counter
Архів Повернутись назад 26 Лютого 2016
26 Лютого
Суспільство Українці влаштували флешмоб на знак протесту проти окупації Росією Криму Українці в соціальних мережах почали флешмоб на честь Дня опору російської окупації Криму. Про це Крим.Реаліі повідомила ініціатор цієї акції, радник міністра інформаційної політики України з питань Криму Еміне Джеппар. «В Україні сьогодні є міф, що в Криму живуть лише сепаратисти, які на 100% підтримали анексію і безмірно щасливі в «рідній гавані». Однак це зовсім не так. Один із фактів, що підтверджують зворотне, - мирний мітинг, організований Меджлісом кримських татар під стінами кримського парламенту. Близько 15 тисяч патріотів України тоді не дали кримському парламенту легалізувати окупацію. 26 лютого - це символ ненасильницького опору Криму, кримських татар, які через свою позиції стали основною мішенню окупанта. «Справа 26 лютого» - символ боротьби за Батьківщину», - розповіла Еміне Джеппар. За її словами, одне із завдань флешмобу - спростувати міф про те, що в Криму залишилися люди, які на 100% підтримують російську владу півострова. В рамках флешмобу користувачам соцмереж пропонується встановити плакат на честь Дня опору російській окупації Криму замість фотографій користувача. Акцію вже підтримали жителі Криму і материкової частини України, представники громадських організацій, міністерств і відомств.
Суспільство У СБУ немає підстав для відкриття кримінального провадження проти Столярової Служба безпеки України провела аналіз журналістських матеріалів і повідомлень в соцмережах Марії Столярової, але підстав для відкриття проти неї кримінального провадження поки немає. Про це заявила речник СБУ Олена Гітлянська, пише РБК-Україна. «Служба безпеки здійснювала системний аналіз і вивчала її повідомлення в соціальних мережах, її репортажі на телебаченні як російської журналістки. Ми дамо відповідну оцінку цим репортажам, але поки що всі її висловлювання хоч і містять ознаки великої симпатії до терористичних організацій, але не містять прямих цитат, ознак для порушення кримінальної виробництва», - заявила Гітлянська. Читайте також: Скандальну екс-журналістку «Інтера» Столярову депортували з України Вона додала, що СБУ продовжить вивчення журналістських матеріалів Столярової. «Ми будемо продовжувати вивчати її матеріали. Поки ті, що є у нас в наявності, не дають нам підстав порушити кримінальне провадження», - підкреслила прес-секретар СБУ.
Суспільство На Сумщині затримано молдаванина, якого розшукує Інтерпол Сьогодні вночі в пункті пропуску «Бачівськ» прикордонники затримали громадянина Молдови, якого розшукував Інтерпол. Як повідомляє прес-служба Держприкордонслужби, під час здійснення прикордонного контролю громадян, які в'їжджали в Україну мікроавтобусом Mercedes-Benz Sprinter, прикордонники затримали 45-річного молдаванина, який слідував як пасажир. «За попередніми даними встановлено, що, згідно з обліком Генерального секретаріату Інтерполу, цей громадян перебуває в міжнародному розшуку з метою арешту і подальшої екстрадиції до Італії для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, а саме вбивства», - йдеться в повідомленні. Зараз чоловіка затримано, після проведення процесуальних дій у встановленому порядку він буде переданий компетентним органам.
Суспільство оформление ленты  В районі АТО затримано військовослужбовця, яка працювала на Росію У районі проведення антитерористичної операції Служба безпеки України затримала військовослужбовця Збройних сил, яка передавала російським спецслужбам інформацію з обмеженим доступом. Як повідомляє прес-служба СБУ, працівники контррозвідки і Головного слідчого управління СБ України задокументували розвідувально-підривну діяльність зловмисниці проти нашої держави. «Виконуючи завдання терористів і представників російських спецслужб, вона передавала своїм кураторам відомості про позиції Збройних сил України, плани проведення оборонних операцій, схеми зв'язку, установчі дані, позивні і номери телефони бійців, інші відомості військового характеру», - йдеться в повідомленні. Зловмисниці оголошено про підозру за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ст. 258-3 (участь у терористичній організації) Кримінального кодексу України.
Події У Житомирі поліцейські при розслідуванні розкрадання бюджетних коштів виявили склад зброї 25 лютого Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області спільно з працівниками УСБУ та прокуратури в рамках розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання бюджетних коштів на підприємстві з постачання газу було проведено більше десятка обшуків з метою документування протиправної діяльності. В результаті вилучено документи, гроші, цінності та виявлено потужний арсенал зброї. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Житомирській області. «В рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, встановлено факти розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах», - йдеться в повідомленні. Правоохоронці провели одночасно 12 обшуків на підприємствах і приватних будинках в регіоні. В результаті вилучено документацію, електронні носії інформації, гроші і матеріальні цінності, а також знято відомості з лічильників подачі газу. «За місцем проживання 52-річного працівника підприємства в одному з районів області виявлено потужний арсенал зброї: 12 одиниць вогнепальної зброї, в тому числі мисливський нарізний і гладкоствольний пристрій для відстрілу гумових куль, більше 30 зразків або заготовок холодної зброї, понад 250 патронів калібру 7,62 мм, інші боєприпаси і піротехнічні засоби», - уточнюється в повідомленні. Все вилучене направлено на відповідне експертне дослідження. За зібраними матеріалами вирішуватиметься питання про фігурантів кримінального провадження.
Суспільство У Харкові було застрелено соратника Геннадія Кернеса У Харкові застрелили підприємця Юрія Демента, якого пов'язують ыз мером міста Геннадієм Кернесом. Про це повідомляє видання LB.ua. «Вбивство сталося на одному з кладовищ міста, де було влаштовано засідку і куди Демент прийшов відвідати могилу матері. За наявною інформацією, смертельний постріл було здійснено снайпером. Однак, за іншими даними, його розстріляли з автомата», - пише видання. Кернес і Демент дружили з ранніх років життя. Саме Демент вважався одним ыз головних бізнес-партнерів харківського мера. У вузьких колах - вважався кримінальним авторитетом і мав вельми специфічну репутацію. За версією видання, швидше за все, має слід «чеченська версія», коли харківські чиновники вирушили в гості до глави Чечні Рамзана Кадирова, щоб укласти певні бізнес-контракти. «Сьогоднішнє вбивство Демента знову актуалізувало «чеченську версію». Крім того, варто пам'ятати про множинні конфлікти, які відбулися останнім часом між місцевою «групою Демента» і групою якогось Манукяна, що раніше «працював» у Макіївці», - повідомляє видання.
Події На Хмельниччині водій автомобіля збив 23-річного хлопця і зник із місця події У місті Волочиську Хмельницької області водій збив молодого хлопця і зник з місця злочину. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Хмельницькій області. «35-річний місцевий підприємець, рухаючись вулицею Музейною на автомобілі Lexus, вчинив наїзд на пішохода, який рухався в попутному напрямі. Від отриманих травм юнак помер на місці ДТП», - йдеться в повідомленні. Водій автомобіля з місця пригоди зник, проте за кілька годин сам прийшов до місцевого відділку поліції і зізнався у скоєному. Свою втечу пояснив тим, що дуже злякався. Зараз чоловіка затримано в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Призначено експертизу на предмет вмісту алкоголю у нього в крові. «За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами» Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від трьох до восьми років», - уточнюється в повідомленні.
Економіка Уряд затвердив план дій 2016 року з протидії фінансування тероризму Кабінет міністрів України затвердив план заходів на 2016 рік із запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення. Про це свідчить постанова Кабміну №103 від 11 лютого 2016 року, повідомляє урядовий портал. Планом визначено комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню зазначених злочинів, мінімізацію ризиків фінансової системи для їхнього здійснення, підвищення ефективності діяльності правоохоронних та інших державних органів і розвиток міжнародного співробітництва. Уряд зобов'язав міністерства та інші центральні органи виконавчої влади надсилати щокварталу до 10 числа наступного місяця Державній службі фінансового моніторингу інформацію про виконання цього плану для подання щокварталу до 25 числа наступного місяця звіту Кабміну і Національному банку України. Нагадаємо, що нещодавно Кабмін затвердив програмний документ про рівень терористичних загроз.
Події СБУ затримала диверсантів, які підірвали міст на Луганщині 2014 року Працівники Служби безпеки України затримали в Лисичанську двох диверсантів, які підірвали стратегічний міст через річку Сіверський Донець, що з'єднував Сєверодонецьк та Лисичанськ. Про це повідомляє прес-центр СБУ. «Під час відступу в травні 2014 року диверсійна група терористичного угрупування «Привид» зруйнувала автотранспортний міст, щоб зупинити сили антитерористичної операції. Працівнки спецслужби оперативно встановили особи бойовиків, котрі після його підриву залишилися на тимчасово окупованій території», - наголошується в повідомленні. У лютому 2016 року диверсанти повернулися на територію Луганщини, контрольовану українською владою, для здійснення нових терактів. В результаті спецоперації правоохоронці затримали їх за двома різними адресами в Лисичанську. «Під час обшуків працівники СБ України вилучили саморобний вибуховий пристрій, гранату із запалом, шістдесят патронів різного калібру і альпіністське спорядження», - йдеться в повідомленні прес-центру СБУ. Відкрито кримінальне провадження за ст. 113 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення конкретних об'єктів, на яких диверсанти збиралися здійснити теракти.
За кордоном Вчені Китаю змогли виділити два штами вірусу Зіка Китайські вчені продовжують розробку штамів вірусу Зіка для створення ефективної вакцини, зокрема виділили два штами різних мікробіологічних показників. Про це повідомляє китайське агентство Сіньхуа з посиланням на Військову академію медичних наук і 8-му народну лікарню міста Гуанчжоу (провінція Гуандун, Південний Китай). «Це сприятиме розробці вакцин і з'ясування картини поширення вірусу. Два штами вірусу були виділені зі зразків крові і сечі двох пацієнтів, зокрема, виділити вірус із зразка сечі вдалося вперше», - пише видання. Також медики попереджають, що з приходом тепла в Китаї підвищується ризик поширення вірусу Зіка. Зараз у країні підтверджено п'ять завезених випадків зараження лихоманкою. Нагадаємо, нещодавно в Чехії зафіксували перші випадки зараження вірусом Зіка.
Політика Кабмін пропонує заборонити страйки при підвищенні загроз національній безпеці Уряд України пропонує Верховній Раді заборонити проведення страйків у разі, якщо припинення роботи створює загрозу національній безпеці. Відповідний законопроект №4133 було зареєстровано в парламенті 23 лютого 2016 року, повідомляє офіційний портал Верховної Ради України. На думку Кабміну, головною метою проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації конституційного права людини на страйк» є приведення законодавчих актів у відповідність до вимог Конвенції та практики Європейського суду. У проекті Закону пропонується встановити у ст. 18 закону «Про транспорт», що страйк на підприємствах транспорту проводиться відповідно до законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Також відповідні зміни пропонується внести в ст. 24 закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
Політика Яценюк звинуватив парламентську команду Порошенка в блокуванні реформ Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк піддав гострій критиці політичний табір Президента України Петра Порошенка. Про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, повідомляє DW. За словами Яценюка, парламентська фракція партії БПП не хоче впровадження реформ. «Його фракція не хотіла цих реформ. Вони завжди орієнтувалися тільки на опитування (громадської думки. - Ред.)», - Зазначив прем'єр-міністр. Підтвердженням цього політик вважає результати голосування 16 лютого щодо вотуму недовіри уряду. Говорячи про «Самопоміч» і «Батьківщину», фракції яких вийшли з коаліції, Яценюк зазначив, що вони ніколи не підтримували реформи уряду, політику економії і бюджетні закони. «У коаліції завжди підтримував реформи тільки мій «Народний фронт», - розповів голова уряду.
Суспільство Кличко: На місці скверу Героїв Небесної Сотні ніколи не буде забудов Сквер Небесної сотні у Києві залишиться сквером, там не буде ніяких забудов. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив журналістам, повідомляє прес-служба КМДА. «Сквер Небесної сотні розташований на двох земельних ділянках. Ми повернули в комунальну власність одну ділянку - ту, яка перебуває в оренді. Друга ділянка - у приватній власності», - зазначив столичний мер. Кличко повідомив, що вже тривають переговори з власником, щоб знайти компроміс і повернути цю ділянку місту. «Але я чітко сказав: на цьому місці ніколи не буде ніяких забудов, ніяких будівель, там буде сквер», - заявив Кличко. Мер зазначив, що будь-які роботи на цій ділянці можуть бути тільки з дозволу влади міста. «Ділянка може перебувати у приватній власності, але, щоб на ній щось побудувати, треба пройти певні процедури й узгодження з міською владою. Ніяких узгоджень щодо цієї ділянки від столичної влади не буде. Там буде сквер!»- підкреслив мер Києва.
Суспільство Розслідування обвалення будинку в Києві здійснюватиме столична поліція За рішенням столичної прокуратури розслідування обвалення будинку на  вул. Богдана Хмельницького здійснюватиме Головне управління Нацполіції в м.Києві. Як повідомляє прес-служба столичної прокуратури, вказане рішення обумовлено масштабністю події і важкими наслідками, до яких вона призвела. «Для проведення всебічного, повного і ефективного розслідування всіх обставин події прокуратурою міста підготовлено письмові вказівки слідчим про проведення першочергових слідчих дій та призначення експертиз», - йдеться в повідомленні. Як повідомлялося, 25 лютого на вулиці Богдана Хмельницького стався обвал п'ятиповерхового житлового будинку, в результаті чого уламки завалили будівельників, які перебували в будівлі. За попередніми даними, постраждали шестеро людей. За даним фактом Шевченківським управлінням поліції ГУНП в м. Києві внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 271 КК України (порушення правил охорони праці, що спричинило тяжкі наслідки).
Політика Президент підписав закон про Представництво НАТО в Україні Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні». Про це повідомляє прес-служба глави держави. «Ця Угода передбачає підстави Представництва НАТО в Україні, буде складатися з Офісу зв'язку НАТО і Центру інформації та документації НАТО. Нова дипломатична установа і її персонал отримають привілеї, імунітети та сприяння, що надаються дипмісіям відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року», - йдеться в повідомленні. Представництво НАТО сприятиме посиленню і розширенню участі України в усіх формах співробітництва, погоджених між Україною і НАТО, включаючи надання консультаційної допомоги.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Внаслідок кризи надходження коштів від МВФ заморожено Політична криза в країні практично виключила Україну з програми Міжнародного валютного фонду. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з економічних питань Андрій Блінов. «Україна фактично випала з програми МВФ. Зокрема надходження грошей заморожено. І це змушує уряд перебудовувати план роботи. Україна має дефіцит торгового і бюджетного балансу. Природно, що питання щодо покриття цих «проблем» вимагає грошей, яких немає. На сьогодні я не бачу роботи дієздатного уряду. Він перебуває в «заморожуванні». Відповідно, не дуже зрозуміло, як планують вони це робити», - сказав Блінов. При цьому він зазначив, що в результаті кризи найбільше постраждають пересічні громадяни, а не політики. «Ціла низка людей технократичного складу, заступники міністрів говорять про те, що вони не можуть працювати через блокування законопроектів. Наприклад, варто пригадати заяви заступників Абромавичуса або Пивоварського про те, що не ухвалюються такі важливі рішення, як Закон про дорожній фонд. Або ж питання, пов'язані з держзакупівлями, юридичного управління. Все це чекає своєї черги в парламенті, за багатьма немає гострих політичних суперечностей. Але вони не ухвалюються. І це в першу чергу стало проблемою коаліції, яка призначила уряд», - заявив Андрій Блінов.
Суспільство У Рівненській області перекрито канал контрабанди наркотиків Служба безпеки України викрила протиправну діяльність двох жителів Рівненщини, які контрабандою намагалися ввезти в Україну велику партію псевдоефедрину. Як повідомляє прес-служба СБУ, в зоні митного контролю пункту пропуску «Устилуг» працівники спецслужби спільно з митниками та прикордонниками виявили в одній із посилок, яка перебувала в автобусі міжнародного сполучення, 11,2 тисячі таблеток псевдоефедриномістких медичних препаратів загальною вагою майже шість кілограмів. Прекурсори були заховані в коробках із пральним порошком. «При отриманні посилки правоохоронці затримали наркоділків, причетних до контрабанди псевдоефедрину. За словами затриманих, таблетки вони придбали в одній із країн Східної Європи для переробки їх у метамфетамін і подальшого продажу», - йдеться в повідомленні. Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів) Кримінального кодексу України. Зловмисники затримані згідно зі ст. 208 КПК України. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.
Політика Порошенко ініціює спеціальне засідання РНБО щодо Криму Президент Петро Порошенко доручив підготувати спеціальне засідання Ради нацбезпеки і оборони для уточнення стратегії з реінтеграції Криму в Україну. Про це він заявив у своєму зверненні з нагоди другої річниці початку опору російській окупації Криму, повідомляє прес-служба глави держави. За його словами, від Кабінету міністрів Президент очікує детального плану-графіка захисту національних інтересів України в міжнародних судах, притягненя держави-агресора до відповідальності перед Україною, як державою, і українськими приватними компаніями. «Крім того, вимагаю від уряду внести на розгляд РНБО і питання про тимчасовий режим спеціального митного захисту по лінії адміністративного кордону Херсонської області та АРК, а також енергетичну стратегію Криму», - зазначив Порошенко.
Події Уперше за кілька днів бойовики відкрили вогонь на Луганському напрямі Протягом дня терористичні угруповання продовжують обстріли позицій сил АТО. Всього зафіксовано 14 таких обстрілів. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, вперше за кілька днів було порушено режим тиші в Луганському напрямі, де опівдні бойовики обстріляли позиції ЗСУ з гранатометів і вели снайперський вогонь поблизу Новотошківського. «Укріплення ЗСУ в районі Мар'їнки, Авдіївки, Пісків, Луганського ворог обстріляв із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Ворожі снайпери вели вогонь по позиціях поблизу Новгородського, Мар'їнки і Луганського», - йдеться в повідомленні. Крім того, опорний пункт у районі Новгородського російські терористи обстріляли з міномета. Також неприцільний вогонь із гранатометів і великокаліберних кулеметів по позиціях сил АТО бойовики вели в районі Опитного, Пісків і шахти Бутівка.
Суспільство Голова ЦВК: Проміжні вибори до ВР мають відбутися в один день Проміжні вибори на округах №23, 27 та 206 варто провести в один день. Таку думку журналістам висловив голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Він повідомив, що цього тижня куратори відповідних регіонів у ЦВК звернулися до Верховної Ради з проханням надати копію свідоцтва про смерть народного депутата України Ігоря Єрємєєва, а також надіслати постанову про припинення повноважень обраного нардепа на виборчому окрузі №27. «Ми не можемо собі дозволити призначити ці вибори на різні дати. З точки зору адміністрування виборчого процесу, усі троє проміжних виборів мають відбутися в одну дату і мають бути призначені одним рішенням ЦВК», - акцентував Охендовський. Він підкреслив, що проведення цих виборів у різні дати створюють незручності субєктам виборчого процесу. Окрім того, ЦВК у такому випадку мусить працювати цілодобово. На яку саме дату можуть бути призначені вибори в цих трьох округах, голова ЦВК прогнозувати не став, але відзначив, що має бути стриманий оптимізм  - вони, все ж, відбудуться в один день
Політика ЦВК буде виконувати закон про «партійну диктатуру» в межах своєї компетенції Центральна виборча комісія України виконуватиме Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)» в межах його компетенції. Про це журналістам повідомив голова ЦВК Михайло Охендовський, передає кореспондент «Аналітичної Служби Новин» (АСН). «Як голова Центральної Виборчої комісії можу сказати лише те, що до моменту поки Конституційним судом України не буде встановлено неконституційність відповідного закону України, цей закон буде повністю виконуватися ЦВК у межах її компетенції», - сказав Охендовський. Голова ЦВК звернув увагу, що підхід запроваджений цим Законом, який ще називають «Законом про партійну диктатуру», не є новим для українського законодавства. Під час політичної кризи 2007 року схожі норми були використані політичними партіями для обнулення списків, що дозволило провести дочасні вибори до Верховної Ради України. Також норми, за його словами, містяться у Законі про вибори депутатів місцевих рад. «Існують певні «бумеранги» у нашому законодавстві, що часом запускаються ( …) своєї мети іноді досягають, іноді – ні», – відзначив глава Центрвиборчкому.
Суспільство СБУ запобігла махінації з майном держбанку Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та міліцією попередили операцію з відчуження майна державного банку. Як повідомляє прес-служба СБУ, під заставою у державного банку в Києві було дві земельні ділянки вартістю майже 50 мільйонів гривень. «Один із колишніх приватних власників банку і колишній заступник голови правління, зламавши базу даних, вивели майно з-під застави і зняли обмеження на його реалізацію. Діючи за дорученням від комерційних структур, ділянки яких були під заставою, зловмисники продали одну з них, а другу оформили в іпотеку», - йдеться в повідомленні. У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, працівники спецслужби встановили всі обставини укладання угоди. Завдяки вжитим правоохоронцями заходам держбанк повернув право власності на земельні ділянки. Зараз тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності організаторів оборудки з державним майном.
оформление ленты  Блог: 
Політика Андрій Вігірінський ВР узаконила маріонеток у руках партійного керівництва У нашій країні принцип верховенства права та захисту прав і законних інтересів громадян нині фактично підминається й прогинається під ситуативні інтереси. Приклад – голосування за законопроект № 3700, яким внесено зміни до статті 58 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Для початку варто навести норми прямої дії, закріплені у фундаментальному, хоча б із юридичної точки зору, документі – Конституції України. Акцент на юридичному аспекті зроблено, виходячи з того, що у фактичному цей документ давно не виконує своїх засадничих функцій, адже настільки вільного його тлумачення та нехтування за свою двадцятирічну історію Україна ще не знала. Так, стаття 58 каже про те, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. У рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року в справі № 1-7/99 за конституційним поданням стосовно офіційного тлумачення положень ст. 58 Конституції зазначається, що виходячи з того, що зазначена стаття міститься в розділі ІІ Основного Закону, її положення стосується людини і громадянина (фізичної особи). Крім цього, КСУ для статей 35–37 визначає, що правовий статус церкви і релігійних організацій в Україні, політичних партій і громадських організацій (статті 36, 37) гарантує їхню діяльність через реалізацію прав і свобод людини й громадянина, а саме — права на свободу віросповідання і світогляду, права на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації. Водночас стаття 38 Конституції гарантує право громадян брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати й бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. А частини 2 і 3 статті 22 містять положення, що конституційні права й свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Тобто, під час реалізації через політичну партію конституційного права бути обраним до органів державної влади, зокрема до ВР, на громадянина поширюються гарантії, визначені статтею 58 Конституції України щодо недопущення зворотної дії у часі нормативного акта, а також положення ст. 22 Конституції України щодо непорушності та недопустимості звуження змісту й обсягу прав. Ці аспекти важливі для розуміння того, як положення Конституції нехтуються народними обранцями задля задоволення власних бажань. А тепер повернемось до того, що ухвалила Рада. Зміст частини сьомої ст. 58 Закону «Про вибори народних депутатів України» доповнено положенням про те, що «Перелік та черговість кандидатів у депутати у виборчому списку, визначені партією, не можуть бути змінені після подання документів реєстрації Центральною виборчою комісією до оголошення результатів виборів. Після оголошення результатів виборів кандидати в депутати можуть бути виключені з виборчого списку за рішенням з’їзду партії. Рішення з’їзду партії про виключення кандидатів у депутати з виборчого списку підлягає реєстрації у Центральній виборчій комісії». При цьому у перехідних положеннях ухваленого законопроекту зазначається, і це головне, що «дія цього Закону поширюється на виборчі списки кандидатів у народні депутати України від політичних партій, які були суб’єктами виборчого процесу на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року». Фактично ухвалений закон суперечить Конституції України, звужуючи та обмежуючи обсяг прав громадян, включених до партійних списків, які подавалися до ЦВК для участі у виборах 2014 року, оскільки аналогічного положення законодавство на час проведення виборів не містило. Однак, і це не дивно, висвітлюючи цей законопроект, ЗМІ акцентували увагу виключно на тому, що він прийнятий під кандидата в списку БПП, наступного на проходження в Раду, – під те, щоб його виключили зі списку. Ніхто не звернув увагу на те, що цей законопроект потребує висновку Конституційного Суду, і що він, створюючи можливість виключення зі списку, не конкретизує підстав для прийняття такого рішення (якими, припустімо, могли б вважатися факти вчинення особою злочинів, провадження досудового розслідування щодо неї). Натомість причини залишаються на розсуд фантазії керівництва партії, що робить кандидатів, включених до списків, маріонетками в руках партійного керівництва. В обґрунтуванні необхідності прийняття цього законопроекта зазначається: «реалії сьогодення й певна політична практика говорить про нестійкість та нестабільність виборчих списків… У випадку виявлення кандидатів, що не відповідають високим вимогам щодо кандидата у народні депутати з огляду на його непрофесійність, безініціативність тощо, партійна організація може за власною ініціативою прийняти рішення про виключення таких кандидатів зі списку для уникнення випадків неналежного здійснення повноважень депутата певною запропонованою особою у майбутньому». При такій мотивації виникає тільки одне запитання, а яким чином ці люди потрапили в список партії, будучи непрофесійними чи неініціативними? За великим рахунком, половину народних депутатів, які не відвідують пленарні засідання, засідання фракцій, комітетів, «кнопкодавлять», не вносять законопроекти, тобто фактично не виконують основних своїх обов’язків, можна вважати такими, що не відповідають «високим вимогам народного депутата». От тільки питання щодо виключення їх зі списків залишиться виключно на розсуд голови партії, що фактично робить його владу необмеженою щодо народних обранців.Така позиція, теоретично, могла б мати місце в цивілізованій країні, де виборці голосують за ідеологію партії та традиції. Але в Україні партії будуються не на ідеології чи принципах, а на ситуативних інтересах, об’єднуючи впізнаваних осіб, які давно втратили принциповість, набувши певної «політичної гнучкості». Виборці за старою звичкою голосують за конкретних осіб, які уособлюють політичну силу, а не за принципи політики, які ця сила сповідує. Тому легко спрогнозувати: ви як виборець проголосували за людину, яка вам імпонує в силу переконань і проходить у Раду за списком партії. Теоретично ця людина совісно представляє ваші інтереси, але цілком випадково не погоджується з рішенням голови партії, оскільки вони продиктовані факторами чи вказівками, в яких ваш народний обранець не хоче брати участь, оскільки вони суперечать його обіцянкам, наданих вам. Так ось, виходячи з проголосованої норми, за ваш голос вам подякували, для політичної партії ваш кандидат загалом врахований, але потім його виключили, завівши замість нього більш комфортного й зручного. У сухому підсумку — влада голови партії дорівнює владі народу. Схоже, ми впевнено крокуємо до поступового впровадження авторитаризму.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,0979919433594-/ /-pc-/
Top