counter
Архів Повернутись назад 30 Грудня 2015
30 Грудня
Суспільство У Лондоні запобігли теракту Сімейну пару визнали винною в підготовці масштабних терактів у торговому центрі та метро в Лондоні, повідомляє Королівська прокуратура Великобританії. Суд 29 грудня визнав винними 25-річного Мохаммеда Рехмана і 24-річну Сану Ахмед Хан у змові з метою теракту в торговому центрі Westfield в Лондоні або в лондонському метро. Поліція звернула увагу на них після того, як Рехман на сторінці у Twitter під аккаунтом Silent Bomber (Тихий підривник) опублікував запитання: «Торговий центр Westfield або лондонське метро? Будь-які поради прийму із вдячністю». Він просив фоловерів порадити, де краще вчинити теракт. Вони обидва неодноразово для натхнення переглядали відеозапис зі зверненням Шехзада Танвіра - смертника, що вчинив теракт у лондонському метро 7 липня 2005 року. Рехман навчився робити бомби вдома, він здійснював експериментальні підриви у власному саду, його дружина, що поділяє екстремістську ісламську ідеологію, допомагала йому фінансово й купувала хімікати, з січня 2014 року вона витратила на це понад 14 000 фунтів стерлінгів, взятих у кредит. Рахман продовжував вести Twitter і більш чітко формулювати свої наміри, погрожуючи вчинити вибух. Як повідомила голова контртерористичного відділу, саме твіти Рехмана вивели на слід його та дружини. Під час обшуків в їхній оселі виявили близько 10 кг нітрату сечовини - вибухонебезпечної речовини, яке використовується для створення бомб терористами Афганістану, Іраку й Пакистану.
Події У Києві грабіжники, тікаючи від погоні, відкрили по поліцейських вогонь з автомата Учора в Києві сталося збройне пограбування. Про це на своїй сторінці у Facebook написав радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк. За його словами, у громадянина було викрадено 70 тисяч доларів США. Під час втечі зловмисники застосували зброю проти правоохоронців. «Зловмисники відкрили по них стрілянину з автомата. Наша дівчина-поліцейська, діючи відповідно до інструкції, відкрила вогонь. Під час переслідування поліцейське авто потрапило в ДТП, уникаючи зіткнення з цивільними машинами», - написав Шкіряк. Наразі обидвох поліцейських у стані середньої важкості госпіталізовано. Шкіряк також зазначив, що до складу групи входить близько 10 осіб, частина з них - вихідці з Донецької області. «Враховуючи кримінальний почерк злочинців, ця група причетна до низки подібних злочинів. У столиці оголошено план «Перехват». Тривають усі необхідні слідчо-оперативні заходи щодо встановлення місцеперебування та затримання злочинців. Зловмисники небезпечні, озброєні й можуть чинити опір. У зв'язку з цим до спецоперації з їх знешкодження залучено відповідні оперативні підрозділи поліції, патрульних і поліцейського спецназу Києва», - зазначив Шкіряк.
Суспільство ДержНС рекомендує утриматися від алкоголю 30 грудня Державна служба з надзвичайних ситуацій рекомендує не вживати алкоголь і не курити поза приміщенням, щоб уникнути переохолодження організму 30 грудня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДержНС. «За прогнозами Укргідрометцентру, 30 грудня на території України спостерігатиметься холодна без опадів погода з температурою вдень 5-10 °С морозу; у західних, більшості південних областей вдень 1-6 °С морозу. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер північно-східний, 5-10 м/с, у південній частині окремі пориви 15-20 м/с», - йдеться у ньому. У зв'язку з цим ДержНС рекомендує громадянам дотримуватися низки правил, щоб уникнути переохолодження та обмороження. Зокрема, не вживати алкогольних напоїв, оскільки алкогольне сп'яніння сприяє високій втраті тепла і водночас викликає ілюзію тепла. «Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження», - підкреслюється в повідомленні. Також рекомендується не курити поза приміщенням і носити просторий одяг. «Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, який не промокає», - додають у ДержНС. Крім того, рекомендується у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащувати спеціальним кремом, не носити металевих (у тому числі золотих і срібних) прикрас, а перед виходом з приміщення бажано поїсти. Також рекомендують батькам стежити за дітьми, перебування яких поза приміщенням при низьких температурах не повинно перевищувати 15-20 хвилин.
Суспільство оформление ленты  Податківці ліквідували злочинне угруповання, яке ввозило в Україну взуття під виглядом «гуманітарки» У Київській та Одеській областях співробітники податкової міліції в результаті проведеної спецоперації знешкодили злочинне угруповання, яке ввозило з Китаю на територію України взуття під виглядом гуманітарної допомоги. Як повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби, група зловмисників створила й контролювала 12 благодійних організацій, на адресу яких надходила гуманітарна допомога. «Безпосереднім замовником товарів була громадянка Китаю, що проживає в Одесі, куди з Китаю доставлялися партії взуття. Після прибуття в порт вантаж автомобільним транспортом вирушав до Києва, де було зареєстровано благодійні фонди. Уже в столиці до процесу долучалися ще кілька учасників злочинної групи, які відповідали за митне оформлення товару під виглядом гуманітарної допомоги », - ідеться в повідомленні. При цьому, відповідно до норм чинного законодавства, жодних платежів до державного бюджету не здійснювалося. У ДФС підкреслили, що донором благодійної допомоги, згідно з документацією, була компанія зі Сполучених Штатів Америки. Наразі щодо неї здійснюється перевірка. Після проведення всіх митних формальностей взуття в нічний час поверталося на склади до Одеси для подальшого продажу. «З метою нейтралізації нелегальної схеми на території Київської та Одеської областей, а також в обласних центрах 15 мобільних груп провели 23 обшуки. У результаті було виявлено та вилучено 1,3 мільйона гривень готівкою, 46 печаток благодійних і комерційних організацій та суб'єктів-нерезидентів, чотири дозвільних штампи державних установ, комп'ютерну техніку, а також майже 132 000 пар взуття вартістю понад 60 мільйонів гривень», - відзначили в ДФС. Крім того, раніше співробітниками податкової міліції було виявлено та вилучено 43 000 пар взуття вартістю близько 22 млн гривень, які було ввезено на територію України за аналогічною схемою. Таким чином, за результатами вжитих заходів співробітниками податкової міліції ліквідовано незаконну схему ввезення й реалізації на території України взуття під виглядом гуманітарної допомоги та вилучено з незаконного обігу товарів, вартість яких становить понад 80 млн грн. Наразі розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів), триває.
Економіка Яресько назвала 2015-й роком, складним для Мінфіну Для Міністерства фінансів 2015 рік був дуже складним. Про це на брифінгу заявила голова відомства Наталія Яресько. «Для Мінфіну цей рік був дуже важким, і сьогодні я буду говорити з вами про зменшення податків або про те, який ресурс ми направимо на розвиток реальної економіки. А рік тому, у грудні 2014 року, головне питання, яке мене турбувало, це де взяти гроші на виплати зарплат, пенсій, тому що скарбниця була геть порожня. Тобто у нас ситуація повністю змінилася за цей рік, і за це ми всі повинні бути щасливі», - сказала вона. Голова відомства нагадала, що Україна отримала значний пакет міжнародної підтримки, включаючи 6,7 млрд доларів від МВФ, які вже надійшли. «Ми провели бюджетну політику так, що ми не маємо заборгованостей по зарплатах, і більше того, ми почали повертати якісь борги, які були взяті раніше», - додала вона.
Суспільство Ірландців назвали нащадками жителів Причорномор'я Вчені з'ясували походження ірландців. Згідно з отриманими даними, цей кельтомовний народ є нащадком хліборобів із Середземномор'я, які знищили найдавніше населення Смарагдового острова, а також скотарів із Причорномор'я. Про відкриття повідомляється в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Генетичні свідоцтва вчені отримали з останків жінки, похованої поблизу Белфаста приблизно п'ять тисяч років тому, і трьох чоловіків, які жили три-чотири тисячі років тому й були поховані на острові Ратлін (графство Антрім). Повногеномний аналіз останків показав, що предками сучасних ірландців були землероби неоліту, які прибули з півдня Європи і принесли на острів навички скотарства, вирощування зернових, виготовлення кераміки. За ними прийшли скотарі з причорноморських степів, здатні добувати мідь і виготовляти золоті вироби. Вихідці з Причорномор'я принесли до Ірландії гени гемохроматозу (захворювання, пов'язаного з відкладенням надлишкового заліза у тканинах організму). Гемохроматоз зустрічається на острові настільки часто, що іноді його називають «кельтською хворобою». Переселенці з причорноморських степів також дали остров'янам гени, що дозволяють засвоювати лактозу (і пити молоко), та, ймовірно, саму ірландську мову. «Усією Європою бронзового століття пройшла потужна хвиля генетичних зрушень, і докотилася вона від Причорномор'я до найзахіднішого острова», - заявив співавтор статті генетик Ден Бредлі (Dan Bradley). Автори дослідження - вчені з Дубліна йі Белфаста - підкреслюють, що дві найбільші події найдавнішої історії Європи (виникнення землеробства й металургії) було пов'язано не з оволодінням новими навичками, а з появою нових народів. Стародавні популяції мисливців-збирачів було зметено хвилею цих переселенців. Крім того, схожість геномів людей бронзового століття й сучасних ірландців, шотландців та валлійців свідчить про те, що вже чотири тисячі років тому склалися основні характеристики «острівного» (відмінного від галльського) генома кельтів і, як припускають вчені, - ірландського народу.
оформление ленты  Блог: 
Політика Країна нарешті повинна змінитися, інакше її просто не стане Необхідно, щоб 2016-й став роком позитивних змін. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Андрій Лозовий. «2015-й був дуже складним роком для всіх. Тому потрібно, щоб 2016-й став роком позитивних змін. Країна нарешті повинна змінитися. Інакше її просто не стане. Разом з тим говорити, що не було нічого позитивного, також неправильно. Але все нагадує косметичний ремонт, а потрібно змінювати систему», - сказав він. За його словами, необхідно провести економічну модернізацію. Крім того, потрібно розробити концепцію судової реформи. «Зараз пропонують те ж, що пропонував і Янукович. Суддів хочуть зробити підручними президента. Необхідно звільнити всіх суддів, прокурорів і починати будувати систему наново», - зазначив депутат. Разом з тим депутат вважає, що складно передбачити, чи відбудуться у 2016 році позачергові парламентські вибори. «Чи будуть вибори - невідомо. Ми виборів не боїмося. Але для країни це не дуже вигідно, бо на їх проведення потрібні мільярди з бюджету. Крім того, це і дестабілізація ситуації, а також можливість зайти до парламенту великій кількості регіоналів. Тому оптимальний варіант - це просто створення нової коаліції в чинному парламенті. Головне - мати політичну волю», - резюмував Лозовий.
Політика У РФ заборонили роботу турецьких турагентств, готелів і будівельників Турецьким компаніям та організаціям, контрольованим громадянами Туреччини, з 1 січня 2016 року заборонено займатися низкою робіт на території Російської Федерації (РФ). Відповідний перелік опубліковано на офіційному сайті Кремля. Так, згідно з документом, турецькі компанії не зможуть більше займатися будівництвом, архітектурним та інжерно-технічним проектуванням, діяльністю туристичних агентств, готелів, виконанням робіт для забезпечення державних потреб і обробкою деревини. Також уряд опублікував список компаній, яких не торкнеться заборона на наймання турецьких громадян. До їх числа увійшли, зокрема, «Рено Росія» та «Форд Соллерс», що збирають автомобілі. «При цьому передбачено, що перелік не застосовується до контрактів, укладених до дня набрання чинності постановою про затвердження переліку, на строк дії таких контрактів», - ідеться в повідомленні прес-служби відомства.
Суспільство У Черкаській області водій ховався від поліції і випадково заїхав до поліцейського відділку У Черкаській області водій Daewoo грубо порушив правила дорожнього руху і, ховаючись від переслідування поліцейських, випадково заїхав до поліцейського відділку. Про це повідомляє ГУНП в області. «Автомобіль на великій швидкості проїхав на червоне світло світлофора й мало не скоїв дорожньо-транспортну пригоду. Його координати було передано автопатрулям. За кілька хвилин вони знайшли автомобіль, але водій на вимогу поліцейських зупинитися не відреагував і продовжив рух, далі порушуючи правила дорожнього руху. Водій-утікач проїхав майже півміста і, намагаючись сховатися в його провулках, заїхав у відкриті ворота одного з відділень поліції, де і був затриманий», - сказано в повідомленні. В авто у 27-річного місцевого жителя знайшли паперовий згорток з подрібненою речовиною зеленого кольору, схожою на канабіс. Від огляду порушник відмовився. На хлопця складено два адмінпротоколи, відкрито кримінальне провадження.
Суспільство У ГПУ підтвердили справжність оприлюднених матеріалів у справі Корбана Усі матеріали, оприлюднені у справі лідера УКРОП Геннадія Корбана, є справжніми. Про це заявив на брифінгу слідчий Головного слідчого управління Генпрокуратури Микола Макєєв. Матеріали було вилучено під час обшуків відповідно до чинного КПК. «Після вчорашньої прес-конференції в ЗМІ захисники Геннадія Корбана сказали, що все, що ми показали, - фальсифікація. Незрозумілі папірці. Хочу зазначити, що з першого дня, коли захисники долучилися до справи пана Корбана, вони раз у раз кричать про те, що в матеріалах кримінального провадження стосовно Корбана тільки сфальсифіковані документи. Підкреслюю, це не так. Кожен папір, яких ми вчора показали частину, ми отримали відповідно до вимог чинного Кримінально-процесуального кодексу», - сказав Макєєв. Слідчий заявив, що у протоколах обшуків усі вилучені документи описано й долучено до матеріалів справи. «Відео та папери, які були вилучені, можна дивитися безперервно. Проводиться колосальна робота слідчою групою з цього приводу, аналізується кожен папір, який вилучили під час обшуків, проведених відповідно до вимог закону. Усі документи є справжніми, а не сфальсифікованими, як про це говорить сторона захисту», - розповів Макєєв.
Суспільство оформление ленты  У Київській області податківці вилучили дорогих годинників більш ніж на 400 мільйонів гривень У Київській області співробітники податкової міліції спільно з СБУ вилучили з незаконного обігу дорогі годинники більш ніж на 400 мільйонів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написав перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан. За його словами, під час проведення оперативних заходів було встановлено ​​групу осіб, які систематично ввозили на територію України брендові годинники поза митним контролем. «Учора було здійснено контрольну закупку товару на суму 15 тисяч доларів США. Після цього було проведено близько 30 обшуків. У результаті було виявлено та вилучено 1079 дорогих годинників на суму понад 400 мільйонів гривень, 120 тисяч доларів, 10 тисяч євро і близько 20 мільйонів гривень», - написав Білан. Наразі досудове розслідування триває.
Суспільство Розенко заявив, що грошей на виплати компенсацій мобілізованим немає У держбюджеті на 2016 рік відсутні кошти на виплату підприємствами, установами та організаціями компенсацій мобілізованим співробітникам. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявив міністр соціальної політики Павло Розенко. «На цю програму виділялася значна сума коштів. У 2016 році у держави немає додаткових 2 млрд грн, щоб продовжувати фінансувати цю програму з бюджету», - уточнив чиновник. За словами Розенка, у 2016 році податкове навантаження на фонд оплати праці буде знижено, тому довелося оптимізувати деякі соціальні програми. У зв'язку з цим бізнес візьме на себе частину витрат за соцпрограмами, зокрема, з виплати зарплат мобілізованим. «Міноборони планує розпочати демобілізацію вже в березні 2016 року. У ці три-чотири місяці нічого поганого не станеться, якщо підприємства компенсуватимуть своїм співробітникам певний заробіток - це невеликі кошти для підприємств, у тому числі за рахунок того, що їм суттєво знижено податкове навантаження», - стверджує міністр.
Суспільство На Новий рік Севастополю збираються знизити ліміт споживання електрики Севастополю на Новий рік можуть знизити ліміт споживання електрики через морози. Про це повідомив «голова департаменту міського господарства» Олег Казурін, пише ТАСС. «Ми очікуємо, що в новорічну ніч споживання зросте до 250 МВт. Приміром, 31 листопада 2014 року за температури -3 градуси воно становило 245 МВт», - сказав він. За його словами, щоб убезпечити побутових споживачів і при цьому залишитися в межах оперативного ліміту, було вирішено підключити до генераторів житлові будинки з електроплитами, соціальні об'єкти, торгові центри, ресторани та клуби. Читайте також: У Сімферополі вибухнула електропідстанція Такі заходи діятимуть з 07:00 31 грудня до 03:00 1 січня. Подання електроенергії на промислові підприємства буде скорочено до аварійного мінімуму. На вулиці вийде мінімум тролейбусів, освітлюватимуться ліхтарями тільки центральні вулиці.
Суспільство Росіянин прокинувся в морзі й пішов пити на свої поминки У Владивостоці в РФ у морзі ожив привезений туди пацієнт. Про це повідомляє «Блокнот». Лікарі визнали чоловіка померлим, хоча, як виявилося, він просто був дуже п'яний. «Чоловік випивав зі знайомими, після чергової чарки горілки йому стало погано і він упав на підлогу, після чого учасники застілля викликали швидку. Медики констатували смерть і відправили тіло до морга. Однак, опинившись у холодильнику, чоловік протверезів і почав у стукати у двері», - пише видання. Своїм пробудженням «мрець» налякав жінку-сторожа, яка почула шум. Про шум сторож розповіла лікарям, і вони подумали, що в жінки не все гаразд із головою, але при цьому все ж викликали поліцію. Саме поліцейські й виявили воскреслого чоловіка. Його відпустили додому, і він вирішив повернутися до своїх друзів по чарці, які вже почали його поминки. Друг, який відчинив воскреслому двері, зомлів. Після того як він прийшов до тями, товариші продовжили випивати.
За кордоном Лідери «нормандської четвірки» наполягають на повному припиненні вогню «Нормандська четвірка» наполягає на повному припиненні вогню на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба глави держави за підсумками телефонних переговорів лідерів України, Франції, Росії та Німеччини. Під час переговорів Порошенко поінформував про ескалацію на Донбасі останніми тижнями і підкреслив неприпустимість невиконання Мінських домовленостей Росією і бойовиками. Президент зазначив, що ОБСЄ повинна отримати повний доступ до всієї окупованої території та до кордону. Він також у черговий раз підкреслив необхідність виведення всіх окупаційних військ з території України. «Співрозмовники домовилися про необхідність повного припинення вогню», - ідеться в повідомленні. Крім того, «нормандська четвірка» закликала на початку 2016 року активізувати роботу в Тристоронній контактній групі над модальностями проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. До цієї роботи також має приєднатися Бюро з демократичних інститутів і прав людини.
За кордоном Голова МВФ передбачила розчарування зростанням глобальної економіки у 2016 році З 2016 року почнеться розчарування глобальним економічним зростанням. Прогноз на середньострокову перспективу також погіршився. Про це заявила голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, ідеться у статті, опублікованій в німецькому виданні Handelsblatt, передає Reuters. Як наголошується, директор-розпорядник МВФ заявила, що перспектива зростання відсоткових ставок у США й уповільнення економічного зростання в Китаї посприяли невизначеності та високому ризику економічної нестійкості у світі. Крім того, зростання світової торгівлі значно сповільнилося, і спад цін на сировину створює проблеми для економік, які тримаються на ньому, тоді як фінансовий сектор у багатьох країнах все ще має слабкі місця, і також фінансові ризики зростають на ринках, що розвиваються, сказала вона. «Усе це означає, що глобальне зростання буде таким, що розчаровуватиме, і нерівномірним у 2016 році», - сказала Лагард, зазначивши, що середньострокові перспективи були також ослаблені, оскільки низька продуктивність праці, старіння населення й наслідки світової фінансової кризи стримують зростання. У жовтні МВФ прогнозував, що світова економіка зростатиме на 3,6% у 2016 р.
Економіка Україна запроваджує ембарго на російські товари Сьогодні, 30 грудня 2015 року, Україна запровадила проти Російської Федерації (РФ) санкції у відповідь. Про це журналістам повідомила заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Наталія Микольська. Зокрема, Кабінет Міністрів України ухвалив дві постанови, відповідно до яких запроваджується заборона на ввезення товарів російського походження в Україну. «Сьогодні Кабмін затвердив дві постанови, підтримавши пропозиції Міністерства економічного розвитку і торгівлі», - сказала Микольська. При цьому вона повідомила, що ембарго буде запроваджено з 10 січня для того, щоб раніше законтрактовані товари надійшли до України. «Ми надаємо деякий перехідний період для того, щоб українські компанії не зазнали збитків за тими товарами, які вже законтрактовані, зафрахтовані», - зазначила заступник міністра. «Але в одній із постанов також зазначено, що в разі якщо Російська Федерація не застосовуватиме ці торгові обмеження, наші обмеження не будуть застосовуватися», - підкреслила вона.
Суспільство Розвідка: Бойовики можуть на свята вчинити обстріли Під час свят бойовики можуть застосувати обстріли. Про це в ефірі «112 Україна» заявив начальник ГУ розвідки Міноборони Вадим Скібіцький. Однак він зазначив, що масових наступів і проривів не очікується. «Такі провокації включатимуть, насамперед, обстріли зі стрілецької зброї, а можливо, з мінометів і гармат. Ми не передбачаємо масового прориву нашої оборони або масових наступів, бо ознак наразі немає. Але, незважаючи на всі дипломатичні заходи, які було вжито за останні кілька діб, незважаючи на всі звернення до бойовиків місії ОБСЄ, на сьогоднішній день обстріли позицій наших сил тривають», - розповів Скібіцький. Він також повідомив про те, що побоюватися треба тих підрозділів бойовиків, чиї командири не завжди виконують накази так званого керівництва ДНР та ЛНР.
оформление ленты  Блог: 
Політика Дмитро Добродомов Інструменти корупції треба відбирати законами Влада гальмує боротьбу з корупцією, бо сама очолює корупцію. Щоб подолати це явище, треба проводити конкурси на посади, відкривати бюджети місцевих рад та робити діяльність влади відкритою. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Дмитро Добродомов. «У нас уряд корупціонерів, в Адміністрації Президента теж чимало людей, які до цього причетні. У парламенті теж сидять корупціонери. На мою думку, для того щоб запрацював хоча б один антикорупційний закон, потрібна політична воля. Оскільки було зроблено підготовчу робота, вистачить кількох місяців, щоб були конкретні справи і конкретні люди були посаджені», - розповів Добродомов. При цьому він зазначив, що у статуті партії, яку він представляє, записано антикорупційну програму. «Це сім елементарних кроків про конкурси на посади, про відкриття бюджетів місцевих рад, про взагалі відкритість діяльності влади. Потрібно відбирати інструменти корупції. Ми їх відбираємо законами, у першу чергу - законом про держслужбу. Питання боротьби з корупцією, як найбільшим злом, нас точно всіх об'єднають. Сім кроків - це і демонстрація рішень органів місцевого самоврядування до їх прийняття, а не після. Створення ефективних громадських рад», - зазначив нардеп.
Політика БПП хоче створити ТСК, яка б розслідувала підкуп нардепів Нардепи БПП стали ініціаторами проекту постанови про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Про це повідомили в прес-службі БПП. ТСК розслідуватиме питання фактів підкупу народних обранців, які оприлюднила ГПУ 29 грудня 2015 року. «Метою проекту постанови є здійснення парламентського контролю за станом неупередженого та прозорого розслідування за оприлюдненими Генпрокуратурою фактами. Ініціаторами цієї постанови виступили народні депутати від БПП Ольга Червакова, Сергій Лещенко, Ірина Фриз, Іванна Климпуш-Цинцадзе та Ірина Суслова (позафракційна)», - сказано в повідомленні. 29 грудня Генпрокуратура оприлюднила частину матеріалів кримінального провадження проти лідера УКРОП Геннадія Корбана. У матеріалах було зафіксовано факти підкупу Корбаном нардепів.
Суспільство Один з керівників СБУ в Житомирській області «кришував» нелегальний видобуток бурштину Служба безпеки України викрила протиправну діяльність організованого злочинного угруповання, яке незаконно видобувало бурштин в Житомирській та Рівненській областях. Як повідомляє прес-служба СБУ, серед організаторів злочинної діяльності був один з керівників Управління СБ України в Житомирській області. Через свої корупційні зв'язки в державних і правоохоронних органах Житомирської та Рівненської областей зловмисник забезпечував «дах» членам угруповання. Крім того, він фактично був основною ланкою корупційної схеми прикриття незаконного видобутку, транспортування та контрабанди «сонячного каменю». «Співробітники СБ України задокументували механізм передачі грошей від безпосередніх видобувачів бурштину до найвпливовіших представників органів влади. Також під час обшуків правоохоронці вилучили значну кількість бурштину, виробів з нього і устатковання для видобутку», - ідеться в повідомленні. На підставі матеріалів Управління внутрішньої безпеки СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України. Зловмиснику повідомлено про підозру. Матеріали передано до Генеральної прокуратури України.
Події Керівництво ОПЗ призупинило договір з австрійцями Під час розслідування кримінального провадження за фактами зловживань службовими особами ПАТ «Одеський припортовий завод» компанія припинила виконання договору з австрійською фірмою. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області. «ОПЗ відмовився від виконання договору переробки давальницької сировини (толінгу) з австрійською компанією. Підприємством виконано 5% від загального обсягу робіт, обумовленого договором, тобто перероблено лише 27 млн ​​куб. м газу замість запланованих 500 млн куб. м сировини», - ідеться в повідомленні. У прокуратурі нагадують, що в травні цього року державою до складу керівництва заводу було введено й наділено повноваженнями управляти фінансовою та зовнішньоекономічною діяльністю осіб, які раніше не мали відношення до діяльності підприємства. Згодом саме вони уклали з новими іноземними фірмами низку договорів про використання потужностей підприємства для присвоєння надприбутків, які мали надходити до Державного бюджету України, у тому числі 22 жовтня 2015 року - договір про переробку давальницької сировини (толінгу) з австрійською фірмою.
Суспільство У Львові продовжили заборону на продаж алкоголю вночі Львівська міська рада не підтримала подання Антимонопольного комітету скасувати рішення щодо обмеження роздрібної торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями та пивом на території м.Львова. Про це повідомляє прес-служба міської ради. Як пояснила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, відповідний проект було підготовлено і винесено на розгляд сесії ЛМР відповідно до подання Антимонопольного комітету. У прес-службі нагадали, що у 2011 році Львівська міська рада прийняла рішення про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом на території м.Львова, зокрема обмеження торгівлі слабоалкогольними напоями у малих архітектурних формах. Антимонопольний комітет України звернувся з поданням і просить скасувати це рішення як прийняте поза відповідними повноваженнями. «Депутати Львівської міськради не підтримали відповідний проект постанови», - ідеться в повідомленні.
Політика Заломлення віків Цей рік завершився так само раптово, як і почався.  Раз – і нема. Був складним? Безумовно. Не виправдав сподівань? І таке є. Правда й те, що у 2015-му країна досягла дна і, значить, є у що впертися, від чого відштовхуватися. Хоча, звісно, ніхто нам не заважає взяти кирку й заповзято довбати далі донизу. Три іскри Парламент у 2015-му особливою оригінальністю не вирізнявся. Депутати, які обіцяли бути якісно новими,  швидко змирилися з одвічною суспільною критикою та недовірою. А чому й ні? Це ж зручно. Адже, якщо суспільство чекає від тебе непорядності, рішень на користь власної кишені, корупції, це вже стає свого роду індульгенцією. Та варто зазначити: депутати-першачки – хай не всі, але більшість – налаштовані змінювати це, доводити, що нова якість політиків, а з часом і політики, в Україні може бути. Політичні бурі дещо вщухли  (святкові відпустки примусили переспрямувати енергію у мирне русло). Та колотнеча ризикує вибухнути післясвятковими феєрверками, оскільки потрібно доформовувати бюджет, проводити кадрові ротації та вносити зміни у Конституцію. Чи вціліє парламентська коаліція, що з нею буде у 2016-му, – цього не знає поки ніхто. Та що тішить, «вбивати» ВР цього скликання й заходити в достроковий виборчий процес більшість із політичних важковаговиків наразі не хоче. І спроба хоча б імітувати дружні настрої та плідну спільну роботу трійки ВР + КМУ + АП може бути вдалою. У січні планується створення низки спільних робочих груп, що на тлі постбайденівського зниження агресивності дій і заяв з Банкової може спрацювати. Вогняне шоу Тим паче що нові вибори - це не тільки внутрішньопартійні ресурси, а й ризик втратити гроші західних донорів, через яких багато хто замислився і над значенням приказки: «Від тюрми і від суми не зарікайся». Хором, різними мовами, з різних континентів говорять: у 2016-му має бути проведено гучні суди й ухвалено реальні вироки. Символічно, що голова ВР Володимир Гройсман на прес-конференції, яка стосувалася висновків з 2015-го і планів на 2016-й, теж акцентував: під ногами корупціонерів може загорітися земля, а корупція дістала абсолютно всіх. «Сьогодні у нас є вся законодавча база. Ми створили всі необхідні органи. Зараз треба зробити так, щоб під ногами корупціонерів горіла земля. «Напалм» ми вже створили. Зараз органи управління цими процесами мають піднести сірник»,  – зазначив він. Жодних прізвищ поки офіційно не називають. Та, погодьтеся, цікаво, кому треба бігти, або ж – «робити ноги». Правда, напалм – речовина, яка добре прилипає до об'єктів і легко загоряється. Горить він відносно повільно, та ще й виділяє густий їдкий чорний дим. Що в перекладі на політичне життя-буття може означати також імітацію бурної антикорупційної діяльності, створення медійних приводів задля з`ясування відносин між конкурентами. І хоч «об’єктів» є чимало, суб’єктивний фактор дії недосконалої ще правоохоронної та судової системи наразі ніхто не скасовував. Суспільне тління Та, незважаючи на проблеми й біди, передрікання жовтневої революції-2015, на щастя, не збулися. Але видихати рано. Від ідеї реваншувати, відновити впливи на країну поки ніхто не відмовлявся. І хоч «неюні ленінці» – комуністи в Україні заборонені законом, бажання влаштувати «червоний терор» у відповідь на Революцію гідності у багатьох збереглося, як і любов спекулювати на темі боротьби з «класовими ворогами» і соціальною несправедливістю (її мусолять усі, незалежно від кольору прапорів і прописаного в партійному статуті напрямку діяльності). Це недивно. Адже криза формує попит на популістські рухи, оскільки люди перелякані, розгублені через невпевненість і чекають на швидке вирішення своїх проблем. До того ж в Україні залишається порожнім ліве політичне поле, яке можуть зайняти, зокрема, інспіровані з РФ «громадські організації», «нові політичні проекти» та «суспільні рухи».  А в розрізі інформаційної війни можливі й кампанії про нібито присутність в Україні неофашистських організацій. Тому схоже на  те, що спецслужбам та експертам роботи буде чимало. Підливати оливи у вогонь можуть також спекуляції на втомі від воєнних дій на Донбасі, нерозуміння перспектив та чітких часових меж завершення цього процесу.  І тут теж багато залежатиме від уміння представників держави миттєво реагувати та доносити правдиву інформацію, відмовившись від дій для проформи на кшталт інформаційної кампанії-2015 «Крим – це Україна», головною родзинкою якої стали борди й сіті-лайти у Києві, де те, чий насправді півострів, знають і без цього. Полум’яна надія Отож, 2015-й не став роком утрачених надій. Усі сподівання, яких чимало, забираємо в наступний, 2016-й. Здійсняться? Прогнози на таку перспективу дають хіба звіздарі, які вміють тлумачити, що червона Вогняна Мавпа (за китайським гороскопом цей рік буде саме її) нам готує. Але наразі все має такий вигляд, що 2016-й мусить стати переломним: є чимало шансів, що це буде хай хиткий, але політичний консенсус та невеличкий економічний ріст, захід грошей до країни не лише в розрізі кредитів, а й інвестицій. А згодом – омріяний мир та відновлення кордонів. Та тут лише на зорі сподіватися марно: треба викинути кирку і припинити вперто довбати донизу. Інакше наприкінці 2016-го усі знову казатимуть: «Цей рік був дуже складним для нас»; «Ми пережили багато втрат»; «Надії виявилися марними»…
Суспільство Суд відсторонив від посади «мера» Феодосії «Прокуратура» окупаційної влади Криму підтримала клопотання про відсторонення від посади «голови адміністрації» м. Феодосія Дмитра Щепеткова. Як повідомляє прес-служба «прокуратури», клопотання розглядалося сьогодні в Київському районному суді м. Сімферополя. Суд задовольнив клопотання слідчого органу, підтримане «прокуратурою», і виніс постанову про тимчасове відсторонення від посади Щепеткова. «Аналогічну постанову винесено щодо «заступника голови» адміністрації міста Макара Макарова, якому інкримінується скоєння злочину, передбаченого ч. 4 ст. 291.1 КК РФ (посередництво в хабарництві в особливо великому розмірі)», - ідеться в повідомленні. Читайте також: Аксьонов прокоментував затримання «мера» Феодосії за великий хабар Нагадаємо, Щепеткову інкримінується скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 30 - ч. 6 ст. 290 КК РФ (замах на одержання хабара в особливо великому розмірі).
Суспільство Грузин, який підірвав у Києві гранату, може сісти на сім років Київською місцевою прокуратурою №9 затверджено й передано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за звинуваченням 39-річного громадянина Грузії, який у вересні 2015 року застосував бойову гранату на території столичного вокзалу. Як повідомляє прес-служба столичної прокуратури, це сталося близько опівночі на вул. Ползунова, 4, де розташовано Південний термінал Центрального залізничного вокзалу. «Діючи з хуліганських спонукань, виявляючи особливу зухвалість, чоловік дістав з кишені куртки гранату і навмисне жбурнув її у бік бетонного парапету, де було розташоване невелике кафе», - ідеться в повідомленні. У результаті вибуху постраждала жінка - відвідувачка кафе, яка отримала численні тілесні ушкодження. Чоловікові повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство) і ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Під час досудового розслідування підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Зараз кримінальне провадження передано до Солом'янського райсуду міста Києва для розгляду по суті. Обвинуваченому загрожує до семи років тюремного ув'язнення.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,4683620929718-/ /-pc-/
Top