counter
Архів Повернутись назад 05 Листопада 2015
5 Листопада
оформление ленты  Блог: 
Політика Олександр Палій Вихід «Самопомочі» з коаліції ні на що не вплине Факт того, що «Самопоміч» вийде з коаліції, не вплине ані на партію, ані на коаліцію. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Олександр Палій. Вчора народний депутат від «Самопомочі» заявив, що допускає вихід партії з коаліції у Верховній Раді. Він повідомив, що на завтра планується обговорення переходу «Самопомочі» в опозицію. Причина - відсутність належної співпраці як всередині коаліції загалом, так і зокрема з пропрезидентською фракцією. Проте Палій вважає вихід «Самопомочі» з коаліції малоймовірним. «Навіть якщо і вийдуть з коаліції, то нічого з ними не станеться. Будуть тоді в опозиції. Це абсолютно нормальний демократичний процес. Для коаліції внаслідок виходу «Самопомочі» взагалі не буде жодних наслідків. Там усього 20 депутатів від партії. Навіть якби вийшли всі, все одно в нинішній ситуації нову коаліцію створити не можна. Тому уряд, коли що, обійдеться і без них. Нічого страшного в такому випадку не станеться», - вважає політолог.
Економіка Насіров: Надходження ПДВ зросли до рекордно високих обсягів Середньомісячний збір ПДВ у травні-жовтні збільшився до 9 мільярдів гривень. Це рекордно високі обсяги надходження ПДВ. Про це на брифінгу в Києві розповів голова ДФС Роман Насіров, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «За останні три місяці середньомісячний збір ПДВ становить 9 мільярдів гривень. Для порівняння: у січні-травні середньомісячний збір був на рівні 6,8 мільярда гривень. Це додаткові 2,2 мільярда гривень на місяць, це приблизно 100 мільйонів доларів, які ми вважаємо, що перевели з тіні до держбюджету», - розповів Насіров. Він зазначив, що перевиконання бюджетних показників досягнуто не за рахунок сплати податків наперед. За словами Насірова, переплата істотно зменшилася - за останні 6 місяців на 10,5 мільярда гривень. Це і ПДВ, і податок на прибуток, і акцизний податок.
Економіка Глава ДФС: Борг з відшкодування ПДВ зменшився на дев'ять мільярдів гривень Борг з відшкодування ПДВ перед бізнесом з 32,9 мільярда гривень скоротився до 23,9 мільярда з початку року. Про це на брифінгу в Києві розповів голова ДФС Роман Насіров, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Насиров розповів, що борг зменшився на 9 мільярдів гривень. «Зокрема за травень-жовтень зменшився на 5,6 мільярда гривень. Станом на 1 листопада платникам податків на рахунки відшкодовано 52,5 мільярда гривень податку на додану вартість. До кінця року заплановано відшкодувати ще 12,6 мільярда гривень», - розповів Насіров. Також він зазначив, що в рамках децентралізації до місцевих бюджетів у січні-жовтні було забезпечено приріст платежів майже на 8 мільярдів гривень і зафіксовано факт надходжень уже майже 80 мільярдів гривень. Насіров пояснив, що це ті гроші, які використовуватимуться на місцях. «Також наведу приклад: усі пам'ятають, як у вересні було ухвалено ВР законопроект про те, що 50% перевищення планових показників митницями по чотирьох областях розподілятимуться і гроші ці йтимуть на інфраструктуру. Так от за березень і жовтень ми перевиконували за цими чотирьма областям разом плани на 250-260 мільйонів гривень. І таким чином два місяці поспіль десь 125-130 мільйонів гривень йде на інфраструктуру. На будівництво доріг у цих областях», - розповів Насіров.
Суспільство оформление ленты  Мельнику скасовано виправдувальний вирок Апеляційний суд Київської області скасував виправдувальний вирок колишньому ректору Національного університету Державної податкової служби Петру Мельнику. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. «Завдяки вжитим органами прокуратури Київської області заходам Апеляційний суд скасував незаконне рішення суду першої інстанції, яким виправдано колишнього ректора Національного університету Державної податкової служби України П. Мельника. Чиновника звинувачували у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) КК України», - йдеться в повідомленні. Нагадаємо, неправомірну вигоду в сумі 5 тисяч доларів США та 80 тисяч гривень він вимагав та отримував від громадян за зарахування на навчання до Національного університету Державної податкової служби України. Гроші перераховувалися під виглядом благодійного внеску. Зараз рішення Ірпінського суду, яким Мельника було виправдано, скасовано і справу відправлено на новий судовий розгляд.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Валерій Боровик Виходом може бути перехід на альтернативні джерела енергії У наших тарифах є показники, які штучно завищують їхній розмір. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт із газу, голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик. «Один з них - капіталізація на запаси, яка фактично не є окремим показником, оскільки її вже включено у перенесену вартість. А «Нафтогаз» врахував її ще й окремим показником у ціні», - пояснив експерт. Якщо врахувати величину нових тарифів, на думку Боровика, очевидно, що значно зменшиться кількість людей, готових платити за такими тарифами. Експерт запропонував три варіанти розвитку ситуації: «По-перше, люди просто припинять платити - не тому, що збунтуються, а просто через відсутність грошей. По-друге, вигадуватимуть способи підкрутити лічильники, щоб якщо і платити, то значно меншу суму. Іншим виходом буде перехід на альтернативні джерела, що, в принципі, добре. Та чи є у людей гроші на новий газовий лічильник або котел? Зрештою ми побачимо падіння відсотка оплати за такими тарифами», - наголосив Валерій Боровик. З його точки зору, підтримка держави у вигляді субсидії не спрацювала, адже люди її просто не оформлюють. Тому політика, обрана державою, не виправдовує себе. Він зауважив, що не вважає, що енергія має бути дешевою, але підвищувати тарифи необхідно поступово, у міру того, як люди переходитимуть на зручні їм джерела енергії. «Коли ще планувалося підвищення тарифів, потрібно було вводити програму енергозбереження. Можна було взяти приклад з Польщі, коли людям із нульовою процентною ставкою давали в кредит обладнання для альтернативних джерел енергії (сонячні батареї, котли та інше). У такому разі, враховуючи обсяг зниження споживання серед людей, можна було б підвищувати тарифи», - зазначив Боровик.
Суспільство У ДФС найняли НR-спеціалістів, щоб оновити кадри відомства У ДФС уже два тижні працює команда НR-спеціалістів для того, щоб допомогти оновити склад відомства. Про це на брифінгу в Києві розповів голова ДФС Роман Насіров, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Це ті люди, котрі допомагатимуть нам обирати найкращі кадри з тих, що є у фіскальній службі, і обирати ті найкращі кадри, які ми можемо залучити до роботи в ДФС. Вони принесуть нам і нову кадрову політику, і кращі підходи», - сказав Насіров. Він також розповів про третю хвилю звільнень і відзвітував, що в рамках виконання доручення Кабміну, відповідно до Закону про люстрацію, було звільнено 42% керівного складу центрального апарату та 15% керівників в областях. «345 чиновників, які потрапили під дію закону, вже звільнено з ДФС. Загалом, лише з травня місяця звільнили понад 1,5 тисячі осіб. У деяких випадках ми змінили вже два рази понад 600 керівників, які працюють на посадах начальників та заступників департаментів або територіальних підрозділів», - розповів Насіров. Глава ДФС зазначив, що передбачається планове скорочення працівників на 30%, у підсумку в 2016 році залишаться працювати у відомстві близько 41-42 тисяч людей.
оформление ленты  Блог: 
Політика Руслан Сольвар Корбан перетворився з маршала Гречка на політв'язня Резонансне затримання Геннадія Корбана вже п'ятий день поспіль перебуває в епіцентрі політичного процесу і уваги громадськості. І що далі розвиваються події, то заплутанішою і складнішою стає ситуація. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Сольвар. За його словами, прихильники лідера УКРОПу обурилися вибірковістю переслідування Корбана, якого було затримано в той час, коли одіозних фігур старого режиму досі не притягнуто до відповідальності. До того ж часто непрофесійна поведінка служителів Феміди змушує громадськість сумніватися в обґрунтованості висунутих підозр. «Тому соратники затриманого влаштовують антипрезидентські акції протесту з вимогою звільнити Корбана. У цих умовах медіаімперія Коломойського веде потужну інформаційну кампанію, позиціонує інцидент виключно у площині політичних репресій, вибіркового правосуддя та боротьби Президента з конкурентами, які показали серйозний результат на місцевих виборах», - зазначив Сольвар. На думку депутата, образ Корбана почав змінюватися: з маршала Гречка він перетворився на політв'язня і жертву, що тільки додало симпатій соратнику екс-голови Дніпропетровської ОДА. Він зазначив, що використовуючи незручне становище, в яке потрапила команда глави держави, кожна політсила намагається отримати від конфлікту якнайбільше дивідендів. «Партії, котрі взяли на озброєння популістську риторику і програми зі зниження комунальних тарифів і невідкладного підвищення соціальних стандартів, почали відверто шантажувати парламентську більшість. Зокрема, вчора «Батьківщина» заявила, що не голосуватиме доти, доки не буде ухвалено тарифні закони. Очевидно, що така ультимативна поведінка підвищує партійні рейтинги, але водночас дестабілізує роботу парламенту», - наголосив Сольвар. Загалом же, за словами депутата, політичні сили прагнуть максимально дискредитувати Президента справою Корбана, звинувачуючи АП у поверненні до методів Януковича і використанні Генпрокуратури та СБУ як кишенькових інструментів для боротьби з особистими ворогами і бізнес-конкурентами. «І слід визнати, що провина влади в цій ситуації очевидна, адже відсутність системності в покаранні високопоставлених злочинців завжди перетворює затриманих на мучеників і жертв політичних розправ. Але так само очевидні й прагматичні цілі більшості політиків, які намагаються не стільки розв’язати проблему вибірковості правосуддя, скільки знищити правлячу більшість і на її руїнах поліпшити свої позиції. Бо інакше вони б вимагали не звільнити Корбана, а притягнути до відповідальності всіх злочинців старої та нової влади, не припинити одноразові затримання, а перетворити їх на систему. Але ніхто цього не вимагає, оскільки боїться потрапити за ґрати сам. Ніхто не хоче втрачати можливість скористатися образом жертви, котра героїчно протистоїть сваволі режиму. Тому для всіх критиків влади набагато вигідніше зберегти чинну риторику і нарощувати свою популярність шляхом розвалу парламентської більшості. І байдуже, які наслідки це матиме для країни, головне - виторгувати більше мандатів та портфелів», - резюмував Сольвар.
Політика Верховна Рада ухвалила в першому читанні Трудовий кодекс Народні депутати в першому читанні ухвалили проект нового Трудового кодексу України №1658. За відповідне рішення проголосували 258 парламентаріїв. Ініціаторами законопроекту є Володимир Гройсман, Людмила Денисова, Михайло Папієв та Степан Кубів. Новий Трудовий кодекс складається з 9 книг (368 статей), а також прикінцевих та перехідних положень. Зазначається, що в законопроекті включено регулювання раніше неврегульованих питань. У запропонованому документі сформульовано вимоги щодо забезпечення права працівників на повагу їхньої честі та гідності у трудових правовідносинах, визнання цивільно-правових відносин трудовими, порядок укладення письмового трудового договору, його чинності та припинення, уточнено питання оплати праці за різних обставин виконання робіт (сумісництво, поділ робочого дня). Встановлено ​​фінансову відповідальність роботодавця за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам. Крім того, у новій редакції вводиться поняття надомної роботи, випробувального терміну тощо.
За кордоном Глава МЗС Клімкін з робочим візитом у Польщі Глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін прибув з робочим візитом до Польщі. Про це повідомляє прес-служба МЗС. Клімкін візьме участь у роботі Варшавського форуму безпеки і проведе низку зустрічей з урядом. Зустрічі будуть двосторонніми. Зокрема, з керівництвом Польщі та главами іноземних делегацій, які беруть участь у форумі. «Сьогодні у Варшаві Клімкін з інтенсивною одноденною програмою: виступ на Варшавському форумі безпеки, а також зустрічі з польськими друзями: чинною владою - міністром закордонних справ Гжегожем Схетиною і держсекретарем у канцелярії президента РП Кшиштофом Щерським, а також можливими кандидатами на керівництво в новому польському уряді. Заплановано також зустрічі з віце-прем'єром, міністром ЗС Чорногорії Ігорем Лукшичем, який також сьогодні у Варшаві, директором БДІПЛ ОБСЄ Міхаелем Лінком», - про це на своїй сторінці у Facebook написав посол України в Польщі Андрій Дещиця.
Суспільство В.о. «міністра агрополітики» «ДНР» судитимуть заочно У Донецькій області засудять так званого в.о. міністра агропромислової політики «ДНР». Про це повідомляє прес-служба прокуратури області. Обвинувальний акт уже відправлено до суду. «Матеріали досудового розслідування свідчать про те, що обвинувачуваний ще в липні 2014 року, коли терористи «ДНР» встановили контроль над Донецьком, став одним з активних учасників незаконного формування. Після того як чоловік очолив псевдоміністерство, він почав виконувати організаційно-розпорядчі функції, таким чином отримуючи протиправний дохід від своєї діяльності і забезпечуючи фінансування кожного працівника міністерства», - сказано в повідомленні прокуратури. Як зазначається, «міністр» досі обіймає згадану посаду на тимчасово окупованій території. Тому буде проведено спеціальне досудове розслідування. Бойовику загрожує до 15 років тюремного строку.
Політика Депутати не знайшли голосів для однієї з ключових вимог щодо безвізового режиму з ЄС Депутати не підтримали норму, яка забороняє дискримінацію сексменшин, тим самим не виконавши одну з ключових вимог у питанні безвізового режиму з ЄС. За те, щоб розглянути змогу врахування цієї поправки при підготовці документа до другого читання, проголосували 117 народних депутатів при 226 необхідних. Зокрема, пропонувалося передбачити, що в трудовій сфері заборонено дискримінацію за расовими, політичними, релігійними ознаками, а також на підставі статевої приналежності, сексуальної орієнтації, сімейного або майнового стану, залежно від участі у страйках, підозри на СНІД або його наявності. Депутати ухвалили рішення про те, що до другого читання документ готуватимуть не дві, а три тижні. Варто зауважити, що проект належить до пакету документів, ухвалення яких необхідно для лібералізації візового режиму.
За кордоном Клімкін: ЄС повинен ефективніше використовувати потенціал своїх відносин із країнами «Східного Партнерства» Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що в ЄС помітно не вистачає стратегічного бачення східної політики. Про це міністр заявив під час виступу на Варшавському форумі з безпеки на тему «Східного Партнерства», передає прес-служба МЗС. «В умовах сучасних викликів і випробувань для європейської безпеки, пов'язаних насамперед із російською агресією проти України, Європейський Союз повинен був би більш ефективно використовувати потенціал своїх відносин з країнами «Східного Партнерства». В ЄС помітно не вистачає стратегічного бачення східної політики», - зазначив Клімкін. Він також додав, що нерішучість ЄС у наданні європейської перспективи країнам «Східного Партнерства» негативно впливає на стабільність і безпеку всього європейського континенту.
Політика оформление ленты  Перезавантаження судів по-українськи: відкладений старт За півтора року після Майдану жодного суддю за прийняття завідомо неправосудного рішення так і не було звільнено або покарано. І все тому, що судова система в Україні - організм із сильним імунітетом та провладним лобі. Навіть суддю районного масштабу звільнити й покарати набагато складніше, ніж народного депутата. Про реформу судової системи в Україні говорять багато, але від слів до справи ніяк не перейдуть. А це ж була одна з перших вимог Революції гідності. Всі пам'ятають численні процеси у справах активістів, під час яких судді різних судів ставали на бік чинної влади і як під копірку писали рішення про заборони мирних зібрань, утримання в СІЗО, позбавлення водійських прав. Рівень довіри до служителів Феміди впав до найнижчого рівня в Європі - за різними оцінками до 7-11%. Про це рік тому говорив Президент Петро Порошенко, про це сьогодні знають народні депутати. Які нині існують механізми для притягнення суддів часів Майдану до відповідальності і коли почнеться перезавантаження всього восьмитисячного суддівського корпусу? Завести на суддю справу Напередодні 2014 року Ігор Овдей, як і сотні киян, разом з Автомайданом поїхав провідувати тоді чинного президента Віктора Януковича в Межигір'ї. «Через кілька днів мене зупинила патрульна машина ДАІ, влаштувавши погоню з сиренами та мигалками, - розповідає Ігор. - Сказали, що в той день я порушив Правила дорожнього руху, показали рапорт даішника, склали протокол, забрали права. При цьому я помітив, що в рапорті зазначалися час і місце, де мене взагалі не було. У той час я був у Києві. Я міг це довести... Далі справа потрапила до суду. Суддя відмовився розглядати всі мої свідчення, позбавивши мене прав на півроку. Згодом Майдан переміг. Права мені повернули. Але я подав на всіх фігурантів своєї справи заяви про скоєння злочину. У тому числі й на суддю. Прокуратура відкрила справу, потім передала її до суду. Сьогодні суддю Києво-Святошинського райсуду Київської області Владислава Лисенка обвинувачують у винесенні завідомо неправомірного рішення». «Суддя Владислав Вікторович Лисенко розглядав справу щодо автомайданівця, - говорить адвокат Овдея і член Адвокатської консультативної групи юристів, які представляють інтереси активістів Євромайдану, Роман Маселко. - Людину звинувачували в тому, що вона була у Нових Петрівцях о 12:00, у той час, як вона лише о 13:30 виїжджала з Києва. Чому є три свідки. У протоколі і рапорті були невідповідності та помилки. Вони вказували як мінімум на те, що суддя мав відправити справу на дооформлення. Але ні. Ми прийшли на суд, дали свідчення. Суддя до нас був дуже лояльним: слухав, вникав, радив. Ми навіть думали, що справу виграли. Але після почули рішення: позбавлення прав на шість місяців. Ми були в шоці. Через п'ять хвилин після оголошення рішення суддя покликав мене й каже, мовляв, вибач, я інакше не можу, якщо я цього не зроблю, мені підкинуть гроші і посадять. Я кажу: ви ж бачите, що людина невинна, якщо не можете виправдати - хоча б поверніть документи на дооформлення. На що суддя відповідає, що має порадитися з головою суду. Взяв два дні. Після чого все-таки підтвердив попереднє рішення». Свідком розмови судді Лисенка та адвоката Маселка про неможливість ухвалити інше рішення був потерпілий. «Я особисто чув, як він говорив моєму захиснику після засідання, що у нього є завдання зверху - позбавляти таких, як я, прав, - згадує Ігор Овдей». «Далі ми подали заяву про скоєння злочину до прокуратури, - продовжує Маселко. - Тривалий час нашу справу не розслідували. Про неї я навіть говорив особисто генеральному прокурору Віктору Шокіну. І от взялися. Незабаром потерпілому повідомляють, що закінчили розслідування і готуються передавати справу до суду. Він знайомиться з матеріалами, а в них, крім моїх свідчень та свідоцтв потерпілого, нічого немає. Слідчі навіть не допитали суддю та голову суду. До слова, у Києво-Святошинському суді є два судді Лисенка. Один - згаданий суддя, а другий - Володимир Васильович, голова суду. І лише ці двоє розглядали майданівські справи, яких було близько двадцяти. Я питаю: чому справу тільки проти одного відкрито, вони ж разом працювали? Але прокуратура зауваження проігнорувала і передала справу до суду. Ніхто не збирав доказову базу, чому суддя міг винести завідомо неправосудне рішення, не розглядав справу в комплексі. Щодо цього судді Лисенка було близько десяти епізодів. Є лише моє слово проти слова судді, який зараз, певна річ, усе заперечує. По-суті, прокуратура передала до суду сиру справу, приречену на провал. Але найцікавіше, що інший суддя - Лисенко Володимир Васильович - зараз розглядає справу судді Солом'янського суду міста Києва Кушнір, котра заарештувала активістів за перевезення шин. Як ви думаєте, чи може бути об'єктивним суддя, який сам є фігурантом кримінальних справ з приводу переслідування активістів. Ось так виходить - справу одного судді розслідують так, щоб вона розвалилася в суді. Справу іншого судді веде суддя, який сам незабаром може стати обвинувачуваним». Важливо не лише назвати тих суддів, котрі приймали завідомо неправосудні рішення, а й показати тих людей, які давали вказівки так чинити. «Зрозуміло, що всі судді працювали за однією схемою - за вказівкою зверху. Всі майданівські судді - ланки одного ланцюга, - продовжує Маселко. - Їхні справи треба розглядати в комплексі і в Управлінні спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури. Головне ж з'ясувати - хто давав вказівки. Є ж причина, з якої ні з того ні з сього всі судді раптом вирішили, що треба у всіх відбирати права або всіх затриманих активістів заарештовувати, коли в матеріалах справ була маса невідповідностей, порушень, які свідчили, що людина не скоїла інкримінований їй злочин. Для порівняння зараз ми бачимо, як працівника «Беркута», котрого підозрюють у вбивствах, відпускають під домашній арешт». Звільнити за порушення присяги Днями дисциплінарна секція Вищої ради юстиції (ВРЮ) рекомендувала внести клопотання до Верховної Ради щодо звільнення трьох суддів, які порушили присягу за часів Майдану. До цього подібні рішення було винесено ще стосовно двох десятків служителів Феміди. Всі вони грунтувалися на висновках Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Півтора року тому, у квітні 2014-го, набув чинності закон №1188-VII «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Врешті-решт почала роботу спецкомісія з люстрації суддів - Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. До її складу мали увійти по п'ять членів від Верховного суду, парламенту та Кабміну. Але було призначено лише десятьох осіб - парламент не делегував своїх представників. Проте комісія почала працювати і в такому форматі - кворум був. Доти, доки хтось з призначених не відмовився або не був відсторонений. У результаті не надто плідної роботи комісія встигла отримати заяви на понад три сотні суддів, встигла розглянути і зробити висновки стосовно 57 з них. Усіх їх було передано до Вищої ради юстиції. Потім термін повноважень ТСК закінчився - її створювали на рік. Сьогодні у ВР є законопроект про продовження терміну дії ТСК. Але він заглох десь на рівні комітетів. Хоча виникає питання: чи є необхідність у продовженні її роботи? Адже практика показує, що справи суддів, щодо яких комісія зробила висновок, що вони порушили присягу, Вища рада юстиції відправляє на дорозгляд. Хоча при створенні ТСК усі думали, що ВРЮ просто затверджуватиме її рішення. Але цього не сталося. Це показали перші засідання ВРЮ стосовно суддів Майдану. Рішення ради відправляти справи на доопрацювання розкритикувала глава департаменту з питань люстрації при Мін'юсті Тетяна Козаченко. Вона заявила, що Вища рада юстиції порушенням дисциплінарних справ проти суддів, причетних до процесів над активістами Євромайдану, затягує процес очищення судової влади. Про це сьогодні говорить і голова Громадського люстраційного комітету Олександра Дрік. «В Україні відбувається контрреволюція, - вважає вона. - Ще до місцевих виборів у влади був план: завести до місцевих рад максимум лояльних до влади людей, у тому числі й колишніх регіоналів. Таким чином сформувавши провладні не лише парламент і Кабмін, а й ради на місцях. І доповнити їх максимально неторканою суддівської системою. Так у президентських руках опиняться підконтрольні йому всі три гілки влади. Тому не дивно, що зараз відбуваються показові акції з оновлення суддівського корпусу, які ні до чого не приводять - жодного суддю, з якого так голосно знімали недоторканність, не покарано, і їхні справи взагалі заглохли. Згадати хоча б справу судді Оксани Царевич. Такі акції розраховані на європейську громадськість, яка особливо не розбирається, кого, наприклад, заарештовує ГПУ, головне - відомство працює. Вибірковість вони оцінити не можуть. У чому тут небезпека? У тому, що цей процес, який почався у ВРЮ з розгляду висновків ТСК, не передбачався - вони повинні були лише затверджувати рекомендоване рішення. А вона почала заново розглядати всіх суддів. Тобто пішли за звичайною процедурою, за якою відбуваються зустрічі з суддями, спілкування, з'ясування якихось деталей. Такі дії не мають жодного відношення до закону про відновлення довіри до влади. І потім, якщо виноситься рішення про звільнення судді, а таке рішення в історії було лише одне, то судді його можуть оскаржувати. Тому коли ми ситуацію розглядаємо в такому широкому контексті, то все стає на свої місця». «Так, у вівторок дисциплінарна сесія ВРЮ прийняла рішення відкрити дисциплінарне провадження щодо судді Вищого господарського суду Віктора Татькова за зверненням Мін'юсту, можливо, найбільшого корупціонера у суддівському корпусі. Але в контексті загальної ситуації ми розуміємо, що в найкращому випадку ВРЮ не знайде фактів порушення присяги, і все залишиться так, як є. Ми гаємо час. Це ж не перші рішення дисциплінарної секції про рекомендацію відкриття дисциплінарних проваджень. Результатів такої роботи немає. Все, що відбувається, - це нескінченний процес розгляду, перерозгляду. Такі дії практично неможливо проконтролювати, якщо тільки хтось конкретний не зацікавлений в історії окремого судді. Я можу припустити, що буде звільнено кількох суддів. Але їх має бути не кілька, а хоча б триста. І я вже не кажу, що в Україні вісім тисяч суддів. Якщо ми розглядатимемо кожного з них, то на це знадобиться 25 років. У мене ясне розуміння, що таким чином ми не доб'ємося цілковитого оновлення, якого хочемо», - доповнює Олександра Дрік. Експерт наполягає: треба йти іншим шляхом - через Адміністрацію Президента, щоб звідти йшли адекватні зміни до Конституції щодо оновлення суддівського корпусу. «Відсутність реального покарання хоча б тих суддів, які очевидно порушили присягу, лише посилює кругову поруку, котра завжди існувала в суддівському середовищі. Навіть чесні та порядні судді мовчки підтримують своїх заплямованих колег. Це вбиває ті крихти довіри до суддів, які ще залишилися в суспільстві», - упевнений юрист Роман Маселко. Висновки Венеціанської комісії та плани вітчизняного Мін'юсту Україна отримала висновки Венеціанської комісії. З одного боку, вона вказує на те, що одночасно замінити всіх суддів не можна. З іншого - говорить про можливість реформування за умови, що до конкурсу буде допущено всіх - і тих, хто обіймав посаду судді, і нових кандидатів. Побічно це дає надію на повне перезавантаження системи. Міністр юстиції Павло Петренко вважає, що при проведенні суддівської реформи треба дотримуватися кількох принципів. Перший - знайти можливість сформувати цілком новий склад суддів. Для цього має бути внесено згадані зміни до Конституції. Другий - повинна змінитися структура судів. Це означає, що парламент має проголосувати відповідний закон. Сьогодні у нас чотири ланки судової системи: місцевий адміністративний суд, спеціалізована апеляція, Вищий адміністративний суд та Верховний суд. Петренко каже, що європейці вказують на складну систему і пропонують її спростити. У результаті в Україні можуть залишитися тільки місцеві суди, апеляційний і вищий, як єдина касаційна інстанція. Третій принцип, на думку, глави Мін'юсту, - відійти від звичної для України практики впливу влади на суддів. Тобто позбавити ВР та Президента права вирішувати, кого призначати на посади суддів. Спікер Володимир Гройсман запропонував свій початковий шлях реформування: відповідно до Закону про право на справедливий суд провести публічно і якісно процедуру відбору 800 суддів на місця тих, хто зараз стоїть у черзі на звільнення, і призначення на посади безстроково. «Буде вже більш ніж 10% оновлення суддівського корпусу», - сказав він. Тим більше резерв в Україні є. За власним бажанням Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Роман Брегей - один з тих небагатьох суддів, який упевнений, що в Україні має бути повне перезавантаження системи. Він прямо говорить: якщо суспільство не довіряє суддям, воно має право вимагати їх заміни. На його думку, судді, до яких у суспільства найбільше претензій, повинні розглянути можливість складання повноважень, бо якщо вони і вважають себе правими, то їхня поведінка вбиває віру у правосуддя. Суддя має піти, а потім доводити свою правоту. А ще судді не повинні чинити опір відкритим конкурсом, адже такі їхні дії розцінюватимуться як доказ непорядності. «Сьогодні є шанс побудувати державу і не повторювати події 2014 року», - говорить він. «Суд, як старанний працівник, має довести суспільству, своєму роботодавцеві, що у останнього немає причин йому не довіряти, - упевнений Брегей. - Це можна було зробити протягом 2014-2015 років. Але цього не відбулося. В атмосфері тотальної недовіри, хоч би які рішення приймав суд, суспільство йому не довірятиме, оскільки не вірить у стійке одужання системи. А тому роботодавець має право прийняти рішення про оновлення працівників - усього судового корпусу. При цьому давши їм можливість взяти участь у конкурсах. Таким чином суспільство реалізує своє право мати незалежний суд, якому зможе довіряти. І це нормально. Візьмемо для прикладу сім'ю. Хіба може бути комфортним проживання подружжя, які одне одному не довіряють? Почуття недовіри знищує обох зсередини, завдає шкоди здоров'ю і породжує почуття нетерпимості. А цю проблему однозначно треба вирішувати. І вирішувати не словами, а справами. У нашому випадку судді повинні довести помилковість звинувачень суспільства, а суспільство дати шанс це довести». Щоправда, кіровоградський суддя сумнівається, що закон про повне перезавантаження суддівської системи буде ухвалено незабаром: «Жодна влада не хоче мати незалежну судову владу. Така вимога має стати вимогою суспільства. Суспільство має так тиснути на владу, щоб у неї не було іншого вибору, як ухвалити закон. Скажу відверто, мені ніхто не погрожував ніколи, бо знають, що я сміятимусь, а це їх ще більше дратуватиме. Я теж слухав справу про заборону мітингу за часів Майдану. І результат був таким: люди протестували мирно, а влада забула дорогу до суду. Я відмовив у задоволенні позову, бо не можу людині заборонити говорити». Рано чи пізно судді мають заговорити і розірвати кругову поруку. Ось взяти б, наприклад, суддю Ірину Мамонтову. Вона повинна заговорити. Можна з великою часткою ймовірності припустити, що колишня глава Оболонського районного суду Києва знає схему тиску на суддів під час Майдану. Взимку 2014-го вона була змушена залишити посаду, адже її підлеглі не кинули студентів Київського національного університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, обвинувачених в організації масових заворушень, до СІЗО, а відправили під домашній арешт. Зараз Мамонтова - член Вищої ради юстиції. І у своєму єдиному інтерв'ю вузькоспеціалізованому виданню вона заявила: «Я не приймала рішень щодо Майдану». Судді ж, вважає вона, «виносили рішення, керуючись своїм внутрішнім переконанням, я ні з ким із них не розмовляла, та й не могла цього робити». Нині слова суперечать її вчинку. «Юристи Майдану просили ВРЮ провести розслідування факту звільнення Мамонтової, - говорить Маселко. - Навіть якщо забути про той момент, що вона написала заяву за власним бажанням, то звільнення відбулося занадто швидко. Кажуть, сама екс-голова Печерського районного суду Інна Отрош приїжджала забирати заяву про звільнення. Від дати написання до дати розгляду минуло два тижні, в той час, як зазвичай така процедура триває три-шість місяців. Я особисто написав заяву до ВРЮ з вимогою організувати перевірку, яким чином відбувалася процедура звільнення. Мені відповіли, що наразі рада не уповноважена цим займатися. Хоча насправді у ВРЮ є документи із цього звільнення, залишилися працівники, котрі можуть сказати, чи було звільнення за процедурою, чи існують якісь підстави вважати, що мав місце тиск». «Я не бажаю, щоб суддя Владислав Лисенко провів решту життя у в'язниці, - повертається до розмови автомайданівець Ігор Овдей. - Мені вистачить того, якщо він більше не з'явиться в суді як суддя. Справедливість має перемогти».
Суспільство Двох беркутівців помістили під домашній арешт Двох співробітників розформованого спецпідрозділу «Беркут», які підозрюються в розгоні Євромайдану, помістили під домашній арешт. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. Наголошується, що 3 листопада 2015 року повідомлено про підозру чинному командиру взводу роти міліції громадської безпеки особливого призначення одного з регіональних управлінь МВС України (колишнього спецпідрозділу «Беркут») і колишньому співробітнику цього ж підрозділу. «За результатами розгляду клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, судом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з носінням електронного засобу контролю і обмеженням виїзду за межі населеного пункту. Досудове слідство триває», - йдеться в повідомленні. У відомстві повідомили, що в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року підозрювані вчинили спробу силового розгону акції на Майдані Незалежності і при цьому незаконно застосували насильство до учасників мітингу. Всього в результаті цих протиправних дій правоохоронців були заподіяні тілесні ушкодження 36 учасникам акції протесту, зокрема й народним депутатам України.
Суспільство Порошенко розраховує на зростаючу роль ЄС в стабілізації ситуації на Донбасі Україна і в майбутньому розраховує на те, що роль Європейського Союзу в стабілізації ситуації на Донбасі посилиться. Про це під час зустрічі з делегацією Європарламенту заявив Президент Петро Порошенко, передає прес-служба глави держави. «Під час зустрічі Порошенко зазначив, що Україна наполегливо втілює в життя програму реформ відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС і потребує єдності і солідарності з боку Європи як щодо прогресу реформ, так і щодо подальшого врегулювання ситуації на Донбасі. Порошенко подякував європейським парламентаріям за послідовну підтримку України, насамперед у відстоюванні територіальної цілісності і суверенітету і звільненні українських громадян, незаконно утримуваних на території Росії», - сказано в повідомленні. Крім цього, глава держави та члени делегації обговорили, як Україна виконує зобов'язання в рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.
Суспільство Українці тепер онлайн можуть відстежити виготовлення закордонного паспорта З четверга, 5 листопада, розпочав свою роботу онлайн-сервіс перевірки стану оформлення закордонних паспортів. Про це повідомляє прес-служба Державної міграційної служби України. Наразі сервіс видає один із чотирьох статусів документа згідно з етапами оформлення: 1. Документи прийняті підрозділом міграційної служби, проводиться перевірка даних. 2. Надано дозвіл на виготовлення паспорта - дані відправлені на персоналізацію на Поліграфкомбінат «Україна». 3. Паспорт виготовлений і відвантажений до місця видачі (термін доставки залежно від регіону становить від 1 до 3 робочих днів). 4. Паспорт доставили до місця видачі. «Сервіс дасть змогу зняти частину навантаження на гарячі лінії територіальних органів міграційної служби, а також уникнути випадків, коли працівники міграційної служби штучно «затягують» видачу паспорта», - йдеться в повідомленні.
Суспільство У Києві покажуть виставу за п'єсою Сенцова Прем'єра вистави за п'єсою українського кінорежисера Олега Сенцова «Номери» відбудеться 15 листопада в малому залі Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Про це повідомляє Сultprostir. П'єса «Номери» стала першим драматургічним досвідом Олега Сенцова і написана задовго до подій на Майдані. Спектакль покажуть в рамках щорічного фестивалю сучасної драматургії «Тиждень актуальної п'єси». Він стане частиною фестивальної програми «На війні не втрачають друзів або російський десант». На показі збиратимуть гроші на підтримку Олега Сенцова. Також всі охочі зможуть придбати його книгу «Оповідання». Продюсером вистави стала Наталія Йозеф, режисером - Анастасія Патлай. У постановці грають відомі українські актори, серед яких: Римма Зюбіна, Олексій Дорічевський, Андрій Ісаєнко.
За кордоном Порошенко першим привітав нового прем'єр-міністра Канади зі вступом на посаду Президент України Петро Порошенко по телефону привітав прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо зі вступом на посаду. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Як повідомляється, прем'єр-міністр Канади зазначив, що Президент України - перший закордонний лідер, який його привітав і з яким він спілкується на посаді. Порошенко звернув увагу на призначення в новому канадському уряді двох українок за походженням - Христі Фрилянд і Мері Енн Мігічук. Він також подякував Трюдо за незмінне сприяння Україні в боротьбі з російським агресором. Джастін Трюдо запевнив, що Канада і надалі буде рішуче допомагати Україні в захисті її суверенітету і територіальної цілісності, у реалізації системних внутрішніх реформ. У прес-службі зазначили, що Порошенко запросив Трюдо відвідати Україну.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,94016480445862-/ /-pc-/
Top