counter
Архів Повернутись назад 07 Лютого 2018
7 Лютого
Суспільство В одному з районів Словаччини оголосили епідемію сифілісу У Требішовському районі Східної Словаччини медики оголосили епідемію сифілісу. У цьому регіоні захворюваність у 16 разів вища, ніж на решті території країни, передає The Slovak Spectator. Спалах епідемії сифілісу сталася в місті Требішов і однойменному районі. Хворих лікарі рекомендували ізолювати в декількох клініках, де їм буде надано комплексне лікування. У країні був створений штаб з подолання кризової ситуації. Зазначається, що в Требішовському районі проживає понад 100 тисяч громадян. Тільки останнім часом число хворих на тяжку венеричну хворобу збільшилося на 115 осіб. Причиною називається наявність у регіоні численної циганської національної меншини. У всій Словаччині немає жодного міста, яке наблизилося б за цифрами захворюваності на сифіліс до Требішова. Сам же район відомий підвищеною кількістю хворих вже 8 років, так само як і дитячою проституцією.
Наука і технології Глобальна катастрофа скоро настане - вчені Вчені Геологічної служби США встановили, що у вічній мерзлоті зараз перебуває 793 млн кг ртуті. У зв'язку з таненням льодовиків, що викликано глобальним потеплінням, відбуватиметься викид токсичного металу в навколишнє середовище. Це спричинить неминучі катастрофічні наслідки, передає Geophysical Research Letters. Дослідники вважають, що у вічній мерзлоті скупчилася велика кількість природної ртуті, яка надходить з атмосфери і зв'язується в ґрунті з органічною речовиною. В результаті частинки ґрунту вмерзають у лід. Під час роботи вчені проаналізували 13 зразків льоду, які взяли на Алясці з 2004 по 2012 роки. Фахівці встановили, що у вічній мерзлоті міститься у десять разів більше ртуті, ніж було викинуто в результаті антропогенної діяльності у період останніх 30 років у навколишнє середовище.
Суспільство оформление ленты  Британець викликав поліцію, рятуючись від плюшевого тигра Фермер у Великій Британії викликав поліцію, злякавшись тигра, який виявився великий м'якою іграшкою. Про це повідомляє The Sun. Як розповів правоохоронцям 24-річний Брюс Грабб, він побачив фігуру тигра недалеко від ферми. Чоловік зізнався, що його охопила паніка, він уявив, що до прибуття правоохоронців зі зброєю тигр встигне з'їсти всіх його корів. Він подзвонив у поліцію. Поліцейські, які прибули на місце події, зупинилися неподалік і, не виходячи з машин, почали обговорювати, як краще упіймати тварину. Однак через деякий час вони помітили, що «тигр» не рухається. Наблизившись, поліцейські і фермер виявили, що насправді це була велика плюшева іграшка. Нагадаємо, у цирку на півночі Китаю в ході репетиції вистави левиця і тигр накинулися на коня. Кінь бігав по колу і намагався скинути хижаків, які напали з двох боків. Коню допомагали дресирувальники, які били тварин батогами.
Наука і технології оформление ленты  Центральний прискорювач ракети Falcon Heavy розбився Глава SpaceX Ілон Маск на конференції за підсумками пуску надпотужної ракети Falcon Heavy заявив, що перша її щабель центрального сегмента не змогла приземлитися на плавучу платформу в Атлантичному океані. Про це передає The Verge. Як зазначається, розгінний блок зміг запустити лише один з трьох двигунів і це привело до його падіння в воду на швидкості майже 500 км/год. Два бічних прискорювача зробили синхронну посадку біля космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Раніше вони були задіяні для запуску ракети Falcon 9 і придатні для подальшого застосування. Особистий електрокар Ілона Маска Tesla Roadster, який був запущений в космос за допомогою ракети, почав свій шлях до Марсу. Машина з манекеном в скафандрі, а також посланням для інопланетян залишатиметься в космосі мільярди років. На прес-конференції Ілон Маск уточнив, що розробка і запуск вантажівки обійшлися більш ніж в 500 млн дол.
Події Війна на Донбасі: постраждали четверо військовослужбовців За минулу добу на Донбасі було скоєно 14 обстрілів з боку незаконних збройних формувань по позиціях ЗСУ. В результаті цього троє бійців отримали поранення, ще один був травмований, передає прес-центр штабу АТО в Facebook. «За минулу добу було зафіксовано 14 прицільних обстрілів з боку бойовиків. Активно противник порушував Мінські домовленості у вечірній час. В результаті вогню НВФ троє бійців отримали поранення, ще один –бойову травму», - сказали в штабі. Окупанти стріляли на Луганському напрямку біля Троїцького з 120-мм мінометів, великокаліберних кулеметів і зенітної установки. З протитанкового ракетного комплексу велася стрілянина по захисникам Кримського, з гранатометів стріляли по Катеринівці, а зі стрілецької зброї обстрілювали ЗСУ неподалік Станиці Луганської. На Донецькому напрямку вогнева активність ворога була зосереджена на Приазов'ї.
Політика ЗМІ: Путін планує поїхати голосувати в Крим Нинішній російський лідер Володимир Путін, який пішов на вибори президента як самовисуванець, 18 березня 2018 року може проголосувати на одній з виборчих дільниць в Севастополі окупованого Криму. Про це повідомляє видання "Коммерсантъ", посилаючись на джерела. За інформацією одного з джерел, для виборів президента Росії підбирають такий регіон, де можуть статися проблеми з явкою. На попередніх виборах Володимир Путін голосував завжди в Москві. Але після зміни законодавства в минулому році голосувати за місцем перебування, а не місцем прописки стало простіше. Як зазначає видання, приїзд Володимира Путіна підвищить очікування в Севастополі, де спостерігається дефіцит адміністративних успіхів після окупації в 2014 році. Потрібно відзначити, що вибори пройдуть 18 березня - в день анексії півострова.
Події У Красногорівці від вибуху невідомого предмета постраждали троє дітей У Донецькій області в Красногорівці в результаті вибуху невідомого предмета постраждали троє дітей. Про це заявив глава Донецької ОВГА Павло Жебрівський у себе в Facebook. За інформацією Жебрівського, інцидент стався напередодні, 6 лютого, близько 21:00, коли діти гралися предметом, знайденим на вулиці. В результаті вибуху три дитини віком 9, 14 і 3 років отримали поранення. «Коли невідомий предмет вибухнув, старша дівчинка отримала відносно легкі осколкові поранення грудної клітини, гомілки і сідниць. Решта дітей отримали важкі ушкодження: у хлопчика пошкоджені внутрішні органи, відірвані три пальці на лівій руці, маленькій дівчинці на правій руці відірвало палець, а також пошкодило внутрішні органи», - пише він. Постраждалих терміново госпіталізували.
Кримінал Ляшко: Син нардепа Попова причетний до шести епізодів грабежів Лідер фракції "Радикальної партії" у парламенті Олег Ляшко заявив про те, що його соратник - народний депутат Ігор Попов впливає за допомогою свого статусу на розслідування факту грабежу, який у групі інших осіб здійснив  минулого року його 14-річний син Богдан, передає АСН . Ляшко обурився, що Попов не здав мандат і знову відвідує парламент, що, на думку лідера фракції, порушує принципи моралі. "За моєю інформацією, є шість епізодів нападів на людей, до яких може бути причетний син Попова. Чому в суд передали тільки один епізод? Я вважаю, що це - "договірняк" з владою, щоб зменшити відповідальність, тому що, якби пішло шість епізодів грабежу, - це була б зовсім інша відповідальність. А там передали справу по одному епізоду, щоб зробити умовний термін для озброєних грабіжників", - заявив Ляшко. Водночас Ляшко сказав, що не планує виключати Попова з фракції, оскільки в ній зараз тільки 20 депутатів і "якщо якщо ми його виключимо, то у нас буде чисельність менше, ніж передбачено чинним регламентом". Нагадаємо, вчора АСН повідомляла, що справу про банду грабіжників, серед яких був і син народного депутата, передали в суд.
Економіка оформление ленты  Військові ветерани та пенсіонери знову протестують під Радою Військові ветерани та пенсіонери знову протестують під Верховною Радою, повідомляє кореспондент АСН. У вівторок на площі Конституції біля парламенту зібралося близько 300 військових ветеранів. Вони, як і раніше, вимагають перегляду пенсій. Також відставники вимагають від народних депутатів підтримати їх у тиску на Кабмін для перегляду пенсій і "відправити у відставку міністра праці та соцполітики Реву, який тільки обіцяє, але нічого не робить для перегляду пенсійних виплат військовим", - розповів один з учасників акції. Люди тримають в руках відповідні гасла. Напередодні ветерани анонсували протестні акції і в інших обласних і районних центрах. У своєму офіційному зверненні до влади вони висунули шість вимог: - скасувати постанову КМУ № 1052 від 27.12.2017 р, здійснити перерахунок та виплату перерахованих пенсій військовим пенсіонерам та деяким іншим особам всіх відомств сектора безпеки і оборони України, згідно з постановою КМУ від 30.08.2017 р. З 01.01.2018 р. і виплату перерахованих пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 998 з 01.01.2016 року відповідно до вимог чинного Закону України №2262 - XII та інших чинних нормативно-правових актів; - зобов'язати всіх керівників центральних органів виконавчої влади сектора безпеки і оборони невідкладно розробити і затвердити накази про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям; - зупинити прихований від ветеранської громадськості та всього суспільства процес підготовки проекту Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; - розробити і подати до Верховної Ради України проект Закону України про скасування пп. 2 п. 9 Прикінцевих положень Закону України від 3 жовтня 2017 №2148-19; - за несвоєчасне виконання приписів прикінцевих положень пункту 10 Закону України від 6 грудня 2016 №1774 м і підпункту 2) пункту 9 від 3 жовтня 2017 №2148, що призвело до вкрай негативних суспільних наслідків, внести подання про звільнення міністра соціальної політики України Реву  від займаної посади; - прискорити роботу зі створення Міністерства України у справах ветеранів. ФОТО: АСН
Економіка Циклон Мартіна несе в Україну різке погіршення погоди На 8-9 лютого майже на всій території України очікується дуже стрімке погіршення погодних умов. У країні очікуються мокрий сніг, налипання мокрого снігу, ожеледь і сильний вітер. Більше за інших погода завтра буде випробовувати на міцність жителів Одеської, Миколаївської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської областей. 9 лютого негода вируватиме в Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській, Черкаській, місцями Київській та Чернігівській областях. Як пояснює відомий метеоролог Наталія Діденко, в Україну негоду принесе циклон на ім'я Мартіна. За її словами, завтра ввечері Мартіна добереться до Київської області. Вночі очікується 0-5 морозу, в Сумській, Чернігівській, Харківській до -8 градусів, на Заході близько нуля. А вже вдень у четвер практично повсюдно - відлига і невеликі «плюси». "Йде ротація повітряних мас, різка зміна погоди. Тому не лякайтеся в разі чого, коли заболить голова чи закрутить руки-ноги.Це - тільки циклон", - пише синоптик.
Політика Трамп хоче вивести танки і військових на вулиці Вашингтона Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, який образився недавно на конгресменів через відсутність оплесків, дав вказівку міноборони і Білому дому підготувати план проведення військового параду на День незалежності. Трамп повідомив, що був вражений парадом на День взяття Бастилії в Парижі і хоче організувати щось подібне на День незалежності США у Вашингтоні 4 липня. Про це інформує РИА Новости. У Сполучених Штатах часто проводяться громадянські паради за участю військових, але не прийнято здійснювати суто військові паради з технікою. «Президент Дональд Трамп підтримує чудових військовослужбовців США, які ризикують своїм життям, щоб Америка була в безпеці. Він доручив Пентагону вивчити можливість святкування, при якому американці зможуть показати свою вдячність», - говорить представник Білого дому. Планування параду почалося кілька тижнів тому і в ньому бере участь шеф апарату Білого дому Джон Келлі.
Економіка Не тільки ралом. Гройсман закликав відмовлятися від сировинного типу економіки Треба забезпечити перехід української економіки від сировинного типу до економіки з додатковою вартістю. Про це відкриваючи засідання Кабінету Міністрів заявив прем'єр-міністра Володимир Гройсман, передає АСН. "У першу чергу хочу подякувати українському парламенту. Фактично вчора ми почали нову сесію. З головою парламенту в понеділок ми презентували ініціативи з 35 законів щодо розвитку нашої економіки, які напрацювали з урядом, президентом і народними депутатами", - заявив він. За словами прем'єра, вчора парламент ухвалив два важливих закони з цього списку: про ТОВ і Кредитний реєстр. "З 35 цих законопроектів - 2 вже ухвалено... Є у мене надія, що ми і далі будемо спільно працювати над тим, щоб економіка розвивалася. Для нас залишається пріоритетом розвиток економіки. Зокрема, окремих секторів зі створенню робочих місць, створення переробки в Україні. Нам потрібно змінювати сировинну модель на створення моделі з додатковою вартістю", - заявив Гройсман.
Події ФСБ затримано українця, який намагався за підробленим паспортом виїхати в окупований Крим Жителя Херсонської області, який за підробленим паспортом намагався потрапити до нової дівчини, затримали в окупованому Криму. Чоловік не зміг в'їхати на тимчасово захоплену територію через несплату аліментів в Україні, повідомляє РИА Новости, посилаючись на кримське прикордонне управління ФСБ РФ. «Основна причина покинути батьківщину і виїхати до Криму полягала в тому, що чоловік був злісним неплатником аліментів, тому офіційно через пункти пропуску виїзд з України йому був закритий. Друга причина полягала в тому, що біля Армянська жила його нова громадянська дружина, кожна поїздка до якої перетворювалася на випробування», - сказано в повідомленні прикордонного управління ФСБ РФ. У відомстві повідомили, що так як Микола Моцканич, громадянин України 1978 року народження не міг потрапити на «територію РФ» в найближчі роки за своїм паспортом, він пішов на хитру штуку. За порадою друга чоловік поміняв на пляшку горілки у свого знайомого свідоцтво про народження, після чого заплатив працывнику  паспортного столу 600 грн, а через два тижні отримав на руки новий паспорт на чужі дані. За цим фактом було порушено кримінальну справу за незаконний перетин «держкордону».
Економіка Кабмін ухвалив пакет рішень для підтримки АПК Кабінет міністрів ухвалив пакет рішень для підтримки вітчизняної агропромислової галузі, передає кореспондент АСН. В.о. міністра АПК Максим Мартинюк повідомив, що на сьогодні в Україні зберігаються негативні тенденції скорочення поголів'я рогатої худоби. Але при цьому зростають експортні можливості і потенціал України, який можна ефективно реалізувати. "Тому ми передбачаємо цілий спектр рішень з підтримки садівництва, тваринництва. Фактично вперше ми виділяємо безпрецедентну суму на підтримку фермерства. Велика програма з підтримки тваринництва - це мінімум 4 млрд грн. Вона містить чотири пункти: створення великих тваринницьких комплексів, підтримка молочного поголів'я, підтримка домашнього господарства, а також утримання молодняку​​", - підкреслив він. Мартинюк розповів, що Кабмін всіляко буде підтримувати вирощування нового поголів'я великої рогатої худоби: "Ми хочемо отримати збільшення продуктивності поголів'я до 6-7 тис літрів на рік, в потім до 10 тис літрів на рік". З 4 млрд грн великої програми - 2,5 млрд будуть спрямовані на компенсації за кредитами на будівництво тваринницьких комплексів.Нагадаємо, як анонсував прем'єр, Кабмін закладає суми для компенсації селянам, як для утримання поголів'я, так і закупівлі сільськогосподарської техніки.
Здоров`я Серед померлих від кору були ВІЛ-інфіковані Серед померлих від кору українців були ВІЛ-інфіковані, щеплення яким були протипоказані. Про це повідомив доцент Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика Федір Лапій на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Ми маємо смертельні випадки від кору на сьогодні. Серед померлих були ВІЛ-інфіковані. Це наш обов'язок був їх захистити і запобігти їхній смерті, тому що вони мають конституційне право на життя", - зазначив експерт. За його словами, в залежності від кількості уражених вірусом імунодефіциту людини клітин в організмі хворого, низка інфікованих не могла бути вакцинована. Водночас, за словами медика, такі хворі перебували у групі ризику щодо важкого перебігу кору. При цьому він додав, що, маючи колективний імунітет, ці люди не повинні були захворіти і померти. "Це наш обов'язок піклуватися про кожного і розподіляти таким чином колективні обов'язки", - додав Лапій. Нагадаємо, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) змінив графік поставок вакцини проти кору в Україну. Про це повідомила заступник голови представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл.
Економіка Кабмін запускає роботу Експортно-кредитного агентства Кабмін ухвалив рішення про запуск Експортно-кредитного агентства. Про це на засіданні Кабміну заявив перший віце-прем'єр Степан Кубів, передає кореспондент АСН. "Питання створення експортно-кредитного агентства - це результат роботи Міністерства економічного розвитку, Верховної Ради, народних депутатів: Галасюка і Іванчука, - були також запрошені профільні асоціації. І ми сьогодні маємо результат. Перше - це постанова Кабміну на виконання закону України про гарантування масштабної експортної експансії України. Друге - ми говоримо про виконання плану дій уряду до 2020 року. Третє - це створення експортно-кредитного агентства, яке забезпечить ефективну підтримку нашого експорту", - заявив він. Кубів зазначив, що Експортне бюро при уряді і займеться системним управлінням у цій галузі. За оцінками першого віце-прем'єра, агентство забезпечить захист наших експортерів. Це дозволить збільшити український експорт, розвивати інновації та реалізувати цілісну стратегію розвитку експорту. Це також зніме ризики втрат і невиплат для наших експортерів.  Після цього Кабмін проголосував за створення такого ЕКА, хоча міністр закордонних справ Павло Клімкін відмовився підтримати це рішення, пославшись на те, що його проект не узгоджений з МЗС України. Нагадаємо, у всьому світі Експортно-кредитні агентства надають широкий набір послуг, до яких відносяться кредитування зовнішньоторговельних операцій, надання державних гарантій за експортними кредитами, страхування експортних кредитів і угод від політичних та інших видів ризиків. Крім цього, експортно-кредитні агентства здійснюють організаційну та інформаційно-аналітичну підтримку. Експортно-кредитні агентства створюються у формі приватних або державних компаній. Найвідомішими приватними експортно-кредитними агентствами є Euler Hermes (Німеччина), COFACE (Франція), Atradius (Голландія).
Здоров`я Медики не можуть оцінити масштаби необхідної вакцинації через величезну кількість "липових" довідок У регіонах медики не можуть подати правильну заявку на необхідну кількість доз вакцин проти різних інфекційних хвороб, оскільки протягом 8 років медична документація про вакцинацію підроблювалася. Таку думку висловила завідувачка кафедри епідеміології Національного медичного університету ім. А. Богомольця Ірина Колесникова на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Не завжди регіони правильно подають інформацію щодо потреб, тому що дуже багато інформації було фальсифіковано", - зазначила експерт. За її словами, "липові" довідки про зроблені щеплення видавалися не тільки на прохання батьків, які не бажають вакцинувати дитину, а й з вини самих медиків. Так, починаючи з 2011 року програми з імунопрофілактики фінансувалися часом лише на 50-60%, що призводило до відсутності вакцин у поліклініці. У результаті медики самі видавали батькам фальшиві довідки про щеплення, щоб ті могли оформити дитину в дитсадок або школу. При цьому вона додала, що попит на вакцини проти різних інфекційних захворювань, який спостерігається сьогодні, пояснюється тим, що тепер батьки приводять на вакцинацію дітей з фальшивими довідками про щеплення. Нагадаємо, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) змінив графік поставок вакцини проти кору в Україну. Про це повідомила заступник голови представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл.
Економіка Фермери отримають кредити під 1% річних і компенсацію за техніку до 40% Українським фермерам будуть видавати кредити під 1% річних, а також - компенсацію за техніку до 40%. Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив на засіданні уряду в середу. "Що стосується фермерства, то ми передбачаємо здешевлення кредитів. Фактично кредити будуть видаватися під повною координацією Асоціації фермерів. Ці кредити нададуть під 1% в гривні. Фактично ми будемо компенсувати все з державного бюджету. Окремо для фермерів ми припускаємо компенсацію до 40% вартості вітчизняної сільгосптехніки. Це означає, що невеликі фермерських об'єднання вже цього року отримають від нас підтримку. Ми зацікавлені, щоб ця підтримка була забезпечена вже в цьому році", - заявив Гройсман. Нагадаємо, сьогодні Кабмін заявив про ухвалення пакету рішень щодо безпрецедентної підтримки садівництва, тваринництва. На підтримку фермерства уряд обіцяє виділити 4 млрд грн
Економіка Кабмін дасть мільярд на покупку української сільгосптехніки і скасовує сертифікацію закордонного обладнання Кабінет міністрів буде компенсувати частину коштів виділених аграріями на покупку техніки і посівного матеріалу українського виробництва. Про це прем'єр Володимир Гройсман заявив в ході засідання уряду, передає АСН. "Ми продовжуємо підтримку програми розвитку нашої сільгосптехніки. І в цьому році ми спрямовуємо на це 1 млрд грн. Фактично ми будемо компенсувати 25% вартості техніки, яка у нас виробляється українськими руками і в Україні. Ми будемо компенсувати вартість тим, хто купує таку техніку. Ми очікуємо, що це фактично призведе до росту виробника української техніки", - повідомив прем'єр. Також Кабмін запускає в роботу механізм розстрочення ПДВ для закупівлі нового обладнання за кордоном. На думку прем'єра, це дозволить модернізувати українське виробництво й уникнути корупційної складової. "Сьогодні ми ухвалимо рішення і запустимо механізм розстрочення ПДВ на нове обладнання. Все обладнання нове, яке буде ввезено в Україну, щодо нього буде розстрочка ПДВ на 24 місяці. Це призведе до того, що обладнання буде відразу на 20% дешевше для підприємств. Я зустрічався з представниками легкої промисловості. Вони розповіли, що сьогодні ще потрібно додатково в Україні сертифікувати ті ж мотори для обладнання закордонного виробництва. Це абсолютно корупційна схема. Тому ми сьогодні скасовуємо цю норму", - заявив Гройсман. Також за словами прем'єра Кабмін буде компенсувати 70% вартості посівного матеріалу, якщо він буде саме українського виробництва: "Хочете створити сад, будь ласка, купуй українські саджанці. І урядів компенсує їхню вартість. Це буде досить серйозною підтримкою. І ми очікуємо створення більш 3 тис. гектарів садів в результаті підтримки садівництва".
Здоров`я Кабмін розширив перелік "доступних ліків" Кабмін розширив перелік "доступних ліків". Про це в інтерв'ю журналістам за підсумками засідання Кабміну заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає кореспондент АСН. "Ми хочемо, щоб у цьому році програма "Доступні ліки" дійшла до кожного українця за трьома нозологіями: бронхіальна астма, діабет другого типу, серцево-судинні захворювання. Ми сподіваємося, що виділеного 1 млрд грн вистачить на це. Але вже є обіцянка Кабміну, що в разі необхідності, фінансування буде збільшено з державного бюджету", - заявила вона. Супрун повідомила, що сьогодні Кабмін ухвалив рішення про розширення назв ліків з метою більшого вибору українців із запропонованого переліку. "В минулому році було майже 14 млн рецептів, які були виписані на доступні ліки. У цьому році кількість торгових назв уже виросла в півтора разу до 239, що набагато більше, ніж було в минулому році, де було 189 назв. Тепер ми маємо 48 виробників, а було всього 35. Причому більшість із них - це європейські виробники. Є також виробники з України, Індії та Ізраїлю", - розповіла вона. У підсумку, з її слів, на сьогодні працює 6800 аптек за цією програмою і ця кількість збільшується з кожним днем. "Ми б хотіли, щоб цього року всі аптеки України брали участь у цій програмі. Тим більше, що фінансування збільшено з 800 млн до 1 млрд грн", - заявила Супрун.
Політика Кубів очолив новостворену Раду з питань інтелектуальної власності Віце-прем'єр Степан Кубів очолив новостворену Раду з питань інтелектуальної власності. Рішення було ухвалено на засіданні уряду без обговорення, передає АСН. За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, ця Рада буде здійснювати координацію процесів функціонування та розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні та буде працювати як тимчасовий дорадчий орган при Кабміні. До складу Ради увійдуть 30 осіб, а очолить її перший віце-прем'єр-міністр-міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Також рада буде займатися координацією взаємодії органів виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності,визначенням шляхів і механізмів розв'язання проблемних питань, що виникають при формуванні та реалізації державної політики в сфері інтелектуальної власності.
Політика Наливайченко розповів, як шукав Януковича в Криму і про зрадників із СБУ В кінці лютого президент України Віктор Янукович перетнув кордон із Російською Федерацією в супроводі частини офіцерів державної охорони. Про це заявив громадський і політичний діяч Валентин Наливайченко, виступаючи в залі суду у справі про держзраду Януковича, передав кореспондент АСН. "Під час перебування як народного депутата в Криму під ранок вночі до групи міліціонерів і слідчих повернулися два офіцери державної охорони України, від яких нам вперше стало відомо - в ніч на 24 лютого - що президент Віктор Федорович Янукович зупинив кортеж, який рухався в бік Севастополя, і співробітникам державної охорони сказав, що ті, хто переїде на територію Росії разом із ним і окупаційними військами, поїдуть разом із ним, хто ні - може залишатися в Україні"- зазначив політик. За його словами, в кінці лютого він був у Криму за рішенням Верховної Ради разом з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Зокрема, політики відвідали державну резиденцію в м. Ялта, де, ймовірно, міг перебувати президент-втікач Віктор Янукович, однак його там уже не було. При цьому Наливайченко додав, що вже в ніч на 23 лютого 2014 року бачив російську військову техніку на вулицях і дорогах АР Крим. Більше того, в той час, з 20 лютого, було розпочато масштабну окупацію півострова російськими військами. Пособництво російським окупаційним військам в той період, на думку політика, надавали перші особи українського СБУ при В. Януковичі - на чолі з керівником Олександром Якименком. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Культура Українка знялася у відомому американському блокбастері Схоже, Ользі Куриленко та Мілі Куніс хтось наступає на п'яти. Українка Іванна Сахно впевнено підкорює Голлівуд, передає Люкс ФМ. 20-річна Іванна Сахно стала молодою зіркою Голлівуду. Незабаром на екрани виходять два фільми - комедія «Шпигун, який мене кинув» і блокбастер «Тихоокеанський кордон», у яких вона знялася. Нещодавно молода актриса прилетіла до Києва, щоб продублювати свою героїню українською мовою. Про неї відомо небагато. Народилася у Києві в родині кіношників. З восьми років мріяла про кар'єру актриси, а в дев'ять отримала першу роль у ситкомі «Леся + Рома». Гонорари вона дівчинка відкладала на навчання за кордоном. У 13 років її мрія збулася: вона стала ученицею канадської школи в Ванкувері. Зараз актриса володіє англійською, але тоді, будучи підлітком, їй було дуже важко спілкуватися з однолітками. В результаті Іванна потрапила на майстер-клас двох голлівудських кастинг-директорів, які колись відкрили світу Леонардо Ді Капріо і Джулію Робертс.
Здоров`я Супрун закликала українців терміново вакцинуватися від дифтерії В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала українців терміново вакцинуватися від дифтерії. Про це вона заявила в інтерв'ю журналістам за підсумками засідання Кабміну, передає кореспондент АСН. "Я закликаю батьків вакцинувати своїх дітей не тільки проти кору, але і всіх інших захворювань, які є в нашому календарі. Зараз є специфічні розмови про дифтерію", - заявила вона, додавши, що вакцин від дифтерії достатньо в Україні. "І для дорослих, і для дітей. Я закликаю батьків вже зараз йти і вакцинувати дітей. Не чекати, коли буде захворювання", - попередила глава МОЗ. Супрун нагадала, що була інформація про одного нібито хворого на дифтерію в Україні. Але ця інформація не підтвердилася лабораторними аналізами. "Але не чекаємо моменту, коли хтось захворіє. Є безкоштовні вакцини для дітей і дорослих", - пообіцяла вона.
Суспільство оформление ленты  Пенсія менше, ніж у того, хто не працював ніколи. Як військові під Радою протестували Пенсіонери силових структур прийшли сьогодні до будівлі Верховної Ради вимагати гідного пенсійного забезпечення. Це вже не перша акція протесту силовиків. Починаючи з 22 листопада минулого року, вони неодноразово мітингують як біля ВРУ, так Кабміну і АПУ. Військовий льотчик, інструктор першого класу Василь Красножон, який має за плечима 1717 годин нальоту і який готував бойових льотчиків, сьогодні отримує пенсію 3000 грн. «Нам, військовим, пенсії не перераховують з 1992 року, - обурюється він. - Є люди, які, йдучи, отримали 942 грн, і у них до сих пір така пенсія. Підвищували мінімальну цивільним. Ті, хто не працював ніколи, вже 2400 отримують, а ці на 942 грн так і сидять. У мене пенсія 3000 грн, а у трактористів, яких я знаю, було 3200, стало 6 400. У слюсарів знайомих було 3500, стало 7000 грн». Колишній боєць 30-ї бригади, а нині інвалід війни, заступник голови спілки ветеранів і інвалідів АТО «Дух воїна України» Олександр Румбурський, згідно з перерахунком, повинен отримувати 4000 грн. Ветеран сподівається на підвищення виплати, пояснюючи, що змушений купувати ліки, що підтримують стан здоров'я. «Прийшов на мітинг вимагати розгляду перерахунку пенсій, який обіцяли провести спочатку в 2016 році, а відклали на 2017-й, потім відклали на перше січня 2018 року. Ми домагаємося, щоб вони виконали те, що обіцяли, а не відкладали на 2019 рік», - говорить Олександр.
Здоров`я Кількість охочих вакцинуватися від кору зросла на 73%. Після дітей вакцинують лікарів і військових Вакцинація від кору підвищилася до 73% так що закупівля вакцин йде повним ходом. Про це в інтерв'ю журналістам за підсумками засідання Кабміну заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає кореспондент АСН. "Діти, які не вакциновані останні десять років в Україні, повинні бути вакциновані. У нас було тільки 50% вакцинованих дітей. І ми повинні були збільшити і посилити цей показник. В цьому році ми вже підвищили цей показник до 73%", - заявила вона.З її слів, таке різке збільшення кількості вакцинованих було зафіксовано в останній місяць 2017 року, коли з'явилася інформація про кір. Тому в останній місяць батьки масово почали робити щеплення дітям. За інформацією Супрун, зараз в Україні залишилося понад 200 тис. доз вакцин від кору. І ЮНІСЕФ вже в кінці цього місяця привезе додатково ще 220 тис. доз вакцин від кору. А в квітні - ще 500 тис. доз. Потім вже в травні - ще 190 тис.  і 1 млн доз додатково ще в жовтні 2018 року. Вона також повідомила, що Україна веде переговори з урядом США про отримання гуманітарної допомоги у вигляді вакцин від кору, бо, крім дітей, треба вакцинувати дорослих у групі високого ризику - це лікарі та медсестри, вчителі та військові.
Політика У березні 2014 року СБУ затримувала в Україні офіцерів російських спецслужб - Наливайченко У березні 2014 року Служба безпеки України (СБУ) затримувала в Україні офіцерів російських спецслужб. Такі дані озвучив екс-глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час судового засідання, передав кореспондент АСН. "Коли вже я відповідав за керівництво СБУ, на початку березня 2014 року почалися перші арешти і затримання на території України офіцерів спецслужб Росії", - зазначив політик. За його словами, під час допитів офіцерів спецслужб РФ вдалося встановити достовірні факти про окупацію півострова Крим, а також з'ясувати імена офіцерів України, які перейшли на бік противника і сприяли захопленню АР, а також переслідували активістів, які виступали на підтримку "Майдану". При цьому Наливайченко додав, що тоді ж вдалося з'ясувати, що першими об'єктами силового захоплення з боку РФ в Криму з 20 лютого стали аеропорти і території військових частин. Політик пояснив, що після вступу на посаду глави держави Віктор Янукович повернув до Криму російських офіцерів ФСБ, а також сприяв призначенню на керівні посади в українських спецслужбах російських офіцерів. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Події оформление ленты  Адвокат Януковича: Остаточно Київ "здав Крим" 23 березня Остаточне рішення про «здачу Криму», а також виведення з півострова українських військ було ухвалене 23 березня 2014 року під час засідання РНБО України. Про це повідомив адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк, посилаючись на протоколи допиту тодішнього виконувача обов'язків глави Міноборони Ігоря Тенюха.Захисник колишнього президента опублікував у Facebook кілька витягів з матеріалів допиту Ігоря Тенюха у справі про держзраду.«Після захоплення штабу Військово-морських сил на засіданні РНБО України 23 березня 2014 року я доповів обстановку щодо  Криму, а також про результати розгортання Збройних Сил у районі Широкого Лану - жорстко виступив з пропозицією йти на прорив до Криму. У відповідь Пашинський сказав: «З міністром ясно все, він хоче війну, заслухаємо інших членів», - каже адвокат.У документі є також слова нібито Степана Полторака, який командував тоді НГУ: «Я пропоную з піднятими прапорами виводити наші частини з Криму».
Політика В Україну після анексії Криму повернулося тільки 20% складу СБУ - Наливайченко В Україні після анексії повернулося всього 20% складу Служби безпеки України (СБУ) в Криму. Таку думку висловив екс-голова СБУ Валентин Наливайченко на судовому засіданні, передав кореспондент АСН. "Вийшло до 20% офіцерів СБУ, які виявилися відданими присязі", - зазначив політик. За його словами, кількість відданих СБУ офіцерів можна точно встановити, оскільки керівництво відомства займалося їх розселенням на материковій частині України. При цьому політик додав, що низький показник відданих СБУ офіцерів пояснюється зрадою тодішнього керівництва відомства та його протизаконними наказами. "Це був свідомий вибір кожного", - додав екс-керівник СБУ. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Здоров`я Годування сирою курятиною може викликати у собак параліч Власникам собак рекомендується уникати годування своїх домашніх тварин сирою курятиною, бо дослідники виявили зв'язок між сирим м'ясом і рідкісною і потенційно фатальною формою собачого паралічу, передає АВС. Дослідження Університету Мельбурна попереджає, що вживання сирого м'яса збільшує шанси захворіти на полірадикулоневрит, особливо - у собак дрібних порід. На Заході особливо популярна їжа для собак - сирі курячі шийки. "Ми б рекомендували власникам вибирати звичайну собачу їжу, а не курячі шиї, поки ми не дізнаємося більше про цю хворобу. Це рідкісний, але дуже виснажливий стан, коли паралізуються задні ноги собаки, потім - передні ноги, шия, голова і морда", - пишуть дослідники. Більшість собак в кінцевому підсумку відновлюються без лікування, але в деяких випадках це може зайняти до шести місяців або більше. Параліч - це собача форма людського синдрому Гієна-Барре (ГБС), що часто викликається бактеріальним кампілобактером, який може бути присутнім і в сирому м'ясі і в курячому бульйоні.
Суспільство оформление ленты  "Боїшся, яйцями закидають?": Лорак викликала гнів у соцмережі Українська виконавиця Ані Лорак розлютила шанувальників новим відеороликом, який вона опублікувала у себе на сторінці в Instagram. Співачка розмістила ролик, який знімався для новин. У ньому сказано, як проходитиме концерт Лорак, яку позначили на відео як «народну артистку України». Те, що концерт співачки буде проходити не на території нашої країни, викликало бурхливу реакцію в соцмережі. Користувачі відзначили, що Лорак або наплювати на свою батьківщину, або вона боїться просто. «Шкода, що ви перестали виступати в Україні, показувати себе, продали її, понадили пряником», - пишуть користувачі. «В Україні виступити слабо? Чи боїшся, що тухлими яйцями закидають?» - запитують користувачі. «Стерво, кинула Україну», - відзначили в коментарях.   Публикация от Ани Лорак (@anilorak) Фев 4, 2018 в 2:37 PST
Політика Наливайченко вказав на тих, хто здавав російським диверсантам парламент Криму Будівлю кримського парламенту в лютому 2014 року був захоплено при пособництві місцевої міліції. Таку думку висловив екс-голова СБУ Валентин Наливайченко в ході судового засідання, передав кореспондент АСН. "Будівлю парламенту Криму, за тими відеоматеріалами, які були отримані контррозвідкою СБУ, захопили після того, як зброю кримська міліція, яка охороняла будівлю, передала російському спецназу переодягненому. Тобто відбулося входження російського загону диверсантів, їм було передано зброю місцевими міліціонерами", - зазначив політик. За його словами, про ці факти він доповідав в.о. президента України на той момент - Олександру Турчинову. При цьому Наливайченко додав, що керівництво СБУ при Януковичі в той період повністю перейшло на бік РФ, сприяло окупації і частково служить у ФСБ досі. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Політика Під час Майдану російські офіцери ФСБ тричі приїжджали до Києва - Наливайченко У грудні 2013 - січні 2014 року групи офіцерів Федеральної служби безпеки (ФСБ) тричі приїжджали до Києва. Таку думку висловив екс-голова СБУ Валентин Наливайченко на судовому засіданні, передав кореспондент АСН. "Тричі групи високопоставлених російських генералів і офіцерів ФСБ приїжджають в Україну в січні 2014-го і в грудні 2013-го. Тричі приїжджають 30 генералів і офіцерів, після цього - 6, після цього - 7", - зазначив політик. За його словами, приїжджі представляли той підрозділ, який відповідав за захист конституційного ладу РФ і аж ніяк не були працівниками міжнародного секретаріату. При цьому Наливайченко додав, що російські офіцери під час своїх візитів побували на антитерористичному полігоні, а також у Центральному апараті Генштабу України, що не могло статися без відома президента Віктора Януковича. На думку політика, саме ці групи офіцерів підготували основу для агресії РФ. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Кримінал Затримано агента ФСБ, який готував проникнення з Придністров'я - СБУ В Одесі був затриманий житель області, який воював на боці російських терористів так званої «ДНР», після чого прибув у регіон для виконання завдань ФСБ РФ. Про це повідомили в прес-центрі СБУ на своїй сторінці в Facebook. В СБУ відзначили, що чоловік влітку 2014 року пройшов навчання на одному з військових полігонів Ростовської області РФ, брав участь у боях проти ЗСУ в Шахтарському районі Донецької області. Пізніше на території країни-агресора його завербували працівники ФСБ. Від кураторів він нібито отримав завдання: після повернення в Одеську область збирати розвіддані про обстановку в регіоні, прилеглому до Придністров'я. За даними СБУ, бойовик відпрацьовував нелегальні канали проникнення в Україну з невизнаного Придністров'я. Затриманий прибув до Одеси з території окупованого Криму. Йому оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК (створення терористичної групи чи організації) КК і обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
Економіка Автобусні міжобласні перевезення чекає справжня революція: КМУ змінив правила Автобусні перевезення чекає справжня революція. Кабінет міністрів України затвердив постанови "Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" та "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування". Справа в тому, що розмір нелегального ринку перевезень в Україні - вдвічі більше населення Китаю - 2,74 мільярда пасажирів на рік. Рішення, які відкривають старт реформі ринку автобусних перевезень, змінять правила введення конкурсу на міжобласні автобусні маршрути за заявницьким принципом. Передбачено введення вимог щодо обов'язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, в кількості 35% до кінця 2019 року, з 2020 року - 50%. А перевагу отримають перевізники, що пропонують автобуси, електробуси, автобуси з низькою підлогою, з більшою категорією екологічності (Євро 3, Євро 6). Крім того, перевізнику, який працював на маршруті без порушень, буде надано право продовжити дозвіл ще на п'ять років за умови інвестування в оновлення автопарку. Вводиться спрощення процедури проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі, і поступовий перехід на електронну систему подачі документів. Також пропонується спрощення процедури відкриття нових автостанцій та врегулювання давно існуючої проблеми взаємовідносин перевізників і автостанцій. Пізніше на своїй сторінці в Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян назвав ці зміни "революцією" у галузі автобусних перевезень. "Це не політ у космос, який вчора спостерігали з захопленням, - це справжня революція у галузі автобусних перевезень! Прозора і чесна конкуренція призведе до того, що мільйони людей в Україні будуть користуватися не морально і фізично зношеними маршрутками, часто нелегально переробленими з вантажних мікроавтобусів, а сучасними, комфортними, безпечними автобусами", - написав він. Міністр нагадав, що підготовка цієї реформи була розпочата ще в 2016 році. Він нагадав, що 70-80 осіб гинуть в Україні щорічно, а 800 травмуються через небезпечні автобуси. Це ризик не тільки пасажирів автобусів - під удар потрапляють пішоходи, машини, весь транспорт, який їде поруч. І ця небезпека нічим не виправдана, адже велика частина ринку в тіні, тому чесний бізнес не може заробляти.
Політика Комітет ВРУ рекомендує ратифікувати угоду з Румунією про співробітництво у галузі військових перевезень Комітет рекомендує Раді ратифікувати угоду з Румунією про співробітництво у галузі військових перевезень. Про це на засіданні Комітету заявила заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, нардеп БПП Марія Іонова. Зокрема, йдеться про рекомендацію парламенту ухвалити проект закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про співробітництво у галузі військових перевезень (реестр.№0153 від 06.07.2017; Кабінет Міністрів України). Представник Мін'юсту пояснив, що ця Угода передбачає "абсолютно конкретні і прагматичні речі", коли військовим формуванням Румунії буде надано право здійснювати військові перевезення через територію України. Це посилить взаємну співпрацю у військово-технічній галузі. Тим більше, що з Румунією проводяться спільні військові навчання.
Політика оформление ленты  Нардеп у Раді відібрав телефони у журналістів Народний депутат групи «Воля народу» Олександр Пономарьов у кулуарах Верховної Ради дозволив собі відібрати мобільні телефони у двох журналістів. Про це передає «Цензор». Інцидент стався, коли Пономарьов сварився з нардепом Сергієм Соболєвим. Раніше Соболєв з трибуни звинуватив колишнього регіонала в причетності до шкідництва в армії. Сварку журналісти зняли на телефон. Посварившись з колегою, Пономарьов переключився на журналістів, заявивши, що це - його приватна бесіда. Якоїсь миті він вихопив телефон із рук журналіста і поклав у кишеню. Аналогічну маніпуляцію він здійснив з телефоном іншого журналіста. Після цього Пономарьов забрав одяг у гардеробі і попрямував до виходу. Журналістам він заявив: «Я не сяду, не переживайте. Ви сядете. Будете відповідати. Я не знаю, де ваш телефон». Нардеп намагався відібрати ще один телефон, але не зміг. У результаті суперечок він все ж повернув кореспондентам їхні телефони.
Політика Янукович готував плацдарм для агресії РФ, але намагається покласти провину на інших - Наливайченко Четвертий президент України Віктор Янукович підготував плацдарм для російської агресії і намагається зараз звинуватити у захопленні представників нинішньої української влади. Таку думку висловив екс-голова СБУ Валентин Наливайченко журналістам після судового засідання, передав кореспондент АСН. "Українські офіцери СБУ першими на цій війні віддали життя. І ті, хто безпосередньо готували агресію, зараз намагаються зробити вигляд, що хтось інший, а не вони здали Крим", - зазначив політик. За його словами, російська агресія почалася ще в 2010 році, коли до влади в Україні прийшов Віктор Янукович. Так, саме з його відома в Крим були заведені 24 тисячі російських військових, які в 2014 році і здійснили силове захоплення півострова. При цьому він додав, що протистояти силовому захопленню півострова у Києва не було жодної можливості, оскільки країна була "напівзруйнована", а окупаційні війська спиралися на потужні сили зрадників серед українських силовиків. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Економіка Міноборони освоїло 99,9% виділених коштів і в 10 разів збільшило держзакупівлі - звіт Полторака Міністерство оборони освоїло 99,9% виділених коштів на 2017 рік і щонайменше втричі збільшило держзакупівлі за основними напрямами.Про це на засіданні Комітету з питань національної безпеки і оборони заявив міністр оборони України Степан Полторак, передає кореспондент АСН. "Закупівлю ми збільшили фактично від трьох до десяти разів. За основними пріоритетними напрямами: від трьох до десяти! Це дасть нам можливість ефективніше використовувати ЗСУ в зоні АТО і адекватно відповідати на загрози і ризики, які у нас сьогодні існують", - заявив він. У свою чергу, голова профільного комітету Сергій Пашинський перепитав: чи всі кошти державного бюджету освоєно Міноборони в минулому році. На що Полторак запевнив: "Кошти, які ми отримали в минулому році, освоєні на 99,9%. Є кошти, які через невиконання контрактів або надання послуг, були повернуті в бюджет". При цьому, зі слів міністра, дійсно є певна проблема, коли недобросовісні постачальники не виконують умови контрактів. І в такому випадку доцільніше повернути гроші в бюджет. На що Пашинський звернув увагу журналістів, рекомендувавши "не слухати різних брехунів, які розповідають, що Полторак залишив на рахунках гроші". Також Степан Полторак заявив, що забезпечення армії і військовослужбовців виведено на якісно новий рівень. Насамперед  ідеться про грошове утримання для сил спеціальних операцій - воно було збільшено на 30% в 2016 році. З 1 липня - для десантно-штурмових одиниць і сержантського складу. "Майже в 2,5 разу вже на грудень 2016 року, якщо порівнювати з 2015-м, ми збільшили надбавки військовослужбовцям в зоні лінії зіткнення - АТО. А саме, до 10 тис. В інших зонах АТО - на 4,5 тис. Плюс на 17 % було збільшено середній розмір зарплати військовослужбовцям Міноборони і ЗСУ", - заявив Полторак. Що стосується фінансування закупівлі військової техніки, то 7 млрд грн було спрямовано на закупівлю військової техніки - це 2650 одиниць озброєння і військової техніки. Протягом січня-лютого, за словами Полторака, в 2018 році отримано ще 100 одиниць техніки. "А в першому кварталі армія отримає ще 268 одиниць техніки: протитанкові комплекси, танкове озброєння, засоби спецзв'язку та інші.У минулому році було виділено 3,9 млрд грн на ремонт техніки, що дозволило відремонтувати 1157 одиниць озброєння", - додав міністр.
Кримінал оформление ленты  Поліція Харкова затримала групу наркобариг зі Сходу У Харківській області у вівторок, 6 лютого, поліція затримала етнічну групу, що збувала наркотики іноземцям. Про це повідомили в прес-службі Нацполіції Харківської області. У банди вилучили понад кілограм канабісу на суму 400 тисяч гривень. Було проведено 8 обшуків на території Харківської та Полтавської областей. «Затримано п'ятьох членів злочинної групи з ознаками організованості, сформованої на етнічній основі з міжрегіональними зв'язками», - розповіли правоохоронці. Банду організував 36-річний громадянин Палестини. Він відповідав за постачання наркотиків, їх збут, а також розподіляв обов'язки між іншими членами групи і контролював грошові доходи. Допомагала спільникам зберігати наркотики 37-річна уродженка Сумської області, яка жила в передмісті Харкова. Українка фасувала товар по дозах для подальшої реалізації, а також вела бухгалтерію. Крім того, у групі брав участь 22-річний одесит та 25-річний громадянин Іраку, які збували наркотики виключно студентам-іноземцям, які навчались у вишах Харкова. Канал надходження наркотиків у місто налагодив 55-річний громадянин Єгипту, який жив у Полтаві і відповідав за постачання наркотичних засобів і подальший розподіл. Всі фігуранти затримані в порядку ст. 208 КПК України. Їм загрожує позбавлення волі на термін від 6 до 10 років з конфіскацією майна.
Суспільство Кабмін уточнив перелік окупованих населених пунктів Донбасу Кабінет міністрів вніс зміни до переліку населених пунктів, які не контролюються владою України на Донбасі. Розпорядження було прийнято в середу, 7 лютого в ході засідання уряду, передає Укрінформ. Як зазначив перший заступник міністра МВС Сергій Яровий, документ дозволить уточнити перелік населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, з урахуванням пропозицій, які надаються антитерористичним центром при СБУ. Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня ухвалила законопроект про реінтеграцію Донбасу. Відповідно до закону, Росія визнається країною-агресором. Крім того, межі окупованих територій будуть визначені Президентом Петром Порошенком за поданням Міноборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу. 2 лютого ЗСУ відновили контроль над селом Катеринівка Луганської області, розташованим на лінії розмежування. Також був відновлений контроль над крихітним селом Новоолександрівка. Обидва села розташовані поруч.
Економіка Кабмін виділяє на кожну корову по тисячі гривень, а на теля - по дві - Гройсман Кабінет міністрів, враховуючи багаторічну тенденцію щодо зниження поголів'я великої рогатої худоби і обсягів молока, здійснить низку заходів для підтримки цих галузей. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає АСН. "Минулого року чемпіоном зі зростання цін була м'ясна продукція. І для нас це не пройшло повз увагу. Я обіцяв, що ми створимо умови для підтримки тваринництва, виробництва ягід, інших галузей АПК. Ми заклали 6 млрд грн на підтримку аграрного сектора. У січні ми почали працювати з профільними асоціаціями фермерів. Цього року ми вперше дамо реальну підтримку розвитку фермерства на селі", - заявив Гройсман. За словами прем'єра, 2,5 млрд грн буде спрямовано на будівництво в Україні молочно-товарних комплексів і ферм: "Ми ці 2,5 млрд дамо через кредити агро-промисловим підприємствам і тим, хто захоче створювати ферми і молочно-товарні комплекси. Ефективна ставка кредиту буде близько 3% в гривні на три роки. Цього абсолютно достатньо. Це підтримують всі асоціації. Або ми будемо компенсувати до 30% вартості, якщо не задіяні кредитні ресурси", - заявив Гройсман. Він упевнений, що завдяки такій програмі по всій країні почнеться масове будівництво ферм і молочно-товарних комплексів, а поголів'я і випуск молочної продукції вдасться налагодити швидко. "Ми плануємо підтримку молочного стада. Коли ми будемо компенсувати близько 1,5 тис грн на дійну корову на рік, щоб ми теж збільшували надої молока. Ми хочемо стимулювати підтримку поголів'я корів на селі. Щоб на селі молодняк утримувався протягом 12 місяців. Тому ми кожному такому домогосподарству і сім'ї за кожну голову заплатимо 2,5 тис. грн на рік", - пообіцяв прем'єр.
Кримінал У Донецьку розстріляли автомобіль з росіянами, всі загинули На початку лютого в Калінінському районі Донецька був розстріляний автомобіль з двома російськими громадянами. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив журналіст Олексій Чібісов. «Сталося це прикре (ні) непорозуміння на вулиці Карпинського, біля аптеки «Берегиня». Там поряд ще клуб «Будинок Синоптиків», - уточнив журналіст. За його інформацією, в автомобілі перебували 2 військових ЗС РФ - полковник і його водій-строковик. Машину розстріляли з автомата Калашникова. Обидва росіянина загинули на місці від численних отриманих поранень. «Привезли в морг лікарні імені Калініна», - додав Чібісов. Також журналіст зазначив, що оскільки загинули росіяни, а один з окупантів ще й «при погонах», на місце НП не пускали ні лікарів «швидкої допомоги», ні судмедекспертів з «поліцією».
Економіка «Нафтогаз» вже в березні зібрався купувати російський газ НАК «Нафтогаз України» має намір закуповувати російський газ у ВАТ «Газпром» вже в березні 2018 року. Про це повідомив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, передає УНІАН. Чиновник повідомив, що було проведено кілька раундів переговорів. «Ми сподіваємося протягом цього місяця на імплементацію рішення (Стокгольм) в частині контракту купівлі-продажу. Ми сподіваємося, що це дасть можливість вже в березні почати закупівлі газу у «Газпрому», - зазначив Коболєв. За його словами, готується новий договір для підписання між українською і російською компаніями про закупівлю газу. Планується, що «Нафтогаз» закупить у Росії до 5 млрд кубометрів газу в 2018 році. Російський газ Україна не купувала з кінця 2015 року. 22 грудня 2017 року «Нафтогаз» виграв у Стокгольмському арбітражі позов проти «Газпрому». Сукупна сума позовних вимог «Нафтогазу» до росіян становила понад $42,5 млрд. 1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум із «Газпрому».
Політика Керівництво ЗСУ допомагало Росії окупувати Крим - Тенюх Керівництво Збройних сил України (ЗСУ) у лютому 2014 року перебувало в Криму і допомагало Росії окупувати острів. Таку думку висловив в.о. міністра Збройних сил України (2014 г.) Ігор Тенюх на судовому засіданні, передав кореспондент АСН. "З 20 лютого 2014 року чинний міністр оборони Лебедєв, начальник Генерального штабу Ільїн, тобто все керівництво Міністерства оборони, перебували в Криму. А це - якраз початок блокування частин і кораблів", - зазначив колишній чиновник. За його словами, збройні сили України в Криму були приведені в бойову готовність зранку 20 лютого 2014 року, коли силове захоплення тільки починалося, однак за наказом керівництва ЗСУ бойова готовність була скасована. І тільки 27 лютого, з приходом до керівництва Збройними силами І. Тенюха, за його власними словами, бойову готовність було повернуто. При цьому колишній в.о. міністра ЗСУ додав, що йому відомі факти спроб вербування керівництва ВМС України на користь Росії з боку керівника Генштабу ЗСУ Ільїна, починаючи з 2010 року. Більше того, з приходом до керівництва країни Віктор Януковича в Криму виникло багато сепаратистських, проросійських організацій. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Кримінал Кривава ДТП у Харкові: Зайцевій і Дронову продовжили запобіжний захід Київський райсуд Харкова продовжив запобіжний захід підозрюваним у кривавій ДТП, що сталася 18 жовтня на вулиці Сумській, Олені Зайцевій та Геннадію Дронову до 7 квітня без права внесення застави. Про це повідомляє місцеве видання «Вечірній Харків». Також суд задовольнив клопотання прокуратури і призначив розгляд справи по суті на 19 лютого. Суд почнеться о 14:00. Суд визнав, що обвинувальний акт відповідає вимогам кримінального процесуального законодавства України: на стадії досудового розслідування зібрано достатньо доказів. Мати Зайцевої, Олена, не заперечувала проти задоволення клопотання прокурорів. Захист Геннадія Дронова наполягав на зміні запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. В результаті утримання під вартою продовжили на 60 діб.
Політика Полторак обіцяв звільнитися, якщо доведуть корупцію його заступника Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що має намір подати у відставку, якщо правоохоронці доведуть провину його заступника Ігоря Павловського. Про це очільник Міноборони заявив на комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони, передає кореспондент АСН. «Якщо буде доведено винуватість мого заступника - я подам у відставку», - заявив міністр. Полторак підкреслив, що його заступника за 3 місяці жодного разу не допитали, хоча Павловський є фігурантом кримінальної справи про розтрату 150 млн гривень при закупівлі пального в 2016 році для відомства. Крім Павловського, у справі був затриманий директор департаменту держзакупівель Володимир Гулевич. Слідство вважає, що розтрату здійснили за схемою зміни вартості пального для Міноборони після проведення конкурсу. У схемі фігурує компанія «Трейд Коммодіті», яка з 2016 року виграла тендери на 4,8 млрд гривень. 9 листопада Апеляційний суд Києва змінив запобіжний захід Павловському з домашнього арешту на особисте зобов'язання.
Суспільство оформление ленты  Батьківщину-Матір у Києві скоро декомунізують Найближчим часом у Києві буде декомунізовано монумент Батьківщина-Мати. Про це повідомив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає телеканал «Прямий». Передбачається, що з монумента буде зрізано герб СРСР. «Очевидно, ніхто цей пам'ятник демонтувати не буде. Але цей радянський герб має бути усунутий з громадського простору. Його потрібно зрізати або накрити», - підкреслив В'ятрович.Вже є кілька попередніх варіантів, чим накрити радянський герб. «Досить видалити герб, не додаючи більше на щит нічого», - запевнив історик. Крім того, В'ятрович висловив свою думку і щодо пам'ятника Щорсу, який розташований на вулиці Шевченка. «Пам'ятник Щорсу має бути демонтований, вивезений. Він не повинен залишатися в громадському просторі, тільки на території якогось музею... Планується його зберегти і вивезти як зразок монументального мистецтва», - сказав В'ятрович. Нагадаємо, Батьківщина-Мати розташована на території Музею історії України у Другій світовій війні. Монумент був встановлений на початку 1980 років. В одній руці статуя тримає 16-метровий меч вагою в 9 тонн, в іншій - щит з гербом СРСР вагою в 13 тонн.
Суспільство Forbes опублікував перший в історії рейтинг криптовалютних мільярдерів Журнал Forbes опублікував перший в історії рейтинг криптовалютних мільярдерів і мільйонерів. У рейтинг увійшли багатії, які заробили свої статки на торгівлі цифровою валютою. У списку всього 19 осіб, розмір капіталів яких становить від $350 млн до $8 млрд. Журналісти уточнили, що могли пропустити деяких осіб через неточність критеріїв оцінки. Перший рядок рейтингу зайняв американець Кріс Ларсен - засновник криптовалютной платформи Ripple. Його статок - $7,5-8 млрд. Другим став Джосеф Лубін - співзасновник платформи Ethereum зі статком у $5 млрд. Третій у списку є Чанпен Джао, який є засновником біржі Binance. Йому належить до $2 млрд. У список увійшли перші біткойнові мільярдери брати Кемерон і Тайлер Вінклвосс і росіянин Валерій Вавілов. Раніше повідомлялося, що брати могли втратити майже $1 млрд у результаті недавнього падіння курсу криптовалюти Bitcoin.
Політика Тенюх на суді розповів, що зупинило повномасштабне вторгнення РФ в Україну Приведення Збройних сил України (ЗСУ) у бойову готовність у березні 2014 року зупинило повномасштабне вторгнення військ РФ у країну. Таку думку висловив в.о. міністра Збройних сил України (2014 г.) Ігор Тенюх на судовому засіданні, передав кореспондент АСН. "Перше, що було зроблено мною, - це приведення Збройних сил України у найвищу ступінь бойової готовності, проведення навчання на полігонах, перегрупування війська на кордоні України", - зазначив колишній керівник ЗСУ. За його словами, з 20 тисяч військового контингенту України в кінці лютого 2014 року боєздатними були лише 6 тисяч. Тоді ж Тенюх виступив за повну мобілізацію, хоча півтора тижня тому було ухвалено рішення про часткову мобілізацію населення. При цьому він додав, що якби Україна не привела в бойову готовність війська в найкоротші терміни на початку 2014 року, то вже б на початку березня лінія зіткнення з російськими військами була б на березі Дніпра. На його думку, саме таким був план з блискавичного захоплення Лівобережної України з боку РФ. Більше того, 3 березня він як керівник ЗСУ віддав наказ військам в Криму стріляти в разі спроб захоплення частин, однак цей наказ не виконувався. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури,  Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Політика Франція розкритикувала закон Польщі про «бандерівську ідеологію» Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан розкритикував скандальний закон Польщі про Інститут національної пам'яті. Про це повідомляє Le Figaro. «Закон неправильний, ви не повинні переписувати історію, це ніколи не є хорошою ідеєю», - сказав Ле Дріан. Міністр уточнив, що спотворення пам'яті - абсолютно негативне явище. Глава МЗС уточнив, що з боку ЄС буде досить «морального тиску» на Польщу, що само по собі вже є сильним засобом. Він також висловив надію, що народ Польщі змінить свою думку і в найближчі дні «вибереться з цієї гамівної сорочки, нав'язаної йому націоналістичними варіантами». Нагадаємо, ввечері у вівторок, 6 лютого, президент Польщі Дуда підписав скандальні поправки до закону про Інститут національної пам'яті Польщі. Вони передбачають покарання за заперечення злочинів українських націоналістів. Згідно із законом, за це буде покарання у вигляді штрафу або тюремного ув'язнення. Ізраїль виступив категорично проти ухвалення Сенатом Польщі цього закону. Країна вже відкликала свого посла.
Економіка Законопроект щодо перегляду пенсій військовослужбовцям ще не готовий, його коригуватимуть Законопроект щодо перегляду пенсій військовослужбовцям ще коригуватимуть. Про це в інтерв'ю журналістам заявив міністр праці і соціальної політики Андрій Рева після засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони, передає кореспондент АСН."Я хочу сказати, що прогнозування - це трохи не до мене. Прогнозуванням займаємося Гідрометцентр", - відповів він на запитання преси, коли слід очікувати ухвалення закону про перегляд пенсій військовослужбовцям. Він також відмовився відповісти на запитання, якою буде майбутня пенсія військовим. Рева при цьому зазначив, що в цілому можна говорити, що розробка законопроекту закінчена. Водночас він не озвучив конкретних цифр, вказавши тільки основні принципи - що в пенсії військових не повинно бути "зрівнялівки" і диференціації за географічним принципом. "Ми направили цей законопроект на узгодження в усі відомства. Зараз ми проходимо процедуру узгодження законопроекту з колегами з 12 відомств: Міністерства оборони і Міністерства внутрішніх справ і плюс три нові, які буде передбачено цим законом. В принципі, у нас передбачено рішення ще від РНБО від 16 червня 2017 року, де визначено, що має розглядати РНБО. Ми чекаємо всіх погоджувальних процедур. Як ви бачите, нормами закону цікавляться народні депутати з Комітету з нацбезпеки, з Комітету соцполітики і Комітету з питань інвалідів та ветеранів і учасників АТО. Ми, природно, інформуємо народних депутатів про положення законопроекту", - сказав він. Рева підкреслив, що вважає за можливе обговорювати законопроект не на стадії підготовки, а коли він буде внесений до парламенту. Міністр не озвучив жодних подробиць підготовчої роботи."Вважаю, що можна буде говорить про норми закону тоді, коли він буде направлений до Верховної Ради. Як тільки він буде зареєстрований на сайті, можна буде про нього говорити. Тоді його норми будуть остаточними. І такими, що підлягають обговоренню в стінах Верховної Ради", - сказав він.
Політика Полторак: рішення про виведення військ з окупованого Криму не приймав Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що не приймав рішення про виведення військ з окупованого Криму. Про це він повідомили в кулуарах комітетів Верховної Ради, передає кореспондент АСН. За словами міністра, він не міг прийняти подібного рішення, навіть якщо б хотів, так як на момент анексії Криму не був навіть командувачем Нацгвардії. «Якщо такі свідчення дав пан Тенюх, на мою думку, це свідчить про те, що він був настільки переляканий, не розумів хто на яких посадах знаходиться і які завдання виконує. На момент прийняття рішення про виведення військових формувань Збройних сил, я навіть не був командувачем Нацгвардії», - підкреслив Полторак. Він уточнив, що не міг впливати на порядок виведення військ. Полторак також додав, що 60% бійців Нацгвардії виїхали з півострова на власній техніці з прапорами. Нагадаємо, раніше колишній в.о. міністра оборони Ігор Тенюх під час допиту у справі про держзраді біглого екс-президента України Віктора Януковича заявив, що остаточне рішення про виведення українських військ з Криму брав тодішній глава Адміністрації президента Сергій Пашинський і нібито глава Нацгвардії Степан Полторак.
Економіка Рева обіцяє прибрати "зрівнялівку" в пенсіях військових, але анонсує збільшення пенсійного віку Міністр праці і соціальної політики Андрій Рева обіцяє прибрати "зрівнялівку" у пенсіях військових і анонсує збільшення пенсійного віку військових. Про це він завив в інтерв'ю журналістам після засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони, передає кореспондент АСН. "Пріоритети уряду відомі. Починаючи з подій на Сході, у нас повинна відрізнятися пенсія у тих, хто брав участь у захисті Батьківщини, і тих, хто цього не робив", - заявив він. Фактично, з його слів, закон 1992 року, який і до сьогодні чинний, він певним чином для пенсіонерів військових передбачає зрівнялівку: "Тобто однакову пенсію отримують, якщо ви служили на однакових посадах, але маєте різну вислугу років, військове звання. Але що стосується пенсіонерів, які підуть на пенсію після ухвалення закону, ми вважаємо, що між ними повинна бути диференціація". А сьогодні, з його слів, по суті немає різниці між тими, хто воює і не воює. "Кого це може влаштувати? Ми повинні мотивувати наших військовослужбовців ризикувати своїм життям, захищаючи нас. А як може бути так, що за старим законом ми їх фактично вирівняли?" - визнав він. Рева також відзначив, що старий закон 1992 року був спрямований  на скорочення армії і робив абсолютно безперспективною вислугу більше 20 років. Саме тому багато військових вже в 45 років йшли на пенсію. Сьогодні ж завдання зовсім інше - потрібен новий закон, який мотивуватиме служити довше.
Економіка Українські шоколадні королі в шоці. Тепер більшу частину "шоколаду" таким називати не можна Українські виробники кондитерських виробів не хочуть переходити на європейські норми виробництва шоколаду. Про це повідомив глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко у себе на Facebook. "Профільна Асоціації "Укркондпром", в яку входять всі найбільші виробники кондитерської галузі країни: від вітчизняного флагмана - корпорації "Рошен" до "АВК" і "Нестле Україна" пролобіювала зміни в законодавстві і відстрочити введення європейських стандартів виробництва шоколаду", - зазначив експерт. За його словами, європейські стандарти регулюють співвідношення компонентів в продукті, який називається "шоколад" на користь продуктів з какао перед цукром. Як пояснив експерт, той продукт, який має більше цукру, ніж необхідно, повинен носити іншу назву - наприклад "продукт, що містить какао". Якщо ж в такому продукті міститься пальмова олія, то це вже глазур. При цьому А. Дорошенко додав, що такі назви очевидно знизять обсяги продажу продукції вітчизняних виробників. Відповідно, як прогнозує глава Асоціації, українці почнуть віддавати перевагу імпортованої продукції. Нагадаємо, за угодою про Асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов'язання перейти на європейські стандарти з виробництва кондитерської продукції. Правила виробництва "європейського шоколаду" повинні були вступити в силу з січня 2018 року. Проте 28 грудня 2017 року Міністерство аграрної політики внесло зміни до власного Указу щодо відстрочки відповідних стандартів до 1 липня 2019 року. Таким чином перехід на європейські норми було відкладено на півтора року.
Економіка Рева заперечує, що військові отримують дуже маленьку пенсію. Міністр соціальної політики заперечує, що військові отримують дуже маленьку пенсію. Про це в інтерв'ю журналістам Андрій Рева після засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони, передає кореспондент АСН. "Це неправда! Середня пенсія по силовим структурам у нас - 2 тис. 800 грн. Вона відрізняється від відомства до відомства. Звичайно, є пенсії, які і по 2 тис грн. Але якщо ми говоримо, секундочку, про середню пенсію, то по силовикам - це 2,800", - заявив він. Що стосується інших - 11 млн 200 тис. українських пенсіонерів, то у них пенсія - 2448 грн. "Це дуже невелика різниця! Хоча, на мій погляд, пенсія силовиків повинна бути вищою", - сказав він. Нагадаємо, сьогодні під стінами парламенту військові пенсіонери провели мітинг, заявляючи, що отримують пенсію близько 2000 грн, а деякі - і зовсім менше 1000.
Суспільство У Росії затримали бізнес-партнера Тарути У Росії затримали одного з засновників «Індустріального союзу Донбасу» Олега Мкртчана. Інформацію підтвердив депутат Сергій Тарута, передає «Українска правда». За словами Тарути, Мкртчану пред'явили звинувачення в розтраті грошей державних банків. Скоріш за все, мова йде про гроші «Зовнішекономбанку», виділені на розвиток ІСД та інших підприємств, якими Мкртчан володіє в країні-агресора. Тарута уточнив, що Мкртчан – не тільки акціонер, а й гендиректор ІСД. «Його затримали на 2 місяці для слідчих дій», - повідомив Тарута. Бізнесмен нагадав, що з 2010 року не брав участі в управлінні ІСД. «У 2014 році мої активи в ІСД були заарештовані російськими судами, рішення яких я зараз заперечую в міжнародних судах», - додав Тарута. Нагадаємо, корпорація ІСД заснована в 1995 році. У неї входили Алчевський меткомбінат, Дніпровський меткомбінат, меткомбінат Dunaferr і ISD-Huta Czestochowa. Контрольний пакет акцій ІСД належить інвесторам з РФ.
Кримінал оформление ленты  У Харкові поліція випадково знайшла будинок з рабами В одному з приватних будинків Немишлянського району Харкова поліція знайшла близько 30 осіб, яких насильно утримували в будівлі. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області. Як повідомили мешканці будинку, чоловіків і жінок віком від 25 до 45 років утримували з метою лікування від наркотичної залежності. За даними свідків, жертв хапали просто на вулиці і доставляли в будинок. Там у них відбирали телефони, документи та особисті речі. Вихід з приміщення постійно був під замком, а на вікнах всюди стояли ґрати. Рабів охороняли. Бранці розповіли, що не були на вулиці більше року. Правоохоронці забрали в «охорони» медпрепарати, які, за словами невільників, їх змушували приймати насильно. Найближчим часом буде призначено експертизу, яка повинна встановити вміст препаратів і їх призначення.
Політика Саме політики виступили проти воєнного стану і операції в Криму - Тенюх Для захисту Криму потрібно було введення воєнного стану і широкомасштабна операція, але політики виступили проти. Таку думку висловив в.о. міністра Збройних сил України (2014 г.) Ігор Тенюх на судовому засіданні, передав кореспондент АСН. "Я тому і про військовий стан говорив, щоб збройні сили змогли діяти  за межами військової частини", - зазначив колишній очільник ЗСУ. За його словами, відповідно до Статуту ЗСУ, військовослужбовець може відкривати вогонь і вражати живу силу в разі будь-якого незаконного проникнення на територію військової частини. При цьому він додав, що застосовувати зброю за межами військової частини він може лише в разі ведення воєнного стану, на чому наполягав Тенюх, за його словами, будучи керівником ЗСУ на початку 2014 року. Крім того, колишній в.о. глави Міноборони додав, що, виступаючи з трибуни Верховної Ради і на засіданні РНБО в березні 2014 року, виступав за військову операцію в Криму, однак Юлія Тимошенко тоді виступила категорично проти таких дій. Нагадаємо, остаточне рішення про «здачу Криму», а також виведення з півострова українських військ було ухвалене 23 березня 2014 року під час засідання РНБО України. Про це повідомив адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк, посилаючись на протоколи допиту тодішнього виконувача обов'язків глави Міноборони Ігоря Тенюха.
Політика Комітет ВРУ рекомендував Раді "старі" кандидатури на аудитора НАБУ Комітет Верховної Ради України з питань запобігання корупції рекомендує парламенту розглянути "старі" кандидатури на посаду аудитора НАБУ, щодо яких вже проводили голосування в липні минулого року. Як пояснив екс-голова Комітету і нардеп "Самопомочі" Єгор Соболєв, це рішення багато в чому процедурне. Для розгляду нових кандидатур комітетом Рада повинна ухвалити рішення щодо вже рекомендованих кандидатур. Таких як: професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександра Яновська, адвокат і професор Академії адвокатури Сергій Гончаренко, колишній прокурор США Марта Борщ і колишній прокурор Іспанії Карлос Кастренсана. Пізніше в парламенті кандидатура Олександри Яновської набрала 216 голосів, але не 226 мінімально необхідних для затвердження. Соболєв нагадав, що комітет протягом всього 2017 року не раз піднімав питання призначення аудитора НАБУ, але через відсутність політичної волі це питання досі не розв'язане.
Економіка Гідна, як у НАТО. Рева обіцяє, що пенсії військовим істотно виростуть Пенсії військовим перерахують "заднім числом": з 1 січня 2018, але тільки після прийняття закону. Про це в інтерв'ю журналістам заявив міністр праці і соціальної політики Андрій Рева після засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони, передає кореспондент АСН. "Ми передбачили законопроектом, який представлений сьогодні, що їм (Прим .: військовим пенсіонерам) перерахунок пенсій буде з 1 січня 2018 роки після прийняття закону. Тобто, вони не втратять ні копійки! Всі ті обіцянки, які давалися, будуть виконані", - заявив він. На уточнююче запитання журналістів: на скільки в процентному співвідношенні буде підвищення пенсій для військових, він відповів: "Дивіться, наші розрахунки показують дуже істотне збільшення! З урахуванням нашим фінансових можливостей, це максимум того, що ми можемо собі дозволити. Це буде гідна пенсія відповідно до нинішньої соціально-економічної ситуації. І в принципі, я вважаю, що, так, ми б хотіли, щоб вони мали такі пенсії, як у країнах НАТО. Але я ще раз хочу сказати, що у нас є розрахунки, але ми їх оприлюднимо після презентації закону", - пообіцяв він.
Суспільство оформление ленты  У «ЛНР» розчавили бульдозером партію червоної ікри У так званій «ЛНР» російські окупанти розчавили бульдозером 85 кг червоної ікри. Про це повідомили на сайті сепаратистів Донбасу. «Правоохоронці» окупованої частині Луганської області нібито провели експертизу і встановили, що ікра не відповідає вимогам «ГОСТ» і є недоброякісною. Було вирішено її утилізувати. Відзначається, що групу «контрабандистів» затримали в Краснодонському районі. Разом з тим на минулому тижні Продовольча і с/г організація ООН включила Донбас до переліку територій, які потребують продовольчої допомоги. В ООН уточнили, що на Донбасі більше мільйона чоловік страждають від нестачі їжі. На одному рівні з Донбасом виявилися такі країни, як Ємен, Південний Судан, Сирія, Ліван, Центральноафриканська Республіка, Афганістан і Сомалі.  
Політика Лавров скаржиться: США його просто ігнорують Навесні 2017 року Росія запропонувала США список тем для обговорення, але Вашингтон не пішов на домовленості. Про це заявив міністр закордонних справ країни-агресора Сергій Лавров, передає РИА «Новости». «Навесні, десь в квітні, я передав (держсекретареві США) Рексу Тіллерсону перелік питань, які ми пропонували, як би проінвентаризувати, почати просто обмінюватися думками. Питань, які стоять на двосторонньому порядку денному», - повідомив Лавров. Він уточнив, що в переліку були питання викрадення росіян за кордоном, кіберзлочини, проблеми усиновлення, російської власності. «Передали список без будь-якої політизації, без ідеології, просто перелік питань і запропонували: давайте сядемо і спокійно почнемо їх обговорювати. Для проформи відбулася пара зустрічей, які нічого не дали. Американська сторона взагалі ні на які сутнісні домовленості йти зараз не може і не хоче», - додав глава МЗС РФ. Міністр додав, що список «залишився поки без руху». Разом з тим Лавров закликав США і країни ЄС вплинути на політику України в питанні зобов'язань по Мінським угодам.
Здоров`я Нова вакцина проти кору прибуде в Україну вже в лютому Вакцина проти кору, всупереч очікуванням, прибуде в Україну вже в поточному місяці. Про це повідомив генеральний директор Державної установи "Центр громадянського здоров'я МОЗ України" Володимир Курпіта під час брифінгу, передав кореспондент АСН. "Уже в лютому, незважаючи на те, що ми очікували це тільки в квітні, ми очікуємо нову поставку – 220 тисяч доз вакцини від кору, паротиту та краснухи будуть поставлені в Україну", - зазначив експерт. За його словами, очікувана партія буде складатися з бельгійської вакцини, її доставить дитячий фонд ООН –ЮНІСЕФ на замовлення Міністерства охорони здоров'я. При цьому В. Курпіта додав, що після прибуття партії вакцини відразу ж будуть розподілені між регіонами. На сьогоднішній день перерозподіляються вакцини, що залишилися в країні, в залежності від потреб. Нагадаємо, з початку лютого на кір в Києві захворіли 13 громадян, 10 з них – діти.
Суспільство оформление ленты  У Бекхемів з'явилася ще одна дитина Старша сестра знаменитого футболіста Девіда Бекхема – Джоанна – показала фото, на якому її 42-річний брат тримає на руках маленьку племінницю Пеггі. Фото було опубліковано в Instargam. Зачіски малечі і колишнього футболіста виявилися дуже схожими. «Це мій дядько. Я його люблю, хоча у нас чомусь схожі стрижки. Думаю, це він мене копіює!» - прокоментувала Джоанна фотографію. На знімку Девід з обожнюванням дивиться на дитину. Бекхем завжди говорив, що дуже любить дітей, і був би зовсім не проти, якби у нього і Вікторії з'явилася ще одна дитина. У сім'ї росте 4 дітей: 18-річний син Бруклін, 15-річний Ромео, 12-річний Круз і 6-річна Харпер. Зараз батько сімейства не дуже часто буває з сім'єю, значну частину року має намір жити окремо від сім'ї і управляти власним футбольним клубом в Майамі. Однак Вікторія переїжджати з дітьми в США не захотіла. Дружина, як стверджує одна з її приятельок, назвала рішення Девіда «вкрай егоїстичним».
Культура оформление ленты  Шанувальники вражені: Скотт Іствуд все більше стає схожий на батька У Каліфорнії відбулася прем'єра нового фільму The 15:17 to Paris («15:17 На Париж»), режисером і продюсером якого став Клінт Іствуд. Про це повідомляє видання ok-magazine. Син режисера, Скотт Іствуд, а також дочка Елісон з чоловіком Стейсі Пойтрасом підтримали Клінта на прем'єрі. Відзначається, що в основу стрічки лягла книга, написана очевидцями теракту, що стався в 2015 році в поїзді Амстердам – ​​Париж. Виробництво стрічки взяла на себе компанія Warner Bros. Однак шанувальники більше коментували не фільм, а вражаючу зовнішню схожість батька і сина Іствуд. Фанати стверджують, що бачать в ньому відображення Клінта в молодості. У коментарях під фото можна знайти безліч повідомлень про схожість батька і сина. Нагадаємо, у Клінта Іствуда 8 дітей: троє від двох офіційних шлюбів і п'ятеро позашлюбних від різних жінок.
Спорт оформление ленты  «Динамо» виграло матч у китайської команди Київське «Динамо» здобуло першу перемогу на другому тренувальному зборі в Іспанії. Про це повідомляє Xsport.ua. Перемогли українці китайський клуб «Хебей Чайна Фортуна», тренером якого є колишній наставник «Реала» і «Манчестер Сіті» Мануель Пеллегріні. У матчі голи забили Віктор Циганков і Жуніор Мораес. В ході зустрічі «Динамо» програвало з рахунком 0:1, проте команда змогла переломити хід гри на свою користь. Відзначимо, що вирішальний гол забив Мораес за 6 хвилин до кінця гри. Нагадаємо, іспанський клуб «Депортіво» підписав контракт з воротарем київського «Динамо» Максимом Ковалем. Голкіпер з України пройшов медогляд в лікарні Ла-Коруньї і підписав трансфер. «Депортіво» орендував українця до кінця сезону. Блискучий гол Віктора Циганкова у ворота «Хебей Чайна Форчун»https://t.co/iomvhcKAXL pic.twitter.com/1xYlchU6ro — FC Dynamo Kyiv (@DynamoKyiv) 7 февраля 2018 г.
Суспільство Собак-поводирів в Британії замінять коні У Великій Британії вперше поводирем для сліпого чоловіка стане кінь. Про це повідомляє видання Mashable. Американський міні-кінь за кличкою Дігбі буде водити за собою Мохаммеда Саліма Патела, що втратив зір, який працює журналістом ВВС в місті Солфорд. Чоловік боїться собак, тому став дуже залежним від людей. В даний момент йому допомагає помічник, який заїжджає за Мохаммедом на роботу і відвозить додому. Вперше чоловік зустрівся з лошам в 2017 році. Остаточно Дігбі переїде в мініатюрну стайню в саду Патела, коли досягне 2 років. Зараз конячці всього 8 місяців. Коня активно дресирують. Спеціаліст Кеті Сміт готує коней для громадян похилого віку, інвалідів, вони допомагають людям з фізичними вадами та психологічними проблемами. Американські міні-коні за темпераментом схожі на собак, дуже люблять людей і завжди хочуть бути поруч з ними. Вони доживають до 45 років і можуть стати справжніми друзями на все життя.
Економіка «Доїти по-новому». Як у Міністерстві агрополітики бачать розв'язання проблеми якості домашнього молока Програму підтримки виробництва молока у приватних домогосподарствах на селі і їх переходу на європейські стандарти в Міністерстві аграрної політики обіцяли презентувати вже на цьому тижні. Очікувано, її головні тези - "кожній корові по тисячу гривень, а теляті  - по дві" проголосив на засіданні Кабінету Міністрів 7 лютого прем'єр Володимир Гройсман. Також Кабмін пообіцяв невеликим фермерам дешеві кредити і часткову компенсацію на сільгосптехніку і посівний матеріал вітчизняного виробництва. У порівнянні з нічим це, звичайно, хороші ініціативи. Але якщо врахувати плачевний стан галузі та економіки в цілому - у ініціативи Кабміну є кілька слабких місць. З чого все почалося Судячи з досить напружених коментарів чиновників Мінагро минулого тижня і обтічних фраз прем'єра на сьогоднішньому Кабміні, детальна програма підтримки фермерства з точними цифрами статистики, аналітикою та прогнозами ще не готова. Але спішно давати обіцянки чиновників змусив галас, який здійнявся в пресі через можливу ​​заборону на закупівлю молока у селян. Спочатку про це писали лише окремі профільні видання, проте коли питання взяли на озброєння Ляшко і Тимошенко, уряду довелося терміново реагувати, щоб перетягнути "віжки" управління ситуацією на себе. Перш за все чиновники пообіцяли, що ніхто не заборонить і не збирався забороняти закупівлю молока у селян, згадавши, що істерія у ЗМІ піднялася марно. Однак це не зовсім так. Адже з 1 січня мали набрати чинності нові стандарти якості цільного коров'ячого молока, головна суть яких - в їжу не повинно потрапляти молоко другого ґатунку. Нагадаємо, саме до нього належить усе домашнє молоко, яке селяни здають заготівельникам. Тільки лише в останні дні грудня 2017 року Мінагро повідомило, що набрання чинності цими нормами перенесено на кілька місяців. Однак, поки ця новина дійшла до виробників, селян і прем'єр-міністра, всі встигли пережити низку стресів: - Переробники молока нервували через те, що за більш якісну сировину їм доведеться і платити більше, та й на ринку його занадто мало - всім заводам просто не вистачить. - Селяни подумки вирізали худобу, бо їм було б нікуди дівати надлишки молока з підсобних господарств. - А Володимир Гройсман сердився, бо Кабміну, після зростання цін на продукти харчування і газ, залишилося тільки «посваритися» з селом. Тому 17 січня під час засідання Кабінету міністрів прем'єр вперше за довгий час згадав про село, обурившись ідеєю заборони прийому молока у селян. Далі чиновники вищої та середньої ланки кинулися пояснювати, що не йдеться про заборону прийому молока, а лише про те, що його якість (якщо точніше - то способи зберігання) треба покращувати. Мовляв, необхідність підвищувати стандарти сировини, зокрема і молока та молочної продукції, - частина домовленостей з Європейським союзом. Але ці норми, підкреслили в Міністерстві, - лише побажання, а не ультиматум і Україна має достатньо часу для того, щоб абсолютно безболісно почати «доїти по-новому». «Ніякі зобов'язання України в межах імплементації договору про асоціацію не передбачають будь-яких змін. Молоко незбиране буде далі закуповуватися без змін», - заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. Тут же він звернувся до селян з порадою самим нагадати і закупщикам їхньої продукції про неприпустимість маніпуляцій інформацією, щоб «збити ціну» на молоко. Дійсно, раніше АСН розповідала про те, що деякі перекупники поспішили скористатися галасом і скуповували після нового року у селян молоко по 4-5 гривень за літр. Втім, у самому Міністерстві підкреслили, що жодним чином не можуть впливати на ціну, яку пропонують селянам за їхню продукцію. Хоча і вважають, що 5-6 гривень за літр - дуже невигідна і навіть згубна для села ціна на молоко. Адже утримувати корову обходиться майже в два-три рази дорожче, ніж можна отримати за продаж її молока. Який вихід бачать у Мінагро Не можна підвищити в наказовому порядку ціну на молоко, але можна поміняти саме молоко, кажуть у міністерстві. Адже, як правило, вироблене в домашніх господарствах молоко класифікується як «другосортне» - гіршої якості, ніж на фермах. І справа не в тому, що воно меншої жирності або не таке смачне. Швидше навпаки - його смакові якості набагато кращі, але зберегти продукт в потрібному стані допомагає тільки моментальне охолодження, а найкраще - відсутність контакту з повітрям під час доїння. І якщо припустити, що у когось у селі досі немає холодильників, складно, то доїти молоко спеціальним апаратом дійсно можуть не всі селяни. Адже ці пристрої досить дорогі. Колгосп по-новому Мінагро пропонує селянам об'єднуватися в кооперативи і вже спільно розв'язувати питання із закупівлею обладнання та встановлення вищої ціни на їхню продукцію, мовляв, "разом і батька легше бити". Максим Мартинюк вважає, що з сільським кооперативом, який пропонує на ринку, наприклад, партію в 10 000 літрів молока за добу, захочуть мати справу безпосередньо вже і великі заводи. Так вдасться виключити з цього ланцюжка перекупників, а головне - підвищити вартість молока для селян. Уже цього року кілька програм зі створення так званих молочних кооперативів буде запущено, обіцяють у міністерстві. В їх основі - певні стимули до об'єднання у вигляді допомоги держави в закупівлі обладнання. Скільки саме Мінагро готове дати грошей кожному селу на місцевий молочний кооператив, чиновники поки точно не говорять. Але, за їхніми словами, середня вартість обладнання для доїння та зберігання молока становить від 100 до 200 тисяч гривень. Навіть якщо припустити, що держава компенсує хоча б 30% з цієї суми (стандартний розмір компенсацій в Україні), то середньому селу в 100 будинків з коровами доведеться вишукувати близько 140 тисяч гривень. По 1400 гривень на кожне подвір'я. А це - тільки на обладнання. - Приплюсуємо сюди ще сплату податків і послуг бухгалтера, адже в Мінагро наполегливо уникають теми податкових пільг для селян. - Додамо оплату праці працівникам комплексу зі зберігання молока. - Плюс вартість роботи лабораторії якості молока, яка також повинна при ньому працювати. - І врахуємо вартість технічного обслуговування комплексу та споживаної ним електрики. В результаті сума практично подвоїться. І якщо навіть припустити, що селяни все-таки затягнуть паски і зможуть знайти по 1400 гривень одноразової виплати на закупівлю комплексу зберігання молока, то всі інші витрати - щомісячні, і платити їх доведеться постійно. Тому, навіть об'єднавшись у так звані кооперативи, вони все одно матимуть у доході ті ж 5-6 гривень за літр молока. Який тут може бути вихід: держава за свій рахунок купує комплекс зі зберігання молока. Сільські кооперативи звільняються від сплати податків. Більше того, отримують право на отримання додаткових пільгових кредитів. Адже, швидше за все, багато селян готові відкривати свою справу, наприклад - виробництво сирів або масла, проте не мають на це оборотних коштів. Проблема в тому, що зараз Кабмін говорить тільки про пільгове кредитування лише фермерських господарств - їм і дешеві кредити, і компенсації вартості сільгосптехніки. Селянам же - тільки дрібні одноразові дотації. "Ми будемо компенсувати близько 1,5 тис грн на дійну корову на рік, щоб теж збільшувалися надої молока... Ми хочемо стимулювати підтримку поголів'я корів на селі. Щоб на селі молодняк утримувався протягом 12-ти місяців. Тому ми кожному такому домогосподарству і сім'ї за кожну голову заплатимо 2,5 тис. грн на рік", - анонсував прем'єр Гройсман. Не багато, погодьтеся, враховуючи, що вартість утримання корови в домашньому господарстві, за минулорічними підрахунками АСН, стартує від 7000 гривень. А в цей же час місцевий фермер зможе претендувати на дуже дешеві кредити від держави - по 1-3% в гривні на три роки. Не секрет, що абсолютна більшість фермерів, які перебувають у профільних асоціаціях, вже мають техніку і поля, достатні для утримання та обслуговування нової ферми або декількох. Хотілося б застерегти Кабмін від такого перекосу. Адже, швидше за все, непропорційний розподіл державної допомоги призведе до збільшення вже існуючих фермерських господарств, з якими нові змагатися просто не зможуть і не будуть. В одному селі мирно уживається не більше двох-трьох фермерів. На більшу кількість господарств в окремо взятому населеному пункті просто не вистачає землі. Уже зараз фермери готові душу продати за новий взятий в оренду селянський пай і нескінченно займаються переманюванням селян один в одного. А минулої осені, будучи впевненими у швидкому старті ринку землі, деякі і зовсім вдарилися у всі тяжкі - неформально скуповували у селян паї, підписуючи договори оренди на 50 років. А тут ще й великі аграрні холдинги хочуть перерозподілити на свою користь виділену вперше за довгий час державну підтримку малих ферм і залишити селян без засобів до існування. У цьому впевнений президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич. Як із такими суперниками змагатися звичайному селянинові з його коровою або навіть сільському кооперативу, який і існує поки тільки в уяві Міністерства агрополітики? Запитання риторичне і дуже серйозне. Для села - це питання виживання і подальшого розвитку. Для агрогігантів - теж. Вони проти того, щоб під боком росли дрібні, але численні конкуренти. На чий бік стане міністерство? Що можна зробити вже зараз Так, щось потрібно робити вже зараз - поки село ще зимує на запасах, зібраних восени. Але прийде весна - час сіяти зерно, збирати сіно - постане вічне питання пального тощо. Але поки міністерство тільки дописує програми з підтримки села, а фінансисти вишукують - звідки взяти в них гроші у вічно дірявому бюджеті. Значить, швидше за все, результатів можна очікувати до кінця року. А що робити до цього часу селянам, як виживати в умовах жорстокої економічної експлуатації? Немає відповіді на це запитання в міністерстві. Хоча там визнають - молоко у людей, а вони поставляють на молокозаводи більше 80% всієї сировини зараз, якісне. Але формально доїться і зберігається неправильно. Так чому б не дотувати кожному подвір'ю з коровою по доїльному апарату? Ні, про таку ініціативу в міністерстві не заїкаються. Ще одна слабка ланка ланцюжка поставок молока - його транспортування від селян до молокозаводу. Ви бачили на сільських дорогах хоча б один молоковоз із сучасною бочкою-рефрижератором? Ніхто не бачив! Тому що до сих пір його збирають по селах перекупники і самі заводи старими ГАЗонами з жовтими бочками. Холод у таких зберігають, кидаючи всередину заморожені 5-літрові пластикові бутлі з водою. Беручи молоко у селян закупівельники контролюють на місці його щільність і жирність, часто приїжджають разом з лаборантами, які вибірково беруть молоко на пробу і проводять більш глибокі аналізи. Всі, у кого виявлять браковане молоко, від його здачі усуваються без пояснень. Однак чому заводи продовжують скаржитися, що молоко від селян у підсумку все одно отримують погане, з бактеріями і розбавлене. Виявляється, тут грішать вже самі закупівельники. Вони часто розбавляють молоко, а щоб воно не втратило щільність - кидають кілька пачок солі в бочку. Селяни з-під Полтави розповіли нам, що бачили, як у молоковоз заливали воду просто з озера відрами. Також закупівельники часто змішують молоко - холодне з теплим парним. Через це воно псується практично миттєво. На запитання - чому в Міністерстві не хочуть ввести обов'язкові вимоги ще й до закупників молока, Максим Мартинюк, зневажливо посміхнувшись, відповів, що це не дасть жодного ефекту, лише помножить бюрократичні процедури. Дивна позиція, враховуючи, що Міністерство хвилює той факт, як селяни доять і зберігають молоко, але не хвилює, як воно доставляється на молокозаводи. Якщо вже підвищувати стандарти - то для всіх, чи не так? Ну і останнє, власне, про майбутнє кооперативів. За словами заступника міністра агрополітики, зараз в Україні налічується близько 800 таких об'єднань на селі. Однак "живих" із них - менше 20%. Все тому, що створені вони були "зверху", незрозуміло пояснив Мартинюк. А може, вони "померли" тому, що держава не надала їм жодної допомоги? І, закликаючи селян знову об'єднуватися в колгоспи, потрібно обіцяти і давати щось більше, ніж жалюгідна часткова компенсація за холодильну установку та 42 долари за одну корову.
Кримінал Бойовики на Донбасі готуються до появи у ЗСУ комплексів Javelin Російські терористи на Донбасі почали підготовку до появи Javelin в зоні бойових дій. Про це повідомляє «Інформаційний опір». Відзначається, що бойовики всі сили кинули на підтримку бойової готовності військ, інженерного обладнання місцевості, проведення бойової підготовки, перевірку ситуації в підрозділах. «Чергові артилерійські розрахунки противника знаходяться в стані постійної готовності нанести вогневий удар по ЗСУ, також щодня проводяться тренування з відпрацювання питань розгортання та виходу на передові вогневі позиції для нанесення вогневих ударів», - відзначили в ІС. Бронетехніку терористи обладнали додатковими засобами захисту від ПТРК FGM-148 Javelin. У частинах і підрозділах 1 і 2 АК почали працювати комісії під керівництвом офіцерів ЗС Росії. Нагадаємо, раніше Президент Петро Порошенко повідомив, що протитанкові ракетні комплекси Javelin будуть поставлені нашій країні за рахунок фінансування США. У свою чергу глава Генштабу Віктор Муженко висловив переконання, що протитанкові системи Javelin надійдуть протягом півроку.
Події Людей протримали на морозі в аеропорту через візит Путіна до Красноярська У зв'язку з візитом президента РФ Володимира Путіна до Красноярська, в аеропорту пасажирів не випускали з літаків і тримали в салоні при відкритих дверях і температурі -16 градусів. Про це повідомляє «Радіо Свобода». Путін прилетів з візитом до Красноярська, щоб провести нараду з великим бізнесом і перевірити підготовку зимової універсіади 2019 року. У зв'язку з цим візитом аеропорт тимчасово закрили. Пасажирів «Боїнга-737» авіакомпанії «Победа», що летіли в Москву рейсом 418, 2 год протримали в літаку з відкритими дверима при температурі -16 градусів. Пасажири в соцмережах писали про свинство і приниження. Мало того, перед приземленням Путіна в салон «Боїнга» зайшов чоловік і закрив всі шторки ілюмінаторів з одного боку. Всього вранці 7 лютого на годину або більше був затриманий виліт 15 рейсів. В связи с инцидентом в красноярском аэропорту, когда сотню человек держали два часа на морозе, мне интересно, какую компенсацию, кроме двушечки, нам может предложить государство и этот персонаж лично. — Человек-Фёдор (@feodor_sinoptik) 7 февраля 2018 г. Ведь ты летучая мыыышь или просто @feodor_sinoptik из Иркутска pic.twitter.com/KtfJPkosWa — Мария Быстрова (@1408bike_m) 7 февраля 2018 г.
Суспільство оформление ленты  У Слов'янську відкрили центр допомоги жінкам, постраждалим від насильства У Слов'янську відкрили Центр соціальної та психологічної допомоги жінкам, постраждалим від насильства та жорстокого поводження. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава Донецької ОВГА Павло Жебрівський. За його словами, в центрі жінки зможуть отримати необхідну психологічну, соціальну і правову підтримку. Він розрахований на перебування одночасно 6 дорослих і 2 дітей. Жінки можуть бути там від тижня до місяця. Жебрівський зазначив, що фінансову підтримку забезпечив Європейський Союз в рамках Програми відновлення та розвитку світу ПРООН. Загальна вартість ремонтних робіт склала 1,105 млн гривень, з них 855 624 грн – міжнародна підтримка, решта – кошти місцевого бюджету. Центр в Слов'янську став першим в Донецькій області, де послуги надаються цілодобово. За міжнародними стандартами, на 10 000 населення повинно бути одне місце в притулку.
Наука і технології Фізики довели існування нової форми льоду Фізики з Ліверморської національної лабораторії США отримали нову форму речовини, названу суперіонним льодом. Про це йдеться в статті в журналі Nature Physics. Умови для появи такої форми існують тільки в надрах крижаних планет-гігантів, таких як Уран або Нептун. Водний лід має 18 кристалічних різновидів і кілька аморфних. Теоретично ж доведено, що при високому тиску в 50-100 гігапаскалів (один гігапаскаль приблизно дорівнює десяти тисячам атмосфер) молекули води руйнуються, в результаті чого лід стає суперіонним. Досі дослідники не спостерігали суперіонного льоду в лабораторії. Під час експерименту вчені використовували кубічну модифікацію, яка називається льодом VII, який був затиснутий між двома алмазними ковадлами при тиску 2,5 гігапаскаля при кімнатній температурі.
Політика Луценко: Після суду над Януковичем почнеться суд над тими, хто наказав стріляти по Майдану Після завершення процесу про держзраду біглого екс-президента Віктора Януковича почнеться процес над тими, хто віддав злочинний наказ стріляти по учасниках Євромайдану. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко. Генпрокурор уточнив, що в судах є справи 280 виконавців злочинних наказів щодо насильства проти майданівців. За його словами, Печерський райсуд надав ГПУ дозвіл на проведення заочного досудового розслідування відносно Януковича, екс-глави СБУ Олександра Якименка та екс-першого заступника голови СБУ Володимира Тоцького у справі розстрілів на Майдані. «Це означає, що після завершення процесу по державній зраді Януковича українці стануть свідками наступного процесу – по злочинному наказу проти Майдану», - додав Луценко. Відносно ще 3 фігурантів даного кримінального провадження – В.Захарченка, В.Ратушняка і П.Федчука – подібні клопотання прокурорів будуть розглянуті найближчим часом.
Політика Росія просить Ізраїль не визнавати Голодомор в Україні геноцидом Російський дипломат застеріг Ізраїль щодо офіційного визнання геноцидом Голодомору 1932-33 років в Україні. Про це передає Reuters. «Це не найкращий час, щоб обговорювати таку пропозицію», - заявив заступник посла РФ в Тель-Авіві Леонід Фролов. На думку дипломата, подібне рішення Ізраїлю нібито буде «неправильним кроком». Нагадаємо, на розгляд парламенту Ізраїлю внесений закон про визнання українського Голодомору геноцидом. Закон вніс депутат правлячої коаліції з центристської партії прем'єра Акрам Хасон. Він також запропонував оголосити 6 грудня в Ізраїлі Днем пам'яті жертв українського геноциду. Під час голоду померли 10 млн українців, весь жах трагедії десятиліття замовчувався владою СРСР. Україна прийняла резолюцію в 2016 році, яка закликає до всесвітнього визнання Голодомору геноцидом. Хасон пояснив, що 3 місяці жив в Україні, а в Києві відвідав музей жертв Голодомору. «Я не знаю, як хтось може сердитися на це, і я не зобов'язаний комусь догодити», - сказав він. Він нагадав, що Ізраїль сам знає, що таке геноцид.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-2,1597008705139-/ /-pc-/
Top