counter
Архів Повернутись назад 15 Вересня 2016
15 Вересня
Економіка Транш - наш. Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною провалилися - Порошенко Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення про надання Україні чергового траншу. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Президент України Петро Порошенко. «Я вітаю щойно ухвалене позитивне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги. Вперше в історії відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом ми отримали третій транш допомоги в рамках однієї програми співробітництва. Рішення Фонду відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки в обсязі 1 мільярда доларів і Євросоюзу - макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій і, що ще набагато більш важливо - воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку», - повідомив Петро Порошенко. Глава держави переконаний, що новий транш дозволить тримати стабільність гривні і підтримати «перші паростки економічного зростання». «На рівні Бюджету 2017 року, проект якого буде презентовано днями, ми зможемо зробити перші кроки з підвищення соціальних стандартів. У вівторок, на засіданні Ради національної безпеки і оборони, Уряд отримав від мене відповідні орієнтири і настанови», - зазначив Порошенко. Також український Президент висловив переконання, що позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає - в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни, і країна рухається в правильному напрямку. «І, як не парадоксально, резолюція Фонду - це також сигнал агресору, який намагався нам поставити палки у колеса навіть на сесії Ради керуючих МВФ. Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш - провалилися. Кремль програв у цій операції», - заявив Порошенко.
Суспільство Поліція затримала топ-менеджера енергокомпанії за привласнення 45 млн грн Національна поліція повідомила про підозру заступнику голови правління компанії в сфері енергетики, зазначається в повідомленні ГУ Національної поліції України. За даними поліції, вище керівництво однієї з регіональних компаній у сфері надання послуг з енергопостачання та представники комерційних структур уклали низку фіктивних договорів. Згідно з операціями, 44,6 млн грн, які незаконно були виділені як фінансова допомога, були перераховані на рахунки підконтрольних їм фірм. Затриманий заступник голови правління компанії звинувачується за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Економіка Докапіталізація найбільших банків склала 108 млрд грн - НБУ Найбільші банки України вжили заходів щодо виконання програми докапіталізації сукупним обсягом 108 млрд грн, повідомили в Національному банку України (НБУ). «За результатами діагностичного обстеження топ-20 банків, проведеного Національним банком у 2015 році, банківські установи на 1 вересня 2016 року вжили заходів щодо виконання програми докапіталізації сукупним обсягом 108 млрд грн», - йдеться в повідомленні НБУ. За даними регулятора, сукупний позитивний ефект на капітал від заходів щодо зниження ризику становить 30,4 млрд грн. Обсяг збільшення капіталу на 1 вересня - 78 млрд грн. До 2017 року НБУ планує закінчити діагностику і затвердити плани докапіталізації ще 40 банків. А до кінця червня 2017 року НБУ здійснить цільову оцінку життєздатності і потреби в капіталі інших банків України.
Економіка МВФ останній раз дав транш Україні Транш від МВФ, за виділення якого Україні проголосувала Рада директорів фонду - це останній транш під благання українських керівників про допомогу. Бо Україна за багатьма параметрами провалила співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Про пише УБР, посилаючись на радника голови Асоціації українських банків (АУБ) Олексія Куща. «Наша країна не виконала в повному обсязі перший пакет, який був узгоджений з МВФ, в частині реформ з питання перепідпорядкування податкових служб, щодо ринку газу. Це ті важливі закони, без яких МВФ не планував давати кредит Україні. Також ми не вийшли на остаточне підписання другого Меморандуму. Я вважаю, що це останній раз Міжнародний валютний фонд відійшов від своїх принципів і дав нам транш не під реальні реформи, а під благання про допомогу. Після історії з Аргентиною він зарікся давати кредит під особисті відносини», - заявив Кущ. Гроші МВФ виділяються з урахуванням важкої ситуації, яка може скластися в країні через необхідність закупівель газу для майбутнього опалювального сезону.
За кордоном Потужний тайфун «Меранті» обрушився на південний схід Китаю Жахливий тайфун «Меранті» обрушився на південно-східну частину Китаю, а саме на місто Сямень у провінції Фуцзянь. Про це повідомляє агентство Xinhua. За інформацією метеорологів, швидкість вітру в епіцентрі тайфуну була 48 метрів на секунду. Ураган валив дерева, вибивав шибки в будинках і пошкодив водогінну систему, а також порушив електропостачання в місті. Є проблеми з рухом на автомобільних дорогахі залізницях. Місцева влада вирішила тимчасово закрити школи і дитячі садки в постраждалому від тайфуну регіоні. Після моніторингу фахівці дійшли висновку, що цей ураган став найсильнішим за останні роки тайфуном, який пронісся південними провінціями Китаю. Раніше повідомлялося, що в Китаї величезний надувний «Місяць» давив автомобілі і пішоходів (відео)
Політика оформление ленты  Під АП родичі військових протестують проти «рабства контрактників» Родичі військовослужбовців Збройних сил України зібралися в четвер вранці під Адміністрацією Президента з метою звернути увагу на питання переукладання контракту на службу в армії. Нинішню систему контрактної служби вони називають рабством, оскільки його не можна розірвати, до того ж на особливий період нинішнє законодавство передбачає безстроковий контракт. Мітингувальники вимагають від Президента підписати указ про демобілізацію шостої хвилі, а також підписати законопроект №4689, прийнятий парламентом у липні. Цей законопроект дає можливість призупинити контракт для військових, а потім його продовжити. Крім того, в ньому є чіткі терміни, на які підписується контракт. «Треба передбачити положення, згідно з яким військовослужбовцям, які вже уклали контракти зі Збройними силами України під час дії особливого періоду, буде надаватися право переукласти контракт терміном на 6 місяців. Укладення такого нового контракту буде підставою для розірвання попереднього», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.  
Суспільство У Києві псевдополіцейські викрали чоловіка і вимагали гроші У Києві злочинці, вдаючи з себе працівників поліції, викрали чоловіка і вимагали за його звільнення 10 тис. доларів. Про це інформує відділ комунікації поліції столиці. Викрадення було скоєно на Оболоні. «За словами потерпілого, біля під'їзду будинку до нього підійшли четверо чоловіків, які назвалися працівниками правоохоронних органів. Потім вони наділи на нього наручники, посадили в машину і привезли в невідоме приміщення», - заявили в поліції. Викрадачі наділи йому на очі чорну пов`язку, кілька разів ударили і почали залякувати в`язницею, вимагаючи гроші за звільнення. «Коли чоловік заявив, що гроші вдома, бандити приїхали до його квартири. Надуривши зловмисників, потерпілий зачинився у своїй квартирі і викликав поліцію», - відзначили в прес-службі. Зловмисники втекли. Поліція розшукує винних.
Політика Обшуки у Кернеса пов`язані з земельними махінаціями - Геращенко Народний депутат, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що обшуки в приміщеннях, що належать меру Харкова Геннадію Кернесу, а також у будівлі міської ради, пов`язані зі справою про махінації в земельній сфері. Про це він заявив в ефірі телеканалу «112 Україна». Зокрема, за його словами, підставним особам було передано більше 600 га харківської землі. «Багато років в Україні діє законодавство, згідно з яким землю треба було виділяти через аукціон. Однак знаходили лазівки, через які процедуру обходили, виділили понад 600 га харківської землі для різного роду підставних осіб. Після чого ця земля далі реалізовувалася на вторинному ринку», - повідомив Геращенко. За його словами, за цим випадком зібрані матеріали для кримінального провадження, які дозволили Генпрокуратурі отримати дозвіл суду на проведення обшуку. «Якщо буде достатньо доказів, у цій справі висувамутьтися підозри конкретним посадовим особам», - додав нардеп. Нагадаємо, вранці в четвер, 15 вересня, в Харкові обшукали приміщення, які належать меру міста Геннадію Кернесу, а також матері депутата, колишнього губернатора Харківщини Михайла Добкіна. У харківського мера заявили, що обшуки є політичним замовленням.
Політика Рада ЄС розгляне питання скасування віз для України в жовтні - МЗС У Міністерстві закордонних справ (МЗС) України вважають, що питання надання Україні безвізового режиму буде розглянуто Радою ЄС з питань юстиції на засіданні 11 жовтня. Про це в ефірі «5 каналу» повідомила заступник голови МЗС з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. «Питання надання нам безвізового режиму ще має бути розглянуто на засіданні Ради (ЄС) з питань юстиції внутрішніх справ Ради міністрів. І тут ми вже будемо в команді з Грузією і Косовом. Ця Рада має зустрітися 11 жовтня», - заявила вона. За словами представника МЗС, каменем спотикання є питання того, як вирішать між собою Європарламент і Рада ЄС, «хто буде головним у питанні призупинення безвізового режиму». Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко очікує, що вже в жовтні 2016 року Україна отримає безвізовий режим з ЄС.
Суспільство оформление ленты  В офіси компаній Миколаївського порту прийшли з обшуком: триває вилучення документів Вранці в четвер, 15 вересня, декілька десятків силовиків у масках зайшли в будівлю Адміністрації морських портів України в Миколаєві. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив політолог Федір Левченко. «Зараз близько 40 осіб в масках увірвалися в будівлю Адміністрації морських портів України в Миколаєві. За повідомленням працівників - співробітниками правоохоронних органів проводиться вилучення документів», - повідомив він. Крім того, за його словами, також проходять обшуки в офісах почесного президента Миколаївського морського порту Василя Капацини і на підконтрольних йому підприємствах. Видання «Новости-N» уточнює, що обшук проходь у бізнес-центрі на вул. Дунаєва, 34, в Миколаєві. Тут міститься стивідорна компанія, що має відношення до Василя Капацини. «Будівлю закрито, всередині перебуває кілька осіб у бронежилетах і з автоматами. Будь-яких коментарем ніхто не дає», - повідомляє видання. За попередньою інформацією, в рамках розслідування кримінального провадження обшук проводять працівники Генеральної прокуратури, зазначає видання.
Політика Гройсман відкриє другий день пленарних засідань 13-ї щорічної зустрічі YES Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман відкриє другий день пленарних засідань 13-ї щорічної зустрічі YES. Про це кореспонденту АСН повідомили у прес-службі YES. «Пленарні засідання 13-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії «Світ, Європа, Україна: шторми змін»  в суботу, 17 вересня, відкриються  виступом прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана. В ході дискусії з головою українського уряду учасники форуму  обговорять процес реформ в Україні», - йдеться у повідомленні. У повідомлені наголошується, що другий день пленарних засідань зустрічі YES буде здебільшого присвячений ситуації в Україні, зокрема, будуть підняті питання боротьби з корупцією, побудови економіки нового типу, проблеми зміни політичних еліт. Також відбудуться дискусії про відносини Росії та Заходу й про глобальні бачення економіки та інновацій. Заключна сесія буде присвячена основним ризикам та перспективам сучасного глобального світу. Як повідомлялось, 13-та щорічна зустріч YES відбудеться в Києві 15-17 вересня. Пленарні засідання та робота спеціальних секцій проходитимуть в національному культурно-музейному комплексі «Мистецький Арсенал». В роботі форуму візьмуть участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, експертів з 20 країн світу.
Суспільство Крим повернеться в Україну, але коли? Моя відповідь може бути неприємною - посол США Новий посол США в Україні, яка прибула до нас тільки в серпні місяці, розповіла про долю Криму в інтерв`ю Європейській правді. На запитання - «чи повернеться Крим до складу України» вона відповіла: «Я ще раз наведу позицію Америки: Крим є і назавжди залишиться частиною України, незважаючи на різні юридичні дії з боку Російської Федерації. США ніколи не визнає Крим як частину РФ. Також ми не визнаємо вибори в Державну думу на півострові. Зараз ми працюємо зі своїми однодумцями в міжнародному форматі, щоб зберігати постійні нагадування про те, що Крим - частина України. Щодо санкцій - обмеження, які були введені через анексію Криму, вже досить жорсткі. Але, незважаючи на це, ми і думаємо, як можна підсилити дипломатичний сигнал, що Крим залишається частиною України. Тому, зокрема, в останньому пакеті американських санкцій було кілька нових імен кримських політиків», - сказала співрозмовниця. За її словами, те, що зараз відбувається в Криму з татарами і тими, хто не згоден з російським режимом, неприйнятно. «Хочу відзначити, що з 1970 років принцип санкцій дуже змінився. Тоді вони були досить широкими, це був грубий інструмент. А ось зараз санкції застосовуються точково і вони ефективніші», - додала посол. На запитання: Чи вірите ви, що Крим повернеться під контроль України? Марі Йованович сказала: Коротка відповідь - так! Ми віримо, що в підсумку Крим повернеться в Україну. Але правильне запитання - коли. Можливо, моя відповідь не буде приємною, але більшість на Заході бачить цей процес аналогічним з прикладом Балтійських країн. Протягом багатьох років держави були в складі СРСР і США так і не визнала їх анексію», - зазначає співрозмовниця.
Економіка Пенсійну систему чекає колапс, якщо витрати на неї не урізати - Устенко Державний бюджет на наступний рік доведеться істотно урізати. Про це сьогодні під час круглого столу заявив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко, передає кореспондент АСН. «Бюджет поточного року не буде виконаний з низки причин. Перша - абсолютно завалена приватизація. Ніхто сюди не йде! За 7 місяців поточного року ми отримали 2,3 млрд $ прямих іноземних інвестицій .. З них - близько 1 млрд $ інвестицій зайшли до нас "по любові", а 1,3 млрд $ - зайшли в банківський сектор. Ніхто не йде в Україну і особливо не намагається йти... Активи перебувають на нулі», - заявив він. За оцінками економіста, це закладає негативні прогнози на наступний рік. «Єдиний вихід на наступний рік - це різати витрати бюджету на 2017 рік. Пенсійну систему або чекає колапс, або її потрібно "різати" де тільки можна... Тому бюджетний комітет повинен швидко зібратися і дуже швидко порізати бюджет», - вважає він
Суспільство Генпрокуратура прокоментувала обшуки в Миколаївському порту Генеральна прокуратура України (ГПУ) повідомила, що обшуки в офісах компаній Миколаївського морського порту проводяться в зв`язку з розслідуванням фактів зловживання і розтрати державних грошей керівництвом порту. «В результаті протиправних дій посадових осіб державного підприємства «Миколаївський морський торговельний порт» державі завдано 45 млн грн збитків», - йдеться в повідомленні ГПУ. За даними прокуратури, керівництво порту в співучасті з посадовими особами обласного відділення Фонду держмайна (ФДМ) і суб`єктами оціночної діяльності укладали договори оренди нерухомості державного підприємства з підприємцями за заниженою ринковою вартістю. Крім того, в період 2012-2013 років службові особи Миколаївського порту в інтересах низки «підконтрольних» підприємств перерахували на рахунки цих підприємств держкошти за проведення робіт, вартість і обсяги яких були штучно завищені. Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст.366, ч. 2 ст. 367 КК України. Нагадаємо, що в четвер, 15 вересня, проходять обшуки в приміщенні Адміністрації морських портів України в Миколаєві, а також в офісах почесного президента Миколаївського морського порту Василя Капацини і на підконтрольних йому підприємствах. Всього, за даними Генпрокуратури, проводяться обшуки за 26 адресами з метою зібрання доказів та встановлення осіб, причетних до скоєння злочину.
За кордоном В Іспанії машиніст зупинив поїзд на півдорозі через закінчення зміни В Іспанії потяг з більш ніж 100 пасажирами на борту зупинився на півдорозі до місця призначення, через те, що у машиніста закінчилася зміна, інформує ВВС. Згідно з іспанським законодавством, машиністи не можуть працювати понад шість годин поспіль. Потяг зупинився о 9 вечора за місцевим часом, і більше сотні пасажирів, що прямували в Мадрид, змушені були діставатися на таксі і на автобусах, найнятих залізничною компанією. Державна залізнична компанія Renfe незабаром принесла вибачення і пообіцяла провести розслідування інциденту. За заявою Renfe, машиніст не відмовлявся їхати далі, а просто не мав можливості зробити це, щоб не порушувати закон. Нагадаємо, нещодавно в результаті аварії потягу в Іспанії загинули 4 людини, 47 поранені (фото)
Економіка Рада планує розглянути проект бюджету на 2017 рік вже 21 вересня Бюджетний комітет парламенту готовий розглянути та доопрацювати проект закону про державний бюджет на 2017 рік. Про це на круглому столі заявив голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України комітету Верховної Ради України з питань бюджету Костянтин Іщейкін, повідомляє кореспондент АСН. «Сьогодні о 18:30 відбудеться засідання уряду, де ми вже напевно дізнаємося про представлення бюджету на 2017 рік. Я впевнений, що бюджет не просто буде поданий вчасно. Бюджет залишиться у парламенті для його опрацювання депутатами. Бюджетний комітет планує його обговорення та презентацію проекту бюджету вже у вівторок. І далі ми плануємо, що бюджет почнемо розглядати вже у середу», - заявив він. У свою чергу заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко повідомила, що Міністерство фінансів зацікавлене у поданні бюджету на 2017 рік до парламенту найближчим часом. «За моєю інформацією, мені зателефонували та розповіли, що завтра Кабмін планує презентувати сам документ, детально про нього розповісти», - сказала вона.
Політика оформление ленты  ВРЮ відмовилася рекомендувати звільнити суддю за арешт майданівця Вища рада юстиції (ВРЮ) відмовилася рекомендувати Президенту звільнити за порушення присяги суддю Оболонського райсуду Києва Тараса Ліщука, який 23 січня 2014 року ухвалив рішення про взяття під варту на 60 діб учасника акцій протесту під час Революції Гідності Мар`яна Гавриліва. За рекомендацію звільнення проголосувало сім членів ВРЮ. Проти – вісім, повідомляє кореспондент АСН. Члени ВРЮ дійшли висновку, що Ліщук безпідставно обрав для майданівця найсуворіший запобіжний захід. До того ж не врахував його тяжкий фізичний стан після побиття беркутівцями під час затримання 22 січня 2014 року.   Слід також зазначити, що сам суддя не прибув на розгляд його питання, приславши адвоката, який зачитав пояснення судді, проте відмовився відповідати на запитання членів ВРЮ, зокрема, яким документом зафіксовано наявність у затриманого зброї - пістолета «флобер». Хоча у поясненнях судді йдеться, що саме наявність зброї без дозвільних документів стала головним мотивом для взяття під варту.
Події оформление ленты  У Рівненській області в аварії загинули троє чиновників райдержадміністрації У Рівненській області в середу, 14 вересня, в результаті аварії загинули троє співробітників Радивилівської райдержадміністрації, ще одна чиновниця РДА госпіталізована у важкому стані, повідомили в поліції Рівненської області. За даними поліції, ДТП сталася близько 17:15 між селами Грушвиця та Зелений Гай. На автодорозі «Київ - Чоп» зіткнулися автомобілі Renault Master і службовий ВАЗ-217030, який належить районному відділу освіти Радивилівської районної державної адміністрації. Оперативники на місці встановили, що 36-річний львів'янин, керуючи автомобілем Renault Master і рухаючись в напрямі Рівного, не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечну швидкість руху та виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з ВАЗом. В результаті ДТП на місці загинули водій відділу освіти Радивилівської РДА та заступник голови районної державної адміністрації. Головний бухгалтер Радивилівської РДА від отриманих травм померла в реанімаційному відділенні лікарні. Стан 50-річної начальниці служби у справах дітей лікарі оцінюють як стабільно важкий. Водій Renault Master отримав незначні забої, медики «швидкої» надали йому допомогу на місці події. За попередньою інформацією, він був тверезий. Зараз він затриманий і перебуває в ізоляторі тимчасового утримання. Триває досудове розслідування. Продолжается досудебное расследование.
Суспільство В районі АТО велися інтенсивні бойові дії, противник застосовував артилерію та міномети В районі проведення антитерористичної операції (АТО) напередодні велися достатньо інтенсивні бойові дії: окупанти застосовували практично всі види наявної у них ствольної артилерії та мінометів.  Про це повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО, полковник Олександр Мотузяник під час брифінгу сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН. «Лік випущеним ворожим боєприпасам вже йшов не на десятки, а на сотні», - сказав речник.  За його словами, наразі ситуація значно покращилася. «Проте, за інформацією Головного управління розвідки, командування противника визначило достатньо великий ліміт для використання боєприпасів упродовж найближчих дев’яти днів – 300 снарядів до гармат калібру 122 мм», - повідомив він. 
Економіка На обслуговування зовнішнього боргу потрібно 95 млрд грн - експерт Найбільш витратна стаття державного бюджету на 2017 рік буде з обслуговування зовнішнього боргу, на що потрібно 95 млрд грн. Про це на прес-конференції 15 вересня заявив експерт з питань бюджету Юрій Ганущак, передає кореспондент АСН. «Я згоден з тим, що в 2017 році у нас буде економічний підйом на рівні 2-3%, як і передбачає Бюджетна резолюція. Але це не означає, що ситуація буде стабільною. Як і поточного року, найбільша видаткова стаття бюджету в 2017 році буде з обслуговування зовнішнього боргу, на що необхідно 95 млрд грн. Це «боргова воронка», в яку потрапила Україна», - сказав він. Водночас, за його словами, на оборонну сферу в бюджет на 2017 рік планують закласти 55 млрд грн, а на освіту і медицину - менше 95 млрд грн. За його словами, ситуація, коли обслуговування зовнішнього боргу перевищує 15% всіх витрат, дуже небезпечна для економіки в цілому. «Якщо сьогодні голова Нацбанку Валерія Гонтарева ще якось утримує курс, то в перспективі такі зобов`язання України можуть створити серйозні ризики», - прогнозує Ганущак. Він підкреслив, що, якщо на цей рік уряд передбачив трохи більше 30 млрд грн на субсидії для покриття різниці через зростання тарифів, то наступного року ця цифра майже вдвічі більша - 52 млрд грн. «Але це точно не вихід з тіні... Без реформ у цьому секторі нічого не буде», - упевнений він.
Політика В Україні запустили програму для підтримки децентралізації вартістю 102 млн євро Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман та єврокомісар Йоганес Ган запустили важливу програму  з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» сьогодні у Вінниці, повідомляє кореспондент АСН. Як зазначили у представництві Євросоюзу в Україні, дана програма спільно фінансується Європейським Союзом та країнами-членами, а саме Данією, Німеччиною, Польщею та Швецією, з метою підтримки українського уряду у впровадженні важливої реформи децентралізації в Україні. Загальний бюджет програми складає 102 млн євро. Після офіційного запуску програми Гройсман подякував Європейському Союзу за підтримку процесу децентралізації України і наголосив на бажанні уряду зробити все можливе для того, щоб запровадити цю реформу. Ган зі свого боку наголосив на тому, що жителі України вже виграють від реформи децентралізації, оскільки завдяки цій реформі ми бачимо не лише зростання бюджету на місцевому рівні, але й багато інших позитивних змін. Він зазначив також, що головною метою програми «U-LEAD з Європою» є створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян. Це передбачає посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою ефективної реалізації їх обов`язків. Він також висловив думку, що реформа децентралізації має вирішальне значення для відновлення та зміцнення зв`язку між місцевими громадами та їх представниками.
Економіка Україні буде важко отримати наступний транш через невиконання умов меморандуму з МВФ – експерт Хоча Кабінет міністрів і сподівається на отримання наступних траншів від МВФ, пройти цей етап буде дуже складно через труднощі з виконанням умов меморандуму. Про це під час круглого столу у Києві заявив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань бюджету Іван Крулько, повідомляє кореспондент АСН. «Це третій транш у програмі стенд-бай, сума якої становить більше 17 мільярдів доларів. Важко сказати, чи буде це останній транш. Уряд сподівається, що не останній. Але насправді для України дуже важко було пройти цей третій транш. Бо перший - дається авансом, а далі МВФ починає перевіряти «маяки» - яким чином виконуються зобов`язання, які бере на себе країна. І дуже часто ці зобов`язання – це те, що сама країна пропонує як варіанти для зменшення видаткової частини бюджету. Потім самі напишуть для себе жахливі речі і самі з цим жахом намагаються боротися», - констатував експерт. Водночас він наголосив, що єдиний раз, коли Україна пройшла третій етап -  у 2008 році.
Політика Європарламент розгляне питання скасування віз для України 29 вересня Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що питання надання Україні безвізового режиму буде розглянуто на засіданні профільного комітету Європейського парламенту вже 29 вересня. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. «Після зустрічей з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем і єврокомісаром з питань розширення і європейської політики сусідства Йоханнесом Ганом - я сподіваюся, що питання візової лібералізації буде розглянуто вже 29 вересня на профільному комітеті Європарламенту, а в перший тиждень жовтня буде прийнято в стінах Європарламенту», - заявив він. Нардеп також підкреслив, що Україна неодмінно отримає безвізовий режим з ЄС і згодом стане його членом. Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко очікує, що вже в жовтні 2016 року Україна отримає безвізовий режим з ЄС.
Політика Кернес про причину обшуків: «Це придумана ілюзія» Мер Харкова Геннадій Кернес, у приміщеннях якого в четвер, 15 вересня, пройшли обшуки, заявив, що Генпрокуратура діяла на основі «придуманої ілюзії». Про це він повідомив в ефірі телеканалу «112 Україна». «Я хотів би розуміти, як боротися з корупцією, якщо її немає. Значить, її треба? Придумати. Тому ось такі постанови суду, які я сьогодні читав... Я думаю, що це придумана ілюзія, за якої можна провести обшуки, заявити про це, бо по-іншому воно не виглядає», - заявив Кернес. Він підкреслив, що звинувачення проти нього ще не висунуто. Крім того, Кернес заявив, що під час обшуків слідчі поводилися толерантно. Сама процедура зайняла кілька годин. «Були поняті, мені було запропоновано видати певні документи. Я сказав, що у мене таких документів немає. Вони сказали, що будуть проводити обшуки, я сказав, що нехай проводять. Вони ретельно все перевіряли, я підписав протокол обшуку. У фабулі було написано, що мова про 2008-2010 рр., їх цікавили ці документи», - розповів мер Харкова. Нагадаємо, вранці в четвер, 15 вересня, в Харкові обшукали приміщення, які належать меру міста Геннадію Кернесу, а також матері депутата, колишнього губернатора Харківщини Михайла Добкіна. У харківського мера заявили, що обшуки є політичним замовленням. Народний депутат Антон Геращенко заявив, що обшуки у Кернеса пов'язані зі справою про махінації в земельній сфері. Зокрема, за його словами, підставним особам було передано більше 600 га харківської землі.
Економіка Голова НБУ очікує транш МВФ вже завтра Голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева заявила, що надходження наступного траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) очікується вже завтра, 16 вересня, повідомляє телеканал «112 Україна». «У нас є повідомлення, що завтра ми отримаємо транш від МВФ», - заявила вона. За її словами, сума третього траншу фінансування становить 716,11 млн спеціальних прав запозичення (СПЗ), або близько $1 млрд в еквіваленті. Більшу його частину України отримає в СПЗ, іншу частину - в міжнародних валютах. Гонтарева додала, що транш буде спрямовано на збільшення міжнародних резервів Національного банку. Вона також повідомила, що наступний транш МВФ складе $1,3 млрд. «Ми очікуємо, що цей транш буде 1,3 млрд. Ми сподіваємося, що вони (місія МВФ) до нас приїдуть дуже скоро. Я не можу сказати коли, бо вони навіть о другій годині ночі писали мені смс про те, що це сталося, ми отримали транш. Зараз у них ще не почався робочий день, тому ми не говорили, коли у них буде нова місія», - зазначила Гонтарева. Раніше повідомлялося, що на засіданні 14 вересня МВФ прийняв рішення про надання Україні чергового траншу.
Суспільство Російські генерали розкрадають «армію ДНР» Генералів РФ заскочили на розкраданні військового майна «армії» бойовиків на Донбасі. Про це інформує Головне управління розвідки Міністерства оборони України. «У період 13-14 вересня 2016 року в ході перевірки обґрунтованості подання на списання матеріально-технічних засобів і пального в 247-му десантно-штурмовому полку (місце дислокації - Ставрополь) 7-ї десантно-штурмової дивізії (Новоросійськ) ПДВ Збройних Сил Росії , передові позиції яких розташовані біля Перекопського перешийка, комісія на чолі з заступником командуючого військами Південного військового округу (Ростов-на-Дону) з матеріально-технічного забезпечення генералом Олександром Швецовим виявила ознаки великого розкрадання військового майна під приводом понаднормових «матеріальних втрат» на проведення масштабних навчань ЗС РФ «Кавказ 2016», - сказано в повідомленні.
Економіка Транш МВФ може повернути гривню до курсу 24 грн за долар, але уряд та НБУ можуть бути не зацікавлені - експерт Черговий транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) може дати можливість курсу повернутися до позначки 24-25 гривень за долар, але уряд та НБУ можуть бути зацікавлені у збереженні вищого курсу.  Про це заявив голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, передає кореспондент АСН. «Будь-якого серйозного потенціалу для знецінення гривні не існувало. Були певною мірою спекулятивні коливання. Але вони закінчаться, як тільки вирішиться питання з МВФ. Тому я вважаю, що є всі підстави повернутися до коридору 24-25 (гривень за долар)», - зазначив експерт. Водночас, за його словами, уряд може бути зацікавлений у збереженні завищеного курсу. «Певний цинізм ситуації полягає у тому, що уряд зараз може бути зацікавлений, щоб гривня залишалася на рівні 26 (гривень за долар), бо це питання додаткових доходів, які вони можуть залучити від зовнішньої діяльності. Від імпорту, тому що там перераховується через курс, і від експорту», - каже Кушнірук. За його словами, у Нацбанку є всі можливості, щоб тримати завищений курс. «Просто вони будуть скуповувати валюту, виходячи на ринок», - зазначив Борис Кушнірук.
Політика Геращенко заявила, що питання особливого статусу Донбасу в Раді не обговорюється Заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що передумов для обговорення особливого статусу окремих районів Донбасу у Верховній Раді немає. Про це вона сказала під час візиту міністрів закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра і Франції Жана-Марка Еро в Краматорськ, повідомляє «ОстроВ». «На сьогодні жодної передумови, щоб завтра така дискусія в парламенті відбулася, немає. У нас триває щоденне порушення режиму тиші, не виконано жодного пункту Мінських угод: у нас заблоковано звільнення заручників і немає доступу гуманітарних місій на окуповану територію. У нас в групі, де обговорюються модальності і можливість проведення виборів, немає досягнень з усіх ключових модальностей», - сказала вона. За її словами, українська сторона продовжує наполягати на тому, що вибори повинні проводитися за українським законодавством за участю українських партій, ЗМІ та переселенців. Раніше повідомлялося, що голови МЗС України, ФРН і Франції обговорили зусилля з досягнення реального розмежування уздовж лінії конфлікту.
Будівництво торгового центру на «Героїв Дніпра» призупинять - Кличко Мер Києва Віталій Кличко запевнив, що будівництво трирівневого торгового центру «Оазис» над станцією метро «Героїв Дніпра» не буде відбуватися без громадських обговорень. Про це він сказав під час зустрічі з активістами, повідомляє Укрінформ. «Ситуація щодо «Героїв Дніпра»: були слухання і зустріч з головою Оболонської держадміністрації, де було прийнято рішення - будівництво торгового центру не буде відбуватися без громадських обговорень. Те, що відбувається зараз, - це укріплення станції, за це відповідає «Метробуд» і «Метрополітен», - сказав Кличко. Він також підкреслив, що всі конфліктні ситуації повинні вирішуватися шляхом мирних переговорів, а не методом фізичного протистояння. Для цього, за його словами, буде ініційовано проведення наради щодо можливості здійснення будівельних робіт в денний час, а не вночі. Раніше повідомлялося, що активісти 13 вересня заблокували дорогу біля станції метро «Героїв Дніпра» через будівництво торгового центру «Оазис» просто над входом у підземку. На думку активістів, споруда зводиться незаконно, а столична влада їх обманює, стверджуючи, що проводиться лише плановий ремонт.
Суспільство МВС набирає групу добровольців, яка безкоштовно гаситиме пожежі Міністерство внутрішніх справ (МВС) України в рамках реформи пожежно-рятувальної системи анонсувало створення додаткових місцевих пожежних команд у новостворених територіальних громадах. Про це повідомляється на сайті МВС. «Місцеві пожежні команди функціонуватимуть із мінімальною кількістю необхідного персоналу, однак на пожежах посилюватимуться силами добровольців-пожежних», - сказав голова МВС Арсен Аваков. За його словами, це робитиметься з метою забезпечення прибуття пожежних до будь-якого місця пожежі в межах 20 хвилин у сільській місцевості. Аваков додав, що добровольці залучатимуться тільки за необхідності, тому можуть мати основне місце роботи. «Заробітну плату вони не отримуватимуть, але матимуть низку пільг і соціальних гарантій від держави і органів місцевого самоврядування», - повідомив він. За його словами, добровольцями-пожежними можуть бути як чоловіки, так і жінки від 18-60 років без медичних протипоказань до фізичної праці. У повідомленні МВС зазначається, що робота над створенням МПК і підготовка до набору добровольців вже почалася в шести пілотних областях - Донецькій, Дніпропетровській, Київській, Вінницькій, Тернопільській та Львівській.
Економіка Данія та ЄС виділять Україні €16 млн для боротьби з корупцією Завтра єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Ган, а також голова МЗС Данії Крістіан Єнсен повідомлять про нову програму підтримки України в боротьбі з корупцією. Про це передає представництво Євросоюзу в Україні в Facebook. Підтримка передбачає навчання та консультації, а матеріальна допомога надходитиме у формі програмного забезпечення та ІТ-обладнання. Офіційно про програму, яку впровадить Датське агентство з міжнародного розвитку, оголосять у п'ятницю після зустрічі з керівництвом антикорупційних інституцій України і головою комітету парламенту з питань запобігання та протидії корупції. До реалізації програми будуть залучені країни зі Східної та Центральної Європи. Бюджет складає €16,34 млн, з яких €15 млн євро виділить Європейський Союз, ще €1,34 мільйонів надасть Данія.
Політика оформление ленты  За 653 гектари харківських земель, розданих «харківській еліті», доведеться дорого заплатити – Луценко Керівництво міста Харкова створило злочинну організацію та, створюючи фіктивні кооперативи роздало 653,6 га місцевих земель «своїм людям». Про це під час прес-конференції у Києві заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє кореспондент АСН. «Нам треба довести, що керівництво Харкова створило злочинну організацію і, перебуваючи у змові з іншими структурами, готувало документи на житлові кооперативи, а потім власниками цих кооперативів ставали люди, пов`язані з цими зловмисниками», - заявив генпрокурор, зазначивши, що це відчуження стосувалося періодів діяльності двох різних харківських мерів. Загалом, за словами Юрія Луценка, зараз проводиться близько 120 обшуків. Тільки у Харківській міській раді слідчі працюватимуть над документами близько тижня. «Сьогодні ми вже знайшли такі документи. Дехто віддав їх добровільно. Наприклад пан Кернес видав усі документи. Пан Добкін також видав документи на володіння земельною ділянкою… У списках фігурують імена кількох народних депутатів, наразі вони проходять як свідки. Добкін і Кернес проходять як підозрювані», - заявив Луценко. За словами генпрокурора, якщо слідство і суд встановлять, що ці кооперативи формувалися за фіктивними схемами, організатори та виконавці можуть понести покарання до 12 років ув`язнення.   Також, за словами Луценка, власникам будинків? уже зведених на цій землі? доведеться заплатити за них «дуже високу ціну, адже загальна балансова вартість земель - чотири мільярди гривень».    Нагадаємо, вранці в четвер, 15 вересня, в Харкові обшукали приміщення, які належать меру міста Геннадію Кернесу, а також матері депутата, колишнього губернатора Харківщини Михайла Добкіна. У харківського мера заявили, що обшуки є політичним замовленням. Народний депутат Антон Геращенко заявив, що обшуки у Кернеса пов'язані зі справою про махінації в земельній сфері. Зокрема, за його словами, підставним особам було передано більше 600 га харківської землі.
За кордоном У Польщі заявили про маніпуляції РФ у справі про авіакатастрофу під Смоленськом Підкомісія з розслідування авіакатастрофи під Смоленськом (РФ), в якій загинуло керівництво Польщі на чолі з президентом Лехом Качинським, заявила про наявність свідчень маніпулювання Росією окремими даними, які стосуються трагедії. Про це заявив голова підкомісії Вацлав Берчинський, передає Укрінформ. «Збираючи дані, ми також намагається встановити їх правдивість, бо багато даних ми отримали, наприклад, з російських, тобто іноземних джерел. Ми вже знайшли підтвердження, що деякі дані були зманіпульовані», - заявив він, додавши, що поки немає жодних гіпотез щодо причин катастрофи. Найближчим часом, повідомив Берчинський, будуть проведені дослідження в аеродинамічному тунелі для відтворення останніх секунд польоту літака. Нагадаємо, спеціальна група слідчих прокуратури Польщі ухвалила рішення про ексгумацію всіх жертв авіакатастрофи під Смоленськом.
Росія відновила ядерне сховище в окупованому Криму - Джемілєв Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що Росія розмістила на території окупованого Криму шість ядерних боєголовок. Про це він розповів в інтерв'ю агентству «Укрінформ». «Наші служби чітко повідомляють, що у них немає сумнівів, що в урочищі Кизилташ, де під час радянської влади було ядерна сховище, воно повністю відновлено, і туди завезено шість ядерних боєголовок», - заявив Джемілєв, додавши, що цю інформацію видали представники МВС Росії після вживання алкогольних напоїв. Крім того, він із посиланням на очевидців повідомив, що в урочищі розміщено спеціальні автомобілі, які можуть бути призначені для транспортування ракетоносіїв. «До нас надходять повідомлення, що люди бачили довгі машини з написами «Радіоактивна небезпека». Крім того, посилився пропускний режим в урочищі», - зазначив Джемілєв.
Політика Суд ЄС задовольнив скаргу Януковича на санкції 2014 року Суд Європейського союзу (ЄС) визнав, що, заморожуючи активи екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра і колишнього голови Адміністрації Президента Андрія Клюєва, Брюссель в 2014 році спирався на недостатньо обґрунтовану фактичну базу, повідомляє DW. Тому, як зазначається в повідомленні, суд скасував санкції за 2014 рік, однак це не стало підставою для розморожування активів, бо сьогодні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження санкцій до березня 2017 року. «Рішення Європейської Ради тоді ґрунтувалося виключно на листі за підписом генерального прокурора України Олега Махніцького, в якому вказувалося на існування підозр щодо Януковича і його оточення в розкраданні державного майна», - повідомляє видання. У свою чергу, на думку європейських суддів, для санкцій необхідно існування кримінальних справ з певною доказовою базою. У повідомленні наголошується, що одночасно зі скаргою на санкції 2014 року суд ЄС розглянув і скаргу адвокатів Януковичів і Клюєва на санкції від 2015 року. Однак у своєму рішенні суд відхилив скаргу, визнавши заморожування активів на підставі наданого згодом обґрунтування правомірним.
Суспільство Кремль заперечує причетність України до вод навколо Криму У російському МЗС повідомили, що виконують міжнародні зобов'язання з морського права. Кремль заявив, що не отримував повідомлень про позов від України, а також вважає, що виконує всі зобов`язання за міжнародним договором з морського права. Про це інформує директор департаменту інформації та друку МЗС Російської Федерації Марія Захарова, передає ТАСС. За її даними, на даний момент РФ не отримувала від України повідомлень про позов проти Росії з морського права і повідомляє, що виконує свої зобов`язання за міжнародним договором. Представник зовнішньополітичного відомства вважає, що після анексії півострова Україна більше не може претендувати на води навколо Криму. «Викликає здивування трактування статусу вод навколо півострова. Україна більше не є прибережним державою щодо прилеглих до Криму морських просторів. Тобто не має відповідних прав у них», - додала Захарова.
Політика Уряд до кінця дня внесе в ВР проект держбюджету на 2017 рік Кабінет міністрів України до кінця дня, 15 вересня, внесе в Верховну Раду проект державного бюджету на 2017 рік, попередньо розглянувши його на вечірньому засіданні уряду. Як повідомили в Департаменті інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату КМУ, про це сказав прем`єр-міністр України Володимир Гройсман під час прес-конференції з єврокомісаром Йоганессом Ганом. «Ми сьогодні ввечері внесемо до парламенту проект закону про держбюджет на 2017 рік», - цитує прес-служба Гройсмана. Він зазначив, що у проекті бюджету визначено пропозиції Уряду щодо підвищення заробітної плати освітянам та лікарям. Серед інших пріоритетів, зокрема, сфери енергоефективності, аграрного сектору, національна безпека і оборона, продовження децентралізації. Уряд також закладає у бюджет прогноз економічного зростання на 3%, додав Володимир Гройсман.
Політика Справу проти Кернеса ініціював прокурор Харківської області - Луценко Справу, в рамках якої сьогодні проводяться обшуки у міського голови Харкова Геннадія Кернеса, ініціював обласний прокурор, але у Києві відбудеться суд у разі, якщо буде доведено вину. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час брифінгу, передає кореспондент АСН. «Хочу вам сказати, що ця справа насправді була ініційована харківським обласним прокурором, - сказав він. За його словами, цю справу направили до Києва, тут бралися санкції в судах, звідси виїздила група слідчих, тут буде ця справа далі розслідуватися. Нагадаємо, що, за даними Генпрокуратури, керівництво міста Харкова створило злочинну організацію та, створюючи фіктивні кооперативи, роздало 653,6 га місцевих земель «своїм людям». У рамках цієї справи прокуратура проводить близько 120 обшуків.
Політика оформление ленты  Скандальну суддю Царевич дозволили звільнити за порушення присяги - рішення ВРЮ Верховна рада юстиції (ВРЮ) у четвер ввечері 13-ма голосами «за» (2 – «проти») рекомендувала Президенту України звільнити суддю Оксану Царевич за порушення присяги. Розгляд її справи тривав чотири години, повідомляє кореспондент АСН. ВРЮ встановила, що Оксана Царевич, виносячи постанови про позбавлення права на керування автомобілем десяти особам у січні 2014 року, нібито за відмову зупинитися на вимогу інспектора, не врахувала покази свідків, які доводили непричетність водіїв до правопорушення. Також - визнала чинними протоколи про порушення ПДР, складені посадовими особами ДАІ, які не бачили особисто факту незупинки водіїв та допустила ряд інших порушень. Сама суддя Царевич, яка була присутня під час слухання справи, заявила, що порушення присяги судді у її діях немає, «оскільки у постановах не йдеться, що ті, у кого вона забрала посвідчення, брали участь у акції протесту - поїздці до Межигір`я». Також вона відкинула звинувачення, що не врахувала покази водіїв і свідків. На свою користь Царевич зазначила, що ті, в кого вона постановила вилучити водійські посвідчення, претензій надалі не висловлювали. А вона, як суддя, не зобов`язана перевіряти підставу для протоколу про адмінпорушення, що складений ДАІ.
Економіка оформление ленты  З траншем по життю. Позитив для бюджету, але «голка» для економіки Коли перші аплодисменти після тріумфального опівнічного оголошення Президента України про надання нашій країні траншу МВФ вщухли, експерти взялися прогнозувати - що він дасть країні. Більшість експертів сходяться на думці, що транш МВФ - це безумовний позитив для державного бюджету. «Для бюджету і макроцифр фінансування з боку МВФ дуже хороше, бо ці гроші дешевші, ніж ті, що залучаються на внутрішньому ринку. І в цьому відношенні обслуговування боргу зменшується і ми можемо зрештою вилізти з тієї «правової вирви», - говорить експерт з питань бюджету Юрій Ганущак. Водночас, за його словами, черговий транш тягне за собою зміну структури боргу, хоча з іншого боку – дасть привід уряду друкувати менше нових грошей. «Зараз уже 75% - це вже зовнішній борг. Ми сідаємо «на голочку». І тепер ситуація така – з одного боку це добре, бо наших популістів це хоч трохи стриножить, не буде у них спокуси забагато грошей надрукувати», - вважає Ганущак. Зелений сигнал інвесторам Другий безумовний позитив – країна, якій МВФ дає гроші, вважається надійною для співпраці. Отже збільшується шанс прискорити до нас потік інвестицій. «Індикатор роботи з МВФ свідчить про те, що в принципі з цією країною можна працювати. Українську економіку може врятувати виключно прихід прямих іноземних інвестицій. Адже головне для інвестора – безпека, податкова база і захист інвестицій – як працює у нас судова система. Зрозуміло, з безпекою у нас проблеми, і всі будуть брати до уваги війну на Сході – це серйозна перепона для приходу інвестора», - вважає народний депутат, член бюджетного комітету парламенту Іван Крулько. Водночас, за словами нардепа, українській владі цілком під силу завершити судову реформу, активніше боротися з корупцією і врегулювати податкове законодавство. Чи коштуватиме долар 24 гривні? Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук вважає, що таке цілком можливо. Черговий транш Міжнародного валютного фонду, на його думку, може дати можливість курсу повернутися до позначки 24-25 грн за долар, але уряд та НБУ можуть бути зацікавлені у збереженні вищого курсу. «Будь-якого серйозного потенціалу для знецінення гривні не існувало. Були певною мірою спекулятивні коливання. Але вони закінчаться, як тільки вирішиться питання з МВФ. Тому я вважаю, що є всі підстави повернутися до коридору 24-25 (гривні за долар. – Ред.)», - зазначив експерт. Водночас, за його словами, уряд може бути зацікавлений у збереженні завищеного курсу. «Певний цинізм ситуації полягає у тому, що уряд зараз може бути зацікавлений у тому, щоб гривня залишалася на рівні 26 (за долар. – Ред.), бо це питання додаткових доходів, які вони можуть залучити від зовнішньої діяльності. Від імпорту, тому що там перераховується через курс, і від експорту», - каже Кушнірук За його словами, у Нацбанку є всі можливості, щоб тримати завищений курс. Економіст Олег Устенко теж згоден, каже, що не здивується значному зміцненню гривні. Але окремий позитив це може мати хіба для населення – і то – тимчасовий. «Я б не здивувався, якби курс пішов на позначку 25,7 гривні. Але це тільки одна площина - для населення. Населення в найближчі два місяці може розслабитись. Але водночас розслаблення населення не означає, що можуть розслабитись українські політичні еліти - перш за все Кабмін і Верховна Рада. Фактично вчора вистрілив «стартовий пістолет» для їхнього забігу на стометрівку», - каже експерт. Устенко має на увазі час до 20 листопада, коли на чергове засідання ради директорів МВФ може бути винесено українське питання. До цього часу наш уряд просто зобов`язаний встигнути реалізувати все, що обіцяв. Позика авансом Уряд Володимира Гройсмана отримав позику авансом, погоджуєься абсолютна більшість експертів, адже усіх обіцяних тектонічних змін в економіці та подоланні корупції в життя поки не втілено. Водночас саме ці питання були своєрідними «маркерами», спираючись на виконання яких МВФ завжди ухвалює рішення – надавати країні черговий траш чи ні. «МВФ закрив очі на деякі порушення, точніше – на невиконання деяких «маркерів» Україною. Враховуючи поточну ситуацію, що цей рік потрібно закінчити більш менш нормально, він пішов назустріч. Я б розглядав цю ситуацію як певний аванс новому уряду, бо дуже довго відбувалися торги за різні пункти програми. І власне цей аванс говорить про те, що уряд до наступного перегляду виконає ті вимоги, які не встиг на сьогодні»,- впевнений економіст Любомир Шавалюк. Дадуть чи не дадуть ще? Водночас думки експертів щодо отримання уже наступного траншу розділилися. Переважно все залежить від того, як швидко урядовці візьмуться до діла. «Якщо це виконання буде, а, судячи з авансу, уряд налаштований серйозно, ми побачимо новий транш, але я думаю, що це буде не раніше наступного року, оскільки реальне ухвалення бюджету – буде трохи пізніше, мабуть, у грудні, так повелося», - констатував Любомир Шавалюк. На його думку, у такому випадку на гривню однозначно чекає зміцнення. Якщо ж уряд, отримавши мільярд від МВФ, мільярд – від США, 600 мільйонів від ЄС і ще більше мільярда від інших міжнародних фінансових організацій, знову пустить їх за вітром, МВФ, швидше за все, знову візьме тривалу паузу. Як би не було, а нинішній уряд варто привітати. Адже з отриманням нинішнього траншу він побив своєрідний рекорд – у співпраці з МВФ Україна не заходила так далеко ще жодного разу. Водночас ложкою дьогтю у діжці меду є той факт, що виконання вимог МВФ – це суттєве урізання бюджетних витрат. І тут урядовцям доведеться балансувати між дражливими темами витрат на медицину, освіту та соціальний захист.
Економіка оформление ленты  Бюджет-2017: прихований «зашморг» і соцдіра Уряд Володимира Гройсмана увечері 15 вересня провіві засідання, на якому був представлений проект Бюджету на 2017 рік. Формально, це вперше з 2011 року Кабмін виконав вимоги Бюджетного Кодексу, коли головний фінансовий документ країни на наступний рік подається на розгляд парламенту не пізніше 15 вересня поточного року. Але, по суті, до змісту Держбюджету, як вважають економічні експерти і члени профільного комітету Верховної Ради, будуть великі запитання. Тому є сумніви, що бюджет приймуть швидко і найближчим часом. Швидше за все, в парламенті його чекає ґрунтовна критика, передовсім - опозиційними фракціями. Є також і об`єктивні ризики невиконання закладених показників. Найімовірніше, Бюджет-2017 повторить долю поточного бюджету, в якому провалені статті з наповнення дохідної частини від приватизації, реальна інфляція перевищує обіцяні 12%, що «з'їло» мінімальне зростання соцстандартів через різке підвищення тарифів майже вдвічі. Основні цифри Бюджетну резолюцію, нагадаємо, Кабмін схвалив ще влітку. У ній за основу взяв наступний прогноз на 2017 рік: - зростання ВВП 3% при інфляції 8,1%;- дефіцит до 3% ВВП;- граничний розмір держборгу не більше 66% ВВП;- надання держгарантій до 5% доходів загального фонду;- середньорічний курс гривні 27,2 за долар. Для порівняння: на 2016 рік був обраний сценарій, який передбачає зростання ВВП - 2% при інфляції - 12% і курсі долара в коридорі 24,1 - 24,4 грн при дефіциті в 3,7% ВВП. Як бачимо, формально прогнозні показники на наступний рік більш оптимістичні. Але чи заживуть українці краще при такому розкладі? Прихований зашморг МВФ Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, нардеп Іван Крулько впевнений - Кабмін не просто так представив проект Держбюджету акурат до «дедлайну» Бюджетного кодексу. На його думку, керівництво країни чекало «останнього слова» від МВФ, який після «хресних знамень» Президента Петра Порошенка все-таки виділив Україні $1 млрд. Однак, на думку Крулька, транш МВФ хоч і дав «зелене світло» Бюджету-2017, в ньому враховані абсолютно неприйнятні для простих людей вимоги кредиторів. За його словами, Кабмін приховує Меморандум із МВФ, але опозиції вдалося його «детально вивчити». Нардеп стверджує, що, на вимогу МВФ, уряд Гройсмана під виглядом децентралізації має намір остаточно повісити на баланси місцевих бюджетів обов`язок фінансувати освітні установи і лікарні, що, швидше за все, призведе до масового їх закриття. А для українців, швидше за все, підвищать податки, пенсійний вік, а пільги - уріжуть. «Поступове коригування обов`язкового виходу на пенсію і подальше скорочення списків осіб, які мають право на достроковий вихід на пенсію. Далі - розширення бази платників єдиного соціального внеску. Далі - встановлення більш жорстких вимог до права на отримання мінімальної пенсії. Тобто передбачено підвищення пенсійного віку, посилення відрахувань з доходів громадян в ПФ і більш жорсткі вимоги до виходу на пенсію взагалі і отримання хоча б мінімальної пенсії», - зачитав документ соратник Тимошенко. Депутат також заявив, що в Меморандумі з МВФ, а відповідно в Бюджеті-2017, нібито йдеться про оптимізацію освітніх установ шляхом закриття малих шкіл і переведення учнів до інших шкіл, сприяння приватному фінансуванню профтехучилищ. «Це спричинить просто закриття шкіл у селах і профтехучилищ», - стверджує він. Колега по бюджетному комітету і член пропрезидентської фракції БПП Костянтин Іщейкін цей факт не спростував. Але зазначив, що Бюджет 2017 року передбачає підвищення зарплат вчителям і медичним працівникам на 20-30%. Але Іван Крулько наполягає - «така ж ситуація, як у галузі освіти, буде в системі охорони здоров`я. Закладено плани з передачі всіх закладів охорони здоров`я на місцеві бюджети, зокрема унікальних... Що трапиться з цими установами, якщо їх будуть фінансуватимуть?» - обурився нардеп. Водночас заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко вважає, що закриття сільських шкіл не так вже й критично. Головне, треба думати про те, як дати дітям нормальну освіту, а не про збереження фінансування сільських шкіл, вважає вона. «Треба подивитися, а чи дійсно фінансування цієї сільської школи - це найефективніший шлях для досягнення цієї мети?.. Там сидить учитель, у якого низька кваліфікація. В результаті ми отримуємо ситуацію, коли у дитини, яка вступає до вишу за ЗНО в місті, результати на 50-70% кращі, ніж у дітей, які приїхали з села», - вважає вона. Субсидії за тарифами отримають не всі Одне з найболючіших питань - тарифи. З цим згодні всі експерти. Головний виклик для Кабміну: яким чином і за чий рахунок будуть забезпечені обіцяні Мінсоцполітики субсидії? Так, експерт з питань бюджету Юрій Ганущак нагадав, що на 2016 рік уряд передбачив трохи більше 30 млрд грн на субсидії для покриття різниці через небувале раніше зростання тарифів. На наступний рік ця цифра майже вдвічі більша - 52 млрд грн. Однак, якщо керуватися розрахунками, озвученими Розенком, на кожне домогосподарство виділялося не менш 2,5 тис. на місяць в опалювальний сезон. У підсумку реальна цифра, необхідна для фінансування різниці по тарифах, досягне не менш 100 млрд грн. Так чому Кабмін закладає лише половину? За оцінками експертів, це очікувано і зрозуміло, з огляду на вимоги МВФ економити бюджетні ресурси. Про що це говорить? На практиці це означатиме масові відмови держави в субсидуванні, зростання заборгованості за житлово-комунальні послуги. Ганущак вважає, що корінь проблеми в тому, що ми латаємо дірки і наслідки, не прибираючи головну «діру» - відсутність реформ і модернізації сфери ЖКГ. На це в Бюджеті-2017 виділяють у десять разів менше, ніж на субсидії. «Це точно не вихід із тіні... Без реформ у цьому секторі нічого не буде», - упевнений він. Соцвиплати залишаться «чорною дірою» Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук впевнений, що Бюджет-2017 буде незбалансованим. «Соціальні виплати залишаються величезною діркою, я б сказав, що це безодня. Адже Кабмін саботує створення єдиного реєстру всіх осіб, які отримують соціальні трансферти», - сказав він. Ніхто не знає точно, скільки в Україні людей отримує фінансування за рахунок держави. «Такої цифри взагалі немає. Цифра «гуляє» від 12 до 20 млн осіб. Вони містяться в різних базах, різних реєстрах. Безперечно, без усвідомлення реальної ситуації неможливо точно розрахувати витрати. Можна сказати сміливо, що не тільки в 2017-му, а й у 2018-му році у нас не буде єдиного реєстру. А тут суми досягають 100 млрд грн, що породжує всілякі спекуляції. Зовнішній борг - «боргова вирва» Експерт Ганущак згоден з прогнозами Кабміну про те, що в 2017 у нас буде економічний підйом на рівні 2-3%. Але ВВП в цьому випадку точно не намастиш на хліб. «Це не означає, що ситуація буде стабільною... Як і поточного року, найбільша видаткова стаття бюджету в 2017 році буде з обслуговування зовнішнього боргу, на що буде потрібно в 2017 - 95 млрд грн... Це «боргова вирва», в яку давно потрапила Україна», - сказав він. Для порівняння: на оборонну сферу планують виділити - 55 млрд грн, на освіту і медицину разом - менше 95 млрд грн. А така ситуація, коли обслуговування зовнішнього боргу перевищує 73% всіх витрат, «дуже небезпечна для економіки в цілому». Це провокує дефляцію, стагнацію виробництва і девальвацію національної валюти. Простою мовою, рівень життя пересічного українця падає, а не зростає. Бюджет буде провалений через корупцію Директор Фонду Блейзера Олег Устенко прогнозує, що Бюджет-2017 навряд чи буде ухвалений найближчим часом. У кращому випадку після необхідного доопрацювання його приймуть у листопаді. А «різати» бюджет не просто будуть, це треба робити», - вважає експерт. Він упевнений, що негативні прогнози на 2017 рік об`єктивні, з огляду на нинішню ситуацію. «Бюджет цього року не виконаний з низки причин. Перша - абсолютно провалена приватизація. Ніхто сюди не йде! За сім місяців поточного року ми отримали $2,3 млрд прямих іноземних інвестицій... З них - близько $1 млрд інвестицій зайшли до нас «по любові», а 1,3 млрд $ - зайшли в банківський сектор. Ніхто не йде в Україну і особливо не намагається йти... Активи перебувають на нулі... Така ж ситуація буде в 2017 році. Єдиний вихід на наступний рік - це різати витрати бюджету на 2017 рік. Пенсійну систему або чекає колапс, або її треба  «різати» де тільки можна», - закликав він. Де ж взяти гроші, якщо транші МВФ йдуть на підтримку золотовалютних резервів, а не на пожвавлення економіки, виробництва, бізнесу? За оцінками міжнародних організацій, щорічне «корупційне корито» України досягає мінімум $5 млрд, тобто вдвічі більше, ніж реальні прямі іноземні інвестиції. Тому основне завдання влади, на думку економіста, - це початок реальної боротьби з корупцією в бюджетній галузі. В іншому випадку жоден транш МВФ не допоможе залишитися на плаву.
Суспільство Сьогодні в Україні налічується вже 150 територіальних громад - Гройсман Сьогодні в Україні налічується вже 150 територіальних громад, до кінця року планується - 250. Про це сказав прем`єр-міністр України Володимир Гройсман під час виступу на конференції «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» сьогодні у Вінниці, передає кореспондент АСН. За його словами, в країні продовжиться і процес створення об`єднаних територіальних громад. «Зараз їх більш як 150, а до кінця року буде ще 250», – сказав він. Він наголосив, що процес децентралізації в цілому продовжуватиметься. «Ми продовжимо процес децентралізації влади», – сказав Гройсман. Він нагадав, що тільки за останній рік місцеві бюджети завдяки цьому процесу зросли в рази. Крім того, як наголосив голова уряду, Кабмін виділив близько 3 млрд грн на підтримку проектів розвитку регіонів.
Суспільство Стало відомо, які водії частіше потрапляють у ДТП Ризик потрапити в дорожньо-транспортну пригоду на 80 відсотків більше для психічно нестійких людей, ніж для спокійних. До такого висновку прийшли канадські фахівці Центру з проблем наркоманії та психічного здоров'я. Новину передає Преса України. Експерти анкетували людей, які керують автомобілем з 2002 по 2009 рік. Всього в опитуванні взяло участь 12 830 осіб. Вони встановили, що майже всі водії, які коли-небудь потрапляли в ДТП, страждали від неврозів. За словами психологів, найлегша стадія дратівливості позначиться на манері водити автомобіль і може спровокувати аварію. Високий рівень ДТП показали водії, які зізналися в «неформатній» поведінці на адресу співробітників і колег. Тобто це люди, які дозволяли собі нецензурну лайку, погрози і непристойні жести. Вони потрапляли в ДТП на 78 відсотків більше. Вчені додали, що нестримана поведінка за кермом призводить до аварій так само, як і водіння автомобіля після марихуани.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,7169160842896-/ /-pc-/
Top