counter
Архів Повернутись назад 07 Жовтня 2015
7 Жовтня
За кордоном ЄС починає військову операцію з перехоплення кораблів з мігрантами Європейський союз сьогодні, 7 жовтня, запускає перший етап другої фази військово-морської операції «Софія» у Середземному морі з перехоплення кораблів з мігрантами. Про це повідомляє ВВС. В операції беруть участь лише кораблі країн Євросоюзу. Операція під кодовою назвою «Софія» передбачає перехоплення суден з мігрантами, яких контрабандисти перевозять через Середземне море до Європи. У рамках операції морські судна шукатимуть, братимуть на абордаж, захоплюватимуть і відволікатимуть кораблі, підозрювані у використанні контрабандистами для перевезення мігрантів. Водночас у Міжнародній організації з міграції зазначають, що операція ЄС у Середземномор'ї зазнає невдачі, якщо не буде боротьби зі злочинними угрупованнями в Європі.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олексій Кошель Перенесення виборів на Донбасі підтвердило, що «ДНР» і «ЛНР» - це маріонеткові режими РФ Заяви представників терористичних організацій про перенесення виборів підтвердили, що терористичні організації «ЛНР» та «ДНР» - це маріонеткові режими офіційної влади РФ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель. «Не варто оцінювати паризькі домовленості в цілому, їх часткове втілення - в заяві терористичних організацій про перенесення виборів, виключно в чорно-білому форматі. Тут велику роль відіграють саме відтінки. Насамперед ми побачили фактичну зовнішньополітичну поразку Володимира Путіна, який підтвердив, що терористичні організації «ЛНР» і «ДНР» - маріонеткові режими офіційної влади РФ», - заявив він. Голова КВУ наголосив, що напередодні місцевих виборів має місце багато спроб перенесення результатів паризької зустрічі в політичний передвиборний формат, і тому з'являються заяви про зраду національних інтересів, про поразку України тощо. «Питання виборчого законодавства тут другорядне. Адже в разі виконання домовленостей організувати сам процес виборів - це справа логістики, техніки. У 97-му році в Чечні вибори відбулися лише за кілька тижнів з моменту закінчення збройного протистояння», - додав експерт. Кошель наголосив, що демократичні вибори можливі за умови повернення «ЛНР» і «ДНР» в інформаційний простір України. Йдеться про повне відновлення функціонування ЗМІ, включаючи друковані, інтернет-ЗМІ. І про виконання вимог законодавства про припинення трансляції російських телеканалів. Крім того, необхідно забезпечити можливість ведення виборчої кампанії політичними партіями. «Лідери українських політичних партій мають отримати можливість вільно, безперешкодно перебувати на нині окупованих територіях, спілкуватися з виборцями», - сказав Кошель. «Паризькі домовленості зафіксували Мінські, де чітко сказано про повернення «ЛНР» і «ДНР» у правове поле України. Зараз має місце тривала епопея з узгодженням, сумнівами, критикою. Буде пошук великого компромісу. Процес буде тривалим. Він може затягнутися на місяці або навіть на роки», - резюмував Кошель.
Події На Луганщині 75-річний голова сільради попався на хабарі У Луганській області правоохоронці затримали голову сільради, який вимагав 200 тис. гривень від суб'єкта підприємницької діяльності. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Міністерства внутрішніх справ. Наголошується, що 75-річний голова однієї з селищних рад Попаснянського району за 200 тис. гривень пообіцяв вирішити питання, які входять у його компетенцію. «Державний службовець вимагав 200 тис. гривень неправомірної вигоди від суб'єкта підприємницької діяльності за підписання договору оренди з правом викупу складського приміщення, розташованого вздовж лінії розмежування з тимчасово окупованою територією, з метою здійснення торгівлі на логістичному центрі», - йдеться у повідомленні. Чиновника затримали під час отримання хабара. За фактом порушення відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України. Хабарнику загрожує до 10 років позбавлення волі.
Політика Лікарчук подав до суду на Кабмін і ДФС Колишній заступник голови Державної фіскальної служби Костянтин Лікарчук подав до Окружного адміністративного суду міста Києва позов до Кабінету Міністрів і ДФС про визнання його звільнення протиправним і поновлення на посаді. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. «Вчора подав до Окружного адміністративного суду міста Києва позов до Кабінету Міністрів і Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування розпорядження КМУ та наказу ДФС, якими мене звільнили, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку (на користь благодійної організації) за час вимушеного прогулу. Прошу притягнути Яценюка, Яресько та Насірова третіми особами без самостійних вимог на боці відповідачів», - написав Лікарчук. За його словами, він має намір у юридичній площині розібратися з тим, що «відбулося на початку вересня у ДФС». При цьому він висловив упевненість у тому, що його звільнення незаконне і суд прийме справедливе рішення. Нагадаємо, 7 вересня Кабінет Міністрів звільнив Костянтина Лікарчука з посади заступника голови Державної фіскальної служби.
Політика Почався конкурс на посаду антикорупційного прокурора Генеральна прокуратура оголосила відбір кандидатів на посаду спеціалізованого антикорупційного прокурора. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства. «Відповідно до частини 2 статті 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року, оголошується початок проведення відкритого конкурсу з відбору кандидатів на адміністративні посади у спеціалізованій антикорупційній прокуратурі», - йдеться в повідомленні. Крім того, відбір проводиться на посади заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його першого заступника і заступника. Також проводиться набір на посаду начальника управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді, начальників відділів у складі управління процесуального керівництва (6 вакантних посад), начальника аналітично-статистичного відділу та начальника відділу документального забезпечення. Прийом документів від кандидатів здійснюється протягом 14 календарних днів (включаючи день відправлення документів поштою) з 8 жовтня по 21 жовтня з 9:00 до 18:00 (без перерв і вихідних). Нагадаємо, 15 вересня 2015 року Президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що парламент якнайшвидше визначиться зі своїми представниками до комісії, яка шляхом відкритого конкурсу має обрати головного антикорупційного прокурора України. Після цього 17 вересня Верховна Рада України проголосувала за затвердження 7 кандидатур у комісії з обрання антикорупційного прокурора. Також, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №763 від 30 вересня 2015 року, було визначено зарплату першого заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
оформление ленты  Блог: 
Політика Мустафа Джемілєв У питанні боротьби з корупцією нічого не змінилося, але тепер, враховуючи ризик, беруть більше Можливість внесення застави за корупціонерів необхідно скасувати, хоча в цілому потрібен індивідуальний підхід до розв’язання цієї проблеми. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. «До цього питання треба підходити індивідуально, але насправді це несправедливо. Всі корупціонери мають величезні кошти і можуть дати будь-яку заставу. Тому я думаю, що треба її скасовувати», - розповів Джемілєв. Він зазначив, що боротьба з корупцією відбувається, проте є слабкі місця. Найбільш неефективна боротьба в судовому корпусі та структурі МВС, які посідають перші позиції своєрідного антирейтингу. А ось СБУ, за словами, Джемілєва перебуває на 7 місці. «Відповідно до цього рейтингу, всі щось роблять. П'ятсот із чимось осіб уже притягнули до кримінальної відповідальності, 490 з них уже засуджено. Здається, що це дуже значна цифра, але масштаби корупції настільки великі на всіх рівнях... Тому важко сказати, наскільки ефективною є боротьба. Але з ким би я не розмовляв, усі кажуть, що нічого не змінилося - як було, так і лишилося. Щоправда, тепер, враховуючи ризик, беруть більше», - резюмував Джемілєв.
Події СБУ запобігла вивезенню бойовикам ліків на 400 тисяч гривень Співробітники Служби безпеки в районі села Розівка ​​Ясинуватського району Донецької області затримали мікроавтобус з великою партією ліків. Про це в середу повідомляє прес-служба відомства. «Співробітники СБУ в районі с. Розівка ​​Ясинуватського району Донецької області затримали мікроавтобус з великою партією ліків. Автомобіль намагався проїхати на тимчасово окуповану терористами «ДНР» територію поза встановленим пунктом пропуску. Загальна вартість вилучених співробітниками спецслужби лікарських засобів становить понад 400 тис. грн.», - йдеться у повідомленні. За оперативною інформацією, більша частина медикаментів адресувалася безпосередньо незаконним збройним формуванням бойовиків, решту планувалося реалізовувати за максимально завищеними цінами місцевим жителям. Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності організаторів відправлення вантажу.
За кордоном Клімкін: У Парижі Меркель надала Путіну докази присутності російських військ на Донбасі У Парижі під час зустрічі лідерів країн «Нормандської четвірки» Російській Федерації було надано нові докази присутності її військ на Донбасі, в тому числі і канцлером Німеччини. Про це під час виступу в Раді заявив глава МЗС України Павло Клімкін. «У Парижі російській делегації було представлено нові докази, і не лише нами, а й у тому числі канцлером Німеччини... Ви всі знаєте, що дрони ОБСЄ вже побачили купу російського озброєння і відкрили це для світу, об'єктивно відкрили це для світу», - сказав він. Нагадаємо, 2 жовтня 2015 року Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість з приводу повідомлення про схвалення в закритому режимі Радою Федерації РФ постанови про використання збройних сил РФ за межами держави.
Суспільство На Луганщині почалася друга черга з відведення мінометів калібру 82 мм У Луганській області 7 жовтня 2015 року стартувала друга черга з відведення 82-міліметрових мінометів від лінії розмежування. Про це повідомляє на сайті представник АТО на Луганщині Руслан Ткачук. «Вчора о 15:00 командування сектора «А» поінформувало про завершення першої черги з відведення бронетехніки та озброєння. Відведено танки Т-64 і Т-72. Завдання виконане в повному обсязі. Сьогодні стартувала друга черга з відведення від лінії розмежування 82-міліметрових мінометів. Триває верифікація», - сказано в повідомленні. Ткачук зазначив, що на 12-13 жовтня заплановано третю чергу з відведення протитанкових гармат Д-48 і Д-44 калібру 85 міліметрів. Як повідомляється, зранку 6 жовтня і до 7 ранку 7 жовтня на Луганському і Артемівському (Попаснянський район) напрямках зберігалося перемир'я. Нагадаємо, що ЗСУ отримали завдання - за 14 діб виконати дії з відведення озброєння калібром менше 100 мм, приписані доповненнями до Мінських угод.
Суспільство Джемілєв розповів про кримських «ватників» В окупованому Криму у колишніх прихильників приєднання до Росії ейфорія минула і залишилися тільки страх і озлобленість. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів уповноважений з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. За його словами, ейфорія, що «ми тепер у Росії», «Крим наш» давно минула, а залишилися хіба що страх і озлобленість. «За те, що їх обдурили. Що їм обіцяли багато, високі пенсії, зарплати, а все зовсім інакше. Дорожнеча. Немає медикаментів», - сказав Джемілєв. При цьому він наголосив на проблемі в медицині на окупованому півострові. «Що цікаво, якщо лікар виписує рецепт на ліки, то він підпадає під кримінальну відповідальність, оскільки, виявляється, має видавати те, що у нього є в наявності. Величезні черги в лікарнях. Але ті медикаменти, які там видають, абсолютно нікуди не годяться», - сказав Джемілєв.
Економіка оформление ленты  Антидепресанти для української економіки Петро Порошенко ще в серпні заявив, що найближчими місяцями країна може відновити економічне зростання. Експертне співтовариство, аналізуючи всі пов'язані з цим економічні показники, дивувалося: на чому грунтується ця впевненість Президента? Глава ж держави зауважив, що наша «економіка подолала заподіяний війною глибокий стрес», оскільки «бізнес адаптується у сформованій ситуації і знаходить для своєї продукції нові ринки замість закритого російського». У вересні заяви Петра Олексійовича були продубльовані: на початок відновлення економіки та зростання ВВП він чекає вже з 2016 року, оскільки «вдалося значно скоротити інфляцію, стабілізувати фінансову і банківську системи, бюджетну дисципліну». Кабмін, у свою чергу, видав власний прогноз: при 12% інфляції в грудні ВВП наступного року додасть 2%. Але Прем'єр зазначає, що процес із затвердження бюджету на наступний рік - через скорочення надходжень укупі зі збільшенням видаткової частини скарбниці - буде ще складнішим, ніж затвердження того, за яким країна живе зараз. Тим не менш, не далі, як позавчора, зростання економіки нашої країни зафіксував і Світовий банк, зазначивши, що в третьому кварталі порівняно з попереднім ВВП зріс на 1%. Причому в той же час, незважаючи на зафіксовані наприкінці літа ознаки економічної стабілізації, СБ - у макроекономічному прогнозі для України - говорить про скорочення ВВП цього року на 12%, прогнозуючи, як і МВФ, відновлення української економіки вже наступного. Погодьтеся, переважній більшості громадян нашої країни розгледіти навіть слабкі паростки цього відновлення зараз, коли продуктовий кошик все більше убожіє, вкрай складно, тому «Аналітична служба новин» за допомогою експертів спробувала відшукати відповідь на запитання, чи дійсно в українців є привід для оптимізму. Поспішити - людей насмішити «Говорячи про те, чи досягла вітчизняна економіка дна, потрібно розуміти, як ми його, це дно, визначаємо, - роз'яснює АСН економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. - Потрібно розуміти, що заява НБУ від 24 вересня 2015 року, що, швидше за все, у третьому кварталі буде зафіксовано зростання ВВП, - це, в принципі, особливості квартального підрахунку». Тому, на його думку, говорити про відновлення в Україні економічного зростання, а отже, і про вихід із затяжної депресії, в якій перебуває наша країна, поки що рано. Експерт насамперед звернув увагу на сезонні фактори. Зокрема, що значну частину сільського господарства становить рослинництво, що дає приріст якраз у третьому кварталі: «Майже всі зернові збираються в 3-му кварталі, а також частина зернобобових, наприклад, та сама кукурудза. Відповідно, в третьому кварталі порівняно з другим є зростання. Але не через те, що має місце поліпшення, а з причини певних сезонних чинників». Більш коректно, запевняє Олександр Жолудь, порівнювати третій квартал поточного та попереднього року, що справді дозволить побачити уповільнення падіння. Крім того, він звернув увагу на статистику з промислового виробництва: «Ситуація значно покращилася. Тут варто враховувати, що наймасштабніші бойові дії були влітку 2014 року. І дуже відчутно скоротилося промислове виробництво у зв'язку з ситуацією на сході саме з серпня 2014 року. Тому в 2015 році падіння буде незначним. А що стосується зростання, то про нього, на жаль, ми зможемо говорити, сподіваюся, наступного, 2016 року». Що наша економіка застрягла у фазі депресії, зазначив і економічний експерт Ярослав Жалило. Зараз, за ​​його словами, можна говорити про стабілізацію, початок якої збігся з приходом літа, але не про економічне зростання. «Ми бачимо, що припинилося падіння, - запевнив він АСН. - Це супроводжується уповільненням темпів інфляції, певною стабілізацією банківського сектора і курсу, наповненням бюджету. Але говорити про зростання поки що рано, оскільки для нього ще немає сприятливого економічного середовища». У нас, за словами економіста, дуже жорстка монетарна та фіскальна політика. Це гальмівні фактори для економічної динаміки. Не спостерігається і поліпшення інвестиційного клімату, який би сприяв економічному зростанню. «Після кризи відбувається оновлення і починається фаза підйому. Але ми застрягли у фазі депресії, - констатував Ярослав Жалило. - 1-2% не є показниками для ствердження того, що почалося економічне зростання. Крім того, глибина падіння 2014-15 років робить досягнення в 1-2% у 2016 році суто технічним завданням». Згоден з тим, що реальні передумови для зростання національної економіки відсутні, і доктор економічних наук, заслужений економіст України Олексій Плотніков. «Чи досягла економіка дна? - перепитує експерт. - Це питання дуже цікаве. Адже навіть національна статистика у нас говорить, що приблизно 60% ВВП перебуває в «тіні». І ми можемо досягти дна в офіційній економіці, але ще працює тіньова. У пошуках дна ми можемо ще йти і йти, опускатися ще довго. Можливо, знижується динаміка падіння. І цьогоріч не буде такого падіння економіки, як у 2014-му. Але говорити, що національна економіка заспокоїлася, прогнозувати зростання я не можу». На його думку, в першу чергу на ситуацію впливають події на південному сході, в Донецькій та Луганській областях. Наразі триває перемир'я. А «коли реально буде встановлено мир, з'явиться розуміння, що далі з цими регіонами відбуватиметься, тоді реально можна буде говорити, що економіка розвертається у бік зростання. Є й інші чинники. Але мир - ключовий». Розвиваємо наші села? У свою чергу, член Першого національного аграрного кооперативу Сергій Іващук, з яким поспілкувалася «Аналітична служба новин», вважає, що на соціально-економічне становище держави в цілому вплине розвиток кожного окремого українського села та селища, оскільки в умовах економічної кризи необхідно стимулювати забезпечення прибутковості сільського господарства. «Україна - країна з надзвичайним аграрним потенціалом, - сказав він. - Але, на жаль, сьогодні не доводиться говорити про вплив аграрних кооперативів на зростання або падіння національного ВВП. Не ті масштаби виробництва. Практично всі останні роки розвиток був на дні». За словами Іващука, незважаючи на всі складнощі, зараз є підстави вважати, що розвиток кооперативів в Україні демонструє початок позитивної динаміки. Оскільки дедалі більше домогосподарств в агросекторі визнають кооперативний рух дієвим механізмом свого економічного розвитку і соціального відродження сільських територій. «На прикладі, зокрема, Хмельницької області ми бачимо, що десятки практичних та прибуткових для людей проектів наочно свідчать про перспективність кооперативних принципів в умовах економічної кризи», - зазначив Сергій Іващук, акцентуючи, що відпрацьовані правила і принципи буде поширено в масштабах усієї країни. Для забезпечення зростання економіки, запевняє АСН виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, необхідно провести структурні реформи. А для того, щоб відновитися, українській економіці знадобиться значне зростання - на рівні 5%, проте це важке завдання через боргове навантаження і відсутність реформ. «Економіка продовжує падіння, єдиний позитивний момент - у тому, що темпи цього падіння сповільнилися, - констатує він. - Але разом з цим українська економіка впаде протягом 2015 року на рівні близько 11%. Вона продовжує падіння третій рік поспіль зі зростаючим коефіцієнтом падіння. Якщо раніше падіння було близько 7,5%, то цього року - вже 11%. Ситуація досить складна, ми точно не показуємо зростання». При цьому експерт наголосив, що для поліпшення ситуації потрібне колосальне економічне зростання, враховуючи низку факторів, які тиснуть на Україну в плані економіки. Це, за його словами, передусім «фактор величезного боргового навантаження. За результатами цього року таке навантаження перебуватиме практично на рівні 100% ВВП. Це колосальний обсяг, який вимиватиме гроші з нашого держбюджету довгі роки». «Українська економіка зараз на такій стадії, що ще рано говорити про позитивну динаміку, - підтримує розмову з кореспондентом «Аналітичної служби новин» голова Комітету економістів України Андрій Новак. - Єдине, що позитивно, - це уповільнення темпів падіння, але це не означає хоча б стабілізацію і тим паче не означає розвиток. Це просто уповільнення темпів падіння, оскільки українська економіка ще не досягла свого дна і впевнено до нього йде. Лише після того, як ми його досягнемо, тоді вже не буде іншого шляху, крім стабілізації, а потім дуже повільного відновлення зростання. Але зараз про це занадто рано говорити, бо по всіх секторах економіки відбувається падіння в різних темпах. В аграрному секторі - мінус 4%, у промисловості - мінус 20%, у вантажному і транспортному обороті - мінус 23%, в пасажирських перевезеннях - мінус 18%, у будівництві - мінус 27%». А ось переломити ситуацію допоможуть лише реформи. В даному випадку, запевняє Олег Устенко, «дуже багато залежить від швидкості та бажання взагалі проводити реформи. Якщо їх здійснюватимуть, якщо буде, наприклад, проведено реформування судової системи, якщо буде забезпечено закон і порядок, якщо буде хоча б зменшено корупцію і знижено адміністративні бар'єри для ведення бізнесу, тоді Україна зможе зробити прорив і отримати ці 5% і вище. Інакше треба очікувати, що цей прогноз, про який заявляє прем'єр-міністр (1-2% на рік), - може стати реальністю на довгі роки». Позбуваємося війни олігархів... Хоч би що робив уряд, коли не припинити в країні війну олігархів, запевняє АСН президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, зробити щось істотне навряд чи вдасться. При цьому аналітик теж розгледів усього-на-всього уповільнення темпів падіння економіки, але не побачив власне економічного зростання, наголошуючи, що позитивної динаміки не варто очікувати раніше 2018 року. «Це не зростання. У сільському господарстві падіння було близько 4%, зараз 3,6%, - констатує Охріменко. - ВВП у першому кварталі впало майже на 18%, а в другому - на 15%. Зрозуміло, що до кінця року буде трохи краще. Але спочатку треба домогтися повної зупинки падіння. Лише тоді можна буде говорити про зростання економіки. Але цього року навряд чи буде нуль, як і наступного. У 2017-му буде падіння ВВП близько нуля. І тоді справді в 2018 році може бути зростання ВВП, а потім вже і промисловості, і сільського господарства, але не раніше». Експерт зазначив, що ключова причина падіння економіки зовсім не в конфлікті на Донбасі, як багато хто вважає. «Донбас узагалі ні до чого до економіки. У нас найбільша проблема - це війна олігархів. Якщо вона припиниться, то процес відновлення прискориться. Якщо ж ні, то буде посилення конфлікту на Донбасі, проблеми в економіці і конфлікт між гілками влади», - сказав керівник Українського аналітичного центру, зауваживши, що для економіки дуже важливі кредити та приватні інвестиції. «Треба розуміти, що в Україну не інвестуватимуть ні американці, ні європейці, - зазначив він. - Великих інвестицій у нас дуже мало. У 2014 році з України пішло 11 мільярдів доларів, а в першому півріччі 2015-го ще 4 мільярди. Це забрали олігархи. Якщо гроші повернуть, а їх можуть повернути, то у нас буде зростання прямих іноземних інвестицій. За рахунок цих грошей можна забезпечити зростання економіки. У принципі, в Україні своїх ресурсів валюти досить багато: на руках у населення десь 100 мільярдів доларів, а в офшорах - близько 50-60. Суми величезні. Але зрозуміло, що змусити віддавати їх складно, і вкладати просто так ніхто не буде. Але треба припинити війну олігархів, і тоді навіть дрібний та середній бізнес почне виймати гроші і вкладати в розвиток бізнесу». У свою чергу, економічний експерт Борис Кушнірук зазначає, що можливості для економічного зростання почали з'являтися. З одного боку, темпи падіння сповільнилися, і у бізнесу з'явився інтерес вкладати гроші, але з іншого, проблемою, як і раніше, залишається неефективна політика Нацбанку. «Якщо дивитися динаміку рік від року, то помітне продовження падіння економіки. Але якщо брати динаміку останніх місяців, то з розмов із бізнесменами я бачу, що у них з'являється інтерес щодо інвестицій, вони готові купувати якісь великі об'єкти, вкладати гроші. Незважаючи на те, що ми ще перебуваємо внизу, момент підйому вже починає відчуватися. У першу чергу, є динаміка очікувань - вони стають позитивними», - сказав Борис Кушнірук, наголосивши, що ті кроки, яких вживає уряд, не можуть змінити ситуацію в короткі терміни. За його словами, щоб побачити результат навіть не просто реформ, а будь-яких кроків, потрібен певний строк. Експерт також зазначив, що всі можливі негативи, пов'язані зі зростанням тарифів, вже було закладено в прогнози, тому вони не впливають на ситуацію. «Починають формуватися певні доходи населення, які може бути витрачено на товари, послуги та розваги. Починає працювати бізнес, але є велика проблема з Нацбанком, - роз'яснює Кушнірук АСН. - Його кредитна політика, з одного боку, спрямована на стабільність курсу гривні, але при цьому вона деструктивна по відношенню до кредитної підтримки економіки. Якщо скорочується обсяг кредитування, то не може бути зростання економіки. Політика НБУ призвела до падіння обсягів кредитування. Саме вони своєю політикою стримують зростання економіки». Помилки уряду, яких сьогодні досить багато, вважає екс-міністр економіки Віктор Суслов, призводять до знищення транзитного потенціалу країни. Економічна ситуація в Україні залишається кризовою, і стратегії виходу з кризи у країни поки що немає. «У пошуках позитиву влада зазначає, що у нас справді спостерігається уповільнення падіння валового продукту. Якщо розбити рік, то тоді можна побачити щось на зразок зростання. Щоб показати нібито зростання, було взято окремі місяці, - роз'яснює АСН економічний експерт. - Але це все одно має оцінюватися як уповільнення падіння, бо в таких випадках відіграють роль сезонні фактори, і насамперед збирання врожаю. Окремі показники і справді зросли, але в цілому становище продовжує залишатися глибоко кризовим». До того ж, зазначив Суслов, санкції в галузі авіації призвели до різкого падіння обсягів виробництва в авіаційній галузі. Санкції у сфері транспортних, залізничних перевезень призвели до відповідних санкцій з боку Росії, що б'є по транзитному потенціалу країни. Знову передвиборний популізм Заяви про економічне зростання можна віднести лише до розряду популістських промов, зазначив у коментарі АСН екс-заступник міністра економіки Володимир Рябошлик. «Все це треба розглядати в контексті аналогічних заяв, які вже давно повторює і прем'єр, і Президент: про те, що цього року очікується зростання економіки, - каже економічний експерт. - Зараз перед виборами народу підкидають ідеї оптимізму на майбутнє. Але ми повинні розуміти, що реформ немає, а є імітація реформ в економіці. Боротьби з корупцією теж практично немає. А це теж економіка, і за інерцією все замовчується. У контексті розмов про план Маршалла чи інвестицій тут жодного позитиву немає, тому що у нас є вузол проблем через те, що немає боротьби з корупцією, немає реформ. На Заході чудово розуміють нашу ситуацію: немає реформ і тому нам просто підкидають копійки, щоб Україна хоч якось могла животіти». За словами Рябошлика, давати більше грошей, щоб їх було розкрадено в Україні, Європа не хоче. Відповідно, в цій ситуації об'єктивно немає жодних умов для зростання економіки - відбувається відтік, а не приплив іноземних інвестицій. «Немає жодних підстав для того, щоб економіка розвивалася, тому всі подібні заяви - не більше ніж передвиборний популізм. Якщо говорити про наповненість бюджету, то з пенсіонерів беруть такі ненормальні податки - це все непрямий вплив на економіку. Негативно впливає на економіку і той фактор, що НБУ допускає банкрутство банків і спокійно на це дивиться. Заходи з боротьби з корупцією наша влада ігнорує», - вважає експерт. Не розуміє, звідки взятися зростанню економіки, і директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров, зазначаючи, що Світовий банк погіршив свої прогнози для української економіки. «Можна поглянути на звіт Світового банку і одразу стане зрозуміло, що зростанню взятися немає звідки. Він буквально у вересні зазначив, що у нас падіння ВВП буде не 7,5%, як раніше прогнозували, а 12%. І інфляція не 40, а 50%. Валовий борг України - це і борг держави, і гарантії держави, і ті зобов'язання, які у нас з цінних паперів держбанків, - до кінця цього року становитиме вже близько 156 мільярдів доларів. Про яке зростання можна казати?» - зауважив експерт. Плюс, наголошує Гончаров, міжнародне рейтингове агентство SP вже присвоїло нам рейтинг вибіркового дефолту. А це ще більше погіршило наші рейтингові показники. «У нас є певні умови, наприклад стабілізація банківського сектора, гуманітарної політики, деякі міжнародні домовленості. Але разом з цим економіка має отримати попит - попит чи внутрішній, чи зовнішній, - роз'яснює «Аналітичній службі новин» економічний експерт Ілля Несходовський. - У цій сфері на сьогодні позитивних змін не спостерігається. Якщо говорити про зростання, то, швидше за все, його можна буде спостерігати з 1 січня 2016 року. У нас 2014-й і 2015 роки дуже важкі. Коли ми дивитимемося на статистику за ці два року 1 січня 2016 року, то зможемо побачити певне поліпшення і зможемо сказати, що ми почали виходити з піке, в якому зараз перебуваємо». Втім, є також думка, що в найближчі 5 років на Україну чекає галопуюче зростання економіки. Про це привселюдно заявляє економіст Михайло Кухар. За його словами, «ми маємо спільний кордон і зону вільної торгівлі з ЄС. Щойно тут виникнуть макроекономічні поняття працюючої банківської системи, щойно ці поняття повернуться в наше економічне життя, то ми побачимо, що як гриби почнуть рости нові підприємства. У нас є можливість випускати всі види продукції, користуючись низьким рівнем оплати праці, більше, ніж китайської. Україна поки що не може скористатися новими можливостями, що відкрилися, але рука ринку все поставить на свої місця». Водночас експерти, які у своїх прогнозах налаштовані більш песимістично (а отже, й більш реалістично), зазначають, що Україна демонструє модель депресивного зростання, яка виражається простою формулою: мінімум старіючих технологій, відсутня необхідність у науці плюс націленість на сировинну ренту, що в цілому породжує монополії, безробіття та бідність. Розгледіти в таких умовах справжнє, а не декларативне зростання економіки вкрай важко. Мабуть, тому сьогодні комусь так хочеться видавати бажане за дійсне. Але, на жаль, скільки не кажи «халва» (мед/цукор/шоколад), у роті солодше не стане.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ігор Кононенко Вибори дозволять відновити контроль за територією Донбасу Процес відновлення миру та кордонів на Донбасі буде довгим і складним, треба буде багато працювати, щоб повернути територію. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат, заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Ігор Кононенко. За його словами, на Донбасі перебуває 32 тисячі озброєних людей. «І якщо хтось вважає, що вони раз - і просочаться в РФ, то Росія їх не прийме. Вони там не потрібні. У них свої проблеми», - сказав Кононенко. Він зазначив, що наразі стоїть завдання їх роззброїти: через переконання, амністію, перспективу, вибори. «Вибори - ключова річ. Це те, що дозволить відновити контроль за цією територією. Називається дата можливих виборів - весна 2016 року. Це можливо. Але для цього треба багато працювати», - сказав депутат.  
Суспільство оформление ленты  В СБУ розповіли, скільки і яку зброю знайшли вчора в Київській області Наразі відомі подробиці вилучення великої партії зброї в Ірпені та Білій Церкві Київської області. Як повідомляє прес-служба СБУ, зброя надходила до області з метою збуту із зони проведення антитерористичної операції. Під час обшуків у житлових та офісних приміщеннях у двох містах було вилучено 6 автоматів Калашникова, одну нарізну мисливську рушницю з оптичним прицілом і дві гладкоствольних, гвинтівку М-4, 5 пістолетів - Glok, «Марголіну», «АПС», Сz- 85, пістолет-кулемет «Скорпіон», 14 гранат РГД-5 і Ф-1, півтори тисячі набоїв різного калібру. Також правоохоронці знайшли велику кількість комплектуючих і магазинів до вогнепальної автоматичної зброї, мисливські ножі, кастети та спеціальні технічні засоби для негласного отримання інформації. «Під час спецоперації СБУ затримала вісім людей, причетних до незаконного обігу зброї», - йдеться в повідомленні. Вже відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю). Нагадаємо, у Київській області знайшли цілий арсенал зброї.
Політика Яценюк пропонує позбавити дипломатичних паспортів деяких депутатів Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сподівається, що завтра, 8 жовтня, Верховна Рада ухвалить весь пакет законів, необхідних для лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. Про це він заявив під час засідання уряду, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Я сподіваюся, що завтра буде проголосовано весь пакет законів про введення безвізового режиму між Україною та ЄС. Думаю, що парламент виявить мудрість, і всі закони, які є необхідною умовою для отримання українцями безвізового режиму, буде прийнято», - сказав він. Разом з тим він запропонував депутатів, які не проголосують за цей пакет законів, позбавити дипломатичних паспортів. «Нехай вони разом з усіма громадянами стоять у чергах і на загальних підставах отримують візи», - додав він.
Суспільство На Луганщині затримали чотирьох злочинців за напади на людей У Луганській області було затримано чотирьох учасників злочинного угруповання. Вони скоювали розбійні напади на жителів регіону. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області. «Житель Старобільського району Луганської області організував злочинну групу, до складу якої увійшли ще троє жителів регіону. Учасники угруповання, одягнені в камуфльований одяг і балаклави, погрожуючи застосуванням автоматичної вогнепальної зброї, скоїли розбійний напад на трьох жителів Старобільського району, заволодівши сумою в розмірі 99 тис. грн., паспортом та іншими важливими особистими документами потерпілих», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за підозрою учасників організованої злочинної групи за ч. 4 ст. 187 (розбій), ч. 3 ст. 357 (викрадення, привласнення, вимагання документів шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Всіх підозрюваних взято під варту.
Суспільство У Маріуполі четверо бойовиків розкаялися та здалися міліціонерам У Маріуполі четверо бойовиків НВФ вирішили добровільно здатися правоохоронним органам. Вони допомагатимуть затримувати членів терористичних організацій на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Про це повідомили в прес-службі УМВС України в Донецькій області. «Практика звільнення від кримінальної відповідальності бойовиків, які розкаялися у своїх вчинках і співпрацюють із правоохоронцями, в Маріуполі набирає обертів. Так, наприклад, нещодавно суд виправдав 39-річного місцевого, який кілька місяців провів у лавах терористів», - сказано в повідомленні. Зокрема, до Маріуполя повернулися четверо бойовиків, які розкаялися у скоєному і наразі сприяють правоохоронцям у затриманні своїх екс-спільників. Згідно із законодавством, для тих, хто визнав свою провину і активно допомагає в боротьбі з тероризмом, передбачено помилування.
Економіка Україна і Німеччина вирішили зміцнити економічні відносини Кабінет Міністрів України сьогодні приймає рішення про заснування німецько-української торгово-промислової палати. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Сьогодні уряд приймає рішення про підписання угоди між урядом України та Німеччини про заснування німецько-української торгово-промислової палати», - сказав він. За його словами, цей орган має зміцнити двосторонні економічні відносини між країнами. Разом з тим він нагадав, що між Україною та Німеччиною вже підписано пакет документів про економічну та фінансову підтримку Києва Берліном на 500 млн. євро. «Це значний крок, аби підтримувати економіку і розвивати інфраструктуру», - зауважив він.
Економіка Кількість жителів, які отримали право на субсидії, перевищила десять мільйонів Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали понад 10 мільйонів громадян України. Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, торік субсидії отримали 400 тисяч домогосподарств, тобто понад 1,2 млн. громадян. «Станом на сьогоднішній день 3,3 мільйона домогосподарств не просто підписалися, а отримали субсидію від держави. Це більше 10 мільйонів громадян України», - сказав він. Разом з тим він зазначив, що очікується, що до початку опалювального сезону субсидії можуть отримати ще мільйон громадян. Крім того, він повідомив, що з держбюджету для компенсації часткової оплати житлово-комунальних послуг громадянам виділено 24,5 млрд. грн.
Політика Порошенко встановив точну дату початку окупації Криму Президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким датою початку тимчасової окупації Криму встановлюється 20 лютого 2014 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави. За інформацією прес-служби, законом вносяться зміни до законів України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» з метою уточнення дати початку тимчасової окупації, усунення колізій і розбіжностей з цього приводу та узгодження з нормами міжнародного права. Також вносяться зміни, що дозволяють не застосовувати фінансові та штрафні санкції за порушення вимог порядку подання, розрахунку, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) і повноти сплати сум податків і зборів з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому почалася тимчасова окупація, до платників податків, які станом на початок тимчасової окупації перебували на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Суспільство ГПУ погрожує Шабуніну судом Генеральна прокуратура України має намір подати до суду на одного з членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на обіймання адміністративних посад у спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, главу правління «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна, якщо він до п'ятниці, 9 жовтня, не спростує поширену ним інформацію в ЗМІ про причетність до корупційної діяльності окремих членів даної комісії, обраних від ГПУ. Про це під час брифінгу заявив перший заступник генерального прокурора Юрій Севрук, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Комісія вже працює два тижні, але не з'являються заяви, що від Генпрокуратури було обрано в комісію корупціонерів. Цю заяву поширює один з членів комісії, а також громадська організація, яка йому підпорядковується. Тому або Віталій Шабунін спростує цю інформацію, або надасть докази корупційної діяльності. Якщо він не зробить цього до п'ятниці, то в понеділок ми подамо на нього до суду - для стягнення моральних збитків та перерахування їх до держбюджету на боротьбу з корупцією», - сказав він.
Суспільство Полторак: Порошенко має використати режим тиші, щоб забезпечити армію Головне завдання Президента Петра Порошенка полягає в тому, аби по максимуму використати режим тиші і оснастити військо. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на нараді з інформаційно-патріотичного виховання за участю глави держави, повідомляє прес-служба Міноборони. «Завдання Президента таке: максимально використати режим тиші, щоб сісти за парти, підготувати наші полігони, збільшити кількість техніки у військах, для того, щоб оснастити і максимально забезпечити наше військо», - розповів Полторак. За його словами, вперше в історії України поводятся навчально-методичні збори з заступниками командирів частин. У цих зборах бере участь Верховний Головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко. Нагадаємо, як повідомив прес-центр АТО, за вчорашній день, 6 жовтня, в зоні проведення антитерористичної операції терористи не порушували режим припинення вогню.
Політика У ГПУ розповіли, коли чекати претендентів на посади в антикорупційній прокуратурі Завтра, 8 жовтня, розпочинається прийом документів на обіймання посад у спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, а появи перших претендентів варто очікувати наприкінці листопада 2015 року. Про це заявила голова комісії з відбору кандидатів Катерина Левченко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Завтра о 9:00 робоча група, яка допомагає комісії, розпочинає прийом документів від претендентів на обіймання посад у спеціалізованій антикорупційної прокуратурі. Призначення антикорупційного прокурора є обов'язковою умовою для того, щоб у повному обсязі запрацювало НАБУ», - сказала вона. Левченко також акцентувала, що конкурсна комісія самостійно обирати антикорупційного прокурора не може. «Комісія обирає кандидатів на цю посаду. А згідно із законом України «Про прокуратуру», призначення здійснює генпрокурор за поданням комісії. Інших співробітників - заступника, начальників управління відділів - буде призначено за нашим поданням уже антикорупційним прокурором», - пояснила вона. За її словами, комісія має відібрати кілька претендентів на посаду антикорупційного прокурора. «Закон чітко не прописує, скільки саме людей має бути. На інші посади ми повинні запропонувати по три кандидати. Тобто ми маємо відібрати 36 осіб на посади у спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Всі кандидати пройдуть тести на знання законодавства, загальні навички, співбесіди, а також може у разі необхідності бути використано дослідження на поліграфі», - додала вона. Крім того, глава комісії наголосила, що очікувати кандидатів на посади в антикорупційній прокуратурі слід не раніше кінця листопада 2015 року.
Суспільство У Донецькій області судять бойовиків за підрив мостів у Маріуполі У Донецькій області судитимуть групу бойовиків, яких звинувачують у підриві мостів у Маріуполі. Трьох з групи засудять заочно. Про це повідомили в прокуратурі Донецької області. Як зазначається, трьох уже заарештовано, ще трьох судитимуть заочно, оскільки вони перебувають на тимчасово окупованій території. «У квітні 2014 року 43-річний донеччанин створив у Донецьку терористичну організацію і очолив її. Надалі члени групи вступили до лав терористичної організації «ДНР», на базі якої її глава створив власне незаконне збройне формування - «Роту «Б2» «козацького союзу війська Донського». За даними прокуратури, в період з травня по грудень 2014 року ця терористична група здійснювала теракти на території міста Маріуполя. Зокрема, їй вдалося підірвати залізничні мости та інші об'єкти інфраструктури в місті», - сказано в повідомленні. До суду відправлено три кримінальних провадження за обвинуваченням шістьох членів терористичного угруповання «ДНР». Їх підозрюють за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації), ч. 3 ст. 28 (скоєння злочину групою осіб), ч. 3 ст. 15 (замах на злочин), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Ще троє перебувають на тимчасово окупованій терористами території, тому суд над ними буде заочним. За злочини шістьом бойовикам загрожує до 15 років позбавлення волі.
Суспільство У Харкові у вікно будинку кинули «коктейль Молотова» У Харкові кинули «коктейль Молотова» у вікно житлового будинку. Інцидент стався в ніч на 7 жовтня. Про це повідомили в прес-службі ГУ МВС України в Харківській області. «7 жовтня 2015 року о 1:50 до чергової частини Київського райвідділу міліції зі служби «102» надійшло повідомлення про те, що на вулиці Ольминского, 16 сталася пожежа», - сказано в повідомленні. Слідчо-оперативна група виїхала на місце пригоди і зібрала всі необхідні матеріали за даним фактом. «Правоохоронці встановили, що невідомий розбив цеглою вікно, а потім кинув пляшку із займистою речовиною. З місця пригоди вилучено речові докази. Слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) КК України», - сказано в повідомленні. Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до 10 років. У соцмережах повідомляється, що запальну суміш кинули в офіс дизайнерів 3ZStudio, які придумали емблему - червоний мак «Ніколи знову».
оформление ленты  Блог: 
Політика Дмитро Шимків Реформу гальмує обрання антикорупційного прокурора Прогрес в антикорупційній реформі гальмує обрання антикорупційного прокурора. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків. «Станом на другий квартал прогрес виконання завдань з антикорупційної реформи становив 36%. До кінця 2015 року мають встигнути зробити ще 64%. Але найближчим часом показники буде змінено і буде подано звіт за третій квартал», - сказав він. За його словами, найбільше вдалося просунутися в питанні розробки Державної програми з імплементації Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки - 75%. Крім того, ухвалено законопроекти щодо оприлюднення суспільно важливої ​​інформації у формі відкритих даних і визначено орган державного нагляду у сфері доступу до публічної інформації та про перевірку на доброчесність публічних службовців - 75%. «Також уже створено Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань протидії корупції», - зазначив він. Разом з тим Шимків акцентував, що деякі завдання виконано менше, ніж наполовину або ще не виконано взагалі. «У нас затримують обрання антикорупційного прокурора, також відкрите питання із запуску додаткових законодавчих актів, які мають голосуватися в парламенті цього тижня. Ці речі гальмують реформу», - констатував він.
Суспільство На Волині чоловік хотів вивезти 100 кг бурштину до Польщі У Волинській області чоловік збирався вивези до Польщі близько 100 кілограмів необробленого бурштину. Про це повідомили в прес-службі ДПС України. «7 жовтня на кордоні з Польщею співробітники Державної прикордонної служби України спільно з працівниками митниці в одній з машин знайшли схованку з необробленим бурштином. Вантажний автомобіль «Рено» прибув на оформлення в пункті пропуску «Ягодин». За документами машиною з Рівного до Польщі українець віз вантаж макухи соняшнику. При огляді під спойлером на кабіні автомобіля було знайдено близько 100 кілограмів необробленого бурштину, який знаходився у 5 мішках», - сказано в повідомленні. Як розповів водій, бурштин він погодився провезти через кордон за 500 доларів. Він зазначив, що угоду йому запропонували двоє невідомих. Нагадаємо, що 6 жовтня 2015 року в Рівненській області правоохоронці вилучили бурштину на суму близько 11 мільйонів гривень.
Суспільство Бойовики намагалися «захопити» землю в Києві та Одесі Співробітники Служби безпеки України заблокували масштабну операцію «чиновників ДНР» для заволодіння майном в інших регіонах країни. Як повідомляє прес-служба СБУ, до складу угруповання входили колишні співробітники одного з міських управлінь юстиції, які працевлаштувалися в «органах влади» терористів. Вони використовували реквізити українських судів, котрі працювали на тимчасово окупованих територіях, для виготовлення підроблених рішень з метою зміни права власності на нерухомість. «Через свої зв'язки в містах, підконтрольних українській владі, вони припинили в реєстраційній службі низку іпотечних зобов'язань і зняли заборону на розпорядження майном. Таким чином зловмисники незаконно оформили права власності на кілька об'єктів нерухомості та земельні ділянки у Києві та Одесі», - йдеться в повідомленні. За інформацією прес-служби, під час обшуків співробітники СБУ вилучили документи та інші докази, що підтверджують фальсифікацію рішень судів колишніми працівниками української юстиції. Наразі членам угруповання заочно повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 358, ч. 2 ст. 364 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, їх оголошено в розшук. Матеріали кримінального провадження відправлено до суду.
Суспільство На колишнього військовослужбовця ЗСУ чекає заочний суд за участь у «ЛНР» У Хмельницькій області заочно судитимуть колишнього українського військового, який вступив до лав бойовиків самопроголошеної «Луганській народної республіки». Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області. 27-річний житель Ізяславського району, здобувши у Збройних силах України військову спеціальність «командир відділення розвідгрупи», у червні минулого року добровільно вступив до терористичної організації «ЛНР». Зазначається, що неодноразово протягом 2014-2015 років у складі бойовиків житель Хмельницької обл. брав участь у підготовці та здійсненні терактів на території Луганської області, а також виконував завдання з розвідки та коригування вогню артилерії бойовиків під час збройних протистоянь із силами антитерористичної операції біля Дебальцевого. «Враховуючи те, що підозрюваний перебуває на окупованій території, ухиляється від слідства і оголошений у розшук, 5 жовтня Хмельницький міськрайонний суд своїм рішенням задовольнив узгоджене з прокурором клопотання слідчого і дав дозвіл на спеціальне досудове розслідування. Таким чином, у відношенні підозрюваного розпочато процедуру заочного засудження за участь у терористичній організації», - повідомили у відомстві.
Суспільство Двох прикордонників судитимуть за хабар Двох прикордонників судитимуть за хабар у три тисячі доларів від іноземців. Про це повідомили в прес-службі ГПУ. Військова прокуратура вже відправила до суду обвинувальний акт стосовно прикордонників. Вони вимагали та отримали від іноземних громадян три тисячі доларів США. «Два офіцери Державної прикордонної служби України, використовуючи своє службове становище, у травні-червні 2015 року вимагали та отримали від трьох іноземних громадян, які прибули на територію України, три тисячі доларів за безперешкодне проходження прикордонного контролю», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) КК України. Згідно із санкцією статті, їм загрожує від 5 до 10 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років із конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,4742290973663-/ /-pc-/
Top