counter
Архів Повернутись назад 04 Листопада 2016
4 Листопада
За кордоном Астрономи вирахували масу темної матерії Вчені центру DESY (Німеччина) змогли «зважити» темну матерію, дізнавшись її основний будівельний матеріал, пише видання Independent. Тривалий період часу вчені не могли розгадати, що є фундаментом для існування темної матерії. Однак днями вчені з Німеччини змогли дізнатися її можливу масу. У повідомленні сказано, що темна матерія присутня у Всесвіті, проте її частки не виробляють, не поглинають і не відбивають світло, тому вона загадкова для вчених. 85% невидимої матерії в космосі є темною, і астрономи вважають, що головна її маса зосереджена в скупченні галактик і має ефект гравітації. З 1977 року було відомо, що «об'єкт» складається з аксионів, які є нейтральними псевдоскалярними елементарними частинками. Вчора вчені з ФРН «зважили» цей елемент і встановили, що він має масу 50-1500 мікроелектронвольт, це в десять мільярдів разів легше за електрон. За словами астрономів, така інформація буде корисною для досліджень в подальшому.
Суспільство Криза Плотницького: за в'їзд у «ЛНР» потрібно буде платити в євро Терористи «ЛНР» повідомили про введення плати за право в'їзду на захоплену ними територію. Платити за право в'їзду будуть пасажирські автобуси і вантажні автомобілі, а також залізничний транспорт. Легкові автомобілі від сплати «єдиного транспортного збору» звільнені. Про це сказано на сепаратистському сайті «державного митного комітету ЛНР». Розмір плати бойовики вираховують в євро, хоча спочатку сепаратисти стверджували, що виступають проти євроінтеграції Донбасу і зробили антиєвропейську риторику основою своєї пропаганди. «Єдиний збір з транспортних засобів комерційного призначення (автобусів, поїздів, вантажівок) буде стягуватися при в'їзді «ЛНР». Платежі будуть перераховуватися в «бюджет» для ремонту і відновлення доріг, а також інфраструктури пунктів пропуску. Платити будуть вантажопасажирські машини, які їдуть з товаром, 2 євро за кожен автомобіль. Автобуси від 10 місць до 30 місць будуть платити 2 євро за кожен транспортний засіб. Більше 30 місць - 5 євро за кожний транспортний засіб. Також збір коштів буде вестися і з вантажівок. Наприклад до 20 тонн - 5 євро за кожний транспортний засіб, до 60 тонн - 10 євро. Залізничні вагони і контейнери на залізничній платформі платитимуть по 2 євро за кожен транспортний засіб», - йдеться в повідомленні бойовиків.
Суспільство Кабмін затвердив механізм виплати допомоги в разі загибелі журналіста Уряд затвердив механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обов'язків. Відповідну постанову №776 від 2 листопада 2016 року опубліковано на сайті уряду. Згідно з українським законодавством, у разі загибелі журналіста під час виконання ним професійних обов'язків, членам сім'ї загиблого, а в разі відсутності сім'ї - його батькам та утриманцям з державного бюджету виплачується одноразова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми . У разі поранення (контузії, травми або каліцтва) журналісту виплачується одноразова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів.
Суспільство Кабмін встановив вартість оформлення ID-карти і закордонного паспорта Кабінет міністрів України затвердив вартість адміністративних послуг за оформлення (зокрема замість втраченого або викраденого) і обмін паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон. Відповідну постанову №770 від 2 листопада опубліковано на сайті уряду. Згідно з постановою, оформлення (зокрема замість втраченого або викраденого) і обмін паспорта громадянина України (у формі карти), крім оформлення паспорта громадянина України вперше, з дня оформлення заяви-анкети строком не пізніше ніж через 20 робочих днів коштує 87 грн, не пізніше ніж через 10 робочих днів - 174 грн. Оформлення (зокрема замість втраченого або викраденого) і обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон з дня оформлення заяви-анкети строком не пізніше ніж через 20 робочих днів - 253 грн, не пізніше ніж через сім робочих днів - 506 грн, не пізніше ніж через три робочих дні - 506 грн. Нагадаємо, що з 1 листопада 2016 року Кабмін дозволив всім громадянам оформляти картки, що посвідчують особу. Раніше оформити ID-карти могли лише ті громадяни, які отримують паспорт уперше.
Суспільство Районні лікарні і школи можуть залишитися без опалення через новації Кабміну Уряд у законопроекті №5131, який стосується змін до Бюджетного кодексу, вніс норми про передачу оплати комунальних послуг та енергоносіїв у медичних установах на витрати місцевих бюджетів. Що неминуче призведе до того, що установи залишаться без тепла, а самі населені пункти - без лікарень, заявила народний депутат від «Самопомочі» Ірина Сисоєнко. «Якщо буде внесено таку зміну до Бюджетного кодексу, то в зв'язку з перенесенням на місцеві бюджети витрат на охорону здоров'я виникне невідповідність між повноваженнями органів місцевого самоврядування та ресурсами місцевих бюджетів з виконання цих повноважень. Фактично місцеві бюджети не будуть здатні дозволити собі утримувати великі міські лікарні. Особлива загроза виникне перед районними лікарнями. На них в реальних бюджетах немає джерел доходу», - пояснює народний депутат. Також, за її словами, подібна ситуація спостерігається не тільки в медичній сфері, йдеться і про фінансування професійно-технічної освіти, комунальних послуг середніх шкіл. Цю оплату, згідно з проектом бюджету на 2017 рік, в Кабміні хочуть передати на місцевий рівень.
Суспільство Більше 20 фур з написом «вантаж 200» виїхали в РФ - ОБСЄ СММ ОБСЄ в умовах обмеженого доступу до зони конфлікту на тимчасово окупованих територіях Донбасу за 2,5 року офіційно нарахувала понад два десятки автомобілів з написом «вантаж 200», які вивозили з України загиблих громадян Росії. Про це у четвер, 3 листопада, під час засідання Постійної ради ОБСЄ заявив представник США при Організації посол Даніель Байєр, передає Укрінформ. Нагадаємо, 27 жовтня СММ ОБСЄ в Гуково виявила автомобіль з написом «вантаж 200». Це був останній з більш ніж 20 аналогічних автомобілів, зафіксованих на Донбасі за 2,5 року, сказав представник США. Він нагадав, що Кремль досі заперечує свою безпосередню участь у війні на сході України. «Не дивлячись на те, що РФ у себе вдома визначає злочином дискусії про свої військові втрати в Україні, це не скасовує той факт, що «сини Росії» гинуть у конфлікті, в якому їхній уряд заперечує втрати і свою центральну роль», - додав американський дипломат.
Суспільство Україна розробила новий ракетний комплекс «Грім» Держпідприємство «Павлоградський хімічний завод» спільно з державним конструкторським бюро «Південне» розробило новий оперативно-тактичний комплекс «Грім». Про це інформує «Радіо Свобода». Поки розробники готуються до випробувань нового комплексу. Генеральний директор заводу Леонід Шиман повідомив, що створення комплексу «Грім» почалося після закриття проекту зі створення оперативно-тактичного комплексу «Сапсан» три роки тому. Співрозмовник зазначив, що на розробку оперативно-тактичного комплексу підприємство не отримувало державні гроші, а залучало кредитні ресурси. На покупку «Грому» знайшовся іноземний замовник, проте розробники сподіваються, що комплекс буде замовлений і для ЗСУ, який бцде в шість разів дешевше, ніж для іноземних покупців.
Економіка 47 тисяч керівників підприємств нараховують собі формальну зарплату в 1450 грн Близько 47 тисяч керівників приватний підприємств нараховують собі формальну мінімальну зарплату в розмірі близько 1450 гривень. Про це в парламенті під час години запитань до уряду заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. При цьому він сказав, що уряд перший крок на шляху до рівняння мінімальної та реальної зарплати вже зробило, знизивши для роботодавців єдиний соціальний внесок з 30% до 22%. Підприємства отримали можливість зекономлений ресурс спрямувати на підвищення зарплат. «Велика частина підприємців так і зробила, і ми вдячні їм за це. Але, на жаль, є і такі, які проігнорували цю потребу. Близько 30% працівників отримують зарплату до 2000 гривень. З них, за даними Пенсійного фонду, вдумайтеся, 47 тисяч керівників приватних підприємств в Україні нараховують собі зарплату в розмірі 1450 гривень! Я не кажу вже про головних бухгалтерів підприємств», - заявив міністр соціальної політики. Саме тому, за словами міністра, другим кроком у справі легалізації ринку зарплат буде наближення мінімального рівня оплати праці до ринкової вартості робочої сили.
Суспільство Зарплати суддів і держчиновників можуть збільшитися в рази - Рева Оклади суддів, працівників НАБУ, прокуратур та інших держслужбовців треба  «відв'язати» від мінімальних зарплат, бо в разі їх збільшення до 3200 гривень їхні оклади зростуть на величезні суми. Про це, коментуючи законодавчі зміни, які потрібно внести в частині збільшення мінімальних зарплат, заявив у парламенті міністр соціальної політики Андрій Рева. За його словами, перш за все треба відмовитись від мінімальної зарплати як розрахункової величини. «Тобто необхідно зняти всі штучні обмеження збільшення мінімальної зарплати, визнати її основну роль як нижньої межі оплати праці за відпрацьований повний робочий місяць. Саме такий підхід до мінімальної зарплати використовується в міжнародних нормах», - сказав Рева. Він заявив, що через існуючі прив'язки в Україні маленькі зарплати навіть у разі збільшення залишаються маленькими, але великі - збільшуються в десятки разів. «У нашій країні оклад судді місцевого суду, який прив'язаний до мінімальної зарплати, становить 10 мінімальних зарплат. Після підвищення мінімальних зарплат з 1 січня автоматично оклад судді, якщо ми не відв'яжемо, збільшиться на 16 тисяч гривень. Тобто найбідніші отримають 16 000 гривень, а суддя отримає відразу надбавку до своєї зарплати в 16000. Тому треба припинити практику використання мінімальної зарплати при розрахунку окладів окремих працівників - суддів, працівників НАБУ, прокуратури, Рахункової палати, державних службовців, ДБР і інших», - заявив Рева.
Політика В раду бізнес-омбудсмена надійшла рекордна кількість скарг Рада бізнес-омбудсмена отримала найбільшу кількість скарг у поточному кварталі за всі 16 місяців роботи.  Про це не круглому столі 4 листопада заявив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, передає кореспондент АСН.  "У цьому кварталі  Рада отримала найбільшу кількість скарг за 16 місяців роботи в Україні - 242. Більше половини справ ми закрили з позитивним - фінансовим або нефінансовим - результатом скаржників", - заявив він.  Всього отримано скарг з початку діяльності (травень 2015 року) - 1179. У першому кварталі 2016 отримано 139 скарг, у другому - 213, у поточному третьому - рекордна кількість - 242. Тоді як у другому кварталі 2015 - 172, у третьому - 197, у четвертому - 216 скарг.  За його словами, прямий економічний вплив Ради у цьому кварталі сягнув 1,46 млрд грн. А за весь період діяльності склав майже 5 млрд. грн.  Діалог з державними органами суттєво покращився, а частка впроваджених рекомендацій зросла до 75%. Загалом Рада уклала 9 меморандумів про співпрацю з державними органами, 3 з яких (з КГГА, Національною поліцією, Національною агенцією по запобіганню корупції) були підписані у звітному періоді. 
Політика У Раді ще не бачили подання про зняття недоторканності з нардепа Новинського У регламентний комітет Верховної Ради України поки не надходило подання генерального прокурора про зняття депутатської недоторканності з народного депутата фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського. Про це в п'ятницю, 4 листопада, в кулуарах Верховної Ради повідомив перший заступник регламентного комітету, народний депутат фракції «Народний фронт» Павло Пинзеник, передає Інтерфакс-Україна. «Немає (подання. - АСН)», - сказав депутат. Нагадаємо, що 3 листопада генеральний прокурор Юрій Луценко оприлюднив на своїй сторінці в Facebook фотокопію подання до Верховної Ради України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського. За словами генпрокурора, слідство розглядає Новинського як співучасника злочину, вчиненого Януковичем, екс-главою МВС Віталієм Захарченком, колишнім начальником київської міліції Валерієм Коряком і низкою інших працівників МВС щодо Олександра Драбинка - особистого помічника нині покійного предстоятеля Української православної церкви (Московського патріархату) Володимира.
Події У Дніпрі затримано адміністратора сепаратистських груп у соцмережах Мешканку Дніпра, яка вела активну антиукраїнську пропаганду в соцмережах, затримали працівники СБУ. Два роки тому 30-річна жінка в інтернеті познайомилася з представниками російських спецслужб і погодилася поширювати сепаратистські матеріали на різних інформаційно-політичних паблік. Вона стала адміністратором кількох груп антиукраїнської спрямованості в соціальних мережах. «Жінка поширювала повідомлення, які спрямовані на дискредитацію України і її армії, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, входження Донбасу до складу РФ», - передає прес-служба відомства. За завданням російських кураторів, вона розміщувала в праворадикальних і проукраїнських групах соцмереж підготовлені спецслужбами Росії заклики до участі в акціях протесту проти української влади.
Політика Втікачеві Януковичу повідомили про підозру за вісьмома справами - ГПУ Генеральна прокуратура України оголосила про підозру екс-президенту України Віктору Януковичу за вісьмома епізодами. Про це в інтерв'ю «Громадському радіо» розповів керівник Департаменту спецрозслідування Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. «Януковичу повідомлено про підозру у восьми справах», - заявив він, уточнивши, що поки ще ці справи не передані до суду. Горбатюк додав, що за вісьмома епізодами, в яких Янукович виступає підозрюваним, зараз триває слідство. «У справах, за якими йому повідомили про підозру, розслідування зупинено щодо розшуку, що зупиняє перебіг строків слідства. За КПК з моменту повідомлення про підозру є рік, за який треба направити справу в суд. Коли ми повідомляємо про підозру і оголошуємо в розшук, ми зупиняємо розслідування щодо розшуку», - заявив представник ГПУ. За словами Горбатюка, генпрокурор хоче використати процедуру заочного розслідування і до кінця 2016 року направити справу в суд.
За кордоном ФБР знайшло підроблений компромат на Клінтон ФБР знайшло підроблені документи, які дискредитують кандидата в президенти Америки, представника демократів Гілларі Клінтон. Про це інформує Reuters, посилаючись на джерела, знайомі з ситуацією. За даними видання, в відомство «надійшла скарга про нібито підроблений лист», що пов'язаний з виборами президента США. Але працівник ФБР відмовився від подальших коментарів. Працівники американської розвідки розповіли, що за зламом систем Демократичної партії можуть стояти підтримувані урядом Росії хакери, щоб підірвати довіру президентських виборів в Америці. «Це може включати в себе публікацію фальшивих доказів шахрайства з голосами виборців або іншу дезінформацію», - вважають чиновники. Перевірка проводиться в рамках розслідування щодо можливої ​​спроби РФ вплинути на хід президентських виборів в СШ. ФБР приступило до справи після того, як були виявлені документи сенатора-демократа Тома Карпера з сенатського Комітету внутрішньої безпеки. У листі, який є підробкою, за словами співрозмовника, від імені Тома Карпера на адресу Гілларі Клінтон написано: «Ми не дозволимо вам програти вибори в президенти».
Економіка «Центренерго» і ДТЕК відмовляються від вугілля для ТЕС з неконтрольованого Донбасу Уряд і міністерство енергетики та вугільної промисловості розробили програму, яка дозволить зменшити поставки антрацитової групи вугілля з неконтрольованої частини Донбасу. Про це в Верховній Раді під час години запитань до уряду повідомив міністр енергетика та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє кореспондент АСН. Зокрема міністр зазначив, що деякі ТЕС, які працювали на антрациті, зараз переводять на газову групу вугілля. Окрім того, на сьогодні Україна зафрактувала більше 560 тис. тонн антрацитової групи вугілля, яка постачається з альтернативних джерел. Міністр додав, що від антрациту із зони ведення бойових дій відмовляється не лише державне підприємство «Центренерго», але і група ДТЕК. «Зокрема вчора прийшов транспорт 77 тисяч тонн, який поставила група ДТЕК. Крім того, уряд зробив все для того, щоб зменшити споживання антрацитової групи. Зокрема на Зміївській ТЕЦ на 2 і 5 блоці ми переробляємо систему подачі з антрацитової на газову групу. Це дасть нам можливість мінімізувати поставки антрацитової групи вугілля з зони АТО», - уточнив Насалик.   Міністр нагадав, що теплові генерації України споживають 24,5 млн тонн вугілля , з них 9,2 млн тонн це антрацитова група, що сьогодні на контрольованій території України не видобувається. 
Політика оформление ленты  Сім'я Пшонки вивезла ювелірний бізнес в окупований Севастополь - розслідування Сім'я колишнього генерального прокурора України Віктора Пшонки вивезла свій ювелірний бізнес з Краматорська в анексуваний Росією Крим. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми». Повідомляється, що восени 2014 року в Севастополі відкрилося ювелірне підприємство ТОВ «Ювелірний завод «Золотий стандарт», засновником якого, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб Росії, є Євгенія Фріга (Бурова) - дружина Михайла Бурова. Останній був помічником колишнього народного депутата України Артема Пшонки - сина Віктора Пшонки. Саме на Бурова був оформлений ювелірний бізнес Пшонки в Краматорську до анексії Криму, йдеться в розслідуванні. Журналісти «Схем» не виявили в Краматорську бізнес сім'ї Пшонки. За місцем реєстрації фірми «Бомонд Преміум» розповіли, що ювелірного заводу там вже немає. А місцеві ювеліри відзначили, що обладнання з краматорських ювелірних заводів сім'ї Пшонки вивезли до Криму. Журналісти дізналися, що в окупованому Криму підконтрольне Пшонці підприємство розташувалося в Севастополі. За даними розслідування, за часів президентства Віктора Януковича сім'я Пшонки контролювала кілька ювелірних підприємств у Краматорську Донецької області: «Укрзолото», «Золото» і «Бомонд Преміум». Особисто Віктор і Артем Пшонки їх власниками не були. Засновниками виступали помічники Артема Пшонки Михайло Буров, Ігор Косарєв. А ювелірною фірмою «Бомонд Преміум» керував Юрій Кононов, який до цього працював в «Укрзолоті».
За кордоном У Туреччині біля поліцейської дільниці прогримів вибух: є загиблі У Туреччині біля поліцейської дільниці в місті Діярбакир прогримів вибух, у результаті вісім осіб загинули, десятки отримали поранення, повідомляє  Al Jazeera. «Вісім людей загинули і десятки поранені в результаті потужного вибуху в центрі прокурдського міста Діярбакир на південному сході Туреччини», - цитує агентство заяву прем'єр-міністра країни Біналі Йилдирима. За словами турецького прем'єра, загинули двоє поліцейських і шестеро мирних жителів. Місцева влада повідомила, що вибух замінованого автомобіля стався вранці в п'ятницю, 4 листопада. Заборонена в Туреччині Робоча партія Курдистану (РПК) взяла на себе відповідальність за теракт. Вибух стався після того, поліція заарештувала 11 членів парламенту від прокурдської Народно-демократичної партії.
За кордоном Іракські сили просунулися вглиб Мосула Іракські спецпризначенці відбили у бойовиків «Ісламської держави» шість районів у східній частині Мосула, повідомляє Reuters з посиланням на заяву військових. У повідомленні іракських військових відзначається, що війська майже повністю оточили позиції бойовиків в Мосулі. У спецназі агентству уточнили, що захоплені райони Малаєн, Самах, Хадра, Каркуклі, Кудс і Карама, а терористи ІДІЛ зазнали важких втрат. Над будинками в цих районах піднято прапор Іраку. Іракський офіцер припустив, що підрозділи спецназу планують наступ до річки Тигр, яка проходить через центр Мосула. Нагадаємо, що 1 листопада бійці елітного контртерористичного підрозділу іракської армії захопили державну телевізійну станцію в Мосулі. 17 жовтня почався наступ на іракське місто Мосул, утримуване бойовиками ІДІЛ з 2014 року. 31 жовтня іракські війська увійшли в район Карама в Мосулі.
Економіка Міністерство Насалика в 2015 витратило 148 млн грн на добудову шахти, яку зараз закриває за 20 млн грн Міністерство енергетики та вугільної промисловості неефективно використовує державні кошти і взагалі не має стратегії порятунку шахти «Нововолинська №10». Про це під час години запитань до уряду в парламенті заявив народний депутат від «Народного фронту» Ігор Гузь. «Володимире Борисовичу, 10-та шахта. Ваш колега міністр закриває єдину шахту в Україні, яка будується. На жаль, пан Насалик не має бачення, як її рятувати. Володимире Борисовичу, я прошу сказати відверто мені, жителям Волині, шахтарям Нововолинська, що з шахтою?! Якщо уряд її закриває, приїжджайте до мене в Нововолинськ, зберемо віче з 4500 шахтарів і скажемо: Ми закриваємо шахту. Якщо ми її будуємо, то давайте скажемо, які кошти ми маємо. Її треба добудувати. Минулого року ми дали 148 мільйонів грн державних коштів на добудову шахти, а цього року - 20 мільйонів на її закриття. Це ні в яку голову не лізе!» - обурився нардеп, звертаючись до прем'єр-міністра Гройсмана. На що профільний міністр відповів нардепу, що держава в 2017 році готова вкласти в добудову шахти "Нововолинська №10" 250-300 млн грн, але не більше.
Події У Києві поліція виявила у чоловіка патрони і наркотики В Оболонському районі столиці поліцейські знайшли патрони і наркотики у чоловіка. Про це передає прес-служба поліції Києва. Поліцейські на проспекті Степана Бандери затримали чоловіка. В ході поверхневого огляду знайшли у нього 10 патронів і паперовий згорток з наркотиками. Вилучені предмети і речовини були направлені на експертизу. За цим фактом розпочато кримінальні справи за статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та статтею 309 ч. 1 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту ) КК України. Правоохоронці збирають доказову базу, щоб повідомити чоловікові про підозру і притягнути його до кримінальної відповідальності. Триває слідство.
Суспільство Трагедія 2 травня в Одесі: в ООН не підтвердили порушення при арешті учасників заворушень Експерти ООН не підтвердили довільний характер затримання десяти учасників масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року. Про це йдеться в повідомленні Центру Новин ООН. «Уважно розглянувши аргументи ініціаторів скарги і відповідь уряду, експерти прийшли до висновку, що виклад ситуації кожної зі сторін не суперечить одне одному. Надана інформація не дозволила членам робочої групи прийти до висновку, що затримання цих десяти осіб носило довільний характер», - йдеться в повідомленні. Нагадаємо, що 2 травня 2014 року в Одесі відбулися запеклі зіткнення між проросійськими і проукраїнськими активістами. В результаті було вбито 48 осіб. 42 людини згоріли або задихнулися в будівлі Будинку профспілок, який, імовірно, протестувальники закидали «коктейлями Молотова».
Економіка Бізнес в Україні найбільше скаржиться на відомство Насірова Найбільше вітчизняний бізнес скаржиться на дії Державної фіскальної служби. Про це на круглому столі 4 листопада заявив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, передає кореспондент АСН.  "75% усіх скарг, які ми отримуємо від бізнесу, це три блоки: скарги на дії ДФС, силові органи та місцеве самоврядування... Податкові питання залишаються найболючішими для українського бізнесу. Зокрема, ключовою проблемою стали податкові перевірки (19% усіх звернень з податкових питань)", - заявив він.  При цьому відмічається позитивна тенденція зниження на 30% кількості скарг щодо електронного адміністрування ПДВ у порівнянні з попереднім кварталом.  Протягом останніх трьох місяців зросла кількість скарг на дії державних компаній, органів місцевого самоврядуванн, СБУ, а також на зловживання митних органів.  "Кількість скарг на силові структури збільшилася на третину, що непокоїть. Використання кримінального права залишається проблемою для бізнесу", - долав він.  Зменшилася кількість скарг на дії Міністерства юстиції та кількість запитів щодо змін у законодавстві. Зокрема стосовно недосконалості нормативно-правової бази місцевого самоврядування. 
Суспільство «Київстар» і ЦУМ сваряться через ціни на доступ до обладнання, що забезпечує мобільний зв'язок в будівлі Український оператор мобільного зв'язку «Київстар» і компанія «Еста Холдинг», яка входить в групу «СКМ» і виступаємо девелопером та інвестором реконструкції Центрального універмагу Києва (ЦУМ), вступили в суперечку через ціну на доступ до обладнання, яке забезпечить покриття стільникового зв'язку на 10 поверхах будівлі, зокрема підземний паркінг. Про це пише Інтерфакс-Україна. «Оператор, який побудував цю систему в універмазі, хоче занадто велику суму від «Київстару» за доступ», - сказав в ефірі радіостанції «Голос Столиці» президент «Київстару» Петро Чернишов перед відкриттям ЦУМу, що планується на осінь цього року. Президент «Київстару» зазначив, що майже 60% киян користуються зазначеним мобільним оператором, тому девелопер прямо зацікавлений забезпечити їх зв'язком як потенційних покупців. «Я хочу підкреслити: компанія, яка управляє універмагом, цілком розумна. Ми ведемо дискусію і впевнені, що домовимося. Вважаємо, що і наші інтереси й інтереси цієї компанії полягають в одному - щоб людям було комфортно в ЦУМі», - додав він. Глава зі зв'язків з громадськістю та комунікацій «Еста Холдинг» Антон Гливинський звинуватив оператора мобільного зв'язку в бажанні отримати безкоштовний доступ до обладнання, в яке компанія Vega інвестувала декілька сотень тисяч доларів. «У «Київстарі» заявили, що для них послуги «Веги» - дорогі, їм дешевше поставити своє обладнання. Універмаг запропонував «Київстару» такі ж умови, що і «Вега». Але оператор сказав, що їх і це не влаштовує і що «Вега» повинна надати своє обладнання безкоштовно. В іншому випадку гендиректор особисто розповість своїм 10 тис. передплатникам, який жадібний ЦУМ», - пише він у Facebook. У коментарі Інтерфакс-Україна в прес-службі Vega заявили, що всім мобільним операторам запропонували рівні умови за ринковою вартістю. Переговори з «Київстаром» тривають.
Суспільство Майже все населення України живе у стані постійного стресу — експерт Через війну  українці живуть у стані хронічного стресу,  в групі особливого ризику — внутрішньо переміщені особи, військові, мирне населення в зоні конфлікту на сході країни. Про це під час круглого столу на тему: «Збереження здоров'я під час кризи і війни» заявила доктор наук з державного управління, головний науковий співробітник відділу демографічного моделювання та прогнозування Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Наталія Рингач, передає кореспондент АСН. "Є гострий  і хронічний стрес. Гострий — це те, що наступає раптово —  подія або явище. А хронічний — це той стан, в якому перебуває, без перебільшення, практично все населення України. Це такий вплив, який триває або постійно, або досить довго, моральний і фізичний, нервово-психологічний, фізіологічний стан є надмірно напруженим”, - пояснила вона. Вона зазначила, що особливий стрес доводиться переживати внутрішньо переміщеним особам. Зокрема, дані НДІ Психіатрії і Наркології МОЗ України, за словами експерта, свідчать, що кожен четвертий опитаний з числа внутрішньо переміщених осіб має пригнічений настрій та тривогу. “Щодо внутрішньо переміщених жінок та осіб похилого віку... кожен шостий відчуває хронічну тривогу і депресію”, - сказала вона. “ Дослідження Інституту соціології -  симптоми, пов'язані з травмами війни, мають 90% громадян, які проживають у містах, непідконтрольних Україні”,- сказала вона. Рингач нагадала, що надмірно довге перебування людини в стані стресу загострює вже наявні хвороби і викликає розвиток нових,  особливо - системи кровообігу. Крім того, за її словами, активізується нездорова поведінка в таких умовах: куріння, алкоголь, насильство. “ 71% внутрішньо переміщених жінок хоч раз в житті стикалися з гендерноорієнтованими формами насильства. Досить серйозно вони розказали, що насильство їхніх же чоловіків щодо жінок після переїзду зросло вдвічі — з 16% до 34%. Тобто, насильство пов'язане зі зростанням агресії в суспільстві, в результаті нашої складної ситуації”, - пояснила експерт. “ Стрес впливає як на фізичне, так і на психічне і соціальне здоров'я всього населення України, і більшою мірою — на вразливі групи. Найбільший ризик негативних наслідків — це особи, які задіяні в конфлікті, це як військові, так і мирне населення, переміщені особи, особи, які надають соціальну та медичну допомогу”, - уточнила Рингач.
За кордоном оформление ленты  «Ми втомилися терпіти». У Москві проходить масштабний антипутінський марш У Москві в п'ятницю, 4 листопада, в спальному районі проходить узгоджений з місцевою владою антикремлівський «Русский марш», повідомляє УНІАН. Акція протесту приурочена до Дня народної єдності. Як повідомив один з учасників акції, вони протестують проти агресивної зовнішньої політики Кремля, війни з Україною і бойових дій в Сирії. За його словами, поліція вилучила державні прапори України, пояснивши це так: «Щоб не створювати напруженості». Організатори маршу на сторінці в «ВКонтакте» заявили, що кілька сотень людей з націоналістичними прапорами скандують: «Путин и Медведев убирайтесь вон!», «Меняем Белова на Сердюкова, а Демушкина на Путина», «Россия - это Европа. Свободу политзаключенным!», «Долой власть чекистов!», «Русские против войны с Украиной!», «Мы устали терпеть. Революция. Армия с народом, не служи уродам. Хватит грабить народ», «Русским русская страна, отменить 282. Хватит кормить террористов». Фото:  Грани.ру, Комитет «Нация и Свобода»  
Політика Син Порошенка вважає, що зберігати мільйонні статки в готівці «не морально» Син Президента Порошенка заявив, що не користується жодними пільгами та компенсаціями. Також в кулуарах Верховної Ради України 4 листопада народний депутат фракції БПП Олексій Порошенко дав оцінку готівковим заощадженням нардепів,  передає кореспондент АСН. "Звичайно, я не думаю, що це морально", - сказав син Президента, відповідаючи на запитання журналістів щодо задекларованих десятків мільйонів чиновників, які отримують компенсацію з бюджету за житло, коли в країні продовжується війна. "Я думаю, що треба питати у кожного депутата окремо. Це його власні справи. У них, напевно, є свої мотиви. У мене, звичайно, такого нема. У мене немає пільг, я б, власне, таке не робив. У мене такого нема", - додав він. На уточнююче запитання преси про причини того, чому депутати зберігають свої мільйонні статки не в банках, а в готівці, він сказав: "Знову таки, це питання треба поставити народним депутатам. Більшість статків моєї сім'ї міститься в банках. Статки Президента теж у банках... Тому знову таки всі питання краще адресувати цим людям. Може, хтось із них не довіряє банкам".
За кордоном Генсек НАТО заявив про готовність Кремля застосувати силу проти України і Грузії Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг визнав, що Росія готова застосувати військову силу проти України і Грузії, передає DW. «Ми не бачимо неминучої загрози для будь-якого союзника по НАТО, але ми бачимо Росію, готову застосувати військову силу проти сусідів - України та Грузії», - додав він. При цьому він підкреслив, що в разі загрози країни Альянсу готові розмістити війська в дуже короткі терміни. «Я бачу більш впевнену в собі Російську Федерацію, яка значно наростила свою військову міць. Тому НАТО здійснила найбільше з кінця холодної війни зміцнення колективної оборони, розмістивши війська в Польщі та країнах Балтії. Ми потроїли чисельність військ Альянсу швидкого реагування до 40 тис. військовослужбовців і сформували об'єднані оперативні сили», - вказав генсек НАТО. За словами Столтенберга, Росія і НАТО не перебувають у стані холодної війни, бо немає двох блоків, що протистоять один одному: Варшавського договору і НАТО. «Але нинішня ситуація в сфері безпеки пов'язана з викликами, у нас немає партнерства, яке ми намагалися розвивати після холодної війни», - сказав генсек Альянсу.
Суспільство Українці стали частіше помирати від інсультів через стрес та війну — кардіолог Українці стали більш схильними до  захворюваності на серцево-судинні хвороби,  кількість смертей від інсультів збільшилися на 17%, в порівнянні з 2010 роком. Про це під час круглого столу на тему: «Збереження здоров'я під час кризи і війни» заявила  Лариса Конопляник, кафедра кардіології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, переда є кореспондент АСН. “У Києві смертність залишається на такому ж рівні, у порівнянні з 2010 роком, проте збільшується народжуваність. Що стосується Луганської та Донецької областей, у них зменшується народжуваність, проте збільшується смертність. Крим та Севастополь — ми на сьогодні оцінити не можемо. Таким чином,природний приріст у Києві — позитивний, Донецька та Луганська області — ще в 2010 році у них був негативний 7-9%, на сьогодні — це на 12-13% зменшується населення цих регіонів”, - пояснила експерт. Щодо середньої тривалості життя — по Україні це 71,5 ріку, найбільша тривалість у жителів Києва — 82,8 року. “ Що стосується Донецької та Луганської, то з 2005 по 2010 було збільшення тривалості життя, то в 2015 — зменшення і складає 68,8 — 67,3 років”,- сказала експерт. За її словами, чинниками смертності є інфаркт міокарда — збільшення кількості випадків з 2010 року на 9%. “ Але найбільше — це інсульти, які збільшилися на 17%, в порівнянні з 2010 роком”, - уточнила експерт. За її словами, найбільше постраждали від цього прифронтові регіони, які живуть в більшому стресі — Сумська та Дніпропетровська області. “Дніпропетровська та Сумська області — до 9% збільшення захворюваності на серцево-судинні хвороби...  Чернігівська, Хмельницька, Миколаївська, Житомирська — до 20% збільшилась поширюваність на серцево-судинні хвороби за 5 років ”, - додала вона. “Питома вага серцево-судинної смертності в структурі загальної смертності України — якщо в 1995 році це було 56,8%, то в 2015 році — це вже 68%”, - додала також експерт. Присутній на заході доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри дитячої, соціальної та судової психіатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Анатолій Чуприков  розповів, що ситуація  на Донбасі, звичайно,  впливає на дітей, утому числі.  «І тому ми в своїй практиці стикаємося з неврозами», - зазначив він  та наголосив на необхідності боротьби на запобігання таким випадкам, щоб уникнути як наслідок у подальшому схильності до куріння, алкоголю та насильства.  
Суспільство У Раді створили «е-платформу» для обговорення законопроектів У Верховній Раді України створено «е-платформу» для обговорення законопроектів усіма бажаючими та «е-портал» громадських організацій.  Про це 4 листопада заявив директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, передає кореспондент АСН.  «Сьогодні у парламенті презентовані нові е-ресурси, які допоможуть зробити роботу Верховної Ради більш прозорою. Зокрема, «Портал громадського обговорення законопроектів», розроблений за підтримки Програми USAID «РАДА» за ініціативи Управління комп'ютеризованих систем Апарату ВРУ, дозволить громадянам заздалегідь ознайомитися з законопроектами, що мають бути винесені на обговорення парламенту, і знаходяться на розгляді профільних комітетів парламенту, та взяти участь в їх обговоренні», - сказав він.  Відповідний «Портал громадського обговорення законопроектів» розроблено у відповідь на рекомендації Європарламенту щодо внутрішнього реформування парламенту з метою покращення її інституційної спроможності та ширшого залучення громадськості до законодавчого процесу.  Інший інструмент - «Електронний реєстр громадських організацій» (Е-реєстр НГО) - розроблений для налагодження комунікації між комітетами ВРУ та інститутами громадянського суспільства.  За його словами, завдяки цьому ресурсу комітети парламенту матимуть змогу через е-ресурс, який наразі налічує більше 80 організацій, ефективно залучати неурядові організації до співпраці.  До кінця 2016 року ці два ресурси, що вже інтегровано до порталу ВРУ, працюватимуть у тестовому режимі. Після чого будуть повністю введені в експлуатацію. 
Політика оформление ленты   Українська наука: як працюють, так і платять 3 листопада під стіни Верховної Ради та Кабінету Міністрів вкотре зі своїми вимогами прийшли українські науковці. Це вже третя подібна акція цього року. Вимоги щоразу одні і ті ж - достойні зарплати та збільшення фінансування Національної академії наук. Академіки наголошують, через мізерне бюджетне асигнування нереально створювати наукові проекти та втілювати розробки в життя. Разом з тим чимало аналітиків упевнені, наукова галузь, яку більшою мірою і представляє Національна академія наук України, досі залишається радянським рудиментом з малоефективною системою управління. А через це хороші і талановиті вчені залишають країну. Українські науковці отримують майже вдвічі меншу зарплату, аніж робітники Сьогодні в Україні оклад молодшого наукового співробітника складає 3742 грн. Тоді як середня зарплата в промисловості - 5972 грн. Тобто український науковець отримує майже вдвічі менше, аніж робітник. У Національній академії наук України підрахували, що отримують менше за середньостатистичного українця. «Сьогодні вся середня зарплата у нашій академії нижча майже на тисячу гривень, ніж середня за галузями економіки. Я вже не кажу про промисловість. В академії - 4 тисячі, по всій Україні - 5200 грн», - зазначив голова профспілки співробітників НАН України Анатолій Широков. Однак науковці не отримують навіть затверджених окладів, а кожного підвищення зарплат взагалі бояться. Усе через те, що уряд, затверджуючи більші виплати, реального фінансування установ не збільшує, кажуть профспілківці. Анатолій Широков говорить, що лише в 2016 році фінансування Національної академії наук було скорочене на 12,2% порівняно з 2015 роком. «Ганебною практикою останніх років є режим неповного робочого часу, вимушені відпустки без збереження заробітної плати і скорочення. А хіба могло бути інакше? На фонд оплати праці у нас не вистачало на весь квартал. Що буде наступного року, невідомо. Адже ці розрахунки робились ще до заяв прем’єр-міністра про підняття мінімальної зарплати до рівня 3200 грн, а ставки першого розряду до 1600 грн. Ми боїмося в академії, як чорт ладану, кожного підвищення зарплати», - наголосив він. У 2017 році ситуація буде ще гірша, переконані науковці. Адже в бюджеті закладено лише трохи більше 4 млрд грн на науку. А це 0,16% від ВВП країни. Тоді як у розвинених країнах цей показник складає 1,5-3% від ВВП країни. Бюджетне фінансування науки (2012 р.)                        Країна  % від ВВП       Израиль     3,05       Финляндия     2,55       Япония     2,3       США     1,9       Германия     1,95       ЄС (27 стран)     1,24       Китай     1,1       Италия     0,74       Польша     0,4       Россия     0,37       Украина     0,29       Украина (2015)     0,2  В Національній академії наук порахували, що їм лише на виплату зарплат та комунальних послуг наступного року не вистачить понад 600 млн грн. І це при тому, що, згідно з новою редакцію закону "Про наукову і науково-технічну діяльність", яка набрала чинності в січні цього року, передбачено, що вже з 2017 року поступово має зростати зарплата науковців, а у 2020-му фінансування науки повинно бути не менше ніж 1,7% від ВВП країни. Немає грошей, нема й розробок Власне, саме мізерним фінансуванням українські «світочі науки» пояснюють і, м’яко кажучи, свою неефективну роботу. Зокрема через брак коштів, запевняють науковці, вони не можуть впроваджувати прикладні проекти й отримувати результати, оскільки немає новітнього обладнання. «Наприклад, реактив у біологічній сфері щоб купити, це може бути 200, 300 доларів, до тисячі доларів, потрібне обладнання – це сотні тисяч доларів. Після того, як ми отримали якийсь гарний результат, він має бути опублікований. Будь-яка нормальна стаття в цитованому журналі за кордоном коштує від 400 до 1000 доларів. Як науковий співробітник, отримуючи зарплату в 5 тисяч гривень, може заплатити за статтю?» -  обурюється старший науковий співробітник Інституту харчових технологій і геноміки Світлана Співак. За даними ЮНЕСКО, ще у 2013 році річні видатки на одного науковця у світі в середньому складати 190 тисяч доларів. Так США один вчений обходиться у майже 300 тисяч доларів на рік, Південній Кореї – 200 тисяч доларів. В Європейському Союзі в середньому видатки на одного науковця на рік понад 160 тисяч доларів, а в Африці – 106 тисяч доларів. А от в Україні на одного науковця на рік припадає лише 9,3 тисячі доларів. За кількістю науковців на душу населення Україна - на рівні Албанії Тож не дивно, що талановиті вчені залишають країну, не маючи можливості розвивати свій потенціал. За кількістю науковців на душу населення ми скочуємось до рівня Албанії, де науки фактично немає. «Згідно з даними ЮНЕСКО, за останні п’ять років кількість людей у науці у всьому світі збільшилась на 20%, а в нас за неповні два роки, минулий і цей, в НАН України скорочення відбулось більше ніж на 16%. За цей рік 4685 осіб полишило академію, а з врахуванням 2015 року це 6375», - констатував голова профспілки робітників НАН України Анатолій Широков. Зі слів науковця, загалом за роки незалежності кількість людей, які працюють в науці, в Україні скоротилася більш ніж втричі. Гроші тут ні до чого, проблема в управлінні Однак достатнє фінансування науки, зокрема і НАН України, проблеми не вирішить. В цьому переконані як українські, так і закордонні науковці. Адже навіть ті недостатні кошти, які виділяються на фінансування Академії наук, ідуть не на фінансування власне наукових співробітників та їхніх проектів, а на утримання приміщень та величезного апарату НАН України. Так до складу академії наук входять 169 наукових установ і 46 організацій дослідно-виробничої бази. Загальна кількість працівників НАН України становить більше 37 тисяч осіб, з них чверть - це люди, які не є вченими. Самі ж науковці констатують, що НАН України має статус самоврядної структури, тож лише сама собі звітує щодо ефективності витрачених коштів. Суто наукові результати, отримані академією, та здебільшого й її прикладні розробки також не проходять будь-яку зовнішню експертизу. Тож виходить розробляти можна будь-що, навіть те, що не особливо й потрібне як українцям, так і державі? Відповідно до звіту за 2014 рік, науковими установами НАН України впроваджено в різні галузі економіки України майже 1200 новітніх розробок. Однак ні пересічні громадяни, ні держава в цілому реальний результат вказаних наукових розробок не відчувають, а отримані досягнення більшою мірою не мають прикладного застосування, зазначають аудитори громадської організації «Публічний аудит».  Один науковець НАН України на рік публікує лише одну свою роботу У травні минулого року громадська організація оприлюднила результати аналізу діяльності НАНУ, згідно з якими«чистий» дохід від наукової діяльності Академії наук становив у 2014 році лише 70 млн грн. Це 2% від витрачених державою коштів на діяльність НАНУ.   Водночас аудитори підрахували, скільки ж було опубліковано наукових праць українськими вченими. Отже, відповідно до даних SCOPUS (одна з найбільш авторитетних баз даних, яка дозволяє одержати інформацію про кількість публікацій і цитувань окремих учених, а також академічних інститутів, університетів та країн у цілому), станом на 26.03.2015 НАНУ має 25,9 тис. публікацій. Здавалося б, чимало, однак, як випливає з простих підрахунків, на одного співробітника Академії наук припадає лише трохи більше однієї публікації.  Гроші виділяють, а розробки залишаються на папері Про неефективність роботи українських науковців у 2015 році говорив і тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. "Мільярдні кошти, які виділяються на наукові дослідження, просто пропадають, бо ми не бачимо реальних, практичних результатів цих досліджень. Під час підготовки закону про держбюджет ми будемо спільно дуже серйозно дивитися на те, яка ефективність витрачання мільярдів гривень – і чи це реально наукові дослідження, чи це макулатура, яка складається протягом останніх двох десятків роки", - обурювався Яценюк. Як наслідок, такі низькі показники наукової діяльності опустили Україну у світовому рейтингу «наукових країн»  на 39 місце.  Тож не дивно, що, як випливає з висновків «Публічного аудиту», Національна академія наук України отримує найбільше прибутку не від наукової діяльності, як у всіх науково розвинених країнах світу, а від надання в оренду нерухомого державного майна. Аудитори констатують, що в умовах технічного та наукового розвитку в світі наукова галузь в Україні не осучаснюється. Це й не дивно, адже «Альма-матер» науковців НАН України очолює ще з радянських часів 98-річний Борис Патон, який керує нею вже п'ятдесят три роки, двадцять п'ять з яких говорить про реформування Академії.  Реформувати НАН України мають іноземці Однак справа досі не зрушила з місця. Професор Гарвардського університету (США) Григорій Грабович вважає, що реформу НАН України варто проводити після звільнення всіх її працівників, а навести лад в українській науці треба запросити закордонних фахівців.  «Я б почав з Академії наук. Повністю розпустити її, починаючи з Патона та тих людей, які були при владі і за роки незалежності скомпрометували її та довели українську науку до того стану, в якому вона є зараз… І треба швидко призначити людей, які б тимчасово нею керували, щоб все не було розпродано і розгублено, як це було за часів приватизації на початку 90-х. Може, я неправильно це бачу, але я можу судити із тих малих відділів Академії наук, із якими маю справу», - наголосив професор. Про реформу НАНУ на відкритті міжнародного економічного форуму говорив і прем’єр-міністр Володимир Гройсман. "Нам потрібно реформувати нашу Академію наук. Нам потрібно стимулювати не просто стіни Національної академії наук, а національний науковий продукт, який може бути рушійним з точки зору розвитку нашої економіки і розв'язання багатьох сучасних проблем", - заявив він. Коли ж настане така довгоочікувана реформа і якою вона буде, поки невідомо. «Кожна академія наук хоче бути маленьким міністерством» Приміром, у Міністерстві освіти та науки України пропонують збільшити обсяг фінансування академії за рахунок грандів. Зокрема перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець вважає, що зараз дуже важливо для українських науковців брати участь у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт-2020». «Ми там є учасниками з дисконтом в 95%. Українські вчені можуть отримати дуже солідні гранди, і йдеться про розміри фінансування, які обчислюються мільйонами євро, хоча наш внесок трошки більше 6 мільйонів євро, з яких половина ще й повернеться нам. Є наука – є гроші, той, хто робить добру науку, живе дуже небідно, я вам скажу», - зазначив він. А взагалі Ковтунець вважає, що українські академії наук повинні працювати спільно з університетами, завдяки яким, власне, і поповнюють кадровий потенціал. «Кожна академія наук хоче бути маленьким міністерством. Так бути не повинно. Ці інститути мають ставати спільними установами академії й університетів. Всі успішні вчені з академії наук шукають собі молодь в університетах, якщо він не читає лекції в університетів, він не має перспектив формувати наукову школу. На превеликий жаль, багато наших людей хочуть проводити в державі реформи, у всій державі, крім свого колгоспу», - зазначив заступник міністра. Деякі науковці пропонують об’єднати усі академії наук в одну, неефективні установи ліквідувати, частину роздутого адміністративного апарату скоротити. Гроші з бюджету виділяти лише на ті проекти, які принесуть користь суспільству та державі, а не просто залишаться на папері. Світовий досвід До прикладу, у Сполучених Штатах Америки академія наук існує лише в статусі консультативного органу, а трохи більше двох тисяч її членів працюють на громадських засадах. Науковими ж розробками в США займаються в дослідницьких лабораторіях, інститутах, університетах, дослідницьких підрозділах великих корпорацій, а також у деяких приватних неприбуткових організаціях. У Польщі Державна академія наук є установою, яка керує мережею державних наукових інститутів, в яких працює близько 2000 науковців, а витрати на їхнє утримання становлять лише 1/3 витрат державного бюджету Польщі на наукові дослідження. Окрім цього, у самій польській академії нараховується 3505 найвидатніших вчених країни. Загалом у світовій практиці більшу частину витрат з фінансування наукових досліджень беруть на себе приватні установи. В обмін на це вчені проводять для них прикладні дослідження.  
Суспільство «Бурштинові війни»: в Рівненській облраді сталася бійка У п'ятницю, 4 листопада, в сесійний зал Рівненської обласної ради прибула поліція через бійку під час розгляду питання про видобуток бурштину, повідомляє ZIK. За даними агентства, депутати облради розглядали питання про надання одному з підприємств дозволу на розробку покладів бурштину. Однак деякі активісти, які були присутні в залі, заявили про підозри, що заявники підкупили окремих депутатів. «Вони вигукували слова «Свобода продалася», виникла бійка. З кімнати, розташованої за президією сесійної зали, вийшов загін правоохоронців і припинив протистояння», - повідомляє агентство. Зараз у роботі сесії Рівненської облради оголошено перерву. Нагадаємо, сесію Рівненської обласної ради пікетували декілька десятків громадських активістів з вимогою не надавати дозволу для геологічної розвідки бурштинових земель низці компаній.
Суспільство оформление ленты  У підземному бункері під Києвом виявили арсенал зброї: БТР, ракети до «Градів», ПЗРК та міни Правоохоронці виявили в підземному бункері на території дачного селища в Бориспільському районі Київської області схованку з великим арсеналом зброї та боєприпасів. Про це повідомили в прокуратурі міста Києва. За даними прокуратури, в підземному сховищі виявили 60 предметів, зовні схожих на ракети до установок «Град», два предмети, схожі на знаряддя до бойової машині піхоти, чотири предмети, схожі на боєприпаси до переносного зенітно-ракетного комплексу, близько 200 одиниць, схожих на протитанкові міни, станковий протитанковий гранатомет, ручний протитанковий гранатомет і бронебійні снаряди. Також у приміщенні виявлено бронетранспортер. Зараз обшуки тривають, встановлюється канал надходження зброї. Після їх завершення вилучені предмети будуть направлені на експертизу. У цій справі розпочато кримінальне провадження за ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).
Політика У ГПУ розповіли, коли Новинський обіцяв повернутися Народний депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, щодо якого у Верховну Раду внесене подання про надання згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності, обіцяв повернутися до України у понеділок, 7 листопада. Про це у коментарі АСН сказала прес-секретар генерального прокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган. «Не можу говорити, що буде далі, оскільки, як ви знаєте, народний депутат є особа недоторканна. На даний момент, правоохоронні органи не мають жодних повноважень чи законних підстав зупиняти народного депутата при виїзді за кордон тощо», - сказала вона. Сарган уточнила, що, на жаль, законопроект, який розробляла Генпрокуратура, де вказувалося б, що в разі подання на будь-кого з народних депутатів документи для виїзду за кордон мали б вилучатися на час розслідування, ще не розглянутий у Верховній Раді. «Тому ми маємо от такі випадки, коли депутати виїжджають», - пояснила прес-секретар. При цьому вона нагадала, що Новинського «не заарештовують, подання — тільки на притягнення до кримінальної відповідальності, тобто арештовувати Новинського не має потреби, і він в суді може спокійно захищатися, доводити свою правоту, якщо він в цьому впевнений». «Тобто я не бачу підстав, щоб Новинському варто було чи необхідно тікати з країни. Він впевнений у свій правоті, у нього, я думаю, гарні адвокати, і він сподівається в суді довести свою правоту, і що він не робив ніяких протиправних дій», - додала прес-секретар генпрокурора. «Він попереджав, що він їде на Афон помолитися там чи з якоюсь іншою метою. І обіцяв у понеділок повернутися. Ну, якщо він сказав, то почекаємо», - зазначила Сарган. Нагадаємо,  3 листопада, Луценко заявив, що підготовлено подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Новинського. У поданні зазначається, що ГПУ підозрює Новинського в перевищенні влади і службових повноважень при незаконному позбавленні волі особистого помічника колишнього предстоятеля УПЦ (МП) Володимира, а саме – архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра Драбинка. Сам Новинський учора заявив, що 4 листопада вилетить на Афон, але повернеться найближчим часом. Сьогодні голова ВР Андрій Парубій повідомив, що в парламент надійшло подання ГПУ про надання згоди на притягнення депутата від «Опозиційного блоку» Новинського до кримінальної відповідальності.
Економіка Українські журналісти розповіли про контрабанду вугілля з окупованого Донбасу в Європу З тимчасово окупованих територій Донбасу через швейцарську компанію в Європу здійснюється контрабанда вугілля. Про це йдеться в розслідуванні українських журналістів, представленому в Брюсселі, передає Укринформ. «У розслідуванні ми розповіли про бізнес-зв'язки деяких європейських компаній з російськими компаніями, які перебувають під міжнародними санкціями, а також з підприємствами на тимчасово окупованих територіях в Донецькій області», - сказав журналіст і редактор телевізійного проекту журналістських розслідувань «Особливий погляд» Сергій Ковтун. Зокрема, у фільмі показано, як деякі європейські компанії купують вугілля, видобуте на двох шахтах. Одна з них розташована на території «ДНР», інша - це російське підприємство, яке перебуває під санкціями ЄС і США. За оцінками експертів, на тимчасово окупованих територіях в Україні щорічно видобувається до 1,5 млн тонн вугілля, який потім нелегально вивозиться до Росії і перепродується в Європу через швейцарську фірму.
Суспільство 35 осіб на місце. У Харкові підбили підсумки донабору в патрульну поліцію В ході додаткового набору в патрульну поліцію Харкова було подано 3,5 тис. заявок на 100 вакантних місць. Про це повідомила радник глави Нацполіціі України, екс-начальник харківських патрульних Ольга Юськевич, передає Інтерфакс-Україна. «Керівництво департаменту патрульної поліції не очікувало такого кількості бажаючих вступити до лав патрульної поліції», - сказала вона, припустивши, що в подальшому буде розглянуто питання розширення штату. У свою чергу новопризначений начальник патрульної поліції Харкова Вадим Лісничук повідомив, що головним своїм завданням вважає розвиток підрозділу. «Починаю свою роботу з аналізу ситуації, яка є в даний час. Зараз я задоволений керуванням, починаючи від дисципліни, закінчуючи загальним розумінням цілей», - сказав він. Він сказав, що не має наміру проводити значних кадрових змін. «Може бути 1-2, максимум дві зміни у кадровій політиці», - сказав Лісничук. Нагадаємо, що 2 листопада голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе представила нового начальника управління патрульної поліції в місті Харкові - Вадима Лісничука, який раніше обіймав посаду начальника управління патрульної поліції міста Черкас.
Суспільство Пасажир рейсу «Белавіа» подає в суд на українську владу Армен Мартиросян, голова правління міжнародної громадської організації «Громадянський союз» Вірменії подає позов до суду на владу України за підтримки українського юриста Олени Лукаш. Про це пише Інтерфакс-Україна. «Подаю до суду на українську владу в зв'язку з неправомірними діями щодо мене, які пов'язані з інцидентом з «Белавіа» 21 жовтня цього року. Мої інтереси в суді представить глава Мін'юсту України (2013-2014 рр.), адвокат, депутат України V і VI скликань Олена Лукаш зі своєю командою», - пише він у Facebook. Лукаш в Facebook назвала інцидент з літаком «Белавіа» просто «жахливим». «Це жахливо. 136 переляканих пасажирів на борту лайнера, повні баки з пальним, збентежений екіпаж, якому нічого не пояснювали. Загроза застосування бойової авіації», - пише юрист. «Я буду представляти інтереси Амена Мартиросяна в суді України та Європи. Мартиросян вважає, що дії СБУ грубо порушили його права, свободи та інтереси», - зазначила вона.
Суспільство СБУ дізналася про плани Кремля дестабілізувати ситуацію в 15 областях України Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив про наявність нових документів, які свідчать про плани дестабілізувати ситуацію в 10-15 регіонах України в листопаді 2016 року. Про це він сказав 4 листопада під час спілкування з пресою в Одесі, передає телеканал 112 Україна. «У нас є деякі нові документи, які ми ще не особливо розголошували, в яких йдеться про плани дестабілізації ситуації в Україні в цілому в листопаді поточного року, де розписані докладні сценарії в 10-15 регіонах України. Хто, як, що робити. Розписані бюджети», - заявив голова спецслужби. Грицак підкреслив, що документи отримані оперативним шляхом, тому їхній зміст не може бути оприлюднено. «Росія не полишає своїх намірів дестабілізувати ситуацію всередині нашої держави», - додав він. Нагадаємо, що СБУ попередила про можливі теракти на період з 4 по 20 листопада в Харківській області.
Політика Грицак розповів про зустрічі українських політиків з куратором проекту «Бесарабія» Глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що перший заступник помічника президента РФ Владислава Суркова Інал Ардзінба проводить зустрічі з деякими українськими політиками. Про це він сказав 4 листопада під час спілкування з пресою в Одесі, передає УНІАН. «Ми маємо інформацію про його зустрічі з деякими політиками, які приїжджають з України. На жаль, це важко задокументувати, бо відбувається це на території іншої держави. Але такі зустрічі відбуваються», - сказав Грицак. Голова СБУ не підтвердив, що Ардзінба найближчим часом відвідає Одесу. «Підтвердження цієї інформації (приїзду Ардзінби. - АСН) у Служби безпеки поки немає, але якщо він приїде, ми його зустрінемо обов'язково», - підкреслив він. Нагадаємо, що Інал Ардзінба в 2015 році був куратором проекту «Бесарабія», який передбачав створення так званої «бесарабской народної республіки» в Одеському регіоні.
Політика Новинський може стати ще одним втікачем і виїхати до Росії — політолог У Верховній Раді (ВР) мають знайтися голоси щодо згоди на притягнення  до кримінальної відповідальності народного депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського, але, швидше за все, він буде ще одним втікачем і виїде до Росії. Таку думку в коментарі АСН висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента"  Володимир Фесенко . "Може бути Онищенком “номер два”... Наскільки я знаю, він поїхав на Афон. Я не виключаю, що оскільки це поїздка разом з керівництвом УПЦ Московського патріархату, то він там буде радитися, хто може допомогти йому вплинути на деяких депутатів. Але, я думаю, що остаточне рішення, чи залишати йому країну, чи ні, він буде приймати безпосередньо перед тим, як Верховна Рада на пленарному режимі розглядатиме це питання. Тому у нього ще є час”, - вважає політолог. На його думку, швидше за все, у Верховній Раді знайдуться голоси для зняття з Новинського недоторканності. “Але ризикну припустити, що він виїде до Росії”, - сказав Фесенко.
Політика Експерт пояснив, чому найближчим часом депутатів-утікачів не уникнути Інструменти позбавлення народних депутатів можливості тікати з країни в разі подання на позбавлення їх недоторканності є, але вони не знайдуть підтримки в Верховній Раді, тому найближчим часом депутатів-утікачів не уникнути. Таку думку в коментарі АСН висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»  Володимир Фесенко . «Проблема в регламенті Верховної Ради і в відповідних конституційних нормах. Тут не важливо прізвище. Важливо те, що будь-який депутат, проти якого висувається звинувачення і починається процедура позбавлення депутатської недоторканності, має декілька тижнів на самозахист і він в будь-яку мить, коли сам захоче, може поїхати за кордон. Поки не позбавили депутатської недоторканності,  а за нинішньою процедурою — це мінімум два тижні, він в будь-яку мить може поїхати з України», - пояснив експерт. За його словами, кожен депутат має певний запас часу і можливостей, щоб вирішити, куди і коли йому поїхати. Разом з тим, коментуючи законопроект Генеральної прокуратури стосовно можливості вилучення у депутатів документів для виїзду за кордон на час розслідування, Фесенко зазначив: «А наскільки конституційним буде цей законопроект?» «Навіть якщо справа дійде до його розгляду, по-перше, я не впевнений, що проголосують, бо одна річ — проголосувати за зняття недоторканності з (народного депутат від «Опозиційного блоку» Вадима) Новинського. Я думаю, що за це голоси знайдуться, оскільки він для багатьох «майданівських» депутатів одіозна фігура, і за це можуть проголосувати. Інша річ — проголосувати за закон, який фактично зробить всіх депутатів залежними. От тут я не впевнений, що проголосують... це може навіть розглядатися, як позбавлення депутатського імунітету», - заявив він. На його думку, є два способи можливості уникнення в подальшому таких депутатів у бігах. Перший, за його словами, законопроект ГПУ про вилучення виїзних документів. «Але поки, на мій погляд, малоймовірно. Ще менш малоймовірний інший шлях, який є насправді найбільш необхідним, - треба обмежити депутатську недоторканність. Це європейський шлях. Йдеться про те, що депутатська недоторканність не скасовується повністю і не можна буде депутата заарештувати, наприклад, за політичну діяльність, політичні виступи, подання. А от якщо цей депутат скоїв кримінальний злочин або його затримали на місці злочину, тоді він не матиме юридичного захисту. Зараз цього робити не можна», - пояснив політолог. Для цього, як уточнив Фесенко, необхідно змінювати відповідну норму Конституції. «Я думаю, що це найбільш оптимальний шлях в цій ситуації, але це потребує певного часу. І наскільки я знаю, відповідний законопроект теж є, але він досі не розглядається, тому що немає голосів за це», - додав експерт. Тому, на його думку, депутатів-втікачів Україні не уникнути. «Одна річ окремого депутата позбавити депутатської недоторканності, а він до цього фактично зникає з країни. Інша річ — позбавити всіх таких інструментів самозахисту. От на це більшість депутатів зараз не готова», - заявив політолог. «Боюся, що кількість таких депутатів (втікачів. - АСН) буде зростати. Луценко погрожує, що будуть ще подання. Відповідно, можна очікувати, що будуть виїжджати з країни», - резюмував Фесенко. Нагадаємо,  5 липня Верховна Рада  дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата  Олександра Онищенка. На момент голосування нардеп уже втік за кордон.  Зараз він перебуває у Британії. Сьогодні голова ВР Андрій Парубій повідомив, що в парламент надійшло подання ГПУ про надання згоди на притягнення депутата від «Опозиційного блоку» Новинського до кримінальної відповідальності. Сам Новинський  вранці вилетів із Києва до Греції.  В Генпрокуратурі заявили, що він  обіцяв повернутися до України у понеділок, 7 листопада.
Політика Білий дім закликав зберегти незалежність НАБУ Віце-президент США Джо Байден закликав українську владу зберегти незалежність Національного антикорупційного бюро України. Про це йдеться в повідомленні Державного департаменту США за підсумками телефонної розмови 3 листопада, що відбулася з Президентом України Петром Порошенком і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. «Віце-президент Байден і прем'єр-міністр Гройсман погодилися з важливістю подальшого прогресу в проведенні реформ, і особливо з необхідністю зберегти незалежність Національного антикорупційного бюро, щоб проводити рішучий, прозорий і конкурентний процес приватизації ключових державних підприємств, а також дотримуватися всіх зобов'язань України перед МВФ», - йдеться в повідомленні. Крім того, Байден і Порошенко висловили рішучу підтримку зміцненню та наданню необхідних ресурсів НАБУ. «Віце-президент Байден привітав Президента Порошенка з успішним впровадженням системи електронного декларування активів в Україні, зазначивши, що ця розробка являє собою важливий крок на шляху продовження боротьби України з корупцією», - заявили в Держдепі США.
Суспільство оформление ленты  В Одесі відкрили пам'ятник воїнам, загиблим в АТО В Одесі в п'ятницю, 4 листопада, на території санаторію «Одеса» відкрили пам'ятник воїнам, загиблим в зоні антитерористичної операції, передає «Думская». Як повідомляє видання, автором меморіалу виступив відомий одеський скульптор Олександр Токарєв. «Дуже важко відкривати такі пам'ятники, але ми повинні це робити. Зараз Україна змушена платити справжню ціну за свою територіальну цілісність і суверенітет. З перших днів війни військовослужбовці СБУ, разом з військовослужбовцями Міноборони, Національної гвардії, поліції, представниками добробатів, волонтерами робили все, щоб зберегти незалежність нашої країни. З перших днів ми несли втрати. За день до початку АТО загинув наш побратим Геннадій Біліченко. Далі були ще втрати. Цей пам'ятник - це символ тих душ і сердець молодих юнаків, які поклали свої голови, щоб ми могли жити», - заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак під час відкриття пам'ятника воїнам АТО. Фото: Думская
Події оформление ленты  Екс-чиновника «Укрзалізниці», який влаштував ДТА, оштрафували на 8,5 тисячі гривень Києво-Святошинської районний суд Києва присудив колишньому директору з вантажних перевезень «Укрзалізниці» Івану Федорку, який влаштував резонансне ДТП за участю фотожурналіста і його сім'ї, штраф 8,5 тисячі гривень із забороною на 1,5 року керувати транспортним засобом, повідомляє LB.ua. «Зважаючи на відсутність медичного висновку про стан Федорка під час скоєння ДТП, суд обтяжуючих обставин не побачив. Водночас пом'якшуючими обставинами назвали те, що Федорко свою провину визнав, компенсував витрати на лікування і завдані збитки, а також його хорошу характеристику з місця роботи», - зазначає видання. За даними LB.ua, чий фотокореспондент є потерпілою стороною в цій справі, на рішення суду буде подана апеляція. «Ми будемо подавати апеляцію, бо це поганий приклад того, як людина, вчинивши злочин, несе менше покарання, ніж той, кого просто зупинили в момент керування автомобілем в нетверезому стані (за новим законом, штраф за керування автомобілем в нетверезому стані - 10 тисяч гривень. - АСН). Люди будуть знати, що, в разі чого, просто відбудуться штрафом в 8,5 тисячі гривень, а так бути не повинно», - прокоментував потерпілий Максим Левін. Нагадаємо, що в липні 2016 року Іван Федорко потрапив у ДТП під Києвом. В аварії постраждали троє людей - жінка і двоє дітей - 4 і 6 років - дружина і діти фотокореспондента LB.ua Максима Левіна.
Економіка Прокуратура не знайшла криміналу в тому, що депутат Котвицький вивів з України 40 млн доларів Прокуратура Києва закрила кримінальне провадження щодо виведення з України 40 млн доларів народним депутатом Ігорем Котвицьким. Про це заявила спікер прокуратури Надія Максимець в ефірі телеканалу «112 Україна». «На підставі доказів слідчими було прийнято рішення про закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутністю складу злочину. Ми досліджували, чи були в діях Котвицького шахрайські дії. Було з'ясовано, хто був другою стороною, що ця компанія зареєстрована в Панамі, але не входить до переліку офшорних зон», - пояснила вона. За словами спікера столичної прокуратури, слідчі допитали низку свідків, зокрема посадових осіб Національного банку і «Ощадбанку», які повідомили, що транзакція не суперечила законодавству. Максимець додала, що слідчими було враховано висновок експерта, який вказав, що документи, які підтверджують зобов'язальні відносини, не мають ознаки підробки. Нагадаємо, що, відповідно до першого етапу електронного декларування, народний депутат Ігор Котвицький (фракція «Народного фронту») задекларував найбільше грошових активів - 1 918 300 423 грн.
Суспільство оформление ленты  Книжковий ярмарок «МЕДВІН»: зростає попит на українське і... на Клінтон 75 видавництв і тисячі книг. У Києві відкрився 15-й міжнародний фестиваль «МЕДВІН: Книжковий світ». Від сьогодні і до неділі на території стадіону «Олімпійський» триватиме марафон презентацій і зустрічей письменників з читачами. «Більшість книг українською мовою, - запевняє керівник проекту книжкової виставки Валерія Шарко. - З'явилося багато цікавих світових бестселерів з якісним українським перекладом». Одне з видавництв, яке випускає подібні популярні книги, - «Наш Формат». Лідер їхніх продажів - трилогія «Атлант розправив плечі» Айн Ренд. «Цю книжку ми видавали давно, але вона до цього часу продається великими тиражами, розходиться дуже добре, - говорить менеджер з продажу видавництва Світлана. - Популярна і книга «Джерело» цього ж автора. На актуальній позиції зараз і видання Гілларі Клінтон. Нею цікавляться як жінки, так і чоловіки. Деякі люди приходять і запитують у нас книжки, які ще навіть не вийшли, а тільки плануються. Мені здається, що попит зростає саме на україномовну літературу. Дуже подобається, що люди, нарешті, відчули, що вони можуть придбати українською мовою якісну літературу, тим більше з дійсно вартісним перекладом». «У нас книжки розраховані, як то кажуть, на читачів від 0 до 99 років - є і дорослі, і дитячі, і розважальні, - розповідає Марина, яка представляє на стенді «Видавництво Старого Лева». - Навіть не можу назвати бестселер. Зазвичай популярністю користуються новинки. Спочатку купують їх, а потім улюблені книжки в подарунок близьким». Деякі відвідувачі приходять на виставку не тільки за книжками, але й за ідеями. «Мені б хотілося створити власне видавництво і видавати свої книжки, - говорить студентка видавничо-поліграфічному факультету Олена Чумак. Дівчина зізнається, що визначилася, на кого хотіла б рівнятися: - «Видавництво Старого Лева» - одне з найулюбленіших. Дуже подобається їхнє поліграфічне оформлення, те, як вони підбирають книжки за змістом, їхні ілюстрації. Сьогодні я купила листівки дуже гарні, я їх збираю, колекціоную і відправляю своїм друзям у різні міста». Цього разу «МЕДВІН» - не тільки книжковий ярмарок, а й благодійна акція. Організатори форуму сподіваються зібрати кошти на лікування співробітниці Інституту літератури, молодої і талановитої дослідниці американської літератури Олени Дубініної.
Події На Донбасі бойовики 20 разів порушили режим тиші, по Широкиному били з 152-мм артилерії На Донбасі протягом п'ятниці, 4 листопада, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 20 випадків відкриття вогню по позиціях Збройних Сил України. Як повідомили в прес-центрі штабу АТО, на Маріупольському напрямку зафіксовано 14 обстрілів, на Донецькому - чотири, на Луганському - два. На Маріупольському напрямку в районі Павлополя противник використовував стрілецьку зброю, в напрямку Мар'їнки, Красногорівки і Новотроїцького - гранатомети і кулемети. Поблизу Гнутового ворог вів вогонь із мінометів калібру 120 мм, а в Широкиному - зі ствольної артилерії калібру 152 мм, повідомили в штабі АТО. На Донецькому напрямку в Кам'янці, Верхньоторецькому і Авдіївці проти сил АТО застосовували гранатомети, кулемети, стрілецьку зброю. На Луганському напрямку проти українських підрозділів в районі Троїцького окупанти задіяли міномети калібру 82 мм, кулемети, гранатомети, а в Новоолександрівці - протитанкові ракетні комплекси.
Політика У Мін'юсті досі не знають, як НАЗК перевірятиме е-декларації Мін'юст досі не отримав від НАЗК порядку проведення контролю та повної перевірки е-декларації і вимагає якомога швидше надати відомству цей документ. Про це повідомила в п'ятницю, 4 листопада, прес-служба міністерства, передає Інтрефакс-Україна. "Для успішної перевірки електронних декларацій Мін'юст вимагає від НАЗК якомога швидше надати відповідний порядок перевірки електронних декларацій", - йдеться в повідомленні Мін'юсту. У повідомленні сказано, що Мін'юст не притягувався ні до розробки, ні до обговорення відповідного порядку. Хоча у відомстві вважають, що такого роду документи доцільно розробляти публічно спільно з Мін'юстом, представниками громадських та експертних організацій. "Такий підхід дозволить уникнути маніпуляцій або ухилення від відповідальності осіб, які подають недостовірну інформацію", - сказано в повідомленні.  
Політика оформление ленты  Суд над свободівцями перетворили на клоунаду. Викликали поліцію Підготовче засідання Подільського райсуду у справі масових заворушень 31 серпня 2015 року (коли під радою протестувальники кинули гранату у нацгвардійців) розпочалося з Гімну України, який співали присутні у залі 15 обвинувачуваних і вільні слухачі з групи їхньої підтримки, повідомляє кореспондент АСН. Будівля суду перебувала під посиленою охороною поліції і Нацгвардії. Серед обвинувачуваних екс-нардепи «Свободи»: Леонов, Сиротюк, Мирний, Сабій та Швайка. Спочатку судді понад годину не могли приступити до розгляду справи. Виявилося, що 21 потерпілий із Національної гвардії  написав заяви, щоб підготовче засідання було без них. Ще шестеро повідомили, що нині не зможуть прийти, бо перебувають на навчаннях. Обвинувачувані свободівці ж наполягали, що без потерпілих розглядати справу не можна. Також свободівці вимагають більшого залу суду. В процесі розгляду справи колишній міністр та нардеп Ігор Швайка почав прискіпуватися до головуючого судді, мовляв, чому міліціонери стоять в ряд перед суддями, назвав їх клоунами, обурювався, що на їхній формі написано "міліція", а не поліція. Інший свободівець Едуард Леонов заявив, що треба викликати 102, щоб перевірити цих людей, оскільки вони при зброї. В залі періодично чувся сміх. Суддя попередив Леонова, що може видалити його з зали, якщо той не припинить бешкетувати. У відповідь підсудний викликав поліцію просто у залі суду. Потім Ігор Швайка заявив відвід головуючому судді Бородію, «оскільки той не забезпечив рівність прав сторін - адвокатам було тісно, а прокурорам – ні». На що суддя сказав, що суд пустив усіх охочих, тому й тісно у залі, розрахованому лише на 50 осіб. Відвід судді розглядатиме інший склад суду, відтак у засіданні оголошено перерву до 11:30 17 листопада. В перерві до суду все ж приїхали поліцейські і перевірили документи у охоронців суду. Виявилося, що жетони поліцейських у них були.  

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,4482870101929-/ /-pc-/
Top