counter
Архів Повернутись назад 12 Листопада 2015
12 Листопада
Суспільство оформление ленты  У Донецькій області після бою бойовик втратив банківську карту і номер телефону мами Громадяни Російської Федерації у складі бандформувань «ДНР» і «ЛНР» не припиняють спроб дестабілізувати ситуацію на сході України. Як повідомляє прес-служба Генерального штабу, напередодні диверсійно-розвідувальна група супротивника чисельністю до 20 осіб намагалася проникнути вглиб території, що знаходиться під контролем сил АТО. «Внаслідок бойового зіткнення з українськими військовослужбовцями, що сталося на південний захід від Калинівки, що на Донеччині, бойовики були змушені відступити, згодом атакували наші позиції з флангів. Ця атака теж захлинулася, бойовики, забравши поранених і вбитих, відступили», - йдеться в повідомленні. При цьому в прес-служба зазначили, що на місці бою знайдені речові докази, які вкотре підтверджують, що у складі диверсійно-розвідувальних груп противника є російські громадяни. Зокрема були знайдені: 1. Платіжна картка. Дані Bank Identification Number (перші шість цифр на карті) підтверджують, що карта видана на території Росії ВАТ «Ощадбанк Росії». 2. Номер телефону. Код 8924667 використовується оператором Мегафон у Чукотському автономному окрузі. 3. Бронеплити бронежилета, виготовлені в Санкт-Петербурзі.
Суспільство ООН планує вакцинувати 95% дітей України Міністерство охорони здоров'я України, Всесвітня організація охорони здоров'я та Дитячий фонд ООН оголосили про завершення першого раунду додаткової імунізації дітей України проти поліомієліту. Про це повідомляє центр новин ООН. «Станом на 6 листопада 2015 року вакциновано 1 244 257 дітей, що становить 53,7% від загального числа. Це хороший показник. Деякі регіони країни мають кращі показники: в Кіровоградській області вакцинували 85,3% дітей, у Миколаївській - 77,5%, у Хмельницькій - 78,3% малюків», - повідомили у відділенні ЮНІСЕФ в Україні. Водночас зазначається, що деякі регіони спрацювали недостатньо ефективно. «У Києві вакциновано лише 36,2% дітей, в Одеській області - 31,1%, у Донецькій області - 39,6%. Загалом вакцина, надана для щеплень, використовувалася раціонально, про що свідчить кількість використаних доз. 30 листопада ми плануємо розпочати другий етап додаткової імунізації, який триватиме два тижні», - цитує ЮНІСЕФ представника уряду. За час трьох етапів імунізації планується вакцинувати 95% дітей в Україні.
оформление ленты  Блог: 
Політика Юрій Дерев’янко Якщо 80% співробітників МВС залишаться на своїх посадах, то нічого не зміниться Співробітники правоохоронних органів, які не пройдуть переатестацію, зможуть легко знайти нову роботу, оскільки вони практично всі мають вищу юридичну освіту. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «Очевидно, що після скорочення кількості співробітників МВС хтось залишиться безробітним. Та водночас нові люди займуть звільнені посади. Навіть більше, таким чином відбудеться перезавантаження системи. У національну поліцію слід на конкурсній основі набирати нових, незаангажованість людей, з іншою ментальністю, щоб вони професійно виконували свою роботу і не займалися заробітками в правоохоронній системі», - сказав він. Разом з тим, він зазначив, що велике значення має, яким чином буде відбуватися переатестація. «Можна так провести переатестацію, що всі старі працівники залишаться на своїх місцях. Тоді перезавантаження системи не відбудеться. Якщо 80% співробітників МВС залишиться на своїх посадах, то нічого не зміниться », - акцентував нардеп. За його словами, співробітникам правоохоронних органів, які не пройдуть переатестацію, влаштуватися на нову роботу не буде проблематичним, оскільки вони практично всі мають вищу юридичну освіту.
За кордоном Родичі венесуельського президента причетні до контрабанди 800 кг наркотиків Родичів президента Венесуели Ніколаса Мадуро заарештували у справі про наркотики. Про це повідомляє ВВС. Двох племінників дружини президента Ефраін Антоніо Кампо Флорес і Франсіско Флорес де Фреітас заарештовано на Гаїті. Тепер їх доставили в США і звинувачують у контрабанді великої партії наркотиків. «Вони звинувачуються в змові з метою контрабанди 800 кг кокаїну в Сполучені Штати. Їх затримано в аеропорту Порт-о-Пренса після того, як вони прибули з Венесуели на борту приватного літака. У обох є дипломатичні паспорти, але немає дипломатичної недоторканності. За даними видання Wall Street Journal, Кампо Флорес і Флорес де Фреітас намагалися домовитися про відправку кокаїну в США через Гондурас», - пише видання. Уже в четвер у Нью-Йорку відбудеться засідання суду. Дружина Президента Силія Флорес - дуже впливова фігура в політики країни. Саме вона в 1994 році допомогла колишньому президенту Уго Чавесу домогтися звільнення з в'язниці після спроби перевороту.
оформление ленты  Блог: 
Політика Микола Томенко Спосіб життя більшості депутатів не відповідає сімейним і християнським цінностям Поправки про недопущення дискримінації у Трудовому кодексі свідчить про принципи рівності в державі. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Микола Томенко.   «Виступаючи з трибуни парламенту, депутати намагаються говорити про сімейні, християнські цінності. Але життя більшості з них точно не відповідає таким цінностям. Тому, не голосуючи за антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу, у депутатів виникає конфлікт між тим, що про них подумають і ким вони є в житті», - сказав він.   За його словами, поправку до Трудового кодексу мають обов'язково проголосувати, оскільки це говорить про принципи рівності.   «Навіть більше, вона ні на що не впливає, не корелює жодних дій. Тобто нам не доведеться міняти Сімейний кодекс або легалізувати одностатеві шлюби. Йдеться лише про загальні декларації через зміни до Трудового кодексу», - сказав він.
Суспільство На кордоні з РФ знайшли авто зі 167 кг пороху Біля кордону з Росією прикордонники виявили машину зі 167 кг пороху для нарізної зброї. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. «11 листопада, під час огляду ділянки держкордону на напрямку українського н.п. Малушине і російського н.п. Дронівка прикордонники Сумського загону виявили сліди транспортного засобу на в'їзд в Україну. Група реагування помітила неподалік автомобіль «Фольксваген» і почала його переслідування. Водій ігнорував вимогу прикордонного наряду зупинитися і намагався втекти. Проте довго маневрувати порушнику не вдалося - прикордонники перехопили і заблокували автомобіль», - сказано в повідомленні. Як виявилося, водієм авто був 33-річний українець із Сумської області. З його авто вилучили 8 коробок, в яких знаходилися пластикові ємності з порохом для нарізної зброї. Усього таких ємностей було 110 з порохом загальною вагою 167 кг. На українця склали адмінпротоколи.
Економіка Рейтинг Києва впав до рівня «дефолт» Міжнародні рейтингові агентства - Standard _ Poor's (S_P) і Fitch знизили довгостроковий кредитний рейтинг Києва за зобов'язаннями в іноземній валюті до рівня D (дефолт) після прострочення урядом міста чергового платежу за єврооблігаціями. Про це повідомляють прес-служби агентств. «Ми не визначаємо прогнози за рейтингом Д», - йдеться в повідомленні. S_P знизило рейтинг після того, як міська рада спочатку схвалила конвертацію боргу міста за єврооблігаціями з муніципального в державний, що дає змогу списати 25% основного боргу, але потім не сплатила платіж по випуску єврооблігацій обсягом 250 млн доларів. Fitch називає ті самі причини перегляду рейтингу - через прострочення платежу за єврооблігаціями на 250 млн доларів й з урахуванням майбутнього прострочення за євробондами на суму 300 млн доларів.
Суспільство ІО: Бойовики планують наступати на Артемівському напрямку Бойовики НЗФ готуються до наступу на Артемівському напрямку. Про це повідомляє лідер групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook. «Серед місцевих бойовиків поширюється інформація про підготовку контрнаступу на Артемівському напрямку у відповідь на наступ ВСУ, який нібито заплановано після 15.11.2015 р.», - написав Тимчук. Лідер «ІО» зазначив, що поблизу Олександрівки (східніше Мар'їнки) зафіксували 6 танків і не менше 4 БМП-2 на замаскованих позиціях. Одну з груп посилення бойовиків, яку раніше зафіксували на південь від Донецька, тепер бачили вже на схід від н. п. Ясна. У складі групи - до 100 бойовиків, 8 одиниць БМП-2 і МТ-ЛБ, не менш як 2 ПТРК. З Пролетарського району Донецька у напрямку на Макіївку передислоковують посилену мотострілкову роту бойовиків - до 10 од. БМП-1,2, 4 од. БТР-80 і до 10 одиниць автотранспорту», - повідомляє ІО. Однак Тимчук зазначив, що бойовикам обмежили виплати у разі поранень.
Суспільство Міліціонер відправиться на 5 років до в'язниці через хабар Білгород-Дністровська міжрайонна прокуратура в Одеській області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні, за результатами розгляду якого колишній міліціонер засуджений до 5 років позбавлення волі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.   Так, слідчий міського райвідділу міліції засуджений до 5 років позбавлення волі з позбавленням права працювати в правоохоронних органах на 3 роки і конфіскацією майна. Міліціонера визнали винними в одержанні неправомірної вигоди (ч. 4 ст. 368 КК України). Досудовим розслідуванням встановлено, що в червні 2013 року міліціонер вимагав 3900 грн за повернення раніше вилученого транспортного засобу у кримінальному провадженні за фактом ДТП.   Крім того, за обумовлену суму слідчий повинен був закрити вказане кримінальне провадження.
Політика Парламент ухвалив поправки до Трудового кодексу щодо дискримінації Депутати ухвалили проект закону №3442 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу)» за основу і в цілому. За це рішення проголосували 234 депутата. Таким чином, забороняється дискримінація у сфері праці залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження. Також забороняється дискримінація залежно від віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду або інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаним з характером роботи або умовами її виконання.
За кордоном Совфед РФ підтримує заборону польотів у Туніс і Туреччину, пропонуючи замінити їх на Крим і Кавказ У Раді Федерації підтримують пропозицію депутатів про заборону польотів у Туніс і Туреччину. Про це заявив член комітету Совфеда з міжнародних справ Ігор Морозов, передають РИА Новости. «Туреччина і Туніс залишаються одними з небагатьох напрямків масового туризму, але на сьогодні безпека і в Туреччині, і в Тунісі залишають, м'яко кажучи, бажати кращого», - заявив Морозов. За його словами, в цих країнах почастішали випадки великих терактів, постраждалими в яких є в основному туристи з Європи. «Ми вже переконалися в жахливому стані безпеки в єгипетських аеропортах: в Каїрі, Олександрії, Шарм-еш-Шейху. Для Росії головне завдання - це забезпечення безпеки власних громадян, а не наповнення бюджету цих країн», - зазначив він. Морозов наголосив, що одночасно із забороною польотів російських туристів до Туреччини і Туніс уряд повинен подумати про заміну цих напрямків. «Необхідно в умовах кризи скористатися поточним моментом і почати розвивати туристичну інфраструктуру в Криму і на Кавказі. Крім того, уряд повинен почати реально дотувати польоти всередині країни з тим, щоб жителям Сибіру і Далекого Сходу поїздки на вітчизняні чорноморські курорти не коштували дорожче, ніж в Китай, Японію і США», - додав він.
Суспільство У МВС назвали «найгарячіші» міста другого туру виборів Нині перед другим туром виборів, який пройде 15 листопада, вже посилено заходи безпеки і активізували сили швидкого реагування. Про це під час брифінгу заявив радник голови МВС Іван Стойко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, другий тур пройде на 5486 виборчих дільницях. Особливу увагу під час другого туру правоохоронці звертатимуть на обласні центри - це 29 міст, окрім Одеси, Тернополя та Харкова. Також Стойко перерахував міста, в яких очікують найбільш «гарячий» виборчий процес. «Це Дніпропетровськ. Потужні кандидати, можливі великі махінації. Це Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Біла Церква, Кіровоград та Хмельницький», - розповів Стойко. Він також зазначив, що правоохоронці звернуть увагу і на Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь і Миколаїв.
Політика РФ готує міжнародну провокацію проти України Керівництво Російської Федерації готує провокацію міжнародного масштабу проти України. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. За його словами, метою є дискредитація керівництва нашої держави, отримання приводу для подання позову проти України до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, а також створення причини для виходу РФ з Мінського процесу. «Здійснюється фабрикація псевдодоказів так званого геноциду Україною російськомовного населення Донбасу. Зокрема, виготовляються документальні матеріали про нібито знищення українськими військовими близько 400 будинків і 500 людей (у тому числі жінок, дітей і літніх людей) у селі Сокольники Слов'яносербського району Луганської області, яке зараз перебуває на тимчасово окупованій території неподалік від лінії розмежування сторін», - сказав Лисенко. Він також зазначив, що до проведення цієї роботи залучаються співробітники ФСБ, ГРУ ГШ ЗС РФ, Слідчого комітету Росії, а також представники так званих силових структур НЗФ «ЛНР». Пропагандисти використовують реальні факти руйнувань с. Сокольники і загибелі його мешканців, котрі постраждали від рук бойовиків та російських військ під час бойових дій наприкінці 2014-го - на початку 2015 років.
Політика За час виборів ОПОРА зафіксувала 318 фактів підкупу Під час проведення першого туру місцевих виборів 25 листопада 2015 року Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала 318 фактів підкупу виборців. Про це розповіла на брифінгу в Києві координатор мережі Ольга Айвазовська, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Айвазовська зазначає, що не в усіх випадках це був саме підкуп грошима. «Зафіксовано 318 фактів підкупу. Не все це грошовий підкуп, це й різні матеріальні блага, надання послуг, товарів за заниженими цінами, інші види маніпуляцій. За підкуп виборців сьогодні відповідає та сторона, яка отримує матеріальні блага, і та, яка їх надає. Для виборців це два роки позбавлення волі, або два роки громадських робіт, або штраф 5100 гривень. Для організаторів це можливий тюремний строк від 3 до 7 років, а якщо буде доведено участь кандидатів від політичних партій, то ця міра покарання є набагато вищою - до 10 років», - розповіла Айвазовська.
Політика Шкіряк не виключає, що спецслужби РФ намагатимуться зірвати вибори Російські спецслужби, можливо, спробують зірвати проведення другого туру виборів в Україні. Таке припущення висловив радник голови МВС Зорян Шкіряк. Про це він заявив на брифінгу в Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «На нас чекає другий тур, який, на нашу думку, буде більш гарячим і, враховуючи ситуацію на сході України, в першу чергу, йдеться про посилення обстрілів та провокацій з боку російських терористів на лінії розмежування. Ми не виключаємо, що російські спецслужби будуть задіяні в можливих інцидентах для дестабілізації ситуації. Я кажу можливих... Сьогодні проросійські політсили роблять спроби зірвати проведення виборів», - розповів Шкіряк. Він зазначив, що під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2015 року поліцейські максимально швидко й оперативно реагували на повідомлення. Радник Авакова висловив сподівання, що і в другому турі правоохоронці працюватимуть так само ефективно.
Політика Депутати Ради відправили до ЄК антикорупційні законопроекти Верховна Рада 12 листопада відправила антикорупційні закони до Єврокомісії. Про це повідомив заступник спікера парламенту Андрій Парубій, передає РБК-Україна. Депутати відправили законопроекти з питань арешту майна (№2540-а, №2541-а. - Ред.) і законопроект щодо створення Національного агентства з питань повернення активів. Тепер ЄК має надати свої висновки. «Ми чекатимемо від них детального аналізу. Вже сьогодні таблички (порівняльні таблиці законопроектів №3040, №2540-а, №2541-а. - Ред.) було передано всім нашим європейським партнерам, і якщо від них буде застереження щодо тієї чи іншої норми цих законопроектів, ми виноситимемо їх у зал і шляхом внесення поправок доголосовуватимемо», - розповів Парубій. Зокрема, на відповідь Єврокомісії чекають протягом найближчих трьох-чотирьох днів.
Суспільство Вчені: Чоловікам потрібно їсти часник, аби сподобатися жінкам Чоловікам перед зустрічами з протилежною статтю необхідно їсти часник. Такого приголомшливого висновку дійшли вчені шотландського Університету Стерлінга і чеського Карлового університету, пише The Telegraph. Вчені дослідили, що вживання часнику благотворно впливає на запах чоловічого поту, роблячи його менш неприємним і більш привабливим для жінок. «Вживання часнику негативно позначається на запаху з рота, проте благотворно впливає на запах чоловічого поту - він стає менш інтенсивним і більш привабливим для жіночої половини людства. В експерименті взяли участь 42 чоловіки, частину з яких попросили з'їсти часник і прикласти до пахвових западин вбираючі піт подушечки, з якими їм потрібно було ходити протягом 12 годин. Те ж саме попросили зробити тих, хто часник не їв», - зазначає видання. Після цього експерименту запах поту від подушечок попросили оцінити 82 жінок. Як виявилося, жінки «обрали» піт тих чоловіків, котрі з'їли близько 12 грамів часнику за один раз (чотири зубчики). А от менша кількість часнику потрібного ефекту на слабку стать не справила. «Вчені пояснюють вплив вживання часнику на запах поту тим, що часник має антибактеріальну дію і зменшує кількість хвороботворних мікроорганізмів, які є причиною неприємного запаху людського поту», - пише видання.
Суспільство У Полтаві на зупинці зіткнулися два автобуси із пасажирами У Полтаві на зупинці зіткнулися два пасажирських автобуси. Про це повідомили в прес-службі ГУ НП у Полтавській області. Інцидент стався в мікрорайоні Браїлки. Одна людина постраждала. «ДТП сталася близько восьмої години на зупинці громадського транспорту «ЗБВ-7» в мікрорайоні Браїлки. Автомобіль «Рута», який здійснював висадку-посадку пасажирів на зупинці, ззаду вдарив автомобіль марки «Богдан», який із пасажирами під'їжджав до зупинки. За словами очевидців, у момент зіткнення в «Газелі» було близько 15 пасажирів, у «Богдані» - понад 20. Внаслідок ДТП незначні тілесні ушкодження дістала 53-річна жінка - пасажирка «Богдана», - сказано в повідомленні. Потерпілій лікарі надали необхідну медичну допомогу. Жінка відмовилася від будь-яких претензій щодо отримання пошкоджень.
Суспільство Деканоїдзе пообіцяла жорстко покласти край спробам маніпулювання статистикою злочинів Керівник Національної поліції Хатія Деканоїдзе закликає керівництво регіональних підрозділів якісно та ефективно підбирати працівників. Про це йдеться в повідомленні прес-служби департаменту комунікацій Нацполіції. Деканоїдзе особливо звернула увагу на керівні кадри. Вона також зазначила, що весь особовий склад обов'язково пройде переатестацію, і цей процес буде прозорим і неупередженим. Крім того, Деканоїдзе додала, що приховувати злочини і показувати «гарну» статистику - це «радянський підхід», від якого слід відмовлятися і відходити. Тому у відомстві буде жорстко покладено край спробам маніпулювання статистикою злочинів. «Ви всі маєте показати, що структурні зміни походять від вас. Статистика - не головне. Головне - вибудувати систему, в якій поліція ефективно виконуватиме свої функції», - наголосила глава Нацполіції, додавши, що зараз готуються нові інструкції щодо роботи органів поліції та оцінки їхньої діяльності.
Суспільство Психологи відкрили таємницю, як повністю відпочити від роботи Психологи з американського Університету Болл розповіли, як треба «відключатися» від роботи і насолоджуватися повноцінним відпочинком, пише видання Medical Daily. Психологи впевнені, що «відключитися» від роботи і нагальних справ допоможе складання плану поточних і майбутніх. Зокрема, такий план допомагає зменшити тривожність щодо всього не зробленого. «Таких висновків дослідники дійшли під час опитування більше сотні представників різних професій і занять, котрі в сумі виконують на роботі 1127 завдань і справ. Опитування виявило, що більшість з респондентів не в змозі забути про робочі справи, якщо після закінчення дня їх ще не завершено. Потім психологи попросили учасників експерименту складати в кінці робочого дня план виконання незавершених справ. З'ясувалося, що подібна проста хитрість здатна змусити людину повноцінно відпочивати ввечері та у вихідні», - пише видання. Як повідомляється, особливо добре працює така методика з віддаленим дедлайном, коли людина схильна до прокрастинування і перебуває в постійній напрузі через це. А ось план може стати своєрідною «таблеткою» заспокійливого. Крім того, план - це і організовуючий фактор.
Суспільство оформление ленты  Під «Чорним квадратом» Малевича знайшли кольорові зображення Учені виявили ще одне кольорове зображення під картиною «Чорний квадрат» Казимира Малевича, передає ТАСС. «Первісне зображення - це кубофутуристична композиція, а та, що лежить під «Чорним квадратом», колір якої ви бачите у кракелюрі, - це протосупрематична композиція», - пояснила співробітник Третьяковської галереї Катерина Вороніна. Під мікроскопом добре видно, як крізь кракелюр, тобто тріщини «Чорного квадрата», просвічується інший барвистий шар. Крім того, автори дослідження зробили й інше відкриття. Вони близькі до розшифрування напису на «Чорному квадраті», який вважають авторським. Уся фраза, на думку музейників, звучить як «Битва негрів у темній печері», що, судячи з усього, є відсиланням до полотна «Битва негрів у темній печері пізно вночі», написаного в 1882 році французьким письменником та ексцентриком Альфонсом Алле.
За кордоном Олександр Попков Интервью
Олександр Попков: Тортури — російський метод вибивання «правильних» свідчень у суді
Російський адвокат Олександр Попков приїхав до Києва у справі свого підзахисного Геннадія Афанасьєва, одного з обвинувачених із групи так званих «кримських терористів Сенцова». 23-річного уродженця Сімферополя було затримано феесбешниками на початку травня минулого року на одній із вулиць Сімферополя, а згодом незаконно вивезено на територію РФ. А в грудні 2014-го Московський міський суд на закритому засіданні засудив українця до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Фактично хлопець вже півтора року перебуває в російських катівнях. Щоб «вибити» з нього «потрібні» відомості, російська правоохоронна машина не гребувала тортурами і банальним побиттям в'язня. За словами адвоката, через тортури і знущання Геннадія змусили дати неправдиві свідчення проти українського кінорежисера Олега Сенцова. Нині Афанасьєв перебуває в умовах суворого режиму в колонії на далекій півночі Росії. Причина такого покарання — відмова від вибитих через тортури свідчень, які були наклепом стосовно Сенцова. Геннадій не втрачає надії повернутися на Батьківщину: вважає, що влада України обміняє його або екстрадує, про що стало відомо з його відкритого звернення. Про подробиці судового процесу над Афанасьєвим, про жорстокі тортури, про ймовірну помсту російських правоохоронців українському активісту, а також про те, чому адвокату досі не вдалося отримати доступ до справи, «Аналітичній службі новин» (АСН) і розповів правозахисник Олександр Попков. — Олександре, які результати зустрічі в Міністерстві закордонних справ, анонсованої вами під час нещодавнього брифінгу? — Був намір дізнатися, що Україна робитиме для захисту свого громадянина. Тому що я, перебуваючи в Росії, особливо не помічав, щоб Україна щось робила задля звільнення Геннадія. Чи то для звільнення, чи то для підтримки. Крім суспільства, насправді ніхто й не діяв. Тепер у МЗС нас запевнили: після того як ми передали заяву від Афанасьєва, вони вживатимуть певних заходів. Річ у тім, що в української сторони були сумніви щодо того, чи Геннадій сам бажає, щоб Україна за нього вступилася. — Про яку заяву йдеться? — Геннадій написав офіційне прохання на ім'я Президента України Петра Порошенка про те, щоб йому як українцеві допомогли, обміняли або вчинили якісь інші дії. Написав він і окрему заяву в МЗС на ім'я генерального консула. У самому ж МЗС сказали, що про Афанасьєва пам'ятають: мовляв, він згідно з мінськими домовленостями занесений до списку на обмін. Ми про це раніше не знали і боялися, що його прізвище ніде не фігурує, а виявилося, що є. Крім якихось декларативних речей, українська сторона нам запропонувала сама (і ми сподіваємося, що це буде зроблено) найближчими днями заявити ноту уряду Російської Федерації. Про це було сказано загально: що Геннадій Афанасьєв є українцем, його права як українця не дотримуються, і він просить допомоги. Точно сказати, яким буде зміст, я не можу, але вони нас запевнили, що буде якась нота. Ми також поцікавилися, чи можуть вони, спільно з міжнародними організаціями, зробити якісь дії. І абсолютно конкретно запропонували: звернутися до органів Парламентської Асамблеї Ради Європи з тим, щоб організувати певну моніторингову комісію, пов'язану з перебуванням не лише Афанасьєва, а й інших людей у місцях позбавлення волі, бо там справді вкрай жорсткі умови. — Не могли б ви уточнити, що саме інкримінують Афанасьєву? — Геннадія Афанасьєва затримано як члена «групи Сенцова», яку визнали «терористичною організацією». Його юридична проблема в тому, що спочатку свою провину він визнавав. І «винуватим» був впродовж півтора року. Показання з нього фактично вибивали, а потім наші слідчі просто доповнювали їх, перебільшували, компонували... Свідчення з нього фактично вибивали Потім він відмовився від тих свідчень. Але часу — у зв'язку з юридичними кроками, спрямованими на перегляд його справи, — втрачено багато. Слідство закінчилося давно, його засудили — і вирок набув законної сили. Геннадій вже відбуває покарання. Якщо згадати, коли і як все почалося, то слідство тягнулося з травня по 17 грудня минулого року. Тобто трохи більше ніж за півроку його встигли засудити. Жодних доказів його невинуватості ніхто не розглядав — все будувалося на свідченнях Олексія Чиринія. А Геннадій — після тортур і допитів — просто прийшов і сказав, що «винуватий і згоден на обвинувальний вирок». Йому його винесли, повторюся, без розгляду доказів. — У своєму попередньому інтерв'ю ви посилалися на те, що він зізнався нібито у підпалі двох будівель. Якщо це був не тероризм, то що? — Насправді він нічого не підпалював, а, говорячи юридичною мовою, брав участь у підпалі. Якщо ж по-простому, то він стояв і спостерігав за тим, що відбувалося. Ці дві пожежі, про які мова — не акт тероризму хоча б тому, що там не було змоги ні загибелі, ні навіть залякування мирних людей. Це дві будівлі, що розташовані окремо одна від одної, в яких ніхто не живе. Наскільки я знаю, в тих одноповерхових будиночках у приватному секторі були офісні будівлі. А підпали були помстою. Коли в Криму почали бити і винищувати прихильників України, коли люди стали пропадати, місцевим активістам було зрозуміло, хто це робить. І хтось із групи активістів запропонував вчинити саме таким чином, щоб хоч якось покарати, а Геннадій був членом цієї активістської організації. Насправді всю цю нібито терористичну організацію «зліпили» з волонтерської. Група справді збиралися, зокрема й Сенцов. Люди проходили курси першої медичної допомоги, щоб у випадку, якщо в Криму почнуться якісь ускладнення, вміти надавати медичну допомогу. Ці хлопці також займалися забезпеченням військових частин: возили туди продукти, воду, якісь речі. А потім виявилося, що це була «терористична організація». — Спочатку Геннадій давав свідчення проти Сенцова. За вашими словами, він був пов'язаний з Олегом всього декількома зустрічами і пропонував свої послуги як фотограф. Скільки загалом було людей, яких допитали у цій справі? Як формувалося коло свідків і за якими критеріями їх підбирали? — Мені здається, це запитання більше до слідчого, який коло цих свідків і формував. Логіка була в тому, щоб приклеїти до цієї справи всіх, хто мав хоча б якийсь стосунок, а якщо не мав, то підв'язати. З того ж Гени Афанасьєва вибивали свідчення, що він нібито бачив, як Сенцов заряджає пістолет Макарова, що він переносив якісь каністри, рукавички... Словом, всі «докази», які йому виставили в підсумку. Але ж матеріальних підтверджень немає: ні слідів ДНК, ні інших біологічних слідів, ні відеозапису. Тобто це все побудовано на деяких неправдивих свідченнях, зокрема й стосовно себе самого, а допитуваних було багато. Але я зі справою Афанасьєва не знайомий: Московський міський суд відмовився представити мені документи для ознайомлення, пославшись на те, що воно таємне. Але допитуваних, повторюся було багато, проводили очні ставки. Розумієте, там коло залучених людей було широке, бо було декілька кримінальних справ: «Сенцов — Кольченко» — окремо, а Афанасьєва вони провели окремою справою. Гена каже, що він давав свідчення за вісьмома чи десятьма людьми. І очні ставки він проводив якраз з тими, хто у справі «Сенцова — Кольченка» викликалися свідками. Загалом, з нього вибили свідчення, що брали участь у цій терористичній групі досить широке коло людей. А звинуватили тільки цих чотирьох (Сенцова, Кольченка, Чиринія й Афанасьєва, — авт.), бо попалися. — Щоб отримати матеріали у справі Афанасьєва, ви звернулися до суду за передбаченою російським законодавством процедурою? — Прохання я відправив на ім'я голови Московського міського суду (Ольги Олександрівни Єгорової, — авт.). Вони мені відмовили, мовляв, «секретна справа, підписуйте документ про нерозголошення державної таємниці Російської Федерації». Я кажу, що не хочу знайомитися з державною таємницею РФ, яка полягає, найпевніше, у двох питаннях про незрозумілих свідків. Попросив ознайомити мене з несекретною частиною, як було у справі Сенцова і Кольченка. Але Московський суд відмовив надавати справу, поки не підпишу нерозголошення. Ви розумієте, якщо я підпишуся, то не зможу ні з ким спілкуватися за цією справою! Не те, що навіть зі свідками — я з фахівцями не зможу поговорити на цю тему! Бо в такому разі «розголошу державну таємницю» і буду злочинцем. Тому ми подали касаційну скаргу для ознайомлення з матеріалами цієї справи. — Ви згадували про те, що на допитах Геннадія катували. Якими були тортури?! — Крім того, що його просто били по голові боксерськими рукавичками (це щоб не залишалося жодних слідів), так ще й надягали на голову протигаз, а потім затискали шланг, щоб він не міг дихати. Упорскували в протигазну маску чи то газ, чи то якусь рідину, після чого у нього відразу починалася блювота — і він захлинався цим. Загалом, це був комплекс тортур. Одна з його складових — катування струмом, коли до тіла прив'язується спеціальна машинка, здатна продукувати електричні розряди, і пропускати струм. Це страшне катування, його фактично ніхто ніколи не витримує. Плюс був тиск, коли його роздягали догола і водили розпеченим паяльником біля тіла. Разом з тим розповідали, які муки відчуває людина, коли паяльник входить у тіло... До того ж, щоб зламати хлопця остаточно, говорили, що привезуть його мати в сусідній кабінет — і він буде чути, як її катуватимуть. І всі ці знущання супроводжувалися додатковим тиском, коли йому не давали в камері ні їсти, ні пити, ні спати, ні туалетного паперу, ні зубної щітки. Тобто забороняли взагалі будь-чим користуватися, навіть з сусідами по камері спілкуватися. — Докази всього цього є? Якісь шрами, сліди... — Минуло забагато часу. Геннадій звернутися нікуди не міг — і тортури зафіксувати, ясна річ, теж. От і виходить, що немає доказів. До того ж електричний струм залишає маленький опік, який гоїться за декілька днів, якщо він у кайданках не залишається. Єдине, що ми зафіксували у Геннадія, це синець, коли його вдарив співробітник СІЗО вже після мого візиту. Але це вже кваліфікується не як тортури, а як жорстоке поводження. Він його вдарив по нозі, і нам вдалося сфотографувати гематому. — Виходить, жодних доказів того, що його катували, немає, тож не можна це використовувати як аргумент на суді? — Так, звичайно, спростувати простіше, ніж довести. Ми спробуємо це з юридичної точки зору якимось чином використовувати, але шанси дуже малі. Припустимо, співробітники ФСБ зізнаються, що вони його катували. Там було залучено багато оперативників. Гена всіх пам'ятає, перераховує. Він називає прикмети цих людей — на все життя запам'ятав їх! В принципі, якщо розслідування буде проводитися ефективно, можна якісь речі спробувати довести. Але політична дійсність цьому не сприяє... Геннадій називає прикмети тих людей — на все життя запам'ятав їх! — А захист вже написав заяву про застосування тортур? Ви спілкувалися зі слідчим Бурдіним, який вів справу Геннадія? Може, його можна представити суду як людину, за чиєю вказівкою катували Афанасьєва? — Я писав декілька заяв на збір доказів про ці тортури, зокрема й зйомок на відеокамери. Мені, звісно, не відповіли. Були й інші запити. На жаль, відповіді не надійшли, тож я не хочу говорити, куди саме писав. Раптом десь ще дадуть відповідь. А от з Бурдіним не говорив. І нині зі слідчим у мене жодних контактів — я його вважаю злочинцем. Зі слідчим у мене немає контакту — я його вважаю злочинцем Я не бачу сенсу розмовляти з людиною, яка застосовувала катування, як зі слідчим. Спілкуватися з ним ми будемо через правоохоронні органи, зокрема й заяву про тортури писатимемо. Їм декілька заяв уже подано: про те, щоб ознайомитися із зібраними матеріалами. Я ж спілкувався лише зі співробітниками суду, СІЗО. — А ви намагалися знайти оперативника Олександра, який катував Афанасьєва? За вашими словами, Геннадій його зможе впізнати на суді... — Ні. Я не займаюся оперативно-розшуковою діяльністю. Навіщо мені розшукувати співробітника ФСБ? Допитати?! Тому й не намагався. — Як взагалі так трапилося, що ви взялися за цю справу? Цікаво виходить: за останні вихідні чотири російських адвокати, які захищають українських ув'язнених, опинилися в Києві. Ніхто не згадував, не думав і не знав про цих українців рік, людей позапроторювали у в'язниці. Чому наразі раптом стільки уваги? — Почекайте, по Сенцову і Кольченку давно розбиратися почали.... — А щодо решти? Коли ви дізналися про Афанасьєва? — У серпні, коли він вперше виступив... із заявою, що відмовляється від своїх попередніх свідчень. І майже відразу ми почали працювати. — А той самий Клих? Карпюк? — Дубровіна зайшла до Клиха начебто місяців зо два тому... — Саме так. Нещодавно. Тож чому всі звернули увагу на українців за гратами? І як саме ви дізналися про його справу? — Зауважте, до Афанасьєва не могли зайти жодні нормальні адвокати та правозахисні організації, бо він опинився під повним контролем ФСБ, він не міг перемогти себе. І до нього ще заходила Зоя Свєтова! Це відома російська правозахисниця, яка відвідувала Афанасьєва в Лефортово. Він був з нею грубим — ні з ким тоді не хотів спілкуватися (це було ще на першому етапі, до засудження), і вона перестала його відвідувати. Вже мені він сказав, що не давав нікому згоди, бо боявся. Я дізнався про Геннадія, коли мене до нього запросили. Тоді ж зателефонував його мамі. Все це було майже наступного дня після його виступу в суді. — Які у вашого підзахисного шанси вийти на свободу? У вас взагалі є матеріали для того, щоб спробувати витягнути його звідти? — Ми повинні розуміти, що за будь-якого рішення на його долю впливає не стільки правова сторона питання, скільки політична. Я припускаю, що він таки винуватий в умисному знищенні чужого майна (пошкоджено двері, вікно). Але за це максимум — умовне покарання. З боку Росії — це, звичайно, якийсь «тероризм», на який вони й тиснутимуть. Тож шанси вийти у нього нині мізерні. І я боюся, що він не вийде й за сім років, якщо Україна не намагатиметься визволити його як свого громадянина. Я боюся, що він не вийде і через сім років — На чому має ґрунтуватися ваш захист? Подасте на апеляцію? — Я подав на касацію. А ґрунтувати захист збираюся на фактичних обставинах справи, які в ній зазначені. Загалом ми не зобов'язані доводити невинуватість Геннадія в тероризмі! І я, оскільки вивчав справу Сенцова, впевнений, що там немає провини... Немає доказів провини Сенцова, Кольченка і Афанасьєва у терористичній діяльності, окрім визнання Афанасьєва, яке він дезавуював, і визнання Чиринія, який дає свідчення загалом на всіх. Що стосується доказів, то у мене є довідка з Правого сектора — про те, що Геннадій Афанасьєв не є членом цієї організації, але російське законодавство і російські судді чомусь не беруть її до уваги. — Ви зверталися з приводу тортур в ООН? Реакцію світової громадськості у цій справі вивчали? — Ні, не звертався. Є декілька напрямків: якщо ми звернемося в ООН, закриємо собі шлях до Європейського суду з прав людини. Це юридичні нюанси. Ми хочемо ЄСПЛ, тому що у випадку з ООН отримаємо хіба що декларативне рішення на кшталт «так, тортури були» — і все. У ЄСПЛ інакше — виносять рішення: «катування були, надати йому компенсацію і переглянути вирок». Такий підхід насправді більш дієвий. У деяких випадках можна поєднувати, але ми вирішили почати з Європейського суду. Особливого резонансу справа набула, коли Афанасьєв відмовився від свідчень. Це був дуже сильний крок, на засіданні були присутні журналісти, які бачили, як у нього трясуться руки, як йому погано. Про світову громадськість не знаю. Як я зрозумів, нині цією справою зацікавилася Україна. Нюанс полягав у тому, що на слідстві і на суді Гена нібито визнав, що він — громадянин Росії. І тому ставлення України було не зовсім зрозумілим — вони вичікували. Мені й консули ставили це питання: «Він відмовився від українського громадянства?» У підсумку ми з'ясували, що у нього паспорт лише громадянина України, а документів, пов'язаних із російським громадянством, Геннадій не має. Його автоматично вважали громадянином Росії тільки тому, що він жив у Криму, але до реалій це не має жодного стосунку. — Де зараз перебуває Афанасьєв? У якому він стані, в яких умовах утримується? Чи є загроза його життю? — Стан у нього нині пригнічений. Він із цієї четвірки найбільш уразливий, бо стосовно нього діє особиста помста наших правоохоронних органів, і в першу чергу ФСБ. Він порушив домовленості з ними (коли поміняв свідчення, — авт.), і вони йому пригрозили: «Ми тобі влаштуємо солодке життя. Ти поїдеш на північний полюс до білих ведмедів». Стосовно нього діє особиста помста наших правоохоронних органів Його відправили в одну з найвіддаленіших колоній півночі — дуже важку виправну колонію № 25 в республіці Комі в Сиктивкарі, в селищі Верхній Чов. Це колишній ГУЛАГ, там все побудовано зеками. До того ж Афанасьєва відразу визначили на суворі умови утримання. Йому не надається медична допомога, хоча є проблеми із зором, з серцем і у нього болить спина. Яка ступінь небезпеки для його життя, я визначити не можу. Загрозу життю ми припускаємо, бо йому й надалі погіршують умови утримання, хочуть перевести в приміщення камерного типу. Нині це колонія, а буде в'язниця. До того як його перевели на суворі умови, він міг ходити, переміщатися територією цієї колонії, а наразі у нього тільки півторагодинна прогулянка. Якщо говорити про умови, то там 110 квадратних метрів, на яких розміщено 90 осіб. — І останнє запитання, пан Попков, хто вас найняв? На кого ви працюєте? — Я працюю в Російській Федерації з правозахисними організаціями, які й оплачують мою роботу. А до Києва мене запросив друг Геннадія Алім, і за його гроші я тут перебуваю. Фото Віктора Ковальчука
Суспільство У Донецькій області вилучили 17 гранат і міни У Донецькій області загалом за добу вилучили 17 гранат, дві міни, п'ять тротилових шашок і понад 300 патронів. Про це повідомляє прес-служба МВС в області. «У Селидовому знайшли дві гранати у місцевого жителя. Сам підозрюваний уже тривалий час вживав наркотики і був неодноразово судимий. Встановлено, що боєприпаси чоловік приніс у дім близько двох місяців тому і пояснив, що їх йому подарували. У Красному Лимані вилучили предмет, схожий на гранату Ф-1, у 25-річного жителя с. Лозове. У Слов'янську при особистому огляді речей 28-річного місцевого жителя було вилучено понад 70 набоїв різного калібру, гранату РГД-5 із запалом і магазин до автомата Калашникова. Правопорушник заявив, що рюкзак з усім вмістом він знайшов торік під час окупації міста», - сказано в повідомленні. Зокрема, за добу випадки незаконного зберігання зброї та боєприпасів зафіксовано у Краматорську, Селидовому, Красному Лимані, Слов'янську, Артемівську та Мар'їнці. В Артемівську чоловік зберігав близько 200 патронів різного калібру і два мисливських ножі. А в Краматорську у жителя вилучили у 60 патронів калібром 7,62 мм. «У Мар'їнці знайдено два схрони боєприпасів. Один з них знайдено спільно зі співробітниками СБУ в лісопосадці біля села Єлизаветівка, другий - у покинутому будинку в Мар'їнці. Загалом знайдено 13 бойових гранат, касету АГС з боєприпасами в кількості 26 штук, дві осколкові міни і п'ять тротилових шашок. Усе вилучене відправлено на дослідження», - сказано в повідомленні. Факти внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.
оформление ленты  Блог: 
Політика Андрій Золотарьов Частина співробітників МВС може піти у кримінал Частина співробітників правоохоронних органів, які не пройдуть переатестацію і яких буде звільнено з МВС, можуть піти в кримінал. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Андрій Золотарьов. «Дуже часто колишні правоохоронці виявляються затребуваними в кримінальному світі. У них є навички оперативної роботи, вони можуть працювати з агентурним апаратом. Звичайно, якась частина влаштовуватиметься охоронцями, сторожами, юристами-консультантами, але частина може піти у кримінал», - сказав він. У результаті, за словами Золотарьова, Україна може зіткнуться з великою кримінальною хвилею. Разом з тим він додав, що скорочення співробітників є неминучим, оскільки економічно держава не в змозі тягнути інституцію МВС, яка дісталася Україні ще від СРСР. «У тому вигляді, в якому сьогодні запланована реформа, за економічними показниками держава не витягне. Людей демотивуватиме різниця в заробітній платі. Бо, наприклад, у кіберполіції, отримуватимуть тисячу доларів, а співробітники, котрі ризикують життям, отримуватимуть 8 тисяч гривень», - резюмував він.
Економіка Медичні установи по всій Україні отримають додаткове фінансування Органи місцевого самоврядування зможуть виділяти кошти з місцевих бюджетів на фінансування потреб медичних установ. Відповідний законопроект №2495 підтримала Верховна Рада. Він розширює джерела фінансування закладів охорони здоров'я з місцевих бюджетів. За ініціативу народних депутатів Ярослава Москаленка та Степана Івахіва проголосували 243 парламентарії. «Обсяг медичної субвенції, затверджений у держбюджеті, не покриває потреби місцевої медицини. Є реальна необхідність у здійсненні видатків з місцевих бюджетів понад обсяг відповідної субвенції. Але місцеві ради не мали права планувати та здійснювати видатки з місцевих бюджетів, а саме на лікарні та ФАПи. Сьогодні парламент дозволив їм це», - сказав Ярослав Москаленко. Як відомо, наприкінці минулого року Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу України, зокрема було внесено нову статтю 103 «Медична субвенція». Ця норма обмежувала місцеві громади у здійсненні витрат на заходи з охорони здоров'я за рахунок власних коштів, оскільки стаття містила імперативну норму. Згідно з цією нормою витрати на охорону здоров'я здійснювалися лише в межах медичної субвенції, обсяги якої затверджуються в Законі про Державний бюджет України і недостатні для нормального функціонування медицини.
Економіка Україна приєдналася до угоди СОТ про держзакупівлі Україна приєдналася до СОТ (Government Procurement Agreement, GPA), тепер українські підприємці зможуть брати участь у зарубіжних тендерах. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. «Українську заявку на приєднання до GPA було одноголосно схвалено сторонами угоди! Шлях, який почався у 2011 році, нарешті добіг успішного кінця», - написав Нефьодов у соцмережі. Як повідомляє заступник міністра, приєднання до цієї угоди означає взаємний доступ на ринки держзакупівель країн - учасниць угоди. Тепер українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях таких країн, не відкриваючи там представництво. «Це однозначно дипломатична перемога України, приєднання до підугоди в рамках СОТ, яка відкриває взаємний доступ на ринки публічних закупівель», - написав Нефьодов. Заступник міністра зазначає, що для України це економічно вигідно.
Суспільство За втечу з СІЗО у Красному Лимані шестеро правопорушників отримали по п'ять років в'язниці Краснолиманський міський суд Донецької області визнав винними шістьох людей, які в липні втекли з ізолятора тимчасового утримання. Про це повідомляє в Facebook прес-служба прокуратури Донецької області. У відомстві нагадали, що 19 липня поточного року під час переведення затриманих з прогулянкового двору ізолятора Краснолиманського міського відділу Головного управління МВС у Донецькій області в камери заарештовані напали на чергового інспектора. «Завдаючи йому тілесних ушкоджень, двоє з них заволоділи ключами від посадкового майданчика, інші четверо скоїли напад на постового інспектора, відкрили ключами ворота посадкового майданчика і всі шестеро перелізли через огорожу і втекли. Наступного дня всіх утікачів затримали», - зазначили у прес-службі прокуратури. За даними відомства, під час судових слухань правопорушники повністю визнали свою провину у скоєнні вказаного злочину. «Суд, підтримуючи позицію державного обвинувачення, призначив міру покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі для кожного», - інформує прокуратура Донецької області.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Олег Виноградов Перша книга невідомого автора зазвичай не цікавить ані читача, ані видавництво Надрукувати свою книгу - це мінімум амбіцій молодого автора. Тут два варіанти: або самвидав, або договір із видавництвом. Потрібно розуміти, що мета видавництва - одержання прибутку, тому воно розглядає книгу як товар, котрий має дати дохід, а дохід залежить від покупця, який придбає книгу, якщо буде впевнений, що не витратить гроші марно. Перша книга невідомого автора зазвичай не цікавить ані читача, ані видавництво. Запорука успіху - відомість та популярність. Якщо ви написали першу книгу, у вас є варіант видати її власним коштом або за гроші спонсора. Самвидав включає в себе всі витрати, які при нормальному розкладі зробило б видавництво. У скільки це обійдеться? Наприклад: при друку 1000 примірників книги у м'якій обкладинці на 300 сторінок собівартість однієї книги становитиме 25 гривень, а 10 тисяч примірників - це вже 9-11 гривень. Певна річ, що при самвидаві проблеми поширення книг - це теж турбота автора. Скажу одразу, самому продавати складно і не вигідно. Добре, якщо магазин візьме 1-2 книжки на пробу, а багато, особливо ті, які входять до мережі, навіть не дивитимуться вашу книгу, потрібно домовлятися через відділи продажів. У мене був такий випадок: я відправив свою книгу «24h» до харківської фірми «Клуб сімейного дозвілля», вони мають мережу магазинів по всій Україні. Прийшла відмова з формулюванням: «Не бачимо комерційного успіху...» І в той самий день у Берліні на Міжнародному літературному конкурсі «Найкраща книга за 2013 рік» цій книзі присудили золоту премію. До речі, про конкурси. Це реальна можливість для молодого автора заявити про себе і навіть здобути премію. На жаль, в Україні таких практично немає. Всього-на-всього кілька письменницьких конкурсів, де присуджують за перше місце пару тисяч гривень, один або два, куди подаються ненадруковані книги, і Національна премія, куди можна потрапити лише через Спілку письменників України, от і все. До того ж на більшість літературних змагань в Україні приймають книги лише українською мовою. При цьому російськомовна аудиторія ширша і шансів реалізувати надруковане більше. Тому досвідчені письменники, котрі однаково добре володіють обома мовами, книги до видавництва готують одразу двома мовами. Можна подавати твори на конкурси до інших країн. Якщо бути об'єктивним, то гарних і «дорогих» конкурсів багато в Росії. Та ж Національна премія «Велика книга» має щорічний призовий фонд 6 мільйонів рублів. Зрозуміло, що для письменників з України з багатьох причин участь є небажаною. А от організувати такі самі в Україні було б непогано. Через інтернет можна підшукати конкурси в Німеччині, Канаді, США. З особистого досвіду знаю: якщо ви й станете переможцем у якомусь престижному змаганні за кордоном, то це не гарантія, що в Україні про вас почують. Літературна Україна перебуває в зародковому стані, деякі наші письменники вже стали популярними, їх купують і читають, але секрет у тому, що розкручуються вони за кордоном. Попит на сучасного україно- та російськомовного українського письменника за останні роки зріс, однак проблеми авторського права, ціноутворення, видавництва книг та їхньої реалізації, до того ж майже цілковита відсутність хоча б якоїсь державної політики в цій галузі не дають пробитися багатьом нашим талановитим поетам і письменникам. Цивілізація, освіта і культура країни, в якій ми живемо, цілком залежать від книг. Нові Котляревські, Шевченки та Шекспіри давно живуть серед нас. Завдання в тому, щоб знайти їх, дати можливість проявити і реалізувати себе, дати читачам нових сучасних авторів. І якщо мені скажуть, що не всі однаково талановиті, я погоджуся і відповім відомим в економіці правилом: «На кожен товар є свій покупець».
Суспільство оформление ленты  Порошенко нагородив Сороса орденом Свободи Президент Петро Порошенко нагородив орденом Свободи засновника фонду «Відкрите суспільство» Джорджа Сороса. Як повідомляє прес-служба глави держави, Порошенко особисто вручив нагороду під час зустрічі із фінансистом. «Ваша активна діяльність протягом останніх років надзвичайно сприяла демократичним змінам, які зараз відбуваються в Україні», - наголосив Президент. Також Порошенко висловив подяку за зусилля Сороса і його довгостроковий комплексний план з підтримки України, а також за професійні поради щодо широкого кола питань державних фінансів. В указі про нагородження зазначається, що Сороса нагороджено «за значні особисті заслуги у зміцненні міжнародного авторитету Української держави, вагомий внесок у реалізацію соціально-економічних реформ, багаторічну плідну діяльність».
Політика Порошенко впевнений, що цей тиждень стане історичним Ухвалення Верховною Радою законопроектів безвізового пакету наближає Україну до повного виконання Плану дій з лібералізації візового режиму. Про це під час зустрічі з відомим фінансистом, меценатом, засновником Міжнародного фонду «Відродження» Джорджем Соросом заявив Президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави. «Цей тиждень, я впевнений, стане історичним, тому що Україна прийняла надзвичайно важливі рішення і зробила надзвичайно важливий крок, який її впритул наблизив до виконання умов Плану дій з безвізового режиму», - заявив Порошенко. Президент також привітав голосування за антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу. На думку Порошенка, це є початком формування європейського вигляду нової України і підтвердженням проєвропейської еволюції української ментальності.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,696790933609-/ /-pc-/
Top