counter
Архів Повернутись назад 28 Грудня 2015
28 Грудня
оформление ленты  Блог: 
Політика Руслана Лижичко Влада демонструє, що вона нічого не боїться, що готова й далі грати з вогнем На тлі падіння рівня життя українців говорити про досягнення влади не доводиться. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила співачка, громадська діячка Руслана Лижичко. «На тлі того, що країна зубожіла, досягнення влади не дуже помітні й не відіграють ніякої ролі. Рівень життя українців з кожним днем ​​все нижче й нижче. У людей дуже багато соціальних проблем, з якими вони стикаються, а держава не в змозі їм допомогти. Тому говорити про якісь здобутки не доводиться», - сказала вона. За її словами, за події в країні відповідальні всі гілки влади, претензії є і до уряду, і до депутатів, і до Президента. «Влада просто демонструє, що вона нічого не боїться, що готова і далі продовжувати грати з вогнем заради власного збагачення. Протягом усього року влада нам демонструвала недієздатність і небажання покращувати ситуацію в країні», - зазначила вона. На думку Руслани, щоб вивести країну з політичної та економічної кризи, необхідно створювати широку коаліцію, яка складатиметься з представників громадських політичних об'єднань. «Потрібно припиняти формувати різні плани, документи й говорити, що нам потрібно робити. Необхідно починати будувати ініціативу, яка дозволить поліпшити ситуацію в країні», - резюмувала Лижичко.
Події У Вінницькій області пожежа на підприємстві, є постраждалі У Вінницькій області в будівлі місцевого хлібопекарського цеху виникла пожежа. Про це повідомили в прес-службі ГУ ДСНС України в області. У результаті події постраждало шість осіб. «26 грудня о 18:42 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в будівлі місцевого хлібопекарського цеху на вул. Привокзальна сталася пожежа. Рятувальники встановили, що займання відбулося в одному з приміщень підприємства ТОВ «Продмова». Пожежники ліквідували пожежу о 20:52. Внаслідок пожежі постраждало шість осіб: жінки 1967, 1976, 1978, 1982 1989 року народження і 35-річний чоловік», - сказано в повідомленні. Усіх постраждалих з опіками різних ступенів тяжкості госпіталізували до опікового центру Вінниці. Щоб загасити пожежу, залучили 18 людей особового складу та 6 одиниць техніки. Як повідомляється, причиною загоряння міг стати твердопаливний котел опалення.
оформление ленты  Блог: 
Політика Юрій Дерев`янко 2016 рік має стати роком реформи правосуддя та децентралізації влади 2016 рік має стати роком реформи правосуддя та децентралізації влади. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «Наступного року дуже важливо, щоб відбулася реформа правосуддя. Але не та, яку зараз пропонують, оскільки це не реформа, а просто бутафорія», - сказав він. Крім того, за його словами, дуже важливо, щоб відбувалася децентралізація. «Але це не означає, що децентралізація повинна завершитися автономією Донбасу. Потрібно проводити об'єднання територіальних громад, підтримувати органи місцевого самоврядування. Також потрібно забезпечити фінансову децентралізацію, щоб на місцях були не тільки повноваження, але й ресурси. А не так, як пропонує уряд: передати повноваження без фінансів. Це ні до чого не призведе», - зазначив Дерев'янко. Він підкреслив, що децентралізація дозволить створити підґрунтя для економічного розвитку країни. «Якщо триватиме подальше зміцнення влади в Києві, подальша централізація, то нічого в країні ніколи не поміняється. Віддати повноваження на місця - це реально прискорити темп реформ», - резюмував він.
оформление ленты  Блог: 
Політика Сергій Тарута У нас щось прогнозувати досить складно, у будь-який момент все може змінити вулиця Навесні 2016 року не варто очікувати перевиборів у Верховну Раду. Якщо вони відбудуться, то не раніше осені. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Сергій Тарута. «Навесні перевиборів не буде точно. Якщо будуть, то, можливо, восени, але не раніше. Утім, у нас щось прогнозувати досить складно. Усе може змінити вулиця в будь-який момент. Але тоді вже не тільки парламентських перевиборів не буде, а може й не стати країни», - сказав він. Разом з тим, на думку Тарути, у нинішньому парламенті є багато розумних депутатів, які за певних умов можуть нормально приймати закони. «Яскравий приклад - приїзд Байдена. Перед його візитом до ВР на голосування поставили законопроекти, які не викликали ні в кого розбіжностей. У результаті отримали 300 і більше голосів. Головне, щоб вносилися розумні законопроекти й не блокувалося голосування», - зазначив депутат. Водночас він констатував, що в парламент не вноситься багато адекватних і потрібних законопроектів, зокрема таких, що стосуються і створення комісії щодо Донбасу. «У ВР постійно йде порушення закону з погляду процедури, регламенту. Порушують закони ті, хто мають бути головними контролерами й відповідальними за їх дотримання», - резюмував він.
Події На львівських вокзалах бомбу не знайшли Учора у Львові поліцейські обстежили три львівських вокзали після анонімного повідомлення про мінування. Як повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції, експерти-вибухотехніки, кінологи й працівники інших служб учора, 27 грудня, обстежили навколишні території золовного залізничного вокзалу Львова, а також приміський вокзал і автовокзали. Було евакуйовано людей. Під час обстеження жодних вибухонебезпечних і підозрілих предметів правоохоронці не виявили. Інформацію про мінування вокзалу було отримано вчора о 20:30. Який саме вокзал заміновано, анонім не уточнив, жодних вимог не висував. Наразі правоохоронці вживають усіх заходів для того, щоб встановити особу аноніма. Вже з`ясовано, що зловмисник дзвонив з таксофона. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності). Санкція статті передбачає покарання - позбавлення волі строком від двох до шести років.
Суспільство Співробітника львівського ДАІ, який керував автомобілем у нетверезому стані, буде звільнено У Львові звільнять співробітника ДАІ, який керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції у Львівській області. Як наголошується, правоохоронці помітили на одній з вулиць міста автомобіль Daewoo Lanos, водій якого грубо порушив правила дорожнього руху. Після того як водій проігнорував вимогу поліцейських зупинитися, правоохоронці почали переслідування й зупинили Daewoo на автошляху Городок - Івано-Франківськ. Читайте також: У Львові п'яний митник вчинив ДТП «Поліцейські встановили, що за кермом автомобіля перебував сержант поліції, співробітник батальйону патрульної служби ДАІ Головного управління Національної поліції у Львівській області. Під час спілкування з водієм патрульні поліцейські запідозрили, що він перебуває у стані алкогольного сп'яніння, що надалі підтвердила експертиза», - ідеться в повідомленні. За даним фактом було складено адміністративний протокол. Т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Дмитро Загарія заявив, що співробітника ДАІ, який керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, звільнять.
Суспільство З 1 лютого 2016 року розпочнеться реєстрація на ЗНО Реєстрація для участі у Зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) розпочнеться 1 лютого 2016 року. Про це під час прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій. «Реєстрацію планується розпочати 1 лютого», - сказав він. Само тестування, за словами чиновника, розпочнеться 5 травня. Відповідно, у травні кандидати на вступ складатимуть тести з математики, української мови та історії України. Тестування відбудеться 5, 11 і 13 травня відповідно. Із 3 по 17 червня випускники зможуть скласти іспити з інших предметів. На початку липня проходитиме додаткова сесія оцінювання якості освіти для тих випускників, які не склали іспити протягом першої сесії. Зареєструватися на пробне тестування буде можливо з 5 січня. Вартість такого оцінювання становитиме 111 гривень. Як зазначив Карандій, дворівневого оцінювання якості освіти у вступній кампанії 2016 року не буде, а випускників оцінюватимуть за абсолютно новими тестами, які напрацьовувалися Центром протягом останніх декількох років, але досі не використовувалися.
Суспільство У «Борисполі» затримано іноземців з кілограмом марихуани В аеропорту «Бориспіль» у двох ізраїльтян виявили більше кілограма марихуани. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. Спіймали іноземців з наркотиками прикордонники спільно зі співробітниками СБУ. «Пакети з марихуаною виявили під час оформлення пасажирів рейсу «Київ - Тель-Авів». Наркотики загальною вагою 1,2 кілограма знайшли серед багажу пасажирів. Власниками чотирьох пакетів з наркотичною речовиною, яка за попередньою експертизою є марихуаною, виявилися двоє громадян Ізраїлю», - сказано в повідомленні. За даним фактом до правоохоронних органів направлено повідомлення про вчинення кримінального злочину за ст.305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів) КК України. На ізраїльтян було складено протокол про порушення митних правил.
Політика Суддя у справі Корбана наполягає на закритому засіданні Суддя у справі лідера партії УКРОП Геннадія Корбана Микола Чаус наполягає, що судове засідання має відбуватися в закритому режимі. Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар партії Євгенія Кравчук. За її словами, адвокат Шевчук зазначає, що рішення, відповідно до якого засідання має відбуватися без участі преси, неправосудне. Крім того, державний адвокат Аліна Самарець каже, що не готова здійснювати захист Геннадія Корбана, оскільки в неї не було достатньо часу на ознайомлення з матеріалами справи. Прокуратура наполягає, що 20 хвилин для ознайомлення адвокату було достатньо, хоча законом надається три години. «Аліна Самарець заявила, що йде писати заяву про відвід, і залишила залу суду. Суддя заявив, що призначить нового державного захисника», - написала Кравчук.
оформление ленты  Блог: 
Політика Давид Сакварелідзе Не всі європейські практики у нас добре призвичаюються Позбавлення Верховної Ради права висловлювати недовіру генеральному прокурору може забезпечити політичний контроль, проте, з іншого боку, може використовуватися як важіль тиску. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив заступник генерального прокурора, прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе. «Це політичне рішення Президента. Напевно, він, як політик, вважає це правильним. Хоча такі рішення потрібно приймати, враховуючи специфіку країни. У нас не всі європейські практики добре призвичаюються», - сказав він. Разом з тим Сакварелідзе зазначив, що в цьому рішенні є як свої плюси, так і мінуси. «З одного боку, ми можемо говорити про політичний контроль. З іншого боку, це може використовуватися як важіль політичного тиску», - додав він. За його словами, якщо таке рішення буде прийнято, то необхідно буде створити правильний механізм для звітності та оцінки роботи як самої прокуратури, так і генерального прокурора. «Проте, згідно з новим законом, у системі прокуратури все змінюється. Буде створено спеціальну раду прокурорів, і з часом прокуратура перейде у горизонтальну структуру», - резюмував Сакварелідзе..
Політика Суд у справі Мосійчука перенесли на 25 січня Засідання Печерського суду, на якому мало бути обрано запобіжний захід народному депутату Ігорю Мосійчуку, перенесено на 25 січня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба депутата на його сторінці у Facebook. Засідання перенесено у зв'язку з відповідним клопотанням захисту з урахуванням неможливості присутності в суді самого нардепа. «Адвокатами Мосійчука суду було надано довідко з інституту ім. О.О. Шалімова, де він перебуває на лікуванні. Довідка за підписом головного лікаря, що засвідчує недавно проведену операцію, і після - різке погіршення здоров'я з відкриттям великої виразки шлунка, яка супроводжувалася внутрішнім крововиливом, і у зв'язку з цим утримання Ігоря Мосійчука вже протягом декількох днів і донині в реанімаційному відділенні», - ідеться в повідомленні.
Економіка ЄІБ виділив Україні 400 млн євро для АПК Україна залучила кредит Європейського інвестиційного банку для фінансування проекту «Основний кредит для аграрної галузі - Україна» у розмірі 400 млн євро. Як повідомили в прес-службі Кабінету Міністрів, сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк підписав фінансову угоду між Україною та ЄІБ, яка дозволить залучити 400 млн євро на 12 років з 4-річним пільговим періодом для підтримки аграрного сектору України. Кошти планується спрямувати на реалізацію проектів у сфері вирощування зернових та олійних культур, модернізацію рибного господарства та аквакультури в Україні. Кредитором у межах проекту виступатиме ЄІБ. Позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів, яке за участю Міністерства аграрної політики і продовольства та у взаємодії з ПАТ «Укрексімбанк» здійснюватиме відбір проектів та моніторинг їх практичної реалізації. За рахунок кредитних коштів ЄІБ може бути сплачено до 50% вартості певних проектів. Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або кошти кінцевих бенефіціарів. Тому реалізація проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі, еквівалентному принаймні 800 млн євро.
Суспільство ГПУ про ув`язнення Корбана: Суд виконав норму закону і ухвалив процесуально правильне рішення У ГПУ запевнили, що узятий під варту Геннадій Корбан утримуватиметься в установі, де йому нададуть необхідну медичну допомогу. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко. «Я запевняю вас, що однозначно буде так, як постановив суддя, у відповідних закладах, які для цього передбачені. У разі погіршення стану здоров'я в таких закладах йому зможе бути надана необхідна медична допомога», - сказав прокурор. За його словами, суд виконав норму закону і ухвалив процесуально правильне рішення. «Єдине, чого ми сьогодні хочемо, щоб справа перейшла до розгляду вже по суті, і ми відійшли від заходів відводів і зривів засідання. Треба виходити на суд і домагатися того, щоб людина, яка порушила закон, понесла відповідальність відповідно до законів України», - заявив Куценко.
За кордоном В Одесі чоловіки, що зняли національний прапор України, заплатять по 250 гривень В Одесі зупинили двох чоловіків, які, перебуваючи в стані сп'яніння, зняли прапор України з будівлі управління Нацполіціі. Про це повідомляє прес-служба управління Національної поліції в Одеській області. Правоохоронці встановили, що близько 03:00 до адмінбудівлі ГУНП в Одеській області підійшли кілька чоловіків для фотографування. У цей час один із них витяг прапор з кріплення. «Оперативний черговий, який помітив протиправні дії, вийшов і попросив зловмисника повернути прапор на місце, але той проігнорував його законні вимоги і разом з приятелем пішов з місця події у бік вул. Польської. За кілька хвилин поліцейські зупинили правопорушників на вул. Польській, проте прапора при них не було», - повідомили в поліції. Надалі дерев'яний держак від прапора знайшли на перехресті вул. Єврейської та вул. Польської, а прапор, як пояснив чоловік, який його знімав, він сховав у напівпідвальному вікні одного з будинків по вул. Польській, де його і знайшли. Чоловіків правоохоронці доставили до Приморського ОП, де за даним фактом було складено протокол за ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) КУпАП. Рішенням суду на правопорушників накладено штраф у розмірі 250 гривень кожному.
Події По позиціях ІДІЛ у Сирії та Іраку коаліція завдала 37 ударів Коаліція на чолі зі Сполученими Штатами Америки завдала 37 ударів по позиціях терористичного угруповання «Ісламська держава» у Сирії та Іраку. Про це повідомляє агентство Reuters. «Сполучені Штати та їхні союзники здійснили 37 ударів по позиціях «Ісламської держави» у Іраку та Сирії в неділю, у тому числі повітряні удари по бойовій групі в районі сирійського міста Манбідж», - ідеться в повідомленні. Як говориться в повідомленні штабу, опублікованому в понеділок, 28 грудня 2015 року, коаліція завдала 11 ударів з повітря в районі міста Манбідж у Сирії, які досягли семи позицій ІДІЛ. Ще п'ять авіаударів було завдано поблизу міст Хасак, Ар Ракка та Мара. В Іраку було завдано 21 удар поблизу восьми міст, включаючи три авіаудари поруч з містом Рамаді, де іракські сили заявили про свою перемогу над ІДІЛ. У результаті авіаударів коаліції було знищено дві тактичні одиниці ІДІЛ, поранено 12 бойовиків і знищено дві будівлі угруповання ІДІЛ.
Політика МЗС висловило протест у зв'язку з початком суду у справі «26 лютого» в Криму Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з початком суду в Криму у справі «26 лютого». Про це йдеться в коментарі МЗС у зв'язку з початком суду в Криму над учасниками мирної акції в Сімферополі 26 лютого 2014 року. «Міністерство закордонних справ України заявляє рішучий протест у зв'язку з початком «судилища» російської окупаційної влади над учасниками мирної акції в Сімферополі 26 лютого 2014 року - Ахтемом Чийгозом, Алі Асановим, Мустафою Дегерменджи, Арсеном Юнусовим, Ескендером Ємірвалієвим та Талятом Юнусовим, які в цей день стали на захист своєї Батьківщини і висловилися за збереження територіальної цілісності й суверенітету України», - ідеться в коментарі. У МЗС зазначають, що політика «переслідування російською окупаційною владою кримських татар», випадки насильства та жорстокого поводження з ними, факти примусу до депортації, обмеження права на віросповідання, руйнування громадських організацій і переслідування ЗМІ та журналістів перетворила Крим на «острів страху і страждань його корінного народу». У зв'язку з цим МЗС вимагає від російської сторони припинити переслідування представників кримськотатарського народу в Криму і негайно звільнити Ахтема Чийгоза, Алі Асанова, Мустафу Дегерменджи, Арсена Юнусова, Ескендера Ємірвалієва та Талята Юнусова - «заручників окупаційної політики Російської Федерації щодо України».
Політика оформление ленты  2015: Перемоги та поразки Озираючись на 2015 рік, що минає, можна сказати, що українцям він запам'ятається не тільки тривалою війною на сході країни, але й безпрецедентним зростанням тарифів на комунальні послуги на тлі загального зубожіння населення. Проте уряд, який фактично повноцінно так і не відзвітував про свою роботу, ставить собі в заслугу прийняття бюджету-2016. Тому «Аналітична служба новин» спробувала разом з експертами розібратися, що насправді було цьогоріч хорошого (якщо було), а що - як завжди. Прорив, який побачили тільки європейці На думку народного депутата Остапа Семерака, найбільшим досягненням цього року стало виконання євроінтеграційного плану, однак якщо в частині отримання безвізового режиму між Україною та ЄС ми зробили колосальний прорив, то виконання Угоди про асоціацію є менш успішним. «Найбільшою перемогою і парламенту, і уряду є виконання другої фази безвізового пакету та отримання позитивного висновку від Європейської комісії. Далі робота не зупиняється. Протягом останніх півтора року українська влада зробила колосальний прорив, і це підтвердили європейці. Це подія, на яку очікували українці», - сказав він. Остап Семерак вважає, що це рішення Європейської комісії пов'язано не тільки з тим, що українці найближчим часом отримають можливість короткострокових подорожей без віз до ЄС, але й відкриває безліч можливостей для реформ і змін. «Деякі зміни вже відбулися. Наприклад, запроваджено біометричний паспорт, ID-посвідчення, створено всі органи, які повинні боротися з корупцією», - сказав нардеп, зазначивши, що виконання другої складової євроінтеграційного процесу, а саме Угоди про асоціацію, не настільки успішне. «На жаль, досі в парламенті не створено систему інституційної спроможності наблизити українське законодавство до стандартів ЄС. Ми повинні у 2016 році вирішити цю проблему. Відповідні законопроекти вже готові. Залишилася тільки політична воля парламенту. Це буде для нього іспитом: або ми про євроінтеграцію тільки говоримо, або все ж виконуємо всі вимоги і йдемо до ЄС», - сказав Остап Семерак «Аналітичній службі новин» (АСН). Те, що головним досягненням стало схвалення Єврокомісією безвізового режиму між Україною та ЄС, зазначив у коментарі АСН і народний депутат Юрій Дерев'янко, підкресливши, що у той же час у країні не проводилися реформи й не було забезпечено економічне зростання. «Основне досягнення цього політичного року - наближення до безвізового режиму. Це одночасно і політичне, і економічне досягнення. Ми однозначно стали ближчими до Європи, перед нами відкриваються великі перспективи. Понад те, це допоможе нам повернути Крим і Донбас», - запевняє нардеп. Разом з тим, на його думку, основним провалом стало розчарування українців в уряді та коаліції. «Влада виявилася нездатною забезпечити економічне зростання і виправдати всі очікування людей. Жодних системних змін не відбувається, - підкреслив Дерев'янко. - Ми взагалі не почали судову реформу. Реформа прокуратури не відбулася. Там відбулося не оновлення кадрів, а змішування старих і нових. Причому нових людей до системи прокуратури зайшло дуже мало, до 15%. Так у нас нічого не зміниться». Одне з головних досягнень - другі Мінські... Підбиваючи підсумки головних економічних і політичних подій року, варто звернути увагу саме на позитивні зрушення, а не на провали, які українці звикли зазвичай помічати. Тим більше що цього року позитивні тенденції переважають, запевнив «Аналітичну службу новин» (АСН) голова центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. «У нас дуже люблять говорити про провали, скандали і так далі. З таким підходом наш корабель далеко не попливе, - вважає політолог. - Тому я пропоную звертати увагу не лише на провали, а й на позитивні речі. А вони полягають у тому, що країна поступово, крок за кроком, хоч і повільно, але все-таки виходить з тієї ситуації, в якій проти власної волі опинилася в минулому році. Ще не завершена війна на сході України, але зараз гине набагато менше людей, ніж торік. Військово-політична ситуація на сході країни виглядає більш стабільно, ніж було навіть на початку року. Є різне ставлення до Мінських домовленостей, але однозначно є позитив від цих домовленостей - у тому, що ситуація з війною на сході зараз виглядає менш загрозливою, менш ризикованою, ніж рік тому». На думку Фесенка, при всіх проблемах діяльності уряду з проведенням реформ усе ж, на відміну від минулого року, є певний прогрес у їхньому проведенні. «Є реальні позитивні результати - створення Дорожньої патрульної поліції. Але це насправді не заслуга Авакова, як він хоче показати. Якби не було Еки Згуладзе, то не було б і реформи. Аваков просто не заважав. Але це результат. Також продовжується з позитивним результатом децентралізація. У нас про неї мало пишуть і мало говорять. Це непомітна реформа, але навіть в умовах війни й економічної кризи люди на місцях отримали додаткові кошти. Крім того, ми стали менш залежними від російського газу. Реверсне постачання газу з Європи - це теж позитивні зрушення», - переконаний експерт. За словами Володимира Фесенка, якщо оцінювати конкретні підсумки (незалежно від того, як ми до цього ставимося), однією з головних подій цього року, що визначила логіку політичного процесу - і зовнішнього, і внутрішнього, - є другі Мінські домовленості. Важливо і створення нових антикорупційних інститутів (у першу чергу Антикорупційного бюро), а також Державного бюро розслідувань, Антикорупційної прокуратури. Звісно, цього політичного року було чимало проблемних питань, зазначає експерт. Насамперед це постійні конфлікти, скандали - і в парламенті, і поза його межами. «Але нічого нового тут немає. Таке було й раніше, - підкреслив політолог. - Також однією з головних подій були місцеві вибори. Це було закінчення процесу інституційного перезавантаження української влади і водночас просування проєвропейських партій на схід України. Тенденція свідчить про те, що українське суспільство та українська влада поступово змінюються. Очікувати, що станеться все й одразу, було наївно». Народний депутат Леонід Ємець у коментарі АСН зазначив, що «у нас стоїть єдине завдання - жити в європейській країні. Україна виконала всі вимоги ЄС в частині лібералізації безвізового режиму. Це говорить про те, що ми вже не повернемося до Росії та до радянської системи, тому що Європа для нас відчинила двері». Не реформи, а бутафорія Але бачити досягнення схильні далеко не всі експерти. Приміром, народний депутат Юрій Левченко вважає, що проведені у 2015 році реформи є бутафорією. «Складно говорити про якісь перемоги. Ця Верховна Рада, як і попередня, працює на збагачення, а не на інтереси суспільства. Усі важливі законопроекти й рішення, зміни до Податкового кодексу, Конституції або низької якості, або відверто корупційні», - зазначив він. «Від того, що відбувається переатестація рядових співробітників поліції, нічого не зміниться, - пояснює Юрій Левченко АСН. - Більшість керівного складу залишилися всі при своїх посадах. До прокуратури взагалі не прийшли зовнішні кандидати. Усі «нові» прокурори вже працювали в системі. З них лише 17% не мали керівних посад. Реальних змін для людей немає. Реальні зміни - це коли сядуть хоча б 5 суддів, тоді почне змінюватися судова система. Коли сидітимуть 10 найодіозніших прокурорів і коли буде справедлива соціально-економічна система. Це реформи. Але ця Верховна Рада не здатна до таких дій». А його колега народний депутат Сергій Власенко зазначив, що найбільшою поразкою в поточному році є діяльність уряду. «За цей рік люди стали жити гірше й жодної повноцінної реформи не відбулося. Ми можемо говорити про певні досягнення, наприклад, було зроблено крок у напрямку лібералізації візового режиму з ЄС. Але це тільки крок. У нас уже склалася своєрідна українська традиція, коли ми певні речі видаємо за результат. Усі вже говорять про перемогу, про безвізовий режим, але поки цього ще немає», - сказав Власенко. За його словами, робляться певні кроки до змін у країні на краще, але вони хаотичні й нічим не підкріплені. А поразкою всієї роботи уряду Власенко вважає «бюджет, який вони внесли до Верховної Ради». Згоден з тим, що рік був складним і нічого хорошого не приніс, і парламентарій Сергій Тарута. «Великої радості цей рік не приніс: ні в плані політики, ні в плані економіки. Одна тільки динаміка, що погіршується. Відбувається зубожіння країни. Люди все більше невдоволені владою», - сказав він АСН, зазначивши, що населення цього року розчарувалося в інституті президентства й виконавчої влади, а конфлікт на Донбасі поступово входить у фазу замороженого, що не є позитивною динамікою і не сприяє його вирішенню. Також, на думку парламентарія, у західних партнерів і внутрішньої спільноти з'явилася втома від того, що відбувається. «Це штовхає людей на невдоволення, злість, ненависть, агресію. Хотілося б, щоб ця динаміка змінилася і в новому році ми показали якісь позитивні сигнали. Ми маємо зробити так, щоб пенсіонери, працівники бюджетної сфери, люди, що мають низькі матеріальні доходи, могли нормально себе забезпечувати. Тільки таким чином ми зможемо підняти рівень життя», - вважає Сергій Тарута. Антирекорди влади Найбільшим успіхом України цього року, вважає народний депутат Борислав Береза, стало те, що громадська думка перетворилася на спосіб впливу на владу і Київ поступово розриває відносини з Москвою. «Громадська думка відправляла у відставку багатьох чиновників, змушувала депутатів здавати мандати, змінювала ситуацію в міністерствах, змінювала вектор розвитку України. Головне - не зануритися остаточно в популізм», - вважає Береза. Що ж стосується Росії, то парламентарій зазначив, що «уже зараз необхідно мати дорожню карту подальшого розвитку відносин із Москвою. Росія - це ворог, але вона завжди буде сусідом, тому проігнорувати відносини з РФ у нас просто не вийде». У свою чергу його колега народний депутат Юрій Павленко вважає, що за цей рік влада завела країну в глибоку соціальну, економічну й фінансову кризу. «Можливо, одне з досягнень - умовне перемир'я на Донбасі. Вдалося припинити активні військові дії. Хоча перемир'я протрималося недовго, але все одно кількість жертв зменшилася. Інших досягнень у цьому році не було», - сказав він, зазначивши, що поразки були у всіх сферах. «В економічній сфері за цей рік уряд, коаліція і Президент встановили велику кількість антирекордів. Сюди можна віднести і падіння ВВП, і промисловості, і гривні, і рівня життя. За рік влада завела країну у глибоку соціальну, економічну й фінансову кризу. Більше того, Україна потрапила в залежність від міжнародних кредитних організацій», - пояснив Юрій Павленко АСН, зазначивши, що єдиним виходом для збереження країни є перевибори до Верховної Ради. За його словами, «парламент сьогодні не відповідає очікуванням суспільства. ВР живе своїм життям, а українці - своїм. Тому парламент повинен бути достроково переобраний. Уряд повинен піти у відставку». Влада демонструє, що вона нічого не боїться, що готова й далі грати з вогнем, але на тлі падіння рівня життя українців говорити про її досягнення не доводиться, підкреслила в коментарі АСН співачка, громадський діяч Руслана Лижичко. «На тлі того, що країна зубожіла, досягнення влади не дуже помітні й не відіграють ніякої ролі. Рівень життя українців з кожним днем ​​все нижче й нижче. У людей дуже багато соціальних проблем, з якими вони стикаються, а держава не в змозі їм допомогти», - зазначила Руслана. За її словами, за події в країні відповідальні всі гілки влади, претензії є і до уряду, і до депутатів, і до Президента. Протягом усього року влада нам демонструвала недієздатність і небажання покращувати ситуацію в країні. «Коаліційна угода не працює, жодну реформу не проведено. Про які досягнення може йти мова? Усі реалістичні, необхідні, адекватні законопроекти лежать у комітетах і не включаються до порядку денного. У цьому парламенті реально нічого не можна зробити», - пояснив причини того, що відбувалося цілий рік у країні, народний депутат Сергій Лабазюк. Що стосується реформ, то, на думку парламентарія, проведено лише реформу патрульної поліції. «Проте її проведено не в комплексі, тому її ефективність може скоро викликати сумніви. Бо більше в правоохоронних органах нічого не змінилося. Усе залишилося таким, як раніше», - запевнив він, зазначивши, що внесення змін до Податкового кодексу призведе до краху малого й середнього бізнесу. У нас, за словами Сергія Лабазюка, «немає реформ, які призведуть до збільшення державного бюджету. У країні має з'явитися лідер, який візьме на себе відповідальність і не побоїться краху своєї політичної кар'єри через прийняття непопулярних рішень, які дадуть результат не відразу, а через півроку-рік. Ми повинні будувати державу всередині країни, а не приймати рішення, нав'язані нам ззовні». Як бачимо, цей рік дійсно видався безрадісним з багатьох причин. Хотілося б, звісно, щоб 2016-й був трохи кращим, але поки що сподіватися на це складно. Хоча б тому, наприклад, що один лише тариф на електроенергію підвищуватиметься двічі - з березня і з вересня. Та й розцінки на тепло, яке й без того коштує дуже дорого, і воду теж зростатимуть (у червні цього року було прийнято закон, що забороняє з січня 2016-го встановлювати тарифи нижче собівартості, а от як розраховується ця собівартість - велике питання). Якщо до цього додати постійні проблеми на ринку праці (те, що до нової поліції йдуть люди з дипломами економістів, досягненням бути ніяк не може), а значить, подальше падіння рівня життя українців, стає зрозуміло, що й наступний рік навряд чи стане дуже вже втішним.
Події У Волинській області правоохоронці вилучили боєприпаси у жителя селища Заболоття Правоохоронці вилучили боєприпаси у 48-річного жителя селища Заболоття Волинської області. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Головного управління Національної поліції у Волинській області. «Гранату та запал вилучили у 48-річного жителя селища Заболоття. За фактом незаконного поводження з боєприпасами слідчі відкрили кримінальне провадження. На місце події виїхали співробітники вибухотехнічного сектора ГУНП у Волинській області», - ідеться в повідомленні. Як наголошується, правоохоронцям чоловік пояснив, що небезпечний предмет він знайшов на полігоні у Ратнівському районі. Повідомляється, що відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від трьох до семи років позбавлення волі. Триває досудове розслідування.
Події У Матіоса затримали майора СБУ за шахрайство У Херсонській області за шахрайство затримано майора Служби безпеки України. Про це на своєму офіційному сайті повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. «Майор М. у червні-липні 2014 року, перебуваючи у м. Нова Каховка Херсонської області, пообіцяв допомогти одному громадянину у вирішенні питання про придбання на публічних торгах квартири. Однак зловмисник і не збирався допомагати останньому в цій справі. Шляхом обману та зловживання довірою він заволодів грошовими коштами в сумі 100 000 грн, які належали потерпілому», - ідеться в повідомленні. Військовою прокуратурою Херсонського гарнізону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 190 КК України. Триває досудове розслідування.
Суспільство Порошенко схвалив систему іномовлення України Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 856-VIII «Про систему іномовлення України». Про це повідомляє прес-служба глави держави. За словами Президента, в умовах гібридної війни це питання виживання нашої країни, питання ефективної протидії пропагандистській роботі, яку здійснюють проти нашої країни. При цьому він зазначив, що основним критерієм роботи іномовлення повинна бути об'єктивність подання інформації про ситуацію в Україні - впровадження реформ, оборонну політику держави. «Саме це має бути критерієм ефективності інформаційної політики. Ми не повинні копіювати пропагандистські методи країни-агресора. Навпаки - наші журналісти мають доносити правду про війну в Україні і тим самим завойовувати довіру на відміну від пропагандистів», - сказав Порошенко.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,2328448295593-/ /-pc-/
Top