого будуть спрямовані на сфери освіти, охорони здоров'я і соціальний захист. Про це він заявив на прес-конференції, передає кореспондент АСН. "Це безпрецедентно висока, як на мене, сума, яка вперше фактично закладається в бюджет міста", - зазначив голова комісії. За його словами, загальні доходи бюджету в 2017 році складуть приблизно 42 млрд грн, тоді як на 2018 рік заплановано 49 млрд грн доходів. При цьому Странніков додав, що найбільша кількість коштів з бюджету піде на освітню сферу — 13,6 млрд грн, більше 9 млрд грн — сферу охорони здоров'я, майже 9 млрд грн — на соціальний захист, ще 5 млрд грн підуть на транспортну галузь. Нагадаємо, відповідно до опублікованого на сайті Київради проект бюджету, бюджет столиці в 2018 році складе 49,05 млрд грн. Це на 33% більше, ніж в поточному році. Столичні депутати планують розглянути документ до 21 грудня.
Суспільство «Не сперечайся з дияволом, він завжди переможе»: Папа Римський розповів, як виглядає сатана «Не сперечайся з дияволом, він завжди переможе, тому що він розумніший за смертних», про це заявив в одному зі своїх останніх інтерв'ю Папа Римський Франциск, розповідає Dailymail. За словами понтифіка, сатана — це не вигаданий персонаж і не ефемерна чорна хмара — це реальна людина. 80-річний понтифік регулярно посилається на диявола в своїх проповідях у Ватикані. Він також регулярно вихваляє роботу екзорцистів за боротьбу зі злими силами сатани. «Він злий, він не схожий на темний згусток. Він не ефемерний, він — людина ", - сказав Папа. За його словами, диявол виглядає як справжня людина, але більш розумний, ніж простий смертний. «Я переконаний, що ніколи не можна розмовляти з сатаною — якщо ви це зробите, ви заблукаєте. Він розумніший, ніж ми, і він переверне тебе догори ногами, він змусить тебе обертатися. Він завжди прикидається ввічливим — він робить це зі священиками, з єпископами. Ось як він входить в ваш розум. Але це закінчується погано, якщо ви не розумієте, що відбувається. Ми повинні говорити йому: «Іди». Нагадаємо, раніше понтифік запропонував змінити слова в молитві "Отче наш". Він сказав, що нинішнє формулювання, яке однаково звучить англійською та іншими мовами, передбачає, що саме Бог має вибір, ввести людину в спокусу чи ні. На думку Папи — спокуса — це робота сатани, а не Бога. «Це не хороший переклад, тому що він говорить про Бога, який викликає спокусу», - сказав Папа тиждень тому.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-2,2965800762177-/ /-pc-/
Top