counter
Архів Повернутись назад 10 Листопада 2016
10 Листопада
Економіка В Україні яйця на 40% дорожчі, ніж в Польщі. В АМКУ поскаржилися на змову Асоціації постачальників торговельних мереж звернулась до  Антимонопольного комітету України з заявою щодо можливої картельної змови на ринку куриних яєць. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор асоціації Олексій Дорошенко. Як йдеться у повідомленні лише в жовтні ціни на курячі яйця зросли на 55%. Так в Україні десяток яєць коштує 26-30 грн, Тоді як у сусідній Польщі 17,5-21,5 грн.   «І це при тому, що корми для птахів в Україні, комбікорм та зернові, вартують значно дешевше ніж за кордоном. Тому виникає питання, або не вміємо виробляти яйця і вони просто «золоті», або в Україні розводять не лише кроликів…», - написав Дорошенко. Директор Асоціації постачальників торгових мереж додав, що в «Союзі птахівників України» подорожчання продукції пояснили скасуванням спеціального режиму оподаткування ПДВ, девальвацією гривні, низькою купівельною спроможністю населення та скороченням експортних поставок в жовтні.
За кордоном оформление ленты  На eBay продають пляшку горілки Trump майже за $8 тис. Після оголошення про обрання новим президентом США Дональда Трампа на сайті онлайн-аукціону eBay з'явилося оголошення про продаж пляшки горілки Trump. Як повідомляє РБК, спочатку пляшка горілки коштувала $3333, проте до вечора її вартість збільшилася вдвічі - до $7777. Раніше на аукціоні вже виставлялися пляшки горілки від мільярдера, але порожні, за ціною $100-250. Горілчаний проект Трампа проіснував недовго. У 2005 році бізнесмен став партнером компанії Drinks Americas Holdings. Передавши права на використання свого імені, майбутній американський президент отримав частку в прибутку і роялті. Золоті пляшки з фірмовою літерою «T», що коштували від $30, просувалися під слоганом Success Distilled («Дистильований успіх»), а сам Трамп обіцяв, що коктейль T&T (Trump&Tonic) стане найпопулярнішим в Америці.
За кордоном У ФСБ Росії заявили про затримання «українських диверсантів» в окупованому Криму У середу, 9 листопада, в окупованому Росією Севастополі затримали нібито українських розвідників за підозрою в плануванні диверсій. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву Центру громадських зв'язків ФСБ РФ. За даними ФСБ, затримані нібито є членам диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України. «ФСБ 9 листопада в Севастополі затримано членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України, які планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим», - повідомили в ЦГЗ. У повідомленні наголошується, що у затриманих вилучили «вибухові пристрої великої потужності, зброю і боєприпаси, засоби спеціального зв'язку та інші речові докази їхньої злочинної діяльності, зокрема карти-схеми об'єктів передбачуваних диверсій».
Події Бойовики 44 рази порушили режим тиші на Донбасі На Донбасі за минулу середу, 9 листопада, російсько-окупаційні війська 44 рази відкривали вогонь по позиціях Збройних Сил України. Як повідомили в прес-центрі штабу АТО, «найгарячіше» було на Маріупольському напрямку, де окупанти 25 разів обстріляли позиції сил АТО, зокрема з забороненого Мінськими домовленостями озброєння. На Луганському напрямі бойовики 14 разів порушили режим тиші, на Донецькому - п'ять. На Маріупольському напрямку проросійські бойовики відкривали вогонь зі стрілецької зброї, гранатометів, озброєння БМП, а також 82 і 120-мм мінометів поблизу населених пунктів Павлопіль, Новотроїцьке, Широкине, Водяне, Красногорівка, Богданівка, Гнутове, Мар'їнка. В районі Широкиного, Павлополя і Богданівки працював снайпер. По Водяному ворог вів вогонь із 122-мм артилерії. На Луганському напрямку російсько-окупаційний контингент з різних видів озброєння, включно з мінометами, обстріляв Новоолександрівку, Новозванівку, Кримське і Новотошківське. На Донецькому напрямку обстріли зафіксовані в районі Авдіївки і Луганського, де ворог використовував заборонені Мінськими домовленостями міномети.
Суспільство У Міноборони спростували затримання «українських диверсантів» у Криму У Міністерстві оборони України спростували інформацію про затримання в окупованому Росією Севастополі нібито українських диверсантів з Головного управління розвідки. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву спікера Міноборони України з питань АТО Андрія Лисенка. «У реальності ніяких диверсантів ФСБ не затримувала, оскільки їх у Криму і Севастополі немає. Російські спецслужби таким чином намагаються показати свою ефективність, вводячи в черговий раз в оману своє найвище російське керівництво, народ і міжнародне співтовариство», - повідомив він. Нагадаємо, що Центр громадських зв'язків ФСБ РФ повідомив про затримання в Севастополі нібито «членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України, які планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим».
За кордоном «Не мій президент». У Нью-Йорку тисячі людей протестують проти Трампа У середу ввечері, 9 листопада, в Нью-Йорку кілька тисяч людей вийшли на вулиці міста на знак протесту проти нового президента США Дональда Трампа, обраного на виборах 8 листопада, повідомляє NBC New York. За даними видання, учасники протесту почали збиратися на Юніон-сквер о 6 годині вечора, незважаючи на сильний дощ. Вони скандували «Не мій президент» і «Хей-хей, хо-хо Дональд Трамп повинен піти» і тримали плакати з написом «Трамп робить Америку ненависною» і «Не втрачайте надії». Протестувальники пройшли маршем і влаштували пікет у центрі міста біля Trump Tower, де розташована штаб-квартира мільярдера Дональда Трампа. «Американці не голосували за політику Дональда Трампа. Вони голосували за сексизм, расизм, ксенофобію, антисемітизм і чоловічий шовінізм», - розповіла активістка. «Я переживаю за мігрантів у цій країні, я переживаю за темношкірих і мусульман», - заявила одна з активістів.
Політика оформление ленты  Савченко в листі до Трампа попросила не залишати Україну наодинці з агресором Народний депутат України від фракції «Батьківщина» Надія Савченко звернулася до новообраного президента США Дональда Трампа з відкритим листом, текст якого вона опублікувала на своїй сторінці в Facebook. У листі вона привітала американський народ з обранням нового президента і попросила Трампа зробити все від нього залежне, щоб підтримати Україну і не залишити її наодинці з агресором. «Звертаюся до вас з проханням про збереження і навіть посилення санкцій проти країни-агресора - Російської Федерації, тому що ця країна розуміє тільки силу і рішучість, яких вам не позичати. Ще прошу про посилення міжнародної, технічної і військової підтримки України. Також прошу більш рішучих дій американських політиків щодо звільнення українських заручників з Росії», - написала вона в листі. Також Савченко попросила президента США надати роз'яснення щодо майбутніх кроків Білого дому з цих питань.  
Політика ГУР назвало фейком повідомлення ФСБ Росії про затримання «українських диверсантів» Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву ФСБ Росії про нібито затриманих співробітників ГУР в окупованому Росією Севастополі. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони України. «Цей черговий фейк російських спецслужб спрямований на приховування особистих репресивних дій проти мешканців півострова, а також з метою дискредитації України в очах міжнародної спільноти», - заявили в ГУР. Нагадаємо, що Центр громадських зв'язків ФСБ РФ повідомив про затримання в Севастополі нібито «членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України, які планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим».
Події На Харківщині мати забила до смерті 2-річну доньку за пачку сухарів Дворічанський районний суд Харківської області визнав винною 41-річну матір у смерті дворічної дочки і засудив її до восьми років позбавлення волі. Про це повідомили в прокуратурі області. Згідно з даними слідства, в серпні 2016 року п'яна мати недорахувалася пачки сухарів серед куплених нею продуктів. Жінка розлютилася і накричала на свою дворічну дочку, а потім почала бити долонями по голові та обличчю. «Дитина не втрималася на ногах і впала. Падаючи, дівчинка вдарилася головою об дерев'яний стіл і втратила свідомість. Після госпіталізації в лікарню дівчинка дві доби перебувала в комі. Не приходячи до тями, вона померла», - розповіли в прокуратурі. Крім того, у старшої дочки (3,5 років) за кілька днів до трагедії виявили гематому в ділянці лівого ока і численні садна спини і ніг. Зараз дівчинка перебуває у бабусі. У прокуратурі повідомили, що жінка визнала свою провину повною мірою (ч. 2 ст. 121 КК України «Умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїй дитині, що спричинили смерть»). На даний момент вирішується питання про позбавлення матері батьківських прав.
Політика МЗС України попросило ЄС поспішити зі скасуванням віз У Міністерстві закордонних справ України вважають неприпустимим подальше відкладення рішення Європейського Союзу про введення безвізового режиму для громадян України. Про це йдеться в заяві заступника глави МЗС Олени Зеркаль. У повідомленні наголошується, що представник українського МЗС під час зустрічі з главою представництва ЄС в Україні Хьюгом Мінгареллі заявила про необхідність з боку ЄС докласти додаткових зусиль для скасування візових вимог. «Україна розраховує, що інститути і держави - члени ЄС докладуть додаткових зусиль для прийняття законодавчої пропозиції про надання українським громадянам права на короткострокові безвізові поїздки в країни ЄС вже найближчим часом, безвідносно до процесу узгодження всередині ЄС механізму тимчасового призупинення безвізового режиму», - йдеться в повідомленні. За словами Зеркаль, українська сторона виконала всі критерії, необхідні для лібералізації ЄС візового режиму: створені антикорупційні органи, введена система електронного декларування відповідно до найкращих європейських стандартів у сфері боротьби з корупцією.
Суспільство ЗМІ дізналися ім'я одного із затриманих українців в окупованому Криму У родині одного з нібито затриманих в окупованому Росією Криму «українських диверсантів» спростували його зв'язок з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Про це повідомляє телеканал «Дождь». У повідомленні наголошується, що українець Олексій Штибліков представився братом одного із затриманих у Криму. Він повідомив, що його брат Дмитро Штибліков працює аналітиком Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос» у Севастополі. Крім того, за даними джерела російського «Інтерфаксу», затримані в Севастополі визнали провину і почали давати свідчення. «Затримані є кадровими розвідниками... Всі троє визнали свою провину і дають відповідні свідчення», - сказало джерело. Нагадаємо, що Центр громадських зв'язків ФСБ РФ повідомив про затримання в Севастополі нібито «членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України, які планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим». У ГУР Міноборони України заявили, що це черговий фейк російських спецслужб, який спрямований на приховування особистих репресивних дій проти жителів Криму, а також з метою дискредитації України.
Суспільство Савченко розбурхала соцмережі своїм листом до Трампа Лист нардепа від «Батьківщини» Надії Савченко республіканцеві Дональду Трампу, який виграв на президентських виборах у США, розбурхав соцмережі. Всі коментарі можна прочитати під постом Савченко в Facebook. Нагадаємо, український депутат Надія Савченко звернула увагу Трампа на те, що Україна страждає від російської агресії і втратила частину своїх територій і десятки тисяч солдатів, мирних жителів і волонтерів. «Багато заручники зараз піддаються тортурам в РФ. Я хочу привітати американський народ зі зробленим вибором і прошу Вас як людину зробити все від Вас залежне щодо підтримки України, не залишаючи її наодинці з агресором», - написала Савченко. Користувачі соціальної мережі почали активно коментувати цю новину. Так Igor Herdt написав: «А ви впевнені, що їм є справа до України? Це голос волаючого в пустелі». В. Бондар: «Надю, Ви звертайтеся до мене краще, якщо що, я безкоштовно Вам перекладу (лист Савченко англійською мовою. - Ред.). Тільки не ганьбіть Україну такими листами». Ірина Іващенко: «Фуууу... Брудом Дональда Трампа поливали, тепер листи пишемо, який він молодець!» Kirill Dushechkin: «Нічого він не посилюватиме. І тепер буде дуже зле Україні. Я кажу це не бажаючи того».
За кордоном Спецслужби США побоюються доповідати Трампу секретну інформацію - The Washington Post Спецслужби США знаходяться в напрузі перед доповіданням секретної інформації, зокрема, що стосується питань безпеки, майбутньому президентові Дональду Трампу. Про це повідомляє газета The Washington Post з посиланням на високопоставленого представника національної безпеки США. «Це страх перед невідомим», - сказало джерело. За його словами, спецслужби навіть не можуть припустити, якою буде реакція Трампа. «Ми не знаємо, хто він насправді, крім усіх цих розмов. Як він буде вести себе протягом наступних чотирьох років або навіть у найближчі кілька місяців?» - сказав співрозмовник видання. «Я буду працювати сьогодні наполовину затамувавши подих, наполовину в страху», - продовжив він. Газета зазначає, що на 11 листопада запланована перша зустріч спецслужб за участю 45-го президента Дональда Трампа.
Суспільство Порошенко продовжив дію угоди з Нідерландами щодо розслідування катастрофи MH17 Дію угоди між Україною та Нідерландами про Міжнародну місію захисту розслідування катастрофи рейсу МН17 авіакомпанії Malaysia Airlines продовжено до 1 серпня 2017 року. Про це повідомляється на сайті глави Української держави. «Президент Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною Радою України Закон про ратифікацію угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2017 року терміну дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародної місії захисту розслідування від 28 липня 2014 (№1688-VIII)», - йдеться в повідомленні. У Президента вважають, що ратифікація Угоди сприятиме якнайшвидшому завершенню розслідування катастрофи рейсу МН17 авіакомпанії Malaysia Airlines. Нагадаємо, що 17 липня 2014 року в небі над Донбасом зазнав аварії пасажирський авіалайнер Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. Згідно з оприлюдненими результатами розслідування, падіння літака було викликано вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеної російським зенітно-ракетним комплексом «Бук» на окупованій проросійськими бойовиками території біля селища Первомайське Донецької області.
За кордоном оформление ленты  Нову серію South Park терміново переписали через перемогу Трампа в США Творці сатиричного мультсеріалу South Park терміново переписали новий епізод 20-го сезону через перемогу мільярдера Дональда Трампа на виборах президента США, повідомляє «Русская служба Би-би-си». Як повідомляє видання, в попередній версії, яка була заготовлена ​​до виборів 8 листопада, як президент фігурувала екс-держсекретар США Гілларі Клінтон - головна суперниця Трампа на виборах президента США. За даними Variety, в оновленій серії жорстко висміюються результати минулих виборів. Зокрема, батько одного з головних героїв Ренді Марш говорить у ній, що «ми дізналися, що в США жінка може стати тим, ким захоче, крім президента». У США прем'єра сьомого епізоду 20-го сезону з Трампом відбудеться ввечері у четвер, 10 листопада. Нова назва серії - «Oh Jeez» («О, боже»). Раніше повідомлялося, що творці мультсеріалу «Сімпсони» передбачили президентство Дональда Трампа ще 16 років тому.
Економіка У листопаді ціна на хліб виросте на 15-18% - ВАП В листопаді відбудеться перегляд цін на основні види хлібобулочної продукції на 15-18%, а в січні, можливо, ще на 10-12%. Про це заявив  президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Володимир Череда під час прес-конференції, передає кореспондент АСН. «Формування ціни на хліб прив'язано, як не дивно, за всіма складовими до курсу валют, починаючи з зерна, тобто борошна, іншої сировини — олія, цукор — це також є пряма прив'язка до курсу», - сказав він. Також, за його словами, це і обладнання, і енергоносії. «Єдиний фактор, який не прив'язується, - це заробітна плата. Це є реалії нашого життя», - додав Череда. «Усі ці чинники на сьогодні дають усі підстави говорити, що в листопаді відбудеться перегляд цін на основні види хлібобулочної продукції», - сказав він. Череда уточнив, що йдеться про підприємства  Всеукраїнської асоціації пекарів. Також, за його словами, це не пов'язано зі скасування урядом постанови про державне регулювання цін. «Є певні економічні обґрунтування, реалії ринку, реалії життя, що потрібно хлібникам переглядати ціну. Перегляд ціни буде в межах 15-18%. Отакий буде ріст цін», - уточнив президент ВАП. Разом з тим, він уточнив, що у січні 2017 року через перегляд заробітної плати до 3200 грн також можливе підвищення вартості хліба на 10-12%.
Економіка Аваков просить Раду прийняти закон, який регулює гральний бізнес Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав депутатів Верховної Ради України прийняти закон про регулювання азартного ринку, щоб повернути тіньовий грошовий потік під контроль держави. «Нам потрібні ці податки! Я оцінюю недоплачені податки в бюджет з сектора "ігорки" на суму не менше $300 млн. Може, досить валяти дурня, товариші лобісти і контрлобісти? Чи не час навести лад», - написав він на своїй сторінці в Facebook. Аваков підкреслив, що діяльність компаній МСЛ, «Патріот», що діють на ринку грального бізнесу, стала незаконною в Україні в зв'язку з введеними РНБО санкціями щодо компаній, якы мають бенефіціарів з РФ. «У рамках рішень експертів ДНДЕКЦ МВС, компанії "Лото", "Мережа", "В Мережі", "Олімпійське лото", "Дрім-лото", "Золотий тріумф", "Фаворит", "Фурор", "Спорт ліга" і низка інших - компанії, що діють поза законодавчими рамками. Всі точки цих операторів, підлягають закриттю», - підкреслив голова МВС. Міністр також анонсував через два тижні чергову перевірку цього ринку. «Розчищення авгієвих стаєнь нами починається через два тижні - який вже раз! Прохання до всіх легальних операторів підготувати дозвільні та податкові документи. Решті - зачинитися», - підкреслив міністр.
Суспільство Українців закликали не відвідувати окупований Крим У зв'язку з повідомленнями про затримання в окупованому Криму Міністерство оборони України закликає громадян України утриматися від поїздок на острів без особливої ​​потреби. Про це повідомив спікер Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник на брифінгу в Києві, передає Інтерфакс-Україна. «Після окупації Крим перетворився на небезпечне місце. Окупаційна адміністрація репресує українців, кримських татар та інших громадян з іншою точкою зору. Ми закликаємо українців та іноземців ретельно зважувати всі «за» і «проти» і не відвідувати без потреби окуповані території», - заявив він. Також спікер Міноборони назвав заяви ФСБ РФ про нібито затримання осіб, які готують диверсії проти російських військовослужбовців, продовженням інформаційної війни Росії проти України. «Ми офіційно це спростовуємо і заявляємо, що це провокація проти Української держави і черговий крок в інформаційній війні», - підкреслив Мотузяник. Нагадаємо, що Центр громадських зв'язків ФСБ РФ повідомив про затримання в Севастополі нібито «членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України, які планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим».
Економіка Експерт пояснив, чи обґрунтоване зростання цін на хліб Заява про підвищення цін на хліб у зв'язку з ростом курсу валют є більше спекулятивною, але вартість витрат на виробництво дійсно зросла. Про це в коментарі АСН сказав економічний експерт Ігор Шевляков. «Це все витрати в гривні, і тут зовнішній фактор дуже мало грає роль. Але ці складові у вартості підвищуються. Тобто за цей рік вже два подорожчання електроенергії відбулося», - заявив експерт. За його словами, велика частина вирощених зернових в Україні призначена для експорту, і таким чином виробники намагаються пояснити девальвацію. «Зростання цін на зовнішніх ринках на зернові немає. Навпаки, за останні кілька років ціни знизилися. Але, з іншого боку, є девальвація. Тут вони намагаються це пояснити. По-перше, це спекулятивна заява. Вся собівартість - це внутрішні витрати, тобто витрати в Україні. Єдине, що вони можуть імпортувати, це обладнання, частково - газ. Все інше - це виключно внутрішнього походження витрати. Але ці витрати дійсно підвищуються», - зазначив експерт. Нагадаємо, президент Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда заявив, що в листопаді відбудеться перегляд цін на основні види хлібобулочної продукції на 15-18%, а в січні, можливо, ще на 10-12%. Він уточнив, що йдеться про підприємства Всеукраїнської асоціації пекарів.
Суспільство Адвокати Небесної сотні виступили проти Матіоса Адвокати Небесної сотні вимагають від генерального прокурора Юрія Луценка передати справу хмельницьких СБУшників від очільника Головної військової прокуратури Анатолія Матіоса до начальника департаменту спецрозслідування ГПУ Сергія Горбатюка. Про це у коментарі АСН заявила адвокат Євгенія Закревська. Вона повідомила, що причиною цього стало те, що, на думку адвокатів, є загроза, що у головній військовій прокуратурі справу можуть розвалити. Вона пояснила, що свого часу керівник Хмельницького управління СБУ Віктор Крайтор написав рапорт, де взяв провину за надання наказу на застосування зброї на себе, потім він був взятий під варту. Але нині вияснилося, що справу щодо Віктора Крайтора закрили.   «Того дня у мирних беззбройних людей, які просили головного СБУшника вийти до них із поясненнями, почали стріляти. У перші ж хвилини стріляли з центрального входу до приміщення. Куля влучила в 71-річну Людмилу Шеремет. У важкому стані жінку забрала «швидка». Після цього активісти перейшли до радикальних дій: з обох боків ворота СБУ підперли тролейбусами, у вікна полетіла бруківка, а потім і коктейлі Молотова. Будівля палала. Вночі смертельне поранення отримав 22-річний Дмитро Пагор, який разом з іншими майданівцями стояв до останнього… Через три дні від отриманих поранень у лікарні померла і Людмила Шеремет», - зазначила  Закревська і додала, що ця справа - приклад «успішного» розслідування справ Майдану Анатолієм Матіосом. За її словами, на нинішньому етапі справа розслідується за фактами перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки.
Суспільство ЗМІ повідомили про арешт «українських диверсантів» у Севастополі Ленінський районний суд окупованого Росією Севастополя на закритому засіданні обрав запобіжний захід у вигляді арешту трьом українцям, яких напередодні затримали за підозрою в плануванні диверсії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в суді. «Всі заарештовані на два місяці», - повідомили в суді. Нагадаємо, що 10 листопада Центр громадських зв'язків ФСБ РФ повідомив про затримання в Севастополі нібито «членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України, які планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим». У ГУР назвали цю інформацію фейком, яку російські спецслужби поширюють з метою приховування особистих репресивних дій проти жителів Криму і дискредитації України.
Суспільство оформление ленты  У Bellingcat розповіли нові подробиці розслідування катастрофи MH17 Засновник міжнародної групи розслідувачів Bellingcat Еліот Хіггінс заявив, що за відправку зенітно-ракетного комплексу «Бук», з якого збили пасажирський авіалайнер Malaysia Airlines, відповідальне командування російських збройних сил. Про це він розповів в інтерв'ю DW, відповідаючи на запитання про розслідування катастрофи MH17. «Складно назвати ім'я людини, яка віддавала наказ. Але спільна слідча група має великий масив записів, з яких, можливо, буде зрозуміло, хто зробив запит на пускову установку, куди запит направили і хто дав цьому статися», - заявив він. Хіггінс підкреслив, що Захід не вірить Росії через постійну брехню. «Росія добре розвинена в розвідці, війні і обмані, але постійна брехня не робить відмінним брехуном. І в цьому проблема Росії», - підкреслив він.   Нагадаємо, що 17 липня 2014 року в небі над Донбасом зазнав аварії пасажирський авіалайнер Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, всі пасажири загинули. Згідно з оприлюдненими результатами розслідування, падіння літака було викликане вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеної російським зенітно-ракетним комплексом «Бук» на окупованій проросійськими бойовиками території біля селища Первомайське Донецької області.
Економіка Тука заявив про мільярдний позов проти Росії за незаконний видобуток у Чорному морі Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб Георгій Тука анонсував подачу позову в міжнародний суд проти Росії за видобуток корисних копалин у Чорному морі, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Недавній випадок з українським прикордонним катером, який був атакований російськими літаками - ми ініціювали цю акцію, щоб отримати факти. А саме - щоб довести факт незаконного, бандитського видобутку корисних копалин у територіальних водах України. Отримавши ці докази, Мін'юст та МЗС готують позов проти Росії», - сказав він. Заступник міністра не уточнив суму позову, заявивши лише, що йдеться «про суму з дев'ятьма нулями». Раніше повідомлялося, що ФСБ Росії прикриває незаконний видобуток піску на Бакальській банці в Каркінітській затоці, який розташований в територіальних водах України.
Події Херсонський сепаратист провів брифінг в «Українському домі» Відомий херсонський сепаратист, прихильник «русского мира» Олександр Гуляєв із соратниками виступив з брифінгом в Українському кризовому медіа-центрі. Про це передає Depo.Киев Херсонські проросійські активісти провели анонсовану раніше прес-конференцію не в прес-центрі УНІАН о 14:30, а в кризовому медіа-центрі в «Українському домі» в Києві об 11:00. Під будівлею агентства УНІАН, де мала відбутися прес-конференція, зібралося декілька десятків активістів, переважно - ветерани АТО, які виступали проти проведення такого заходу. Активісти розповіли, що захід, в якому мав брати участь херсонський сепаратист Гуляєв, перенесли в інше місце і на інший час. За їхніми словами, одіозних учасників заходу навіть ніхто не перевіряв. За словами представників медіа-центру, про антиукраїнську позицію спікерів вони не знали, тому захід був проведений. Організація подала заявку в останній момент, сказали в УКМЦ.
Політика Тетяна Козаченко Интервью
Тетяна Козаченко: Лідерами саботажу люстрації виявилися ДФС, МВС і СБУ
У першій частині інтерв’ю з директором Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяною Козаченко ми говорили про органи влади, які найбільше пручаються люстрації, про тиск на люстраторів. У другій частині нашої розмови  - про прорахунки системи е-декларування, про те, яким чином і кому саме з часів Януковича вдається всидіти в найвищих кабінетах, і чому Конституційний Суд тримає люстрацію «в заручниках». В Адміністрації Президента могли вплинути на нормалізацію ситуації з декларуванням   - Згідно з "Законом про очищення влади", який діє два роки, люстровано 98% чиновників. Чи можна стверджувати, що люстрація насправді відбулася?   Закон "Про очищення влади" - це люстраційний Закон, але не Закон про люстрацію. Він навіть назву іншу має. Сам Закон передбачає декілька люстраційних критеріїв, за наявності яких застосовується тимчасова заборона доступу до державних посад. Перший критерій передбачає боротьбу з тоталітарним режимом, тобто усунення недемократичних еліт, керівництва. Мова навіть не йде про їхню відповідальність (це прерогатива правоохоронних органів і судів), а про їхнє усунення від посад, бо держава визначилася, що не потребує їхнього досвіду для відновлення державного управління та для проведення реформ. Це перше. От у цій частині закон спрацював на 98%.   Друга частина - це боротьба з комуністичним режимом. В цій частині я не можу перевірити виконання закону, бо це частина відпрацювання СБУ, яка не надає можливості перевірити повноту інформації. Частково виконана ця частина, але наскільки, об’єктивно не оцінити.   Третє. Це майнова перевірка на визначення законності джерел набуття майна за час державної служби посадовцями, про що вони повинні пояснити. Така процедура фактично була знівельована органами ДФС. В країні  700 тис. посадовців, зокрема 300 тис. державних службовців на момент набуття законом чинності. Зараз цей обсяг посадовців вже менший. Отже, в реєстрі щодо майнових декларацій у нас всього з 700 тис. осіб, що підлягають перевірці після двох років - 110 осіб!   І там не буде осіб, імена яких пов’язують з реальними статками і корупційними ризиками екс-голови Вищого господарського суду Татькова або його заступника судді Ємельянова, Єршова, який звільнився фактично через майновий скандал з МВС, та всіх інших. Тому цей останній критерій щодо майнової перевірки - повністю нівельований. Треба визнати, що в цій частині закон не спрацював. Але очищення відбувається різними шляхами й інструментами. Зараз запроваджуються інші механізми очищення, які мають зробити те очищення, яке не спромігся  забезпечити  цей закон, бо його виконували ті органи, які не оновилися. Це антикорупційне законодавство, запровадження електронного декларування.   -         У Вас були труднощі з поданням е-декларації?     По е-декларуванню найбільше часу зайняло отримання довідок з відповідних органів, щоб не було помилок. Були деякі питання. Вони полягали у тому, що я хочу задекларувати деякі моменти, але ця електронна декларація цього не дозволяє. Наприклад, ще в 2014 році я надала позику фізичній особі , яка забезпечена нотаріально іпотекою. Тобто свої власні кошти за угодою з нотаріальним оформленням за рік до державної служби надала іншій особі. І в неї переді мною є борг. Але немає графи, де я можу зазначити іпотечні зобов’язання переді мною. Або, наприклад, ще 10  років тому, в 2006 році, я з чоловіком  купила будинок. Після цього ми цей будинок покращили: замінили вікна, дах. Ця програма не дає можливості це відобразити, а я це хочу зробити. Є моменти які, я вважаю, пропущені, наприклад,  за витратами разова виплата, що менше 50 мінімальних заробітних плат, не декларується. Багато посадовців витрачають великі кошти на навчання дітей, зокрема за кордоном, якщо такі витрати щомісяця разово на гривню  - менше ніж 50 МЗП, а на рік реально становлять 500 МЗП за сукупністю, то в декларації цього не буде видно. Але навіть зараз, безперечно, е-деклорування є надзвичайно важливим. Але ще важливішим буде реалізація, якщо не відбудеться реальних оцінок і наслідків від антикорупційних органів, то це може повернути нас у гіршій стан, ніж було за часів вседозволеності посадовців за Януковича.   - А хто винен у тому, що така програма написана? Що депутати та міністри до останнього не могли подати електронні декларації?   Програма написана нормально. В неї нормальний інтерфейс, вона не складна. Питання у тому, хто складав технічне завдання. Які це фахівці робили? Бо ІТ-фахівці, компанія відображає лише замовлення. Їм дали технічне завдання – вони реалізували. Цікаво, чи не заклали «жучки», які можуть в подальшому рятувати  чиновників.   - Програмісти говорять, що ці "жучки" та проблеми були закладені з самого початку. Що вони прогнозовані. Питання справді до тих органів, які забезпечують роботу цієї системи. Хоча в результаті ми бачили, як НАЗК та Держспецзв'язку "переводили стрілки" один на одного. На Вашу думку, хто стоїть "на горі" за тим, щоб закон у цій частині, а саме електронного декларування, був провалений?   Знаєте, не треба шукати темну кішку в темній кімнаті. Це є просто очевидним. Електронне декларування 100% демонструє рівень державного управління. При наявності Адміністрації Президента, при тому, що Президент пропонує Генерального прокурора, а він є екс-головою його фракції, має більшість у парламенті, більшість міністрів в уряді, ви уявляєте, що державні органи та інші здатні діяти поза волею Президента? Ви уявляєте, що голова СБУ чи Генпрокурор можуть діяти поза ініціативою Президента? І досі цієї незалежності та автономії немає, вона відсутня. Тому, в принципі, Адміністрація Президента має всі можливості та механізми і ресурси  державного управління для забезпечення належного функціонування саме цього напрямку.   В тому числі, розуміючи, яким чином обиралося НАЗК, яким чином його члени призначалися Президентом, як працюють всі державні органи. Якщо взяти Держспецзв'язок та інші державні органи, то я навіть собі не уявляю, що вони та їхні працівники здатні виступити проти Адміністрації Президента чи робити власну політику, чи бути відокремленими. Тому в країні при наявності політичної волі можна все це усунути, а правильніше  - притягти до відповідальності всіх, хто «влаштовує» штучні проблеми.   - Раніше Ви та Єгор Соболєв говорили, що після першого етапу люстрації, потім після е-декларування, розпочнеться третій етап очищення влади. Що це буде за процес? Буде якась обробка внесених чиновниками даних? Які нові ініціативи Ви готуєте найближчим часом?   Ви хочете, щоб ми розкрили усі плани? Знаєте, яка проблема робочих процесів на сьогодні? Багато експертів мають спільну думку, що має бути в результаті, але дуже часто думки відрізняються щодо механізмів та процедур досягнення, і вже на стадії процесів з'являються розбіжності. Поки плани не набули остаточної об'єктивної форми, не прийнято рішення, не хочеться це анонсувати. Бо ті сили, які зацікавлені тільки у власному існуванні, а не нормальній країні, можуть нашкодити процесам, щоб нівелювати ризики для себе. Тому ми нікого не попереджаємо. Нехай чекають на те, що ми у боротьбі з корупцією будемо займати найактивнішу позицію та застосовувати відповідні процедури. Ідеї однозначно у нас є. Зміни і запровадження всіх люстраційних і антикорупційних механізмів відбувається досі завдяки людям, активістам, журналістським розслідуванням.     Закон про люстрацію все ще можуть скасувати   - Раніше ви говорили, що люстрації підлягає і 21 народний депутат. Вони через суд оскаржують свою люстрацію. Якщо Конституційний суд, наприклад, зараз скасує Закон "Про очищення влади", якими будуть наслідки? Чи справді існує загроза, що КСУ "заверне" Закон "Про очищення влади"?   Чудові запитання у тій частині, що ви ставите запитання, які є риторичними або треба мати талант передбачення. І в більшості випадків запитання так побудовані, що ви й самі на них відповідаєте.   - Тобто Конституційний суд без проблем може своїм рішенням відмінити закон? По суті, за ініціативою депутатів колишньої Партії регіонів.   Я поясню, чому тут є гра слів. Свого часу, коли я займалася юридичною, адвокатською практикою, то один з клієнтів мене спитав: "Чи може, Тетяно, бути так? Чи може державний орган зробити так?". І я його спитала у відповідь: "А чи може тебе міліціонер вдарити по голові?" Він подумав і сказав:  "Може!"- «А чи має право?» -  «Ні!»   Так от. Треба розрізняти: чи може Конституційний суд і чи має право? Чи може? У цьому складі суд може це зробити. Враховуючи, що у цьому складі є 6 суддів, які мають конфлікт інтересів з цим законом. А це юридична перепона. Тому, так – такий склад може!   Інше питання, чи має право?  Вже той факт, що КСУ замість одного місяця розглядає це конституційне провадження вже більше півтора року, багато про що говорить! Враховуючи, що в ЗМІ вже з'явилися проекти їхніх рішень, підписані суддями доповідачами, де вони вбивають усі системні норми закону, то знову – так, можуть! Але є думки експертів, екс-членів КСУ, наприклад Домбровського, який сказав, якщо вам цей закон у чомусь не подобається, то це питання поліпшення закону, внесення змін до нього. Однак це не означає, що він є неконституційним. І це питання юридичної практики, а не конституційного провадження. З міжнародної практики це є очевидним. Більш того, міжнародна спільнота підтримала цей закон. Якщо ознайомитися з рекомендаціями щодо безвізового режиму з ЄС, то там теж є вимоги щодо люстраційного законодавства. У висновку Венеціанської комісії є також прямі ствердження, що цілі саме цього  закону є правомірними. Крапка. Тобто насправді всі, хто не обіймає і не обіймав найвищих посад, намагаються нас підтримати у цьому законі, суспільство підтримує цей процес. А всі перепони на шляху його реалізації, які ми бачимо, чиняться з боку влади, старого складу частини Конституційного суду. Ці 6 суддів, у яких є конфлікт інтересів, по суті, є блокуючим пакетом. Все, що вони мали б зробити, це не їхнє право, а обов'язок, так це взяти відвід. Вони мали б заявити про самовідвід. Однак вони не готові це зробити. Не хочуть допустити цього. Вони і досі користуються правом, що їхнє рішення не підлягає скасуванню. А зараз вже, відповідно до норм судової реформи та конституційних змін, не буде такої підстави звільнення судді КСУ, як порушення присяги.   - Коли буде поставлена крапка Конституційним судом?   27 жовтня у них був черговий розгляд у закритій частині засідання конституційного провадження. І вони знову перенесли питання на невизначений термін. Вони вже півтора року як  повинні були винести рішення. Але що вони будуть далі робити - нікому невідомо! Не можна прогнозувати подальше порушення законодавства  суддями КСУ. Можна прогнозувати лише дотримання законодавства, але в цьому випадку це не працює   - Тобто за політичною мотивацією вони можуть відмінити закон у будь-який час?   Я думаю, що Конституційний суд обрав наступну політику: вони були здатні та були готові скасувати системні норми закону, щоб він був "вихолощений". Коли, наприклад, "Опозиційний блок" та ті, хто подав це конституційне подання, говорять, що вони намагаються скасувати не сам закон, а виключно деякі  його положення, це надзвичайна маніпуляція та лукавство. По-перше, тому що там ідеться не про деякі положення, а там зачіпаються системні норми. Після їх відміни закон просто стане порожнім. І, по-друге, Конституційний суд необмежений поданнями, він може відмінити закон в цілому, якщо буде вважати це за потрібне. Тому, в принципі, передбачати, що буде далі відбуватися з Конституційним судом, вкрай важко і на цьому етапі слід не розгадувати їхні подальші дії, а проводити таку громадську роботу та реформи, щоб дії державних органів, зокрема КСУ, могли бути виключно законними.   - І ще про скасування Закону. Може бути все, що завгодно?   Так. Може бути все. Але в цьому випадку Конституційний суд візьме на себе цю відповідальність. Бо цей закон прийнятий для дотримання саме прав всіх людей на належне державне управління. Закон не порушує фундаментальних прав посадовців, а стосується права держави визначати умови доступу до державної служби,  держава повинна регулювати цей доступ для забезпечення порядку і життя країни, а не забезпечувати працевлаштування на конкретних посадах окремих людей, які вже проявили «здатність» здійснювати державне управління повною мірою, наслідком саме їхнього управління ми маємо понівечену розграбовану країну. Хоча сам закон не забороняє їм реалізовуватися в будь-якій іншій сфері, державні посади - це не приватна власність, вони можуть бути навіть народними депутатами, багато з них переховуються в парламенті, користуючись недоторканністю. Чи готовий  Конституційний суд повернути на державні посади тих, кому забороняє це забороняє закон? Побачимо. Пройшло два роки Закону, залишилося ще 8, може, КСУ здатен не розглядати належно конституційне подання не півтора року, а ще вісім? І таким чином надалі ухилятися від своїх функцій? В будь-якому разі всі процеси, що відбуваються, є публічними і люди можуть дати власну оцінку тому, що відбувається. Все це впливає на майбутнє, на лідерів, партії, політику, сприйняття, реформи.       Топ-3 порушників люстрації   - Які органи влади є "лідерами саботажу" люстрації? Рік тому це були ДФС та МВС? Наразі ситуація не змінилася? Які ще органи в цьому списку?   Після ДФС - це МВС, а потім - СБУ. Я поясню чому. Тому що МВС та СБУ взагалі не визнають, що у них є самостійні структурні підрозділи в центральному апараті, керівники і заступники яких підлягають люстраційній забороні за умов, що вони перебували на своїх посадах більше року за президентства Януковича, або під час акцій масових протестів взимку 2013-2014. Тобто за кількістю посад в центральному апараті, в Києві, є відомства, які відповідають за цілі напрямки по всій Україні: слідчі департаменти чи управління  карного розшуку, внутрішньої безпеки, представництва у судах тощо. А МВС каже, що у них нема самостійних структурних підрозділів, окрім ДАІ та Державної служби охорони. При тому, що береш положення про кожний такий департамент центрального апарату, де просто у заголовку написано, що це є самостійний структурний підрозділ.    - Це пряме порушення закону?   Так. Це пряме недотримання закону. Щодо СБУ, то у них інші пояснення. Вони кажуть, що у них структурні підрозділи називаються "функціональні". Слова "самостійні" нема, тому ми їх не розглядаємо. От такий казус. Таким чином вони ховають на посадах тих, хто підпадає під дію закону.   - Ви заявляли про те, що на своїх місцях залишається "недолюстрованих" 2% чиновників, яким чином їм це вдається?  Хто це, прізвища скажете?   На сайті Міністерства юстиції Департамент оприлюднив звіт, де є вся ця інформація. Найбільш гучні ситуації порушень можу оприлюднити: Олег Валендюк - це екс-виконуючий обов'язки прокурора Києва. Зараз Луценко призначив його першим заступником прокурора Криму. Він 100% люстраційна особа, але яка має рішення суду, що забороняє Генпрокуратуру його звільняти. При тому, що він першим в країні отримав таке рішення суду. Це рішення ховали 6 місяців, про нього ніхто не знав, воно не було опубліковане в реєстрі, Генеральна прокуратура, як відповідач у справі,  в суди не ходила, це рішення не оскаржила, а відразу поклала його в особову справу, щоб у подальшому призначити його на більш високу посаду. Друге найбільш гучне порушення - це Людмила Демченко - перша особа податкових органів столиці, в 2013 році була призначена в керівництво податкової Печерського району. Зараз вона очолює головне управління ДФС міста Києва. Коли почалися перевірки, щоб до неї не було запитань, вона звільнилася, ДФС нам прозвітувала, що вона підпадає під люстрацію та вона є звільненою, тому вони не можуть застосувати до неї заборону (люстрацію). А після цього вона була призначена Насіровим очолювати податкову Києва. При тому, що до цього вона була помічницею народного депутата Ніни Южаніної - це Блок Петра Порошенка, голова парламентського комітету податкової та митної політики. Всі збіги, звичайно, «випадкові». Після того, як Кабінет міністрів наполіг на дотриманні закону і вона була звільнена і навіть відомості щодо неї включені в державний Реєстр, Демченко звернулася до суду та протягом трьох робочих днів там порушили справу та винесли рішення на її користь щодо її відновлення на посаді. Відразу після цього справу зупинили, щоб неможна було її переглянути. І третє яскраве порушення - це Павло Пашко - керівник найвищого податкового вишу у країни , в Ірпені. Цей ВНЗ формує всі податкові кадри країни. Це саме той ВНЗ, який раніше очолював пан Мельник, з цим вишем весь час пов'язують корупційні скандали. Пашко також має люстраційні критерії і вже 2 роки повинен бути в Реєстрі і не на посадах, зокрема ректора. Більше того. Спочатку пан Ігор Білоус, будучи головою ДФС, публічно громадськості і студентам обіцяв його звільнити, але цього не зробив. Потім це повинен був зробити і за дорученням Уряду Роман Насіров, але теж не зробив. Незважаючи на безліч публікацій, запити Міністерства юстиції, наполягання Кабміну, його не звільнили. А потім Павло Пашко в районному суді отримав рішення щодо захисту своєї честі та гідності щодо спору з невідомим журналістом, що він  нібито не підлягає люстрації. А які цікаві вибори під його патронатом пройшли щодо вибору ректора, які він «переміг» і закріпив посаду за собою. Зафільмовано, як проводилися ці вибори, як отримували бюлетені і "голосували" люди, яких взагалі немає в списках виборців. Пашко прикривається зв’язками, Роман Насіров так «переймається» необхідністю реформ і змін, що робить все, щоб усі старі кадри залишалися при посадах.    Як тільки випадок щодо підстав люстрації Павла Пашка став публічним, на його захист став народний депутат Андрій Деркач. Саме після цього на радіо "Ера" пішла хвиля аудіозаписів з дискредитації люстраційних процесів. Саме після цього була створена група "Заборонено забороняти", в яку входять «всі неупереджені, демократичні, нелюстраційні» -  Вілкул,  Бойко, Добкін, Ківалов та інші. Саме Андрій Деркач намагався через парламент у законодавчий спосіб скасувати е-декларування.   - Чимало державних чиновників мають відношення до певного бізнесу. Це всіляко вуалюється. Однак є прямим порушенням закону про держслужбу? Будуть ухвалюватися рішення щодо них? Як з цим боротися?   Єдине, на чому зараз треба найбільше зосередитись, це е-декларування. Навіть якщо посадовці мають прихований бізнес, то «наклонувати» осіб, які не пов'язані родинними зв'язками, переоформити на них свій бізнес, дуже для них ризиковано, їм все важче і важче приховувати порушення Закону.  Журналістам і громадськості слід бути пильними, і правда стане відома. Всі антикорупційні заходи, е-декларування, - все це має бути механізмом для очищення влади. І роботи в цьому напрямі ще надзвичайно багато.  
Події У Києві звільнений за «законом Савченко» зек убив жінку У Києві працівники поліції затримали 34-річного раніше судимого жителя Умані за розбійний напад на жінку, яка пізніше була знайдена мертвою біля залізничного вокзалу в столиці. Про це передає відділ комунікації поліції міста. «В ході слідства було встановлено, що потерпіла - 27-річна мешканка Кіровоградської області. Вона приїхала до Києва на запрошення друга, з яким познайомилася в інтернеті», - повідомили в прес-службі. Чоловік з товаришем зустріли на вокзалі дівчину і разом поїхали гуляти Києвом, а потім повернулися назад на вокзал. Компанія купила алкогольні напої, продукти і відправилася на недобудований паркінг біля вокзалу. Після розпиття алкоголю чоловіки побили і пограбували жертву, після чого зникли. Вранці мертву жінку виявили перехожі. Чоловік був звільнений за "законом Савченко".
Політика Депутат Київради Дмитро Гордон оголосив про складання мандата Депутат Київської міської ради Дмитро Гордон повідомив, що складає з себе повноваження. Таку заяву зробив під час сьогоднішнього засідання Київради, передає ГОРДОН. «Я депутат Київради третій рік, постійно бачу в цій залі деконструктивну, руйнівну поведінку певних фракцій і депутатів. Не інтереси жителів Києва для них перш за все, а свої власні інтереси. Вони прийшли сюди, щоб будь-що забити собі кишені. Штучні скандали, проплачені мітинги і активісти, підкилимні інтриги, а також цинізм і брехня - ось арсенал їхніх дій. У мене тільки одне життя, я самодостатня людина і брати участь у такому балагані не маю бажання. Я вдячний Кличкові за те, що він зробив і ще зробить для Києва, зокрема для Подолу. Я вважаю його найкращим мером міста і бажаю йому успіху. Я складаю депутатські повноваження, про що офіційно інформую колег і виборців», - сказав він.
Економіка Чому в Україні замість пального - «ослячий сурогат» за європейською ціною Автомобілісти України не з чуток знають, що якість нафтопродуктів на наших АЗС, м'яко кажучи, прагне кращого. "У нас завжди був не бензин, а "ослячий сурогат". Авто які приїжджають до нас із Мінська і Росії, заправившись один раз в Україні, ох як часто їдуть на наші станції в кращому випадку міняти тільки свічки!" - говорить один із власників СТО на Лук'янівці, який працює в Києві останні 15 років. За його словами, бензин марки А-95 (не євро і не плюс) заливати особливого сенсу немає. Це той же 92-й, і «якщо пощастить», то з присадками. І до всього цього вартість нафтопродуктів з кожним роком зростає. Попри те, що вона в теорії повинна змінюватися в залежності від розцінок за барель нафти на світових ринках. Але через курсові коливання, податкову політику, збільшення акцизів, а головне - корупцію - кінцевий споживач змушений купувати неякісний продукт вже за середньоєвропейськими цінами. Так, директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн в інтерв'ю АСН підтвердив, що фактично зараз ніхто не контролює якість пального. "Фальсифікат стосується переважно бензину. Газ складно фальсифікувати, як і дизпальне. Але обсяги споживання бензину в Україні стрімко скорочуються. Тільки за 2016 рік ці обсяги скоротилися вдвічі. З 2,2 млн т - 200 тис. т бензину цього року буде фальсифікатом , тобто ця частина не буде перевищувати 10%. Якщо ще два роки тому частина фальсифікату становила понад 20%, то зараз бензин дорогий. Попит зростає якраз на газ, на який масово переходять споживачі. Що стосується фальсифікату бензину, то це товар т .н. не брендових виробників. Аналогічна ситуація з газом. Але в економічній, податковій площині", - сказав він. Тому, на його думку, насправді основна проблема і джерело чорних доходів не в поставках фальсифікату. Вигіднішою стала зовсім інша махінація. Газова "чума" Ще при прем'єрі Арсенія Яценюка був введений акцизний податок роздрібної торгівлі нафтопродуктами. Збір від податку "на пістолеті" повинен поповнювати місцеві бюджети. Місцева влада в процес цієї бюджетної децентралізації мала спрямовувати ці десятки мільйонів на школи, лікарні, будівництво доріг. Але що відбувається в реальності? "Це справжня нова чума! У підсумку ми отримали дуже різний ринок, ми бачимо великі контрасти. Тобто більшу різницю в цінах на пальне на ринку. У нас різниця в ціні доходить до 15%, тоді як у Європі ця різниця в ціні на пальне не перевищує 1,5%. Про що це говорить? Про те, що всі учасники ринку перебувають у різних податкових умовах. Це провокує поставку неякісного продукту, велику кількість фальсифікату", - сказав Куюн. Основна частка "неврахованого" - це газові колонки, які за останні півтора року наплодилися, як гриби після дощу. "У них немає касових апаратів, вони не видають чеки. Це корупція", - додав він. Водночас тіньового ринку дизельного пального фактично немає. "Тільки вирівняли податкові умови, як тіньовий ринок дизпального фактично зник. Тому саме скраплений газ залишається "больовою точкою". За підсумками поточного року зрідженого газу в Україні буде продано більше, ніж бензину. Величезний попит і безконтрольність роздрібного акцизу спровокували зростання тіньового ринку", - підкреслив Куюн. У свою чергу, віце-президент з комерції ПАТ "Концерн Галнафтогаз" Василь Даниляк повідомив, що таких "чорних компаній", які не платять в казну у вигляді податку близько 1,5 грн на 1 л у вигляді роздрібного акцизного податку, на ринку дуже багато. З моменту введення роздрібного акцизу тільки в Києві і області - не менше 500 нелегальних точок з реалізації скрапленого газу. А це перевищує кількість легальних станцій в будь-який інший мережі. Влада апелює до місцевих бюджетів, які нібито не будуть отримувати додаткові гроші. "Ми ж пропонуємо цей податок перенести в базовий акцизний податок, який треба перерахувати Державній фіскальній службі і забезпечити потім перерахунок до місцевих бюджетів. Оскільки сьогодні мінімум 50% від усього обсягу від сплати роздрібного податку в реальності не надходить до місцевого бюджету", - упевнений він. Хто гріє руки автогазом Експерти та представники офіційних АЗС кивають на ту ж місцеву владу, яка робить усе, щоб у великих містах працювали "свої" нелегальні точки з продажу скрапленого газу, податки від яких не надходять до місцевого бюджету, а набивають кишені самих чиновників. Наприклад, у Києві мер Віталій Кличко "знає про цю проблему". В одному з інтерв'ю він оцінив втрати міського бюджету від сплати роздрібного акцизу в суму 222,6 млн грн. Експерти впевнені, що сума на порядок вище. А в цілому по Україні тільки за 2016 рік вона складе не менше 2 млрд грн. "Це кеш, частина з якого йде на корупцію, щоб продовжувати нелегально працювати на ринку. Нелегальний абонемент від київських чиновників за неофіційною інформацією коштує 30 тис. грн на місяць з кожної "газової бочки". Тому тільки в Києві 90 млн грн на місяць йде на корупцію від нелегальних точок з продажу нафтопродуктів. Це "чорний" бізнес, який "несе" золоті яйця для місцевих корумпованих чиновників", - упевнений Куюн. Заступник начальника управління - начальник відділу інформаційного забезпечення та комунікації КМДА Вадим Носач в інтерв'ю АСН рекомендував "направити офіційний запит" щодо дій київської влади. "Плюс звернутися в правоохоронні органи", - порадив клерк. "Цим має займатися місцева влада, починаючи з керівництва Києва, "Благоустрою", які видають незрозуміло як дозволи на розміщення, екологічних інспекцій, які не стежать за безпекою", - сказав Куюн. "Порохові" бочки Така недбалість може дорого коштувати, - вважає співвласник мережі КЛО В'ячеслав Стешенко. "За нашими підрахунками, в Києві дійсно працює близько 400-500 об'єктів, які незаконно встановлені. Це "газові бочки". Сьогодні в столиці ми живемо, по суті, на пороховій бочці! Адже ніхто не контролює їхню безпеку. Вони можуть вибухнути будь-якої миті. А той акциз "на пістолеті" в розмірі мінімум 1,20 грн на літрі, який вони не платять, дає можливість їм відкуповуватись від усіх контролюючих служб", - вважає він. Водночас директор з роздрібної торгівлі "АМІК УКРАЇНА" Кястутіс Разгайтіс додав, що подібного оподаткування, як в Україні, немає ніде в Європі. "15 років тому подібний податок існував у Литві. Але уряд дуже швидко зрозумів неефективність акцизу як основного стимулятора нелегальної продукції. В Україні ж він навпаки заохочується", - сказав європеєць. І ця ситуація не унікальна тільки для столиці. Так, начальник юридичного департаменту мережі "Сокар" Михайло Третьяков додав, що чорний ринок працює і в інших основних містах України. "Повсюдно продовжують працювати сотні нелегальних точок з продажу нафтопродуктів: бензину, дизпального і зрідженого газу. Треба називати речі своїми іменами. Чиновники кришують цю нелегальну галузь", - додав він.
За кордоном Під Києвом чоловік напав на поліцейських з ножем Під Києвом працівники поліції поранили в ногу чоловіка, який напав на них з ножем, передає прес-служба ГУ Нацполіції у Київській області. Поліцейські Києво-Святошинського відділення виїхали на виклик мешканки Петропавлівської Борщагівки, яка скаржилася на свого співмешканця, який влаштував сварку. Прибувши на місце виклику, правоохоронці спробували заспокоїти дебошира, проте той чинив опір і напав на поліцейських з ножем. «При спробі втихомирити хулігана, який був п'яний, чоловік почав поводитися неадекватно, не реагував на вимоги працівників поліції. Щоб не піддавати присутніх у будинку дітей небезпеці, поліцейські вивели чоловіка на вулицю. У цей момент чоловік схопив металеву трубу і напав на поліцейських», - сказано в повідомленні прес-служби. Щоб заспокоїти розлюченого чоловіка, правоохоронці вистрілили в повітря, але той схопив ніж і знову накинувся на правоохоронців. Тоді поліцейські поранили його в ногу.
Економіка У Нацбанку заявили про прослуховування телефонних розмов Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова заявила про прослуховування і підтвердила, що записи телефонних розмов з бізнесменом, акціонером «Платинум Банку» Борисом Кауфманом і радником голови «Платинум Банку» Дмитром Зінковим є справжніми, повідомляє LB.ua. «Я готова розповісти слідчим Національного антикорупційного бюро України або інших правоохоронних органів про кожну розмову, яка у мене відбувалася з акціонерами та менеджментом банків. Разом з тим хочу звернутися до правоохоронних органів з проханням перевірити, хто і на яких підставах прослуховує мої телефонні розмови і потім розголошує їх. Адже подібні провокації можуть негативно вплинути на стан того чи іншого банку, а в кінцевому підсумку і банківської системи в цілому», - заявила вона. За її словами, переговори з менеджментом і акціонерами банків - це звичайний робочий процес. Вона час від часу розмовляє з представниками всіх банків - «від найбільшого банку (Приват) і до найменшого (Гефест)».
Політика Служба з питань захисту споживачів вважає обгрунтованим підвищення цін на хліб У держслужбі з питань захисту споживачів вважають обґрунтованим підвищення цін на хліб Серед чинників, які могли би вплинути на підвищення ціни на хліб, є подорожчання сировини – борошна, частка якого у вартості хліба становить 50-60%,  інші фактори. Про це йдеться у коментарі АСН  Управління контролю за регульованими цінами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. «Разом з тим оператори ринку прогнозують незначне підвищення цін на зерно у короткостроковій перспективі через зростання виробничих витрат. Також незначне зростання цін може спричинити підвищення цін на паливно-мастильні матеріали та енергоносії. Так, національним регулятором у жовтні ц.р. підвищено тарифи на електроенергію для промислових споживачів у середньому на 10%», -  пояснили АСН у службі. Плановане підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року,  як додали у коментарі, також може вплинути на ціну хліба, оскільки витрати на оплату праці є прямими витратами, що включаються до собівартості виробництва продукції. «У зв’язку зі скасуванням урядом державного регулювання цін на хліб шляхом зняття обмежень торговельних надбавок та рівня рентабельності на хліб простої рецептури, суб’єкти господарювання формуватимуть ціну у режимі вільного ціноутворення в залежності від попиту та пропозицій», -  зазначили також у держслужбі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Нагадаємо, сьогодні Всеукраїнська асоціація пекарів (ВАП) заявила про перегляд цін на хліб на 15-18% у листопаді. Йдеться про підприємства ВАП.
Суспільство Голова Мінінфраструктури запропонував перейменувати своє відомство Глава Міністерства інфраструктури України Володимир Омелян запропонував перейменувати відомство в Міністерство транспорту і цифрової інфраструктури, повідомляє Liga.net.. «Міністерство інфраструктури поступово впроваджує ті електронні сервіси, які є звичними і дієвими в багатьох країнах світу. Ми дивимося в майбутнє, і ті речі, які ми пропонуємо сьогодні, зроблять Україну успішною. На моє глибоке переконання, Міністерство інфраструктури повинно носити назву Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури. Введення IT-сервісів сприяє прозорості, зрозумілості, послідовності, а головне - боротьбі з корупцією в українській владі», - підкреслив Омелян. За його словами, вже сьогодні «Укрзалізниця», «Укрпошта», «Укравтодор», Міністерство інфраструктури в онлайн доступі надають дані, якими можуть скористатися як бізнес, громадяни, так і перевіряючі органи.
За кордоном оформление ленты  Депутата «Единой России» виключили з партії після зарядки на тлі трун У Росії Депутата Шелехівського району Іркутської області Анастасію Мякіну виключили з партії «Единая Россия», а також звільнили з посади голови бюро ритуальних послуг після публікації відеоролика, де чиновниця займається присіданнями на тлі труни, а на екрані іноді з'являється слово «горижоп». «Місцева політрада вирішила виключити Анастасію Мякіну з лав МУП «Побутові та ритуальні послуги», а також направити в думу Шелехівського району клопотання про складання з неї повноважень голови фракції «ЕР». Приводом цього рішення став відеозапис, що був опублікований у соціальній мережі», - сказано в повідомленні місцевого відділення партії, пише BBC. Відео під назвою «Горижопинг» опубліковано Мякіною в «Інстаграмі» кілька днів тому.
Суспільство Таємні написи в Софійському соборі: котики, прокляття і любовні зізнання У Національному заповіднику «Софія Київська» нарешті розшифрували графіті, які збереглися на стінах Софійського собору. Стало відомо, що писали і малювали кияни, які жили в ХI-ХVIII століттях. Про це пише Сегодня. МОЛИТВИ. У храмі були виявлені понад 7000 графіті, з яких 4 тис. можна не тільки роздивитися, а й розшифрувати. Основна частина з них - молитви з проханнями допомогти і благословити. Наприклад, на фресці Св. Ефіопа є послання: «Господи, помозі рабу своєму Осієвє іже се писав ідя в ємь поваром Бориса Вячеславича». «Це звернення перекладається так: «Господи, поможи рабу своєму Осію, який писав це, йдучи в Ємь», - говорить заступник директора заповідника В'ячеслав Корнієнко. - Ємь - це народність фінської затоки. Автор послання звернувся з молитвою, йдучи на війну. Він назвав себе кухарем Бориса Вячеславича. Це князь-ізгой, який загинув в битві в 1078 році. Завдяки докладним відомостями вдалося датувати графіті. ЛЮБОВ І ПРОКЛЯТТЯ. Незважаючи на те, що за указом князя Володимира було заборонено робити графіті в храмах, люди не переставали дряпати стіни. Навіть 20 ударів палицею їх не лякало. Любовні написи також були помічені. На фресці Св. Олени голкою написано любовне послання. «Дівчина, яка написала послання, зверталася до своєї небесної покровительки. Вона пише «Куприяне, гораст є сі, елы сує расмаглітца», що перекладається як: «Купріян, красивий же ти, скільки ж мені даремно розпорошуватися», - говорить експерт. Закінчення любовної історії, на жаль, невідомо. Запис XII століття звучить трохи страхітливо: «Кузьма тать. Украл єси мясо. Асілонь твої кокош. Амінь». Це потрібно розуміти так: «Кузьма лиходій. Вкрав м'ясо. Щоб тобі ноги сплутало. Амінь». КОНІ І КОТИ. У соборі є кілька графіті із зображенням кота, коней і навіть собаки. Напевно, вони були зроблені дітьми.
Суспільство Синоптики попередили про снігопади й заметілі в Україні У неділю, 13 листопада, по всій території України очікуються складні погодні умови, місцями сильні снігопади, хуртовини і ожеледиця. Про це йдеться в прогнозі Укргідрометцентру, опублікованому на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій. Згідно з прогнозом, 13 листопада через активний циклон у Київській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях очікуються сильні снігопади і хуртовини, снігові замети, утворення снігового покриву висотою 15-25 см, налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця. У Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях, за прогнозом, очікуються дощ з переходом у мокрий сніг, місцями сильні опади, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця. У південних, східних і Дніпропетровській областях - сильні дощі. «В Україні посилення швидкості вітру до 15-20 м/с, на півдні та заході місцями 25 м/с», - йдеться в повідомленні.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,6607007980347-/ /-pc-/
Top