counter
Архів Повернутись назад 12 Жовтня 2016
12 Жовтня
Суспільство Українські провайдери повинні будуть вказувати мінімальну інтернет-швидкість З нового року користувачі мережі інтернет отримають підставу вимагати у операторів якісне обслуговування. Про це пише НВ. З 1 січня наступного року в договорах з користувачами провайдери України будуть вказувати мінімальну швидкість з'єднання з мережею. Таке рішення було прийнято Національною комісією регулювання зв'язку та iнформатизацiї 23 серпня 2016 року. Його зареєстрував Мін'юст, а Офіційний вісник України надрукував в сьогоднішньому номері. Нововведення стосується тих компаній, які надають стаціонарний доступ до інтернету. Мобільні оператори повинні вказувати розрахункову максимальну швидкість інтернет-з'єднання. Таким рішенням НКРЗІ намагається вивести з ринку нелегальних провайдерів. За даними комісії, укладати договори можуть лише ті підприємства, які внесли дані до відповідного державного реєстру.
Події оформление ленты  В Одеській області незаконно видобували пісок у промислових масштабах - СБУ Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою і поліцією припинили незаконний видобуток піску в Біляївському районі Одеської області. Як повідомили в прес-центрі СБУ, на території району функціонували три кар'єри, де без відповідних дозволів незаконно в промислових масштабах добувався пісок. «Ділки після отримання ліцензії на геологорозвідувальні дослідження фактично організували видобуток піску (піщано-галечник) з використанням промислової техніки на площах, які значно перевищують розміри ліцензованих майданчиків», - розповіли в спецслужбі. На території кар'єрів вилучили майже підготовленого на продаж 200 тонн піску, сім екскаваторів, п'ять бульдозерів, 13 вантажних автомобілів, навантажувач і підйомний кран. Збиток, заподіяний державі і навколишньому середовищу, ще не встановлено.
Суспільство Вчені дізналися, скільки води повинна випивати людина Австралійські вчені з'ясували, що для гарного самопочуття немає потреби випивати вісім склянок води щодня. Як пише «Медпортал», згідно з даними дослідження, щодо питного режиму не потрібно змушувати організм, краще просто прислухатися до свого тіла і своїх потреб, тобто пити тоді, коли відчуваєш спрагу. В експерименті вчених під керівництвом Майкла Фаррелла взяли участь 20 осіб, яких попросили оцінити, наскільки складно їм було пити воду в двох ситуаціях: після інтенсивного тренування, а також через деякий час. Результати виявилися цілком очікуваними: після тренування люди пили втричі більш охоче, ніж у тому випадку, коли вони не відчували спрагу. Вчені також піддали учасників дослідження процедурі функціональної МРТ для того, щоб вивчити активність головного мозку в процесі експерименту. Виявилося, що, якщо люди були «насичені» водою, активувалась права префронтальна ділянка кори головного мозку, що відповідає за прийняття рішення. Це свідчило про те, що людям дійсно доводилося змушувати себе пити воду, коли вони вже не відчували спраги.
Суспільство У Мінсоцполітики розвінчали міфи про житлові субсидії У Міністерстві соціальної політики України заявили, що повідомлення про те, що субсидію перестануть давати, якщо не використовувати в повному обсязі газ, воду і електроенергію, не відповідає дійсності. «Випалювати» газ до рівня призначеної субсидії нерозумно, оскільки в результаті економії в теплі місяці сім'я має можливість менше платити в більш холодні періоди. Крім того, за рахунок зекономлених коштів можна платити обов'язковий платіж», - йдеться в повідомленні відомства. Згідно з порядком призначення та надання субсидій населенню, безповоротна допомога на оплату «комуналки» призначається в межах соціальних норм площі житла та нормативів використання житлово-комунальних послуг, її розмір не залежить від фактичного споживання. «А ось зекономлена сума житлової субсидії може бути оформлена в рахунок майбутніх платежів, зокрема - обов'язкової плати за комунальні послуги», - підкреслили в Мінсоцполітики.
Суспільство На Донбасі бойовики 44 рази порушили «режим тиші», сили АТО відкрили вогонь у відповідь За минулий вівторок, 11 жовтня, в районі проведення антитерористичної операції російсько-окупаційні війська 44 рази відкривали вогонь по позиціях Збройних Сил України. Про це повідомили в Міністерстві оборони України. За даними українських військових, найбільш запеклі бої йдуть на Маріупольському напрямку, де бойовики 34 рази обстрілювали позиції сил АТО, зокрема і з забороненого Мінськими домовленостями озброєння. На Луганському напрямку зафіксовано сім порушень «режиму тиші», на Донецькому - три. У повідомленні наголошується, що сили АТО кілька разів були змушені відкривати вогонь, при цьому використовуючи тільки кулемети, гранатомети і стрілецьку зброю. На Маріупольському напрямку противник кілька разів відкривав вогонь з артилерії калібру 122 мм і мінометів калібру 120 мм по Широкиному і Водяному. У напрямку Тарамчука, Мар'їнки, Талаківки і Лебединського бойовики використовували міномети 82 і 120 калібрів. Інтенсивність ведення вогню окупантами на цій ділянці лінії розмежування зберігалася вдень і вночі. На Луганському напрямку сили АТО обстріляли в районі Новоолександрівки і Новозванівки з гранатометів, кулеметів, протитанкових ракетних комплексів, стрілецької зброї, а також з мінометів. На Донецькому напрямку по захисникам Новгородського вів вогонь снайпер. Також у цьому районі противник вів вогонь із гранатометів, кулеметів і стрілецької зброї. В Авдіївці, крім зазначеної зброї, бойовики використовували також ствольную артилерію калібру 122 мм.
Події В Іспанії затримали 11 українських моряків: підозрюють у роботі на джихад Правоохоронці Іспанії затримали 11 українців, членів команди вантажного судна Marti N., за підозрою в транспортуванні наркотиків. Про це повідомив підполковник Цивільної гвардії Іспанії Хав'єр Рохер, передає DW. За його словами, «українці причетні до діяльності мережі», яка займається поставками зброї і наркотиків терористам в Іраку та Лівії. За наявними у слідства даними, українці не є джихадистами, а «були найняті мережею тільки для транспортування марокканського гашишу - близько 20 тонн - лівійським терористам». Рохер підкреслив, що не виключено, що «заарештовані могли і не знати, кому призначався вантаж». Надалі наркотик мав реалізовуватися в європейських країнах, а гроші - йти на потреби джихаду. У повідомленні наголошується, що зараз українці перебувають під слідством в іспанській в'язниці. За участь у наркоторгівлі морякам загрожує до десяти років тюремного ув'язнення. Арешт уродженців України було проведено в рамках великомасштабної спецоперації за участю Іспанії, Франції, Італії та Греції з метою зруйнувати канали поставок і фінансування терористів.
Політика Аваков у різкій формі прокоментував слова Олланда про вибори на Донбасі Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав неприйнятною для України заяву президента Франції Франсуа Олланда про необхідність спочатку проведення виборів на Донбасі, а потім виведення російсько-окупаційних військ і повернення контролю України за кордоном. «Я говорю вам, пане Олланд, що не смійте вказувати нам віддавати території України і мільйони життів наших громадян під путінський режим, тому що так вам здається зручним... Ви хочете проводити «вибори» під дулом російських окупаційних військ? При повній відсутності громадянських прав і свобод? Не помічати сотні покалічених і вбитих солдатів щомісяця? Мільйони людей, які втратили дах, вигнані бандитами з Донбасу? Амністувати за вбивства і насильство російських бандитів-маріонеток? Ви про такі вибори?» - написав Аваков на своїй сторінці в Facebook. Голова МВС України підкреслив, що пропозиції Олланда і його трактування врегулювання війни на Донбасі - «не прийнятні і обурливі для будь-якого справжнього українця». «Поступившись Путіну Україною - ви втратите Європу, втратите власну свободу. Не тіште себе ілюзіями - створіть реальний антипутінський демократичний фронт вільних людей і не умиротворяйте агресора», - заявив він. Нагадаємо, що президент Франції Франсуа Олланд заявив, що для встановлення миру на Донбасі і відновлення територіальної цілісності України необхідно, перш за все, припинити бойові дії, а потім провести вибори.
Суспільство Голова АП попередив про загрозу дестабілізації в Харкові Голова Адміністрації Президента України Ігор Райнін вважає, що в Харкові існує загроза дестабілізації ситуації, якщо не вживати певних заходів. Про це він повідомив в інтерв'ю «24 каналу», передає УНІАН. Райнін підкреслив, що Харківська область - це стратегічний регіон, який межує з країною-агресором Росією і з районами проведення АТО в Донецькій і Луганській областях. Тут, за його словами, найбільша кількість переселенців, кожен десятий переселенець проживає в Харківській області. «Це форпост не тільки України, це форпост Європи, бо це на Сході крайня мирна точка Європи», - заявив він. За словами глави АП, як заходи стабілізації ситуації в Харківській області вжито три програми - «Антитерор», програма з цивільної безпеки і програма територіальної оборони.
Суспільство оформление ленты  Рятувальники розібрали завали в школі у Василькові Вночі у вівторок, 11 жовтня, рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій завершили роботи по розбиранню завалу в школі м. Василькова Київської області. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив очільник ДСНС Микола Чечоткін. «О 23 год. 12 хв. 11 жовтня роботи по розбиранню завалу завершено. Вивезено близько 576 куб.м окремих елементів будівельних конструкцій», - заявив він. За словами глави ДСНС, для проведення аварійно-рятувальних робіт залучалося 24 одиниці техніки та 296 чоловік. За допомогою автодрабини з 2-го та 3-го поверхів будівлі врятовано 40 осіб (37 учнів та 3 вчителя). Жертв та постраждалих немає.  Нагадаємо, 11 вересня близько 10:00 в м. Василькові в триповерховій будівлі середньої школи №6 сталося обвалення фасадної стіни з 1-го по 3-й поверхи і перекриття навчальних приміщень. За попередньою інформацією, жертв і постраждалих немає, зі школи евакуювали 631 людину.
Суспільство Генпрокуратура повідомила про підозру київському адвокату, причетному до рейдерських схем Генеральна прокуратура України повідомила про підозру одному з адвокатів м.Києва, який причетний до шахрайських махінацій з державним цукром. Як повідомили у відомстві, адвокат брав участь у підробках документів, здійснював юридичний супровід захоплення цукру на підприємстві в м. Бровари Київської області, що належить державному «Аграрному фонду». Під час обшуків у столичного адвоката правоохоронці вилучили злочинні схеми рейдерських захоплень підприємств, підроблену печатку, яка використовувалася для захоплення підприємства, більше 10 печаток інших суб'єктів господарювання, більше 10 мобільних телефонів та стартових пакетів операторів стільникового зв'язку для конспіративного спілкування. Адвокат підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.
Події У Запорізькій області потяг на смерть збив 14-річного хлопця У Запорізькій області вантажний потяг збив 14-річного хлопця, який гуляв уздовж залізничної колії. Як повідомили в поліції Запорізької області, трагедія сталася ввечері у вівторок, 11 жовтня, в Василівському районі області. За інформацією, яка надійшла від диспетчера залізничної станції в селі Плавні, юнак гуляв вздовж залізничної колії і слухав музику в навушниках. «Машиніст неодноразово подавав звуковий сигнал, на який неповнолітній не реагував. Після цього машиніст поїзда зробив аварійне гальмування, намагаючись уникнути наїзду, але хлопець також не відреагував і поїзд збив його. Від отриманих травм хлопець помер на місці події», - йдеться в повідомленні поліції. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту). Триває розслідування.
Суспільство У Кабміні озвучили умови підвищення пенсійного віку Віце-прем'єр Павло Розенко запевнив, що підвищення пенсійного віку в Україні до поліпшення якості і тривалості життя українців не буде. Про це він заявив в ефірі телеканалу «112 Україна». За його словами, дискусія з цього питання зараз недоречна, і це питання зняте з порядку денного. «Я вважаю, що ця дискусія недоречна до того моменту, поки ми серйозно не піднімемо якість життя, а саме тривалість життя. Тільки коли ми приблизно на 7-10 років збільшимо тривалість життя, можна аргументувати і переконувати суспільство, що тривалість життя збільшується, тому треба збільшувати тривалість життя працездатного», - заявив Розенко. Крім того, він підкреслив, що питання підвищення пенсійного віку відсутнє в меморандумі з Міжнародним валютним фондом. «Цього питання немає в меморандумі з МВФ, немає наших зобов'язань щодо підняття пенсійного віку і очевидно, що уряд не буде жодним чином вносити ідей щодо підняття пенсійного віку цього року», - зазначив Розенко.
Суспільство Відведення військ у Станиці Луганській припинено через провокації бойовиків - ГУР У Станиці Луганській в Луганській області, де заплановано розведення військ і техніки, проросійські бойовики продовжують обстрілювати позиції сил АТО. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. «Передові підрозділи 11 стрілецького батальйону 2 окремої мотострілкової бригади (Луганськ) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ залишаються на позиції в районі моста через Сіверський Донець. Спостерігачі місії ОБСЄ в район відведення не допускаються», - заявили в розвідці. У ГУР підкреслили, що відведення сил на цьому напрямі заплановано на 13 жовтня. Водночас, за даними розвідки, в Золотому і Петровському триває розмінування території. Нагадаємо, що глава Міноборони України Степан Полторак заявив, що про розведення сил у Станиці Луганській на Донбасі найближчим часом поки не йдеться.
За кордоном ЗМІ дізналися причину скасування відкриття Російського культурного центру в Парижі Франція вважає неприпустимим відкриття Російського духовно-культурного центру в Парижі, на якому мав бути присутнім президент Росії Володимир Путін. Про це пише газета Financial Times з посиланням на французького дипломата, передає телеканал «Дождь». «Ми не можемо провести святковий захід, не та обстановка», - сказав співрозмовник газети. Нагадаємо, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що візит президента РФ Володимира Путіна до Парижа 19 жовтня було відкладено через вимоги обговорити питання врегулювання конфлікту в Сирії. У Кремлі повідомили, що президент РФ Володимир Путін прийняв рішення скасувати візит до Франції, бо з програми візиту випали заплановані заходи, зокрема відкриття Російського духовно-культурного центру і проведення однієї з виставок.
Суспільство В окупованому Криму російські моряки потопили дві бойові ракети - ГУР В окупованому Криму під час навчань на полігоні Чорноморського флоту ЗС РФ російські військові провели невдалі запуски ракет. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. За даними української військової розвідки, екіпажі фрегата «Адмірал Григорович» з зенітно-ракетного комплексу «Штиль-1» і малого протичовнового корабля «Муромець» із зенітно-ракетного комплексу «Оса-М» провели два пуски, один з яких завершився невдачею - ракета 9М33 впала в море через дві секунди після старту. Крім того, 15-та окрема берегова ракетна бригада ЧФ РФ провела невдалий пуск по надводних цілях ракетою 3М24, яка впала в море на відстані 8 км від берега. «З огляду на тактико-технічні характеристики ракети (дальність ураження становить до 130 км) зазначений інцидент міг спричинити загрозу життю цивільного населення та інфраструктури АР Крим», - додали в ГУР.
Економіка Гройсман назвав ключові показники розвитку економіки Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що залучення інвестицій, їх ефективність і «успішність» є ключовим показником розвитку економіки, оскільки саме ефективні інвестиції дозволяють заводити в країну технології, створювати нові робочі місця, виплачувати зарплати. Як повідомили в прес-службі Кабінету міністрів, про це глава уряду сказав під час відвідування в Дніпропетровській області металургійного гіганта «АрселорМіттал Кривий Ріг». «Наше завдання сьогодні - підтримувати залучення інвестицій в країну, робити ці інвестиції успішними. Ці інвестиції будуть приносити українцям робочі місця і якісний конкурентний продукт», - заявив він. Прем’єр-міністр зазначив, що заміщення газу вугільним пилом у процесі виробництва, що впроваджується на підприємстві, дає можливості зекономити щороку більше 100 млн куб. м природного газу, що імпортується. Така технологія відповідає стратегії держави щодо досягнення повної енергонезалежності, наголосив він. «Це абсолютно нормальний шлях щодо енергонезалежності, модернізації, підвищення конкурентоздатності», - зазначив глава уряду. Він також повідомив, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» з 2015 р. по 2020 р. планує інвестувати в національну економіку 1,5 млрд доларів. Також підприємство планує протягом найближчих років зменшити споживання на 80% імпортованого природного газу, зазначив прем’єр-міністр. «Це все повністю відповідає нашій стратегії, і, вважаю, що ми маємо підтримувати цей рух і робити все для того, щоб кожна інвестиція була успішною. Буде успішною інвестиція – будуть освоюватися нові ринки, люди будуть мати робочі місця, будуть отримувати заробітну плату», - зазначив Гройсман.
Суспільство У 2015 році з 3 тис. спроб рейдерських захоплень 2,7 тис. були успішними - Мороз За даними Міністерства юстиції, в 2015 році з 3000 спроб рейдерських захоплень в Україні 2700 були успішними. Про це в інтерв'ю АСН повідомив заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз. «У нас є статистика за 2015 рік. Це 3000 випадків, з них 2700 - успішні. Так! Тоді комісії ще не було, оскільки вона створена на початку 2016 року. Зрозуміло, статистика за цей рік буде доступна в 2017 році. Вивчивши всі рейдерські схеми, навесні цього року ми створили робочу групу, куди офіційно запросили представників бізнесу», - повідомив чиновник. За його словами, спеціальна «антирейдерська» група розробила законопроект, що унеможливлює в подальшому здійснення рейдерських захоплень в Україні - №5067, який 5 вересня був поданий в парламент, і «під ним підписалися представники всіх фракцій».
Суспільство У річковому порту «Київ» відкриють міжнародний пункт пропуску через державний кордон - Кабмін Кабінет міністрів України прийняв рішення про відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон в річковому порту «Київ». Відповідне розпорядження від 5 жовтня 2016 р. № 724-р опубліковано на Урядовому порталі. «Відкрити в річковому порту «Київ» на території публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» та гідротехнічних спорудах державного підприємства «Адміністрація річкових портів» міжнародний пункт пропуску через державний кордон для річкового вантажно-пасажирського сполучення з постійним режимом функціонування i цілодобовим часом роботи», - йдеться у документі. Відповідне рішення прийнято з метою забезпечення реалізації Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення. Передбачається, що це сприятиме полегшенню й розвитку міжнародних перевезень внутрішнім водним транспортом, який порівняно з іншими видами транспорту має економічні й екологічні переваги, збільшенню вантажних міжнародних перевезень у результаті розширення міжнародної торгівлі.
Події У центрі Києва біля дитячого майданчика знайшли бойову гранату У Києві на Печерську правоохоронці виявили гранату на даху підсобного приміщення біля дитячого майданчика. Як уточнили в столичній поліції, предмет, схожий на корпус бойової гранати РГД-5, і запал УЗРГМ-2 виявили на даху підсобного приміщення на вулиці Лесі Українки. «Заявник повідомив, що на місці, де виявили боєприпас, зазвичай ночує бомж. Зараз правоохоронці проводять низку слідчо-розшукових заходів з метою встановлення причетної до правопорушення особи. Знайдені предмети відправили для проведення експертизи», - повідомили в поліції. Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Власнику небезпечної знахідки загрожує до семи років ув'язнення.
Суспільство На будівлі Одеської міськради намалювали знак СРСР В Одесі 30-річний житель Вилкового намалював червоною фарбою заборонену законом радянську символіку на будівлі Одеської міської ради. Про це повідомили в управлінні поліції охорони в Одеській області. «Близько другої години ночі наряд поліції охорони отримав повідомлення від чергової частини Управління поліції охорони в Одеській області про те, що біля входу в будівлю Одеської міської ради невідомий громадянин намалював символіку Радянського Союзу», - йдеться в повідомленні. Прибувши на місце виклику, правоохоронці побачили чоловіка, який тримав при собі балончик з червоною фарбою. За цим фактом порушено адміністративне провадження за ст. 173 Кодексу України про адміністративні порушення - дрібне хуліганство. Нагадаємо, в Україні набрали чинності чотири закони про декомунізацію, які, зокрема, забороняють пропаганду радянської і нацистської символіки.
Суспільство У МЗС України поки не підтверджують затримання українських моряків в Іспанії Консульство України в Малазі (Іспанія) поки не отримало офіційне підтвердження про затримання 11 українських моряків в Іспанії. Про це виданню «Радіо Свобода» повідомила прес-секретар консульського департаменту МЗС України Ореста Старак. «Наша консульська установа вживає всіх заходів для з'ясування деталей цієї справи, але поки у них немає ніяких звернень з цього приводу або ніяких підтверджень з боку офіційних органів іспанської сторони про затримання громадян України з такими звинуваченнями», - зазначила Старак. За її словами, сьогодні Іспанія відзначає державне свято, що ускладнює отримання інформації від офіційних властей країни. Нагадаємо, що правоохоронці Іспанії затримали 11 українців, членів команди вантажного судна Marti N., за підозрою в транспортуванні наркотиків. На думку іспанських правоохоронців, «українці причетні до діяльності мережі», яка займається поставками зброї і наркотиків терористам в Іраку та Лівії.
Суспільство Найскладніша ситуація зберігається на Маріупольському напрямку - Міноборони В районі АТО найскладніша ситуація зберігається на Маріупольському напрямку, окупанти провели масовані обстріли з важкого озброєння позицій сил АТО на ділянці фронту Талаківка – Широкине. Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко, передає кореспондент АСН. «Найскладніша обстановка саме тут. Бойові дії почалися після 9 години ранку. Окупанти почали масовані обстріли з важкого озброєння позицій сил АТО на ділянці фронту Талаківка – Широкине. Під ворожий вогонь потрапили одразу декілька наших опорних пунктів. Противник не шкодує боєприпасів – протягом 2-годинного обстрілу по наших позиціях було випущено понад 120 мін і снарядів. Згодом, між 15 та 19 годиною, окупанти організували ще потужніше вогневе ураження, випустивши вже понад 200 боєприпасів з мінометів та 122-мм гармат. Також при цьому розширилася географія бойових дій – ворог порушив режим тиші у Тарамчуку, де активно застосовував міномети та бронетехніку.  Вже надвечір, після 23 години, ворог ще раз задіяв свою мінометному батарею, розгорнуту в Заїченку, випустивши понад 60 мін в бік Водяного. Це рекордний за силою та інтенсивністю обстріл за минулу добу», - сказав він. Також, за його словами, дуже неспокійно вчора було у Красногорівці та Мар’їнці, де поновилися мінометні обстріли з боку противника та відкривали вогонь ворожі снайпери. «Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку відбулося 34 ворожих обстріли, зокрема 19 – з важкого озброєння.  Вчора в районі проведення АТО відбулося 5 польотів ворожих БПЛА: 1 – на Донецькому напрямку, 4 – на Маріупольському напрямку», - додав Лисенко. Нагадаємо, що за минулу добу на Луганському напрямку сталося сім ворожих обстрілів, зокрема, один з важкого озброєння; на Донецькому напрямку відбулося три ворожих обстріли, зокрема один з важкого озброєння.
Суспільство Рейдери намагалися захопити Novus і Bunge - Мороз Рейдери в Україні діяли настільки нахабно, що намагалися захопити великі компанії, зокрема і з іноземним капіталом. Про це в інтерв'ю АСН повідомив заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз. «Наприклад, за такими компаніям, як UNIQA Real Estate, Novus, було рішення комісії (спеціальна антирейдерська комісія створена при Мін'юсті. - Ред.) скасувати ці дії і притягнути до відповідальності державного реєстратора. Рейдери не отримали те, що вони хотіли. Просто не встигли! І в суд ніхто не подавав. В обох випадках право власності було змінено на когось, кого взагалі ніхто не бачив: живий він чи ні. Зараз комісія за 2016 рік уже розглянула близько 500 скарг по суті, 220 - задовольнила», - заявив Мороз. Також він повідомив, що окремі особливо важливі рейдерські справи Мін'юст передає правоохоронним органам. «Наприклад, постраждала така компанія, як Bunge. Ця корпорація вклала в економіку України кошти, які за розміром складають 15% від всього бюджету України на поточний рік, за всю історію роботи компанії в Україні... Це американські інвестиції в нашу економіку. Ну як можна таку компанію прийти і рейдонути? Ми передали цю справу й інші резонансні в Нацполіцію, частину в ГПУ, частину - в НАБУ», - повідомив Павло Мороз.
Політика Луценко запевнив, що не втручатиметься в роботу детективів НАБУ Генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що ГПУ не має намірів посягати на незалежність новостворених антикорупційних органів. Як повідомляється на сайті ГПУ, про це він заявив у вівторок, 11 жовтня, під час зустрічі з керівниками іноземних дипломатичних представництв держав – членів ЄС, США та Японії. «Зокрема Юрій Луценко закликав до активної взаємодії між правоохоронцями щодо поєднання їхніх зусиль у сфері протидії корупції», - йдеться у повідомленні. «Ключовим аспектом у боротьбі з корупцією є наступ на неї широким фронтом за участю всіх правоохоронних органів. Корупція в Україні, на жаль, залишається занадто розповсюдженим явищем, тому монополія на розслідування таких злочинів не може мати місце», – цитує прес-служба Луценка.
Події На Полтавщині викрадали державну нафту в особливо великих розмірах - СБУ У Полтавській області працівники Служби безпеки України викрили групу зловмисників, які систематично крали державну нафту в особливо великих розмірах. Як повідомили в прес-центрі СБУ, директор однієї з комерційних структур Полтавщини домовився з водіями, які перевозили державну нафту, відбирати частину сировини при її транспортуванні. «Щоразу водії зливали від п'яти до десяти кубометрів вуглеводнів. Нафта зливалася в резервуари, заздалегідь орендовані «підприємцем» на одній з промислових баз Полтави», - заявили в спецслужбі. За даними СБУ, щомісяця зловмисники завдавали державі збитків від 1,5 до 2 млн гривень. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 185 (крадіжка в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення підозри та обрання зловмисникам запобіжного заходу.
Суспільство ДРГ противника помічена в чотирьох населених пунктах Донбасу - розвідка Здійснено вихід розвідувальних груп противника у напрямку населених пунктів Докучаєвськ, Зайцеве, Мар’їнка та Авдіївка. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерстав оборони України на сторінці в Facebook. «Продовжується ведення розвідки позицій сил АТО. Зафіксовано п’ять тактичних безпілотних літальних апаратів у зонах відповідальності «Донецьк» (один) та «Маріуполь» (чотири). Здійснено вихід розвідувальних груп противника у напрямку н.п. Докучаєвськ, Зайцеве, Мар’їнка та Авдіївка», - йдеться у повідомленні. Крім того, зазначається, що командування ЗС РФ продовжує постачання військової техніки, матеріально-технічних засобів для забезпечення підпорядкованих з’єднань і частин 1 та 2 АК з території Росії до пунктів призначення: н.п.Свердловськ – дві 122-мм РСЗВ «Град», три БМП, шість цистерн з пально-мастильними матеріалами (300 тонн), три вантажні вагони; н.п.Харцизьк – шість цистерн з дизельним пальним (300 тонн), дві з бензином (100 тонн).
Події У Хмельницькій області виявили 20 тонн львівського сміття У Хмельницькій області місцеві жителі виявили незаконне звалище побутових відходів зі Львова. Про це повідомили у Славутській районній державній адміністрації. За даними місцевої влади, львівське сміття викинули на громадському пасовищі в селі Берездів Славутського району. «Походження сміття встановили, коли в купі мотлоху (приблизно 20 тонн) виявили чеки з львівських магазинів, обкладинки зошитів учнів львівської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов №53», - йдеться в повідомленні. За вказаним фактом місцева поліція проводить перевірку. Нагадаємо, що через пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області місцева влада ухвалила рішення про закриття полігону для твердих побутових відходів. В результаті Львів і передмістя стикнулися з проблемою вивозу сміття.
Суспільство Реєструвати «шлюб за добу» в Україну приїжджають навіть з «ДНР» і «ЛНР» - Мороз Українці, які проживають на непідконтрольних територіях, приїжджають на вільну територію, щоб зареєструвати шлюб за прискореною процедурою, недавно запущеною Мін'юстом. Про це в інтерв'ю АСН повідомив заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз. Причому половина таких шлюбів в Україні фіксується саме в зонах, наближених до АТО. «Так, ми запустили цей проект в шести містах: Сєверодонецьку, Херсоні, Києві, Одесі, Львові та Маріуполі. 50% шлюбів зареєстровано в Сєверодонецьку, Маріуполі та Херсоні. Тобто в зонах, наближених до АТО. Є випадки, коли деякі приїжджають навіть з незаконних т.зв. «ДНР» і «ЛНР», щоб зареєструвати шлюб протягом доби. І повернутися зі свідоцтвом назад. Чому? Тому що всі вони розраховують на те, що одного разу повернуться в Україну. Уже ніхто там не вірить, що вони стануть Росією або будуть незалежними республіками», - заявив Павло Мороз. Також заступник міністра повідомив, що розглядалося питання запуску проекту «розлучення за добу», але в підсумку його вирішили поки не запускати. «Зрозуміли, що країна до цього не готова», - сказав Мороз.
Суспільство Директор спортклубу подає в суд на «Інтер» і нардепа Вілкула Директор київського спортивного клубу «Атлетичний клуб» Олексій Копишинський позиватиметься до нардепа Олександра Вілкула та телеканалу «Інтер» за наклеп. Про це він заявив сьогодні на брифінгу, повідомляє кореспондент АСН. Копишинський каже, що нардеп Вілкул та телеканал «Інтер» безпідставно звинуватили його у причетності до підпалу студії каналу 3 вересня.   Він стверджує, що в той день і час був на роботі у своєму клубі, і що багато людей можуть це підтвердити. Також він припускає, що роль підпалювача йому визначили на підставі знайомства з Іллею Кивою, який у сюжеті «Інтера» теж фігурує, як причетний до безладів біля будівлі телеканалу. «Я знаходився на своєму робочому місці, грав у водне поло з друзями. До Вілкула я позиваюся, бо він у Верховній Раді заявив про мою причетність. А «Інтер» у ефірі послався на цю інформацію, а згодом і сам канал, посилаючись на власне відео, стверджував,  що я брав участь у нападі на телестудію», - заявив він. 
Суспільство Судмедексперт у справі п’яти «беркутівців» сплутав вхідний і вихідний отвір кулі На засіданні колегії Святошинського районного суду у справі п’яти «беркутівців» та розстрілу активістів Майдану 11 жовтня розглядали  відео моменту загибелі потерпілого Євгена Котляра з Харкова. Під час розгляду була зафіксована певна колізія, повідомляє кореспондент АСН. Так, первинна експертиза за результатом огляду тіла загиблого Євгена Котляра зазначила, що він отримав поранення в шию і стегно з лівого боку. Захист «беркутівців» з цього зробив висновок, що у загиблого майданівця стріляли з готелю  «Україна», а не з-за бетонних барикад, де перебували правоохоронці. Натомість адвокати потерпілих і прокурори апелюють до результатів повторної комплексної експертизи, які свідчать,  що судмедексперт сплутав вхідний і вихідний отвір кулі – а відтак смертельне поранення харків’янин отримав саме з-за барикад. «Це суб’єктивний фактор. В той час експерти досліджували десятки тіл потерпілих. А ще були розтини тих, хто помер у Києві природньою смертю. Це - втома людей», - пояснив АСН прокурор Роман Псюк.
Політика Прогресу у справі з повернення Сущенка немає - Сюмар У справі щодо повернення незаконно затриманого у Москві українського журналіста Романа Сущенка відсутній прогрес.   Про це в інтерв'ю журналістам 12 жовтня заявила голова Комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар, передає кореспондент АСН.  «На наступному засіданні Комітету ми будемо знову розглядати це питання (щодо затриманням російською владою українського журналіста Романа Сущенка). Необхідно розглянути, як ця справа просувається, це наш інструментарій. Ми ним володіємо. На жаль, наразі ми не можемо похвалитися якимись особливими зрушеннями у цій справі», - заявила вона.  Сюмар закликала журналістську та громадську спільноту не полишати цю справу, оскільки «докази проти нього фабрикуються ФСБ».  Також вона підкреслила, що йде непублічний процес щодо його обміну на російських полонених.
Політика Будівництво доріг, реконструкція інфраструктури - це результат децентралізації - Гройсман Будівництво доріг, реконструкція інфраструктури, що відбуваються на місцях, - це результати проведеної децентралізації та передачі повноважень на місця. Як повідомила прес-служба уряду, про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на ПАТ « АрселорМіттал  Кривий Ріг» у м. Кривий Ріг. «Те, що ви бачите сьогодні у своїх містах, районах, областях, – я маю на увазі будівництво доріг, реконструкції, інфраструктури – це все пов'язане так чи інакше з децентралізацією. Саме децентралізація дала можливість місцевим громадам розвиватися. Ми будемо підтримувати цей рух. Єдине, що би хотіли, - щоби підзвітність, підконтрольність громадам у місцевої влади була більшою, ніж є сьогодні», - сказав глава уряду. Гройсман  зазначив, що на місцях знають краще, куди треба інвестувати, які є проблеми, що потребують першочергового вирішення, який рівень освітнього, медичного, інфраструктурного забезпечення. Також він зауважив, що зростання місцевих бюджетів дає можливості громадам вимагати від місцевої влади публічності, відкритості та звітування за використання фінансів, що є у них у розпорядженні. «Центральна влада передала кошти, повноваження. Найголовніше, щоб місцева влада, яка їх отримала, звітувала як перед державою, так і перед своїми мешканцями», - зазначив прем’єр-міністр. Він нагадав, що децентралізація була підтримана у 2014 році, збережена у 2015-2016 роках, у проекті Бюджету на 2017 рік, що приведе до подальшого збільшення місцевих бюджетів. Також наступного року буде збільшено майже удвічі Фонд державного регіонального розвитку, повідомив Гройсман .
Політика Україна може вийти з ПАРЄ в разі повернення «варварів» із Росії - Стець Міністр інформаційної політики Юрій Стець вважає, що делегація України може покинути Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) в разі повернення делегації Росії. Про це він заявив під час брифінгу в середу, 12 жовтня, передає «РБК-Україна». «Якщо там з'явиться російська делегація, то там (в ПАРЄ) нічого робити, від них (від Росії) просто смердить, вони вже набридли», - сказав Стець. Міністр також назвав Росію «варварської злочинним угрупованням, яке розташоване на частини Європи і Азії». «Сидіти поруч з ними в ПАРЄ представникам інших країн, які дотримуються міжнародних угод, які пов'язані, зокрема, з правами людини... я просто не знаю, як там перебувати», - пояснив міністр. Раніше повідомлялося, що президент ПАРЄ Педро Аграмунт заявив, що Асамблея повинна повернути в пленарний зал делегацію Росії. За його словами, він і надалі буде працювати над поверненням РФ. Він підкреслив, що вже домовився з керівниками політичних груп і вони обговорять цю ситуацію.
Економіка В Мінекономрозвитку назвали лідерів та антилідерів системи ProZorro У Міністерстві економічного розвитку в коментарі АСН назвали компанії та відомства, що найбільш активно користуються системою закупівель ProZorro. «З лідерів по проведених закупівлях - це «Укргазвидобування» та вся група НАК «Нафтогаз», це також Міністерство оборони, «Енергоатом», Київська міська державна адміністрація, Дніпропетровська обласна державна адміністрація і так далі», - зазначив заступник міністра економіки України Максим Нефьодов. Також він назвав регіони, в яких саботується перехід на прозору систему державних закупівель. «І є такі «бастіони опору», які не дуже бажають бути підзвітними українським громадянам. Не дуже бажають розкривати свої бюджети. Це викликає у нас щирий подив… Тому, наприклад, коли Кривий Ріг відмовляється впускати у свої закупівлі, однак влітку оголошує закупівлю зимової ялинки, оце якось дивує… у нас є питання з містом Черкаси», - сказав замміністра.
За кордоном У РФ схвалили безстрокове розміщення російської авіаційної групи в Сирії Рада Федерації ратифікувала російсько-сирійську угоду про безстрокове розміщення в Сирії авіагрупи Збройних сил Росії. За це рішення проголосували 158 членів верхньої палати, один утримався. Про це передає REGNUM. Група буде розміщена на території Сирії на прохання тієї сторони і дислокована на аеродромі «Хмеймім» в провінції Латакія. Аеродром разом з його інфраструктурою та територією за погодженням сторін надається в користування РФ на безоплатній основі. «Застосування авіаційної групи РФ здійснюється відповідно до рішення її командира за планами, погодженими сторонами. Склад авіаційної групи Росії визначається російською стороною за погодженням з сирійською стороною», - йдеться в угоді. Також закріплюється домовленість про те, що озброєння, боєприпаси, обладнання та матеріали, які необхідні для виконання авіагрупою Росії завдань за призначенням, для забезпечення безпеки і життєдіяльності її особового складу, ввозяться в Сирію без зборів і мит. Особовий склад авіагрупи Російської Федерації може безперешкодно перетинати кордон Сирії і не підлягає огляду прикордонними і митними органами сирійської сторони.
Суспільство Від початку АТО загинули 68 дітей, 152 отримали поранення Від початку російської агресії на території Донецької та Луганської областей, за даними обласних військових-цивільних організацій, загинули 68 дітей, ще 152 отримали поранення. Про це під час парламентських слухань у Верховній Раді України 12 жовтня заявив заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, передає кореспондент АСН.  «Згідно з даними державної статистики, станом на 1 січня 2016 року в Україні проживає 7,6 млн дітей... За оперативною інформацією структурних підрозділів соцзахисту, станом на 15 вересня 2016 року обліковано внутрішньо переміщених осіб - 1 703 932 особи або 1 379 809 сімей... Серед загальної кількості внутрішньо переміщених осіб - 907,8 тис. пенсіонерів, 66,7 тис. інвалідів та 235,6 тис. дітей», - повідомив він.  На 1 вересня 2016 року обліковано 1503 дитини-сироти або позбавлені батьківського піклування, які перемістилися з Донецької області - 921 особа, з Луганської - 582 особи. У різних регіонах проживає 109 внутрішньо переміщених дітей у дитячих будинках або у будинках сімейного типу.  Але у зоні АТО залишилося 207 прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу, де продовжують виховувати 525 дітей.  «Їхня доля невідома», - зазначено у матеріалах до парламентських слухань. 
Суспільство Незабаром телерадіокомпанії будуть платити чималі штрафи за порушення - Сомар Комітет свободи слова рекомендує Раді прийняти зміни до закону, яким телерадіокомпанії будуть штрафуватися у розмірі 5-10-25% від ліцензійного збору у разі порушень.  Про це в інтерв'ю журналістам 12 жовтня заявила голова Комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар, передає кореспондент АСН.  «Наступного пленарного тижня у парламенті на голосування може бути винесений законопроект, підготовлений до другого читання, про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою) реєстр. № 4815. З одного боку, він спрощує життя ЗМІ. Оскільки зараз функції покарання Нацрадою є примітивні, але радикальні. Зараз Нацрада може винести перше, потім відразу друге попередження, а потім відразу фактично не продовжити ліцензію на мовлення», - заявила вона.  «Зараз багато неоднозначних трактувань щодо інформаційної політики та контенту. Тому виникає запит від громадських формувань з приводу покарання компаній. Тому застосування штрафів 5-10-25% від ліцензійного збору без такого попередження - є більш м'якою формою. Нацрада говорить: у вас тут є порушення, але заплатіть у бюджет штраф. У такий спосіб телекомпанія розуміє, що порушила законодавство... Це значить, що за все треба платити. І за свої порушення теж. Це європейська система, яка існує у більшості європейських країн», - зазначила депутат.    
Політика Звіт ПАРЄ: окупований Донбас не готовий до виборів У звіті Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу, на основі якого 12 жовтня мають схвалити відповідну резолюцію, вказано, що відповідальність за ситуацію на Сході має нести Росія. Як повідомляє BBC Україна, у звіті ПАРЄ говориться, що терористичні організації «ДНР» та «ЛНР» створювались, контролюються та підтримуються за участі Росії. Окрім того, відзначається, що безпекова ситуація на Донбасі дуже далека від умов для проведення виборів, як це передбачено Мінськими угодами. У звіті наголошують, що українська сторона також несе відповідальність за порушення прав людини у зоні конфлікту. Також у звіті ПАРЄ згадується про порушення прав кримських татар в окупованому Криму. «Асамблея різко засуджує анексію Криму РФ та російське військове втручання на Донбасі, що порушує міжнародне право та фундаментальні цінності Ради Європи», - йдеться у доповіді. Звіт, на основі якого ПАРЄ має схвалити резолюцію щодо ситуації з правами людини у Криму і окремих районах Донбасу, підготувала доповідач Марілуіза Бек й затвердив комітет ПАРЄ з юридичних питань та прав людини. Звіт ґрунтується на особистих поїздках представників ПАРЄ до Криму та по обидва боки лінії розмежування на Донбасі.
За кордоном Наступного тижня Рада заборонить ввезення російських книжок Український парламент на наступному тижні заборонить ввезення російських книжок. Про це в інтерв'ю журналістам 12 жовтня заявила голова Комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар, передає кореспондент АСН. «Як відомо, закон щодо заборони для російських виконавців, театральних труп був відхилений Верховною Радою. Тому зараз такої ініціативи вже немає. Що стосується друкованої продукції, то наш Комітет рекомендував схвалити цей законопроект. І він має бути винесений на голосування вже наступного тижня у Верховній Раді», - заявила вона. Сюмар прогнозує, що закон про заборону потрапляння на територію України російської друкованої продукції буде прийнято в цілому.  «Цей закон стосується винятково друкованої продукції, понад 10 екземплярів. Також буде створений спеціальний орган Міністерства культури, який визначатиме, чи не містить ця продукція ознак інформаційної агресії. Та буде виносити рішення щодо дозволу чи не дозволу на ввезення таких тиражів друкованої продукції на територію України», - додала вона. 
Суспільство На Покрову в центрі Києва покажуть військову техніку і гратимуть оркестри Режисер-постановник Сергій Проскурня розповів, як святкуватимуть День захисника України у Києві.  За його словами, святкування Дня захисника України 14 жовтня розпочнеться з молитовного чину в усіх військових частинах, на передовій та в Софії Київській, повідомляє кореспондент АСН. У військових частинах та на передовій святкові молебні проведуть військові капелани. У Софії Київській відбудеться центральний молебень за участю духівництва та найвищих державних керманичів.   Після молебню на Майдані Незалежності урочисту клятву на вірність Україні принесуть ліцеїсти військового ліцею імені Івана Богуна. Проскурня підкреслив, що це вперше, коли ліцеїсти приноситимуть клятву в центрі столиці. Після цього Президент України відкриє на Майдані Незалежності виставку військової техніки, яка працюватиме три дні поспіль з 14 по 16 жовтня. Біля кожної одиниці військової техніки працюватимуть військові, які зможуть розповісти відвідувачам про особливості бойової техніки, яку вони представлятимуть. Також він розповів, що о 12 годині на Майдані Незалежності розпочнеться святковий концерт військових оркестрів Збройних Сил, Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії, що триватиме до 16:00. Проскурня додав, що на цей концерт та на всі наступні заходи буде відкрито вільний доступ громадян. О 16:00 розпочнеться концерт патріотичних пісень, в якому візьмуть участь, зокрема, і музичні гурти, які постійно їздять виступати перед бійцями в зоні АТО. Окрім того, головний режисер свята уточнив, що підготовка та проведення урочистих заходів профінансовані за рахунок приватної ініціативи  - благодійних внесків бізнесменів та фізичних осіб.
Політика У МЗС України заявили про узгодження з ОБСЄ плану з охорони кордону на Донбасі Україна і Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) узгодили план відновлення контролю над українсько-російським кордоном у Донецькій і Луганській областях. Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін, передає «РБК-Україна». «У нас є узгоджений з ОБСЄ план, як вона починає контролювати непідконтрольну ділянку кордону на Донбасі», - сказав Клімкін, додавши, що чисельність можливої ​​місії ОБСЄ на Донбасі ще не узгоджена. За його словами, план складається з трьох пунктів: 1. Розміщення на неконтрольованій ділянці кордону дев'яти баз ОБСЄ. 2. Розміщення обладнання для спостереження за рухом на кордоні, зокрема інфрачервоних датчиків. 3. Розміщення груп ОБСЄ в усіх пунктах пропуску та забезпечення їм можливості проводити моніторинг. Водночас міністр уточнив, що Росія поки не погодилася на цей план.
Політика Клімкін пояснив, чому затягується скасування візового режиму для України Європейський Союз переніс розгляд скасування візового режиму для громадян України у зв'язку з внутрішньою дискусією щодо загальних проблем візової лібералізації. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає «РБК-Україна». «У нас є дискусія всередині ЄС, яка жодним чином не стосується України... Зараз між Європейською Комісією, країнами-членами і Європарламентом ведеться дискусія. Сенс цієї дискусії, хто буде мати більше повноважень у визначенні, як реагувати на міграційну кризу. Це буде працювати не для України, а для всіх країн, в яких буде безвізовий режим, в яких є сьогодні. Наприклад, з якої країни за місяць або за два збільшується число шукачів притулку в 10 разів. Хто приймає рішення про початок консультацій, що робити далі з безвізовим», - розповів Клімкін. Раніше повідомлялося, що питання про надання безвізового режиму для України не внесено Європейським парламентом до порядку денного засідання, яке відбудеться в Страсбурзі (Франція) 24 - 27 жовтня.
Суспільство МЗС України підтвердило затримання судна з українськими моряками в Іспанії Міністерство закордонних справ України підтвердило інформацію про затримання в Іспанії 11 українських моряків за підозрою в перевезенні наркотиків. Про це повідомила представник департаменту консульської служби МЗС України Ореста Старак, передає ЛІГА.net. За її словами, їх затримали в рамках спецоперації Національної гвардії Іспанії ще 23 вересня. Судно MartiN, на якому перебували моряки, і самих громадян затримали і транспортували в порт Альмерії. Старак підкреслила, що зараз представники української консульської служби з'ясовують громадянство затриманих. «Тобто те, що ці 11 моряків є громадянами України, - інформація попередня», - сказала Старак. Нагадаємо, що правоохоронці Іспанії затримали 11 українців, членів команди вантажного судна Marti N., за підозрою в транспортуванні наркотиків. На думку іспанських правоохоронців, «українці причетні до діяльності мережі», яка займається поставками зброї і наркотиків терористам в Іраку та Лівії.
Суспільство оформление ленты  Через будівництво під станцією метро «Героїв Дніпра» просіло бомбосховище - активісти До дверей Генеральної прокуратури України прийшли жителі Оболонського району столиці з вимогою припинити будівництво торгового центру над станцією метро «Героїв Дніпра». «В результаті будівельних робіт платформа може тріснути навпіл. А з наших джерел вже стало відомо, що просіло бомбосховище станції - гідравлічні двері вже не закриваються», - кажуть активісти і просять вийти до них уповноваженого представника ГПУ, а краще - самого Юрія Луценка. Роботи біля станції метро почалися ще влітку. Спочатку їх проводив «Метробуд», потім з'явився паркан і будівельна техніка, заговорили про будівництво нового торгового центру. Незабаром на стелі і підлозі станції почали з'являтися тріщини. Побоюючись обвалу, місцеві жителі вийшли на протест з перекриттям дороги. Голова районної адміністрації не раз пропонував жителям розійтися, запевняючи, що ніяке будівництво не ведеться, це виключно укріплення станції. Місцеві жителі чиновникам не вірять і звертаються до компетентних органів. Активістка руху «Фонд порятунку Києва» Оксана Костюкевич розповідає, що протести донині були безрезультатними. «Нас раз у раз відправляють у поліцію або в районну прокуратуру, мовляв, там вирішуйте», - говорить вона. «Нічого не змінюється, будівництво триває. Той діаметр труб і той склад розчину, який заливається в отвори, не відповідає хімічним укріпленням ґрунтів та гідроізоляції, як про це говорять у нашій Київській міській раді від Кличка», - впевнена інша активістка Тетяна Киричук. До слова, мер Віталій Кличко раніше обіцяв, що будівництво торгового центру буде відбуватися тільки за згодою громади. А громадяни на громадських слуханнях в кінці вересня висловились проти. Нині основна вимога активістів - зупинити будівництво і зайнятися безпосередньо укріпленням, відновленням станції. Працівники ГПУ не поспішають приймати протестувальників. Раз у раз із дверей відомства виходить людина і просить почекати ще. Незабаром стає зрозуміло, що ні генпрокурор, ні його заступники спілкуватися не готові. «Ми говорили з забудовниками, з підрядниками ще влітку. Крім безглуздої нісенітниці, що будівництво ТРК «Оазис» призведе до благоустрою цієї ділянки, нічого не чули. Але у нас є приклади ТЦ біля станцій метро. Навколо них МАФи і стихійна торгівля. Так, наприклад, відбувається на Лук'янівці, - пояснює Киричук. - Крім того, забудовники захочуть захопити і території поруч, які за договором їм не належать», - запевняє активіст. Координатор акції під ГПУ Юрій Клейнос показує план територій навколо станції метро «Героїв Дніпра»: «На сайті земельного кадастру є план цієї ділянки, де чітко показано, що орендоване ТОВ «Гелікон ЛТД». Так ось, ділянки біля метро на плані немає. Виходить - вони захоплені. Відповідно ділянку, огороджену парканом, незаконно охороняє Оболоньский райвідділ поліції. І це є підставою для надання клопотання до суду, щоб у судовому порядку наклали арешт на будівельні роботи та техніку, яка там міститься. Роботи можна припинити за статтею 197-1 частина 3 Кримінального кодексу України «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво». Клейнос впевнений, що сьогодні є два способи вирішення ситуації. «Арешт Генпрокуратурою - перший. Другий - народ сам піде, все розбере і спалить. Ми йдемо правовим шляхом і просимо через суд зупинити, щоб далі не руйнувалася станція», - наполягає активіст. До самого обіду, поки двері Генеральної прокуратури зачинилися на перерву, до активістів ніхто так і не вийшов.
Політика Закарпаття загрожує Києву від'єднанням від України Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс під час свого інтерв'ю повідомив, що Кабінету міністрів треба більше приділяти уваги Закарпатській області, якщо той хоче бачити її в складі України. Про це Рівіс повідомив в інтерв'ю, текст якого опублікований на сайті Закарпатської обласної ради. Говорячи про дороги, він обурився, що на сусідську Львівську область виділяється більше коштів з державного бюджету. За словами Рівіса, Закарпатська обласна рада зверталася до Міністерства інфраструктури, до прем'єра Володимира Гройсмана та Верховної Ради України, щоб Закарпаття ввели в експеримент, згідно з яким кошти з перевиконань надходжень від митниці йшли на розвиток місцевих доріг. За його словами, міністерство відмовило. «Якщо ми будемо надавати вам кошти з понадпланових показників від митниці на розвиток доріг, то український державний бюджет буде не виконаний». Тобто, на їхню думку, Закарпатська обласна рада та адміністрація недалекі в цьому питанні», - сказав Рівіс. Коли журналіст зазначив, що Закарпаттю треба більше представників у парламенті для лобіювання інтересів регіону, той сказав: «Я це так розумію: якщо уряд хоче бачити Закарпаття в складі України, то вони повинні не забувати про існування нашого краю».
Політика У ПАРЄ почалися дебати щодо України Увечері в середу, 12 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) розпочала дебати і розгляд резолюцій про порушення прав людини в анексованому Криму та непідконтрольних Україні районах Донбасу, повідомляє «Укрінформ». «Російські солдати з'явилися на українській землі. Росія порушила міжнародне право і права людини», - заявила автор доповіді по Україні чеський депутат Христина Зеленкова. Вона зазначила, що проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі є незаконним, порушує Мінські домовленості. Для їх проведення треба повністю забезпечити безпеку і вивести російські війська і зброю з території України, підкреслила вона. Член ПАРЄ, народний депутат України Олексій Гончаренко, повідомив, що політичний комітет Асамблеї підтримав всі поправки української делегації, які чітко формулюють дії Росії щодо України як «збройну агресію». Раніше повідомлялося, що в звіті ПАРЄ зазначено, що відповідальність за ситуацію на Сході повинна нести Росія. Зокрема, терористичні організації «ДНР» і «ЛНР» створювалися, контролюються і підтримуються за участю Росії.
Політика Путін про Донбас: Без реалізації політичної частини «Мінська-2» миру не буде Президент Росії Володимир Путін заявив, що без реалізації політичної частини «Мінська-2» врегулювання збройного конфлікту на Донбасі не буде, передає УНІАН. За його словами, прокремлівські бойовики 9 вересня «в односторонньому порядку заявили про те, що вони навіть не відповідатимуть на обстріли з боку українських Збройних Сил». «Нам весь час говорили, що за цим відразу підуть якісь дії в політичній сфері. Але нічого не відбувається», - продовжив Путін. Російський президент також заявив, що Україна не йде на «прямі контакти» з бойовиками. «Якщо хтось дійсно хоче виконання цих угод, потрібно впливати на всі сторони цього конфлікту, перш за все на« київську владу». Що заважає, я не розумію. Без виходу на політичні домовленості нічого не  просуватиметься», - упевнений Путін.
Суспільство Більше половини українців не уявляє своє життя без смартфона - дослідження Більше половини українців, а точніше 51% говорять, що вони відчувають тривогу, коли їхні смартфони і мобільні пристрої не під рукою. Такі результати випливають з глобального дослідження компанії Nielsen про споживчі звички користуватися телефоном для покупок і банківських операцій. Більше половини українців не можуть уявити своє життя без мобільного телефону, а 72% споживачів заявили, що мобільний пристрій робить їхнє життя кращим. У сучасному світі, де новини, покупки, банківські послуги і розваги доступні 24/цілодобово за допомогою різних пристроїв, страх випасти з інформаційного простору цілком зрозумілий феномен. 43% українських споживачів згодні, що особисте спілкування замінюється електронним, але не вважає це проблемою, а 27% опитаних респондентів вважають за краще писати СМС, а не поговорити. На запитання: «Що ви робили за допомогою мобільного пристрою за останні півроку?» - 80% споживачів відповіли - «користувалися соцмережами».

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,6311450004578-/ /-pc-/
Top