counter
Архів Повернутись назад 04 Лютого 2016
4 Лютого
Суспільство До бойовиків прибула перевірка з Росії На окуповану бойовиками територію Луганщини прибули куратори з Росії. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО. Як повідомляється, разом із ними прибула група офіцерів Генерального Штабу РФ з метою перевірити системи оперативної і бойової підготовки незаконних збройних формувань. В межах заходів перевірки з метою демонстрації бойової виучки бойовиками було обстріляно позиції Збройних сил України в Трьохізбенці. Обстріл здійснювався з боку Червоного Лиману з АГС, великокаліберних кулеметів і 82-мм мінометів (60 хв). У Станиці Луганській також зафіксовано постріли з 120-мм міномета з боку Миколаївки. Цей «показовий виступ» тривав із 19:00 до 20:00. «Слід зазначити, що ці обстріли було проведено спеціально для демонстрації кремлівським господарям готовності будь-якої миті продовжити ескалацію конфлікту на Донбасі», - йдеться в повідомленні. %MCEPASTEBIN%
Суспільство Терористи дезінформують російське начальство, прагнучи вибити з нього більше грошей З метою збільшення свого фінансового, матеріального, технічного та інших видів забезпечення з боку РФ бойовики поширюють чутки і відкрито дезінформують своїх російських кураторів про підготовку сил АТО до наступу. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, при цьому застосовують такі способи: мобільними групами відкривають вогонь по своїх же підрозділах, що підноситься як вогнева підготовка до наступу сил АТО. Читайте також: До бойовиків прибула перевірка з Росії «Російським кураторам надається інформація, отримана нібито від місцевого населення, яке проживає на підконтрольній українській владі території, про велике скупчення військ і техніки ЗС України на напрямах нібито можливого наступу», - йдеться в повідомленні. Заходи, які штаб АТО вживає для забезпечення безпеки людей, подаються як спроби прихованої підготовки до наступу.
Суспільство Штаб АТО: Бойовики вирішили знищити Зайцеве Після вимушеного закриття керівництвом АТО контрольного пункту в'їзду/виїзду «Зайцеве» бойовики почали застосовувати тактику «випаленої землі». Як повідомляє прес-центр штабу АТО, в ніч із 3 на 4 лютого по позиціях Збройних сил України в населених пунктах Зайцеве і Майорське терористи випустили понад 150 мін із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 і 82 мм. «Замість того, щоб припинити вогонь і створити безпечні умови для відновлення роботи КПВВ «Зайцеве», керівництво так званої ДНР прийняло рішення стерти з лиця землі весь населений пункт», - йдеться в повідомленні. Читайте також: Терористи дезінформують російське начальство, прагнучи вибити з нього більше грошей У штабі АТО також зазначили, що подібні дії спостерігаються й на інших напрямах. Зокрема, поблизу Комінтернового на Маріупольському напрямі і Трьохізбенки на Луганському.
Суспільство Поліція вийде на вулиці малих міст і сіл трьох областей Найближчими днями почнеться впровадження нового принципу організації роботи районних відділів і відділень поліції одразу в трьох областях: Київській, Харківській і Львівській. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, впровадження почнеться з Київської області. «Всього вже сьогодні на патрулювання малих міст і сіл Київської області вийшло 83 нові групи в 11 територіальних відділах Київської області. Далі поліцейські вийдуть із кабінетів на вулиці у всіх 430 малих і середніх містах, 880 селах і 28 тисячах селищ України, де проживає 24 мільйони людей половина країни!»- написав Аваков.Він також зазначив, що всього буде сформовано 1476 груп швидкого реагування, в яких буде задіяно 12 тисяч підготовлених поліцейських, навчених і здатних надати кваліфіковану допомогу.
Політика Громадські організації вимагають розслідування через заяви Абромавичуса Учорашня заява міністра економічного розвитку і торгівлі Абромавичуса може призвести до нової політичної кризи з невідомими наслідками. Про це заявили представники низки громадських організацій у спільній заяві, текст якої оприлюднено на сайті громадянської платформи «Нова країна», повідомляє Deutsche Welle. На думку авторів і підписантів відкритої заяви, висловлювання міністра «підривають довіру до всієї системи влади в Україні». Як зазначено в документі, наслідком цієї кризи може стати фактична втрата легітимності президентом, що унеможливить «проведення реформ, боротьбу з корупцією, остаточно зруйнує можливість конституційної реформи і формату Мінськ-2». «Відмова президента надати чіткі відповіді і докази на звинувачення в потуранні корупції і щодо звільнення ключових міністрів спричинить подальше поглиблення політичної кризи», - наголошується в заяві. У тексті організації також зазначено, що відповіддю на звинувачення міністра має стати «прозоре і неупереджене розслідування всіх фактів, які прозвучали в його промові». Тому автори і підписанти закликають усунути фігурантів заяви від роботи в державних органах і на державних підприємствах на час проведення розслідування.
Події Тимчук: групу бойовиків «ДНР» було виведено в «ЛНР» із невідомих причин Підрозділ незаконного збройного формування з «ДНР» було виведено на територію сусідньої квазіреспублікі «ЛНР». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. «З району н.п. Санжарівка (Артемівський район Донецької обл.) в ході ротації виводяться підрозділи бойовиків «ДНР» - фіксується по 6-7 вантажних автомобілів із живою силою на добу», - пише Тимчук. Експерт зазначає, що підрозділи з невідомої причини виводяться на територію «ЛНР». «Частину особового складу перекинуто в Алчевськ (зараз тут розквартировано не менше батальйону терористів). Частина - перекидається в район Луганська», - уточнив координатор «ІС». Нагадаємо, що бойовики активізували свої дії, зробивши 55 обстрілів позицій українських військових.
Політика Абромавичус захворів і не прийшов на засідання фракції БПП Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус не прийшов на засідання фракції БПП через хворобу. Про це заявив заступник голови фракції Ігор Кононенко під час спілкування з журналістами в кулуарах Ради, повідомляє прес-служба БПП. «Ми обговорювали порядок денний. Наприкінці проговорили про загальну політичну ситуацію і про можливий звіт, формування або не формування уряду. Торкнулися епізоду з Абромавичусом. Він через помічника офіційно передав голові фракції інформацію, що захворів», - зазначив заступник голови фракції. Крім того, Ігор Кононенко все ще думає про те, щоб скласти мандат. «Можливо, я буду радитись із фракцією на цю тему. Я вже втомився від необґрунтованих звинувачень. Учора я написав офіційну заяву в НАБУ. Буду наполягати на якнайшвидшому розслідуванні цього питання», - заявив Кононенко.
Події У Росії перекинувся автобус із жителями Луганської області Учора в Приельбруссі на 103-му км федеральної дороги «Баксан - Азау» між галявинами Азау і Чегет перекинувся туристичний автобус, в якому перебували жителі Луганської області. Про це ТАСС повідомив заступник начальника Ельбруського високогірного пошуково-рятувального загону МНС Росії Альберт Хаджиєв. «Автобус, що перекинувся в Приельбруссі, віз людей, які відпочивають на турбазі «Ельбрус». Вони їхали з катання з галявини Азау. Всі вони мешканці Луганської області», - сказав він, зазначивши, що постраждалих вже передано лікарям. «До нас доставлено вісьмох осіб. Стан одного з них важкий, за попередніми даними, у нього перелом тазу, ми готуємося перевезти його в Нальчик. Стан інших ми оцінюємо як середньої тяжкості. За нашою інформацією, до нас везуть ще одного постраждалого», - сказав в.о. головного лікаря лікувального закладу Рустам Ахкубеков. Зараз встановлено, що водій пасажирського 45-місцевого автобуса Hyundai не впорався з керуванням і, з'їхавши з проїжджої частини, перекинувся.
За кордоном З Міноборони 2015 року звільнили 80 чиновників за підозрою в корупції Минулого року головне військове відомство країни позбавило посад 80 чиновників, серед яких - керівники департаментів, які відповідають за використання коштів. Про це повідомив працівник проектного офісу реформ Міністерства оборони України Максим Колесніков під час ефіру «5 каналу». «Минулого, 2015 року, було звільнено за підозрою в корупції близько 80 осіб. Також було змінено керівників декількох департаментів, саме економічного спрямування, які відповідають за те, як використовуються кошти», - розповів він. Також Колесніков додав, що в Міноборони і в армії в цілому досі існує потужна корупція. «Вона існує - крали, крадуть і ще будуть красти, це життя. І наше завдання - це зменшити. По-перше, звичайно, це електронні закупівлі. Ми намагаємося хоч якось відкрити громадськості, хто і що купує, за якою ціною і як це потім поставляється. Це електронний документообіг і електронний облік, бо,  коли це все на папірцях - втратили і забули, чого і скільки було», - резюмував Колесніков.
Суспільство оформление ленты  У Києві податківці накрили великий цех із виробництва фальсифікованого алкоголю У Києві працівники податкової міліції не допустили потрапляння в обіг 35 тисяч літрів фальсифікованого алкоголю. Про це на своїй сторінці в Facebook написав перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан. За його словами, в ході операції «Акциз-2016» було встановлено, що група жителів Києва в складському приміщенні організувала діяльність з виробництва фальсифікованого алкоголю. Фальсифікат вони розливали у пластикові і паперові ємності і продавали на території Києва та області. «В результаті проведеного обшуку було виявлено 35 тисяч літрів фальсифікату, 4,2 тисячі літрів спирту і 1,2 тисячі літрів купажу. Загальна вартість вилученого становить 4,4 мільйона гривень. Слідчі дії тривають», - написав Білан.
оформление ленты  Блог: 
Політика Сергій Лещенко Пропозиції кандидатур на посади міністрів схожі на «договірняк» Ситуація з висуненням кандидатур нардепів від БПП, яких пропонують на посади міністрів у майбутньому новому уряді, схожа на політичну домовленість. Це робиться для того, щоб мотивувати депутатів голосувати. Таку думку «Аналітичній служби новин» (АСН) висловив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко. «Мене не влаштовує сам принцип, як це робиться, коли звільняють міністрів, не запропонувавши натомість альтернативу. Починають шукати у фракції людей, які прагнуть дорватися до влади, перед цим навіть не представивши ні свого бачення, ні взагалі розуміння, чи мають вони елементарне уявлення про ці сфери діяльності. По-друге, це все дивно відбувається: збирають якісь підписи, при цьому, як ці підписи збиралися, ніхто не знає. Потім це виносять на фракцію. Все це виглядає як політичний договірняк з метою задовольнити якісь групи всередині, щоб фракція була мотивована голосувати за закони. Це все мені нагадує часи Пустовойтова, коли він давав «теми» або «напрями» - цілі компанії (кому «Запоріжсталь», комусь іще якісь підприємства). Зараз роздаються міністерства», - розповів нардеп. Лещенко зазначив, що зараз немає більшості, тому треба мотивувати людей, щоб вони якось працювали в складі коаліції. На його думку, ситуація виглядає не дуже добре. «Виглядає сумнівно. Плюс кандидатури, які назвали. Якби Бальцеровича називали, а це люди, у яких навіть репутація не відповідає. Підтримав тільки Нищука, бо він єдиний адекватний із запропонованих. Не розумію державної логіки, втім, політична зрозуміла. Це виглядає як лебедина пісня чинного уряду. Це призведе до втрати довіри до Президента і до перевиборів», - упевнений депутат.
Суспільство оформление ленты  До Землі наближається астероїд, розміром із Челябінський метеорит (відео) Астероїд розміром із Челябінський метеорит пролетить, згідно з розрахунками, на безпечній відстані 500 тисяч кілометрів від Землі, уточнити його орбіту можна буде за 1-2 дня до зближення з планетою.Про це розповів у четвер кореспонденту ТАСС науковий співробітник Інституту прикладної математики ім. Келдиша РАН Леонід Єленін. Читайте також: Британський астронавт із космосу випадково зателефонував  жінці «з планети Земля» «Мінімально можлива дистанція зближення із Землею становить 16 тисяч км, а середнє і найбільш імовірне значення - 500 тисяч км», - уточнив він. При цьому орбіту астероїда можна буде уточнити за 1-2 доби до зближення із Землею. Пропонуємо подивитися підбірку відеосюжетів, знятих три роки тому в Челябінську (15 лютого 2013 року).
Політика оформление ленты  Адвокат опублікував запис розмов Болотова і Плотницького, що доводить невинуватість Савченко Адвокат української льотчиці, народного депутата Надії Савченко оприлюднив прослухування телефонів СБУ Валерія Болотова і Ігоря Плотницького в день полону Савченко. Про це Новіков написав на своїй сторінці в Facebook. «Фоноскопічну експертизу щодо голосу того, хто телефонував Болотову, щоб обговорювати передачу Надії Савченко «Бабусі», поки не завершено. Попередньо чекаємо наступного тижня. Ми схиляємося до того, що це Павло Карпов», - написав Новіков. Читайте також: Ілля Новіков: Путін сів на хвіст тигру. І не може тепер із нього злізти За його словами, з точки зору підтвердження алібі Надії, найважливіший запис той, де «Серьожа» доповідає Плотницькому, що для нього є сюрприз, що взяли «бабу-снайпера». Бо це відбувається о 10:46, коли до загибелі журналістів залишалась іще година.                
За кордоном Опозиція Сирії заявила про ліквідацію чотирьох російських генералів У сирійському районі Туркмандаги, який міститься на кордоні з Туреччиною, було вбито 15 військовослужбовців, вісім із яких мали звання генерала. Про це повідомляє агентство РБК-Україна з посиланням на турецьке агентство Анадолу. Згідно з інформацією агентства, місце проведення зустрічі високопоставлених офіцерів режиму Башара Асада та російської армії зазнало збройного обстрілу. Саму зустріч було присвячено огляду справ у цьому регіоні і плануванню майбутніх операцій. Повідомляється, що в результаті атаки на групу офіцерів збройні опозиціонери знищили 15 військових, включно чотирма російськими і чотирма генералами федеральних військ Асада. «Одним із убитих офіцерів ЗС Росії є генерал-лейтенант на ім'я Юрій, який координував атаки на місто Туркмандаги, а решта три високопоставлені офіцери армії РФ перебували в званні генерал-майора», - передає агенство Анадолу. Тим часом вже відомі імена трьох убитих генералів армії режиму Асада. Це - генерали Амед Мунзур, Алі Джабір і Алі Умран.
Економіка Одіозного екс-голову МВФ призначено членом наглядової ради банку Пінчука Скандальнього колишнього керівника Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана було затверджено на посаду незалежного члена ради банку «Кредит Дніпро». Про це йдеться в повідомленні прес-служби банку. «Четверо з шести членів Наглядової ради - Домінік Стросс-Кан, Андерс Ослунд, Жан-П'єр Сальтьєль і Алекс Мунтяну - є незалежними членами ради, двоє - Андрій Дудник і Михайло Царьов - безпосередніми представниками акціонера», - зазначено в повідомленні. Нагадаємо, що проти Домініка Стросс-Кана було відкрито кілька кримінальних справ у США за звинуваченням у сексуальних домаганнях, нецільових розтратах грошей і відмиванні великих сум. А недавно прокуратура Парижа відкрила нову справу проти колишнього голови МВФ за спробу шахрайства через свій фонд LSK.
Суспільство Військова прокуратура повертає через суд 40 гектарів земель Міністерству оборони Військова прокуратура України оскаржила рішення Хмельніковскої РДА про незаконну передачу землі площею близько 40 гектарів держпідприємству «Хмельницький лісгосп» в судовому порядку і повертає цю ділянку у відання Міноборони України. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального гарнізону України. «25 січня 2016 року господарським судом Вінницької області задоволено позовну заяву заступника військового прокурора Вінницького гарнізону про скасування розпорядження Хмельницької районної державної адміністрації Вінницької області від 30 березня 2007 №162 та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою державним підприємством «Хмельницький лісгосп», - йдеться в повідомленні. Цю ділянку було повернуто під відомчий контроль Міністерства оборони України. Ціна ділянки, згідно з повідомленням прес-служби, становить 4,1 мільйона гривень.
Події У Латвії заарештували найманця-латиша, який воював на Донбасі Поліція безпеки Латвії затримала громадянина Латвії, який брав участь у складі незаконних збройних формувань на сході України. Про це повідомляє видання Delfi. «25 січня поліція безпеки Латвії почала кримінальний процес щодо громадянина країни, підозрюваного в участі у збройному конфлікті за кордоном, а 1 лютого латвієць отримав статус підозрюваного за статтею 77.1 за участь у військовому конфлікті на території східної України», - пише видання. Також відомо, що після того, як чоловік повернувся до Латвії, його було заарештовано. При цьому поки служба безпеки Латвії утримується від розголошення інформації в межах слідства. Зазначається, що це перший подібний випадок у Латвії, коли особа визнається підозрюваною за статтею 77.1 Кримінального закону країни. Видання говорить про те, що поліції безпеки Латвії відомо імена всіх латишів, які брали або беруть участь в НЗФ на сході України.
Суспільство оформление ленты  Обміну не буде: чому Україна не забирає своїх Героїв? Після початку перемовин про обмін полоненими в мінському форматі процес різко загальмувався. Кожен наш військовий і цивільний заручник перетворився на політичний аргумент у «розмові» між Україною і Росією. І поки ті, хто грає в політику, ведуть непотрібні розмови в мармурових залах з кришталевими люстрами, сотні патріотів України сидять в сараях, підвалах і ямах на території самопроголошених республік, підконтрольних терористам. Від початку 2016 року українська сторона ніяк не може домовитися про обмін. За словами учасників переговорів у білоруській столиці, процес весь час зривається. Сторони раз у раз обмінюються взаємними звинуваченнями. Останні новини з нашого боку: Україна наполягає на обміні в форматі «двадцять п'ять на двадцять п'ять». У списку військові і цивільні, місцезнаходження яких відомо українській стороні. Рік у полоні танкіста Івана У ньому, можливо, є і прізвище 24-річного танкіста Івана Ляси. Він разом із іншим членом екіпажу, Богданом Пантюшенком, потрапив у полон поблизу Донецького аеропорту під час бою в селищі Спартак 18 січня 2015 року. «Востаннє мені син телефонував після чергового бою в аеропорту. Сказав, що бій був важкий, але вони тримають оборону, – розповідає нам його мама Тетяна Ляса. – Потім я дізналася від очевидців, що під час наступного бою танк Івана було підбито і їх з Богданом взяли в полон. Але тоді я цього не знала. В останній смс він мені написав: «У мене все добре. Потім зателефоную». І три місяці мовчав. За цей час я об'їздила все, що могла». Мама Івана – проста жінка. Живе з дітьми в селі Пашева Рівненської області. У неї немає Інтернету, як і можливості покинути свій дім, виїхавши на пошуки. Поки старший син був у полоні, сім'я втратила батька. Тепер Тетяна не може їздити в Київ часто – немає на кого залишити трьох неповнолітніх дітей-школярів, молодший з яких вчиться у третьому класі. Новини дізнається від батька Богдана Пантюшенка. «Вони ближче живуть, у Білій Церкві, їм легше до Києва приїхати. Я ж не можу покинути дітей. Тим більше ми зараз самі», – каже мама танкіста. Померла й дитина Івана. «Вони з цією дівчиною не були розписані. Але малюк носив прізвище Івана», – уточнює Тетяна. Іноді синові вдається зателефонувати матері. «Запитує тільки, як справи вдома. І більше нічого, – продовжує жінка. – Я про нього мало що знаю. Сказав, що як приїде додому, то я побачу, яким він став. Його в голову було поранено... якось сказав, що дуже голова пече. Зубів майже немає – всі повилітали». При цих словах голос Тетяни стає глухим, чутно, що сльози не дають говорити. «Я коли говорю про Івана, завжди плачу. Ви вже вибачте мені... Я повинна виплакатись, – каже вона. – Я шукала його. Але не могла знайти всі три місяці. Тільки потім мені показали відео. На ньому троє хлопців, їх виводять із підвалу. Серед них був мій Іван. Він говорив по-російськи: чому не можна домовитись, щоб не було війни». Ми теж знайшли це відео – білоруського телеканалу. На ньому, як каже журналіст, околиця Донецька і об'єкт суворої секретності – за високим парканом – колишній склад, а нині база, де утримують українських полонених. На розмову виводять танкістів, які потрапили в засідку. Хлопці дають небагатослівні інтерв'ю. У них – слова про те, що Україна про них забула. «Не забувайте про мене, – каже нам Тетяна Ляса. – Може, у вас будуть новини про мого Івана...». Нині відомо, що Іван Ляса утримується в будівлі донецького СБУ. Загублений полковник Без'язиков Всього ж, за словами уповноваженого Президента України з мирного врегулювання війни на Донбасі Ірини Геращенко, самопроголошені республіки утримують 133 наших людини. Вона каже: це ті, хто перебувають як на окупованій території, так і в РФ. А ось волонтери називають інші цифри – від трьохсот осіб до двох тисяч. Серед них полонені і зниклі безвісти, військові і цивільні. «Одна справа – це розмова про тих, хто офіційно за списками перебуває в полоні. А є ж хлопці, яких в жодних списках не зазначено – хтось працює на копанках, когось переправили до Росії, зокрема до Ічкерії, Чечні», – каже нам волонтер Ірина Петренко. Її чоловік Володимир двічі був у полоні у терористів. І щоразу його вдавалося звільнити власними силами – завдяки особистим зв'язкам і домовленостям. А ще й залізному характеру. «Такі хлопці вважаються безвісти зниклими, але насправді вони живі, – продовжує вона. – Але їх ніхто не шукає. Навіть «ДНР» не знає про те, що у якогось Васі працює десяток полонених, зокрема й військових. Та їм навіть не цікаво. Є випадок, коли хлопці телефонували додому, приблизно описували місцевість, де вони перебувають, родичі приходили в СБУ, а там говорили, щоб рідні не вірили дзвінкам, мовляв, це сепаратисти гроші вимагають. Але ж ніхто нічого не вимагав, і зв'язку з цим номером теж після цього вже не було. Як розв’язувати питання таких людей, сказати складно. Держава, грубо кажучи, від них відмовилась. Тільки волонтери збирають списки зниклих безвісти і власними силами розшукують їх. Як і їхні матері. Ви тільки-но уявіть, є такі близькі зниклих безвісти, які самі об'їздили вже і Луганщину, і Донеччину у пошуку своїх дітей! Я знаю таку жінку, яка спілкувалась і з Захарченком, і з Плотницьким. І вона не одна така!» Вже майже півтора року свого чоловіка Івана Без'язикова шукає Маргарита Кушнірова. Начальника розвідки корпусу немає в останніх списках на обмін. Жінка взагалі сумнівається, що він у них колись був. «Чоловік тут не потрібен», – так і говорить нам вона. Полковник, начальник розвідки 8-го Армійського корпусу з Житомира, Іван Без'язиков потрапив у полон 18 серпня 2014 року під Степанівкою Донецької області. Пішов на переговори, щоб забрати поранених солдатів і тіла убитих. Його з двома товаришами по службі взяли в полон чеченці. Потім Без'язиков опинився в Донецьку в будівлі СБУ. З травня минулого року рідні втратили з ним зв'язок. «У СБУ мені кажуть: «Ваш чоловік – це номер один, ми так про нього говоримо» або «Він – червоний стікер на моєму столі», – розповідає в інтерв'ю АСН Маргарита. – Я розумію, що, можливо, його звільнити важко – у нього таке звання і така посада... Хоча на цій посаді він був лише кілька місяців до поїздки на Схід. Я допускаю, що та сторона буде до останнього його тримати і вимагати несусвітнє. Але головне – з нашого боку я не бачу особливого бажання звільнити цього Без'язикова». «Мій чоловік дуже довіряв безпосередньому керівникові – генералу Петру Литвину, – продовжує вона. – І я собі уявляла нашу з ним розмову: телефонує він, каже, що Іван потрапив у полон, але вони докладуть усіх зусиль, щоб його звільнити. Але він мені не зателефонував. Ніхто навіть не сказав, куди подівся командир корпусу. Можливо, не хотіли галасу, хотіли приховати, зам'яти». Про полковника ми запитуємо у голови громадської ради при СБУ Івана Рудяка. Той каже, що знає про такого заручника, але його місцезнаходження відомству нині невідомо. Але це, з його слів, не означає, що Без'язикова не вносять до списків на обмін. «Ви розумієте, ми їм даємо заявку на когось і запитуємо когось кілька разів поспіль, але нам його не віддають, бо на тому боці вважають, що він нам дуже потрібен і буде торг, – пояснює АСН Іван Рудяк. – На Без'язикова ми робили запит декілька разів. А зараз тактично вирішили, що ми забираємо всіх і для нас немає різниці, в якому порядку будуть іти прізвища... Ми готуємо всіх на всіх, як було за Мінськими домовленостями». У мінському форматі Формат «всіх на всіх», зазначений у тих самих Мінських домовленостях, якщо не абсурдний, то точно далекий від реальності. «Формулу «всіх на всіх» виписано саме як формулу, але не прописано як механізм, – говорить АСН Оксана Білозір, яка вже півтора року веде перемовини про обмін полоненими. – Всіх, це кого? Всіх, хто брав участь у військових діях? Або тих, кого притягли до відповідальності, щодо кого було проведено процесуальні дії за підозрою в розвідці? Ми переважно забираємо військових Збройних сил України, які потрапили в полон. Забираємо журналістів, волонтерів, цивільних. І ось тому, що не було прописано, кого на кого треба міняти, в мінській групі почалися маніпуляції. Ви ж чули їхні заяви, мовляв, відкриваємо всі СІЗО і відпускаємо людей». Всі учасники переговорів і волонтери, з якими вдалося поспілкуватись АСН, кажуть нам про одне – з того часу, як стали обговорювати обмін полоненими на мінській групі, він різко загальмувався. «Коли цей процес не був заведений у Мінськ і там не обговорювалися конкретні списки, велася гуманітарна робота між людьми, – продовжує Білозір. – З обох боків є родичі, яким треба бачити своїх дітей удома. І коли я вперше домовилася про обмін між СБУ і компетентними представниками на тій території, я прийшла з лялькою-мотанкою – символом і оберегом сім'ї. Я говорила, що ми робимо гуманітарну справу і що це наші діти. І це мотивувало повертати дітей додому. Це був такий гуманітарний рівень. Навіть гуманний. А в Мінську обміни перейшли в політичну частину, як виконання зобов'язань політичних угод. І, звичайно, якщо політична частина зривалася, то автоматично вона тягнула за собою і зрив домовленостей щодо заручників». «Головні проблеми з'явилися тоді, коли на мінській групі вже почали коментувати списки, – впевнена Оксана Білозір. – Бо провести обмін не так просто. Ми бачимо фінальну частину, яку ми чекаємо. А для того, щоб скласти список, який буде завізований з обох боків, проводиться велика дипломатична, психологічна робота. Це дуже тихий, прихований процес, який ніким не обговорюється. І дуже складний. Йде велика пошукова робота. Наприклад, ми хочемо конкретних хлопців, а ті заявляють, що всіх із нашого списку у них немає. Ми починаємо їх шукати. Або дев'ять є, а десятого немає, або ми не можемо дати. Ведеться тиха робота щодо заміни цього прізвища на інше. І ось, коли цей прихований процес став публічним, посипалися взаємні звинувачення, процес призупинився. Обмін не може бути піаром для когось. У цьому питанні немає героїв і немає подвигів. А тільки людський обов'язок – зробити кожному те, що він може». Місяці без обмінів Останній обмін відбувся два місяці тому. 30 листопада було звільнено начальника відділення розвідки 81-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Андрія Гречанова, відомого за позивним «Рахман». На той бік віддали кадрового російського військового – майора Володимира Старкова. Його затримали на Донеччині 25 липня: зупинили на блокпосту за кермом «КамАЗу», в якому він перевозив боєприпаси. 25 вересня Старкова було засуджено до чотирнадцяти років позбавлення волі. Після звільнення Президент Петро Порошенко традиційно особисто зустрівся з колишнім заручником. Тоді ж він розповів, що обміняти вдалося лише з вісімнадцятого разу і що успіх операції став можливим завдяки залученню до неї колег по «нормандського формату» – канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда. Далі було декілька зустрічей у Мінську. Всі чекали анонсованого великого обміну до Нового року. Але він так і не відбувся. Потім у Мінську було названо іншу дату – до 20 січня цього року. Але і вона виявилася незабаром простроченою. Потім обидві сторони заговорили не про обміни, а про обопільне невиконанні Мінських угод. Чому ж зупинився обмін? Перша можлива причина – шантаж України з боку лідерів самопроголошених республік. Напередодні однієї з зустрічей у Мінську в січні представник так званої «ДНР» в контактній групі Денис Пушилін сказав, що обмін полоненими може відбутися до кінця січня. Але тільки за умови, що «учасникам переговорів вдасться досягти порозуміння з цього питання». «Розуміння» – це гарантія некараності? Президент України 1994-2005 років Леонід Кучма в інтерв'ю одному з видань заявив, що затягування процесу обміну полоненими для терористів – це «ниточка впливу на Україну, яку вони бояться втратити», а головна вимога бойовиків – повна амністія для них. «Фактично з нами збираються говорити з позиції шантажу і змінюють умови», – говорить радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт. Друга причина – терористам не потрібні обміни. «Те, що я відчував під час переговорів, коли сам був на зустрічах у Мінську, це те, що та сторона не зацікавлена в обмінах в жодних форматах, – коментує АСН Іван Рудяк. – Ключове їхнє завдання – затягувати і використовувати це як розмінну монету, за яку можна буде потім отримати для себе якісь політичні привілеї. Всі домовленості вони порушували завжди, при кожному обміні. Ключовий момент – їх не цікавить доля людей, яких ми їм віддаємо. Нам телефонують їхні дружини і матері і говорять про те, що та сторона в них не зацікавлена. І ще в «ДНР» не залишилося мотиватора, який би міг пояснити, що відбувається і що буде далі. Сьогодні бойовики тільки й розповідають про півтори тисячі людей, над якими ми тут знущаємось. Хоча у нас і близько стількох немає. А ще й використовують різні провокації, щоб тримати градус. Тобто говорять, що це ми їх атакуємо і не хочемо міняти. Хоча насправді за останні кілька місяців, як я займаюся цим питанням, це з того боку завжди підривали всі обміни, навіть коли йшлося про хворих людей. Для того щоб забрати десятьох людей, мені особисто довелося їхати в Донецьк і виторговувати там». Третя причина – за заявами терористів, Україна не виконує домовленості. Ці слова не можна просто відкидати, треба розібратися, кого ті хочуть замість наших військових, яка їхня доля і з яких причин вони перебувають під слідством. «У донецькому СБУ – 32 особи. Дайте мені дві людини на обмін, я попереджу ту сторону і привезу двох наших. Того ж Колодія (Тарас Колодій – кіборг із Донецького аеропорту. – Авт.) Та інших, – каже правозахисник Олександр Кудінов. – Потім давайте наступних. Я за місяць привезу всіх. І я вам скажу: ніхто там наших бійців не тримає – всіх готові віддати». Він – колишній міліціонер, з часів початку війни на Донбасі допомагав людям покинути зону бойових дій. Його було викрадено терористами наприкінці вересня 2014 року в Донецьку. А вже 27 жовтня 2014 року в своєму Твіттері Президент Петро Порошенко написав: «Звільнено з полону 21 людину. Серед них правозахисника Олександра Кудінова...». «Але мені повинні дати тих, кого просить та сторона, а не ті списки, які подає Україна, – продовжує він. – Чому вони не звертають уваги на великі списки з нашого боку, бо більшість людей у них ту сторону не цікавлять. У них люди, які до «ДНР» не мають жодного стосунку. Хтось, наприклад, дивиться російський телеканал: «Росія – класно, «ДНР» – класно», все, йому наручники наділи і він піде на обмін – бо йому тут загрожує термін – від восьми до 15 років. І з того боку якийсь кум, брат, сват говорить «ДНРівцям», мовляв, давайте витягувати – буде наша людина. Працівника підприємства, де я раніше працював, затримали бійці батальйону «Київ-2» і передали в «Азов». За нього вимагали обмін – «ДНРівці» дали, чоловіка звільнили, він сів і поїхав до Києва на роботу. Ось такі обміни були». Ще одна можлива причина зупинки обміну – справжні переговори про це не ведуться, а мінський формат – неефективний. Про це, зокрема, заявляє і Кудінов. «Українська сторона повинна працювати над обмінами. А вона звикла нічого не робити, а потім піаритись, – упевнений він. – Коли я вийшов з полону, я був удома чотири дні, поки Президентові доповіли, що я вийшов». Він має на увазі, що українська сторона не поспішає організовувати пошук на тому боці, щоб дізнатися, чи живі ті 133, про яких говорив Кучма, кивають на Червоний Хрест. «Там треба працювати агентурі, розвідці, цю інформацію треба купувати», – говорить волонтер. «Зараз у процесі обміну полоненими немає тих людей, які могли б ефективно працювати. Це не виробнича задача: сказали, ти пішов і зробив. Це завдання тих, хто це вміє робити. І політика тут ні до чого. Зараз в донецькому СБУ сидить Петренко. Він – цивільний, і у нього гепатит С. Його звинувачують у шпигунстві на користь іноземних держав, якою там вважають Україну. Я щодо цього двічі їздив до Києва, просив, щоб мені дали людину на обмін, мені навіть обіцяли, але нікого не дали. Сказали, що буде великий обмін. Такого не буде. А Петренко може померти». Ми запитуємо у представника СБУ, що заважає зараз їхати уповноваженим української сторони в Донецьк і домовлятися? «По-перше, це дуже небезпечно і ризиковано, – каже Рудяк. – Минулого разу я заїхав без дозволу і побачив перших осіб, які керують угрупованнями. А по-друге, є представники тієї сторони тут, які накручують ситуацію. Перед Новим роком нам обіцяли, що має відбутися обмін 25 наших людей. Але нас тільки годували цукеркою, а людей не відпускають. Я ж упевнений, що у них немає такої мети і вони будуть робити все для того, щоб процес затягнути. З цієї причини я пропоную керівництву служби, усім, хто цим займається, більш активно вимагати і виносити питання обміну на прозорий, міжнародний рівень». Пошуки тривають Ірина Геращенко на своїй сторінці в ФБ розповіла про результати зустрічі в Мінську 27 січня: «ОРДО (окремі райони Донецької області. – Авт.) запропонували звільнення в форматі «шість на три» (вони готові віддати тільки трьох)... А на моє запитання, чому одного нашого військового повинні звільнити, а при цьому у в’язниці мають залишатися троє його друзів-побратимів, із якими вони вже рік у неволі, і як це пояснювати мамам і дружинам, чому в їхньому списку немає нашого героя-кіборга, відповіді немає. Ми стоїмо на позиції – звільнення 25 Героїв (цивільних і військових), які мають проблеми зі здоров'ям і чиє місцезнаходження нам відомо, з пропонованого нами ще 6 січня списку і пропонуємо навколо цього шукати компроміс». «Вона не повинна була цього говорити!» – упевнена Ірина Петренко. Волонтер каже, що кожен день у полоні – це випробування. І якби вдалося звільнити хоча б одного українського військового, його треба було звільняти. «За кожним нашим військовим – честь української армії і честь Української держави», – каже Оксана Білозір. Підсумки зустрічі в Мінську 27 січня пояснює нам Іван Рудяк: «По-перше, вони просять шістьох, а пропонують трьох, хоча вони обіцяли нам 25 осіб, які хворі і важкі. По-друге, якщо ми погодимося і почнемо готувати обмін, то де гарантія, що вони не змінять свою думку, не скажуть, давайте, скажімо, «десять на дванадцять», а про те забудемо. Зрозумійте, для них немає значення, скільки на скільки. Головне, заплутати цей процес, щоб ніхто нічого не зрозумів. І це відбувається щоразу – у нас на це все є документальне підтвердження. Знаєте, іноді як буває? Домовляємося, наприклад, один на один. Ми беремо людину, родичів, швидку допомогу, бо там хвора людина, їдемо на кордон, чекаємо тиждень. А вони забувають про цей обмін – «ні, такий не підходить, буде інший». Тому, я впевнений, Ірина Володимирівна і не йде на подібну розмову. Вона їм відповіла, що домовлялись звільнити 25 хлопців, а вони забули про цю розмову. Ми прагнемо, щоб вони виконували заздалегідь сплановане і доводили все до кінця». Волонтери, які останні півтора року займаються пошуком і обміном полонених, кажуть, що після створення єдиного центру при СБУ і перенесення розмови про обмін у Мінськ вони руки не опустили. «Тихо намагаємось витягувати, якщо виходить», – каже Ірина Петренко. Передовсім ідеться про тих людей, яких не внесено до офіційних списків. «Я займаюсь обміном за межами мінського процесу, – додає Оксана Білозір. – У мене є постійні люди, з якими ми проводимо перемовини. Зараз вони, щоправда, впираються в мінські зустрічі. І якщо там виникають якісь домовленості, то нам стає важче. Я буду в цьому процесі, поки останній наш герой не повернеться додому».
За кордоном ООН визнала засновника WikiLeaks «безпідставно обвинуваченим» Комісія ООН з питань незаконного затримання визнала, що переслідування засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа є незаконним. Про це повідомляє ВВС. Втім, як зазначає британське видання, остаточний звіт щодо цієї справи робоча група ООН з питань незаконного затримання опублікує в п'ятницю. Висновки експертів ООН не мають ніякого формального впливу на рішення британської та шведської влади, тому ордер на арешт Ассанжа залишається в силі, і в МЗС Великої Британії підтвердили, що Об'єднане Королівство все одно зобов'язане видати Ассанжа шведській владі, тільки-но він залишить територію посольства Еквадору. Нагадаємо, що Джуліана Ассанджа звинувачують у відкритті таємних дипломатичних документів у Великій Британії, а також у сексуальному домаганні в Швеції. 2012 року він втік у посольство Еквадору в Об'єднаному Королівстві, де живе й досі, при цьому отримавши притулок у цій латиноамериканській країні.
Суспільство Жителі окупованих міст знайшли нелегальний спосіб перетину лінії розмежування На Луганщині в районі міста Золоте утворилась «дірка», через яку в обхід офіційних пунктів пропуску перетинають лінію розмежування. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, останнім часом працівники поліції все частіше фіксують факти перетину громадянами лінії розмежування в обхід усіх блокпостів. «Жителі міст (Алчевська, Брянки, Стаханова, Первомайська, Кіровська тощо), тимчасово окупованих бойовиками терористичних формувань, знайшли нелегальний шлях перетину лінії розмежування в обхід усіх блокпостів для того, щоб потрапити на підконтрольну українській владі територію з метою розв'язання своїх соціальних проблем», - ідеться в повідомленні. У поліції зазначили, що на цьому «нелегальному переміщенні» роблять свій бізнес багато ділків із таксистів і водіїв автобусів. Існують пункти збору охочих перетнути лінію розмежування (як з одного, так і з іншого боку), там є диспетчери, які регулюють нелегальний пасажиропотік, наповнюючи різні транспортні засоби. Далі в обхід блокпостів транспорт провозить людей в обидві сторони. «Таким же чином проїжджають авто з вантажем, але найбільше йдуть пішоходи. Характерно, що суцільний піший потік йде вранці на територію, підконтрольну Україні,  за продуктами, промисловими товарами та ліками, для оформлення різних соціальних довідок. Після обіду і до кінця дня цей потік повертається на територію, підконтрольну бойовикам», - відзначили в поліції. Цей факт зареєстровано, матеріали передано в штаб АТО для вжиття заходів щодо перекриття «дірок» на лінії розмежування.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олег Виноградов Як підібрати хорошого міністра Все, що говорять і пишуть в інтернеті щодо кандидатур на пост голови МОЗу, правда. Але мене дивує навіть не те, що влада збирається віддати цю посаду колишньому регіоналу або одному з найбагатших кардіохірургів Європи, мене дивує підхід. Приходить розуміння, що такі посади, як пост міністра, найімовірніше, розподіляються за принципом «хто більше заплатить». І кожна з нинішніх кандидатур, і інша, яку буде запропоновано, неминуче повинна буде відвалити пару-трійку мільйонів за право покерувати галуззю з десятимільярдним річним бюджетом. Бо окупиться ж. Але про що це говорить? Згадайте, ми за 25 років так і не навчилися голосувати на виборах за ідеології, ми голосуємо за прізвища лідерів. А лідери, створивши часом партії імені себе ж і прибравши з Верховної Ради мажоритарку, перетворили верховну владу України на акціонерне товариство на 450 акцій. У цьому весь корінь зла. Хто голосує за відставки і призначення в КМУ? Правильно, акції. У кого контрольний пакет? Правильно, там, де 226 голосів. Не дуже-то ідейно? А коаліція і квоти для чого створювались? Кожен повинен отримати своє. Ось і підбираються претенденти на міністерські портфелі, які здатні оплатити послуги з голосування. Те, що такі люди жадібні і бездарні, без належного досвіду, а іноді і в галузі не працювали, і диплома не мають, це нікого не цікавить. Головна умова - бариші. Про що говорить така позиція влади? Ця влада сама себе відчуває тимчасовими правителями. Їх не цікавить перспектива розвитку країни. Вони розуміють, що дорвалися до корита тимчасово і треба швидко й багато урвати. Те, що народ буде незадоволений і може вийти на третій Майдан, так це нічого страшного. У кого гроші? Вони привезуть на Майдан кашу, чай і ковбасу, поставлять свої сцени, підключать свої мікрофони й очолять натовп. Ну, можливо, якимось черговим олігархом пожертвують. Є й інший бік медалі, альтернатива багатству і грошам. Це честь, слава і пам'ять народу. Багато країн пишаються такими правителями, а Україна поки ні. Згадаймо великих реформаторів Америки, увічнених народом навіть на національній валюті, або найвідомішого турецького державного діяча Мустафу Ататюрка, портрет якого навіть через 100 років є в кожному турецькому домі. Згадаймо і нашого сучасника, автора сінгапурського «економічного дива», прем'єр-міністра Лі Куан Ю. Чи не його, не без амбіцій, згадував у Раді наш Президент, призначаючи чергового генпрокурора? Свита, звичайно, робить короля, але уявімо, що станеться, якщо свита вже розрахувалась за право наблизитись до корита. Мораль і мотив один: відбити бабки. Ось тоді-то і починають по-справжньому «робити» короля. Ні, не буде йому ніякої слави, честі й пам'яті народної, він - простий «дах». А жаль. Є ж у світі хоча б якийсь здоровий глузд. І в призначенні нового міністра охорони здоров'я є здоровий глузд. Попередник не впорався. І перед ним не впорався, і перед тим - не впорався, і перед тим, і перед тим... Двадцять років не можемо знайти розумну людини, але всі розуміють, що в медицині потрібен порядний і чесний міністр-реформатор. Щоб він був професіоналом - не професор у кардіології або нейрохірургії, а професіоналом в галузі керування системою. Зрозуміло, що за «бабки» і з політичних міркувань таку людину знайти не вийде, так оголосіть конкурс! Встановіть для кандидатів оціночну шкалу. Наприклад: за вищу медосвіту, за додаткову економічну, юридичну вищу, за стаж роботи, за досвід роботи завідувачем, головним лікарем або керівником управління. Додайте наявність кандидатської, докторської дисертації, можна ще патріотизм, досвід роботи в громадських організаціях - це зараз модний тренд, і відберіть тих, хто набере більше балів. А потім вимагайте стратегічний план розвитку галузі. У кого кращий, тому й портфель. Ось якось так треба підбирати міністра. У всякому разі, думаю, що Лі Куан Ю робив щось схоже, а інакше досягти «економічного дива» неможливо.
Події У Полтаві повісився офіцер, який втік із зони АТО Учора ввечері в Полтаві офіцер ЗСУ покінчив життя самогубством, ховаючись від військової служби правопорядку. Про це повідомляє Обком. «40-річного командира зенітної батареї було призвано в армію по мобілізації в березні 2015 року Полтавським райвійськкоматом і направлено служити в Запорізьку область, звідки було відряджено в зону АТО. 28 січня 2016 року він самовільно залишив свою військову частину і зник у невідомому напрямі», - пише видання. Його виявила на балконі власної квартири мати, яка викликала медиків і повідомила про те, що трапилось, у поліцію. Пізніше в Полтавському зональному відділі військової служби правопорядку підтвердили факт про самогубство офіцера. «У службі правопорядку вже почали розслідувати подію. Причини, які підштовхнули старшого лейтенанта до самовільного залишення частини та самогубства, поки не називають», - вказує Обком.
Політика У фракції БПП стався конфлікт через Кононенка, але до бійки не дійшло У Верховній Раді депутати міжфракційної групи «Антикорупційна платформа» зі своїми колегами з БПП знову конфліктують. Про це повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Інформацію про конфлікт журналісту підтвердив і нардеп від БПП Сергій Лещенко. Справа до рукоприкладства не дійшла, але розмова велась на підвищених тонах. Суперечка виникла через ситуацію з нардепом Ігорем Кононенком. «Скандали - це ознака демократії, в Партії регіонів не було скандалів... сварилися через реакцію, як правильно вчинити: одні сказали «давайте рішуче виступимо на підтримку Кононенка», ми сказали: «давайте засудимо і нехай він складе депутатські повноваження» , - розповів Лещенко. Він зазначив, що суперечка точилась між корупціонерами і антикорупціонерами. Лещенко розповів, що було ухвалено рішення не голосувати за відставку Абромавичуса окремо від відставки всього Кабміну.
Суспільство оформление ленты  СБУ зупинила контрабанду мікросхем у РФ для ракетно-космічної галузі Працівники Служби безпеки України у складі міжвідомчої групи спільно з прикордонниками та митниками запобігли контрабанді мікросхем, які використовуються в ракетно-космічній галузі. Про це повідомляє прес-центр СБУ. Правоохоронці затримали у Вовчанському районі Харківської області поблизу державного кордону автомобіль підвищеної прохідності. Водій намагався проїхати в Росію поза митним контролем. «Під час огляду авто було виявлено напівпровідникові мікросхеми, що застосовуються в ракетно-космічній галузі, а також зварювальні апарати загальною вартістю майже 170 тисяч гривень», - зазначається в повідомленні.   За висновком фахівців, мікросхеми належать до категорії товарів військового призначення, міжнародна передача яких може здійснюватись лише за наявності відповідного дозволу Державної служби експортного контролю України. Слідчими Управління СБУ в Харківській області вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України. Також тривають оперативні дії для встановлення походження мікросхем і організаторів їхньої поставки в Росію.
Суспільство Рада повернула грошову допомогу для працівників Чорнобильської зони Верховна Рада України вирішила знову почати нарахування виплат громадянам, які працюють у Чорнобильській зоні відчуження. Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради. За ухвалення в цілому цього законопроекту (реєстраційний номер №2524а) проголосувало 233 депутати. У пояснювальній записці до документа сказано, що виплати будуть отримувати 4323 особи, які постійно працюють у зоні відчуження. «Громадянам, які працюють в зоні відчуження, встановлюється доплата в порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України», - такою нормою Рада доповнила закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Нагадаємо, що відповідне положення було вилучено із закону наприкінці грудня 2014 року.
Події оформление ленты  На столі у директора київського підприємства вибухнув букет квітів У київському офісі вибухнув доставлений кур'єром букет квітів. Про це повідомляє прес-служба столичного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, в один із київських офісів кур'єр доставив директору компанії букет квітів. Оскільки керівника не було на місці, його залишили на столі. «Начальник організації, яка займається розробкою програмного забезпечення, приїхав на роботу і провів нараду з колегами. А приблизно через годину букет вибухнув. У результаті ніхто не постраждав, частково було пошкоджено меблі, стіни і вікно в приміщенні офісу», - йдеться в повідомленні. Зараз проводяться слідчо-оперативні дії. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 п. 5 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
За кордоном У РФ трьох студентів із Туреччини відрахували за рішенням ФСБ Трьох турецьких студентів відрахували з Обнінського інституту атомної енергетики, філії МІФІ (Московський інженерно-фізичний інститут), за розпорядженням ФСБ, яка визнала їхнє перебування в РФ небажаним. Така причина вказана у відповіді Генпрокуратури на запит Ради з прав людини (РПЛ) при президенті РФ. «Трьох студентів Національного дослідницького ядерного університету Московського інженерно-фізичного інституту відрахували на підставі рішення Федеральної служби безпеки про небажаність їхнього перебування на території Російської Федерації», - повідомляється в документі. Також відомо, що наприкінці минулого року міністр освіти РФ Дмитро Ліванов повідомив, що «двох або трьох» турецьких студентів МІФІ відрахували за «академічну неуспішність». РПЛ просила Генпрокуратуру РФ перевірити наявність фактів про порушення умов перебування громадян Туреччини в країні і питання про їхнє відрахування з вишів. Сама ж ГП РФ відповіла, що дев'ятьох студентів із Туреччини в Самарі відрахували «за порушення умов договору», а один - покинув виш «добровільно».
Суспільство У Черкасах вилучили понад 10 кілограмів наркотиків на два мільйони гривень Працівники Служби безпеки України затримали в Черкасах власника нарколабораторії з виготовлення амфетаміну та шістьох учасників угруповання. Як повідомляє прес-служба СБУ, місцевий житель влаштував нарколабораторію в будинку на території дачного кооперативу. Зловмисники виготовляли і продавали амфетамін на території регіону. «Під час обшуків правоохоронці вилучили спеціальне обладнання, прекурсори, інгредієнти, хімічні компоненти та реактиви для виготовлення амфетаміну в лабораторних умовах. Працівники спецслужби також виявили більше десяти кілограмів готової наркопродукціі, вартість якої на «чорному ринку» становить понад два мільйони гривень», - зазначається в повідомленні. Зараз порушено кримінальні провадження за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст. 307 і ч. 2 ст. 317 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.
Суспільство Документи про народження або смерть на окупованих територіях буде видавати Україна Депутати Верховної Ради прийняли закон про надання документів про народження і смерть громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. За такі зміни до Цивільного процесуального кодексу України проголосувало 249 парламентаріїв, повідомляє офіційний портал Верховної Ради. У пояснювальній записці зазначено, що цей закон визначає, що «заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України може бути подано батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини в будь-який суд за межами окупованої території України незалежно від місця проживання заявника». Що стосується видачі довідок про смерть, то такі документи можуть бути представлені родичам померлого або їхніми представниками. Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної ВР, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду. Після цього у судовому порядку передбачено розгляд даного прохання невідкладно, навіть попри можливість апеляційного процесу з цього питання.
Політика Майно екс-міністра Миколи Злочевського перебуває під арештом Генеральною прокуратурою України до суду внесено клопотання про накладення арешту на майно колишнього міністра екології та природних ресурсів України, заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Миколи Злочевського. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України. У повідомленні зазначається, що ГПУ заарештувала все майно, яким користувався екс-міністр. Це - домоволодіння загальною площею 922 кв. м, земельна ділянка площею 0,24 га, садовий будинок загальною площею 299,8 кв. м, садовий будинок на території Вишгородського району, садовий будинок площею 2312 кв. м, земельна ділянка 0,0394 га, автомобіль ROLLS- ROYSE PHANTOM, а також причіп КНОТТ 924-5014. Клопотання Генпрокуратури було задоволено рішенням суду. «Таким чином, жоден із об'єктів рухомого і нерухомого майна, яке перебувало під арештом за попереднім рішенням суду, з володіння Злочевського не зник», - уточнюється в повідомленні. Нагадаємо, що в грудні 2015 року суд прийняв рішення про зняття арешту з майна Злочевського, загальна вартість якого становить 32 мільйони фунтів стерлінгів. Однак 15 грудня минулого року Національне антикорупційне бюро спільно з Генпрокуратурою оскаржило незаконне зняття арешту з майна екс-чиновника. Зараз Злочевський перебуває в розшуку Інтерполу за підозрою в розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах.
оформление ленты  Блог: 
Політика Остап Семерак Швидкий бліцкриг косметичних реформ Конституції затягнувся Актуальність кардинальної зміни Конституції все більше назріває, оскільки косметичні конституційні реформи надто затяглися. Тому до питання глобальних реформ Конституції варто підійти серйозно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат «Народного фронту» Остап Семерак. «Текст існує, і в нього вже не можна внести зміни. Якщо його не буде прийнято у такому вигляді, то треба шукати щось інше. Я прихильник того, що цей швидкий бліцкриг косметичних реформ Конституції затягнувся. Актуальність кардинальної зміни Конституції, яка обговорювалась і Президентом, і парламентом, все більше й більше постає, тому, можливо, прийшов час якось серйозніше підійти до кардинальної реформи Конституції, і сподіваюсь, що цей процес почнеться досить швидко. Щодо децентралізації ми розуміємо, що в цей текст зашито рішення двох завдань - децентралізація і імплементація Мінських угод. Я особисто вважаю, що правильно було б це розділити і зробити окремий текст, який випливає з Мінських домовленостей і реалізації мирного плану Президента, і прискорити його, педалювати і прив'язувати до прогресу у виконанні всіх Мінських угод усіма сторонами. І не прив'язувати до цього процесу питання децентралізації. Такого не сталося, очевидно, це була помилка», - розповів нардеп. Семерак зазначив, що фракція «Народного фронту» хоче бачити суттєві зрушення у виконанні домовленостей. «Ніхто росіянам пальці в двері не запихав на переговорах, вони ж підписали, взяли на себе зобов'язання виконувати Мінські домовленості. Вони їх не виконують, тому очевидно, що нам треба почекати, поки вони виконають їх, тому що Україна виконала всі свої зобов'язання. Росіяни повинні були до 1 січня відвести свої війська, відновити контроль українською стороною кордону і, звичайно, припинити обстріли. Жоден з цих пунктів не реалізований », - підсумував Семерак.
Суспільство «Укроборонпром» почав розробку смертельних бойових дронів Підприємства «Укроборонпрому» почали роботу над розробкою нового ударного безпілотного комплексу, здатного вражати цілі різного призначення. Про це повідомляє прес-служба державного концерну. За заявою керівництва, перший ескізний проект буде створено цього року, а робоча конструкторська документація - наступного. «Ми запропонували для Міноборони створювати безпілотники, які в змозі знищити, наприклад, ворожий танк», - сказав заступник генерального директора з авіабудування та виробництва Юрій Пащенко. Він додав, що основним завданням такого апарату буде донести бойовий заряд до цілі, хоча БПЛА (безпілотні літальні апарати. - Ред.) зможе виконувати й розвідувальну функцію. Залежно від бойового завдання ударний безпілотник зможе нести різні комбінації озброєнь і електронного обладнання. За словами Юрія Пащенка, техніка такого рівня «зможе істотно поліпшити обороноздатність України і, головне, життя українських воїнів». Читайте також: Україна створює багатоцільовий ракетний комплекс Нагадаємо, що недавно українська армія отримала перший вітчизняний безпілотний комплекс - БПАК-МП-1 Spectator, розроблений фахівцями підприємства «Меридіан», що входить до складу «Укроборонпрому», спільно з науковцями НТУУ КПІ, який було презентовано менше ніж за рік. Також у повідомленні зазначено, що Держконцерн активно розробляє безпілотний авіакомплекс на базі ДП «Антонов» за участю близько десятка українських підприємств. Його головним завданням буде розвідка, але БПЛА зможе нести також невелике бойове навантаження. Перший зразок, вказується в прес-релізі, обіцяють передати на випробування військовим на початку 2017 року.
Суспільство У Криму лютує африканська чума свиней, оголошено карантин В окупованому Росією Криму оголошено карантин через африканську чуму свиней. Як повідомляє Крим.Реалії, відповідний указ підписав голова окупаційної влади Сергій Аксьонов. «Встановити другу загрозливу зону в межах адміністративних кордонів республіки Крим, за винятком осередку і першої загрозливої ​​зони», - зазначається в указі. Наприкінці січня на території селянсько-фермерського господарства «Мартінс» у Роздольненському районі Криму зареєстровано спалах африканської чуми свиней, в радіусі 100 км було оголошено карантин. На кордонах першої і другої загрозливих зон Роздольненського, Первомайського та Сакського районів встановили 10 карантинних ветеринарних постів. У Криму обмежили продаж свинини, а в супермаркетах Сімферополя дозволили продавати свинину тільки російського виробництва.
Суспільство Полторак звільнив військових, які намагалися заїхати на територію військової частини у нетверезому стані Міністр оборони Степан Полторак ухвалив рішення звільнити з лав Збройних сил України чотирьох військовослужбовців ВМС ЗС України, які, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, намагалися на автомобілі потрапити на територію Західної військово-морської бази в Одесі, влаштувавши при цьому бійку з нарядом контрольно-пропускного пункту . Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, двох офіцерів управління, старшину загону та командира групи, буде звільнено з військової служби без права на отримання вихідної допомоги і без нарахування пенсійного забезпечення, а також із позбавленням військових звань. Нагадаємо, інцидент стався вранці 24 січня 2016 року. За даним фактом було проведено службове розслідування. Крім того, начальником Генерального штабу Віктором Муженко прийнято рішення про заохочення військовослужбовців, які несли службу на КПП і перешкодили порушників проникнути на територію військового об'єкту.
Політика ЦВК просить виділити з бюджету ще 30 мільйонів гривень на вибори 2016 року Центральна виборча комісія хоче отримати з державного бюджету ще 30 млн гривень субвенцій для проведення виборів 2016 року. Про це повідомляє прес-служба ЦВК України. «Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" у Центральній виборчій комісії за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" передбачено видатки в сумі 20 млн гривень, що є недостатнім для забезпечення в повному обсязі підготовки і проведення зазначених виборів у поточному році», - зазначено в повідомленні. Сама ЦВК, за своїми попередніми підрахунками, з'ясувала, що вибори в районні ради м. Києва, повторні вибори криворізького голови, а також вибори в різні органи влади місцевого значення стануть у 31,65 млн грн. Тому ЦВК просить Кабмін та Верховну Раду України про збільшення субвенцій для повноцінної реалізації виборів на 30 мільйонів гривень.
За кордоном МЗС України позитивно оцінило резолюцію Європарламенту про деокупацію Криму Міністерство закордонних справ України вітає прийняту резолюцію Європарламенту про неприпустимість порушень прав людини і початок процедури деокупації півострова Крим. Про це повідомляє прес-центр МЗС України. «Ми підтверджуємо викладені в резолюції факти і поділяємо глибоку стурбованість Європейського парламенту щодо безпрецедентно критичної ситуації з дотриманням прав людини на півострові, системних атак російської окупаційної влади на основоположні права і свободи всіх незгодних із її політикою, передовсім кримських татар і етнічних українців», - йдеться у відповіді МЗС. Дипломатичне відомство України заявляє, що особливою ​​загрозою є насильницьке нав'язування російського громадянства і переслідування активістів, таким чином підтримуючи заклик ЄП до Росії звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Алі Асанова та інших незаконно утримуваних громадян. «Ми вдячні депутатам Європейського парламенту за підтримку заклику України до держави-окупанта забезпечити безперешкодний доступ до окупованого Криму міжнародних інститутів та незалежних експертів ОБСЄ, ООН, Ради Європи, неурядових організацій та медіа для вивчення ними ситуації в галузі прав людини», - йдеться в повідомленні. Крім того, МЗС України підтримує рішення Європарламенту про процедуру деокупації Криму, засуджуючи мілітаризацію і можливе розміщення ядерних комплексів, а також необхідне повернення контролю України над анексованою територією. Також українські дипломати заявляють про негайне виведення російських військ із Донбасу.
оформление ленты  Блог: 
Політика Володимир Ар'єв Загрози національній безпеці у змінах немає Зміни до Конституції в частині децентралізації не несуть в собі ніякої загрози національній безпеці. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат від БПП Володимир Ар'єв. «Цей закон уже діє. Тобто він уже чинний і загрози національній безпеці жодної не несе. За півтора року його чинності ніяких погроз не було. Просто зараз вноситься закон, чинність якого розрахована на три роки, в перехідні положення в Конституції. Ось і всі зміни. Цей закон вже існує, і він вже чинний», - розповів нардеп. Депутат також висловив і своє бачення ситуації, що склалася навколо внесення змін до Конституції. На його думку, така істерія і шум навколо цих питань відбуваються тому, що у нас політична доцільність, політичні й власні інтереси часто переважають над інтересами держави.
Суспільство В окупованому Донецьку планують підняти ціни на проїзд Керівники так званої «податкової ДНР» найближчим часом планують переглянути цінову політику на проїзд пасажирів в окупованому Донецьку. Про це повідомляє видання «Новости Донбасса». Як кажуть самі перевізники, вартість обслуговування транспорту значно зросла через економічну блокаду України, а тому вони зазнають збитків. Крім того, т.зв. «Податкова ДНР» збільшила податок на транспортні засоби з 2,5% до 6. Через це багато перевізників припинили роботу: в місті вже не працюють 17 маршрутів. Найближчим часом із транспортним сполученням у місті можуть виникнути серйозні проблеми. За словами голови окупаційної адміністрації Донецька Ігоря Мартинова, протягом тижня питання про підвищення тарифів буде вирішено. Надалі буде підвищено вартість проїзду і на муніципальному транспорті. «Дехто пропонував паралельно підняти, але люди повинні звикнути до підвищення на комерційному транспорті, а потім підняти на муніципальному», - сказав голова так званої «влади» Донецька, підкресливши, що на окупованій території Луганської області вартість тарифів на проїзд у муніципальному транспорті підвищили до 10 рублів.
Події За день бойовики 38 разів обстріляли позиції сил АТО Упродовж дня незаконні збройні формування самопроголошеної «ДНР» 38 разів обстріляли позиції Збройних сил України. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, на Маріупольському напрямі бойовики застосували по українських укріпленнях біля Гнутового міномети калібру 120 мм і протитанковий гранатомет. «У передмісті Донецька ворог вів вогонь із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї по наших опорних пунктах у Пісках, Опитному, Мар'їнці, Авдіївці і на шахті Бутівка», - йдеться в повідомленні. Крім того, на Світлодарській дузі з великокаліберних кулеметів противник обстріляв позиції сил АТО в Миронівському, а в Луганському з гранатометів і стрілецької зброї. Також в районі Горлівки обстрілу зі стрілецької зброї і гранатометів піддалися укріплення позицій сил АТО в Троїцькому і Верхньоторецькому.
За кордоном Постпред України в ООН: Ми за кардинальну зміну Ради безпеки Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко вважає, що нинішній формат роботи Ради безпеки вимагає кардинальної і повної зміни. Про це дипломат заявив на черговій сесії міжурядових переговорів щодо реформування Ради безпеки ООН, передає прес-центр МЗС України. Він, зокрема, сказав, що необхідність перегляду основних методів роботи цього органу набула особливої ​​актуальності після того, як Росія порушила суверенітет і територіальну цілісність України і поставила під загрозу безпеку Європейського континенту. «Крім того, нездатність Ради безпеки адекватно відреагувати на військову агресію держави - постійного члена наголошує на необхідності реформування інституту права вето», - підкреслив дипломат. Єльченко також зазначив, що Україна виступає за посилення взаємодії між Радою безпеки і Генеральною Асамблеєю ООН на принципах прозорості та відкритості. Посол України також поінформував, що реформування Ради безпеки є одним з пріоритетів українського членства в цьому органі. Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року Україна стала непостійним членом Ради безпеки ООН терміном на два роки.
Суспільство У Харкові двоє чиновників погоріли на хабарі Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією затримали на хабарі заступника начальника відділу одного зі структурних підрозділів Харківської міської ради та працівника місцевого комунального підприємства. Як повідомляє прес-служба СБУ, чиновники організували корупційну схему, отримуючи гроші від місцевих жителів за сприяння в оформленні прав на нерухоме майно та користування об'єктами комунальної власності. «Зокрема, хабарники вимагали від місцевого підприємця 14 тисяч гривень за надання в оренду приміщення без відповідного документального оформлення. Правоохоронці затримали чиновників біля кафе неподалік міськради після отримання останньої частини хабара», - йдеться в повідомленні. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,8755159378052-/ /-pc-/
Top