counter
Архів Повернутись назад 31 Січня 2018
31 Січня
Суспільство Польща потребує гастарбайтерів з України - голова Нацбанку Для збереження зростання економіки Польща потребує робочої сили з України. Про це заявив глава правління Національного банку Польщі Адам Глапінський, передає УНІАН. Глапінський зазначив, що в Польщі існує дефіцит кваліфікованих кадрів. У грудні 2017 року показник безробіття в Польщі склав 6,6%, а зростання ВВП, за оцінками аналітиків, досягло рівня в 4,5%. Він уточнив, що населення в країні продовжує старіти, а також зростає трудова міграція серед молодих поляків у багаті країни Західної Європи. Зараз в країні з 38-мільйонним населенням працюють лише 16 млн. У цих умовах порятунком є ​​хвиля дешевих робочих рук з України та Білорусі, бо компенсує значний кадровий голод на ринку праці Польщі. Зараз на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 млн українських громадян, з яких багато працює нелегально без відповідних дозволів. Водночас Польщі потрібно мінімум 5 млн додаткових працівників для забезпечення стабільного економічного зростання.
Події оформление ленты  США показали відео перехоплення літака-розвідника російським Су-27 Шостий флот Військово-морських сил США показав відео інциденту, що стався над Чорним морем з американським літаком-розвідником і російським винищувачем Су-27. Відео розмістили на каналі Youtube. На кадрах показано, як на південь від окупованої Ялти підлітає винищувач, після чого він починає нахилятися і демонструвати ракети класу повітря-повітря. Винищувач РФ здійснив небезпечне перехоплення біля американського EP-3E Aries II. «Російські військові мають право перебувати в межах міжнародного повітряного простору, але при цьому вони повинні вести себе в рамках міжнародних стандартів, встановлених з урахуванням безпеки та запобігання інцидентів», - підкреслили військові США. Відзначається, що в першу чергу представники країни-агресора порушили Угоду від 1972 року про запобігання інцидентів над відкритим морем (INCSEA). На думку військових США, своїми діями росіяни підвищують ризик помилок і аварій в повітрі.  
Події оформление ленты  У Росії два журналіста побилися через Сталіна в прямому ефірі У Росії в прямому ефірі сталася бійка журналіста та історика Миколи Сванідзе з ще одним журналістом Максимом Шевченком. Про це пише ТАСС. У опонентів виявилися різними погляди на діяльність генсека Йосипа Сталіна в Другій світовій війні. І Сванідзе, і Шевченко входять до Ради з прав людини при президенті РФ. На думку Сванідзе, Радянський союз зазнав величезних втрат через репресії Сталіна. Він заявив, що Шевченко «останній мерзотник», раз цього не розуміє. У свою чергу Шевченко заявив, що СРСР переміг фашизм завдяки «мудрому керівництву» Сталіна, а такі, як Сванідзе нібито «плюють на могили». Остання фраза стала ключовою, після чого Сванідзе висловив бажання дати «по морді» Шевченку. «Так ось же я. Встань і дай. Хочеш? Сцикло таке», - заявив Шевченко. Сванідзе не став довго думати і дав Шевченку ляпаса, а той почав його бити.
Політика оформление ленты  У Черкасах активісти в балаклавах змусили депутатів прийняти бюджет міста Міськрада Черкас ухвалила бюджет міста тільки після тиску з боку активістів в балаклавах і АТОвців, які прийшли на сесію. Про це повідомили в прес-службі міськради. Документ прийняли тільки з п'ятої спроби. Його підтримали 22 депутати, ще 12 – утрималися і один висловився проти. Бюджет прийняли без урахування пропозицій, що стосуються розвитку міста. Як зазначив мер Черкас Анатолій Бондаренко, частина депутатського корпусу свідомо саботувала ухвалення бюджету. Прийнятий документ мер назвав «компромісним». «Жоден бюджет, напевно, не може бути досконалим ... Зате проголосований сьогодні документ передбачає нарахування заробітної плати з урахуванням рівня інфляції, розрахунки за енергоносії тощо. Розподіл коштів по бюджету розвитку ми ще продовжимо обговорювати», - додав Бондаренко. Нагадаємо, Черкаси в новому році виявилися єдиним містом без головного кошторису, бюджет повинні були прийняти ще до 25 грудня 2017 року, але ніяк не могли узгодити пункти.
Політика Міністр США повідомив, коли введуть санкції проти фігурантів «кремлівської доповіді» У «Кремлівської доповіді» є секретна частина, яка передбачає введення нових санкцій проти Росії. Про це повідомив глава Мінфіну США Стівен Мнучін в американському Сенаті. В ході зустрічі сенатори Шеррод Браун і Боб Менендес висловили протест, що список друзів Кремля складений, але санкцій він не передбачає. «Я думаю, що ви не читали секретну частину. Там говориться про санкції в зв'язку з цією доповіддю», - повідомив сенаторам Мнучін. Його слова в своєму мікроблозі Тwitter передала кореспондент CNBC Кайла Тоше. Нагадаємо, 29 січня Міністерство фінансів США провело закритий брифінг для Конгресу, на якому представило так званий «кремлівський список» США. До нього увійшли 114 високопоставлених чиновників і 96 олігархів Росії. У свою чергу президент РФ Володимир Путін повідомив, що «кремлівська доповідь» ускладнює російсько-американські відносини, але поки Росія не буде відповідати на цей «недружній крок». «По суті, нас всіх, всі 146 млн були внесені в якийсь список. У чому сенс цих дій – я не розумію», - заявив президент Путін. NEW: Sec. Mnuchin defiant as @SenSherrodBrown and @SenatorMenendez blast Treasury for Kremlin billionaires list w/ no new sanctions. "I assume you haven't read the classified version," Mnuchin tells Menendez. "There WILL be sanctions that come out of this report." — Kayla Tausche (@kaylatausche) 30 января 2018 г.
Суспільство оформление ленты  Новий скандал з H&M: компанія відкликала з ринку партію шкарпеток через обурення мусульман Компанія H&M була змушена відкликати партію шкарпеток через обурення мусульман. Про це повідомляє The Independent. Увагу публіки привернули шкарпетки з принтом фігурки Lego. На малюнку чоловічок молотком виводить символ, дуже схожий на написання слова «Аллах» на арабському. Побачити це можна, тільки якщо перевернути шкарпетки догори ногами. Це не перший скандал, пов'язаний з компанією. Раніше в Південній Африці розгромили магазини H&M після того, як компанія випустила рекламу з чорношкірим хлопцем, яку суспільство розцінило як расистську. На толстовці дитини був напис: «крута мавпа в джунглях». Пізніше компанія вибачилася за напис, однак цього виявилося недостатньо. 13 січня поліція Південної Африки змушена була застосувати гумові кулі для розгону протестуючих, які громили магазини H&M. Бурхлива реакція на рекламу спонукала компанію видалити зображення зі своєї колекції і замінити його іншою фотографією.
Суспільство Facebook і Instagram заборонили розміщувати рекламу про кріптовалюту Компанія Facebook заборонила публікацію оголошень про кріптовалюти, проведенні ICO і бінарних опціонах. Про це заявили в прес-службі соцмережі. Заборона стосується самого Facebook, а також Instagram і рекламної платформи Audience Network. Відтепер в соцмережі не можна рекламувати біткоіни, купувати або продавати кріптовалюту. У компанії вважають, що це фінансові продукти і послуги, які можуть привести до шахрайства. «Ми хочемо, щоб користувачі могли дізнаватися про нові продукти та послуги з реклами в Facebook, не побоюючись шахрайства або обману. Проте, існує безліч недобросовісних компаній, які рекламують бінарні опціони, ICO і кріптовалюти», - заявив директор з управління продуктами в Facebook Роб Льовен. У компанії додали, що з часом Facebook можуть переглянути заборону.
Політика оформление ленты  Савченко повідомила розмір своєї зарплати нардепа Народний депутат Надія Савченко в ефірі телеканалу NewsOne повідомила глядачам про розмір своєї депутатської зарплати. Про це на своїй сторінці в Facebook розповів політолог Олексій Голобуцький. Нардеп зазначила, що їй платять 35 тисяч гривень на місяць. Однак політтехнолога більше вразив той факт, що Савченко «примудрилася використати сюжет про медичну реформу, щоб розповісти, чому їй тепер платять за депутатство не 17, а 35 тисяч, якими вона не буде ділитися з виборцями, хоча багато хто просить у неї грошей». «Костюм героїні заслуговує окремих слів. Мабуть, піарники намагалися зобразити лахміття як свідчення безкорисливості Наді. Спонсори агента вимагали гамівну сорочку. У підсумку, судячи з усього, спробували поєднати», - написав Голобуцький. Нагадаємо, заробітна плата прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана за 2017 склала 350 тисяч гривень. В середньому прем'єр щомісяця отримував близько 30 тисяч гривень. Всього ж на зарплати секретаріату Кабінету міністрів протягом 2017 витратили понад 110 мільйонів гривень.
Політика Трамп: Росія і Китай є викликами безпеки США Росія і Китай є викликами нацбезпеки США. Про це заявив президент США Дональд Трамп в ході свого звернення до палат Конгресу, передає CNN. Трамп підкреслив, що Америка відновлює свої позиції за кордоном. «По всьому світу ми стикаємося зі злочинними режимами, терористичними угрупованнями та суперниками, такими як Китай і Росія, які кидають виклик нашій безпеці, нашій економіці і нашим цінностям», - підкреслив американський лідер. Він запевнив Конгрес, що відповідати США слід не проявами слабкості, а силою, яка «є найнадійнішим засобом національної оборони». У зв'язку з вищесказаним Трамп попросив Конгрес «покласти край небезпечним скороченням оборонного бюджету». Крім того, Трамп обіцяв натиснути на КНДР. «Я не буду повторювати помилки колишніх адміністрацій, які привели до цієї небезпечної ситуації», - запевнив Трамп.
Суспільство оформление ленты  Маленький хлопчик в США знайшов помилку в енциклопедії Британії В енциклопедії Великої Британії український літак «Мрія» назвали російським. На цю помилку владі вказав 7-річний Захар Лісковий, який живе з батьками в США. Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook редакція «Голосу Америки», Захар записав емоційне відеозвернення до видавництва з надією, що ті виправлять помилку. Нагадаємо, держконцерн «Антонов» запустив в Інтернеті 3D-екскурсію по салону найбільшого в світі літака Ан-225 «Мрія» українського виробництва. Крім того, канадець Максим Ричардз-Ревт зробив тату з зображенням тризуба і логотипу українського виробника літаків «Антонов». Хлопця в 2 роки усиновили іноземці та перевезли з дитячого будинку у Львові в Канаду. Він не розмовляє українською, але каже, що любить Україну і особливо – наші літаки.
Кримінал У депутата міськради Миколаєва з ранку проходять обшуки Співробітники прокуратури проводять обшук у депутата міськради Миколаєва Ігоря Копійки. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Володимир Тимошин. «Ранок знову почався з обшуків у Копійки. Всім доброго ранку, і хорошого дня!» - з іронією написав Тимошин. Як з'ясували журналісти місцевого видання «Новости-N», обшуки з 7 ранку проводяться в квартирі депутата. Йде розслідування кримінальної справи проти Копійки і ще 4 громадян. Нагадаємо, 15 січня Копійка був затриманий разом з сином Миколою і помічником депутата Дмитром Рябцем, а також двома підприємцями – Вадимом Фолтіним і Олегом Таболіним. Всі п'ятеро були затримані у справі про хабар в 250 тисяч гривень, який призначався для слідчого прокуратури Миколаївської області Б. за непритягнення до кримінальної відповідальності у справі про зловживання з бюджетними коштами під час ремонту дахів. Правоохоронці підозрюють депутата в скоєнні злочинів, передбачених ст. 255 КК України – «Створення злочинної організації»; 369 – «Дача хабара посадовій особі»; 191 – «Привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем». Всім обрали запобіжний захід. Так, Ігорю Копійці суд визначив утримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 1 млн 52 тисяч гривень, його синові Миколі –домашній арешт, помічнику депутата Дмитру Рябцю – арешт з можливістю внесення застави в сумі 1 млн 673 тисяч гривень, підприємцю Олегу Тоболіну – арешт із заставою в 500 тисяч. А ось Вадима Фолтіна, який за матеріалами справи фігурує, як людина що передала прокурору неправомірну вигоду, суд відпустив на свободу під особисте зобов'язання.
Суспільство Заарештовані принци і міністри в Саудівській Аравії віддали владі $106,7 млрд Принци і чиновники Саудівської Аравії після затримань повернули державі $106,7 млрд. Про це повідомив генпрокурор країни, шейх Сауд аль-Моджіб, передає ВВС. На даний момент під вартою залишаються 56 з 381 осіб, яких викликали на допит від 4 листопада. Інші або були виправдані, або визнали провину і передали права на власне майно, готівкові, цінні папери або інші активи. Відзначається, що жодна людина із затриманих не названа обвинуваченим. Однак відомо, що серед затриманих були принци, міністри і великі бізнесмени. За останні дні з-під варти в готелі Ritz-Carlton в Ер-Ріяді звільнили принца мільярдера Альваліда ібн Талала і бізнесмена Альваліда аль-Ібрагіма, власника арабської супутникової телевізійної мережі MBC. Звільнений також принц Мітеб ібн Абдулла, син короля Абдулли, який правив Саудівською Аравією в 2005-2015 роках. Минулого тижня міністр фінансів Мухаммед аль-Джадаан сказав, що кошти, отримані завдяки угодам зі слідством, будуть використані для фінансування соціальної програми на $13,3 млрд. Вона повинна допомогти жителям Саудівської Аравії впоратися зі зростанням вартості життя.
Кримінал Підполковник і майор у Кіровоградській області "кришували" торгівлю наркотиками Працівники прокуратури і СБУ затримали двох посадових осіб поліції Кіровоградської області за кришування наркоторгівлі. Про це повідомили в Нацполіції регіону, передає Громадське ТБ. Відзначається, що 38-річний підполковник і 40-річний майор відділу поліції міста Олександрії змушували місцевого жителя купувати в певних «точках» психотропні засоби і наркотичні речовини (опій ацетильований, амфетамін, «фен»), а потім поширювати товар. Прибуток чоловік віддавав поліцейським. Причому щомісяця це повинно було бути не менше 10 тисяч гривень. Поліцейських затримали при наявності речових доказів. За цим фактом прокуратура Кіровоградської області почала кримінальне провадження. В ході обшуків у поліцейських виявили при собі 5 пакетиків з порошком, попередньо - метамфетаміном, а також один вдома.
Події У Дніпрі загинула дружина вбитого офіцера поліції, дочка залишилася круглою сиротою У Дніпре 30 січня 2018 року від отриманих у ДТП травм померла Катерина Мандрик. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник голови Нацполіції України В'ячеслав Аброськін. Він розповів, що 23 лютого 2018 року буде 3 роки, коли при проведенні спецоперації в Маріуполі від рук російських терористів загинув офіцер спецпідрозділу «Сокіл» Віталій Мандрик. «Вчора в лікарні Дніпра в результаті травм, отриманих в дорожньо-транспортній пригоді загинула його дружина Катерина Мандрик. Залишилася маленька Діана Мандрик», - підкреслив Аброськін. Чиновник не розуміє несправедливість життя, коли молоді порядні люди гинуть, а бандити, мародери і негідники продовжують жити. Нагадаємо, в результаті обстрілу в зоні проведення АТО на Донбасі за добу 30 січня загинув один український військовий, ще двоє солдатів отримали поранення.
Події У Києві перестав працювати фунікулер З 7 ранку в середу, 31 січня, була заблокована робота фунікулера. Про це повідомили в Департаменті транспортної інфраструктури КМДА на своїй сторінці в Facebook. Відзначається, що фунікулер зупинився з технічних причин. Зараз на місці працюють фахівці, які намагаються усунути несправність. «Про відновлення роботи фунікулера буде повідомлено додатково. Для забезпечення пасажирських перевезень КП «Київпастранс» організовано автобусне сполучення», - додали в КМДА. Нагадаємо, унікальний фунікулер запрацював у Швейцарії. На його розробку пішло 14 років. Конструкція пристрою зроблена так, що підлога вирівнюється автоматично, незалежно від ухилу залізничних шляхів. За формою фунікулер нагадує прозорі пивні бочки. Курсує він між м. Швіц і гірськолижним курортом Штоос на висоті 1300 м над рівнем моря.
Суспільство оформление ленты  На полігоні в Гончарівську потоп: намети військових стоять у величезних калюжах На полігоні у Гончарівську намети військових плавають у воді. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив волонтер Юрій Мисягін. Волонтер зробив фото окремих частин полігону, показав, що навколо наметів величезні калюжі, самі намети з дірками, пропускають тепло. «В цей же час був скандал у 2017 році щодо полігону в Черкаському, куди в подібні умови потрапила 53-тя бригада, і ось знову на тобі, жери. Плавайте», - написав Мисягін. Він обурений тим, що керівництво полігону не провело елементарних заходів. «Намети в цю пору року треба відсипати і піднімати, щоб вода в них не заходила і сніг весь вчасно прибирати і вивозити з полігону. Але, мабуть, вам по ... і все і на всіх », - підкреслив Мисягін. Волонтер додав, що тепер замість навчань військовослужбовці 53-ї бригади будуть змушення брати лопати і вирішувати питання з наметами. «Щороку одне і те ж. Намети, може, і старі, питання, як вони підготовлені до такої погоди. Відсипати, підняти і зробити відведення води», - сказав Мисягін.
Суспільство Аналізи підтвердили: в Україну прийшла дифтерія У Луганській області зафіксовано і лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію. Про це повідомила головний інфекціоніст області Ольга Мартиненко, передає телеканал «112 Украина». Перший випадок хвороби зафіксовано в Рубіжному. Захворів 31-річний місцевий житель. До лікарні з ознаками дифтерії він звернувся ще в минулого вівторка, 23 січня. «Зараз він знаходиться в інфекційному відділенні Рубіжанської лікарні. У нього, кажуть лікарі, зафіксована так звана локалізована і нетоксична форма дифтерії», - сказала Мартиненко. Вона уточнила, що хворий отримував всі профілактичні щеплення в дитинстві. Нагадаємо, смертність від дифтерії іноді досягає 50%. Запобігти захворюваністі можуть щеплення, однак, на сьогоднішній день в Україні щеплено менше половини населення.
Політика Суд відкрив провадження за позовом нардепа Мосійчука до директора НАБУ Окружний адміністративний суд Києва почав провадження за позовом нардепа «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука до директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. Про це повідомили в прес-службі суду. Мосійчук просить визнати протиправною бездіяльність Ситника, який не видав наказ про необхідність попереднього встановлення Національним агентством з попередження корупції фактів порушення антикорупційного законодавства  при перевірці електронної декларації до початку досудового розслідування справ за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) і 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України. Мосійчук вимагає зобов'язати директора Ситника видати відповідний наказ. Нагадаємо, 24 січня парламентарій повідомив, що вирішив подати до суду на детективів НАБУ, які зверталися в судову інстанцію з клопотанням про надання дозволу на отримання інформації з телефону дружини депутата. Також детективи НАБУ провели обшуки в осіб, наближених до Мосійчука.
Політика Держдеп США: Введення санкцій проти РФ тільки починається З «Кремлівською доповіддю» процес введення санкцій проти країни-агресора тільки починається. Про це на брифінгу заявив високопоставлений представник Держдепу США, передає УНІАН. Чиновник підкреслив, що 29 січня - день «Кремлівської доповіді» Мінфіну США - не є дедлайном для початку нових антиросійських санкцій. «Це не кінцевий термін для введення санкцій, насправді - це тільки початок», - заявив політик. Представник Держдепу зазначив, що кінцева мета - зупинити важливий дохід, що надходить російському уряду. Він уточнив, що «Кремлівська доповідь» покликана зупинити оборонні замовлення РФ. За словами чиновника, американська влада таким чином хоче «нагадати про витрати і ворожу діяльність, особливо в тому, що стосується України». Нагадаємо, 29 січня Міністерство фінансів США провело закритий брифінг для Конгресу, на якому представило «кремлівський список» США. До нього увійшли 114 високопоставлених чиновників і 96 олігархів Росії.
Суспільство оформление ленты  Під Кабміном протестують військові пенсіонери: їхні вимоги про перерахунок пенсій ігноруються Вимоги військових пенсіонерів про перерахунок пенсій Кабінет міністрів досі ігнорує. Про це АСН розповів один з учасників акції протесту під стінами будівлі Кабінету Міністрів України, в якій бере до 300 колишніх військовослужбовців і працівників правоохоронних органів. Протестувальники зібралися під стінами Кабінету міністрів вже втретє за місяць. "Ми досі в очі не бачили законопроекту, про який розповідають у Кабміні! Його нібито передали в РНБО. Але ніхто його не бачив! Це говорить про те, що там, у Кабміні, просто "менжуються" і розповідають нам казки, обіцяючи переглянути пенсії", - розповів один із учасників. Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева раніше повідомив, що реформа пенсійного забезпечення військовослужбовців збільшить розмір їхніх пенсій на 77 відсотків і врахує інтереси учасників бойових дій. Станом на 23 січня Кабмін не подав, як обіцяв, до парламенту законопроект про осучаснення і підвищення пенсій військовим пенсіонерам.  
Економіка Олігархи з "кремлівського списку" за день після його публікації втратили мільярд доларів Активи російських мільярдерів, що потрапили в "кремлівський" список США, всього за день подешевшали більш ніж на 1 мільярд доларів. Такі дані отримані в ході розрахунків російських журналістів, повідомляє РБК. Сукупні статки 96 російських бізнесменів після публікації доповіді Мінфіну США зменшилася на 1,06 млрд доларів станом на 21:00 за московським часом, коли закриваються Московська і Лондонська біржі. У процентному вираженні російські мільярдери з цього списку збідніли на 0,3% - їхнє сукупне багатство оцінюється зараз у $420 млрд. Найбільше в абсолютному вираженні подешевшали активи Вагіта Алекперова (ЛУКОЙЛ) - на $226 млн, Володимира Лісіна (НЛМК) - на $205 млн, Сулеймана Керімова («Полюс») - на $102 млн. Автори дослідження відзначають, що загальні втрати олігархів після публікації доповіді США "зневажливо малі", і очікувати можна було б значно більших втрат. Також достеменно невідомо, чи вплинув на вартість активів саме резонансний документ або ж були інші причини падіння їх вартості. За основу були взяті дані онлайн-рейтингу Forbes, які оновлюються в реальному часі. При цьому автори публікації відзначають, що список «олігархів», підготовлений Мінфіном США, повністю збігся з торішнім рейтингом росіян - доларових мільярдерів Forbes. Підкреслюється, що адміністрація Дональда Трампа підійшла до питання формування списку формально, без бажання вводити додаткові санкції проти російського бізнесу. Сам же Мінфін США підкреслив, що цей список не має на увазі санкційні дії, навіть у потенціалі. У публічній версії доповіді немає ніякої негативної інформації щодо його фігурантів. Нагадаємо, 29 січня Міністерство фінансів США провело закритий брифінг для Конгресу, на якому представило «кремлівський список» США. До нього увійшли 114 високопоставлених чиновників і 96 олігархів Росії.
Політика Гройсман оголосив підготовку до "весни реформ" Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Кабінету міністрів, заявив, що Україну очікує "цікава весна реформ", передає кореспондент АНС. "Ми починаємо новий сезон і нову сесію парламенту. І дуже важливо сформувати чіткий порядок денний. Ми відкрили можливості для освітньої реформи, медичної реформи... Все це дає нам можливості в 2018 році забезпечити більш динамічний розвиток економіки. Якщо у нас була осінь реформ, то зараз нас чекає не менш цікава весна і літо реформ", - заявив прем'єр. Гройсман зазначив, що на порядку денному роботи парламенту далі - ухвалення закону про Антикорупційний суді. "Уряд всіляко готовий підтримати парламент у цьому", - підкреслив він. Також, зі слів прем'єра, Верховна Рада повинна буде ухвалити цілу низку законів з дерегуляції бізнесу. Результатами цих зусиль має стати зростання економіки в середньостроковій перспективі до 5-7%. "Ми плануємо зростання в цьому році більше 3%. Але для швидких економічних змін цього зростання недостатньо. Тому ми повинні створити всі умови в 2018 році для більшого зростання. Ми вважаємо, що стабільне зростання має бути не менше 5-7%. І це завдання ми ставимо на середньострокову перспективу", - заявив глава уряду. Гройсман зазначив, що необхідно вирішити множинні проблеми для нормального ведення бізнесу. "Все-таки ще є тиск на бізнес. Є відсутність інновацій, немає доступу до державних ресурсів і обмежений доступ до кредитування", - зазначив він. Тому Кабмін визначив п'ять основних пріоритетів на 2018 рік: це прозорий доступ державних ресурсів для бізнесу, дерегуляція бізнесу, захист прав бізнесу і доступ до фінансових інновацій.
Економіка Гройсман вимагає ліквідувати повноваження СБУ, податкової, прокуратури і поліції щодо перевірок бізнесу Повноваження СБУ, податкової, прокуратури і поліції в перевірках бізнесу повинні бути ліквідовані. Про це на засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає АСН. "Ми провели роботу з колегами, сформувавши перелік проблем бізнесу... Ми підготували законопроекти для бізнесу. Це ініціативи уряду, президента, депутатів і фракцій. Це перелік із 35 законопроектів. В першому розділі цих законопроектів - захист прав бізнесу... Нам потрібно робити ще кроки, нам потрібно ліквідувати повноваження СБУ, Нацполіції в частині податкової поліції і прокуратури в сфері повноважень бізнесу", - заявив він. Гройсман зазначив про неприпустимість перевірок бізнесу силовим шляхом. Старі методи силових служб треба ліквідувати. "Ми повинні створити інтелектуальну службу фінансових розслідувань", - сказав він. Прем'єр висловив надію, що на базі профільного комітету парламенту буде запропоновано "нормальний законопроект про створення такої служби... Ми повинні відмовитися від будь-яких силових методів у бізнесі. А також створити посаду бізнес омбудсмена", - закликав він.
Події Помер перший космонавт України Леонід Каденюк У середу, 31 січня, у Києві на 68-му році життя помер перший космонавт України Леонід Каденюк. Про це повідомляє УНН з посиланням на джерела з близького оточення померлого. За даними джерела, космонавт раптово помер в парку Царського Села. Як повідомляють джерела, герой України помер до приїзду швидкої допомоги. При цьому причина його смерті не повідомляється. Леонід Каденюк був відібраний у групу космонавтів космічного агентства України в 1995 році. Він здійснив космічний політ на американському шатлі "Колумбія" з 19 листопада по 5 грудня 1997 року як спеціаліст з корисного навантаження. Каденюк пробув у космосі 15 днів. Також він брав участь у розробці і випробуваннях авіаційно-космічних систем. Літав більш ніж на 50 типах і модифікаціях літаків різного призначення, переважно - винищувачах, а також на американському тренувальному літаку Northrop T-38. Леонід Каденюк є автором п'яти наукових робіт. Також минулого року вийшла його книга «Місія - Космос».
Суспільство У Вінниці закрилися всі школи через грип У Вінниці тимчасово призупинили навчання у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста. Карантин триватиме з 31 січня по 6 лютого для запобігання епідемії грипу. Як повідомили  у Вінницькій міськраді, канікули стали вимушеним заходом, щоб запобігти поширенню грипу та ГРВІ серед вінницьких дітей. Відзначається, що в місті з початку епідемічного сезону зареєстровано 38 836 випадків захворювань на грип та ГРВІ. З них - 22 728 діти до 18 років, що становить 59%. Тільки за останній тиждень за медичною допомогою звернулося 2 733 особи, з них 1 840 дітей, що становить 67,3%. Рівень захворюваності почав рости з другого тижня нового року. Темп приросту склав всього 14%, по дитячому населенню - 71%. Так, з 15 січня чітко простежується тенденція до збільшення кількості хворих серед учнів. Станом на 30 січня відсутніх через хворобу була від 8 до 34%, середній показник зростав з 23 січня - з 10% до 17%.
Політика Адвокати знову не з'явилися: Суд у справі Януковича перенесли на 7 лютого Судове засідання у справі про державну зраду четвертого президента України Віктора Януковича перенесли на 7 лютого через неявку адвокатів політика-втікача. Про це оголосив головуючий суддя В'ячеслав Дев'ятко, передав кореспондент АСН. За його словами, сьогоднішнє засідання не відбулося у зв'язку з тим, що на нього не з'явився жоден із чотирьох адвокатів Януковича. Згідно з інформацією, троє із захисників поїхали в Москву на узгодження списку свідків, ще один адвокат захворів. Однак докази причини неявки надав всього один представник сторони захисту - він показав копію квитка на літак. 31 січня в суді повинні були заслуховувати свідчення свідків з боку звинувачення. Їх залишилося 18. "Суд вважає, що дії захисту спрямовані на порушення розумних строків розгляду даного кримінального провадження", - прокоментував ситуацію військовий прокурор Руслан Кравченко. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, В. Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Політика «Кремлівська доповідь» підмінили в останні хвилини - Atlantic Council «Кремлівська доповідь» була останньої миті підмінена, у список внесли суттєві зміни. Про це заявив один із співавторів доповіді, експерт Atlantic Council Андерс Ослунд. У своїй статті для Atlantic Council експерт підкреслив, що високопоставлена ​​особа, ніхто не знає, хто саме, викинув роботу експертів і замість цього вписав імена вищих посадових осіб в адміністрації Путіна і уряду Росії, плюс 96 російських мільярдерів зі списку Forbes. Мало того, цей чиновник також обсміяв урядових експертів, які підготували ще один звіт. «Підписавши цей список, міністр фінансів взяв на себе відповідальність за це», - підкреслив Ослунд. Ослунд вважає, що ефект від «кремлівської доповіді» якщо і матиме ефект, то хіба що зміцнить російську еліту за Путіним. «У той час як автори CAATSA прагнули розбити російську еліту і перекрити відомим росіянам можливість спокійно жити на Заході. Багато бізнесменів зі списку Forbes є громадянами інших країн, крім Росії, і прожили за кордоном багато років. Влада США ніяк не довела, що ці люди зробили щось погане», - резюмував Ослунд.
Економіка В Україні з'явиться власна швидкісна вузькоколійка В Україні з'явиться своя швидкісна вузькоколійка. Україна спільно з Італією готується до будівництва євроколії для впровадження високошвидкісного залізничного сполучення між містами Одеса-  Київ - Львів. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України. Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України, зараз сторони починають підготовку техніко-економічного обґрунтування проекту. З італійської сторони допомагати в будівництві євроколії Україні буде італійська компанія Italferr, яка має досвід у цьому секторі більше 30 років. Відповідна домовленість була досягнута під час зустрічі міністра Володимира Омеляна і президента компанії Italferr Рікардо Марія Монті, а також представників посольства Італійської Республіки в Україні. «Я радий, що ми можемо почати цей процес за підтримки компанії Italferr, яка відноситься до Державної залізничної групі і має досвід у своєму секторі більше 30 років. Ми залучаємо Italferr до розробки ТЕО євроколії сполученням Одеса - Київ - Львів. Досягненнями компанії є значні інфраструктурні проекти для звичайного і високошвидкісного залізничного сектора як в Італії, так і в інших країнах. І вкрай важливо, що зміни в Україні ми починаємо за підтримки провідної європейської компанії», - цитує прес-служба Мінінфраструктури Володимира Омеляна. Міністр також зазначив, що впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні є важливим інфраструктурним проектом державного значення, оскільки його реалізація змінить залізничний сектор країни і позитивно позначиться на економічному стані низки регіонів. Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України обговорює спільно з ПАТ "Укрзалізалізниця" питання створення Приміської пасажирської компанії.
Політика Кабмін просить президента звільнити очільника Укроборонпрому Кабінет міністрів звернувся до президента України з клопотанням звільнити главу Укроборонпрому Романа Романова. Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент АСН. "Я вважаю, що сьогодні не вистачає прозорості в роботі Укроборонпрому... Я недавно заявив, що не буду працювати з керівником Укроборонпрому Романовим. Я зробив паузу, можливо, щоб людина сама визначилася і подала у відставку. Але цього не сталося. Тому сьогодні я пропоную ухвалити рішення і подати на розгляд клопотання президенту про його звільнення. Це моя остаточна позиція", - заявив він. Гройсман зазначив, що після ухвалення рішення президентом, Кабмін звернеться до нової наглядовій раді "Укроборонпрому" щодо нової кандидатури. "Яку, згідно із законом, Кабмін подає, а президент призначає. Яку кандидату Кабмін визначить, таку подамо на призначення президенту", - сказав він. При цьому прем'єр не конкретизував причину звільнення. Втім, 26 січня АСН розповідала, що керівник державного підприємства «Укроборонпром» Роман Романов написав заяву на звільнення.
Наука і технології Три в одному: сьогодні відбудуться кривавий супермісяць, «блакитний Місяць» і затемнення У середу, 31 січня, відбудеться одночасно 3 важливих для жителів Землі астрономічних явища. Так, можна буде спостерігати супермісяць, «блакитний Місяць» і місячне затемнення одночасно. На думку вчених, нічого екстраординарного в цих подіях немає. Однак астрологи дотримуються іншої думки. Вони відзначають, що з ночі 31 січня розпочнеться відлік «коридору затемнень», який буде закритий сонячним затемненням 15 лютого. У період затемнень часто відбувається безліч катаклізмів. Затемнення відбудеться після 14:00 і триватиме 3 години. Найкраще його буде видно в Росії, Австралії, Східній Азії та США. Відблиск можна побачити і в Україні, хоча і не скрізь. При повному місячному затемненні («кривавий Місяць») супутник Землі опиниться в її тіні. «Блакитним Місяцем» називається другий повний місяць, що припадає на один календарний місяць. У свою чергу супермісяць - це момент найбільшого зближення Місяця і Землі. Останній раз відразу три астрономічних явища відбулися 30 грудня 1982 року для східної півкулі і 31 березня 1866 року для західної.
Політика Кабмін звільнив Насірова з поста голови ДФС Кабінет міністрів звільнив Романа Насірова з поста голови Державної фіскальної служби. Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає АСН. "Щодо кадрових питань. Є у когось пропозиції? Так, ми направили в Державну комісію звернення та подання. Державна комісія дала свій висновок щодо звільнення Насірова з посади. Тому ми сьогодні ухвалюємо рішення", - заявив прем'єр. Після цього Гройсман ще раз підтвердив, що "з кадрових питань рішення ухвалено". Нагадаємо, раніше Роман Насіров був відсторонений з посади голови ДФС через підозри у неправомірному наданні податкових відстрочок підприємствам газового олігарха Олександра Онищенка. Сам Роман Насіров наполягає, що надавати такі відстрочки входить у його службові повноваження, які він не порушував. Нагадаємо, раніше Київський апеляційний адміністративний суд переніс розгляд справи за позовом Романа Насірова до Державної фіскальної службі України на 13 лютого. Це сталося у зв'язку з відсутністю доказів повідомлення відповідача - Державної фіскальної служби.
Наука і технології оформление ленты  Знайдено останки динозавра віком у 80 млн років Вчені з Ель-Мансурского університету знайшли останки динозавра, який жив на узбережжі океану, існував задовго до появи Середземного моря. Про це пише Alarabiya. Археологи стверджують, що знайдені кістки, які підтверджують факт, що динозавр був завдовжки 10 м і важив 5,5 тонн. Це був травоїдний звір, який жив за часів Крейдяного періоду 80 млн років тому. Наукову експедицію очолив директор Центру розкопок в університеті Мансура, доктор Хішам Салам. Пошуками останків динозаврів вчені займалися з 2010 року. У археологів були дані, що на заході єгипетської пустелі колись жили динозаври. Тому археологи взялися доводити цю теорію. Салам зазначає, що давня тварина нагадує африканського слона. Однак її розміри схожі на тиранозаврів і патаготітана, що жили в Південній Америці.
Економіка Замість передачі землі громадам Кабмін хоче дати їм лише дорадчу функцію Чиновники, які виділяють землю без згоди об'єднаної територіальної громади, залишаться без своїх посад. Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент АСН. "Із завтрашнього дня, згідно з розпорядженням, яке ми сьогодні ухвалимо, жоден Геокадастр країни, підкреслюю, жоден, не має право ухвалювати одноосібно рішення. Хоче провести аукціон щодо землі, будь ласка, вже зараз вони зобов'язані звернутися з клопотанням до об'єднаної громаді. Отримати це рішення об'єднаної громади. І не дай Бог, щоб десь, у якомусь куточку країни або регіоні спробують передати землю без рішення об'єднаної територіальної громади, за це буде абсолютно чітка кримінальна відповідальність", - заявив він. Гройсман пообіцяв, що "викинемо з кабінету, винесемо з кріслом, якщо хтось дозволить собі ухвалити рішення про виділення землі без ОТО", - попередив він. Прем'єр пообіцяв, що наступного тижня в Кабміні буде нарада за участю асоціації об'єднаних територіальних громад. Розпорядження Кабміну набирає чинності з 1 лютого. При цьому перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк під час засідання уточнив, що інвентаризація земель, які підлягають передачі об'єднаним територіальним громадам, почнеться завтра і триватиме до кінця року. За його словами, мова йде про 760 тис. гектарів. Нагадаємо, раніше експерти висловили думку, що прем'єр-міністр Гройсман особисто агітує проти ухвалення президентського закону про деконцентрацію повноважень у сфері земельних відносин. На думку аналітиків, він не зацікавлений у втраті контролю над Госгеокадастром. Оскільки президентський законопроект передбачає переважно послаблення регуляторної політики та дає рішення багатьох проблем у сферах податкової політики та земельних відносин. У законопроекті Порошенка децентралізація дозволить "опустити" розв'язання питань виділення землі до місцевих рад, оскільки нинішня підзвітність Госгеокадастру центральній владі і її повноваження з проведення безкоштовної приватизації призводить до корупційних ризиків. Аналітики впевнені, що саме через Госгеокадастр приватизація земель через аукціони у більш ніж половині випадків проходить із маніпуляціями для того, щоб відсікти місцевих фермерів від доступу до земель їхньої ж громади.
Події оформление ленты  «Примарний гонщик-3»: у Сумах водій їхав на палаючому автомобілі У Сумах патрульні поліцейські врятували водія, у якого під час руху загорівся автомобіль. Про це повідомили в прес-службі Нацполіції Сумської області. Відзначається, що патрульні помітили «Жигулі» на Курському проспекті. Коли автомобіль обігнав патрульну машину, правоохоронці помітили, що з-під днища транспортного засобу виривається вогонь і летять іскри. Після зупинки виявилося, що вогонь охопив моторний відсік. Сам водій причину зупинки зрозумів тільки тоді, коли патрульні підбігли з вогнегасником. Нагадаємо, в результаті масштабної ДТП на вулиці Заболотного у Києві згоріли чотири автомобілі: вантажний автомобіль, мікроавтобус і два легкових автомобілі. У ДТП від удару 6-тонна металева конструкція, яка перевозилася в кузові вантажівки, знесла кабіну машини, яка відлетіла на зустрічну смугу і загорілася.
Події У Бахмуті затримали військового за незаконне вилучення автомобіля У Бахмуті Донецької області був затриманий військовослужбовець Збройних сил України. Про це повідомили в прес-центрі штабу АТО на своїй сторінці в Facebook. Відзначається, що військового підозрюють у незаконному заволодінні транспортним засобом. «У військовій частині призначено службове розслідування», - йдеться в повідомленні. Військова служба правопорядку проводить перевірку, з'ясовуються обставини і причини події. Нагадаємо, 28 січня у Харківському національному університеті Повітряних Сил ЗСУ ім. І. Кожедуба в результаті вогнепального поранення загинув курсант. Поліція розслідує справу за статтею «умисне вбивство» проте з позначкою «самогубство». Тіло курсанта знайшли з вогнепальним пораненням голови. Однак рідні не вірять у самогубство.
Економіка Німеччина дозволила будувати "Північний потік 2» у своїх територіальних водах Німеччина дозволила будувати "Північний потік-2» у своїх територіальних водах. На сайті компанії Nord Stream 2 AG повідомляється, що дозвіл був отриманий в середу, 31 січня. Цей газопровід будується в обхід території України. Будівництво трубопроводу передбачається в територіальних водах Німеччини і прибережній смузі в Лубміні біля Грейфсвальда. Було дано схвалення на прокладку газопроводу довжиною близько 55 км відповідно до Закону про енергетичну промисловість. Нагадаємо, в листопаді 2017 року гірське управління Штральзунда дозволило компанії роботи на континентальному шельфі в ексклюзивній економічній зоні Німеччини. Зараз компанія чекає дозволу на будівництво газопроводу від Фінляндії, Швеції, Данії та Росії. Раніше в Єврокомісії заявляли, що «Північний потік 2» не відповідає інтересам ЄС, а в Польщі навіть заявили, що це загрожує безпеці Євросоюзу. Глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС якомога швидше узгодити підпорядкування європейським законам газопроводу «Північний потік-2». Однак пізніше одна з федеративних земель Німеччини дозволила будівництво «Північного потоку-2».
Економіка Нові тарифи для обленерго підвищать вартість "комуналки" і товарів у магазинах Нові тарифи для компаній в сфері постачання і розподілу електроенергії відіб'ються в вартості комунальних послуг для населення і на цінниках в магазинах. Таку думку висловив екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Цей тариф зачепить, безумовно, і населення зокрема. Він обов'язково увійде в кінцевий тариф як для промисловості, так і для населення. Все це ми побачимо в наших платіжках і в цінах на будь-який товар", - зазначив експерт. За його словами, це підвищення тарифів для компаній в сфері постачання і розподілу електроенергії призведе і до подорожчання послуг водопостачання, до 40% вартості яких залежить від ціни на електроенергію. При цьому Кучеренко додав, що анонсоване підвищення тарифів не пов'язане з RAB-тарифоутворенням. Воно є поточною корекцією тарифів на підвищення операційних витрат і збільшення зарплат. Тому слідом за нинішнім підвищенням тарифів незабаром піде і подорожчання для 6 обленерго в зв'язку з прийнятим RAB-тарифоутворенням. Нагадаємо, Нацкомісія з регулювання ринку електроенергетики з 1 квітня збільшить тарифи компаній в сфері постачання і розподілу електроенергії. Відповідні постанови опубліковані в "Урядовому кур'єрі" за 27 січня. Зокрема, зазначається, що тариф у сфері розподілу електроенергії "ДТЕК Високовольтні мережі" зросте на 103%. Тариф "Київенерго" на поставку і розподіл електроенергії підвищено на 35-90% в залежності від класу споживання. У більшості розподільчих компаній тарифи виростуть в межах 20%.
Економіка Україна виключила Латвію, Естонію та Угорщину зі списку офшорів Кабмін виключив Естонію, Латвію, Грузію, Угорщину і Мальту з переліку країн у частині контролю над трансферним ціноутворенням. Дану постанову ухвалили в ході засідання уряду 30 січня. Зазначається, що дохід, який отримано резидентами Естонії, Латвії та Грузії з українських джерел, не є об'єктом оподаткування, оскільки момент оподаткування виникає на етапі розподілу прибутку, а не його отримання. Система оподаткування в цих країнах передбачає оподаткування корпоративним податком при виплаті доходу за ставкою 15-20%, що не відповідає критеріям формування переліку держав, операції з нерезидентами яких визнаються контрольованими. Нагадаємо, 27 грудня 2017 року Кабмін своєю постановою №1045 збільшив перелік ризикових країн у рамках контролю над трансферним ціноутворенням із 65 до 85 країн. Так, до списку додали Гваделупу, Гватемалу, Французьку Гвіану, Співдружність Домінікани, Домініканську Республіку, Естонію, Іран, Кубу, Лаос, Латвію, Ліван, Маврикію, Мальту, Марокко, Монако, ОАЕ, Сингапур, Грузію та Угорщину.
Суспільство оформление ленты  Кейт Міддлтон продемонструвала кругленький живіт у дизайнерській сукні Герцогиня Кейт Міддлтон разом з чоловіком принцом Вільямом побували на вечірці у британського посла в Швеції. На захід 36-річна вагітна герцогиня одягла довгу сукню шафраново-жовтого кольору з квітковим принтом, передає The Daily Mail. Сукню створив британський дизайнер Erdem, її ціна - близько 2 тисяч фунтів стерлінгів. В гостях у посла також побували шведська кронпринцеса Вікторія з чоловіком, принцом Даніелем, актори Вікандер і Стеллан Скарсгард. На фото з вечірки видно, що у Кейт солідний термін  вагітності. Вже видно животик, плюс герцогиня набрала вагу.Передбачається, що після візиту до Швеції Вільям і Кейт побувають також у Норвегії. Пологи герцогині Кейт повинні пройти в квітні. Це буде третя дитина подружжя, кажуть, що це буде дівчинка.
Економіка Зростання тарифів в Україні не зупинити: НКРЕКП діє в інтересах монополістів - експерт Зростання тарифів на комунальні послуги в Україні безперервне, оскільки Національна комісія з регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) діє в інтересах постачальників, а не споживачів комунальних послуг. Таку думку висловив голова спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея», експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Фундаментальні рішення, які приймаються регулятором, йдуть на користь тільки одній частині ринку - постачальникам і виробникам. Споживач виведений за дужки в будь-яких фундаментальних рішеннях", - зазначив експерт. За його словами, сама ідеологія тарифоутворення в Україні базується на тому, що в її основі лежать витрати компаній. Таким чином, комунальні тарифи зростають разом з витратами компанії на втрати, безгосподарність, неефективне управління, зарплату співробітникам і так далі. Крім того, компанії перестраховуються проти інфляції і девальвації і закладають ці ризики в тарифи. Відповідно, зростання тарифів не зупиниться ніколи. При цьому він додав, що досягти економічно обґрунтованого тарифу при такій ідеології неможливо. Тому, на думку Г. Рябцева, необхідно змінювати такий підхід при формуванні тарифу. Однак зробити це зможе тільки дійсно незалежний регулятор, який буде діяти в інтересах не тільки енергетичних монополістів, а й споживачів енергії. Перш за все, на думку експерта, національний регулятор за допомогою тарифів повинен стимулювати постачальника скорочувати втрати в мережах. Нагадаємо, Нацкомісія з регулювання ринку електроенергетики з 1 квітня збільшить тарифи компаній у сфері постачання і розподілу електроенергії. Відповідні постанови опубліковані в "Урядовому кур'єрі" за 27 січня. Зокрема, тариф в сфері розподілу електроенергії "ДТЕК Високовольтні мережі" зросте на 103%. Тариф "Київенерго" на поставку і розподіл електроенергії підвищено на 35-90% залежно від класу споживання. У більшості розподільчих компаній тарифи зростуть в межах 20%.
Здоров`я В Україні заборонили популярні ліки Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела повну заборону на продаж, зберігання і реалізацію лікарського препарату «Панкреатин». Про це повідомляють «Комментарии». Зазначається, що ліки вироблялися у вигляді порошку в поліетиленових пакетах серії 222.621. Виробником виступав біоза Гезельшафт фюр Ензімтехнологіі мбХ, Німеччина. Причиною заборони останньої партії препарату стала невідповідність кількості ферменту, який відповідає за розщеплення речовин в організмі. У «панкреатині» з цієї партії їх менше ніж мінімально допустиме значення. Суб'єкти, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування даного препарату повинні перевірити і знищити всю партію ліків. У разі невиконання даного розпорядження і при виявленні порушень, власник нестиме відповідальність згідно з чинним законодавством. «Панкреатин» використовується для полегшення процесу травлення, в разі переїдання, вживання важкої їжі після дієти, а також при підвищеному газоутворення.
Економіка Нардеп поскаржилася Гройсману на катастрофу з монетизацією субсидій Народний депутат поскаржилася Володимиру Гройсману на катастрофу з монетизацією субсидій для ОСББ та ЖБК. Про це в інтерв'ю журналістам після засідання Кабміну заявила народний депутат і член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олена Бабак, передає кореспондент АСН. "Ми сподіваємося, що до наступної середи буде вирішене питання з монетизацією субсидій для ОСББ та ЖБК. Прем'єр дав доручення підготувати новий проект постанови, де питання монетизації субсидій для ОСББ та ЖБК нарешті було включено і виконувалося", - заявила Бабак. Вона підкреслила, що у держави є величезна заборгованість перед ОСББ та ЖБК за субсидіями та пільгами. "Сьогодні міністр фінансів сказав, що питання вирішене і є лист на казначейство. Але я не впевнена, що казначейства виконуватимуть рішення Мінфіну, адже це просто лист, а не наказ. Це в цілому говоримо про нерозуміння на державному рівні проблеми монетизації субсидій", - сказала вона. Бабак зазначила, що сьогодні вона виступала на засіданні Кабміну, де повідомила про "катастрофічну ситуацію" з монетизацією. "За останні два тижні ОСББ майже всіх областей зіткнулися з неправомірними вимогами чиновників на місцях щодо відкриття казначейських рахунків із спеціальним режимом використання", - додала вона. Нагадаємо, вчора АСН повідомляла, що новий механізм монетизації субсидій для підприємств-постачальників електрики, природного газу та інших житлово-комунальних послуг, який розробило Міністерство фінансів, фактично заблокував розрахунки за субсидіями між державою і підприємствами.
Суспільство Кабмін виділить колишнім заручникам Донбасу по 100 тис грн Кабмін ухвалив постанову про допомогу колишнім військовополоненим. Про це на засіданні уряду заявив міністр соціальної політики і праці Андрій Рева. "Міністерство соціальної політики України підготувало проект постанови про деяку соціальну підтримку осіб, звільнених з полону. Йдеться про тих людей, які були звільнені останнім часом, а раніше незаконно утримувалися на території Луганської та Донецької областей", - заявив він. Йдеться про виділення одноразової грошової допомоги в розмірі 100 тис грн кожному звільненому. "Також передбачені варіанти забезпечення медичною допомогою, реабілітацією і психологічною допомогою. А також забезпечення тимчасовим житлом", - сказав він. За словами міністра, списки осіб для отримання компенсації надасть СБУ. При цьому прем'єр Володимир Гройсман попросив "чітко верифікувати цих осіб, щоб не було ніяких зловживань".
Економіка З 2015 року українці стали втричі гірше платити за "комуналку" - експерт Заборгованість населення за комунальні послуги з 2015 по 2017 роки зросла в більш ніж три рази. Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Якщо до 2014 року розрив між нарахованим та сплаченим за комунальні послуги був невеликим, то особливо в 2016 і 2017-го роках цей розрив збільшився, і збільшився істотно. За останні два роки заборгованість підскочила більш ніж втричі", - зазначив експерт. За його словами, у листопаді минулого року заборгованість за комунальними послугами досягла "історичного максимуму", - 30,6 млрд грн, тоді як ще в 2015 році рівень заборгованості знаходився в межах 8,8 млрд грн. При цьому А. Сергієнко додав, що причина такого стрибка заборгованості полягає в тому, що населення країни вже дійшло до межі можливості оплачувати комунальні послуги. І ефективних способів змусити населення повністю оплачувати рахунки, на його думку, немає. Як пояснив директор Інституту, спочатку передбачалося, що непомірні витрати населення покриють субсидії, однак і вони побічно виплачуються з кишень населення. У той же час, кількість людей, які претендують на субсидії, за останні кілька років зросла в 3-4 рази. Станом на минулий рік по субсидії звернулося 9,1 млн з 15 млн домогосподарств. "Практично дві третини населення дотуються з державного фонду", - додав А. Сергієнко. Нагадаємо, Нацкомісія із регулювання ринку електроенергетики з 1 квітня збільшить тарифи компаній в сфері постачання і розподілу електроенергії. Відповідні постанови опубліковані в "Урядовому кур'єрі" за 27 січня.У зокрема, тариф в сфері розподілу електроенергії "ДТЕК Високовольтні мережі" зросте на 103%. Тариф "Київенерго" на поставку і розподіл електроенергії підвищено на 35-90% залежно від класу споживання. У більшості розподільчих компаній тарифи зростуть у межах 20%.
Політика Скінчилися гроші: Кім Чен Ин спустошив резервний фонд КНДР Випробування ядерної зброї, а також міжнародні санкції призвели до майже повного спустошення резервного фонду Північної Кореї. Про це інформує Radio Free Asia, посилаючись на джерела в Китаї, які пов'язані з керівництвом КНДР. «Через екстравагантні витрати Кім Чен Ина кошти резервного фонду Північної Кореї, який дістався йому від батька, Кім Чен Іра, закінчуються», - повідомив виданню один зі співрозмовників. За його даними, ядерні випробування, а також запуски балістичних ракет фінансувалися саме з цього фонду. Крім іншого, Пхеньян витратився на будівництво гірськолижного курорту на сході, а також   інші великі пропагандистські проекти. Джерела вважають, що на сьомому році правління Кім Чен Ин зіткнувся з проблемою дефіциту фінансів, які потрібні для управління країною. Співрозмовник розповів про своє знайомство зі співробітниками т.зв. «Офісу 39» - організації, яка щороку приносить до бюджету Північної Кореї від 500 млн до 1 млрд доларів, займаючись контрабандою, міжнародним шахрайством зі страховками і торгівлею наркотиками. Керівництво «Офісу» дуже стурбоване станом справ і чиновники знають про проблему.
Події НАБУ підозрює вісім осіб у заволодінні 247 млн гривень АМПУ Детективи НАБУ повідомили про підозру в заволодінні понад 247 млн ​​грн ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) восьми особам, серед яких - діючі й екс-посадовці підприємства. Про це інформує прес-служба Бюро. «29-30 січня детективи НАБУ під керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру в заволодінні понад 247 млн ​​грн держпідприємством «Адміністрація морських портів України» восьми особам, у тому числі - колишнім і діючим посадовим особам ДП АМПУ», - сказано в повідомленні. Йдеться про наступних осіб: - колишнього голову АМПУ (2014-2017 рр); колишнього начальника відділу закупівель ТОВ АМПУ (2015-2018 рр); колишнього першого заступника голови АМПУ (2015-2017 рр); колишнього заступника голови АМПУ з фінансів (2015-2016 рр); заступника начальника Одеського філіалу АМПУ; представника нерезидента (підприємства-учасника злочину); директора ТОВ; бенефіціара ТОВ. Як вказується, дії підозрюваних були кваліфіковані за ст. 191 ч. 5 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем у великих розмірах, вчинених організованою групою) КК України.
Економіка Війна і санкції бізнесу не перешкода: У 2017 імпорт в Україну з Росії зріс на 40% Незважаючи на війну, санкції і політичну напругу, економічні відносини з Росією Україна відновлює активно, більш того збільшився в 1,5 разу так званий енергетичний імпорт. Так, ввезення товарів з країни-агресора за 2017 збільшилося на цілих 40%. Про це заявили в Національному банку України. Із Росії в Україну активно завозили нафтопродукти, вугілля і добрива. У той час, як з країн ЄС в Україну рівень імпорту збільшився лише на 23%. У НБУ констатували, що в країні поступово збільшується так званий енергетичний імпорт. За рік він зріс в 1,5 разу. Причиною тому послужив дефіцит вугілля на внутрішньому ринку й активізація приватних імпортерів природного газу. Примітно, що збільшуючи реалізацію своєї продукції в Україні, Росія весь час скорочує ввезення товарів з нашої країни. Так, за даними НБУ, незважаючи на зростання експорту в Росію, її частка в загальному обсязі експорту українських товарів скоротилася до 8.5% (з 9.1% у 2016 році). А ось країни ЄС стали найбільшим торговим партнером України, і їх частка в загальному експорті товарів зросла більш ніж на 3% - до 35,4%
Політика Саакашвілі сам попросився на допит до суду у справі "екс-беркутівців" Лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі викличуть до суду для надання свідчень у справі колишніх "беркутівців". Як повідомляє кореспондент АСН, Саакашвілі сам попросив прокурорів на суді допитати його як свідка. Святошинський суд задовольнив відповідне клопотання прокурорів і викликав опального політика на засідання 13 лютого. У той же час сторона захисту колишніх "беркутівців" висловилася проти цього. Адвокати зажадали спочатку допитати двох громадян Грузії, які "повинні розповісти про те, що по учасниках Революції Гідності і правоохоронцях стріляли невідомі з будівлі консерваторії 20 лютого 2014 року". У той же час прокуратура наполягає - версія двох грузин і так званого "італійського відео" показаннями Саакашвілі повністю спростовується. "В кінці минулого року в суді було вирішено питання про допит двох громадян Грузії, які розповіли про репортажі італійців про вбивства на Майдані 20 лютого 2014 року. Був допитаний колишній президент Грузії Саакашвілі. В зв'язку з тим, що інформація Саакашвілі повністю спростовує повідомлення у відео італійців, ми хочемо допитати його як свідка", - заявив прокурор Яніс Симонов.
Політика Конфлікт в Україні складний, але до нього залучені великі фігури - грузинський правозахисник Конфлікт в Україні дуже складний, але до нього привернуто увагу великих політичних фігур на світовій арені. Таку думку висловив грузинський громадський та політичний діяч, що протягом 25 років займається переговорами зі звільнення полонених і заручників під час конфліктів на Кавказі Паата Закареішвілі на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Український конфлікт дуже великий і, відповідно, замішані великі фігури, перші особи. Я пам'ятаю роль Ердогана, Меркель теж багато займається. У вас важча ситуація, і, відповідно, гравців більше. Відповідно, їх можна більше залучати", - зазначив правозахисник. За його словами, до процесу переговорів з Кремлем українська сторона може залучати міжнародних послів, які також зацікавлені в тому, щоб підвищити свою роль і заявити про себе на міжнародній арені. При цьому він додав, що при проведенні переговорів щодо звільнення заручників і політв'язнів між протиборчими сторонами міжнародних конфліктів, дуже важливо відокремити політику від гуманітарних питань і поставити на чільне місце життя людей. "Там, де політика не проходить, дуже часто проходять гуманітарні питання", - додав він. Політики ж, за його словами, більш схильні робити гучні заяви, які тільки шкодять переговорному процесу. Нагадаємо, 30 січня президент Петро Порошенко провів зустріч з міністром закордонних справ Італії, головою Організації з безпеки і співпраці в Європі Анджеліно Альфано. Під час зустрічі Порошенко розповів Альфано про ситуацію на Донбасі і привітав його рішення відвідати регіон.
Події Дівчина продасть невинність заради порятунку своєї родини Юна уродженка Бразилії зізналася, що планує віддати невинність за гроші заради благополуччя її родини. Історію дівчини розповіло видання The Mirror. Розалі Піньо повідомила, що їй пропонують вже 500 тис. євро за ніч, і розраховує, що до травня сума зросте. 19-річна бразилійка пояснила, що на такі заходи її штовхнула бідність. «Я роблю це заради своєї сім'ї. Нас семеро: мати, три сестри і два брати. Після того як батько кинув нас 10 років тому, справи пішли погано», - говорить вона. За її словами, в родині працює її старший брат, а його зарплати в 165 євро ледь вистачає на комунальні платежі. «Ми їмо один раз на день. Зазвичай рис і трохи м'яса, щоб його розбавити», - додала Піньо. Іноді вона знаходить тимчасову роботу, але через великий рівень безробіття і навчання в інституті вона не може влаштуватися на постійне місце. Дівчина вважає, що це найкращий спосіб розпорядитися своєю цнотою. Вона навіть склала правила для майбутнього покупця: він повинен показати документи про відсутність венеричних та інших захворювань, повинен "оберігатися" і бути тверезим. Дівчина дозволить провести з нею не більше 12 годин лише одному чоловікові, який не матиме право на «жорстокість, а також здійснення дій, які будуть здатні пошкодити її психічному і фізичному стану».
Наука і технології оформление ленты  Косатка навчилася повторювати слова людей. Опубліковано цікаве відео 14-річна самка хижого дельфіна-косатки, яка живе в аквапарку Marineland у французькому місті Антіб, навчилася вимовляти кілька англійських слів. Ссавець грайливо повторює за дресирувальниками слова "привіт", "Емі", "раз, два, три", "бай-бай", повідомляє Экспресс. Природно, що дельфін не говорить ротом, він видає звуки дихалом, яке розташоване у нього над головою і практично завжди не занурене у воду. Ще косатка вміло доповнює свої виступи низькочастотним попискуванням і пирханням, що іноді виглядає дуже смішно.   Хоча дослідники не збиралися таким чином навчити косатку розмовляти, але не виключено, що в майбутньому це все ж стане можливо, оскільки дельфіни демонструють надзвичайно високі показники інтелекту. Професор Хосе Абрамсон, з Мадридського університету в той же час говорить, що люди повинні бути обережні і не нав'язувати людські концепції тваринам. «Ми виграємо більше, якщо спробуємо зрозуміти природний спосіб спілкування кожного виду у своєму середовищі, ніж якщо ми спробуємо навчити людської мови», - говорить учений.
Кримінал оформление ленты  В "Сухолуччі" Януковича полюють уже нові "царьки" і нещадно рубається ліс Тисячі гектарів закритої парканом території, масова, ніким неконтрольована вирубка лісу. Екологи привідкрили завісу того, що відбувається сьогодні в Сухолуччі, колишньому мисливському господарстві біглого президента Януковича. Зараз ця територія належить Держлісагентству України. «Але там є ще один господар – товариство «Кедр», громадська мисливська організація, що отримала ліс в оренду на 49 років, створена ще Януковичем для організації «царських полювань», - пояснює директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. Міністерство екології, Комітет з екології Верховної ради, громадські організації виступили з пропозицією створити в Сухолуччі національний парк, щоб підтримувати там природні багатства. «Але «Кедр» не вважає це за доцільне, тому що вони там полюють і організовують «царські полювання» вже для нових господарів, - продовжує Борейко. – Там сотні мисливських вишок, величезна територія лісу, обгороджена великим парканом-сіткою, що перешкоджає вільному доступу людей, а це незаконно. Всі заїзди в ліс закриті шлагбаумами з написом «Кедр». Людям залишена зовсім маленька частина лісу між дорогою і Дніпром. «Кедру» віддані приблизно 20 тисяч гектарів. При цьому під виглядом санітарної чистки там ведуться великі рубки лісу, яких не було навіть при Януковичі». «Говорили про те, що ми покінчимо з царським полюванням, створимо тут національний парк, але пройшло три роки і нічого не робиться. Я так розумію, вже знайшлися нові господарі і «Кедр» під них ліг. І взагалі таке враження, що все це чекає повернення Януковича», - обурюється еколог. За словами Борейка, для створення національного парку не вистачає підпису керівника Держлісагентства України: «А якщо цього не зробити, то весь ліс просто вирубають і знищать всіх тварин, і не буде вже сенсу там щось створювати. Там же класна територія, можна і гриби збирати, і ягоди, проводити спортивне орієнтування, їздити на шашлики, риболовлю».
Культура оформление ленты  Співачка Тayanna підкорила піснею, з якою хоче представляти Україну на "Євробаченні" Пісня "Леля", з якою молода українська співачка Тayanna побореться за право представляти Україну на конкурсі "Євробачення", отримала безліч позитивних відгуків у Мережі. За опублікованими на Youtube каналі співачки відео, яке за два дні прослухали понад 160 000 разів, тільки позитивні відгуки. Пісня дуже ритмічна і перегукується за духом з іншими композиціями, з якими викликала резонанс і бурхливі обговорення в соціальних мережах. Не можна не помітити, що композиція Таянни перегукується з номером Руслани, який вона презентувала на Євробаченні-2004 і перемогла з ним. Нагадаємо, пісня української співачки називалася Wild dances, а номер - весь пронизаний енергією і дикою первісністю. Менш "дику", але схожу ритмічну пісню представила від України в 2006 році ще юна Тіна Кароль. Show Me Your Love, красномовно називалася її пісня, в яку не можна було не закохатися. Правда на Євробаченні вона зайняла лише 7 місце. А ось найгламурнішу схожу пісню на конкурсі Євробачення представляла Ані Лорак, яка нині віддає перевагу Росії над Україною. Її Shady Lady в 2008 році отримала друге місце конкурсу, поступившись місцем Дімі Білану. Ну і як же не згадати Вєрку Сердючку, яка здивувала глядачів Євробачення в 2007 році піснею Dancing lasha tumbai. Пісня складається з практично безглуздого, але веселого набору слів. Нагадаємо, саме через цю назву на Україну образилися росіяни - їм чулися слова прощання "russia goodbye" замість фрази "lasha tumbai".
Політика У Кремлі паніка: у Путіна закликали Київ зняти економічну блокаду Донбасу РФ закликала Україну повністю зняти інфраструктурну й економічну блокаду непідконтрольної території Донбасу. Про це повідомляє постпред Росії в контактній групі із врегулювання конфлікту Борис Гризлов, передає РИА Новости. «Ми закликаємо Київ відмовитися від силового сценарію, а також вжити дієві, реальні кроки в економічній, політичній та гуманітарній сферах», - сказав Борис Гризлов за підсумками засідання групи. За його інформацією, потрібно повністю зняти інфраструктурну й економічну блокаду Донбасу. «Продовжити обмін утримуваними особами, щоб завершити його за формулою «всіх на всіх», як було передбачено в комплексі заходів», - зазначає він. Крім цього, «потрібно ввести в дію закон про особливий статус Донбасу, з набуттям його чинності за формулою Штайнмайєра, а також закон про амністію».
Політика Росія проігнорує рішення ЄСПЛ щодо українських політв'язнів, але тиск Заходу посилиться - Мін'юст Росія проігнорує рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо українських політичних в'язнхів у РФ, але тиск Заходу на Кремль посилиться. Таку думку висловив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Росія не виконує прямі рішення суду щодо ситуації стосовно Криму, тому ми можемо прогнозувати, що Росія буде ігнорувати як прямі накази суду, так і фінальне рішення, яке займе певний час", - зазначив експерт. За його словами, разом з тим, українська сторона розраховує, що рішення ЄСПЛ, як і сам процес, приверне увагу міжнародної громадськості до проблеми політичних ув'язнених. На його думку, така увага посилить тиск на РФ з боку західних партнерів України. При цьому він додав, що увага західних політиків дозволить, як мінімум, поліпшити умови утримання політичних в'язнів в РФ. Нагадаємо, вчора, 30 січня, глава Мін'юсту України Павло Петренко заявив, що Україна має намір подати до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) новий позов до РФ, звинувативши Москву в переслідуванні українців «за національною ознакою».
Політика Глави ОСББ вимагають від Мінфіну скасувати кабальне розпорядження по субсидіях і пільгах Президент ГО «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Наталія Олійник повідомила, що глави ОСББ вимагають від Міністерства фінансів України скасувати кабальне розпорядження по субсидіях і пільгах. Про це повідомляє кореспондент АСН. "Ситуація в країні просто вибухнула, враховуючи дію постанови Кабміну під номером 256 ще від 4 березня 2002 року і той порядок, який видав Мінфін в 20-х числах 2017 року. Ці зміни в діяльності ОСББ просто підірвали всю країну. Адже цим порядком Мінфіну глав ОСББ зобов'язують відкривати казначейські рахунки, куди будуть надходити кошти за субсидіями та пільгами", - заявила вона. Більш того, цим розпорядженням Мінфіну прописано: на що йтимуть ці гроші. "І якщо вони не будуть використані протягом 5 днів, то вони відразу будуть повертатися в бюджет. Тобто, на ОСББ Кабмін хоче повісити ярлик такого, що надає послуги. Хоча субсидії і пільги повинні бути допомогою конкретній людині, а ОСББ не може брати на себе обов'язки розподільника пільг і субсидій. Це обов'язок держави", - заявила вона. У свою чергу, Тетяна Бойко - представник ГМ "ОПОРА" нагадала, що влада неодноразово обіцяла забезпечити монетизацію субсидій. "Це наше зобов'язання перед МВФ. Але влада вже чотири роки розповідає про те, що колись буде монетизація. Однак в підсумку влада просто шукає варіанти і всілякі рішення, щоб не переходити на монетизацію субсидій. Хоча Світовий банк вже виділяв гроші на створення єдиного реєстру одержувачів субсидії. Просто немає політичної волі для переходу до адресної допомоги, а ОСББ, які вирвалися з маніпуляцій з субсидіями, хочуть повернути на це коло", - сказала вона. Голови ОСББ пообіцяли, що почнуть в столиці акції протесту, якщо Кабмін не погасить існуючу заборгованість по субсидіях і пільгах, а також, якщо не скасує розпорядження Мінфіну. Відзначимо, що ця проблема була піднята сьогодні на засіданні Кабміну. Так, член профільного Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олена Бабак розповіла в інтерв'ю журналістам, що прем'єр Володимир Гройсман пообіцяв винести на наступне засідання новий проект постанови, який скасує розпорядження Мінфіну для глав ОСББ відкривати казначейські рахунки для отримання коштів по субсидіях і пільгах.
Події оформление ленты  Під Києвом районний чиновник попався на великому хабарі Співробітники Нацполіціі України затримали в Київській області чиновника райдержадміністрації, який вимагав 100 тис. дол. хабара за вирішення земельного питання. Про це сьогодні, 31 січня, передає прес-служба НП України. У повідомленні говориться, що глава відділу однієї з РДА вимагав хабар за видачу документів на оренду землі рекреаційного призначення та водного фонду на території району.«Співробітники управління захисту економіки по Київській області спільно зі слідчими прокуратури задокументували отримання посадовою особою частини обумовленої їм неправомірної вигоди в розмірі 2000 доларів. В ході проведення обшуків правоохоронці вилучили кошти, а також необхідну документацію», - сказано в повідомленні. За даними правоохоронців, гроші чиновник планував передати керівництву органу виконавчої влади.
Здоров`я Наближається Великий піст. Які його головні правила У лютому всіх православних в Україні очікує важливий етап - початок Великого посту. 18 лютого завершується Масляний тиждень, і з 19 лютого віруючі повинні перейти до жорстких обмежень, адже аж до головного християнського свята Великодня триватиме Великий піст. Цей період у сорок вісім днів даний православним у пам'ять про шлях Христа на Голгофу: перші сорок днів посту нагадують про його сорокаденну самотність у пустелі перед виходом на Проповідь, два свята, Лазарева субота і Вхід Господній в Єрусалим, говорять про події, що відбувалися незадовго до розп'яття, і шість днів Страсного тижня розповідають про страждання Христа і його хресну смерть. Згідно з православною традицією, миряни протягом всього посту повинні дотримуватися суворого посту і стриманості. Причому, всупереч розхожій думці, піст не обмежується відмовою від тваринної їжі - важливіше в цей період дотримуватися "душевного" посту. АСН дізналася, що необхідно робити в період Великого посту. Молитися Молитві у Великий піст відводиться особливе місце - без неї ніякі тілесні обмеження не матимуть жодного значення. Якщо в повсякденному житті на молитву не вистачає часу, то в період посту молитися потрібно багато й щиро - знайти на це час потрібно і вранці, і ввечері. Потрібно просити Господа вказати на гріхи, а також щиро покаятися. Також потрібно постаратися читати молитви з більшою увагою, ніж зазвичай. Відвідувати Храм У період посту потрібно регулярно причащатися і ходити на найголовніші великопісні служби. Робити це слід хоча б раз на тиждень або, принаймні, один раз за піст. Також важливо сповідатися і радитися зі своїм духівником. Читати Євангеліє Читанню духовної літератури також варто відводити більше часу в піст. Читанням Євангелія можна замінити більш звичні перегляд телевізора, вивчення новин в інтернеті або читання світської літератури перед сном. Віруючим радять прочитати за піст хоча б одне Євангеліє або освіжити його в пам'яті. Дотримуватися тілесного посту Згідно з традицією Православної церкви, під час Великого посту не можна їсти їжу тваринного походження - м'ясні й молочні продукти, яйця, рибу (крім двох днів), природно, не можна вживати алкогольні напої. Більш того, не в усі дні посту дозволяється навіть рослинна олія. Для мирянина монастирські правила можуть виявитися непосильними, тому слід разом зі священиком визначити ступінь свого харчового посту.Також потрібно врахувати стан здоров'я і спосіб життя, рівень щоденного фізичного навантаження, які можуть бути несумісні із жорсткими обмеженнями в їжі. Крім того, у Великий піст не можна вінчатися, а подружжю рекомендується утримуватися від близькості. Радіти Відмова від розваг і плотських радощів не має негативно позначатися на настрої постити. Навпаки, підходити до цих обмежень необхідно щиро, з добрим почуттям, а не тягнути з останніх сил як важку ношу. У період Великого посту можна побачити, як багато в житті є порожніх речей, що тільки видаються необхідними. Не можна бути злим і дратівливим, ображати і засуджувати інших, демонструвати гординю. Все це лише знецінить зусилля і віддалить від Христа.
Події Суд заарештував екс-главу Адміністрації морпортів Солом'янський райсуд Києва помістив під варту колишнього главу Адміністрації морських портів України (АМПУ) Андрія Амеліна. Про це повідомляє САП у себе в Facebook. Відзначається, що він був заарештований з альтернативою внесення застави в розмірі 12 млн грн. «У середу, 30 січня, слідчий суддя Солом'янського райсуду Києва частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, яке було погоджено з прокурорами САП і призначив затриманому напередодні за підозрою в розкраданні коштів ДП «Адміністрація морських портів України» колишньому главі ДП АМПУ запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою внесення застави в розмірі 12 млн грн», - сказано в повідомленні. Крім цього, директору ТОВ «Техморгідробуд Миколаїв» було призначено утримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 1,9 млн гривень.
Політика Главред "Страна.ua" Гужва попросив політичного притулку в Австрії Главред видання «Страна.ua» Ігор Гужва покинув Україну і звернувся до влади Австрії з проханням надати політичний притулок. Про це заявив адвокат Андрій Портнов у себе на сторінці в Facebook. «Ігор Гужва легально прибув до Відня (Австрія), де звернувся до місцевої влади з проханням про надання політичного притулку. Ми вже зібрали пакет документів, який доводить політично мотивоване вибіркове правосуддя щодо Гужви, фальсифікацію його кримінальних проваджень та скоординовану роботу правоохоронців, які управляються президентом Петром Порошенком. Влада Австрії терміново видала йому документ, який констатує його легальне перебування в країні після звернення за захистом, а також приступили до розгляду матеріалів», - пише він. У 2017 році видання «Страна.ua» звернулося до ЄС та послів G7 з проханням захистити видання від тиску.
Події Охоронець ювелірного магазину на Львівщині виніс золота на 100 тис. грн У Львівській області в Дрогобичі ювелірний магазин шість місяців обкрадав його власний охоронець. Чоловік встиг винести золота майже на 100 тис. грн, передає Сегодня. «В основному, пропадали непомітні маленькі персні. У магазині систематично робилася ревізія, перевірялися документи, але все безрезультатно, поки не поставили камеру відеоспостереження. Через тиждень камера зафіксувала злодія на гарячому», - каже власниця магазину Тетяна Бударова. 21-річного охоронця в магазин взяли за рекомендацією знайомих. Це була його перша робота, і він протримався там пів року. Золоті вироби молодик здавав у ломбарди, повертаючись додому з роботи. Він оформляв все на свій паспорт. За півроку охоронець винес півсотні золотих прикрас, більшу частину коштів він прогуляв. Зараз батьки хлопця взяли кредит, щоб повернути кошти. Сподіваються, що це пом'якшить покарання.
Події оформление ленты  В "Борисполі" затримали нелегальну партію відеокарт для майнінга кріптовалют Співробітники Державної Фіскальної Служби на митному посту в міжнародному аеропорту «Бориспіль» виявили схему незаконного переміщення великої партії відеокарт, які призначені для майнінга кріптовалют. На сайті ДФС повідомляється, що вантаж слідував за адресою вітчизняного суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності авіатранспортом. «Порушники придбали дороге устаткування в Гонконзі і намагалися перемістити його через українську митний кордон з приховуванням від контролю шляхом подання документів, що містять неправдиві дані щодо вартості товару», - йдеться в повідомленні. В ДФС відзначають, що в результаті незаконних дій бюджет України міг зазнати втрат. Згідно з даними на сайті гонконгського виробника, мінімальна ціна партії товару становить 13 млн грн в еквіваленті. За даним фактом розпочато адміністративну справу. Було вилучено 200 зазначених приладів вагою 950 кг.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,8665900230408-/ /-pc-/
Top