counter
Архів Повернутись назад 15 Вересня 2015
15 Вересня
оформление ленты  Блог: 
Політика Євген Магда Тимошенко – політик, готовий бути прем'єром 24 години на добу, але у неї немає голосів Уряду потрібні зміни. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Євген Магда. «Те, що Кабміну потрібні зміни – це очевидно. Але у мене є сумніви, що Яценюка відправлять у відставку. Це могли б зробити давно, але проблема в тому, що є достатньо голосів, щоб його звільнити, але немає 226 нового прем'єра. У нинішній ситуації фракція «Народного фронту» має золоту акцію. І мені складно уявити розклад, при якому вона голосувала б за когось замість Яценюка», - пояснив експерт. Коментуючи вимогу відставки уряду, озвучену лідером ВО «Батьківщина» Юлією Тимошенко, Магда зазначив, що її позиція очікувана. «Тимошенко – політик, готовий бути прем'єром сім днів на тиждень і 24 години на добу. Але тут є фактор пам'яті. Думаю, Петро Порошенко добре пам'ятає події 2005 року, - це перше. Друге – у Тимошенко немає голосів. Вона могла б з усіма домовитися, крім двох найбільших фракцій - ББП і НФ. Тому вона буде як стерв'ятник кружляти над Кабміном, чекати більш зручної можливості для атаки», - пояснив експерт. Також, за словами Магди, Михайло Саакашвілі, якому багато пророкують прем'єрство в Україні, також не очолить КМУ. «За сто днів при владі в Одесі він не надав результат, що дозволяє говорити про прем'єрські амбіції. Згадаймо його грузинський досвід і побачимо, що Михайло Ніколозович ефективний, але в умовах максимальної концентрації влади. І представити його прем'єром без фракції в парламенті – дуже складно. Тоді б він перетворився на політичного мазохіста. Думаю, він буде надалі головою Одеської ОДА. Можливо, надалі займе інші посади, або ж при першій можливості повернеться до Грузії. Фактор його патріотизму не варто недооцінювати», - пояснив експерт.
Суспільство оформление ленты  На Одещині група диверсантів готувала теракти і вбивства В Одеській області Служба безпеки України затримала диверсантів, які готували теракти і низку замовних вбивств. Про це інформує прес-служба СБУ. Як повідомляється, за завданням кураторів з Головного розвідувального управління РФ диверсанти планували скоїти вибухи в місцях розташування правоохоронців і волонтерів. «Групу сформував колишній працівник російської спецслужби, який знаходиться на тимчасово окупованій території АР Крим. Першим її завданням була фізична ліквідація лідера одеського Євромайдану», - йдеться в повідомленні. В СБУ зазначили, що був задокументований факт узгодження вбивства з представником російської спецслужби. Вбивство мало відбутися під час поїздки лідера місцевого Євромайдану у вересні поточного року, виконавцем повинен був стати член одного з місцевих осередків КПУ. Шістьох виконавців вбивства було затримано напередодні запланованого злочину. «Вилучені документальні матеріали, що підтверджують факт планування ними акції щодо фізичного усунення активіста під безпосереднім керівництвом іноземця. Затримані дають свідчення про безпосередню участь та розподіл ролей у реалізації злочинного задуму», - йдеться в повідомленні. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 (підготовка до злочину) і ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Правоохоронці продовжують встановлювати можливих спільників диверсантів.
Суспільство Москаль: Двоє бійців «Правого сектора», які брали участь у подіях в Мукачеві, загинули внаслідок ДТП Двоє бійців «Правого сектора», які причетні до стрільби у Мукачеві 11 липня, загинули внаслідок ДТП у Дніпропетровській області. Про це повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль. «8 вересня о 5.45 ранку в Покровському районі Дніпропетровської області поблизу бази «Правого сектора» сталася аварія, внаслідок якої загинуло кілька людей. Легковик з представниками «Правого сектора», які, як встановила подальша експертиза, були в нетверезому стані, врізався у військовий автомобіль з бійцями військової частини 1402. Унаслідок аварії двоє військовослужбовців в. ч. 1402 загинули на місці. Крім них загинув один представник «Правого сектора», а ще один отримав важкі травми. Як з'ясувалося згодом, обидва представники «ПС» брали участь у подіях 11 липня в Мукачеві і ховалися в Дніпропетровській області від правоохоронців», - сказано в повідомленні на офіційному сайті Москаля. Губернатор Закарпаття повідомив, що одного загиблого бійця «ПС» поховали як невідомого, а травмованого Романа Копосовича доставили у Дніпропетровську обласну лікарню ім. В. Мечникова. Там він значився під вигаданим прізвищем як житель Рівненської області й помер 14 вересня від травм, отриманих унаслідок ДТП.
Суспільство ІО: Біля Старобешевого та Новоазовська бойовики посилюють позиції На Донбасі бойовики продовжують перегрупування військ і перекидання БМП, зокрема біля Старобешевого та Новоазовська. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. «На південь від Старобешевого (у напрямку Комсомольського) позиції терористів посилили 4 бойовими броньованими машинами. 5 БМП перекинуто в район Новоазовська. У район Миколаївки (на південь від Луганська) перекинули мотострілковий підрозділ чисельністю до роти на БТР», - написав Тимчук у соцмережі. Він розповів, що в районі Мар'їнки і на південь від Авдіївки бойовики відвели 3 БМП, але посилили особовий склад - перегрупувавши терористів на передньому краї. «Танковий підрозділ, який вивели з Горлівки, перекинули у Вуглегірськ», - написав Тимчук.
Суспільство У Закарпатській області затримали 11 нелегалів з Афганістану Вчора у Закарпатській області співробітники Державної прикордонної служби затримали 11 нелегалів з Афганістану. Про це інформує прес-служба ДПС. Як повідомляється, групу з шести осіб вдалося виявити завдяки повідомленню, що надійшло від угорських прикордонників. Всі затримані розповіли, що прибули з Афганістану, а через територію Угорщини планували потрапити в країни Центральної Європи. Ще одна група у складі п'яти осіб, яка була затримана на околиці села Велика Паладь, також прибула з Афганістану. «В обох випадках мігрантів доставили в прикордонний підрозділ для складання адміністративно-процесуальних документів. З ними проводяться фільтраційні заходи щодо встановлення їхньої особистості і шляхів потрапляння на територію України. Подальшу долю затриманих вирішить суд», - йдеться у повідомленні.
Суспільство Міноборони: ЗСУ отримають ще 8,5 тисяч зразків військової техніки До кінця року українська армія отримає ще близько 8,5 тисяч різних зразків озброєння і військової техніки, а також 363 тисячі одиниць боєприпасів. Про це на брифінгу в Києві розповів помічник міністра оборони по зв'язках з громадськістю, підполковник Олексій Чорнобай. «Це 40 артилерійських гармат до бронетанкового озброєння, 525 тепловізійних оптичних прицілів і засобів нічного бачення, 40 наземних радіолокаторів, більше 266,5 тис. боєприпасів і ракет, 27 одиниць бронетанкового озброєння і техніки, серед яких і сучасні БТР 4, 445 одиниць автомобільної техніки, 5 модернізованих літаків і вертольотів, 20 одиниць радіоелектронного устаткування для літаків і вертольотів, 5 безпілотних авіаційних комплексів, 3 радіотехнічні станції, 132 засоби інженерного забезпечення, а також 187 засобів топогеодезичного і навігаційного забезпечення», - розповів Чорнобай.
Економіка У бюджеті на 2016 рік закладено зростання ВВП на 2% Проект «Закону про державний бюджет на 2016 рік» передбачає зростання реального ВВП у 2016 році на 2%. Про це інформує прес-служба Міністерства фінансів. Як повідомляється, проект закону розрахований на базі сценарію макроекономічного прогнозу, який було погоджено з Міжнародним валютним фондом. Він також передбачає збільшення номінального ВВП до 2 262 млрд. грн. та індексу споживчих цін - на рівні 112%. У той же час Міністерство фінансів зазначає, що даний проект закону розроблений на основі чинного податкового та бюджетного законодавства. «Але з урахуванням законодавчих процесів, які зараз відбуваються в Україні, найближчим часом прибуткова і витратна частина проекту Закону про державний бюджет на 2016 рік може зазнати істотних змін», - йдеться у повідомленні.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Євген Магда Петиції дозволяють скинути зайву соціальну напругу Електронні петиції – це клапан, що дозволяє викинути зайве соціальне напруження. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Євген Магда. «Нам треба вчитися цьому елементу демократії, але не варто його ідеалізувати. Вважати, що електронна петиція - це те, від чого вмить зміниться внутрішня політика. Якби електронні петиції були всемогутніми, то хакери давно б правили якщо не світом, то США точно», - пояснив він. За словами експерта, в українських реаліях електронні петиції – «це клапан, що дозволяє викинути зайву соціальну напругу». Вони також дають можливість судити про певні зміни та особливості українського суспільства. Магда підкреслив, що електронні петиції стануть більш ефективними, коли відбудеться ще низка необхідних змін в українському суспільному житті.
Суспільство На Донеччині затримали терориста-росіянина Прикордонники в Донецькій області затримали учасника НЗФ, який виявився громадянином РФ. Про це повідомили в прес-службі ДПС України. «Під час несення служби на контрольному посту «Березове» прикордонний наряд помітив автомобіль «Тойота», який, під'їхавши до контрольного посту, почав швидко здавати назад і намагався змінити напрямок руху. Правоохоронці одразу заблокували можливі шляхи втечі і затримали транспортний засіб», - сказано у повідомленні. В авто був 48-річний громадянин Росії у військовій формі з ознаками приналежності до підрозділів НЗФ і мешканка Донецька - громадянка України. «Під час співбесіди росіянин і українка розповіли, що їхали з Донецька у Новоазовськ для подальшого виїзду в Росію, але втратили орієнтування на місцевості. Коли побачили прапор і українську символіку, зрозуміли, що потрапили на блокпост українських силовиків, тому спробували одразу ж втекти», - сказано в повідомленні. Як з'ясувалося, росіянин приїхав з Республіки Саха (Якутія) і деякий час був у складі одного з підрозділів терористичних формувань.
Суспільство Порошенко: Суддівський корпус потребує радикального очищення від корупції Президент Петро Порошенко заявляє, що судовий корпус потребує найрадикальнішого варіанту очищення від корупції. Про це він заявив під час прийняття присяги детективами НАБУ, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, на підставі прозорих конкурсів вже сформовані патрульна поліція і органи місцевих прокуратур, де тривають «суворі випробування». «Нові працівники прокуратур робитимуть все, щоб разом з вами (детективами НАБУ – ред.) ефективно боротися зі злочинністю і корупцією, захищати права і свободи громадян. Саме таку технологію я збираюся впровадити і в очищенні судової системи. Ось чому я попросив голову Верховної Ради України Володимира Гройсмана разом з проектом змін до Конституції в частині судової реформи направити до Венеціанської комісії пропозиції щодо найрадикальнішого варіанту очищення суддівського корпусу», - сказав він. За словами Глави держави, українські суди є найслабшою ланкою, яка іноді руйнує загальний наступ по боротьбі з корупцією.
Суспільство Порошенко очікує від Ради на цьому тижні обрання представників до комісії, яка визначить антикорупційного прокурора Президент України Петро Порошенко сподівається, що парламент якомога швидше визначиться зі своїми представниками в комісію, яка шляхом відкритого конкурсу повинна вибрати головного антикорупційного прокурора України. Про це він заявив під час прийняття присяги детективами НАБУ, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Вчора під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій ми домовилися, що найближчим часом Верховна Рада прийме зміни в законодавство, які дозволять надійно заховати корупціонерів за ґрати. Ще одна негайна дія, яку я очікую від парламенту, це обрання своїх представників у комісію, яка шляхом відкритого конкурсу повинна вибрати головного антикорупційного прокурора України та сформувати спеціальну антикорупційну прокуратуру. Я сподіваюся, що це відбудеться на цьому тижні», - сказав він.
Економіка У Яресько новий радник: американський економіст президента Рейгана Артур Лаффер Американський економіст Артур Лаффер став радником з податкових питань глави Мінфіну України Наталії Яресько. Про це повідомляє прес-служба відомства. Лаффер був економічним радником Президента США Рональда Рейгана і Прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер. Також він є автором теорії залежності державних доходів від середнього рівня податкових ставок у країні (крива Лаффера). «На посаді радника міністра фінансів Артур Лаффер надаватиме міністру фінансів консультації з питань проведення в Україні податкової реформи, що дозволить створити прозору, ефективну податкову систему, яка буде стимулювати інвестиції, економічне зростання і створення робочих місць, поліпшить якість надання державних послуг для бізнесу, і тим самим дасть потужний поштовх для сталого зростання економіки нашої країни», - сказано в повідомленні.
оформление ленты  Блог: 
Події Аваков: Автоматичного переходу працівників міліції у поліцію не буде Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняє, що автоматичного переходу працівників міліції у поліцію не буде. Про це він повідомив під час робочого візиту в Херсон. «Скрізь, де вже працює патрульна поліція, зросла кількість звернень», - сказав він. Відповідаючи на запитання журналістів щодо створення Національної поліції України, Аваков підкреслив, що 7 листопада автоматичного переходу працівників міліції у поліцію не буде. «Всі охочі служити в поліції повинні пройти переатестацію», - йдеться у повідомленні МВС. Міністр також повідомив, що найближчим часом почнеться набір у нову дільничну службу поліції, потім відбудеться реформа органів досудового слідства, ДАІ замінить дорожня поліція. У свою чергу радник першого заступника міністра внутрішніх справ Хатія Деканоїдзе зазначила, що в Києві рівень довіри населення до нової патрульної поліції зріс до 85%. Найближчим часом, за її словами, в містах, де вже працюють патрульні поліцейські, буде проведено опитування населення, щоб визначити, наскільки громадяни довіряють новим патрульним.  «Екіпажі патрульної служби завжди в роботі. Кількість звернень громадян суттєво збільшилася. Також зросла кількість розкритих правопорушень по «гарячих слідах», - повідомив керівник Департаменту патрульної служби МВС України Олександр Фацевич.
Політика На Харківщині перекрито канал постачання їжі бойовикам «ДНР» У Харківській області співробітники Служби безпеки України перекрили канал постачання харчової продукції терористичній організації «ДНР». Про це інформує прес-служба СБУ. Як повідомляється, посадові особи низки харківських комерційних структур налагодили канал постачання з-за кордону м'ясних субпродуктів. Отриману продукцію вони незаконно переправляли на тимчасово окуповані бойовиками території. В СБУ зазначили, що одержувачем вантажів було не перереєстроване на неокупованій території України підприємство харчової промисловості, виробничі потужності якого перебували в т. зв. «ДНР». «Готова продукція і грошові кошти, отримані в результаті його діяльності, використовувалися також і для забезпечення діяльності та фінансування терористів «ДНР», - йдеться в повідомленні. Крім того, було встановлено, що для ухилення від сплати митних платежів при імпорті м'ясних субпродуктів в Україну використовувалася офшорна компанія. Через неї зловмисники проводили безтоварні операції для приховування реальних обсягів і напрямів реалізації продукції. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії.
Суспільство Кому допоможе Порошенко Минулі вихідні я намагалася надихнутися темою електронних петицій, тобто прямих звернень народу до нашого гаранта. Чи жарт: будь-яке звернення в електронному форматі – через певну вкладку на сайті Президента України – з 29 серпня, коли було дано старт формату електронних петицій, має шанс бути почутим Главою держави, якщо у відведений законом термін (90 днів) за нього проголосує щонайменше 25 тисяч громадян України. Причому в такому разі Президент повинен сказати своє вагоме слово – чи то на підтримку, чи то навпаки – у триденний термін. Невже у нас в країні, де бал, незважаючи на всі заяви про боротьбу з корупцією, досі правлять родинно-кумівські зв'язки, підсолоджені грошовим еквівалентом, всерйоз вирішили прислухатися до голосу народу? Саакашвілі призначити... Його ж звільнити? Визначтеся, громадяни! Звернень, які в лічені дні встигли набрати необхідні 25 тисяч голосів, щоб на них звернула увагу спочатку Адміністрація Глави держави, до того моменту було вже три: законодавчо затвердити право громадян України на самозахист (на цей момент це звернення вже підтримали 36 тисяч 244 людини), скасування акцизу на імпорт машин (зараз це звернення підтримують вже 38 тисяч 326 громадян, тобто, саме за ним – пальма першості з підтримки серед українців) і призначення Міхеїла Саакашвілі Прем'єр-міністром України, яке зараз підтримують 32 тисячі 505 громадян. Що найцікавіше, серед петицій є не тільки прохання призначити грузинського екс-президента нашим Прем'єром, але і – зовсім свіженька – відправити його у відставку з посади голови Одеської ОДА. Причому остання підкріплена розлогим листом, в якому перераховані його обіцянки і розглянуто, що ж він зробив насправді. Ось лише коротка цитата з цієї петиції: «Упродовж усіх 100 днів свого керівництва Саакашвілі критикував ситуацію, що склалася в портах Іллічівська та Одеси. Новий глава області говорив про контрабанду, яка там начебто процвітає, і використання офшорних схем. 23 липня Саакашвілі особисто привіз із Києва в Іллічівськ наказ про звільнення начальника порту. У результаті мало що змінилося – виконуючим обов'язки начальника порту став його колишній заступник. Всі схеми збереглися, потоки контрабанди йдуть, як і раніше». І так – по всіх позиціях, які глава Одеської ОДА, обвинувачений автором петиції в надмірній любові до власного піару і навіть у хуліганстві, анонсував як першочергові у своїй роботі. Не знаю, чи звернуть на цю петицію увагу в Адміністрації Президента, бо її шанси набрати потрібну кількість голосів викликають сумнів, але в будь-якому разі був би вкрай цікавим результат перевірки по всіх позиціях, заявлених у цьому зверненні. Добралися і до Шокіна З найсвіжіших – вимога відкрити національний спортивний телеканал, звільнити Шокіна і призначити відкритий прозорий конкурс на посаду генпрокурора, а також фінансувати виборчі кампанії на території України лише за державні гроші, без залучення коштів приватних осіб і учасників виборів. Які у них шанси отримати потрібну кількість голосів за три найближчі місяці, поки можна лише будувати припущення, керуючись настроями в суспільстві і ситуацією в країні. Окрема пісня – прохання школярів. Левова частка таких прохань стосується скасування тесту з англійської мови, який збираються ввести як обов'язковий з наступного року. Так, 14 вересня Дарина Карпенко пише, що, мовляв, «ми не готові здавати ЗНО з англійської мови, у зв'язку з невідповідністю якості та повноти освіти, що викладається у школах». Згодна, англійську в наших школах викладають вкрай погано, але особисто у мене викликає сумнів і готовність цих школярів складати ЗНО з української мови, яку, як я розумію, можна вивчити і самостійно, не вдаючись до допомоги репетиторів і навіть шкільних вчителів – були б підручники. Є також пропозиція «перевірити роботу Міністерства сільського господарства», оскільки «фермерам невигідно працювати так, як це вигідно перекупникам і експортерам». Перевірити роботу і цього, і всіх інших міністерств, які є в нашій країні, дійсно було б непогано. Але тільки маленьке уточнення: авторам подібних звернень, перш ніж писати, варто уточнити хоча б назву структури, до якої у них є претензії. До речі, крім тих петицій, які вже знаходяться на розгляді, 25-тисячний бар'єр подолали ще дві: це скасування грошової застави для корупціонерів, яка на вечір 14 вересня набрала вже 37 тисяч 715 голосів на свою підтримку, а також необхідність впровадити у Верховній Раді електронну систему голосування за відбитком пальців, яка на цей же час подолала позначку в 28 тисяч 246 голосів. На п'яти цим наступає петиція-дубль, яка також вимагає скасувати акциз на імпорт автомобілів (вона набрала вже 19 тисяч 98 голосів). Отже, якщо скласти голоси на підтримку першої та сьомої (за популярністю) петицій, виходить, що скасування акцизу на імпорт машин підтримують вже 57 тисяч 424 людини. Але що скаже з цього приводу наш гарант? Вимагає суспільство і люстрації суддів та прокурорів, причому з публікацією результатів (14.946 голосів на підтримку), зняття депутатської недоторканності (14.880) та вилучення мандата в депутатів-прогульників (14.632 голоси). Причому за 76 днів, що залишилися, голоси, яких не вистачає для перетворення нардепів-небожителів у простих смертних, а також за дострокове припинення повноважень тих народних обранців, які тричі прогуляли пленарне засідання без поважної причини, і щоб закликати до справедливості наших прокурорів і суддів, думаю, наберуться. Перший, розумієш, млинець... За словами заступника глави АП Дмитра Шимківа, електронні петиції виносять на поверхню важливий пласт питань, які турбують суспільство. «Ми отримали багато зворотного зв'язку. Для нас дуже важливо, щоб цей демократичний інструмент не був дискредитований», – заявив він, повідомивши, що відвідуваність сайту, починаючи із запуску проекту електронних петицій, постійно зростає. При цьому пальма першості – за киянами (34% від загальної кількості відвідувачів), далі йде Харків (7%), Львів (6%) і Одеса (4%). Щоправда, той же Дмитро Шимків вважає, що електронні петиції, навіть якщо вони отримують беззастережну підтримку суспільства, зовсім не обов'язкові для виконання, хоча при цьому є важливим елементом демократії і відображають суспільні настрої. Тому за яким принципом відбиратимуться ті, які гідні позитивної відповіді, поки незрозуміло. Можливо, чиновники з Адміністрації Президента на кавовій гущі стануть гадати, а може, крутитимуть рулетку... Наприклад, письменник Андрій Кокотюха вважає, що перший млинець – через те, що підписи в Адміністрації Глави держави вирішили перевіряти на справжність (це стосується петиції голови Наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгія Учайкіна про право на володіння зброєю), – вже грудкою. «Це – початок кінця, – впевнений Кокотюха. – Чергові похорони надій на те, що проблеми своєї країни можна вирішити максимум за три місяці, підписавшись якщо не під кожним зверненням до Президента, то хоча б під половиною – тими, які сподобалися. Наприклад, віддати під суд кожного, хто обіймав керівну посаду в Партії регіонів з березня 2010-го по лютий 2014 року. Виділити гроші на приведення в порядок не тільки стратегічних, а й взагалі всіх українських автодоріг, проконтролювавши виконання особисто. Або, як варіант, делегувавши ці повноваження пану Шимківу. Легалізувати проституцію за прикладом багатьох європейських держав. І так далі». Один із варіантів розвитку подій, якими їх бачить письменник, виглядає так: підписи визнаються реальними, петиція приймається, пан Порошенко дає на неї відповідь. Знаєте, якою вона буде? Приблизно такою: «Я вдячний небайдужим громадянам і поважаю їхню думку. Але у нас парламентсько-президентська республіка. Тому надалі ця петиція повинна лягти в підмурівок законопроекту. І документ має схвалити Верховна Рада». Повернемося до петиції. Вона, за словами Андрія Кокотюхи, «йде в парламентську канцелярію і пропадає там назавжди. Громадськість хвилюється. З'являються лобісти, здатні перед черговими виборами таки довести готовий законопроект до голосування під своїми партійними стягами. Але – цей законопроект, швидше за все, проголосований не буде. Не запитуйте, чому. Не буде, і все. Така об'єктивна реальність нашого непростого часу». Коли чекати великий електронний скандал Скептично до майбутнього цього безумовно цікавого проекту ставляться і політологи. За словами директора соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка, «електронні петиції, як і все, що пов'язано з прозорістю та відкритістю, може собі дозволити лише чесна влада. У цій ситуації те, що Захід змушує нашу глибоко корумповану владу робити такі штуки, не йде їй на користь. Вона перша потрапляє під цей режим. Петиції – прихована форма критики влади. Наприклад, Президент говорить важливу промову, а по петицій видно, що все сказане не цікаво людям, їм потрібно щось інше». Виходить, що прохання людей вступають у конфлікт з офіційною повісткою дня української влади. Чим це закінчиться? Небоженко вважає, що найбільш вірогідний сценарій розвитку подій – поломка сервера, коли «раптом» починається накрутка голосів, фіналом чого стане великий електронний скандал. Як скоро його чекати і чи чекати взагалі, сказати складно, але стверджувати, що його не буде, експерти не поспішають. Як би там не було, поживемо – побачимо. А поки що правила, згідно з якими буде «просуватися» петиція, яка набрала 25 тисяч голосів на підтримку, приблизно такі: розгляд звернення президентською Адміністрацією буде здійснюватися впродовж 10 робочих днів з дня опублікування інформації про початок її розгляду. Для цього в АП створюватиметься спеціальна робоча група із залученням представників відповідних органів, а за необхідності – різного роду експертів. Причому комісія свою думку повинна сформувати за перші сім днів із десяти, після чого висновки комісії подаються на розгляд Главі держави. Планується, що публічне оголошення про підтримку або не підтримку Президентом електронної петиції буде розміщуватися на його офіційному веб-сайті у спеціальному розділі з електронних петицій. Якщо Петро Порошенко вирішить підтримати ініціативу людей, АП отримає розпорядження готувати один з двох документів: або акта Президента, або відповідного законопроекту, який потім буде внесений на розгляд у парламент, про що і говорить Андрій Кокотюха. У будь-якому випадку, якщо комусь зопалу здалося, що вимога, викладена в петиції, навіть якщо вона отримала підтримку потрібної кількості українців, буде реалізована простим клацанням пальців, нехай навіть і президентських, він сильно помиляється: шлях від петиції до реалізації викладеного в ній прохання тривалий і тернистий. І не факт, що вдасться його подолати.
Політика У ВР зареєстровано законопроект про обов'язкове маркування російських товарів Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект, яким передбачається встановити обов'язкове маркування товарів з країни-агресора і тимчасово окупованих територій. Про це повідомляється на сайті парламенту. Зокрема, авторами законопроекту №3078 від 14 вересня 2015 року є Ігор Луценко, Іван Крулько, Сергій Рибалко, Вікторія Пташник та ін. Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про захист прав споживачів», якими встановити обов'язкові вимоги до маркування продукції, що надходить з країни-агресора або тимчасово окупованих країною-агресором територій. У той же час пропонується встановити право споживача на розірвання договору купівлі-продажу продукції, яка надходить з країни-агресора або тимчасово окупованих територій і не була маркована належним чином. Крім того, пропонується встановити штрафні санкції за недотримання вимог щодо маркування продукції, яка надходить з країни-агресора або тимчасово окупованих територій.
Події Президент відзначив більше 60 співробітників правоохоронних органів державними нагородами Президент підписав Указ про відзначення 61 співробітника правоохоронних органів державними нагородами України. Про це інформує прес-служба Глави держави. Як повідомляється, серед нагороджених посмертно удостоєні ордена «За мужність» борці з контрабандою в зоні АТО волонтер Андрій Галущенко і співробітник Державної фіскальної служби Дмитро Жарук. Крім того, нагороджені 26 військовослужбовців Міністерства оборони, більшість з яких - десантники аеромобільних бригад, які отримали поранення під час бойових дій у 2015 році. З них троє - посмертно. Також нагороджені 33 бійці Нацгвардії і співробітники підрозділів МВС, які отримали поранення під час бойових дій, починаючи з серпня 2014 по червень 2015 року. З них 11 - посмертно.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Ганна Маляр Значна частина громадян помилково наділяє Президента безмежними повноваженнями Початок сучасної форми спілкування громадян з Президентом через електронні петиції, безумовно, є кроком вперед. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила кандидат юридичних наук, юрист-кримінолог Ганна Маляр. За її словами, тепер всі бажаючі можуть в онлайн побачити проблеми, що найбільше хвилюють суспільство, і ступінь їх підтримки. По-друге, кожна опублікована петиція буде розглянута у відповідності з Законом України «Про звернення громадян», навіть якщо не набере необхідних для розгляду Президентом 25 тисяч підписів. «Це означає, що кожен автор петиції отримає відповідь на свій запит. Разом з тим, не варто переоцінювати зазначену ініціативу, оскільки наявність петиції і необхідної кількості підписів не означає її автоматичне задоволення. Президент тільки розглядає таку петицію і в рамках своїх повноважень може вжити, а може і не вжити заходи до її реалізації. Єдине, до чого зобов'язує Президента закон - це розглянути і дати відповідь на звернення-петицію», - сказала Маляр. Вона зазначила, що найбільше підписів зараз під петиціями з приводу прийняття того чи іншого закону. «Громадяни повинні усвідомлювати, що така петиція може призвести лише до подання Президентом законопроекту у Верховну Раду. А вже буде чи не буде прийнятий закон - залежить від депутатів», - сказала експерт. Вона додала, що аналізуючи вже подані петиції, стає очевидно, що значна частина громадян помилково наділяє Президента безмежними повноваженнями з вирішення всіх питань, оскільки багато петицій виходять за межі повноважень Президента, а це значить, що вони зрештою будуть перенаправлені в органи державної влади, які за законом компетентні вирішувати зазначені в петиції питання. «Таким чином, подаючи петицію Президенту, варто чітко усвідомлювати свою мету. Якщо метою є залучення президентської і суспільної уваги до конкретної проблеми, то вас нічого не повинно стримувати - пишіть. Але, якщо метою ви маєте вирішення питання по суті, тоді дізнайтеся заздалегідь, який саме орган державної влади компетентний вирішувати ваше питання. Можливо, значно швидше й ефективніше звернутися саме туди», - зазначила Маляр.
Суспільство У Хмельницькій області чоловіка спіймали на контрабанді амфетаміну На Хмельниччині затримали чоловіка, який замовив в одній з сусідніх країн амфетамін. Про це повідомили в прес-службі СБУ. 42-річний житель Хмельницького планував збути психотропну речовину на території регіону. «Його затримали в одному з поштових відділень міста, де він отримав посилку з контрабандним вмістом. У поштовому відправленні співробітники СБУ виявили 5 паперових згортків з амфетаміном», - сказано у повідомленні. Чоловікові вже оголосили про підозру у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів) та ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) КК України.
Події Бойовики посилили обстріли позицій сил АТО Сьогодні бойовики дещо збільшивши активність, продовжували обстріли позицій сил антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-центр АТО. Так, у Луганській області близько 3:00 зі стрілецької зброї окупанти відкрили вогонь по опорному пункту в Кримському, а о 13:10 також зі стрілецької зброї обстріляли українські позиції недалеко від населеного пункту Жолобок. «У районі Маріуполя близько 10:00 злочинці з 82-міліметрового міномета били по українських позиціях у Чермалику і з гранатомета по Гнутовому», - йдеться в повідомленні. На Донецькому напрямку бойовики з 15:00 і до 16:30 вели вогонь з гранатометів, зенітної установки і стрілецької зброї по опорному пункту сил АТО в Мар'їнці. А близько 16-ї години під ворожий вогонь зі стрілецької зброї потрапили українські підрозділи в Луганському.
Події У Запорізькій області підполковник і майор міліції попалися на хабарі Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою затримали на хабарі двох оперуповноважених Головного управління МВС у Запорізькій області. Як повідомляє прес-служба СБУ, підполковник і майор міліції вимагали кошти від місцевих наркоділків за «дозвіл» на створення мережі збуту ацетильованого опію і метадону на території області. «Співробітники спецслужби затримали міліціонерів у власному автомобілі біля місця роботи під час отримання хабара в розмірі 110 тисяч гривень», - йдеться в повідомленні. Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України. Зловмисники затримані в порядку ст. 208 КПК України, вирішується питання про повідомлення їм про підозру. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення інших можливих фактів отримання хабарів міліціонерами.
Суспільство ФСБ затримала трьох українських рибалок Сьогодні співробітники ФСБ Росії на адміністративному кордоні анексованого Криму і України затримали трьох українських рибалок. Про це інформує прес-служба Державної прикордонної служби. Як повідомляється, у відділ прикордонної служби «Генічеськ» Херсонського загону надійшла інформація від рибака, який здійснював вилов риби на озері Сиваш, про можливе затримання ФСБ Російської Федерації рибальського човна в районі Кошарського лиману - на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією України АР Крим, на борту якого знаходилися троє громадян України. Човен вийшов із тимчасового пункту базування «Стрілкове» для здійснення промислового вилову риби. «Близько 10-ї години ранку один з рибалок, які були на човні, зателефонував дружині і повідомив, що йому необхідно передати оригінал паспорта через контрольний пункт в'їзду/виїзду «Чангар» російським прикордонникам для складання адміністративних документів», - йдеться в повідомленні. За фактом причин і обставин можливого затримання 3-х громадян України представниками ФСБ РФ начальником Бердянського прикордонного загону призначено службове розслідування.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,3291790485382-/ /-pc-/
Top