counter
Архів Повернутись назад 25 Травня 2017
25 Травня
Події У Бразилії протестувальники спалили міністерство Протестувальники в Бразилії підпалили будівлю міністерства фінансів. Про це повідомляє портал Brasil de Fato. Відзначається, що раніше під час протестів спалили міністерство сільського господарства. І після цього у всіх міністерствах влади провели термінову евакуацію співробітників. Нагадаємо, в Бразилії масово протестують проти президента Мішела Темера з вимогою його відставки і проведення дострокових виборів глави держави. У протестах беруть участь як мінімум 150 тисяч осіб. Як відомо, раніше сплив запис розмови, де чинний президент країни намагається підкупити колишнього спікера нижньої палати парламенту Едуарду Кунью, ініціатора імпічменту екс-глави держави Ділми Русеф. Однак президент відкидає звинувачення в корупції і категорично заявив, що не піде у відставку. PM joga gás lacrimogêneo de helicópteros nos manifestantes em Brasília! #DiretasPorDireitosVídeo: Pedro Rocha / Mídia NINJA pic.twitter.com/iIXSVoHi2Y — Mídia NINJA (@MidiaNINJA) 24 травня 2017 р.
Суспільство Україна може припинити залізничне пасажирське сполучення з Росією з 1 липня З 1 липня Україна може повністю припинити залізничне пасажирське сполучення з Росією. Про це інформує в середу, 24 травня, газета Коммерсант, посилаючись на джерела. В Укрзалізниці повідомили, що «ніякого рішення з цього приводу поки що не прийнято». Також РЖД повідомили, що не отримували від України документів про припинення пасажирського сполучення з Росією. «Хоча плани призупинити пасажирські перевезення офіційно поки не підтверджують ні в Києві, ні в Москві, співрозмовники видання наполягають: рішення зараз активно лобіюють секретар РНБО України Олександр Турчинов, а також спікер Верховної Ради Андрій Парубій. Їхню жорстку позицію останнім часом частіше підтримує президент Порошенко», - пише видання. За словами джерела, приводом для ухвалення такого рішення буде небажання РЖД «припинити пасажирські перевезення в РФ із зони проведення бойових дій і, зокрема, з Донецька».
Події Екс-голова Дарницької податкової адміністрації вийшов під заставу - ЗМІ Суд обрав запобіжний захід щодо ще одного фігуранта гучної справи проти колишніх податківців - екс-голові Дарницької податкової адміністрації в столиці Юрію Кравченку - у вигляді застави в розмірі 1 млн грн. Про це передає телеканал 112 Україна. «Юрій Кравченко має внести гроші протягом п'яти днів. Якщо сума застави не буде внесена, прокуратура звернеться до суду для зміни запобіжного заходу. Якщо Юрій Кравченко порушить процесуальні зобов'язання на час слідчих дій, то він повинен буде заплатити суму застави», - сказано в повідомленні. Раніше екс-керівник Державної податкової служби в Полтавській області Володимир Задорожний, який був затриманий під час масштабної антикорупційної операції в середу, 24 травня, вийшов на волю. Печерський райсуд столиці призначив Задорожному запобіжний захід, що не пов'язаний з триманням під вартою. Колишній податківець повинен внести заставу в розмірі 12 млн грн і одягнути електронний браслет.
Події Донбас: 50 обстрілів, бойовики все частіше застосовують «Гради» За минулу добу терористи 50 разів відкривав вогонь, використовуючи важке артилерійське озброєння, заборонене Мінськими угодами. В результаті обстрілу двоє військовослужбовців ЗСУ були поранені, інформує прес-центр штабу АТО. На Приморському напрямі було зафіксовано більше половини фактів порушення терористами режиму припинення вогню. 24 травня ввечері бойовики почали обстрілювати оборонні укріплення ЗСУ з артилерії. З 120-мм мінометів НЗФ били по позиціях ЗСУ в районі Широкиного, Водяного і Чермалика. Широкине обстріляли з артилерійських систем калібру 122 мм. Неподалік Гнутового, Павлополя, Лебединського, Красногорівки і Новотроїцького терористи активно вели вогонь з мінометів калібру 82 мм, гранатометів, стрілецької зброї і БМП. На Донецькому напрямі бойовики здійснили 17 обстрілів. Напруженою ситуація залишається в передмісті Авдіївки, де НЗФ напередодні ввечері двічі били по позиціях ЗСУ з РСЗО БМ-21 «Град».
Суспільство Сьогодні православні святкують Вознесіння Господнє Сьогодні, 25 травня, православні святкують Вознесіння Господнє, яке відзначається через сорок днів після Великодня і має припадати на четвер. Цей день називають ще відданням Великодня.За біблійною легендою, "після земної смерті Ісус Христос ще 40 днів був в образі людини зі своїми учнями, він вчив їх, і тільки на 40-й день вознісся в Рай, обіцяючи повернутися на Землю". За народним і релігійними звичаями, на Вознесіння Господнє віряни прагнуть відвідати храм, моляться. Можна їсти м'ясну і молочну їжу та навіть випити вина. За народними прикметами після цього свята літо вступає в свої права, тому прийнято радіти, ходити в гості, прикрашати будинок зеленню. Якщо в це свято хороша погода - такою вона буде до кінця листопада, погана ж погода обіцяє неврожай. У той же час на Вознесіння не вінчаються, ні в цей день ні напередодні. Також в цей день хоча і поминають покійних, але не влаштовують поминки.
Суспільство РФ відправила на окупований Донбас 65-й «гумконвой» На захоплену частину Донбасу була відправлена ​​65-та з серпня 2014 року колона МНС РФ з так званою «гуманітарною допомогою». Про це інформує «РИА Новости». «З Донського центру МНС РФ, що у селищі Ковалівка Ростовській області, в бік не контрольованого Києвом російсько-українського кордону була направлена ​​колона автомобілів, які везуть близько 400 тонн «гумдопомоги», - сказано в повідомленні відомства. У МНС відзначили, що основну масу так званої «допомоги» складають «дитячі продуктові набори та медикаменти». У Росії відзначили, що перша частина «гуманітарної допомоги» пройде в ПП «Донецьк», а друга - в ПП «Матвєєв курган». У Державній прикордонній службі України повідомили, що з 6:30 до 7:20 через російські пункти пропуску «Донецьк» і «Матвєєв Курган» в Україні на в'їзд прослідувало дві колони вантажівок у складі 42 авто. Вантаж переміщувався у закритих упаковках, тому не вдалося отримати точну інформацію про його склад.
Політика NYT: РФ намагалася вплинути на Трампа через його радників Влітку 2016 року шпигуни з США зібрали інформацію, яка показала, що високопоставлені представники розвідки Росії і політики обговорювали способи впливу на Трампа через його радників. Про це пише видання The New York Tіmes з посиланням на неназваних американських чиновників. У розмовах йшлося про колишнього главу передвиборного штабу американського президента Дональда Трампа Пола Манафорта, а також екс-радника президента Америки з нацбезпеки Майкла Флінна. Вони обидва мали непрямі зв'язки з офіційними особами РФ, «які, швидше за все, були впевнені, що кожен з них може бути використаний для формування позиції Дональда Трампа щодо Російської Федерації», - передає видання. За даними NYT, деякі представники РФ «хвалилися, як добре вони знають Флінна». Інші обговорювали можливість широкого спілкування з екс-президентом України Віктором Януковичем, який колись щільно співпрацював з Манафортом.
Події оформление ленты  У Бразилії протестувальники підпалили будівлю міністерства У Бразилії учасники акцій протесту підпалили будівлю міністерства сільського господарства, а також пошкодили ще кілька урядових будівель. Про це інформує Русская служба ВВС. На вулиці м. Бразиліа вийшли близько 35 тис. осіб. Столицю зараз патрулюють посилені наряди поліції. Демонстранти вимагають відставки президента Бразилії Мішела Темера, а також скасування запланованих реформ в економіці. Президент минулого тижня, після звинувачення в корупції, повідомив, що не збирається йти у відставку. Темера очолив Бразилію після імпічменту попереднього президента Ділми Русеф. Тисячі  жителів вийшли на вулиці різних міст по всій країні з криками «Геть, Темера!», вимагаючи відставки президента країни, а також проведення виборів після корупційного скандалу.  
Суспільство «Укрзалізниця» спростувала інформацію про припинення залізничного сполучення з РФ В «Укрзалізниці» заявили, що не збираються припиняти пасажирське залізничне сполучення з РФ. Про це повідомляє «Українській правді» прес-центр «Укрзалізниці». У відомстві зазначили, що повідомлення російського видання «Коммерсант» про зупинку пасажирських перевезень з 1 липня 2017 року «не відповідає дійсності». «Ми не збираємось припиняти і не розглядаємо цю ідею», - сказали в прес-центрі «Укрзалізниці». У компанії відзначили, що зараз квитки на потяги в РФ продаються. Раніше видання «Коммерсант», посилаючись на свої джерела, близькі до українського уряду, заявило, що залізничне пасажирське сполучення з Російською Федерацією може бути припинено з 1 липня цього року. За слова співрозмовника, приводом для цього буде небажання РЖД «припинити пасажирські перевезення в РФ із зони проведення бойових дій і, зокрема, з Донецька, а це порушує суверенітет і територіальну цілісність країни».
Суспільство Німці побудують 7-кілометровий пивопровод на Wacken Open Air У Німеччині для гостей фестивалю важкої музики пиво литиметься рікою в прямому сенсі цього слова. Щорічно фестиваль важкої музики Wacken Open Air, який пройде в серпні в Німеччині, збирає десятки тисяч людей. Як відомо, пиво - традиційний і найулюбленіший напій у німців. Дуже багато пива випивається на великих заходах. Раніше на фестиваль Wacken Open Air пиво привозили в бочках, що було незручно і завдавало шкоди навколишньому середовищу. Цього року організатори рок-фестивалю вирішили прокласти пивопровод довжиною в 7 км. За допомогою нього бармени будуть розливати по шість кухлів напою на секунду, при цьому не треба буде покладатися на доставку алкогольного напою в кегах вантажівками. Крім того, буде організована система доставки питної води. Бюджет реновації оцінюється у мільйон євро.
Суспільство ПРООН поставила в Україну ліків лише на 1/6 частину виділеної на програми з онкології в 2016 році суми - МОЗ Програма розвитку ООН станом на 23 травня 2017 року поставила в Україну за програмою дитячої та дорослої онкології на 2016 рік препаратів на загальну суму лише 123 млн грн. Про це сказано на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я. Водночас у повідомленні сказано, що міжнародна організація здійснила закупівлю ліків за 92 з 96 лотів за програмою дорослої онкології і за 77 з 94 лотів за програмою дитячої онкології на загальну суму 331 млн грн. Зокрема в МОЗ зазначили, що на закупівлях препаратів за програмою дорослої онкології вдалося заощадити майже половину виділеної з бюджету на програму суми - з 397 млн ​​грн витратили лише 213 млн грн. У міністерстві додали, що на зекономлені 184 млн грн будуть додатково закуплені ліки для онкохворих. Однак за програмою дитячої онкології на 2016 рік закупівлі просуваються не так активно. Станом на 23 травня 2017 року ПРООН здійснила закупівлю на суму 118 млн грн, що становить лише 33,43% від виділеної на програму суми. Всього міжнародна організація в рамках держзакупівель 2016 року має поставити в Україну ліки і медичні вироби за 23 напрямами.
Суспільство Польові командири Донбасу після застілля влаштували інструкторам з РФ мордобій На Донбасі місцеві бойовики влаштували застілля військовим інструкторам, що прибули з Росії. Однак спільна вечірка закінчилася «побиттям морд і черепів», повідомили джерела групи «Інформаційний спротив». Відзначається, що спільна пиятика пройшла після «інструкторсько-методичного заняття» на одному з навчальних центрів 1-го АК. Заняття для «фронтових командирів» провели російські інструктори. Однак після розпивання алкоголю почалася бійка. «За словами інсайда, в окремі моменти використовувалися навіть підручні предмети. Верх над дикими інструкторами взяли місцеві «фронтові командири», які спочатку поставилися до повчань з прохолодою, а потім задушили своєю переважною чисельністю «інструкторів», - повідомило джерело. Нагадаємо, в так званій «ЛНР» формуються дві партії бойовиків зі складу «2-го АК ЛНР» як кандидати на участь у бойових діях у Сирії. Однією з основних вимог до кандидатів є наявність паспорта громадянина України, документи «ЛДНР» мати при собі заборонено.
Політика Ляшко хоче порахувати, скільки вчора витратили держкоштів на "вертолітні екскурсії" податківців до Києва Народний депутат Олег Ляшко вважає, що спецоперація із затримання податківців, яка відбулася вчора,  - це "видовище", коли немає хліба. Про це він заявив в кулуарах Верховної Ради України 25 травня, передає кореспондент АСН. "Все, що відбувалося вчора під виглядом нібито спецоперації, - це імітація боротьби з корупцією", - заявив він. Адже, з його слів, більшість затриманих податківців ще вчора були звільнені під застави судами. Ляшко впевнений, що вчорашнє затримання податківців в супроводі майже 2 тис. правоохоронців, було підготовлено з однією метою: "У нас як у Стародавній Греції, якщо немає хліба, то людям дають видовища. Ось що вчора було! У мене виникає запитання: скільки було витрачено бюджетних грошей на всі вертольоти і правоохоронців, щоб забезпечити таке піар-шоу для однієї людини?"
Політика Рада провалила внесення до порядку денного законопроектів про реформу парламенту За внесення до порядку роботи парламенту 25 травня законопроектів 6256, 6256-1 проголосували всього 200 народних депутатів, передає кореспондент АСН. «Народні депутати, це дуже важливі питання про реформу парламенту», - нагадав спікер Андрій Парубій. Голова парламенту доручив робочій групі доопрацювати законопроекти, щоб вони все-таки були внесені до порядку денного роботи Ради і проголосовані найближчим часом. «Це рекомендації реформи парламентаризму, які нам висловили європейські колеги», - сказав він. У свою чергу, в кулуарах парламенту голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак зазначив: «Треба починати хоча б дискусію про реформу парламенту. Ми обговорюємо все, всі реформи. Але про себе поговорити не можемо! Я буду всіляко підтримувати пропозицію спікера Андрія Парубія про необхідність підготовки цих законопроектів», - сказав він.
Суспільство оформление ленты  У Запоріжжі стартував ремонт внутрішньоквартальних доріг і тротуарів - мер У Запоріжжя почався ремонт аварійних ділянок на дорогах, а також роботи з ремонту внутрішньоквартальних доріг, доріг приватного сектора і тротуарів. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк. Міський голова особисто перевірив, як тривають ремонтні роботи на вулицях Козачій та Космічній. За його словами, масштабні дорожні роботи в Запоріжжі розпочнуться після проведення тендеру та укладення договорів з переможцями. «На цьому етапі ліквідуються аварійні ділянки, стартують роботи з ремонтів внутрішньоквартальних доріг, доріг приватного сектора, тротуарів. Тротуари - особлива тема. Сьогодні перевірив хід робіт в цьому напрямі на вул. Космічній, де планується відремонтувати понад тисячу кв. м тротуару. І такі роботи з ремонту пішохідних зон будуть здійснюватися протягом всього року у всіх районах міста», - додав Буряк. Влада Запоріжжя планує за рік відремонтувати понад 60 тис. м кв. тротуарів. «Новий етап з акцентом на середні ремонти доріг почнеться вже в липні. Так, це будуть абсолютно інші обсяги робіт - понад 310 тис. м кв. міських магістралей», - додав мер.
Політика Додон: Незалежності у Придністров'я ніколи не буде - або в Україну, або в Молдову Незалежності у Придністров'я ніколи не буде, як не ввійде регіон і до складу Російської Федерації. Про це заявив президент Молдови Ігор Додон. «У Придністров'ї не буде незалежності. Ніколи. Статусу суб'єкта Російської Федерації також не буде. Завжди говорив і підтверджую зараз. У Молдови немає майбутнього без Придністров'я. І у Придністров'я немає майбутнього поза Молдови», - сказав Додон, передає Інтерфакс-Україна. Разом з тим він підкреслив, що своїм головним завданням вважає об'єднання Молдови. За словами Додона, реінтеграція Молдови можлива в рамках федеративної держави. «Коли хтось з Лівобережжя каже: «А ми ніколи не були з Молдовою разом, говорю у відповідь: «Ви були коли-небудь разом з Україною, так що, ви в Україну хочете?» Придністровцям треба вибирати. Незалежності у них не буде ніколи, і в складі Росії вони також не будуть», - додав Додон. Президент Молдови також заявив, що з перерахованими інвестиціями з Придністров'я з його 300 тис. жителів давно можна було б зробити «другий Дубай».
Політика Южаніна: Нинішні депутати не можуть навіть відмовитися від перерви на чаювання Реформа парламенту - під питанням. Про це в кулуарах Верховної Ради України від 25 травня заявила народний депутат фракції БПП Ніна Южаніна, передає кореспондент АСН. «БПП буде визначатися в сесійній залі щодо голосування за законопроект щодо реформи парламенту», - заявила вона. Южаніна додала, що, на її думку, не так потрібно міняти кількість парламентських комітетів згідно з міністерствами, скільки забезпечити ефективну роботу парламенту. «Адже проблематичним у цьому парламенті є навіть просто скасування перерви. Депутати не можуть відмовитися від зайвої перерви, щоб попити чай... Тому я думаю, що вже новий парламент, куди прийдуть нові політики, зможе забезпечити таку реформу парламентаризму повною мірою», - сказала вона. Відзначимо, сьогодні в порядку денному роботи Ради - законопроект щодо реформи парламентаризму відповідно до рекомендацій Єврокомісії.
Події У МЗС розповіли деталі страшної аварії з українцями в РФ У МЗС України підтверджують поки смерть п'яти українців, які потрапили в страшну лобову ДТП у Росії. Інформація щодо шостого уточнюється. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на представника департаменту консульської служби МЗС України Василя Кирилича. «П'ять українців загинули в аварії в Новгородській області. Інформація щодо ще одного уточнюється», - сказав співрозмовник. У Новгородському управлінні ДІБДР повідомили, що на ділянці автодороги «Москва - Санкт-Петербург» (М10) у результаті лобової ДТП за участю мікроавтобуса і вантажівки загинули шестеро людей. «Аварія сталася о 5:40 під населеним пунктом Первомайське. Попередньо, водій мікроавтобуса Renault з невстановленої причини виїхав на зустрічну смугу руху і врізався у вантажівку Renault. У вантажівці ніхто не постраждав», - сказали в місцевому управлінні ДАІ.
Суспільство оформление ленты  В Одесі затримали росіянина і грузина, які перебувають у розшуку Інтерполу В аеропорту і морському порту Одеси прикордонниками були затримані громадяни Росії і Грузії, які перебували в розшуку Інтерполу. Про це повідомили в прес-службі Державної прикордонної служби України. Росіянина затримали в середу, 24 травня, в пункті пропуску «Одеса-авіа». Він якраз проходив оформлення на авіарейс, який прямував до Стамбула. Громадянина РФ розшукував Інтерпол для притягнення до кримінальної відповідальності. Того ж дня прикордонники відділу «Чорноморськ» під час здійснення прикордонного контролю осіб, які прямували в Батумі на теплоході, затримали громадянина Грузії. Затриманого розшукували правоохоронні органи Азербайджану для притягнення до кримінальної відповідальності за розбій. Затриманих уже передали працівникам Нацполіції. Про факти затримання вже поінформували українське бюро Інтерполу. Напомним, Интерпол больше не разыскивает беглого экс-президента Украины Виктора Януковича, экс-главу НБУ Сергея Арбузова, экс-главу АП Януковича Андрея Клюева, нардепа-беглеца Онищенко и других высокопоставленных украинских чиновников.
Економіка Чому одні платять мито, а інші - ні? Президент оголосив війну нерозмитненим автомобілям В Україні не буде скасовуватися мито при легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, які ввозяться в країну за різними схемами для уникнення сплати податків, заявив 24 травня президент Петро Порошенко на нараді в Луцьку. При цьому Порошенко сказав, що на пункті пропуску Ягодин один з автомобілістів зізнався йому, що дає хабар, щоб не ганяти авто туди-сюди, повідомляють Економічні вісті. Порошенко наголосив на неприпустимості того, що одні автовласники чесно платять мита при ввезенні авто та реєстрації, а інші ухиляються від платежів. «Чому одні повинні платити податки, акцизи, мита, а інші будуть підмазувати? Має бути наша спільна позиція, щоб одні не були дурніші, а інші розумніші», - сказав він. Президент наполягає на наведенні ладу на кордоні, де постійно накопичуються величезні черги. Тим часом пересічники, які вимагають скасування мита, перекрили рух в урядовому кварталі, через що в центрі Києва утворилися величезні затори, повідомляє кореспондент АСН.
Політика Рада провалила призначення комісії з відбору НКРЕКП За постанови про призначення Костянтина Запайщикова і Юрія Шульги членами номінаційної комісії з відбору членів Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) проголосували менше мінімально необхідних 226 депутатів, передає кореспондент АСН. Фракції опозиції не голосували за призначення Запайщикова і Шульги, мотивуючи це тим, що президент отримає монопольний контроль за НКРЕКП, а значить - і встановленням тарифів. «Ми виступаємо категорично проти кандидатур президента! Це призведе до того, що тарифи будуть рости і людей продовжать обкрадати!» - виступала голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Голова «Радикальної партії» Олег Ляшко також сказав про неприпустимість призначення членів номінаційної комісії «від влади». Нагадаємо, зараз Закон про НКРЕКП передбачає, що заміна чинних членів НКРЕКП на нових проходитиме в три етапи: перших трьох членів повинні змінити не пізніше шести місяців з часу набрання чинності законом, ще двох - не пізніш 12 місяців, інших - не пізніше ніж через 18 місяців.
Політика МЗС РФ назвав нісенітницею заяви США про втручання Росії у вибори У Міністерстві закордонних справ Росії назвали нісенітницею заяву Національної розвідки США про втручання РФ у вибори «по всій Європі». Про це заявив спеціальний представник президента Росії з питань міжнародного співробітництва в галузі інформаційної безпеки, посол з особливих доручень МЗС Росії Андрій Крутських. Коментуючи заяву голови Нацрозвідки США Деніела Коутса, Крутских заявив: «Нісенітниця, якщо говорити просто і в лоб». За його словами, розвідка повинна займатися розвідкою, а «не лізти і не брати участь у внутрішніх інтригах», передає ТАСС. Нагадаємо, раніше видання The New York Tіmes з'ясувало, що влітку 2016 року шпигуни з США зібрали інформацію, яка показала, що високопоставлені представники розвідки Росії і політики обговорювали способи впливу на Трампа через його радників.
Суспільство Рада ухвалила закон і дала визначення «пам'ятки культурної спадщини» Верховна Рада ухвалила Закон України «Про охорону культурної спадщини» (щодо визначення поняття «пам'ятка культурної спадщини»). За цей законопроект на ранковому засіданні 25 травня проголосували 235 нардепів, передає кореспондент АСН. Сьогодні використання норм законодавства щодо визначення поняття «пам'ятка культурної спадщини», призводить до того, що суди використовують звужене розуміння пам'ятки, чим створюють загрозу повної втрати пам'ятників. Зокрема, зараз власники таких пам'яток відмовляються визнавати їх охоронний статус, укладати охоронні договори тощо. «Таким чином, у зв'язку з негативною судовою практикою, а також з метою запобігання в подальшому розбіжностей щодо визначення поняття «пам'ятки» виникла гостра необхідність конкретизувати цей термін, який міг би застосовуватися як до об'єктів, які включені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України», - йдеться в пояснювальній записці. Законом визначається пам'ятка культурної спадщини як об'єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, або об'єкт культурної спадщини, який взятий на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Суспільство Геращенко заявила, що в полоні на Донбасі перебувають 128 громадян України У полоні на Донбасі перебувають 128 громадян України. Про це заявила представник гуманітарної підгрупі ТКГ в Мінську від України Ірина Геращенко, виступаючи з трибуни Верховної Ради в ході ранкового засідання 25 травня, передає кореспондент АСН. «На чому стоїть українська сторона? Перше, ми вимагаємо звільнення 128 громадян України, яких утримують на окупованій території. І ми сьогодні передамо ще раз цей список ОБСЄ з вимогою, щоб нам надали повну інформацію, де ці люди, яка їхня доля, і внесли у список на звільнення. Інформую вас, що в цьому списку є і Ігор Козловський, є і всі наші герої, військові, які більше двох років утримуються в Макіївській колонії. Ми також боремося, щоб туди були внесені цивільні особи, які також утримуються на окупованих територіях», - заявила вона. Вона підкреслила, що Україна вимагає від світової спільноти, передовсім від РФ, щоб були скасовані всі псевдоінститути влади у так званих «республіках». «І щоб захарченки та плотницькі припинили знущатися над Україною. Після демілітаризації і деокупації можлива амністія. Сподіваюся, ми зробимо все для того, щоб у червні було звільнення», - зазначила Геращенко. Віце-спікер повідомила, що вчора представники так званих ОРДО і ОРЛО і РФ в абсолютно «шантажуючій манері» вимагали від України ухвалення закону про амністію. «Ми хочемо сказати, що амністія буде здійснюватися законом України та ім'ям України, а не Захарченком та Плотницьким», - сказала Геращенко.
Події оформление ленты  Жителі села під Києвом мало не побили водіїв вантажівок, які вивантажували «львівське сміття» Біля села Бузова Київської області дві вантажівки намагалися вивантажити «львівське сміття», проте їм не дали це зробити місцеві жителі. Про це повідомили в прес-службі поліції Київської області. Жителі села перегородили дорогу вантажівкам і викликали правоохоронців. У поліцію зателефонував один з депутатів сільради і повідомив, що біля села машини незаконно скидають сміття. Правоохоронці підкреслили, що на місці події зібралися обурені місцеві жителі, які погрожували водіям фізичною розправою. Слідчо-оперативна група, що прибула на місце, задокументувала факт незаконного скидання побутових відходів. Два вантажних автомобілі, які привезли сміття зі Львова, зараз перебувають на штрафмайданчику. Нагадаємо, у Львові на вулиці Кондукторській увечері 22 травня місцеві жителі побудували посеред проїжджої частини барикаду зі сміття.
Політика Чорногорія 5 червня стане членом НАТО Чорногорія офіційно буде 29-м членом Північноатлантичного Альянсу 5 червня 2017 року. Про це інформують західні ЗМІ, посилаючись на на штаб-квартиру НАТО в Брюсселі, де сьогодні відбудеться саміт Організації. Країни Альянсу 19 травня минулого року підписали протокол про вступ Чорногорії до НАТО. Парламент країни схвалив закон про членство республіки в Організації 28 квітня. 12 травня уряд Чорногорії заявив, що всі 28 країн - членів Північноатлантичного Альянсу ратифікували протокол про вступ у НАТО балканської держави. У середу, 24 травня, генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив журналістам у Брюсселі, що в НАТО чекають формального вступу Чорногорії на початку червня цього року. У Кремлі рішення про вступ Чорногорії до Альянсу сприйняли дуже негативно. «З урахуванням потенціалу Чорногорії НАТО навряд чи отримає істотну «додану вартість». Але в Москві не можуть не врахувати стратегічних наслідків такого кроку», - сказали в МЗС Росії.
Політика Комітет Ради рекомендував кандидатуру нардепа Сергія Алєксєєва на посаду омбудсмена Комітет ВРУ рекомендував кандидатуру нардепа Сергія Алєксєєва на посаду омбудсмена. Про це в кулуарах парламенту заявив сам кандидат на посаду омбудсмена, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.  «Вчора Комітет з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин рекомендував до розгляду у сесійній залі мою кандидатуру на посаду омбудсмена», - сказав він.  Серед основних своїх завдань на цій посаді першочерговою Сергій Алєксєєв вважає захист прав та свобод внутрішньо переміщених осіб і осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.  «Це одне з найбільш важливих завдань роботи офісу омбудсмена на сьогодні, бо наша країна перебуває в стані війни і саме захист вимушено внутрішньо переміщених осіб, тих, хто перебуває та тимчасово окупованих територіях, має бути в пріоритеті. Також важливою є реабілітація учасників та ветеранів АТО», - сказав він.  Алєксєєв відзначив, що є співавтором законопроекту щодо внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення дискримінації громадян, що проживають на тимчасово окупованій території, в Автономній республіці Крим та місті Севастополі. Цей законопроект спирається на рішення ЄСПЛ проти Росії та Молдови, коли держава нічого не робила на захист громадян, які перебували на тимчасово окупованих територіях. «Другим напрямом, який я бачу для себе і про що завжди каже Венеціанська комісія та Рада Європи, – це поліпшення ситуації з низьким рівнем виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Це переважно стосується виконання рішень загального характеру», - відзначив Алєксєєв. Народний депутат пояснив, що рішення індивідуального характеру, які стосуються  виплат чи поновлення на посаді, переважно виконуються, а ось рішення щодо необхідності змін у законодавстві майже не виконуються. Тут, на його думку, омбудсмен тісно має співпрацювати із органами законодавчої влади.  «На моє переконання, треба систематизувати всі рішення ЄСПЧ і визначити основні критерії, відповідно до яких треба змінювати законодавство», – вважає кандидат на посаду омбудсмена. Третім напрямком, якому Сергій Алєксєєв планує приділити особливу увагу, є здійснення контролю щодо захисту персональних даних. В цьому питанні він є співавтором законопроекту щодо створення спеціальної посади інформаційного комісара, який слідкуватиме за дотриманням захисту персональних даних. Окрім того, на думку Алєксєєва, треба приділити увагу сприянню роботі постійного представництва офісу омбудсмена в регіонах.  Особливо це стосується прифронтових зон і зон, що межують з окупованих Кримом. Зараз, за його словами,  відсутнє належне регіональне  представництво, через що інколи  неможлива оперативна реакція на звернення громадян щодо фактів порушення прав людини в регіонах «П’ятий напрям – це, звісно, фахова співпраця з усіма органами державної влади для «підтягування» нашого законодавства із захисту прав людини до рівня європейських країн. Тут мені, безумовно, допомагатиме парламентський досвід роботи», -  розповів Алєксєєв.
Економіка Вадим Мосійчук Интервью
Секрети Держрезерву: Щоб заробляти, треба перестати красти і позбутися «нечистоплотних» людей
Якось в одному з постів у соціальній мережі заступник міністра економіки Максим Нефьодов висловив думку, що тотальна приватизація потрібна Україні ще тому, що в країні немає достатньої кількості фахівців, щоб замінити усі неефективні кадри на державних підприємствах. АСН ставить за мету перевірити, чи так це насправді і чи дійсно все державне в Україні може бути лише збитковим? Ми знайдемо вже реалізовані на державних підприємствах успішні проекти та дізнаємось у їхніх керівників, як їм це вдалося.   Вадим Мосійчук, голова Державного агентства резерву України З порога кабінету керівник Держрезерву радісно повідомляє: «Скоро будемо торгувати ф’ючерсами на зерно! - щоправда, одразу ж додає: – у Міністерстві економіки чимало нових ініціатив не підтримують».   Мосійчук змінив прибутковий бізнес, зарплату у декілька десятків тисяч доларів на чиновницьку посаду з заробітком у 13 тисяч гривень. Керував компаніями з управління активами більше 10 років. Державне агентство резерву України він очолює з липня 2015 року. Біля робочого столу Мосійчука висить картина, яку намалювала дружина. Каже – полотно нагадує йому, навіщо він прийшов саме на цю посаду. Під час інтерв’ю голова Держрезерву відвертий, у певних фразах відчувається втома і розчарування – вказує на суперечності з Міністерством економіки, перераховує тих, хто заважає реформувати Держрезерв. Зізнається, що без жалю звільняв людей навіть з власної команди. Заради чого у минулому вдалий фінансист робить усе це? Довідка: Державне агентство резерву України – це центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву. Складається з Центрального апарату та 37 державних підприємств (4 з яких – зараз залишилися на окупованій території). Це: -5 нафтових комбінатів, -10 аграрних підприємств -склади та холодильники. - Ви на посаді голови Держрезерву уже майже два роки. Що змінилося за цей час? - Що змінилося? Багато чого! Найперше – структура Держрезерву стала відкритою, прозорою. Оновився кадровий склад і центрального апарату, і підприємств. З першого ж дня мого призначення ми проводили відбір кандидатів на будь-яку посаду через конкурс. І в центральному апараті, і на місцях. - Це щось дало? - Людина, яка хоче щось змінити, знає, як це зробити, а також має команду однодумців, що її підтримують, «приречена на успіх». Зі свого досвіду в бізнесі я переконався, що це найголовніший принцип, запорука успіху. Оновлення кадрів дало вливання свіжої крові, по-перше, паралельно - витіснення корупційної складової з системи. Третє - включення внутрішньої мотивації цих працівників. Адже за рахунок оптимізації кадрового складу у центрі й на місцях, за рахунок підвищення прибутковості ми ще й підвищили рівень доходів робітників. На деяких підприємствах вони зросли не на відсотки, а в рази.   - На скільки був скорочений штат? - Щодо центрального апарату - на 30%, щодо всієї системи десь на 30-40%, щодо деяких - навіть на 50%. Штат був дуже роздутим, було багато боргів на деяких підприємствах - із заробітної плати, соцвнесків, податків. Мотивації у працівників не було жодної - більшість отримувала 1-2 тисячі гривень. Зараз люди тримаються за роботу, бо заробітна плата у нас зазвичай вище середньої у тому регіоні, де розташоване підприємство. Робітники бачать, що гроші не розкрадаються, а спрямовуються на розвиток підприємства. - І які суми отримують керівники підприємств Держрезерву? - До того, як я заступив на посаду, це було трохи більше 4 тисяч гривень. Зараз - стабільно в районі 20-30 тисяч гривень, плюс квартальна премія, яка може бути до 3 окладів, плюс річна премія, яка може бути до 24 окладів. Важливо, що такі суми призначені не лише для керівників підприємств. Очільники підприємств цю мотивацію розподіляють на своїх заступників, ключових працівників і далі по системі. Скільки заробили, на стільки ми можемо мотивувати. У нас з цього кварталу працює формула: до 20% від заробленого підприємством іде на мотивацію робітників і 80% повинно бути спрямовано на модернізаційні заходи. Ми повернули собі конкурентоздатність, до нас повертаються клієнти, активізується й інвестиційний напрям в системі.- Якщо можна, узагальнено, в цифрах як це виражається? - Ну якщо в 2014 році наші підприємства працювали зі збитком у понад 2 мільйони гривень, то вже наприкінці 2015-го нам вдалося заробити 5 мільйонів гривень, в 2016-му – подвоїли прибуток, в 2017-му обіцяємо також збільшити на 50-70%  - до 17-20 мільйонів по підприємствах агронапряму.   Якщо в 2015 році комбінати Держрезерву заробили понад 30 мільйонів гривень, то в 2016-му – 64 мільйони гривень. Цього року, я думаю, ми вийдемо на 100 мільйонів гривень. - Ви намагаєтесь перевести Держрезерв на самоокупність? - Так. Хочемо відмовитись від бюджетного утримання підприємств і організацій, підзвітних Держрезерву. Підприємства внутрішньо прибуткові. Тому державне фінансування припиниться вже цього року. Але на саме накопичення матеріальних цінностей і на оплату їх зберігання держава повинна виділяти кошти і далі. Також перед керівниками підприємств стоїть завдання скоротити споживання енергоносіїв на 10%, а від газу відмовитись повністю.  Фактично на 95% підприємства уже це зробили. - За рахунок чого це відбувається? - За рахунок найпростіших заходів: якщо якась площа не використовується, то там не повинно бути і споживання. У нас є підприємства, що займають території від 5 до 65 гектарів. Майже всі вони перейшли на LED-освітлення, що дає економію в понад 30%.      А на окремих підприємствах хочемо піти ще далі – встановити сонячні панелі та вітрогенератори. Це пілотний проект і дуже кошторисний. Але ми спробуємо цього року запустити його і показати, що це можливо. Тоді наступного року вже залучатимемо до цих проектів інвесторів чи візьмемо кредити. - У 2015 році тодішній міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявляв, що на підприємствах Держрезерву розкрадають нафтопродукти, зерно і  навіть понтонні мости. Чи проводили ви тоді внутрішні аудити, перевірки підприємств, підпорядкованих Держрезерву?   - Буду відвертим, дійсно таке було раніше. Але за той час, що я очолюю це відомство, у нас немає ні розкрадань, ні знищень. На мою думку, тому що спрацювала кадрова система: хто працював нечесно - звільнений, щодо багатьох - заведено кримінальні справи. Ми взяли на роботу працівників, які не знають схем розкрадання. Мені і досі часто важко зрозуміти ці схеми, мозок «плавиться».  Допомогло і встановлення на всіх підприємствах нових систем відеоспостереження: в онлайн-режимі можна бачити, що там відбувається. Тепер матеріальні цінності Державного резерву надійно зберігаються і країна може спати спокійно (сміється). Коли я приймав Держрезерв, майже всюди було порожньо - багато чого розкрадено ще за часів Януковича, багато чого було відвантажено в зону АТО. Власне, після цих поставок у АТО виявилося багато фактів недостачі. Однак ми весь минулий рік закладали матеріальні цінності і цього року продовжуємо накопичувати резерв. - Як тепер слідкуєте за якістю? - Згідно з нормативними документами, проходять серйозні перевірки. А цього року у нас додатково запрацює принцип «чотирьох очей» з закладання, він на 100% унеможливить будь-які зловживання. (Чотири ока - правило, згідно з яким для підписання важливого документа, наприклад, договору, або ухвалення рішення потрібен підпис чи схвалення не однієї людини, а кількох керівників. – АСН).   - Однак щодо якості претензії до Держрезерву лунають і досі, Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу щодо закупленого до Держрезерву простроченого пального. - Так, у цій справі мене не допитували, але допитували моїх підлеглих. Я вважаю, що дії, які вчинялися правоохоронними органами, частково мають кулуарний характер. Жоден факт, про який було заявлено, вони так і не довели, більше того – не визнали цього факту. Вони нічого і не зможуть довести, бо такого факту просто не було. Сподіваюсь на їхнє розуміння, зараз не 2013 рік, треба бути щирим і відповідальним. - У ЗМІ з’являлася інформація, що вам було винесено догану у зв’язку з цією справою… - Не було ані догани, ані попередження. Просив догани для мене і навіть звільнення перший віце-прем’єр (Степан Кубів. – АСН), але уряд виніс усне попередження про те, щоб я врахував і проаналізував ті висновки, які були зроблені Національною держслужбою за поданням Міністерства економіки. Але, на жаль, мені ці висновки так і не передали. Кілька разів я звертався до пана Кубіва з проханням все-таки надати мені ці висновки, але у відповідь нічого не отримав. Попри це ми у визначений термін подали необхідні звіти до Кабінету міністрів. І що?! Отримали не розгляд цих звітів, а чергову позапланову перевірку, ініційовану Міністерством економіки. Тобто вони прийшли вже зі своєю власною перевіркою, яка теж нічого не виявила. Але знову паном Бровченком (Юрій Бровченко, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі. – АСН) рекомендується винести мені дисциплінарну догану, і цей звіт засекретили, щоб я ніде, нікому не міг його показати і поскаржитись. - Скільки у вас таких перевірок було загалом від міністерства? - За останній рік, коли при посаді перший віце-прем’єр (Степан Кубів. – АСН), це вже 7-ма чи 8-ма перевірка.- Я правильно зрозуміла, ви пов’язуєте спротив реформам з призначенням пана Кубіва? - Скажімо так, стало набагато складніше працювати. Був момент, коли я навіть хотів звільнитися влітку минулого року, але стримав себе від такого кроку, бо зрозумів, що все, що вже до того часу було зроблено, може зійти нанівець. - Наприкінці 2016 року була затверджена Концепція реформування Держрезерву. В чому її суть, що зміниться? - Державний резерв не працює на якусь окрему ланку чи міністерство. Ми маємо здійснювати ефективне управління стратегічними резервами і запасами для підтримки громадян і економіки в кризових ситуаціях. Тобто треба відмовитися від пострадянської моделі, коли тут трималося все і на всі випадки життя. Вдумайтесь, у нас є понад 30 тисяч матеріальних цінностей мобілізаційного резерву. Там і протигази 1987 року, і деревина 1978 року закладки. 30 тисяч номенклатурних позицій! Цей мобілізаційний резерв не оновлювався з часів здобуття Україною незалежності, він дістався нам від Радянського Союзу. У 2016-му ми запропонували тотальне розбронювання й або продаж, або списання товарів. Тоді ми зберігали 70 найменувань, які далі скоротили до 33. Довелося визнати: ми не в змозі управляти, наприклад, матеріальними цінностями медичного призначення, адже не знаємо, як оцінювати - працює це обладнання чи ні, як оновлювати ці запаси. Тому ця функція, на нашу думку, має бути передана госпіталям. Проте цього досі не відбулося, рішення не погодило Міністерство економіки.   Також минулого року ми запропонували Мінекономіки замінити застарілі 33 позиції на нові, тобто прибрати неактуальне. Наприклад, варто додати у новий список дизельні генератори, сіль, воду, засоби очищення води. Натомість можна відмовитись від зберігання у Держрезерві тушок м’яса, масла.   А от консерви повинні бути - вони довготривалого зберігання. Коли запасемось ось цим, найнеобхіднішим, згодом можна буде і розширювати перелік актуальних номенклатурних позицій. Їх, до прикладу, у Польщі - 60, а в Литві лише три – цукор, сіль і зерно.   - А зараз у Держрезерві всього вдосталь? - Звичайно, ні. Є рівні «недоторканого запасу», а є - норми накопичення. От щодо останніх нам ще варто гарно попрацювати. Зараз головне - скеровувати гроші на найкритичніші номенклатурні позиції, а критичними для нас є нафтопродукти. Головна концепція реформи Держрезерву полягає в тому, щоб створити стратегічні резерви, які дали б змогу забезпечити країну за окремими позиціями, що відповідають сьогоднішній кон’юнктурі. Зокрема, це і створення стратегічних запасів нафти та нафтопродуктів, яких у нас взагалі зараз немає. Україна взяла на себе зобов’язання створити їх до 2022 року, і ми це зробимо. Уряд та Президент, переконаний, також розуміють надважливість цього питання, тому вірю, спільними з ними зусиллями в нас все вийде. Ще один цікавий аспект: багато країн світу вже відмовляються від матеріальних цінностей і переходять на управління грошовими потоками. Наприклад США і Франція, після кризових 2008-2009 рр, відмовились від зберігання зерна і перейшли повністю на управління фінансами. До речі, вам першим повідомляю, що Держрезерв вперше уклав меморандум з Українською біржею і найближчим часом готовий буде торгувати ф’ючерсним контрактом на зерно. Ми готувалися до цього весь минулий рік і в довготривалій перспективі (десь 5-10 років) хочемо управляти більше чи повністю вже грошовими коштами, аніж матеріальними цінностями.- Як, до речі, просувається цей процес? - Днями у мене відбулася зустріч з експертом від ЄС, який допомагатиме Україні створювати стратегічні запаси нафти та нафтопродуктів. Ми узгодили з ним план роботи і фактично в ІІ кварталі 2017 року маємо створити оновлену робочу групу з представників зацікавлених міністерств та відомств, учасників ринку, щоб обговорити модель роботи. У ІV кварталі ми маємо подати на розгляд Кабінету міністрів модель функціонування цього ринку та законопроект про стратегічні запаси нафти та нафтопродуктів. Наступного року після того, коли буде ухвалено законопроект, ми повинні почати закладання нафти та нафтопродуктів. - А де будете брати кошти на їх закупівлю? - От оця робоча група і шукатиме цю модель фінансування. Це можуть бути різні механізми, зокрема і залучення довготривалих кредитних ліній міжнародних фінансових інститутів. - Але десь же треба ще зберігати такі великі обсяги пального?   - Держрезерв спроможний зберігати до мільйона тонн. Ще якусь частину можна зберігати в учасників ринку. Ємності - не дуже велика проблема. Більш витратна частина – системи пожежогасіння, системи виникнення надзвичайних ситуацій, під’їзні колії, інфраструктура. От на це потрібні кошти. Без довготривалих кредитних ліній буде дуже важко і довго приводити все до ладу. - Ви вже знаєте, про які суми йдеться?   - У 2016 році експерти оцінювали загальний обсяг на весь цей проект, включно з накопиченням запасів, оплатою за зберігання, у понад 1,1 мільярда доларів. - А, за світовими стандартами, мають бути ще якісь стратегічні запаси, окрім пального? - У нас також існують стратегічні зернові запаси. До речі, з середини 2015 року (коли Мосійчук очолив Держрезерв. – АСН) у нас є правило: скільки зерна ми прийняли, стільки його відвантажимо потім. Більше жодних списань на усихання чи гниття. Ми підняли тарифи, але вимагаємо відповідної якості зберігання, без зменшення кількості. - Так у скільки ж Держрезерв обходиться країні? - Порівнюючи з іншими витратами, копійки. Державний бюджет виділив минулого року на всю систему - центральний апарат, підвідомчі підприємства  - 72 мільйони гривень. Це  - гроші на заробітну плату та комунальні послуги, яких, щоправда, не вистачало. Водночас уся система Держрезерву заплатила податків, зборів та інших платежів минулого року на 76 мільйонів гривень. Тобто вперше за свою історію Держрезерв взяв менше, ніж віддав. Цього року нам виділили трохи більше - понад 100 мільйонів гривень. Думаю, з темпом, який взяли  на зростання надходжень щокварталу на 50%, цьогоріч також будемо донорами бюджету.   З одного боку, ніби й нормально, та з іншого – не дуже. У всіх країнах світу запаси державного резерву дотуються з держбюджету, а у нас - з 2012 року Держрезерв не отримує жодної копійки ні на накопичення, ні на збереження. - Так за рахунок чого закуповуєте? - Були перехідні запаси коштів, отримані, зокрема, і від Міністерства оборони, і від інших структур, по-друге  - у нас є надходження коштів від претензійно-позовної роботи. Наприклад, минулого року ця цифра була невелика - близько 10 мільйонів гривень, цьогоріч це буде вже декілька сотень мільйонів гривень. Також ми отримуємо кошти від реалізації матеріальних цінностей – застаріле, прострочене або те, що підійшов час продати. Також Держрезерв постійно веде претензійно-позовну роботу з боржниками. Ми виграли суди із НАК «Нафтогаз України» на суму 369 млн грн, ДАК «Хліб України» на понад 2 млрд грн та у ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського» на суму понад 100 млн. грн. Очікуємо, що цього року ці кошти надійдуть і це дасть можливість провести всеоб’ємне накопичення матеріальних цінностей без додаткових державних асигнувань.- До речі, як і де ви реалізовуєте прострочені товари? - Наприклад, прострочені протигази, деревину, труби тощо ми реалізовуємо на внутрішніх аукціонах Держрезерву. Уже рік намагаємося отримати дозвіл від Міністерства економіки реалізовувати матеріальні цінності через електронні аукціони. Постійно отримуємо лише відмови. Взагалі за останній рік ми від Міністерства економіки не отримали жодного сприяння. Співпраця з ним заблокована. Навіть останній тендер з поставки пального, який виграла компанія «Сокар» і поставила якісне пальне, досі цей контракт не сплачено, бо Міністерство економіки не виділяє коштів. - А взагалі підтримка Кабміну… - Є підтримка прем’єр-міністра і багатьох міністрів, які розуміють ситуацію, що склалась навколо Держрезерву – він завжди був таємною корумпованою годівницею, де кожен керівник приходив на півроку-рік, наживався і йшов геть. Я – вже 20-й керівник Держрезерву за роки Незалежності, і єдиний, хто пропрацював тут аж два роки. Зараз намагаємося змінити імідж, змінити цю усталену парадигму. І знаєте, до нас почали повертатися клієнти, ростуть обсяги роботи, на декількох комбінатах обсяги завантаження сягають понад 100%. - Ви ж очікували, що на держслужбі не буде просто, чому залишили свій вигідний бізнес? - Розгрібати ці завали мене запросив Айварас Абрамавічус. Поставив тоді два завдання – зробити систему такою, як у Європі, та побороти корупцію. Я не жалкую, що залишив бізнес. Але зараз розумію, що рожеві окуляри треба було зняти від самого початку,  варто було робити все ще швидше і діяти жорсткіше. Я, як усі, хочу вірити людям! Але коли тебе зраджують, та ще й члени твоєї ж команди…  До речі, за півтора року я звільнив двох членів власної команди. - Яка причина? - Нечистоплотність (сміється. - АСН). - А звідки вас знає Абрамавічус? - На реформаторській хвилі 2014-2015 рр. моя дружина просто змусила подати резюме на керівника «Укрзалізниці». Водночас у Мінекономіки якимось чином також отримали моє резюме і запропонували мені пройти конкурс на керівника Держрезерву. Було ще 4 чи 5 кандидатів, та майже всі відмовились. - Та тепер МЕРТ вас не балує, не боїтеся звільнення? - Звільнення не боюсь. Я казав це Кубіву безпосередньо в кабінеті у вічі. Але за свою репутацію буду боротися. Вона у мене незаплямована, і заплямувати її нікому не дозволю.   Якщо уряд чи хтось інший не бачать результатів моєї роботи, не довіряють, влаштовуючи численні перевірки і обшуки, то нехай відкрито скажуть: Вадиме, ми не потребуємо твоїх послуг. Але мені ніхто так не сказав. - Яка у вас зарплатня? - 13 тисяч гривень. Степан Кубів на початку року погодив мені тисячу гривень премії. Та я своїм робітникам видаю в середньому по 5-15 тисяч гривень премії. - І як живеться на 13 тисяч в місяць? - Я живу не на них. Бо йшов сюди не заради зарплати.  Живу на власні заощадження. Отримую дохід від інвестицій, вони частково переписані на дружину та дітей. До речі, я за ці майже два роки, доки очолюю Держрезерв, схуд на 18 кілограмів.   Яка ще вам цікава посада? Про інші напрямки не думаю зараз. Дуже багато ще всього слід зробити в системі Держрезерву. Але якщо загалом,  маючи досвід роботи в Держрезерві та міжнародних фінансових структурах, розумію, що  весь потенціал  можу використати, приміром, в будь-яких великих міжнародних проектах, що допоможуть Україні твердо стояти на ногах саме в напрямку залучення інвестицій та ефективного їх впровадження. Переконаний, що той потенціал, який є в нашої держави  у цій сфері, не використовується сьогодні навіть на 10%.  
Суспільство Посада омбудсмена стала політичною розмінною монетою - Сироїд Посада омбудсмена стала політичною розмінною монетою. Про це в кулуарах Верховної Ради 25 травня заявила віце-спікер Оксана Сироїд, передає кореспондент АСН. «Сьогодні посада омбудсмена стала політично розмінною... Це сумна історія», - сказала вона. За оцінками віце-спікера, сьогодні, зокрема, громадські організації не взяли належної участі в процесі обрання кандидатів на такий важливий пост як Уповноважений ВРУ з прав людини. «Сьогодні цей пост політизований, ймовірно, призначення омбудсмена буде розглядатися спільно з іншими питаннями, такими як формування ЦВК. Тобто, це одне з тих питань, яке знову «дерибанять», - визнала вона. Нагадаємо, на пост омбудсмена ВРУ претендують три кандидатури: Алєксєєв, Денисова і Мамалига. Їх вчора розглядали на комітеті і рекомендували розглядати в сесійній залі.
Суспільство оформление ленты  Під Радою депутатам нагадали про реальний стан медицини в Україні Стан сучасної української медицини продемонстрували сьогодні активісти перед будівлею парламенту в Києві. Експонати імпровізованої експозиції - розбиті ліжка, старе, проржавіле обладнання, яке сьогодні використовується в лікарнях. Все це, на думку і активістів, і представників Міністерства охорони здоров'я, наочно може показати народним депутатам стан медицини в країні. Результатом акції має стати поштовх для ухвалення необхідних для реформування системи законопроектів. «Наша країна зараз є найближче до медичної реформи, ніж будь-коли, - упевнений заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк. - Чому треба швидко провести цю реформу? Бо реформа непроста. 25 років не було готовності до неї, зараз є - є підтримка уряду, великої частини депутатів». «Нам би хотілося, щоб у нас з вами була «скандинавська модель» системи охорони здоров'я, - говорить народний депутат, в минулому - голова Опікунської ради НДСЛ «Охматдит» Оксана Корчинська. - Але так буде, якщо нам з вами вдасться відстояти, щоб на охорону здоров'я і на цю реформу виділялося не менш 5% від ВВП. Будь-яка реформа - це гроші. Реальна реформа може відбутися, і тоді у нас для громадянина України гарантований пакет - 100% забезпечення екстреної медицини, 100% - первинна медицина, вторинна, третинна, вся, за винятком тільки пластичної, естетичної та стоматологічної хірургії».
Суспільство оформление ленты  У Росії прокуратура намагалася покарати жінку за «інтимне» фото паски з яйцями Суд Красноярська припинив адміністративну справу про осквернення релігійних предметів проти Ірини Кудінової, яка виклала в соцмережі фотографію крашанок та паски. За рішенням суду, справу проти Кудінової закрили через відсутність у її діях складу правопорушення, передає «Газета.ру». Відзначимо, що справа була розпочата прокуратурою міста після того, як у соцмережі прокурори знайшли зображення паски і яєць, які розцінили як фалічний символ. За результатами проведеної експертизи було встановлено, що «ставлення до інтимної сторони природи людини, починаючи з праць Августина Блаженного, в християнстві негативне і сприймається як гріховне». В результаті в прокуратурі вирішили, що зображення пасхальної символіки як фалічного символу може сприйматися як осквернення предметів релігійного шанування. Щодо Кудінової порушили справу за статтею «Умисне осквернення предметів релігійного шанування» (частина 2 стаття 5.26 КоАП) ». У справі також були й постраждалі - ними виявилися парафіяни і ієрей Храму Архістратига Михаїла та чуда його в Хонех.
Суспільство Російська актриса Яковлєва не судитиметься з СБУ через заборону в'їжджати в Україну Російська актриса Олена Яковлєва не судитиметься зі Службою безпеки України через заборону в'їзду на територію країни. Про це актриса заявила в інтерв'ю KP.ua. «Ні-ні, в суд проти СБУ звертатися не буду - у мене немає сил і часу, щоб займатися подібними розбірками. На щастя, стан здоров'я родичів дозволяє приїжджати до мене в Росію з України, ми вже про це домовились», - повідомила актриса. За її словами, вона спочатку була збентежена тим, що їй відмовили у в'їзді, а потім відчула «розчарування і смуток - насамперед я їхала в Україну до мами з татом, брата та інших родичів». Нагадаємо, в середу, 24 травня, вранці російську актрису театру і кіно Олену Яковлєву разом з трупою вистави «Територія любові» не пустили в Україну. Причиною такої заборони стало те, що Яковлєва була з гастролями в окупованому Криму в 2015-2016 роках.
Події На Київщині затримано митників, які вимагали хабар від бізнесмена У Київській області було затримано двох працівників київської митниці, які вимагали хабар у розмірі 2,5 тисячі доларів хабара від підприємця, який займається імпортом товарів. Про це інформує прес-служба СБУ. Третій митник ще перебуває на волі. Сказано, що саме в стільки злочинці оцінили неперешкоджання в митному оформленні вантажу. «Оперативники СБУ затримали в різних місцях Києва головного державного інспектора управління адміністрування платежів Київської митниці, а також заступника начальника одного з відділів митного оформлення митного поста «Східний термінал» відповідно до статті 208 КПК України в ході отримання частини хабара. Зараз ухвалюється рішення щодо процесуального затримання ще одного спільника - керівника митного поста «Південний термінал», - сказано в повідомленні. Зараз оперативники проводять обшуки за місцями проживання та роботи фігурантів справи.
Політика Суд взяв під варту екс-очільника Харківської податкової, але відпустив екс-главу податкової Криму Екс-керівника Харківської податкової адміністрації Станіслава Денисюка взяли під варту на два місяці з можливістю застави в розмірі 100 млн гривень. Це рішення ухвалив суддя Печерського суду Києва Володимир Карабань. Прокуратура підозрює Денисюка у завданні державі збитків у розмірі 308 млн гривень через податкові махінації. За інформацією прокуратури, Денисюк брав участь з 2011 року по теперішній час у створеній Януковичем злочинній організації. У свою чергу, адвокати Денисюка запевняють, що він не має стосунку до «податкових схем» режиму Януковича, так як звільнився з податкової в 2012 році, передає Інтерфакс-Україна. Разом з тим Печерський суд визначив запобіжний захід екс-голові Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим Костянтину Циркуну у вигляді особистого зобов'язання. Підозрюваного відпустили в залі суду. Він тепер має з'являтись на запрошення слідчого, а також здати закордонний паспорт. Сторона звинувачення просила для Циркуна арешт на два місяці з альтернативою у вигляді внесення застави в 31 млн грн. Нагадаємо, 24 травня Печерський суд відпустив під заставу в розмірі 15 млн гривень колишнього начальника Державної податкової служби в Луганській області Олександра Антіпова. Всього станом на ранок 25 травня відпустили під заставу 4 екс-податківців.
Політика Савченко націлилась на пост президента України Нардеп Надія Савченко планує балотуватися в президенти України, а її політична сила братиме участь у парламентських виборах. Про це Савченко повідомила в інтерв'ю польському виданню Krytyka Polityczna. «Я готова взяти на себе відповідальність за Україну і взяти участь у президентських виборах. Крім того, в парламентських виборах братиме участь моя політична сила», - сказала Савченко. Водночас вона вважає, що люди підтримують її, а коментуючи падіння рейтингу з 12% до 1-2%, заявила: «Я не знаю, з якого космосу ви берете такі цифри». «Вимірюється не моя підтримка, напевно, а телебачення, риторика президента Порошенка, Тимошенко та інших політиків, зокрема європейських, які говорили про мене. Я і мій образ - це дві різні речі», - сказала Надія Савченко, додавши, що перевіряє свою підтримку на вулиці.
Події У Броварах 16-річна дівчина з 18-річним хлопцем вбили бабусю і спалили її квартиру До суду направлено обвинувальний акт проти 16-річної дівчини, яка разом зі своїм 18-річним хлопцем вбила бабусю і підпалила її квартиру. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Київської області. Трагедія сталася в січні 2017 року місті Бровари. Молоді люди, попередньо змовившись, по-звірячому вбили 61-річну жінку, яка була бабусею дівчини. Після цього у неї вкрали 6240 грн. Убив жінку 18-річний хлопець, але ніж йому подавала його дівчина. За допомогою телескопічної палиці, кухонного стільця і ​​кухонного ножа він дві години катував пенсіонерку, завдав їй 54 колото-різаних поранення, від яких жінка померла. Надалі з метою знищення слідів злочину дівчина і хлопець за допомогою легкозаймистої рідини підпалили квартиру. Обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років або довічне ув'язнення.
Політика Трюдо запевнив Порошенка, що коаліція G7 і НАТО віддана підтримці України Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо запевнив президента України Петра Порошенка в тому, що коаліція країн G7 і НАТО віддана підтримці України. Про це в своєму мікроблозі Twitter повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко. «Прем'єр Трюдо запевнив, що коаліція країн «Великої сімки» та НАТО віддана підтримці України», - зазначив Цеголко. Нагадаємо, президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, передає прес-служба глави держави. Порошенко розповів Трюдо про ситуацію на Донбасі і невиконання Росією мінських домовленостей. В ході розмови обговорювалися шляхи подальшої активізації двосторонніх відносин. Лідери привітали недавню ратифікацію канадським Сенатом Угоди про вільну торгівлю. Порошенко зазначив, що надання Україні безвізу з ЄС створює умови для активізації діалогу щодо лібералізації візового режиму між Україною і Канадою.
Суспільство Затримано ще одного підозрюваного у побитті АТОвців у Дніпрі 9 травня Затримано ще одного підозрюваного у справі про масові заворушення в Дніпрі 9 травня. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. За її словами, раніше затриманий був оголошений у розшук. Чоловікові інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294 і ч. 2 ст. 296 (масові заворушення та хуліганство) Кримінального кодексу України. Прокуратура має намір просити суд взяти його під варту. Сарган також зазначила, що на цей час повідомлено про підозру 14 особам, причетним до вчинення злочинів 9 травня. Шестеро людей оголошені в розшук. «Серед підозрюваних є організатори, координатори й активні учасники масових заворушень, а також «касири», які оплачували виконану роботу так званих «тітушок». Четверо підозрюваних перебувають під вартою. З одним з підозрюваних, який допомагав слідству і давав важливі свідчення, укладено угоду про визнання винуватості», - додала прес-секретар Юрія Луценка. Нагадаємо, в Дніпрі 9 травня сталася масова бійка, були побиті 14 осіб, серед яких переважно учасники АТО. За підозрою в причетності до сутичок затримано 15 осіб.
Суспільство оформление ленты  На Хрещатику відкрили найбільший в Україні центр інновацій та підприємництва Київський міський голова Віталій Кличко і посол Норвегії в Україні спільно з представниками світових благодійних фондів відкрили найбільший в Україні центр інновацій та підприємництва iHub на Хрещатику. «Скажу відверто, багато разів, виїжджаючи за кордон, відвідуючи різні міста і країни, ми заздримо - чому прості речі, які ефективно працюють в інших країнах, не можуть працювати у нас на батьківщині і в нашому місті. Можуть. Коли хочемо, коли ми знаємо, коли ми робимо», - сказав Кличко. iHub - це 1600 квадратних метрів, сім кімнат для переговорів, два конференц-зали, шість зон відпочинку, одинадцять окремих кімнат для команд, чотири зали для проведення тренінгів. Планується, що щорічно в iHub проводитиметься 200-300 заходів, в яких зможуть взяти участь декілька тисяч людей.
Закон і Право За кілька днів вийдуть на роботу перші в Україні 26 приватних виконавців За результатами двох кваліфікаційних іспитів, які пройшли 15 і 24 травня в Міністерстві юстиції, кваліфікаційна комісія прийняла рішення видати посвідчення приватного виконавця 26 особам. Результати іспитів Мін'юст оприлюднив на своєму офіційному сайті. «Особам, які успішно склали кваліфікаційний іспит, Міністерством юстиції України будуть видані відповідні посвідчення протягом 10 днів з дня складання кваліфікаційного іспиту», - уточнюється в повідомленні Мін'юсту. Всього в двох іспитах взяли участь 42 претенденти у приватні виконавці, 16 з яких не набрали достатньої кількості балів. Для того щоб успішно скласти іспит, претендентові потрібно набрати не менше 70 балів. У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон, яким в Україні вводиться інститут приватних виконавців. Відповідно до закону, приватні виконавці займатимуться тільки виконанням рішень у сфері бізнесу. Вони отримуватимуть відсоткову винагороду від суми стягнутих боргів.
Суспільство Україна готова віддати бойовикам на Донбасі більше 200 осіб в обмін на українських полонених Україна готова віддати бойовикам на Донбасі більше 200 осіб в обмін на українських полонених. Про це повідомив глава Служби безпеки України Василь Грицак, пише Інтерфакс-Україна. «Коли буде обмін? Я хочу, щоб він був сьогодні, завтра. Ми підготували до обміну, скажу правду, - готові обміняти понад 200 осіб, які висловили таке бажання... Готові зробити це в найкоротші терміни», - уточнив він. За словами Грицака, президент Петро Порошенко готовий підписати указ про помилування, щоб забрати українських полонених. Нагадаємо, раніше українська сторона на засіданні в Мінську отримала інформацію про 128 українських заручників, які утримуються на окупованій території. У дослідженні, оприлюдненому на круглому столі, який був організований платформою «Правозахисний порядок денний» під егідою коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», йдеться, що на Донбасі в підвалах у російських терористів кожна третя людина піддавалася сексуальному насильству.
Суспільство оформление ленты  На Каннському кінофестивалі оплесками зустріли фільм, присвячений війні на Донбасі На Каннському кінофестивалі публіка стоячи аплодувала і кричала «Браво!» під час прем'єри фільму литовського режисера Шарунас Бартаса «Іній». Картина присвячена війні на Донбасі. Відео того, що відбувалося в залі на фестивалі, розмістив у себе в Facebook український продюсер Володимир Філіппов. «Вважаю, що побачити саме цей фільм - мета багатьох небайдужих, яких турбує війна в Україні», - прокоментував відео продюсер. Нагадаємо, фільм «Іній» знімався в районах, наближених до зони АТО, у стрічці показано місцеве населення, військові, прифронтове життя. У фільмі «Іній» знялися зірки світового кіно Ванесса Параді, Анджей Хира та інші. Як відомо, 70-й ювілейний кінофестиваль у Каннах відкрився 17 травня, триватиме він до 28 травня.
Суспільство «Нова пошта» скаржиться на тиск з боку Фіскальної служби Працівники внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України регулярно втручаються у роботу сектора митного оформлення міжнародних експрес-відправлень на сортувальній станції компанії «Нова пошта», куди надходять посилки з міжнародних напрямів. Про це повідомили в прес-службі компанії. Відзначається, що співробітники ДФС не надають жодних пояснень своїх дій, вони перебирають усі без винятку посилки, фотографують їх, знімають відео прийому посилок. «При цьому будь-яких порушень, які б давали підстави для такої поглибленої уваги, не виявлено», - повідомили в «Новій пошті». Працівники компанії скаржаться, що дії ДФСників затримують доставку вантажів, а це призводить до штрафів. Вони також нагадують, що за січень-квітень 2017 року «Нова пошта Інтернешнл» доставила в Україну понад 2,2 млн міжнародних відправлень.
Суспільство оформление ленты  У Дніпрі затримали 36-річного педофіла, який називав своїх жертв «котиками» В Днипре полиция 22 мая задержала 36-летнего местного жителя, который развращал детей. Об этом сообщили в прес-службе Нацполиции Днепропетровской области. У Дніпрі поліція 22 травня затримала 36-річного місцевого жителя, який розбещував дітей. Про це повідомили в прес-службі Нацполіції Дніпропетровської області. За інформацією правоохоронців, чоловік знайомився з дітьми і пропонував їм заробити грошей. Після того, як діти погоджувалися, він запрошував їх в орендовану квартиру, в якій обладнав порностудію. Там відбувалися статеві відносини, за які збоченець платив хлопцям по 100 грн. Неповнолітні діти і друзям пропонували таким «легким» способом заробити грошей. Всіх своїх маленьких статевих жертв збоченець називав «котиками». За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 156 Кримінального кодексу України (розбещення неповнолітніх). За вчинення цього злочину зловмиснику загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.  
Наука і технології оформление ленты  Найменший у світі дрон робитиме суперселфі й керуватиметься жестами Китайська компанія DJI у травні цього року представила найкомпактнішу і найлегшу модель дрона, яку назвали Spark. Розміри новинки техніки всього 14,3×14,3×5,5 см, а вага - 300 грамів. Міні-дрон зручний тим, що запускати в повітря його можна просто з долоні, а управляти новинкою за допомогою звичайних жестів. Подібних можливостей немає в жодної іншої моделі. Максимальна швидкість, яку може розвивати дрон, 50 км/год. Диво техніки може провести в повітрі до 16 хвилин при постійній швидкості 20 км/год. Завдяки системі FlightAutonomy новинка без управління людиною може успішно обходити перешкоди, зокрема відлітати на відстань до 30 метрів і виявляти будь-які об'єкти навколо себе на відстані до 5 м. Spark оснащений камерою, яка записує відео якістю Full HD, і двовісним стабілізатором, який допомагає згладити струс при польоті. З огляду на всі характеристики - це ідеальний новий засіб для селфіЗамовити диво-дрон можна на сайті виробника, а поставки почнуться з 15 червня. Коштує новинка від 500 до 700 доларів залежно від комплектації.
Суспільство Податки повинні платити всі автовласники - нардеп Податки повинні платити всі автовласники. Про це в кулуарах Верховної Ради України від 25 травня заявив голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, передає кореспондент АСН. «Податки повинні платити всі. Зокрема і ті, хто купив авто на іноземних номерах... Це захист інтересів, зокрема 9 млн авто власників, які їздять по дорогах України», - заявив він.Бурбак підкреслив, що більшість авто з іноземними номерами їздять по території України, а оформлені на фірми, які розташовані за межами України. «Виникає запитання: скільки там ці люди отримують зарплат?.. Можливо, цих людей обдурили... Я вважаю, що тут треба розбиратися, треба дискутувати. Можливо, про зменшення розмитнення. Не можна замовчувати це питання. Але інтереси держави треба враховувати», - сказав він. Нагадаємо, власники автомобілів з іноземними номерами два дні поспіль блокують проїзд вулицею Грушевського у Києві, на якій розташований Кабінет міністрів України і Верховна Рада. Водії та активісти руху «Авто Євро Сила» вимагають відкликати з парламенту законопроект про введення плати для власників автомобілів з іноземними номерами.
Політика «Пєчалька»: Матіос прокоментував прибуття нардепів до Печерського суду Києва Підтримати дії військових прокурорів у Печерський райсуд Києва вирушили народні депутати Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Семен Семенченко і весь склад Радикальної партії. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. «Для підтримки військових прокурорів у Печерському суді під час обрання заходів екс-чиновникам Мінздоху - членам злочинної організації Януковича - Клименка тільки що висунувся потужний державний десант у складі Сергія Лещенка, Мустафи Найєма, Соболєва та Семенченка, всього складу Радикальної партії у ВР, а також у повному екіпіруванні мультяшних персонажів Центр протидії корупції на чолі з Віталієм Шабуніним та Давидом Саквералідзе», - написав Матіос. За його словами, журналісти під Печерським судом ламають голову, кого мають намір захищати нардепи - Клименка чи прокурорів. «Пєчалька», - додав військовий прокурор. Нагадаємо, екс-керівника Харківської податкової адміністрації Станіслава Денисюка взяли під варту на два місяці з можливістю застави в розмірі 100 млн гривень. Разом з тим Печерський суд визначив запобіжний захід екс-голові Державної податкової адміністрації в АР Крим Костянтину Циркуну у вигляді особистого зобов'язання.
Події У Москві затримали чотирьох терористів ІДІЛ, які готували теракти Федеральна служба безпеки затримала у Москві чотирьох членів терористичної організації «Ісламська держава». У ФСБ стверджують, що чоловіки готували теракт на транспорті. Група чоловіків була затримана у четвер, 25 травня. До неї увійшли громадяни Росії і країн Центральної Азії, передає Федеральна служба безпеки затримала в Москві чотирьох членів терористичної організації «Ісламська держава». У ФСБ стверджують, що чоловіки готували теракт на транспорті. Група чоловіків була затримана у четвер, 25 травня. До неї увійшли громадяни Росії і країн Центральної Азії, передає ТАСС. За даними правоохоронців, терористи мали намір провести вибухи саморобних вибухових пристроїв на об'єктах транспортної інфраструктури Москви. Після теракту, за інформацією ФСБ, терористи планували виїхати до Сирії для участі у бойових діях у складі ІДІЛ. «В результаті проведення обшукових заходів за адресами проживання затриманих виявлені лабораторія з виробництва вибухових речовин, готовий до застосування саморобний вибуховий пристрій з вражаючими елементами і компоненти для його виготовлення», - додали у ФСБ. У чоловіків також знайшли автоматичну зброю, боєприпаси, гранати, літературу та відеозаписи екстремістської спрямованості.
Події оформление ленты  В Одесі погоріли на хабарах великі чиновники з парксервісу В Одесі Служба безпеки України спіймала керівництво підприємства «Одесатранспарксервіс» на систематичному вимаганні хабарів із комерсантів, повідомляється на сторінці СБУ в соцмережі. Так працівники СБУ і прокуратури викрили керівництво комунального підприємства «Одесатранспарксервіс» на систематичному вимаганні хабарів з комерсантів за укладення договорів на облаштування паркувальних стоянок. Підозрювані в хабарах чиновники отримували гроші в залежності від розташування і розміру автостоянок - від двох до п'яти тисяч доларів США. Тільки за офіційними підрахунками, у 2017 році в Одесі було видано більше 300 дозволів на відкриття та продовження діяльності автостоянок. Одного з чиновників підприємства затримали безпосередньо під час передачі хабара. Були проведені обшуки, під час яких було вилучено 35 тисяч доларів США та «чорну бухгалтерію», також були виявлені зброя і георгіївські стрічки.
Суспільство У російських соцмережах було до 800 антиукраїнських груп - Грицак У російських соціальних мережах «ВКонтакте» і «Одноклассники» було до 800 антиукраїнських груп. Про це на брифінгу заявив глава Служби безпеки України Василь Грицак. «800 груп антиукраїнської спрямованості було в цих мережах», - заявив Грицак. Він також уточнив, що в СБУ поки не розробили механізм блокування російського контенту, передає Інтерфакс-Україна. Крім того, за словами Грицака, в російських соцмережах також було багато порнографії, суїцидальних спільнот і сепаратистських груп. «На запитання, чому закрили «Одноклассники», «ВКонтакте», «Яндекс» тощо скажу дуже просто: це той механізм, який використовує російська ідеологічна машина для формування у свідомості громадян того, що їм потрібно», - додав він. Нагадаємо, розробники з Канади приступили до створення української соціальної мережі Ukrainians. За створення нової соцмережі виступили вже понад 66 тисяч осіб. Передбачається, що на створення мережі Ukrainians піде 4 місяці.
Події оформление ленты  В елітному передмісті Києва грабіжники вбили матір інспектора Лук'янівського СІЗО У Старих Петрівцях Вишгородського району під Києвом грабіжники влаштували наліт на приватний будинок. Після побиття померла хазяйка будинку. Опівночі 21 травня злочинці в масках проникли в будинок і за допомогою пластикових хомутів зв'язали 60-річного господаря будинку, його 64-річну дружину та 37-річного сина. Усіх трьох били, вимагаючи гроші, передає «Обозреватель». У будинку злочинці знайшли лише 2 тисячі гривень. Жінка від отриманих травм померла, а батько і син були доставлені до Вишгородської центральної районної лікарні. Місцеві жителі розповідають, що грабіжники влізли в будинок через вікно. Односельці шоковані, бо сім'я була не з багатих: чоловік з дружиною були на пенсії, син - інспектор у Лук'янівському СІЗО. Разом з тим односельці припускають, що син господарів будинку часто розповідав, що він мало не доларовий мільйонер. Ці його розповіді могли чути і грабіжники. У поліції зареєстровано кримінальне провадження за ч.2 ст. 115 і ч. 4 ст. 187 КК України - умисне вбивство та розбій. Санкція за вчинення цих злочинів передбачає вищу міру покарання - довічне позбавлення волі.
Політика Рада не "вбила" Prozorro, але й за кібербезпеку не проголосувала Рада провалила закон України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" (№2126a), за що на вечірньому засіданні депутати тричі голосували, але так і не дали мінімально необхідні 226 голосів, передає кореспондент АСН. Метою законопроекту спочатку було створення національної системи кібербезпеки в тісній взаємодії державного і приватного секторів та громадянського суспільства. Він визначає "правові та організаційні засади забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, національних інтересів України в кіберпросторі, основні цілі, напрямки та принципи державної політики в сфері кібербезпеки України". Причому в першому читанні парламент затвердив його ще у вересні минулого року.  "Я дуже здивований таким результатом. Це важливе питання кібербезпеки України. Ми вилучили все сумнівні правки щодо Prozoro ... Ми вийшли на компромісний варіант", - заявив спікер Андрій Парубій. При цьому заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов зазначив, що закон дуже важливий, його треба ухвалювати. "Немає жодних застережень щодо системи Prozozro", - сказав він. А нардеп Віктор Бондар від групи "Відродження" звинуватив заступника міністра Нефьодова в надмірно емоційній критиці на адресу депутатів через окремі поправки до закону з його боку: "Йому б треба було вибачитися, якщо він так турбується за систему Prozorro", - вважає Бондар . Останнього Нефьодов звинувачував у лобіюванні поправок, які "знищать систему держзакупівель". У відповідь заступник міністра таки вибачився. Він уточнив: "Ми всі буваємо на емоціях, але поки емоції не можуть бути перешкодою національної безпеки ... Я прошу вибачення, якщо кимось мої слова були сприйняті некоректно", - сказав заступник міністра. При цьому Бондар зазначив, що у нього є застереження про корупцію в системі електронних закупівель. Спікер закликав нардепів голосувати "за такий важливий для національної безпеки закон", але депутати чотири рази провалили голосування. "Це безвідповідально! До всіх! До хлопців, які на передовій! Всіх, хто відчуває на собі кібератаки", - сказав спікер. Парубій поставив на голосування пропозицію про направлення законопроекту на повторне друге читання, але цю пропозицію тільки з 7 (!) спроби було підтримано 236 нардепами.
Події Підозрювану в жорстокому вбивстві українку екстрадували з Єгипту в Рівне У четвер, 25 травня, з Єгипту в Україну екстрадували жительку Рівного, яку підозрюють у жорстокому вбивстві чоловіка, відомого перукаря. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Рівненської області. Вбивство сталося в лютому 2017 року. Поліція виявила тіло чоловіка з численними ножовими пораненнями, у вбивстві стали підозрювати дружину загиблого. Її оголосили в міжнародний розшук. «У березні 2017 року правоохоронні органи Арабської Республіки Єгипет встановили місцезнаходження вказаної особи і затримали останню, про що, відповідно до вимог міжнародно-правових договорів, повідомили компетентним органам України», - відзначили в прокуратурі.  Раніше українські ЗМІ писали про вбивство відомого рівненського перукаря Сергія Литвинова. Дружині убитого 23 роки. Журналісти відзначали, що жінка скоїла злочин на очах своїх дітей. Дочка підозрюваної бачила, як мати била її батька. Водночас благання чоловіка не вбивати чули й сусіди.
Політика оформление ленты  Президент за три роки виконав 37% своїх обіцянок, ще 53% - в процесі виконання - аналітики За три роки президентства Петро Порошенко виконав 37% передвиборних програмних обіцянок, а серед вчасно не виконаного - 11%. Про це зазначають аналітики порталу «Слово и Дело». Зокрема, з 19 пунктів у передвиборчій програмі на цей час повністю виконані 7, ще 10 - перебувають у процесі виконання. Такі ж обіцянки, як внесення в парламент законопроекту про парламентську опозицію і про зміну виборчої системи (Президент обіцяв, що в 2014 році вибори в парламент будуть проходити за відкритими списками), до цього часу не виконані. Разом з тим глава держави за роки свого президентства все-таки збільшив витрати на посилення Збройних сил України, підписав економічну частину угоди про асоціацію з ЄС, зменшив кількість і ставки податків, ввів норму про проведення виборів мерів у два тури і не розширив повноваження Президента. Також завдяки впровадженню системи електронного декларування було виконано ще одну обіцянку Порошенка - зробити доступною інформацію про доходи та витрати чиновників і держслужбовців. Водночас глава держави прострочив виконання такої обіцянки, як безвізовий режим з ЄС, оскільки обіцяв, що він буде введений до кінця першого року його повноважень. Однак українці отримали можливість їздити в Європу без віз тільки на третій рік його керівництва країною. «37% виконаних програмних обіцянок Порошенко - це набагато більше, ніж 16% виконаних програмних обіцянок народних депутатів. Однак у нього все ж ідеться про персональну, а не колективну відповідальність», - заявила директор, шеф-редактор аналітичного порталу "Слово и Дело" Катерина Пітеніна. Серед обіцяного, але до цього часу повністю не втіленого - децентралізація влади, енергонезалежність країни, перекриття усіх офшорів, антикорупційна люстрація суддів, правоохоронців, митників і податківців, деескалація конфлікту з Росією, створення громадського телебачення, реформування правоохоронної системи та створення незалежних судів, боротьба за повернення Криму, відстоювання політичної волі кримськотатарського народу і забезпечення прозорості структури власності ЗМІ. У можливість виконання деяких з цих обіцянок експерти сумніваються, проте дві провалені поки що обіцянки ще можуть бути виконані.  
Політика оформление ленты  Трамп розійшовся у Брюсселі: ледь не зламав руку Маркону, а іншого лідера НАТО заштовхав за спину Президент США Дональд Трамп на зустрічі країн - членів НАТО в Брюсселі вперше обмінявся рукостисканнями з президентом Франції Еммануелем Макроном. Як відзначають журналісти Reuters, від таких сильних рукостискань у обох лідерів звело щелепи. «Лідери схопили один одного за руки так міцно, що їх кісточки побіліли, щелепи, здавалося, стиснулися», - зауважили журналісти. Це перша зустріч двох президентів з моменту обрання Маркона главою Франції. Donald Trump and Emmanuel Macron exchanged an awkward power handshake pic.twitter.com/HCn9aXpb0B — The Telegraph (@Telegraph) 25 мая 2017 г. Однак Трамп не тільки рукостисканням відзначився на зустрічі в Брюсселі. Так, журналісти NBC опублікували відео, де американський президент кладе руку на одного з лідерів НАТО і відводить його в бік, щоб вийти в початок групи лідерів. WATCH: Pres. Trump places his hand on a fellow NATO leader and moves him aside to return to the front of the group of leaders in Brussels. pic.twitter.com/p2PNAKHwKR — NBC Nightly News (@NBCNightlyNews) 25 мая 2017 г. Нагадаємо, Дональд Трамп своїми манерами і рукостисканнями не раз ставив у незручне становище візаві. Так, ще в лютому 2017 року преса і громадськість обговорювали одну з перших зустрічей після інавгурації. В ході рукостискання з японським прем'єр-міністром Сіндзо Абе Трамп цілих 17 секунд тряс його долоню. Причому саме рукостискання було незграбним і зухвалим, відзначили журналісти. Трамп смикав руку Абе на себе, сильно тряс її. З обличчя японського лідера було видно, як він збентежений тим, що відбувається, і розгублений. Першим же, хто з гідністю «витримав» манери Трампа, став прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він спочатку уважно подивився на простягнуту долоню Трампа, після чого твердо і впевнено стиснув руку старшого за віком президента США, не давши перетягнути її на себе. Також у пресі жартують, що тепер зрозуміло, чому Меланія Трапм періодично відштовхує руку чоловіка.  

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,8416748046875-/ /-pc-/
Top